یوان چین امروز

یوان چین امروز
یوان چین امروز

روز قبل یوان چین برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که یوان چین که ۲ روز پیش تا ۴,۴۴۲ (چهار هزار و چهارصد و چهل و دو ) تومان رسیده بود، امروز – پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ مصادف با ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ – با رشد ۰.۲۴ درصدی به ۴,۴۵۳ (چهار هزار و چهارصد و پنجاه و سه ) تومان رسید.

در ایران واحد پول چین با عنوان یوان شناخته می شود اما در ادبیات متدوال واحد پول در کشور چین رنیمیبی (به معنای پول رایج مردم)  است که با کد CNY و نماد 元 نمایش داده می‌شود.  یوان واحد بزرگ و واحد کوچک‌تر آن جیائو است که برابر 0.1 یوان است. رنیمیبی با نماد角 نشان داده می‌شود و گاهی نیز با نام مائو با نماد毛 به کار می‌رود. چینی‌ها حتی از دلار آمریکا با نام یوان آمریکا یاد می‌کنند و آن را در زبان محاوره‌ای خود با نماد美元 و با نام میوان بیان می‌کنند. با این حال مناطقی چون هنگ کنگ و ماکائو از دلار برای معاملات روزانه خود استفاده می‌کنند.

براساس آخرین اعلام بانک مرکزی مردم جمهوری چین در مورد رنمینبی در سال ۲۰۱۹، هشت نوع اسکناس جهت استفاده موجود است: ۰.۱¥(یک جی‌آو)، ۰.۵ ¥ (۵ جی‌آو)، ۱¥ (1 یوان)، ۵¥ (5یوان)، ۱۰¥ (10یوان)،  ۲۰¥ (20 یوان)،  ۵۰¥، (50یوان) و  ۱۰۰¥(100یوان). این اسکناس¬‌ها از سال ۱۹۵۵ در چین در حال استفاده هستند، به استثناء ۲۰ ،‌ ۵۰ و ۱۰۰ یوان که بعدها در سال ۱۹۹۹ به سیستم اضافه شدند.

سکه‌های رنمینبی نیز وجود دارند که از یک فِن تا یک یوان هستند. بنابراین برای بعضی از مقادیر رنمینبی، هم سکه و هم اسکناس وجود دارد. هرچند که چین سکه‌های بزرگتری از جمله ¥۵ نیز صادر کرده اما آن‌ها بیشتر یادبودی هستند و در دادوستد زیاد استفاده نمی‌شوند.

تا سال 1914 دلار نقره‌ای به عنوان واحد پول رسمی کشور چین به حساب می آمد. از سال 1930 سکه‌های مسی که  «فن» نامیده می‌شد و معادل 100 یوان است وارد بازار شد.  در 1935 نیز «فابی» عرضه شد و تا سال 1948 رواج داشت.. پس از فابی، یوان طلا وارد گردش مالی کشور چین شد. قیمت یوان طلا معادل سه میلیون یوان فابی بود.یوان چین امروز

رنمینبی اولین بار در تاریخ 1 دسامبر سال 1948 توسط بانک حزب کمونیست چین صادر شد. در آن زمان، حزب کمونیستی چین در جنگ داخلی با حزب ملی گرای چین بود که واحد پول ویژه خود را داشت و اولین صدور رنمینبی برای ایجاد ثبات در مناطق تحت کنترل کمونیست که به پیروزی حزب کمونیستی چین کمک می کرد، استفاده شد.

پس از شکست ناسیونالیست‌ها در سال 1949 ، دولت جدید چین با ساده‌سازی سیستم مالی خود و متمرکز کردن مدیریت ارز، تورم شدیدی را که رژیم قدیمی را آزار می داد، برطرف کرد. در سری دوم، در سال 1955، بانک خلق چین، (بانک مرکزی چین)، سری دوم رنمینبی خود را صادر کرد که جایگزین اولین سری شد در سری جدید قیمت یوان یا نرخ یک RMB جدید معادل 10،000 RMB  قدیمی شد، که از آن زمان تاکنون بدون تغییر مانده است. سری سوم RMB در سال 1962 صادر شد که از فناوری چاپ چند رنگ و برای اولین بار از صفحات چاپ حکاکی شده‌ دستی استفاده می‌کرد.

با اصلاحات اقتصادی چین در دهه 1980 ، RMB کاهش یافته و با سهولت بیشتری معامله شد و قیمت یوان واقع بینانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر شد. در سال 1987 ، سری چهارم RMB با جوهرمغناطیسی و جوهر فلورسنت صادر شد. در سال 1999 ، سری پنجم RMB منتشر شد که بر روی آن تصویری از مائو تسه تونگ را نشان می داد.
دولت چین، یوان را تقریبا در همان مقدار تا سال 2005 نگه داشت و ایالات متحده، چین را به پایین نگه داشتن قیمت یوان در برابر قیمت دلار متهم کرد. رئیس جمهور امریکا، (هنگ پالسون) را به عنوان وزیر خزانه‌داری امریکا منصوب کرد تا از چین بخواهد دست از تضعیف مصنوعی قیمت یوان بردارد. 

هدف استفاده دولت چین از این ترفند گران‌تر ساختن نرخ ارز (یعنی پول کشورهای دیگر)  بود. در واقع چین با کاهش قیمت یوان، کالاهای چینی را برای خارجیان ارزان‌تر می کرد و صادرات خود را تسهیل می کرد. برخی اعتقاد دارند چین اگر امروز تبدیل به کارخانه دنیا شده است به خاطر نیروی کار ارزان است اما دلیل آنکه توانسته یکی از غول های صادراتی باشد به دلیل استفاده از تاکتیک پایین نگه داشتن قیمت یوان در برابر دلار است. زیرا با این کار به دلیل بالا بردن نرخ ارز، کالاهای خارجی را برای خریداران چینی گران‌تر می‌سازد و نفوذ تولیدکنندگان خارجی به بازار چین را دشوارتر می‌کند. برای نمونه اگر قیمت کالایی چینی در بازار جهانی  1000 دلار باشد و  هر دلار امریکا هم 6 یوان باشد صادر کننده چینی با تبدیل دلار به پول کشور خود می تواند صاحب   6 هزار یوان باشد. اما اگر قیمت دلار آمریکا معادل سه دلار باشد ارزش صادارت نصف می شود. به همین دلیل چینی ها با پایین نگه داشتن قیمت یوان تلاش کرده اند صادرات خود را بالا ببرند.

البته لری سامرز، وزیر اسبق خزانه‌داری آمریکا و رئیس مشاوران اقتصادی بیل کلینتون، اعتقاد داشت این اظهارنظر که چین پول خود را عمدا با دستکاری تضعیف می‌کند، سخن نادرست و مسخره‌ای است. دستکاری‌کنندگان پول می‌کوشند تا نرخ برابری پول ملی خود را کاهش دهند؛ اما چین در بازار مداخله می‌کند تا نرخ برابری یوآن را بالا نگه‌دارد. کشورهایی که نرخ برابری پول ملی خود را دستکاری می‌کنند، در رابطه با جهان مازاد تراز بازرگانی هنگفتی دارند. 

در مجموع گفته می شود در بین سال های 2014 و ژانویه 2017، چین برای رشد صادرات خود قیمت یوان را کاهش داد. یکی از دلایل ، این بود که دلار 15 درصد در برابر بیش‌تر ارزهای اصلی بالا رفته بود و یوان را با خود بالا می کشید. یوان در مقایسه با سایر شرکای تجاری خود که چندان متصل به دلار نبودند، بیش از حد ارزش گذاری شد. در سال 2017، دولت چین 8 درصد قیمت یوان را بالا برد ولی در سال 2018 پس از جنگ تجاری، با وضع تعرفه بر صادرات چین به ایالات متحده، قیمت یوان تضعیف شد و پایین آمد.

 • بازار خرسی و گاوی چیست
 • تا سال 1997 یوان چین ارزی رسمی در مبادلات به شمار نمی‌رفت و مبادلات تجاری چینی‌ها به‌وسیله گواهی‌نامه‌های ارزی صورت می‌گرفت. اما در سال‌های 1997 تا 2005 دولت چین اقدام به تثبیت نرخ قیمت یوان در برابر دلار کرد و یوان نیز وارد بازار جهانی مبادلات بین‌المللی شد. در آن زمان قیمت یوان چیزی در حدود، هر دلار معادل  8.1 یوان چین بود.

  دولت چین برای تثبیت و افزایش ارزش قیمت یوان از سال 2009 توافق‌نامه‌هایی را با کشورهای استرالیا، ژاپن، تایلند، روسیه و ویتنام برقرار کرده که به‌صورت مستقیم و بدون تبدیل ارز خود به دلار با کشور چین با ارز یوان معامله کنند. 
  از سال 2013 که چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا شناخته شد بر ارزش و اعتبار قیمت یوان افزوده شده است. اغلب کارت‌های اعتباری و حساب‌های کارتی از جمله کارت ویزا، مستر کارت، امریکن اکسپرس و جِی سی بی در برخی از بخش‌های فروشگاه‌های بزرگ و همچنین در هتل‌های کلان‌شهرهایی مانند شانگهای و پکن پذیرفته می‌شوند. با این وجود و علی‌رغم گسترش شبکه‌های پرداخت جهانی و تمایل افراد به استفاده از کارت‌های اعتباری به‌جای وجه نقد، میزان چاپ یوان دچار تحول نشده است و همچنان تقاضا برای چاپ این اسکناس‌ها بالاست.

  با توجه به اقدامات دولت چین در نهایت در سال 2016 یوان چین به همراه ارزهایی از قبیل یورو و پوند انگلیس و ین ژاپن در سبد ارزهای مرجع در صندوق بین‌المللی پول قرار گرفت. به‌طوری‌که پتانسیل تبدیل به ارز ذخیره جهانی را خواهد داشت. در سال‌های اخیر و با افزایش ارزش قیمت یوان، حدود 2 درصد از جریان سرمایه جهانی را یوان شامل می‌شود که البته این مقدار در مقابل سهم 40 درصدی دلار ناچیز به شمار می‌رود.
  آن گونه که پیداست از هم‌اکنون با افزایش ارزش و اعتبار قیمت یوان، مسابقه‌ای به راه افتاده که در آن یوان قصد رقابت با دلار را دارد و به‌نوعی امکان دارد به ارز اصلی ذخیره در جهان تبدیل شود. اگر واضح است که چه این بازی متعلق به آینده است.  به نظر می‌رسد برخی کشورها به دلایل مختلف در فکر راهکارهایی برای دور زدن دلار هستند و چین قصد دارد با افزایش اعتبار و قیمت یوان، از این موقعیت نهایت استفاده را ببرد.
   

  امروز (پنجشنبه 7 بهمن ماه) آخرین قیمت یوان چین و سایر ارزها در معاملات عصر بازار آزاد تهران، اعلام شد.

  قیمت یوان چین این روز ها برای خیلی از ارز شناسان دارای اهمیت شده است. مشاهده قیمت یوان چین و سایر اطلاعات مربوط به نرخ امروز را می توانید در ادامه مشاهده کنید. قیمت یوان چین شاهد کاهش ۰.۴۷ درصدی درصدی قیمت بوده است بطوری که قیمت یوان چین امروز – پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ مصادف با ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ – با رشد ۰.۲۴ درصدی به ۴,۴۵۳ (چهار هزار و چهارصد و پنجاه و سه ) تومان رسید.

   

  روز قبل یوان چین برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که یوان چین که ۲ روز پیش تا ۴,۴۴۲ (چهار هزار و چهارصد و چهل و دو ) تومان رسیده بود، امروز – پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ مصادف با ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ – با رشد ۰.۲۴ درصدی به ۴,۴۵۳ (چهار هزار و چهارصد و پنجاه و سه ) تومان رسید.

   

  یوان چین امروز

  واحد پول ملی چین یوان یا رنیمیبیدر ایران واحد پول چین با عنوان یوان شناخته می شود اما در ادبیات متدوال واحد پول در کشور چین رنیمیبی (به معنای پول رایج مردم)  است که با کد CNY و نماد 元 نمایش داده می‌شود.  یوان واحد بزرگ و واحد کوچک‌تر آن جیائو است که برابر 0.1 یوان است. رنیمیبی با نماد角 نشان داده می‌شود و گاهی نیز با نام مائو با نماد毛 به کار می‌رود. چینی‌ها حتی از دلار آمریکا با نام یوان آمریکا یاد می‌کنند و آن را در زبان محاوره‌ای خود با نماد美元 و با نام میوان بیان می‌کنند. با این حال مناطقی چون هنگ کنگ و ماکائو از دلار برای معاملات روزانه خود استفاده می‌کنند.اسکناس‌های یوانبراساس آخرین اعلام بانک مرکزی مردم جمهوری چین در مورد رنمینبی در سال ۲۰۱۹، هشت نوع اسکناس جهت استفاده موجود است: ۰.۱¥(یک جی‌آو)، ۰.۵ ¥ (۵ جی‌آو)، ۱¥ (1 یوان)، ۵¥ (5یوان)، ۱۰¥ (10یوان)،  ۲۰¥ (20 یوان)،  ۵۰¥، (50یوان) و  ۱۰۰¥(100یوان). این اسکناس¬‌ها از سال ۱۹۵۵ در چین در حال استفاده هستند، به استثناء ۲۰ ،‌ ۵۰ و ۱۰۰ یوان که بعدها در سال ۱۹۹۹ به سیستم اضافه شدند.سکه‌های رنمینبی نیز وجود دارند که از یک فِن تا یک یوان هستند. بنابراین برای بعضی از مقادیر رنمینبی، هم سکه و هم اسکناس وجود دارد. هرچند که چین سکه‌های بزرگتری از جمله ¥۵ نیز صادر کرده اما آن‌ها بیشتر یادبودی هستند و در دادوستد زیاد استفاده نمی‌شوند.جنگ ارزی با قیمت یوانتا سال 1914 دلار نقره‌ای به عنوان واحد پول رسمی کشور چین به حساب می آمد. از سال 1930 سکه‌های مسی که  «فن» نامیده می‌شد و معادل 100 یوان است وارد بازار شد.  در 1935 نیز «فابی» عرضه شد و تا سال 1948 رواج داشت.. پس از فابی، یوان طلا وارد گردش مالی کشور چین شد. قیمت یوان طلا معادل سه میلیون یوان فابی بود.رنمینبی اولین بار در تاریخ 1 دسامبر سال 1948 توسط بانک حزب کمونیست چین صادر شد. در آن زمان، حزب کمونیستی چین در جنگ داخلی با حزب ملی گرای چین بود که واحد پول ویژه خود را داشت و اولین صدور رنمینبی برای ایجاد ثبات در مناطق تحت کنترل کمونیست که به پیروزی حزب کمونیستی چین کمک می کرد، استفاده شد.پس از شکست ناسیونالیست‌ها در سال 1949 ، دولت جدید چین با ساده‌سازی سیستم مالی خود و متمرکز کردن مدیریت ارز، تورم شدیدی را که رژیم قدیمی را آزار می داد، برطرف کرد. در سری دوم، در سال 1955، بانک خلق چین، (بانک مرکزی چین)، سری دوم رنمینبی خود را صادر کرد که جایگزین اولین سری شد در سری جدید قیمت یوان یا نرخ یک RMB جدید معادل 10،000 RMB  قدیمی شد، که از آن زمان تاکنون بدون تغییر مانده است. سری سوم RMB در سال 1962 صادر شد که از فناوری چاپ چند رنگ و برای اولین بار از صفحات چاپ حکاکی شده‌ دستی استفاده می‌کرد.با اصلاحات اقتصادی چین در دهه 1980 ، RMB کاهش یافته و با سهولت بیشتری معامله شد و قیمت یوان واقع بینانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر شد. در سال 1987 ، سری چهارم RMB با جوهرمغناطیسی و جوهر فلورسنت صادر شد. در سال 1999 ، سری پنجم RMB منتشر شد که بر روی آن تصویری از مائو تسه تونگ را نشان می داد.

  دولت چین، یوان را تقریبا در همان مقدار تا سال 2005 نگه داشت و ایالات متحده، چین را به پایین نگه داشتن قیمت یوان در برابر قیمت دلار متهم کرد. رئیس جمهور امریکا، (هنگ پالسون) را به عنوان وزیر خزانه‌داری امریکا منصوب کرد تا از چین بخواهد دست از تضعیف مصنوعی قیمت یوان بردارد. هدف استفاده دولت چین از این ترفند گران‌تر ساختن نرخ ارز (یعنی پول کشورهای دیگر)  بود. در واقع چین با کاهش قیمت یوان، کالاهای چینی را برای خارجیان ارزان‌تر می کرد و صادرات خود را تسهیل می کرد. برخی اعتقاد دارند چین اگر امروز تبدیل به کارخانه دنیا شده است به خاطر نیروی کار ارزان است اما دلیل آنکه توانسته یکی از غول های صادراتی باشد به دلیل استفاده از تاکتیک پایین نگه داشتن قیمت یوان در برابر دلار است. زیرا با این کار به دلیل بالا بردن نرخ ارز، کالاهای خارجی را برای خریداران چینی گران‌تر می‌سازد و نفوذ تولیدکنندگان خارجی به بازار چین را دشوارتر می‌کند. برای نمونه اگر قیمت کالایی چینی در بازار جهانی  1000 دلار باشد و  هر دلار امریکا هم 6 یوان باشد صادر کننده چینی با تبدیل دلار به پول کشور خود می تواند صاحب   6 هزار یوان باشد. اما اگر قیمت دلار آمریکا معادل سه دلار باشد ارزش صادارت نصف می شود. به همین دلیل چینی ها با پایین نگه داشتن قیمت یوان تلاش کرده اند صادرات خود را بالا ببرند.البته لری سامرز، وزیر اسبق خزانه‌داری آمریکا و رئیس مشاوران اقتصادی بیل کلینتون، اعتقاد داشت این اظهارنظر که چین پول خود را عمدا با دستکاری تضعیف می‌کند، سخن نادرست و مسخره‌ای است. دستکاری‌کنندگان پول می‌کوشند تا نرخ برابری پول ملی خود را کاهش دهند؛ اما چین در بازار مداخله می‌کند تا نرخ برابری یوآن را بالا نگه‌دارد. کشورهایی که نرخ برابری پول ملی خود را دستکاری می‌کنند، در رابطه با جهان مازاد تراز بازرگانی هنگفتی دارند. در مجموع گفته می شود در بین سال های 2014 و ژانویه 2017، چین برای رشد صادرات خود قیمت یوان را کاهش داد. یکی از دلایل ، این بود که دلار 15 درصد در برابر بیش‌تر ارزهای اصلی بالا رفته بود و یوان را با خود بالا می کشید. یوان در مقایسه با سایر شرکای تجاری خود که چندان متصل به دلار نبودند، بیش از حد ارزش گذاری شد. در سال 2017، دولت چین 8 درصد قیمت یوان را بالا برد ولی در سال 2018 پس از جنگ تجاری، با وضع تعرفه بر صادرات چین به ایالات متحده، قیمت یوان تضعیف شد و پایین آمد.حرکت رو به جلو قیمت یوانتا سال 1997 یوان چین ارزی رسمی در مبادلات به شمار نمی‌رفت و مبادلات تجاری چینی‌ها به‌وسیله گواهی‌نامه‌های ارزی صورت می‌گرفت. اما در سال‌های 1997 تا 2005 دولت چین اقدام به تثبیت نرخ قیمت یوان در برابر دلار کرد و یوان نیز وارد بازار جهانی مبادلات بین‌المللی شد. در آن زمان قیمت یوان چیزی در حدود، هر دلار معادل  8.1 یوان چین بود.دولت چین برای تثبیت و افزایش ارزش قیمت یوان از سال 2009 توافق‌نامه‌هایی را با کشورهای استرالیا، ژاپن، تایلند، روسیه و ویتنام برقرار کرده که به‌صورت مستقیم و بدون تبدیل ارز خود به دلار با کشور چین با ارز یوان معامله کنند. 

  از سال 2013 که چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا شناخته شد بر ارزش و اعتبار قیمت یوان افزوده شده است. اغلب کارت‌های اعتباری و حساب‌های کارتی از جمله کارت ویزا، مستر کارت، امریکن اکسپرس و جِی سی بی در برخی از بخش‌های فروشگاه‌های بزرگ و همچنین در هتل‌های کلان‌شهرهایی مانند شانگهای و پکن پذیرفته می‌شوند. با این وجود و علی‌رغم گسترش شبکه‌های پرداخت جهانی و تمایل افراد به استفاده از کارت‌های اعتباری به‌جای وجه نقد، میزان چاپ یوان دچار تحول نشده است و همچنان تقاضا برای چاپ این اسکناس‌ها بالاست.آینده یوانبا توجه به اقدامات دولت چین در نهایت در سال 2016 یوان چین به همراه ارزهایی از قبیل یورو و پوند انگلیس و ین ژاپن در سبد ارزهای مرجع در صندوق بین‌المللی پول قرار گرفت. به‌طوری‌که پتانسیل تبدیل به ارز ذخیره جهانی را خواهد داشت. در سال‌های اخیر و با افزایش ارزش قیمت یوان، حدود 2 درصد از جریان سرمایه جهانی را یوان شامل می‌شود که البته این مقدار در مقابل سهم 40 درصدی دلار ناچیز به شمار می‌رود.

  آن گونه که پیداست از هم‌اکنون با افزایش ارزش و اعتبار قیمت یوان، مسابقه‌ای به راه افتاده که در آن یوان قصد رقابت با دلار را دارد و به‌نوعی امکان دارد به ارز اصلی ذخیره در جهان تبدیل شود. اگر واضح است که چه این بازی متعلق به آینده است.  به نظر می‌رسد برخی کشورها به دلایل مختلف در فکر راهکارهایی برای دور زدن دلار هستند و چین قصد دارد با افزایش اعتبار و قیمت یوان، از این موقعیت نهایت استفاده را ببرد.

  منبع: اقتصاد نیوز

 • معایب کیف پول کوینومی

 • ویژه:

  گروهی دقایقی قبل تلاش کردند تا چند شبکه صدا و سیما را هک کنند.

  قيمت يوان چين امروز ,نرخ یوان چین,نرخ ارز آزاد امروز,نرخ لحظه ای یوان چین,یوان چین,نرخ یوان چین در ایران,نرخ یوان چین در بازار,قیمت یوان چین به تومان,آخرین نرخ یوان چین,نمودار یوان چین,پیش بینی قیمت یوان چین,بروزترین قیمت یوان چین را در سایت گمرک 98 مطالعه کنید.

  چند تصویر اسکناس و سکه یوان چین را مشاهده کنید:

  عکس یوان چین
  عکس یوان چین
  عکس یوان چین

  یوان چین (نشان:元؛ کد:CNY) یکای جدید شمارش ارز کشور چین است. فرق میان یوان و رنمینبی همانند فرق میان پوند و استرلینگ است. پوند (بجای یوان) یکای حساب و استرلینگ (بجای رنمینبی) ارز واقعی است ⭐

  نماد یوان (元) همچنین برای اشاره به پول‌های کره جنوبی و ژاپن نیز بکار می‌رود.یوان چین امروز

  این نماد همچنین برای ترجمه یکای پول دلار به چینی بکار می‌رود.

  برای مثال در زبان چینی به دلار آمریکا مِیوان (美元) یا یوان آمریکا گفته می‌شود.

  طبق برآورد ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۰، هر یوان ۰٫۱۴۷۶ دلار آمریکاست ✅

  یوان چین یکی از ارزهای رایج در بازارهای جهانی به شمار می آید.

  برچسب هاآخرین قیمت یوان چین آرشیو نرخ ارز یوان بروزترین قیمت یوان چین پیش بینی قیمت یوان چین جدیدترین قیمت یوان چین روند قیمت یوان سایت قیمت یوان چین علامت یوان چین قيمت امروز يوان چين قيمت حواله يوان امروز بازار قيمت حواله يوان چين امروز قیمت حواله یوان قیمت حواله یوان امروز قیمت دلار و یوان امروز قیمت یوان قیمت یوان امروز قیمت یوان چین قیمت یوان چین امروز در بازار قیمت یوان چین دولتی قیمت یوان چین گمرک 98 قیمت یوان حواله قیمت یوان دولتی قیمت یوان روز قیمت یوان مبادله ای نرخ یوان نرخ یوان امروز نرخ یوان به روز نرخ یوان چین به دلار نرخ یوان چین به ریال نرخ یوان چین به ریال ایران نرخ یوان حواله نرخ یوان در ایران نرخ یوان دولتی نمودار قیمت یوان چین یوان به تومان یوان به دلار یوان به ریال یوان چین یوان چین امروز یوان چین امروز چند یوان چین بانک مرکزی یوان چین به انگلیسی یوان چین به دلار یوان چین چند ریال است یوان چین چنده یوان چین حواله یوان چین صرافی یوان چین نرخ روز

 • تغییر الگوریتم ماینر
 • یوان، پول ملی چین از سال ۲۰۱۵ تاکنون به بالاترین سطح محبوبیت خود در معاملات تجاری فرامرزی رسیده است.

  گروه ۷ کشور پیشرفته اقتصادی جهان اعلام کردند هر رمزارزی که توسط یک بانک مرکزی صادر می‌شود باید از توانایی بانک مرکزی برای کنترل پایداری مالی و پولی پشتیبانی کرده و به آن آسیب نزند.

  بانک مرکزی چین روز دوشنبه نرخ میانگین مبادله یوآن را ۶۹ صدم درصد افزایش داد و آن را به بالاترین سطح خود از اواسط ماه ژوئن رساند. 

  تراکنش‌های تجاری‌ که بین کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی جنوب شرقی آسیا و استان هانیان چین با استفاده یوآن، تحت یک برنامه پایلوت برای تجارت خارجی با یوآن انجام شده، ۷ برابر شده است.

  قیمت بیت‌کوین در معاملات سه‌شنبه شب به دنبال انتشار گزارشاتی از استفاده از رمزارز بانک مرکزی چین، یوآن دیجیتال، سقوط کرد و مجدداً وارد کانال ۴۷ هزار دلار شد.
  یوان چین امروز

  یک مقام ارشد چینی گفت استفاده از یوآن در معاملات بین روسیه و چین افزایش یافته چراکه دو کشور در واکنش به سیاست‌های تحریمی آمریکا می‌کوشند تا حد ممکن از دلار فاصله بگیرند.

  با تداوم تشدید نظارت‌های قانونی چین بر شرکت‌های تکنولوژی و اینترنتی این کشور پس از سقوط سنگین شاخص‌های سهام شانگهای و هانگ‌سنگ حالا ارزش ارزهای چین و هنگ‌کنگ سقوط کرده است.

  بیش از یک سوم بانک‌های مرکزی جهان به دنبال افزایش ذخایر یوآن خود هستند و به این ترتیب ارز چینی به زودی تاثیرگذاری خیلی بیشتری در سیستم مالی جهانی خواهد داشت. 

  بانک مرکزی چین اعلام کرد مسافران خارجی از این پس می‌توانند از یوآن دیجیتال در این کشور استفاده کنند.

  داده‌های جدیدی که از سوی صندوق بین‌المللی پول منتشر شده است نشان می‌دهد سهم یوآن چین از ذخایر ارزی بانک‌های جهان در ۳ ماهه اول ۲۰۲۱ به ۲.۴۵ درصد افزایش یافته که رکورد جدیدی محسوب می‌شود. 

  بانک صنعت و تجارت چین با فعال کردن یک ویژگی جدید در بیش از ۳,۰۰۰ دیتگاه خودپرداز در پکن به کاربران اجازه داد یوآن دیجیتال خود را به پول نقد تبدیل کنند. 

 • شرکت پارس طبیعت سلولز
 • بانک‌های دولتی چین با مداخله در بازارهای ارز نرخ یوآن در برابر دلار را که به بالاترین سطح در ۳ سال اخیر رسیده بود پایین آوردند.

  نرخ برابری دلار آمریکا با یوآن چین به پایین‌ترین سطح در ۳ سال اخیر سقوط کرده است. سرمایه‌گذاران جهان تحت تأثیر رشد قدرتمند اقتصاد چین در مواجهه با پاندمی کرونا به خرید یوآن رو آورده‌اند.

  با افت سود اوراق قرضه آمریکا، دلار به افت دو ماه اخیر خود در برابر ارزهای مهم جهان ادامه داد.

  داده‌های اداره کل سپرده گذاری و ترخیص مالی چین نشان می‌دهد در ماه آوریل سرمایه‌گذاران جهان ۱۰ میلیارد دلار دیگر از اوراق قرضه این چینی را خریداری کرده‌اند.

  یوآن چین در برابر دلار آمریکا تقویت شد و نرخ برابری خود را به بالاترین سطح در ۳ سال اخیر رساند.

  یک مقام ارشد بانک مرکزی چین اعلام کرد که پکن در تلاش است در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ ارز دیجیتال خود را توسط ورزشکاران و بازدیدکنندگان خارجی مورد استفاده قرار دهد.

  چین قصد دارد اجازه دهد به شهروندان خود، بازدیدکنندگان و ورزشکاران شرکت کننده در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ اجازه دهد از یوان دیجیتال استفاده کنند.

  بانک مرکزی چین در جدیدترین اقدام خود برای آزمایش یوآن دیجیتال اعلام کرد ارز دیجیتال رسمی این کشور را در شهر چنگدو توزیع خواهد کرد.

  شهرداری پکن اعلام کرده در تعطیلات روز عید سال نوی چینی ۱.۵ میلیون دلار یوآن دیجیتال را به صورت آزمایشی بین شهروندان توزیع خواهد کرد.

  بانک مرکزی چین قرارداد شراکتی با سازمان پرداخت‌های بین‌المللی، سوئیفت، امضا کرد تا استفاده جهانی یوآن را تقویت کرده و راه را برای ایجاد یوان دیجیتال هموار کند.

  نرخ برابری دلار در معاملات روز سه‌شنبه در مقابل همتایان مهم آن در جهان افت کرد. چین نرخ تبادل رسمی یوآن را در بالاترین سطح خود از ۲۰۰۵ تا کنون تعیین کرد.

  شرکت تجارت الکترونیک جی‌دی دات کام اعلام کرد اولین شرکتی است که یوآن دیجیتالی را قبول خواهد کرد. 

  طبق داده‌های وزارت مالی چین، دولت‌های محلی این کشور در ماه اکتبر ۴۴۲.۹ میلیارد یوآن (معادل ۶۷.۳۵ میلیارد دلار) اوراق قرضه صادر کرده‌اند.

  یوان چین معاملات داخلی این کشور را نزدیک به بالاترین سطح ۲۹ ماهه خود به پایان رساند.

  چین، بزرگترین مصرف‌کننده فلزات در جهان، به دنبال باز کردن بازارهای کالای خود است. دولت چین خواهان افزایش قدرت قیمت‌گذاری خود در بازارهایی است که در آنها حاکم است.

  پیشتازی ترامپ در انتخابات در اکثر ایالت‌های کلیدی آمریکا باعث شد یوآن چین و پژوی مکزیک با نگرانی از تداوم سیاست‌های تجاری ترامپ طی چهارسال آتی، سقوط کنند.

  در پایان معاملات هفته گذشته،یوآن چین بیش از همه ارزهای منطقه آسیا اقیانوسیه در مقابل دلار رشد کرد. رشد ارزش یوآن با ریکاوری قدرتمند اقتصاد این کشور ادامه‌دار شد.

  داده‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد چین برای سومین ماه متوالی میزان دارایی‌های خود از اوراق قرضه آمریکا را کاهش داده و آن را به ۱.۰۷ تریلیون دلار رسانده است.

  رییس بانک مرکزی چین گفت پکن انعطاف‌پذیرتری نرخ یوآن را افزایش خواهد داد و محدودیت‌های استفاده فرامرزی یوآن را بر می‌دارد.

  All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

  ©
  تمامی حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

        توجه : قیمت ها به صورت لحظه ای نمی باشد و روزانه به روز می گردد      

  گرم 18 عیار 1,219,300 231

        توجه : قیمت ها به صورت لحظه ای نمی باشد و روزانه به روز می گردد      

  اونس طلا 1798.5 0.9

  تمامی حقوق برای موسسه فرهنگی فن آوران زرّین قلم محفوظ است.

  یوان چین امروز
  یوان چین امروز

  خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
  خرید شامپو تریاک

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.