کتاب برای شروع کسب و کار

کتاب برای شروع کسب و کار
کتاب برای شروع کسب و کار

با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید

دنیای کسب و کار امروز ما، بدون شک جهان استارتاپ‌ها است. مجموعه‌های پویا و بلند پروازی که اگر گام‌های درستی بردارند، روند رشد بسیار سریعی خواهند داشت. به این ترتیب اگر قبلا یک شرکت تولیدی سال‌ها وقت را صرف بزرگ شدن و شناساندن خود به رقبا می‌کرد، امروزه استارتاپ‌ها طی یک یا دو سال می‌توانند مرکز توجه کسب و کارهای مشابه خود باشند. اما چگونه می‌توان مطمئن بود که یک استارتاپ یا یک کارآفرین، در حال طی کردن مسیر درست است؟ به نظر می‌رسد چنین تشخیصی، فقط با استفاده از تجربیات دیگران امکان‌پذیر است. ما در این یادداشت، تعدادی کتاب کسب و کار را جمع آوری کرده‌ایم که بازتاب دهنده‌ی چنین تجربیاتی هستند و می‌توانند به جمعیت استارتاپی رو به رشد این روزها، کمک کنند:

به نظر شما فرق کسب و کار و برند چیست؟ وقتی می‌خواهیم لباسی بخریم، یک راه این است که به بازاری برویم و بسته به قیمت و جنس و کیفیت، لباسی را از مغازه‌ای بخریم. یک راه هم این است که از قبل تصمیم بگیریم به مغازه‌ای خاص برویم و لباسی خاص بخریم. این راه دوم اعتماد به برندهاست. مثلا اگر اهل پوشیدن لباس برند باشید، کمتر وقت خودتان را صرف جستجو و تحقیق می‌کنید و یک راست می‌روید سراغ سایت آن برند و لباس مناسب خودتان را می‌خرید.

اما چه چیزی یک کسب و کار را به یک برند تبدیل می‌کند؟ این موضوعی است که در کتاب هر برند یک قصه است می‌ا«وزید. در این کتاب شما یاد می‌گیرید قصه برند خودتان را بسازید. قصه‌ای که در آن مشتری قهرمان است و شما به عنوان فروشنده صرفا به قهرمان قصه کمک می‌کنید به هدفش برسد. برای مثال اپل کمک می‌کند تا مشتریانش (قهرمان قصه برند اپل) به هدفشان( احساس تمایز و ثروتمند بودن) نزدیک شوند.کتاب برای شروع کسب و کار

این کتاب را نشر اطراف منتشر کرده است. این نشر دقت زیادی در انتخاب، ترجمه و ویراستاری کتاب‌ها دارد. در میان کتاب‌های این نشر به هیچ وجه کتاب بدی نمی‌توانید پیدا کنید. معمولا کتاب‌های نشر اطراف در حیطه خودشان جزو بهترین‌ها هستند. برای همین اگر به این موضوع علاقه دارید، در مطالعه این کتاب از این نشر تردید نکنید.

پیشنهاد می‌کنیم یادداشت «کتاب‌هایی برای ورود به دنیای بازاریابی» را هم بخوانید:

اگر به دنبال راه انداختن یک کسب و کار اینترنتی هستید، احتمالا سئو یکی از مهم‌ترین راه‌های جذب مخاطب است. سئو در واقع بهینه سازی صفحات سایت برای موتورهای جستجو به خصوص گوگل است. به طوری که اگر مخاطب عبارتی که مرتبط با کسب و کار ماست، جستجو کند، به سایت ما برسد. در این کتاب آدام کلارک به ما یاد داده چگونه بهترین استراتژی‌ها برای موفقیت در بازاریابی موتورهای جستجو را انتخاب کنیم و از این راه مشتریان زیادی را به دست آوریم. این کتاب یکی از معروف‌ترین و کامل‌ترین کتاب‌ها در این زمینه است که از صفر تا صد این موضوع پیچیده را توضیح داده. موضوعی که برای یاد گرفتنش دوره‌های آنلاین چند میلیون تومانی برگزار می‌شود.

 • همکاری
 • چه کسی جز یکی از نخستین سرمایه‌گذاران فیسبوک می‌تواند به بهترین نحو برایمان از پدید آوردن اتفاقی بزرگ از سرمایه‌ای اندک بگوید؟ پیتر تیل که بنیان‌گذار شرکت PayPal هم هست، در کتاب محبوب و پرفروش خود، از مسیر تاریخی تولید ثروت و رابطه‌ی آن با نوآوری می‌گوید. او همچنین به تشریح نقش مواردی چون ماهیت رقابت، تولید محصول، سرمایه‌گذاری و اهمیت داشتن یک تیم خوب بر موفقیت یک کسب و کار می‌پردازد. خط اصلی کتاب «صفر تا یک»، رسیدن از هیچ به موفقیتی بزرگ است. پس در ابتدای کار راه اندازی یک استارتاپ، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

  حتما می‌دانید که کمی چاشنی خلاقیت، می‌تواند محصول یا کسب و کار شما را از اتفاقی معمولی، به حادثه‌ای بی‌نظیر تبدیل کند. اد کتمول که خود بنیان‌گذار پیکسار است و در انیمیشن‌هایی چون داستان اسباب بازی، شگفت‌انگیزها و شرکت هیولاها با این مجموعه همراه بوده، کاملا می‌داند که چگونه یک استودیوی انیمیشن‌سازی می‌تواند به برندی نامی در سطح جهان تبدیل شود. همین است که او در کتاب خود به نام «شرکت خلاقیت»، از استراتژی‌های خلاقی که به سادگی می‌توان به ساختار یک مجموعه اضافه کرد، برایمان می‌گوید. استراتژی‌های خلاقی که موجب موفقیت شرکت می‌شود.

  «انتخاب عالی»، کتابی است تقدیم شده به تمامی بحران‌ها در طول یک کسب و کار! پس از حمله یازده سپتامبر و بی‌ثباتی اقتصادی و افت سهام، کالینز و مورتن، پژوهشی ۹ ساله را آغاز کردند تا به سوال همیشگی «چگونه می‌توان از بحران جان سالم به در برد؟» پاسخ دهند. آن‌ها طی این پژوهش متوجه شدند که حتی در این شرایط سخت هم شرکت‌هایی هستند که با رهبری درست هدفمند، چنان خوب عمل می‌کنند که نه تنها از هم نپاشیده و ضعیف نمی‌شوند که همواره تولید می‌کنند. نه تنها دوام می‌آورند، که موفق می‌شوند و نه تنها موفق می‌شوند که رشد می‌کنند. به راستی رمز موفقیت این رهبران در چیست؟

  بن هوروویتز، از موسسین و شرکای عمومی شرکت اندرسن هوروویتز، یکی از شرکای سرمایه‌گذاری مخاطره‌ای در سیلیکون ولی است و در سرمایه‌گذاری بر کارآفرینان جوان و شرکت‌های تکنولوژی نوپا سرمایه‌گذاری می‌کند. او در پس سال‌ها تجربه‌ی تنگاتنگ از موقعیت‌های حساسی می‌گوید که مدیران کسب و کارها باید طی آن‌ها دست به تصمیماتی تعیین کننده بزنند که ممکن است سخت باشد اما نتایج درستی به دنبال دارد.

  جنبش استارتاپ ناب یا نوپای ناب، اتفاقی است که برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و نیروی انسانی، در جهان به راه افتاده است. این جنبش که بر اساس اصل معروف مدیریت ژاپنی با عنوان «کایزن» بنا شده است، در نظر دارد تا میزان موفقت ثانویه‌ی کسب و کارهای نوپا را افزایش دهد. در این راستا، این کتاب به یکی از دشوارترین مراحل در مسیر راه اندازی یک استارتاپ یعنی گفت و گوی مستقیم با مردم می‌پردازد.

  آیا همه‌ی استارتاپ‌ها موفق عمل می‌کنند؟ میانگین عمر استارتاپ‌ها چقدر است؟ این سوالی است که پیش از خواندن کتاب اریک ریس باید از خود بپرسیم! حقیقت این است که درصد کمی از استارتاپ‌ها می‌توانند در بازار رقابت دوام بیاورند و ریس در این کتاب سعی دارد تا با نشان دادن اولین تجربه‌ی ناموفق خود و مقایسه‌ی آن با تجربه‌های موفق بعدی، علت اصلی را به ما نشان دهد. او از موارد زائدی سخن می‌گوید که مدیران یک استارتاپ، بودجه‌ی محدود خود را صرف آن کرده و در نتیجه شکست می‌خورند.

  سر ریچارد برانسون، مدیر عامل مجموعه کمپانی‌های ویرجین است و بیش از ۴۰۰ کمپانی مختلف را اداره می‌کند. او معتقد است که انسان می‌تواند از پس هر کاری در کسب و کار خود برآید. به نظر او چیزهایی که از دور بسیار سخت به نظر می‌رسند، وقتی وارد کار می‌شوید، کاملا امکان‌پذیر هستند. برانسون در این کتاب، به شرح راز موفقیت خود در زندگی و کسب و کارش می‌پردازد. نکته‌ی کلیدی او همواره این است که اگر واقعا باور داشته باشید که کاری را می‌توان انجام داد، شک نکنید که خواهید توانست. کافی است آن قدر به تلاش کردن ادامه دهید تا اتفاق بیفتد.

  جفری مور، در این کتاب سعی کرده تا به خواننده، نگاهی مستند بدهد و او را به دل ماجرا ببرد. «پرش از دره» در واقع روایتی داستان‌گونه و مستند است از نمونه‌های حال حاضر حوزه‌ی کسب و کار. مور در این کتاب  مطالعه‌ای موردی بر روی رفتار شرکت‌ها در صنایع و بازارهای مختلف کرده که به مخاطب، درکی نزدیک نسبت به سایر رقبای بالقوه می‌دهد. در نتیجه مدیران استراتژیک، مدیران بازاریابی، دانش پژوهان این حوزه و البته هر کسی که مسحور قدرت بازاریابی است، می‌تواند از این کتاب نکات فراوانی یاد بگیرد.

  سرگذشت amazon.com  یکی از داستان‌های نمادین عصر اینترنت است. فروشگاهی که در دوران فراگیر شدن اینترنت در سراسر دنیا کارش را در حوزه فروش کتاب الکترونیک شروع کرد اما در این حیطه باقی نماند. جف بیزوس با ولع بی حد و حصرش کاری کرد که آمازون تبدیل به فروشگاه همه چیز شود. نرم‌افزار، جواهرات، پوشاک، کالای ورزشی، قطعات خودرو و… «همه چیز»هایی هستند که در آمازون پیدا می‌شود.

  آمازون روند پر فراز و نشیبی را برای آمازون شدن طی کرده است. خواندن ماجراهای بیزوس به عنوان مدیر موفق یک مجموعه موفق برای کسانی که قصد شروع کسب و کاری را دارند می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این کتاب را که کتاب سال فاینانشال تایمز شده، برد استون نوشته است.

  کتاب «مهم‌ها را بسنجید» اثر جان دوئر است. این کتاب درباره فرایندی به نام ‌OKR (مخفف objective & key result ) است. فرایندی ساده که سازمان‌ها مختلف را به جلو می‌راند. استفاده از این فرایند در سازمان‌ها راهی موثر برای مشخص‌تر و شفاف‌تر کردن وظایف کارکنان و بهینه‌سازی نیروهاست. نتایج کلیدی(key result) به ما کمک می‌کنند چگونگی به هدف رسیدنمان را محک زنیم.کتاب برای شروع کسب و کار

  این کتاب نه سرگذشت شرکتی است و نه مجموعه‌ای از راهکارهای موفقیت. بلکه توضیح یکی از روش‌های مدیریت سازمانی است. خواندن این کتاب نسبت به کتاب‌های دیگر کمی به زمان و دقت بیشتری نیاز دارد.

  بدون شک انتخاب یک کتاب از بین این مجموعه، کار دشواری است. در عین حال گرچه خواندن تمامی آن‌ها می تواند کمک بسیاری به راه اندازی و ادامه‌ی کار یک کسب و کار نوپا باشد. اما اگر برای خواندن همه‌ی این عناوین فرصت کافی ندارید، بهتر است ابتدا به جست و جوی مساله‌ی اصلی خود بپردازید و سپس دست به انتخاب بزنید.

  طاقچه

  از زنان سیبیلو تا مردان بی‌ریش؛ گشتی در بهترین کتاب های تاریخ معاصر ایران

  نگاهی به زندگی و آثار عزیز نسین

  از فردوسی، شاهنامه و آنچه درباره‌ی هردوی این‌ها باید دانست

  وبلاگ طاقچه محلی است برای نوشتن درباره کتاب. اینجا حوالی
  کتاب‌ها پرسه می زنیم و با هم درباره کتاب‌ها صحبت می‌کنیم.

  کلیه حقوق برای تیم طاقچه محفوظ است

  دانلود کتاب از اپلیکیشن طاقچه

  امروزه، بسیاری از افراد به فکر راه انداختن یک کسب و کار برا‌ی خودشان هستند و تمایل دارند که خودشان صاحب یک کسب و کار شوند. اما فضای کسب‌وکارها دائما درحال رقابتی‌تر شدن است و یک کارآفرین در صورتی در راه‌اندازی یک استارتاپ موفق خواهد بود که یک برنامه‌ریزی دقیق و استراتژی قوی برای خود داشته باشد. اگر این افراد، برای چنین شرایطی آمادگی کافی نداشته باشند، ممکن است به هدف خود نرسند و نتوانند یک کسب‌وکار موفق را شروع کنند.

  بنابراین، هر کارآفرین برای داشتن یک کسب و کار خوب ‌نیاز به استفاده از تجربیات دیگران دارد. ازاین‌رو، مطالعه کتاب‌‌های مختلف می‌تواند در این زمینه به او کمک کند. کتاب، یکی از ارزشمندترین منابع دانش است که حتی شاید بهترین پادکست‌ها و ویدئو‌ها هم نتوانند جایگزین آن شوند؛ اما یافتن کتاب‌های سودمند شاید یکی از چالش‌های پیش‌روی هر کارآفرین باشد. کتابی برای یک کارآفرین می‌تواند سودمند باشد که نه تنها در او انگیزه ایجاد کرده و او را برای رسیدن به هدف آماده کند؛ بلکه باید در این فرآیند او را راهنمایی نماید.

  کتاب اصول بازاریابی فیلیپ کاتلر شامل ۲۰ فصل می‌شود. شیوه‌ی ارائه مطالب هر فصل به گونه‌ای است که با انتظارات خواننده برای یادگیری هم‌خوانی دارد. هر فصل از کتاب اصول بازاریابی فیلیپ کاتلر با شرح مختصری از «مفاهیم و اهداف فصل» آغاز می‌شود و به دنبال آن «روایتی گیرا» جاذبه‌ی لازم را برای ادامه‌ی کار در خواننده ایجاد می‌کند. «بحث درباره‌ی مفاهیم» و «کاربردها» پایان بخش هر فصل به نگارش درآمده است. در کتاب اصول بازاریابی ۵ محور فایده‌زایی و مدیریت ارتباط با مشتریان، نام تجاری و مراقبت از آن، بازدهی بازاریابی، فناوری‌های جدید و شیوه‌ی بازاریابی توام با مسئولیت اجتماعی به عنوان موضوعات اصلی در کانون توجه قرار دارند.

  کتاب اصول بازاریابی که توسط یکی از بهترین و برجسته‌ترین اساتید بازاریابی جهان یعنی فیلیپ کاتلر نوشته شده، رتبه‌ی نخست کتاب درسی این رشته را در همه‌ی دانشگاه‌های جهان به خود اختصاص داده است. مفاهیم نظری، مثال‌ها و داستان‌های این کتاب فرصت مناسبی برای افزایش دانش، بینش و توانمندی ارزش آفرین همه‌ی علاقه‌مندان به حوزه بازاریابی و کسب و کار است.کتاب برای شروع کسب و کار

  از نگاه کتاب اصول بازاریابی، بازاریابی فرآیندی است که به کمک آن در هر جامعه‌ی رقابتی امکان تحقیقات، تکوین و تولید کالا و خدماتی که مشتریان واقعا خواهان آن هستند، قیمت گذاری صحیح، توزیع اثربخش، اطلاع‌رسانی هدفمند، نظارت بر مراحل مختلف این فرآیند و رقابت سالم فراهم می‌شود.

  به کمک بازاریابی است که منابع محدود به بهترین صورت ممکن به مصارف بهینه یعنی تامین نیازهای در حال تغییر مشتریان اختصاص می یابد. این روزها، در جوامع رقابتی، کالا به حد کافی وجود دارد. این تعداد مشتریان است که اندک است! پیشتر، بنگاه‌ها در کمین شکار مشتری بودند و اکنون به برکت قابلیت‌های اینترنت مشتریان به شکارچی تبدیل شده‌اند که در یکی از فصل‌های کتاب اصول بازاریابی به خوبی به این مساله پرداخته شده است.

  بیشتر بخوانید: معرفی ۴ کتاب برای کار کمتر، نتیجه بهتر

  کتاب «خلق مدل کسب و کار» نوشته‌ی «الکساندر استروالدر» و «ایو پیگنیور» در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. این کتاب یکی از مهم‌ترین آثار در حوزه‌ی کارآفرینی و راه‌اندازی کسب و کار است که پس از انتشار با استقبال بسیار زیادی از سوی خوانندگان در سراسر دنیا روبه‌رو شد. این اثر با زبانی ساده و روان و با استفاده از روش‌های خلاقانه و جدید مباحث مرتبط با مدل‌های کسب‌وکار را عنوان کرده و اطلاعات جامع و مفصلی درباره‌ی بوم کسب‌وکار بیان کرده است. مدل کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین مفاهیم اصلی در موفقیت مؤسسات و سازمان‌های بزرگ است و نقش اساسی در تعیین میزان موفقیت یک کسب‌وکار دارد. «الکساندر استروالدر» و «ایو پیگنیور» در این اثر براساس سال‌ها تلاش و فعالیت این کتاب را نوشته‌اند و مثال‌های واقعی از دنیای کسب‌وکار ارائه کرده‌اند.

  «الکساندر استروالدر» و «ایو پیگنیور» نویسندگان کتاب «خلق مدل کسب و کار» معتقد هستند که اگر جواب فردی به سه سؤال بالا مثبت است، این کتاب بهترین اثری می‌تواند باشد که در زندگی خود با آن روبه‌رو شده‌ است. این کتاب بینش عمیقی درباره‌ی ریشه و ماهیت مدل‌های کسب و کار ارائه و مدل‌های قدیمی و جدید کسب و کار را توصیف می‌کند. کتاب «خلق مدل کسب و کار» به فن‌های خلاقانه، چگونه جایگاه‌یابی مدل در فضای رقابتی شدید حال حاضر و چگونگی هدایت فعالیت‌های یک سازمان به سمت طراحی مجدد مدل کسب و کار می‌پردازد.

  کتاب «خلق مدل کسب و کار» مناسب مدیران، کارآفرینان و افراد فعال در حوزه‌ی کسب و کار است. این اثر به افراد آموزش می‌دهد پیش از شروع هر کاری باید چه نکاتی را مدنظر بگیرند و بر چه اساسی مدل مناسب خود را طراحی کنند. این کتاب در پنج بخش اصلی تمامی نکات لازم جهت آشنایی و بهره‌برداری از مدل‌های کسب و کار پویا و قابل استفاده را بیان می‌کند که عبارت‌اند از:

 • گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايرا
 • موضوع اصلی کتاب «خلق مدل کسب و کار» نوشته‌ی «الکساندر استروالدر» و «ایو پیگنیور» تابلوی طراحی مدل کسب و کار  است. تابلوی طراحی مدل ر به تعریف این کتاب زبانی مشترک برای توصیف، مصورسازی، ارزیابی و تغییر مدل‌های کسب‌وکار است. تابلوی طراحی مدل کسب و کار از نه جز اصلی تشکیل شده است که عبارت‌اند از:

  «الکساندر استروالدر» و «ایو پیگنیور» در کتاب «خلق مدل کسب و کار» پس از توضیح کامل درباره‌ی تابلوی طراحی مدل کسب و کار و هر یک از نه جز سازنده‌ی آن، ارزیابی تفصیلی سوآت برای هر کدام از اجزای سازنده را نیز بررسی می‌کنند. این دو نویسنده بر این باور هستند ارزیابی مدل کسب و کار بسیار مهم و حائز اهمیت است و نگاه به اجزای آن به صورت جزئی می‌تواند راهی درست و هوشمندانه برای ارائه‌ی ایده‌های جدید و خلاقیت باشد. آن‌ها معتقد هستند یکی از راه‌های مؤثر برای ارزیابی مدل کسب‌وکار استفاده از ترکیب تحلیل کلاسیک سوآت است. از این طریق می‌توان قوت‌ها، ضعف‌ها، فرصت‌ها و تهدیدات هر مدل‌ کسب‌وکار را بررسی و میزان آن‌ها را ارزیابی کرد.

  «الکساندر استروالدر» و «ایو پیگنیور» در کتاب «خلق مدل کسب و کار» از استراتژی اقیانوس آبی نیز صحبت می‌کنند. این مفهوم که توسط فردی دیگر به نام کیم و مابورنیا پیش‌تر بیان شده، روشی مناسب برای به چالش کشیدن ارزش‌های پیشنهادی و مدل‌های کسب و کار و کاوش بخش‌‎های جدید مشتریان است. نویسندگان کتاب «خلق مدل کسب و کار» بر این باور هستند تابلوی طراحی مدل کسب و کار با ارائه تصویر جامع بصری، چگونه تغییر یک بخش از مدل کسب و کار و تأثیر آن بر روی سایر بخش‌ها را نشان می‌دهد و بدین‌صورت مفهوم اقیانوس آبی را کامل می‌کند.

  بیشتر بخوانید: ۱۰ اتفاقی که در زمان مطالعه برای مغز ما می‌افتد

  برخی صرفاً عنوان رهبر را یدک می‌کشند و برخی در عمل رهبری می‌کنند. گروم دوم الهام‌بخش ما هستند نه گروه اول. این رهبرانِ فردی یا سازمانی را دنبال می‌کنیم نه به دلیل اینکه مجبوریم، بلکه خودمان می‌خواهیم. آن‌هایی را که رهبری می‌کنند نه به‌خاطر آن‌ها، بلکه به‌خاطر خودمان دنبال می‌کنیم. این کتاب برای کسانی که می‌خواهند الهام‌بخش دیگران باشند و کسانی است که به دنبال فردی الهام‌بخش‌ می‌گردند. این کتاب درباره‌ی الگویی طبیعی، طرز فکر، رفتار و گفتاری است که برخی رهبران را قادر می‌سازد تا الهام‌بخش اطرافیان خود باشند. شاید این «رهبران مادرزادی»، با استعدادِ الهام‌بخشی به دیگران متولد شده باشند، ولی این توانایی در انحصار آن‌ها نیست. همه‌ی ما می‌توانیم این الگو را فرا بگیریم. با اندکی نظم، هر رهبر یا سازمانی قادر است چه در درون و چه در بیرون سازمان، به بقیه الهام ببخشد تا بتوانند ایده‌ها و چشم‌اندازشان را به پیش ببرند. همه‌ی ما می‌توانیم طریقه‌ی رهبری کردن را بیاموزیم. هدف کتاب حاضر این نیست تا فقط برای رفع مشکل ایده‌ها و روش‌های ناکارآمد راه‌حلی ارائه دهد‌. بلکه حکم راهنمایی را دارد که بر ایده‌ها و رو‌ش‌های کارآمد تمرکز کرده و به تقویت آن‌ها می‌پردازد.

  یکی از نکاتی که سایمون سینک در کتاب با چرا شروع کنید مطرح می‌کند این است که برای فروش محصولات، دو راه وجود دارد:

  در Manipulation، مشتری با انواع تکنیک‌ها برانگیخته می‌شود که یک محصول را بخرد.

  تخفیف‌ و دستکاری قیمت، سیاست‌های پروموشن و مشوق خرید، القاء بیم و امید (به کمک طراحی پیام‌های تبلیغاتی) و نیز فشار برای همرنگ شدن با جماعت (بخرید که همه خریده‌اند) نمونه‌هایی از ابزارهایی است که سایمون سینک در کتاب خود، به عنوان ابزارهای اغواگرانه و انگیزاننده‌‌های لحظه‌ای فهرست کرده است.

  او بر این باور است که این روش‌ها، می‌توانند به صورت مقطعی افزایش فروش به همراه داشته باشند، اما نمی‌توانند در بلندمدت، وفاداری مشتریان را به همراه داشته باشند.

  تعریفی که سینک از وفاداری مشتری در کتاب خود مطرح می‌کند، کمی سخت‌گیرانه‌تر از تعریف متعارف وفاداری است. به این معنا که او حتی خریدهای مکرر را هم مصداق وفاداری نمی‌داند. بلکه مشتری وفادار را کسی می‌داند که حتی حاضر به آزمودن محصولِ بهترِ رقبا نیز نباشد.

  سایمون سینک در مقابل این تکنیک‌ها، الهام‌بخش بودن را قرار می‌دهد.

  الهام‌بخش بودن یعنی این‌که شما یک چرایی بسیار مهم و شفاف برای حضور در بازار و عرضه‌ی محصول داشته باشید و مردم، به خاطر این چرایی (Why) حاضر باشند آنچه (What) شما می‌فروشید را بخرند.

  او مثل بسیاری از نویسندگان کتاب‌های مشابه، برای طرح یک شرکت موفق به سراغ اپل می‌رود و توضیح می‌دهد که اپل، محصول نمی‌فروشد. بلکه این ادعا را می‌فروشد که: «ما وضعیت موجود را به چالش می‌کشیم و متفاوت فکر می‌کنیم.»

  به‌نظر می‌رسد خواندن کتاب لین استارتاپ برای کارآفرین‌ها یکی از واجبات است. محتوای کتاب به آن‌ها کمک می‌کند تا نیاز مشتریان خود را به‌درستی تشخیص دهند و دنبال رفع آن باشند. این کتاب همچنین درباره‌ی آزمایش چشم‌انداز خود به‌طور مستمر، تنظیم کردن و همگام‌سازی آن پیش از آن‌که دیر شود، صحبت کرده‌ است. این کتاب می‌تواند طرز فکر کارآفرینان را نسبت به استارتاپ و راه‌اندازی کسب‌وکار نوپا تغییر بدهد.

  اریک ریس نویسنده‌ی این کتاب کسی است که به سال‌ها یادگیری و کسب تجربه در زمینه‌ی استارتاپ‌ها پرداخته و با مطالعه و آزمایش توانسته است راهکار نوینی را برای جلوگیری از شکست استارتاپ‌ها خلق کند. نام این روش لین استارتاپ است. واژه‌ی لین استارتاپ به‌عنوان نوپای ناب به فارسی ترجمه می‌شود که روشی متفاوت از روش کسب‌وکارهای سنتی است. در کتاب اریک ریس که در این مقاله درباره‌اش می‌گوییم، در مورد این شیوه و چگونگی تاثیر آن بر استارتاپ‌ها و قرار گرفتن استارتاپ در مسیر موفقیت صحبت شده‌است.

  روش لین استارتاپ امروز به یک مفهوم گسترده و پایه‌ای در فضای استارتاپی تبدیل شده‌است. اریک ریس به‌عنوان یک کارآفرین و خالق متدولوژی لین استارتاپ، این مفهوم را اینطور تعریف کرده‌است:

  یک روش علمی برای ایجاد و مدیریت استارتاپ‌ها و رساندن سریع محصول مطلوب به‌دست مشتری

  اریک ریس در این کتاب راه و رسم موفقیت یک استارتاپ را شرح می‌دهد. او اعتقاد دارد برای رسیدن به موفقیت و شکل‌گیری یک کسب‌وکار قدرتمند نیاز به تجربه و انجام مراحل بدون ترس از شکست است. از نظر او موفقیت استارتاپ را می‌توان با یادگیری و آموزش مدیریت و سازمان‌دهی کرد. لین استارتاپ یک روش علمی برای ایجاد و مدیریت استارتاپ‌ها است که باعث می‌شود محصول مطلوب هرچه سریع‌تر به‌دست مشتری برسد. با این رویکرد هزینه‌های شکست بسیار کاهش پیدا می‌کند و اگر قرار است استارتاپی موفق نشود، در همان روزهای اول مشخص خواهد شد.

  این کتاب به کارآفرینان امروزی می‌آموزد چطور نوآوری‌های دائمی را برای ایجاد یک استارتاپ موفق از پایه و اساس به‌کار ببرند. شیوه‌ی نوپای ناب به افراد یاد می‌دهد چطور یک استارتاپ را پیش ببرند، هدایت کنند، کجاها به عقب برگردند، چه زمانی محصول را برای ارائه آماده کنند و کسب‌وکار را با بیشترین سرعت گسترش بدهند. این یک روش اصولی برای گسترش یک محصول جدید است.

  بیشتر استارتاپ‌ها کار روی محصولی را که فکر می‌کنند مردم احتیاج دارند آغاز می‌کنند، بدون اینکه این ایده را بسنجند و به‌صورت واقعی امتحانش کنند. آن‌ها برای تولید یک محصول کامل و نهایی هزینه و وقت زیادی صرف می‌کنند. محصول را تا وقتی نهایی نشده، برای کسی نمایش نمی‌دهند. وقتی محصول را ارائه می‌کنند، با عدم نیاز مردم مواجه می‌شوند. آن‌ها در مواجهه واقعی با مشتریان آینده که برای خود تصور می‌کردند، شکست می‌خورند.

  با به‌کار بردن روش لین استارتاپ، استارتاپ‌ها می‌توانند یک محصول اولیه (MVP) ایجاد و با کمک ابزارها چشم‌انداز آینده را ببینند و آن‌ را بسنجند. لین استارتاپ تنها برای کاهش هزینه و وقت نیست. بلکه قرار دادن یکسری مراحل و متدولوژی مشخص برای تولید یک محصول است. در نتیجه ابهامات را درباره‌ی آینده از بین می‌رود و مسیر شفاف‌تری پیش روی استارتاپ‌ها قرار می‌گیرد.

  بیشتر بخوانید: ۵ کتاب برای تقویت تمرکز

  در میکروکتاب صفر به یک اثر پتر تیل می‌خوانید که راه‌اندازی استارتاپ بی‌گدار به آب زدن نیست، بلکه دقیقا برعکس آن، رسیدن به موفقیتی قابل پیش‌بینی است. میکرو کتاب صفر به یک به شما می‌گوید برای ساختن آینده یا استارتاپ خود به چه چیزی نیاز دارید.

  بلیک مستر یکی از شاگردان پیتر تیل در دانشگاه استنفورد بود. او در تمام کلاس‌های پیتر شرکت می‌کرد و از صحبت‌های او به دقت یادداشت برداری می‌کرد. کتاب صفر به یک (zero to one) هم بر اساس جمع‌آوری این یادداشت‌ها و کامل کردن آن‌ها نوشته شده است. در این کتاب پیتر به این موضوع اشاره می‌کند که اکثر ما موفقیت را رسیدن از نقطه صفر به بی‌نهایت می‌دانیم، در حالی که پیتر در این کتاب می‌گوید موفقیت، رسیدن از نقطه صفر به یک است و این اتفاق تنها زمانی می‌افتد که شما دقیقا بدانید قرار است چه کاری انجام دهید.

  پیتر تیل (Peter Thiel)، یک نویسنده، کارآفرین، بشردوست و سرمایه‌گذار است. او در دانشگاه فلسفه خواند و بعد حقوق را به عنوان رشته خود انتخاب کرد. در دوران کارآموزی به عنوان دستیار یکی از معروف‌ترین معامله‌گرهای بورس سوئیس مشغول به کار شد و بعد به عنوان وکیل بورس و اوراق بهادر در آمریکا مشغول به کار گشت. پیتر در سال ۱۹۹۹ به همراه سه نفر از دوستانش پی‌پال را تأسیس کرد و به شدت در آن موفق شد.

  کتاب برای شروع کسب و کار

  آن‌ها سال ۲۰۰۲ پی‌پال را به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار به ای‌بی فروختند. او سپس یک صندوق پوشش ریسک جهانی راه‌اندازی کرد و هم‌چنان به عنوان رئیس هیئت مدیره آن مشغول به کار است. پیتر به همراه دوستانش در پی‌پال در سال ۲۰۰۵ یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر به نام فاندرز فاند راه‌اندازی کردند. او اولین سرمایه‌گذار خطرپذیری بود که بیش از ۱۰٪ سهام فیسبوک را در سال ۲۰۰۴ خرید. او تجربه بسیار خوبی در کارآفرینی و ایجاد استارتاپ دارد و علم و تجربه او در کنار هم باعث شد تا او در سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از شرکای سرمایه‌گذاری در بزرگترین شتاب‌دهنده دنیا یعنی وای کامبینیتور وارد شود.

  صفر به یک در مورد توانایی منحصر به فرد انسان برای ایجاد تکنولوژی صحبت می‌کند که ما را قادر می‌سازد تا: چیزهای جدید و روش‌های بهتر ساختن آن‌ها را درک کنیم، با کار کمتر، بهره‌وری بیشتر داشته باشیم و با طراحی خود دنیا را دوباره بسازیم. با این حال، اکثر مردم از توانایی خود برای نوآوری استفاده نمی‌کنند. در عوض، عمدتا آنچه را که قبلا انجام شده است، کپی می‌کنند چون تکرار محصولی که قبلا ساخته شده بسیار آسان هست و به راحتی می‌شود از یک به بی‌نهایت رفت. اما چیزی که سخت است و کار هرکسی نیست رسیدن از صفر به یک است یعنی طراحی و توسعه یک چیز یا محصول جدید.

  نوآوری همواره یک معنی داشته است، حرکت از ۰ به ۱. بیل گیتس، استیو جابز، لری پیج، سرگی برین و مارک زوکربرگ، از پیشینیان خود کپی نکردند و کارآفرینان بزرگ بعدی نیز از آن‌ها کپی نخواهند کرد. پس چگونه یک کارآفرین می‌تواند نوآوری قابل توجهی ایجاد کند؟

  پارادوکس کارآفرینی این است که هر نوآوری منحصر به فرد است و هیچ دستورالعملی برای موفقیت وجود ندارد. اما یک الگو وجود دارد: نوآوران موفق در زمان و مکان‌هایی که فکراش را نمی‌کردیم با کسب‌وکارهای کهنه و ایده‌های منسوخ روبرو می‌شوند و با ایجاد ایده‌های بهتر، توانایی خود را اثبات می‌کنند. صفر به یک به شما کمک خواهد کرد که شما هم جزو این روند نوآوری باشید.

  در بخشی از کتاب صفر به یک می‌خوانید:

  انتخاب یک شریک مانند ازدواج و برهم زدن شراکت مانند طلاق است. هنگام انتخاب، توانایی‌های فنی و مهارت‌های تکمیلی اهمیت دارد، اما درک شما از یکدیگر و نحوه همکاری نیز به همان اندازه مهم است. انتخاب شریکی که تا کنون با او کار نکرده‌اید، مانند ازدواج کردن بعد از اولین قرار است.

  من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  هدف وب سایت ما اطلاع رسانی در زمینه های گوناگون (از جمله خرید، نوع پوشش ، رفتار و … ) می‌باشد. انشالله که بتوانیم در این راه با حمایت شما موفق گردیم.

  مریم شریفی‌نژاد

  در این نوشتار 20 کتاب به شما معرفی می‌شود تا با مطالعه آن‌ها بتوانید به‌صورت جدی‌تری پا در عرصه کارآفرینی و به‌راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق بگذار‌ید.

  امروزه، بسیاری از کارمندان به فکر راه انداختن یک کسب‌وکار برا‌ی خودشان هستند و تمایل دارند که خودشان صاحب یک کسب‌وکار شوند. اما فضایب کسب‌وکارها دائما درحال رقابتی‌تر شدن است و یک کارآفرین در صورتی در راه‌اندازی یک استارتاپ موفق خواهد بود که یک برنامه‌ریزی دقیق و استراتژی قوی برای خود داشته باشد. اگر این افراد، برای چنین شرایطی آمادگی کافی نداشته باشند، ممکن است به هدف خود نرسند و نتوانند یک کسب‌وکار موفق را شروع کنند.

  بنابراین، هر کارآفرین برای داشتن یک کسب‌وکار خوب ‌نیاز به استفاده از تجربیات دیگران دارد. ازاین‌رو، مطالعه کتاب‌‌های مختلف می‌تواند در این زمینه به او کمک کند. کتاب، یکی از ارزشمندترین منابع دانش است که حتی شاید بهترین پادکست‌ها و ویدئو‌ها هم نتوانند جایگزین آن شوند؛ اما یافتن کتاب‌های سودمند شاید یکی از چالش‌های پیش‌روی هر کارآفرین باشد. کتابی برای یک کارآفرین می‌تواند سودمند باشد که نه تنها در او انگیزه ایجاد کند و او را برای رسیدن به هدف آماده کند؛ بلکه باید در این فرآیند او را راهنمایی کند.کتاب برای شروع کسب و کار

  مدیااد، به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار خود را در معتبرترین وب‌سایت‌های ایرانی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

  این کتاب توسط Eric Ries تحت عنوان The Lean Startup: How Today’s Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses  نوشته شده است. Ries در کتاب خود یک مدل برای مدیریت چیزی که تا حدودی غیر قابل کنترل است، یعنی‌ همان کسب‌وکار استارتاپی، ارائه می‌دهد. دو مفهوم کلیدی در  افکار Ries، یادگیری و تجربه کردن هستند.

  او بر این باور است که یک کارآفرین بر اساس روش مطرح شده در این کتاب می‌تواند یک کسب‌وکار موفق راه اندازد. در ا‌ین کتاب، روش‌های تولید و مدیریت یک کسب‌وکار به‌‌صورت گام‌به‌گام و همراه با مثال‌هایی از شرکت‌های بزرگ ارائه شده است.

  این کتاب، پرفروش‌ترین کتاب آمازون در سال ۲۰۱۳ در حوزه کارآفرینی است و اصلی‌ترین دلیل مطرح شدن گسترده کتاب نوپای ناب، کاربردی بودن آن در فضای کارآفرینی است.

  کتاب نوپای ناب به شما یاد می دهد که به جای تلف کردن وقت برای ساخت برنامه‌های پیچیده برای کسب‌وکار به تست چشم‌انداز خود به صورت مستمر بپردازید و خود را با شرایط تطبیق دهید.

 • سایتهای فریلنسری ایران
 • چه یک فرد با تجربه در زمینه استارتاپ‌ها باشید و چه یک تازه‌کار، هر کارآفرین در تمام پروسه یادگیری خود نیاز دارد تا دانش خود را در تمام سطوح راهبری و مدیریتی افزایش دهد. بنابراین، خواندن این کتاب برای شما مفید است. حتی اگر شما در محیط ‌ استارتاپی نیستید، اما می‌خواهید از ایده‌های مشابه برای مدیریت پروژه جدید، راه‌اندازی محصول یا خدمات جدید استفاده کنید، این کتاب را بخوانید.

  این کتاب توسط محمدجواد احمدپور، سید علی فاطمی‌خوراسگانی در انتشارات ستکا در سال ۹۴ به فارسی نیز ترجمه شده است. دانلود نسخه فارسی کتاب نوپای ناب  را می توانید از کتاب‌فروشی‌های آنلاین کلاک  انجام دهید. کلاک، نسخه چاپی کتاب را برای شما ارسال می‌کند و فروشگاه فا‌یل آپادانا، لینک دانلود کتاب را در اختیار شما قرار می‌دهد.

   

  این کتاب توسط Timothy Ferriss تحت عنوان The 4-Hour Workweek: Escape 9-5, Live Anywhere, and Join the New Rich نوشته شده است.

  Ferriss در کتاب خود بیان داشته که چگونه می‌توان درآمد سالانه ۴۰هزار دلاری با ۸۰ ساعت کار در هفته را به ۴۰ هزار دلار درآمد در هر ماه تنها با ۴ ساعت کار در هفته رساند.

  شاید این مساله به نظر غیر ممکن بیاید. در واقع منظور او از انتخاب این عنوان برای کتاب خود این بوده است که چگونه می‌توان زمان خود را تاثیرگذارتر و مفیدتر سپری کرد. شما به کمک این کتاب می‌توانید برای تمام لحظات خود در طول روزهای مختلف هفته استراتژی داشته باشید و بیشترین بهره را از زمان ببرید.
  به عقیده Ferriss یک کارآفرین نمی‌تواند با زیاد کار کردن زندگی کند. این کتاب شاید باعث شود که شما کمتر اما هوشمندانه‌تر کار کنید و دست‌آوردهای بیشتری به دست آورید و حتی بتوانید یک کسب‌وکار استارتاپی به راه بیاندازید.

  متاسفانه این کتاب هنوز به فارسی ترجمه نشده است ولی شما می‌توانید نسخه انگلیسی آن را از فروشگاه های آنلاین معتبر انجام تهیه کنید.

  این کتاب حاصل گردآوری مطالب سمیناری ‌است که Stephen R. Covey در سال ۱۹۹۲، در مورد هفت عادت مردمان موثر برای مدیران و موسسان ‌شرکت‌های بزرگ آمریکا برگزار کرد. این کتاب تحت عنوان The 7 Habits of Highly Effective People: Powerful Lessons in Personal Change منتشر شده است.

  Covey در کتاب پرفروش خود یک قاعده و اصل کلی برای حل مشکلات شخصی و حرفه‌ای به شما ارائه می‌دهد. او در مقدمه کتابش می‌گوید: “قانون‌هایی جهانی برای سعادت وجود دارد که در طول تاریخ و در  همه جوامع مشترک است. من این قانون‌ها را کشف نکرده‌ام، صرفاً شناسایی کرده‌ام. پیروزی در هر جایی وابسته به هماهنگ بودن با قوانین آن‌جاست. قانون‌ها ثابت هستند ولی چگونگی بکارگیری آن‌ها در هر فرد متفاوت است و بسته به ابتکارها و استعدادهای او دارد.”

  این کتاب قوانین حاکم را به شما معرفی می‌کند تا در مسیر بهتر حرکت کنید و ضمناً به شما شیوه آغاز حرکت و روش پیمودن ادامه مسیر را هم خواهد گفت.

  هر کارآفرین به کمک این کتاب یاد خواهد گرفت که چگونه با تغییرات سازگار شود، از فرصت هایی که برایش ایجاد می‌شود، استفاده کند و تمام این کارها را با یکپارچگی انجام دهد.

  مخاطبان این کتاب، تنها مدیران نیستند؛  هر فردی که می‌خواهد در روابط شغلی، خانوادگی و در  زندگی خود، فردی موثر شناخته شود، جزء مخاطبان این کتاب قرار می‌گیرد. چرا که این کتاب هفت عادت را معرفی می‌کند و معتقد است افراد با ایجاد این عادات در خود در درازمدت می‌آموزند که چگونه موثر واقع شوند.

  این کتاب به فارسی نیز ترجمه شده است و بهترین ترجمه آن توسط گیتی خوشدل انجام گرفته است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Tony Hsieh، کارآفرین بزرگ و صاحب فروش آنلاین آمریکا، تحت عنوان Delivering Happiness: A Path to Profits, Passion, and Purpose نوشته شده است. این کتاب، پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا در سال ۲۰۱۰ شد.

  در این کتاب، Tony Hsieh، مدیر عامل شرکت Zappos، چشم انداز خود را برای نوع دیگری از فرهنگ سازمانی ارائه می‌دهد. او تجربیات خود در  Zappos براى رسيدن به بيش از يك ميليارد دلار فروش نا‌خالص در كمتر از ده سال و واگذار کردن آن به شرکت آمازون را بیان می‌کند. شما به کمک این کتاب می‌توانید توازن صحيح سود، اشتياق و هدف را در تجارت و زندگى بسنجيد.

  این کتاب که در قالب داستان و خاطرات نویسنده، بیان‌ موفقیت‌ها، شکست‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای کسب‌وکارهایش است و پیشنهادها و راهکارهای کاربردی برای موفقیت و رضایت‌مندی درونی و بیرونی ارائه می‌نماید؛ برای هر کارآفرین، فعالین حوزه تجارت و کسب‌وکار و مدیران سازمان‌ها توصیه می‌شود.

  نسخه فارسی این کتاب توسط فاطمه علی‌بابایی در انتشارات فرهنگ و تمدن به چاپ رسیده است.

   

  تپسل، به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار خود در فرمت‌های مختلف تبلیغاتی (ویدئویی، بنری، همسان، ریتارگتینگ) را در محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایلی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

  این کتاب که یکی از  کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز است توسط Sophia Amoruso، رئیس و بنیان گذار کمپانی  Nasty Gal، تحت عنوان Girlboss منتشر شده است. Sophia کار خود را با فروش یک لباس قدیمی در سایت eBay، که آن را به قیمت پایینی خریداری  کرده بود، شروع می‌کند‌. این لباس به قیمت بسیار بالایی به فروش می رسد و همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. اما بعد از چند وقت، دیگر فروش او مثل قبل پیش نمی رود و او تصمیم می‌گیرد تا وبسایت شخصی خود را راه‌اندازی کند. کتاب خانم رئیس روایتگر زندگی Sophia Amoruso است و به یک کارآفرین اعتمادبه‌نفس کافی برای انجام کاری بزرگ می‌دهد.

  این کتاب توسط فرنوش جزینی در انتشارات البرز به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دانلود کتاب

  این کتاب توسط Sheryl Sandberg تحت عنوان Lean In: Women, Work, and the Will to Lead منتشر شده است. Sandberg نویسنده، فعال اجتماعی و از مدیران ارشد فیس‌بوک‌ است. او در سال ۲۰۱۲ جزو ۱۰۰ چهره برتر مجله تایم و هفتمین نفر فهرست قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۶ از دید مجله فوربز قرار گرفت.کتاب برای شروع کسب و کار

  Sandberg در بخشی از کتاب خود می‌نویسد: “این کتاب را برای زنانی می‌نویسم که می‌خواهند شانس خود را برای پیشرفت و دستیابی به اهدافشان‌افزایش دهند؛ چه در شغل و چه در زندگی شخصی و این شامل تمام زنان در تمام مراحل زندگی و کار می‌شود؛ زنانی که تازه به دنبال کار هستند، آن‎ها که شاغلند و کسانی که بعد از مدتی وقفه، خواهان برگشت به موقعیت شغلی خود هستند.

  هدف دیگرم برای نوشتن این کتاب مردانی هستند که می‌خواهند خواسته زنان به‌عنوان  همسر، مادر یا دختر را درک کنند و درنتیجه بتوانند در ساخت دنیایی برابر، سهیم باشند.”

  کتاب “تغییر مسیر: زنان، شغل و میل به پیشرفت” براساس سخنرانی Sheryl Sandberg در TED Talk سال ۲۰۱۰ در مورد جایگاه زنان در فضای‌ کسب‌وکار می‌باشد. خواندن این کتاب برای همه کارآفرینان چه مرد و چه زن مفید است؛ چرا که با داستان‌ها، اطلاعات و توصیه‌های عملی در مورد چگونگی ایجاد یک شغل رضایت‌بخش همراه است.

  این کتاب توسط سارا ارجمند و مصطفی طرسکی در انتشارات نشر نوین به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Tony Robbins  تحت عنوان Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook منتشر شده است. Robbins  در کتاب خود یک روند گام‌به‌گام برای تبدیل امور مالی و دستیابی سریع به اهداف پولی ارائه می‌دهد. اگر برای سرمایه گذاری در ‌کسب‌وکار خود صرفه‌جویی ‌کرده‌اید، این کتاب را بخوانید و با توصیه های عملی Robbins  راه خود را به سمت آزادی مالی تسریع کنید.

  خواندن این کتاب برای هر کارآفرین مشتاقی که به دنبال یادگیری بیشتر در مورد مدیریت جنبه‌های مالی زندگی‌خود (هم شخصی و هم حرفه‌ای) است یا حتی یک فرد کارآزموده که آرزوی ادامه افزایش مهارت‌هایش را در ذهن می‌پروراند، می‌تواند مفید باشد.

  این کتاب توسط سیما فرجی در انتشارات نسل نواندیش به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Angela Duckworth تحت عنوان Grit: The Power of Passion and Perseverance منتشر شده است. Duckworth یک روانشناس است که معتقد می‌باشد موفقیت با استعداد و نبوغ افراد رابطه کمتری دارد و بیشتر مرتبط با قدرت اشتیاق و پشتکار که از آن در این کتاب به عنوان سرسختی (grit) یاد می‌شود، است. این کتاب، نتایج حاصل از تحقیقات Duckworth بر افراد در دوره‌های آموزش ویژه نظامی، معلمان در  مدارس با شرایط بسیار بد و فینالیست‌های آزمون‌های ملی و … است.

  این کتاب توسط سیده سمانه سیدی در انتشارات نشر نوین و سید سینا میرعرب‌شاهی در انتشارات مروارید به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Steve Case تحت عنوان The Third Wave: An Entrepreneur’s Vision of the Future نوشته شده است. Steve Case در کتاب خود یک نقشه راه برای آینده ارائه می‌دهد که می‌تواند به یک کارآفرین در درک تغییرات تکنولوژی که منجر به تغییر در وضعیت اقتصاد و جهان می‌شود، کمک کند.

   دریافت کتاب

  این کتاب توسط Grant Cardone تحت عنوان Be Obsessed Or Be Average منتشر شده است. Grant Cardone بر این باور است که اکثر افراد برای معمولی بودن تلاش می‌کنند و این کتاب بر ضد این تفکر است. او توصیه می‌کند که باید از متوسط و معمولی بودن خارج شوید، اهداف دیوانه‌واری برای خود درنظر بگیرید و هر روز به فکر رسیدن به آن‌ها باشید.

  خواندن این کتاب خیلی آسان است و حاوی اطلاعات فوق‌العاده باارزش برای هر کارآفرین می‌باشد. این کتاب باعث می‌شود که دیگر سال‌های زندگی خود را بیهوده هدر ندهید و برای آن اهمیت قائل باشید.

  این کتاب توسط هدی كماليان در انتشارات آدینه به فارسی نیز ترجمه شده است.

  این کتاب توسط Elizabeth Gilbert تحت عنوان Big Magic: Creative Living Beyond Fear منتشر شده است. Gilbert در کتاب خود نگرش‌ها، رویکردها و عادت‌های لازم برای مقابله با ترس و رسیدن به آنچه هر کارآفرین دوست دارد را به اشتراک می‌گذارد تا کارآفرین بتواند یک زندگی خلاقانه داشته باشد. یک کارآفرین به کمک این کتاب می‌تواند راه‌حل چالش‌های موجود در کسب‌وکار خود را شناسا‌یی کند و اهداف بلندمدت خود را به واقعیت تبدیل کند.

  این کتاب توسط شهلا ثریاصفت در نشر نوین به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Clayton Christensen تحت عنوان The Innovator’s Dilemma: The Revolutionary Book That Will Change the Way You Do Business نوشته شده است که یکی از برترین کتاب‌های حوزه ‌کسب‌وکار که تاکنون به چاپ رسیده است، می‌باشد و استیو جابز را نیز به گفته‌ی خودش به‌شدت تحت تأثیر قرار داده است.  Clayton Christensen، استاد دانشگاه هاروارد، در کتاب خود اذعان می‌دارد که حتی برترین کمپانی‌ها هنگام بروز تغییرات در فناوری و یا بازار نیز ممکن است علی‌رغم انجام شدن درست تمامی کارها، قدرت رهبری بازار خود را ازدست داده و حتی به‌طورکلی از بازار حذف شوند. او نه‌تنها به اثبات این ادعای خود می‌پردازد، بلکه راه پیش‌گیری از دچار شدن به این مشکل را نیز پیش پای مخاطب قرار می‌‌دهد. او اصرار دارد که هر شرکتی باید قسمتی از بودجه‌ی بخش تحقیقات و توسعه خود را به توسعه‌محصولات تحول‌آفرین تخصیص دهد.

  شما به عنوان یک کارآفرین می‌توانید در این کتاب از تجزیه‌وتحلیل Christensen از تغییرات در فناوری و اهمیت آن تغییرات برای آینده شرکت خود بهره‌مند شوید.

  این کتاب توسط بهنام بهزادفر و احمدرضا قاسمی در انتشارات مرکز تحقیقات و نوآوری سازمان اتکا به فارسی نیز ترجمه شده است.

  این کتاب توسط Malcolm Gladwell تحت عنوان Blink: The Power of Thinking Without Thinking نوشته شده است. Gladwell در  کتاب خود به پدیده‌ای به نام “در یک چشم به هم زدن” اشاره می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه داوری لحظه‌ای و فوری در عرض یک چشم به هم زدن می‌تواند از تصمیم‌گیری حساب شده موثرتر واقع شود.  Gladwell معتقد است با اعتماد به شم و غریزه ‌خود می‌توانید نظرتان را درباره‌ چگونه فکر کردن برای همیشه تغییر دهید.

  این کتاب توسط فاطمه عباسی‌فر در نشر دایره به فارسی نیز منتشر شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Peter Thiel تحت عنوان Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future منتشر شده است. Thiel در کتاب خود مفهوم فناوری و جهانی‌سازی را توضیح می‌دهد و درباره رقابت و انحصار صحبت می‌کند‌ و تأثیر آن‌ها را بر روی ‌شرکت‌های استارتاپی بیان می‌کند و برای حضور در دنیای متشنج و پرتلاطم کسب‌وکار، راهنمایی‌های سودمندی را بیان می‌کند‌.

  این کتاب توسط میلاد بشیری در انتشارات میلکان به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب را Chip Heath و Dan Heath تحت عنوان Switch: How to Change Things When Change is Hard‌ منتشر کرده‌اند. آن‌ها در کتاب خود بر ا‌ین باورند که ما یک ذهن عقلانی و یک ذهن عاطفی داریم و راز موفقیت برای ایجاد تغییرات موثر در کسب‌وکار این است که هر دو ذهن خود را با هم هماهنگ کنیم‌.

  این کتاب توسط میترا معتضد در انتشارات البرز به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Simon Sinek تحت عنوان Start with Why: How Great Leaders Inspire Everyone to Take Action منتشر شده است. Simon Sinek می‌خواهد الهام‌بخش شما در کار باشد. او توضیح می دهد که بانفوذترین رهبران در جهان فکر می‌کنند، عمل می‌کنند و به همین ترتیب ارتباط برقرار می‌کنند. در طول این کتاب با چارچوب دایره طلایی Sinek برای موفقیت در سازماندهی و هدایت افراد آشنا می‌شوید.

  نسخه فارسی این کتاب توسط سامرند ناسوتی در انتشارات آترا منتشر شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Phil Knight تحت عنوان Shoe Dog: A Memoir by the Creator of Nike منتشر شده است.  Knight بنیان‌گذار شرکت نایکی است که در این کتاب داستان زندگی‌خود و تاسیس شرکت نایکی را روایت می‌کند.‌

  Knight از پدرش ۵۰ دلار قرض گرفت و  شرکت کفش نایکی را راه اندازی کرد. او ثابت می‌کند که با چشم‌اندازی جسورانه و مشتاق به چیزی بزرگتر از خودتان، می توانید یک چیز ایجاد کنید که به کمک آن همه چیز را تغییر دهید.

  این کتاب توسط علیرضا پارسائیان و نیلوفر خوش‌زبان در انتشارات کتاب سده به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Ashlee Vance تحت عنوان Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future منتشر شده است. این کتاب به زندگی کارآفرین معروف آمریکایی و خالق شرکت‌های اسپیس‌ اکس، تسلا و سولارسیتی یعنی Elon Musk می‌پردازد. Elon Musk  اخیرا یکی از شرکت‌های اینترنتی خود به نام پی‌پال را به مبلغ یک‌و‌نیم میلیارد دلار فروخته است.  Ashlee در  کتاب خود تمام جنبه‌های زندگی این نابغه‌ی بزرگ، از کودکی پرآشوب او در آفریقای جنوبی گرفته تا فرار به آمریکا و درنهایت نوآوری‌های او در حوزه‌ی فناوری و کارآفرینی‌هایش را به خواننده‌ نشان می‌دهد.

  این کتاب توسط مریم قمری به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Daniel Pink تحت عنوان Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us منتشر شده که راهکارهایی نو برای خلق دنیایی نو ارائه کرده است. Pink معتقد است که آنچه به ما انگیزه می‌دهد، نیاز ما به هدایت زندگی خود، یادگیری چیزهای جدید و انجام بهتر امور است. در این کتاب از سه عنصر انگیزه‌ی واقعی، تحت عنوان استقلال، تسلط و هدف یاد می‌شود و راهکارهای هوشمندانه و شگفت‌آوری برای به‌کارگیری این سه عنصر در عمل ارائه می‌شود.

  این کتاب توسط مرجان فرجی در انتشارات لیوسا به فارسی نیز برگردانده شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Steve Blank و Bob Dorf تحت عنوان The Startup Owner’s Manual: The Step-By-Step Guide for Building a Great Company منتشر شده است. كتاب راهنماي كارآفرينان، اطلاعاتي ارزشمند درباره چگونگي كسب، حفظ و افزايش مشتري ارائه مي‌دهد و قدم‌به‌قدم و با جزئيات کامل به كارآفرينان ياد مي دهد كه چگونه فرآيند كشف مشتري را در عمل پياده کنند. خواندن این کتاب برای همه ی موسسان کسب‌وکارهای نوپا، سرمایه گذاران، کارآفرینان و مربیان مفید است.

  این کتاب توسط سید رضا علوی در انتشارات جهاد دانشگاهی به فارسی نیز ترجمه شده است.

  این مطلب را هم بخوانید: آشنایی با نرخ ریزش مشتری و 11 راهکار عملی برای بهبود آن

  اگر شما هم کتاب جالبی خوانده‌اید که می‌تواند برای کارآفرینان و افراد مشتاق برای به‌راه انداختن یک کسب‌وکار استارتاپی مفید باشد، در قسمت نظرات به ما معرفی کنید.

  https://zp-pdl.com/get-a-next-business-day-payday-loan.php https://zp-pdl.com/fast-and-easy-payday-loans-online.php https://zp-pdl.com/how-to-get-fast-payday-loan-online.php www.zp-pdl.com http://www.otc-certified-store.com/respiratory-tract-medicine-usa.html http://www.otc-certified-store.com/diabetes-medicine-usa.html https://zp-pdl.com/online-payday-loans-in-america.php https://zp-pdl.com/best-payday-loans.php займ на карту на полгодамаленький займ на картузайм на 60000 займ в сбербанкезайм экспресс телефонзайм вивус

  با سپاس از شما،
  لینک رایه شده در کتاب “هفته کاری ۴ ساعته متاسفانه خطلا میدهد.
  رادتمند
  بهروان

  سلام.
  خوشحالیم که این مقاله رو مطالعه کردید.
  من از دوباره لینک رو چک کردم و درست بود ولی PDF کتاب رو به ایمیلتون هم ارسال کردم تا بتوانید به کتاب دسترسی پیدا کنید.
  موفق باشید

  میشه برای منم ایمیل کنید

  لینک ها در مطلب آپدیت شدند موفق باشید

  سلام و خداقوت
  از بابت معرفی فهرست عالی تون ممنونم
  به نظرم جای کتاب
  startup owner’s manual
  نوشته Steve Blank واقعا توی این لیست خالیه
  این کتاب مرجع برای استارتاپها است و یکی از کتاب های پرفروش درآمازون بوده
  خوبیش اینه که به فارسی هم ترجمه شده است
  اریک ریس نویسنده کتاب نوپای ناب که در ردیف اول اسمش را اوردید
  شاگرد بلنک بوده است.
  متد توسعه مشتری که آقای بلنک توی کتابش توضیح داده اساس و اصل نوپای ناب است.
  پیشنهاد می کنم حتما درباره این کتاب بررسی کنید و اگر مناسب دیدید به فهرست اضافه کنید
  اون وقت لیستتون 20 میشه!
  🙂
  پایدار و پیروز باشید

  سلام.
  خیلی خوشحالیم که این مقاله کالج مورد توجه شما بوده.
  خیلی ممنون از پیشنهادتون. کتابی که گفتید رو به لیست کتاب‌ها اضافه کردیم.
  با تشکر

  سلام ممنون از مقاله خیلی خوبتون
  برای قرار دادن لینک هم خیلی ممنون کار بسیار خوبی بود

  کتاب موج چهارم رو هم پیشنهاد می کنم روی سایتتون قرار بدین که نوشته اقای الوین تافلر رو که بعد از موج سوم(اصل ارتباطات) به موج چهارم(عصر فضای مجازی) اشاره دارند رو هم خیلی توصیه می کنم البته مطالب کتاب یک مقداری سنگین می‌باشد و نیازمند ذهن به روز و فعال و شخصیت تیمی دارد تا کامل درک کند.

  سلام. خوشحالیم که این مقاله کالج مورد توجه شما قرار گرفته.

  ممنون از پیشنهادتون. نویسنده کتاب رو هم به ما معرفی کنید، ما کتاب رو بر سایت قرار خواهیم داد.

  با تشکر از شما

  پيشنهاد ميكنم دوستان حتما كتاب ديوانگان ثروت ساز آقاي دارن هاردي رو بخونن

  درود بر شما
  بسیار عالی
  ممنون از پیشنهاد خوب تون

  سلام ببخشید میشه پی دی اف هر کدام از کتابها را که دارید برام ایمیل کنید.
  ممنون

  سلام و عرض ادب

  لینک دانلود کتاب‌هایی که به صورت رایگان در دسترس بود در متن قرار گرفته و شما می‌توانید به راحتی کتاب‌ها را دریافت کنید.

  کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست هم خیلی تاثیر گذاره ولی بهتر از همه اینها کتاب بیندشید و ثروتمند شوید که میتوته یه مرجع کامل باشه

  خیلی ممنون از پیشنهاد شما

  هیچ لینکی نیست تو متن برای دانلود که؟

  سلام و صبح بخیر

  متاسفانه لینک‌ها از متن حذف شده بود و مجددا در متن قرار دادیم.

  امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.

  موفق باشید

  با سلام ، چطور میشود این کتابها را تهیه کرد ضمنا برای شرکت تاسیساتی کدوم مفیدتره ، ممنون

  سلام

  لینک دریافت کتاب‌ها در متن قرار داده شده که شما به راحتی می‌توانید به کتاب‌ها دسترسی پیدا کنید.
  تمام کتاب‌ها مستقل از نوع کسب‌وکار برای راه‌اندازی بهینه یک کسب‌وکار جدید مفید هستند و شما با خواندن هر کدام از این کتاب‌ها می‌توانید با نکات مدیریتی برای ایجاد یک کسب‌وکار موفق آشنا شوید.

  موفق باشید

  مطالعه کتاب از خوب به عالی نوشته جیم کالینز را به همه کارآفرینان توصیه میکنم.

  سلام خیلی ممنون از پیشنهاد شما

  من در افغانستان زنگی می کنم و
  تشکر میکنم موفق باشی
  این کتابها که معرفی کدین به شکل pdf است یا خیر
  لطفا معرفی بدهید
  Facebook…..Masihullah Hamdard

  سلام
  خوشحالیم که با مطالب کالج همراه هستید.
  بعضی از کتاب‌های معرفی شده در این متن در قالب PDF هست و بعضی از کتاب‌های معرفی شده نیز به صورت نسخه چاپی هستند که می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین آن‌ها را خریداری کنید.
  موفق باشید

  با سلام ممنون از به اشتراک گذاری این پست، من کتاب “خلق مدل کسب و کار” نوشته الکساندر استروالدر به ترجمه غلامرضا توکلی پیشنهاد می کنم. در این کتاب کار آفرینان را با چگونگی خلق مدل های کسب و کار اصولی آشنا می سازد

  سلام
  خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید بوده است و ممنون از پیشنهاد شما☺️

  با سلام لطفا کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست رو به لیست کتابتتون اضافه فرمایید

  ممنون از معرفی کتاب و نظر خوبتون
  موفق باشید

  کتاب دسته چک ثروت قدرتمندترین تمرین فیلم راز را هم در سایتتان معرفی کنید خیلی کتاب تمرینی جالبی هست
  با تشکر

  ممنون از معرفی کتاب
  موفق باشید

  با سلام به همه دست اندرکاران این سایت خوب
  لینکهایی که برای دانلود کتابها داده بودید ، متاسفانه همه پولی بودند و قیمت کتابها هم که خودتون بهتر میدونید نجومی شده اند !!!
  با چه ذوق و شوقی لینکها را باز کردم برای دانلود ولی زهی خیال خام
  لطفا اگه فایل PDF کتابها را دارید برام ایمیل کنید
  و از دوستان هرکس فایل PDF کتب موفقیت و کسب و کار و استارتاپ و . . . داره به ایمیل من بفرسته. من هم چندتایی دارم ؛ براتون میفرستم اگه بخواهید.
  این آدرس ایمیل منه : [email protected]
  با احترام . . .

  سلام در مورد کتاب start with why ? از سایمون سینک آیا کتاب دیگری با نام finding your why وجود دارد یا همین کتابه ؟

  سلام
  متفاوت هستند. find your why درباره پیدا کردن اهداف برای خودتون و تیمتون هست و کتاب start with why درباره اینه که رهبران بزرگ چطوری افراد را به انجام دادن کاری قانع میکنند.

  خیلی کتاب های موثر و جالبی هستند چطور میشود رایگان بدست بیاوریم؟

  سلام
  ممنونم، بله خیلی کتاب‌های خوبی هستند.
  فکر میکنم باید خریداری کنید ولی میتونید در گوگل هم سرچ کنید و ببینید امکان دانلود رایگان نسخه های پی دی اف وجود داره یا نه

  سلام خسته نباشید
  من هیچکدوم رو نتوستم دانلود کنم اگه میشه برام ایمل کنید ممنون

  سلام
  ما فقط به معرفی این کتاب‌ها در این پست پرداختیم و لینک‌هایی که ارائه شدند برای خرید این کتاب‌ها هستند، نه دانلودشون.
  موفق باشید

  با سلام و خسته نباشید
  کتابها به فارسی چاپ شدند؟
  متشکرم

  سلام
  کتاب‌هایی که به فارسی منتشر شدند و معتبر بودن در این پست معرفی شده.
  موفق باشید.

  از راهنمای شما تشکر میشه به ما ایمل کنید این کتاب را. چون خیلی نیازش دارم.

  سلام
  ما فایل کتاب رو نداریم که براتون ارسال کنیم. این پست، صرفاً جهت معرفی کتاب‌های برتر این حوزه هست. فکر میکنم باید کتاب‌ها رو از فروشگاه‌های آنلاین یا آفلاین خریداری کنین. بعضی از کتاب‌ها، لینک خرید کتاب رو هم داره …

  سلام و احترام. ممنونم از معرفی . حالا باس بریم دنبال خرید. پولش رو خدا برسونه صلواااات :))

  سلام
  شرمنده که کمک بیشتری نمیتونیم بکنیم :))

  معرفی این کتاب ها بهترین کمک بود. بینهایت سپاسگزارم سرکار خانم. البته کاش از منابع ایرانی هم معرفی می فرمودید. چون واقعا الگو و مدل مدیریت و کسب و کار در سراسر جهان با ایران تفاوتی از زمین تااااااا زیرزمین داره:))

  سلام
  ممنون از توجهتون
  چشم، ممنون از پیشنهادتون، برای پست‌های آینده سعی میکنیم کتاب‌های معتبر ایرانی رو هم معرفی کنیم.
  موفق باشید

  با تشکر از شما الهی خیر ببینی

  ممنون از لطف شما
  موفق باشید

  سلام این کتاب اخریتون راهنمای کارافرینان سایتش فیکه من پول ریختم پولم رفت که رفت لطفا حواستون باشه چه سایتاییرو دارید معرفی میکنید

  سلام
  عذرخواهی ما بابت این اتفاق رو پذیرا باشید! واقعاً متاسفیم.
  احتمالاً اون زمانی که این پست نوشته شده، سایتشون معتبر بوده!
  ممنون که اطلاع دادین، امیدوارم دیگه چنین اتفاقاتی پیش نیاد…

  سلام خیلی ممنونم بابت کتابهایی که معرفی کردید فقط نمیتونم دانلود کنم اگر امکانش هست لینک پی دی افش رو برام میل کنید با سپاس.

  سلام
  خواهش میکنم. امیدوارم مفید باشه
  لینک خرید اغلب کتاب‌ها ارائه شده. این کتاب‌ها رایگان نیستند و باید از سایت‌های معتبر یا به صورت حضوری خریداری بفرمایید
  موفق باشید

  لطفا تگه میشه رهنمایی کنید از کجا دانلود کنم PDF اش رو
  ممنون میشم

  سلام
  وقتتون بخیر
  باید از سایت‌های معتبری که میفروشن به صورت آنلاین خریداری کنید. اسم کتاب مورد نظرتون رو در گوگل سرچ کنین …
  لینک خرید بعضی از کتابها در این مطلب ارائه شده

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

   لطفا اگر پاسخی به نظر من داده شد مرا مطلع ساز!

  © ۲۰۱۷ – تمامي حقوق سايت براي تيم تپسل محفوظ است. هرگونه کپي مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است.

  عضویت شما با موفقیت انجام شد.

  عضویت شما با موفقیت انجام شد.

  مریم شریفی‌نژاد

  در این نوشتار 20 کتاب به شما معرفی می‌شود تا با مطالعه آن‌ها بتوانید به‌صورت جدی‌تری پا در عرصه کارآفرینی و به‌راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق بگذار‌ید.

  امروزه، بسیاری از کارمندان به فکر راه انداختن یک کسب‌وکار برا‌ی خودشان هستند و تمایل دارند که خودشان صاحب یک کسب‌وکار شوند. اما فضایب کسب‌وکارها دائما درحال رقابتی‌تر شدن است و یک کارآفرین در صورتی در راه‌اندازی یک استارتاپ موفق خواهد بود که یک برنامه‌ریزی دقیق و استراتژی قوی برای خود داشته باشد. اگر این افراد، برای چنین شرایطی آمادگی کافی نداشته باشند، ممکن است به هدف خود نرسند و نتوانند یک کسب‌وکار موفق را شروع کنند.

  بنابراین، هر کارآفرین برای داشتن یک کسب‌وکار خوب ‌نیاز به استفاده از تجربیات دیگران دارد. ازاین‌رو، مطالعه کتاب‌‌های مختلف می‌تواند در این زمینه به او کمک کند. کتاب، یکی از ارزشمندترین منابع دانش است که حتی شاید بهترین پادکست‌ها و ویدئو‌ها هم نتوانند جایگزین آن شوند؛ اما یافتن کتاب‌های سودمند شاید یکی از چالش‌های پیش‌روی هر کارآفرین باشد. کتابی برای یک کارآفرین می‌تواند سودمند باشد که نه تنها در او انگیزه ایجاد کند و او را برای رسیدن به هدف آماده کند؛ بلکه باید در این فرآیند او را راهنمایی کند.کتاب برای شروع کسب و کار

  مدیااد، به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار خود را در معتبرترین وب‌سایت‌های ایرانی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

  این کتاب توسط Eric Ries تحت عنوان The Lean Startup: How Today’s Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses  نوشته شده است. Ries در کتاب خود یک مدل برای مدیریت چیزی که تا حدودی غیر قابل کنترل است، یعنی‌ همان کسب‌وکار استارتاپی، ارائه می‌دهد. دو مفهوم کلیدی در  افکار Ries، یادگیری و تجربه کردن هستند.

  او بر این باور است که یک کارآفرین بر اساس روش مطرح شده در این کتاب می‌تواند یک کسب‌وکار موفق راه اندازد. در ا‌ین کتاب، روش‌های تولید و مدیریت یک کسب‌وکار به‌‌صورت گام‌به‌گام و همراه با مثال‌هایی از شرکت‌های بزرگ ارائه شده است.

  این کتاب، پرفروش‌ترین کتاب آمازون در سال ۲۰۱۳ در حوزه کارآفرینی است و اصلی‌ترین دلیل مطرح شدن گسترده کتاب نوپای ناب، کاربردی بودن آن در فضای کارآفرینی است.

  کتاب نوپای ناب به شما یاد می دهد که به جای تلف کردن وقت برای ساخت برنامه‌های پیچیده برای کسب‌وکار به تست چشم‌انداز خود به صورت مستمر بپردازید و خود را با شرایط تطبیق دهید.

 • بهترین سرمایه گذاری ارز دیجیتال
 • چه یک فرد با تجربه در زمینه استارتاپ‌ها باشید و چه یک تازه‌کار، هر کارآفرین در تمام پروسه یادگیری خود نیاز دارد تا دانش خود را در تمام سطوح راهبری و مدیریتی افزایش دهد. بنابراین، خواندن این کتاب برای شما مفید است. حتی اگر شما در محیط ‌ استارتاپی نیستید، اما می‌خواهید از ایده‌های مشابه برای مدیریت پروژه جدید، راه‌اندازی محصول یا خدمات جدید استفاده کنید، این کتاب را بخوانید.

  این کتاب توسط محمدجواد احمدپور، سید علی فاطمی‌خوراسگانی در انتشارات ستکا در سال ۹۴ به فارسی نیز ترجمه شده است. دانلود نسخه فارسی کتاب نوپای ناب  را می توانید از کتاب‌فروشی‌های آنلاین کلاک  انجام دهید. کلاک، نسخه چاپی کتاب را برای شما ارسال می‌کند و فروشگاه فا‌یل آپادانا، لینک دانلود کتاب را در اختیار شما قرار می‌دهد.

   

  این کتاب توسط Timothy Ferriss تحت عنوان The 4-Hour Workweek: Escape 9-5, Live Anywhere, and Join the New Rich نوشته شده است.

  Ferriss در کتاب خود بیان داشته که چگونه می‌توان درآمد سالانه ۴۰هزار دلاری با ۸۰ ساعت کار در هفته را به ۴۰ هزار دلار درآمد در هر ماه تنها با ۴ ساعت کار در هفته رساند.

  شاید این مساله به نظر غیر ممکن بیاید. در واقع منظور او از انتخاب این عنوان برای کتاب خود این بوده است که چگونه می‌توان زمان خود را تاثیرگذارتر و مفیدتر سپری کرد. شما به کمک این کتاب می‌توانید برای تمام لحظات خود در طول روزهای مختلف هفته استراتژی داشته باشید و بیشترین بهره را از زمان ببرید.
  به عقیده Ferriss یک کارآفرین نمی‌تواند با زیاد کار کردن زندگی کند. این کتاب شاید باعث شود که شما کمتر اما هوشمندانه‌تر کار کنید و دست‌آوردهای بیشتری به دست آورید و حتی بتوانید یک کسب‌وکار استارتاپی به راه بیاندازید.

  متاسفانه این کتاب هنوز به فارسی ترجمه نشده است ولی شما می‌توانید نسخه انگلیسی آن را از فروشگاه های آنلاین معتبر انجام تهیه کنید.

  این کتاب حاصل گردآوری مطالب سمیناری ‌است که Stephen R. Covey در سال ۱۹۹۲، در مورد هفت عادت مردمان موثر برای مدیران و موسسان ‌شرکت‌های بزرگ آمریکا برگزار کرد. این کتاب تحت عنوان The 7 Habits of Highly Effective People: Powerful Lessons in Personal Change منتشر شده است.

  Covey در کتاب پرفروش خود یک قاعده و اصل کلی برای حل مشکلات شخصی و حرفه‌ای به شما ارائه می‌دهد. او در مقدمه کتابش می‌گوید: “قانون‌هایی جهانی برای سعادت وجود دارد که در طول تاریخ و در  همه جوامع مشترک است. من این قانون‌ها را کشف نکرده‌ام، صرفاً شناسایی کرده‌ام. پیروزی در هر جایی وابسته به هماهنگ بودن با قوانین آن‌جاست. قانون‌ها ثابت هستند ولی چگونگی بکارگیری آن‌ها در هر فرد متفاوت است و بسته به ابتکارها و استعدادهای او دارد.”

  این کتاب قوانین حاکم را به شما معرفی می‌کند تا در مسیر بهتر حرکت کنید و ضمناً به شما شیوه آغاز حرکت و روش پیمودن ادامه مسیر را هم خواهد گفت.

  هر کارآفرین به کمک این کتاب یاد خواهد گرفت که چگونه با تغییرات سازگار شود، از فرصت هایی که برایش ایجاد می‌شود، استفاده کند و تمام این کارها را با یکپارچگی انجام دهد.

  مخاطبان این کتاب، تنها مدیران نیستند؛  هر فردی که می‌خواهد در روابط شغلی، خانوادگی و در  زندگی خود، فردی موثر شناخته شود، جزء مخاطبان این کتاب قرار می‌گیرد. چرا که این کتاب هفت عادت را معرفی می‌کند و معتقد است افراد با ایجاد این عادات در خود در درازمدت می‌آموزند که چگونه موثر واقع شوند.

  این کتاب به فارسی نیز ترجمه شده است و بهترین ترجمه آن توسط گیتی خوشدل انجام گرفته است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Tony Hsieh، کارآفرین بزرگ و صاحب فروش آنلاین آمریکا، تحت عنوان Delivering Happiness: A Path to Profits, Passion, and Purpose نوشته شده است. این کتاب، پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا در سال ۲۰۱۰ شد.

  در این کتاب، Tony Hsieh، مدیر عامل شرکت Zappos، چشم انداز خود را برای نوع دیگری از فرهنگ سازمانی ارائه می‌دهد. او تجربیات خود در  Zappos براى رسيدن به بيش از يك ميليارد دلار فروش نا‌خالص در كمتر از ده سال و واگذار کردن آن به شرکت آمازون را بیان می‌کند. شما به کمک این کتاب می‌توانید توازن صحيح سود، اشتياق و هدف را در تجارت و زندگى بسنجيد.

  این کتاب که در قالب داستان و خاطرات نویسنده، بیان‌ موفقیت‌ها، شکست‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای کسب‌وکارهایش است و پیشنهادها و راهکارهای کاربردی برای موفقیت و رضایت‌مندی درونی و بیرونی ارائه می‌نماید؛ برای هر کارآفرین، فعالین حوزه تجارت و کسب‌وکار و مدیران سازمان‌ها توصیه می‌شود.

  نسخه فارسی این کتاب توسط فاطمه علی‌بابایی در انتشارات فرهنگ و تمدن به چاپ رسیده است.

   

  تپسل، به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار خود در فرمت‌های مختلف تبلیغاتی (ویدئویی، بنری، همسان، ریتارگتینگ) را در محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایلی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

  این کتاب که یکی از  کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز است توسط Sophia Amoruso، رئیس و بنیان گذار کمپانی  Nasty Gal، تحت عنوان Girlboss منتشر شده است. Sophia کار خود را با فروش یک لباس قدیمی در سایت eBay، که آن را به قیمت پایینی خریداری  کرده بود، شروع می‌کند‌. این لباس به قیمت بسیار بالایی به فروش می رسد و همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. اما بعد از چند وقت، دیگر فروش او مثل قبل پیش نمی رود و او تصمیم می‌گیرد تا وبسایت شخصی خود را راه‌اندازی کند. کتاب خانم رئیس روایتگر زندگی Sophia Amoruso است و به یک کارآفرین اعتمادبه‌نفس کافی برای انجام کاری بزرگ می‌دهد.

  این کتاب توسط فرنوش جزینی در انتشارات البرز به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دانلود کتاب

  این کتاب توسط Sheryl Sandberg تحت عنوان Lean In: Women, Work, and the Will to Lead منتشر شده است. Sandberg نویسنده، فعال اجتماعی و از مدیران ارشد فیس‌بوک‌ است. او در سال ۲۰۱۲ جزو ۱۰۰ چهره برتر مجله تایم و هفتمین نفر فهرست قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۶ از دید مجله فوربز قرار گرفت.کتاب برای شروع کسب و کار

  Sandberg در بخشی از کتاب خود می‌نویسد: “این کتاب را برای زنانی می‌نویسم که می‌خواهند شانس خود را برای پیشرفت و دستیابی به اهدافشان‌افزایش دهند؛ چه در شغل و چه در زندگی شخصی و این شامل تمام زنان در تمام مراحل زندگی و کار می‌شود؛ زنانی که تازه به دنبال کار هستند، آن‎ها که شاغلند و کسانی که بعد از مدتی وقفه، خواهان برگشت به موقعیت شغلی خود هستند.

  هدف دیگرم برای نوشتن این کتاب مردانی هستند که می‌خواهند خواسته زنان به‌عنوان  همسر، مادر یا دختر را درک کنند و درنتیجه بتوانند در ساخت دنیایی برابر، سهیم باشند.”

  کتاب “تغییر مسیر: زنان، شغل و میل به پیشرفت” براساس سخنرانی Sheryl Sandberg در TED Talk سال ۲۰۱۰ در مورد جایگاه زنان در فضای‌ کسب‌وکار می‌باشد. خواندن این کتاب برای همه کارآفرینان چه مرد و چه زن مفید است؛ چرا که با داستان‌ها، اطلاعات و توصیه‌های عملی در مورد چگونگی ایجاد یک شغل رضایت‌بخش همراه است.

  این کتاب توسط سارا ارجمند و مصطفی طرسکی در انتشارات نشر نوین به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Tony Robbins  تحت عنوان Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook منتشر شده است. Robbins  در کتاب خود یک روند گام‌به‌گام برای تبدیل امور مالی و دستیابی سریع به اهداف پولی ارائه می‌دهد. اگر برای سرمایه گذاری در ‌کسب‌وکار خود صرفه‌جویی ‌کرده‌اید، این کتاب را بخوانید و با توصیه های عملی Robbins  راه خود را به سمت آزادی مالی تسریع کنید.

  خواندن این کتاب برای هر کارآفرین مشتاقی که به دنبال یادگیری بیشتر در مورد مدیریت جنبه‌های مالی زندگی‌خود (هم شخصی و هم حرفه‌ای) است یا حتی یک فرد کارآزموده که آرزوی ادامه افزایش مهارت‌هایش را در ذهن می‌پروراند، می‌تواند مفید باشد.

  این کتاب توسط سیما فرجی در انتشارات نسل نواندیش به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Angela Duckworth تحت عنوان Grit: The Power of Passion and Perseverance منتشر شده است. Duckworth یک روانشناس است که معتقد می‌باشد موفقیت با استعداد و نبوغ افراد رابطه کمتری دارد و بیشتر مرتبط با قدرت اشتیاق و پشتکار که از آن در این کتاب به عنوان سرسختی (grit) یاد می‌شود، است. این کتاب، نتایج حاصل از تحقیقات Duckworth بر افراد در دوره‌های آموزش ویژه نظامی، معلمان در  مدارس با شرایط بسیار بد و فینالیست‌های آزمون‌های ملی و … است.

  این کتاب توسط سیده سمانه سیدی در انتشارات نشر نوین و سید سینا میرعرب‌شاهی در انتشارات مروارید به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Steve Case تحت عنوان The Third Wave: An Entrepreneur’s Vision of the Future نوشته شده است. Steve Case در کتاب خود یک نقشه راه برای آینده ارائه می‌دهد که می‌تواند به یک کارآفرین در درک تغییرات تکنولوژی که منجر به تغییر در وضعیت اقتصاد و جهان می‌شود، کمک کند.

   دریافت کتاب

  این کتاب توسط Grant Cardone تحت عنوان Be Obsessed Or Be Average منتشر شده است. Grant Cardone بر این باور است که اکثر افراد برای معمولی بودن تلاش می‌کنند و این کتاب بر ضد این تفکر است. او توصیه می‌کند که باید از متوسط و معمولی بودن خارج شوید، اهداف دیوانه‌واری برای خود درنظر بگیرید و هر روز به فکر رسیدن به آن‌ها باشید.

  خواندن این کتاب خیلی آسان است و حاوی اطلاعات فوق‌العاده باارزش برای هر کارآفرین می‌باشد. این کتاب باعث می‌شود که دیگر سال‌های زندگی خود را بیهوده هدر ندهید و برای آن اهمیت قائل باشید.

  این کتاب توسط هدی كماليان در انتشارات آدینه به فارسی نیز ترجمه شده است.

  این کتاب توسط Elizabeth Gilbert تحت عنوان Big Magic: Creative Living Beyond Fear منتشر شده است. Gilbert در کتاب خود نگرش‌ها، رویکردها و عادت‌های لازم برای مقابله با ترس و رسیدن به آنچه هر کارآفرین دوست دارد را به اشتراک می‌گذارد تا کارآفرین بتواند یک زندگی خلاقانه داشته باشد. یک کارآفرین به کمک این کتاب می‌تواند راه‌حل چالش‌های موجود در کسب‌وکار خود را شناسا‌یی کند و اهداف بلندمدت خود را به واقعیت تبدیل کند.

  این کتاب توسط شهلا ثریاصفت در نشر نوین به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Clayton Christensen تحت عنوان The Innovator’s Dilemma: The Revolutionary Book That Will Change the Way You Do Business نوشته شده است که یکی از برترین کتاب‌های حوزه ‌کسب‌وکار که تاکنون به چاپ رسیده است، می‌باشد و استیو جابز را نیز به گفته‌ی خودش به‌شدت تحت تأثیر قرار داده است.  Clayton Christensen، استاد دانشگاه هاروارد، در کتاب خود اذعان می‌دارد که حتی برترین کمپانی‌ها هنگام بروز تغییرات در فناوری و یا بازار نیز ممکن است علی‌رغم انجام شدن درست تمامی کارها، قدرت رهبری بازار خود را ازدست داده و حتی به‌طورکلی از بازار حذف شوند. او نه‌تنها به اثبات این ادعای خود می‌پردازد، بلکه راه پیش‌گیری از دچار شدن به این مشکل را نیز پیش پای مخاطب قرار می‌‌دهد. او اصرار دارد که هر شرکتی باید قسمتی از بودجه‌ی بخش تحقیقات و توسعه خود را به توسعه‌محصولات تحول‌آفرین تخصیص دهد.

  شما به عنوان یک کارآفرین می‌توانید در این کتاب از تجزیه‌وتحلیل Christensen از تغییرات در فناوری و اهمیت آن تغییرات برای آینده شرکت خود بهره‌مند شوید.

  این کتاب توسط بهنام بهزادفر و احمدرضا قاسمی در انتشارات مرکز تحقیقات و نوآوری سازمان اتکا به فارسی نیز ترجمه شده است.

  این کتاب توسط Malcolm Gladwell تحت عنوان Blink: The Power of Thinking Without Thinking نوشته شده است. Gladwell در  کتاب خود به پدیده‌ای به نام “در یک چشم به هم زدن” اشاره می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه داوری لحظه‌ای و فوری در عرض یک چشم به هم زدن می‌تواند از تصمیم‌گیری حساب شده موثرتر واقع شود.  Gladwell معتقد است با اعتماد به شم و غریزه ‌خود می‌توانید نظرتان را درباره‌ چگونه فکر کردن برای همیشه تغییر دهید.

  این کتاب توسط فاطمه عباسی‌فر در نشر دایره به فارسی نیز منتشر شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Peter Thiel تحت عنوان Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future منتشر شده است. Thiel در کتاب خود مفهوم فناوری و جهانی‌سازی را توضیح می‌دهد و درباره رقابت و انحصار صحبت می‌کند‌ و تأثیر آن‌ها را بر روی ‌شرکت‌های استارتاپی بیان می‌کند و برای حضور در دنیای متشنج و پرتلاطم کسب‌وکار، راهنمایی‌های سودمندی را بیان می‌کند‌.

  این کتاب توسط میلاد بشیری در انتشارات میلکان به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب را Chip Heath و Dan Heath تحت عنوان Switch: How to Change Things When Change is Hard‌ منتشر کرده‌اند. آن‌ها در کتاب خود بر ا‌ین باورند که ما یک ذهن عقلانی و یک ذهن عاطفی داریم و راز موفقیت برای ایجاد تغییرات موثر در کسب‌وکار این است که هر دو ذهن خود را با هم هماهنگ کنیم‌.

  این کتاب توسط میترا معتضد در انتشارات البرز به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Simon Sinek تحت عنوان Start with Why: How Great Leaders Inspire Everyone to Take Action منتشر شده است. Simon Sinek می‌خواهد الهام‌بخش شما در کار باشد. او توضیح می دهد که بانفوذترین رهبران در جهان فکر می‌کنند، عمل می‌کنند و به همین ترتیب ارتباط برقرار می‌کنند. در طول این کتاب با چارچوب دایره طلایی Sinek برای موفقیت در سازماندهی و هدایت افراد آشنا می‌شوید.

  نسخه فارسی این کتاب توسط سامرند ناسوتی در انتشارات آترا منتشر شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Phil Knight تحت عنوان Shoe Dog: A Memoir by the Creator of Nike منتشر شده است.  Knight بنیان‌گذار شرکت نایکی است که در این کتاب داستان زندگی‌خود و تاسیس شرکت نایکی را روایت می‌کند.‌

  Knight از پدرش ۵۰ دلار قرض گرفت و  شرکت کفش نایکی را راه اندازی کرد. او ثابت می‌کند که با چشم‌اندازی جسورانه و مشتاق به چیزی بزرگتر از خودتان، می توانید یک چیز ایجاد کنید که به کمک آن همه چیز را تغییر دهید.

  این کتاب توسط علیرضا پارسائیان و نیلوفر خوش‌زبان در انتشارات کتاب سده به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Ashlee Vance تحت عنوان Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future منتشر شده است. این کتاب به زندگی کارآفرین معروف آمریکایی و خالق شرکت‌های اسپیس‌ اکس، تسلا و سولارسیتی یعنی Elon Musk می‌پردازد. Elon Musk  اخیرا یکی از شرکت‌های اینترنتی خود به نام پی‌پال را به مبلغ یک‌و‌نیم میلیارد دلار فروخته است.  Ashlee در  کتاب خود تمام جنبه‌های زندگی این نابغه‌ی بزرگ، از کودکی پرآشوب او در آفریقای جنوبی گرفته تا فرار به آمریکا و درنهایت نوآوری‌های او در حوزه‌ی فناوری و کارآفرینی‌هایش را به خواننده‌ نشان می‌دهد.

  این کتاب توسط مریم قمری به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Daniel Pink تحت عنوان Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us منتشر شده که راهکارهایی نو برای خلق دنیایی نو ارائه کرده است. Pink معتقد است که آنچه به ما انگیزه می‌دهد، نیاز ما به هدایت زندگی خود، یادگیری چیزهای جدید و انجام بهتر امور است. در این کتاب از سه عنصر انگیزه‌ی واقعی، تحت عنوان استقلال، تسلط و هدف یاد می‌شود و راهکارهای هوشمندانه و شگفت‌آوری برای به‌کارگیری این سه عنصر در عمل ارائه می‌شود.

  این کتاب توسط مرجان فرجی در انتشارات لیوسا به فارسی نیز برگردانده شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Steve Blank و Bob Dorf تحت عنوان The Startup Owner’s Manual: The Step-By-Step Guide for Building a Great Company منتشر شده است. كتاب راهنماي كارآفرينان، اطلاعاتي ارزشمند درباره چگونگي كسب، حفظ و افزايش مشتري ارائه مي‌دهد و قدم‌به‌قدم و با جزئيات کامل به كارآفرينان ياد مي دهد كه چگونه فرآيند كشف مشتري را در عمل پياده کنند. خواندن این کتاب برای همه ی موسسان کسب‌وکارهای نوپا، سرمایه گذاران، کارآفرینان و مربیان مفید است.

  این کتاب توسط سید رضا علوی در انتشارات جهاد دانشگاهی به فارسی نیز ترجمه شده است.

  این مطلب را هم بخوانید: آشنایی با نرخ ریزش مشتری و 11 راهکار عملی برای بهبود آن

  اگر شما هم کتاب جالبی خوانده‌اید که می‌تواند برای کارآفرینان و افراد مشتاق برای به‌راه انداختن یک کسب‌وکار استارتاپی مفید باشد، در قسمت نظرات به ما معرفی کنید.

  https://zp-pdl.com/get-a-next-business-day-payday-loan.php https://zp-pdl.com/fast-and-easy-payday-loans-online.php https://zp-pdl.com/how-to-get-fast-payday-loan-online.php www.zp-pdl.com http://www.otc-certified-store.com/respiratory-tract-medicine-usa.html http://www.otc-certified-store.com/diabetes-medicine-usa.html https://zp-pdl.com/online-payday-loans-in-america.php https://zp-pdl.com/best-payday-loans.php займ на карту на полгодамаленький займ на картузайм на 60000 займ в сбербанкезайм экспресс телефонзайм вивус

  با سپاس از شما،
  لینک رایه شده در کتاب “هفته کاری ۴ ساعته متاسفانه خطلا میدهد.
  رادتمند
  بهروان

  سلام.
  خوشحالیم که این مقاله رو مطالعه کردید.
  من از دوباره لینک رو چک کردم و درست بود ولی PDF کتاب رو به ایمیلتون هم ارسال کردم تا بتوانید به کتاب دسترسی پیدا کنید.
  موفق باشید

  میشه برای منم ایمیل کنید

  لینک ها در مطلب آپدیت شدند موفق باشید

  سلام و خداقوت
  از بابت معرفی فهرست عالی تون ممنونم
  به نظرم جای کتاب
  startup owner’s manual
  نوشته Steve Blank واقعا توی این لیست خالیه
  این کتاب مرجع برای استارتاپها است و یکی از کتاب های پرفروش درآمازون بوده
  خوبیش اینه که به فارسی هم ترجمه شده است
  اریک ریس نویسنده کتاب نوپای ناب که در ردیف اول اسمش را اوردید
  شاگرد بلنک بوده است.
  متد توسعه مشتری که آقای بلنک توی کتابش توضیح داده اساس و اصل نوپای ناب است.
  پیشنهاد می کنم حتما درباره این کتاب بررسی کنید و اگر مناسب دیدید به فهرست اضافه کنید
  اون وقت لیستتون 20 میشه!
  🙂
  پایدار و پیروز باشید

  سلام.
  خیلی خوشحالیم که این مقاله کالج مورد توجه شما بوده.
  خیلی ممنون از پیشنهادتون. کتابی که گفتید رو به لیست کتاب‌ها اضافه کردیم.
  با تشکر

  سلام ممنون از مقاله خیلی خوبتون
  برای قرار دادن لینک هم خیلی ممنون کار بسیار خوبی بود

  کتاب موج چهارم رو هم پیشنهاد می کنم روی سایتتون قرار بدین که نوشته اقای الوین تافلر رو که بعد از موج سوم(اصل ارتباطات) به موج چهارم(عصر فضای مجازی) اشاره دارند رو هم خیلی توصیه می کنم البته مطالب کتاب یک مقداری سنگین می‌باشد و نیازمند ذهن به روز و فعال و شخصیت تیمی دارد تا کامل درک کند.

  سلام. خوشحالیم که این مقاله کالج مورد توجه شما قرار گرفته.

  ممنون از پیشنهادتون. نویسنده کتاب رو هم به ما معرفی کنید، ما کتاب رو بر سایت قرار خواهیم داد.

  با تشکر از شما

  پيشنهاد ميكنم دوستان حتما كتاب ديوانگان ثروت ساز آقاي دارن هاردي رو بخونن

  درود بر شما
  بسیار عالی
  ممنون از پیشنهاد خوب تون

  سلام ببخشید میشه پی دی اف هر کدام از کتابها را که دارید برام ایمیل کنید.
  ممنون

  سلام و عرض ادب

  لینک دانلود کتاب‌هایی که به صورت رایگان در دسترس بود در متن قرار گرفته و شما می‌توانید به راحتی کتاب‌ها را دریافت کنید.

  کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست هم خیلی تاثیر گذاره ولی بهتر از همه اینها کتاب بیندشید و ثروتمند شوید که میتوته یه مرجع کامل باشه

  خیلی ممنون از پیشنهاد شما

  هیچ لینکی نیست تو متن برای دانلود که؟

  سلام و صبح بخیر

  متاسفانه لینک‌ها از متن حذف شده بود و مجددا در متن قرار دادیم.

  امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.

  موفق باشید

  با سلام ، چطور میشود این کتابها را تهیه کرد ضمنا برای شرکت تاسیساتی کدوم مفیدتره ، ممنون

  سلام

  لینک دریافت کتاب‌ها در متن قرار داده شده که شما به راحتی می‌توانید به کتاب‌ها دسترسی پیدا کنید.
  تمام کتاب‌ها مستقل از نوع کسب‌وکار برای راه‌اندازی بهینه یک کسب‌وکار جدید مفید هستند و شما با خواندن هر کدام از این کتاب‌ها می‌توانید با نکات مدیریتی برای ایجاد یک کسب‌وکار موفق آشنا شوید.

  موفق باشید

  مطالعه کتاب از خوب به عالی نوشته جیم کالینز را به همه کارآفرینان توصیه میکنم.

  سلام خیلی ممنون از پیشنهاد شما

  من در افغانستان زنگی می کنم و
  تشکر میکنم موفق باشی
  این کتابها که معرفی کدین به شکل pdf است یا خیر
  لطفا معرفی بدهید
  Facebook…..Masihullah Hamdard

  سلام
  خوشحالیم که با مطالب کالج همراه هستید.
  بعضی از کتاب‌های معرفی شده در این متن در قالب PDF هست و بعضی از کتاب‌های معرفی شده نیز به صورت نسخه چاپی هستند که می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین آن‌ها را خریداری کنید.
  موفق باشید

  با سلام ممنون از به اشتراک گذاری این پست، من کتاب “خلق مدل کسب و کار” نوشته الکساندر استروالدر به ترجمه غلامرضا توکلی پیشنهاد می کنم. در این کتاب کار آفرینان را با چگونگی خلق مدل های کسب و کار اصولی آشنا می سازد

  سلام
  خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید بوده است و ممنون از پیشنهاد شما☺️

  با سلام لطفا کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست رو به لیست کتابتتون اضافه فرمایید

  ممنون از معرفی کتاب و نظر خوبتون
  موفق باشید

  کتاب دسته چک ثروت قدرتمندترین تمرین فیلم راز را هم در سایتتان معرفی کنید خیلی کتاب تمرینی جالبی هست
  با تشکر

  ممنون از معرفی کتاب
  موفق باشید

  با سلام به همه دست اندرکاران این سایت خوب
  لینکهایی که برای دانلود کتابها داده بودید ، متاسفانه همه پولی بودند و قیمت کتابها هم که خودتون بهتر میدونید نجومی شده اند !!!
  با چه ذوق و شوقی لینکها را باز کردم برای دانلود ولی زهی خیال خام
  لطفا اگه فایل PDF کتابها را دارید برام ایمیل کنید
  و از دوستان هرکس فایل PDF کتب موفقیت و کسب و کار و استارتاپ و . . . داره به ایمیل من بفرسته. من هم چندتایی دارم ؛ براتون میفرستم اگه بخواهید.
  این آدرس ایمیل منه : [email protected]
  با احترام . . .

  سلام در مورد کتاب start with why ? از سایمون سینک آیا کتاب دیگری با نام finding your why وجود دارد یا همین کتابه ؟

  سلام
  متفاوت هستند. find your why درباره پیدا کردن اهداف برای خودتون و تیمتون هست و کتاب start with why درباره اینه که رهبران بزرگ چطوری افراد را به انجام دادن کاری قانع میکنند.

  خیلی کتاب های موثر و جالبی هستند چطور میشود رایگان بدست بیاوریم؟

  سلام
  ممنونم، بله خیلی کتاب‌های خوبی هستند.
  فکر میکنم باید خریداری کنید ولی میتونید در گوگل هم سرچ کنید و ببینید امکان دانلود رایگان نسخه های پی دی اف وجود داره یا نه

  سلام خسته نباشید
  من هیچکدوم رو نتوستم دانلود کنم اگه میشه برام ایمل کنید ممنون

  سلام
  ما فقط به معرفی این کتاب‌ها در این پست پرداختیم و لینک‌هایی که ارائه شدند برای خرید این کتاب‌ها هستند، نه دانلودشون.
  موفق باشید

  با سلام و خسته نباشید
  کتابها به فارسی چاپ شدند؟
  متشکرم

  سلام
  کتاب‌هایی که به فارسی منتشر شدند و معتبر بودن در این پست معرفی شده.
  موفق باشید.

  از راهنمای شما تشکر میشه به ما ایمل کنید این کتاب را. چون خیلی نیازش دارم.

  سلام
  ما فایل کتاب رو نداریم که براتون ارسال کنیم. این پست، صرفاً جهت معرفی کتاب‌های برتر این حوزه هست. فکر میکنم باید کتاب‌ها رو از فروشگاه‌های آنلاین یا آفلاین خریداری کنین. بعضی از کتاب‌ها، لینک خرید کتاب رو هم داره …

  سلام و احترام. ممنونم از معرفی . حالا باس بریم دنبال خرید. پولش رو خدا برسونه صلواااات :))

  سلام
  شرمنده که کمک بیشتری نمیتونیم بکنیم :))

  معرفی این کتاب ها بهترین کمک بود. بینهایت سپاسگزارم سرکار خانم. البته کاش از منابع ایرانی هم معرفی می فرمودید. چون واقعا الگو و مدل مدیریت و کسب و کار در سراسر جهان با ایران تفاوتی از زمین تااااااا زیرزمین داره:))

  سلام
  ممنون از توجهتون
  چشم، ممنون از پیشنهادتون، برای پست‌های آینده سعی میکنیم کتاب‌های معتبر ایرانی رو هم معرفی کنیم.
  موفق باشید

  با تشکر از شما الهی خیر ببینی

  ممنون از لطف شما
  موفق باشید

  سلام این کتاب اخریتون راهنمای کارافرینان سایتش فیکه من پول ریختم پولم رفت که رفت لطفا حواستون باشه چه سایتاییرو دارید معرفی میکنید

  سلام
  عذرخواهی ما بابت این اتفاق رو پذیرا باشید! واقعاً متاسفیم.
  احتمالاً اون زمانی که این پست نوشته شده، سایتشون معتبر بوده!
  ممنون که اطلاع دادین، امیدوارم دیگه چنین اتفاقاتی پیش نیاد…

  سلام خیلی ممنونم بابت کتابهایی که معرفی کردید فقط نمیتونم دانلود کنم اگر امکانش هست لینک پی دی افش رو برام میل کنید با سپاس.

  سلام
  خواهش میکنم. امیدوارم مفید باشه
  لینک خرید اغلب کتاب‌ها ارائه شده. این کتاب‌ها رایگان نیستند و باید از سایت‌های معتبر یا به صورت حضوری خریداری بفرمایید
  موفق باشید

  لطفا تگه میشه رهنمایی کنید از کجا دانلود کنم PDF اش رو
  ممنون میشم

  سلام
  وقتتون بخیر
  باید از سایت‌های معتبری که میفروشن به صورت آنلاین خریداری کنید. اسم کتاب مورد نظرتون رو در گوگل سرچ کنین …
  لینک خرید بعضی از کتابها در این مطلب ارائه شده

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

   لطفا اگر پاسخی به نظر من داده شد مرا مطلع ساز!

  © ۲۰۱۷ – تمامي حقوق سايت براي تيم تپسل محفوظ است. هرگونه کپي مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است.

  عضویت شما با موفقیت انجام شد.

  عضویت شما با موفقیت انجام شد.

  مریم شریفی‌نژاد

  در این نوشتار 20 کتاب به شما معرفی می‌شود تا با مطالعه آن‌ها بتوانید به‌صورت جدی‌تری پا در عرصه کارآفرینی و به‌راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق بگذار‌ید.

  امروزه، بسیاری از کارمندان به فکر راه انداختن یک کسب‌وکار برا‌ی خودشان هستند و تمایل دارند که خودشان صاحب یک کسب‌وکار شوند. اما فضایب کسب‌وکارها دائما درحال رقابتی‌تر شدن است و یک کارآفرین در صورتی در راه‌اندازی یک استارتاپ موفق خواهد بود که یک برنامه‌ریزی دقیق و استراتژی قوی برای خود داشته باشد. اگر این افراد، برای چنین شرایطی آمادگی کافی نداشته باشند، ممکن است به هدف خود نرسند و نتوانند یک کسب‌وکار موفق را شروع کنند.

  بنابراین، هر کارآفرین برای داشتن یک کسب‌وکار خوب ‌نیاز به استفاده از تجربیات دیگران دارد. ازاین‌رو، مطالعه کتاب‌‌های مختلف می‌تواند در این زمینه به او کمک کند. کتاب، یکی از ارزشمندترین منابع دانش است که حتی شاید بهترین پادکست‌ها و ویدئو‌ها هم نتوانند جایگزین آن شوند؛ اما یافتن کتاب‌های سودمند شاید یکی از چالش‌های پیش‌روی هر کارآفرین باشد. کتابی برای یک کارآفرین می‌تواند سودمند باشد که نه تنها در او انگیزه ایجاد کند و او را برای رسیدن به هدف آماده کند؛ بلکه باید در این فرآیند او را راهنمایی کند.کتاب برای شروع کسب و کار

  مدیااد، به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار خود را در معتبرترین وب‌سایت‌های ایرانی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

  این کتاب توسط Eric Ries تحت عنوان The Lean Startup: How Today’s Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses  نوشته شده است. Ries در کتاب خود یک مدل برای مدیریت چیزی که تا حدودی غیر قابل کنترل است، یعنی‌ همان کسب‌وکار استارتاپی، ارائه می‌دهد. دو مفهوم کلیدی در  افکار Ries، یادگیری و تجربه کردن هستند.

  او بر این باور است که یک کارآفرین بر اساس روش مطرح شده در این کتاب می‌تواند یک کسب‌وکار موفق راه اندازد. در ا‌ین کتاب، روش‌های تولید و مدیریت یک کسب‌وکار به‌‌صورت گام‌به‌گام و همراه با مثال‌هایی از شرکت‌های بزرگ ارائه شده است.

  این کتاب، پرفروش‌ترین کتاب آمازون در سال ۲۰۱۳ در حوزه کارآفرینی است و اصلی‌ترین دلیل مطرح شدن گسترده کتاب نوپای ناب، کاربردی بودن آن در فضای کارآفرینی است.

  کتاب نوپای ناب به شما یاد می دهد که به جای تلف کردن وقت برای ساخت برنامه‌های پیچیده برای کسب‌وکار به تست چشم‌انداز خود به صورت مستمر بپردازید و خود را با شرایط تطبیق دهید.

 • صرافی آنلاین تبدیل
 • چه یک فرد با تجربه در زمینه استارتاپ‌ها باشید و چه یک تازه‌کار، هر کارآفرین در تمام پروسه یادگیری خود نیاز دارد تا دانش خود را در تمام سطوح راهبری و مدیریتی افزایش دهد. بنابراین، خواندن این کتاب برای شما مفید است. حتی اگر شما در محیط ‌ استارتاپی نیستید، اما می‌خواهید از ایده‌های مشابه برای مدیریت پروژه جدید، راه‌اندازی محصول یا خدمات جدید استفاده کنید، این کتاب را بخوانید.

  این کتاب توسط محمدجواد احمدپور، سید علی فاطمی‌خوراسگانی در انتشارات ستکا در سال ۹۴ به فارسی نیز ترجمه شده است. دانلود نسخه فارسی کتاب نوپای ناب  را می توانید از کتاب‌فروشی‌های آنلاین کلاک  انجام دهید. کلاک، نسخه چاپی کتاب را برای شما ارسال می‌کند و فروشگاه فا‌یل آپادانا، لینک دانلود کتاب را در اختیار شما قرار می‌دهد.

   

  این کتاب توسط Timothy Ferriss تحت عنوان The 4-Hour Workweek: Escape 9-5, Live Anywhere, and Join the New Rich نوشته شده است.

  Ferriss در کتاب خود بیان داشته که چگونه می‌توان درآمد سالانه ۴۰هزار دلاری با ۸۰ ساعت کار در هفته را به ۴۰ هزار دلار درآمد در هر ماه تنها با ۴ ساعت کار در هفته رساند.

  شاید این مساله به نظر غیر ممکن بیاید. در واقع منظور او از انتخاب این عنوان برای کتاب خود این بوده است که چگونه می‌توان زمان خود را تاثیرگذارتر و مفیدتر سپری کرد. شما به کمک این کتاب می‌توانید برای تمام لحظات خود در طول روزهای مختلف هفته استراتژی داشته باشید و بیشترین بهره را از زمان ببرید.
  به عقیده Ferriss یک کارآفرین نمی‌تواند با زیاد کار کردن زندگی کند. این کتاب شاید باعث شود که شما کمتر اما هوشمندانه‌تر کار کنید و دست‌آوردهای بیشتری به دست آورید و حتی بتوانید یک کسب‌وکار استارتاپی به راه بیاندازید.

  متاسفانه این کتاب هنوز به فارسی ترجمه نشده است ولی شما می‌توانید نسخه انگلیسی آن را از فروشگاه های آنلاین معتبر انجام تهیه کنید.

  این کتاب حاصل گردآوری مطالب سمیناری ‌است که Stephen R. Covey در سال ۱۹۹۲، در مورد هفت عادت مردمان موثر برای مدیران و موسسان ‌شرکت‌های بزرگ آمریکا برگزار کرد. این کتاب تحت عنوان The 7 Habits of Highly Effective People: Powerful Lessons in Personal Change منتشر شده است.

  Covey در کتاب پرفروش خود یک قاعده و اصل کلی برای حل مشکلات شخصی و حرفه‌ای به شما ارائه می‌دهد. او در مقدمه کتابش می‌گوید: “قانون‌هایی جهانی برای سعادت وجود دارد که در طول تاریخ و در  همه جوامع مشترک است. من این قانون‌ها را کشف نکرده‌ام، صرفاً شناسایی کرده‌ام. پیروزی در هر جایی وابسته به هماهنگ بودن با قوانین آن‌جاست. قانون‌ها ثابت هستند ولی چگونگی بکارگیری آن‌ها در هر فرد متفاوت است و بسته به ابتکارها و استعدادهای او دارد.”

  این کتاب قوانین حاکم را به شما معرفی می‌کند تا در مسیر بهتر حرکت کنید و ضمناً به شما شیوه آغاز حرکت و روش پیمودن ادامه مسیر را هم خواهد گفت.

  هر کارآفرین به کمک این کتاب یاد خواهد گرفت که چگونه با تغییرات سازگار شود، از فرصت هایی که برایش ایجاد می‌شود، استفاده کند و تمام این کارها را با یکپارچگی انجام دهد.

  مخاطبان این کتاب، تنها مدیران نیستند؛  هر فردی که می‌خواهد در روابط شغلی، خانوادگی و در  زندگی خود، فردی موثر شناخته شود، جزء مخاطبان این کتاب قرار می‌گیرد. چرا که این کتاب هفت عادت را معرفی می‌کند و معتقد است افراد با ایجاد این عادات در خود در درازمدت می‌آموزند که چگونه موثر واقع شوند.

  این کتاب به فارسی نیز ترجمه شده است و بهترین ترجمه آن توسط گیتی خوشدل انجام گرفته است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Tony Hsieh، کارآفرین بزرگ و صاحب فروش آنلاین آمریکا، تحت عنوان Delivering Happiness: A Path to Profits, Passion, and Purpose نوشته شده است. این کتاب، پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا در سال ۲۰۱۰ شد.

  در این کتاب، Tony Hsieh، مدیر عامل شرکت Zappos، چشم انداز خود را برای نوع دیگری از فرهنگ سازمانی ارائه می‌دهد. او تجربیات خود در  Zappos براى رسيدن به بيش از يك ميليارد دلار فروش نا‌خالص در كمتر از ده سال و واگذار کردن آن به شرکت آمازون را بیان می‌کند. شما به کمک این کتاب می‌توانید توازن صحيح سود، اشتياق و هدف را در تجارت و زندگى بسنجيد.

  این کتاب که در قالب داستان و خاطرات نویسنده، بیان‌ موفقیت‌ها، شکست‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای کسب‌وکارهایش است و پیشنهادها و راهکارهای کاربردی برای موفقیت و رضایت‌مندی درونی و بیرونی ارائه می‌نماید؛ برای هر کارآفرین، فعالین حوزه تجارت و کسب‌وکار و مدیران سازمان‌ها توصیه می‌شود.

  نسخه فارسی این کتاب توسط فاطمه علی‌بابایی در انتشارات فرهنگ و تمدن به چاپ رسیده است.

   

  تپسل، به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار خود در فرمت‌های مختلف تبلیغاتی (ویدئویی، بنری، همسان، ریتارگتینگ) را در محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایلی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

  این کتاب که یکی از  کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز است توسط Sophia Amoruso، رئیس و بنیان گذار کمپانی  Nasty Gal، تحت عنوان Girlboss منتشر شده است. Sophia کار خود را با فروش یک لباس قدیمی در سایت eBay، که آن را به قیمت پایینی خریداری  کرده بود، شروع می‌کند‌. این لباس به قیمت بسیار بالایی به فروش می رسد و همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. اما بعد از چند وقت، دیگر فروش او مثل قبل پیش نمی رود و او تصمیم می‌گیرد تا وبسایت شخصی خود را راه‌اندازی کند. کتاب خانم رئیس روایتگر زندگی Sophia Amoruso است و به یک کارآفرین اعتمادبه‌نفس کافی برای انجام کاری بزرگ می‌دهد.

  این کتاب توسط فرنوش جزینی در انتشارات البرز به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دانلود کتاب

  این کتاب توسط Sheryl Sandberg تحت عنوان Lean In: Women, Work, and the Will to Lead منتشر شده است. Sandberg نویسنده، فعال اجتماعی و از مدیران ارشد فیس‌بوک‌ است. او در سال ۲۰۱۲ جزو ۱۰۰ چهره برتر مجله تایم و هفتمین نفر فهرست قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۶ از دید مجله فوربز قرار گرفت.کتاب برای شروع کسب و کار

  Sandberg در بخشی از کتاب خود می‌نویسد: “این کتاب را برای زنانی می‌نویسم که می‌خواهند شانس خود را برای پیشرفت و دستیابی به اهدافشان‌افزایش دهند؛ چه در شغل و چه در زندگی شخصی و این شامل تمام زنان در تمام مراحل زندگی و کار می‌شود؛ زنانی که تازه به دنبال کار هستند، آن‎ها که شاغلند و کسانی که بعد از مدتی وقفه، خواهان برگشت به موقعیت شغلی خود هستند.

  هدف دیگرم برای نوشتن این کتاب مردانی هستند که می‌خواهند خواسته زنان به‌عنوان  همسر، مادر یا دختر را درک کنند و درنتیجه بتوانند در ساخت دنیایی برابر، سهیم باشند.”

  کتاب “تغییر مسیر: زنان، شغل و میل به پیشرفت” براساس سخنرانی Sheryl Sandberg در TED Talk سال ۲۰۱۰ در مورد جایگاه زنان در فضای‌ کسب‌وکار می‌باشد. خواندن این کتاب برای همه کارآفرینان چه مرد و چه زن مفید است؛ چرا که با داستان‌ها، اطلاعات و توصیه‌های عملی در مورد چگونگی ایجاد یک شغل رضایت‌بخش همراه است.

  این کتاب توسط سارا ارجمند و مصطفی طرسکی در انتشارات نشر نوین به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Tony Robbins  تحت عنوان Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook منتشر شده است. Robbins  در کتاب خود یک روند گام‌به‌گام برای تبدیل امور مالی و دستیابی سریع به اهداف پولی ارائه می‌دهد. اگر برای سرمایه گذاری در ‌کسب‌وکار خود صرفه‌جویی ‌کرده‌اید، این کتاب را بخوانید و با توصیه های عملی Robbins  راه خود را به سمت آزادی مالی تسریع کنید.

  خواندن این کتاب برای هر کارآفرین مشتاقی که به دنبال یادگیری بیشتر در مورد مدیریت جنبه‌های مالی زندگی‌خود (هم شخصی و هم حرفه‌ای) است یا حتی یک فرد کارآزموده که آرزوی ادامه افزایش مهارت‌هایش را در ذهن می‌پروراند، می‌تواند مفید باشد.

  این کتاب توسط سیما فرجی در انتشارات نسل نواندیش به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Angela Duckworth تحت عنوان Grit: The Power of Passion and Perseverance منتشر شده است. Duckworth یک روانشناس است که معتقد می‌باشد موفقیت با استعداد و نبوغ افراد رابطه کمتری دارد و بیشتر مرتبط با قدرت اشتیاق و پشتکار که از آن در این کتاب به عنوان سرسختی (grit) یاد می‌شود، است. این کتاب، نتایج حاصل از تحقیقات Duckworth بر افراد در دوره‌های آموزش ویژه نظامی، معلمان در  مدارس با شرایط بسیار بد و فینالیست‌های آزمون‌های ملی و … است.

  این کتاب توسط سیده سمانه سیدی در انتشارات نشر نوین و سید سینا میرعرب‌شاهی در انتشارات مروارید به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Steve Case تحت عنوان The Third Wave: An Entrepreneur’s Vision of the Future نوشته شده است. Steve Case در کتاب خود یک نقشه راه برای آینده ارائه می‌دهد که می‌تواند به یک کارآفرین در درک تغییرات تکنولوژی که منجر به تغییر در وضعیت اقتصاد و جهان می‌شود، کمک کند.

   دریافت کتاب

  این کتاب توسط Grant Cardone تحت عنوان Be Obsessed Or Be Average منتشر شده است. Grant Cardone بر این باور است که اکثر افراد برای معمولی بودن تلاش می‌کنند و این کتاب بر ضد این تفکر است. او توصیه می‌کند که باید از متوسط و معمولی بودن خارج شوید، اهداف دیوانه‌واری برای خود درنظر بگیرید و هر روز به فکر رسیدن به آن‌ها باشید.

  خواندن این کتاب خیلی آسان است و حاوی اطلاعات فوق‌العاده باارزش برای هر کارآفرین می‌باشد. این کتاب باعث می‌شود که دیگر سال‌های زندگی خود را بیهوده هدر ندهید و برای آن اهمیت قائل باشید.

  این کتاب توسط هدی كماليان در انتشارات آدینه به فارسی نیز ترجمه شده است.

  این کتاب توسط Elizabeth Gilbert تحت عنوان Big Magic: Creative Living Beyond Fear منتشر شده است. Gilbert در کتاب خود نگرش‌ها، رویکردها و عادت‌های لازم برای مقابله با ترس و رسیدن به آنچه هر کارآفرین دوست دارد را به اشتراک می‌گذارد تا کارآفرین بتواند یک زندگی خلاقانه داشته باشد. یک کارآفرین به کمک این کتاب می‌تواند راه‌حل چالش‌های موجود در کسب‌وکار خود را شناسا‌یی کند و اهداف بلندمدت خود را به واقعیت تبدیل کند.

  این کتاب توسط شهلا ثریاصفت در نشر نوین به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Clayton Christensen تحت عنوان The Innovator’s Dilemma: The Revolutionary Book That Will Change the Way You Do Business نوشته شده است که یکی از برترین کتاب‌های حوزه ‌کسب‌وکار که تاکنون به چاپ رسیده است، می‌باشد و استیو جابز را نیز به گفته‌ی خودش به‌شدت تحت تأثیر قرار داده است.  Clayton Christensen، استاد دانشگاه هاروارد، در کتاب خود اذعان می‌دارد که حتی برترین کمپانی‌ها هنگام بروز تغییرات در فناوری و یا بازار نیز ممکن است علی‌رغم انجام شدن درست تمامی کارها، قدرت رهبری بازار خود را ازدست داده و حتی به‌طورکلی از بازار حذف شوند. او نه‌تنها به اثبات این ادعای خود می‌پردازد، بلکه راه پیش‌گیری از دچار شدن به این مشکل را نیز پیش پای مخاطب قرار می‌‌دهد. او اصرار دارد که هر شرکتی باید قسمتی از بودجه‌ی بخش تحقیقات و توسعه خود را به توسعه‌محصولات تحول‌آفرین تخصیص دهد.

  شما به عنوان یک کارآفرین می‌توانید در این کتاب از تجزیه‌وتحلیل Christensen از تغییرات در فناوری و اهمیت آن تغییرات برای آینده شرکت خود بهره‌مند شوید.

  این کتاب توسط بهنام بهزادفر و احمدرضا قاسمی در انتشارات مرکز تحقیقات و نوآوری سازمان اتکا به فارسی نیز ترجمه شده است.

  این کتاب توسط Malcolm Gladwell تحت عنوان Blink: The Power of Thinking Without Thinking نوشته شده است. Gladwell در  کتاب خود به پدیده‌ای به نام “در یک چشم به هم زدن” اشاره می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه داوری لحظه‌ای و فوری در عرض یک چشم به هم زدن می‌تواند از تصمیم‌گیری حساب شده موثرتر واقع شود.  Gladwell معتقد است با اعتماد به شم و غریزه ‌خود می‌توانید نظرتان را درباره‌ چگونه فکر کردن برای همیشه تغییر دهید.

  این کتاب توسط فاطمه عباسی‌فر در نشر دایره به فارسی نیز منتشر شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Peter Thiel تحت عنوان Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future منتشر شده است. Thiel در کتاب خود مفهوم فناوری و جهانی‌سازی را توضیح می‌دهد و درباره رقابت و انحصار صحبت می‌کند‌ و تأثیر آن‌ها را بر روی ‌شرکت‌های استارتاپی بیان می‌کند و برای حضور در دنیای متشنج و پرتلاطم کسب‌وکار، راهنمایی‌های سودمندی را بیان می‌کند‌.

  این کتاب توسط میلاد بشیری در انتشارات میلکان به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب را Chip Heath و Dan Heath تحت عنوان Switch: How to Change Things When Change is Hard‌ منتشر کرده‌اند. آن‌ها در کتاب خود بر ا‌ین باورند که ما یک ذهن عقلانی و یک ذهن عاطفی داریم و راز موفقیت برای ایجاد تغییرات موثر در کسب‌وکار این است که هر دو ذهن خود را با هم هماهنگ کنیم‌.

  این کتاب توسط میترا معتضد در انتشارات البرز به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Simon Sinek تحت عنوان Start with Why: How Great Leaders Inspire Everyone to Take Action منتشر شده است. Simon Sinek می‌خواهد الهام‌بخش شما در کار باشد. او توضیح می دهد که بانفوذترین رهبران در جهان فکر می‌کنند، عمل می‌کنند و به همین ترتیب ارتباط برقرار می‌کنند. در طول این کتاب با چارچوب دایره طلایی Sinek برای موفقیت در سازماندهی و هدایت افراد آشنا می‌شوید.

  نسخه فارسی این کتاب توسط سامرند ناسوتی در انتشارات آترا منتشر شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Phil Knight تحت عنوان Shoe Dog: A Memoir by the Creator of Nike منتشر شده است.  Knight بنیان‌گذار شرکت نایکی است که در این کتاب داستان زندگی‌خود و تاسیس شرکت نایکی را روایت می‌کند.‌

  Knight از پدرش ۵۰ دلار قرض گرفت و  شرکت کفش نایکی را راه اندازی کرد. او ثابت می‌کند که با چشم‌اندازی جسورانه و مشتاق به چیزی بزرگتر از خودتان، می توانید یک چیز ایجاد کنید که به کمک آن همه چیز را تغییر دهید.

  این کتاب توسط علیرضا پارسائیان و نیلوفر خوش‌زبان در انتشارات کتاب سده به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Ashlee Vance تحت عنوان Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future منتشر شده است. این کتاب به زندگی کارآفرین معروف آمریکایی و خالق شرکت‌های اسپیس‌ اکس، تسلا و سولارسیتی یعنی Elon Musk می‌پردازد. Elon Musk  اخیرا یکی از شرکت‌های اینترنتی خود به نام پی‌پال را به مبلغ یک‌و‌نیم میلیارد دلار فروخته است.  Ashlee در  کتاب خود تمام جنبه‌های زندگی این نابغه‌ی بزرگ، از کودکی پرآشوب او در آفریقای جنوبی گرفته تا فرار به آمریکا و درنهایت نوآوری‌های او در حوزه‌ی فناوری و کارآفرینی‌هایش را به خواننده‌ نشان می‌دهد.

  این کتاب توسط مریم قمری به فارسی نیز ترجمه شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Daniel Pink تحت عنوان Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us منتشر شده که راهکارهایی نو برای خلق دنیایی نو ارائه کرده است. Pink معتقد است که آنچه به ما انگیزه می‌دهد، نیاز ما به هدایت زندگی خود، یادگیری چیزهای جدید و انجام بهتر امور است. در این کتاب از سه عنصر انگیزه‌ی واقعی، تحت عنوان استقلال، تسلط و هدف یاد می‌شود و راهکارهای هوشمندانه و شگفت‌آوری برای به‌کارگیری این سه عنصر در عمل ارائه می‌شود.

  این کتاب توسط مرجان فرجی در انتشارات لیوسا به فارسی نیز برگردانده شده است.

  دریافت کتاب

  این کتاب توسط Steve Blank و Bob Dorf تحت عنوان The Startup Owner’s Manual: The Step-By-Step Guide for Building a Great Company منتشر شده است. كتاب راهنماي كارآفرينان، اطلاعاتي ارزشمند درباره چگونگي كسب، حفظ و افزايش مشتري ارائه مي‌دهد و قدم‌به‌قدم و با جزئيات کامل به كارآفرينان ياد مي دهد كه چگونه فرآيند كشف مشتري را در عمل پياده کنند. خواندن این کتاب برای همه ی موسسان کسب‌وکارهای نوپا، سرمایه گذاران، کارآفرینان و مربیان مفید است.

  این کتاب توسط سید رضا علوی در انتشارات جهاد دانشگاهی به فارسی نیز ترجمه شده است.

  این مطلب را هم بخوانید: آشنایی با نرخ ریزش مشتری و 11 راهکار عملی برای بهبود آن

  اگر شما هم کتاب جالبی خوانده‌اید که می‌تواند برای کارآفرینان و افراد مشتاق برای به‌راه انداختن یک کسب‌وکار استارتاپی مفید باشد، در قسمت نظرات به ما معرفی کنید.

  https://zp-pdl.com/get-a-next-business-day-payday-loan.php https://zp-pdl.com/fast-and-easy-payday-loans-online.php https://zp-pdl.com/how-to-get-fast-payday-loan-online.php www.zp-pdl.com http://www.otc-certified-store.com/respiratory-tract-medicine-usa.html http://www.otc-certified-store.com/diabetes-medicine-usa.html https://zp-pdl.com/online-payday-loans-in-america.php https://zp-pdl.com/best-payday-loans.php займ на карту на полгодамаленький займ на картузайм на 60000 займ в сбербанкезайм экспресс телефонзайм вивус

  با سپاس از شما،
  لینک رایه شده در کتاب “هفته کاری ۴ ساعته متاسفانه خطلا میدهد.
  رادتمند
  بهروان

  سلام.
  خوشحالیم که این مقاله رو مطالعه کردید.
  من از دوباره لینک رو چک کردم و درست بود ولی PDF کتاب رو به ایمیلتون هم ارسال کردم تا بتوانید به کتاب دسترسی پیدا کنید.
  موفق باشید

  میشه برای منم ایمیل کنید

  لینک ها در مطلب آپدیت شدند موفق باشید

  سلام و خداقوت
  از بابت معرفی فهرست عالی تون ممنونم
  به نظرم جای کتاب
  startup owner’s manual
  نوشته Steve Blank واقعا توی این لیست خالیه
  این کتاب مرجع برای استارتاپها است و یکی از کتاب های پرفروش درآمازون بوده
  خوبیش اینه که به فارسی هم ترجمه شده است
  اریک ریس نویسنده کتاب نوپای ناب که در ردیف اول اسمش را اوردید
  شاگرد بلنک بوده است.
  متد توسعه مشتری که آقای بلنک توی کتابش توضیح داده اساس و اصل نوپای ناب است.
  پیشنهاد می کنم حتما درباره این کتاب بررسی کنید و اگر مناسب دیدید به فهرست اضافه کنید
  اون وقت لیستتون 20 میشه!
  🙂
  پایدار و پیروز باشید

  سلام.
  خیلی خوشحالیم که این مقاله کالج مورد توجه شما بوده.
  خیلی ممنون از پیشنهادتون. کتابی که گفتید رو به لیست کتاب‌ها اضافه کردیم.
  با تشکر

  سلام ممنون از مقاله خیلی خوبتون
  برای قرار دادن لینک هم خیلی ممنون کار بسیار خوبی بود

  کتاب موج چهارم رو هم پیشنهاد می کنم روی سایتتون قرار بدین که نوشته اقای الوین تافلر رو که بعد از موج سوم(اصل ارتباطات) به موج چهارم(عصر فضای مجازی) اشاره دارند رو هم خیلی توصیه می کنم البته مطالب کتاب یک مقداری سنگین می‌باشد و نیازمند ذهن به روز و فعال و شخصیت تیمی دارد تا کامل درک کند.

  سلام. خوشحالیم که این مقاله کالج مورد توجه شما قرار گرفته.

  ممنون از پیشنهادتون. نویسنده کتاب رو هم به ما معرفی کنید، ما کتاب رو بر سایت قرار خواهیم داد.

  با تشکر از شما

  پيشنهاد ميكنم دوستان حتما كتاب ديوانگان ثروت ساز آقاي دارن هاردي رو بخونن

  درود بر شما
  بسیار عالی
  ممنون از پیشنهاد خوب تون

  سلام ببخشید میشه پی دی اف هر کدام از کتابها را که دارید برام ایمیل کنید.
  ممنون

  سلام و عرض ادب

  لینک دانلود کتاب‌هایی که به صورت رایگان در دسترس بود در متن قرار گرفته و شما می‌توانید به راحتی کتاب‌ها را دریافت کنید.

  کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست هم خیلی تاثیر گذاره ولی بهتر از همه اینها کتاب بیندشید و ثروتمند شوید که میتوته یه مرجع کامل باشه

  خیلی ممنون از پیشنهاد شما

  هیچ لینکی نیست تو متن برای دانلود که؟

  سلام و صبح بخیر

  متاسفانه لینک‌ها از متن حذف شده بود و مجددا در متن قرار دادیم.

  امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.

  موفق باشید

  با سلام ، چطور میشود این کتابها را تهیه کرد ضمنا برای شرکت تاسیساتی کدوم مفیدتره ، ممنون

  سلام

  لینک دریافت کتاب‌ها در متن قرار داده شده که شما به راحتی می‌توانید به کتاب‌ها دسترسی پیدا کنید.
  تمام کتاب‌ها مستقل از نوع کسب‌وکار برای راه‌اندازی بهینه یک کسب‌وکار جدید مفید هستند و شما با خواندن هر کدام از این کتاب‌ها می‌توانید با نکات مدیریتی برای ایجاد یک کسب‌وکار موفق آشنا شوید.

  موفق باشید

  مطالعه کتاب از خوب به عالی نوشته جیم کالینز را به همه کارآفرینان توصیه میکنم.

  سلام خیلی ممنون از پیشنهاد شما

  من در افغانستان زنگی می کنم و
  تشکر میکنم موفق باشی
  این کتابها که معرفی کدین به شکل pdf است یا خیر
  لطفا معرفی بدهید
  Facebook…..Masihullah Hamdard

  سلام
  خوشحالیم که با مطالب کالج همراه هستید.
  بعضی از کتاب‌های معرفی شده در این متن در قالب PDF هست و بعضی از کتاب‌های معرفی شده نیز به صورت نسخه چاپی هستند که می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین آن‌ها را خریداری کنید.
  موفق باشید

  با سلام ممنون از به اشتراک گذاری این پست، من کتاب “خلق مدل کسب و کار” نوشته الکساندر استروالدر به ترجمه غلامرضا توکلی پیشنهاد می کنم. در این کتاب کار آفرینان را با چگونگی خلق مدل های کسب و کار اصولی آشنا می سازد

  سلام
  خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید بوده است و ممنون از پیشنهاد شما☺️

  با سلام لطفا کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست رو به لیست کتابتتون اضافه فرمایید

  ممنون از معرفی کتاب و نظر خوبتون
  موفق باشید

  کتاب دسته چک ثروت قدرتمندترین تمرین فیلم راز را هم در سایتتان معرفی کنید خیلی کتاب تمرینی جالبی هست
  با تشکر

  ممنون از معرفی کتاب
  موفق باشید

  با سلام به همه دست اندرکاران این سایت خوب
  لینکهایی که برای دانلود کتابها داده بودید ، متاسفانه همه پولی بودند و قیمت کتابها هم که خودتون بهتر میدونید نجومی شده اند !!!
  با چه ذوق و شوقی لینکها را باز کردم برای دانلود ولی زهی خیال خام
  لطفا اگه فایل PDF کتابها را دارید برام ایمیل کنید
  و از دوستان هرکس فایل PDF کتب موفقیت و کسب و کار و استارتاپ و . . . داره به ایمیل من بفرسته. من هم چندتایی دارم ؛ براتون میفرستم اگه بخواهید.
  این آدرس ایمیل منه : [email protected]
  با احترام . . .

  سلام در مورد کتاب start with why ? از سایمون سینک آیا کتاب دیگری با نام finding your why وجود دارد یا همین کتابه ؟

  سلام
  متفاوت هستند. find your why درباره پیدا کردن اهداف برای خودتون و تیمتون هست و کتاب start with why درباره اینه که رهبران بزرگ چطوری افراد را به انجام دادن کاری قانع میکنند.

  خیلی کتاب های موثر و جالبی هستند چطور میشود رایگان بدست بیاوریم؟

  سلام
  ممنونم، بله خیلی کتاب‌های خوبی هستند.
  فکر میکنم باید خریداری کنید ولی میتونید در گوگل هم سرچ کنید و ببینید امکان دانلود رایگان نسخه های پی دی اف وجود داره یا نه

  سلام خسته نباشید
  من هیچکدوم رو نتوستم دانلود کنم اگه میشه برام ایمل کنید ممنون

  سلام
  ما فقط به معرفی این کتاب‌ها در این پست پرداختیم و لینک‌هایی که ارائه شدند برای خرید این کتاب‌ها هستند، نه دانلودشون.
  موفق باشید

  با سلام و خسته نباشید
  کتابها به فارسی چاپ شدند؟
  متشکرم

  سلام
  کتاب‌هایی که به فارسی منتشر شدند و معتبر بودن در این پست معرفی شده.
  موفق باشید.

  از راهنمای شما تشکر میشه به ما ایمل کنید این کتاب را. چون خیلی نیازش دارم.

  سلام
  ما فایل کتاب رو نداریم که براتون ارسال کنیم. این پست، صرفاً جهت معرفی کتاب‌های برتر این حوزه هست. فکر میکنم باید کتاب‌ها رو از فروشگاه‌های آنلاین یا آفلاین خریداری کنین. بعضی از کتاب‌ها، لینک خرید کتاب رو هم داره …

  سلام و احترام. ممنونم از معرفی . حالا باس بریم دنبال خرید. پولش رو خدا برسونه صلواااات :))

  سلام
  شرمنده که کمک بیشتری نمیتونیم بکنیم :))

  معرفی این کتاب ها بهترین کمک بود. بینهایت سپاسگزارم سرکار خانم. البته کاش از منابع ایرانی هم معرفی می فرمودید. چون واقعا الگو و مدل مدیریت و کسب و کار در سراسر جهان با ایران تفاوتی از زمین تااااااا زیرزمین داره:))

  سلام
  ممنون از توجهتون
  چشم، ممنون از پیشنهادتون، برای پست‌های آینده سعی میکنیم کتاب‌های معتبر ایرانی رو هم معرفی کنیم.
  موفق باشید

  با تشکر از شما الهی خیر ببینی

  ممنون از لطف شما
  موفق باشید

  سلام این کتاب اخریتون راهنمای کارافرینان سایتش فیکه من پول ریختم پولم رفت که رفت لطفا حواستون باشه چه سایتاییرو دارید معرفی میکنید

  سلام
  عذرخواهی ما بابت این اتفاق رو پذیرا باشید! واقعاً متاسفیم.
  احتمالاً اون زمانی که این پست نوشته شده، سایتشون معتبر بوده!
  ممنون که اطلاع دادین، امیدوارم دیگه چنین اتفاقاتی پیش نیاد…

  سلام خیلی ممنونم بابت کتابهایی که معرفی کردید فقط نمیتونم دانلود کنم اگر امکانش هست لینک پی دی افش رو برام میل کنید با سپاس.

  سلام
  خواهش میکنم. امیدوارم مفید باشه
  لینک خرید اغلب کتاب‌ها ارائه شده. این کتاب‌ها رایگان نیستند و باید از سایت‌های معتبر یا به صورت حضوری خریداری بفرمایید
  موفق باشید

  لطفا تگه میشه رهنمایی کنید از کجا دانلود کنم PDF اش رو
  ممنون میشم

  سلام
  وقتتون بخیر
  باید از سایت‌های معتبری که میفروشن به صورت آنلاین خریداری کنید. اسم کتاب مورد نظرتون رو در گوگل سرچ کنین …
  لینک خرید بعضی از کتابها در این مطلب ارائه شده

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

   لطفا اگر پاسخی به نظر من داده شد مرا مطلع ساز!

  © ۲۰۱۷ – تمامي حقوق سايت براي تيم تپسل محفوظ است. هرگونه کپي مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است.

  عضویت شما با موفقیت انجام شد.

  عضویت شما با موفقیت انجام شد.

  84,000 تومان

  1 در انبار

   

   

  هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

  کتاب برای شروع کسب و کار

  امتیاز شما
  رای دهید
  عالی
  خوب
  متوسط
  نه خیلی بد
  خیلی بد

  دیدگاه شما

  نام *

  ایمیل *

  خواه در فکر شروع استارتاپ و کسب و کار خود باشید و خواه به فکر مدیریت بهتر و موفقیت در کسب و کاری که در حال حاضر دارید، به بهترین کتابهای کسب و کار نیاز دارید.

  خواندن بهترین کتابهای کسب و کار خواه از جنس بهترین کتاب مدیریت کسب و کار باشد و یا بهترین کتاب برای شروع کسب و کار ، کمک می‌کند تا از تجربیات کسانی که قبلا این مسیر را رفته‌اند بهره ببریم.

  یکی از فواید خواندن بهترین کتاب موفقیت در کسب و کار این است که باعث می‌شود جلوی اشتباهات تکراری گرفته شود و درنتیجه کسب و کارهای کمتری با شکست مواجه شوند. به قول راسل، وقتی بی‌شمار اشتباه جدید برای مرتکب شدن وجود دارد، چرا باید قدیمی‌ها را تکرار کرد.

  تعداد بهترین کتابهای مدیریت کسب و کار واقعا زیاد است و انتخاب از بین آن‌ها کار دشواری است. در این مطلب ۶ تا از بهترین کتابهای کسب و کار به طور جامع معرفی شده است. این ۶ کتاب خوب برای کسب و کار از پرفروش‌ترین کتابها در این حوزه می‌باشند که به زبان‌های بسیاری ترجمه شده‌اند و در اغلب لیست‌های بهترین کتاب موفقیت در کسب و کار و بهترین کتابهای مدیریت کسب و کار قرار دارند. کتاب برای شروع کسب و کار

  هر ۶ کتاب انتخاب شده برای معرفی، توسط سایت متمم که بهترین سایت در زمینه توسعه فردی و آموزش مهارت‌های مدیریتی در ایران است پیشنهاد شده است. 

  کتاب “صفر به یک” یا “صفر تا یک” با عنوان فرعی “یادداشت های شروع کار یا چگونگی ساختن آینده” اثر پیتر ثیل هم‌بنیانگذار پی پال و از نخستین سرمایه‌گذاران فیسبوک می‌باشد. این کتاب پرفروش در حوزه کسب و کار در اغلب لیست‌های “بهترین کتابهای کسب و کار” قرار دارد. این کتاب توسط افراد بسیاری از جمله نسیم طالب، زاکربرگ و ایلان ماسک مورد تحسین قرار گرفته است.

  کتاب “صفر به یک” مجموعه مطالبی است که پیتر ثیل در سال ۲۰۱۲ در دانشگاه استنفورد در زمینه استارتاپ تدریس کرده است. او در این کتاب که حاصل تجارب اوست، ایده های جدیدی را در زمینه خلق ارزش و موفقیت در کسب و کار مطرح می‌کند.

  ایده اصلی کتاب در مورد دو مفهوم نوآوری و انحصار می‌باشد. از نظر ثیل دو نوع پیشرفت وجود دارد، پیشرفت افقی (صفر تا n ) و پیشرفت عمودی (صفر تا یک).

  پیشرفت افقی ساده‌تر است، زیرا پیشرفت در زمینه‌ای است که قبلا وجود داشته است. در واقع پیشرفت افقی، پیشرفت در قلمروهای شناخته شده است. این پیشرفت ما را از صفر به n می‌برد. اما پیشرفت عمودی یعنی خلق چیزی که هیچ وقت وجود نداشته است کار دشواری است. در واقع پیشرفت عمودی یا همان نوآوری همیشه یک معنی داشته و آن حرکت از صفر به یک بوده است.

 • عرضه اولیه حآفرین
 • از نظر ثیل پیشرفت واقعی همان پیشرفت عمودی است که به انحصار می‌انجامد. برای موفقیت در کسب و کار باید فرآورده ای انحصاری داشت. او مفهوم انحصار را به این صورت توضیح می دهد که کسب و کارهایی که ایده جدید داشته باشند یک بار برای همیشه اتفاق می‌افتند و انحصار ایجاد می‌کنند. مانند کاری که لری پیج در مورد موتورهای جست و جو انجام داد.

  از نظر ثیل رقابت در مقابل انحصار قرار می‌گیرد. مثلا گوگل به دلیل موقعیت انحصاری که در زمینه موتورهای جست و جو دارد، هیچ شرکتی نمی‌تواند با آن رقابت کند.

  از نظر ثیل برای حرکت از صفر به یک و ایجاد انحصار، باید از راز و رمزها و ناشناخته‌ها نترسید و از آن‌ها استقبال کرد. باید موقعیت کنونی را به شکل متفاوتی دید. در این صورت می‌توان واقعیتی را که بیشتر افراد نمی‌بینند یا با آن موافق نیستند را بیابیم، روی آن کار کنیم و با ایجاد انحصار به موفقیت برسیم.


   

  این کتاب دارای ترجمه‌های بسیاری است. بهترین ترجمه‌ها متعلق به حسین راسی و همچنین زینب عفتی است. در رده بعدی، بهترین ترجمه توسط نشر نوین منتشر شده است.

  برای خرید نسخه pdf کتاب صفر به یک می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.


  کتاب نوپای ناب یا استارتاپ ناب یا کسب و کار نوپای ناب، یکی از بهترین کتابهای کسب و کار است که توسط اریک ریس کارآفرین و بلاگر آمریکایی نوشته شده است. این کتاب خوب برای کسب و کار، به دلیل ارائه نگرشی جدید و کاربردی در حوزه استارتاپ به کتابی مرجع برای کارآفرینان تبدیل شده است. روش لین استارتاپ یا نوپای ناب بر پایه مفهوم ناب (lean) بنا شده است.

  واژه lean یا ناب به معنای خالص و بدون افزودنی است. در ادبیات کسب و کار lean و ناب بودن یعنی حذف مراحل غیر ضروری در تولید یا فرآیندهای کسب و کار طوری که سرعت تولید و عرضه محصول و همچنین کارآیی فعالیت‌ها افزایش یابد. مبحث lean اهمیت زیادی در شروع هر کسب و کاری دارد، زیرا اتلاف منابع می‌تواند موجب شکست کسب و کار شود.

  حلقه بازخورد بساز-بسنج-بیاموز (build-measure-learn) هسته اصلی مدل لین استارتاپ است. به این صورت که استارتاپ‌ها اول به تشخیص نیاز و مشکلی که باید حل شود می‌پردازند. بعد از تشخیص نیاز، یک محصول حداقلی (MVP  (minimum viable product به معنی “کمینه محصول پذیرفتنی” تولید می‌شود. بعد از تبدیل ایده به محصول و تولید MVP، مراحل اندازه‌گیری و یادگیری اتفاق می‌افتد. به این معنی که پاسخ و رفتار مشتری مورد اندازه‌گیری و سنجش قرار می‌گیرد. با استفاده از داده های به دست آمده از سنجش، یادگیری اتفاق می‌افتد. در واقع یاد می‌گیریم که آیا زمان تغییر است؟ آیا باید کار را متوقف کنیم تا جلوی ضررهای بیشتر را بگیریم؟ و یا شرایط فعلی را ادامه دهیم.

  بنابراین همان‌طور که در مورد مفهوم lean یا ناب در کسب وکار توضیح دادیم، در روش لین استارتاپ با استفاده از حلقه بازخورد می‌فهمیم که در هر مرحله چه چیزی الویت دارد و بر همان تمرکز می‌کنیم. و به این صورت از اتلاف منابع و شکست کسب و کار جلوگیری می‌کنیم.

  با توجه به حلقه بازخورد می‌توان گفت یادگیری و تجربه کردن دو مفهوم کلیدی در مدل لین استارتاپ هستند.

  فایل زیر خلاصه کتاب نوپای ناب در هفت صفحه به انگلیسی است.


   

  برای خرید نسخه کاغذی کتاب نوپای ناب می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.


   

  کتاب the lean startup با عنوان نوپای ناب توسط مرکز کارآفرینی ستکا ترجمه شده است. ترجمه دیگر این کتاب با عنوان قدرت خلق کسب و کار نوپا توسط فرخ بافنده انجام شده است.

  برای خرید کتاب قدرت خلق کسب و کار نوپا می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.


  کتاب طرح تجاری یک صفحه ای یا طرح کسب وکار یک صفحه ای، بهترین کتاب کسب و کار در زمینه شروع کسب وکار و آشنایی با نحوه نوشتن طرح کسب وکار است. نویسنده این کتاب جیم هوران است و ترجمه آن توسط دکتر علیرضا فیض بخش استاد دانشگاه صنعتی شریف انجام شده است.

  طرح تجاری یک صفحه ای، رویکردی ابتکاری به مقوله نوشتن طرح کسب و کار دارد. در این کتاب یاد می‌گیریم چطور در یک صفحه با استفاده از کلماتی کلیدی بیان کنیم که می‌خواهیم شرکت خودمان را به کجا برسانیم و چطور می‌خواهیم به این هدف برسیم.

  در این بخش باید به سوالات زیر پاسخ دهیم.

  این کسب و کار در ۱ سال، ۳ سال و ۵ سال بعد چه شکلی خواهد داشت؟ مدل کسب و کار از چه نوعی است؟ محصولات و خدمات ما چه هستند؟

  در این بخش باید پاسخی برای سوالات زیر داشته باشیم.کتاب برای شروع کسب و کار

  مشتریان ما چه کسانی هستند؟ محصولات ما چه نیازها و مشکلاتی را حل خواهد کرد؟ متعهد می‌شویم تا چه چیزی را به مشتریانمان ارائه کنیم؟

  در این بخش باید به سوالات زیر جواب بدهیم.

  هسته اصلی محصولات و خدمات ما چیست؟ قیمت‌گذاری محصولاتمان به چه شکل خواهد بود؟ منابع درآمدی ما کدام است؟ چطور نمونه اولیه از محصولاتمان را تولید می‌کنیم؟ چطور کارمندان کلیدی را جذب و حفظ می‌کنیم؟

  سوالات اساسی این بخش برای پاسخ‌گویی به صورت زیر هستند.

  چه اقدامات و پروژه‌های مشخصی را باید برای رسیدن به اهدافمان انجام دهیم؟ چه کسانی مسئول تکمیل کار هستند؟ چه زمانی کار باید تکمیل شود؟

  اهداف کمک می‌کنند تا بفهمیم چه چیزی را مورد ارزیابی قرار دهیم و اندازه بگیریم. به این صورت معیاری برای سنجش میزان پیشرفت و موفقیت کسب و کار خود خواهیم داشت. اهداف باعث تمرکز بر نتایج و منابع مشخص می‌شود. اهداف موجب کاهش احساساتی‌گرایی در استارتاپ و تاکید بر عمل می‌شوند.

  فرمول نوشتن اهداف ساده است. باید بگوییم چه کاری در چه تاریخی باید به چه نقطه‌ای برسد. مثلا فروش محصول باید ظرف ۱ سال آینده به عدد مشخص فلان قدر برسد.

  کتاب طرح تجاری یک صفحه ای شبیه کتاب‌های معمول طرح تجاری نیست. درواقع این کتاب برای کسانی که به دنبال شفاف کردن ایده‌ای که در ذهن برای ایجاد استارتاپ دارند مناسب است. کسانی که می‌خواهند یک طرح تجاری غیر رسمی برای خود و افراد تیمشان بنویسند تا بتوانند به نقاط ضعف و قوت طرح و ایده خود پی ببرند.

  اما اگر کسی به دنبال چارچوب دقیق تدوین طرح تجاری برای ارائه به بانک یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری است مطمئنا این کتاب مناسب او نیست و او را راضی نخواهد کرد.

  فایل زیر خلاصه طرح تجاری یک صفحه ای به انگلیسی است.


   

  برای خرید نسخه کاغذی کتاب طرح تجاری یک صفحه ای می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.


  کتاب گاو بنفش با عنوان فرعی “با متمایز بودن کسب و کارتان را متحول کنید“، یکی از پرفروش‌‌ترین و بهترین کتاب های حوزه کسب و کار و بازاریابی است که توسط ست گادین کارآفرین، نویسنده و بلاگر معروف آمریکایی نوشته شده است.

  ست گادین کتاب‌های زیادی نوشته که بعضی از آن‌ها گردآوری پست‌های وبلاگش هستند. کتاب‌های او به بیش از ۳۵ زبان ترجمه شده‌اند. کتاب گاو بنفش در سال ۲۰۰۷ منتشر شده است.

  عنوان کتاب گاو بنفش به خوبی ایده اصلی کتاب را بیان می‌کند. ست گادین می‌گوید دیگر روش‌های قدیمی تولید، فروش، تبلیغات و بازاریابی مثل گذشته جواب نمی‌دهند.

  ایده اصلی کتاب این است که تنها شانس موفقیت محصول این است که محصول باید آن‌قدر remarkable و چشمگیر باشد که در خاطر بماند و همه در موردش با هم حرف بزنند. برای چشمگیر شدن هم باید محصول به نوعی متمایز باشد. همان‌طور که اگر یک گاو بنفش را در گله گاوها ببینید هیچ‌وقت آن را فراموش نمی‌کنید و مطمئنا در مورد آن با دیگران صحبت می‌کنید.

  این‌که چرا ست گادین برای بیان ایده‌اش از گاو بنفش استفاده کرده و مثلا از گاو نارنجی یا گاو صورتی استفاده نکرده است به دلیل حرف P در اول کلمه purple می‌باشد. زیرا در بازاریابی چهار کلمه کلیدی وجود دارد که هر چهار مورد با حرف P آغاز می‌شوند. این چهار پی که زیربنای بسیاری از مباحث بازاریابی هستند شامل Product (محصول)، Price (قیمت)، Place (مکان) و Promotion (ترویج) می‌باشند. چون ست گادین می‌خواسته یک P دیگر را به این پی‌ها اضافه کند از purple cow (گاو بنفش) استفاده کرده است.

  علاوه بر گاو بنفش، کتاب‌های مهره حیاتی (linchpin)، قبایل (tribes) و شیب (the dip) از دیگر کتاب‌های پرفروش ست گادین هستند که از جمله بهترین کتابها در زمینه کسب و کار و توسعه فردی محسوب می‌شوند.

  برای آشنایی بیشتر با تفکر ست گادین مطلب بهترین کتاب‌های توسعه فردی که خوانده‌ام را که در آن دو کتاب پرفروش دیگر او شامل  مهره حیاتی (linchpin) و شیب (the dip) معرفی شده‌اند از دست ندهید.


  کتاب خلق مدل کسب و کار نوشته استروالدر به دلیل ارائه مفهوم بوم مدل کسب و کار  Business Model Canvas) BMC)  به بهترین کتاب مدیریت کسب و کار و کتابی کاربردی در این حوزه تبدیل شده است.

  بوم مدل کسب و کار یا BMC ابزاری ساده اما قدرتمند است که با کمک آن می‌توان مدل کسب و کار خود را به صورت خلاصه توضیح داد یا برای انجام تغییرات آن برنامه‌ریزی کرد. این بوم یک جدول است که ۹ بخش سازنده مدل کسب و کار را توصیف می‌کند. این ۹ بخش سازنده، تصویر شفافی از مدل کسب و کار به دست و منطق چگونگی کسب درآمد یک شرکت را نشان می‌دهد.

  مشتری‌ها، قلب هر مدل کسب  و کاری هستند. مشتری‌ها باید براساس خواسته‌ها، رفتار و سایر ویژگی‌ها بخش‌بندی شوند. هر کسب و کاری باید تصمیم بگیرد که می‌خواهد به چه بخش‌هایی خدمت یا محصول ارائه دهد و چه بخش‌هایی را نادیده بگیرد.

  در این بخش باید ارزش پیشنهادی که به مشتریان ارائه می‌شود، مشخص شود. ارزش پیشنهادی شما باید شما را از رقبایتان متمایز کند.

  کانال‌های توزیع و فروش نقاط تماس با مشتری هستند و نقش مهمی را در تجربه مشتری ایفا می‌کنند.

  ارتباط با مشتریان و حفظ آن برای اطمینان از موفقیت هر کسب و کاری ضروری است. گستره این روابط می‌تواند از ارتباطات حضوری تا خدمات پشتیبانی را در برگیرد.

  اگر مشتریان قلب مدل کسب و کار باشند، جریان‌های درآمدی شریان‌های آن را تشکیل می‌دهند. هر کسب و کاری باید مشخص کند چگونه می‌خواهد از هر بخش از مشتریان درآمد کسب کند. روش‌های مختلف ایجاد جریان درآمدی شامل فروش محصول یا خدمت، حق استفاده، حق اشتراک (عضویت)، اجاره، حق استفاده از مجوز و تبلیغات می‌باشد.

  عبارت است از دارایی‌های مهم مادی، معنوی و انسانی که شرکت از آن‌ها برای خلق ارزش برای مشتری استفاده می‌کند.

  فعالیت های کلیدی مانند منابع کلیدی، بسته به مدل کسب و کار متفاوت هستند. فعالیت های کلیدی به سه دسته تولید، حل مساله و پلتفرم تقسیم می‌شوند.

  شرکای کلیدی شامل تامین کنندگان، خرده فروشان و عمده فروشان، شرکت‌هایی که به آن‌ها برون سپاری می‌شود و… می‌باشند.

  خلق و ارائه ارزش، حفظ ارتباط با مشتری و ایجاد درآمد، همگی با خود هزینه‌هایی به همراه  دارند. ساختار هزینه به این نکته اشاره دارد که سهم هر یک از هزینه های مختلف در کل هزینه کسب و کار چقدر است.

  کتاب خلق مدل کسب و کار توسط انتشارات آریاناقلم به فارسی ترجمه شده است. فایل زیر خلاصه کتاب خلق مدل کسب و کار به فارسی است که توسط این انتشارات آماده شده است.


  کتاب خلق مدل کسب و کار را می‌توانید از لینک زیر تهیه کنید.


  برای خرید نسخه الکترونیک کتاب خلق مدل کسب و کار می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.


  کتاب استراتژی اقیانوس آبی با عنوان فرعی “چگونه فضای بازاری بدون مدعی خلق کنیم که در آن رقابت معنا ندارد” از بهترین کتابهای مدیریت کسب و کار و استراتژی محسوب می‌شود.

  نویسندگان کتاب استراتژی اقیانوس آبی دبلیو چان کیم و رنه مابورنیا، استاد و دانشجویی بودند که تزشان را اولین‌بار در سال ۲۰۰۴ در مقاله‌ای در مجله کسب و کار دانشگاه هاروارد ارائه دادند. و سال ۲۰۰۵ آن را به شکل کتاب به بازار عرضه کردند.

  پیام اصلی کتاب استراتژی اقیانوس آبی

  بحث اصلی کتاب حول مفهوم رقابت (competition) شکل گرفته است. نویسندگان کتاب نگاه متفاوتی به بحث رقابت برای موفقیت در کسب و کار دارند.

  ایده اصلی کتاب این است که بهترین استراتژی برای موفقیت در رقابت با دیگر کسب و کارها، وارد رقابت نشدن با آن‌هاست.

  آن‌ها برای توصیف ایده خود از استعاره اقیانوس آبی و اقیانوس قرمز استفاده می‌کنند.

  اقیانوس قرمز از نظر آن‌ها همه صنایعی است که امروز وجود دارند و بازارهای آن‌ها به خوبی شناخته شده‌اند. در این فضا شرکت‌ها تلاش می‌کنند با کاهش هزینه‌های خود قیمت بهتری پیشنهاد دهند و به این صورت از رقبای خود پیشی گرفته و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند. اقیانوس قرمز عرصه رقابت‌ بی‌شمار کسب و کار است که محصول مشابه عرضه می‌کنند.

  در مقابل، اقیانوس آبی فضای بکری است که در آن رقابت وجود ندارد. اقیانوس آبی همه صنایعی هستند که امروز وجود ندارند و بنابراین بازارهای آن‌ها ناشناخته‌اند. در پهنه اقیانوس آبی باید با تکیه بر نوآوری، تقاضا خلق شود و بازار جدید ساخته شود.

  نویسندگان کتاب استراتژی اقیانوس آبی می‌گویند برای موفقیت در کسب وکار باید حرکت از اقیانوس قرمز به سمت اقیانوس آبی را به عنوان یک استراتژی، تدوین و پیاده‌سازی کرد.

  کتاب استراتژی اقیانوس آبی توسط انتشارات آریاناقلم به فارسی ترجمه شده است. فایل زیر خلاصه کتاب استراتژی اقیانوس آبی به فارسی است که توسط این انتشارات آماده شده است.


   

  نسخه کاغذی کتاب استراتژی اقیانوس آبی را می‌توانید از لینک زیر خریداری کنید.


   

  برای خرید نسخه الکترونیک کتاب استراتژی اقیانوس آبی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.


  مطالب مرتبط

  بهترین کتابهای توسعه فردی که خوانده‌ام


  اینها کتابهای پیشنهادی من بود و شاید از نظر شما بهترین کتابهای کسب و کار کتابهای دیگری باشد.
  در قسمت نظرات بگویید که لیست بهترین کتابهای کسب و کار شما، شامل کدام کتابهاست؟
  کتابهایی که اینجا معرفی شد را خوانده‌اید؟ نظرتان در مورد آنها چیست؟

  نوشته شده توسط آرزو اسماعیلی

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

   Notify me when new comments are added.

  نگرش کارنکن

  رادیو کارنکن

  معرفی مراجع آموزشی آنلاین

  کتاب‌های خوب برای کارنکن

  تست‌های خودشناسی

  معرفی شغل‌ها


             


  برای آشنایی بیشتر با من و عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت به این لینک مراجعه کنید.
  در این سایت مطالب زیادی برای معرفی کتابها ارائه شده، برای خواندن آنها به این لینک بروید: مطالبی دربارۀ کتابها


  فایل pdf خلاصه کتاب نوپای نابDownloads-icon


  فایل pdf خلاصه طرح تجاری یک صفحه ایDownloads-icon


  فایل pdf خلاصه کتاب خلق مدل کسب و کارDownloads-icon


  فایل pdf خلاصه کتاب استراتژی اقیانوس آبیDownloads-icon

  126,000 تومان

  نویسنده: بیل اولت

  مترجمان: سعید روشنی، نفیسه رضایی‌نیک

  راه‌ اندازی کسب‌ و‌ کار: 24 گام برای موفقیت کسب‌وکارهای نوپا

  کتاب حاضر با دیدگاهی نظام‌مند به ارائه گام‌هایی عملیاتی برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا پرداخته است. این کتاب به شکلی توانمند و با زبانی ساده مباحث عملیاتی را طرح کرده و این کتاب را ابزاری عملیاتی برای ساخت کسب‌وکار جدید و مبتنی بر نوآوری فناورانه نموده است.کتاب برای شروع کسب و کار

   دانلود صفحاتی از کتاب (شامل فهرست)

  موجود در انبار

  Disciplined Entrepreneurship: 24 Steps to a Successful Startup

  بیل اولت

  سعید روشنی, نفیسه رضایی نیک

  مریم احسانی

 • index چیست
 • مریم احسانی

  محمدعلی معین‌فر

  چاپ اول اردیبهشت 94

  978-600-7677-04-9

  1500 نسخه

  چاپ هفتم

  324

  خشتی


  سینا
  – شهریور 2, 1398

  کتاب کامل و جامعی بود. تمامی مراحل را خیلی خوب توضیح داده است. البته فکر می کنم نمیشه همه مراحل را در ایران پیاده سازی کرد.


  تیمور ایزدی
  – آبان 1, 1399

  کتابی عالی و کم نظیر


  مدیر فروشگاه
  – آبان 7, 1399

  ممنون از شما جناب ایزدی.


  محسن
  – دی 24, 1399

  در حوزه کسب و کار جزء بهترین کتابهاست


  حسن
  – دی 26, 1399

  با سلام لطفا نسخه دیجیتال رو در فیدیبو قرار بدید


  مدیر سایت
  – دی 28, 1399

  سلام و احترام
  در حال حاضر نسخه دیجیتال این کتاب در فیدیبو قرار دارد.


  محمد مزرعتی
  – فروردین 25, 1400

  سلام،کی موجود میشه؟

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه شما *

  نام *

  ایمیل *

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  ◾ ارتباط با ما

  کتاب برای شروع کسب و کار

  ◾ درباره ما

  ◾ زمان و نحوه ارسال کتاب

  ◾ راهنمای خرید کتاب

  ◾ فیلم نشست‌های کتاب

  ◾ نمایندگی‌های فروش

  ◾ همکاری با انتشارات آریاناقلم

  ◾ پذیرش و بررسی اثر

  ◾ شماره حساب‌ها

  موجود در انبار


  Downloads-icon


  دانلود صفحاتی از کتاب (شامل فهرست)Downloads-icon


  Downloads-icon


  Downloads-icon


  بروشور کتاب‌هاDownloads-icon

  تاریخچه‎ کارآفرینی به قرن 18 ام و کشور فرانسه باز می‌گردد. کارآفرینی به خلق ارزش‌های جدید از طریق انجام کار متعهدانه و پذیرفتن ریسک‌های ناشی از آن گفته می‌شود. شخص کارآفرین با پذیرفتن ریسک اقتصادی امیدوار است با راه‌اندازی کسب و کار به درآمد پرسود دست یابد.

  کارآفرینی انواع گوناگونی دارد و با توجه به شخصیت فرد کارآفرین می‌توان یکی از آنها را انتخاب کرد. گروه اول، کارآفرینی بر اساس نوع کسب و کار به شمار می‌آید و زیرمجموعه‌های آن شامل کارآفرینی تجاری، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی است. انواع دیگر کارآفرینی، کارآفرینی کسب‌ وکارهای کوچک، کارآفرینی الکترونیک و کارآفرینی در خانه یا کسب‌ و کار خانگی است.

  معمولا خصوصیات مشترکی را میان  افرادی که اشتیاق زیادی برای کارآفرینی دارند، می‌توان یافت. انعطاف‌پذیری، پشتکار، کنجکاوی، استقلال و تمرکز بخشی از ویژگی های کارآفرینی است. نیاز به پیشرفت و احتیاج به رضایت شغلی از جمله مواردی است که افراد را به سوی کارآفرینی سوق می‌دهد. یکی از مهم‌ترین چالش‌های کارآفرینی ایده‌ مناسب و مورد نیاز جامعه است. در واقع کارآفرینی موفق خواهد بود که در شروع این مسیر با نیازسنجی جامعه، طرح‌های کارآفرینی متنوعی را شناسایی کند.

  جنسیت در مبحث کارآفرینی از اهمیت زیادی برخوردار است. در سال‌های گذشته بخش قابل توجهی از کارآفرینان را مردان تشکیل می‌دانند و پایین بودن نرخ کارآفرینی زنان، یکی از دغدغه‌های دولتمردان به شمار می‌آید. اما لازم به ذکر است با مطالعات وسیع و حمایت‌های لازم میزان مشارکت زنان کارآفرین افزایش یافته است و در برخی از کشورها نظیر روسیه، آلمان، تعداد زنان کارآفرین تنها کمی کمتر از مردان است. در ایران میزان زنان کارآفرین را حدود 40 درصد دانسته‌اند.

  کارآفرینی به شکل نوین در ایران از قدمت کمتری نسبت به سایر کشورها برخوردار است و هم‌چنان بخش قابل توجهی از بنگاه‌های اقتصادی به شکل سنتی اداره می‌شود. اما  با تحول در سیستم کارآفرینی و به وجود آمدن کسب و کار اینترنتی و جذب سرمایه از شرکت‌های خارجی و ایرانی  فضای کسب و کار سنتی در ایران به طور کلی تغییر کرد. به این ترتیب محیط‌های جذاب و خلاقی پدید آمد که افراد زیادی را به خود علاقمند کرد. اکنون ایجاد محیط کسب و کار جذاب یکی از مسئولیت‎های مهم منابع انسانی و مدیریت کسب‌و‌کار است. کتاب برای شروع کسب و کار

  فیدیبو کتاب‌های گوناگونی را در حوزه‌ی کارآفرینی و کسب و کار عرضه کرده است. این آثار از جدیدترین و معتبرترین منابع برای آموزش و معرفی مبانی کسب و کار به شمار می‌آید. با جستجو در فیدیبو به آسانی می‌توانید کتاب‌های کارآفرینی را تهیه و pdf کارآفرینی را دانلود کنید.

   

  iOS

  اندروید

  ویندوز

  لطفا کد کشور را انتخاب و شماره همراه خود را وارد کنید

 • metamask کیف پول
 • ورود با حساب گوگل

  ورود با ایمیل

  قوانین استفاده
  از فیدیبو را پذیرفته ام

  لطفا کد ارسال شده از طریق پیامک را در قسمت زیر وارد کنید

  زمان باقی‌مانده ارسال کد

  لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

  کتاب مورد نظرتان را درخواست کنید تا در صورت امکان آن را به فروشگاه اضافه کنیم.

  هفت روز هفته (ساعت ۹ الی ۱۸)
  ۰۲۱-۹۱۰۲۰۰۱۰

  فیدیبو بزرگترین سامانه خرید کتاب الکترونیک و صوتی در ایران است
  که می‌کوشد
  با گستره‌ای از کتاب‌ها و
  مجلات
  متنوع برای طیف وسیعی از کاربران تجربه فوق‌العاده خریدکتاب و خواندن آن در دستگاه‌های هوشمند
  را
  فراهم
  کند.در فیدیبو با خرید کتاب از بهترین ناشران ایرانی در موضوعات
  مختلف، کاربران می‌توانند در
  اپلیکیشن
  کتابخانه‌ای‌ شخصی برای خود بسازند و از امکانات منحصر به فرد آن استفاده کنند. برای تیم فیدیبو
  هدف
  خرید کتاب نیست بلکه ایجاد محیطی بری ارتباط بیشتر اهالی کتاب
  است.شایان ذکر است که فیدیبو بعد از
  خرید
  کتاب، با تیم پشتیبانی همیشه پاسخگوی کاربران محترم خواهد بود.
  با دانلود هزاران کتاب صوتی و کتاب دانشگاهی و یا شعر عاشقانه از
  فیدیبو، خواندن کتاب را به گونه ای
  متفاوت تجربه کنیم.


  Downloads-icon


  کتاب راه‌اندازی کسب‌و‌کار شخصی (نسخه PDF) … Downloads-icon

  برای دانلود قانونی کتاب راه‌اندازی کسب و کار در ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

  برای دانلود قانونی کتاب راه‌اندازی کسب و کار در ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

  کتاب راه‌اندازی کسب و کار، راهنمای کاربردی و بومی برای شروع کسب‌وکار و مدیریت آن، نوشتۀ سمیه سادات مهدوی داستان دانشجوی دکترای 34 ساله‌ای است که شغل مناسبی برای ازدواج ندارد. این دانشجو در طول کتاب با افراد زیادی آشنا می‌شود که به او کمک و راهنمایی می‌کنند تا شغل مورد علاقه‌اش را بدست آورد.

  بیل گیتس، مؤسس مایکروسافت و ثروتمندترین مرد دنیا می‌گوید: اگر فقیر به دنیا بیایید، شما مقصر نیستید ولی اگر فقیر از دنیا بروید؛ خودتان مقصرید. همیشه شروع هر کاری سخت است. ولی فقط کافی است که شروع کنید، اراده کنید، تلاش کنید. اول کار که قرار نیست شما به یک فرد موفق تبدیل شوید و درآمد زیادی داشته باشید. باید این را در نظر گرفت که نمی‌شود ره صدساله را یک شبه رفت، ولی به صورت اصولی، همراه با تلاش و پشتکار و صبور بودن می‌توان این مسیر را خیلی کوتاه کرد.

  مایکل جردن، اسطوره بسکتبال می‌گوید: شروع کنید، تصمیم بگیرید، هر روز، هر ساعت، هر ثانیه به تصمیم‌تان عمل کنید؛ مهم نیست شکست بخورید، اراده‌تان را تقویت کرده‌اید.کتاب برای شروع کسب و کار

  اگر تا حالا کسب‌ و کاری نداشتید، اگر از راه‌اندازی کسب‌وکار می‌ترسید، اگر فکر می‌کنید راه‌اندازی یک کسب‌وکار کار هرکسی نیست، این کتاب را تا انتها بخوانید. اگر تمرین‌های این کتاب را انجام دهید، شما هم می‌توانید یک کسب‌وکار برای خود راه‌اندازی کنید و مدیر آن باشید. ما می‌توانیم در هر زمانی خودمان را تغییر دهیم، فقط کافی است که بخواهیم و راهش را بدانیم و بر اساس دانسته‌هایمان اقدام کنیم. چرا اکثرمان ثروتمند نمی‌شویم؟ برخی از جواب‌هایی که به ذهنتان می‌رسد این است که: بابای پولدار ندارم. شانس ندارم. پارتی ندارم. در این شرایط اقتصادی و در این مملکت مگه می‌شه کار کرد؟

  شاید شرایط اقتصادی مطلوب ما نباشد، اما در همین شرایط اقتصادی هم اگر نگاهی به اطرافمان بیاندازیم، افراد موفق و ثروتمندی که از راه قانونی ثروتی را به دست آورده‌اند، می‌بینیم. این افراد چه کار کرده‌اند؟ آیا یک شبه پولدار شده‌اند؟ اگر به زندگی‌نامه افرادی که در کسب‌وکارهایشان بسیار موفق شده‌اند، نگاه کنید، متوجه می‌شوید، همگی در ابتدا با تلاش و پشتکار و دانستن برخی از اصول راه‌اندازی کسب‌وکار توانسته‌اند به‌این موفقیت برسند. تفاوت عمده انسان‌های موفق و ناموفق در این است که انسان‌های موفق کارهایی را می‌کنند که انسان‌های ناموفق حاضر نیستند آن‌ها را انجام دهند. این افراد موفق، مشکل را قبول کرده‌اند و آن را به گردن دیگران نمی‌اندازند. این افراد مسئولیت زندگیشان را صددرصد می‌پذیرند و بر این اساس، صورت مسأله را پاک نمی‌کنند و منتظر این‌که کسی بیاید و این شرایط را عوض کند نمی‌مانند، بلکه با خود فکر می‌کنند با توجه به‌این شرایط، چگونه تبر خود را تیز کنند و مسائل را یکی بعد از دیگری حل نمایند تا به موفقیت برسند.

  آموزش‌های این کتاب، بر اساس نکات ساده و کاربردی به منظور راه‌اندازی کسب و کار برای افرادی که کسب‌ و کاری ندارند و تمایل به راه‌اندازی آن دارند و همچنین افرادی که درآمد خوبی در کسب‌ و کارشان ندارند؛ مفید است.

  مقدمه نویسنده
  آیا این کتاب برای شما نوشته شده است؟
  فصل اول: نقشه کوتاه کتاب
  موضوع این کتاب
  شناخت شخصیت‌های داستان
  دلیل نوشتن این کتاب
  چرا باید این کتاب را بخوانید؟
  کتاب‌ها را چگونه مطالعه نماییم تا بیشترین کارایی را از مطالعه داشته باشیم؟
  چرا افراد به چیزی که یاد می‌یرند، فوراً عمل نمی‌کنند؟
  این کتاب چطور عمل می‌کند؟
  فصل دوم: قبل از راه‌اندازی کسب‌و‌کار
  من الان اول راهم، باید چه کار کنم؟
  هدف کسب‌و‌کار چیست؟
  یک هدف خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
  تکنیک 5 دقیقه
  چرا در انتخاب شغل مشکل داریم؟
  آینده پیشرفت در کسب‌و‌کار چگونه است؟
  از امتناع ایده اولیه تا جذب نهایی
  چه کسی موفق می‌شود؟
  برنامه روزانه برای خودتان تعریف کنید
  آیا من می‌توانم تغییر کنم و برای خودم کسب‌و‌کاری راه بیندازم؟
  چرا برخی برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود بهانه می‌آورند؟
  آیا علاقه در کسب‌و‌کار مهم است؟
  چگونه اطلاعات لازم نسبت به کسب‌و‌کار خود را به دست آوریم؟
  ملزومات راه‌اندازی کسب‌و‌کار
  قانون دو پیتزایی بزوس
  فصل سوم: حین راه‌اندازی کسب‌و‌کار
  بازاریابی خانگی
  ایده‌های هیجانی
  تجسم ایده
  کسب‌و‌کاری بدون سرمایه اولیه
  جدول هزینه و فایده
  بازاریابی اینترنتی
  بازاریابی محتوا
  بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
  بازاریابی رسانه‌ای
  بازاریابی ایمیلی
  روش جمع‌آوری ایمیل مشتری
  گام‌های فرستادن ایمیل به مشتری و جذب آن‌ها
  نکات مهم برای بیشتر باز شدن ایمیل توسط مشتری
  روش‌های ارسال ایمیل
  بازاریابی عصبی
  ۱) مغز قدیم (خزنده)
  ۲) مغز میانی (عاطفی)
  ۳) مغز منطقی (جدید)
  پیروز میدان مذاکره‌های خرید، کدام مغز است؟
  بازاریابی عصبی در وب سایت
  بازاریابی دهان‌به‌دهان (شفاهی)
  عناصر مهم بازاریابی شفاهی
  بازرایابی با گاو بنفش
  مشکل گاو بنفش
  چرا افراد نمی‌خواهند کار برجسته‌ای انجام دهند؟
  حقیقت تلخ بازاریابی
  چگونه محصولات و ایده‌های جدید از میان جمعیت می‌گذرند؟
  چگونه یک محصول با موفقیت به فروش انبوه می‌رسد؟
  مشاور در فروش
  قانون 47
  آداب معاشرت در کسب‌و‌کار
  اخلاق در بازاریابی
  فصل چهارم: بعد از راه‌اندازی کسب‌وکار
  شکست خوردن اشتباه نیست، بلکه نوعی هضم پذیرش تجربه است
  چگونه افزایش بازدهی و عملکرد انرژی‌مان را در کسب‌و‌کار افزایش دهیم؟
  چگونه ارزش ساعتی خود را بدانیم؟
  فصل پنجم: بعد از راه‌اندازی کسب‌و‌کار
  بهشت فروش
  سه جمله طلایی برای رسیدن به بهشت فروش
  آیا شکست در فروش امری ناگزیر و اجباری است؟
  سه چیز که فروشندگان همیشه با آن سروکار دارند
  چگونه تعداد مشتریان را افزایش دهیم؟
  نکات طلایی موفقیت فروشندگان بزرگ
  مثلث عدم‌مسئولیت‌پذیری
  اصول فروش (پنج‌ضلعی فروش)
  پنج‌ضلعی فروش
  اصول تخفیف دادن
  قوانین طلایی سؤال در فروش
  فصل ششم: تحقیقات بازاریابی و دانشگاهی
  کلید اصلی تحقیقات بازاریابی چیست؟
  سؤالات کاربردی در تحقیقات بازاریابی
  روش‌های تحقیقات
  سخن پایانی
  تقدیر و تشکر

  برای دریافت کتاب راه‌اندازی کسب و کار در ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

  کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.

 • آکادمی پشوتن
 • ارسال کتابراه به دوستان از طریق پیامک یا ایمیل

  اشتراک در تلگرام

  اشتراک در توییتر

  اشتراک در فیسبوک

  اشتراک در واتس آپ

  اشتراک در لینکداین

  اشتراک در گوگل پلاس

  کتابراه مرجع قانونی دانلود کتاب الکترونیکی و دانلود کتاب صوتی است که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همچنین خرید کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما فراهم می‌کند. شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… کتاب‌هایی پیدا می شود. همچنین در کتابراه هزاران کتاب رایگان نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.

  * لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است!

  هزاران هزار کتاب کسب و کار و مقاله در مورد موفقیت، و راه‌های تبدیل شدن به یک مدیر موفق نوشته شده است. اما در بین تمامی آن‌ها، کتاب‌هایی وجود دارند که ارزشمندتر از سایرین هستند و حتی برخی از آن‌ها سالیان سال، به عنوان منبع مهمی برای کارآفرینان بزرگ و دانشجویان، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  ما در این مطلب از استارتاپت، ۱۳ کتاب بسیار ارزشمند در حوزه تجارت و کسب و کار معرفی کرده و خواندن آن‌ها را به تمام افرادی که دنبال موفقیت هستند، پیشنهاد می‌کنیم. اگر شما قصد راه اندازی یک کسب کار موفق را دارید و می‌خواهید به شخص موفق‌تری تبدیل شوید؛ با ما برای معرفی این ۱۳ کتاب کسب و کار همراه باشید.کتاب برای شروع کسب و کار

  کتاب «استارتاپ ناب»، به قلم اریک ریس، در مورد یک متدولوژی مدرن و موفق کارآفرینی به نام «استارتاپ ناب» می‌پردازد. این متدولوژی که توسط شخص اریک ریس ابداع شد، روشی ترکیبی از کسب و کار فرضیاتی است. مبحث اصلی کتاب در این باره است که قبل از ورود به بازار تجارت، باید با آزمایش سریع در بازار، ایده کسب و کار را اعتبارسنجی کرد. با این روش ریسک اجرای ایده کم‌تر می‌شود. با کنترل هزینه، می‌توان سرمایه را کاهش داد و به طور کلی، به کمک روش «استارتاپ ناب»، کسب و کار تازه خود را با خیالی آسوده‌تر شروع کرد.

  در کتاب کسب و کار «استارتاپ ناب»، مفاهیم و نکات استارتاپی را به زبان ساده مطالعه خواهید کرد و راه و روش صحیح کارآفرینی را یاد خواهید گرفت. این کتاب، ذهنیت شما را نسبت به کارآفرینی، سر و سامان خواهد داد و در‌می‌یابید که برای شروع یک کسب و کار بزرگ، نیاز به داشتن پول زیاد نیست. پس مانند مایکروسافت در یک گاراژ، کار خود را آغاز کنید یا یک کارمند در شرکتی معتبر باشید.

  کتاب کسب و کار «استارتاپ ناب»، می‌آموزد که برای موفقیت، باید مدیریت صحیح داشته باشید. به عبارت دیگر، کسب و کار پایدار ایجاد کنید، پیشرفت فرآیند‌های خود را کنترل کنید، مشکلات را بسنجید و دائما به دنبال یادگیری باشید. کتاب «استارتاپ ناب» یکی از بهترین کتاب های کسب و کار است که مورد توجه مدیران و کارآفرینان قرار گرفته است.

  کتاب کسب و کار «طرح تجاری یک صفحه‌ای»، به طور مستقیم روی طرح تجاری یا Business Plan تمرکز دارد. در مجموعه کتاب‌های جیم هورن، درباره جوانب مختلف آن، صحبت شده است؛ هرچند که در ایران تنها یکی از کتاب‌های او ترجمه شده است. این کتاب برای افرادی تدارک دیده شده که قصد ایجاد یک کسب و کار و تبدیل شدن به کارآفرین موفق را دارند و در پرورش ایده خود، با چالش‌های زیادی رو به رو هستند. هر کارآفرین برای ایجاد کسب و کار خود، به تحلیل و بررسی چالش‌ها نیاز دارد و باید با دقت، ریسک‌ها و ایده‌هایی که در ذهن دارد را با حساب و کتاب پیش ببرد.

  این کتاب مرتبط با کسب و کار به شما خواهد آموخت که چطور برنامه‌های خود را تدوین کنید، چارچوب مناسبی برای کسب و کار تعیین کنید و چطور ایده‌های خود را به مرحله پختگی برسانید. بنابراین اگر در یک سازمان و شرکت بزرگ در حال کار هستید یا فردی با تجربه در زمینه کسب و کار هستید، «طرح تجاری یک صفحه‌ای» شاید چندان مناسب شما نباشد و روی تازه کارها تمرکز دارد.

  در این کتاب مرتبط با تجارت، بخش‌هایی مثل باورهای غلط درباره طرح کسب و کار، پروراندن ایده جدید، چگونگی تعریف موفقیت و استراتژی‌های مناسب برای رشد فعالیت‌ها را خواهید خواند.

 • mohsen.ir
 • کتاب‌های زیادی در زمینه‌های مختلف، به یک شگفتی تبدیل شدند و کتاب‌‌های کسب و کار هم از این قاعده مستثنی نیستند. یکی از همین نمونه‌های تحول آفرین در زمینه کسب و کار، کتاب «خلق مدل کسب و کار» است که منتقدین به آن لقب کتابی برای شرکت‌های آینده داده‌اند. تمرکز اصلی این کتاب، روی معرفی ابزار بوم کسب و کار (Business Model Canvas) است و قصد دارد تا به کارآفرینان نحوه ترسیم و برقراری ارتباط میان بخش‌های مختلف کسب و کار را بیاموزد.

  بخش‌های مختلف این کتاب، شامل
  چگونگی دسترسی پیدا کردن به مشتریان، نحوه ارتباط با مشتریان، فعالیت‌های کلیدی تعریف
  کننده کسب و کار، بخش‌بندی مشتریان، جریان درآمد کسب و کار و غیره می‌شود.

  پیشنهاد شده است که تا قبل از به جریان انداختن ایده کسب و کار خود، مطالعه این کتاب را در برنامه خود داشته باشید. چرا که این کتاب سوال‌ها و پاسخ‌هایی را در خود جای داده‌ است که با عدم آگاهی از آن‌ها، شاید در آینده با هزینه‌ای سنگین، این درس‌ها را تجربه کنید که قطعا به نفع کسب و کار شما نخواهد بود.

  کتاب کسب و کار «با چرا شروع کنید» یک اصل مهم در دنیای کسب و کار را بررسی می‌کند؛ تا ندانید چرا می‌خواهید کاری را انجام دهید، بهتر است دست به انجام آن کار نزنید. در این کتاب مطرح می‌شود که قبل از رفتن به سراغ پاسخ‌ سوال‌هایی که با «چگونه» و «چی» شروع می‌شوند، ابتدا به سراغ جواب سوال‌هایی بروید که با «چرا» شروع می‌شوند. در کتاب «با چرا شروع کنید»، کلمه «چرا» اشاره به اهداف و انگیزه‌ای است که به دنبال آن خواهید رفت و تا انگیزه و اهداف خود را نشناسید، قادر به پاسخ دیگر سوال‌ها نیستید.

  جالب است بدانید که این کتاب، موفقیت بسیاری را در داخل و خارج از ایران کسب کرده است. «با چرا شروع کنید» اولین کتاب سایمون سینک، استاد ارتباطات استراتژیک دانشگاه کلمبیا، به شمار می‌رود. این کتاب در سال ۲۰۰۹ به رشته تحریر درآمد و به عنوان یکی از برترین کتاب‌های همان سال شناخته شد.

  کتاب «با چرا شروع کنید» با تمرکز روی توسعه فردی و رهبری خود را به یکی از کتاب های کسب و کار جذاب تبدیل کرد. همچنین با مثال‌های جذابی از کمپانی‌های شناخته شده‌ای مانند اپل، جذابیت به مراتب بیشتری برای مخاطبان و کارآفرینان جوان ایجاد کرده است. این کتاب همانطور که به مبحث «چرا» می‌پردازد، راه و روش‌های فروش محصولات به مشتری، وفاداری مشتری و الهام بخش بودن را هم بررسی می‌کند.

  کتاب کسب و کار «ساختن برای ماندن» یکی از کتاب‌های کلاسیک پرروش مدیریت است و بر دلایل اصلی متمایز شدن شرکت‌های برتر با دیگران تمرکز دارد. با این که پیش از این کتاب، بارها و بارها از مدیریت و چشم انداز صحبت شده است؛ اما کالینز و پوراس با این کتاب بیش از پیش، به ترویج مدیریت صحیح و چشم انداز روشن کمک کرده‌اند.

  کتاب «ساختن برای ماندن»، با بررسی چند شرکت برتر، معیارهای موفقیت آن‌ها را به اشتراک می‌گذارد. از نگاه جیم کالینز، شرکت‌هایی موفق هستند که در صنعت خود برجسته بوده و فعالان کسب و کار، به خوبی از کار آن‌ها آگاه باشند. همچنین نقش و محصولی ماندگار در صنعت خود داشته و مدیران موفقی را پرورش داده باشند.

  این کتاب به مدیران یاد می‌دهد که یک محصول موفق، باعث نمی‌شود تا شرکت موفقی داشته باشید؛ بلکه یک مدیر موفق باید چرخه‌ای از محصولات موفق را تجربه کند. از دیگر بخش‌های جالب این کتاب، روش مقایسه شرکت‌های موفق است و در آن، کمپانی‌های ارزشمند با سازمان‌هایی مقایسه می‌شوند که تنها یک پله از آن‌ها عقب‌تر هستند. در واقع کتاب «ساختن برای ماندن»، مقایسه‌ای بین موفق‌ترین‌ها با موفق‌ها است.

  کتاب «از خوب به عالی»، یکی دیگر از کتاب‌ های کسب و کار موفق جیم کالینز در حوزه مدیریت می‌باشد که مورد توجه بسیاری از مدیران کسب و کار قرار گرفته است. این کتاب باورهایی که تا به حال در مورد مدیریت داشتید را زیر سوال خواهد برد. پس از مطالعه آن، خواهید آموخت که واژه خوب بودن و رسیدن به یک جایگاه خوب، چیزی جز یک وضعیت متوسط و معمولی برای یک مدیر نیست. اعتقاد بر این باور که خوب بودن برای یک مدیر کافی است، شما را برای رسیدن به جایگاه‌هایی به مراتب بالاتر و عالی‌تر، باز می‌دارد.

  این کتاب کسب و کار، روی کمال طلبی و تعریف جدیدی از استانداردهای عالی بودن که هر مدیری قادر است به آن دست پیدا کند،‌ تمرکز دارد. جیم کالینز تمام تلاش خود را در گردآوری مطالب آن کرده تا مدیران و کارآفرینان را آگاه کند که نباید به جایگاه خوب راضی شوند و در عوض باید برای عالی بودن، قدم بر دارند.

  او به این منظور، در کتاب «از خوب به عالی»، روی شرکت‌های سهامی عام تمرکز کرده که بعضی ازشرکت‌های خوب و متوسط، فقط چند سال، رشد قابل توجه‌ای داشته‌اند. از خوب به عالی، دنیایی جدید و بدیع از اصول مدیریت را به شما معرفی می‌کند.

  همان طور که از نام این کتاب کسب و کار پیدا است، تمرکز ویژه‌ای روی مدیریت زمان دارد؛ اما از طرفی کتاب با بسیاری از کتاب‌ها و مقاله‌های مدیریت زمان، تفاوت دارد. لسلی آلدرمن، نویسنده این کتاب، سعی داشته تا نگارش کتاب به گونه‌‌ای باشد که ذهن مخاطب، تنها با چگونگی مدیریت زمان و یک سری فرمول، پر نشود.

  برای این منظور، او مجموعه‌ای از آمارهای جالب و خواندنی را در کتاب گنجانده است که خوانندگان هم بسیار از آن، استقبال کردند. از آمار وقت‌گذرانی انسان‌ها گرفته تا میزان ساعتی که دانش آموزان سراسر دنیا صرف درس خواندن می‌کنند. جالب است بدانید که در بخشی از کتاب، میانگین مدت زمان ۵۰ فیلم برتر دنیا بر اساس آمار IMDB نوشته شده است، حتی زمان چرت زدن حیوانات. آیا می‌دانستید خفاش قهوه‌ای روزانه ۱۹/۹ ساعت می‌خوابد؟! بله این مطلب در کتاب چگونه از زمان درست استفاده کنیم، نوشته شده است.

  آیا این کتاب می‌تواند مدیریت صحیح زمان را به خواننده بیاموزد؟ جواب منفی است، زیرا شخص نویسنده تاکید کرده است که در کتاب «چگونه از زمان درست استفاده کنیم»، با مجموعه‌ای از اعداد و ارقام رو به رو خواهید شد و نه بیشتر! اما دلیل این که چرا عنوان این کتاب تا این حد گمراه کننده ترجمه شده است، جای سوال دارد.

  کتاب تجارت «استراتژی اقیانوس آبی» تمرکز ویژه‌ای روی رقابت در دنیای کسب و کار دارد. نویسندگان این کتاب سعی کرده‌اند تا اهداف خود را، جدا از هر گونه رقابت با سایر مقاله‌ها و کتاب‌هایی با موضوع مشابه، بیان کنند. آن‌ها عقیده دارند که بهترین استراتژی برای موفقیت در رقابت، این است که اصلا وارد آن نشویم.

   از نگاه نویسندگان، فضای رقابتی و درگیری دائم با رقبا در حوزه کسب و کار، مانند یک اقیانوس خونین است. در این اقیانوس خونین، بازارهای شلوغ و پر رونقی وجود دارند و رقبا دائما برای رسیدن برای جایگاه بهتر، با یکدیگر مشغول نبرد می‌شوند و سعی دارند تا سهم بیشتری از بازار تقاضا را از آن خود کنند. اما یک اقیانوس آبی، فضایی است که بازارهای ناشناخته در آن وجود دارند، همه چیز ساکت و آرام است و تنها خلاقیت است که می‌تواند در این اقیانوس پیروز شود.

  البته همین اقیانوس آبی هم می‌تواند دیر یا زود خونین شود. پس چه باید کرد؟ خواندن این کتاب جالب در دنیای رقاب کسب و کارها توسط منتقدین بزرگ، به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌‌های کسب و کار قرن پیشنهاد شده است.

  زمانی که یک کتاب، یازدهمین نسخه خود را در سرتاسر جهان چاپ کرده باشد؛ به راحتی پی می‌برید که این کتاب کسب و کار، نه تنها یکی از قدیمی‌ترین بلکه یکی از بهترین مراجع آموزشی محسوب می‌شود.

  همانطور که از نام کتاب پیدا است، تفکر نقادانه، روی پرسیدن سوال نقادانه تمرکز می‌کند. در این کتاب خواهیم آموخت که پرسیدن سوال صحیح چه فایده‌ای دارد؟ پرسیدن سوال و تفکرات نقادانه چه دست‌انداز‌هایی ایجاد می‌کند؟ استلال چیست؟ ارزش‌ها و مفروضات چه چیزهایی هستند؟ و …

  از نگاه منتقدین، کتاب «راهنمای تفکر نقادانه» به دانشجویان کمک می‌کند تا با بررسی دقیق هر موضوع و تفکرات و سوال‌های نقادانه، از پذیرش هر اطلاعاتی پرهیز کنند. همچنین یاد بگیرند که چطور از زوایای مختلف، یک موضوع را در دنیای کسب و کار بررسی کنند.

  کتاب کسب و کار «۷ عادت مردمان موثر»، از آن قبیل کتاب‌هایی است که نوشتن آن، کار هر شخصی نیست. نویسنده این کتاب، استفان کاوی، یکی از رهبران و سخنرانان تاثیرگذار آمریکایی و از جمله تاجران موفق است که تجربیات خود را در این کتاب آورده است.

  او در کتاب خود، دائما مثال‌های مختلفی از اشخاص موفق را در ذهن مخاطب پر نمی‌کند، بلکه با هفت عادت و نگرش درست، شما را به شخصی موفق تبدیل می‌کند. پویا و پیشگام بودن، دیدن آخر کار از ابتدا، نظم و ترتیب، تفکر برنده، درک کردن، تشریک مساعی و تیز کردن اره، ۷ عادتی هستند که در این کتاب، مطرح شده‌اند.

  کتاب «۷ عادت مردمان موثر»، از همان سال ۱۹۹۰ که برای اولین بار چاپ شد، به یکی از پیشگامان حوزه خود تبدیل شد. این کتاب با بیش از ۱۰ میلیون نسخه فروش، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ های کسب و کار محسوب می‌شود.

  داستان زندگی برخی‌ جذاب است، مخصوصا آن‌هایی که از صفر به همه چیز رسیدند. سوفیا آمورسو یکی از آن‌ها است. دختر جوانی که زندگی به شدت سختی داشت، دزدی می‌کرد و تحصیل را در سن ۲۲ سالگی کنار گذاشته بود. روزی از روزها که مشغول چک کردن کارت‌های شناسایی لابی دانشکده هنری بود، تصمیم گرفت تا در سایت eBay، به فروش لباس بپردازد. او با طی کردن پستی و بلندی‌های زیاد، حالا موسس و مدیر یک شرکت چند میلیون دلاری در حوزه لباس بانوان است.

  او تجربیات خود را در کتاب کسب و کار «خانم رئیس» آورده است تا دخترانی مانند خود را برای رسیدن به موفقیت‌های پر پیچ و خم راهنمایی کند. آموروسو در این کتاب مطرح می‌کند که همه چیز دانشگاه و درس نیست و بدون آن هم می‌توانید به موفقیت برسید. همچنین تلاش می‌کند تا به دختران جوان بگوید که به خود و افکار خود اعتماد کنند، شجاعت به خرج دهند و قوانین مهم پیروزی را به خوبی بشناسند.

  کتاب «خانم رئیس» فهرستی از قواعد و ترفندهای تجارت را به جوانان نمی‌آموزد، بلکه در این کتاب پر فروش و موفق از نگاه نیویورک تایمز، یاد می‌گیرید که چگونه خلاق باشید، از اشتباهات درس بگیرید. همچنین می‌آموزید که چه زمان، یک سری قوانین را برای رسیدن به مرحله بالا، زیر پا بگذارید.

  کتاب «جادوی فکر بزرگ» بیشتر اینکه یک کتاب کسب و کار عالی باشد، کتابی فوق‌العاده در زمینه موفقیت است. میلیون‌ها نفر این کتاب را خریداری کرده‌اند، آن را با تمام وجود خوانده‌ و عاشقش شده‌اند. آن‌ها از تمام راه و روش‌هایی که در کتاب مطرح شده است، در زندگی خود بهره برده‌اند. ۶ میلیون نسخه فروش رفته از کتاب، بزرگی اثر دکتر دیوید شوارتز را ثابت می‌کند.

  «جادوی فکر بزرگ» عقیده دارد که موفقیت افراد بیشتر از آن که به میزان هوش بستگی داشته باشد، به نوع تفکرشان بستگی دارد. نویسنده در پشت کتاب نوشته است که روش‌های بیان شده در این کتاب، برای عمل کردن به آن‌ها، مطرح شده‌اند و اگر فقط آن را بخوانید و بگذرید؛ هیچ چیزی به شما اضافه نخواهد کرد. کتاب برای شروع کسب و کار

  اگر می‌خواهید بدانید که افراد موفق، چگونه موفق شده‌‌اند و شما چگونه می‌توانید بین آن‌ها قرار بگیرید؟ اگر به دنبال اهداف کوتاه و بلند مدت هستید و حتی اگر به دنبال روشی برای خرسندی و شاد بودن می‌گردید، این کتاب را نباید از دست بدهید. دکتر شوارتز با یک برنامه‌ پیشرفت ۳۰ روزه، شما را در مسیر موفقیت هدایت خواهد کرد.

  کمتر شخصی پیدا می‌شود که برند محبوب و فوق‌العاده موفق نایک (Nike) را نشناسد؛ حال چه چیز بهتر از اینکه خاطرات بنیان‌گذار آن را بخوانیم؟ داستان شکل گیری نایک را تجربه کنیم و در این میان از خلاقیت و سرسختی فیل نایت برای رسیدن به اهدافش آگاه شویم؟ شخصی که با ۵۰ دلار کار خود را شروع کرد و حالا ۳۳/۴ میلیارد دلار سرمایه دارد.

  نایت، خالق و بنیان‌گذار شرکت نایک، ماجرای شکست‌ها، موفقیت‌ها و تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت، با جذابیت هر چه تمام روایت می‌کند. طوری که این کتاب، نه تنها جذاب و خواندنی است؛ بلکه الهام بخش میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان بوده است.

  بیل گیتس (Bill Gates)، یکی از بزرگترین بزرگان دنیای تجارت، کتاب «سمفونی کفش‌ها» را جزو ۵ کتاب برتر خود اعلام کرده است. از دیدگاه او، این کتاب یک داستان جذاب و یک یادآور صادقانه از این است که رسیدن به موفقیت، چه پستی و بلندی‌هایی دارد.

  چطور در بین کارمندان تعهد کاری ایجاد کنیم؟

  نکاتی برای ساخت صفحه فرود مناسب در سایت

  با استارتاپِت می‌تونی یک تیم با تجربه که سال‌ها در کسب و
  کارهای آنلاین تجربه دارند رو کنارخودت جمع کنی. یادتون نره، ما شتابدهنده نیستیم، فقط قراره
  کنار هم بتونیم بهترین مسیر برای بهتر شدن رو انتخاب کنیم 🤗

  لینک های مفید:


  نام کاربری یا نشانی ایمیل


  رمز عبور

  مرا به خاطر بسپار

  ثبت نام بسته شده است.

  مدت مطالعه 4 دقیقه

   

  این لیستی که براتون آماده کردم برترین کتاب‌های کارآفرینی و کسب‌وکار در طول تاریخ رو تو خودش جا داده

  این کتاب‌ها توسط ده‌ها میلیون نفر خوانده‌شده …

  … و به آنها در راه‌اندازی و رشد هزاران کسب‌وکار کمک کرده.کتاب برای شروع کسب و کار

  شاید سؤالی که الان تو ذهنت وجود داشته باشه آینه که آیا همه این کتاب‌ها برای من مناسبه؟

  برای نوشتن این لیست تمام تلاش خودم رو کردم به تمام حوزه‌های مورد نیاز کارآفرینی سری بزنم و بهترین کتاب‌های حوزه‌های مختلف رو بررسی کنم.

  کتاب‌های حوزه راه‌اندازی کسب‌وکار, استراتژی کسب‌وکار, بازاریابی, فروش, مدیریت, رهبری, خودسازی, خلاقیت و … رو بررسی کردم و به لیست 101 عددی از برترین کتاب‌های کسب‌وکار و کارآفرینی در کل تاریخ رسیدم.

  پس این‌رو با قطعیت میگم که آگه کارآفرین هستی و یا به فکر کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار خودتی این لیست برات مثل یه گنج می مونه

  و مطمئن باش هر کجای این مسیر که باشی این لیست برای شما مناسب هستش.

  امیدوارم برای راحتتر چرخیدن چرخ کسب و کارتون اهمیت این لیست رو درک کنی و تا جای ممکن اونها رو تهیه و مطالعه کنی.

 • لیت کوین
 • برای هر کدوم از این کتاب‌ها یه توضیح مختصر رو هم قرار دادم و یه دکمه که شما رو به خلاصه‌ای از اون کتاب‌ها میبره

   

   

  خب با این شروع می کنم.

  سلام من سعید دین‌محمدی هستم از آکادمی مشاغل جایی که به شما کمک می‌کنیم کسب‌وکار خودتان را انتخاب و اون رو راه‌اندازی کنید.

  من به دیگران کمک می کنم رویاهاشون رو به حقیقت تبدیل کنن.

  رویاهای که نسبت به اعتقادی که به خودشون دارن می تونه کوچیک یا بزرگ باشه.

  مسیر کارآفرینی همیشه پر بوده از مشکلات و سختی ها که هیچ موقع تمومی هم نخواهد داشت .فقط کارآفرین ها دائما با انواع اون مواجه میشن.

  حالا ما برای مقابله با مشکلات دو نوع رویکرد می تونیم داشته باشیم یا اون ها رو دونه دونه تجربه کنیم یا با یادگیری تجربه دیگران از اونها عبور کنیم یا حداقل کمتر با اونها مواجه بشیم.

  یکی از بهترین راه های یادگیری تجربه دیگران کتاب خوندن هستش .

  پس تصمیم گرفتم تو این مسیر بهترین کتاب های کارآفرینی و کسب و کار رو در اختیارتون قرار بدم تا از تاثیرگذار ترین کتاب ها برای یادگیری استفاده کنید.

  مطمئنم کلی بهتون کمک می کنه چون به خودم تا دلتون بخواد کمک کرده

  بریم سراغ کتاب ها ….

  نویسنده :جیم کالینز (Jim Collins) و جری پوراس (Jerry Porras)


  جیم کالینز به‌همراه جری پوراس در دانشگاه استنفورد شش سال از وقتشان را صرف تحقیق روی پروژه‌ای کردند که شرکت‌های موفق و موفق‌ترین شرکت‌های دنیا را باهم مقایسه می‌کرد.

  آن‌ها برای رسیدن به پاسخ پرسشی، تحقیقات گسترده‌ای روی عملکرد ۱۸ شرکت موفق انجام دادند.

  آن پرسش این بود: «چه عامل یا عواملی باعث می‌شود بعضی از شرکت‌ها در دهه‌های پی‌درپی و بلکه در دو قرن، موفقیتی ماندگار به‌دست آورند و از رقبای خود متمایز باشند؟»

  آن‌ها این شرکت‌ها را که بهترین شرکت‌های جهان بودند، آینده‌نگر (Visionary) می‌نامند. حاصل این تحقیقات کتاب پیش روی شما است.

  این یکی از بهترین کتاب های رهبری است که می توانید برای سرعت بخشیدن به سمت رویاهایتان بخوانید.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

   

  نویسنده : جاش کافمن


  پر فروش ترین کتاب آموزش کسب و کار از (جاش کافمن) اگر شما می خواهید استاد هنر کسب و کار باشید برای این کار نیازی نیست حتما به دانشگاه بروید . شما نیاز به یادگیری تکنیک های کسب و کار دارید: چگونه در کسب و کار تصمیمات درست بگیرید؟ چگونه به حداکثر بهره وری شخصی تان برسید؟ چگونه عدم قطعیت و ابهام را مدیریت کنید؟ چگونه با انجام دادن آزمایش های هوشمندانه به بهبود نتایج خود کمک کنید؟

  به جای گرو گذاشتن زندگی خود برای رفتن به دانشگاه این امکان وجود دارد که به طور چشمگیری دانش خود را با هزینه کم و بدون حضور در کلاس افزایش دهید. کتاب MBA شخصی اساسی ترین مفاهیم کسب و کار جهانی را به شما آموزش می دهد و می تواند به طور باور نکردنی در رشد شما تاثیرگذار باشد.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

   

  نویسنده :بن هورویتز

  کتاب برای شروع کسب و کار

   


   

  بن هورویتز، کارآفرین موفق و سرمایه‌گذار اهل ریسک، کتاب «سختی کارهای سخت» را نوشت تا به ما سختی و سردی کارآفرین بودن را بیاموزد؛ کتابی که حاصل تجربیات کارآفرینی اوست.

  بن هورویتز در کتابش کاملاً مستقیم و رک درباره‌ی سخت‌ترین شرایط اداره‌ی کسب‌وکارها صحبت می‌کند.

  اخراج کسی که صمیمی‌ترین دوست شما است، برعهده‌گرفتن تمامی مسئولیت شرکت، تصمیم برای تعطیل‌کردن کارخانه و هم‌زمان با تمام این‌ها، داشتن نگاهی به آینده شرایط سختی است که برای هر مدیرعاملی پیش می‌آید.

  آن‌ها ناچار هستند برای حفظ کسب‌وکارشان هر روز تصمیماتی به ارزش مرگ و زندگی بگیرند. تمام توصیه‌هایی که نویسنده در این کتاب آورده، بر مبنای موفقیت‌های در کسب‌وکار خودش بوده است.

  او موقعیت‌های مختلف را تحلیل می‌کند و به سوالاتی پاسخ می‌دهد که هیچ راه ساده‌ای برایشان وجود ندارد.

  این مطالب سختی کارهای سخت را روشن می‌کند؛ کارهایی که نمی‌توان هیچ فرمول مشخصی برای درست انجام‌دادنشان ایجاد کرد.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

   

  نویسنده :کال نیوپورت

   

   

  کال نیوپورت (cal newport) کتاب Deep work را با عنوان کامل کار عمیق: قواعدی برای کسب موفقیت متمرکز در بحبوحه‌ی دنیای پر هرج و مرج در سال 2016 منتشر کرد.

  کتاب پیش رو با عنوان «کار عمیق»، نوشته‌ای از نویسنده «کال نیوپورت» است که به موضوع مهم «تمرکز» بر کارهای مهم و اصلی می‌پردازد.

  کال نیوپورت در این کتاب می‌کوشد در دو بخش کلی «ایده» و «قوانین» ابتدا خواننده را به پذیرش ارزشمندبودن کار عمیق، برساند، سپس رو‌ش‌هایی را برای چگونگی انجام کار عمیق بیاموزد.

  اگر به اهمیت و ارزش کار عمیق پی ببریم، بخش زیادی از مسیر را پیموده‌ایم. با رسیدن به این تشخیص، قطعاً تلاش خواهیم کرد راه و روش انجامش را پیدا کنیم. نیوپورت تکنیک‌های زیادی برای ارائه دارد که آن‌ها را در این کتاب ارائه کرده است.

  داشتن مهارت انجام کار عمیق، به نتایج شگفت‌انگیز و تغییرات عمده‌ای در زندگی کاری ما منجر می‌شود.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

   

  نویسنده : دیل کارنگی

   

  دیل کارنگی، پیش از نوشتن این کتاب، متوجه شد افرادی که در کسب و کار خودشان موفق هستند، لزوما علم بالایی درباره‌ی آن موضوع ندارند، بلکه روابط عمومی بالای آن‌هاست که سبب موفقیت در کارهایشان می‌شود.

  این موضوع اولین جرقه‌ی نوشتن کتاب آیین دوست‌یابی بود. کارنگی سال‌های زیادی را صرف خواندن کتاب‌ها و بیوگرافی‌های افراد مشهور کرده بود؛ روی روابط انسانی و رفتار‌های آن‌ها دقیق شد و به این ترتیب بود که در سال 1936، کتاب آیین دوست‌یابی را نوشت.

  کارنگی درباره علت نگارش این کتاب اظهار می‌کند کمیته ای در دانشگاه شیکاگو و مدارس ای ام سی یک تحقیق راجع به امیال عموم مردم جامعه انجام دادند که نتیجه حاصل شده حکایت داشت مردم بعد از خواستن سلامتی علاقه‌مند هستند بدانند چطور میتوانند روی باقی مردم تأثیر بگذارند، بنابراین دانشگاه مذکور تصمیم گرفتند که دوره ای برای بزرگسالان در مریدن بگذارند تا این مسائل را برای آن‌ها آموزش دهند،اما کتابی برای تدریس پیدا نکردند زیرا تا آن زمان هیچ کتابی در این باره به رشته تحریر در نیامده بود.

  بنابراین دیل تصمیم میگیرد تا خودش دست به کار شود و اولین کتاب را بر این اساس بنویسد. وی در نگارش این کتاب از تجربیات افرادی چون ژولیوس سزار،تئودور روزولت،کلارک گیبل، مری پیکفورد، آلبرت انشتین، توماس ادیسون و… استفاده کرده هست. وی می‌گوید برای نگارش این کتاب صدها صفحه بیوگرافی فقط راجع به تئودور رزولت را در کنار محققی که استخدام کرده‌است مطالعه نموده.

  وی برای نگارش این کتاب حتی کار را از این هم فراتر برده و نوشته‌های روانشناسی و فلسفی دوران گذشته را هم از زیر نظر گذرانده است.

  این کتاب در رتبه‌ی نوزدهم از صد کتاب تاثیرگذار قرن مجله‌ی تایمز در سال 2011 قرار دارد و لحن روان و قابل‌فهمی دارد که ین لحن ساده، خواندن کتاب را جذاب و لذت بخش می‌کند.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

   

  نویسنده : فیل نایت

   

  کتاب کفش باز زندگی فیل نایت، کارآفرین آمریکایی و موسس برند مشهور ورزشی نایک را روایت می‌کند و تمامی شکست‌ها و پیروزی‌های او را تا رسیدن به هدف نهایی به تصویر می‌کشد.

  این کتاب به عنوان بهترین کتاب مدیریتی سایت آمازون در سال 2016 برگزیده شده است.

  ماجرای کتاب کفش باز (Shoe dog: a memoir by the creator of Nike) با یکی از روزهای عادی فیل آغاز می‌شود؛ روزی که کفش‌هایش را مثل روزهای دیگر می‌پوشد و برای دویدن روزانه‌اش بیرون می‌رود.

  او علاقه‌ی زیادی به دویدن داشت و همیشه آرزویش این بود که ورزشکار بزرگی شود. اما این آرزوی او تبدیل به حقیقت نشد.

  او در 24 سالگی علی‌رغم تلاش‌های بسیارش تسلیم این حقیقت می‌شود و بعد از آن فکر می‌کند که چطور می‌تواند بدون اینکه ورزشکار حرفه‌ای و بزرگی باشد، ورزشکار بودن را احساس کند.

  دقیقاً در همین موقع ایده‌ی ارائه‌ی نوعی کفش برای دوندگی به کارخانه‌های تولید کفش ژاپنی به ذهنش رسید.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

   

  نویسنده: گابریل وینبرگ

   

  کتاب جذب یا کتاب کشش ، نوشته گابریل وینبرگ و جاستین مارس ترجمه عنوان اصلی کتاب پرفروش Traction می باشد که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و در اختیار علاقه مندان به ویژه کارآفرین ها و ایده پردازان و طراحان استارتاپی قرار گرفت.

  تعداد بسیار زیادی از استارتاپ ها در سراسر دنیا شکست می ‌خوردند؛ اغلب آنها، در ساخت یک محصول ارزشمند شکست نمی ‌خورند، بلکه در جذب مشتری شکست می خورند!

  هدف اصلی کتاب ترکشن ، کمک به استارتاپ‌ها و کسب ‌و کارها برای جذب مشتری و رشد سریع شان است.

  در کتاب جذب (کشش یا ترکشن)، نویسندگان، که خود از کارآفرینان موفق و با تجربه‌ راه اندازی و مشاوره چندین استارتاپ هستند، ۱۹ کانال برای جذب مشتری و ترکشن معرفی می‌کنند.

  آنها در این کتاب، مدلی سه مرحله ای، تحت عنوان چارچوب روزنه، پیشنهاد می ‌دهند که به شما کمک می ‌کند تا بهترین کانال های ممکن برای کسب ‌و کار خودتان را شناسایی کرده و به رشد و موفقیت آن کمک کنید.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

   

  نویسنده : گِرگ مک کیون

   

  کتاب اصل‌گرایی (essentialism) با عنوان فرعی اصل را بچسبید و فرع را رها کنید نوشته‌ی گرگ مک کیون اولین بار در سال 2014 منتشر شد.

  این کتاب در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی با موضوع انتخاب و تصمیم‌گیری قرار دارد. نویسنده در این کتاب اصل‌گرایی را حذف چیزهای غیرضروری در زندگی معرفی می‌کند.

  بسیاری از ما بیشتر وقت و انرژی خود را صرف انجام کارهایی می‌کنیم که نبودن و انجام ندادنشان تاثیری در کیفیت زندگی‌مان ندارد.

  ممکن است بارها به دلیل اینکه قدرت نه گفتن نداشته‌اید، خواسته‌ی دیگران را انجام داده باشید و بعد از مدتی احساس کنید که چقدر کارهای عقب مانده‌ی مهم دارید.

  گرگ مک کیون در این کتاب 20 اصل مهم را که می‌توان با بهره‌گیری از آن‌ها کمد شلخته‌ی زندگی را مرتب کرد، ارائه می‌دهد.

  او توضیح می‌دهد که: «اصل‌گرایی چگونگی انجام کارهای بیشتر نیست، بلکه به معنای انجام کارهای درست است. به معنای انجام کارهای کمتر فقط محض کمتر بودنشان هم نیست. بدین معناست که برای فعالیت در بالاترین سطح اثربخشی‌مان تا می‌توانیم عاقلانه زمان و انرژی‌مان را فقط روی انجام کارهای ضروری سرمایه‌گذاری کنیم. اصل‌گرایی یعنی خلق سیستمی برای رسیدگی به کمد زندگی‌مان. اصل‌گرایی فرآیندی نیست که مثل مرتب کردن کمد، یک‌بار در سال، یک‌بار در ماه یا حتی یک‌بار در هفته زیر بارش برویم. اصل‌گرایی نظمی است که همیشه وقتی قرار است درباره‌ی بله گفتن یا مؤدبانه نه گفتن تصمیم بگیریم، از آن استفاده می‌کنیم».

  شما بعد از خواندن این کتاب قادر خواهید بود از میان انبوهی از کارها و هدف‌ها، اولویت مهم خود را انتخاب کنید و زمان و انرژی خود را برای آن سرمایه‌گذاری کنید.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

  نویسنده : جان اساراف و موری اسمیت

   

  کتاب پاسخ به موضوع‌های متعدد و متنوعی می‌پردازد.

  در طول این کتاب، درباره‌ی همه‌چیز یاد خواهید گرفت: از راه‌هایی ساده برای تغییرِ جهتِ نیروی مغزتان و این‌که چگونه می‌توان از قوانین عمومی جهان برای موفقیت در کسب‌وکار استفاده کرد گرفته، تا ساختن یک پیام بازاریابی کوبنده بر اساس ارزش منحصربه‌فرد شرکت‌تان.

  سه سؤال ضروری را یاد خواهید گرفت که باعث ایجاد رشد درآمد کسب‌وکارتان هستند.

  یاد خواهید گرفت که مشتری آرمانی‌تان چه خصوصیاتی دارد و از بین صدها فعالیت‌ تجاری، کدام فعالیت‌های حیاتی است که به‌هیچ‌وجه نمی‌توانید ندیده بگیریدشان.

  همه‌ی پاسخ‌هایی که پاسخ را تشکیل می‌دهد، برگرفته از صدها مصاحبه با دانشمندان، فروشندگان، رهبران تجاری و مولتی‌میلیونرهاست.

  همچنین از تجربه‌های خودِ ما در کار کردن با هزاران مُراجع و همچنین کسب‌وکارهای خودمان ریشه گرفته است. پاسخ دراین‌باره است که مالکیت زندگی و کسب‌وکارتان را به دست بگیرید. به شما نشان خواهیم داد که چگونه کسب‌وکار رؤیایی‌تان را از درون بسازید و چگونه تصویری با نهایت وضوح و اطمینان درون خود ایجاد کنید.

  و بعد چگونه با دنبال کردن راهکارهای آزمایش‌شده و مطمئن، آن کسب‌وکار را به راه اندازید و درآمدش را هر قدر که می‌خواهید افزایش دهید.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

   

  نویسنده : پیتر تیل

   

  کتاب از صفر به یک اثر پیتر تیل کارآفرین موفق و یکی از سرمایه‌گذاران فیس بوک است.

  ایده اصلی این کتاب تمرکز بر این نکته در دنیای کسب‌و‌کار است که خلق چیزی جدید اتفاق بیفتد، نه تکرار ایده‌های قبلی و اجرا شده. با این کار کسب‌وکار مورد نظر از ۰ به سمت ۱ حرکت می‌کند.

  درحالی‌که تقلید از کارها و ایده‌های دیگران کسب‌وکار را از یک به نقطه ی دیگری می برد. به عقیده‌ی پیتر تیل در استارتاپ ها حرکت باید از صفر به یک اتفاق بیفتد تا ارزش ایجاد شود و کسب‌وکاری ارزشمند و قابل پیشرفت به‌وجود بیاید.

  این کتاب می گوید برای موفقیت در یک استارتاپ باید یک فرآورده ی انحصاری داشته باشید که در آینده بتواند سود تولید کند.

  در متن این کتاب به واژه ی مونوپولی monopoly به مفهوم یک کالا یا خدمت انحصاری تاکید زیادی شده است.

  کتاب با این مفهوم آغاز می‌شود که چرا داشتن کالا یا محصول انحصاری تا این حد حساس و دارای اهمیت است.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

   

  نویسنده : کال نیوپورت

   

  کتاب هیچ کس نمی‌‌تواند شما را نادیده بگیرد ، اثر دیگری از کال نیوپورت، نویسنده کتاب معروف “کار عمیق” است.

  ایده اصلی این کتاب، همانطور که کال نیوپورت در مقدمه کتاب به آن اشاره می‌کند، این سؤال ساده است که “چرا برخی از افراد عاشق کاری که می‌کنند هستند و برخی دیگر نه؟”

  این سؤال در تابستان سال 2010، زمانیکه کال نیوپورت دانشجوی پست دکتری در دانشگاه MIT بوده و در حال تصمیم‌گیری برای انتخاب موقعیت شغلی خود به عنوان یک استاد دانشگاه بود، برای وی مطرح شد.

  برای یافتن پاسخی برای سؤال خود، تحقیقات و مطالعات گسترده‌ای انجام داد و یافته‌های تحقیقات خود را در این کتاب مستند کرده است.

  نتایج تحقیقات کال دیپورت که در بخش اول به آن اشاره شده است، این است که توصیه متداول و رایج “علاقه‌ات را دنبال کن” را برای موفقیت حرفه‌ای چندان صحیح نیست.

  در ادامه کتاب در 3 بخش، به این می‌پردازد که اگر دنبال کردن علاقه اولیه تأثیر زیادی در موفقیت حرفه‌ای و احساس لذت از کاری که انجام می‌دهیم، ندارد، پس چه چیزی مهم است؟ کال نیوپورت 4 بخش کتاب را در قالب 4 قانون مطرح می‌کند.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

   

  نویسنده : ری کراک

   

  لازم نیست خیلی پای صحبت های ری کراک بنشینید تا بفهمید که سرگذشت مک دونالد ، فقط به مراحل اولیه راه اندازی معروفترین محصول شرکت مک دونالد اشاره نمی کند.

  عنوان زندگی نامه ری کراک این حقیقت را یادآور می شود که آقای کراک بیش از ۳۰ سال شاگردی کرده است، چه زمانی که برای دیگران فروشندگی می کرده یا مدیر فروش بوده و چه در دوران بعدی که تجارت کوچک خودش را آغاز کرده است.

  بزرگترین فرصت زندگی او در سال ۱۹۵۴ یعنی در ۵۲ سالگی حاصل شد؛ دوره ای که اغلب مدیران جوان در آن سنین به فکر روزهای خوش بازنشستگی هستند.

  سخت کار کردن و سرمایه گذاری روی زمان، انرژی و دارایی را هم یادآور می شود که همگی لازمه نیل به جایگاه والا و کنونی مک دونالد در حوزه فست فود و صنعتی دارای شعب مختلف است.

  علی رغم اینکه تاریخچه و سرگذشت مک دونالد به خودی خود بسیار جذاب است، اما این تاریخچه تجاری فقط یک وجه از کتاب سرگذشت مک دونالد را شامل می شود.

  کارهایی که مک دونالد تحت رهبری ری کراک پایه گذاری و تکمیل کرد، صنعت خدمات غذایی را دگرگون کرد.

  عادت های غذایی در سراسر جهان را تغییر داد و انتظارت مشتریان را بالا برد. امروزه چه کسی در میان ما می تواند سرویس رسانی آهسته، غذاهای گران قیمت، سیب زمینی سرخ کرده خیس، یا غیر بهداشتی یک غذاخوری را تحمل کند؟

  کتاب سرگذشت مک دونالد ری کراک نه تنها شرح حال جذابی است، بلکه به تازگی وارد واحد دروس عمومی دانشجویان بازرگانی آمریکا شده است.

  برای خواندن خلاصه ای جذاب از این کتاب کلیک کنید.

   

  نویسنده : ماکسول مالتز

   

  کتاب روانشناسی تصویر ذهنی که با القاب متعددی مثل سایبرنتیک روان و یا سایکو سایبرنتیک جدید و …هم در ایران چاپ شده

  برنامه خودیاری است که زندگی میلیون‌ها نفر را نجات داده است.

  از سال‌های 1960 که اولین کتاب سایبرنتیک روان نوشته دکتر ماکسول مالتز منتشر گردید تا سال 2000 بیش از سی میلیون نسخه فروش داشته است.

  امروزه روانشناسان، مدیران، ورزشکاران، دانشجویان سرشناس و موفق، افراد را به خواندن روش‌های دکتر مالتز توصیه می‌نمایند.

  به کارگیری روش‌های سایبرنتیک روان برای هر هدفی که دارید اعم از کاهش وزن موفقیت شغلی یا تحصیلی، غلبه بر احساسات منفی بر اثر شکست، یا حتی تغییرات قابل توجه در شخصیت مفید و کارآمد هستند.

   

   

  نویسنده : مارک منسون

   

  مارک منسون در کتاب هنر ظریف اهمیت ندادن: رویکردی نامتعارف به خوب زندگی کردن که یکی از پرفروش‌ترین عناوین نیویورک‌تایمز به شمار می‌آید،

  به شما می‌گوید یاد بگیرید که در زندگی روی چیزهای مهم تمرکز کنید. باقی چیزها به جهنم!

  ما در زمانه‌ای پر از فرصت زندگی می‌کنیم. چه بخواهیم یک شغل انتخاب کنیم، یا شریک یا منبع خبری، انبوهی از گزینه‌ها پیش روی ماست.

  پس چرا زندگی فقط خوشی نیست؟ چرا بسیاری از ما احساس نارضایتی و استرس داریم؟ هر چه باشد ما باید هر چه می‌خواهیم داشته باشیم.

  خب، دلیلش این است که ما سعی می‌کنیم همه‌ی کارها را با هم انجام دهیم. به قدری گزینه‌های زیادی پیش روی خودمان داریم که دائماً در نهایت روی گزینه‌ها و فرصت‌های مختلف تمرکز می‌کنیم.

  به طور خلاصه ما خود را وقف چیزهای خیلی زیادی می‌کنیم و خودمان را خسته می‌کنیم. پس در عوض چه می‌توان کرد؟

  همانطور که این اشارات کوتاه نشان می‌دهند، لازم است بفهمیم چه چیزی برای ما مهم است و روی انجام آن تمرکز کنیم. و باقی چیزها چطور؟

  نباید ذره‌ای به آنها اهمیت دهیم! این نکات به شما کمک خواهند کرد چیزهایی را پیدا کنید که به اندازه‌ی کافی برایتان اهمیت دارند تا به آنها بپردازید.

  با خواندن این نکات شما خواهید فهمید چرا نباید خودتان را با متالیکا مقایسه کنید؛ انتقاد از خود رمز بر حق بودن است؛ و چرا مرگ باید برای همه‌ی ما نقطه‌ی پایان باشد.

   

  نویسنده : اوژن شوارتز

   

   

  در دستان یک متخصص ، تبلیغات کلیدی است که یک کسب و کار را از فروش صفر به سود غیر قابل تصور می رساند. اوژن شوارتز تمام مراحل یک تبلیغ خوب را از نوشتن عنوان تا انتهای اجرای آن در اختیارتان قرار میدهد.

  موفقیت در تبلیغات شدیداً به عوامل احساسی افراد در هنگام خرید و نحوه تأثیرگذاری تبلیغات و آگهی تبلیغاتی بر روی آنها نسخه بستگی دارد.

  این کتاب به این دلیل در بین کتاب های برتر کارآفرینی و کسب و کار در طول تاریخ قرار گرفته اهمیت تبلیغات در موفقیت کسب و کار را به شما گوشزد کند.

  همیشه این نکته را در آویزه گوشتان داشته باشید فروش چراغ کسب و کارتان را روشن نگه میدارد و تبلیغات افراد را به مشتری و مشتری را به خریدار و خریدار را به فروش تبدیل خواهد کرد. پس بدون شک اهمیت آن فوق العاده در موفقیت کسب و کار فوق العاده زیاد است.

   

   

  نویسنده :دن اریلی

   

  کتاب نابخردی های پیش بینی پذیر (ترجمه کتاب Predictably Irrational) نوشته‌ی دن آریلی (Dan Ariely) یکی‌از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است که درباره مسائل مالی و اقتصادی سخن می‌گوید. نویسنده آن، دن آریلی، یکی‌از برجسته‌ترین اقتصاددانان رفتاری محسوب می‌شود.

  دن آریلی در کتاب نابخردی های پیش بینی پذیر به موضوعی پرداخته که شاید کمتر کسی تاکنون به آن توجه کرده باشد.

  نویسنده قصد داشته با این کتاب به خرید‌های نابخردانه‌ای بپردازد که در زندگی همه‌ی ما وجود دارد.

  چرا هنگامی‌که به‌قصد خرید یک تلویزیون ۴۲ اینچ به فروشگاه مراجعه می‌کنیم، با یک تلویزیون ۶۵ اینچ و یک سیستم صوتی از فروشگاه خارج می‌شویم؛ درصورتی‌که هیچ‌کدام از این دو دستگاه با نیازمان تناسب ندارند.

  بیشتر ما فکر می‌کنیم نگاه عاقلانه‌ای به مسائل داریم و عاقلانه هم عمل می‌کنیم.

  اولین چیزی که از خواندن این کتاب می‌فهمیم این است که رفتار ما گاهی هیچ شباهتی به یک رفتار عاقلانه ندارد!

  این کتاب پر از مثال‌هایی است که نشان می‌دهد ما با این‌همه ادعای بلوغ فکری چقدر ساده، روزمره و تکراری در تله‌های تبلیغاتی و ذهنی می‌افتیم.

  تله‌هایی مثل تخفیف‌دار کردن یک جنس گران، یا استفاده از محصولات رایگانی که بی هزینه هم نیستند.

   

  نویسنده : گرت مون

  از آنجا که تولید محتوا و بازاریابی محتوایی با سرعت زیادی در حال سرازیر شدن در فضاهای آنلاین است.

  اکنون مشاغل بیش از هر زمان دیگری به دنبال راه هایی برای ایجاد محتوای برجسته هستند. فرمول بازاریابی 10x یکی از بهترین کتابهای استراتژی کسب و کار است که برای بازاریابی محتوا پیدا خواهید کرد.

  در این کتاب ، گرت مون به شما می آموزد که چطور با ایجاد محتوای برتر خودتان را از رقبا متمایز کنید.

  این کتاب یک لقمه آماده نیست بلکه راهنمایی شما در مسیر تولید محتواست و این باور را را رد می کند که شما برای ایجاد محتوای بسیار جذاب به بودجه زیادی نیاز دارید.

  این کتابی است که استراتژی بازاریابی شما را به سطح بالاتری می رساند.

   

   

   

  نویسنده : دکتر دیوید شوارتز

   

   

  کتاب «جادوی فکر بزرگ» نوشته‌ی دکتر د.شوارتز، یکی از برترین کتب روانشناسی و موفقیت در زندگی است.

  در این کتاب ده‌ها فکر، شیوه و اصل سودمند و منطقی می‌یابید که به شما توانایی می‌دهند تا نیروی عظیم فکر بزرگ را به‌ کار گیرید؛ تا موفقیت، شادکامی و رضایتی را که بسیار دوست دارید، برای خود کسب کنید.

  این کتاب ثابت می‌کند که نوع خاصی از تفکر در حکم برگ برنده‌ای است که در اختیار شما قرار می‌دهد. طرز تفکری که هوش شما را هدایت میکند بسیار مهم تر از میزان هوش شماست.

  جادوی فکر بزرگ نشان می‌دهد چرا باور داشتن خود، کلید موفقیت است اگر من باور کنم که میتوانم کاری را انجام دهم قطعا مهارت و انرژی لازم را بدست می ­آورم. باور در عصر حاضر می‌تواند کارهایی عظیم‌تر از جابجایی کوه را انجام دهد.

  در تمام فصل‌های این کتاب، ده‌ها نظریه علمی و عملی، تکنیک و قاعده کلی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد نیروی عظیم بزرگ اندیشی را در خود تقویت کنید. در سایه چنین قدرتی، موفقیت، شادکامی و خشنودی را که همیشه در جستجوی آن بوده‌اید، به دست می‌آورید.

   

   

   

  نویسنده : پاملا ویلسون

   

   

  در کتاب استاد بازاریابی محتوای ، پاملا ویلسون خواننده را گام به گام با بازاریابی محتوایی آشنا می کند تا اسرار ایجاد محتوای آنلاین را به عنوان یک ابزار بازاریابی بسیار کارآمد و یکی از مدل های تجاری آنلاین محبوب حال حاضر به شما معرفی کند.

  پاملا ویلسون در این راهنمای جذاب و کاربردی از تجربه 30+ سال بازاریابی و تولید محتوا استفاده می کند.

  این کتاب با داشتن چک لیست ها و راهکارهایی برای گرفتن نتیجه فوری ، اجرای آن را آسان می کند. نوشتار آنقدر ساده و دوستانه است که ترس از نوشتن مطالب شما را از بین می برد.

  ویلسون می آموزد که چگونه محتوایی ایجاد کنید که برای مخاطبان شما بسیار مفید و جذاب باشد.

  پس از خواندن این کتاب ،یک راهکار ساده برای ایجاد محتوا و مطالب خود خواهید داشت و هرگز با یک صفحه خالی شروع نمی کنید.

   

   

   

  نویسنده : سایمون سینک

   

  تابه‌حال از خود پرسیده‌اید که چرا بعضی از شرکت‌ها و کسب‌و‌کارها موفق‌تر هستند و از آن این موفقیت برای آن‌ها مدام تکرار می‌شود؟

  این سوالی است که برای سایمون سینک، نویسنده، سخنران انگیزشی و مشاور بازاریابی نیز پیش آمده بود.

  در دنیای کسب‌و‌کار اهمیتی ندارد که چه‌کاری انجام می‌دهید بلکه این‌که چرا آن کار را انجام می‌دهید از اهمیت برخوردار است.

  سینک در کتاب با چرا شروع کنید (یا رهبر الهم بخش کسب و کار خود باشیم) که در سال 2009 پس از انتشار در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار گرفت به بیان این‌که چرا و چگونه رهبران بزرگ و موفق کاملا بالعکس سایرین هستند می‌پردازد.

  این افراد ابتدا با مشخص کردن چرایی بخصوص خود، هدف را تعیین کرده و با الهام‌بخشی به افراد گروه خود به سمت دست‌یابی به موفقیت حرکت می‌کنند.

  «با چرا شروع کنید» کتابی است که نشان می‌دهد رهبران قدرتمند چطور با مطرح‌کردن سؤال درست، دیگران را به عمل وامی‌دارند و الهام‌بخش افراد می‌شوند.

  ازنظر نویسنده‌ی کتاب، تفاوتی اساسی میان رهبران عادی و انگیزه‌بخش وجود دارد: آن‌ها همواره با چرا شروع می‌کنند، نه با چه‌ چیز.

  سایمون سینک در کتاب خود با عنوان «با چرا شروع کنید» به مدیران کسب‌وکارها الهام‌بخشی و تأثیرگذاری را می‌آموزد و از دلایل موفقیت رهبران مطرح دنیا مثل استیو جابز سخن می‌گوید.

  او در سراسر کتاب بر این نکته تأکید می‌کند: «چیزی که مردم می‌خرند، چرایی کار شما است، نه آن کاری که می‌کنید».

  همچنین توضیح می‌دهد چرا این سؤال واقعا کارساز است و رهبران مشتاق و رؤیاپرداز چطور می‌توانند با پاسخ مناسب به همین پرسش، مسیر کاری موفقی برای خود بسازند.

   

   

  نویسنده : بیل گلیزر

  مناسب برای 99٪ صاحبان مشاغل کوچک که از نتایج حاصل از تبلیغات فعلی خود راضی نیستند

   

   

  این کتاب روش های استاندارد تبلیغات را به چالش می کشد و یک رویکرد جدید جسورانه را معرفی می کند.

  بیل گلیزر از مثالهای واقعی استفاده می کند تا نشان دهد چگونه تفکر مستقل و مبتکرانه می تواند یک تجارت را دگرگون کند.

  این کتاب در مسیر افزایش سود و در عین حال پشتیبانی از مشتری است که با پیام های تبلیغاتی شما روبرو شده است.

  و یک دستورالعمل های تبلیغات مادام العمر را ارائه می دهد و به عنوان یک کتاب مرجع عمل می کند.

  شخصیت جسور و پرتحرک گلایزر ، خواندن کتاب را به یاد ماندنی و سرگرم کننده می کند.

   

   

   

  نویسنده : ویلیام یوری

   

   

  مهارت نه گفتن در ابتدا شاید توهین و بی‌احترامی به‌حساب بیاید ولی این توانایی به شما کمک می‌کند تا درست‌تر و دقیق‌تر برنامه‌ریزی کنید.

  یکی از دغدغه‌های افراد هنگام نه گفتن رنجاندن و ناراحت کردن دیگران است ولی همه‌ی ما باید یاد بگیریم در بسیاری از مواقع نه گفتن به نفع دو طرف است.

  زمانی که شما برنامه‌ی کاری مشخصی دارید و نمی‌توانید وقتی برای پروژه‌ی جدید بگذارید حتماً باید به کارفرما و همکارتان و شاید دوستانتان نه بگویید. توانایی نه گفتن به شما آموزش می‌دهد با دقت بیشتری بله بگویید؛ دراین‌باره «ویلیام یوری» در کتاب «راحت بگویید نه» می‌گوید: «نه، یک کلمه‌ی استراتژیک است…

  نه گفتن، یک جریان انسانی است که در خانه، محیط کار و دنیا با آن مواجه خواهیدشد.

  در مواقع ضروری باید این توانایی را داشته باشید که بگویید نه. ممکن است نه گفتن، بحث برانگیز باشد، اما نه مثبت راه را برایتان هموار می‌سازد؛ زیرا که بدون خدشه‌دار کردن روابط‌تان به شما کمک می‌کند تا محکم روی پاهای خود بایستید.

  هر چه بیشتر با این جریان آشنا شوید، گفتن نه مثبت به عادت دوم شما تبدیل خواهدشد.پس از تسلط بر گفتن نه مثبت، بهترین شرایط را برای خود مهیا خواهید ساخت. آزادانه قادر خواهید بود که خودتان باشید و به کارهای دلخواهتان بپردازید.

   

  نویسنده :کریس واس

   

   

  شاید تابه‌حال کنجکاو شده باشید که پلیس چطور با مذاکره، خشن‌ترین و بدترین آدم‌ها را وادار به رها کردن گروگان‌ها می‌کند.

  ممکن است فکر کنید که دانستن در مورد مذاکره با گروگان‌گیرها به چه درد زندگی شما می‌خورد؟

  همیشه به یاد داشته‌باشید که زندگی، یک مذاکره است. اکثر تعاملاتی که ما در محل کار و در خانه داریم، مذاکراتی هستند که در یک میل ساده خلاصه می‌شوند: «من می‌خواهم!»

  مذاکره دارای دو نقش متمایز و حیاتی در زندگی و کسب‌وکار است: جمع‌آوری اطلاعات و تأثیر بر رفتار، که شامل هرگونه تعاملی می‌شود که یکی از طرفین چیزی از دیگری می‌خواهد. کار، امور مالی، شهرت، زندگی عاشقانه، حتی سرنوشت بچه‌های شما؛ گاهی تمام این‌ها منوط به توانایی شما در مذاکره است.

  در کتاب «هرگز سازش نکنید» اثر کریس واس که یکی از بهترین کتاب‌های کسب و کار ۲۰۱۶ شده ‌است، فراخواهید‌ گرفت که مذاکره چیزی جز ارتباط با نتایج نیست. خواسته‌های شما تماماً به بدست‌آوردن چیزی که از دیگران می‌خواهید مربوط می‌شود. در همه روابط، مناقشه بین دو طرف اجتناب‌ناپذیر است؛ بنابراین مفید و حتی حیاتی است که بدانید چگونه بدون تحمل هرگونه آسیبی، برای بدست آوردن آن‌چه که می‌خواهید، وارد این مناقشه شوید.

   

   

  نویسنده : اسکات آدامز

   

   

  اسکات آدامزدر کتاب چگونه در هر کاری شکست بخوریم و باز هم برنده باشیم، به شما خواهد گفت در مسیری که در آن قدم برمی‌دارید، فاصله‌تان تا موفقیت چقدر است. به این ترتیب خواهید توانست تصمیمات پیچیده زندگی را قدری ساده‌تر کنید.

  آرزوی او این بود که در این کتاب یک فرمول صد در صدی نتیجه‌ بخش ارائه کند؛ اما متأسفانه قرار نیست زندگی این‌ قدر ساده باشد، از این‌ رو فقط مدلی را تعریف می‌کند که می‌توانید شیوه کنونی زندگی‌تان را با آن مقایسه کنید.

  حدس می‌زنیم انتخاب نهایی شما ترکیبی باشد از مدل کنونی‌تان به‌ اضافه بخشی از گفته‌های این کتاب. باید به کمک سعی و خطا، تجربه کردن و تشخیص الگوها، شناختی وسیع‌تر پیدا کنید و بهترین راه را برای اداره زندگی‌تان انتخاب کنید.

  اگر از یک میلیاردر راز موفقیتش را بپرسید، احتمالا علاقه و اشتیاقش را دخیل می‌داند، چون با این جواب می‌تواند ما را به فکر بیندازد و اظهار فروتنی کند؛

  اما می‌دانم اگر کمی بیشتر پرس و جو کنید به شما خواهد گفت که عوامل زیادی همچون خواستن، شانس، سخت کوشی، عزم قوی، هوش بالا و پذیرفتن خطر به او کمک کرده است.

  در کله‌تان فرو کنید که هدف‌ها از آن بازنده‌ها و سیستم‌ها از آن برنده‌ها هستند. آن‌هایی که به نظر خوش شانس هستند، در واقع پایبند به روشی هستند که شانس آن را راحت پیدا می‌کند.

   

   

  نویسنده : چیپ هیث و دَن هیث

  چطور تصمیمات بهتری در زندگی شخصی و حرفه‎ای‌مان بگیریم؟

   

  تمام موفقیت از کیفیت تصمیماتی که می‌گیریم و میزان شانس و اقبالی که داریم حاصل می‌شود.

  طبیعتا تسلطی بر عامل شانس نداریم اما می‌توانیم شیوه‌ تصمیم‌گیریمان را کنترل کنیم. این جمله گفته برادران هیث در کتاب خود به نام «قاطع» است.

  این کتاب که حاصل مطالعات و تحقیقات فراوان و درعین حال تخصصی است، حاوی استراتژی‌هایی نو و کاربردی با هدف ارتقای سطح تصمیم‌گیری افراد و روش‌هایی برای اجتناب از تفکر و تصمیم گیری غیر منطقی است.

  همچنین نویسندگان در این کتاب، در ۴ قدم خوانندگان را به سمت اتخاذ تصمیم‌هایی واضح و منطقی‌تر در تمام جوانب زندگی هدایت می‌کنند. چون همانطور که می‌دانید، اتخاذ تصمیم درست در زمان درست است که تفاوت بین شکست و پیروزی را مشخص می‌کند.

  در کتاب قاطع، چیپ و دن هیث، نویسندگان کتاب پرفروش “کلید را بزن” و “ایده عالی مستدام” مشکل چگونگی غلبه به تعصب های طبیعی ذهن رو مطرح می کنن و میگن که چطور در مورد کار، زندگی، شرکت و شغل خود تصمیم های عاقلانه تر و بهتری بگیریم.

  وقتی نوبت به تصمیم گیری می رسه، ذهن ما شبیه به یه ابزار موسیقی معیوب عمل می کنه. ولی با در نظر گرفتن این که ما به طور بیولوژیکی بعضی وقت ها احمقانه و غیرمنطقی عمل می کنیم، چطور می تونیم بهتر عمل کنیم؟

  تعدادی از کتاب های پر فروش بررسی کردن که پروسه ی تصمیم گیری ما تا چه اندازه می تونه منطقی باشه. ولی آگاه بودن از یه تعصب و گرایش برای اصلاح اون کافی نیست. همونطور که اگه شما بدونین نابینا هستین، به دیدن شما کمکی نمی کنه. در کتاب قاطع، برادران هیث با استفاده از بررسی ها، داستان ها و تحقیقات وسیع، ابزار کاربردی ای رو ارائه می کنن تا به شکل واضح تری در مورد گزینه های خود فکر کنیم و تصمیم گیری خود رو چه در کار و چه در زندگی بهبود ببخشیم.

   

   

   

  نویسنده : اسکات آدامز

  پیروزی در جهانی که واقعیت ها آنقدرها هم اهمیت ندارد.

   

  نگاهی بی پروا به استراتژی هایی که دونالد ترامپ برای ترغیب رای دهندگان به انتخاب نامتعارف ترین نامزد تاریخ ریاست جمهوری استفاده کرد و اینکه هر کسی چگونه می تواند روش های او را برای موفقیت در برابر شانس های طولانی بیاموزد.

  نویسنده : دن کندی

   

   

  دن کندی یک کارآفرین زنجیره ای است که از طریق بازاریابی پاسخ مستقیم چندین کسب و کار ایجاد کرده است.

  وی در این کتاب اسراری را که در ایجاد کمپین های غیرمجاز و مستقیم به کار برده است ، فاش می کند و به شما نشان می دهد که چگونه آنها را در هر مشاغل به کار بگیرید.

  کندی بهترین کتاب های مشاغل کوچک را برای کمک به کارآفرینان برای افزایش روند فروش خود نوشته است.

   

   

  نویسنده : دن کندی

   

   

   

  فروشنده‌ مالتی میلیونر آقای دن کندی، نشان می‌دهد که چگونه محصول یا خدمت خود را به مشتری‌های سخت‌گیر بفروشید.

  او در این کتاب «موفقیت در فروش» تکنیک‌های موثر فروش مانند استفاده از توصیه‌نامه‌های مشتریان راضی و ارائه‌ محصولات رایگان هنگام فروش را پوشش می‌دهد.

  او تاکید خاصی می‌کند که به مشتریان خود واقعا گوش کنید، چون، چه مستقیم و چه غیر مستقیم آن‌ها به شما خواهند گفت که چه می‌خواهند.

   

   

   

   

   

  The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

  خاطرم هست اولین روزی که به راه اندازی جای مثل آکادمی مشاغل فکر کردم یه حس فوق العاده ای اومده بود سراغم , احساس می کردم همون کاریه که اومدم به دنیا که انجام بدم , کمک به بقیه تا بتونن کسب و کار خودشون رو راه اندازی کنن.

  اگر اعضای سایت هستید و نیاز به پشتیبانی مستقیم دارید می توانید از این قسمت مستقیما با ما ارتباط بگیرید.

  کتاب برای شروع کسب و کار
  کتاب برای شروع کسب و کار

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *