کندل شوتینگ استار

کندل شوتینگ استار
کندل شوتینگ استار

حامد ژانویه 14, 2019 15,965 بازدید

در این مقاله به تعریف بخش دیگری از الگوهای کندل استیک خواهیم پرداخت. که شامل الگوهای Shooting Star (ستاره دنباله دار) و الگوی Tweezer (گاز انبر) خواهد شد.

فهرست مطالب این صفحه

کندل shooting star در سقف بازار ایجاد میشود:

نکته : کندل shooting star بعد روانی بالایی دارد و فروشنده ها را سریع وارد بازار میکند

کندل شوتینگ استار

تمام نکاتی که برای کندل Hammer توضیح دادیم برای این کندل هم صدق میکند یعنی دقیقا برعکس همر هست.

همانطور که مشاهده میکنید مقاومت کندل shooting star بسیار قوی عمل کرده و ۲ بار قیمت از این مقاومت ریزش کرده است. دقت کنید همیشه حمایت و مقاومت ها را از انتهای شدوها بکشید. استفاده از کلوز کندلها صحیح نیست!

در تایم ۵ دقیقه در جفت ارز پوند دلار تشکیل shooting star در لول ۱۲۷ اکستنشن که باعث معکوس شدن حرکت قیمت شده است.

الگوی tweezer bottoms : در کف بازار ایجاد میشود. دوتا کندل hammer ایده آل کنار هم.

الگوی tweezer tops : در سقف بازار ایجاد میشود. دوتا کندل shooting star ایده آل کنار هم.

در چارت جفت ارز یورو – ین در تایم روزانه با الگوی تویزر tweezer قیمت ۱۸۰ پیپ صعودی شده. الگوی تویزر نشان دهنده عرضه و تقاضای قوی هست. نوع مدیریت سرمایه در الگوی تیزر مانند همر و شوتینگ استار (ستاره دنباله دار) هست.

 • نحوه خرید اوراق اختیار فروش تبعی
 • مثال بعد در جفت ارز دلار – ين . قیمت با تقاضای قوی خودش را به شکل الگوی تویزر نشون داده و سیگنال خرید را نشان داده است و جهت حرکت صعودی. دقت کنید که الگوی تویزر اگر فیلد نشود میتواند حرکات معکوس خوبی در قیمت ایجاد کند.

  سعی میکنم در تایمهای مختلف مثالهایی قرار بدم تا به قدرت کندلها در تایمهای مختلف پی ببرید. قیمت با الگوی tweezer یا گاز انبر صعودی شده است.

  تایم ۵ دقیقه در یورو دلار قیمت در حمایت با الگوی تویزر سیگنال خرید صادر کرده است و در نهایت با تویزر دوم صعودی شده. بنده نسبت به کندلها زیاد سخت گیری نمیکنم و الگوی اول را هم به عنوان تویزر قبول میکنم.

  بررسی وضعیت اندیکاتورهای معتبر مثل اندیکاتور RSI و MACD میتواند کمک زیادی به ما بکند.

  نکته بسیار بسیار مهم.

  خیلی وقتها دوستان قبل از تکمیل کندلها وارد معامله میشوند. تایم ۴ ساعته و ۱ ساعته حتما بگذارید کندلها بسته بشوند بعد ورود کنید. مثلا ساعت 5:25 دقیقه هست. و شکل کندل انگل فینگ هست . اما زمان بسته شدن کندل 5:30 دقیقه هست. ممکنه شما عجله کنید و زود وارد خرید بشید. و در این ۵ دقیقه کاملا بازار برگرده و انگلفینگ بسته نشه و معیار ورود شما بهم بریزه.

  اگر خیلی عجولید در تایم H4 ، نهایتا ۳۰ ثانیه قبل بسته شدن کندل ورود کنید. بیشترش بسیار پر ریسک هست. در تایم H1 , m30 , m15 نهایت ۱۰ ثانیه. و m5 و m1 نهایت ۳ ثانیه قبل بسته شدن ورود کنید.

  بارها شده که در ۱۰ ۱۲ ثانیه حرکات ۵۰ – ۴۰ پیپی بوجود آمده است!

   

  بیشتر بخوانید:

  منابع:

  انتشار از سایت فراچارت – مدرس : سعید خواجوند

  https://en.wikipedia.org/wiki/Shooting_star_(candlestick_pattern)

  https://www.babypips.com/learn/forex/double-trouble-dual-candlestick-patterns

  سلام عالی توضیح میدید بی نهایت سپاسگزارم

  سلام ، سلامت باشید.

  باینری آپشن کلاب هیچ شبکه اجتماعی به غیر از کانال تلگرام زیر ندارد!

  https://t.me/binaryoptionz

  آلپاری

  آلپاری

  کپیتال اکستند

  لایت فارکس

  بدون شک شوتینگ استار (Shooting Star) یکی از مهمترین و موفق ترین الگوهایی است که همه حرفه ای های بازارهای مالی از آن برای ورود به بازار و انجام معامله جدید استفاده می نمایند.

  هرگاه قیمت در میانه روز افزایش زیادی یافته باشد، اما تا قبل از پایان روز مجددا به قیمت ابتدای روز یا حتی پایین تر از آن کاهش یابد، یک بازگشت نزولی قابل توجه اتفاق افتاده است. الگوی شمعی حاصل از این حرکت در قاب زمانی روزانه یک شوتینگ استار (Shooting Star) (ستاره دنباله دار) خواهد بود. تشکیل شوتینگ استار در قاب زمانی روزانه یک نشانه بسیار قوی برای احتمال کاهش بیشتر قیمت در روزهای آینده است.

  مثال: تصویر مقابل، جفت ارز EUR/USD را در قاب زمانی 30 دقیقه نشان می دهد. در تاریخ 2014.05.08، قیمت از 1.3910 تا حداکثر 1.3995 افزایش زیادی یافت، اما پس از آن با سرعت کاهش بسیار بیشتری یافته و در پایان روز در عمق 1.3839 بسته شده است.

  همچنین در این تصویر – برای درک بهتر – الگوی شمعی شوتینگ استار در قاب زمانی روزانه – حاصل از این حرکت میان روزی – ترسیم شده است.

  کندل شوتینگ استار

   

   

  – تصویر مقابل یک الگوی شمعی شوتینگ استار استاندارد را نمایش می دهد.

  همانگونه که مشاهده می شود، ارتفاع شمع بلند، اما ارتفاع بدنه آن بسیار کوتاه است. همچنین سایه بالایی بسیار بلند و سایه پایینی بسیار کوتاه است.

 • نماد سیستم
 • با توجه به آنکه قیمت بسته شدن بازار در زیر قیمت بازشدن آن می باشد، بنابراین بدنه این شوتینگ استار نزولی بوده و قدرت آن نیز بسیار زیاد است.

   

  شوتینگ استار (Shooting Star) نشان می دهد که در جنگ بین خریداران و فروشندگان، در ابتدای روز خریداران توانستند با سرمایه گذاری زیاد، افزایش قابل توجهی را در قیمت به وجود آورند، اما زمانی که قیمت به بالاترین حد خود در آن روز رسید، انبوهی از فروشندگان با سرمایه گذاری بیشتر از خریداران وارد میدان شده و مجددا توانستند قیمت را به نزدیکی قیمت ابتدای روز و یا حتی پایین تر از آن کاهش دهند. خلاصه آنکه در جنگ بین خریداران و فروشندگان، برنده نهایی روز فروشندگان بوده اند و بازار تا حدود زیادی در کنترل آنها می باشد. به این ترتیب احتمال کاهش بیشتر قیمت در روزهای آینده نیز بسیار زیاد است.

  مثال: تصویر مقابل، جفت ارز USD/JPY را در قاب زمانی 30 دقیقه نشان می دهد.

  در ابتدا با افزایش سرمایه گذاری خریداران، قیمت به ارتفاع 103 دست یافت. اما در این محدوه با ورود فروشندگان بزرگ به بازار و غلبه حجم معاملات فروش بر معاملات خرید، مجددا قیمت کاهش یافت. در نهایت فروشندگان نه تنها توانستند خریداران را تا قیمت ابتدای روز در 102.3 پایین برانند، بلکه با افزودن بر فشار فروش، قیمت را از آن نیز پایین تر راندند و در نهایت قیمت در 102.1 در پایان روز بسته شد.

  همانگونه که دیده می شود پس از تشکیل شوتینگ استار، یک موج نزولی آغاز شده و قیمت کاهش بیشتری یافته است.

   

  جهت انجام معاملات موفق و مداوم، تشخیص ساده الگوهای بازار کافی نیست. بلکه باید با نگاهی عمیق تر، احتمال موفقیت هر الگو را نیز محاسبه نماییم. یکی از پارامترهای تعیین قدرت الگوی شوتینگ استار، نزولی و یا صعودی بودن بدنه (Body) آن است. شوتینگ استاری که بدنه نزولی داشته باشد، قوی تر از شوتینگ استاری است که بدنه صعودی داشته باشد.

  قیمت باز شدن روز، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این قیمت – که قیمت بسته شدن روز قبل است – در حقیقت قیمتی است که در جنگ روز قبل، خریداران و فروشندگان در آن به تعادل رسیده اند. بنابراین در روزی که شوتینگ استار درحال تشکیل است، اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر نقطه بسته شدن دیروز کاهش دهند و تا پایان روز نیز قیمت را در زیر آن حفظ نمایند، برنده قوی این جنگ می باشند. اما اگر نتوانند قیمت را به زیر قیمت بسته شدن دیروز کاهش دهند، برنده قطعی جنگ امروز نمی باشند و این جنگ برای روزهای بعد نیز ادامه خواهد داشت.
  به این ترتیب در صورتی که بدنه شوتینگ استار نزولی باشد، احتمال آغاز موج نزولی بسیار زیاد است. اما اگر بدنه شوتینگ استار صعودی باشد، احتمال آغاز موج نزولی کمتر خواهد بود. در این حالت گفته می شود که شوتینگ استار ضعیفی تشکیل شده است.

  – تصویر مقابل یک الگوی شمعی شوتینگ استار استاندارد با بدنه صعودی را نمایش می دهد.

  همانگونه که مشاهده می شود، ارتفاع شمع بلند، اما ارتفاع بدنه آن بسیار کوتاه است. همچنین سایه بالایی بسیار بلند و سایه پایینی بسیار کوتاه است.

  با توجه به آنکه قیمت بسته شدن بازار در بالای قیمت بازشدن آن می باشد، بدنه این شوتینگ استار صعودی است. بنابراین قدرت آن ضعیف بوده و احتمال آغاز موج نزولی کمتر خواهد بود.

   

  مثال: تصویر مقابل جفت ارز GBP/USD را در تاریخ 2012.02.29 نشان می دهد. همانگونه که در شکل دیده می شود، فروشندگان نتوانستند قیمت را به زیر قیمت باز شدن آن روز کاهش دهند. به این ترتیب نتیجه قطعی جنگ مشخص نگردید و خریداران فردای آن روز باز هم توانستند قیمت را افزایش دهند (به فلش آبی رنگ ضخیم دقت نمایید).

  اما با افزایش قیمت که موجب افزایش نسبت Reward/Risk می شود، جذابیت معاملات فروش افزایش یافت و فروشندگان جدیدی نیز وارد میدان شدند. در نتیجه در جنگ روز دوم، سرانجام قیمت به زیر قیمت باز شدن روز اول کاهش یافت و با برهم خوردن جدی تعادل بازار، قیمت با سرعت موج نزولی خود را آغاز نمود.

   

  همانگونه که الگوی شوتینگ استار قوی ترین الگوی بازگشتی نزولی در تحلیل تکنیکال است، الگوی همر نیز کاملا معکوس شوتینگ استار بوده و قوی ترین الگوی بازگشتی صعودی می باشد. این دو الگو در کنار هم بهترین فرصت های معاملاتی و ورود به بازار را در همه بازارهای مالی – فارکس، سهام و رمزارزها – به ما نشان می دهند. 

  گاهی جهت خلاصه و ساده سازی به این الگوها، پین بار نیز می گویند.

  در صورتی که می خواهید نکات حرفه ای تری از الگوی شوتینگ استار را فرا بگیرید، می توانید در دوره “رازهای معامله گران موفق” شرکت نمایید.

  همچنین توصیه می نماییم تشکیل شوتینگ استار (Shooting Star) را در سرویس “فرصت های معاملاتی روزانه” دنبال نمایید، تا اعجاز موفقیت این الگو را مشاهده نمایید.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده چگونگی ترکیب این الگو با عوامل تکنیکالی دیگر راهنمای “یک فرصت معاملاتی روزانه: تشکیل الگوی شوتینگ استار (Shooting Star) در قیمت” را مطالعه نمایید.

   

  کندل شوتینگ استار

  Copyright © 2021 شهر پیش بینی.

   افشای ریسک | سیاست رازداری | پرسش های رایج | دعوت به همکاری | معرف ما باشید! | اشتراک! | تماس | قابل توجه ایرانیان 

  با کندل ستاره دنباله دار Shooting Star در معاملات خود چگونه سیگنال بگیریم و زمان گردش بازار را سریعتر متوجه شویم .

  الگوهای کندل استیک ژاپنی از محبوب ترین روش ها برای تحلیل نمودار ها در میان معامله گران هستند که یکی از موثرترین روش های اینگونه تحلیل ها ، الگوی ستاره دنباله دار می باشد . در این مقاله الگوی ستاره دنباله دار را که یک الگوی بازگشتی می باشد به صورت کامل مورد بررسی قرار می دهیم و در مورد نحوه استفاده از این الگو در معاملات فارکس توضیح خواهیم داد .

   

  الگوی ستاره دنباله دار یک الگوی بازگشتی نزولی است که تنها شامل یک کندل می شود . این الگو زمانی تشکیل می شود که قیمت به سمت بالا رو به حرکت می باشد و ناگهان قیمت افت می کند و رو به کاهش می رود که به این دلیل سایه ( Wick ) بلندی در سمت بالا شکل می گیرد  .

  این سایه حداقل باید دو برابر اندازه بدنه کندل اندازه داشته باشد . به تصویر زیر توجه کنید .

  کندل شوتینگ استار

  علاوه بر این نکته ، قیمت نهایی (close) نمودار باید‌ نزدیک به پایین کندل باشد . حال همانطور که مشاهده می کنید این حالت یک ساختار نزولی را ایجاد می کند زیرا قیمت ها در نمودار قادر به حفظ روند صعودی خود نبوده اند .

  الگویی که ساختار مشابهی با الگوی ستاره دنباله دار دارد الگوی چکش وارونه است .

  اگرچه الگوی چکش وارونه در مقایسه با الگوی ستاره دنباله دار ، یک الگوی بازگشتی صعودی می‌ باشد .‌ این الگو اغلب در پایین روند نزولی ، نزدیک به سطح حمایت یا پولبک تشکیل می‌ شود .

  سوالی که در مورد تشکیل الگوی ستاره دنباله دار پیش می‌ آید این است که الگوی ستاره دنباله دار در یک جفت ارز در فارکس یا یک سهم ،کالا و یا در قسمت فیوچرز صرافی بایننس چه تفاوتی دارد ؟

  جواب این است که هیچ تفاوتی برای این الگو در بازار های مختلف وجود ندارد الگوی ستاره دنباله دار بدون در نظر گرفتن نوع بازار ، سیگنال یکسانی را ارائه می دهد .

 • onlon
 • الگوی ستاره دنباله دار به دلیل این که به سادگی رصد می شود یک الگوی کارآمد برای معامله گران تازه کار است . اگر به توضیحاتی که در بالا اشاره شد توجه شود ، مشاهده الگوی ستاره دنباله دار به راحتی امکان پذیر می شود .

  اگرچه الگوی کندل استیک به خودی خود گاهی نیز دارای نقص می گردد و این بدان دلیل است که یک کندل در روند کلی یا حرکت بازار زیاد مهم نیست و در گاهی موارد اگر الگوی ستاره دنباله دار در نزدیکی سطح مقاومت یا‌‌ خط روند شکل گیرد ، این الگو‌ تمایل حرکت خلاف روند را نمایان می کند ‌.

  مدیریت ریسک برای استفاده از الگوی ستاره دنباله دار‌ بسیار مهم است . مدیریت ریسک باعث می شود که در صورت حرکت منفی بازار ، معامله گر از این روند منفی بازار ایمن باشد ، لذا نه فقط در الگوی ستاره دنباله دار بلکه در تمامی الگو ها باید حد ضرر را برای معامله خود تعیین نمایید .

  مزایای الگوی ستاره دنباله دار

   

  معایب الگوی ستاره دنباله دار

   

  معامله با استفاده از الگوی ستاره دنباله دار

  در تصویر زیر الگوی ستاره دنباله دار را در نمودار جفت سهم EUR/USD مشاهده می کنید

  معامله با استفاده از این الگوی بازگشتی نسبتا کار ساده ای است . ابتدا همانطور که به این الگو مربوط می باشد باید بدنبال نقطه ورود در قیمت پایین باشیم . به دلیل اینکه قبلا قیمت ها در اوج توسط الگوی ستاره دنباله دار رد شده بودند و افت کردند ، فرد معامله گر باید حد ضرر را در خط روند قرمز رنگی که در نمودار مشخص شده قرار دهد . فرد معامله گر می تواند به راحتی بعد از مشاهده الگوی ستاره دنباله دار ، ورود خود را انجام دهد . اما اگر معامله گر فردی محافظه کار است و خواهان یک نسبت ریسک به پاداش بهتر می باشد باید دوباره سایه را مورد تحلیل قرار دهد . این تحلیل هنگامی به وقوع می انجامد که اندازه سایه بلند تر از حد طبیعی باشد .

  اغلب اوقات قیمت ها برمی گردند و بخشی از سایه را طی می کنند . معامله گری که این موضوع را تشخیص می دهد ممکن است منتظر بماند تا در میانه سایه و بلافاصله بعد از تشکیل الگوی ستاره دنباله دار به معامله ورود کند .

  اگر فرد معامله گر در این شرایط‌‌‌ به یک معامله کوتاه مدت ورود کند  قیمت اندکی بالاتر و نقطه حد ضرر نزدیک تر خواهد بود . صرف نظر از‌ نقطه ورود ، باید در نظر داشت که حد ضرر در یک نقطه‌ ثابت قرار خواهد داشت .

  در مورد اهدافی که برای سود مدنظر قرار گرفته شده ( خط آبی ) باید فاصله ای را مدنظر قرار داد که ۲ برابر فاصله از حد ضرر باشد . برای نمونه اگر‌ معامله گر حد ضرر را 50 پیپ از نقطه ورود در نظر گرفته ، برای اهداف سود باید 100 پیپ را مدنظر قرار دهد . این حرکت نسبت ریسک به پاداش ۲ به ۱ گفته می شود که بنابر تحقیقات انجام شده معامله گران موفق از آن بهره می برند

  من همیشه کندل چکش برعکس رو با شوتینگ استار قاطی میکنم میشه راهنماییم کنید استاد مقالتون خیلی دید منو نسبت به این الگو تغییر داد

  سلام کندل شوتینگ استار در انتهای روند صعودی و کندل چکش برعکس در انتهای روند نزولی شکل میگیره

  سلام دوست عزیز و دوست داشتنی کندل شوتینگ استار با کندل پین بار چه تفاوتی داره؟؟اگه هر دو باهم یکی هستند آیا در هر دو روند صعودی و نزولی میشود استفاده کرد؟؟

  به شوتینگ استار پین بار نزولی نیز میگن

  آقا من خیلی مدیون شما هستم.دمتون گرم که انوزش میزارین و ما رو راهنمایی میکنین

  خواهش میکنم شهاب عزیز

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  استراتژی کندل ستاره دنباله‌دار یک الگوی کندل معکوس کوچک را نشان می‌دهد که شبیه چکش معکوس است. در میان معامله‌گران پرایس اکشن، ستاره دنباله‌دار با نام Pin Bar نیز شناخته می‌شود و دارای برخی از ویژگی‌های متمایز قیمت است. اگر در مکان مناسب ایجاد شود، این یک الگوی بسیار “خطرناک” است.

  اگر برای اولین بار در وب سایت ما هستید، تیم ما در میهن سیگنال از شما استقبال می‌کند. مطمئن شوید که دکمه اشتراک را زده‌اید، بنابراین هر هفته استراتژی معاملات رایگان خود را مستقیماً وارد ایمیل خود می‌کنید.

  وقتی با معاملات ستاره دنباله‌دار آشنا شدید، خواهید فهمید که چرا یک الگوی یک کندلی چنین قدرتی را دارد که نشان دهنده تغییر روند صعودی است. تعداد بسیار کمی از افراد در معاملات معکوس تبحر دارند. در واقع، بیشتر معامله‌گران این کار را آنقدر بد انجام می‌دهند که حساب خود را می‌سوزانند.

  بهترین استراتژی ستاره دنباله‌دار این مسئله را برطرف می‌کند و به شما نشان می‌دهد چگونه بدون قطع انگشتان دست خود از چاقو بهترین استفاده را داشته باشید. الگوی کندل ستاره دنباله‌دار می‌تواند به شما کمک کند که چگونه یک قله در بازار را پیدا کنید و چگونه آن را به درستی معامله کنید.

   

  کندل شوتینگ استار

  ستاره دنباله‌دار یک الگوی نمودار معکوس نزولی است که با یک سایه بلند در بالای کندل، یک سایه پایین و یک بدن کوچک مشخص می‌شود. در تجزیه و تحلیل تکنیکال، پین بار ستاره دنباله‌دار از یک کندل تشکیل شده است.

  چکش معکوس ستاره دنباله‌دار فقط زمانی قابل اعتماد است که در پایان روند صعودی رخ دهد.

  شکل زیر نمای خوبی از الگوی کندل Shooting Star است:

  بسته به تنظیمات نمودار شما، بدنه واقعی چکش معکوس می‌تواند سبز (صعودی) یا قرمز (نزولی) باشد. با این حال، ستاره نزولی قوی‌تر است زیرا قیمت بسته شدن پایین‌تر از قیمت باز شدن کندل است.

  ویژگی دیگر ستاره دنباله‌دار نزولی این است که سایه باید حداقل ۲ تا ۳ برابر بدنه باشد.

 • فوكا
 • در اینجا نحوه شکل‌گیری یک الگوی واقعی شوتینگ استار روی نمودار کندلی آورده شده است:

  برای درک صحیح نبرد گاوها و خرس‌ها در پشت الگوی ستاره دنباله‌دار، بیایید این الگوی کندلی را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

   

  چه کسی کنترل دارد؟

  گاوها یا خرس‌ها؟

  در ابتدا، گاوها کنترل دارند زیرا روند صعودی غالب همچنان در حرکت است. گاوها قیمت را به بالاترین قیمت می‌رسانند. وقتی گاوها به نقطه اوج رسیدند و به بالای کندل برخوردند، همه چیز صعودی به نظر می‌رسد.

  با این حال، در این مرحله، خرس‌ها پا به بازار می‌گذارند و مقابله می‌کنند. آنها موفق می‌شوند بر گاوها غلبه کنند و قیمت را به پایین بازگردانند.

  در مورد یک ستاره دنباله‌دار نزولی، قیمت بسته شدن زیر قیمت افتتاحیه و نزدیک پایین نوار خواهد بود. و در مورد یک ستاره دنباله‌دار صعودی، قیمت بسته شدن در بالا، اما نزدیک به قیمت افتتاحیه خواهد بود.

  توانایی یک چکش معکوس نزولی در فشار آوردن کندل زیر قیمت افتتاحیه به ستاره تیرانداز نزولی قدرت بیشتری می‌دهد تا روند صعودی غالب را معکوس کند.

   

  ما باید چشمان خود را آموزش دهیم تا احساس کندل چکش را با در نظر گرفتن کل محیط بازار بخوانیم. بی‌فایده است که سعی کنید ستاره دنباله‌دار دقیق را شناسایی کنید.

  اگر قبل از کندل چکشی معکوس روند صعودی ندارید، این یک الگوی کندل قابل تجارت نیست. در این حالت، معاملات ستاره دنباله‌دار ناموفق خواهد بود.

  کندل ستاره دنباله‌دار فقط هنگامی تأیید می‌شود که زیر کف کندل شکسته شود. اما بسته به مشخصات ریسک خود، برای تأیید تجارت باید همیشه از منابع دیگر تأیید بگیرید.

  ما توصیه نمی‌کنیم که هنگام معامله الگوهای نمودار ستاره دنباله‌دار، یک معامله‌گر تهاجمی باشید.

  شما می‌توانید انواع مختلف استراتژی‌های ورود را پس بزنید، اما توجه داشته باشید که هرچه از نقاط تلاقی بیشتر استفاده کنید، قیمت می‌تواند از قیمت ایده‌آل ورودی جلوتر برود.

  اکنون، قبل از اینکه قوانین بهترین استراتژی ستاره دنباله‌دار را شرح دهیم. ما همیشه توصیه می‌کنیم یک تکه کاغذ و یک قلم بردارید و این قوانین را یادداشت کنید.

  برای این مقاله، ما قصد داریم به ستاره تیرانداز نزولی یا چکش معکوس نگاه کنیم.

   

  استراتژی کندل ستاره دنباله‌دار یک روش بسیار ساده اما بسیار موثر برای تجارت در بازارهای مالی است. شما می‌توانید سهام، فارکس، ارز، کالاها، معاملات آتی و حتی ارزهای دیجیتال را در بازه‌های زمانی مختلف معامله کنید.

  ستاپ تجاری که ما می‌خواهیم از طریق این استراتژی معکوس پیشنهاد دهیم، میزان موفقیت شگفت انگیز بالایی دارد. با این حال، تنها نکته منفی این است که آنها هر چند وقت یک بار فقط در نمودار کندلی شما ظاهر می شوند.

  بیایید شروع کنیم

   

  ابتدا نمودار را برای جنگ آماده کنید. به سادگی شاخص Chaikin Money Flow را در چارچوب زمانی مورد علاقه خود ضمیمه کنید. این تنها ابزار تکنیکال اضافی است که قصد داریم برای تأیید اعتبار الگوی ستاره دنباله‌دار نزولی از آن استفاده کنیم.

  با استفاده از شاخص  CMF، یک چیز مهم را به دست می‌آوریم.

  به محض ایجاد کندل چکش معکوس نزولی در نمودار کندلی بیت کوین، اعتبار ستاره دنباله‌دار نزولی تأیید یا فوراً فاقد اعتبار می‌شود. این بدان معناست که قیمت از قیمت ایده‌آل ورودی فراتر نخواهد رفت.

  اکنون باید تمرکز خود را بر روی عملکرد قیمت بگذاریم.

  کندل شوتینگ استار

   

  مکان، یا محل پیشرفت کندل ستاره دنباله‌دار، اهمیت زیادی دارد.

  کل این منطقه باعث شده است که کندل ستاره دنباله‌دار نزولی با چنین دقت بالایی عمل کند. ما به یک روند صعودی قوی نیاز داریم که دارای دو ویژگی مهم باشد:

  اساساً، ما به دنبال یک قله کامل شده هستیم که در آن گاوها خسته شده‌اند.

  بیایید اکنون نمودار را بزرگ‌نمایی کنیم و ببینیم آیا چکش معکوس تمام الزامات را برآورده می‌کند یا خیر.

   

  Chaikin Money Flow  ابزاری عالی برای خواندن و اندازه‌گیری فعالیت توزیع انباشت سازمانی در هر بازار است. اساساً، CMF  زیر خط صفر نشان می‌دهد که فروشندگان برتری دارند و آنها کنترل بازار را در دست گرفته‌اند.

  توجه داشته باشید که ستاره دنباله‌دار نزولی تمام نیازهای یک چکش معکوس نزولی را برآورده می‌کند. سایه‌ بالا حداقل دو برابر بیشتر از بدنه، بدن کوچک و سایه پایین بسیار کم هستند. اگر قیمت بسته شدن زیر قیمت افتتاحیه باشد این کندل قدرتمندتر است.

  اما هنوز هم به دلیل سایر ویژگی‌ها الگوی خوبی برای تجارت است.

  اکنون وقت آن است که مشخص کنیم چگونه می‌توان نقطه ورود مناسب کندل ستاره نزولی را پیدا کرد.

   

  کافی است سفارش فروش محدود را در پایین ستاره دنباله‌دار قرار دهید. هیچ مشکلی در مورد استراتژی ورود ما وجود ندارد.

  مکان ایده‌آل برای حد ضرر کجاست؟ هنگام تجارت کندل ستاره دنباله‌دار در کجا باید از معامله سودآور خارج شوید؟

   

  به سادگی SL خود را در بالای قسمت بالای الگوی ستاره دنباله‌دار قرار دهید. اگر می‌خواهید در برابر شکست احتمالی کاذب از معامله خود محافظت کنید، می‌توانید چند پیپ به آن اضافه کنید.

  قسمت قله ایجاد شده فضای لازم را ایجاد می‌کند در جایی که خرس‌ها هیچ سطح حمایتی برای جلوگیری از افت را پیدا نمی‌کنند. آخرین مرحله از یک روند همیشه بی‌ثبات‌تر بوده است. وقتی با الگوی معکوس ستاره دنباله‌دار ترکیب شود، یک استراتژی تجارت عالی ایجاد می‌کند.

  در این راستا وقتی قیمت به بخشی که روند صعودی قبلی در آن آهسته حرکت می‌کرد، می‌رسد، سود را برمی‌داریم.

   

  بهترین استراتژی ستاره دنباله‌دار یکی از مطمئن‌ترین و کارآمدترین روش‌های معاملات معکوس روند است. این الگوی کندلی منفرد می‌تواند یکی از جذاب‌ترین خطرات برای به دست آوردن نسبت‌های پاداش را به شما ارائه دهد. شما می‌توانید بین ۱۰ تا ۳۰ پیپ ریسک کنید و به دنبال بدست آوردن سود بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پیپ باشید، که ریسک پذیرفته شده ۲۰ یا ۳۰ برابر سود می‌دهد.

  دفعه بعدی که یک کندل ستاره دنباله‌دار پیدا کردید، می‌توانید تمام قوانین ذکر شده در این راهنمای استراتژی تجارت را در نظر داشته باشید، و آن را در تجارت کنید.

  بسیاری از معامله‌گران به شما در مورد معاملات معکوس هشدار می دهند. با این وجود، اگر روش اثبات شده‌ای مانند استراتژی کندل ستاره دنباله‌دار ما را داشته باشید، یافتن برترین‌ها در بازار و معاملات معکوس با موفقیت انجام می‌شود.

   

  ممنون از شما که ما را در این مقاله همراهی کردید.

  در صورت تمایل می‌توانید نظرات خود را در زیر بگذارید، ما همه آنها را می‌خوانیم و پاسخ خواهیم داد.

  همچنین، لطفاً اگر از این استراتژی لذت بردید ۵ ستاره بدهید!

   

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام (الزامی)

  ایمیل (الزامی)

  وب‌سایت

  دیده‌بان کلاهبرداری های ارز دیجیتال

  پیش بینی قیمت دوج کوین تا سال ۲۰۲۵

  مقایسه و معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

  بررسی کامل پروژه یونیک فاینانس (Unique Finance) و توکن UNQT

  آشنایی با بهترین کیف پول‌ های بیت کوین سال ۲۰۲۱

  معرفی و راهنمای کامل کیف پول تراست والت برای مبتدیان + ویدئو

  تحلیل قیمت تزوس 4 آبان 1400

  ديويد گوستين: ايلان ماسك به سقوط شيبا اينو ربطى ندارد

  ايلان ماسك ارتباطش با شبكه دوج كوين را انكار مى كند

  تحلیل قیمت بیت کوین 2 آبان 1400

  نظرسنجی رابین هود از کاربران برای لیست کردن شیبا اینو

  تحلیل قیمت ویوز 1 آبان 1400

  طفره رفتن مدير عامل رابين هود از سوال مربوط به ليست شدن شيبا اينو

  تحلیل قیمت سولانا و آواکس 30 مهر 1400

  ارزش صندوق سرمایه گذاری گرى اسكيل، به ٥٤/٣ ميليارد دلار رسيد

  راهنمای کامل ثبت‌نام و معامله‌گری در صرافی کوکوین (Kucoin) + ویدئو

  ویکینگ ترون (waykingtron) کلاهبرداری یا فرصتی برای سرمایه‌گذاری؟!

  مقایسه و معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

  معرفی ۶ بازی برای درآمد از ارزهای دیجیتال

  راز طلایی ترکیب اندیکاتورها

  مقایسه و معرفی بهترین صرافی ارزدیجیتال خارجی برای ایرانی ها

  روش‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

  کسب درآمد از GPS با اپلیکیشن کوین (Coin)

  بیت کوین (bitcoin) چیست(به زبان ساده)؟ +ویدئو

  جدیدترین اخبار و تحلیل های تکنیکال، سیگنال های فیوچرز و اسپات در کانال تلگرام میهن سیگنال به صورت رایگان قرار میگیرد

  دوره رایگان ارز دیجیتال

  بهترین صرافی ایرانی

  بهترین صرافی خارجی

  اخبار ارز دیجیتال

  آموزش تحلیل تکنیکال

  تحلیل بیت کوین

  تحلیل اتریوم

  تحلیل آلتکوین

  درآمد از ارزهای دیجیتال

  کیف پول های ارزدیجیتال

  کیف پول تراست والت

  اپلیکیشن های کاربردی

  مقایسه قیمت صرافی ها

  قیمت ارز های دیجیتال

  پادکست آموزشی

  ویدئو های آموزشی

  لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید – حداقل 5 کاراکتر

  حداقل 8 کاراکتر

  بازدید ها : 715

  کندل شوتینگ استار

  شوتینگ استار (Shooting Star)چیست؟

  شوتینگ استار (Shooting Star) یکی از مهمترین و موفق ترین الگوهایی است که همه حرفه ای های بازارهای مالی از آن برای ورود به بازار و انجام معامله جدید استفاده می نمایند.

  الگوی کندلی شوتینگ استار (Shooting Star)که یک الگوی نزولی است ، دارای سایه بالایی بلند ، سایه پایین کم یا بدون سایه ، و یک بدن کوچک است.

  شوتینگ استار (Shooting Star) بعد از یک روند صعودی ظاهر می شود.

  برای اینکه کندل به عنوان یک شوتینگ استار (Shooting Star)در نظر گرفته شود ، شکل گیری باید در هنگام رشد قیمت ظاهر شود.

 • نحوه دریافت سود سهام صبا
 • همچنین فاصله بین بالاترین قیمت و قیمت افتتاحیه باید بیش از دو برابر بدن Shooting Star باشد.

  زیر بدنه واقعی نباید سایه ای وجود داشته باشد.

  در نتیجه کندل شوتینگ استار (Shooting Star)زمانی ایجاد میشود که:

  روند صعودی باشد.

  بدنه کوچک.

  شدو پایینی نداشته باشد یا بسیار کوچک.

  شدو بالایی حداقل دوبرابر کندل باشد.

  جنس بدنه نزولی باشد بهتره

  نکته : کندل شوتینگ استار (Shooting Star) بار روانی بالایی دارد و فروشنده ها را سریع وارد بازار میکند.

  کندلی که بعد از شوتینگ استار (Shooting Star)  شکل می گیرد همان چیزی است که الگوی کندلی Shooting Star را تأیید می کند.

  کندل های بعدی باید در زیر سطح بالای شوتینگ استار (Shooting Star)باقی بماند و سپس بسته شدن در زیر shooting star  را ادامه دهد.

  در حالت ایده آل ، کندل بعد از شکاف دوجی شکسته می شود یا در نزدیکی بسته شدن قبلی باز می شود و سپس با حجم زیاد پایین می رود.

  اگر بعد از یک شوتینگ استار (Shooting Star) قیمت افزایش یابد ، بازهم ممکن است محدوده قیمت شوتینگ استار (Shooting Star) به عنوان مقاومت عمل کند.

  به عنوان مثال ، قیمت ممکن است در منطقه s شوتینگ استار (Shooting Star)تثبیت شود.

  اگر در نهایت روند صعودی ادامه یابد ، روند صعودی همچنان سالم است و معامله گران باید موقعیت های طولانی را نسبت به فروش یا فروش کوتاه ترجیح دهند.

  تفاوت بین شوتینگ استار (Shooting Star) و چکش هامر یا چکش

  چکش وارونه و شوتینگ استار (Shooting Star) کاملاً یکسان به نظر می رسند.

  هر دوی آنها سایه های بالایی بلند و بدنه های کوچک کوچکی در نزدیکی قسمت پایین کندل دارند که سایه کمتری دارند یا هیچ سایه ای ندارند.

  تفاوت در زمینه است.

  یک شوتینگ استار (Shooting Star) پس از افزایش قیمت رخ می دهد و نقطه عطف احتمالی را پایین می آورد.

  چکش معکوس پس از کاهش قیمت رخ می دهد و نقطه عطف بالقوه را بالاتر نشان می دهد.

   

  محدودیت های شوتینگ استار (Shooting Star)

  یک گندل در روند صعودی قوی ، چندان مهم نیست.

  قیمت ها همیشه زیاد هستند ، بنابراین ممکن است فروشندگان برای بخشی از یک دوره کنترل کنند – مانند یک shooting star – در نهایت قابل توجه نیستند.

  به همین دلیل تأیید لازم است.

  فروش باید بعد از شوتینگ استار (Shooting Star)اتفاق بیفتد ، اگرچه حتی با تأیید هیچ تضمینی برای ادامه کاهش قیمت یا تا کجا وجود ندارد.

  پس از یک افت کوتاه مدت ، قیمت می تواند در جهت همسویی با روند صعودی بلند مدت پیش رود.

  کندل شوتینگ استار

  هنگام استفاده از این الگو ، از حدضرر و استاب لاس استفاده کنید.

   بنابراین وقتی نتیجه نمی دهند خطر شما کنترل می شود.

  همچنین استفاده ازاین الگوی کندلی را در کنار سایرابزار تجزیه و تحلیل در نظر بگیرید.

  الگوی های کندلی ممکن است اهمیت بیشتری پیدا کند و در نزدیکی سطحی اتفاق می افتد که توسط سایر ابزار تجزیه و تحلیل تکنیکال مهم شناخته شداند.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اخبار مقالات و تخفیفات گروهی را دنبال کنید

  اخبار مقالات و تخفیفات گروهی را دنبال کنید

  خانه > آموزش بازارهای مالی > تحلیل تکنیکال > شمع‌های ژاپنی > الگوهای شمعی یک کندلی | شوتینگ استار، چکش و مرد به دار آویخته

  در مقاله‌های قبلی با الگوهای شمع‌های ژاپنی آشنا شدیم در این مقاله می‌خواهیم ببینیم چه طور می‌توان الگوهای شمعی ژاپنی تک‌کندلی را تشخصیص دهیم.

  اگر شمع‌های ژاپنی تک‌کندلی روی نمودار نمایان شوند به این معناست که ممکن است بازار برگشت داشته باشد.

  اینجا با چهار الگوی شمعی ژاپنی آشنا می‌شویم:

  چکش و مرد به دار آویخته دقیقاً مانند هم به نظر می‌رسند اما بسته به کنش‌های قبلی قیمت معانی کاملاً متفاوتی دارند. هر دو بدنه‌های کوچک (سیاه یا سفید)، سایه‌های پایینی بلند و سایه‌های بالایی کوتاه دارند، یا هیچ سایه‌ای ندارند.

  کندل شوتینگ استار

  کندل چکش یک الگوی معکوس صعودی است که در طی روند رو به پایین شکل می‌گیرد. نام گذاری آن به این دلیل است که بازار در حال هموار کردن سطح با چکش است.

  هنگامی که قیمت‌ها در حال افت است، چکش‌ها نشان می‌دهند که قیمت نزدیک به کف است و قیمت دوباره شروع به افزایش خواهد کرد.

  سایه پایینی بلند نشان می‌دهد که فروشندگان قیمت‌ها را پایین‌تر برده‌اند، اما خریداران توانسته‌اند بر این فشار خرید فائق آمده و با قیمتی نزدیک به قیمت آغاز معامله را پایان دهند.

  تنها به این دلیل که شکل چکش در روند رو به پایین مشاهده می‌کنید، به این معنا نیست که به صورت خودکار سفارش خرید بگذارید! پیش از آن که برای شلیک مطمئن باشد، لازم است صعود بیشتر تأیید شود. مثالی نوعی از این تأیید می‌تواند انتظار کشیدن برای شمع سفید باشد تا در بالای قیمت آغازین، در بخش سمت راست چکش معامله پایان یابد.

  مرد به دار آویخته، الگوی معکوس نزولی است که می‌تواند سطح مقاومت بالا یا قوی را نیز نشان دهد. هنگامی که قیمت در حال افزایش است.

 • دانلود ایزی تریدر
 • شکل گیری مرد به دار آویخته مشخص می‌کند که تعداد فروشندگان نسبت به خریداران شروع به افزایش کرده است.

  سایه پایینی بلند نشان می‌دهد که فروشندگان در این جلسه قیمت را پایین کشانده‌اند. خریداران توانسته‌اند اندکی قیمت را به صورت قبل به بالا برگردانند اما این قیمت تنها نزدیک به قیمت آغاز است.

  این اتفاق باید زنگ اخطارها را به صدا درآورد زیرا به ما می‌گوید دیگر خریدارانی باقی نمانده است تا تحرک لازم را برای حفظ روند صعودی قیمت تأمین کند.

  چکش معکوس و ستاره تیرانداز نیز همانند هم به نظر می‌رسند. تنها تفاوت میان آنها آن است که در روند روبه پایین یا رو به بالا هستید.

  چکش معکوس یک کندل برگشتی رو به بالا است.

  شوتینگ استار یک کندل برگشتی رو به پایین است.

  بدنه‌های ریز و کوچک (توپر یا توخالی)، سایه‌های بالایی بلند، و سایه‌های پایینی کوچک یا صفر دارند.

  چکش معکوس زمانی اتفاق می افتد که قیمت‌ها در حال کاهش است که نشان‌دهنده معکوس‌سازی احتمالی است. سایه بالایی بلند نشان می‌دهد که خریداران سعی کرده‌اند قیمت بالاتری را تقاضا کنند.

  از آنجا که فروشندگان نتوانستند قیمت را به هیچ مقدار کمتری در پایان برسانند، این اتفاق شاخص خوبی از آن است که هر کسی می‌خواسته بفروشد، تاکنون فروخته است، و اگر دیگر فروشنده‌ای نمانده باشد، چه چیز باقی می‌ماند؟ خریداران.

  شوتینگ استار الگوی برگشتی نزولی است که همانند چکش معکوس به نظر می‌رسد اما هنگامی که قیمت‌ها افزایش می‌یابد، اتفاق می افتد.

  شکل آن نشان می‌دهد که قیمت در پایین‌ترین مقدار آن آغاز شده است، بالا رفته، اما دوباره به حدود مقدار قبلی خود برگردانده شده است.

  این یعنی خریداران سعی کرده‌اند قیمت را به بالا بکشانند، اما فروشندگان وارد شده و بر آنها غلبه کرده‌اند. این اتفاق علامت قطعی نزول است زیرا هیچ خریدار دیگری باقی نمانده است چون همه آنها قتل عام شده‌اند.

  توجه داشته باشید:

  این ۴ الگویی که در این مقاله با آنها آشنا شدیم الگوهایی هستند که در بازار زیاد تکرار می‌شوند. شناخت این الگوها به شما کمک می‌کند تحلیل بهترین در بازار داشته باشید.

  اسم این الگوها مهم نیست بلکه چیزی که حائز اهمیت است این است که اینها الگوهای بازگشتی هستد و هشداری هستند برای یک روند بازگشتی احتمالی.

  می‌توان این چهار الگو را در چکش و چکش معکوس خلاصه کرد.

  قبلا هم گفتیم که اگر این الگوها در بازار اتفاق بیفتند تضمینی نیست که حتما بازگشت داشته باشند. بنابراین حتما قبل از معامله به فکر تاییدیه‌های بیشتری باشید.

  میانگین: 5 / 5. تعداد: 7

  این درس بخشی از سلسله دروس گام به گام و رایگان «ایران بروکر» بود. برای مشاهده درس‌ها به صورت کامل به مدرسه فارکس مراجعه کنید.

  از لینک‌های زیر می‌توانید به درس قبل یا بعد بروید.


  ممکن است دوست داشته باشید

  کال مارجین کابوس معامله‌گران | نکاتی برای جلوگیری از کال مارجین شدن!

  ۴ راه ساده برای تشخیص بروکرهای کلاهبردار فارکس!

  معرفی بزرگترین اقتصاد‌های جهان برای معامله‌گران فارکس

  چگونه از وضعیت بازار سهام برای معامله در فارکس استفاده کنیم؟

  کندل شوتینگ استار

  همبستگی بین جفت ارزها در فارکس

  همه چیز درباره شاخص دلار امریکا (USDX) – نمودار USDX


  منتخب سردبیر

  ۵ دلیلی که باعث می شود معاملات پرسود را از دست بدهید!

  معرفی بهترین و مهم ترین اندیکاتورهای فارکس که هر معامله‌گری باید بداند

  روان‌‌شناسی معامله‌‌گری | همه چیز درباره طمع در بازارهای مالی و راه‌های کنترل آن

  مدیریت ریسک در فارکس | در هر ترید چقدر می‌توانید ریسک کنید؟

  «ایران بروکر» کمک به جامعه تریدری ایران را وظیفه‌ی خود می‌داند و متعهد است بروکرهای فارکس را بی‌طرفانه بررسی نماید و مزایا و معایب آن‌ها را بیان کند و با انتشار مقالات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی بازارهای مالی به افزایش دانش معامله‌گران یاری رساند.

  ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:


  بروکرهای منتخب


  دسترسی سریع


  افشای ریسک

  معامله در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالایی است. اکثر افراد در بازارهای مالی به خاطر سرمایه‌ی خود را از دست می‌دهد. مسئولیت سود و ضرر هرکس با خود اوست. ما هیچ بروکری را تأیید کامل نمی‌کنیم. تمام بروکرها اشکالات و نواقصی دارند. مراقب سرمایه‌ی خود باشید.

  این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

  سلب مسئولیت: کلیه مطالب، مقالات، آموزش‌ها، تحلیل‌های ارائه شده در وبسایت “ایران بروکر” متضمن هیچ پیشنهاد معاملاتی‌ای نیست و صرفا جنبه‌ی مطالعاتی و اطلاع‌رسانی دارد. این وبسایت نسبت به ضرر و زیان احتمالی افراد هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری مطمئن شوند که تجربه و دانش کافی را دارند. بیشتر بخوانید

  © انتشار و کپی‌برداری از مطالب سایت بدون ذکر منبع و لینک‌دهی ممنوع است. کلیه مطالب منتشر شده در وبسایت متعلق به “ایران بروکر” است.

  چکش معکوس

  مانند کندل چکش در یک روند یا حرکت نزولی شکل ميگيرد. برخلاف چکش فاقد سایه پایينی است و سایه بالایی حداقل دو برابر طول بدنه است رنگ بدنه اهميتی ندارد .نکته ای که باید در مورد این کندل مد نظر قرار داد این است که بسته کندل بعدی باید بالای سایه کندل چکش وارانه قرار گيرد . بعد از تشکيل چکش وارانه انتظار ميرود قيمت تغيير جهت دهد.

  در تصویر زیر تغيير حرکت قيمت را بعد از تشکيل شدن کندل چکش وارانه در نمودار وصندوق (صندوق بازنشستگی کشوری) مشاهده می کنيد .

  کندل شوتینگ استار

   

  ستاره ثاقب (شوتینگ استار)

  ستاره ثاقب در انتهای یک حرکت یا روند صعودی ظاهر ميشود و اخطاری برای چرخش بازار است. انتظار مي‌رود بعد از تشکيل ستاره ثاقب شاهد افت قيمت باشيم.

  این کندل دارای سایه بالایی بلند حداقل دو برابر طول بدنه و بدون سایه پایينی و یا سایه پایينی بسيار کوچک مي‌باشد. رنگ بدنه اهميتی ندارد. این کندل بيان گر کمين و تجمع فروشندگان در محدوده سایه کندل ميباشد و قدرت فروشندگان را نشان می دهد این قدرت تا آنجایی است که کاهش قيمت را به بازار تحميل کردند.

   

 • ادیکاتور
 • همانطور که در تصویر مشخص شده است در نمودار ولساپا (رایان سایپا) قيمت در برخورد با سطوح تشکيل داده و سپس از حرکت صعودی به حرکت نزولی shooting star فيبوناچی یک کندل ستاره ثاقب تغيير مسير داده است.

  مجید حصاری – پیمان ارمغان
  تحلیلگر، مدرس و فعال بازارهای مالی

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  دیدگاه

  آموزش ها

  پایگاه دانش

  خدمات ما

  عضویت در خبرنامه سایت

  مطالب این سایت صرفا جهت آموزش است و جنبه تجاری ندارد. تمام تحلیل های سایت رایگان و صرفا جهت اشتراک نظرات کاربران با یکدیگر است. استفاده بدون ذکر منبع در این سایت صورت نمی گیرد و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر نام و نشانی سایت نیز مجاز نمی باشد.

  پنل جستجو می تواند شامل ابزارک و کد کوتاه باشد.

  استراتژی معاملاتی شوتینگ استار یا ستاره دنباله دار یک استراتژی محبوب در میان معامله گران است.

   معامله گران به دلیل اینکه این استراتژی بسیار ساده است و کاربرد زیادی دارد از آن زیاد استفاده می کنند.

  همچنین این الگو به سادگی بر روی نمودار پیدا می شود و دفعات زیادی بر روی نمودار رخ می دهد

  در این مقاله از آموزش فارکس استراتژی معاملاتی شوتینگ استار یا ستاره دنباله دار را به شما معرفی خواهیم کرد.

  اگر می خواهید با این استراتژی ساده و کاربردی در بازار فارکس آشنا شوید این مقاله را از دست ندهید.

  کندل شوتینگ استار

  شوتینگ استار یا ستاره دنباله دار یک الگوی نزولی معکوس است که از یک سایه بلند در بالای کندل یک سایه کوچک در پایین کندل و یک بدنه کوچک تشکیل شده است.اگر می خواهید با استراتژی های بازار فارکس آشنا شوید بر روی لینک زیر کادر کنید.

  استراتژی معاملاتی(Trading Sterategy) یک برنامه سرمایه گذاری و معاملاتی دقیق است.

  در واقع می توان استراتژی معاملاتی را نوعی خرید و فروش در بازارهای مالی دانست.

  از استراتژی معاملاتی می توان در همه بازارهای مالی از جمله سهام،کالا،جفت ارز و بازار فارکس استفاده کرد.

  استفاده از استراتژی معاملاتی می تواند ریسک پذیری در بازارهای مالی و پیامدهای معاملات را مشخص کند.

  انواع مختلفی از استراتژی های معاملاتی در بازار فارکس وجود دارد.

 • بهساز كاشانه تهران
 • در درس های قبل ما استراتژی های شکوفه گیلاس و استراتژی لاک پشتی را به شما معرفی کردیم.

  در این درس از آموزش فارکس قصد داریم استراتژی معاملاتی شوتینگ استار یا ستاره دنباله دار را معرفی کنیم.

   

  الگوی شمعی شوتینگ استار یا ستاره دنباله دار یکی از الگوهای موفق تک کندلی می باشد

  که معامله گران حرفه ای بازارهای مالی از این الگو برای ورود به بازار و انجام معاملات استفاده می کنند.

  این الگوی تک کندلی جزو الگوهای بازگشتی می باشد که در روند صعودی ظاهر می شود

  و هشدار تغییر روند صعودی را به معامله گران می دهد.زمانی که این الگو در انتهای روند صعودی تشکیل شود

  قابل اعتماد است.این الگو از یک بدنه، یک سایه بلند در بالای کندل و یک سایه در پایین کندل تشکیل شده است.

  رنگ کندل ها در این الگو اهمیت ندارد اما به دلیل اینکه کندل های قرمز تمایل به نزول در نمودار دارند زمانی که

  در این الگو کندل های قرمز مشاهده شود می توان به اعتبار این الگو اطمینان کرد.همچنین بدنه کندل می تواند

  با توجه به تنظیمات شما سبز(صعودی)یا قرمز(نزولی) باشد.اما کندل شوتینگ استار قرمز(نزولی) قوی تر است

  زیرا قیمت بسته شدنزیر قیمت باز شدن کندل قرار می گیرد.سایه بالایی این الگو بلند استو 2 یا 3 برابر بدنه

  این کندل می باشد.هرچه سایه کندل در این الگو بلندتر باشد نشان دهنده قدرت بیشتر این الگو می باشد.

   

  الگوی کندل شوتینگ استار تصویری از مبارزه میان خریداران و فروشندگان را نشان می دهد.

  در ابتدای این مبارزه قدرت دست خریدارن بازار است زیرا کندل به سمت بالا حرکت می کند

  که یعنی روند در بازار صعودی است. بنابراین خریدارن قیمت را افزایش می دهند.

  در این زمان فروشندگان وارد مبارزه می شوند و موفق می شوند در مقابل خریدارن ایستادگی کنند.

  در نتیجه قیمت نزول می کند و  با کاهش خود به سمت پایین برمیگردد.

  درواقع سایه بالایی در الگوی شوتینگ استار نشان دهنده این است که خریدارن تلاش کردند

  قیمت را افزایش دهند اما در نهایت فروشندگان وارد بازار شدند و قیمت را به پایین برگرداندند.

  به عبارتی قیمت بالا پذیرفته نشده است و قیمت در پایان سشن معاملاتی به پایین بازگشت.

  در یک کندل شوتینگ استار صعودی قیمت بسته شدن در بالا و نزدیک به قیمت شروع است.

  در یک کندل شوتینگ استار نزولی قیمت بسته شدن در پایین و نزدیک قیمت شروع است.

   

  الگوی شوتینگ استار یا ستاره دنباله دار به دلیل اینکه به سادگی و به دفعات در نمودار مشاهده می شود

  به همین دلیل معامله گران از این الکوی ساده و کاربردی در معاملات خود استفاده می کنند.

  البته باید دقت داشته باشید که هیچ الگویی کاملا بی نقص نیست و این شامل حال الگوی شوتینگ استار نیز می شود.

  بنابراین در هنگام استفاده از این الگو باید مدیریت ریسک را در نظر داشته باشید.

  کندل شوتینگ استار

  با تعیین مدیریت ریسک زمانی که در بازار روند منفی شکل می گیرید شما ایمن هستید.

  درواقع در همه معاملات تعیین حدضرر بسیار مهم و ضروری می باشد و ریسک معاملات را کاهش می دهد.

  بنابراین الگوی شوتینگ استار یا ستاره دنباله دار معایب و مزایایی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

  مزایای الگوی شوتینگ استار

  معایب الگوی شوتینگ استار:

  در کل معامله با این الگو بسیار آسان می باشد و معامله گران می توانند

  زمانی که الگوی ستاره دنباله دار را در نمودار پیدا کردند وارد بازار شوند و معامله کنند.فقط برای تحلیل آن باید

  به نکاتی توجه داشته باشند  که در ادامه با استراتژی معاملاتی شوتینگ استار این نکات را توضیح می دهیم.

  اکنون که با الگوی کندل شوتینگ استار آشنا شدید وقت آن فرا رسیده است که با استراتژی آن آشنا شوید.

  استراتژی معاملاتی شوتینگ استار یک استراتژی ساده و موفق در بازارهای مالی است.

  با استفاده از این استراتژی می توان در بازارهای مالی سهام،کالا، جفت ارز معامله کرد.

  در واقع این استراتژی به معامله گران در انجام معاملات و نقطه ورود به بازار کمک می کند.

  برای انجام معامله با استفاده از استراتژی معاملاتی شوتینگ استار ابتدا باید نمودار خود را باز کنید.

  سپس با دقت نمودار خود را مشاهده کنید تا یک ستاره دنباله دار یا شوتینگ استار پیدا کنید.

  زمانی که یک کندل شوتینگ استار یا ستاره دنباله دار را پیدا کردید باید صبر کنید تا کندل بعدی 

  پایین کندل شوتینگ استاری که پیدا کرده اید قرار گیرد در این صورت الگوی شمعی شما تائید خواهد شد.

  زمانی که الگوی شما تائید می شود نقطه ورود به بازار شکل می گیرد.

  در ادامه با یک مثال استراتژی معاملاتی شوتینگ استار را توضیح می دهیم تا بهتر این استراتژی را درک کنید.

  استراتژی معاملاتی شوتینگ استار را بر روی نمودار EURUSD امتحان می کنیم.

  زمانی که قیمت به سمت بالا حرکت می کند یک الگوی شوتینگ استار شکل می گیرد.

  کندل بعدی زیر الگوی شوتینگ استار قرار می گیرد و ان را تائید می کند.

  این زمان برای ورود به بازار بهترین زمان است.اگر می خواهید ریسک معاملاتی خود را به حداقل برسانید

  باید حدضرر خود را بالای سایه بالایی الگوی شوتینگ استار قرار دهید.حدسود باید  در سطح حمایت قرار بگیرد.

  از این پس منتظر می مانیم تا قیمت به سمت پایین حرکت کند.

   

  در این درس از آموزش فارکس استراتژی معاملاتی شوتینگ استار را به شما معرفی کردیم.

  استراتژی معاملاتی شوتینگ استار یکی از استراتژی های ساده و مطمئن است.

  این الگو به سادگی بر روی نمودار ها یافت می شود چراکه این الگو دفعات زیادی بر روی نمودارها رخ می دهد.

  به همین معامله گران از این استراتژی معاملاتی ساده در معاملات خود استفاده می کنند.

   استراتژی معاملاتی شوتینگ استار می تواند یکی از بهترین استراتژی های معاملاتی برای کاهش ریسک معاملات

  و کسب سود در معاملات باشد. اگر از این پس در نمودارهای خود یک الگوی ستاره دنباله دار

  یا شوتینگ استار پیدا کردید می توانید مراحلی که در این مقاله آموزش دادیم را اجرا کنید

  و بتوانید نقطه ورد به بازار را با استفاده از این استراتژی به راحتی تشخیص دهید.

  امیدواریم این مقاله از آموزش فارکس برای شما مفید بوده باشد

  و با استفاده از این استراتژی معاملاتی معاملات موفق تری را انجام دهید.

   

  وی شارژ اولین صرافی آنلاین فارکس

  استراتژی معاملاتی لاک پشتی

  استراتژی معاملاتی یک برنامه سرمایه گذاری و معاملاتی است که می تواند به معامله گران در جهت ریسک پذیری و پیامدهای معاملات کمک کند.

  الگوی شمعی شوتینگ استار یکی از الگوهای موفق تک کندلی و بازگشتی است که در روند صعودی ظاهر می شود و به معالمه گران هشدار تغییر روند را می دهد.

   

  الگوی شوتینگ استار یا ستاره دنباله دار از یک بدنه کوچک،یک سایه بلند در بالا که دو یا سه برابر بدنه است و یک بدنه کوچک تشکیل شده است.این الگو شبیه به یک چکش معکوس است.

  الگوی شوتینگ استار می تواند مبارزه میان خریداران و فروشندگان بازارهای مالی را به ما نشان دهد.

   

  استراتژی معاملاتی شوتینگ استار یک استراتزی موفق در بازارهای مالی است که به معامله گران در انجام معاملات و پیدا کردن نقطه ورود به بازار کمک می کند.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  بورس فارکس اولین سایت جامع بازار فارکس و بازارهای مالی بین المللی به زبان فارسی

  اولین سایت ارائه خدمات فارکس در ایران و افغانستان بصورت آنلاین به زبان فارسی

  مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران و افغانستان در خصوص آموزش بازارهای مالی 

   

   

  کندل شوتینگ استار
  کندل شوتینگ استار

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *