memo در تراست ولت

memo در تراست ولت
memo در تراست ولت

برخی از ارزهای دیجیتال علاوه بر آدرس معمولی، ممکن است به یک برچسب شناسایی خاص مانند تگ (destination tag)، ممو (memo ID)، مسیج (message) یا شناسه پرداخت (payment ID) در هنگام واریز و برداشت نیاز داشته باشند. کیف پول‌های تراست والت، اتمیک و کوینومی هم  به نحوی از این عبارات استفاده می‌کنند. اما اینکه تگ یا ممو در کیف پول ارز دیجیتال چیست، موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

تگ یا ممو در کیف پول ارز دیجیتال یک شناسه منحصر به فرد است که به تمام حساب‌ها اختصاص داده شده و صرافی به کمک آن می‌تواند یک سپرده خاص را شناسایی کرده و حساب بدون خطا را شارژ کند. اگر این عبارت را فراموش کنید ممکن است تا زمان بازیابی آن وجه انتقالی به حساب مقصد نرسد.

دارایی‌های زیر از این شناسه‌ها استفاده می‌کنند:

همه این شناسه‌ها یک هدف واحد دارند و آن شناسایی تراکنش به منظور واریز صحیح وجه است. صرافی‌های متمرکز بزرگ از یک آدرس کوین یکسان برای بسیاری از کاربران استفاده می‌کنند. این امر به ویژه در مورد ارزهای دیجیتال مانند ریپل و استلار صادق است که برای فعال سازی آدرس نیاز به واریز دارند.

به طور کلی، ممو یا تگ مقصد در کیف پول ارزهای دیجیتال هیچ تفاوتی با هم ندارند. آنها کدهای شناسایی منحصر به فردی هستند که برای تعیین گیرنده یک تراکنش استفاده می‌شوند.memo در تراست ولت

صرافی‌ها مانند رمزینکس از این سیستم استفاده می‌کنند زیرا به وسیله آن مدیریت کردن یک آدرس واحد برای تمام کاربران فعال در این پلتفرم‌ها آسان‌تر است. از ممو یا تگ مقصد برای انتقال صحیح توکن‌ها به گیرنده مورد نظر استفاده می‌شود.

مسئولیت تعیین ممو یا تگ مقصد کیف پول دریافت کننده بر عهده کاربران است. بدون وارد کردن اطلاعات صحیح ممکن است توکن‌ها به حساب کاربر واریز نشود یا حتی گم شود.

در پلتفرم دریافت کننده در اینجا کیف پول رمزینکس، ممو یا تگ مقصد در صفحه واریز نشان داده می‌شود. رمزینکس با توجه به اهمیت موضوع به محض ورود کاربر موضوع را به او یادآوری می‌کند.

آدرس تگ در این نمونه ارز دیجیتال ریپل در سمت چپ کادر پایین تصویر بالا آورده شده است. توجه کنید که این تگ برای هر کیف پول منحصر به فرد است.

تراست والت یک کیف پول غیر متمرکز است و نیازی به ممو یا تگ مقصد ندارد. در هنگام برداشت یا ارسال توکن به تراست والت نیازی به وارد کردن این عبارات نیست. تنها چیزی که برای انتقال نیاز دارید آدرس کیف پول مقصد است.

به طور خلاصه، برای واریز وجه به کیف پول اتمیک نیازی به تگ مقصد، شناسه ممو، مسیج یا شناسه پرداخت نیست. کیف پول اتمیک یک آدرس منحصر به فرد برای هر کاربر ایجاد می‌کند.

 • خرید سیاکوین
 • اگر بخواهید از کیف پول اتمیک رمز ارزهای ریپل، استلار، ایاس، بی ان بی، کین، نم، یا مونرو به صرافی ارسال کنید آن وقت باید تگ مقصد، شناسه ممو، مسیج یا شناسه پرداخت را مشخص کنید.

  اگر قصد دارید دارایی‌های بالا (ریپل، استلار، ایاس، بایننس کوین، کین، نم، و مونرو) را به یک صرافی بفرستید مشخص کردن تگ مقصد، ممو، یا مسیج بسیار مهم است. در غیر این صورت، ممکن است تراکنشتان از بین برود.

  برای وارد کردن این شناسه‌ها کافی است دارایی مدنظر را از لیست انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. در صورت لزوم، فیلد وارد کردن ممو، تگ مقصد، یا مسیج به نمایش درخواهد آمد.

  در زیر مثالی را با رمز ارز ریپل بررسی خواهیم کرد.

  ۱. کیف پول را باز کرده و ریپل (XRP) را جستجو کنید.

  ۲. روی دارایی کلیک کنید تا صفحه ارسال باز شود.

  ۳. در این صفحه می‌توانید فیلدی را برای مشخص کردن تگ مقصد مشاهده کنید.

  ۴. آدرس، تگ مقصد، و مقدار مورد نظر برای ارسال را وارد کرده و روی Send کلیک کنید. در این صورت وجه شما به درستی واریز می‌شود.

  حالا که با این تگ‌های مختلف آشنا شدید چگونه می‌توان از آنها در کیف پول اکسودوس استفاده کرد؟

  به کیف پول رمز ارز دلخواهتان بروید که یکی از این روش‌ها را پشتیبانی می‌کند، سپس هنگام کلیک روی Send مطمئن شوید که اطلاعات اضافی را همانطور که در زیر می‌بینید وارد کرده‌اید.

  لطفاً توجه داشته باشید با رفتن روی دکمه Destination Tag هر چیزی که در کلیپ بورد موبایلتان باشد به طور خودکار جایگذاری (Paste) می‌شود.

  اگر می‌خواهید تگ مقصد را به صورت دستی وارد کنید کافی است چند ثانیه دستتان را روی دکمه Destination Tag نگه دارید تا اطلاعات کپی شود. همیشه مطمئن شوید که تگ مقصد را به درستی وارد کرده‌اید.

  برای ارسال وجه به اکسودوس از چه ممو، تگ مقصد یا مسیجی باید استفاده کرد؟

  اکسودوس یک آدرس کیف پول منحصر به فرد برای هر کاربر ایجاد می‌کند در نتیجه برای ارسال رمز ارز به این کیف پول نیازی به وارد کردن ممو، تگ مقصد یا مسیج نیست.

  اگر پر کردن این فیلد در صرافی یا کیف پولی که می‌خواهید از آن ارسال انجام دهید ضروری بود می‌توانید آن را با اطلاعات تصادفی تکمیل کنید. در صورتی که آدرس کیف پول اکسودوس را به درستی وارد کرده باشید انتقال به درستی انجام خواهد شد.

  در مورد ریپل، این قسمت را فقط می‌توانید با اعداد پر کنید، در حالی که برای ایاس و استلار می‌توانید از حروف و اعداد استفاده کنید.

  اگر مبلغی را بدون وارد کردن ممو، تگ مقصد، یا مسیج از اکسودوس به صرافی یا کیف پولی ارسال کنیم که به یکی از این شناسه‌ها نیاز داشت باید چه کار کنیم؟

  اگر کیف پول دریافت کننده به ممو، تگ مقصد یا مسیج نیاز داشته باشد و در صورت نبود این شناسه تراکنشی را به صورت خودکار پردازش نکند، هیچ کاری از دست کیف پول اکسودوس برنمی‌آید زیرا وجه از این کیف پول خارج شده است.

  در این صورت با در دست داشتن شناسه تراکنش با دارنده کیف پول دریافت کننده یا تیم پشتیبانی آن تماس بگیرید و از آنها بخواهید که واریز را به صورت دستی تأیید و به حساب مقصد منظور کنند.

  برخی کیف پول‌ها یا صرافی‌ها در صورت بروز چنین مشکلاتی هیچ گونه پشتیبانی ارائه نمی‌دهند. بنابراین هنگام ارسال رمز ارزها از کیف پول اکسودوس به کیف پول‌های دیگر بسیار مراقب باشید.

  برای اطمینان بیشتر می‌توانید ابتدا با مبلغ کمتری امتحان کنید تا مطمئن شوید که تراکنش به درستی انجام خواهد شد.

  سخن آخر

  تگ یا ممو در کیف پول ارزهای دیجیتال مانند تراست والت، اتمیک و کوینومی برای بسیاری از کاربران سؤال بود. استفاده اشتباه از این عبارت‌ها می‌تواند در چند ثانیه کل سرمایه شما را بر باد دهد پس حتماً نهایت دقت را به خرج کنید.

  ذخیره نام، ایمیل و سایت توسط مرورگر برای ارسال دیدگاه در زمانی دیگر.

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  memo در تراست ولت

  رمزینکس تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و بستری برای تبادل دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین، لایت کوین و اتریوم با ریال می‌باشد. هیچ گونه تبادل ارزی اعم از خرید و فروش دلار یا سایر ارزهای کاغذی، در این بستر صورت نمی گیرد.

  ایمیل : [email protected]

  تلفن : ۰۲۱۹۱۰۷۶۶۰۶

  3.2 / 5. 9

  احتمالا هنگام خرید ارز های دیجیتال اسم تگ یا memo به گوشتان خورده است.در این مقاله قصد داریم به معرفی memo ارز های مختلف بپردازیم.memo در تراست ولت

  قبل از هر چیز باید گفت که تمام ارزهای دیجیتال دارای چنین ویژگی نیستند و تنها برخی از آن‌ها دارای Tag هستند که نام آن در هرکدام از ارزهای دیجیتال دارای این ویژگی، متفاوت است اما ما در این مقاله در حالت کلی به آن تگ (Tag) تراکنش می‌گوییم. همچنین Tag در هر کدام از این ارزهای دیجیتال می‌تواند کاربرد متفاوتی داشته باشد. اما کاربردهای عمومی آن‌ها یکسان است.

  منبع عکس از سایت ارز رایان ومهین بلاکچین

  Tag که در بسیاری از موارد نام آن Memo است، فضایی از تراکنش است که کاربر در هنگام ایجاد تراکنش در  کیف پول خود می‌تواند در آن پیغامی کوتاه بنویسد. این پیغام به عنوان جزئی از تراکنش برای همیشه بر روی بلاکچین ثبت خواهد شد. Memo یا همان تگ کاربردهای متفاوتی می‌تواند داشته باشد. مثلا ایجاد کننده تراکنش می‌تواند در قالب یادداشتی کوتاه، بنویسد که این تراکنش برای چه کاری انجام شده است، این کار می‌تواند حکم یادآور برای فرستنده را داشته باشد تا بعدا با دیدن آن تراکنش بداند آن را برای چه کاری خرج است. یا فرستنده می‌تواند نام خود را در این قسمت بنویسد تا گیرنده تراکنش با دیدن آن بداند که این تراکنش از سوی چه کسی فرستاده شده است یا اینکه مثلا فقط حاوی یک پیام تشکر از سوی فرستنده، یک ایمیل، لینک و… باشد. بنابراین کاربردهای زیادی برای این فضای فراهم شده می‌توان متصور شد. البته در تمام این کوین‌ها همه این کاربردها امکان‌پذیر نیست مثلا در Destination Tag ریپل فقط می‌توان یک کد ۱۰ رقمی وارد کرد و نه چیز دیگر.

  تعداد کاراکترهایی که در این فضا می توان نوشت در هر کدام از این کوین‌ها متفاوت است. اما معمولا به منظور زیاد نشدن حجم تراکنش و حجم کلی، حجم فضای Memo هم معمولا بسیار محدود است. در کل هم استفاده از فضای Memo برای تراکنش‌هایی که به مقصد کیف پول‌های شخصی انجام می‌گیرد، امری اختیاری است اما در برخی موارد مانند واریز (Deposit) به حساب اکثر صرافی‌ها و آدرس برخی شرکت‌های تجاری که از یکی از این ارزها به عنوان روش پرداخت استفاده می‌کنند، وارد کردن Tag مشخص شده توسط آن‌ها در تراکنش اجباری است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

  شاید بتوان گفت اصلی ترین کاربرد Memo و سایر Tag ها در ارزهای دیجیتالی که دارای این ویژگی هستند، ایجاد یک مکانیزم شناسایی و تمییز تراکنش‌های دریافتی در یک آدرس است. اکثر صرافی‌های کریپتویی مانند ، برای این قبیل کوین‌ها تنها یک یا چند آدرس مشترک، برای تمام کاربران جهت واریز (Deposit) دارند و از Tag برای شناسایی و شارژ کردن موجودی حساب‌های کاربران استفاده می‌کنند. دلیل این امر هم آن است که برای ساخت هر اکانت ارزهایی مانند ریپل و استلار نیاز به یک حداقل موجودی است و برای صرافی‌ها ساخت چندین هزار آدس متمایز برای هر نفر، توجیه اقتصادی ندارد.

 • nav سهم
 • صرافی‌ها جهت حل این مشکل برای هر حساب کاربری یک Tag یا یک Memo یا … منحصر به فرد ایجاد می‌کنند که در هنگام واریز کوین به صرافی، علاوه بر آدرس مربوط به آن کوین، به کاربر ارائه می شود. از آنجا که در اکثر صرافی‌ها این آدرس برای تمام کاربران مشترک است، از Tag مختص هر اکانت، که کاربر در هنگام انجام تراکنش به مقصد آدرس صرافی وارد می‌کند، جهت شارژ موجودی اکانت کاربر به اندازه مبلغ واریزی استفاده می‌کند. به همین دلیل در صورتی که کاربر Memo یا تگ ارائه شده توسط صرافی را در هنگام انجام تراکنش در کیف پول خود وارد نکند، مبلغ واریزی او توسط صرافی قابل شناسایی نخواهد بود و این امر می‌تواند منجر به از دست رفتن دارایی های کاربر شود!

  Memo و سایر انواع تگ‌های نام برده شده، در شرکت‌ها و وبسایت های تجاری که روش پرداخت با یکی از این ارزهای دیجیتال دارند، می‌تواند برای شناسایی فرستنده و شارژ کردن اکانت مشتریان، همانند آنچه در مورد صرافی‌ها توضیح داده شد، کاربرد داشته باشند. در کل تمام سایت‌هایی که به Memo برای واریز وجه نیاز دارند، علاوه بر آدرس، یک Tag اختصاصی برای اکانت شما را هم در اختیارتان می‌گذارند که حتما باید به درستی در هنگام انجام تراکنش وارد شوند. مثلا صرافی بایننس در قسمت Deposit (واریز وجه) برای این ۶ ارز دیجیتال، قبل از نمایش آدرس و Tag یک هشدار مبنی بر لزوم استفاده از Tag علاوه بر آدرس می‌دهد.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  سلام.تگ ارز کاردانو و دوج چیه؟از کجا پیدا کینیم؟موقع خرید کردن از صرافی زیر آدرس ولت میخواد ازمون.

  سلام. توی کیف پولتان مشخص هست اونجا ببینید…

  سلام من آدرس تگ ممو یک عددشو رو اشتباه زدم ولی آدرس اصلی که کلی عدد و رقم بود رو درست کپی کردم خاستم بدونم الان چه اتفاقی برای ارزم میوفته از تراست ولت به صرافی کریپتولند خاستم انتقال بدم

  ارز انتقال داده نمیشود، شما باید با صرافی در ارتباط باشید ولی عملا از دست رفته بدونید

  سلام خسته نباشید
  میخوام از صرافی کریپتو ارز bnbبفرست واسه کیف پول تراست
  آدرس ممو میخواد چطور وارد کنم راهنمایی کنید از کجا بگیرم!!

  https://youtube.com/c/Alididدوست عزیز تو این ویدیو مشکلتون حل میکنه ،

  سلام من مقداری ارز انتقال دادم به کیف پول ولی برای اینکه تگش رو نزدم فقط یک سومش اومده باید چیکار کنم تا ارز کامل واریز بشه ممنون میشم کمکم کنید

  سلام اگر موقع انتقال ارز دیجیتالی که نیاز به تگ ممو داره به کیف پول دیجیتال تگ ممو رو وارد بخش مربوطه نکنیم چه اتفاقی برای اون ارز در انتقال رخ میده

  سلام دوست گرامی اگر تگ ممو رو در انتقال از دیجیتال به کیف پول وارد نکنیم چه اتفاقی خواهد افتاد

  سلام وقت بخیر
  من بتازگی دریافتم که بایننس یه بخشی بنام ریکاوری داره اونجا مراجعه کنید طی 72 ساعت برگشت میزنن

  سلام وقت بخیر
  من بتازگی دریافتم که بایننس یه بخشی بنام ریکاوری داره اونجا مراجعه کنید طی 72 ساعت برگشت میزنن 🌹

  سلام من بخش ریکاوری در باینسس رفتم فرم پر کردم مدام اخطار میده گزینه ها چطور باید پر بشه،اولی نام ارز،دومی آدرس کیف پول،سومی مقدار ارز،،،ولی چهارمی نمیدونم چی باید وارد کنم

  سلام .کدوم قسمت از کیف پول میتوان تگ ارز ریپل رو دید یکبار هزینه شو پرداخت کردم.ممنون از سایت خوبتون

  سلام از صرافی نوبیتکس ریپل میخواهم انتقال دهم به کیف کونومی تگ چی وارد کنم

  سلام وقت بخیر.ولت من trust هست و م.قع خرید نیازی به زدن کد ممو نیست میخاستم بدونم که موقع فروش هم نیازی به زدن کد ممو نیست یا باید بزنم؟باتشکر.

  سلام. دوستم که سوئد زندگی میکنه و مقیم کشور سوئده حدود ۱۰ روزه که ارز استلار وارد صرافی بایننس کرد اما ممو رو وارد نکرده
  به پشتیبانیم پیغام داد ولی کاری صورت نگرفت. بنظرتون پول ازبین رفته؟

  سلام وقت بخیر برای ارسال bnb از کیف پول کوینومی به تراست ولت آیا تگ یاممو لازمه که واردبشه؟

  سلام
  آيا هنگام خرید ارز مثل bnb باید ممو را بنویسیم ؟

  این مورد بستگی به کیف پول شما دارد
  برای مثال زمانی که از بایننس به تراست ولت ارسال میکنید نیازی به تگ ممو نیست
  در حالت کلی هر کیف پولی که تگ ممو دارد می بایست آن را واریز کنید

  سلام
  تگ مموی کیف تراست ولت رو از کجا میتونیم پیدا کنیم؟
  من تگ مموی تراست ولت رو نمیدونم.memo در تراست ولت

  سلام وقت بخیر،من از صرافی کوینکس ارز xemبه صرافی بایننس فرستادم صرافی کوینکس میگه ارسال شده ولی تو بایننس نمیاد بعد بایننس کد ممو میخواد و من نمیدونم چیکار کنم تا ارزم تو بایننس بیاد،چیکار باید بکنم؟

  سلام
  بیت کوین کش تو تراس ولت ادرس ممو داره ؟

  سلام من این ایمیل برای کارگزار فزستادم من مبلغ پرداخت موجودی را طبق درخواست شما انجام داده ام ، لطفاً حساب کامل خود را در MEMO که نام کامل من ذکر شده است بررسی کنید

  کارگزار این جواب فرستاده منظورش متوجه نمیشم We will notify the Barrister tomorrow and keep you inform.

  We will get back to you tomorrow ما فردا وکیل دادگستری را مطلع می کنیم و شما را در جریان می گذاریم.

  ما فردا به شما پاسخ خواهیم داد

  سلام.من موقع انتقال تگ رو وارد نکردم‌.چطور میتونم‌از بایننس پیگیری کنم‌.لطفا راهنمایی کنید

  با سلام وقت بخیر.آیا برای انتقال ارز دیجیتال BNB از صرافی نوبیتکس به کیف پول تراست ولت نیاز به وارد کردن تگ هست یا نه؟
  چه ارزهایی برای انتقال به کیف پول تراست از صرافی نوبیتکس نیاز به وارد کردن تگ می‌باشد.

  تگ یا ممو در کیف پول کوینومی در کدام قسمت است

  کیف پول روچطوری ودرکجادرست کنیم

  سلام راهنمای لطفا من در تراست ولت رییل انتقال دادم و ادرس کیف پول هات بیتم را دادم اما بجای کد ممو کد گوگل اتنتر را وارد کردم و الان ریپلهام از تراست رفتند اما به مقصد نرسید راهنمای لطفا

  می خواستم استلار و ایاس از صرافی آنلاین ایرانی بخرم و به کیف پول متامسک بفرستم نمی دونم تو قسمت ممو چی بنویسم کجای متامسک این ممو رو نوشته ؟ کسی می تونه راهنمایی کنه ؟ باتشکر

  سلام من xem رو از بایننس به فری والت منتقل کردم بدون وارد کردندممو الان از بایننس کسر شده ولی توی کیف پول نیامده .باید چکار کنم ؟به پشتیبانی فری والت تیکت دادم ولی ج ندادند .

  سلام ازنوبیتکس‌میخام بی آن بی انتقال بدم ترس ولت ،میگه تگ بنویس،ولی ترس ولت تگ براش نذاشته،چکاربایدکرد؟

  بی‌ان‌بی‌ رومیخام‌ازنوبیتکس‌برداشت‌کنم‌میگه‌تگ‌بده ولی ترس ولت‌تگ‌براش‌نداره‌چکاربایدکرد؟

  سلام تگ مموروچطوری تراست ولت پیداکنم؟

  سلام خسته نباشید
  دو روز پیش ارز xlm رو بدون memo انتقال دادم به صرافی کوینکس ولی نیومده
  چیکار کنم کسی هست راهنماییم کنه
  ممنون میشم

  سلام شمارتونو بذارین تاکمکتون کنم ارزتونو برگردونین

  ارز فانتوم چند روز پیش واسه فروش به صرافی ایرانی فرستادم تک وممو رو اشتباه زدم صرافی گفت که ارز به ولد اونها نیومده. با پشتیبانی تراست هم تماس گرفتم ولی جواب قانع کننده‌ای ندادند. باید چیکار کنم لطفا کمکم کنید. ممنون

  صرافیتون چی بوده!؟

  سلام من میخوام bnbرا از نوبیتکس انتقال بدم به تراست ولت ، ولی تگ میخواد. چجوری پیدا کنم تگ را. شمارم ۰۹۱۴۳۳۲۱۰۳۲. ممنونم اکه راهنگایی کنین

  سلام عرض ادب

  سلام دوستان
  من تقریبا یه هفته قبل مقداری استلار از نوبیتکس به کوینکس منتقل میکردم که اشتباهی یادم رف که ممو یا همون تگ رو وارد کنم ولی آدرس کیف پول درست بود.
  از پشتیبان نوبیتکس کمک خواستم به خوبی راهنمایی کردن که به پشتیبانی مقصد پیام بدید و این مطالب رو (که خود نوبیتکس بهم گفت) بهشون اطلاع بدید.
  واقعیتش زیاد امید نداشتم
  رفتم پشتیبانی کوینکس تو قسمت تیکت ها یه گزینه مربوط به همین اتفاقات بود.
  اون رو انتخاب کردم و اطلاعات توکسی کد و ممو و آدرس همه چی رو در قسمت های مربوطه نوشتم و موضوع را شرح دادم.
  تقریبا بعد یه ساعت جواب پیام آمد که گفتن برای این که مشکلتان تایید بشه باید ۲ تا واریزی دیگر استلار به کیف پولتان در کوینکس انجام بدید و اسکرین شات های مربوط به برداشتتون (همون برداشتی که بدون ممو بود) از همان صرافی منبعتان را بفرستید.
  اسکرین هارو فرستادم و واریزی رو انجام دادم ، گفتن که واریزی شما تایید شد و در طی ۱ الا ۲ هفته واریز میشود
  و همین مبلغ در طی ۳_۴ روز واریز شد‌
  در تمام این مدت زمان من هرچی سوال پرسیدم به خوبی جواب دادن و اطمینانم به کوینکس بیشتر شد.
  همه مراحل هم به انگلیسی بود. و نکته مهم این که بین ساعات ۷ الا ۱۵ پاسخگو بودن و در زمان های دیگر انگاری آفلاین بودن
  امیدوارم این مطالب به دردتان خورده باشد❤️

  با سلام من ارز استلار از بایننس انتقال دادم به تراست ولت به اشتباه ادرس bep20دادم در صورتی که تراست ولت استلار bep20نداره الان بایننس عملیات موفق زده ولی به تراست ولتم اضافه نشده باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کتید

  سلام داخل تلگرام سرچ کنین بازیابی ارز کمکتون میکنن

  من که هر چی دنبال تگ تتر بودم برای انتقال تتر به کوینکس پیدا نکردم بیخیال شدم هر کاری کردم نشد از یوبیتکس تتر انتقال بدم بو کوینکس

  یک مثال عملی برای فهم بهتر بزنید
  باتشکر

  نحوه احراز هویت

  تعریف ماهیت توکن‌اُمیکس(Tokenomics) خوب اگر در تعریف کلمات مفهوم اولیه این واژه بخواهیم صحبت کنیم، توکن‌اُمیکس(Tokenomics) از دو واژه توکن …

  تجارت ارزهای رمزنگاری شده ، خرید یا فروش آن‌ها در برخی از کشورها مشمول مالیات می‌شود. برای محاسبه مالیات بر …

  مقدمه درست است که سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال بدون داشتن دانش و تجربه کافی می‌تواند خطرناک باشد، اما …

  وقتی وال استریت قدرتمند از بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی یاد کرد، سرمایه‌گذاران اقدام به میلیاردها دلار سرمایه …


  مشاهده


  مشاهده


  مشاهده


  مشاهده


  مشاهده


  مشاهده

   خرید و فروش ارزهای دیجیتال همواره برای کاربران ایرانی یکی از دغدغه های اصلی بوده که هم اکنون با استفاده از مهران بیت به راحتی انجام می پذیرد. مهران بیت به صورت تخصصی بر روی ارز های پرفکت مانی , وچر پرفکت مانی , وب مانی , بیت کوین , اتریوم , تتر و … فعالیت دارد . 

  رمزارز نیوز – سایت خبری تحلیلی بلاک چین و ارز دیجیتال

  فهرست مطالب

  ممو (memo) اصطلاحی است که در زمان انجام برخی تراکنش‌‌های رمزارزی با آن مواجه می‌‌شوید. در این مطلب قصد داریم که شما را با memo و کاربرد آن آشنا کنیم.

  اما قبل از آن بد نیست که با ارائه چند مثال ساده، مفهوم ممو را با هم مرور کنیم.

  گاهی برای همه ما پیش می‌‌آید که هنگام مرور تراکنش‌‌های بانکی خود، به تراکنشی برخورد می‌‌کنیم که آن را به یاد نمی‌‌آوریم. در این مواقع، افرادی که تراکنش‌‌های خود را در جایی ثبت می‌‌کنند، به راحتی متوجه جزئیات این تراکنش خواهند شد. افرادی که از طریق عابربانک اقدام به انتقال پول می‌‌کنند، اطلاعاتی مانند دلیل انتقال وجه و غیره را با خودکار روی رسید می‌‌نویسند. حتی امروزه در برخی اپلیکیشن‌‌ها و سایت‌‌های بانکی نیز شما می‌‌توانید اطلاعات تراکنش‌‌های حساب خود را با جزئیات ذخیره کنید.memo در تراست ولت

  حال با این مقدمه به بررسی memo و کاربرد memo در دنیای ارز‌‌های دیجیتال می‌‌پردازیم.

  احتمالاً با مثال‌‌هایی که در بالا بیان شد، کم و بیش با مفهوم ممو آشنا شده‌اید.

  اصطلاحات دیگری نیز به جای memo به کار گرفته می‌‌شوند. اصطلاحاتی مانند Destination Tag یا TAG و همچنین Payment ID از جمله این اصطلاحات هستند. این اصطلاحات به قدری با یکدیگر عجین شده‌‌اند که در اکثر مقالات به جای memo از TAG استفاده می‌‌شود.

  کاربرد memo در اصل ایجاد یک برچسب روی تراکنش است که در بلاکچین برای همیشه ثبت و ذخیره می‌‌شود. این برچسب می‌‌تواند اطلاعاتی از قبیل گیرنده یا دلیل انجام تراکنش یا هر نکته دیگری باشد. البته در برخی ارز‌‌ها، شما فقط امکان ثبت یک عدد چند رقمی را دارید. به یاد داشته باشید که همه رمزارز‌‌ها و ارز‌‌های دیجیتالی از ممو پشتیبانی نمی‌‌کنند.

 • شرکت سبحان دارو
 • شاید برایتان جالب باشد که در بین ارز‌‌هایی که از memo پشتیبانی می‌‌کنند، جایی برای بیت کوین و اتریوم نیست. در ادامه به معرفی این ارز‌‌ها و نام آنها در هنگام انجام تراکنش، می‌‌پردازیم.

  همان‌طور که گفته شد، memo و Tag در تراکنش‌های ارز‌های دیجیتال کاربردهای متنوعی دارد. با هم برخی از این کاربرد‌‌ها را مرور می‌‌کنیم. این دسته‌بندی صرفاً یک دسته‌‌بندی پیشنهادی است و می‌‌تواند دسته‌‌بندی‌های دیگری هم داشته باشد.

  شما می‌‌توانید با ایجاد Tag در هنگام ارسال ارز، گیرنده را از نام خود مطلع کنید. در این تگ علاوه بر نام، می‌‌توانید اطلاعات تماس مانند ایمیل را نیز اضافه کنید.

  در این تگ می‌‌توانید شرحی از هدف تراکنش را بنویسید تا بعداً بتوانید در صورت نیاز به آن استناد کنید.

  با ایجاد این تگ می‌‌توانید تراکنش‌‌های خود را مدیریت کنید. به عنوان مثال زمانی که فردی بخواهد از فروشگاه‌‌های متعددی خرید کند و در عین حال میزان دقیق این تراکنش‌‌ها را به راحتی جمع‌آوری نماید، می‌‌تواند از این تگ بهره بگیرد.

  کاربرد تگ در تراکنش‌‌های ریپل اندکی متفاوت‌‌تر و البته محدود‌‌تر از دیگر ارز‌‌ها است. کاربرد تگ در تراکنش‌‌های ریپل محدود به استفاده از اعداد است. در زمان ایجاد Tag برای تراکنش‌‌‌‌های ریپل، شما مجاز به نوشتن یک عدد 9 رقمی هستید. در تگ ریپل نمی‌توانید مطلب دیگری اضافه کنید.

  این تگ برای شناسایی گیرنده در تراکنش‌‌های ریپل مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

  کاربرد memo و سایر تگ‌‌ها تنها برای فرستنده نیست. شاید در زمان مراجعه به یک صرافی آنلاین برای خرید ریپل متوجه مهم‌ترین کاربرد این تگ‌‌ها شوید.

  در صرافی‌‌های آنلاینی که اقدام به خرید و فروش ریپل می‌‌کنند، استفاده از Tag‌‌ بسیار حائز اهمیت است. صرافی‌‌های آنلاین معمولاً از چند آدرس خاص و مشترک برای انجام تراکنش‌‌های خود استفاده می‌‌کنند. پر‌‌واضح است که ایجاد چندین هزار والت برای انجام چنین تراکنش‌‌هایی کاری نامعقول و هزینه‌‌بر است. صرافی‌‌ها برای رفع این مشکل، در تراکنش‌‌های خود از memo یا انواع دیگر تگ استفاده می‌‌کنند.

  بنابراین هنگام خرید ریپل از صرافی‌‌های بزرگ مانند بایننس، حتماً باید تگ تراکنش خود را دریافت کنید.

  استفاده از memo یا Tag در برخی از صرافی‌‌ها الزامیست. صرافی‌‌های بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase) و هات بیت (Hotbit.io) از جمله مشهورترین این صرافی‌‌ها هستند. در برخی دیگر از صرافی‌ها استفاده از تگ اختیاری است.

  اگر‌‌چه کاربردهای memo می‌‌تواند بی‌شمار باشد، اما فراموش نکنید که در هنگام استفاده از آنها شما با محدودیت روبه‌رو هستید. این بدین معنا است که شما نمی‌‌توانید شرح طولانی برای تراکنش‌‌های خود بنویسید. از آنجا که این برچسب‌‌ها در بلاکچین ذخیره می‌‌شوند، توصیف‌‌های طولانی می‌‌توانند ظرفیت بلاکچین را بیهوده اشغال کنند.

  وب ۳ چیست؟ چه تفاوتی با وب ۱ و ۲ دارد؟

  توکن نقدینگی یا LP Token چیست؟ کاربرد توکن ال پی در دیفای

  زنجیره هکو یا هکو چین (HECO Chain) چیست؟ آشنایی با شبکه بلاکچین صرافی Huobi

  ارتباط بلاکچین و کرونا | چک واکسن مسافران در ایرلاین‌ها توسط بلاکچین!

  سلام از تراست ولت مقداری اتم را به صرافی انتقال دادم . ادرس اصلی رو درست وارد کردم اما ادرس ممو را فراموش کردم وارد کنم اتم ها هنوز به صرافی نرسیدن و از تراست ولتم کم شدن.چه کار کنم؟ امکان برگشتشون هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  سلام . امکان برگشت هست ولی طول می کشه . باید ادرس تراکنشتون رو برای صرافی بفرستید و بهشون پیام بدید که ممو رو فراموش کردید، اونها بررسی می کنن شاید مبلغی هم هزینه دریافت کنن و ارزتون رو بر می گردونن

  سلام ممو خودمرو از کجا باید پیدا کنیم ؟ ممو باید یک کلید واژه خاصی باشه؟

  سلام اگر کیف پول و شبکه شما ممو داشته باشه خود سایت صرافی و کیف پول بهتون نمایش میده

  Memo تو برداشت در صرافی آبان تتر چه بنویسیم…لازمه

  لزومِ تگ یا ممو بستگی به کیف پول مقصد داره . معمولا برای ارسال به کیف پول صرافی ها، ممو لازم هست و برای ارسال به والت های اختصاصی (مثل تراست) لازم نیست.

  سلام من ۱۰۰ تا استلار از تراست والت فرستادم به نوبیتکس یادم رفت ممو رو بزنم با پشتیبانی نوبیتکس تماس گرفتم گفتن هش یا txid رو بفرست اما تو تراست والت وقتی رو تراکنش میزنم فقط آدرس گیرنده رو میزنه وتاریخ ، روی more details میزنم اما صفحه خالیه کسی دلیلش رو میدونه؟ ممنون

  سلام لینک رو ارسال کنید تا بررسی کنیم

  سلام من مقداری ارزکاوا می خواستم بفروشم آدرس هم درست وارد کردم ولی عددممو به جای اینکه انگلیسی بزنم فارسی نوشتم وارزهم به آدرس موردنظرهنوزنرسیده چکارکنم یعنی ارزم ازبین رفته

  سلام از کجا به کجا می خواستین انتقال بدید؟ TXid تون رو بفرستید تا براتون بررسی کنیم

  سلام مقداری ارز اتم از تراست ولت به صرافی کوینکس انتقال دادم آدرس صحیح اما memo فراموش کردم. باید چکار کنم لطفا راهنمایی فرمایید.memo در تراست ولت

  با پشتیبانی صرافی کوینکس در تماس باشید و براشون لینک تراکنش و یک اسکرین شات از تراکنش را ارسال کنید.

  سلام من مقداری ارز اتم رو از صرافی کوینکس به کیف پول اتمیک انتقال دادم و برام چیزی نیومده حتی txid رو خالی زدمه(ممو رو یه چیز فارسی زدم و آدرس کاملا درسته) امکان بازیابیش هست؟ راه حلی اگر هست واقعا ممنون میشم راهنمایی کنید

  ارزتونو تونستین برگردونین

  سلام من مقداری ارز اتمیک از صرافی کوینکس به کیف پول اتمیک انتقال دادم و memo رو یه چیز فارسی زدم و برام چیزی نیومده راه حلی هست انجام بدم

  txid رو بفرستید بررسی می کنیم

  txid تراکنش تون رو بفرستید بررسی می کنیم

  TXID برام نزده

  در بخش برداشت هاتون این تراکنش رو پیدا کنید . اگر انجام شده باشه حتما ادرس تراکنش یا TXID داره.

  نگاه کردم اما نزده و بیشتر ۴۸ ساعت گذشته جلوی TXID رو خالی زدل

  سلام وقتتون بخیر من مقداری xem و xlm از بایننس به کوکوین انتقال دادم اما memo وارد نکردم تو بایننس موفقیت آمیز انتقال شده اما تو کوکوین انتقال داده نشده چیکار می‌توانم انجام بدم؟ 😞

  تنها راهش اینه که به پشتیبانی کوکوین پیام بدین و آدرس تراکنش را به همراه اسکرین شات از تراکنش براشون ارسال کنید. شاید طول بکشه اما رسیدگی میکنن . فقط احتمال زیاد ازتون بخوان که احراز هویت کنید.

  سلام بروز ارز سولانا از تراست زدم کوینکس نیومده تو پرتفوی م میشه راهنمایی کنید

  تراکنش خودتون را در اکسپلورر سولانا رهگیری کنید و ببینید در چه وضعیتی هست. اگر درست زدین و آدرسش هم صحیح بوده به پشتیبانی کوینکس پیام بدین.

  سلام من میخوام ارز کاوا رو از کیف پول تراست به کیف پول تراست دیگ بفرستم زده ممو هم وارد کنید ما باید ممو رو از کجا به دست بیاریم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  سلام . کیف پول تراست برای کاوا ممو یا تگ نداره و میتونید خالی بذارید.

  سلام مقداری ارز bnb از کیف پولم بن صرافی lbankانتقال دادم ولی متاسفانه فراموش کردم تگ ممو رو وارد کنم. میشه راهنمایی کنید لطففا

  باید به پشتیبانی صرافی مقصد پیام بدین و با ارسال آدرس تراکنش و بقیه اطلاعات ازشون بخواین که پیگیری کنن.

  سلام وقت بخیر ارزتونو تونستین برگردونین!؟

  سلام من میخام از بایننس ارز کیک انتقال بدم به تراست ولتم ولی تو تراست ولتم ممو نداره توتراست ولت بستر bep2 هستش بنظرتون انتقال بدم میپره ارزم

  میشه لطفا نام لاتین ارز مورد نظر خودتون رو بنویسین

  سلام من از نوبیتکس ایاس خریدم می خوام انتقال بدم به تراست ولتم ادرس ممو می خواد از کجا بیارم ممو رو ؟ و زمانی که تیک گزینه بدون ممورو میزنم میگه ادرس اشتباه . لطفا کمکم کنید

  کیف پول تراست ممو یا تگ نداره، تیک بدون ممو رو بزنین

  سلام.بنده از کوینکس ب تراست ولت ارز انتقال بدم ی مشکلی ک دارم اینه مثلا توی تراست شبکه انتقال روی bp2هست ولی توی کوینکس EOSیا ارز دیگه.میشه راهنمایی کنید

  سلام باید شبکه ارسال رو مطابق با کیف پول مقصد انتخاب کنید

  سلام من مقداری ارز استلار از کیف پول لجر به آدرسی که صرافی داخلی بهم داد انتقال دادم وممو راوارد نکردم ارز از کیف پولم کم شده ولی داخل صرافی ننشسته ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

  سلام. تنها راهش اینه که با پشتیبانی صرافی در ارتباط باشید و اسکرین شات و آدرس تراکنش را براشون ارسال کنید تا براتون تراکنش را تایید کنن. البته همه صرافی ها سریع این کارو انجام نمیدن

  سلام اسکرین از صفحه تراکنش فرستادم گفتن پیگیری می‌کنیم ممنون از راهنمایی شما

  سلام من از تراست ولتم ۱۰۰ دلار به ولت ایرانیم انتقال دادم ادرس ولت ایرانیم درست زدم ولیmemo وارد نکردم خیلی ناراحتم میشه لطفا راهنماییم کنید پول به حسابم میشینه یا رفت پولم؟؟؟

  یعنی به کیف پول صرافی واریز کردین؟

  سلام من واسه انتقال از تراست ولت به بایننس mome رو اشتباهی زدم ولی ادرس کیف پولم رو درست زدم بنظرتون پول میره بحساب بایننس یا بر میگرده به تراست ولت کسی میدونه کمکم کنه؟؟

  اگر آدرس رو درست زده باشید و تگ اشتباه وارد کرده باشید تراکنش انجام میشه ولی به حساب بایننستون منتقل نمیشه.

  خوب الان چیکار کنم یعنی دیگه نمیتونم برش گردونم؟؟؟

  تنها راه حلش این هست که اسکرین شات ارسال و هش تراکنش رو برای پشتیبانی صرافی ارسال کنید . شاد بررسی کنن و تراکنش شما رو تایید کنن . اما این فرایند هم زمان بر هست.

  اسکرین شات و هش رو واسه صرافی بایننس بزنم که ارز رو فرستادم یا کیف پول تراست ولت که ارز رو انتقال دادم؟؟؟

  برای صرافی بایننس

  به نظرت درست میشه یا نه؟

  ممکنه درست بشه اما بهرحال زمان زیادی میبره

  چه راهی داره میشه کمکم کنید

  به نظرت درست میشه یا نه؟

  زمانبر هست و نیازمند پیگیری زیاد

  اوکی مرسی از راهنمایتون

  سلام برای منم همچین اتاقی افتاد ایا تونستید برگردونید ؟

  سلام وقتتون بخیر ارزتون داخل شبکه مونده ب و ب مقصد نرفته

  سلام من میخام تتر انتقال بدم به تراست ولت ولی نمیدونم در قسمت wallet labelچی باید بنویسم؟ لطفا راهنمایی کنید

  برای انتقال به تراست والت نیازی به تگ نیست .

  برای هیچ ارزی نیاز به ممو نیست؟

  معمولا تگ در کیف پول صرافی ها استفاده میشه

  سلام من ۱۰۰۰ تا استلار از صرافی اکسیر به بایننس انتقال زدم ولی ممو رو وارد نکردم چطوری میتونم بر گردنم به کیف پول اکسیر؟ یا بایننس؟

  سلام. بایننس میتونه براتون بازیابی کنه ولی گاهی اوقات قبول نمیکنن

  سلام می بایستی کد تراکنش و یا فیلمی از کیف پول توسط صرافی تهیه و به باینانس ایمیل کنید بر می گرده ولی زمان بره و یه مقدار هم از استلارها رو کم میکنه

  سلام وقت بخیر من از کوینومی ولت خودم ،مقداری رمز ارز بایننس به آدرس ولت یک صرافی در ایران ارسال کردم اما متاسفانه رقم اول تگ ممو را که ۹ رقمی بود وارد نکردم و به حساب اون صرافی ایران نیومده و میگه به ولتشون نیومده که بتونن برام برگشت بزنن، ایا امکانش هست با توجه به اینکه رمز ارز ارسالیم بایننس بوده به پشتیبانی صرافی بایننس بگم که برام ریکاوری کنه و اون رو برگردونم ؟؟؟؟

  سلام صرافی مبدا دیگه دسترسی به این تراکنش نداره ولی صرافی مقصد میتونه ریکاور کنه. البته ممکنه این کار رو انجام نده

  ممنون از پاسخگوییتون،ولی به صرافی مقصد گفتم که نمیتونن کاری بکنند که برگرده؟ در جواب گفتند که چون به ولت ما نیومده،عملا کاری از دستمون برنمیاد!…اگر میتونستن کاری بکنند و کمک نکردند، من حلالش نکردم خدا خودش جوابشون رو میده

  فقط صرافی مقصد میتونه ارز رو بازیابی کنه

  سلام وقت بخیر اگه ارز داخل شبکه مونده باشه و به مقصدی نرفته باشه هنوز میشه برشگردوند ب کیف پول کوینومی خودتون.

  سلام من ۸۰۰عدد استلار رو از والت اتمیک به صرافی بایننس فرستادم متاسفانه کد ممو رو نزدم وبا پشتیبانی بایننس هم میخوام حرف بزنم عبارت چینی میاره نمیفهمم تو صفحه اول ادرس منبع کیف پول کدومو باید بزنم ممنونم جوابمو بدین

  باسلام، من بابت وارد نکردن ممو در اتمیک به مشکل خوردم، شدیدا احتیاج به کمک دارم، ،حق الزحمه هم میدم برای کمک دوستان، لطفا تماس بگیرید ادمین محترم یا دوستان عزیر

  سلام وقت بخیر

  انشالله ک برمیگرده اگ داخل شبکه مونده باشه

  من از صرافي ايراني خريد كردم ارزchz زمان خريد از من سوال شد كه كيف پول تون ممو دارد ندارد منم گفتم ندارد الان ارز تو والتم هست ولي ميخوام بفروشم از من ممو ميخواد من صفر ميزارم يا ممو خوده صرافي ميزارم باز ارز من انتقال داده نميشه،براي انتقال اين ارز حتما بايد bnb تو والتم باشه؟؟تا انتقال داده شود؟؟ كيف پولم تراست والت هست

  بله چون ارز چیلیز بر بستر بایننس هستش

  سلام.من تراست ولت نصب کردم.الان میخوام bnb رو از صرافی بفرستم به کیف پولم.صرافی تگ میخواد ازم.ولی توی کیف پولم تگ یا ممو ننوشته.کنار ادرس کیف پولم نوشته ممو نیاز نمیباشد.حالا نمیدونم باید چیکار کنم.راهنمایی لطفا…

  سلام. معمولا کیف پول ها برای دریافت نیازی به ممو ندارن ممو برای دریافت در صرافی ها هست که کیف پولشون متلعق به خود صرافی هست

  سلام . ببخشید tag ارز ریپل رو نمیدونم از کجا پیدا کنم ، ی چند جا خوندم نوشته بود خودتون باید تگ ریپل رو تعیین کنید که شامل ی کد ۱۰ رقمی میشه ولی نمیدونم از کجا باید درستش کنم ؟

  سلام داخل کیف پولتون ، کنار آدرس ریپل تگ مشخص هست

  سلام روزتون بخیر، کد ممو رو نزدم استلار انتقال دادم کوینکس نیومد چکار باید کرد الان؟

  سلام. با پشتیبانی کوینکس تماس بگیرید که براتون ریکاور کنن

  برمیگرده یا لاس میشه؟

  کیف پول مقصد میتونه بازیابی کنه. منتهی بستگی به همکاریشون داره که انجام بدن یا نه

  سلام وقت بخیر من ی مقدار ارز HBAR می خوام از صرافی ایرانی به کیف پول اتمیک انتقال بدم صرافی ازم کد ممو میخواد نوی کیف پول هم بحای ادرس ی سری اعداد هست ولی آدرس نیس ممنون میشم کمکم کمید

  سلام. وارد بخش کیف پول HBAR که بشید زیر آدرس، یک تگ به صورت عددی هست.

  ممنون از پاسختون ولی توی کیف پول اتمیک این ارز آدرسی نداره توی قسمت آدرس -که معمولا ی سری حروف و اعداد هست همیشه – به جای حروف و اعداد ی سری عدد هست که من نمی دونم اون اعداد ادرس کیف پولم هست یا کد ممو ؟ مثلا میشه ادرس کیف پول ی ارز بجای حروف و اعداد فقط عدد باشه ؟ از طرفی تو نت خوندم که واسه انتقال از صرافی به کیف پول احتیاج به کد ممو نیست ولی اگه صرافی الزام به کد مموداره خودتون دستی ی عدد نه رقمی وارد کنید و منم می ترسم این کارو بکنم چون از آدرس – همون اعداد- مطمئن نیستم

  سلام. درسته آدرس Hbar با آدرس سایر کوین های رایج تفاوت داره. این یک نمونه از آدرس و مموی hbar هست: adderss : 0.0.16956 memo : 1041130341

  سلام، مقدار ممو رو خودمون مشخص میکنیم چی باشه؟ یا صرافی میده بهمون؟

  سلام. ممو مربوط به کیف پول هست. داخل کیف پول خودتون (نرم افزاری یا صرافی) کنار آدرس هست.

  سلام وقتتون بخیر. لطفا میشه راهنماییم کنید. من برای فروش استلار ممو رو نزدم. من حساب بایننس ندارم، با همون رجیستر کردن هم میتونم درخواست recovery بزنم؟ یا دیگه ارزهام پرید؟

  سلام. مالک والت باید این درخواست رو ثبت کنه. اگر باهاتون همکاری نکنه شاید نشه کاری کرد

  سلام وقتتون بخير ميخواستم استلار را از كيف پولم به بايننس انتقال بدم ممو را وارد نكردم كلا پريد بنظرتون راهكاري هس كه پولم برگرده؟

  سلام. بله میتونید درخواست recovery ثبت کنید تا به حسابتون اضافه بشه: https://www.binance.com/en/my/wallet/recovery/form/d

  اینجا که میری یه صفحه چینی نوشته بالا میاره منم نمیدونم منبع و کیف پول شخصی کدومو وارد کنم چجوری راهنمایی کنی ممنون میشم منم ۸۰۰تا استلارم رفته

  سلام اگه هنوز موفق نشدین ارزتونو برگردونین شمارتونو بذارین یا ایدی چیزی.

  ممو رو از کجا پیدا کنم

  سلام. کنار آدرس هر کیف پولی که دارید، ممو یا تگ رو میتونید ببینید.

  سلام من یبار bnb انتقال دادم ب کیف پولم.واسه فروشش برگردوندم ب صرافی ولی نصفشو فقط فروختم.الان باز بخوام انتقال بدم ب کیف مول باز باید هموم memo قبلیو وارد کنم یا یدونه جدید باید بنویسم؟در ضمن قبلیم ندارم

  سلام. تگ مموی خودتون رو کنار آدرس کیف پولتون ببینید و همون رو وارد کنید.

  من متاسفانه اشتباه کردم که memo رو یادداشت نکرد الان ۴۰۰ دلارم رو هواست ممنون میشم راهنماییم کنید راهی هست که پسش بگیرم؟

  سلام. بله میتونید لینک تراکنشتون رو به پشتیبانی صرافی گیرنده ارسال کنید، میتونن تایید کنن.

  سلام .موفق شدین ارزتونو بازیابی کنین!؟

  آخرین خبرها

  کاربران متاورس ده برابر شد!

  چرا دانشجویان ایرانی از شرکت در کلاس‌های اتریوم محروم شدند؟

  حذف کاردانو از یک صرافی انگلیسی!

  بیت کوین باز هم ریزش دارد؟

  پروژه جدید ریپل برای توسعه یک رمزارز ملی!

  سود بیشتر در اتریوم یا بیت کوین؟

  رقابت جدید سولانا و کاردانو! اتریوم بعدی کیست؟

  آشفته بازار صرافی ها در پی تصویب قانون اینماد!

  کف قیمتی بیت کوین کجاست؟

  هولدرها بیت کوین هایشان را ترشی انداختند!

  memo در تراست ولت
  memo در تراست ولت

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *