کسب و کارهای کوچک در ایران

کسب و کارهای کوچک در ایران
کسب و کارهای کوچک در ایران

هر انسانی برای رفع نیازهای مالی روزمره خود نیازمند داشتن شغل است. عموم مشاغل باکار کردن برای شخصی تحت عنوان، کارفرما، مافوق یا عناوین این‌چنینی تعریف می‌گردد. در این میان افرادی هم هستند که ترجیح می‌دهند شیوه متفاوتی برای کسب سود، داشته باشند. داشتن کسب و کار شخصی و کارآفرینی، برای این افراد ارزش بیشتری دارد.

در مطلب پیش رو قصد داریم به معرفی کسب و کارهای کوچک بپردازیم. مشاغلی که می‌تواند برای اشخاص با توجه به شرایط و ویژگی‌های شخصی آن‌ها انتخاب شود و به کسب درآمد منجر شود.

فهرست این مقاله

برای کسانی که هنوز هیچ کسب و کاری به نام خود ندارند، شروع یک کسب و کار کوچک می‌تواند ریسک کمتری به دنبال داشته و درصد موفقیت بیشتری هم برای آن‌ها ایجاد کند. نه‌تنها از جهت تحلیل بازار و رقبا بلکه دردسرهای مدیریتی، حقوق کارکنان و تمام هزینه‌هایی که برای کسب و کارهای بزرگ‌تر وجود دارد از جمله دلایل قانع‌کننده‌ای هستند تا راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک را در اولویت قرار دهند.

شناخت مزایا و معایب کسب و کارهای کوچک قبل از آغاز کار بسیار حائز اهمیت است.

کسب و کارهای کوچک در ایران

برخی از مهم‌ترین دسته‌بندی‌ها به قرار زیر است:

کسب و کارهای کوچک را از نظر بستر ایجادشان به دو دسته اصلیِ کسب و کارهای اینترنتی و کسب و کارهای فیزیکی تقسیم  می‌کنند و که خود آن‌ها نیز به موارد جزئی‌تری تقسیم می‌شوند. البته به دلیل پیشرفت‌های امروزی که در فناوری‌های مبتنی بر اینترنت سراغ داریم، خیلی نمی‌توان این تفکیک را به‌صورت کامل انجام داد. در حال حاضر بدون استفاده از اینترنت و امکانات موجود در آن، استفاده نکردن از چنین ابزاری منجر به یک شکست کامل برای کسب و کارهای کوچک خواهد شد.

امروزه با پیشرفت مُد و اهمیت زیباسازی منازل و شرکت‌ها،  داشتن دکوراسیون مناسب، یکی از اهداف جامعه شده است. طراحی مناسب فضای فروشگاه‌ها، گالری‌ها، می‌تواند در جذب مشتری نقش بسزایی داشته باشد. اگر دانش، خلاقیت و مهارت لازم در این زمینه را دارید، می‌توانید کسب و کار کوچک خود را شروع کنید. برای ایجاد چنین کسب و کاری فارغ از امکانات اولیه مانند دفتر کار، وسایل لازم و مجوزهای مورد نیاز بایستی تخصص و تبحر لازم را نیز پیدا کنید.

سرمایه لازم برای شروع این کسب و کار نیز به ‌اندازه اجاره یک دفتر کار و خرید وسایل مورد استفاده در آن می‌باشد. “چیدانه” یکی از کسب و کارهای ایرانی درزمینه دکوراسیون و طراحی داخلی است که ارتباط میان مشتریان و صاحبان کسب و کار را برقرار می‌کند. شما از طریق چیدانه می‌توانید خدمات طراحی دکوراسیون منزل، محل کار و یا هر محیط دیگری را به کارشناسان بسپارید تا به‌صورت حرفه‌ای برای شما انجام دهند. چیدانه در سال ۱۳۹۲ توسط مهدی سخاپور بنیان‌گذاری شد و شما از طریق وبسایت چیدانه می‌توانید خدمات آن‌ها را مشاهده نمایید.

به جهت کم شدن تعداد مغازه‌های تجاری در زمینه جوشکاری و تراشکاری در سطح شهرهای بزرگ و متمرکز شدن این واحدها در مناطقی خاص، خدمات جوشکاری سیار می‌تواند شغل بسیار پردرآمدی برای شما محسوب شود. برای شروع می‌توانید از امکانات کمتری استفاده کنید تا هزینه زیادی روی دست شما باقی نماند. اما مسلماً خرید وسایل مورد نیاز آن به سرمایه‌های ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیونی خواهد داشت.

 • امور سهام صبا تامین
 • وبسایت جوشکاری سیار طهران جوش یکی از کسب و کارهای موفق در این زمینه است که اکنون ۲۰ سال از زمان فعالیت آن می‌گذرد.

  تنظیم قراردادهای کاری به لحاظ نیاز به آشنایی با قوانین مربوط با پیچیدگی‌هایی همراه شده است. از این نظر کاربران زیادی به دنبال دریافت خدمات مشاور امور قراردادی هستند. هزینه ایجاد چنین کسب و کاری هم در حد طراحی و توسعه یک سایت اینترنتی است. الو بیزینس در این زمینه یکی از بهترین‌های ایران می‌باشد.

  سبزی خردکنی نیز یکی از کسب کارهایی است که حقوق مناسب  برای شما ایجاد خواهد کرد. برای شروع حتی امکان راه‌اندازی آن در خانه نیز وجود دارد. البته برای جذب مشتریان حضوری نیاز به اجاره یک مغازه خواهید داشت. ازاین‌رو با سرمایه‌های ۵۰ میلیونی هم می‌توانید این کسب و کار را راه‌اندازی کنید.

  با توجه به مضرات زیادی که در روغن‌های صنعتی وجود دارد، روغن‌گیری از دانه‌های روغنی نیز تبدیل به یکی از شغل‌های پردرآمد شده است. حتی امکان شروع این کسب و کار به‌صورت خانگی و با هزینه‌های کم نیز وجود دارد. اگر در خانه کسب و کار روغن‌گیری خود را راه‌اندازی کنید می‌توانید با حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیون شرایط و امکانات لازم را برای خود فراهم آورید.

  تهیه غذای خانگی و مامان پز هم یکی دیگر از کسب و کارهایی است که اگر آشپزی خوبی دارید می‌توانید از آن برای کسب درآمد استفاده نمایید. برای کاهش هزینه‌ها در شروع کار هم می‌توانید با سرویس‌های ارائه‌دهنده این خدمات همکاری کنید که در این صورت با هزینه‌های حدود ۱۰ میلیونی می‌توانید استارت بزنید. وب‌سایت مامان پز که کار خود را از سال ۱۳۹۳ شروع کرده است از نمونه کارهای موفق در این عرصه است که شما هم می‌توانید با این وبسایت همکاری داشته باشید.

  پوشاک یکی از صنایع بسیار بزرگ در زندگی انسان‌ها می‌باشد. در حال حاضر برای آغاز چنین کسب و کاری نیاز به یک کارگاه تولیدی برای تولید، خیاط حرفه‌ای و مکانی برای عرضه محصولات خود خواهید داشت. این نیازمندی‌ها بسته به موقعیت زندگی شما می‌توانند نیاز به سرمایه‌ای اولیه ۱۰۰ میلیون تومان به بالا داشته باشند. برند “تن درست” یکی از برندهای موفق ایرانی درزمینه طراحی پوشاک است که از ابتدای دهه هفتاد شمسی آغاز شد و  در سال ۸۳ بانام تجاری تن درست به تولید و عرضه‌ی پوشاک الیاف طبیعی و صنایع‌دستی کاربردی زنانه و مردانه پرداخت.

  خیاطی و تعمیرکار لباس کسب و کاری است که اگر هنر لازم برای انجام آن را دارید می‌توانید از برای کسب درآمد از آن بهره بگیرید. البته امکان حضور در کلاس‌های آموزشی برای یادگیری این هنر هم برای کاربران وجود دارد. شروع این کسب و کار نیاز به اجاره یک کارگاه دارد. ازاین‌رو بسته به شهر محل سکونت خود باید برای آن برنامه‌ریزی کنید.

  امروزه ساخت جعبه‌های کادویی با اندکی دقت و آموزش‌های ساده امکان‌پذیر بوده و می‌تواند منبع درآمدی برای اشخاص باشد. باکمی خلاقیت می‌توانید بسته‌های جذابی طراحی کنید که به‌عنوان جعبه کادویی استفاده شود. برای ایجاد این کسب و کار علاوه بر مواد اولیه لازم نیاز به روش فروش قوی نیز خواهید داشت. وبسایت “کادو رنگی” یکی از فروشگاه‌های آنلاین در این حیطه است که شما می‌توانید کادو و بسته خود را با بازه قیمتی موردنظر جستجو، انتخاب و خریداری نمایید.

  ساخت و آموزش عروسک‌های بافتنی ازجمله حرفه‌های جذابی است که می‌توانید از آن برای کسب درآمد بهره‌مند شوید. این عروسک‌ها مشتریان زیادی دارند. برای شروع چنین کسب و کاری هم هزینه زیادی نیاز نخواهید داشت و با سرمایه‌های بسیار کم می‌توانید آن را شروع نمایید. وبسایت هنر روز با مدیریت آقای حسام نیک فزان از سال ۱۳۹۳ این کسب و کار را آغاز نموده و به موفقیت خوبی هم در این زمینه رسیده است.

  زیورآلات، جز وسایلی است که همیشه برای بانوان جذاب است و با توجه سلایق مختلف می‌توانید روی ساخت آن مانور بدهید و از آن کسب درآمد نمایید. زیورآلات می‌توانند از مواد مختلفی ساخته شوند و هرکدام مشتری خاص خود را خواهند داشت. زیورآلات رزینی، سوزن‌دوزی، پارچه‌ای، ویترای، سنگی، چوبی، زیورآلات مزین به سنگ‌های زینتی و درنهایت ساخت جواهرات با آلات برنج، طلا، نقره در این دسته قرار می‌گیرند. با استفاده از سرمایه‌های بسیار کم ۱ میلیون به بالا می‌توانید این کسب و کار را راه‌اندازی نمایید.

  زیورآلات مریم مقیسه بانام تجاری “میم” جز برندهای مطرح ایرانی درزمینه زیورآلات است. مریم مقیسه طراحی زیورآلات را از سال ۸۷ در دانشگاه آغاز و هم‌زمان صفحه‌ی فیسبوک برند میم را راه‌اندازی کرد. سرمایه‌ی اولین کار مریم ۳۰ هزار تومان بوده است. طراحی‌های وی به سبک سوزن‌دوزی با الهام از کارهای سوزن‌دوزی زنان بلوچی تولید و ساخته‌شده‌اند.

  محصولات بافتنی ازجمله محصولاتی هستند که به دلیل جذابیت‌های ظاهری و نوستالژیکی که دارند همیشه از فروش خوبی برخوردار هستند. شما هم اگر در این زمینه‌ها خلاقیت و هنری دارید می‌توانید برای شروع کسب و کار خود اقدام نمایید. به جز هزینه تهیه مواد اولیه برای شروع هزینه دیگری نیاز نخواهید داشت. از امکانات وب‌سایت هنر روز هم می‌توانید برای فروش و عرضه محصولات خود استفاده نمایید.

  تعداد گیاه‌خواران در جامعه بشری روزبه‌روز در حال افزایش است. ازاین‌رو فروش چنین محصولاتی هم روند رو به رشدی در پیش گرفته است. اما به دلیل محدودیت در عدم استفاده از گوشت در پخت غذا، هر آشپزی از عهده انجام آن بر نمی‌آید. اگر در این عرصه تبحر دارید می‌توانید با استفاده از پلتفرم‌های مخصوص مانند وبسایت ایران کودک به‌عنوان مرجع آشپزی در ایران محصولات خود را عرضه نموده و کسب درآمد نمایید. ازاین‌رو جز هزینه مواد لازم برای تهیه غذا نیاز به سرمایه دیگری نخواهید داشت. وبسایت ایران کودک از سال ۱۳۹۰ با مدیریت مهدی صفاری کار خود را آغاز و اکنون کاربران بسیار زیادی دارد.

  کار با چوب، بسیار متنوع بوده و نیازهای مختلفی از افراد را برآورده می‌سازد. از ساخت مبلمان، میز و صندلی گرفته تا ساخت وسایل تزئینی و وسایل آشپزخانه. این کسب و کار مستلزم مهارت و کار زیاد است. شما می‌توانید از یک کارگاه کوچک، کارتان را شروع کنید و رفته‌رفته با توجه به توسعه شغلتان، آن را گسترش دهید. این ایده می‌تواند نیاز به سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیون تومان و بالاتر داشته باشد. “ایده رو” کسب و کار کوچک ایرانی در زمینه سفارش سازی آنلاین مبلمان و وسایل چوبی است. مرتضی ساقری‌چی‌ها، مدیرعامل این استارتاپ، فارغ‌التحصیل مهندسی فرآیند از دانشگاه تهران است.

  اگر فردی هستید که درزمینه‌ای خاص مانند اقتصاد، مالی، حقوق، بازاریابی اطلاعاتی تخصصی دارید، می‌توانید با مشاور آنلاین از مهارت خود کسب درآمد نمایید. شما این کار را از طریق شبکه‌های اجتماعی، وبسایت‌ها می‌توانید انجام دهید. ایجاد چنین کسب و کارهایی نیاز به سرمایه‌های اولیه زیادی ندارد. داشتن یک وب‌سایت یا کانال در شبکه‌ای اجتماعی نیاز شما را برآورده و هزینه‌های لازم برای آن نیز از ۱ میلیون تومان شروع می‌شود.

  “الوبیزنس” یکی از کسب و کارهای مربوط به معرفی متخصصین در این زمینه است. شما می‌توانید خدمات مشاوره‌ای و کارشناس موردنظر خود را انتخاب کنید و از طریق اطلاعات تماس با ایشان ارتباط برقرار کنید و مشاوره دریافت کنید. حوزه‌های فعالیت این وبسایت شامل بازاریابی و فروش، بیمه، سرمایه‌گذاری، بازرگانی، امور حقوقی، مالیات، راه‌اندازی کسب و کار کوچک و مدیریت منابع انسانی می‌باشد.

  بازاریابی تلفنی نیز یکی از کسب و کارهای کوچکی است که می‌تواند با یک انتخاب درست و روش تأثیرگذار کسب و کاری موفق و پردرآمد برای کاربران باشد. برای شروع این کسب و کار نیاز به سرمایه زیادی نداشته و حتی می‌توانید با یک خط موبایل از خانه این کسب و کار را راه‌اندازی کنید.

  یکی از کارهایی که به‌صورت انفرادی قادر به انجام هستید و نیازی به امکانات زیادی ندارد، تولید محتوای آموزشی، بازاریابی و… است. برای این کار نیاز به اینترنت پرسرعت و یادگیری چند نرم‌افزار ویرایش عکس و ویدیو دارید. بدین ترتیب شما می‌توانید محتوای خود را تولید نمایید و با انتشار آن در وبسایت‌های معتبر، کسب درآمد نمایید. تولید محتوای متنی به‌صورت فریلنسری نیاز به هیچ سرمایه اولیه‌ای ندارد.

  برای ایجاد کسب و کار تولید محتوا هم می‌توان با سرمایه‌های کم از یک میلیون تومان شروع کرد. “نویسش” به‌عنوان اولین  پلتفرم تخصصی برون‌سپاری محتوا به زبان فارسی، درزمینه ارائه خدمات تولید محتوا فعال است.  این وبسایت در سال ۹۶ توسط میلاد اسلامی زاد بنیان‌گذاری شد. مشتریان می‌تواند در این وبسایت سفارش تولید محتوای موردنظر خود را بدهند و ظرف مدت مقرر تحویل بگیرند.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  ساخت دفترهای فانتزی برای کودکان و نوجوانان کسب کاری است که در فصول خاصی می‌تواند درآمدهای قابل توجهی برای شما ایجاد نماید. لازمه ایجاد این کسب و کار نیز دسترسی به مواد اولیه آن است. برای این کار می‌توانید بخش‌های از فعالیت خود را با سایر شرکت‌ها شریک شوید. در کل برای چنین برنامه‌ای نیز نیاز به یک دفتر کوچک و دستگاه‌های برای چاپ خواهید داشت. البته سرمایه اولیه این کسب و کار نیز کمتر از ۵۰ میلیون تومان است.

  برای ایجاد چنین کسب و کاری در درجه اول نیاز به تخصص خواهید داشت. در صورت نداشتن تخصص با هزینه‌های یادگیری و اجاره کارگاه بستگی به شهری که در آن سکونت دارید از ۵۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون سرمایه لازم خواهید داشت.

  برای ساخت کتاب‌های پی‌دی‌اف و فروش آن‌ها در اینترنت سرمایه زیادی نخواهید داشت. ایجاد یک سایت اینترنتی و استفاده از نرم‌افزارهای ساخت چنین کتاب‌هایی تنها به سرمایه‌های کمتر از ۱۰ میلیون نیاز خواهد داشت. سایت اینترنتی کتاب سبز از نمونه‌های موفق چنین کسب و کاری در ایران می‌باشد.

  به دلیل مشغله‌های کاری زیاد استقبال از کتاب‌های صوتی بسیار زیاد شده و کاربران زیادی به دنبال تهیه این موارد برای خود هستند. برای ایجاد این کسب و کار هم مانند اکثر کسب و کارهای اینترنتی نیاز به سرمایه زیادی ندارید و با حدود ۱۰ میلیون تومان می‌توانید این کسب و کار را با قدرت شروع کنید. کتابراه و پانته آ ازجمله کسب و کارهای موفق در این زمینه هستند.

  تولید پادکست نیز مانند ساخت کتاب‌های صورتی یک دهه‌ای است که در ایران رواج پیدا کرده است. این پادکست‌ها حتی به برنامه‌های رادیوی نیز نفوذ کرده‌اند. برای ایجاد این کسب و کار هم حداقل سرمایه  را لازم خواهید داشت و می‌توانید با کمتر از ۱۰ میلیون تومان آن را جلو ببرید.

  یکی از کارهایی که می‌توانید با امکانات نسبتاً ساده انجام دهید و از آن کسب درآمد نمایید، ساخت فایل‌های آموزشی است. اگر به رایانه و چند نرم‌افزار ساده دسترسی دارید، ساخت فایل‌های آموزشی در هر حیطه‌ای که به آن مسلط هستید می‌تواند شمارا در این مسیر یاری دهید. ساخت ویدئوهای آموزشی خیلی نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارد. بستری برای ارائه‌ای فایل‌ها در اینترنت و یک روش درست بازاریابی حتی امکان شروع این کسب و کار را با سرمایه ۱ میلیون تومانی فراهم می‌آورد.

  “فرادرس” ازجمله وبسایت‌های پرطرفدار ارائه خدمات در این زمینه است. شما می‌توانید فایل‌های آموزشی مربوط به مباحث مالی را در این سایت جستجو کنید. همچنین می‌توانید به‌عنوان مدرس فایلی را ساخته و به فرادرس ارسال نمایید تا در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

  بهتر است بدانید در صورتی که سابقه ترجمه دارید می‌توانید با ترجمه مقالات و متون تخصصی از طریق سایت‌های فعال یا شبکه‌های اجتماعی درآمد خوبی را برای خود  داشته باشید. سایت‌های معتبر زیادی در این زمینه وجود دارند که شما می‌توانید به‌عنوان مترجم در آن‌ها فعالیت کنید. ایجاد چنین کسب و کاری هم با کمترین میزان سرمایه اولیه برای کاربران مقدور است. حتی بدون نیاز به افتتاح سایت با حضور در شبکه‌های اجتماعی هم می‌توانید از این حرفه به کسب درآمد بپردازید.

  یکی از وبسایت‌های باسابقه در این زمینه ”تهران ترجمه” است که کار خود را از سال ۱۳۸۹ آغاز کرده است… شما با انجام آزمون آنلاین در این سایت و پاسخ صحیح به سؤالات مربوط می‌توانید به جرگه مترجمان این سایت بپیوندید.

  یکی از مشاغلی که در میان افراد علاقه‌مند به امور فنی، جذاب و نسبتاً پر درآمد است، تعمیرات موبایل و کامپیوتر است. از آنجایی که بسیاری از خدمات از طریق رایانه، تلفن همراه صورت می‌گیرد، مشکلات ایجادشده در این وسایل می‌تواند زمینه‌ساز ظهور چنین شغلی باشد. برای شروع این کسب و کار به سرمایه لازم برای اجاره یک دفتر کار و تهیه قطعات و ابزارهای اولیه خواهید داشت. با سرمایه‌های ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیونی می‌توانید این کسب و کار را راه بیندازید.

  “آیفیکس” یکی از وبسایت‌های معتبر درزمینه ارائه خدمات تعمیر موبایل  است که خدمت خود را در محل موردنظر مشتری ارائه می‌دهد

  یکی از مشاغلی که چندی است موردتوجه است، برنامه‌ریزی  و مدیریت برای مراسم است. این مراسم می‌تواند شامل مراسم ازدواج، تولد، تحریم و… باشد. برنامه‌ریزان با ارائه پکیج‌های مختلف و متناسب با بودجه شما، به شما کمک می‌کنند تا مراسمی مناسب با بودجه‌تان تدارک ببینید. برای مثال در مراسم عروسی این پکیج شامل خدمات زیبایی، مزون‌ها، تالارهای اجرای مراسم، آتلیه‌های عکاسی و فیلم‌برداری، گل‌فروشی و … باشد.  شما می‌توانید برای این کار یک دفتر کوچک اجاره کنید و خدمات خود را در آنجا به مشتریان ارائه دهید. داشتن یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی یا داشتن وبسایت نیز در مقیاس کوچک‌تر می‌تواند یاری‌رسان شما باشد.

  برای ایجاد چنین کسب و کاری نیاز به سرمایه ۱ تا ۵۰ میلیون تومانی بسته به نوع کار خواهید داشت. اولین پلتفرمی که در ارتباط با مدیریت مراسم با تاکید بر مراسم ازدواج طراحی شد، “روژت” بود. در این وبسایت شما به سادگی می‌توانید خدمت موردنظر خود را با بازه قیمتی مدنظر و محل موردنظر جستجو کنید و پکیج مناسبی برای مراسم خود انتخاب کنید.

  در شرایطی که جامعه روزبه‌روز به سمت مکانیزه شدن پیش می‌رود، وجود فروشگاه‌های آنلاین برای خرید مواد غذایی ایده پرطرفداری به نظر می‌رسد. داشتن اپلیکیشن موبایلی، یک کانال در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به مواد غذایی نیازمندی‌های اولیه این کسب و کار می‌باشند. برای افتتاح چنین کسب و کاری و رساندن آن به درآمد نیاز به سرمایه اولیه کمتر از ۵ میلیون تومان خواهید داشت.

  اپلیکیشن “به‌روز رسان” ازجمله پلتفرم‌هایی است که درزمینه فروش محصولات غذایی فعال است که سال ۹۷ توسط محمد فوزی بنیان‌گذاری شد. شما نیز می‌توانید کار خودتان را در این زمینه از طریق شبکه‌های اجتماعی، وبسایت یا به‌صورت حضوری از طریق فروش محصولات در منازل آغاز کنید.

  اگر در حرفه خاصی مهارت ویژه‌ای دارید می‌توانید آن را آموزش دهید. برای چنین کسب و کاری نیاز به یک نرم‌افزار تدریس آنلاین خواهید داشت که به‌صورت رایگان در اینترنت وجود دارد. هزینه زیادی هم برای شروع این کسب و کارهای لازم نیست. ازجمله وبسایتهایی که این فعالیت را انجام می‌دهند می‌توان به وبسایت آموزشی خانه سرمایه اشاره کرد. این سایت به آموزش مفاهیم بورسی می‌پردازد. دوره آموزش بورس نخبگان به‌صورت آنلاین برگزار می گردد.

  وجود گیاهان زینتی در هر خانه‌ای، می‌تواند باعث شادابی منزل و بهتر شدن روحیه افراد شود. یکی از مشاغلی که می‌توانید با رشد و توسعه آن درآمد خوبی کسب نمایید، داشتن یک گلخانه کوچک پرورش گیاهان زینتی است. برای شروع چنین کسب و کاری نیاز به باغچه‌ای متناسب خواهید داشت. تهیه این باغچه در سطح شهر می‌تواند کمی گران تمام شود اما در حومه شهر مکی توانید با قیمت‌های مناسب آن را تهیه نمایید. البته با توجه به هزینه خرید تخم گیاه نیاز به هزینه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی خواهید داشت.

  یکی از کسب و کارهای ایرانی در این زمینه “گلستان” است که از طریق یک فروشگاه آنلاین به فعالیت می‌پردازد. مؤسس این وبسایت رضا امید سالاری است که کار خود را از سال ۹۷ آغاز کرده است.

  با پیشرفت تکنولوژی و همچنین دانش درزمینه فین تک، برنامه‌نویسان فرصت بیشتری جهت ایجاد کسب و کار پیداکرده‌اند. در دنیایی که بسیاری از فعالیت‌ها به دلیل افزایش سرعت و صرفه‌جویی در وقت به‌صورت آنلاین انجام می‌شوند، توسعه دادن نرم‌افزارهای موبایل و ایجاد اپلیکیشن‌های متفاوت طرفداران زیادی پیداکرده است. برای شروع چنین کسب و کاری فارغ از تخصص نیاز به هزینه خاصی نخواهید داشت. با داشتن یک لپ‌تاپ می‌توانید این کسب و کار را در خانه نیز راه بیندازید. البته برای خرید لپ‌تاپ‌های مناسب برای چنین کاری نیاز به سرمایه حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیونی دارید.

  ازجمله اپلیکیشن‌های ایرانی که اخیراً موردتوجه زیادی قرارگرفته، “آچاره” است. آچاره پلتفرمی است که در آن دو بخش مشتری وجود دارد. مشتریان که خدمات دریافت می‌کنند و مشتریانی که خدمات ارائه می‌دهند. این استارتاپ در سال ۹۵ توسط سه تن از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف به دنبال ایده‌ای استارت آپ آچارفرانسه تشکیل شد. بنیان‌گذار اصلی این ایده امیر حسام صلواتی بود.

  اگر با نرم‌افزارهای گرافیکی آشنا بوده و خلاقیت لازم در این زمینه را دارید، تعلل نکنید! شما می‌توانید کار خود را از سفارش‌های روزمره و کوچک آغاز کنید و رفته‌رفته کسب و کار کوچک خود را گسترش دهید. درنهایت می‌توانید برای معرفی خود وبسایت داشته باشید و سفارش بگیرید. برای شروع می‌توانید بدون داشتن دفتر فیزیکی تنها با راه‌اندازی یک سایت اینترنتی این کسب و کار را راه بیندازید که هزینه خاصی هم لازم نخواهید داشت.

  یکی از کسب و کارهای ایرانی در این زمینه “طرحان” است که به خدمات آنلاین طراحی و چاپ می‌پردازد. ۳۵ طراح در این سایت به فعالیت می‌پردازند. شما می‌توانید خدمت موردنظر خود را در وبسایت طرحان سفارش دهید تا توسط طراحان و گرافیست‌های متبحر انجام شود. یکی از خدمات انجام‌شده در این وبسایت طراحی کارت ویزیت است. این کسب و کار توسط علی شمس بنیان‌گذاری شده است.

  شما دو راه پیش رو دارید. نخست آنکه با بهره‌گیری از هنر خود، وسایل زیبایی خلق کنید و به فروش برسانید یا اینکه هنر خود را به دیگران آموزش دهید. امروزه راه دوم پردرآمدتر و کم‌ هزینه‌تر به نظر می‌رسد. احتمالاً باید هزینه اجاره یک کارگاه کوچک را بپردازید. ازاین‌رو شروع این کسب و کار نیاز به سرمایه‌ای در این حد خواهد داشت. وسایل لازم برای انجام کار را نیز می‌توانید با قیمت‌های مناسب در عمده‌فروشی‌ها پیدا کنید. بسته به شهر محل سکونت خود از ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون هزینه برای شروع چنین کسب و کاری لازم خواهید داشت.

  البته اگر مسیر آموزش را در پیش بگیرید می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری آن را شروع کنید. یکی از سایت‌های هنری در این زمینه، وبسایت “هنری” است. شما در این سایت امکانات مختلفی را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید وسایل لازم برای شروع کار خود را در این سایت تهیه کنید. همچنین می‌توانید هنر خودتان را در این سایت بفروشید.

  یکی دیگر از کسب و کارهای جذاب و البته موردعلاقه بانوان هنرمند، شیرینی‌پزی و شکلات پزی است. شما می‌توانید کار خود را در مقیاس کوچک با وسایل کم و جهت فروش در محل زندگی خود شروع کنید. هزینه ایجاد چنین کسب و کاری در شهرهای بزرگ بسته به ابعاد کسب و کاری که در نظر دارید می‌تواند از ۲۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان باشد.

  یکی از برندهای معتبر ایرانی درزمینه شکلات‌سازی “مرداس“ است. بنیان‌گذار این برند فرشاد عبادی است که کار خود را با ۶ نفر نیروی انسانی و تولید روزانه ۱۵۰ کیلوگرم شکلات کار خود را آغاز کرده و امروز این کار را در مقیاس انبوه انجام می‌دهد.

  سرمایه، واژه‌ای چند بُعدی است؛ یعنی می‌توان چندین معنی مختلف را به آن نسبت داد. گاهی سرمایه به معنی پول است و گاهی به معنی ابزارها، وسایل و تجهیزاتی که از آن‌ها برای تولید پول استفاده می‌کنیم. گاهی هم سرمایه به معنی داشته‌های درونی است؛ گزینه‌ای که تنها به تلاش فردی بستگی دارد و هیچ‌چیز نمی‌تواند آن را تهدید کند.

  بزرگ‌ترین کسب و کارها با سرمایه مالی کم و سرمایه فردی بسیار زیاد راه‌اندازی شده‌اند. اما چگونه می‌توان میان این دو نوع سرمایه، تعادلی منطقی برقرار کرد و با استفاده آن ها یک کسب و کار را به راه انداخت؟ اگر تا پایان این بحث با ما همراه باشید، پاسخ این پرسش را پیدا خواهید کرد.

  در این مقاله از خانه سرمایه به موضوع کار با سرمایه کم می‌پردازیم و از دل چالش‌های این ماجرا، نکته‌هایی راهگشا را به شما نشان خواهیم داد.

  کریستوفر رایس، نویسنده:

  هر روز یک حساب بانکی است و زمان، ارز ما است. پس هیچ‌کس ثروتمند نیست و هیچ‌کس نیز فقیر نیست. ما همگی ۲۴ ساعت، زمان مساوی را در اختیار داریم. مهم این است که بدانیم با داشته واقعی خود چه می‌کنیم؟

  بزرگی می‌گفت: «دانستن، توانایی است.» شما چقدر در مورد خودتان، کاری که می‌خواهید انجام دهید، جایی که اکنون هستید و جایی که در آینده می‌خواهید به آن برسید، می‌دانید؟ همان‌طور که کمی قبل با هم گفتیم، سرمایه چند معنی دارد.

  بیایید فعلا فقط روی دو معنی آن تمرکز کنیم؛ یعنی سرمایه مالی و سرمایه درونی. بهترین یار و یاور یک فرد پرسشگر، قلم و کاغذ است. پس، یک برگه و خودکار بردارید و کنکاشی تمام عیار را پیرامون سرمایه‌های خود آغاز کنید.

  پیشنهاد می‌کنم که برگه را به دو قسمت تقسیم کنید. بخش بزرگ‌تر در بالای صفحه را به سرمایه درونی و بخش کوچک‌تر در پایین صفحه را به سرمایه مالی اختصاص دهید.

  در قدم اول، مقدار دقیق سرمایه مالی‌تان را مشخص کنید. مهم نیست که چقدر پول دارید. مهم این است که به یک شناخت نسبی از داشته‌هایتان دست پیدا کنید.

  بعد از نوشتن سرمایه مالی، نوبت سرمایه‌های درونی فرا می‌رسد. چه توانایی‌هایی دارید؟ چه آموزش‌ها و مهارت‌هایی را کسب کرده‌اید؟ در چه چیز خوب هستید؟ شاید لازم باشد برای دانستن این مواد از اطرافیانتان هم کمک بگیرید.

  در پُر کردن این قسمت عجله نکنید. سعی‌تان را بر این بگذارید که از هر چه در چَنته دارید برای شروع یک کار تازه استفاده کنید.

  بعد از نوشتن این مقاله، همراهان این مقاله به چهار گروه تقسیم می‌شوند:

  تا انتهای این بحث پیشنهادهایی برای هر چهار گروه ارائه خواهیم داد. راه پیش‌رویتان طولانی و سرشار از ماجراهای گوناگون است. پس باید کوله‌باری مناسب برای سفرتان مهیا کنید. در جمع کردن کوله‌پشتی سفرتان به شما کمک خواهیم کرد. اما یادتان باشد، طی کردن مسیر، همیشه برعهده خودتان است.

  وقتی سرمایه کمی داریم، اولین فکری که به ذهنمان می‌رسد افزایش آن از طریق قرض یا وام گرفتن است. البته اگر ایده بسیار خوبی داشته باشیم به روشی مانند جذب سرمایه هم فکر خواهیم کرد. اما سرمایه مالی کم، همیشه چیز بدی نیست.

  در واقع، اگر ندانید که می‌خواهید چه کاری انجام دهید، میلیاردها پول هم برای شروع کارتان کافی نخواهد بود. پس این فکر را که به دلیل سرمایه مالی اندکتان نمی‌توانید کاری را شروع کنید، از سرتان بیرون بیندازید.

  دنیای وب، بستر بسیار خوبی برای کار با سرمایه کم است. شاید بهتر باشد در این مسیر و با تکیه بر مهارت‌هایی که دارید به راه‌اندازی یک کسب و کار تازه فکر کنید. گزینه‌های زیادی پیش روی شما هستند.

  مثلا فریلنسری در زمینه‌های مختلف، افیلیت مارکتینگ، تولید محتوا و درآمدزایی از طریق تبلیغات یا گرفتن حق اشتراک (چه در وب‌سایت و چه در شبکه‌های اجتماعی)، آموزش آنلاین مهارت‌ها به صورت پکیج یا کلاس آنلاین، مشاوره دادن در زمینه‌های مختلف (مالی، آموزشی و خلاصه هر زمینه‌ای که در آن تخصص دارید.) و غیره.

  یادتان باشد، تنها وقتی که نگاهی جستجوگرانه به اطرافتان بیندازید، پاسخ‌ها را پیدا خواهید کرد.

  وقتی از نظر مالی با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستید، بهترین کار، دنباله‌روی از استراتژی «شروع کوچک» است. البته قبل از یک شروع کوچک باید با استفاده از تحقیقات بازاریابی، بزرگی صنعتی که می‌خواهید وارد آن شوید را درک کنید. سپس برنامه خودتان را بچینید. شروع کوچک هم به مقدار و هم به بازار اشاره دارد.

  اجازه بدهید مثالی برایتان بزنیم. مثلا اگر می‌خواهید کسب و کاری در زمینه فروش کتاب راه‌اندازی کنید – بعد از بررسی بازار – گروه سنی الف (کودکانی که هنوز به مدرسه نمی‌روند) را در نظر بگیرید. باز هم می‌توانید کارتان را به تفکیک موضوع، کوچک‌تر کنید.

  مثلا فقط روی کتاب‌هایی که به آموزش الفبا می‌پردازند تمرکز کنید. به این ترتیب، برای کسب و کار بزرگ خود، یک شروع کوچک را برنامه‌ریزی خواهید کرد.

  به قول «این رند» (Ayn Rand)، نویسنده و فیلسوف آمریکایی، پول فقط یک ابزار است؛ مثل یک اتومبیل پر قدرت. شما را به جایی که آرزو دارید می‌برد، اما نمی‌تواند جایگزین راننده اتومبیل ‌شود.

  راه‌اندازی کسب و کار با سرمایه کم – به ویژه اگر آن سرمایه اندک، درونی باشد – نیازمند برداشتن قدم‌هایی حساب شده است. در حقیقت، بالا بردن مهارت‌ها برگ برنده شما در میدان کسب و کار به شمار می‌رود. به ویژه اگر روی افزایش مهارت‌های مالی‌تان، مثل حسابداری یا سرمایه‌گذاری کار کنید.

  یادتان باشد، مهم نیست که سرمایه فعلی شما چقدر زیاد است. چون اگر دانش مدیریت و افزایش سرمایه‌تان را نداشته باشید، خیلی زود آن را دست خواهید داد.

  افزایش مهارت در زمینه‌های بازاریابی و مدیریت هم بخشی جدایی‌ ناپذیر از روند آموزشی شما به شمار می‌رود. چون وقتی بتوانید خودتان و سرمایه کنونی‌تان را مدیریت کنید، در آینده می‌توانید سکان کارمندان و سرمایه انبوهتان را هم در دست بگیرید.

  هنری فورد:

  اگر امید شما این است با پول به بی‌نیازی برسید، هرگز به بی‌نیازی نخواهید رسید. تنها از طریق دانش، تجربه و شایستگی است که امنیت یک شخص در دنیا تامین می‌شود.

  گاهی کارآفرین‌های جوان، درگیر یک اشتباه کوچک اما بسیار اثرگذار در زمینه افزایش مهارت‌هایشان می‌شوند. آنها فکر می‌کنند که تمرکز روی یک منبع، به تنهایی می‌تواند پاسخگوی نیازهایشان باشد.

  مثلا فقط خودشان را به کتاب‌ها محدود می‌کنند و از فهمیدن تجربه‌های عملی که تنها با شرکت در دوره‌های آموزشی امکان‌پذیر است، محروم می‌شوند. راه درست این است که هم در دوره‌های باکیفیت و معتبر شرکت کنید و هم از فرصت خواندن کتاب‌های خوب غافل نشوید.

  کار با سرمایه کم، چیزی است که به معنای واقعی با آن روبه‌رو هستید. اما جای نگرانی وجود ندارد. تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک اقدام جانانه برای افزایش این دو سرمایه است.

  از اشتباه کردن، شکست خوردن و حتی مسخره شدن نترسید. موتور سماجتتان را روشن کرده و مثل کسی که چیزی برای از دست دادن ندارد، برای رشد خودتان تلاش کنید.

  نکته جالب اینجا است که اگر روی افزایش سرمایه درونی‌تان متمرکز شوید، خیلی زود می‌توانید راه‌هایی برای افزایش سرمایه مالی‌تان پیدا کنید.

  «بنجامین فرانکلین»

  سرمایه‌گذاری روی دانش، بهترین سود را دارد!

  چیزی که شما را عقب نگه داشته است، اجرا نکردن فرمول موفقیت است. در واقع، شما هم درگیر کار با سرمایه کم هستید. اما این کمبود سرمایه به موجودی انگیزه و هدفتان اشاره می‌کند.

  فرمول موفقیت به شما کمک می‌کند تا اهداف ترسناک را به گام‌هایی عملی تبدیل کرده و به پیش بروید. این فرمول از سه بخش زیر تشکیل شده است:

  داشتن هدف، تنها راه برای جلو رفتن، ادامه دادن و پیروز شدن است. بدون این گوهر درخشان، در حجم انبوه کارها سرگردان می‌شوید و با اقدام در جهت اشتباه، سرمایه‌تان را به هدر می‌دهید و روحتان را خسته می‌کنید. اگر هدفی برای خودتان ندارید، باید دو قدم به عقب برگردید.

  این دو قدم شامل موارد زیر می‌شوند:

  شاید این جستجو، سرنوشت‌سازترین کار در تمام عمرتان باشد. بسیاری از ما نمی‌دانیم که به چه چیزی علاقه داریم. در این وضعیت، مانند یک کودک گمشده در میان کارهای مورد علاقه دیگران سردرگم می‌شویم.

  پیدا کردن کار مورد علاقه، مسیری است که باید خودتان آن را طی کنید. به یاد داشته باشید که در بیشتر موارد، کار مورد علاقه‌تان نزدیک‌تر از چیزی است که فکرش می‌کنید.

  این بدان معنی است که لازم نیست خیلی از خودتان دور شوید یا راه‌های عجیب و غریب را برای پیدا کردن کار مورد علاقه‌تان امتحان کنید.

  مایا آنجلو:

  شما می‌توانید تنها در کاری که دوست دارید کامل شوید. پول را هدف خودتان قرار ندهید. به جای آن، کاری که دوست دارید را دنبال کنید. سپس آن را آن‌قدر به خوبی انجام دهید که مردم نتوانند از شما چشم بردارند.

  برای این کار باید به دنبال راه‌های درآمدزایی از علاقه خودتان بگردید. بسیاری از کسانی که اکنون کسب و کارشان جهانی و بسیار موفق است از همین شیوه استفاده کرده‌اند.

  مثلا «فیل نایت» (Phil Knight) بنیان‌گذار برند «نایکی» (Nike) عاشق دویدن بود. بنابراین به دنبال کاری رفت که همیشه حس ورزشکار بودن را در او زنده نگه دارد؛ یعنی فروش کفش‌های دوندگی. بعدها او کارش را گسترش داد و به جای فروش کفش‌های دیگران، کارخانه‌های تولیدی کفش خودش را تاسیس کرد.

  اکنون کمتر ورزشکاری است که آرم ویژ نایکی را نشناسد. شما هم می‌توانید با کمی خلاقیت، بین چیزی که دوست دارید و کسب و کاری که می‌خواهید راه‌اندازی کنید، یک پل بزنید. به این ترتیب، نه از کار کردن خسته می‌شوید و نه علاقه‌تان را به باد فراموشی می‌سپارید.

  حالا نوبت حرکت به مرحله بعدی فرا رسیده است. تدوین یک استراتژی با مشخص کردن راه‌های رسیدن به هدفتان آغاز می‌شود. بعد از این کار باید تمام آن گام‌ها را وارد فاز عملی کنید. اما کار هنوز تمام نشده است.

  از این به بعد، بخش بسیار مهم کارتان یعنی دریافت بازخوردها، اصلاح استراتژی و دوباره عمل کردن شروع می‌شود. باید آن‌قدر این چرخه را طی کنید تا بازخوردهای دریافتی‌تان قابل قبول شوند.

  یادتان باشد، هدف تغییر نمی‌کند، این استراتژی است که تا رسیدن به یک نتیجه مناسب، پیوسته بهبود می‌یابد.

  توماس ادیسون:

  فرصت توسط بسیاری از مردم از دست می‌رود، زیرا در لباس کار است.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

  بسیار عالی ، با سرمایه کم بهترین نتیجه
  البته معرفی و تبلیغات کسب و کار هم بسیار امری مهم است که نباید ازش غافل شد

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  فهرست این مقاله

  تقریبا همه ما حتی برای یک بار هم که شده ایده‌ای خلاقانه در زمینه‌ای به ذهنمان خطور کرده است. لحظه‌ای که شور و اشتیاقی آنی وجودمان را فراگرفته و آن ایده برای مدت‌ها ذهن ما را به خود مشغول کرده است. ایده های خلاقانه کسب و کار و پولسازی که با خود می‌گوییم ارزش وقت گذاشتن و ریسک کردن را دارند. اما اکثرا بنا به دلایل متعدد از پیگیری آنها سرد می‌شویم و پس از مدتی آنها را به فراموشی می‌سپاریم و وقتی می‌بینیم شخص یا شرکتی با ایده‌اش مشابه به چه موفقیتی دست یافته، سر درگریبان فرو می‌بریم و آه حسرت از نهادمان بلند می‌شود.

  هر ایده‌ای که اندکی خلاقیت چاشنی آن شده باشد، با ممارست و دانش کافی به نتیجه خواهد رسید. اما ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی از جمله بهترین و سریع‌ترین راه برای به نتیجه رسیدن هستند. فراموش نکنیم که سخت‌ترین و مهم‌ترین قدم برای به نتیجه رساندن ایده خود، شروع و جان دادن به آن ایده است. نیازی نیست که ایده در همان ابتدا بکر و دست نخورده باشد. داشتن شور و اشتیاق و علاقه در هر حوزه‌ای به مرور زمان متبلور کننده خلاقیت خواهد بود.

  در این مطلب خانه سرمایه به معرفی و بررسی اجمالی ۵۰ تا از ایده های خلاقانه کسب و کار می‌پردازیم.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  شما هم شنیده‌اید که وبلاگ نویسی دیگر راه مناسبی برای کسب درآمد نیست؟ دوباره فکر کنید. ده‌ها هزار بلاگر در حال ایجاد و تهیه محتوای سودآور از موضوعات گوناگون مثل آشپزی خانگی، سفر، فیلم، سبک زندگی، تجارت و موضوعات دیگر هستند. پس این ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی فرسنگ‌ها با اشباع شدن فاصله دارد. اولین قدم یادگیری چگونگی مدیریت و راه اندازی یک وبلاگ است. پس از آن باید استعداد و سبک خود را کشف کنید. باید بفهمید که به نوشتن درباره چه موضوعی علاقه دارید و سبک خود را بیابید. پس از آن خواهید فهمید که مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند و چگونه می‌توانید نظر و توجه آنها را جلب کنید. فراموش نکنید که تا زمانی که محتوای شما، اعم از نوشته، عکس و ویدئو مخاطب خود را داشته باشد و مشکلی از او حل کند یا او را به جواب برساند، شما کار خود را درست انجام داده اید. برای راه اندازی هرچه سریع‌تر وبلاگ خود می‌توانید از یک شرکت معتبر هاستینگ بهره بگیرید و یک تم ساده وردپرس را برای شروع نخستین بلاگ خود انتخاب کنید. اولین و سخت‌ترین قدم بین شما و این ایده خلاقانه پولساز (در صورتی که به آن علاقه داشته باشید)، یادگیری چگونگی شروع یک وبلاگ و کار با آن است.

  مشخصا مسلط بودن به طراحی گرافیکی بسیار مفید و کمک کننده است. اما نکته مهم اینجاست که فراگیری اصول طراحی گرافیکی به صورت خودآموز کار آسانی است و می‌تواند منجر به ایده های خلاقانه پولساز شود. سادگی یادگیری و کار کردن با نرم افزارهایی نظیر ادوب ایلاستریتور (Adobe Illustrator) و ابزارهایی نظیر استنسیل (Stencil) و ویسم (Visme) باعث شده که هرکسی که می‌تواند دستش را تکان دهد، ذره‌ای خلاقیت دارد و از انگیزه کافی برخوردار است، بتواند به طراحی بپردازد و از طریق آن درآمد جانبی خوبی داشته باشد.

  به عنوان مثال برخی با ایده های خلاقانه ساده طراحی نوشته‌های انگیزشی روی عکس‌ها و پرینت گرفتن آنها روی شاسی و فروش آن به کافه‌ها و فروشگاه‌ها درآمد خوبی کسب می‌کنند. یا با همکاری با یک استارتاپ، کسب و کاری کوچک و نوپا و یا یک عکاس و کمک به آنها و برداشتن باری از دوششان می‌توان درآمدزایی کرد. به این نکته توجه داشته باشید که پیش از شروع یک تجارت بر مبنای طراحی گرافیکی و مد نظر قرار دادن آن به عنوان یک شغل تمام وقت، باید مهارت‌های خود را افزایش دهید. برای دستیابی به این هدف، دوره‌های آنلاین، کلاس‌های آموزشی و کتاب‌های مفید و متنوعی وجود دارند. زمانی که در طراحی گرافیکی به یک حرفه‌ای تبدیل شدید، می‌توانید دست به کارهای بزرگ‌تر بزنید؛ با شرکت‌های بزرگ وارد همکاری شوید، پروژه‌های بزرگ‌تر با درآمد بیشتر بپذیرید و حتی استارتاپ خود را راه اندازی کنید.

  طراحی سایت امروزه یکی از سودآورترین و درآمدزاترین راه های کسب درآمد فریلنسرهاست. پر واضح است که با پیشرفت تکنولوژی و گسترده شدن لحظه‌ای اینترنت، نیاز به چنین شغلی هر روز بیشتر احساس می‌شود و به طبع آن یکی از ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی محسوب می‌شود. طراحی سایت مفهومی ساده دارد: تبحر در هنر خلق یک تجربه زیبا و ارزش محور برای افرادی که از یک وبسایت یا اپلیکیشن استفاده می‌کنند. همانند بسیاری دیگر از کارها و هنرها در این دوره، برای طراحی وبسایت هم کتاب‌ها ارزشمند بسیار و دوره‌های آموزشی آنلاین و حضوری بیشماری وجود دارند.

 • همکاری دیجی کالا
 • درست مانند طراحی وبسایت، برنامه نویسی وب هم یکی از پرتقاضاترین و در عین حال کم عرضه‌ترین زمینه‌های کسب درآمد در دنیای امروز است از جمله ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی محسوب می‌شود. هر روز هزاران هزار ایده و وبسایت جدید وارد عرصه رقابت می‌شوند و شما می‌توانید با گذراندن دوره‌های نه چندان گران قیمت و حتی رایگان آنلاین، ظرف چند ماه از این طریق برای خود درآمد جانبی قابل توجهی کسب کنید. نکته جالب و مهم درباره برنامه نویسی وب این است که به دلیل تقاضای بالا، تقریبا بلافاصله پس از یادگیری یک زبان برنامه نویسی می‌توانید مشغول به کار شوید. اگر در این حوزه بتوانید با تمرکز و خلاقیت رزومه قابل اتکایی برای خود بسازید و به مرور بر مهارت‌های خود بیافزایید، برنامه نویسی وب سایت برای شما به یک کار ثابت، چالش برانگیز، لذت بخش و البته سودآور تبدیل خواهد شد. تحقیق درباره اینکه چه زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید کار چندان دشواری نیست. نیاز بازار و تکنولوژی‌ها و نقاط ضعف و قوت هر یک با جست‌وجویی ساده در اینترنت در دسترس عموم قرار دارد. در مرحله بعد شما هستید و دنیایی از موقعیت و کشف کردن زمینه‌های علایق و استعدادهای خود.

  استفاده از توانایی‌ها یک راه مرسوم برای کسب درآمد جانبی در دنیای امروز محسوب می‌شود. اگر در کاری خبره و چیره دست هستید، قطعا مخاطبین زیادی در دنیای اینترنت وجود دارند که تشنه فراگیری از شما و به اشتراک گذاشته شدن تجربیات و دانش شما با خود هستند. این مخاطبین حاضر هستند پول بپردازند تا با بهره‌گیری از تجربیات شما در آن زمینه تخصصی بخصوص تبدیل به یک حرفه‌اش شوند. برای راه اندازی چگونگی برگزاری دوره‌های آنلاین و چگونه آموزش دادن افرادی که نیاز به تجربه و تخصص شما دارند، دوره‌های آموزشی آنلاین و ویدئوهای آموزشی فراوانی در اینترنت وجود دارد مانند دوره آموزش آنلاین بورس.

  گول اسم این کار را نخورید! انجام این کار بسیار ساده‌تر از چیزی که به نظر می‌رسد است و البته ایده خلاقانه‌‌ای برای کسب درآمد محسوب می‌شود. جمع‌‌آوری دانش و مهارت‌های خود در یک کتاب قابل دانلود الکترونیکی که ارزشی را به کسانی که به دنبال ارتقای مهارت، پیشرفت شغلی و یا راه اندازی کسب و کار خود هستند، شیوه‌ای قوی، تاثیرگذار و سودآور به عنوان یک کار پاره وقت محسوب می‌شود. اگر با شرکت دوره‌های نویسندگی و اندکی ذوق و خلاقیت و البته شناخت مخاطب و بازار هدف خود وارد این عرصه شوید، خواهید دید که کسب درآمد از آن از چیزی که فکر می‌کردید آسان‌تر است. اگر این گام‌ها را محکم و به درستی بردارید، مطمئناً پلتفورم‌هایی تشنه انتشار کتاب الکترونیکی شما خواهند بود و به مرور زمان تبدیل به یک برند در این عرصه خواهید شد.

  قطعا با اینستاگرام و فضای حاکم بر آن آشنا هستید و اگر هم هنوز وارد این اقیانوس آبی پر مخاطب نشده‌اید، هنوز دیر نشده است. اقیانوسی مملو از ایده های خلاقانه کسب و کار. محتوایی که شما در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید و با بهره‌گیری از استراتژی بازاریابی درست و جذب دنبال کننده مخاطبین بیشتری را جذب می‌کنید، از هر دسته و نوعی که می‌خواهد باشد، بالاخره کسب و کار، برند و تجارتی را به سمت شما سوق خواهد داد که محتوای تولیدی توسط شما برای آنها جذابیت داشته باشد. با بهره‌گیری از استراتژی بازاریابی درست و جذب دنبال کنندگان به تعداد ده‌ها یا صدها هزار نفر، درآمدی قابل توجه از این بازار پررونق نصیب شما خواهد شد. فراموش نکنید که اینستاگرام اقیانویسی عظیم از مخاطبین و برندها و کمپانی‌های بزرگ و کوچک است و بهره بردن از این اقیانوس، تنها نیاز به کمی خلاقیت و استراتژی دارد. توانایی‌ها و سبک خود را بشناسید.

  ایده خلاقانه پولساز اینترنتی دیگری که به شما معرفی می‌کنیم آموزش آنلاین است. اگر در حرفه‌ای مهارت دارید و یا بشدت به آن علاقمند هستید، می‌توانید از آن برای آموزش خصوصی و نفر به نفر به صورت آنلاین بهره بگیرید. این حرفه چیزی جز کمک به دیگران نیست و اگر در ارتباط برقرار کردن با دیگران مهارت دارید، از آموزش دادن لذت می‌برید و به اندازه کافی صبور هستید، می‌توانید درآمد جانبی خوبی از این راه برای خود کسب کنید. آموزش آنلاین حتی نیازمند پلتفورم خاصی نیست و از طریق بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و ایجاد یک اجتماع حتی کوچک هم عملی و قابل انجام است. به عنوان مثال اگر در برطرف کردن مشکلات کامپیوتر و مشکلات مربوط به اینترنت و مودم اطلاعات دارید، هر روز هزاران نفر وجود دارند که نیازمند مشاوره و کمک شما هستند. باید از حوزه‌ای که می‌خواهید در آن به آموزش و کمک به دیگران بپردازید مطمئن و درباره آن از اطلاعات کافی برخوردار باشید. زیرا نارضایتی مشتری شما در این کسب و کار نه تنها به حسن شهرت شما آسیب می‌زند، بلکه باعث سردرگمی خود شما نیز خواهد شد.

  تولید پادکست از جمله ایده های خلاقانه پولساز است. اگر فکر می‌کنید صدای خوبی دارید و یا شیوه‌ای خلاقانه برای ارائه محتوا در هر زمینه‌ای به صورت صوتی به مخاطب دارید، تولید پادکست شیوه‌ای جذاب و سودآور برای کسب درآمد خواهد بود. ایجاد پادکست از آن دست کسب و کارها محسوب می‌شود که فارغ از حوزه و محتوای آن، همواره برندها و شرکت‌هایی را برای تبلیغ و اسپانسرینگ به سمت خود جذب می‌کند. کسب مهارت در ایجاد یک فایل صوتی درخور کار چندان سختی نیست. گذراندن دوره‌های فن بیان و یادگیری کار با یک نرم افزار ادیت صدا و خرید ابزارهای مربوط به این حوزه چندان هزینه بر نیستند. این نکته را فراموش نکنید که اگر ایده خلاقانه یا محتوای پر مخاطب یا بکری دارید، لازم نیست محتوای شما از همان پادکست اول و شروع کار عالی و بی عیب و نقص باشد.

  این حوزه هم همانند برخی از حوزه‌هایی که تا کنون در مورد آنها صحبت کرده‌ایم یک اقیانوس عظیم، پرمخاطب، متنوع و البته پر منفعت است. ایده های خلاقانه کسب و کار به وفور در این حوزه یافت می‌شوند. حتما شما هم با محصولات ریز و درشت گوناگونی در اینترنت و اینستاگرام برخورده‌اید که توسط شخص یا اشخاصی به صورت سفارشی و دست ساز تهیه می‌شوند و به فروش می‌رسند. شخصی سازی هر چیزی از جمله زمینه‌های همواره جذاب برای همه افراد است. از ظرف و ظروف و حتی اثاثیه چوبی و سفارشی گرفته تا گلدوزی و شماره دوزی، از طراحی دستبند و گردنبند و دیگر زیور آلات تا ساخت قاب گوشی با طرح دل‌خواه مشتری. همه اینها زمینه‌هایی برای فعالیت هستند که علاوه بر اینکه بسته به میزان خلاقیت و علاقه شما هرگز اشباع نخواهند شد، بلکه با افزایش اقبال عمومی روز افزون به این حوزه بازار آن هر روز داغ‌تر از روز قبل می‌شود.

  اگر در طول دوران کاری خود تجارب با ارزشی کسب کرده‌اید و یا دوره‌هایی را گذرانده‌اید و مدارکی دارید، می‌توانید از تجربیات و مهارت‌های خود برای مشاوره دادن به کسب و کارهای کوچک و محلی استفاده کنید. مشاوره از جمله ایده های خلاقانه کسب و کار محسوب می‌شود که همواره رونق دارد. تجربیات و مهارت‌هایی نظیر بازاریابی، تعیین استراتژی تجاری، تولید محصولات، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و مهارت‌هایی از این دست، همواره مورد تقاضا قرار هستند. رزومه و مدارک آموزشی شما کمک خواهند کرد تا کسب و کارهایی که به چنین تجربیاتی نیاز دارند به شما اعتماد کنند، بخصوص کسب و کارهای نوپا. برخورداری از روابط عمومی مناسب، کمی فن بیان با چاشنی آشنایی با اصول و فنون مذاکره از شما مشاوری معتمد و زبردست خواهد ساخت.

  تلفن‌های همراه هوشمند دیگر جزئی لاینفک از زندگی روزمره انسان مدرن شده‌اند و تولید لوازم جانبی و تزئینی آن از بزرگ‌ترین و پررونق‌ترین بازارهای امروز جهان و از جمله ایده های خلاقانه کسب و کار محسوب می‌شود. تولید قاب‌های دست‌ساز تلفن همراه یکی از پررونق‌ترین و سودبخش‌ترین بخش‌های حوزه لوازم جانبی آن محسوب می‌شود. قاب‌هایی ساخته شده از جنس‌های مختلف و حتی بعضا عجیب و غریب مشتری مخصوص خود را دارند. سفارشی سازی از جمله کارهایی است که در این حوزه می‌توان انجام داد. زیرا با توجه به بازار محدود تلفن همراه در کشور، معمولا به جز تعدادی معدود و شاخص از برندها و انواع تلفن همراه، برای سایر گوشی‌ها لوازم جانبی و تزئینی چندانی در بازار یافت نمی‌شود. به همین دلیل با دیدن چند ویدئوی آموزشی و افزودن کمی خلاقیت به آن و استفاده از شاخصه‌های بومی، می‌توان علاوه بر تولید قاب برای گوشی‌های شاخص و پرفروش بازار، برای دیگر مدل‌ها نیز به صورت شخصی و سفارشی قاب تهیه کرد و به آسانی از طریق سایت‌های اینترنتی و بستری آماده نظیر اینستاگرام آنها را به فروش رساند.

  اگر در برقراری ارتباط با افراد مختلف تبحر دارید و شخص ریسک‌پذیری هستید، درآمد پورسانتی می‌تواند از جمله ایده های خلاقانه پولساز برای شما باشد. بسیاری ازکسب و کارها و استارتاپ‌ها، خصوصا در ابتدای راه خود علاقمند به همکاری به صورت پاره وقت و پرداخت فقط به صورت پورسانتی هستند. برای تقویت مهارت‌های چانه زنی، فروش و بازاریابی دوره‌های آنلاین و ترفندهای بسیاری وجود دارند که از طریق شرکت در آنها می‌توانید درآمد جانبی خود را افزایش دهید. برای تقویت این مهارت‌ها و فراگیری مهارت‌های جدید و افزایش توان مذاکره، کتاب‌های بیشماری ترجمه، تالیف و منتشر شده‌اند. بازاریابی برای افرادی که از ارتباط داشتن با مردم لذت می‌برند و برونگرا هستند، شغلی لذت بخش و درآمدزا محسوب می‌شود.

  اگر شخص منظمی هستید و کارهای خود را بر اساس برنامه ریزی و با دقت انجام می‌دهید، دستیاری مجازی می‌تواند یکی از مناسب‌ترین ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی برای شما باشد. خدمات دستیاری مجازی در ایران چندان پرسابقه نیست، اما تعداد کارفرمایانی که متقاضی بهرمند شدن از این خدمات هستند هر روز رو به افزایش است. دستیاران مجازی وظایفی نظیر پذیرش مشتری، پاسخگویی به تلفن و سایر وظایف یک منشی را انجام می‌دهند، اما از راه دور و از منزل خود. یک دستیار مجازی علاوه بر کامپیوتر، به اینترنت با سرعت خوب، فکس و پرینتر هم نیاز دارد. ممکن است درآمد این کار در ابتدا آنطور که انتظار دارید بالا نباشد، ولی اگر سخت‌کوش باشید و بتوانید در این حرفه نامی برای خود دست و پا کنید، درآمد آن بیش از یک کار پاره وقت خواهد بود.

  ترجمه از جمله کارهایی است که هرگز از سکه نمی‌افتد. اگر به زبانی غیر از زبان فارسی تسلط کافی برای ترجمه دارید، می‌توانید از طریق آن پول خوبی بدست آورید. زبان انگلیسی با اینکه تقریبا هر کسی دستی بر آتش آن دارد، اما همیشه بازار ترجمه داغی داشته و متقاضی برای ترجمه از این زبان وجود دارد. هر چه متون تخصصی‌تر باشد، میزان دریافتی شما بیشتر خواهد بود. اما اگر زبان‌های دیگری غیر از انگلیسی می‌دانید، ممکن است پیدا کردن متقاضی دشوارتر باشد، اما رقم توافق برای ترجمه نسبت به زبان انگلیسی بیشتر است. شما به آسانی می‌توانید از این مهارت خود به صورت پاره وقت درآمد مناسبی کسب کنید. پس اگر به زبانی خارجی مسلط هستید و به دنبال افزایش درآمد خود هستید، این راه خلاقانه پولساز اینترنتی را فراموش نکنید.

  شما هم همیشه از اینکه وقت زیادی را صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کنید مورد شماتت قرار گرفته‌اید؟! خب با ایده های خلاقانه خود در این زمینه و با پول در آوردن از طریق آن سرزنش‌ها را به تمجید تبدیل کنید. شرکت‌ها و کسب و کارهای زیادی وجود دارند که به دنبال ادمین شبکه‌های اجتماعی برای مدیریت کردن حضورشان در این فضا هستند. شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، توییتر، تلگرام، اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب و پینترست از جمله سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی هستند که ما ساعت‌ها در روز خود را با آنها سرگرم می‌کنیم. اما حضور پررنگ و با برنامه در این شبکه‌های اجتماعی برای بسیاری از کسب و کارها حیاتی است و از این رو به افرادی که مسلط بر این شبکه‌ها باشند نیاز دارند. اگر فکر می‌کنید تسلط کافی بر برخی از این شبکه‌ها ندارید و یا نیاز به ارتقای سطح اطلاعات خود دارید، با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت هزاران مقاله و ویدئو مقابل شما ردیف خواهد شد تا با مطالعه و دیدن آنها به یک حرفه‌ای در این حوزه تبدیل شوید.

  ایده های خلاقانه لزوما الهام‌های ذهنی خارق‌العاده و یا ناشی از برخورداری از مهارتی خاص و خیره کننده نیستند. آماده سازی ارائه یکی از ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی است. شاید باورش برای شما سخت باشد، اما بسیاری از افراد و حتی سازمان‌ها هستند که یا به دلیل عدم وجود تخصص و توانایی و یا صرفه‌جویی در وقت، حاضر هستند به شما برای آماده کردن یک ارائه پاور پوینت پول بدهند. اگر به نرم افزار پاورپوینت تسلط دارید و از ذوق و سلیقه کافی برای طراحی یک ارائه مناسب بهره‌مند هستید، همین حالا سایت‌های کاریابی و سایت‌هایی که فریلنس‌ها با آن کار می‌کنند را جست‌وجو کنید تا ببینید و باور کنید.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  ایده های خلاقانه گاهی ساده‌تر و در دسترس‌تر از آنچه فکر می‌کنیم هستند. مسافرت و گشت و گذار برای همه ما یک تفریح لذت‌بخش محسوب می‌شود. این تفریح عمومی می‌تواند منبع درآمد و ایده خلاقانه پولسازی باشد. اگر شما از آن دست افرادی هستید که زیاد به سفر می‌روید و تجربه‌های زیادی در این زمینه دارید و یا به خاطر علاقه خود به جهانگردی و جغرافیا مدام در حال پرسه‌خوانی در سایت‌های گردشگری درباره شهرها و اماکن مختلف هستید، هستند افراد زیادی که بابت یک مشاوره سفر مناسب به شما حق مشاوره بدهند. علاوه‌ بر آن، سایت‌ها و آژانس‌های زیادی هم وجود دارند که حاضر به همکاری با شخصی با چنین مهارت‌هایی به صورت دورکاری هستند. آنها مشتری را به سمت شما روانه می‌کنند و تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که با اطلاعات و تجربیات خود آنها را راهنمایی کنید.

  طراحی دکوراسیون داخلی از آن دست مشاغلی است که نیازمند تحصیلات دانشگاهی عالی نیست. آشنایی با رنگ و نور و هارمونی و برخورداری از کمی سلیقه و البته به روز بودن اطلاعات برای انجام این کار کافی است. مطمئن باشید همواره کسانی هستند که برای منزل و یا محل کار خود نیاز به مشاوره با کسی که در این حوزه تخصص داشته باشد دارند و حاضرند برای این کار پول پرداخت کنند. همانند بسیاری دیگر از ایده های خلاقانه‌ای که در این سری یادداشت‌ها به شما معرفی کرده‌ایم، برای مهارت در این حوزه هم دوره‌های آنلاین، ویدئوهای آموزشی و کلاس‌های مجازی متعددی در سطح اینترنت وجود دارند که با شرکت در آنها می‌توانید مهارت‌های خود را ارتقا بخشیده و یا بروز کنید.

  ممکن است عنوان این کار در وهله اول برای ما آنچنان که باید گیرا و جذاب نباشد و پول آنچنانی هم به همراه نداشته باشد. حتی شاید به هیچ عنوان جزو ایده های خلاقانه دسته بندی نشود. اما برای کسانی که اهل سفر به نقاط مختلف کشور و حتی دنیا هستند می‌تواند کاری باشد که علاوه بر اینکه آنها را از پرداخت اجاره خانه معاف می‌کند، مبلغ کمی نیز به عنوان درآمد در پی خواهد داشت. شاید برای ما کمی دور از ذهن باشد، اما دربسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند کسانی، از جمله جوانانی که با سرایداری خود را از شر پرداخت اجاره خانه راحت می‌کنند و علاوه بر کسب درآمدی هرچند کم، در ساعت‌های آزاد خود به کارهای فریلنس و دورکاری دیگر می‌پردازند و درآمد خوبی کسب می‌کنند.

  اگر از این زاویه به این موضوع نگاه کنیم، شاید حتی در کشور ما هم معنی سرایداری تغییر کند و با نگاه دیگری به این شغل فکر کنیم.

  زندگی‌های شلوغ و پرسرعت امروزی و کار کردن‌های همزمان زوج‌ها و چند شیفتی کار کردن باعث شده که نیاز به مراقبت خصوصی از سالمندان و بچه‌ها بیش از پیش مورد تقاضا باشد. اگر از جمله افرادی هستید که از وقت گذراندن با بچه‌ها لذت می‌برید و یا کمک کردن به هم نوعان برای شما لذت بخش است، این کار می‌تواند درآمد جانبی خوبی نصیب شما کند. گذراندن دوره‌های ساده و کوتاه کمک‌های اولیه و گرفتن مدرکی دال بر تخصص شما در این حوزه می‌تواند کمک شایانی برای مشغول شدن در این عرصه باشد.

  تا به حال با کسی برخورد داشته‌اید که تعداد زیادی خانه و مغازه را اجاره داده باشد و همیشه از حسابرسی آنها و جمع و جور کردن اجاره‌ها و رسیدگی به قراردادها شکایت کند؟ مدیریت این املاک و مستغلات می‌تواند یک ایده خلاقانه و کار پرمنفعت برای شما باشد. توجه داشته باشید که تقریبا تمام کارهای مرتبط با املاک و مستغلات پرسود هستند. اما اگر می‌خواهید در این عرصه نامی برای خود دست و پا کنید، باید دقیق، بی‌تعارف، منعطف و هوشمند باشید. اگر بتوانید با برخورداری از فاکتورهایی که به آنها اشاره شد و تلاش و کوشش خود به حسن شهرت درخوری در این حوزه برسید، به شما تبریک می‌گوییم، نان شما در روغن است!

  ویراستاری هم از آن دست مشاغلی است که از دیرباز همواره مورد تقاضا بوده و تا زمانی که چیزی برای نوشتن وجود دارد مورد تقاضا خواهد بود. پس همیشه در لیست ایده های خلاقانه پولساز جای خواهد داشت. اگر به قوائد و دستور زبان فارسی (یا هر زبان دیگری) مسلط هستید، دایره لغات گسترده و چشمانی تیزبین برای اصلاح متون دارید، ویراستاری به عنوان کاری پاره وقت می‌تواند درآمد مناسبی برای شما به ارمغان آورد. سایت‌های خبری، نشریات و بسیاری دیگر از کسب و کارها وجود دارند که برای محتوای متنی خود نیاز به ویراستار دارند و اکثرا به دلیل صرفه جویی در برخی هزینه‌ها مثل دفتر کار و بیمه متمایل به همکاری به صورت غیرحضوری و پاره وقت هستند.

  اگر یک دوربین عکاسی دارید، به احتمال زیاد دوره‌های عکاسی دیده‌اید و یا در این حوزه صاحب سبک و سلیقه هستید. عکاسی از آن دست کارهایی است که در حوزه‌های مختلف از صنعت و بازرگانی گرفته تا سینما و طبیعت برای آن کار فراهم است. علاقه و استعداد شما در هر زمینه‌ای که باشد، حتما تقاضایی برای آن وجود دارد. عکاسی پورتره و مراسم‌های مختلف از جمله حوزه‌هایی هستند که با پرداختن به آنها و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام می‌تواند پنجره‌ای برای شناخت شما و شکوفایی استعدادتان باشد. می‌توانید از دوستان و نزدیکان خود و مراسم‌های آنها شروع کنید، عکاسی حرفه‌ای لذت بخش، پولساز و البته گران قیمت است. ایده خلاقانه دیگری که با استفاده از دوربین خود می‌توانید از آن پول در بیاورید، فروش عکس‌ها در اینترنت است. از مناظر، مردم، حبابی قوطه‌ور در هوا و هر چیزی که مفهومی را منتقل کند عکس بگیرید. سایت‌هایی زیادی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توانید عکس‌های خود را برای فروش قرار دهید.

  در هر روز و هر سال تعداد بیشماری کسب و کار و استارتاپ فعالیت خود را با استفاده از یک وبسایت وردپرس آغاز می‌کنند تا به جایی برسند که بنا به دلایل مختلف از روش‌های دیگر استفاده کنند. مدیریت وردپرس از جمله ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی است که رونق خوبی دارد. فراگیری مدیریت و کار با سیستم مدیریت محتوا (CMS) وردپرس، علاوه بر اینکه پیچیدگی زیادی ندارد و به راحتی می‌توان با استفاده از ویدئوهای آموزشی و شرکت در دوره‌های آنلاین آنرا فراگرفت، بسیار درآمدزاست. بسیاری از کسب و کارها و استارتاپ‌ها نیازمند افرادی هستند که در خصوص سیستم مدیریت محتوای خود به آنها مشاوره دهد و یا برای کار با نیروهای اکثرا دورکار تامین محتوا، مدیریت وردپرس آنها را به صورت دورکاری بر عهده گیرد. این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر زیر و بم کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را فرا بگیرید (که کار چندان دشواری نیست)، اگر روزی ایده‌ای برای راه اندازی استارتاپی داشته باشید چندین قدم جلو هستید.

  تاکسی های آنلاین تجارتی نوپا اما به شدت رو به گسترش هستند و تعداد آنها در کشور ما هم بسیار رو به افزایش است. شاید چندان ایده خلاقانه ای به نظر نرسد، اما قطعا پولساز است! کسب و کارهایی نظیر اسنپ و تپسی امتحان خود را پس داده‌اند و در حال حاضر هم بسیاری از افراد چه به عنوان کار ثابت و چه به عنوان کار پاره وقت در این حوزه مشغول به فعالیت هستند. اگر خودروی شخصی دارید و از رانندگی لذت می‌برید، کار به عنوان یک تاکسی آنلاین می‌تواند درآمد خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

  اگر از آن دست افرادی هستید که ترافیک شما را کلافه می‌کند و یا چندان علاقه‌ای به رانندگی ندارید، اجاره دادن خودروی شخصی می‌تواند از جمله ایده های خلاقانه پولساز برای شما باشد. اجاره دادن خودروی شخصی بستگی به نوع و کلاس خودروی شما دارد. خودروهای معمولی و رند بازار معمولا به رانندگانی که تمایل به کار در تاکسی‌های آنلاین دارند اجاره داده می‌شوند و بر مبنای توافق دو طرف مبلغی به عنوان اجاره از اجاره کننده خودرو دریافت می‌شود. اما اگر خودرویی نسبتا گران قیمت و لوکس در اختیار دارید، می‌توانید با اجاره دادن آنها برای مراسم‌های مختلف، ارگان‌های دولتی و یا صنعت سینما از خودروی خود کسب درآمد کنید.

  قطعا این کار، کاری نیست که یک شبه برای شما درآمد شگفت‌انگیزی به ارمغان آورد. بلکه کاری است که نیازمند چشمانی تیزبین، صبر و علاقه است. پس می‌توان آنرا در زمره ایده های خلاقانه پولساز دسته بندی کرد. اگر ذوق هنری دارید و هنر را می‌شناسید و به نقاشی و گالری‌ها علاقه دارید، این کار ممکن است در بلند مدت درآمد شایانی نصیب شما کند. گالری‌های تازه کار و محلی و دانشجویان هنر خوشحال می‌شوند که آثار خود را با قیمتی مناسب به فروش برسانند و اگر شما هنر شناس باشید و پتانسیل ارزشمندی در یکی از این آثار ببینید، ممکن است با گذشت مدت زمانی چندین برابر سرمایه اولیه به شما سود برساند.

  آیا عنوان شغلی از این جذاب‌تر سراغ دارید؟! حتما شما هم با چهره‌های اینستاگرامی که به رستوران‌های مختلف می‌روند و دنبال کنندگان فراوانی دارند آشنا هستید. رستوران گردی یکی از ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی است. اگر خوش خوراک هستید و می‌توانید به نقد غذاها و مواد خوراکی بپردازید، راه اندازی یک پیج اینستاگرامی و نوشتن نقد درباره رستوران‌های مختلف و غذاهای آنها راهی خوشمزه برای درآمدزایی محسوب می‌شود. البته این کار در ابتدا نیازمند به دست آوردن دنبال کنندگان زیاد است که برای دستیابی به آن شما باید از سبکی متفاوت برخوردار باشید و عنصر خلاقانه متفاوتی نسبت به کسانی که همین حالا از این طریق درآمد دارند ارائه کنید. وقتی به مرحله‌ای برسید که دنبال کنندگان زیادی داشته باشید و پست‌های شما مخاطب داشته باشد، رستوران‌ها برای تبلیغ خود به سراغ شما خواهند آمد. البته فراموش نکنید که این کار ریسک‌ها و خطرات مخصوص خود را دارد و نیازمند این است که بیش از پیش به سلامتی خود اهمیت دهید.

  مشاغل مربوط به تغذیه و صنایع وابسته به آن از جمله کسب و کار خانگی هستند که در بدترین شرایط اقتصادی هم از رونق نسبی برخوردارند. رستوران‌ها و کترینگ‌ها معمولا تحت هر شرایطی مشتری خود را دارند. با توسعه تکنولوژی و به بازار آمدن سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها و استارتاپ‌هایی در حوزه پخت و پز و دلیوری غذا، علاوه بر رونق بیش از پیش فست فودها و رستوران‌ها، غذاهای خانگی دوباره تبدیل به یکی از غذاهای پرطرفدار شده‌اند و یکی از ایده های خلاقانه کسب و کار محسوب می‌شوند. اگر به آشپزی علاقه دارید و فکر می‌کنید دستپخت‌تان خوب است، دست به کار شوید. طبخ غذاهای خانگی علاوه بر اینکه برای شما سودآور است، معمولا برای مشتری شما به صرفه‌تر از سفارش از رستوران‌ها و فست فودها تمام می‌شود.

  اگر بتوانید با استفاده از مواد با کیفیت و خوش طعم اسم و رسمی برای خود در این بازار پیدا کنید، چه بسا به زودی بتوانید کسب و کار خود را گسترش داده و آنرا تبدیل به شغل اصلی خود کنید.

  در حال حاضر سایت‌هایی وجود دارند که صرفا خدمات غذای خانگی با ساز و کارهای جالب ارائه می‌کنند.

  وقتی به بازار اپلیکیشن‌های تلفن همراه نگاه می‌کنیم اینطور به نظر می‌رسد که برای هر چیزی که فکرش را بکنیم یک اپلیکیشن وجود دارد و زمینه‌ای برای ساخت اپلیکیشن جدید وجود ندارد. اینطور نیست، در واقع برای هر چیزی چندین اپلیکیشن وجود دارد! یعنی همواره برای انجام یک کار راه‌های متنوع و زیادی وجود دارد. تنها و تنها نیازمند خلاقیت و نگاهی جدید است. توجه داشته باشید که اپلکیشن‌ها در زمره ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی قرار دارند، در واقع از پولسازترین آنها! روزانه چندین هزار اپلیکیشن جدید در دنیا تولید می‌شوند که الزما همه آنها چیز جدیدی ارائه نمی‌دهند، اما با این حال مشتری و مخاطب خود را از میان میلیاردها نفر می‌یابند. اگر ایده‌ای برای انجام کاری با شیوه‌ای جدید یا متفاوت دارید و یا تجارتی سراغ دارید که هنوز پتانسیل زیادی برای کار دارد و بخشی از آن دست نخورده است، همین حالا دست به کار شوید!

  علاوه بر اینکه اگر خود شما کدزنی برای راه اندازی یک اپلیکیش را بلد باشید خیلی سریع می‌توانید آن را راه اندازی کنید، اگر دانش کدزنی و برنامه نویسی هم نداشته باشید می‌توانید با شخصی که این دانش را دارد به صورت شریکی و یا با پرداخت مبلغی آن را انجام دهید. ضمن اینکه در حال حاضر سایت‌هایی وجود دارند که بدون نیاز به دانش برنامه نویسی می‌توانید اپلیکیشن خود را تولید کنید. پس وقت را از دست ندهید!

  این کار مشخصا برای همه نیست، اما می‌تواند درآمد هنگفتی داشته باشد. بسیاری از ما گاهی ایده‌های خلاقانه‌ای به ذهنمان می‌رسد که در اکثر مواقع به دلایل مختلف پیگیر آنها نیستیم. اما اگر کمی مشورت کنید و به ایده خود پر و بال دهید، با ثبت این ایده و سپس فروش آن به کسی که می‌تواند آنرا تولید و یا از آن بهره برداری کند بسیار پرمنفعت خواهد بود. ثبت ایده و برخورداری از مالکیت معنوی آن بسیار مهم و حیاتی است، زیرا زمانی که ببینید کسی آن ایده را از شما گرفته و بدون پرداختن حق مالکیت شما آنرا تولید کرده است، به سادگی می‌توانید شکایت کنید و حق خود را بگیرید. در غیر این صورت بدون اینکه کاری از دست شما بر آید، باید بنشینید و با نگاهی حسرت بار بهره برداری دیگران از ایده و طرح خود را نظاره کنید.

  می‌توان ادعا کرد که این تجارت از همان اولین روزهای جان گرفتن اینترنت در دنیا وجود داشته است. امروزه تقریبا هیچ نام مشخص و بکری که ثبت نشده باشد وجود ندارد! اما این کار همچنان از ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی محسوب می‌شود. نام‌های ترکیبی تمامی ندارند و با خرید دامنه‌هایی با استفاده از خلاقیت و ترکیب نام‌ها می‌توان روی آنها حساب کرد. توجه داشته باشید که برخی کارشناسان معتقدند که به زودی ممانعت‌های قانونی برای انجام این کار به وجود خواهد آمد، تئوری که مدت‌هاست در مورد آن گمانه زنی می‌شود، ولی تا امروز عملی در راستای آن انجام نشده است. اما جانب احتیاط را رعایت کردن و سرمایه گذاری مالی و زمانی سنگین روی این کار نکردن ضرر ندارد و به صورت همان کار پاره وقت باقی بماند بهتر است.

  راه اندازی یک کافه، رستوران و فروشگاه دردسرها و هزینه‌های زیادی دارد، در حالی که راه اندازی یک کافه سیار در یک خودروی استیشن علاوه بر اینکه هزینه‌های به مراتب کمتری دارد، نیاز نیست به خاطر آن از کار روزمره خود خارج شوید. ایده های خلاقانه کسب و کار نظیر کافه سیار نیازمند عشق و علاقه هستند. یک وانت یا یک استیشن می‌تواند برای این کار مناسب باشد و با اندکی هزینه می‌توانید آنرا به یک مطبخ، کافه یا فروشگاه نقلی تبدیل کنید و آخر هفته‌ها با حضور در نزدیکی مراکز تفریحی، پارک‌ها و سینماها و با فروش بستنی، سیگار، قهوه، ساندویچ، اسنک، غذاهای خانگی و یا فروشگاه کوچکی برای اجناس مورد نیاز مردم درآمد خوبی بدست آورید. این کار ممکن است نیاز به تخصص چندانی نداشته باشد، اما تاکید می‌کنیم که قطعا نیازمند و عشق و سلیقه بسیار است.

  بسیاری از مردم خیلی زود از لپ تاپ، دوربین و یا تلفن همراه معیوب خود ناامید می‌شوند و در پی تعویض آن برمی‌آیند. می‌بینید؟! ایده های خلاقانه گاهی نیاز به کمی دقت و توجه به مسائلی که به آنها توجه نمی‌کنیم دارند. اگر در تعمیر وسایل الکترونیکی مهارت دارید، خرید این لوازم، تعمیر و نوسازی و فروش آنها یک کار پرسود و منفعت است. با توجه به وضعیت کنونی بازار و قیمت‌های سرسام آور لوازم دیجیتال، تقاضا برای جنس دست دوم تمیز و با کیفیت بالاست.

  اگر رابطه خوبی با اعداد و ارقام دارید و تحلیلگر خوبی هستید، بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک به دنبال عقد قراردادهای تمام وقت و پاره وقت با فردی مثل شما هستند. در دنیای امروز که هر روز بیشتر و بیشتر به اینترنت و دنیای دیجیتال متکی می‌شود، تحلیلگر داده از آن دست مشاغلی است که نیاز به آن هر روز بیشتر می‌شود و یکی از ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی محسوب می‌شود. برای کسب یا ارتقای مهارت‌های خود می‌توانید با یک جست‌وجوی ساده به تعداد زیادی مقاله، کلاس‌های آنلاین و فیلم‌های آموزشی دسترسی پیدا کنید. تحلیل داده عملی گسترده و با زوایا و زیرشاخه‌های بسیار است، هر چه بیشتر در آن عمیشق شوید و آگاهی خود را بالا ببرید، درآمدی که از آن کسب می‌کنید بیشتر خواهد بود.

  می‌توان ادعا کرد که هر وبسایتی که در دنیا وجود دارد افرادی را استخدام می‌کند که برای آنها بنویسد و محتوا تولید کند. تولید محتوای سایت، نوشتن قسمت‌های درباره ما و سوال و جواب‌های متداول، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و از این قبیل محتوا. ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی صرفا مربوط به برنامه نویسی و طراحی سایت نمی‌شوند. اگر دستی بر آتش نویسندگی، دایره لغات گسترده، ذوق داستان نویسی و علاقه به نویسندگی و تبلیغات دارید، کپی رایتینگ برای شما بسیار جذاب، سرگرم کننده و پولساز خواهد بود. اگر با شرکت در چند دوره نویسندگی خلاق و کپی رایتینگ بتوانید مهارت‌های نویسندگی خود را ارتقا دهید و علایق و سبک خود را هم بیابید، حتی می‌توان بزرگ‌تر و گسترده‌تر از کپی رایتینگ و نویسندگی در سایت‌ها به این موضوع نگاه کرد. می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی و بلاگ یا سایت خودتان بنویسید و یا حتی به نوشتن یک کتاب فکر کنید. کتابی درباره تجربیات منحصربفرد خود یا مهارتی خاص.

  اگر در جایی زندگی می‌کنید که یک مقصد گردشگری محسوب می‌شود یا به بناهای تاریخی یا دیگر جاذبه‌های گردشگری نزدیک هستید و یا صرفا به موضوع گردشگری علاقمند هستید و اطلاعات زیادی دارید، معلومات و مهارت فن بیان خود را ارتقا دهید وبه راحتی در روزهای شلوغ سال و آخر هفته‌ها به عنوان یک تور لیدر برای خود درآمدزایی کنید. تور لیدری یکی از ایده های خلاقانه کسب و کار محسوب می‌شود که روز به روز در حال گسترش و به روز شدن است. لیدر تور بودن علاوه بر اینکه هم فال است و هم تماشا، برای شما فرصت آشنایی با مردمانی از شهرها و کشورهای دیگر را فراهم می‌کند که ممکن است در دل این آشنایی‌ها فرصت‌های بیشماری نهفته باشد. مطمئن باشید دیدن یک شهر یا جاذبه توریستی به همراه یک فرد محلی برای گردشگران به مراتب جذاب‌تر است تا گوش دادن به صحبت‌هایی فردی که صرفا چند صفحه ویکیپدیا مطالعه کرده است. افراد محلی با گویش و اصطلاحات محلی آشنا هستند و درباره دیار خود چیزهایی می‌دانند که در هیچ کتابی نوشته نشده است و گردشگران عاشق این قبیل اطلاعات بکر هستند.

  املاک و مستغلات هم از آن دست ایده های خلاقانه کسب و کار است که هرگز از رونق نمی‌افتند. تا زمانی که ملکی برای خرید و فروش و موجر و مستاجری برای اجاره خانه یا مغازه یا هر چیز دیگر وجود دارند، بازار حوزه مسکن داغ خواهد بود و همیشه بناگاه‌های معاملات مسکنی هستند که شخصی که روابط عمومی خوبی دارد و می‌تواند معامله‌ای را جوش دهد، به صورت پاره وقت با آن فرد همکاری کند. اگر صداقت را چاشنی کار خود کنید و بتوانید برای خود حسن شهرتی رقم بزنید، دیر یا زود در این حرفه شناخته خواهید شد و مشتریان ثابت خود را پیدا خواهید کرد. اعتماد کلید این حرفه است. در این حوزه وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی وجود دارند که علاوه بر اینکه می‌توانید با خلاقیت خود از آنها بهره ببرید، کار شما را نیز آسان‌تر می‌کنند.

  همچون بازار مسکن، بازار خودرو هم معمولا پر رونق است از ایده های خلاقانه کسب و کار محسوب می‌شود. علاوه بر اینکه در این بازار می‌توانید مثل بازار مسکن از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی که وجود دارند کمک بگیرید، می‌توانید به مشتریان کمک کنید تا خودروی مورد نظر خود را پیدا کنند. از آنجایی که به نسبت مسکن نیاز به سرمایه کمتری دارد، می‌توانید با خرید خودرو و رسیدگی به وضعیت ظاهری و فنی آن سود خوبی در این بین به جیب بزنید.

  اگر فرد برونگرایی هستید که از معاشرت با مردم و آشنا شدن با افراد جدید لذت می‌برید، فروش محصولات بیمه می‌تواند شغل جانبی جذاب و ایده خلاقانه پولسازی باشد. شرکت‌های بیمه معمولا همیشه به دنبال جذب بازاریاب‌های تلفنی و یا حضوری برای فروش انواع بیمه نامه و بخصوص بیمه عمر هستند. نکته قابل توجه اینجاست که اگر کمی دانش و مهارت بازاریابی داشته باشید و به اصول و فنون مذاکره واقف باشید و معلومات خود را در زمینه بیمه عمر افزایش دهید، این کار از آن چیزی که فکر می‌کنید آسان‌تر و البته درآمدزاتر است.

  هم اکنون بیش از یکصدهزار افزونه در مارکت کروم وجود دارد. افزونه‌های رایگان و قابل خریدن. این رقم نشان از پتانسیلی بالا در این بازار دارد که آنرا در دسته ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی قرار می‌دهد. اگر گشت و گذاری در مارکت گوگل کروم کنید در می‌یابید که از ایده‌های خلاقانه بسیار ساده و شاید حتی پیش پا افتاده می‌توان افزونه‌هایی ساخت که صدها هزار نفر از آن استفاده کنند.

  اگر به مطالعه و تحقیق در این زمینه بپردازید هم شیوه ایجاد یک افزونه را خواهید یافت و راه‌های متنوع کسب درآمد از آنها را متوجه خواهید شد.

  موتورسیکلت وسیله‌ای کاربردی برای فرار از ترافیک روزانه و رسیدن به مقصد محسوب می‎شود. اما می‌توان از این وسیله نقلیه درآمدهای جانبی نیز داشت. شاید در وهله اول مانند خیلی از ایده های خلاقانه کسب و کار به نظر نرسد، اما تجربه ثابت کرده که اینطور نیست. هم اکنون اپلیکیشن‌ها و استارتاپ‌های زیادی در حوزه پیک و دلیوری به وسیله موتورسیکلت فعالیت می‌کنند که می‌توان با بهره گیری از آنها به جابجایی مسافر و یا رساندن بسته‌ها و پاکت‌ها پرداخت. همچنین تقریبا تمام رستوران‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و فروشگاه‌های اینترنتی نیازمند افرادی قابل اعتماد هستند که بتوانند محصولات آنها را به دست مشتری برسانند. ممکن است از نام این کار خوشتان نیاید، اما باور کنید یا نه، این حرفه درآمد قابل توجهی دارد.

  شاید از دیدن این عنوان در لیست ایده های خلاقانه پولساز کمی تعجب کرده باشید. اما حرفه شست و شوی پنجره ساختمان‌های بلند شغلی حرفه‌ای، سخت و البته به شدت درآمدزاست. اگر ترس از ارتفاع ندارید با گذراندن دوره‌هایی نه چندان پرهزینه می‌توانید وارد این حرفه شوید. این کار اصول و قوائد و استانداردهایی برای خود دارد که شرکت‌های پیمانکار ملزم به رعایت آنها هستند. شهرهای بزرگ مملو از منازل و ساختمان‌های سر به فلک کشیده‌ای است که به مدیران آنها به نظافت پنجره‌های شیشه‌ای و بزرگ آنها اهمیت می‌دهند و آماده عقد قرارداد برای انجام نظافت روتین آنها هستند.

  عنوان تعجب برانگیزی دیگر در لیست ایده های خلاقانه. این کار شاید در کشور ما چندان جا افتاده و رایج نباشد. اما هستند کسب و کارها و صنایعی که از بدنه ماشین‌ها برای تبلیغ استفاده می‌کنند و بنا بر مدل و اندازه خودرو پول نسبتا خوبی به صاحب آن پرداخت می‌کنند. به قول دوستی، ما که در نهایت بدنه خودروی خود را نمی‌بینیم و متعلق به دیگران است، حداقل به شیوه دیگری از آن بهره ببریم. البته باید توجه داشت که پیش از انجام این کار باید تحقیق کرد که با محدودیت‌های قانونی مواجه نشوید.

  این ایده خلاقانه هم نظیر بسیاری دیگر از ایده های خلاقانه کسب و کار که در این سلسله یادداشت‌ها به شما معرفی کردیم نیازمند کمی ذوق و سلیقه و دید هنری است. همانطور که در مورد برخی دیگر از حرفه‌هایی که در موردشان صحبت کردیم، چاپ تی شرت هم نوعی شخصی سازی و سفارشی سازی است، با این تفاوت که به نسب بسیاری دیگر از موارد ارزان‌تر، سریع‌تر و بیشتر در دسترس عموم است. هم اکنون هم افراد و سایت‌های بسیاری در این حوزه مشغول به فعالیت هستند اما این زمینه کاری همیشه برای ایده های خلاقانه پولساز ظرفیت داشته اگر ایده‌ای نو دارید، هرگز برای شروع فعالیت در این عرصه دیر نیست. مثلا می‌توان با طرح‌ها، اسطوره‌ها و شخصیت‌های بومی و ملی شروع کرد. کشور ما از نظر فرهنگی بسیار غنی است و پرداختن به اسطوره‌ها و استفاده از آنها در طراحی تی شرت می‌تواند ایده جذابی برای خریداران باشد.

  نه به معنای واقعی کلمه آب حوض کشیدن، اما تمیز کردن استخر کاری است که به صورت پاره وقت می‌تواند درآمد خوبی به همراه داشته باشد. اگر آنرا از ایده های خلاقانه کسب و کار نمی‌دانید مشکلی نیست، ولی اینکار پولساز است. خانه‌های ویلایی، آپارتمان‌های مدرن و خانه‌های ییلاقی اطراف شهرهای بزرگ معمولا نیازمند چنین خدماتی هستند. تمیز کردن استخر شاید از معدود کارهای لیست ما باشد که نیازمند تخصص خاصی نیست و تنها به دقت عمل و قوای جسمانی نیازمند است.

  برخلاف آب حوض کشیدن، شاید نام این حرفه بسیار پرطمطراق به نظر برسد. اما این ایده خلاقانه پولساز نه تنها چندان دشوار نیست، بلکه بسیار رو به رشد و پولساز است. دوره‌های کوتاه بسیاری برای آموزش طراحی و ساخت طلا و جواهرات دست ساز وجود دارند و اگر به انجام دادن کارهای ظریف و دقیق علاقمند هستید و از ذوق و سلیقه هنری بهره‌مند، زمان را از دست ندهید. سه نفر از شاخص‌ترین افرادی که در این حرفه مشغول به کار هستند و در این صنعت نامی برای خود دست و پا کرده‌اند، جوانانی کم سن و سال هستند که درآمد هنگفتی از این طریق به دست می‌آورند.

  این حرفه به نسبت سایر حرفه‌ها و ایده های خلاقانه دیگری که در این سری یادداشت‌ها به شما معرفی کردیم نیازمند مهارت، فضا و زحمت بیشتری است. اما هم اکنون بسیاری از کسانی که از کار با چوب لذت می‌برند و ایده های خلاقانه ای برای ساخت مبلمان و لوازم چوبی به صورت دست ساز و سفارشی دارند، از این طریق درآمد شایانی کسب می‌کنند. همانند بسیاری دیگر از حرفه‌هایی که به معرفی آنها پرداختیم، کسب مهارت در این عرصه نیازمند طی دوره‌های حرفه‌ای است، اما بیش از آن و برای شناخته شدن در این حرفه، به سلیقه و تک بودن ایده‌های کاری نیازمند هستید.

  شاید باورش سخت باشد، اما این کار از معدود ایده های خلاقانه و پولساز در این لیست است که نیازمند مهارت و تخصص خاصی نیست. شما می‌توانید با سرمایه اولیه کوچک و تهیه یک دستگاه کارواش خانگی، در حومه محل زندگی خود به تبلیغ پرداخته و از طریق شست‌وشوی سریع ماشین درآمد جانبی مناسبی کسب کنید. دستگاه‌های کارواش خانگی در انواع مختلف در بازار موجود هستند و حتی اگر علاقه به انجام این کار به صورت سیار ندارید، اگر خانه شما حیاط داشته باشد، می‌توانید این کار را در حیاط خانه خود انجام دهید.

  در این سری یادداشت‌ها به معرفی “۵۰ ایده خلاقانه کسب و کار” پرداختیم، احتمالا برخی از آنها برای شما آشنا هستند، برخی جدید، با برخی از آنها مخالف هستید و شاید مشغول به برخی از آنها باشید و شغل اصلی شما باشند. اما فارغ از همه این گمانه زنی‌ها، نکته اصلی اینجاست که تقریبا از هر چیزی که اطاف ماست می‌توان ایده‌ای برای کسب و کار گرفت. از مسائل و چیزهای پیش پا افتاده تا پیچیده‌ترین آنها.

  به قول ریچارد باخ در کتاب اوهام، هیچ آروزیی در سر نمی‌شکفد جز آن که توان برآوردنش نیز به تو ارزانی گردد، آرزومند را اما کوشش‌ها باید.

  نویسنده: محمدرضا احمدی

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

  خیلی جالب بووووود مرسی

  باسلام دوست عزیز
  موفق باشید

  واقعا عالی بود مرسی از سایت خوبتون

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی و نفوذ اینترنت در دنیای امروز، موجب شده است تا سبک زندگی افراد و نیازهای آنان تغییراتی نسبت به چند دهه‌ گذشته پیدا کند. برطرف کردن این نیازها مستلزم به وجود آمدن شغل های جدیدی است که تا پیش از این دلیلی برای وجودشان نبود.

  فهرست این مقاله

  اگر بخواهیم با دنیای جدید و فناوری‌های روز هماهنگ شویم و از قافله‌ دنیای دیجیتال عقب نمانیم، بهتر است توان و انرژی خود را صرف یادگیری مشاغل مرتبط با نیازهای جدید زندگی کنیم و هزاران مشتری بالقوه‌ خدمتی که می‌خواهیم ارائه دهیم را به سمت خود بکشانیم.

  روند حرکت به سمت دنیای دیجیتال و مدرن، هر روز سریع‌تر از روز قبل است. مسلماً وارد شدن و ماندگاری در یک شغل جدید که نیازهای به روز مردم را رفع می‌کند، خیلی بیشتر از فعالیت در کسب و کارهای سنتی و قدیمی می‌تواند ما را برای زندگی در آینده ی مدرن، آماده و مجهز کند.

  در ادامه شما را با تعدادی از شغل های پردرآمد و جدید ایران آشنا می‌کنیم.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  گردشگری سلامت یا توریسم سلامت، یکی از شاخه‌های نوظهور در زمینه‌ گردشگری و پزشکی است. بیماران با کمک مدیکال لیدر‌ها برای دریافت خدمات بهتر و ارزا‌ن‌تر درمانی به کشورهای دیگر سفر می‌کنند. بالا بودن هزینه‌های درمانی به ویژه جراحی‌های زیبایی، در کشورهای اروپایی و آمریکا موجب شده است تا اولین جرقه‌های سفر به کشورهای دیگر به منظور بهره‌گیری از خدمات پزشکی آنجا در ذهن بیماران شکل بگیرد.

  رشد این صنعت به قدری چشمگیر است که بین ۳ تا ۵ برابر گردشگری معمولی، توانایی سودآوری دارد و در واقع یک نمونه‌ عالی برای شغل های پردرآمد محسوب می‌شود. گردشگری درمانی به شاخه‌های گردشگری پزشکی، طبیعت درمانی و تندرستی تقسیم می‌شود.

  یکی از شرکت‌های موفق گردشگری سلامت، شرکت «موج آرامش آمیتیس» است که موفق شده با ارائه‌ بسته‌های پیشنهادی مختلف درمانی و هزینه‌ای، اولین گواهینامه‌ صلاحیت خدمات گردشگری سلامت را وزارت بهداشت دریافت کند.

  همه‌ مشاغلی که در زمینه‌ جذب مسافران، سرگرمی، پذیرایی و اسکان آن‌ها مرتبط باشد، زیر عنوان صنعت گردشگری تعریف می‌شوند. از زمانی که سفر کردن از نقطه‌ای به نقطه دیگر شکل گرفته است می‌توان گفت که صنعت گردشگری هم رواج یافته است.

 • قیمت خاور
 • با توجه به خدماتی که این صنعت می‌تواند ارائه دهد، گردشگری به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود. گردشگری اکوتوریسم، درمانی، تجاری، فرهنگی، مذهبی، ورزشی و ماجراجویانه از انواع مهم صنعت گردشگری هستند.

  با توجه به سود خالص ۱۰۰ درصدی حاصل از گردشگری و درآمد سالانه حدود ۵/۲ درصد از تولید ناخالص داخلی در ایران، شکی نیست که گردشگری می‌تواند یکی از قطب‌های درآمدزایی در کشور و جزو شغل های پردرآمد باشد.

  شرکت «توسعه گردشگری ایران»، یکی از شرکت‌های موفق و قوی در این زمینه است که بر بهبود و توسعه زیرساخت‌های گردشگری، رشد اقتصادی، ایجاد فرصت‌های شغلی، بازارایابی و ایجاد برند در انواع رشته‌های گردشگری تمرکز دارد.

  یکی از شغل های مرتبط با صنعت گردشگری، تور لیدری است. کسانی که از قدرت و توانایی مدیریت و هماهنگی کارها برخوردارند و به سفر کردن هم علاقه‌مند هستند، گزینه‌های مناسبی برای کسب درآمد از این شغل هستند.

  در واقع تور لیدر کسی است که سرپرستی و هدایت تورهای مسافرتی را بر عهده دارد. روابط عمومی بالا و مسلط بودن به یک زبان خارجی خاص می‌تواند برای به دست آوردن این شغل، امتیاز بالایی محسوب شود.

  ستمزد تور لیدرها به صورت روزانه محاسبه می‌شود و کف قیمت دستمزد از روزی ۲۵۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان متغیر است. البته دستمزدها در بیشتر مواقع بسیار بالاتر از این رقم‌ها است.

  با توجه به آینده‌ صنعت گردشگری و تمایل کشورها به رشد این صنعت، آینده تورلیدری هم روشن به نظر می‌رسد و کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند می‌توانند از قرار گرفتن فعالیتشان در رده‌ شغل های پردرآمد ایران به ویژه در آینده‌ای نزدیک مطمئن باشند.

  شرکت آموزشی و گردشگری «ارسباران»، یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه‌ آموزش و دانش‌محور کردن مشاغل مرتبط با گردشگری و تور لیدری فعالیت می‌کند.

  با توجه به نوسانات اخیر اقتصاد ایران و کم شدن ارزش دارایی‌های افراد، یکی از مطمئن‌ترین بسترها برای سرمایه‌گذاری در این شرایط، بورس است. در واقع بورس، نه تنها روشی امن و آسان نسبت به دیگر بازارها مانند طلا، ارز و مسکن محسوب می‌شود بلکه سودآوری بسیار بالاتری هم دارد.

  بازده‌ سالیانه بورس به آستانه‌ ریسک‌پذیری افراد بستگی دارد؛ ولی به طور کلی می‌توان روی سود ۲۵ تا ۶۰ درصدی بورس حساب کرد. با در نظر گرفتن تورم ۴۰ تا ۵۰ درصدی اقتصاد ایران در شرایط فعلی، این‌طور به نظر می‌رسد کسانی که در بوررس سرمایه‌گذاری کرده‌اند، سود بالاتری را در سال جدید تجربه خواهند کرد. سرمایه‌گذاری در بورس را می‌توان جزو شغل های پردرآمد و شغل های جدید در ایران دانست.

  «خانه سرمایه»، یکی از شرکت‌های موفق در زمینه‌ برگزاری دوره آموزش بورس است که می‌تواند به علاقه‌مندان و تازه‌واردان این بازار آموزش‌های لازم را جهت سرمایه‌گذاری موفق ارائه دهد.

  کشاورزی یکی از مشاغلی است که تحت تأثیر پیشرفت علم و تکنولوژی، به سرعت به سمت مکانیزه شدن و بهبود محصولات تولیدی گام برداشته است. متخصصان و دانش‌آموختگان رشته‌ کشاورزی از روش‌های نوین کاشت، برداشت، اصلاح کود، اصلاح بذر، مصرف بهینه‌ آب و پیشگیری از آفات و مقابله با آن‌ها برای تولید محصولات با کیفیت استفاده می‌کنند.

  کشاورزی نوین با رشد روز افزون جمعیت جهان و نیاز مبرم به محصولات کشاورزی به عنوان اصلی‌ترین مواد غذایی بشر، با افزایش چشمگیر تقاضا روبرو است و قطعا فرصت‌های شغلی و درآمدزایی فوق‌العاده‌ای برای این بستر اقتصادی تا مدت‌ها تعریف شده است.

  شرکت مهندسی کشاورزی «سپید خوشه نقش جهان»، شرکتی فعال در زمینه‌ آموزش و کارآفرینی موقعیت‌های متنوع کشاورزی نوین است که به عنوان نخستین شرکت دارای مجوز ایران از سال ۱۳۸۵ فعالیت می‌کند.

  با نفوذ کامپیوتر و دستگاه‌های دیجیتال در زندگی ما، نقش برنامه‌نویسان نرم‌افزاری پررنگ‌تر از دیروز شده است. برنامه‌نویسی به شاخه‌های برنامه‌نویسی اپلیکیشن‌ها، برنامه‌نویسی بازی‌ها، برنامه‌نویسی وب، برنامه‌نویسی موبایل و سیستم‌های هوشمند تقسیم می‌شود.

  درآمد این رشته به فاکتورهای مختلفی مثل زبان برنامه، سابقه کار، تجربه، کیفیت کار و نوع تخصص افراد بستگی دارد که این درآمد می‌تواند مبلغ متوسط یا بسیار بالایی باشد.

  گروه «وب نویسان»، از سال ۱۳۸۱ در زمینه‌ طراحی سایت، اپلیکیشن‌های کامپوتری، صفحه‌های وب و موبایل فعالیت می‌کنند و خدمات متعددی در این زمینه‌ها ارائه می‌دهند.

  توسعه‌دهنده‌ وب کسی است که مسئولیت ساخت یک وب سایت از شروع تا پایان با اوست.  طراح رابط کاربری یا UI کسی است که به طراحی جلوه‌های زیبایی و بصری وب سایت می‌پردازد و  توسعه‌دهنده‌ وب کسی است که وظیفه دارد قالب زیبایی را که طراح رابط کاربری تولید کرده است به مخاطبان اینترنتی نشان دهد.

  طراح تجربه کاربری یا همان UX هم در پی به دست آوردن تجربه‌های مختلف افراد در مورد یک محصول خاص و یافتن راه حل‌هایی برای بهبود این تجربیات است. هر کدام از این مشاغل جای کار زیادی دارند و با سرعت بالایی که علم و تکنولوژی در پیش گرفته است، نیاز به ارائه‌دهندگان چنین خدماتی بیش از  پیش حس می‌شود.

  در صورتی که بستر مناسبی برای متخصصان این رشته فراهم شود، طراحی UX یکی از شغل های پردرآمد خواهد بود. شرکت «ایراوب»، یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه طراحی و توسعه وب، UI و UX خدمات تخصصی ارائه می‌دهد.

  لازمه هر ایده و فعالیتی که نیاز به دیده شدن دارد، طراحی یک هویت بصری خاص است که نمایانگر فعالیت آن باشد. طراح گرافیک کسی است که این کار را با بهره‌گیری از عناصری مانند رنگ و تصویر انجام می‌دهد. شغلی که شاید در دو دهه گذشته بیشتر از هر وقت دیگری به شخصیت و هویت مستقل رسیده است و تقاضا برای ورود به آن روز به روز بیشتر می‌شود.

  درآمد طراحان گرافیست در ایران بسیار متغیر و تابع شرایط مختلفی است ولی به طور متوسط طراحان، مبلغی حدود ۳ تا ۱۲ میلیون تومان به صورت ماهانه می‌توانند درآمد داشته باشند.

  مرکز طراحی «اسپیرال»، در زمینه‌ طراحی گرافیک برای بسیاری از برندهای مطرح ایرانی کار کرده است و در این زمینه به صورت حرف‌های به ارائه خدمات می‌پردازد.

  برنامه‌نویسی برای اپلیکیشن‌های موبایلی با توجه به استفاده زیادی که این روزها از موبایل و نرم‌افزارهای داخل آن می‌شود، یکی از شغل های جدید دنیای امروز است.

  درآمد قابل قبول و آینده شغلی مطمئن در صورت داشتن مهارت و خلاقیت در این رشته، آن را به یکی از رشته‌های محبوب و شغل های پردرآمد در زمینه‌ مهندسی نرم‌افزار تبدیل کرده است.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  یکی از شرکت‌های موفق در برنامه‌نویسی برای موبایل، شرکت «سروش پرداز» است که توانسته عنوان بهترین برند برنامه‌نویسی موبایل ایران را به خود اختصاص دهد.

  بازی‌های پر طرفدار موبایلی قبل از اینکه ساخته شوند نیاز به یک داستان دارند که توسط بازی‌نویس نوشته می‌شود. بازی‌نویسی تقریبا فرایندی شبیه فیلم‌نامه نویسی دارد و و شخص بازی‌نویس باید جزییات بازی را به صورت کامل و جامع مشخص کند تا برنامه‌نویسان نقشه راه مشخصی برای طراحی بازی داشته باشند.

  مرکز «آوا گیمز»، شرکتی است که در زمینه‌ بازی‌سازی و جذب سرمایه برای بازی‌سازان فعالیت می‌کند.

  یکی از ملزومات دنیای جدید و عصر ارتباطات اینترنتی و شغل های جدید در ایران و دنیا، آموزش آنلاین است. به لطف این امکان جدید، متقاضیان یادگیری یک رشته‌ خاص می‌توانند در یک برنامه‌ اینترنتی مشترک با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و از آموزش آنلاین متخصصان بهره بگیرند.

  با توجه به اینکه روز به روز به میزان تقاضا برای یادگیری آنلاین افزوده می‌شود و این شغل جزو مشاغلی است که ارزش افزوده‌ بالایی دارند و تقریباً به هیچ سرمایه‌ای جز دانش و مهارت افراد نیاز ندارد، جزء شغل های پردرآمد به شمار می‌رود.

  سایت «آنلاین آموزان»، یکی از موفق‌ترین و جامع‌ترین سایت‌هایی است که در جهت تدریس آنلاین به ارائه‌ خدمات می‌پردازد. کلاس‌های این سایت در زمینه‌های مختلفی مانند مهندسی، هنر، زبا‌ن‌های خارجی، روانشناسی، علوم تجربی، کلاس‌های کنکور و بسیاری رشته‌های دیگر برگزار می‌شود.

  همه افرادی که در زمینه‌ خاصی مهارت و تخصص دارند، می‌توانند به جرگه‌ مشاورین تخصصی آنلاین بپیوندند. مشاوران در رشته‌های مختلفی مثل انواع مسائل حیطه‌ روانشناسی، حقوقی، تجاری، مهاجرت و فنی به کسانی که نیاز به کمک دارند مشاوره می‌دهند. این حرفه هم مانند تدریس آنلاین در گروه شغل های پردرآمد جدید و وابسته به سرمایه‌ ذهنی و دانشی افراد است و درآمدی که از آن به دست می‌آید سود خالص است.

  سایت «مشاورانه» در زمینه‌ روانشناسی از طریق متخصصان خود به کسانی که نیاز به کمک و مشاوره دارند، به صورت آنلاین پاسخ می‌دهد.

  شبکه‌های مجازی با عمری کمتر از بیست سال و با سرعت چشمگیری وارد زندگی افراد شده و همه‌ جنبه‌های زندگی آنان را تحت تأثیر قرار داده است. همزمان با پیدایش این شبکه‌ها، شغل مدیر شبکه‌های مجازی هم که جزو شغل های پردرآمد است پدیدار شد.

  مدیر یک شبکه‌ مجازی با بهره‌گیری از دانش مربوط به بازاریابی و اینترنت به صورت همزمان می‌تواند درآمد فوق‌العاده‌ای از طریق جذب تبلیغات و یا فروش محصولات متنوع به دست آورد.

  گروه «پارس نمودار»، می‌توانند به علاقه‌مندان این فرصت شغلی آموزش‌های لازم را بدهد و یا حتی مدیران شبکه‌های مجازی مجرب و آموزش‌دیده را به کسانی که نیاز دارند معرفی کنند.

  تبدیل کردن یک سایت معمولی به یک سایت پربازدید و قرار دادن آن در سه لینک اول گوگل، کاری است که بر عهده‌ مسئول سئو قرار دارد. درآمد این فرصت شغلی به مسائل مختلفی بستگی دارد؛ مانند اینکه متخصص سئو برای شرکت خود کار می‌کند یا برای یک تیم دیگر، به طور کلی درآمد ماهانه‌ یاین افراد مبلغی بین ۳ تا ۶ میلیون تومان است.

  قطعا با افزایش تجربه و تخصص فعالان این رشته، میزان درآمد هم بالاتر می‌رود بنابراین، بهینه‌سازی سایت جزو شغل های پردرآمد ایران است.

  شرکت «بهینه‌سازی وب سایت سئویاب»، در زمینه بهبود کیفیت سایت فعالیت می‌کند و تا کنون برای بسیاری از سایت‌های خصوصی و دولتی، خدمات حرفه‌ای ارائه کرده است.

  فروشگاه‌های آنلاین یکی دیگر از شغل های جدید و مرتبط با اینترنت هستند که در صورت داشتن صبر و مهارت بازاریابی اینترنتی، می‌توانند جزو شغل های پردرآمد محسوب شوند. فروشنده‌ این فروشگاه‌ها به دانش بالایی در زمینه‌ اینترنت، بهبود سئو، تولید محتوای جذاب و بازارایی نیاز دارند.

  فروشگاه‌های آنلاین بسته به حجم کار و نوع جنسی که ارائه می‌دهند درآمدهای به شدت متفاوتی دارند.

  «دیجی کالا» نمونه‌ یک فروشگاه معتبر آنلاین با صدها فروشنده است که توانسته رتبه یک فروشگاه‌های مجازی ایران را از نظر ارائه‌ خدمات، کیفیت و رضایت مشتریان از آن خود کند.

  بازاریابی دیجیتال را به طور قطع می‌توان زیر مجموعه‌ شغل های جدید و پر کاربرد به حساب آورد که در صورت موفقیت صاحبان آن، در طبقه‌بندی شغل های پردرآمد هم قرار می‌گیرد. این شغل نیاز به آگاهی وسیعی در حوزه‌های مختلفی مانند طراحی و توسعه‌ سایت، بهبود سئو، بازاریابی و بسیاری مهارت‌های دیگر در حیطه‌ اینترنت دارد.

  مزیت چنین شغلی این است که به یک مکان و موقعیت خاص احتیاج ندارد و از همه جای دنیا و هر ساعتی فقط با داشتن یک لپ‌تاپ و اینترنت پر سرعت می‌توان به وظایف خود عمل کرد.

  «آژانس دیجیتال ماکتینگ راتین»، بسته‌های متنوعی در زمینه‌ دیجیتال مارکتینگ به مشتریان ارائه می‌دهد و آن‌ها را در راه رشد و پیشرفت کسب و کارشان کمک می‌کند.

  دنیای امروز به سمت سرمایه‌داری پیش رفته و مد و زیبایی یکی از اصلی‌ترین مفاهیم مرتبط با سرمایه‌داری به حساب می‌آیند. دنیای مد راه خود را در صنعت ساختمان‌سازی هم باز کرده است و افراد بسیاری تمایل دارند که فضای کاری و زندگی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و تزیین کنند.

  طراحان دکوراسیون کسانی هستند که در این مورد باید به آن‌ها مراجعه کرد. طراحی دکوراسیون با توجه به گرایش شدید افراد به مصرف‌گرایی و به روز بودن، جزو شغل های پردرآمد محسوب می‌شود و می‌توان گفت همیشه از بازار کار خوبی برخوردار است.

  طراحی دکوراسیون داخلی به شاخه‌های متعددی مثل طراحی داخلی ساختمان، طراحی نمای بیرون ساختمان، طراحی فضای اداری، طراحی مغازه‌های تجای و طراحی فضای سبز تقسیم می‌شود.

  یکی از شرکت‌های فعال و موفق در زمینه‌ طراحی ساختمان، شرکت «هیرادانا» است که پروژه‌های موفقی را در سرتاسر ایران انجام داده است.

  بسیاری از سایت‌ها این امکان را برای افراد ایجاد کرده‌اند که بدون مراجعه به مطب‌های شلوغ و انتظارهای طولانی، جواب بعضی از سوالات پزشکی خود را به صورت آنلاین از پزشکان متخصص بپرسند.

  با توجه به اینکه برای این کار نیاز به فضای فیزیکی خاصی نیست و در نتیجه هزینه‌های جانبی هم وجود ندارد، بنابراین یکی از شغل های پردرآمد است که به تازگی به جرگه‌ شغل های جدید در ایران پیوسته است.

  سایت «دکترساینا» یکی از همین سایت‌هاست که در بیش از ۴۰ زمینه‌ پزشکی امکان مشاوره آنلاین و تلفنی را برای کاربران فراهم کرده است.

  سبک خاصی از عکاسی است که به صورت حرفه‌ای و علمی از کسب و کارها و صنایع مختلف به منظور چاپ روی کاتالوگ‌ها و بروشورهای مختلف عکس گرفته می‌شود. یک عکاس صنعتی با تبحر و مهارت خود در زمینه‌ عکاسی می‌تواند یک برند یا محصول را به میزان قابل توجهی از فروش و شهرت برساند.

  فروش کالا همیشه نیاز به تبلیغات دارد و با توجه به رقابت تنگاتنگی که روز به روز بین فروشندگان ببیشتر می‌شود، نیاز به عکاسی صنعتی بیشتر از قبل احساس می‌شود. به طور کلی عکاسی در همه‌ شاخه‌های خود، جزو شغل های پردرآمد به شمار می‌آید و عکاسی صنعتی جزو پردرآمدترین‌های این حرفه است.

  «استودیو نماد»، شرکتی معتبر در زمینه عکاسی صنعتی است و علاوه بر عکاسی حرفه‌ای از محصولات و کسب و کارها، خدمات دیگری مانند آموزش و تولید محتوا هم ارائه می‌دهد.

  این روزها خدمات متنوع بسیاری در آرایشگاه‌ها در راستای زیبایی افراد ارائه می‌شود که کاشت مو و ناخن، دو نمونه از آن‌ها هستند. کسانی که توانایی و هنر لازم را برای انجام این کارها را دارند می‌توانند به راحتی و با گذراندن یک دوره‌ آموزشی کوتاه‌مدت در آرایشگاه‌ها به درآمدزایی فوق‌العاده‌ای برسند.

  بازار کار مسائل مربوط به زیبایی  زنان و آرایشگاه‌ها همیشه رونق قابل توجهی دارد و تقریباً آینده‌ شغلی ضمانت‌شده‌ای پیش روی افرادی است که به این حرفه مشغولند. فعالان این رشته می‌دانند که یکی از شغل های پردرآمد را به عنوان حرفه خود انتخاب کرده‌اند.

  کلینیک تخصصی «رویش سبز» یکی از معتبرترین مراکزی است که در زمینه‌های مختلف زیبایی و ترمیمی زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت می‌کند.

  یکی از شغل های جدید  که بر حسب نیازهای دنیای نوین و قواعد دنیای مد امروز به وجود آمده است ارائه‌ خدمات لاغری است. این خدمات می‌تواند در حیطه‌های مختلفی مانند باشگاه و ورزش، جراحی، خوراکی‌ها و دمنوش‌هایی باشد که متخصصان زیبایی و لاغری معتقدند می‌تواند برای لاغری افراد مؤثر باشند.

  در «مجتمع درمانی کیمیا»، می‌توانید انواع خدمات مربوط به لاغری را زیر نظر پزشکان مجرب و متخصصان طب سوزنی و طب سنتی دریافت کنید. قطعا فعالیت‌هایی که در این کلینیک‌ها انجام می‌شوند، در زمره‌ شغل های پردرآمد هستند.

  در کنار کارهایی که برای زیبایی و بهبود سلامت ظاهر افراد رواج پیدا کرده است، ارائه‌ خدمات ماساژ در اشکال مختلف آن هم جزو مشاغل پرطرفدار و پردرآمدی است که رونق زیادی دارد. مراکز مختلف بسیاری در این زمینه مشغول به کار هستند و ماساژ را به عنوان روشی درمانی برای بهبود کیفیت زندگی افراد معرفی می‌کنند.

  «کلینیک تخصصی ماساژ تهران» سال‌هاست که به صورت حرفه‌ای و با کمک گرفتن از ماساژورهای مجرب بین‌المللی، به افرادی که مایل به دریافت ماساژ جهت راحتی و آرامش بدن خود هستند خدمات می‌دهند.

  یکی از فواید رشد صنعت گردشگری و جابجایی مسافران داخلی و خارجی در نقاط مختلف گردشگری، رشد و رونق صنایع دستی شهرها و روستاها است.

  صنایع دستی طیف وسیعی از فعالیت‌ها را مانند ساخت عروسک و جعبه‌ کادو، تابلو فرش و پارچه، کیف و کفش‌های نمدی و پارچه‌ای، سرمه دوزی، ترمه بافی، ملیله دوزی، پته دوزی، نقاشی ویترای، ساخت زیورآلات مختلف و بسیاری از هنرهای دیگر در بر می‌گیرد که در صورت رونق هر چه بیشتر سفرهای داخلی و خارجی می‌توانند جزو شغل های پردرآمد محسوب شوند.

  با ثبت نام در «مرکز آموزش‌های هنری و تخصصی دانشگاه هنر» می‌توانید از امکانات ویژه این مرکز در زمینه آموزش انواع صنایع دستی به صورت حضوری و آنلاین بهره بگیرید و پس از کسب توانایی لازم، به درآمدزایی مشغول شوید.

  یکی از کارهای جذاب و هیجان‌انگیز برای بسیاری کاربران اینترنتی، داشتن صفحه و گروه در اینستاگرام و تلگرام است. یکی از بهترین مدل ها برای کسب درآمد از اینستاگرام این است که افراد باهوش بالایی که در زمینه‌ شبکه‌های مجازی برخوردارند، صفحه و کانال خود را از روش‌های مختلف به میزان بالایی از دنبال‌کننده می‌رسانند و بعد به کسانی که خواهان این صفحه‌ها و کانال‌ها هستند می‌فروشند.

  مبالغی که در این خرید و فروش‌ها رد و بدل می‌شود بسیار متغیر است و گاه آنقدر زیاد است که در تصور نمی‌گنجد. بی شک این فعالیت در رده‌های بالایی طبقه‌بندی شغل های پردرآمد جای دارد.

  نمونه بیزینس خوبی که برای این شغل نوپا می‌توان زد، شرکت «مای اینستا» است که موفق شده با گرفتن نمادهای اعتماد الکترونیکی در زمینه فروش صفحه های فعال و پربازدید اینستا و تلگرام فعالیت کند.

  ارائه‌ طرح‌های جدید و متنوع و رقابت در عرصه‌ زیبایی لباس و مد، کاری است که طراحان لباس انجام می‌دهند. اگر طراحی بتواند خودش را به شرکت‌های معتبر در زمینه مد ثابت کند و شانس همکاری با آن‌ها را پیدا کند، می‌تواند نسبت به آینده‌ شغلی و درآمد بالای خود مطمئن باشد.

  برند «فژه» که توسط فوزیه فرودنیا در سال ۱۳۹۰ به ثبت رسیده نمونه موفقی از طراحی همراه با خلاقیت است که توانسته با مطرح شدن در بازار داخلی به درآمد چشم‌گیری هم دست پیدا کند.

  یکی از مشاغل جدید که با اطمنیان می‌تواند در رده‌ شغل های پردرآمد قرار بگیرد راه‌اندازی مزون است. مشتری‌های مزون‌ها معمولاً افرادی هستند که از سطح رفاه بالایی برخوردارند و بنابراین سود سرشاری نصیب صاحبان مزون‌ها می‌کنند.

  مزون‌ها می‌توانند در شاخه‌های مختلفی مانند لباس مجلسی، لباس اسپرت، مانتو و لباس عروس فعالیت کنند. برای اینکه بتوانید آینده این شغل را در صورت داشتن مهارت، هنر و خلاقیت به بهترین شکل ممکن تصور کنید پیشنهاد می‌کنیم سری به «خانه مد گالانت» در شمال شهر تهران بزنید.

  این شغل جزو زیر شاخه‌های فروشگاه‌های آنلاین است. بسیاری افراد تمایل دارند وسایل کارکرده خود را بفروشند و با خرید وسایل دست دوم بقیه، هزینه کمتری نسبت به نوی آن‌ها بپردازند.

  سایت «دیوار»، یکی از سایت‌های قدرتمند در این حیطه است که فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای خرید و فروش کالاهای کارکرده‌ افراد در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. شاید نتوان این کار در محدوده‌ شغل های پردرآمد تعریف کرد اما قطعا جزو شغل های جدید و مطابق نیاز روز است.

  فروشگاه‌ها و سایت‌های خدماتی نیاز به کسی دارند که در عین داشتن اشراف به فنون نویسندگی، در بازاریابی هم توانایی داشته باشد و بتواند با ایجاد متنی کوتاه و مفید، محتوایی در جهت تبلیغ و شناساندن برندهای آن‌ها تولید کند.

  گروه «سوما» با ارائه‌ کپی رایتینگ در سبک‌های مختلف تبلیغاتی، داستانی و … یک گروه فعال در این زمینه است.

  وظیفه‌ کسی که پشتیبانی شبکه کامپیوتر بر عهده اوست، در واقع حفظ، نگهداری و پشتیبانی هر چیزی است که در شبکه قرار دارد. کار یک پشتیبان شبکه می‌تواند در ۳ زمینه‌ سخت‌افزار شبکه، زیرساخت شبکه و نرم‌افزار شبکه باشد.

  شرکت «رایکانت»، مجموعه‌ای است که فعالیت‌های خود را به محدوده فناوری اطلاعات و ارتباطات و خدمات شبکه متمرکز کرده است و علاوه بر ارائه خدمات به سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف، به آموزش افراد علاقه‌مند در این زمینه هم می‌پردازد.

  تغییر سبک زندگی مردم و تمایل به برگزاری مجالس باشکوه و به یادماندنی، موجب به وجود آمدن شغل جدیدی شده است که افراد متخصص در آن به برگزاری مجالس عقد و عروسی افراد کمک می‌کنند.

  از آنجایی که مراسمات مربوط به ختم و ازدواج همیشه برقرار است، مدیریت برگزاری مجالس، شغلی است که همیشه رونق دارد و طبیعتا به عنوان یکی از شغل های پردرآمد شناخته می‌شود.

  «تشریفات لوکس ملل»، یکی از شرکت‌های باسابقه در زمینه‌ برگزاری مجالس است.

  نرم‌افزارها و سایت‌های متعددی ساخته شده‌اند که به کسانی که تمایل به ورزش کردن دارند و وقت کافی برای حضور در باشگاه ندارند، تمرینات مختلف ورزشی و رژیم‌های غذایی مناسب ارائه می‌دهند. برای گرفتن برنامه بدنسازی به صورت مجازی می‌توانید به سایت بادی فول مراجعه کنید.

  این شغل هم در راستای فروش لوازم نو و دست دوم منزل، وسایلی را که مورد نیاز افراد است و به هر دلیل تمایلی به خرید آن ندارند، برای زمانی مشخص اجاره می‌دهد. این وسایل در هر حیطه‌ای می‌توانند باشند. «جورپین» اولین سایتی است که اقدام به اجاره وسایل در شاخه‌های مختلف کرده است.

  تمایل به خوردن غذاهای سالم و بهبود کیفیت مواد غذایی و مصرفی، نیازی است که بیشتر از هر وقت دیگری احساس می‌شود. کسانی که محصولات طبیعی تولید می‌کنند، می‌توانند با توجه به داشتن مشتریان بالقوه، مطمئن باشند که یکی از شغل های پردرآمد را برای خود برگزیده‌اند.

  شرکت «گوکرن»، یکی از شرکت‌های فعال در این رشته است که تمرکز خود را بر تحقیق، آموزش، تولید و گسترش محصولات ارگانیک قرار داده است.

  پیچیدگی زندگی در دنیای امروز و نبودن فرصت کافی برای کارهای روزمره، ما را از برطرف کردن بسیاری از نیازهایمان دور می‌کند. خشکشویی لباس‌ها یکی از این نیازهاست که شاید در هیاهوی روزمرگی گم شود. بعضی سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها این کار را برای ما راحت کرده‌اند و می‌توانیم با خیال راحت لباس‌های خود را از درب منزل به آن‌ها تحویل دهیم و تمیز و اتو شده تحویل بگیریم.

  «دیجی واش»، زیر مجموعه «دیجی کالا» است و این خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه می‌دهد.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

  خیلی عالی بود واقعا لیست کاملی بود اونایی که میگن کار نیست بیان این این لیست رو بخونن تا با کارهای پر درآمد آشنا بشن این مطلب یک مشاورکالا و راهنای کامل در زمینه پیدا کردن کار است.

  در تعریف شغل این مشاغل همه ( شغل آزاد ) حساب میشن ؟

  سلام بله شغل آزاد حساب میشن

  خیلی عالی بود و جدید . واقعا استفاده کردیم و دوبار خواندم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  دنیای اقتصاد امروز ما، دچار تغییر و تحولات زیادی شده است. این روزها برای کسب درآمد، لازم نیست که در یک مکان خاص به صورت روزانه حضور فیزیکی داشته باشید. در دنیای امروز شرکت‌های موفق، برای حضور شما مبلغی پرداخت نمی‌کنند، بلکه ترجیح می‌دهند بابت عملکرد مثبت شما و ارزش افزوده‌ای که برای شرکت به ارمغان می‌آورید، پرداخت دست مزد شما را انجام دهند.

  همچنین عدم حضور شما در محل کار باعث می‌شود تا هم بتوانید با شرکت‌های مختلفی همکاری کنید و هم هزینه‌های حمل و نقل خود را به شدت کاهش دهید. اما این سیستم کاری در حال گذار است و هنوز کمتر کسی مشاغل خانگی را جدی می‌گیرد.

  این مقاله به علت لزوم آشنایی با کسب و کار خانگی در دنیای امروز و کمک به گسترش آن‌ها و راهنمایی علاقمندان به کار در منزل نوشته شده است و بیشتر به معرفی این شغل‌ها اختصاص دارد. خوب است به این نکته توجه داشته باشید، که در صورت انتخاب هر یک از این شغل های پردرآمد خانگی، باز هم می‌توانید از کار تمام وقت و بیرون از منزل بهره‌مند شوید و این کارها را در کنار کار بیرون از منزل خود انجام دهید و یا حتی از همین کارها به عنوان یک کار تمام وقت، که محیط اجرای آن منزل است، استفاده کنید.

  فهرست این مقاله

  ویژگی اصلی این شغل‌ها انعطاف پذیری و شناوری زمان آن‌ها و همچنین بهره‌مند شدن از آسایش خانه است. این شغل‌ها برای کسانی که تمایل به قرار گرفتن در چهارچوب‌های خشک کارهای حضوری را ندارند، و یا تمایل دارند زمان خواب و بیدارشان را بر اساس سلیقه‌ خود تنظیم کنند بسیار مناسب است. علاوه بر این، کار در منزل برای افراد خلاق بسیار جذاب و مفید خواهد بود، چرا که اجبار به رعایت قوانین کارهای حضوری، از میزان خلاقیت افراد کم خواهد کرد.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  در دنیای امروز ما، وجود زیرساخت اینترنت و انواع شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌ریز، باعث شده تا بسیاری از مشاغل را بتوانید در خانه‌ خود کنترل و هدایت کنید. در اینجا ما قصد دارید تا شما را با شغل های پردرآمد خانگی آشنا کنیم و همچنین میزان درآمد و تجهیزاتی که برای شروع آن نیاز دارید را به شما نشان دهیم. اگر قصد شروع کسب و کاری جدید در منزل را دارید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

  امروزه بسیاری از افراد کسب و کار‌های اینترنتی را برای درآمد زایی خود انتخاب کرده‌اند. زمانی که کسب و کار این دسته افراد گسترش پیدا کند، برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود، نیاز به یک نیروی انسانی خواهند داشت. در حال حاضر مدیریت اکانت‌ شبکه‌های اجتماعی تبدیل به یک شغل کاملا شناخته شده و بسیاری از افراد در این شغل مشغول درآمدزایی هستند.

  مزیت اصلی مدیریت شبکه‌های اجتماعی این است که شما می‌توانید به صورت همزمان مدیریت چند اکانت مختلف را بر عهده بگیرید و با این کار درآمد خود را افزایش دهید. برای شروع کار خود بهتر است رزومه‌ای تخصصی تهیه کرده و برای برندهای مختلف کسب و کار اینترنتی ارسال کنید. کانال‌های تلگرامی بسیاری هستند که به تدریج و با تلاش مدیران خود موفق شده‌اند عضوهای زیادی جمع کنند و از راه تبلیغاتف درآمد خوبی به دست آوردند. کانال تلگرامی «خبر فوری» یکی از این نمونه‌ها است.

   

 • دامنه نوسان
 • اگر به دنیای وب و کدنویسی علاقمند هستید، باید خوشحال باشید. زیرا در حال حاضر طراحی حرفه‌ای وبسایت، یکی از نیازهای روز اقتصاد ایران و یکی از بهترین است. بسیاری از مشاغل ترجیح می‌دهند تا وبسایتی برای فروش اینترنتی یا فروش مجازی خود طراحی کنند و به این طریق هم گام با روند پیشرفت جامعه حرکت کنند. اما در عین حال، طراحان آپدیت و به روز در کشور حضور ندارند و همین مساله باعث شده تا بسیاری از برندهای معتبر کشورمان، به دنبال نیروهای انسانی توانمند در این حوزه باشند.

  معمولا طراحی وبسایت به صورت پروژه‌ای انجام می‌شود و شما در انتهای پروژه، مبلغ توافقی خود را دریافت خواهید کرد. اما در عین حال می‌توانید به صورت دوره‌ای، وظیفه‌ تعمیر و نگهداری وبسایت را نیز عهده دار شوید و در این راستا مبالغ ماهیانه دریافت نمایید. به همین خاطر باید طراحی و کدنویسی وبسایت‌های اینترنتی را در زمره‌ شغل های پردرآمد خانگی قرار داد. آژانس دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت ابمان، یکی از شرکت‌های فعال و موفق در این عرصه است که می‌توانید با فرستادن رزومه خود برای آنها، فرصت شغلی خوبی فراهم کنید.

  طراحی UI یا همان رابط کاربری، یک علم روز و نیاز دنیای اقتصاد مجازی امروز ماست. وبسایت‌ها و موسسات زیادی هستند که تنها از طریق اینترنت مشغول به کار هستند. داشتن یک وبسایت عالی برای این دسته افراد، همانند یک مغازه‌ خوب در موقعیت مناسب و دارای دکوراسیون زیبا است. این دسته مشاغل همواره در تلاش هستند تا با بهبود وضعیت وبسایت خود، مشتریان زیادی را جذب کرده و در نتیجه درآمد بیشتری داشته باشند. مهم‌ترین اصل در طراحی یک وبسایت، رابط کاربری مناسب آن است.

  در حقیقت یک وبسایت عالی، باید کاملا یوزر فرندلی باشد. در حال حاضر افرادی هستند که تنها حوزه‌ فعالیت خود را محدود به طراحی رابط کاربری کرده‌اند. آن‌ها به دل جامعه رفته، از افراد می‌خواهند تا با وبسایت مد نظر کار کنند و نظرات خود را بیان کنند. سپس نظرات را تحلیل کرده و در رابط کاربری یک وبسایت اعمال می‌کنند. نیاز زیادی به این تخصص در جامعه وجود دارد و شما می‌توانید آن را تامین کنید. مرکز طراحی اسپیرال، نمونه یک شرکت موفق است که در این زمینه فعالیت می‌کند.

  این روزها تقریبا تمامی افراد جامعه ما از تلفن‌های همراه هوشمند استفاده می‌کنند. هر کدام از ما هم برای کوچک‌ترین مسائل خود، از نرم افزارهای مخصوصی روی تلفن همراه خودمان استفاده می‌کنیم. اگر تلفن همراه خود را یک بار بررسی کنید، خواهید دید که بیش از ده‌ها اپلیکیشن مختلف روی آن نصب کرده و از آن‌ها استفاده می‌کنید. طی سال‌های اخیر، اکثر افراد نیاز خود را از طریق تلفن همراه رفع می‌کنند و دیگر کمتر به وبسایت‌های مختلف مراجعه می‌نمایند.

  به همین خاطر، قطعا برندهای مختلف به دنبال ساخت نرم افزارهایی هستند تا بتوانند هم گام نیاز روز بازار حرکت کنند. شما می‌توانید در حوزه‌ طراحی و کدنویسی نرم‌افزار های مختلف اندروید یا IOS مشغول به کار شوید و درآمد بسیار مناسبی داشته باشید. طرف قرارداد شما معمولا شرکت‌های بزرگ هستند که به صورت پروژه‌ای با شما همکاری می‌کنند. اما در عین حال می‌توانید اپلیکیشن‌های مختلف تولید کرده و در نرم‌افزارهایی مثل بازار به فروش برسانید.

  امروزه این کار تبدیل به یکی از شغل های پردرآمد خانگی شده که طرفداران زیادی هم دارد. شرکت هاست ایران، تمرکز خود را بر طراحی نرم‌افزارهای تلفن همراه گذاشته است و اگر رزومه یا توانایی خوبی در این زمینه دارید، می‌توانید با آن‌ها ارتباط بگیرید.

  اگر کمی دقت کنید، خواهید دید که بیشتر ویدئوهای آپلود شده روی اینستاگرام را انیمیشن تشکیل می‌دهند. حتی پرفروش‌ترین فیلم‌های روز هالیوود نیز انیمیشن‌ها هستند. پس این مساله کاملا نشان دهنده‌ آن موضوع است که نیاز به سازنده‌ انیمیشن در حال افزایش است. در حال حاضر انیماتورهای کمی در ایران مشغول به کار هستند که دارای تخصص بسیار بالایی باشند.

  اگر کمی خلاقیت و هنر داشته باشید، می‌توانید در این حوزه تخصصی مشغول به کار شوید و از آن درآمد زیادی به دست آورید. انیماتور یکی از شغل های پردآمد خانگی محسوب می‌شود که برای شروع آن تنها نیاز به یک رایانه‌ قدرتمند خواهید داشت. برای شروع کار می‌توانید تعدادی شخصیت انیمیشن خلق کرده و برای آن داستان پردازی کنید تا به تدریج شهرت پیدا کنید. در حال حاضر شرکت پویانمایی صبا، فعال‌ترین مؤسسه در زمینه ساخت انیمیشن است.

  خوانندگی این روزها از یک شغل تبدیل به یک تفریح برای شهرت بیشتر شده است. از طرف دیگر، در گذشته برای ساخت یک موسیقی، نیاز به افراد زیاد و وسایل مختلفی داشتید. اما در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی، صدای تمام ادوات موسیقی را می‌توانید در یک نرم افزار کامپیوتری ایجاد کنید. آهنگسازی امروز تبدیل به یکی از شغل های پر درآمد خانگی شده که با کمی تمرین و شرکت در دوره‌های آموزشی، می‌توانید در آن شروع به کار کنید.

  البته معمولا کسانی که در این حوزه کسب درآمد بیشتری خواهند داشت، که به دنیای موسیقی نیز علاقه‌مند هستند. برای این کار نیاز به خلاقیت و نوآوری زیادی هم وجود دارد. پس اگر حس می‌کنید مهارت‌های لازم را دارید، می‌توانید چند قطعه بسازید و در رزومه‌ کاری خود قرار دهید. از بین شرکت‌های آهنگسازی ایرانی می‌توانیم از ترانه ساز نام ببریم.

  در دنیای تبلیغات امروز ما، نوشته نقش بسیار کم رنگی پیدا کرده و جای خود را به محتوای بصری داده است. اکثر مخاطبین برندهای بزرگ دنیا، دیدن یک ویدئو را به خواندن یک متن کسل کننده ترجیح می‌دهند، به همین خاطر بازار ساخت ویدئو‌های تبلیغاتی و ادیت آن‌ها بسیار داغ شده است. شما نیز اگر به کار در این زمینه علاقمند هستید، می‌توانید با یک دوره‌ آموزشی و کمی خلاقیت و آپدیت کردن خود با علم روز، در این حوزه مشغول به کار شوید.

  در ضمن باید بدانید که ادیت ویدئو محدود به ویدئو‌های تبلیغاتی نیست. بلکه شما می‌توانید فعالیت خود را به ساخت کلیپ‌های موسیقی و ادیت حرفه‌ای فیلم‌برداری مجالس گسترش دهید. با توجه به میزان پروژه‌های دریافتی، درآمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

  اگر بر زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری تسلط دارید، چرا به فکر درآمدزایی از آن نباشید؟ در حال حاضر با افزایش تجارت بین‌الملل و همچنین ترجمه‌ متون مختلف از منابع خارجی و انتشار آن بر روی وبسایت‌های ایرانی، نیاز به مترجم خبره شدیدا احساس می‌شود. مهم‌ترین موضوع در مورد مترجمی این است که برای کار نیازی به حضور فیزیکی نخواهید داشت. شما می‌توانید از مشتریان خود به صورت دورکاری فایل ترجمه را دریافت کنید و از طریق ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی، فایل ترجمه شده را به مخاطب خود ارجاع دهید

  تمام مراحل را می‌توانید در خانه‌ خود انجام دهید و بدون دردسر کسب درآمد داشته باشید. برای شروع بهتر است با شرکت‌های پیمان‌کاری همکاری کرده و با آن‌ها به صورت درصدی همکاری نمایید. پس از مدتی که به قدر کافی شناخته شدید و رزومه‌ درخشانی پیدا کردید، می‌توانید به تنهایی با شرکت‌های مختلف قرارداد ببندید. به همین خاطر مترجمی را می‌توان یکی از شغل های پردرآمد خانگی دانست. فعالیت دیگری که در رابطه با ترجمه و اینترنت می‌توانید انجام دهید، ترجمه و زیرنویس فارسی فیلم و سریال‌های خارجی است.

  در صورت تسلط کامل به زبان‌های خارجی که معمولا در مورد فیلم‌ها، زبان انگلیسی مورد نیاز است، به راحتی و از خانه می‌توانید از این طریق درآمدزایی کنید.

  بازار سرمایه یا همان بازار بورس، یکی از منابع درآمد بسیار مناسب برای بسیاری از افراد می‌تواند باشد. حتی اگر مشغله بسیار زیادی دارید اما از درآمد خود راضی نیستید، می‌توانید با مشارکت در بازار سرمایه یا همان بورس، درآمد مناسبی را به دست بیاروید. برای شروع تنها کافیست خودتان را به اولین کارگزاری بازار سرمایه برسانید و مجوز خرید و فروش بور را به دست بیاورید. خرید سهام و فروش آن این روزها همانند گذشته نیست. خوشبختانه با کمک بسترهایی مثل اینترنت و تلفن همراه هوشمند، خرید و فروش در بازار سرمایه نیز شکل جدیدی به خود پیدا کرده است.

  شما می‌توانید با یک نرم افزار ساده، از هر لحظه نوسان بازار سهام آگاه شوید و به موقع سهام خود را خرید و فروش کنید. به این طریق حتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و حتی در موقع استراحت خود نیز می‌توانید به سادگی و با چند کلیک، درآمد مناسبی را به دست بیاورید. البته پیش از ورود به این حوزه بهتر است تا در مورد نماد‌ها و وضعیت خرید و فروش بازارها اطلاعات به دست بیاورید. به تدریج قطعا عادت می‌کنید تا اخبار شرکت‌ها و سهامی‌ها را بررسی کنید تا شما نیز بتوانید در این حوزه پیش‌بینی موثقی داشته باشید.

  البته این کار در بین شغل های پردرآمد خانگی خیلی ریسک زیادی دارد و برای انجام آن حتما باید آموزش های لازم را دیده باشید تا به نتایج دلخواه برسید. در ایران شرکت خانه سرمایه با برگزاری کلاس آموزش بورس و ارئه بهترین آموزش ها در این زمینه زیر نظر سازمان بورس اوراق بهادار گام مهمی برای آموزش علاقه مندان این رشته برداشته است.

  این روزها اگر کمی در مورد بازار اقتصاد مدرن تحقیق کنید، خواهید دید که دنیا، دنیای ارزهای دیجیتال است. در حدود ۱۰ سال از ورود یکی از معتبر‌ترین ارزهای دیجیتال، یعنی بیت کوین به بازار می‌گذرد. اما در همین مدت نسبتا کوتاه، شاهد رشد چند صد برابری آن بوده‌ایم. به همین خاطر، خرید و فروش ارز‌های مختلف دیجیتال همانند بیت کوین، می‌تواند گزینه مناسبی برای کسب درآمد باشد.

  همچنین جالب است بدانید که در حال حاضر با استفاده از تجهیزاتی خاص، امکان استخراج بیت کوین نیز حتی برای افراد معمولی وجود دارد. برای شروع تنها کافیست یک کیف پول دیجیتال تهیه کنید و خرید و فروش خود را آغاز نمایید. شما می‌توانید در هر لحظه با کمک سایت‌های مختلف، از ارزش واقعی بیت کوین آگاه باشید و حتی با کمک صرافی‌های حقیقی و دیجیتال نیز خرید و فروش خود را انجام دهید و سود هنگفتی را از این طریق با کمترین زمان به دست بیاورید. موسسه سرمایه، یکی از شرکت‌های موفق بورسی است که می‌توانید با خیال راحت، فعالیت‌های خود را در رابطه با سرمایه‌گذاری در بورس از طریق این شرکت انجام دهید.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  افراد بسیاری وجود دارند که علاوه بر مشاغل مختلفی که در آنها فعالیت می‌کنند، توانایی و هنر ساخت انواع صنایع دستی را مانند عروسک، سفال، زیورآلات، مجسمه، تابلو، کیف و کفش سنتی، نقاشی و بسیاری کارهای دیگر دارند. اگر شما هم جزو این افراد هستید و هنری دارید که می‌توانید آن را ارائه دهید، با داشتن کمی آشنایی و تسلط به اینترنت می‌توانید محصولات خود را در این فضا به دیگران نشان دهید و به مرور مشتریان خاص خود را پیدا کنید.

  یکی از مشاغلی که با گسترش و نفوذ اینترنت در زندگی، وجودش به شدت لازم است، تولید محتوا برای سایت‌های مختلف است. هر محصولی که در فضای اینترنت به فروش می‌رسد، خدماتی که ارائه می‌شود، یا حتی سایت‌هایی که به منظور اطلاع‌رسانی و آگاهی در رشته‌های مختلف طراحی شده‌اند، به کسی نیاز دارند که بتواند مطالب مورد نظرشان را با بیان مناسب برای اینترنت و مختصر و مفید به دست کاربران برساند.

  برای اینکه تولید محتوا کنید نیاز به هیچ سرمایه‌ای جز دانش و تخصص ندارید و با هر سیستمی که به اینترنت متصل شود می‌توانید برای سایت‌ها و شرکت‌های مختلف، محتوا بنویسید. مهارت در نویسندگی و تدوین مطالب به شکلی که هم جذاب باشد و هم کاربر را برای پیوستن به سایت یا خرید کردن از آن تشویق کند، هنری است که لازمه کار یک تولیدکننده محتوای موفق است. گروه هنری سوما، نمونه موفق یکی شرکت ایرانی تولید محتوا است که با بهره‌گیری از نویسندگانی که در این زمینه مهارت دارند برای سایت‌های مختلف تولید محتوا می‌کند.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  موتور جستجوی شغل جابیکو www.jobico.ir l

  یک دلیل ساده برای شروع یک کسب و کار این است که به سود برسیم. خوب، بهترین و پرسودترین کسب و کارهای کوچک کدام‌ها هستند؟ چه چیزی یک ایده کسب و کار کوچک را پرسود می‌کند؟ اگر بخواهید یک کسب و کار کوچک راه‌اندازی کنید این‌ها سوالاتی هستند که به ذهن‌تان می‌آیند. در ادامه ۲۰ ایده کسب و کار کوچک پرسود را به شما معرفی می‌کنیم.

  همچنین بخوانید:

  همیشه به طراحان لباس نیاز است. وقتی پای پوشاک به میان می‌آید نسل جدید همیشه به دنبال طرح‌های منحصر به‌فرد است. شما می‌توانید این کار را به‌صورت پاره‌وقت در منزل انجام دهید یا با سرمایه‌ی کم یک تولیدی راه بیندازید. شما می‌توانید انتظارحاشیه‌ی سود ۳۰-۴۰ درصدی داشته‌باشید.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  شما در این حرفه با آهن و فولاد سر و کار دارید. شما می‌توانید حفاظ پنجره، کرکره و انواع موارد درخواستی مشتریان را بسازید. می‌توانید از یک مغازه‌ی کوچک کارتان را شروع کنید.

  ساخت مصنوعات چوبی یا مبلمان بسیار خوب و پرسود است. در این نوع کسب و کار شما می بایست براساس ضروریات بازار، مصنوعات چوبی بسازید. این کسب و کار مستلزم مهارت و کار زیاد است. شما می‌توانید از یک مغازه‌ی کوچک کارتان را شروع کنید.

  آب آشامیدنی خالص یک نیاز روزانه است. امروزه افراد نه تنها خارج از منزل بلکه در خانه نیز به آب آشامیدنی بسته‌بندی نیاز دارند. این افزایش تقاضا به‌خاطر افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به مسائل سلامتی است. از این‌رو، راه‌اندازی کسب و کار در زمینه‌ی بسته‌بندی آب آشامیدنی یک ایده‌ی کسب و کار موفق خواهد بود. لازم است بر راه‌اندازی یک سیستم تصفیه‌ی آب و بسته‌بندی، سرمایه‌گذاری ویژه‌ای انجام دهید.

  ساخت محصولات پلاستیکی یک ایده کسب و کار کم هزینه و پرسود است. تقاضا برای محصولات پلاستیکی مانند لیوان، ظرف‌های کوچک، بطری آب و .. بسیار بالا است. تنها کاری که برای موفقیت باید انجام دهید این است که بر فروش و بازاریابی این محصولات کار کنید.

  این کسب و کار مستلزم مهارت‌های زیاد، تمرین، ممارست و سرمایه‌گذاری است. سود حاشیه‌ای مرتبط با این کسب و کار بسیار بالا است.

  رستوران‌داری یک ایده‌ي کسب و کار بسیار پرسود است. موفقیت این کسب و کار به مکان رستوران و نوع غذایی که ارائه می‌شود بستگی دارد. اگر توانایی ارائه‌ی غذاهای خوشمزه به قیمت مناسب و معقول را دارید پس می‌توانید بازار را به دست بگیرید.

 • چه ارز دیجیتالی بخرم
 • در دنیای امروز افراد اسنک‌های آماده را ترجیح می‌دهند. از این رو، تهیه‌ی انواع اسنک می‌تواند یک کسب و کار بسیار موفق باشد. شما می‌توانید این کار را در منزل یا یک فروشگاه کوچک انجام دهید.

  روغن‌گیری از دانه‌های خوراکی مانند بادام، زیتون و … می‌تواند یک کسب و کار موفق باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دستگاه روغن‌گیری بخرید.

  محصولات لبنی بر پایه‌ی شیر همیشه مورد تقاضای بازار خانگی بوده‌است. شما می‌توانید با فروش محصولات لبنی به سود قابل توجهی دست پیدا کنید. تنها به یک مغازه‌ی کوچک و سرمایه‌ای اندک برای این کار نیاز دارید.

  از آن‌جایی‌که بازار تقاضا برای برنج هر روز بیشتر می‌شود، شما می‌توانید با اخذ چند مجوز به شالیکوبی و فروش برنج بپردازید.

  امروزه کادو به بخش جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شده‌است و از این‌رو فروش جعبه‌های کادویی نیز رونق یافته است.

  شما می‌توانید این کار را با سرمایه‌ی اندکی در خانه شروع کنید.

  هر فردی می‌تواند این کار را شروع کند. به سرمایه‌گذاری نیاز ندارد ولی با سود بسیار بالایی همراه است.

  به منظور شروع به‌کار به‌عنوان یک طراح داخلی به خلاقیت و مهارت نیاز دارید. شما می‌توانید از این راه پول زیادی بسازید.

  تأسیس یک مؤسسه‌ی کاریابی به هزینه‌ی زیادی نیاز ندارد. شما تنها به یک فضای کوچک و چند خاطب برای شروع کارتان نیاز دارید. نرخ بیکاری رو به افزایش است و به میزان زیادی به این‌گونه مؤسسات نیاز است.

  کسب و کار تلفن همراه به سرعت رو به رشد است. امروزه افراد عادی نیز تلفن‌های هوشمند را به تلفن‌های ساده ترجیح می‌دهند. بالارفتن میزان استفاده از تلفن‌های هوشمند یک فرصت کسب و کار بی‌نظیر را فراهم کرده‌است. برای شروع این کار، به مهارت و سرمایه نیاز دارید.

  اگر سرمایه‌ی کافی دارید می‌توانید اتومبیل‌های لوکس خریداری کنید و آن‌ها را کرایه بدهید. شما می‌توانید از این راه به سود برسید.

  راه‌اندازی این ایده‌ی کسب و کار به سرمایه‌ي بسیار زیادی نیاز دارد. شما می‌توانید جرثقیل، ماشین‌های حفاری و … بخرید و اجاره دهید.

  این کسب و کار به مهارت، نیروی انسانی و تخصص نیاز دارد. شرکت‌های بزرگ آماده‌ی پرداخت مبلغی منصفانه برای دریافت مشاوره‌ی خوب هستند.

  جابیکو اولین موتور جستجوی شغل است،…

  موتور جستجوی شغل جابیکو www.jobico.ir l

  جابیکو اولین موتور جستجوی شغل است، کافیست عنوان شغل مورد نظر خود را در بخش جستجوی جابیکو وارد و کلید اینتر را فشار دهید، جابیکو تمامی آگهی های استخدامی که با آن عنوان شغلی در سایت های استخدامی مختلف ثبت شده است را برای شما نمایش میدهد، www.jobico.ir


  مطلبی دیگر از این انتشارات


  مطلبی دیگر از این انتشارات


  مطلبی دیگر از این انتشارات

  02188746213

  کسب و کارهای کوچک پرسود همان عاملی هستند که می‌توانند سبب ثروتمند شدن شما گردند. هر انسانی به منظور گذران زندگی خود نیازمند اشتغال در یک کار است. با توجه به خصوصیات فردی هر شخص شیوه مناسب برای کسب درآمد توسط او می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است شما فردی باشید که ترجیح می‌دهید در یک شرکت کار کنید و ماهانه حقوق دریافت نمایید؛ حال برخی برخی از افراد چنین شرایطی را نمی‌پذیرند و به دنبال کسب و کارهای کوچک پرسود می‌روند.

  اگر شما جزء این دسته از افراد هستید و به دنبال تاسیس کسب و کارهای کوچک پرسود می‌گردید. مطالعه این مقاله می تواند برای‌تان بسیار مفید باشد. اگر قصد راه‌اندازی کسب و کار کوچکی برای خودتان را دارید؛ اما نمی‌دانید که باید چگونه و از کجا شروع کنید.

  با توجه به موارد گفته شده اگر شما به دنبال راه اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود ایرانی هستید، در ابتدا باید توانایی و استعداد های خود را بشناسید. با توجه به این موضوع میتوان گفت برای رشد و پیشرفت هر کسب و کاری اولین قدم شناخت توانایی­های خود است.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  به این موضوع توجه داشته باشید که بعد از شناخت توانایی خود بهتر است بازار و سلیقه افراد را در نظر بگیرید. در ادامه این مقاله بیشتر به موضوع کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کار ها پرداخته می­شود.

  کسب و کارهای کوچک پرسود جزء آن ردیف شغل‌هایی هستند که دیگر از حالت خانگی خود خارج شده‌اند. چنین کسب و کارهایی هستند که در آینده تبدیل به شرکت‌ها، موسسه‌ها و کمپانی‌های بزرگ تجارتی می‌گردند. در مقاله ای اختصاصی در مورد کسب و کار خانگی صحبت کردیم که می توانید آن را مطالعه نمایید.

  کسب و کارهای کوچک میزان درآمدی کمتر از شرکت‌های معمولی دارند. یک کسب و کار کوچک پرسود می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

  نانوایی، بیرون‌بر، آرایشگاه، عکاسی، فروشگاه اینترنتی، غذاخوری و غیره.

 • صرافی اینترنتی
 • بر اساس آمار ارائه شده در این خصوص تعداد کارکنان این کسب و کارها باید کمتر از ۱۰ نفر باشد. در غیر این صورت ممکن است در دسته‌بندی دیگری لحاظ شوند.

  با توجه به شرایط حال کشور اکثر افراد دیگر به دنبال چنین شغل‌هایی برای کسب درآمد هستند. ما قصد داریم چند تا از کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها را به شما معرفی کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همچنین پیشهاد می شود مقاله اختصاصی ما در مورد انواع کسب و کار را مطالعه کنید.

  گرایش به موفقیت بسیاری از جوانان را تشویق به شروع کسب و کار می‌کند. برخی از افراد با هدف دستیابی به جاه‌طلبی‌ها برای رسیدن به استقلال مالی اقدام به راه‌اندازی یک شغل می‌کنند.

  توجه کنید که راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک پرسود با چالش‌ها و سختی‌های خاص خود همراه خواهد بود.

  اما به این موضوع توجه داشته باشید که وجود چالش در هر کسب و کاری طبیعی است، اما بهتر است در است در این موارد تداوم داشته باشید، استمرار در انجام کارها در نهایت شما را به جایگاه مناسبی میرساند. با توجه به مواردی که اشاره شد، بهتر است هنگام مواجهه با چالش های مختلف در ابتدا صبور باشید، در مراحل بعدی سعی کنید، چالش پیش امده را به درستی بررسی کنید و در مراحل بعدی به حل چالش بپردازید.

  توجه کنید که چالش ها برای حل شدن به زمان و صبوری احتیاج دارند. سعی کنید ارام باشید و به اره حل مناسب فکر کنید.

  حال به منظور توسعه ایده‌های شما و همچنین گشودن افق‌های دید‌تان اقدام به تهیه لیستی از این مشاغل کردیم. توجه کنید که تنها داشتن سرمایه به منظور راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک پرسود کافی نیست.

  شما باید قادر به فعالیت و مقاومت در برابر رقابت‌های شدید بازار نیز باشید. قبل از شروع یک کار باید جنبه‌هایی مانند هزینه، امکان تحقق مدت زمان اتمام، مزایا و خطرات را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که برنامه‌ریزی، بازاریابی و مدیریت سه رکن اصلی تبدیل شدن به یک کسب و کار کوچک پرسود هستند.

  با توجه به آنلاین شدن اکثر کسب و کارها نیاز به تولید محتوا نیز افزایش یافته است. یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها احداث یک مجموعه به منظور تولید محتوا است. البته این کار جزء کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی به حساب می‌آید. کارهایی که در حوزه تولید محتوا انجام می‌شوند تماماً سود هستند. البته تولید محتوا تنها خلاصه به تولید محتوای متنی نمی‌شود. بازار تولید محتوای تصویری و ویدیویی نیز این روزها بسیار داغ است.

  محتوا را می‌توان مهم‌ترین عامل در دیده شدن سایت‌ها دانست. در اصل آن چیزی که سبب فروش یک جنس در فروشگاه اینترنتی می‌شود محتوا است. شما به راحتی و از طریق استخدام چند مقاله نویس و یا نویسنده می‌توانید استارت کسب و کار کوچک پرسود خود را بزنید. علاوه بر سایت‌ها شما می‌توانید اقدام به تهیه تولید محتوا برای انواع رسانه‌های اجتماعی نیز کنید.

  برای ایجاد تولید محتوای مناسب بهتر است بازار هدف و مخاطب را بشناسید، با توجه به این موضوع بهتر است در ابتدا با مخاطب خود ارتباط موثری برقرار کنید. برای نزدیک شدن به مخاطب سعی کنید تبلیغات درستی از محصول خود داشته باشید.

  در ادامه بررسی موضوع کسب و کارهای کوچک پرسود تولیدی می­توان گفت، تاثیر تبلیغات را دست کم نگیرید. با توجه به شرایط حال حاضر دنیا بیشتر کسب و کارها به سمت مجازی شدن رفته اند. کسب و کارهای مجازی برای پیشرفت و دستیابی به سود بیشتر احتیاج به تبلیغات دارند. با توجه به این موضوع سعی کنید با ابزارهای تبلیغات اشنا شوید و گسترش توانایی های خود در این زمینه پیشرفت کنید.

  راه‌اندازی رستوران می‌تواند سختی‌ها و هزینه‌های مخصوص به خود را داشته باشد. با در نظر گرفتن اینکه صنعت غذا و خوراکی میان مردم بسیار محبوب است؛ کامیون‌های غذایی می‌توانند انتخاب درستی برای شما باشند.

  اگر به دنبال راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود هستید، انجام این کار می‌تواند شما را به هدفتان برساند. با راه‌اندازی کامیون‌های غذایی دیگر نیاز به استخدام پرسنل و صرف هزینه تبلیغاتی ندارید.

  نانوایی یکی دیگر از کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران است.

  این شغل که جزء کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی نیز به حساب می‌آید نیاز هرروزه مردم برای زندگی است. شما می‌توانید با اضافه کردن چاشنی خلاقیت به نانوایی خود در بازه زمانی کوتاهی موفق شوید.

  توجه داشته باشید که احداث یک نانوایی مقررات خاصی در خصوص رعایت بهداشت دارد که رعایت آن ضروری است.

  در ادامه بررسی موضوع کسب و کارهای کوچک و پرسود در سال های اخیر تدوین ویدئو مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. با توجه به توسعه و گسترش کسب و کارهای مجازی این حرفه بسیار رشد کرده است. در همین راستا بهتر است مهارت های مربوط به این حرفع را بیاموزید و از این روش کسب درامد کنید.

  توجه داشته باشید امروزه بیشتر شرکت ها و کسب و کارها به تدوینگر ویدئو برای محصولات خود احتیاج دارند، در همین راستا با یادگیری مهارت ها در این زمینه به منبع درامد مناسبی می­رسید.

  آموزش غذاهای خوشمزه و خلاقانه یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد است. احداث کلاس آشپزی جزء یکی از کسب و کارها کوچک پرسود در ایران است. برای آموزش آشپزی شما تنها به یک مکان و آشپزخانه به منظور تدریس نیازمندید. پس سود خالص حاصل از این کار می‌تواند بسیار مناسب باشد.

  فروش بستنی به ویژه در ماه‌های گرم سال بسیار مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد. برای راه‌اندازی این کار که یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود است؛ شما به مغازه و لوازم مربوطه نیاز دارید. لوازم مورد نیاز برای شروع ایکار عبارتند از یخچال، آبمیوه گیری، میز و صندلی، بستنی ساز و غیره. توجه داشته باشید که باید مغازه بستنی فروشی خود را در محلی پررفت‌وآمد احداث کنید. نکته دیگر که باید در نظر بگیرید وجود جای پارک مناسب برای مشتریان است. اگر تمامی موارد را رعایت کنید قطعاً در کار خود موفق خواهید شد.

  بیرون برها و غذاهای خانگی طرفداران خاص خود را دارند. کسب و کارهای کوچک پرسود این‌چنینی برای زن‌های خانه‌دار بسیار مناسب است. خصوصاً اگر دستپخت بسیار لذیذی داشته باشند. برای شروع این‌کارعلاوه بر خرید و یا اجاره یک مکان مناسب، شما نیاز به تهیه روزانه مواد غذایی دارید. این‌کار جزء پرطرفدارترین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی است.

  این روزها طراحی‌سایت جزء مشاغل محبوب جوانان محسوب می‌شود.

  اگر به دنبال کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا هستید، طراحی سایت می‌تواند یکی از آن‌ها باشد. برای طراحی سایت شما نیاز به مکان خاصی ندارید و می‌توانید حتی در اتاق خود نیز کار کنید. البته توجه کنید که به منظور تبدیل شدن به یک طراح موفق باید کلاس‌های آموزشی آن را بگذرانید. شما می‌توانید اقدام به طراحی سایت برای انواع فروشگاه‌های اینترنتی و یا شرکت‌ها کنید.

  انجام این‌کار نیازمند دانستن مهارت برنامه‌نویسی است. در صورت داشتن این توانایی شما می‌توانید به راحتی اقدام به کسب درآمد از این طریق کنید. علاوه بر ساخت برنامه شما می‌توانید اقدام به آموزش این علم به دیگران نمایید. اگر دانش انجام این کار را داشته باشید، طراحی اپلیکیشن جزء کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها است.

  با در نظر گرفتن تاثیر فوق‌العاده ظاهر زیبا شرکت‌ها و فروشگاه‌ها در جذب مشتریان طراحی داخلی جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران محسوب می‌شود. به منظور راه‌اندازی این کسب و کار شما به دفتر کار، مجوز و وسایل مربوطه برای کار نیازمندید. اگر علاقه‌مند به فعالیت در این زمینه هستید، می‌توانید برای خود یک وب‌سایت طراحی کنید و مشتری جذب کنید. فعالیت در این زمینه می‌تواند درآمد بسیار مناسبی برای شما به همراه داشته باشد.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی خرد کردن سبزی است.

  شما می‌توانید این‌کار را هم به صورت دستی و هم با کمک دستگاه انجام دهید. با انتخاب این کسب و کار می‌توانید حتی در خانه خود نیز فعالیت کنید. اگر قصدتان جذب مشتری در سطح گسترده‌تر است، اجاره یک مغازه می‌تواند کمک کننده باشد.

  کارگاه‌های نجاری جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران هستند.

  اگر توانایی ساخت مبلمان و یا دیگر وسایل خانه را از جنس چوب دارید این‌کار مناسب شما است. همچنین می‌توانید به منظور گسترش تجارت‌تان نمونه کارهای نجاری خود را در سایت‌تان قرار دهید.

  ساخت لوازم چوبی در وهله اول مستلزم داشتن توانایی و مهارت ویژه در این زمینه است. سرمایه اولیه شروع این کسب و کار می‌تواند بسیار مناسب باشد. می‌توانید در ابتدا کار خود را از یک کارگاه کوچک شروع کنید و سپس با راه‌اندازی سایت وتجارت‌تان را توسعه بخشید. این‌کار حتی جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا نیز هست.

  شما می‌توانید از طریق هولد کردن و یا ترید کردن ارزهای دیجیتال اقدام به کسب درآمد کنید. هزینه‌ اولیه کسب و کارهای کوچک پرسود این‌چنینی برای شما تنها هزینه آموزش و هزینه خرید رمزارز است.

  اگر سابقه فعالیت در زمینه بورس ایران را دارید، انجام این کار می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. تجارت ارز دیجیتال می‌تواند شما را یک شبه پولدار سازد و یا تمامی دارایی‌های شما را نابود کند. البته کسب درآمد از این کار تنها محدود به دادوستد نمی‌شود. شما می‌توانید اقدام به احداث کلاس‌های آموزشی مهارت ارزهای دیجیتال کنید.

  با در نظر گرفتن محبوبیت رمزارزها در سطح جهانی، قطعا شاگردان زیادی پیدا خواهید کرد. توجه کنید که به منظور آموزش ترید شما نیازمند اجاره یا خرید یک مکان مناسب برای آموزش هستید. البته بهتر است در این راه فعالیت موثر در رسانه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام را فراموش نکنید.

  عکاسی جزء دیگر مشاغلی است که می‌تواند به عنوان یک کسب و کار کوچک مناسب باشد. اکثر کسب و کارها این روزها به منظور تبلیغات خود نیازمند به عکاسی حرفه‌ای هستند. در شبکه‌های اجتماعی استفاده از یک عکس مناسب می‌تواند یک تجارت را منقلب کند. البته باید به این نکته توجه کنید که تعداد فعالان در زمینه عکاسی در ایران خیلی زیاد است. اگر بتوانید در این زمینه خلاقیت را نیز به کیفیت کار خود اضافه کنید، قطعاً موفق خواهید شد.

  برای تبدیل به یک عکاس حرفه‌ای ابتدا باید کلاس‌های مرتبط با آن را پشت سر بگذارید. در ابتدای کار بهتر است تا در ازای دریافت هزینه‌ای کمتر از افراد برای خود چند نمونه کار تهیه کنید. به منظور فعالیت در این زمینه شما به آتلیه، دوربین‌های عکاسی، دکور و … نیازدارید.

  شما پس از اخذ مجوزهای قانونی می‌توانید اقدام به احداث پرورش مرغ، بوقلمون، بلدرچین و … کنید.

  عمده هزینه شروع این کسب و کار موارد ذکر شده زیر است:

  محلی تمیز، جواز، آبخوری حیوانات، کنترل کننده دما و …

  توجه داشته باشید که بروز هرگونه بیماری میان پرندگان‌تان می‌تواند به سرعت به باقی نیز سرایت کند. پس رعایت اصول بهداشتی و پرورشی در این کسب و کار خیلی مهم است. پرورش مرغ و یا بوقلمون جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران است. چنین کسب‌وکارهایی باید زیر نظر مستقیم سازمان دامپزشکی فعالیت کنند.

  ارائه خدمات در این زمینه نیازمند گذراندن دوره‌های آموزشی مربوطه است. افراد علاقه‌مند به فعالیت در این حیطه باید اصول خدمات به کودکان و سالمندان را بدانند. در سال‌های اخیر شاهد افزایش تعداد سالمندان در ایران بودیم. با توجه به این اطلاعات می‌توان انتظار داشت که نیاز به این شغل در آینده نزدیک بیشتر شود. با توجه به شاغل بودن خانواده برخی از سالمندان و کودکان، اقدام به استخدام افرادی به منظور پرستاری از آن‌ها می‌کنند. این دو قشر حساس جامعه نیازمند توجه و رسیدگی خاصی هستند. اگر مایلید که چنین شغلی را انتخاب کنید، باید علاوه بر داشتن اطلاعات و مهارت لازم، روحیه انجام این کار را نیز دارا باشید.

  بوتیک‌های لباس جزء مشاغل و کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران هستند. فرقی نمی‌کند که قصد احداث یک بوتیک زنانه را دارید یا یک بوتیک مردانه زیرا این کسب و کار همواره مورد توجه مردم قرار داشته است.

  به منظور توسعه کسب و کار کوچک خود ضروری است که در سایت و یا شبکه‌های اجتمائی نیز فعالیت داشته باشید. در عصر حاضر دیگر اکثر فروش بوتیک‌ها از طریق اپلیکیشن اینستاگرام و به صورت آنلاین است.

  اگر در زمینه مد و فشن بینش خوبی دارید، این کار می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. عمده هزینه راه‌اندازی این کسب و کار کوچک در زمین اجاره بوتیک و خرید لباس خرج می‌شود. فراموش نکنید که طراحی و دیزاین زیبا در محیط بوتیک می‌تواند شما را در تجارت‌تان موفق‌تر سازد.

  یکی دیگر از کسب و کارهای کوچک پرسود که میان جوانان بسیار محبوب است کافی شاپ است. شما با ارائه منویی بسیار جامع و کامل می‌توانید در زمان کوتاهی طرفداران خاص خود را پیدا کنید.

  فراموش نکنید که شروع هر کسب و کاری در ابتدا نیازمند صرف هزینه و زمان است. اگر در زمینه مدیریت یک کافه توانایی کافی دارید، احداث یک کافی شاپ می‌تواند شغل بسیار مناسبی باشد. کسب و کار کافی شاپ جزء شغل‌های شیک و لاکچری محسوب می‌شود.

  توجه کنید که جوانان اغلب کافی شاپ‌های زیبا و دنج را به منظور ملاقات با دوستان خود انتخاب می‌کنند. شما با ایجاد فضایی زیبا و دلنشین در کافی شاپ می‌توانید مشتریان زیادی جذب کنید. فراموش نکنید که فعالیت حرفه‌ای در شبکه اینستاگرام می‌تواند به تسریع روند موفقیت شما کمک کند.

  ممکن است اندکی هزینه اولیه احداث کافی شاپ در مقایسه با سایر کسب و کارهای ذکر شده بیشتر باشد. نگران نباشید، زیرا در صورتی که بتوانید ارتباط خوبی با مشتریان‌تان برقرار کنید به مرور زمان پیشرفت خواهید کرد.

  یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی ساخت زیورآلات دست‌ساز است. زیورآلات همواره توسط خانم‌ها مورد استقبال فوق‌العاده‌ای قرار گرفته‌اند. ساخت زیورآلات خود را باید از حالت عادی و معمولی خارج کنید و اندک خلاقیت به آن اضافه نمایید. شما می‌توانید بدون نیاز به اجاره مغازه و در خانه خود کسب درآمد کنید.

  با ساخت زیورآلاتی زیبا و قرار دادن نمونه کار در اینستاگرام می‌توانید فروش خوبی کسب کنید. مزیت فعالیت در زمینه زیورالات این است که می‌توانید اقدام به تهیه زیورآلات متنوعی کنید. شما می‌توانید به شیوه‌ای خلاقانه اقدام به ساخت زیورآلات پارچه‌ای، ویترایف چوبی و حتی رزینی کنید. هزینه شروع این کار بسیار کم است و می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد. ساخت زیورآلات جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا نیز محسوب می‌شود.

  شما می‌توانید با تسلط به دو و یا چند زبان به سادگی اقدام به کسب درآمد کنید. با مسلط بودن به زبان‌های خارجی می‌توانید در آموزشکده‌ها فعالیت نمایید و یا اقدام به ترجمه کتاب کنید. فراموش نکنید که با تسلط به زبان‌های خارجی می‌توانید از طریق تولید محتوای خارجی و تاسیس آموزشکده درآمد کسب کنید.

  با فراگیر شدن ویروس کرونا تدریس آنلاین محبوبیت زیادی پیدا کرد.

  اگر در زمینه‌ی هنر، ریاضیات و یا موضوعات دیگری تبحر دارید می‌توانید تجارت آنلاین خود را شروع کنید. سایت‌های زیادی هستند که به شما امکان تدریس خصوصی را می‌دهند. تنها کافی است یکی از این سایت‌ها را پیدا کنید و یا این که اقدام به ضبط دوره آنلاین یک مهارت خاص نمایید. برای مثال اگر مهارت آموزش کاشت ناخن را دارید، می‌توانید از آموزش خود فیلم بگیرید و در سایت برای فروش قرار دهید.

  شما می‌توانید از طریق نرم افزارهایی مانند اسکایپ و ادوبی کانکت اقدام به کسب درآمد از طریق تدریس خصوصی آنلاین کنید.

  نتیجه گیری

  ما در این مقاله سعی کردیم تا به معرفی ۲۰ تا از کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران در سال ۱۴۰۰ بپردازیم. و برای مشاوره کسب و کار می توانید با دکتر ویز تماس بگیرید.

  ما ۲۰ تا از کسب و کارهای کم هزینه و کوچکی که می‌توانند شما را موفق سازند معرفی کردیم.

  در نهایت توجه داشته باشید اگر قصد شروع کسب و کار خودتان را دارید، نترسید. در هر شرایطی سعی کنید، مسیر خود را شروع کنید و در ادامه با توجه به استعداد و توانایی های خود سعی کنید در مسیر پیشرفت کنید. یادگیری مهارت در مسیر پیشرفت را فراموش نکنید، هر مسیری احتیاج به کسب تجربه و مهارت دارد. با توجه به این موضوع سعی کنید در مسیر شروع کسب و کار خود اموزش را دست کم نگیرید و در نهایت برای رسیدن به مهارت مناسب صبور باشید.

  صبر مهم­ترین مولفه برای شروع و پیشرفت در کسب و کار شخصی است.

  اگر قصد شروع یک کسب و کار را دارید اما نمی‌دانید در چه زمینه‌ای باید فعالیت کنید، این مقاله مناسب شما است. پیشنهاد می شود در مورد تبلیغات کلیکی بیشتر بخوانید.

   

  برخی از سوالات رایج:

  1. تعریف کسب و کارهای کوچک چیست؟

  کسب و کارهای کوچک پر سود فعالیت هایی هستند که در زندگی امروز از خانگی بودن خارج شده اند و شکل صنعتی گرفته اند بعضی افراد با دارا بودن یک شغل در زمان های آزاد خود به فعالیت در این زمینه ها می پردازند.

  2. تعدادی از کسب و کارهای کوچک پر سود را نام ببرید؟

  1. تولید محتوا
  2. کامیون های غذایی
  3. نانوایی
  4. کلاس آشپزی
  5. بستنی فروشی

  3. تعداد افراد در یک کسب و کار کوچک چند نفر است؟

  تعداد افراد این کسب و کارها معمولا کمتر از 10 نفر است که اگر این تعداد بیشتر شود ممکن است در مدیریت کردن اعضا و مجموعه مشکل به وجود بیاید.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نام*

  ایمیل*

  وبگاه

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  02188746213

  کسب و کارهای کوچک پرسود همان عاملی هستند که می‌توانند سبب ثروتمند شدن شما گردند. هر انسانی به منظور گذران زندگی خود نیازمند اشتغال در یک کار است. با توجه به خصوصیات فردی هر شخص شیوه مناسب برای کسب درآمد توسط او می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است شما فردی باشید که ترجیح می‌دهید در یک شرکت کار کنید و ماهانه حقوق دریافت نمایید؛ حال برخی برخی از افراد چنین شرایطی را نمی‌پذیرند و به دنبال کسب و کارهای کوچک پرسود می‌روند.

  اگر شما جزء این دسته از افراد هستید و به دنبال تاسیس کسب و کارهای کوچک پرسود می‌گردید. مطالعه این مقاله می تواند برای‌تان بسیار مفید باشد. اگر قصد راه‌اندازی کسب و کار کوچکی برای خودتان را دارید؛ اما نمی‌دانید که باید چگونه و از کجا شروع کنید.

  با توجه به موارد گفته شده اگر شما به دنبال راه اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود ایرانی هستید، در ابتدا باید توانایی و استعداد های خود را بشناسید. با توجه به این موضوع میتوان گفت برای رشد و پیشرفت هر کسب و کاری اولین قدم شناخت توانایی­های خود است.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  به این موضوع توجه داشته باشید که بعد از شناخت توانایی خود بهتر است بازار و سلیقه افراد را در نظر بگیرید. در ادامه این مقاله بیشتر به موضوع کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کار ها پرداخته می­شود.

  کسب و کارهای کوچک پرسود جزء آن ردیف شغل‌هایی هستند که دیگر از حالت خانگی خود خارج شده‌اند. چنین کسب و کارهایی هستند که در آینده تبدیل به شرکت‌ها، موسسه‌ها و کمپانی‌های بزرگ تجارتی می‌گردند. در مقاله ای اختصاصی در مورد کسب و کار خانگی صحبت کردیم که می توانید آن را مطالعه نمایید.

  کسب و کارهای کوچک میزان درآمدی کمتر از شرکت‌های معمولی دارند. یک کسب و کار کوچک پرسود می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

  نانوایی، بیرون‌بر، آرایشگاه، عکاسی، فروشگاه اینترنتی، غذاخوری و غیره.

 • قیمت ریگ اتریوم
 • بر اساس آمار ارائه شده در این خصوص تعداد کارکنان این کسب و کارها باید کمتر از ۱۰ نفر باشد. در غیر این صورت ممکن است در دسته‌بندی دیگری لحاظ شوند.

  با توجه به شرایط حال کشور اکثر افراد دیگر به دنبال چنین شغل‌هایی برای کسب درآمد هستند. ما قصد داریم چند تا از کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها را به شما معرفی کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همچنین پیشهاد می شود مقاله اختصاصی ما در مورد انواع کسب و کار را مطالعه کنید.

  گرایش به موفقیت بسیاری از جوانان را تشویق به شروع کسب و کار می‌کند. برخی از افراد با هدف دستیابی به جاه‌طلبی‌ها برای رسیدن به استقلال مالی اقدام به راه‌اندازی یک شغل می‌کنند.

  توجه کنید که راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک پرسود با چالش‌ها و سختی‌های خاص خود همراه خواهد بود.

  اما به این موضوع توجه داشته باشید که وجود چالش در هر کسب و کاری طبیعی است، اما بهتر است در است در این موارد تداوم داشته باشید، استمرار در انجام کارها در نهایت شما را به جایگاه مناسبی میرساند. با توجه به مواردی که اشاره شد، بهتر است هنگام مواجهه با چالش های مختلف در ابتدا صبور باشید، در مراحل بعدی سعی کنید، چالش پیش امده را به درستی بررسی کنید و در مراحل بعدی به حل چالش بپردازید.

  توجه کنید که چالش ها برای حل شدن به زمان و صبوری احتیاج دارند. سعی کنید ارام باشید و به اره حل مناسب فکر کنید.

  حال به منظور توسعه ایده‌های شما و همچنین گشودن افق‌های دید‌تان اقدام به تهیه لیستی از این مشاغل کردیم. توجه کنید که تنها داشتن سرمایه به منظور راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک پرسود کافی نیست.

  شما باید قادر به فعالیت و مقاومت در برابر رقابت‌های شدید بازار نیز باشید. قبل از شروع یک کار باید جنبه‌هایی مانند هزینه، امکان تحقق مدت زمان اتمام، مزایا و خطرات را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که برنامه‌ریزی، بازاریابی و مدیریت سه رکن اصلی تبدیل شدن به یک کسب و کار کوچک پرسود هستند.

  با توجه به آنلاین شدن اکثر کسب و کارها نیاز به تولید محتوا نیز افزایش یافته است. یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها احداث یک مجموعه به منظور تولید محتوا است. البته این کار جزء کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی به حساب می‌آید. کارهایی که در حوزه تولید محتوا انجام می‌شوند تماماً سود هستند. البته تولید محتوا تنها خلاصه به تولید محتوای متنی نمی‌شود. بازار تولید محتوای تصویری و ویدیویی نیز این روزها بسیار داغ است.

  محتوا را می‌توان مهم‌ترین عامل در دیده شدن سایت‌ها دانست. در اصل آن چیزی که سبب فروش یک جنس در فروشگاه اینترنتی می‌شود محتوا است. شما به راحتی و از طریق استخدام چند مقاله نویس و یا نویسنده می‌توانید استارت کسب و کار کوچک پرسود خود را بزنید. علاوه بر سایت‌ها شما می‌توانید اقدام به تهیه تولید محتوا برای انواع رسانه‌های اجتماعی نیز کنید.

  برای ایجاد تولید محتوای مناسب بهتر است بازار هدف و مخاطب را بشناسید، با توجه به این موضوع بهتر است در ابتدا با مخاطب خود ارتباط موثری برقرار کنید. برای نزدیک شدن به مخاطب سعی کنید تبلیغات درستی از محصول خود داشته باشید.

  در ادامه بررسی موضوع کسب و کارهای کوچک پرسود تولیدی می­توان گفت، تاثیر تبلیغات را دست کم نگیرید. با توجه به شرایط حال حاضر دنیا بیشتر کسب و کارها به سمت مجازی شدن رفته اند. کسب و کارهای مجازی برای پیشرفت و دستیابی به سود بیشتر احتیاج به تبلیغات دارند. با توجه به این موضوع سعی کنید با ابزارهای تبلیغات اشنا شوید و گسترش توانایی های خود در این زمینه پیشرفت کنید.

  راه‌اندازی رستوران می‌تواند سختی‌ها و هزینه‌های مخصوص به خود را داشته باشد. با در نظر گرفتن اینکه صنعت غذا و خوراکی میان مردم بسیار محبوب است؛ کامیون‌های غذایی می‌توانند انتخاب درستی برای شما باشند.

  اگر به دنبال راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود هستید، انجام این کار می‌تواند شما را به هدفتان برساند. با راه‌اندازی کامیون‌های غذایی دیگر نیاز به استخدام پرسنل و صرف هزینه تبلیغاتی ندارید.

  نانوایی یکی دیگر از کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران است.

  این شغل که جزء کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی نیز به حساب می‌آید نیاز هرروزه مردم برای زندگی است. شما می‌توانید با اضافه کردن چاشنی خلاقیت به نانوایی خود در بازه زمانی کوتاهی موفق شوید.

  توجه داشته باشید که احداث یک نانوایی مقررات خاصی در خصوص رعایت بهداشت دارد که رعایت آن ضروری است.

  در ادامه بررسی موضوع کسب و کارهای کوچک و پرسود در سال های اخیر تدوین ویدئو مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. با توجه به توسعه و گسترش کسب و کارهای مجازی این حرفه بسیار رشد کرده است. در همین راستا بهتر است مهارت های مربوط به این حرفع را بیاموزید و از این روش کسب درامد کنید.

  توجه داشته باشید امروزه بیشتر شرکت ها و کسب و کارها به تدوینگر ویدئو برای محصولات خود احتیاج دارند، در همین راستا با یادگیری مهارت ها در این زمینه به منبع درامد مناسبی می­رسید.

  آموزش غذاهای خوشمزه و خلاقانه یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد است. احداث کلاس آشپزی جزء یکی از کسب و کارها کوچک پرسود در ایران است. برای آموزش آشپزی شما تنها به یک مکان و آشپزخانه به منظور تدریس نیازمندید. پس سود خالص حاصل از این کار می‌تواند بسیار مناسب باشد.

  فروش بستنی به ویژه در ماه‌های گرم سال بسیار مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد. برای راه‌اندازی این کار که یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود است؛ شما به مغازه و لوازم مربوطه نیاز دارید. لوازم مورد نیاز برای شروع ایکار عبارتند از یخچال، آبمیوه گیری، میز و صندلی، بستنی ساز و غیره. توجه داشته باشید که باید مغازه بستنی فروشی خود را در محلی پررفت‌وآمد احداث کنید. نکته دیگر که باید در نظر بگیرید وجود جای پارک مناسب برای مشتریان است. اگر تمامی موارد را رعایت کنید قطعاً در کار خود موفق خواهید شد.

  بیرون برها و غذاهای خانگی طرفداران خاص خود را دارند. کسب و کارهای کوچک پرسود این‌چنینی برای زن‌های خانه‌دار بسیار مناسب است. خصوصاً اگر دستپخت بسیار لذیذی داشته باشند. برای شروع این‌کارعلاوه بر خرید و یا اجاره یک مکان مناسب، شما نیاز به تهیه روزانه مواد غذایی دارید. این‌کار جزء پرطرفدارترین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی است.

  این روزها طراحی‌سایت جزء مشاغل محبوب جوانان محسوب می‌شود.

  اگر به دنبال کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا هستید، طراحی سایت می‌تواند یکی از آن‌ها باشد. برای طراحی سایت شما نیاز به مکان خاصی ندارید و می‌توانید حتی در اتاق خود نیز کار کنید. البته توجه کنید که به منظور تبدیل شدن به یک طراح موفق باید کلاس‌های آموزشی آن را بگذرانید. شما می‌توانید اقدام به طراحی سایت برای انواع فروشگاه‌های اینترنتی و یا شرکت‌ها کنید.

  انجام این‌کار نیازمند دانستن مهارت برنامه‌نویسی است. در صورت داشتن این توانایی شما می‌توانید به راحتی اقدام به کسب درآمد از این طریق کنید. علاوه بر ساخت برنامه شما می‌توانید اقدام به آموزش این علم به دیگران نمایید. اگر دانش انجام این کار را داشته باشید، طراحی اپلیکیشن جزء کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها است.

  با در نظر گرفتن تاثیر فوق‌العاده ظاهر زیبا شرکت‌ها و فروشگاه‌ها در جذب مشتریان طراحی داخلی جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران محسوب می‌شود. به منظور راه‌اندازی این کسب و کار شما به دفتر کار، مجوز و وسایل مربوطه برای کار نیازمندید. اگر علاقه‌مند به فعالیت در این زمینه هستید، می‌توانید برای خود یک وب‌سایت طراحی کنید و مشتری جذب کنید. فعالیت در این زمینه می‌تواند درآمد بسیار مناسبی برای شما به همراه داشته باشد.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی خرد کردن سبزی است.

  شما می‌توانید این‌کار را هم به صورت دستی و هم با کمک دستگاه انجام دهید. با انتخاب این کسب و کار می‌توانید حتی در خانه خود نیز فعالیت کنید. اگر قصدتان جذب مشتری در سطح گسترده‌تر است، اجاره یک مغازه می‌تواند کمک کننده باشد.

  کارگاه‌های نجاری جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران هستند.

  اگر توانایی ساخت مبلمان و یا دیگر وسایل خانه را از جنس چوب دارید این‌کار مناسب شما است. همچنین می‌توانید به منظور گسترش تجارت‌تان نمونه کارهای نجاری خود را در سایت‌تان قرار دهید.

  ساخت لوازم چوبی در وهله اول مستلزم داشتن توانایی و مهارت ویژه در این زمینه است. سرمایه اولیه شروع این کسب و کار می‌تواند بسیار مناسب باشد. می‌توانید در ابتدا کار خود را از یک کارگاه کوچک شروع کنید و سپس با راه‌اندازی سایت وتجارت‌تان را توسعه بخشید. این‌کار حتی جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا نیز هست.

  شما می‌توانید از طریق هولد کردن و یا ترید کردن ارزهای دیجیتال اقدام به کسب درآمد کنید. هزینه‌ اولیه کسب و کارهای کوچک پرسود این‌چنینی برای شما تنها هزینه آموزش و هزینه خرید رمزارز است.

  اگر سابقه فعالیت در زمینه بورس ایران را دارید، انجام این کار می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. تجارت ارز دیجیتال می‌تواند شما را یک شبه پولدار سازد و یا تمامی دارایی‌های شما را نابود کند. البته کسب درآمد از این کار تنها محدود به دادوستد نمی‌شود. شما می‌توانید اقدام به احداث کلاس‌های آموزشی مهارت ارزهای دیجیتال کنید.

  با در نظر گرفتن محبوبیت رمزارزها در سطح جهانی، قطعا شاگردان زیادی پیدا خواهید کرد. توجه کنید که به منظور آموزش ترید شما نیازمند اجاره یا خرید یک مکان مناسب برای آموزش هستید. البته بهتر است در این راه فعالیت موثر در رسانه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام را فراموش نکنید.

  عکاسی جزء دیگر مشاغلی است که می‌تواند به عنوان یک کسب و کار کوچک مناسب باشد. اکثر کسب و کارها این روزها به منظور تبلیغات خود نیازمند به عکاسی حرفه‌ای هستند. در شبکه‌های اجتماعی استفاده از یک عکس مناسب می‌تواند یک تجارت را منقلب کند. البته باید به این نکته توجه کنید که تعداد فعالان در زمینه عکاسی در ایران خیلی زیاد است. اگر بتوانید در این زمینه خلاقیت را نیز به کیفیت کار خود اضافه کنید، قطعاً موفق خواهید شد.

  برای تبدیل به یک عکاس حرفه‌ای ابتدا باید کلاس‌های مرتبط با آن را پشت سر بگذارید. در ابتدای کار بهتر است تا در ازای دریافت هزینه‌ای کمتر از افراد برای خود چند نمونه کار تهیه کنید. به منظور فعالیت در این زمینه شما به آتلیه، دوربین‌های عکاسی، دکور و … نیازدارید.

  شما پس از اخذ مجوزهای قانونی می‌توانید اقدام به احداث پرورش مرغ، بوقلمون، بلدرچین و … کنید.

  عمده هزینه شروع این کسب و کار موارد ذکر شده زیر است:

  محلی تمیز، جواز، آبخوری حیوانات، کنترل کننده دما و …

  توجه داشته باشید که بروز هرگونه بیماری میان پرندگان‌تان می‌تواند به سرعت به باقی نیز سرایت کند. پس رعایت اصول بهداشتی و پرورشی در این کسب و کار خیلی مهم است. پرورش مرغ و یا بوقلمون جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران است. چنین کسب‌وکارهایی باید زیر نظر مستقیم سازمان دامپزشکی فعالیت کنند.

  ارائه خدمات در این زمینه نیازمند گذراندن دوره‌های آموزشی مربوطه است. افراد علاقه‌مند به فعالیت در این حیطه باید اصول خدمات به کودکان و سالمندان را بدانند. در سال‌های اخیر شاهد افزایش تعداد سالمندان در ایران بودیم. با توجه به این اطلاعات می‌توان انتظار داشت که نیاز به این شغل در آینده نزدیک بیشتر شود. با توجه به شاغل بودن خانواده برخی از سالمندان و کودکان، اقدام به استخدام افرادی به منظور پرستاری از آن‌ها می‌کنند. این دو قشر حساس جامعه نیازمند توجه و رسیدگی خاصی هستند. اگر مایلید که چنین شغلی را انتخاب کنید، باید علاوه بر داشتن اطلاعات و مهارت لازم، روحیه انجام این کار را نیز دارا باشید.

  بوتیک‌های لباس جزء مشاغل و کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران هستند. فرقی نمی‌کند که قصد احداث یک بوتیک زنانه را دارید یا یک بوتیک مردانه زیرا این کسب و کار همواره مورد توجه مردم قرار داشته است.

  به منظور توسعه کسب و کار کوچک خود ضروری است که در سایت و یا شبکه‌های اجتمائی نیز فعالیت داشته باشید. در عصر حاضر دیگر اکثر فروش بوتیک‌ها از طریق اپلیکیشن اینستاگرام و به صورت آنلاین است.

  اگر در زمینه مد و فشن بینش خوبی دارید، این کار می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. عمده هزینه راه‌اندازی این کسب و کار کوچک در زمین اجاره بوتیک و خرید لباس خرج می‌شود. فراموش نکنید که طراحی و دیزاین زیبا در محیط بوتیک می‌تواند شما را در تجارت‌تان موفق‌تر سازد.

  یکی دیگر از کسب و کارهای کوچک پرسود که میان جوانان بسیار محبوب است کافی شاپ است. شما با ارائه منویی بسیار جامع و کامل می‌توانید در زمان کوتاهی طرفداران خاص خود را پیدا کنید.

  فراموش نکنید که شروع هر کسب و کاری در ابتدا نیازمند صرف هزینه و زمان است. اگر در زمینه مدیریت یک کافه توانایی کافی دارید، احداث یک کافی شاپ می‌تواند شغل بسیار مناسبی باشد. کسب و کار کافی شاپ جزء شغل‌های شیک و لاکچری محسوب می‌شود.

  توجه کنید که جوانان اغلب کافی شاپ‌های زیبا و دنج را به منظور ملاقات با دوستان خود انتخاب می‌کنند. شما با ایجاد فضایی زیبا و دلنشین در کافی شاپ می‌توانید مشتریان زیادی جذب کنید. فراموش نکنید که فعالیت حرفه‌ای در شبکه اینستاگرام می‌تواند به تسریع روند موفقیت شما کمک کند.

  ممکن است اندکی هزینه اولیه احداث کافی شاپ در مقایسه با سایر کسب و کارهای ذکر شده بیشتر باشد. نگران نباشید، زیرا در صورتی که بتوانید ارتباط خوبی با مشتریان‌تان برقرار کنید به مرور زمان پیشرفت خواهید کرد.

  یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی ساخت زیورآلات دست‌ساز است. زیورآلات همواره توسط خانم‌ها مورد استقبال فوق‌العاده‌ای قرار گرفته‌اند. ساخت زیورآلات خود را باید از حالت عادی و معمولی خارج کنید و اندک خلاقیت به آن اضافه نمایید. شما می‌توانید بدون نیاز به اجاره مغازه و در خانه خود کسب درآمد کنید.

  با ساخت زیورآلاتی زیبا و قرار دادن نمونه کار در اینستاگرام می‌توانید فروش خوبی کسب کنید. مزیت فعالیت در زمینه زیورالات این است که می‌توانید اقدام به تهیه زیورآلات متنوعی کنید. شما می‌توانید به شیوه‌ای خلاقانه اقدام به ساخت زیورآلات پارچه‌ای، ویترایف چوبی و حتی رزینی کنید. هزینه شروع این کار بسیار کم است و می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد. ساخت زیورآلات جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا نیز محسوب می‌شود.

  شما می‌توانید با تسلط به دو و یا چند زبان به سادگی اقدام به کسب درآمد کنید. با مسلط بودن به زبان‌های خارجی می‌توانید در آموزشکده‌ها فعالیت نمایید و یا اقدام به ترجمه کتاب کنید. فراموش نکنید که با تسلط به زبان‌های خارجی می‌توانید از طریق تولید محتوای خارجی و تاسیس آموزشکده درآمد کسب کنید.

  با فراگیر شدن ویروس کرونا تدریس آنلاین محبوبیت زیادی پیدا کرد.

  اگر در زمینه‌ی هنر، ریاضیات و یا موضوعات دیگری تبحر دارید می‌توانید تجارت آنلاین خود را شروع کنید. سایت‌های زیادی هستند که به شما امکان تدریس خصوصی را می‌دهند. تنها کافی است یکی از این سایت‌ها را پیدا کنید و یا این که اقدام به ضبط دوره آنلاین یک مهارت خاص نمایید. برای مثال اگر مهارت آموزش کاشت ناخن را دارید، می‌توانید از آموزش خود فیلم بگیرید و در سایت برای فروش قرار دهید.

  شما می‌توانید از طریق نرم افزارهایی مانند اسکایپ و ادوبی کانکت اقدام به کسب درآمد از طریق تدریس خصوصی آنلاین کنید.

  نتیجه گیری

  ما در این مقاله سعی کردیم تا به معرفی ۲۰ تا از کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران در سال ۱۴۰۰ بپردازیم. و برای مشاوره کسب و کار می توانید با دکتر ویز تماس بگیرید.

  ما ۲۰ تا از کسب و کارهای کم هزینه و کوچکی که می‌توانند شما را موفق سازند معرفی کردیم.

  در نهایت توجه داشته باشید اگر قصد شروع کسب و کار خودتان را دارید، نترسید. در هر شرایطی سعی کنید، مسیر خود را شروع کنید و در ادامه با توجه به استعداد و توانایی های خود سعی کنید در مسیر پیشرفت کنید. یادگیری مهارت در مسیر پیشرفت را فراموش نکنید، هر مسیری احتیاج به کسب تجربه و مهارت دارد. با توجه به این موضوع سعی کنید در مسیر شروع کسب و کار خود اموزش را دست کم نگیرید و در نهایت برای رسیدن به مهارت مناسب صبور باشید.

  صبر مهم­ترین مولفه برای شروع و پیشرفت در کسب و کار شخصی است.

  اگر قصد شروع یک کسب و کار را دارید اما نمی‌دانید در چه زمینه‌ای باید فعالیت کنید، این مقاله مناسب شما است. پیشنهاد می شود در مورد تبلیغات کلیکی بیشتر بخوانید.

   

  برخی از سوالات رایج:

  1. تعریف کسب و کارهای کوچک چیست؟

  کسب و کارهای کوچک پر سود فعالیت هایی هستند که در زندگی امروز از خانگی بودن خارج شده اند و شکل صنعتی گرفته اند بعضی افراد با دارا بودن یک شغل در زمان های آزاد خود به فعالیت در این زمینه ها می پردازند.

  2. تعدادی از کسب و کارهای کوچک پر سود را نام ببرید؟

  1. تولید محتوا
  2. کامیون های غذایی
  3. نانوایی
  4. کلاس آشپزی
  5. بستنی فروشی

  3. تعداد افراد در یک کسب و کار کوچک چند نفر است؟

  تعداد افراد این کسب و کارها معمولا کمتر از 10 نفر است که اگر این تعداد بیشتر شود ممکن است در مدیریت کردن اعضا و مجموعه مشکل به وجود بیاید.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نام*

  ایمیل*

  وبگاه

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  02188746213

  کسب و کارهای کوچک پرسود همان عاملی هستند که می‌توانند سبب ثروتمند شدن شما گردند. هر انسانی به منظور گذران زندگی خود نیازمند اشتغال در یک کار است. با توجه به خصوصیات فردی هر شخص شیوه مناسب برای کسب درآمد توسط او می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است شما فردی باشید که ترجیح می‌دهید در یک شرکت کار کنید و ماهانه حقوق دریافت نمایید؛ حال برخی برخی از افراد چنین شرایطی را نمی‌پذیرند و به دنبال کسب و کارهای کوچک پرسود می‌روند.

  اگر شما جزء این دسته از افراد هستید و به دنبال تاسیس کسب و کارهای کوچک پرسود می‌گردید. مطالعه این مقاله می تواند برای‌تان بسیار مفید باشد. اگر قصد راه‌اندازی کسب و کار کوچکی برای خودتان را دارید؛ اما نمی‌دانید که باید چگونه و از کجا شروع کنید.

  با توجه به موارد گفته شده اگر شما به دنبال راه اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود ایرانی هستید، در ابتدا باید توانایی و استعداد های خود را بشناسید. با توجه به این موضوع میتوان گفت برای رشد و پیشرفت هر کسب و کاری اولین قدم شناخت توانایی­های خود است.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  به این موضوع توجه داشته باشید که بعد از شناخت توانایی خود بهتر است بازار و سلیقه افراد را در نظر بگیرید. در ادامه این مقاله بیشتر به موضوع کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کار ها پرداخته می­شود.

  کسب و کارهای کوچک پرسود جزء آن ردیف شغل‌هایی هستند که دیگر از حالت خانگی خود خارج شده‌اند. چنین کسب و کارهایی هستند که در آینده تبدیل به شرکت‌ها، موسسه‌ها و کمپانی‌های بزرگ تجارتی می‌گردند. در مقاله ای اختصاصی در مورد کسب و کار خانگی صحبت کردیم که می توانید آن را مطالعه نمایید.

  کسب و کارهای کوچک میزان درآمدی کمتر از شرکت‌های معمولی دارند. یک کسب و کار کوچک پرسود می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

  نانوایی، بیرون‌بر، آرایشگاه، عکاسی، فروشگاه اینترنتی، غذاخوری و غیره.

 • محاسبه درامد کارت گرافیک
 • بر اساس آمار ارائه شده در این خصوص تعداد کارکنان این کسب و کارها باید کمتر از ۱۰ نفر باشد. در غیر این صورت ممکن است در دسته‌بندی دیگری لحاظ شوند.

  با توجه به شرایط حال کشور اکثر افراد دیگر به دنبال چنین شغل‌هایی برای کسب درآمد هستند. ما قصد داریم چند تا از کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها را به شما معرفی کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همچنین پیشهاد می شود مقاله اختصاصی ما در مورد انواع کسب و کار را مطالعه کنید.

  گرایش به موفقیت بسیاری از جوانان را تشویق به شروع کسب و کار می‌کند. برخی از افراد با هدف دستیابی به جاه‌طلبی‌ها برای رسیدن به استقلال مالی اقدام به راه‌اندازی یک شغل می‌کنند.

  توجه کنید که راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک پرسود با چالش‌ها و سختی‌های خاص خود همراه خواهد بود.

  اما به این موضوع توجه داشته باشید که وجود چالش در هر کسب و کاری طبیعی است، اما بهتر است در است در این موارد تداوم داشته باشید، استمرار در انجام کارها در نهایت شما را به جایگاه مناسبی میرساند. با توجه به مواردی که اشاره شد، بهتر است هنگام مواجهه با چالش های مختلف در ابتدا صبور باشید، در مراحل بعدی سعی کنید، چالش پیش امده را به درستی بررسی کنید و در مراحل بعدی به حل چالش بپردازید.

  توجه کنید که چالش ها برای حل شدن به زمان و صبوری احتیاج دارند. سعی کنید ارام باشید و به اره حل مناسب فکر کنید.

  حال به منظور توسعه ایده‌های شما و همچنین گشودن افق‌های دید‌تان اقدام به تهیه لیستی از این مشاغل کردیم. توجه کنید که تنها داشتن سرمایه به منظور راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک پرسود کافی نیست.

  شما باید قادر به فعالیت و مقاومت در برابر رقابت‌های شدید بازار نیز باشید. قبل از شروع یک کار باید جنبه‌هایی مانند هزینه، امکان تحقق مدت زمان اتمام، مزایا و خطرات را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که برنامه‌ریزی، بازاریابی و مدیریت سه رکن اصلی تبدیل شدن به یک کسب و کار کوچک پرسود هستند.

  با توجه به آنلاین شدن اکثر کسب و کارها نیاز به تولید محتوا نیز افزایش یافته است. یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها احداث یک مجموعه به منظور تولید محتوا است. البته این کار جزء کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی به حساب می‌آید. کارهایی که در حوزه تولید محتوا انجام می‌شوند تماماً سود هستند. البته تولید محتوا تنها خلاصه به تولید محتوای متنی نمی‌شود. بازار تولید محتوای تصویری و ویدیویی نیز این روزها بسیار داغ است.

  محتوا را می‌توان مهم‌ترین عامل در دیده شدن سایت‌ها دانست. در اصل آن چیزی که سبب فروش یک جنس در فروشگاه اینترنتی می‌شود محتوا است. شما به راحتی و از طریق استخدام چند مقاله نویس و یا نویسنده می‌توانید استارت کسب و کار کوچک پرسود خود را بزنید. علاوه بر سایت‌ها شما می‌توانید اقدام به تهیه تولید محتوا برای انواع رسانه‌های اجتماعی نیز کنید.

  برای ایجاد تولید محتوای مناسب بهتر است بازار هدف و مخاطب را بشناسید، با توجه به این موضوع بهتر است در ابتدا با مخاطب خود ارتباط موثری برقرار کنید. برای نزدیک شدن به مخاطب سعی کنید تبلیغات درستی از محصول خود داشته باشید.

  در ادامه بررسی موضوع کسب و کارهای کوچک پرسود تولیدی می­توان گفت، تاثیر تبلیغات را دست کم نگیرید. با توجه به شرایط حال حاضر دنیا بیشتر کسب و کارها به سمت مجازی شدن رفته اند. کسب و کارهای مجازی برای پیشرفت و دستیابی به سود بیشتر احتیاج به تبلیغات دارند. با توجه به این موضوع سعی کنید با ابزارهای تبلیغات اشنا شوید و گسترش توانایی های خود در این زمینه پیشرفت کنید.

  راه‌اندازی رستوران می‌تواند سختی‌ها و هزینه‌های مخصوص به خود را داشته باشد. با در نظر گرفتن اینکه صنعت غذا و خوراکی میان مردم بسیار محبوب است؛ کامیون‌های غذایی می‌توانند انتخاب درستی برای شما باشند.

  اگر به دنبال راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود هستید، انجام این کار می‌تواند شما را به هدفتان برساند. با راه‌اندازی کامیون‌های غذایی دیگر نیاز به استخدام پرسنل و صرف هزینه تبلیغاتی ندارید.

  نانوایی یکی دیگر از کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران است.

  این شغل که جزء کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی نیز به حساب می‌آید نیاز هرروزه مردم برای زندگی است. شما می‌توانید با اضافه کردن چاشنی خلاقیت به نانوایی خود در بازه زمانی کوتاهی موفق شوید.

  توجه داشته باشید که احداث یک نانوایی مقررات خاصی در خصوص رعایت بهداشت دارد که رعایت آن ضروری است.

  در ادامه بررسی موضوع کسب و کارهای کوچک و پرسود در سال های اخیر تدوین ویدئو مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. با توجه به توسعه و گسترش کسب و کارهای مجازی این حرفه بسیار رشد کرده است. در همین راستا بهتر است مهارت های مربوط به این حرفع را بیاموزید و از این روش کسب درامد کنید.

  توجه داشته باشید امروزه بیشتر شرکت ها و کسب و کارها به تدوینگر ویدئو برای محصولات خود احتیاج دارند، در همین راستا با یادگیری مهارت ها در این زمینه به منبع درامد مناسبی می­رسید.

  آموزش غذاهای خوشمزه و خلاقانه یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد است. احداث کلاس آشپزی جزء یکی از کسب و کارها کوچک پرسود در ایران است. برای آموزش آشپزی شما تنها به یک مکان و آشپزخانه به منظور تدریس نیازمندید. پس سود خالص حاصل از این کار می‌تواند بسیار مناسب باشد.

  فروش بستنی به ویژه در ماه‌های گرم سال بسیار مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد. برای راه‌اندازی این کار که یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود است؛ شما به مغازه و لوازم مربوطه نیاز دارید. لوازم مورد نیاز برای شروع ایکار عبارتند از یخچال، آبمیوه گیری، میز و صندلی، بستنی ساز و غیره. توجه داشته باشید که باید مغازه بستنی فروشی خود را در محلی پررفت‌وآمد احداث کنید. نکته دیگر که باید در نظر بگیرید وجود جای پارک مناسب برای مشتریان است. اگر تمامی موارد را رعایت کنید قطعاً در کار خود موفق خواهید شد.

  بیرون برها و غذاهای خانگی طرفداران خاص خود را دارند. کسب و کارهای کوچک پرسود این‌چنینی برای زن‌های خانه‌دار بسیار مناسب است. خصوصاً اگر دستپخت بسیار لذیذی داشته باشند. برای شروع این‌کارعلاوه بر خرید و یا اجاره یک مکان مناسب، شما نیاز به تهیه روزانه مواد غذایی دارید. این‌کار جزء پرطرفدارترین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی است.

  این روزها طراحی‌سایت جزء مشاغل محبوب جوانان محسوب می‌شود.

  اگر به دنبال کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا هستید، طراحی سایت می‌تواند یکی از آن‌ها باشد. برای طراحی سایت شما نیاز به مکان خاصی ندارید و می‌توانید حتی در اتاق خود نیز کار کنید. البته توجه کنید که به منظور تبدیل شدن به یک طراح موفق باید کلاس‌های آموزشی آن را بگذرانید. شما می‌توانید اقدام به طراحی سایت برای انواع فروشگاه‌های اینترنتی و یا شرکت‌ها کنید.

  انجام این‌کار نیازمند دانستن مهارت برنامه‌نویسی است. در صورت داشتن این توانایی شما می‌توانید به راحتی اقدام به کسب درآمد از این طریق کنید. علاوه بر ساخت برنامه شما می‌توانید اقدام به آموزش این علم به دیگران نمایید. اگر دانش انجام این کار را داشته باشید، طراحی اپلیکیشن جزء کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها است.

  با در نظر گرفتن تاثیر فوق‌العاده ظاهر زیبا شرکت‌ها و فروشگاه‌ها در جذب مشتریان طراحی داخلی جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران محسوب می‌شود. به منظور راه‌اندازی این کسب و کار شما به دفتر کار، مجوز و وسایل مربوطه برای کار نیازمندید. اگر علاقه‌مند به فعالیت در این زمینه هستید، می‌توانید برای خود یک وب‌سایت طراحی کنید و مشتری جذب کنید. فعالیت در این زمینه می‌تواند درآمد بسیار مناسبی برای شما به همراه داشته باشد.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی خرد کردن سبزی است.

  شما می‌توانید این‌کار را هم به صورت دستی و هم با کمک دستگاه انجام دهید. با انتخاب این کسب و کار می‌توانید حتی در خانه خود نیز فعالیت کنید. اگر قصدتان جذب مشتری در سطح گسترده‌تر است، اجاره یک مغازه می‌تواند کمک کننده باشد.

  کارگاه‌های نجاری جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران هستند.

  اگر توانایی ساخت مبلمان و یا دیگر وسایل خانه را از جنس چوب دارید این‌کار مناسب شما است. همچنین می‌توانید به منظور گسترش تجارت‌تان نمونه کارهای نجاری خود را در سایت‌تان قرار دهید.

  ساخت لوازم چوبی در وهله اول مستلزم داشتن توانایی و مهارت ویژه در این زمینه است. سرمایه اولیه شروع این کسب و کار می‌تواند بسیار مناسب باشد. می‌توانید در ابتدا کار خود را از یک کارگاه کوچک شروع کنید و سپس با راه‌اندازی سایت وتجارت‌تان را توسعه بخشید. این‌کار حتی جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا نیز هست.

  شما می‌توانید از طریق هولد کردن و یا ترید کردن ارزهای دیجیتال اقدام به کسب درآمد کنید. هزینه‌ اولیه کسب و کارهای کوچک پرسود این‌چنینی برای شما تنها هزینه آموزش و هزینه خرید رمزارز است.

  اگر سابقه فعالیت در زمینه بورس ایران را دارید، انجام این کار می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. تجارت ارز دیجیتال می‌تواند شما را یک شبه پولدار سازد و یا تمامی دارایی‌های شما را نابود کند. البته کسب درآمد از این کار تنها محدود به دادوستد نمی‌شود. شما می‌توانید اقدام به احداث کلاس‌های آموزشی مهارت ارزهای دیجیتال کنید.

  با در نظر گرفتن محبوبیت رمزارزها در سطح جهانی، قطعا شاگردان زیادی پیدا خواهید کرد. توجه کنید که به منظور آموزش ترید شما نیازمند اجاره یا خرید یک مکان مناسب برای آموزش هستید. البته بهتر است در این راه فعالیت موثر در رسانه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام را فراموش نکنید.

  عکاسی جزء دیگر مشاغلی است که می‌تواند به عنوان یک کسب و کار کوچک مناسب باشد. اکثر کسب و کارها این روزها به منظور تبلیغات خود نیازمند به عکاسی حرفه‌ای هستند. در شبکه‌های اجتماعی استفاده از یک عکس مناسب می‌تواند یک تجارت را منقلب کند. البته باید به این نکته توجه کنید که تعداد فعالان در زمینه عکاسی در ایران خیلی زیاد است. اگر بتوانید در این زمینه خلاقیت را نیز به کیفیت کار خود اضافه کنید، قطعاً موفق خواهید شد.

  برای تبدیل به یک عکاس حرفه‌ای ابتدا باید کلاس‌های مرتبط با آن را پشت سر بگذارید. در ابتدای کار بهتر است تا در ازای دریافت هزینه‌ای کمتر از افراد برای خود چند نمونه کار تهیه کنید. به منظور فعالیت در این زمینه شما به آتلیه، دوربین‌های عکاسی، دکور و … نیازدارید.

  شما پس از اخذ مجوزهای قانونی می‌توانید اقدام به احداث پرورش مرغ، بوقلمون، بلدرچین و … کنید.

  عمده هزینه شروع این کسب و کار موارد ذکر شده زیر است:

  محلی تمیز، جواز، آبخوری حیوانات، کنترل کننده دما و …

  توجه داشته باشید که بروز هرگونه بیماری میان پرندگان‌تان می‌تواند به سرعت به باقی نیز سرایت کند. پس رعایت اصول بهداشتی و پرورشی در این کسب و کار خیلی مهم است. پرورش مرغ و یا بوقلمون جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران است. چنین کسب‌وکارهایی باید زیر نظر مستقیم سازمان دامپزشکی فعالیت کنند.

  ارائه خدمات در این زمینه نیازمند گذراندن دوره‌های آموزشی مربوطه است. افراد علاقه‌مند به فعالیت در این حیطه باید اصول خدمات به کودکان و سالمندان را بدانند. در سال‌های اخیر شاهد افزایش تعداد سالمندان در ایران بودیم. با توجه به این اطلاعات می‌توان انتظار داشت که نیاز به این شغل در آینده نزدیک بیشتر شود. با توجه به شاغل بودن خانواده برخی از سالمندان و کودکان، اقدام به استخدام افرادی به منظور پرستاری از آن‌ها می‌کنند. این دو قشر حساس جامعه نیازمند توجه و رسیدگی خاصی هستند. اگر مایلید که چنین شغلی را انتخاب کنید، باید علاوه بر داشتن اطلاعات و مهارت لازم، روحیه انجام این کار را نیز دارا باشید.

  بوتیک‌های لباس جزء مشاغل و کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران هستند. فرقی نمی‌کند که قصد احداث یک بوتیک زنانه را دارید یا یک بوتیک مردانه زیرا این کسب و کار همواره مورد توجه مردم قرار داشته است.

  به منظور توسعه کسب و کار کوچک خود ضروری است که در سایت و یا شبکه‌های اجتمائی نیز فعالیت داشته باشید. در عصر حاضر دیگر اکثر فروش بوتیک‌ها از طریق اپلیکیشن اینستاگرام و به صورت آنلاین است.

  اگر در زمینه مد و فشن بینش خوبی دارید، این کار می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. عمده هزینه راه‌اندازی این کسب و کار کوچک در زمین اجاره بوتیک و خرید لباس خرج می‌شود. فراموش نکنید که طراحی و دیزاین زیبا در محیط بوتیک می‌تواند شما را در تجارت‌تان موفق‌تر سازد.

  یکی دیگر از کسب و کارهای کوچک پرسود که میان جوانان بسیار محبوب است کافی شاپ است. شما با ارائه منویی بسیار جامع و کامل می‌توانید در زمان کوتاهی طرفداران خاص خود را پیدا کنید.

  فراموش نکنید که شروع هر کسب و کاری در ابتدا نیازمند صرف هزینه و زمان است. اگر در زمینه مدیریت یک کافه توانایی کافی دارید، احداث یک کافی شاپ می‌تواند شغل بسیار مناسبی باشد. کسب و کار کافی شاپ جزء شغل‌های شیک و لاکچری محسوب می‌شود.

  توجه کنید که جوانان اغلب کافی شاپ‌های زیبا و دنج را به منظور ملاقات با دوستان خود انتخاب می‌کنند. شما با ایجاد فضایی زیبا و دلنشین در کافی شاپ می‌توانید مشتریان زیادی جذب کنید. فراموش نکنید که فعالیت حرفه‌ای در شبکه اینستاگرام می‌تواند به تسریع روند موفقیت شما کمک کند.

  ممکن است اندکی هزینه اولیه احداث کافی شاپ در مقایسه با سایر کسب و کارهای ذکر شده بیشتر باشد. نگران نباشید، زیرا در صورتی که بتوانید ارتباط خوبی با مشتریان‌تان برقرار کنید به مرور زمان پیشرفت خواهید کرد.

  یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی ساخت زیورآلات دست‌ساز است. زیورآلات همواره توسط خانم‌ها مورد استقبال فوق‌العاده‌ای قرار گرفته‌اند. ساخت زیورآلات خود را باید از حالت عادی و معمولی خارج کنید و اندک خلاقیت به آن اضافه نمایید. شما می‌توانید بدون نیاز به اجاره مغازه و در خانه خود کسب درآمد کنید.

  با ساخت زیورآلاتی زیبا و قرار دادن نمونه کار در اینستاگرام می‌توانید فروش خوبی کسب کنید. مزیت فعالیت در زمینه زیورالات این است که می‌توانید اقدام به تهیه زیورآلات متنوعی کنید. شما می‌توانید به شیوه‌ای خلاقانه اقدام به ساخت زیورآلات پارچه‌ای، ویترایف چوبی و حتی رزینی کنید. هزینه شروع این کار بسیار کم است و می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد. ساخت زیورآلات جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا نیز محسوب می‌شود.

  شما می‌توانید با تسلط به دو و یا چند زبان به سادگی اقدام به کسب درآمد کنید. با مسلط بودن به زبان‌های خارجی می‌توانید در آموزشکده‌ها فعالیت نمایید و یا اقدام به ترجمه کتاب کنید. فراموش نکنید که با تسلط به زبان‌های خارجی می‌توانید از طریق تولید محتوای خارجی و تاسیس آموزشکده درآمد کسب کنید.

  با فراگیر شدن ویروس کرونا تدریس آنلاین محبوبیت زیادی پیدا کرد.

  اگر در زمینه‌ی هنر، ریاضیات و یا موضوعات دیگری تبحر دارید می‌توانید تجارت آنلاین خود را شروع کنید. سایت‌های زیادی هستند که به شما امکان تدریس خصوصی را می‌دهند. تنها کافی است یکی از این سایت‌ها را پیدا کنید و یا این که اقدام به ضبط دوره آنلاین یک مهارت خاص نمایید. برای مثال اگر مهارت آموزش کاشت ناخن را دارید، می‌توانید از آموزش خود فیلم بگیرید و در سایت برای فروش قرار دهید.

  شما می‌توانید از طریق نرم افزارهایی مانند اسکایپ و ادوبی کانکت اقدام به کسب درآمد از طریق تدریس خصوصی آنلاین کنید.

  نتیجه گیری

  ما در این مقاله سعی کردیم تا به معرفی ۲۰ تا از کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران در سال ۱۴۰۰ بپردازیم. و برای مشاوره کسب و کار می توانید با دکتر ویز تماس بگیرید.

  ما ۲۰ تا از کسب و کارهای کم هزینه و کوچکی که می‌توانند شما را موفق سازند معرفی کردیم.

  در نهایت توجه داشته باشید اگر قصد شروع کسب و کار خودتان را دارید، نترسید. در هر شرایطی سعی کنید، مسیر خود را شروع کنید و در ادامه با توجه به استعداد و توانایی های خود سعی کنید در مسیر پیشرفت کنید. یادگیری مهارت در مسیر پیشرفت را فراموش نکنید، هر مسیری احتیاج به کسب تجربه و مهارت دارد. با توجه به این موضوع سعی کنید در مسیر شروع کسب و کار خود اموزش را دست کم نگیرید و در نهایت برای رسیدن به مهارت مناسب صبور باشید.

  صبر مهم­ترین مولفه برای شروع و پیشرفت در کسب و کار شخصی است.

  اگر قصد شروع یک کسب و کار را دارید اما نمی‌دانید در چه زمینه‌ای باید فعالیت کنید، این مقاله مناسب شما است. پیشنهاد می شود در مورد تبلیغات کلیکی بیشتر بخوانید.

   

  برخی از سوالات رایج:

  1. تعریف کسب و کارهای کوچک چیست؟

  کسب و کارهای کوچک پر سود فعالیت هایی هستند که در زندگی امروز از خانگی بودن خارج شده اند و شکل صنعتی گرفته اند بعضی افراد با دارا بودن یک شغل در زمان های آزاد خود به فعالیت در این زمینه ها می پردازند.

  2. تعدادی از کسب و کارهای کوچک پر سود را نام ببرید؟

  1. تولید محتوا
  2. کامیون های غذایی
  3. نانوایی
  4. کلاس آشپزی
  5. بستنی فروشی

  3. تعداد افراد در یک کسب و کار کوچک چند نفر است؟

  تعداد افراد این کسب و کارها معمولا کمتر از 10 نفر است که اگر این تعداد بیشتر شود ممکن است در مدیریت کردن اعضا و مجموعه مشکل به وجود بیاید.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نام*

  ایمیل*

  وبگاه

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  02188746213

  کسب و کارهای کوچک پرسود همان عاملی هستند که می‌توانند سبب ثروتمند شدن شما گردند. هر انسانی به منظور گذران زندگی خود نیازمند اشتغال در یک کار است. با توجه به خصوصیات فردی هر شخص شیوه مناسب برای کسب درآمد توسط او می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است شما فردی باشید که ترجیح می‌دهید در یک شرکت کار کنید و ماهانه حقوق دریافت نمایید؛ حال برخی برخی از افراد چنین شرایطی را نمی‌پذیرند و به دنبال کسب و کارهای کوچک پرسود می‌روند.

  اگر شما جزء این دسته از افراد هستید و به دنبال تاسیس کسب و کارهای کوچک پرسود می‌گردید. مطالعه این مقاله می تواند برای‌تان بسیار مفید باشد. اگر قصد راه‌اندازی کسب و کار کوچکی برای خودتان را دارید؛ اما نمی‌دانید که باید چگونه و از کجا شروع کنید.

  با توجه به موارد گفته شده اگر شما به دنبال راه اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود ایرانی هستید، در ابتدا باید توانایی و استعداد های خود را بشناسید. با توجه به این موضوع میتوان گفت برای رشد و پیشرفت هر کسب و کاری اولین قدم شناخت توانایی­های خود است.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  به این موضوع توجه داشته باشید که بعد از شناخت توانایی خود بهتر است بازار و سلیقه افراد را در نظر بگیرید. در ادامه این مقاله بیشتر به موضوع کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کار ها پرداخته می­شود.

  کسب و کارهای کوچک پرسود جزء آن ردیف شغل‌هایی هستند که دیگر از حالت خانگی خود خارج شده‌اند. چنین کسب و کارهایی هستند که در آینده تبدیل به شرکت‌ها، موسسه‌ها و کمپانی‌های بزرگ تجارتی می‌گردند. در مقاله ای اختصاصی در مورد کسب و کار خانگی صحبت کردیم که می توانید آن را مطالعه نمایید.

  کسب و کارهای کوچک میزان درآمدی کمتر از شرکت‌های معمولی دارند. یک کسب و کار کوچک پرسود می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

  نانوایی، بیرون‌بر، آرایشگاه، عکاسی، فروشگاه اینترنتی، غذاخوری و غیره.

 • ارزش معاملات tse
 • بر اساس آمار ارائه شده در این خصوص تعداد کارکنان این کسب و کارها باید کمتر از ۱۰ نفر باشد. در غیر این صورت ممکن است در دسته‌بندی دیگری لحاظ شوند.

  با توجه به شرایط حال کشور اکثر افراد دیگر به دنبال چنین شغل‌هایی برای کسب درآمد هستند. ما قصد داریم چند تا از کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها را به شما معرفی کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همچنین پیشهاد می شود مقاله اختصاصی ما در مورد انواع کسب و کار را مطالعه کنید.

  گرایش به موفقیت بسیاری از جوانان را تشویق به شروع کسب و کار می‌کند. برخی از افراد با هدف دستیابی به جاه‌طلبی‌ها برای رسیدن به استقلال مالی اقدام به راه‌اندازی یک شغل می‌کنند.

  توجه کنید که راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک پرسود با چالش‌ها و سختی‌های خاص خود همراه خواهد بود.

  اما به این موضوع توجه داشته باشید که وجود چالش در هر کسب و کاری طبیعی است، اما بهتر است در است در این موارد تداوم داشته باشید، استمرار در انجام کارها در نهایت شما را به جایگاه مناسبی میرساند. با توجه به مواردی که اشاره شد، بهتر است هنگام مواجهه با چالش های مختلف در ابتدا صبور باشید، در مراحل بعدی سعی کنید، چالش پیش امده را به درستی بررسی کنید و در مراحل بعدی به حل چالش بپردازید.

  توجه کنید که چالش ها برای حل شدن به زمان و صبوری احتیاج دارند. سعی کنید ارام باشید و به اره حل مناسب فکر کنید.

  حال به منظور توسعه ایده‌های شما و همچنین گشودن افق‌های دید‌تان اقدام به تهیه لیستی از این مشاغل کردیم. توجه کنید که تنها داشتن سرمایه به منظور راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک پرسود کافی نیست.

  شما باید قادر به فعالیت و مقاومت در برابر رقابت‌های شدید بازار نیز باشید. قبل از شروع یک کار باید جنبه‌هایی مانند هزینه، امکان تحقق مدت زمان اتمام، مزایا و خطرات را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که برنامه‌ریزی، بازاریابی و مدیریت سه رکن اصلی تبدیل شدن به یک کسب و کار کوچک پرسود هستند.

  با توجه به آنلاین شدن اکثر کسب و کارها نیاز به تولید محتوا نیز افزایش یافته است. یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها احداث یک مجموعه به منظور تولید محتوا است. البته این کار جزء کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی به حساب می‌آید. کارهایی که در حوزه تولید محتوا انجام می‌شوند تماماً سود هستند. البته تولید محتوا تنها خلاصه به تولید محتوای متنی نمی‌شود. بازار تولید محتوای تصویری و ویدیویی نیز این روزها بسیار داغ است.

  محتوا را می‌توان مهم‌ترین عامل در دیده شدن سایت‌ها دانست. در اصل آن چیزی که سبب فروش یک جنس در فروشگاه اینترنتی می‌شود محتوا است. شما به راحتی و از طریق استخدام چند مقاله نویس و یا نویسنده می‌توانید استارت کسب و کار کوچک پرسود خود را بزنید. علاوه بر سایت‌ها شما می‌توانید اقدام به تهیه تولید محتوا برای انواع رسانه‌های اجتماعی نیز کنید.

  برای ایجاد تولید محتوای مناسب بهتر است بازار هدف و مخاطب را بشناسید، با توجه به این موضوع بهتر است در ابتدا با مخاطب خود ارتباط موثری برقرار کنید. برای نزدیک شدن به مخاطب سعی کنید تبلیغات درستی از محصول خود داشته باشید.

  در ادامه بررسی موضوع کسب و کارهای کوچک پرسود تولیدی می­توان گفت، تاثیر تبلیغات را دست کم نگیرید. با توجه به شرایط حال حاضر دنیا بیشتر کسب و کارها به سمت مجازی شدن رفته اند. کسب و کارهای مجازی برای پیشرفت و دستیابی به سود بیشتر احتیاج به تبلیغات دارند. با توجه به این موضوع سعی کنید با ابزارهای تبلیغات اشنا شوید و گسترش توانایی های خود در این زمینه پیشرفت کنید.

  راه‌اندازی رستوران می‌تواند سختی‌ها و هزینه‌های مخصوص به خود را داشته باشد. با در نظر گرفتن اینکه صنعت غذا و خوراکی میان مردم بسیار محبوب است؛ کامیون‌های غذایی می‌توانند انتخاب درستی برای شما باشند.

  اگر به دنبال راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود هستید، انجام این کار می‌تواند شما را به هدفتان برساند. با راه‌اندازی کامیون‌های غذایی دیگر نیاز به استخدام پرسنل و صرف هزینه تبلیغاتی ندارید.

  نانوایی یکی دیگر از کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران است.

  این شغل که جزء کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی نیز به حساب می‌آید نیاز هرروزه مردم برای زندگی است. شما می‌توانید با اضافه کردن چاشنی خلاقیت به نانوایی خود در بازه زمانی کوتاهی موفق شوید.

  توجه داشته باشید که احداث یک نانوایی مقررات خاصی در خصوص رعایت بهداشت دارد که رعایت آن ضروری است.

  در ادامه بررسی موضوع کسب و کارهای کوچک و پرسود در سال های اخیر تدوین ویدئو مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. با توجه به توسعه و گسترش کسب و کارهای مجازی این حرفه بسیار رشد کرده است. در همین راستا بهتر است مهارت های مربوط به این حرفع را بیاموزید و از این روش کسب درامد کنید.

  توجه داشته باشید امروزه بیشتر شرکت ها و کسب و کارها به تدوینگر ویدئو برای محصولات خود احتیاج دارند، در همین راستا با یادگیری مهارت ها در این زمینه به منبع درامد مناسبی می­رسید.

  آموزش غذاهای خوشمزه و خلاقانه یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد است. احداث کلاس آشپزی جزء یکی از کسب و کارها کوچک پرسود در ایران است. برای آموزش آشپزی شما تنها به یک مکان و آشپزخانه به منظور تدریس نیازمندید. پس سود خالص حاصل از این کار می‌تواند بسیار مناسب باشد.

  فروش بستنی به ویژه در ماه‌های گرم سال بسیار مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد. برای راه‌اندازی این کار که یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود است؛ شما به مغازه و لوازم مربوطه نیاز دارید. لوازم مورد نیاز برای شروع ایکار عبارتند از یخچال، آبمیوه گیری، میز و صندلی، بستنی ساز و غیره. توجه داشته باشید که باید مغازه بستنی فروشی خود را در محلی پررفت‌وآمد احداث کنید. نکته دیگر که باید در نظر بگیرید وجود جای پارک مناسب برای مشتریان است. اگر تمامی موارد را رعایت کنید قطعاً در کار خود موفق خواهید شد.

  بیرون برها و غذاهای خانگی طرفداران خاص خود را دارند. کسب و کارهای کوچک پرسود این‌چنینی برای زن‌های خانه‌دار بسیار مناسب است. خصوصاً اگر دستپخت بسیار لذیذی داشته باشند. برای شروع این‌کارعلاوه بر خرید و یا اجاره یک مکان مناسب، شما نیاز به تهیه روزانه مواد غذایی دارید. این‌کار جزء پرطرفدارترین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی است.

  این روزها طراحی‌سایت جزء مشاغل محبوب جوانان محسوب می‌شود.

  اگر به دنبال کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا هستید، طراحی سایت می‌تواند یکی از آن‌ها باشد. برای طراحی سایت شما نیاز به مکان خاصی ندارید و می‌توانید حتی در اتاق خود نیز کار کنید. البته توجه کنید که به منظور تبدیل شدن به یک طراح موفق باید کلاس‌های آموزشی آن را بگذرانید. شما می‌توانید اقدام به طراحی سایت برای انواع فروشگاه‌های اینترنتی و یا شرکت‌ها کنید.

  انجام این‌کار نیازمند دانستن مهارت برنامه‌نویسی است. در صورت داشتن این توانایی شما می‌توانید به راحتی اقدام به کسب درآمد از این طریق کنید. علاوه بر ساخت برنامه شما می‌توانید اقدام به آموزش این علم به دیگران نمایید. اگر دانش انجام این کار را داشته باشید، طراحی اپلیکیشن جزء کسب و کارهای کوچک پرسود برای تازه کارها است.

  با در نظر گرفتن تاثیر فوق‌العاده ظاهر زیبا شرکت‌ها و فروشگاه‌ها در جذب مشتریان طراحی داخلی جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران محسوب می‌شود. به منظور راه‌اندازی این کسب و کار شما به دفتر کار، مجوز و وسایل مربوطه برای کار نیازمندید. اگر علاقه‌مند به فعالیت در این زمینه هستید، می‌توانید برای خود یک وب‌سایت طراحی کنید و مشتری جذب کنید. فعالیت در این زمینه می‌تواند درآمد بسیار مناسبی برای شما به همراه داشته باشد.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی خرد کردن سبزی است.

  شما می‌توانید این‌کار را هم به صورت دستی و هم با کمک دستگاه انجام دهید. با انتخاب این کسب و کار می‌توانید حتی در خانه خود نیز فعالیت کنید. اگر قصدتان جذب مشتری در سطح گسترده‌تر است، اجاره یک مغازه می‌تواند کمک کننده باشد.

  کارگاه‌های نجاری جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران هستند.

  اگر توانایی ساخت مبلمان و یا دیگر وسایل خانه را از جنس چوب دارید این‌کار مناسب شما است. همچنین می‌توانید به منظور گسترش تجارت‌تان نمونه کارهای نجاری خود را در سایت‌تان قرار دهید.

  ساخت لوازم چوبی در وهله اول مستلزم داشتن توانایی و مهارت ویژه در این زمینه است. سرمایه اولیه شروع این کسب و کار می‌تواند بسیار مناسب باشد. می‌توانید در ابتدا کار خود را از یک کارگاه کوچک شروع کنید و سپس با راه‌اندازی سایت وتجارت‌تان را توسعه بخشید. این‌کار حتی جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا نیز هست.

  شما می‌توانید از طریق هولد کردن و یا ترید کردن ارزهای دیجیتال اقدام به کسب درآمد کنید. هزینه‌ اولیه کسب و کارهای کوچک پرسود این‌چنینی برای شما تنها هزینه آموزش و هزینه خرید رمزارز است.

  اگر سابقه فعالیت در زمینه بورس ایران را دارید، انجام این کار می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. تجارت ارز دیجیتال می‌تواند شما را یک شبه پولدار سازد و یا تمامی دارایی‌های شما را نابود کند. البته کسب درآمد از این کار تنها محدود به دادوستد نمی‌شود. شما می‌توانید اقدام به احداث کلاس‌های آموزشی مهارت ارزهای دیجیتال کنید.

  با در نظر گرفتن محبوبیت رمزارزها در سطح جهانی، قطعا شاگردان زیادی پیدا خواهید کرد. توجه کنید که به منظور آموزش ترید شما نیازمند اجاره یا خرید یک مکان مناسب برای آموزش هستید. البته بهتر است در این راه فعالیت موثر در رسانه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام را فراموش نکنید.

  عکاسی جزء دیگر مشاغلی است که می‌تواند به عنوان یک کسب و کار کوچک مناسب باشد. اکثر کسب و کارها این روزها به منظور تبلیغات خود نیازمند به عکاسی حرفه‌ای هستند. در شبکه‌های اجتماعی استفاده از یک عکس مناسب می‌تواند یک تجارت را منقلب کند. البته باید به این نکته توجه کنید که تعداد فعالان در زمینه عکاسی در ایران خیلی زیاد است. اگر بتوانید در این زمینه خلاقیت را نیز به کیفیت کار خود اضافه کنید، قطعاً موفق خواهید شد.

  برای تبدیل به یک عکاس حرفه‌ای ابتدا باید کلاس‌های مرتبط با آن را پشت سر بگذارید. در ابتدای کار بهتر است تا در ازای دریافت هزینه‌ای کمتر از افراد برای خود چند نمونه کار تهیه کنید. به منظور فعالیت در این زمینه شما به آتلیه، دوربین‌های عکاسی، دکور و … نیازدارید.

  شما پس از اخذ مجوزهای قانونی می‌توانید اقدام به احداث پرورش مرغ، بوقلمون، بلدرچین و … کنید.

  عمده هزینه شروع این کسب و کار موارد ذکر شده زیر است:

  محلی تمیز، جواز، آبخوری حیوانات، کنترل کننده دما و …

  توجه داشته باشید که بروز هرگونه بیماری میان پرندگان‌تان می‌تواند به سرعت به باقی نیز سرایت کند. پس رعایت اصول بهداشتی و پرورشی در این کسب و کار خیلی مهم است. پرورش مرغ و یا بوقلمون جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران است. چنین کسب‌وکارهایی باید زیر نظر مستقیم سازمان دامپزشکی فعالیت کنند.

  ارائه خدمات در این زمینه نیازمند گذراندن دوره‌های آموزشی مربوطه است. افراد علاقه‌مند به فعالیت در این حیطه باید اصول خدمات به کودکان و سالمندان را بدانند. در سال‌های اخیر شاهد افزایش تعداد سالمندان در ایران بودیم. با توجه به این اطلاعات می‌توان انتظار داشت که نیاز به این شغل در آینده نزدیک بیشتر شود. با توجه به شاغل بودن خانواده برخی از سالمندان و کودکان، اقدام به استخدام افرادی به منظور پرستاری از آن‌ها می‌کنند. این دو قشر حساس جامعه نیازمند توجه و رسیدگی خاصی هستند. اگر مایلید که چنین شغلی را انتخاب کنید، باید علاوه بر داشتن اطلاعات و مهارت لازم، روحیه انجام این کار را نیز دارا باشید.

  بوتیک‌های لباس جزء مشاغل و کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران هستند. فرقی نمی‌کند که قصد احداث یک بوتیک زنانه را دارید یا یک بوتیک مردانه زیرا این کسب و کار همواره مورد توجه مردم قرار داشته است.

  به منظور توسعه کسب و کار کوچک خود ضروری است که در سایت و یا شبکه‌های اجتمائی نیز فعالیت داشته باشید. در عصر حاضر دیگر اکثر فروش بوتیک‌ها از طریق اپلیکیشن اینستاگرام و به صورت آنلاین است.

  اگر در زمینه مد و فشن بینش خوبی دارید، این کار می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. عمده هزینه راه‌اندازی این کسب و کار کوچک در زمین اجاره بوتیک و خرید لباس خرج می‌شود. فراموش نکنید که طراحی و دیزاین زیبا در محیط بوتیک می‌تواند شما را در تجارت‌تان موفق‌تر سازد.

  یکی دیگر از کسب و کارهای کوچک پرسود که میان جوانان بسیار محبوب است کافی شاپ است. شما با ارائه منویی بسیار جامع و کامل می‌توانید در زمان کوتاهی طرفداران خاص خود را پیدا کنید.

  فراموش نکنید که شروع هر کسب و کاری در ابتدا نیازمند صرف هزینه و زمان است. اگر در زمینه مدیریت یک کافه توانایی کافی دارید، احداث یک کافی شاپ می‌تواند شغل بسیار مناسبی باشد. کسب و کار کافی شاپ جزء شغل‌های شیک و لاکچری محسوب می‌شود.

  توجه کنید که جوانان اغلب کافی شاپ‌های زیبا و دنج را به منظور ملاقات با دوستان خود انتخاب می‌کنند. شما با ایجاد فضایی زیبا و دلنشین در کافی شاپ می‌توانید مشتریان زیادی جذب کنید. فراموش نکنید که فعالیت حرفه‌ای در شبکه اینستاگرام می‌تواند به تسریع روند موفقیت شما کمک کند.

  ممکن است اندکی هزینه اولیه احداث کافی شاپ در مقایسه با سایر کسب و کارهای ذکر شده بیشتر باشد. نگران نباشید، زیرا در صورتی که بتوانید ارتباط خوبی با مشتریان‌تان برقرار کنید به مرور زمان پیشرفت خواهید کرد.

  یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی ساخت زیورآلات دست‌ساز است. زیورآلات همواره توسط خانم‌ها مورد استقبال فوق‌العاده‌ای قرار گرفته‌اند. ساخت زیورآلات خود را باید از حالت عادی و معمولی خارج کنید و اندک خلاقیت به آن اضافه نمایید. شما می‌توانید بدون نیاز به اجاره مغازه و در خانه خود کسب درآمد کنید.

  با ساخت زیورآلاتی زیبا و قرار دادن نمونه کار در اینستاگرام می‌توانید فروش خوبی کسب کنید. مزیت فعالیت در زمینه زیورالات این است که می‌توانید اقدام به تهیه زیورآلات متنوعی کنید. شما می‌توانید به شیوه‌ای خلاقانه اقدام به ساخت زیورآلات پارچه‌ای، ویترایف چوبی و حتی رزینی کنید. هزینه شروع این کار بسیار کم است و می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد. ساخت زیورآلات جزء کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا نیز محسوب می‌شود.

  شما می‌توانید با تسلط به دو و یا چند زبان به سادگی اقدام به کسب درآمد کنید. با مسلط بودن به زبان‌های خارجی می‌توانید در آموزشکده‌ها فعالیت نمایید و یا اقدام به ترجمه کتاب کنید. فراموش نکنید که با تسلط به زبان‌های خارجی می‌توانید از طریق تولید محتوای خارجی و تاسیس آموزشکده درآمد کسب کنید.

  با فراگیر شدن ویروس کرونا تدریس آنلاین محبوبیت زیادی پیدا کرد.

  اگر در زمینه‌ی هنر، ریاضیات و یا موضوعات دیگری تبحر دارید می‌توانید تجارت آنلاین خود را شروع کنید. سایت‌های زیادی هستند که به شما امکان تدریس خصوصی را می‌دهند. تنها کافی است یکی از این سایت‌ها را پیدا کنید و یا این که اقدام به ضبط دوره آنلاین یک مهارت خاص نمایید. برای مثال اگر مهارت آموزش کاشت ناخن را دارید، می‌توانید از آموزش خود فیلم بگیرید و در سایت برای فروش قرار دهید.

  شما می‌توانید از طریق نرم افزارهایی مانند اسکایپ و ادوبی کانکت اقدام به کسب درآمد از طریق تدریس خصوصی آنلاین کنید.

  نتیجه گیری

  ما در این مقاله سعی کردیم تا به معرفی ۲۰ تا از کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران در سال ۱۴۰۰ بپردازیم. و برای مشاوره کسب و کار می توانید با دکتر ویز تماس بگیرید.

  ما ۲۰ تا از کسب و کارهای کم هزینه و کوچکی که می‌توانند شما را موفق سازند معرفی کردیم.

  در نهایت توجه داشته باشید اگر قصد شروع کسب و کار خودتان را دارید، نترسید. در هر شرایطی سعی کنید، مسیر خود را شروع کنید و در ادامه با توجه به استعداد و توانایی های خود سعی کنید در مسیر پیشرفت کنید. یادگیری مهارت در مسیر پیشرفت را فراموش نکنید، هر مسیری احتیاج به کسب تجربه و مهارت دارد. با توجه به این موضوع سعی کنید در مسیر شروع کسب و کار خود اموزش را دست کم نگیرید و در نهایت برای رسیدن به مهارت مناسب صبور باشید.

  صبر مهم­ترین مولفه برای شروع و پیشرفت در کسب و کار شخصی است.

  اگر قصد شروع یک کسب و کار را دارید اما نمی‌دانید در چه زمینه‌ای باید فعالیت کنید، این مقاله مناسب شما است. پیشنهاد می شود در مورد تبلیغات کلیکی بیشتر بخوانید.

   

  برخی از سوالات رایج:

  1. تعریف کسب و کارهای کوچک چیست؟

  کسب و کارهای کوچک پر سود فعالیت هایی هستند که در زندگی امروز از خانگی بودن خارج شده اند و شکل صنعتی گرفته اند بعضی افراد با دارا بودن یک شغل در زمان های آزاد خود به فعالیت در این زمینه ها می پردازند.

  2. تعدادی از کسب و کارهای کوچک پر سود را نام ببرید؟

  1. تولید محتوا
  2. کامیون های غذایی
  3. نانوایی
  4. کلاس آشپزی
  5. بستنی فروشی

  3. تعداد افراد در یک کسب و کار کوچک چند نفر است؟

  تعداد افراد این کسب و کارها معمولا کمتر از 10 نفر است که اگر این تعداد بیشتر شود ممکن است در مدیریت کردن اعضا و مجموعه مشکل به وجود بیاید.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نام*

  ایمیل*

  وبگاه

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  معرفی چند کسب و کار کوچک برای کسانی‌که سرمایه کلانی برای شروع کار ندارند می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد. بنابراین در مقاله پیش رو سعی ما بر این خواهد بود که به معرفی چند کسب و کار کوچک بپردازیم. امید است که با مطالعه این مقاله بتوانید کسب و کار مورد نظر خود را با توجه به اندک سرمایه‌ای که در دست دارید راه‌اندازی نمائید.

  کسانی‌که در این حرفه مشغول به کار هستند می‌دانند که این حرفه بیشتر با آهن و و فولاد سروکار دارد. بنابراین اگر شما هم به کار کردن با فولاد و آهن علاقه دارید می‌توانید یک مغازه کوچک اجاره کنید و بنا به سفارش مشتریان، کرکره، حفاظ پنجره و غیره بسازید. لذا ارائه خدمات جوشکاری می‌تواند شروع یک کسب و کار کوچک برای شما باشد.

  رستوران‌داری از جمله مشاغل پردرآمد محسوب می‌شود. پس اگر استعداد خوبی در پختن غذاهای خوشمزه دارید، می‌توانید دست به کار شوید و غذاهایی را که درست می‌کنید با قیمت مناسب به مشتریان عرضه کنید.

  امروزه داشتن دکوراسیون مناسب جهت جذب مشتری در پاساژها، مغازه‌ها، گالری‌ها و غیره نقش بسزایی دارد. بنابراین اگر در این زمینه خلاقیت و مهارت کافی دارید می‌توانید کار خود را در شبکه‌های اجتماعی که در آن عضو هستید تبلیغ کنید و از این راه سود زیادی کسب کنید.

  اگر مشاور خوبی در امور قراردادها می‌باشید و در این زمینه تخصص کافی دارید، این کار را به شما پیشنهاد می‌کنیم چرا که این کار نیاز به نیروی انسانی، مهارت و تخصص دارد و از طرفی شرکت‌های بزرگی وجود دارند که حاضرند در قبال مشاوره‌ای که می‌دهید مبلغ منصافه‌ای پرداخت نمایند. لذا مشاوره دادن می‌تواند شروع یک کسب و کار کوچک باشد.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  شما برای شروع این کار نیاز به دستگاه روغن‌گیری دارید. بعد از خریداری دستگاه روغن‌گیری، می‌توانید روغن دانه‌های خوراکی را از جمله زیتون، بادام و غیره بگیرید و از این راه کسب درآمد کنید.

  از آن‌جائیکه امروزه نسل جوان به دنبال لباس‌های منحصر به فرد و شیک هستند، این کار می‌تواند درآمد خوبی عایدتان کند البته به شرط این‌که خلاقیت کافی داشته باشید و سرمایه کوچکی برای راه‌اندازی تولیدی داشته باشید. اگر توانایی تأسیس تولیدی را نداشته باشید می‌توانید مدل لباس‌هایی را که طراحی نموده‌اید به تولیدی‌های پوشاک ارائه دهید قطعاً آن‌ها از ایده‌های شما استقبال خواهند کرد و در قبال آن هزینه خوبی پرداخت خواهند نمود.

  از آن‌جائیکه برخی از افراد امروزه ساعت‌های زیادی مشغول به کار هستند زمان کافی برای درست کردن میان وعده و اسنک را ندارند بنابراین درست کردن میان وعده و اسنک برای آن‌ها هم می‌تواند شروع کسب و کار کوچک باشد و هم نیازی به سرمایه زیاد ندارد چرا که می‌توانید این کار را در منزل انجام دهید و کار خود را در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید و سفارش بگیرید فقط لازم است هزینه جابه‌جایی و انتقال آن‌ها را به محل‌هایی که سفارش می‌گیرید بپردازید.

  مطمئناً شما هم از افرادی هستید که در مناسبت‌های خاص برای دوستان و یا خانواده خود هدیه می‌خرید و قطعاً می‌دانید که افراد زیادی هم هستند که این کار را می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید با چند مقوا، کاغذ رنگی و غیره جعبه‌های کادویی زیبا بسازید و آن‌ها را به مشتریان خود عرضه کنید.

  شما برای تأسیس مؤسسه کاریابی نیاز به سرمایه زیادی ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید یک فضای کاری کوچک است. از آن‌جائیکه امروزه نرخ بیکاری افزایش پیدا کرده است، این گونه مؤسسات از سوی جوانان بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد.

  یک کسب و کار کوچک دیگر درست کردن شکلات و آبنبات می‌باشد. اگر مهارت کافی در این زمینه را دارید می‌توانید در خانه با صرف اندکی هزینه شکلات و آبنبات درست کنید و به فروشگاه‌ها عرضه کنید و یا خود به صورت مستقیم از مشتریان سفارش بگیرید. برای این کار فقط لازم است که کار خود را تبلیغ نمائید.

 • محاسبه roi
 • امروزه کمتر کسی یافت می‌شود که کمتر از محصولات لبنی استفاده کند، بنابراین با توجه به اینکه این محصولات زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توانید یک مغازه کوچک راه‌اندازی کنید و محصولات خود را به مشتریان عرضه کنید.

  امروزه تقاضا برای محصولات پلاستیکی از قبیل بطری آب، لیوان، ظرف‌های کوچک و غیره بسیار بالاست. تنها کافیست که مواد اولیه برای ساخت محصولاتتان را خریداری کنید و بعد از ساخت برای فروش محصولاتتان بازاریابی کنید.

  خانم‌های زیادی هستند که به لوازم تزئینی منزل علاقه دارند بنابراین اگر در این زمینه مهارت دارید و فرد سخت‌کوشی هستید می‌توانید دست به کار شوید و لوازم تزئینی چوبی بسازید. بعد از ساخت می‌توانید محصولات خود را از طریق کانال‌های شبکه‌های اجتماعی بفروشید و یا به مغازه‌ها جهت فروش عرضه نمائید.

  امروزه فرصت‌های کسب و کار خوبی برای افراد از سوی شرکت‌های بازاریابی چند سطحی فراهم می‌شود. چنانچه در زمینه بازاریابی و فروش تخصص کافی دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که هرچه زودتر این کار را آغاز کنید چرا که راه‌اندازی این کار به هزینه زیادی نیاز ندارد.

  شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری کمی که دارید وارد این حرفه شوید البته اگر در این زمینه تخصص دارید!

  اگر موتور دارید و یا امکان این وجود دارد که آن را از کسی قرض بگیرید حتماً این کار را بکنید چرا که از این راه، سود زیادی نصیبتان خواهد شد. می‌توانید غذاهای خانگی درست کنید و از طریق شبکه‌های اجتماعی که در آن عضو می‌باشید سفارش بگیرید. علاوه بر غذاهای خانگی می‌توانید انواع سبزی‌ها که برای تهیه آش، برای خوردن و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد تهیه و بسته‌بندی کنید و یا انواع سبزی‌ها را خشک کرده و پس از بسته‌بندی به فروش برسانید.

  امروزه کسب و کارهایی وجود دارند که خدمات و یا محصولاتی ارائه می‌نمایند اما توان و نیروی لازم را برای فروش و یا معرفی آن‌ها ندارند. یکی از راه‌هایی که می‌توان به این افراد یا شرکت‌ها کمک کرد بازاریابی محصولاتشان است. برای بازاریابی محصولات شرکت‌ها می‌توانید درصد دریافت خواهید کرد. طبیعی است که هرچه قیمت محصولی که می‌فروشید بیشتر باشد و یا محصولات بیشتری بفروشید درصد زیادی از فروش محصولات نصیبتان خواهد شد.

  قطعاً شما هم می‌دانید که بازاریابی روش‌های متعددی دارد ولی یکی از مؤثرترین و کم هزینه‌ترین آن بازاریابی تلفنی می‌باشد البته به شرط این‌که به درستی این کار را انجام دهید! بنابراین برای انجام این کار شما فقط نیاز به یک خط تلفن دارید. بازاریابی با این روش نکات مهم و روش‌های دقیق علمی دارد که مطابق با روانشناسی مشتریان سبب جذب مشتری و افزایش فروش خواهد شد، با یک جست‌و‌جوی ساده در اینترنت می‌توانید این تکنیک‌ها و روش‌ها را یاد بگیرید. لذا ارائه‌ی خدمات بازاریابی تلفنی برای شروع کسب و کار کوچک مفید می‌باشد.

  زیورآلات برای آراستن بانوان به کار می‌برد و بانوان زیادی هستند که علاقه به آراستن خود با زیورآلات مصنوعی دارند. بنابراین با صرف هزینه اندکی می‌توانید مواد اولیه‌ای که برای ساختن این نوع زیورآلات مورد نیاز است تهیه کنید و جواهرات و زیورآلات زیبا بسازید و از طریق شبکه‌های اجتماعی بفروشید و یا حتی می‌توانید به مغازه‌هایی که این نوع مصنوعات را به فروش می‌رسانند عرضه کنید.

  گر سرمایه لازم برای اجاره مغازه را ندارید ولی با سرمایه‌ کمی که در اختیار دارید می‌توانید لوازم‌التحریر تهیه کنید، حتماً این کار را بکنید چرا که پیش از شروع بازگشایی مدارس درآمد صاحبان کسب و کار لوازم‌التحریری بالاست این در حالیست که درآمد بالای افرادی که اقلام اداری و لوازم‌التحریر می‌فروشند در طول سال هم بالاست. بعد از خریداری اقلام اداری و لوازم‌التحریر می‌توانید محصولات خود را در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید و سفارش بگیرید و سپس محصولات خواسته شده را در محلی که مشتری آدرس می‌دهد توزیع کنید برای این کار فقط باید هزینه توزیع این لوازم را بپردازید.

  شرکت‌های کوچک و نوپای زیادی وجود دارد که به یک منشی یا دفتر کار مجازی نیاز دارند تا پاسخگوی ایمیل‌ها، فکس‌ها، تلفن‌ها و درخواست‌های مشتریان باشد. اما به دلیل این‌که حجم کاری آن به اندازه‌ای نیست که بتوانند فردی را برای این کار به صورت تمام وقت استخدام نمایند، بنابراین یکی از کسب و کارهایی که با کمترین هزینه و در خانه می‌توانید انجام دهید منشی‌گری است.

  البته گفتنی است که شما برای این کار باید مهارت کار کردن با نرم‌افزارهای اداری از قبیل office را داشته باشید علاوه بر این در انجام این کار به مهارت پاسخگویی به تلفن‌ها، دقت و سرعت و همچنین صدای مناسب نیازمند می‌باشید. برای انجام این کار شما نیاز به سرمایه کلانی ندارید. پروسه انجام این کار به این صورت است که آن شرکت‌ها شماره تماس منزل شما را به عنوان شماره تماس خود به مشتریان اعلام می‌کنند. بنابراین شما به تماس‌ها و فکس‌هایی که از مشتریان شرکت دریافت می‌کنید پاسخ می‌دهید و آن‌ها را از طریق ایمیل به شرکت مذکور ارسال می‌کنید و بالعکس.

  امروزه تعداد پدر و مادرانی که شاغل هستند افزایش یافته است همین امر موجب شده است که مهد کودک‌های زیادی تأسیس شود با این وجود بعضی از والدین خواهان فضایی هستند که برای فرزندانشان جذاب بوده و به پرورش هرچه بهتر فرزند دلبندشان کمک کند. بنابراین اگر شما خواهان بودن در کنار کودکان هستید و از بودن در کنار آن‌ها لذت می‌برید می‌توانید قدم در این راه بگذارید. فقط کافیست شما سرمایه اندکی داشته و مجوزهای لازم را برای تأسیس این مهد کودک اخذ نمائید. شما می‌توانید بر روی موضوعاتی از قبیل مهارت‌های اجتماعی، سلامت، سرگرمی‌های مناسب، شادی و ارتقای خلاقیت تمرکز بیشتری داشته باشید و تمام تلاش خود را برای ایجاد فضای جدید و منحصر به فرد به کار ببندید خواهید دید که با سرمایه نه چندان زیاد به چه مقدار سود دست خواهید یافت.

  یکی از روش‌های دیگر برای شروع کسب و کار کوچک ساخت فایل‌های آموزشی می‌باشد. چنانچه به کامپیوتر دسترسی دارید و در زمینه خاصی از تخصص کافی برخوردار می‌باشید می‌توانید دانش خود را در قالب فایل‌های آموزشی همچون پی دی اف، پاورپوینت و غیره ارائه دهید و به فروش برسانید.

  شستن ماشین یکی از مشاغل پردرآمد محسوب می‌شود. بیشتر کارواش‌ها به صورت غیر اتوماتیک کار می‌کنند، بنابراین شما برای راه‌اندازی کارواش نیازی به خرید دستگاه‌های پیشرفته ندارید و فقط لازم است که فضایی را برای این کار اجاره کنید. اگر سرمایه کافی برای اجاره فضای بزرگی را ندارید می‌توانید کار خود را از فضای کوچکی که فقط دو یا سه ماشین در آن، جا می‌شود آغاز نمائید بعدها با رونق گرفتن کارتان می‌توانید فضای کاری خود را گسترش دهید و حتی چند کارگر هم استخدام کنید.

  چنانچه آشپز ماهری هستید می‌توانید آن را به افرادی که خواهان یادگیری آشپزی به صورت حرفه‌ای هستند آموزش دهید. شما این کار را در منزل خود بدون کمترین هزینه می‌توانید انجام دهید فقط کافیست که کار خود را بین همسایگان و حتی در شبکه‌های اجتماعی که در آن عضو می‌باشید تبلیغ کنید.

  اگر در زمینه خیاطی مهارت دارید و در منزل چرخ خیاطی دارید می‌توانید کارهایی از قبیل تعمیر، تزئین لباس‌ها و غیره را انجام دهید و حتی می‌توانید آن را به افراد متقاضی آموزش دهید.

  چنانچه دارای تحصیلات عالی می‌باشید و یا در رشته‌ای خاص تبحر دارید می‌توانید کار تدریس خصوصی را در منزل خود بدون کوچکترین هزینه‌ای انجام دهید. لذا تدریس خصوصی نیز می‌تواند برای شروع کسب وکار کوچک مفید باشد.

  در عصر ارتباطات قدرت در دستان کسی است که اطلاعات گسترده‌ای دارد. افراد زیادی هستند که حاضرند برای به دست آوردن اطلاعات در زمینه‌ای خاص هزینه کنند بنابراین اگر در زمینه‌ای خاص اطلاعات کافی دارید می‌توانید آن را به افراد متقاضی با هزینه‌ای مناسب بفروشید.

  تدریس به صورت آنلاین می‌تواند به عنوان شغل دوم برایتان محسوب شود. یکی از نکات مهم و مثبتی که در این کار وجود دارد این است که زمان به طور کامل تحت کنترل خودتان می‌باشد. اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید می‌توانید با هزینه کم این کار را آغاز نمائید. تنها هزینه شما برای شروع این کار هزینه اینترنت می‌باشد.

  سرمایه‌گذاری در سهام کار اغلب کارافرینان است. چنانچه سرمایه‌ای دارید که می‌خواهید با آن سهام خریداری کنید باید ریسک آن را هم بپذیرید پس اگر دارای روحیه ریسک‌پذیری هستید در این راه قدم بگذارید. قبل از خریداری سهام بهتر است از یک مشاور مالی، مشاوره بگیرید.

  دانشجویان و کارفرمایانی هستند که برای تکمیل پایان‌نامه و یا پروژه‌های تایپی خود به کمک یک تایپیست نیازمندند. کارهایی از این قبیل زمان اتمام مشخصی دارند بنابراین اگر مطمئن هستید که این کار را در زمان مورد نظر می‌توانید تمام کنید قبول کنید.

  چنانچه فردی هستید که در زمینه‌ای خاص همانند حقوق، حسابداری و یا فروش مهارت لازم را دارید انجام این کار را به شما توصیه می‌کنیم. شما برای موفقیت بیشتر در این کار می‌توانید از تجربه‌های قبلی خود نیز بهره‌مند شوید. امروزه کارفرمایان زیادی هستند که تمایل به همکاری با افرادی را دارند که به صورت آزاد کار می‌کنند تا پروژه‌های کوتاه مدت خود را به آن‌ها بسپارند.

  قطعاً می‌دانید که در امر ترجمه از شما خواسته می‌شود که متنی را از یک زبان به زبان دیگر برگردانید. انجام این کار مستلزم داشتن مهارت در چند زبان می‌باشد. هزینه اولیه برای شروع این کار هزینه اینترنت می‌باشد. نکته‌ای که در این خصوص بایستی متذکر شویم این است که اگر مسلط به هیچ زبانی نیستید به هیچ وجه سراغ این کار نروید و فکر نکنید که با ابزارهای ترجمه از قبیل «مترجم گوگل» می‌توانید کار ترجمه را انجام دهید چرا که این ابزار و حتی ابزارهای مشابه آن، آن چنان قدرتمند نیستند که شما را برای رسیدن به ترجمه باکیفیت یاری کنند.

  قطعاً خود شما هم می‌دانید که قیمت کتاب‌هایی که قبلاً مورد استفاده قرار گرفته‌اند و به اصطلاح دست دوم هستند پایین می‌باشد، همین امر موجب می‌شود که این کتاب‌ها مشتری‌های نسبتاً زیادی در مقایسه با کتاب‌های نو داشته باشند، بنابراین اگر شما هم در قفسه کتاب خود از این کتاب‌های دست دوم دارید و از آن‌ها دیگر استفاده نمی‌کنید می‌توانید آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید و به فروش برسانید.

  مشاغل نوپایی در روستاها از جمله پرورش گیاهان دارویی، پرورش گیاهان زینتی، پرورش انواع پرندگان زینتی و حیوانات خانگی وجود دارد که با هزینه کم و منابع طبیعی زیاد قابل راه‌اندازی می‌باشند. اگر به این گونه از کارها علاقه دارید هرچه زودتر دست به کار شوید چرا که این کار روحیه شما را تقویت می‌کند و علاوه بر این می‌توانید از حمایت دولت و صندوق‌های کارافرینی و همچنین برخی از مؤسسات مالی و بانک‌ها برخوردار شوید.

  هدف ما از این مقاله معرفی چند کسب و کار کوچک برای شما جوانان جویای کار بود. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد و شما توانسته باشید کسب و کاری هرچند کوچک راه‌اندازی کنید و مسیر شغلی خود را بیابید.

  ترجمه هم درامد خوبی داره دوستان

  برای راه انداختن کسب و کارهای خانگی نیاز به سرمایه زیاد و امکانات خاص ندارین.من و همسرم مدتی هست که بسته بندی مواد گیاهی و ادویه جات رو راه انداختیم.برای سرفه جویی توی هزینه ها از طریق واسط کالا دستگاه بسته بندی دست دوم خریدم و بعد از مدتی با یه آگهی جذل نیرو چند نفر نیروی کمکی هم گرفتیم.حالا هم خودمون و هم چند نفر دیگه مشغول به کار هستیم.شما هم نترسین و یه یاعلی بگین و شروع کنید.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  من یک خانم خانه دار هستم که توی زمان آزادم شکلات و دسرهای خونگی درست میکردم و میفرختم اما چون زیاد معروف نبودم درآمدی نداشتم تا اینکه در واسط کالا آگهی در مورد کارم ثبت کردم و تونست توی ایام عید دسرهای زیادی رو سفارش بگیرم و درامدم رو افرایش بدم.ممنون از واسط کالا رفسنجان

  یکی از موارد کار در منزل برای بانوان، بسته بندی داروهای گیاهی موجود در داروخانه ها است. ابتدا آنها را تمیز و اگر لازم بود بشوید. سپس بسته بندی کنید. برای فروش آنها هم از برنامه واسط کالا کمک بگیرین. من خودم با معرفی کارم در واسط کالا چندین مشتری پیدا کردم. حتما نصبش کنین. توی بازار که برین هست.

  ممنون از پیشنهاد های فراوان برای کار در منزل خانم ها. لطفا در مورد آموزش کار در منزل برای خانم ها هم مطلب بگذارید. و پیشنهاد های کاری خوبتان را آموزش دهید باتشکر

  علاوه بر پیشنهاد های عالی شما . یکی از نمونه های کار در منزل، دکمه دوزی است. همچنین منجق دوزی که میتونه برای خانم ها جذاب باشه

  به نظر من تدریس آنلاین یک کارآسان در منزل است. در این روزهای قرنطینه این می تواند یکی از پردرآمدترین شغل ها باشد

  سلام ممنون از شما که ما رو با انواع کار در منزل آشنا کردین. در این روزهای قرنطینه بسیار مفید بود

  کار در منزل چی خوبه؟ همش دنبال جوابش بودم که اینجا پیدا کردم. ممنون از شما

  با سلام…دوستان کسی کتابی درباره ایده های پولساز خانگی می شناسد، معرفی کنه ممنون میشم

  با سلام…ممنون از سایت خوب واسط کالا..به نظر من دنیا دنیای تکنولوژی و فضای مجازیه….خانم ها بگردین دنبال کار اینترنتی…که هم توی خونه باشید و هم کار کنید…کسب و کار اینترنتی خیلی راحت تر و درامد بیشتری نسبت به بقیه شغل ها داره مثلا همین طراحی سایت، پشتیبانی، مقاله نویسی و…

  کار تولیدی در خانه برای افرادی که کار بیرون رو دوست ندارند یا توانایی انجام کار سخت را ندارند پیشنهاد میشه. مثلا خانما مزون لباس بزنید یا کارهای آرایشگری و خیاطی راه بیندازید…اگر هم خلاق باشید که این روزها همه دنبال دسر و کیک هستن..خلاصه خانما توی خونه بیکار نشینید

  خوشبختانه ایران دارای فراوان ترین مکان های توریستی و گردشگری هست. صنعت گردشگری در بخش بوم گردی مثل شهداد در کرمان خیلی درآمد خوبی دارد. کار ساده و پر درآمدی است که امروزه خیلی رایج شده

  ایده های جدید برای کار در منزل کسی میدونه پیشنهاد بده؟

  به نظر من که انواع کسب و کار کوچک میتونه از نظر اقتصادی و حتی روحیه مخصوصا برای خانوما خیلی خوب باشه اگه درآمد بالاییم داشته باشه که چه بهتر

  سلام…بنده کارهای هنری و صنایع دستی رو توی خونم انجام میدم…انواع دستبند و زیورآلات و حوض ماهی و گیفت عروسی…داخل برنامه واسط کالا آگهی کذاشتم قسمت هنریش برید ببینید…من با کسب و کار خانگی پردرآمد موافقم..خیلی برای خانم ها خوبه

  خیلی خوبه که کسب و کارهای کوچک پر سود رو معرفی کردین.میتونه برا کسایی که دنبال کار میگردن مفید باشه

  خداروشکر در چند سال اخیر کسب و کارهای جدید در ایران هم رونق خاصی گرفته و انواع کسب و کارهای جدید در دنیا به ایران هم راه پیدا کردن. اینجوری بهونه ها هم برای نبودن کار کمتر میشه و با کسب مهارت همه میتونن کار متناسب با خودشون رو پیدا کنن.

  یک سوال فنی داشتم اینکه اصلا کسب و کار کوچک چیست؟منظور کسب و کاری هست که درآمد کمی داره یا کسب و کاری که پیش نیازهای خاصی نیاز نداره؟

  چه خوب که این مطلب معرفی کسب و کارهای کوچک رو گذاشتین واقعا مطلب مفیدی بود و من با توجه به علاقم به گل و گیاه تصمیم گرفتم بزنم تو این کار:))

  تو این دوره زمونه با داشتن یه سرمایه اندک و مقداری ذوق و سلیقه میشه یه کسب و کار کوچک خانگی راه انداخت ولی چیزی که به نظر من مهمتره تبلیغات هستش که وافعا میتونه موثر باشه.

  ممنون از مطلب خوبتون.اگر امکانش هست در مورد راه های معرفی کسب و کارهای کوچک هم مطلب بزارید.چون کسب و کارهای خانگی با درآمد متوسط قدرت تبلیغات و صرف هزینه زیاد برای این بخش رو ندارن و باید هدفمند تبلیغ کنن که هزینه اش صرف داشته باشه.

  درست کردن صنایع دستی یکی از کسب و کارهای کوچک در ایران هستش که درامد خوبی هم داره.مثلا توی استان کرمان دوختن پته یک کسب و کار پر درآمدهست البته دقت و ظرافت های خاص خودشو نیاز داره.

  درست کردن خاک برگ و کودهای کمپوست هم یک کسب و کار کوچک خانگی هستن که کمتر کسی سمتش میره اما واقعا کار ساده‌ای هست.میشه توی وقتای اضافه بهش رسید و ازش درآمد کسب کرد

  سلام.به نظرم الان دیگه بلاگری در صدر کسب و کارهای جدید و پرسود قرار دارده،شاید توی کشور ما هنوز کاملا به شکل یک کار بهش نگاه نکنن ولی توی کل دنیا اینجور کارها جا افتادن.اگه میشه در مورد اینجور کسب و کارهای به روز هم مطلب بزارین.ممنون

  برای کسایی که مدیریت خانواده خوندن و البته حوصله هم دارن پرستاری بچه یک کسب و کار خانگی پردرآمد هستش.درسته که مسئولیت های خاص خودشو داره اما درآمدش بد نیست.

  برای کسب وکار ایده و خالقیت خیلی مهمه و کسب و کارهای کوچک در ایران نیاز حمایت مالی دارند.مطلبتون مفید بود.ممنون

  من هم صاحب یک کسب و کار کوچک خانگی هستم

  قالی بافیم میتونه جزء کسب و کارام کوچک و پر سود باشه

  انواع کسب و کار کوچک برای خانم ها در خانه چی هست من یک خانم خاندار هستم در خانه بیشتر اوقات بیکار هستم خیلی دلم میخواد یک کاری رو انجام بدم لطفا بهم کمک کنید

  فعلا دور کسب و کار های کوچبک تو ایران ذور دور استارتآپ هاست

  از کسب کار کوچک و پردرآمد میتوانیم نون پخت در خونه گفت که بصورت نون خانگی بفروشیم

  پیشنهادتون برای کار تولیدی با سرمایه کم چیه؟؟

  پیشنهاد کار تولیدی خوب با درآمد بالا به غیر مطالب بالا دیگه چی هست؟

  این مطلب دارای شغل های پردرآمد بدون سرمایه است که خیلی بهتون کمک میکنه حتما پیشنهاد میکنم بخونین

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  خانه » مجله کسب کار » ۳۰ کسب و کار کوچک پرسود برای تازه کار ها

  شاید شما جزو کسانی باشید که مقداری سرمایه از گذشته برای راه اندازی کسب و کار خود جمع کرده اید، اما اکنون نمی دانید که دقیقا چه کسب و کاری راه اندازی کنید. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی ۳۰ ایده کسب و کار کوچک ولی پرسود بپردازیم که برای راه اندازی نیاز به سرمایه های بالایی ندارند ولی موفقیت در آن ها می تواند زمینه ساز سود بالایی برای شما شود.

  لیست کسب و کارهایی که به شما می خواهیم معرفی کنیم شامل ۳۰ ایده ایجاد کسب و کار کوچک ولی با سود بالا می باشد که حتی برخی از کسب و کارهای این لیست در ایران جدید و نوپا هستند. توصیه می شود که قبل از ورود به هر کاری بازار کار آن کسب و کار را در منطقه خود به خوبی ارزیابی کنید و ملزومات لازم برای اجرای هرچه بهتر یک کسب و کار پرسود را بدرستی درک نمایید.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

   

  کسب و کار کوچک به شرکت ها، بازرگانی ها و هم چنین مشاغل آزاد خصوصی گفته می شود که از کارمندان و درآمد کمتری نسبت به شرکت های سایز متوسط برخوردارند. در بسیاری از کشور ها با توجه به نظام اقتصادی کسب و کارهای کوچک مختلفی رایج می باشند که بسیار پر سود بوده و صاحبان آن با سرمایه ی کمی آن کسب و کار را راه اندازی کرده اند.

  کسب و کار های کوچک و پرسود بر توسعه ی اقتصادی کشور بسیار اثر گذارند زیرا از آن دست کسب و کارهایی هستند که سازمان ها و نهاد های گوناگونی در مدیریت آن ها دخالت قانونی و نظارت دارند. یک کسب و کار کوچک جدا از این که بر اقتصاد کشور اثر گذار است از اقتصاد کلان نیز تاثیر می پذیرد. پس می بایست همواره از نظر اخذ مجوز و اخبار کسب و کار یا صنفی در جریان موارد باشید. توسعه کسب و کار های کوچک و متوسط، رمز توسعه اقتصادی دهه آینده است. بررسی‌ ها حاکی از آن است که کسب و کارهای کوچک و متوسط از طریق چهار کانال کار آفرینی، نوآوری و تغییر فناوری، پویایی صنعت و در نهایت ایجاد فرصت‌ های شغلی پرسود و افزایش درآمد بر اقتصاد جهانی تاثیر گذارند.

  همانطور که می دانید اگر بخواهید رستورانی را راه اندازی کنید، می بایست مراحل مختلفی هم چون خرید و یا اجاره ی یک مغازه، تجهیزات خرید رستوران، خرید موارد غذایی لازم، پرداخت هزینه های تبلیغاتی، استخدام پرسنل و … را طی کنید. این قبیل کارها بسیار پر هزینه بوده و زمان بر می باشد. در مقابل افرادی هم هستند که یا بر اساس علاقه ی و یا با در نظر گیری میزان در آمد این کار که کم هم نیست می خواهند وارد این حوزه ی کاری شوند اما سرمایه ی کمی در اختیار دارند که جوابگوی هزینه های راه اندازی رستوران نیست و همواره به دنبال راه کار هایی هستند که بتوانند با استفاده از آن ها و هم چنین پرداخت هزینه های کمتر و در کوتاه ترین زمان ممکن کسب و کار خود را راه اندازی کنند. هم چنین رویای بسیار شیرینی است که بتوان در مدت زمان کمتر سود بیشتری را به دست آورد؛ بنابراین جهت تحقق این رویا باید انتخاب درستی داشته باشید و بتوانید سرمایه ای که در اختیار دارید را مدیریت نمایید.

   

  اگر کمی در سطح شهر جستجو کنید کامیون ها و ماشین هایی را مشاهده خواهید کرد که در مکان های مخصوصی مواد غذایی به ویژه غذاهای فست فودی و یا خانگی را به فروش برسانند. در واقع این نوع کسب و کارها با نام رستوران های سیار و یا کامیون های غذایی شناخته می شوند. ظاهر و سبک کاری این رستوران ها باعث شده است که جذابیت خاصی را برای مخاطبان و مخصوصا جوانان داشته باشند و همین مسئله سبب افزایش میزان فروش روزانه یا ماهیانه ی آن ها شده است.

 • t ;h
 •  

  توجه داشته باشید که راه اندازی کامیون مواد غذایی نیازی به پرداخت هزینه های جانبی مانند حقوق ماهیانه ی پرسنل ندارد؛ چرا که معمولا از فضای کمی در این مکان برخوردار هستید و سرویس دهی به مشتریان به صورتی است که دو یا سه نفر به راحتی از عهده ی آن بر می آیند؛ پس نیازی به استخدام پرسنل رستوران نیست. از این رو بسیاری از هزینه هایی که صرف راه اندازی رستوران می شود در راه اندازی این کسب و کار جایی ندارد.

  کانکس کافی شاپ و سازه های پیش ساخته مختص تهیه یا توزیع غذا و محصولات خوراکی از جمله سازه هایی هستند که همه جا تعداد آنها روند رو به رشدی داشته و به فروشگاه های کوچک محلی تبدیل شده اند. شروع هر کسب و کاری نیاز به صرف هزینه و زمان دارد. اما شما می توانید با هزینه ی کمی و در کوتاه ترین زمان ممکن این کسب و کار را راه اندازی نمایید. در سال های گذشته تقریبا تمامی کافی شاپ ها نحوه ی کار مشخص و ثابتی داشتند یعنی همه ی آن ها دارای یک مکان مشخص بودند. اما امروزه شما می توانید با هزینه ی بسیار کم یک کافی شاپ با در آمد خوب داشته باشید. این نوع کسب و کارها همان ایده های جدید و به روزی هستند که هر روز به دلایل مختلف از جمله راحت تر بودن و شیوه ی کار و هم چنین استقبال مردم در حال توسعه و گسترش می باشد. از مهم ترین اهداف و البته دستاورد های فعالیت در قالب کافه شاپ سیار می توان به تعامل و ارتباط بیشتر و صمیمانه تر با مشتریان اشاره کرد، به صورتی که به راحتی می توان در مکان های مختلف ، مناطق شهری و یا حتی در قالب مسافرت در اکثر نقاط جغرافیایی خدمات لازم را به مخاطبان ارائه داد و علاوه بر فروش بیشتر از این طریق به تبلیغات و معرفی کسب و کار خود نیز مشغول شد.

  نانوایی می تواند شغل پر در آمدی باشد اما راه اندازی نانوایی قانون و مقررات مخصوص به خود را دارد که می بایست آن ها را رعایت کرد. نانوایی از آن دسته شغل هایی است که همیشه سال تنور داغی دارد. با توجه به ذائقه یا نوع غذایی که مورد استفاده خانواده ها قرار می گیرد نان همیشه و در هر خانه ای خریداری و مصرف می شود. با این وجود هرگونه سرمایه گذاری در این کار مطمئنا به سود میرسد اما چگونگی سریع تر رسیدن به این امر کار هر کسی نیست. برای راه اندازی نانوایی مراحلی هم چون انتخاب محل مناسب برای راه اندازی نانوایی تا گرفتن مجوز و هم چنین خرید ماشین آلات صنعتی برای راه اندازی نانوایی می بایست انحام شود.

  شیرینی پزی شغلی از مشاغل حرفه قنادی رشته ی صنایع غذایی است که مراحلی هم چون تهیه ی مواد اولیه و راه اندازی تجهیزات قنادی را در پی دارد و هم چنین سرویس و نگهداری تجهیزات، آماده سازی مواد اولیه، عمل آوردن خمیر جهت هر نوع پخت شیرینی و کیک، تهیه ی شیرینی بدون فر، تهیه ی مربا و مارمالاد و نیز تهیه ی برخی دسر ها را بر عهده دارد و با مشاغلی هم چون عمده فروشان آرد و شکر، بازرسی اماکن و بازرسی اداره ی نظارت بر مواد غذایی سرو کار دارد.

  امروزه یکی از مکان های مورد علاقه و مورد پسند ایرانی ها غرفه های بستنی فروشی و آب میوه فروشی می باشد که به اصطلاح به آن ها ویتامینه می گویند. با نزدیک شدن به فصل تابستان یکی از بهترین مکان هایی که می توان از گرما به آن جا فرار کرد رفتن به غرفه های بستنی فروشی است. راه اندازی این گونه کسب و کار ها در وحله ی اول نیاز به یافتن مکانی مناسب دارد که پر رفت و آمد باشد. علاوه بر این موضوع فراموش نکنید که اطراف شما از جنس شما مغازه ای وجود نداشته باشد و همچنین سعی کنید تا چند صد متری خود جای مناسب برای پارک داشته باشید، چون عمده فروش شما شب‌ ها و در تایم تفریح مردم می باشد. شما می بایست همه تجهیزات و مواد مناسب برای راه اندازی بستنی فروشی را داشته باشید. با توجه به محل و نوع فروشگاه شما، این امکانات ممکن است شامل یک یا دو سینک، یک قفسه کوچک بستنی و انبار خشک برای وسایل و ماشین‌ها و قفسه‌های بستنی، کامپیوتر و سیستم خنک‌کننده، ژنراتور پشتیبان و پنجره‌های خشک‌ کننده باشد.

  قطعا میزان سرمایه س اولیه شروع به کار پرورش گل و گیاه مستقیما به نوع کار شما بستگی دارد. پیشنهاد ما جهت شروع به کار گیاهانی هستند که نیاز به مراقبت کمتری جهت تکثیر دارند. هم چنین بهتر است با گل و گیاهانی شروع به کار کنید که که به واسطه ی پاجوش‌ های‌ شان تکثیر می‌شوند و گرمای کمتری برای رشد و تکثیر لازم دارند. گیاهانی که از طریق پاجوش تکثیر می‌شوند به راحتی از هر گلدان حدود پنج گلدان دیگر می‌توانید تکثیر کنید و این بسیار مناسب است. گیاه آپارتمانی سرخس از جمله گیاهانی است که از طریق پاجوش نیز قابل تکثیر است. در ابتدای کار نباید توقع چندان زیادی از کسب در آمد و سود دهی داشته باشید. زیرا هزینه های اولیه مانند تجهیز گلخانه و هزینه خرید یا اجاره زمین به مراتب زیاد خواهد بود. همچنین اگر گلخانه شما کوچک باشد در ابتدای کار (سال اول) به طور خوش بینانه دخل و خرجتان باهم برابر خواهد شد و سود کمی خواهید کرد. اما از سال دوم به بعد همچنان که تجربه شما افزایش پیدا می‌کند با همان امکانات کم و گلخانه کوچک می‌توانید در آمد خوبی کسب نمایید. قطعا با افزایش گلخانه و یا تکثیر بیشتر گیاهان این سود نیز افزایش پیدا می کند.

  تهیه ی غذای خانگی از آن دسته مشاغلی است که تقریبا همه ی آن افرادی که دستی در پخت و پز دارند می توانند به راه اندازی چنین کسب و کاری فکر کنند. آشنایی با هنر آشپزی جزو اولین و مهم‌ ترین مهارت هایی است که برای چنین شغلی نیاز است. بنابراین شاید بتوان گفت، خانم های خانه‌ دار مناسب‌ ترین قشر برای ورود به چنین عرصه‌ای هستند. این افراد علاوه بر کسب درآمد و متعاقبا، تامین مالی زندگی خود، از وقت‌ آزاد زیادی که در طول روز دارند می‌توانند بهترین و مفیدترین بهره را ببرند. البته لازم به ذکر است که راه‌اندازی آشپزخانه و تهیه غذای خانگی فقط به خانم های خانه دار محدود نمی‌شود و هر فردی و با هر موقعیت و یا هر میزان سواد و تجربه کاری می‌تواند قدم در این راه بگذارد.

  اگر شما فرد منظمی هستید و کار با افراد را دوست دارید و همچنین برای دانش و اطلاعات ارزش قائل هستید، کتابداری شغلی است که مناسب شماست. کتابدار هر روز در کتابخانه خدمات مختلفی ارائه می کند. شخص کتابدار در کتابخانه های عمومی و یا کتابخانه سازمان ها مانند دانشگاه ها، مدارس و بیمارستان ها کار می کند. در شغل کتاب داری می بایست در ارائه خدمات به مشتریان بسیار با دقت عمل کرده و نیز برای تحقیق کردن و کسب برخی از اطلاعات بتوانید به خوبی از کامپیوتر استفاده نمایید. همچنین باید مهارت های نوشتاری خوبی داشته باشید. شما می توانید برای ورود به شغل کتاب داری تحصیلات دانشگاهی داشته و یا به عنوان دستیار کار خود را آغاز کرده و در طول کار آموزش های لازم را کسب کنید.

  شغل طراحی وب جزو مشاغلی است که این روز ها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. طراح وب از خلاقیت و هم چنین مهارت های فنی خود جهت ایجاد و طراحی وب سایت استفاده می کند. یک طراح وب جهت طراحی یک وب سایت می بایست ابتدا ظاهر سایت را در ذهن خود تصویرسازی کرده و درک کند که وب سایت مورد نظر چگونه عمل خواهد کرد. سپس به کمک طرح‌ های اولیه در صفحه‌ی کاغذ کار طراحی خود را آغاز می‌کند. سپس طرح اتود زده شده را در نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ پیاده‌سازی می‌نمایند و در انتها طرح را به کد تبدیل می‌کنند. اگر شما یک طراح وب و یا برنامه نویس وب هستید می توانید برای شرکت های طراحی وب و یا در بخش فناوری اطلاعات سازمان ها و یا به طور مستقل برای خود کار کنید. یکی از مزیت‌ های بزرگ این شغل قابلیت آزادکاری (freelancing) است که شما می‌توانید با داشتن چند وب سایت،‌ درآمد اینترنتی خوبی داشته باشید.

  این روز ها کمتر کسی را می توان یافت که حتی برای یک بار هم که شده از تاکسی های آنلاین استفاده نکرده باشد و یا حتما در اطراف خود افرادی را دیده‌اید که حتی برای خریدهای روزانه خود از اپلیکیشن‌های آنلاین و وب‌ سایت‌ های اینترنتی استفاده می‌کنند. در دنیای امروزی استفاده از اینترنت و هم چنین تلفن‌ های هوشمند همراه به صورت گسترده‌، رایج شده است. به طوری که برای برخی از افراد، زندگی بدون شبکه‌های آنلاین بسیار سخت و دشوار است.

   

   

  بدون شک اخبار زیادی در رابطه با وب سایت ها و اپلکیشن هایی که به تازگی بر سر زبان افتاده اند شنیده اید و میدانید که هر یک از آن ها به نوعی راحتی را برای کاربرانشان به ارمغان می آورند. حال می توان از وضع فعلی چنین نتیجه گرفت که اگر یک کسب و کار اینترنتی و یا همان دیجیتال مارکتینگ برای خود راه بیندازید که برای کاربران تازگی داشته باشد و هم چنین موجب راحتی کار آن ها حالا در هر زمینه ای شود قطعا به سود دهی نسبتا خوبی خواهید رسید.

  به اعتقاد بعضی از افراد معماری مادر همه ی هنر هاست که تعاریف زیادی از آن ارائه شده است. ریشه ی شغل طراحی داخلی هم به رشته ی معماری باز می گردد. یک طراح می بایست در طراحی داخل خانه به فضای آرام بخش همان قدر اهمیت دهد که به اصول فیزیکی مانند نور، صورت و … توجه می کند.

   

  طراحی داخلی بیش از آنکه علم و تکنیک باشد، ذوق و سلیقه و استعداد است و طراح شخصی است که با طرح های فردی اش با نقاشی و مجسمه سازی رقابت می کند. به همین علت می توان گفت که اگر به شغل طراحی و دیزاین علاقه دارید می توانید وارد این حرفه شوید و در کوتاه ترین زمان ممکن به سود دهی برسید.

  یکی دیگر از شغل هایی که در آمد خوبی دارد و می توان به آن تکیه کرد متخصص زیبایی است. متخصص زیبایی تنها به جراحی بینی ختم نمی شود و در این بازار رقابتی جراحی فک و صورت به دلیل اینکه یک عمل ترکیبی به حساب می‌آید و سخت‌تر از عمل بینی است و از ۵ تا ۲۰میلیون قیمت دارد. لیفتینگ یا کشیدن صورت بین ۴ تا ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد؛ عمل چانه هم ۴ میلیون تومان است. در مورد عمل چانه باید گفت این عمل به تازگی میان آقایان طرفداران زیادی پیدا کرده و روز به روز هم به تعداد تقاضاکنندگانش اضافه می‌شود. به همین علت شغل تخصص زیبایی یکی از شغل های پر در آمد و به روز در زمینه ی کسب و کار می باشد.

  کسب و کار های خانگی بهترین راه برای کسب درآمد برای کسانی است که از کار کردن برای دیگران خسته شده اند. مشاغل خانگی این روز ها طرفداران بسیاری پیدا کرده و باعث توسعه ی پایدار و هم چنین کاهش فقز و محرومیت می گردد. در این نوع کسب و کار ارزش افزوده ی کالا ها و هم چنین خدمات تولید شده نصیب صاحب خانه می شود. در کسب و کار های خانگی در وقت صرفه جویی می شود زیرا فرد مجبور به ترک منزل و ساعت ها ماندن در شلوغی خیابان ها و ترافیک نیست و قادر است با خیالی آسوده و بدون دغدغه به فعالیت اقتصادی در خانه بپردازند.

   

   

  مشاغلی هم چون پخت و پز غذا، بافت تابلو فرش،تهیه و تولید اقلام دکوری و صنایع دستی نظیر کیف و کوله، ساخت دستبند و گردنبند های ماه تولد، عروسک سازی ، پرورش قارچ و گیاهان خانگی و دارویی ، بسته بندی مواد غذایی و خوراکی ، شیرینی پزی ، درست کردن ترشی خانگی ، تدارک جعبه های کادویی و پکیج های خوراکی برای مناسبتهای خاص مثل عید نوروز، ماه رمضان و یا شب چله جزو کسب و کارهای خانگی می باشند که به راحتی و با سرمایه ی کم می توان به آن ها تکیه کرد.

  کسب و کار آموزش آنلاین، یادگیری برنامه ریزی شده ای است که در آن معمولاً یادگیری و آموزش در محیط های جدا از هم صورت می گیرد. به همین علت آموزش آنلاین، به تکنولوژی های ارتباطی و نهادی برای طراحی و برنامه ریزی آموزش نیازمند است. امروزه اینترنت یک منبع آموزش قوی در رسانه ها آموزشی و به شکل کلی قادر به ارزیابی، مطابقت و اصلاح است که با استفاده از کامپیوتر برای تمام اشخاص در هر نقطه از جهان در هر زمان است. محبوبیت استفاده از اینترنت به عنوان یک منبع اطلاعاتی و آموزشی در حال افزایش است. به همین علت شما می توانید با استفاده از کسب و کار آموزش آنلاین یک شغل خانگی برای خود دست و پا کنید

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  دکور کردن خانه بنا بر تعریف علمی، هنر و علم ارتقا درون یک فضا و محیط به حساب می‌آید که هدف از آن ایجاد یک محیط بر پایه سلامت روحی و زیبایی شناختی سازه‌ای است که در آن افرادی زندگی خواهند کرد. طراح داخلی نیز به کسی گفته می‌شود که در این مسیر وظایف تحقیق،برنامه ریزی، هماهنگی و مدیریت آن پروژه را بر عهده دارد. در مرابطه با درآمد این رشته باید این نکته را به شما بازگو کنیم که میزان درآمد و دریافتی این رشته نیز همانند سایر رشته‌ های دانشگاهی به موارد زیادی وابسته است. به عنوان مثال، سابقه کار، محل کار، دفتر اختصاصی یا کارمند دفتری بودن، نمونه کارهای قبلی، محدوده شهری انجام فعالیت یا استقرار دفتر و بی شمار مورد دیگر در درآمد زایی این رشته بسیار موثر می باشد. به همین علت اگر به رشته ی دکور کردن خانه ها علاقه دارید می توانید به راحتی وارد این رشته شوید و در کوتاه ترین زمان ممکن به سوددهی برسید.

  امروزه نرم افزارهای رایانه ای یکی از مهم ترین ابزارهای کمکی برای محوطه سازی است که یاری گر افراد جهت رسیدن به اهدافش می باشد. اگر به بررسی اجمالی آگهی های استخدامی برای محوطه سازی بپردازید، متوجه خواهید شد که اکثر کار فرماها، شرکت ها و سازمان ها یکی از شرایط جذب مهندس محوطه سازی و یا همان شهر سازی را تسلط بر نرم افزارهای مربوط به حوزه مهندسی محوطه سازی قرار داده اند.

   

  بنابراین اگر می خواهید در شغل محوطه سازی موفق باشید و به راحتی و سریعا بتوانید شغل مناسب و پر درآمدی را در حوزه تخصصی خود یعنی مهندسی محوطه سازی پیدا کنید و یا اگر شاغل در این حوزه هستید و می خواهید پله های ترقی را سریعتر طی کنید، مطمئن باشید یادگیری نرم افزارهای تخصصی محوطه سازی یکی از راه های اصلی و مطمئن برای شماست.

  ترید یک وازه ی انگلیسی است که معنی لغوی آن تجارت و یا داد و ستد می باشد. اما این واژه در بازار ارزهای دیجیتال به چه معنی است؟ همانطور که می‌دانید هر ارزی را می‌توان خرید و فروش کرد (مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل و…) و یا به ارزهای دیگر تبدیل کرد که تراکنش های مربوط به آنها در بلاک چین ثبت می‌شود و بصورت شفاف قابل مشاهده است. اگر شما به مشاغلی هم چون بورس، خرید و فروش بیت کوین، معاملات فارکس و … علاقه دارید می توانید پس از آنکه آموزش های لازم در این زمینه را طی کردید وارد این شغل شوید.

  شاید باورتان نشود که ایرانی ها بیشترین مصرف فست فود در دنیا را دارند و ایین کسب و کار کوچک پرسود در هر شهری هم به هر تعدادی هم باشد باز سوددهی بالای خود را دارد . صنعت غذایی فست فود و بیرون بر در دنیا یکی از شغل هایی است که به رونق رسیده است. افتتاح و راه اندازی فست فود یکی از شغل های محبوب است که با گذشت زمان می تواند سود دهی بالایی داشته باشد. به علت اینکه کسب و کار فست فود بسیار رقابتی است، خیلی حیاتی است که حتما تحقیق کنید. با کسانی که قبلا این کار را انجام دادند صحبت کنید. رویداد های شبکه های تجاری که با برگزاری همایش ها در مورد راه اندازی کسب و کارهای مختلف صحبت می کنند. سعی کنید بفهمید چه چیزی جواب میدهد و چه چیزی بی فایده است، و تفاوت آن ها در چیست. اگر مثلا میدانید که یک رستوران یا فست فود قبلا شکست خورده است سعی کنید بفهمید چرا و علت آن را پیدا کنید ( صفحات گفت و گو آنلاین راجع به فست فود بهترین راه برای سنجش نیازهای بازار و نظرات مشتریان است ).

  کسی که وظیفه ی برنامه گذاری برنامه ها را بر عهده دارد می بایست فردی با دید وسیع باشد. آگاهی وی از چگونگی تاثیر گذاری تصمیمات بر پیشرفت کسب و کار اهمیت بالایی خواهد داشت. آنها پروژه های لازم برای دست یابی به هدف نهایی را تعریف می کنند. تمرکز بر استراتژی های مناسب در راستای اجرای یک برنامه کلی، از مهم ترین وظایف برنامه به شمار می رود. حتی توجه به پیامدهای درازمدت پروژه های انجام شده نیز بر حساسیت نقش برنامه گذار برنامه می افزاید.

  در دنیای امروز که رقابت بین بیزینس ها تنگاتنگ و نزدیک شده است، جهت بقا و رسیدن به موفقیت می بایست برنامه ریزی و استراتژی دقیق و هدفمندی داشته باشید. عکاسی هم یکی از این بیزینس ها است که فضای رقابتی نزدیکی در ایران دارد . تعداد افراد فعال در این حرفه گویای این موضوع است که راه سختی در پیش دارید. برای راه اندازی کسب و کار عکاسی ابتدا می بایست آموزش های لازم در این زمینه را ببینید و سپس شروع به عکاسی از مدل و یا هر چیزی که دوست دارید کنید تا از این طریق برای خود نمونه کار جمع کنید و به رزومه ی کاری خود بیفزایید. سپس با گذشت زمان می توانید با اجاره ی مکانی جهت راه اندازی آتلیه کار خود را گسترش دهید.

   

   

  یکی از کسب و کارهایی که می توانید شروع کنید به عهده ی گرفتن شعبه ی رستوران های زنجیره ای می باشد. اگر به دنبال سرمایه گذاری هستید باید برای آن برنامه ریزی کنید. می بایست از اساس طرح کسب و کارتان جهت درخواست وام و هم چنین برنامه های سرمایه گذاری استفاده کنید. قوانین مربوط به کارکنان تا قوانین بهداشت غذایی و هم چنین قوانین جدید مانند استعمال دخانیات و رعایت قوانین و مقررات و الزامات قانونی بر موفقیت رستوران شما بسیار تاثیر گذار است.

  یوگا ورزشی جسمی و ذهنی می باشد که در شبه قاره ی هند و توسط هندو ها به وجود آمده است. یوگا از طرفی به معنای «کنترل کردن» آمده‌ است و در آن صورت یوگا را می‌توان علم کنترل امواج فکر و علم مهار قوای ذهن به منظور تسلطی همه‌جانبه بر توان بالقوه خود دانست. افرادی هستند که علاقه ی زیادی به این رشته دارند که پس از گذراندن دوره های آموزشی می توانند برای خود کسب و کاری راه اندازی کنند. شما هم می توانید در صورت تمایل دوره های مربی گری یوگا را بگذرانید و در کوتاه ترین زمان ممکن از طریق آموزش به درآمد زایی برسید.

  امروزه به علت کنترل بیماری های مشترک بین انسان و طیور مانند آنفولانزای فوق حاد پرندگان و سایر بیماری ها نظارت های سخت تری در ارائه مجوز پرورش بوقلمون و سایر طیور از طرف سازمان دامپزشکی اعمال می شود. البته جای نگرانی نیست این نظارت ها و گرفتن مجوز های قانونی میتواند از بروز خسارات مالی و جانی در آینده جلوگیری کند. گاهی اوقات نزدیک بودن به محل پرورش طیور دیگر و یا آلودگی طیاد در یک منطقه باعث میشود تا شما نتوانید مجوز دریافت کنید. البته امکان دارد به تغییر ظرفیت و یا نوع پرورش سنتی یا صنعتی موفق به اخذ جواز شوید.

   

  برای واحد های کوچک پرورش بوقلمون محلی نیاز به جواز نیست ولی بهتر است اداره دامپزشکی و یا اداره جهاد منطقه شما از تعداد پرنده ای که نگهداری میکنید مطلع باشند. از این رو اگر قصد دارید وارد کسب و کاری شوید و به درآمد برسید کسب و کار پرورش حیوانات مانند بوقلمون و بلدرچین می تواند موثر باشد.

  شغل پرستار سالمند و کودک در کشورهای پیشرفته در جهان کاملاً برنامه ریزی شده و علمی آموزش داده می شود. پرستار سالمند و کودک در منزل باید به وظایف خود مسلط باشد. فردی که در این عرصه پا میگذارد می بایست به صورت کاملاً اصولی خدمات مورد نیاز سالمند را ارائه دهد. در صورتی که پرستار آموزش دیده و با مسئولیت باشد خانواده سالمندان اعتماد کافی برای سپردن مسئولیت سالمند را به آنها خواهند داشت. با توجه به افزایش تعداد سالمندان در ایران و نیاز به نیروی کارآمد، در صورتی که در پی فعالیت در زمینه ی مراقبت از سالمندان هستید، لازم است درباره آن زودتر تصمیم گرفته و حتی اگر قادرید در این زمینه تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز نمایید.

  تولید محتوا کردن، یعنی خلق متن‌ها، تصاویر، ویدئوها، صدا و پیام‌هایی که قرار است با یک سری آدم ارتباط برقرار کنند. این ارتباط گاهی با نگاه کردن به یک بیلبورد تبلیغاتی اتفاق می‌افتد، و گاهی هم با خواندن یک مقالۀ چند صد کلمه‌ای! تولیدکننده محتوا می‌تواند دستی در انواع محتوا داشته باشد (مثلاً گرافیست باشد، پادکست ضبط کند یا مقاله بنویسد)، یا نه فقط در یکی دو مورد حرفه‌ای باشد. (اما دقت کنید که معمولاً تسلط به محتوای متنی و مسلط بودن به یکی دو تا نرم افزار ویرایش عکس مثل فتوشاپ از ضروریات است.) پس اگر به تولید محتوا علاقه دارید و می دانید که در این شغل می توانید به درآمد زایی برسید شغل تولید محتوا می تواند برای شما مناسب باشد.

   

   

  پس از یادگیری نکته‌ های متعدد درباره اندروید و ویژگی‌ های آن می بایست درباره توسعه نرم‌افزار و به‌طور خاص بخش موبایل یک تحقیق کلی انجام دهید. درباره تمام زبان‌های برنامه‌نویسی، پلتفرم‌ها و ابزارهایی که ممکن است برای شروع فرآیند توسعه به آن‌ها نیاز داشته باشید، پژوهشی دقیق انجام دهید. تمرکز اصلی را روی Java, Kotlin, Android Studio و تمام ابزارهای کیت توسعه نرم‌افزار قرار دهید، زیرا آن‌ها بخشی از سفر شما به‌عنوان یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن محسوب می‌شوند.بنابراین شغل توسعه اپلکیشن ها می تواند برای علاقه مندان شغلی موثر و پر درآمد باشد.

  با توجه به هجوم همه به سمت فروشگاه های اینترنتی و البته هایپر مارکت ها بسیاری بر این باورند که مغازه داری دیگر مرده است ولی در حقیقت این گونه نیست. حداقل برای بسیاری از انواع مغازه ها این مسئله صادق نیست. البته برخی محصولات با پیشرفت تکنولوژی یا تغییر شرایط اقتصادی و سیاسی مشتری قبلی را نخواهند داشت. مثلا آژانس ها را در نظر بگیرید. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور سایت ها و برنامه هایی مثل اسنپ، تپسی، کارپینو و… آژانس ها سهم بازار زیادی را از دست دادند. اما بسیاری از مغازه ها و غرفه ها هم هستند که همواره بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردارند مانند غرفه های کادو فروشی که در همه ی روزهای سال به قول معروف تنور آن داغ است.

  شاید شما هم فکر کنید ساخت استودیوی موزیک کار بسیار سخت و پر هزنیه ای می باشد ، ولی در واقعیت ساخت استودیو بسیار راحت می باشد و تنها نیاز به هزینه های راه اندازی دارد. برای ایجاد استودیو در منزل یا هرجای دیگری نیاز به چند ابزار اساسی داریم.

   

  برای راه اندزی استودیو شما نیاز به یک میکروفون خوب دارید ، که بیشترین هزینه شما را دربر می گیرد . برای خرید میکروفون خوب عجله نکنید وسعی کنید بسته به نیاز و موضوع کار خود یک گزینه مناسب را انتخاب نمایید. همچنین شما نیاز به یک کامپیوتر مناسب با کارت صدای خوبی دارید. که می توانید از کامپیوتر قدیمی خود هم استفاده کنید ، ولی داشتن یک کارت صدای خوب می تواند به کیفیت کار شما کمک نماید.

   

  با ساخت یک استودیو می توانید از روش های مختلفی مثل ، تولید پادکست و ساخت موزیک درآمد های خوبی کسب کنید.

  بوتیک های لباس از کسب و کار های کوچک شهری و پرسود می باشند ، شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد افرادی که در زمینه ی مد و لباس موفق هستند به چه نکاتی برای پیش برد اهداف کسب و کار خود توجه داشته اند. شما می بایست سعی کنید زمانی که مشغول تدوین طرح کسب و کار خود هستید واقع بین باشید. به یاد داشته باشید که در این کسب و کار بهتر است که سود خود را در ابتدای کار کم در نظر بگیرید. بهتر است که در مورد توانایی های خود واقع بین باشید تا بعدا دچار پشیمانی نشوید. به طور خاص به این مدل از راه اندازی کسب و کار در حوزه ی مد و لباس بهتر است توجه کنید.

  برنامه ریز مسافرت و یا همان راهنما، گروه سفر را همراهی می کند و رابط ميان مسافران و شرکت برگزار کننده تور مي باشد. برنامه ریز مسافرت، مسافران را به هنگام دشواري هاي شخصي کمک مي کند و بر انجام درست برنامه ها و کارها نظارت دارد و حساب و کتاب هزينه ها را از آغاز تا پايان نگه مي دارد. این شغل با اينکه موقعيتي بسيار خوب براي سفر و آشنايي با مردمان تازه فراهم مي آورد اما، مشکلاتي همچون امکان همسفر بودن با مسافران ناسازگار در تورها، پيش آمدن دشواري هاي پيش بيني نشده و باز دارنده در کارها و برنامه تور و پيامدهاي ناشي از اين شيوه زندگي که بر روي روابط و زندگي شخصي هم تاثير مي گذارد، از جذابيت اين کار مي کاهد. اما اگر فکر می کنید که به این شغل علاقه دارید می توانید با ورود به آن به درآمد زایی برسید.

   

   

  بنابراین لیست ما شامل برخی از کسب و کار های کوچک پرسود در ایران می باشند ، که برخی از آن ها نوپا بوده و برخی بسیار متداول هستند. اگر حس می کنید کسب و کاری در این لیست ذکر نشده است ، لطفا ایده کسب و کار کوچک و پرسود خود را در بخش نظرات پایین مطلب ذکر کنید.

  درامد نانوایی لواش

  با عضویت در خبرنامه لرن پارسی از جدیدترین مقالات و آموزشها در ایمیل تان باخبر شوید.

  تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای لرن پارسی محفوظ است .

  با افتخار قدرت گرفته از | طراحی قالب : ایران تمز

  کسب و کارهای آینده بدون تردید با کسب‌وکارهای سنتی تفاوت خواهند داشت، به همین دلیل است که آینده پژوهی کسب و کارهای کوچک پرسود اهمیت زیادی دارد. برای اینکه فعالیتی را آغاز کنید و از پرسود بودن آن چه برای امروز چه برای آینده اطمینان حاصل کنید، باید روند تغییر زندگی و کسب‌وکار را در نظر بگیرید. از این چند ایده برای راه‌اندازی کسب‌وکار خودتان الهام بگیرید.

  اگر در فکر این هستید که کسب و کار کوچک با سرمایه ی کم داشته باشید که به این زودی‌ها دچار افت نشود، باید روند کسب‌وکارها در دنیای آینده را در نظر بگیرید. آینده پژوهی کسب و کارهای کوچک پرسود به شما کمک می‌کند تا ایده‌های تازه‌ای برای راه‌اندازی کسب‌وکار داشته باشید.

  در ادامه می‌خوانید:

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  چه عاملی باعث موفقیت کسب و کارهای کوچک پرسود شده است؟

  راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک، آنقدرها که فکر می‌کنید سخت نیست. برای شروع کسب‌وکار به سه فاکتور نیاز دارید:

  اگر دوستان و فامیل برای حل کردن مشکلات کامپیوتر خود به شما مراجعه می‌کنند، شما می‌توانید با این مهارت‌تان یک کسب و کار کوچک راه بیندازید. اگر برخی از تعمیرات پایه منزل را می‌توانید انجام دهید، همین کار را می‌توانید برای دیگران هم انجام دهید. اگر مهارت و استعدادی دارید که از آن برای انجام وظایف محل کار خود استفاده می‌کنید، شاید بتوانید خودتان به شکل جداگانه پروژه بگیرید و همان کار را انجام دهید و در نهایت آن را به کسب‌وکار شخصی تبدیل کنید.

  در مجموع هر ایده‌ای که داشته باشید و سه فاکتور بالا را داشته باشد می‌تواند یک کسب و کار کوچک درآمدزا باشد. اما اگر می‌خواهید کار متفاوتی انجام دهید و درآمد بیشتری کسب کنید، می‌توانید با کمک آینده پژوهی کسب‌ و کار ایده‌های جذابی برای راه‌اندازی یک کار شخصی پیدا کنید.

  کدام کسب ‌و کارهای کوچک پرسود هستند؟

 • نمودار سهام
 • امروزه کسب‌وکارهای خدماتی رونق خوبی دارند و این موضوع دلایل متعددی دارد. یکی از دلایل موفقیت این کسب‌وکارها این است که معمولا به هزینه اولیه چندانی نیاز ندارند. اگر برای شروع کار خود به مکان فیزیکی و کالا نیاز نداشته باشید، بیشتر پولی که به دست می‌آورید سود کسب‌وکار شما است.

  راه‌اندازی کسب‌کارهایی که نیاز به مکان فیزیکی یا کالا و محصولات اولیه دارند، پرهزینه‌تر است. هزینه اجاره دفتر یا فروشگاه، هزینه امکانات دفتر یا فروشگاه، خرید اجناس یا ابزارهای اولیه و … هزینه‌هایی است که نمی‌توانید از آنها صرف نظر کنید و باعث می‌شوند که بخشی از سود کسب‌وکارتان را به آنها اختصاص دهید.

  پرسودترین کسب‌وکارها، آنهایی هستند که قابلیت گسترش داشته باشند. مثلا کاری که برای کسی انجام می‌دهید و دستمزد خود را به صورت ساعتی می‌گیرید، قابلیت گسترش ندارد؛ چون نمی‌توانید بیشتر از چند ساعت در روز کار کنید. ولی کسب‌وکاری که بتواند گسترش پیدا کند بدون اینکه وقت بیشتری روی آن بگذارید، پرسودتر است.

  مثلا بدون اینکه وقت بیشتری در دفتر کار خود بگذرانید، سعی کنید مشتریان‌ فروشگاه آنلاین‌تان را افزایش دهید. بسیاری از کسب‌وکارها و خدمات با افزایش نیروی کار گسترش پیدا می‌کنند ولی به دنبال افزایش نیروی کار، هزینه کسب‌وکار هم بیشتر می‌شود.

  ویژگی مشترک کارآفرینان موفق این است که دنبال روندهای تکراری موجود نمی‌روند و نیازهای بازار را زودتر از سایر رقبای خود پیش‌بینی می‌کنند. البته بدون تردید این چنین پیش‌بینی‌ها بدون ریسک نیست ولی اگر همه چیز درست پیش برود، نتیجه قابل توجهی دارد.

  از این گذشته، اختراعات اساسی مانند اتومبیل، اینترنت و تلفن‌های هوشمند در ابتدای معرفی با بدبینی‌های زیادی مواجه شدند. اما:

  به نظر می‌رسد زمینه‌های انرژی و فناوری پاک امکان رشد زیادی دارند؛ مانند فناوری نانو، سرگرمی و هر آنچه برای تامین تقاضای جمعیت رو به رشد این سیاره و سازگاری با این سیاره مورد نیاز است. آینده پژوهی کسب و کارهای کوچک پرسود با بررسی این نیازها انجام می‌شود.

  این روزها سرعت تغییرات در دنیای کسب وکار بیشتر از هر زمان دیگری است و همه این تغییرات به لطف جهانی شدن و فناوری دیجیتال است. در ادامه چند ایده برای راه‌اندازی کسب و کار کوچک پرسود مطرح می‌کنیم که به نظر می‌رسد در آینده رشد قابل توجهی خواهند داشت:

  آیا دوست دارید محصولات خودتان یا یک برند دیگر را به صورت آنلاین بفروشید ولی پول کافی برای تهیه اجناس اولیه ندارید؟ دراپ شیپینگ بهترین گزینه برای شما است. دراپ شیپینگ یک بیزینس مدل تجارت آنلاین است که در آن لازم نیست هیچ محصول فیزیکی را مدیریت کنید. تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک فروشگاه آنلاین راه‌اندازی کنید و با یک تامین‌کننده که کار تامین محصول و بسته‌بندی و ارسال آن را انجام می‌دهد، همکاری کنید.

  یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است مردم به این شیوه از کسب و کار روی بیاورند، عدم وجود مشکلاتی مثل تامین جنس اولیه است. تهیه اجناس اولیه به مکانی برای نگهداری هم نیاز دارد و به دلیل عدم نیاز به این فضا، چنین کاری محبوبیت پیدا کرده است.

  افرادی که به چند زبان تسلط دارند، همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرند. اگر شما هم به زبان‌های دیگر تسلط دارید می‌توانید از این مهارت خود درآمد داشته باشید. می‌توانید در سایت‌های فریلنسری مشتری پیدا کنید و کم کم سابقه خود را افزایش دهید. به مرور زمان که شناخته شوید و مشتریان بیشتری پیدا کنید، گروهی از مترجمان تشکیل دهید و کار ترجمه را به یک کسب‌ و کار کوچک تبدیل کنید. کسب و کارتان را در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت شخصی تبلیغ کنید و مشتری‌های خود را افزایش دهید.

  اگر در آشپزی مهارت دارید می‌توانید این مهارت را به یک کسب‌وکار کوچک تبدیل کنید. سرمایه اولیه‌ای که نیاز دارید بستگی به خودتان دارد. می‌توانید از آشپزی برای رویدادهای کوچک‌تر شروع کنید و به مرور زمان که شناخته شدید و مشتریان بیشتری پیدا کردید، امکانات بیشتری فراهم کنید. ولی در ابتدا باید به اندازه‌ای سفارش بگیرید که توانایی مدیریت آن را داشته باشید.

  بیشتر افرادی که چنین کسب‌وکاری راه‌ می‌اندازند، معمولا از وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند. همچنین می‌توانید شرکت در بازارچه‌های محلی را برای نشان دادن مهارت خود در آشپزی امتحان کنید.

  یکی از موفق‌ترین ایده‌های کسب وکار، ارائه خدمات دستیار مجازی است. همه افراد و سازمان‌ها، از شرکت‌های بزرگ گرفته تا شرکت‌های انفرادی به مدیریت روزمره کارهای خود نیاز دارند. شما می‌توانید از مهارت‌های سازمانی عالی خود استفاده کنید تا باری از دوش آنها برداشته شود. مطمئناً برای زمان و تلاشی که برای پاسخ به ایمیل‌ها، برنامه‌ریزی جلسات و انجام سایر وظایف اداری صرف می‌کنید، حقوق دریافت خواهید کرد.

  یکی از ایده‌های جدید کسب‌وکار، بهبود و بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها است. کاری که می‌توانید از خانه انجام دهید و نیاز به سرمایه کمی دارد. برای این کار باید وب‌سایتی را که قبلا راه‌اندازی شده، خریداری کنید. سپس با اجرای تکنیک‌های سئو در کسب و کار خود، کانتنت مارکتینگ و … درآمد و بازدید سایت را افزایش دهید و دوباره آن را بفروشید. این کار به مقدار کمی سرمایه اولیه نیاز دارد و بیشتر به مهارت شما در بازاریابی دیجیتال بستگی دارد.

  در مورد دیجیتال مارکتینگ بیشتر بخوانید: از بازاریابی سنتی به دیجیتال؛ مزایای بازاریابی دیجیتال چیست؟

  این روزها و به خصوص با ظهور پاندمی کرونا، آموزش آنلاین رونق زیادی پیدا کرده است. شما می‌توانید به هر مبحثی که علاقه‌ داشته باشید، از بهترین مربیان دنیا در آن زمینه کمک بگیرید. از طرف دیگر اگر خودتان در موضوعی مانند هنر، ریاضی یا زبان ماهر و توانمند هستید، می‌توانید بیزینس خود را با محوریت آموزش آنلاین راه بیندازید. قبل از شروع مطمئن شوید که در موضوع موردنظر تسلط کافی دارید.

  برای شروع آموزش، مباحثی را امتحان کنید که در حیطه تخصصی شما است. این کار نه تنها یک منبع درآمد قابل توجه برای شما است، بلکه باعث می‌شود در حیطه کاری خود شناخته شوید. حتی با ابزارهای رایگانی مثل اسکایپ می‌توانید به دیگران آموزش دهید ولی پلتفرم‌های مخصوص آموزش آنلاین هم وجود دارد.

  تقریبا هر شرکتی که در اینترنت حضور دارد، به تهیه محتوا در مورد محصول، محتوای بلاگ و … نیاز پیدا می‌کند. این یکی از مشاغلی است که در سال‌های اخیر تقاضای زیادی داشته است و در آینده هم این تقاضا وجود خواهد داشت. اگر در نوشتن مهارت دارید می‌توانید با گذراندن چند دوره آموزشی با پایه نویسندگی محتوا آشنا شوید و از طریق وب‌سایت‌های فریلنسری پروژه بگیرید و فعالیت کنید.

  بهتر است در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین و اینستاگرام حضور پیدا کنید تا طیف وسیعی از افراد شما را بشناسند و بتوانید پروژه‌های بهتری بگیرید. برای اینکه با این فضاها و کار در آن‌ها بیشتر آشنا شوید، مقالات زیر را از دست ندهید.

  بسیاری از وب‌سایت‌ها در وردپرس میزبانی می‌شوند و تقریبا هر مالک وب‌سایت به یک نفر پشتیبان وب‌سایت نیاز دارد. پس اگر به زیر و بم این پلتفرم آشنایی دارید، فرصت‌های زیادی برای کسب درآمد از آن وجود دارد. برای پیدا کردن باگ‌ها، حل کردن مشکلات مربوط به CSS، بارگذاری محتوا و … می‌توانید به شرکت‌ها و اشخاص کمک کنید و از این راه درآمد خوبی داشته باشید. با توجه به اینکه روز به روز بر تعداد وب‌سایت‌ها افزوده می‌شود، تقاضا برای این کار هم در حال افزایش است.

  آیا تجربه‌ای در بک‌لینک سازی و بهبود رتبه یک سایت در موتورهای جست‌وجو دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است می‌توانید این مهارت خود را به پول تبدیل کنید. صاحبان سایت‌ها در سراسر دنیا به دنبال افرادی هستند که مهارت خوبی در زمینه بهبود سئوی سایت داشته باشند.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  برای پیدا کردن مشتری باید در اینترنت حضور فعال داشته باشید، رزومه خوبی فراهم کنید و نمونه‌هایی از پروژه‌های موفق‌تان را به دیگران نشان دهید. می‌توانید فقط در یک بخش و زمینه خاص فعالیت کنید یا با افزایش مهارت‌های خود هر آنچه را مربوط به سئوی انواع سایت‌ها است، فرا بگیرید.

  بیشتر بخوانید: برای سقارش سئو سایت به چه تیمی اعتماد کنیم؟

  توسعه اپلیکیشن یکی از بهترین و پرسودترین کسب‌وکارهای کوچکی است که می‌توانید در پیش بگیرید. چون امروزه بیشتر شرکت‌ها دنبال ساخت اپلیکیشن هستند. لازم به ذکر است که با پیشرفت ابزارها و مقرون‌به‌صرفه شدن آنها، هزینه راه‌اندازی این کسب‌وکار هم کمتر شده است. با ساخت اپلیکیشن برای مشتریان می‌توانید یک درآمد غیرفعال داشته باشید. یا اینکه با یک استراتژی خوب برای درآمدزایی، همان اپلیکیشن را به یک منبع درآمد عالی برای خودتان تبدیل کنید.

  تصاویر استوک این روزها در وبلاگ‌ها و دنیای اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما اگر دوربین و ابزارهای مناسب در اختیار دارید و عکاس هستید می‌توانید عکاسی تصاویر استوک انجام دهید و عکس‌هایی که می‌گیرید در وب‌سایت‌های مربوطه برای فروش بگذارید. برای این کار باید در پلتفرم‌هایی که امکان فروش عکس استوک را فراهم می‌کنند، نمونه تصاویر خود را قرار دهید. یا اینکه وب‌سایت اختصاصی خود را داشته باشید و عکس‌ها را مستقیما به خود مشتری بفروشید.

  محصولات چاپی سفارشی این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. از خودکار و دفتر گرفته تا ماگ و گلدان، امروزه انواع محصولات را می‌توانید با طراحی مورد نظر خودتان بفروشید. حتی می‌توانید طرح‌های اختصاصی برای هر نفر طراحی کنید و محصول نهایی را عرضه کنید. تنوع این محصولات بسیار زیاد است. ماگ، دفتر، زیرلیوانی، تی‌شرت، پد موس، استیکر، شال و روسری، جامدادی، تابلوهای مدرن و …

  برای تبلیغ محصولات خودتان حتما باید در فضای اینترنت خصوصا شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر تصویر مثلا پینترست و اینستاگرام فعالیت کنید. از تکنیک‌های اینفلوئنسر مارکتینگ برای معرفی خودتان کمک بگیرید. حتی می‌توانید ویدیوهایی از محصولات خود تهیه و منتشر کنید.

  مصرف محتوای ویدیویی در فضای آنلاین روز به روز بیشتر می‌شود. به همین دلیل تقاضا برای مهارت‌هایی مثل فیلمبرداری، ویرایش، سناریونویسی و هر آنچه که مربوط به تولیدمحتوای ویدیویی باشد در حال افزایش است. اگر در این زمینه مهارت دارید از فرصت استفاده کنید و اگر مهارت ندارید ولی علاقه‌مندید، در دوره‌های آموزشی شرکت کنید و یک مهارت تازه برای کسب درآمد و راه‌اندازی کسب ‌و کار کوچک پرسود یاد بگیرید.

  حتی می‌توانید به مرور زمان و بعد از حرفه‌ای شدن، استودیوی اختصاصی خود را داشته باشید و کسب‌وکارتان را گسترش دهید و حتی برای افراد دیگر هم شغل ایجاد کنید.

  بهترین راه برای نشان دادن مهارت‌تان در تولید محتوای ویدیویی، تبدیل شدن به یک یوتیوبر و داشتن یک کانال یوتیوب یا پیج اینستاگرام است.

  در مورد اینستاگرام مارکتینگ و تبدیل شدن به یک یوتیوبر بیشتر بخوانید:

  سفارش غذاهای وگان و تقاضا برای محصولات غذایی که در آن از محصولات حیوانی استفاده نشده باشد، در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است. بسیاری از افرادی که رژیم غذایی وگان یا گیاه‌خواری در پیش گرفته‌اند ممکن است به سادگی به غذاهای وگان دسترسی نداشته باشند. خصوصا تقاضا برای غذاهای فوری و آماده برای کسانی که فرصت آشپزی ندارند یا ظهرها در محل کار هستند افزایش یافته است. شما اگر دستی بر آشپزی دارید، اگر می‌توانید غذاها و طعم‌های جدید خلق کنید و اگر امکان تولید محصولات وگان دارید، از این فرصت استفاده کنید.

  خبر خوب اینکه محصولات غذایی وگان را فقط کسانی که رژیم گیاه‌خواری دارند مصرف نمی‌کنند. سایر افراد هم ممکن است برای تنوع به محصولات شما روی بیاورند. پس نگران محدود بودن بازار هدف‌تان نباشید. انواع کیک و دسر، غذاهای سریع و حاضری، پیش‌غذا و … را تهیه کنید و مطمئن باشید که از کسب‌وکارتان استقبال می‌شود.

  سن جمعیت بسیاری از کشورها در حال افزایش است. در نتیجه خدمات سالمندان، تقاضای بیشتری دارد به خصوص که این روزها فرزندان سالمندان هم به دلیل مشغله‌های زندگی ممکن است نتوانند به خوبی در خدمت والدین باشند. می‌توانید کسب‌وکاری در زمینه ارائه خدمات به سالمندان راه ‌بیندازید. این خدمات می‌تواند شامل همه نیازمندی‌های سالمندان باشد مثلا تهیه غذا، بیرون بردن، خدمات پزشکی و پرستاری در منزل و …

  اگر مصرف پلاستیک ما در دنیای امروز به همین ترتیب ادامه پیدا کند تا سال ۲۰۵۰، مقدار پلاستیک موجود در اقیانوس‌ها از ماهی‌ها بیشتر می‌شود. به همین دلیل بسیاری از افرادی که نگران آینده زمین هستند به مصرف محصولاتی که سازگار با طبیعت هستند روی آورده‌اند. تولید و فروش محصولات جایگزین پلاستیک، بهترین راه برای کمک به زمین و البته کسب درآمد است. از تولید و طراحی کیسه‌های خرید گرفته تا سایر محصولات سازگار با محیط زیست.

  این روزها اگر یک وبلاگ پربازدید، وبسایت پربازدید یا پیج با فالور بالا داشته باشید، می‌توانید از روش‌های مختلف کسب درآمد کنید. یکی از این روش‌ها افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش است. برای این منظور، کافی است شما لینکی که مختص به خودتان باشد از فروشگاه آنلاینی که امکان همکاری در فروش را فراهم کرده با دیگران به اشتراک بگذارید. به ازای هر خریدی که انجام شود، شما مبلغی را به عنوان پورسانت معرفی محصول دریافت می‌کنید. بدون اینکه محصولی برای فروش داشته باشید، می‌توانید اندکی در سود حاصل از فروش محصولات یک فروشگاه اینترنتی دیگر، شریک باشید.

  این روزها مردم اهمیت بیشتری برای محیط زیست قائل هستند. بسیاری از افراد دنبال جایگزین‌های ارزان‌تر و سازگارتر برای انرژی هستند. انرژی خورشیدی یکی از انرژی‌هایی است که در بخش‌های زیادی از کشور ما قابل استفاده است. می‌توانید کسب‌وکاری در زمینه راه‌اندازی سیستم‌های انرژی خورشیدی شروع کنید. این کسب و کار به مرور زمان مشتریان بیشتری به دست می‌آورد.

  چاپگرهای سه‌بعدی در سال‌های اخیر توسعه قابل توجهی پیدا کرده‌اند. بسیاری از محصولات با چاپگرهای سه‌بعدی و با هزینه کم تولید می‌شوند. با پرینترهای سه‌بعدی در آینده‌ای نزدیک فرایند طولانی تولید بسیاری از محصولات، کوتاه می‌شود. تقریبا هر چیزی را می‌توان با پرینترهای سه بعدی تولید کرد از مدل‌های معماری گرفته تا سینک و حتی قطعات ریز محصولات الکترونیکی.

  در این زمانه که اکثر افراد شاغل هستند و وقت کمی دارند، خرید غذای آماده امر معمولی است. خیلی از افرادی وقت خود را در آشپزخانه صرف نمی‌کنند و معمولا از غذاهای بسته‌بندی و آماده استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که صنعت بسته‌بندی غذا در ایالات متحده تا سال ۲۰۲۲ به ۱۱.۶ میلیارد دلار خواهد رسید!

  اگر شما هم دوست دارید یک کسب و کار پر سود داشته باشید، کافی است این شغل را انتخاب کنید. کار شما به این صورت است که دستورالعمل‌های غذایی را در پلتفرم‌هایی مثل وبسایتتان قرار می‌دهید و برای هر یک بسته‌های غذایی با مواد از پیش خرد شده به میزان مناسب در نظر می‌گیرید. سپس سفارش مشتریان را به منزل آن‌ها می‌رسانید.

  یکی از مزایای این شغل این است که می‌توانید با تولیدکنندگان کوچک مواد غذایی و دامداران نوپا کار کنید و برای آن‌ها هم فرصت‌های تجاری خوبی فراهم آورید. حتی برای افراد جوانی مانند پیک‌های موتوری هم فرصت شغلی به وجود می‌آورید.

  اگر به کار با گل و گیاهان و بودن در فضای باز علاقه دارید، این شغل جذاب را از دست ندهید! محوطه‌سازی و مراقبت از چمن روش خوبی برای کسب درآمد و البته جلای روح و ذهن شما است. شما می‌توانید آن را به عنوان یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا و حتی شهر در نظر بگیرید. در کشورهای خارجی حتی دانش‌آموزان راهنمایی و دبیرستان هم از این راه درآمد دارند؛ پس چرا شما برای شروع درآمدزایی از این روش استفاده نکنید! البته برای پیدا کردن مشتری خوب باید به مناطق ثروتمند نشین و باغ‌های حومه شهر بروید.

  اگر با اعداد و ارقام خوب هستید ، حسابداری همیشه تقاضا است. فقط کمی زمان و کامپیوتر نیاز است تا بتوانید این تجارت را انجام دهید ، علاوه بر برخی از مسائل حسابداری.

  اگر حسابداری نمی دانید اما از ریاضی لذت می برید ، ممکن است بتوانید یک دوره کوتاه آنلاین یا حضوری گذرانده و برای شروع به اندازه کافی یاد بگیرید.

  امروزه بسیاری از کسب‌ و کارهای موفق قدیم رونق سابق را ندارند. چون زندگی هر روز در حال تغییر است و با ورود اینترنت و تکنولوژی، این تغییرات بسیار سریع‌تر از همیشه اتفاق می‌افتد. اگر دوست دارید کسب‌وکاری داشته باشید که تا سال‌ها بتوانید روی آن حساب کنید و قابلیت رشد و گسترش داشته باشد، باید در تمام مراحل از ایده‌پردازی تا اره‌اندازی و استراتژی، آینده را در نظر بگیرید. حتی شاید لازم باشد از قدرت تخیل‌تان استفاده کنید و شغل‌های آینده را حدس بزنید.

  آینده پژوهی کسب و کارهای کوچک پرسود رمز موفقیت شما در راه‌اندازی مشاغلی است که می‌توانند کوچک نمانند و به بیزینس‌های بزرگی در سطح بین‌المللی تبدیل شوند. اگر شما هم موارد دیگری از کسب و کارهای کوچک پرسود را می‌شناسید، حتما در مورد آن‌ها با ما صحبت کنید.

  همکاری با سایت‌های فروشگاهی (افیلیت مارکتینگ)تمیز کردن منازلنویسندگی به صورت فریلنسریآموزش خانگی (آشپزی، هنرهای دستی و …)نقاشی در خانه و فروش آن‌هابرگزاری کلاس‌های یوگا

  خدمات بهسازی و نوسازی منزلخدمات نظافتیخدمات آموزشیمربی تمرینات شخصی و تناسب اندامخدمات حمل ونقلخدمات دیجیتال مارکتینگتوسعه برنامه و اپلیکیشنخدمات حسابداریمراکز سرپایی مراقبتمطب‌های دندانپزشکیانبارداری

  وبلاگ نویسیبازاریابی وابسته یا افیلیت مارکتینگنویسندگی فریلنسریحسابداریتبدیل شدن به بلاگر و ایفلوئنسر در شبکه‌های اجتماعیمربی ورزشی و سبک زندگیکپی رایتینگعکاسیمدیریت شبکه‌های اجتماعیکار در مهد کودکمربی تناسب اندامبرنامه‌ریزی عروسی و جشنمراقبت‌های بهداشتی برای سالمندانتدریس در زمینه‌های تخصصی (هر تخصصی که دارید!)آموزش کیک و شیرینی پزیفروش صنایع دستی

  تحقیق در مورد مارکت و بازار. تحقیقات بازار به شما می‌گوید که آیا فرصتی برای تبدیل ایده شما به یک تجارت موفق وجود دارد یا نه؟!نوشتن طرح کسب و کاروجود بودجه کافی برای تامین مالی کسب و کارانتخاب محل کسب و کارانتخاب ساختار کسب و کارانتخاب نام کسب و کارثبت کسب و کاردریافت مجوز یا پروانه کسب و کارافتتاح حساب بانکیافتتاح فروشگاه یا راه‌اندازی وبسایت

  از خودتان بپرسید که چکاری را بدون هزینه می‌توانید انجام دهیداز چند ماه قبل در هزینه‌هایتان پس‌انداز کنیداز دوستان و خانواده خود کمک‌ بخواهیددر صورت نیاز به پول اضافی برای وام اقدام کنیدبه کمک‌ها و تسهیلات مالی بلاعوض محلی توجه کنیددرباره سرمایه‌گذاران و خیرین تحقیق کنید و از آن‌ها کمک بخواهید

  منبع: oberlo | moneyunder30 | thebalancesmb

  آبان ۲۴, ۱۴۰۰

  در دنیای پر رقابت امروز برای داشتن یک کسب و کار موفق به تمایز اساسی نیاز داریم. پرسونال برندینگ باعث ماندگاری نام شما و بیزنستان می‌شود.

  آبان ۸, ۱۴۰۰

  همه ما به شغل به عنوان یک فعالیت تکراری و روتین برای گذران زندگی نگاه می‌کنیم. اما شغل‌هایی وجود دارند که حتی به فکرتان هم نمی‌رسد. مقاله شغل را بخوانید تا با مفهوم شغل آشنا شوید.

  آبان ۱۷, ۱۴۰۰

  کسب درآمد و مستقل بودن، یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های زندگی است. کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی به شما کمک می‌کنند طعم خوب پولسازی را بچشید.

  در دنیای امروز مجبور به آینده‌نگری و آینده‌پژوهی کسب و کارها هستیم. قوانین و قواعد بازی به سرعت در حال تغییر هستند و باید برای رویارویی با نسل جدید کسب و کارها آماده باشیم.

  ایمیل: [email protected]

  تلفن:۰۲۱۹۱۰۰۴۵۴۳

  برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

  زمان برگزاری چهارشنبه 3 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

  ثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»


  نوشته شده توسط سید حمیدرضاعظیمی

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  کارآفرینی، واژه ای که شاید برای همه ی ما مفهوم واحدی نداشته باشد. اگر به آن چه در رسانه ها و توسط دولت به عنوان کارآفرین اشاره می شود نگاه کنیم، آنها افرادی بسیار ثروتمند هستند ! زیرا هرساله در مراسمی همچون جشنواره های کارآفرینی  و مراسمی مثل آن مدیران بزرگترین شرکتهای ایرانی به عنوان کارآفرین معرفی می شوند.

  به هر حال در تعریف علمی، کارآفرین را کسی می دانند که متعهد می شود مخاطره های یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی، اداره و تقبل نماید. یا به عبارتی دیگر کارآفرینی فرایند خلق چیز جدید با ارزش، از طریق اختصاص زمان و تلاش مورد نیاز، در نظر گرفتن ریسک های مالی، روانی و اجتماعی همراه، رسیدن به پاداشهای منتج پولی و رضایت فردی و استقلال می باشد.

  به نظر می رسد این تعریف، به خوبی کارآفرین و کارآفرینی را معرفی کرده است، شاید بد نباشد بین سرمایه گذاری و کارآفرینی تفاوت قائل شویم نه آن طور که مرسوم است، صرفاً مدیران شرکتهای چند میلیاردی را کارآفرین معرفی کنیم و این ذهنیت ایجاد شود که کارآفرینی لزوماً نیازمند سرمایه گذاری چند میلیاردی است !

  به  هر شکل در مطلبی که در ادامه آمده است، بر اساس مطلبی که درسایت Managers Blog آمده است، 7 کسب و کار کوچک خانگی را که می تواند گزینه های طلایی برای شروع کسب و کار کارآفرینان باشد را معرفی کرده ایم. البته باید توجه داشته باشید که این مطلب ترجمه است و لزوماً تمام موارد آن در ایران قابل اجرا نیست، اما به هر روی آگاهی از روندهای جهانی در این زمینه نیز خالی از لطف نیست.

  در ابتدای این مطلب، نویسنده به نکته ی ظریفی اشاره کرده است، نکته ای که اتفاقاً با نیازهای کارآفرینان ایرانی نیز تطابق دارد. نویسنده معتقد است، سرمایه و مسائل مالی از مهمترین موانع پیش روی کارآفرینان است، افرادی که توانایی اجاره یا خرید محل کار را ندارند، استخدام نیروی انسانی برای آنها موثر نیست و تنها چیزی که در اختیار دارند، زمان فراوان و احتمالاً مهارت و دانش است. این کسب و کارها دقیقاً برای شما است !

 • کسب بیت کوین با تبلیغات
 • از منزل منشی دیگران باشید

  بسیاری از شرکتها توانایی تجهیز دفتر خود برای نیروی کار فروان برای انجام کارهای روزمره را ندارند و این اصلاً چیز عجیبی نیست. اگر شما می توانید، از منزل برخی کارها نظیر ورود داده ها، تایپ، پاسخ به تلفن، فروش تلفنی و … را انجام دهید، این فرصت را از دست ندهید. امروز در دنیا بسیاری از افراد در حال کسب درآمد از این روش هستند، در کشورهایی مثل هند این یک کسب و کار در سطح بین المللی است تا جایی که برخی شرکتهای آمریکایی امور مربوط به پاسخ گویی تلفنی خود را در بسیاری از ساعات شبانه روز به افرادی در هند برونسپاری کرده اند. بد نیست بدانید در ایران نیز چنین کارهایی شکل گرفته و رو به رشد است.

  مشاور باشید !

  اگر متخصص هستید و جداً شایسته هستید، این گزینه متعلق به شماست. بسیاری از افراد تحصیل کرده با تکمیل رزومه های خود موفق به پیدا کردن کار تمام وقت نمی شوند. اما اگر واقعاً تخصصی دارید، می توانید به عنوان مشاور در چند شرکت حضور داشته باشید ! البته ماهیت کار پروژه ای خواهد بود. برای شروع نیاز به سرمایه گذاری آن چنانی نیست، در سمینارها کارتهای ویزیت خود را به دیگران بدهید و از همه مهمتر، سایت خود را به سادگی راه اندازی کنید و خود را به دنیا معرفی کنید .

  در ebay بازاریابی کنید

  خب این کار در ایران امکان پذیر نیست، اما بد نیست بدانید در امریکا افرادی هستند که از طریق فروش اجناس بدون استفاده در انبارها از طریق شبکه ی Ebay کسب درآمد می کنند.

  صنایع دستی درست کنید

  البته این اصلاً پیشنهاد جدیدی نیست و برخلاف مورد قبلی در ایران قابل انجام است و بهتر بگویم سالهاست که عده ای بسیاری با تولید صنایع دستی و لوازم کوچک تزیینی امرار معاش می کنند. البته برای این کار باید ذوق و استعداد باشید. هر چند کار صنایع دستی چندان ایده ی نوینی نیست، اما با ابتکارهای کوچکی می توان آن را تبدیل به یک کسب و کار کاملاً سوداور کرد. از شروع کار هراس نداشته باشید.

  از خانه مدیر فروش دیگران باشید

  شرکتهایی که حاضر هستند در ازای فروش محصولاتشان به شما حاشیه سود مناسبی بدهند کم نیستند ! این موضوع منحصر به فروش کالاهای مصرفی نمی شود (شاید برای کالاهای مصرفی در ایران کم و بیش این کار رایج باشد) شما می توانید حتی برای فروش محصولات صنعتی نیز کارهای فروش یک کارخانه را انجام دهید !

  خدمات آموزشی

  خب این هم یکی از ایده های تکراری است ! خدمات اموزشی دهید. تعداد افراد شاغل در این زمینه بسیار زیاد هستند، فارغ التحصیلانی رشته های مختلف به دانش آموزشان دبیرستانی تدریس می کنند یا در آموزش موسیقی و هنر فعال هستند ! شما هم می توانید یکی از این افراد باشید !

  خدمات به کهنسالان

  یک کسب و کار بسیار داغ در اروپا و امریکا است ! افزایش امید به زندگی در جوامع امروز در کنار درآمدهای بازنشستگی یک تمایل ویژه و تقاضای بالا بین کهنسالان برای دریافت خدمات نگهداری و مراقبت ایجاد کرده است. البته اینجا منظور فقط پرستاری نیست، کهنسالان تمایل دارند برای انجام بسیاری از امور غیر شخصی نیز از خدمات شما استفاده کنند.

  نگاهی به نمودارهای جمعیت شناسی در ایران نشان می دهد که جامعه ایرانی در حال حرکت به سمت افزایش محسوس در میانگین سنی است و جمعیت 25 تا 35 ساله ایرانی که امروز پرجمعیت ترین بخش جامعۀ ماست (دهه شصتی ها) به زودی پیر خواهند شد و بدون تردید ارائه خدمات به کهنسالان به یکی از حوزه های درآمدزا در ایران تبدیل خواهد شد. از این روی شاید توجه به این کسب وکارها به عنوان یکی از فرصتهای کارآفرینی با سرمایه اندک، مهم باشد.

  دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

  منابع مورد استفاده در این مطلب :

  سایت انگلیسی:

  Managersblog

  تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

  چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

  همه نقل مکان‌ها یکی نیستند و اطلاعات لازم برای تمام آنها یکسان نیست. نقل مک…

  دانلود طرحهای توجیهی

  دانلود طرح توجیهی جعبه پلاستیکی

  دانلود طرح توجیهی بسته بندی میوه و سبزی


  شناسه


  گذرواژه

  کسب و کارهای کوچک در ایران


  مرا به خاطر بسپار

  حضور برخی خودروها در بازار خودروی کشور آن‌قدر نهادینه و قدیمی شده است که خرید و فروش آن‌ها امری بسیار عادی و روتین تصور می‌شو…

  دانلود پاورپوینت – دیجیتال مارکتینگ – ants – اکانت لیندا – دیگ بخار – دندانپزشکی شرق تهران

  کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

  همه افراد جامعه برای کسب سود و همچنین کسب ثروت دست به ایجاد و راه اندازی کسب و کارهای مختلف می‌زنند تا از این طریق بتوانند به اهداف خود در زندگی دست پیدا کنند. در این بین افرادی نیز هستند که دارای سرمایه زیادی نیستند، به همین خاطر به دنبال راه اندازی کسب و کار پردرآمد با سرمایه کم هستند که با شروع ایده کسب و کار کوچک و پرسود بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند و سپس با پس انداز خود به گسترش و رونق کسب و کار خود بپردازند.

  راه اندازی یک کسب و کار کوچک و پر بازده که بتواند به راحتی نیازهای مختلف شما را برطرف کند برای شما بسیار به صرفه است. به همین خاطر ما در ادامه به معرفی چند ایده بسیار مناسب برای ایجاد یک کسب و کار پر سود و کوچک می‌پردازیم تا شما بتوانید با الگو برداری از آنها به موفقیت در کسب و کار خود دست پیدا کنید.

  بسیاری از افراد ثروتمند و حتی کسانی که دارای کارگاه‌ها و شرکت‌های مختلف هستند در ابتدای فعالیت خود به راه اندازی یک کسب و کار کوچک پرداخته‌اند و سپس با موفقیت خود در این زمینه توانسته‌اند به رونق و گسترش فعالیت خود بپردازند. به این خاطر ما نیز در این مطلب به ارائه 20 ایده کسب و کار پر سود و کوچک می‌پردازیم تا شما عزیزانی که به دنبال موفقیت در زندگی کاری خود هستید با الگو برداری از این ایده‌ها بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنید. البته در بین این ایده‌ها، فعالیت‌هایی نیز وجود دارد که نیازمند به داشتن تخصص می‌باشد به این خاطر ما در بررسی هر کدام از این موارد به ارائه اطلاعات خاصی در این باره خواهیم پرداخت.

  بسیاری از افراد این طرز تفکر را دارند که نمی‌توانند با کسب و کارهای کوچک به موفقیت دست پیدا کنند و درآمد ثابتی را داشته باشند. اما شما باید به این نکته بسیار مهم توجه کنید که بیشتر کارگاه‌ها و کارخانجات بزرگ کشور ابتدا به صورت مراکز کوچک راه اندازی شده‌اند که بعد از گسترش و رونق گرفتن توانسته‌اند در حال حاضر برای خود اسم و رسمی را دست و پا کنند. شما نیز قادر خواهید بود که با راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار کوچک و موفق برای خود نام و رسمی پیدا کنید و از این طریق به سود بسیار زیادی نیز دست پیدا کنید.

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  ما در ادامه به بررسی حدود 20 ایده کسب و کار کوچک می‌پردازیم که شما می‌توانید با راه اندازی هرکدام از آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سود بسیار خوبی دست پیدا کنید. به این خاطر خواهید توانست با مطالعه هر کدام از این ایده‌ها به اطلاعات کاملی درباره چگونگی راه اندازی این کسب و کارها بپردازید.

  یکی از بهترین موارد برای ایده کسب و کار کوچک و پرسود که ما می‌توانیم به شما معرفی کنیم طراحی لباس است. زیرا از این طریق شما می‌توانید به سود قابل توجهی دست پیدا کنید. پوشاک یکی از نیازهای اساسی انسان به شمار می‌رود که نیاز به آن، هر روز نسبت به روز قبل بیشتر می‌شود. به همین خاطر مردم به فکر این هستند که به خرید پوشاک مد روز و جدید بپردازند. در این بین شما می‌توانید با طراحی لباس و فروش طرح‌های خود به کارگاه‌های تولید به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید. همچنین شما خواهید توانست با استفاده از این تخصص خود به راه اندازی یک کارگاه کوچک خیاطی نیز بپردازید و از این طریق به کسب درآمد بپردازید. این مورد یکی از ایده‌های کارآفرینی در منزل برای خانم‌ها نیز می‌باشد.

  امروزه بیشتر خانه‌های کهنه ساخت به دلیل فرسوده شدن و ناکارآمدی با مشکلاتی مواجه می‌شوند. به همین خاطر خانه‌های محکمتر همراه با مصالح جدید ساخته می‌شوند. در این بین خانه‌هایی با اسکلت آهن یکی از بهترین خانه‌های ممکن هستند که در برابر عوامل طبیعی نیز استحکام دارند. به همین خاطر وارد شدن به صنعت جوشکاری می‌تواند سرمایه و سود بسیار زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین شما می‌توانید با ساخت در و پنجره، کرکره و انواع وسایل فلزی و فروش آنها به دیگران به درآمد خوبی در این صنعت دست پیدا کنید.

  با پیشرفت صنعت مد، استفاده از لوازم و امکانات چوبی به عنوان یک امر بسیار لاکچری مطرح شده است. به همین دلیل بیشتر افراد به دنبال این هستند که در خانه و حتی محل کار خود از لوازم چوبی که دارای زیبایی خاصی هستند استفاده کنند. در این بین وارد شدن به صنعت چوب مانند مبلمان و انواع لوازم خانگی می‌تواند درآمد و سود قابل توجهی را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می‌توانید با داشتن تخصص در این کار و همچنین احداث یک کارگاه کوچک دست به شروع فعالیت خود در صنعت چوب بزنید و از این طریق بتوانید درآمد خوبی را به دست بیاورید.

  مصرف آب یکی از نیازهای اساسی بدن می‌باشد که همه افراد به دنبال رفع این نیاز هستند و همین امر نیز باعث شده است تا برای رفع این نیاز مهم خود هزینه کنند، زیرا 70 درصد از بدن را آب تشکیل می‌دهد. البته خارج از بعد نیاز بسیاری افراد بنا به دلایل بهداشتی دوست دارند که آب های پاستوریزه استفاده کنند زیرا از نظر روانی دارای بهداشت بیشتری می‌باشد. به این خاطر اگر شما در محیط و اطراف مناطق کوهستانی قرار دارید می‌توانید با راه اندازی یک مکان بهداشتی و بسته بندی آب آشامیدنی به راحتی به کسب درآمد بپردازید و از این طریق به سود قابل توجهی نیز دست پیدا کنید.

  اگر به اطراف خود نگاه کنیم خواهیم دید که بسیاری از امکانات و لوازمی که ما استفاده می‌کنیم از پلاستیک ساخته شده است. به این خاطر وارد شدن به صنعت ساخت محصولات پلاستیکی به عنوان یک ایده کسب و کار کوچک و پرسود، می‌تواند درآمد بسیار خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. البته تقاضا برای استفاده از محصولاتی مانند لیوان‌های یکبار مصرف و لیوان‌های کوچک بسیار زیاد است به این خاطر شما خواهید توانست با پیدا کردن بازارهای فروش این محصولات، به راحتی به کسب سود بپردازید و همچنین فعالیت خود را رونق دهید.

 • ریگ استخراج اتریوم
 • شما می‌توانید با ساخت و طراحی انواع زیورآلات و با فروش آنها به راحتی به درآمد بسیار زیادی دست پیدا کنید. البته شما برای این کار نیازمند داشتن تخصص خاصی می‌باشید که برای این کار می‌توانید با مراجعه به کارگاه‌های آموزشی بعد از مدتی به راحتی به طراحی و ساخت زیورآلات بپردازید. نکته مهم درباره طراحی زیورآلات، این مسئله می‌باشد که خلاقیت و استعداد شما می‌تواند بر موفقیت شما عزیزان تاثیر بسیار زیادی داشته باشید، به این دلیل اگر فرد با استعدادی هستید خواهید توانست در این کسب و کار موفق شوید.

   

  امروزه بیشتر افراد به دلیل داشتن مشغله‌های کاری بسیار زیادی که دارند به فکر این هستند که از بیرون به تهیه یک غذای مناسب و خوشمزه بپردازند. به همین خاطر شما می‌توانید با راه اندازی یک رستوران به راحتی به کسب درآمد بپردازید و همچنین نیاز افراد مختلف جامعه را پوشش دهید. البته میزان موفقیت شما در این کار می‌تواند به عوامل مختلفی مانند طعم غذا و همچنین قیمت انواع غذا مرتبط باشد.

  امروزه بیشتر افراد جامعه برای پر کردن نیازهای خوراکی خود در بین وعده‌های غذایی یا همان میان وعده‌ها از اسنک استفاده می‌کنند. به همین خاطر شما می‌توانید از این فرصت استفاده کنید، و به راه اندازی یک کسب و کار در این باره بپردازید و به درآمد خوبی نیز دست پیدا کنید. شما می‌توانید این کار را در خانه و حتی در یک فروشگاه کوچک انجام دهید.

  امروزه به دلیل اینکه مصرف داروهای شیمیایی باعث بروز انواع دردهای مختلف می‌شود مردم به مصرف داروهای گیاهی روی آورده‌اند. در همین راستا ایده راه اندازی عطاری و روغن گیری یکی از پردرآمدترین کسب و کارهای ممکن می‌باشد و به عنوان ایده کسب و کار کوچک و پرسود با بازدهی بالا نیز شناخته می‌شود. در این کار شما می‌توانید با روغن گیری از زیتون، کنجد، بادام و … و فروش آنها به راحتی به کسب درآمد بپردازید. البته شما برای این کار نیاز دارید که در ابتدا یک دستگاه روغن گیری تهیه کنید.

  یکی از بهترین ایده‌های راه اندازی کسب و کار کوچک و پردرآمد، راه اندازی یک مرکز کوچک فروش محصولات لبنیاتی می‌باشد. بیشتر مردم به دلیل فقر غذایی و همچنین کسب پروتئین بیشتر لبنیات را در میان وعده‌های غذایی خود جای می‌دهند، به این خاطر شما می‌توانید با این کار علاوه بر رفع نیاز مردم به کسب درآمد خوبی نیز بپردازید. شما در این کار لبنیات را از روستاییان خواهید خرید و با قیمت بیشتری به افراد مصرف کننده خواهید رساند.

   

  امروزه برنج به عنوان پای ثابت سفره تمامی خانواده‌های ایرانی شناخته می‌شود. به این خاطر تولید و عرضه برنج می‌تواند درآمد خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. البته مسئله مهم در این باره این نکته می‌باشد که این کسب و کار می‌تواند در مناطق شمالی کشور رایج باشد زیرا در این مناطق امکانات کشت برنج و همچنین فروش آنها وجود دارد.

  یکی از بهترین ایده‌های راه اندازی کسب و کار کوچک و پردرآمد ساخت جعبه‌های کادو و فروش آنها می‌باشد. شما در این کسب و کار می‌توانید بر اساس خلاقیت خود و همچنین امکانات موجود در اطراف خود به ساخت جعبه‌های کادو بسیار زیبا و جذاب بپردازید و آنها را به افراد مختلف به قیمت بسیار مناسبی بفروشید. شما می‌توانید بر اساس مناسبت‌های مختلف به طراحی جعبه‌های کادو بپردازید تا مردم در انتخاب آنها دچار سردرگمی نباشند.

  بیشتر افراد برای کودکان خود شکلات و آبنبات می‌گیرند و بسیاری از افراد سن بالا نیز به خاطر علاقه خود به مصرف شکلات و آبنبات می‌پردازند. شما می‌توانید با تهیه شکلات و آبنبات‌های مختلف و فروش آنها به فروشگاه‌ها و همچنین سوپرمارکت‌ها به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید. همچنین با رونق کار خود می‌توانید به گسترش فعالیت خود بپردازید و به سود بیشتری نیز دست پیدا کنید.

  یکی از دیگر ایده‌های مناسب برای کسب درآمد پرسود در بازار حال حاضر، راه اندازی یک بنگاه معاملاتی املاک می‌باشد. شما قادر خواهید بود از این طریق به درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنید. شما برای این کار ابتدا به اجاره یک مکان می‌پردازید و سپس به عنوان واسطه در بین فروشنده و خریدار املاک قرار خواهید گرفت و از این طریق بدون دردسر به درآمد بسیار خوبی دست پیدا خواهید کرد. نکته مهم در این باره این مسئله می‌باشد که هر چقدر شما فعال‌تر باشید قادر خواهید بود معاملات بیشتری را انجام دهید و درآمد و سود بیشتری را نیز به دست بیاورید.

   

  امروزه بیشتر افراد برای طراحی داخل خانه‌های خود به دنبال طرح‌ها و ایده‌های بسیار جدیدی هستند تا بتوانند یک محیط زیبا و آرامش بخش را برای خود به وجود بیاورند. به این خاطر شما می‌توانید با انجام فعالیت طراحی داخل منازل به راحتی و بدون دردسر به درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنید. البته شما برای طراحی داخل منازل علاوه بر داشتن تخصص به استعداد و همچنین خلاقیت نیازمند هستید تا بتوانید طرح‌های ممکن را اجرا کنید. شما با این کار خواهید توانست بدون صرف هزینه بسیار زیادی به سود قابل توجهی دست پیدا کنید. طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان ایده کسب و کار کوچک و پرسود می‌تواند شما را در بازه زمانی بسیار کمی به تمام اهدافتان برساند.

  امروزه یکی از بهترین ایده‌های پولسازی در ایران که جزو بهترین شغل های پردرآمد ایران نیز می باشد، تاسیس و راه اندازی موسسه کاریابی می‌باشد که شما از این طریق قادر خواهید بود علاوه بر کسب درآمد برای خود، نیاز به کار افراد دیگر را نیز رفع کنید. امروزه به دلیل نرخ بالای بیکاری در جامعه وجود یک موسسه کاریابی که واسطه بین افراد و صاحبان کار می‌شود می‌تواند کمک زیادی به افرادی که به دنبال یافتن کار می‌باشند بکند. شما برای راه اندازی این ایده مناسب نیازمند سرمایه زیادی نمی‌باشید و می‌توانید این فعالیت خود را در یک محیط کوچک شروع کنید. برای انجام این کار می‌توانید به راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای این زمینه نیز توجه داشته باشید تا کسب و کار شما تنها محدود به مکان و موقعیت خاصی نباشد.

  امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از موبایل و گوشی‌های همراه دیجیتال برای همگان لازم شده است زیرا بیشتر فعالیت‌های مختلف کاری و اجتماعی را می‌توان به راحتی و از طریق گوشی موبایل انجام داد. به همین خاطر شما می‌توانید با فروش موبایل و همچنین تعمیرات آنها در مدت کوتاهی به سود بسیار زیادی دست پیدا کنید. البته شما باید برای انجام تعمیرات مربوط به موبایل دارای تخصص باشید، که برای کسب تخصص و مهارت لازم می‌توانید با مراجعه به مراکز آموزشی به راحتی تعمیرات مربوط به موبایل را یاد بگیرید.

   

  یکی از راه‌های بسیار خوب کسب درآمد در حال حاضر ایجاد و راه اندازی موسسه کرایه اتومبیل و ماشین است که شما قادر هستید با این کسب و کار به پول و درآمد بسیار زیادی دست پیدا کنید. شما برای این کار می‌توانید با سرمایه خود به خرید ماشین بپردازید و به کرایه آنها به افراد مختلف بپردازید. همچنین می‌توانید در بین صاحبان ماشین و علاقمندان به کرایه ماشین به عنوان واسطه قرار بگیرید و پول و درآمد خوبی را نیز از این راه به دست بیاورید.

  کشور ما به عنوان یکی از بزرگترین دارندگان مواد معدنی در جهان شناخته می‌شود که حدود 7 درصد از منابع جهان در کشور ما قرار دارد. انجام امورات مربوط به این زمینه و بهره برداری و استفاده از این مواد، نیازمند ماشین آلات مختلفی می‌باشد. به این دلیل شما قادر خواهید بود با تهیه و کرایه ماشین‌های صنعتی به افراد مختلف علاوه بر رفع نیاز آنها به کسب درآمد و سود قابل توجهی در این فعالیت دست پیدا کنید. البته راه اندازی این ایده نیازمند سرمایه بسیار زیادی است تا شما بتوانید انواع ماشین آلات صنعتی را تهیه کنید.

  یکی از برترین و بهترین ایده‌های راه اندازی ایده با سرمایه کم وارد شدن در صنعت مشاوره می‌باشد. به این صورت که شما می‌توانید در حوزه تخصصی خود به ارائه مشاوره بپردازید و از این طریق به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید. در این کار همواره افرادی هستند که برای دریافت و شنیدن بهترین مشاوره از جانب افراد مختلفی هزینه کنند، به این دلیل شما می‌توانید با مشاوره دقیق و تخصصی خود در هر زمینه‌ای به سود و درآمد بیشتری نیز دست پیدا کنید.

  در مقاله 20 ایده کسب و کار کوچک و پرسود توانستیم به صورت جزئی به معرفی این کسب و کارهای بسیار عالی و بی‌نظیر بپردازیم. تا شما عزیزان بتوانید با الگو برداری از این ایده‌ها و همچنین راه اندازی یک کسب و کار خوب به درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنید و در زندگی خود به موفقیت دست پیدا کنید.

  هشتگ ها ایده با سرمایه کم

  موضوعات ایده های خلاقانه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  * 6 + 18 =

  انتخاب ایده نوین و مورد علاقه » راه اندازی کسب و کار (اینترنتی) » سئو و بهینه سازی بیزینس » موفقیت و توسعه فردی » ثروتمند شدن

  کسب و کارهای کوچک در ایران

  آکادمی 98 حاصل یک ایده تحول گرا در عرصه کسب و کار آنلاین می باشد. کادری مجرب با دانش اندوخته های چند ساله خود هم اکنون خدمات آموزش سئو ، رشد و توسعه فردی ، حوضه دیجیتال مارکتینگ و ایده های نوین راه اندازی کسب و کار ارائه می کند.

  جدیدترین مقالات و محصولات آکادمی را در شبکه های اجتماعی ما دنبال کنید. مطالب در شبکه های اجتماعی وجود دارد که در سایت قرار داده نشده.

  کسب و کارهای کوچک در ایران
  کسب و کارهای کوچک در ایران

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *