هک کیف پول

هک کیف پول
هک کیف پول

این روزها بازار ارزهای دیجیتال سر و صدا کرده و هر روز سرمایه‌گذاران بیشتری به خود جذب می‌کند. همیشه دیدیم که هر بازاری رونق گرفته، دزدی و کلاهبرداری نیز به آن راه پیدا کرده است. هک یا فیشینگ کیف پول دیجیتال مسئله‌ای است که سرمایه‌گذاران این بازار را تهدید می‌کند. در سال‌های گذشته اخبار بسیاری در زمینه هک شدن ارزهای دیجیتال منتشر شد. طبق این اخبار، حدوداً 1 میلیارد دلار از دارایی‌های دیجیتال دزدیده شده است. در این مطلب ما به شما کمک می‌کنیم از هکرها یک قدم جلوتر باشید تا نتوانند رمز ارزهای شما را بدزدند.

همان گونه که می‌دانید، کیف پول‎‌های دیجیتال جزء جدا نشدنی رمز ارزها هستند. ما برای خرید و فروش و نگه‌داری کریپتوها به یک کیف پول دیجیتال نیاز داریم. در حقیقت رمز ارزها قابلیت هک شدن ندارند. این کیف پول‌های دیجیتالی هستند که توسط هکرها هک می‌شوند. ما با عدم رعایت اصول امنیتی در نگه‌داری ارزهای دیجیتال، راه نفوذ به کیف پول خود را برای هکرها باز می‌کنیم. انواع کیف پول‌های دیجیتال عبارتند از:

امنیت این کیف پول‌ها وابسته به نوعشان و ارائه دهنده سرویس آن‌ها، متفاوت خواهد بود. مثلاً یک کیف پول روی وب یا آنلاین، نسبت به کیف پول آفلاین از امنیت کمتری برخوردار است. کیف پول آنلاین به واسطه آنلاین بودن راحت‌تر توسط هکرها هک می‌شود. علاوه بر نوع کیف پول دیجیتالی که انتخاب می‌کنید، حفظ کلید خصوصی یکی دیگر از امور واجب در برقراری امنیت ارزهای دیجیتال است. از دست دادن کلید خصوصی به معنای از بین رفتن کل دارایی دیجیتال شما خواهد بود.

اولین گام در جلوگیری از سرقت، شناخت راه‌هایی است که سارقین برای دزدی استفاده می‌کنند؛ بنابراین ابتدا چگونگی هک شدن رمز ارزها را شرح خواهیم داد. 10 روش از مهم‌ترین روش‌های هک ارزهای دیجیتال عبارتند از:

هک کیف پول

صرافی‌های متمرکز می‌توانند در دزدی ارزهای دیجیتال نقش داشته باشند. صرافی متمرکز نوعی پلتفرم معاملاتی آنلاین است که به منظور تبادل کریپتوها استفاده می‌شود. در اینجا منظور از متمرکز بودن وجود شخص سوم در معاملات است. این شخص سوم بر معاملات نظارت کرده و عملکردی مشابه بانک‌ها دارد. حسن این نوع صرافی در این است که با فراموش کردن کلید خصوصی، دارایی دیجیتال شما از بین نخواهد رفت.

پس از رشد بازار کریپتو کارنسی‌ها هکرها صرافی‌های متمرکز را مورد حمله قرار دادند. در نتیجه نوع جدیدی از صرافی‌ها که با عنوان صرافی‌های غیرمتمرکز شناخته می‌شوند، روی کار آمدند. صرافی‌های غیرمتمرکز در مقابل هک و حملات سایبری امن و حفاظت شده هستند.

هر فردی به کلید خصوصی یا عبارت بازیابی شما دسترسی داشته باشد، می‌تواند در هرجای دنیا کیف پولتان را هک کند. باید مراقب باشید پسوردها و کلمات بازیابی شما گم یا فراموش نشود. از دست دادن کلیدهای خصوصی به معنای از بین رفتن کل رمز ارزهای شما می‌باشد.

فیشینگ چیست؟ وقتی هکرها سعی می‌کنند با جعل یک سایت، آدرس ایمیل و روش‌های مانند آن‌، به اطلاعات محرمانه افراد دست پیدا کنند اصطلاحاً حمله فیشینگ رخ داده است. این اطلاعات شامل: نام کاربری، پسورد، اطلاعات حساب بانکی و… می‌باشند.به بیان دیگر، هکرها یک صفحه مشابه با سایت اصلی می‌سازند. افراد نیز شروع به وارد کردن اطلاعات خود در آن صفحه می‌کنند. سپس یک ایمیل حاوی اطلاعات شما برای فرد هکر ارسال می‌شود. این گونه به اطلاعات شما دست پیدا خواهند کرد. بنابراین شما باید دقت کافی داشته باشید، که روی لینک‌های نامعتبر تله‌گذاری شده‌ که در صفحات مجازی مثل تلگرام یا اینستاگرام ارسال می‌شوند، کلیک نکنید.

سال گذشته هکرها یک صفحه مشابه با سایت اصلی بایننس برای هک کردن رمز ارزها، ایجاد کرده بودند. کلمه بایننس در سایت اصلی به این صورت “Binance” نوشته شده است؛ اما در صفحه‌ای که توسط هکرها ساخته شده بود، این کلمه به این صورت “Binancẹ” نوشته شده بود. یک اختلاف خیلی کوچک که کمتر کسی متوجه آن می‌شود.

 • دوره آنلاین بورس
 • هکرها یک برنامه را بدون آگاهی شما و توسط یک نرم‌افزار دیگر، روی دستگاه شما (یعنی موبایل یا کامپیوتر) نصب می‌کنند. کارکرد این برنامه به این شکل است که، هنگامی که شما برای تبادل ارز دیجیتال در حال جای‌گذاری(پیست) آدرس کیف پول خود هستید، به جای آدرس کیف پول شما، آدرس کیف پول فرد هکر پیست می‌شود. از این طریق ارز دیجیتال شما هک شده و به کیف پول هکر ارسال می‌گردد.

  برخی از ربات‌های هک هستند که بر روی Slack مستقر می‌شوند. از این طریق خطرهای امنیتی روی کیف پول را به شما اخطار می‌دهند. در صورتی که ممکن است خطری وجود نداشته باشد. سپس شما را به URL متصل کرده و از شما کلید خصوصیتان را می‌خواهند.

  *Slack چیست؟ مجموعه‌ای از چت‌روم‌های خصوصی یا پیام‌های فوری می‌باشد.* URL چیست؟ مخفف Uniform Resource Locator است. راهی برای شناسایی مکان یک فایل بر روی اینترنت است.

  برخی افزونه‌های مرورگرها مدعی هستند، تجربه کاربری شما را در وب‌سایت‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال افزایش می‌دهند. این احتمال وجود دارد که افزونه‌ها هرگونه اطلاعاتی که شما در آن سایت‌ها وارد می‌کنید بخوانند و کیف پول شما را هک کنند. بنابراین همواره در استفاده از افزونه‌های مرورگرها، احتیاط کنید.

  ممکن است شما در مرورگر به دنبال سایت‌های ارز دیجیتال باشید. هکرها با تصرف کردن اولین نتایج جستجو، با URL های مشابه سایت اصلی، شما را به سمت سایت خود هدایت می‌کنند.

  یک ایمیل از سرویسی که می‌شناسید برای شما ارسال می‌شود، در حالی که این ایمیل از جانب آن‌ها نیست! هکرها از قالب و فرمت مشابه سرویس اصلی استفاده کرده‌اند. ممکن است شما حتی به آن سرویس ایمیل خود را نداده باشید اما حواستان نباشد و کلیک کنید.

  به تازگی‌ محققان امنیتی از حمله KRACK به شبکه های WiFi خبر دادند. آسیب‌پذیری krack attack باعث شده هر کسی بتواند تمام داده‌هایی که از وای فای عبور می‌کند مشاهده کند. در وای فای‌های عمومی مثل وای فای فرودگاه نیز مشکلاتی نظیر این اتفاق افتاده است.

  krack چیست؟ رخنه امنیتی را KRACK (مخفف Key Reinstallation AttaCK) نامگذاری کرده اند.

  کی‌لاگرها (keylogger) بدافزارهایی هستند که اگر به شبکه‌ی شما راه پیدا کنند، هرگونه عبارت بازیابی، پسورد و… وارد شده در دستگاه شما (موبایل یا کامپیوتر) را ذخیره کرده و به هکرها ارسال می‌کند. کی‌لاگرها از 3 طریق به دستگاه شما راه می‌یابند:

  با توسعه بازار ارزهای دیجیتال، سارقان اینترنتی و هکرهای بیشتری به آن حمله خواهند کرد. سرمایه‌گذاران باید هوشیار بوده و با بالا بردن امنیت کیف پول خود، از دارایی‌ها دیجیتالشان محافظت کنند. در ادامه چند اقدام ضروری برای جلوگیری از هک شدن کیف پول‌های دیجیتالی را ذکر می‌کنیم.

  پیش از اقدام به ترید ارز دیجیتال در یک صرافی، ابتدا راجع به آن تحقیق کنید. از صرافی‌های معتبر و شناخته شده استفاده کنید. پیش از انتخاب و عضویت در صرافی ارز دیجیتال، 7 مورد زیر را بررسی کنید:

   

  از مهم‌ترین اقدامات لازم برای جلوگیری از هک شدن توسط هکرها، انتخاب یک کیف پول دیجیتالی مناسب است. کیف پول‌‌های دیجیتال در دو نوع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری وجود دارند. کیف پول‌های سخت افزاری از امنیت بالاتری برخوردار هستند. کیف پول سخت افزاری یک کیف پول فیزیکی یا دستگاه ذخیره‌سازی سرد به شمار می‌رود. تنها ایراد این نوع کیف پول در این است که اگر رمز عبور خود را فراموش کنید، دیگر به رمز ارزهای خود دست نخواهید یافت.

  برخی افراد به منظور جلوگیری از گم یا فراموش شدن کلمه بازیابی کیف پول خود، آن را به صندوق امانات می‌سپارند. این گونه هم از هک شدن و هم از فراموش شدن در امان خواهد بود.

  راهکارهای دیگری نیز وجود دار که به وسیله آن‌ها می‌توان ایمنی کیف پول را افزایش داد. اقدامات زیر در کاهش ریسک هک کیف پول دیجیتال موثر خواهد بود:

  دنیای کریپتوها فرصت‌های بزرگی برای ما خلق کرده و دریچه‌ای جدید هم برای سرمایه‌گذاری و هم برای بهبود زندگی خود در ابعاد مالی به روی ما گشوده است. با این حال حفظ دارایی‌های خود در این دنیای تازه، به یک چالش تبدیل شده است. با عمل به اقداماتی که در بالا ذکر شد می‌توان تا حد زیادی ریسک هک دارایی‌های خود را کاهش داد. شناخت و اجرای راهکارهای حفاظتی کیف پول‌های دیجیتال را خیلی جدی بگیرید. هر روز راهکارهای جدید را جستجو کرده و اجرا کنید.

  اگر خدایی ناکرده در زمینه هک یا فیشینگ کیف پول دیجیتال خود، تجربه‌ای دارید با ما به اشتراک بگذارید.

  سلام دیشب کیف پول منو هک کردن هر چی داشتم بردن

  سلام کدوم شماره 

  کدام شماره؟؟

  سلام حساب من هم هک شده کسی هست کمکم کنه نصف پول هکشده ه ام را بهش میدم

  سلام.دوستانی که کیف پولشان هک شده و دارایی خود را از دست دادن به بنده پیام بدن تا کمک کنم دارایی هاشون رو برگردونند.

  شماره تماس:   ۰۹۹۰۸۶۹۴۱۴۷ 

  میشه شماره بدین

  سلام جناب زارع ممکنه شمارتون را به من بدهيد من هم کيف پولم حک و خالي شده

  سلام و شب بخیر…بهترین وامن ترین و مناسب ترین راهگار غیر از امن نگهداشدن رمز 12 عدی چیه؟وآیا با ارسال لینگ یک شخص ناشناس یا خودی میشه به کیف پول دسترسی و آنرا هگ کرد؟ممنونم راهنمایی های لازم را بفرمایید.سپاسگزارم

  نام کاربری همان همان پسوورد هست؟

  سلام من مقداری ارز از پنکیک خریداری کردم و همه ارزهام سرجاشون هستن فقط برای نقد کردنش به اسمارت چین نیاز دارم اما به محض اینکه بایننس کوین واریز میکنم انتقال پیدا میکنه به یک حساب دیگه چون تو بستر بایننس هست بدون اون هیچکاری از دستم برنمیاد کسی میتونه کمکم کنه

  هک کیف پول

  سلام

  کسی که میگه میتونه گمگ کنه این حرف درسته؟چطور میتونه بنده روکمک کنه منم تراستم خالی شده

  سلام من یک بازی تحت متا ماسک انجام دادم و شخصی به عبارت حساب من دسرسی پیدا کرده است الان اگر کیف پول سخت بگیرم ایا میتونه از کیفه پولم برداشت کنه؟

  سلام. کیف پول تراست ولت منو امروز هک کردن و کلا خالیش کردن. تو رو خدا اگه میتونید کمکم کنید

  نظارت به عنوان مرجع جامع آموزش بورس و تحلیل سایر بازارهای مالی ، کمک می‌کند افراد انتخاب‌های درستی در سرمایه‌گذاری‌های خود داشته باشند.

  هک ‌کردن از زمانی که دسترسی به کنترل تکنولوژی محاسبات خلق شد، وجود داشته ‌است. حتی قبل از استفاده گسترده از اینترنت، کامپیوترهایی که از تکنولوژی حفاظت پسورد استفاده می‌کردند، مورد هک و استثمار قرار گرفته‌اند. کیف پول‌ ارز دیجیتال هم از این قاعده مستثنا نیست.

  اما هک کیف پول‌های دیجیتالی در فضای کریپتوکارنسی خیلی مشکل‌ساز است، چرا که تراکنش‌ها در شبکه بلاکچین غیرقابل بازگشت هستند. از آنجایی که شبکه بلاکچین غیرمتمرکز است و هیچ نهادی وجود ندارد که بتوانیم به آن اعتماد کنیم، بنابراین هیچ مکانیزمی برای تشخیص معاملات با ارزهای سرقتی و ارزهای مشروع وجود ندارد. با وجود عدم امکان بازگشت تراکنش‌ها در شبکه، حفاظت از دارایی و معاملات امر بسیار مهمی تلقی می‌شود.

  فهرست مطالب

  از زمان ایجاد شبکه بلاکچین و رمزارزها، خبرهای داغی در حوزه هک ‌شدن و دزدیده شدن دارایی‌های ارز دیجیتال افراد در سرتیتر خبرگزاری‌ها قرار گرفته است، در ادامه، تنها به ۵ مورد از بیشترین سرقت‌ها اشاره می‌کنیم:

  هک کیف پول

  DAO, $۵۳ million

  Bitfinex, $۷۲ million

  Parity, $۳۰ + $۲۷۵ million

  Mt. Gox, $۴۶۰ million

  Coincheck, $۵۳۰ million

  مبالغ بالا در طول زمان برحسب قیمت ارزهای دیجیتال نوسان می‌کنند.

 • آنلاین آسا
 • می‌توان به صورت تخمینی گفت که بیش ‌از ۱ میلیارد دلار پول در حوزه رمزارزها به سرقت رفته ‌است و یا اشتباه انسانی بوده ‌است (مثلا ارز دیجیتال به آدرس اشتباه ارسال شده است).

  اجازه دهید قبل از آشنایی با چگونگی هک کردن رمزارزها، مروری کوتاه بر انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال داشته باشیم.

  دو نوع کیف پول برای ذخیره رمزارزها وجود دارد:

  کیف پول‌های گرم و سرد، به 5 دسته کیف پول آنلاین، کیف پول موبایل، کیف پول دسکتاپ، کیف پول کاغذی و کیف پول سخت‌افزاری تقسیم می‌شوند.

  [learn_more title=”بیشتر بدانید” button=”کیف پول ارز دیجیتال چیست و انوع آن کدام است؟ (Digital Currency Wallet)” link=”https://wallex.ir/blog/%da%a9%db%8c%d9%81-%d9%be%d9%88%d9%84-%d8%a7%d8%b1%d8%b2-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a2%d9%86/”]

  اولین قدم برای اینکه بتوانید رمزارزهای خودتان را در مقابل هکرها حفظ کنید، این است که با نحوه دزدی و هک کردن این اشخاص آشنا شوید. در ادامه، در مورد روش‌هایی که هکرها از طریق آنها می‌توانند دارایی کیف پول ارز دیجیتال شما را به سرقت ببرند، صحبت می‌کنیم.

  [title name=”hac1″ title=”1. دزدی از موجودیت‌های متمرکز (مانند صرافی های متمرکز)” size=”3″ type=””]

  شما احتمالاً متوجه این موضوع مورد شده‌اید، چون کمی قبل‌تر به این عامل اشاره کردیم. توجه داشته باشید که چقدر عامل‌های متمرکز می‌توانند در دزدی کریپتوکارنسی‌ها نقش داشته باشند.

  [title name=”hac2″ title=”2. در دسترس قرار دادن اطلاعات محرمانه و پسوردهایتان” size=”3″ type=””]

  اگر فردی به کلید خصوصی (Private Key) و کلمات بازیابی کیف پول شما دسترسی داشته باشد، می‌تواند در هر کجای دنیا که باشد، کیف پول شما را هک کرده و دارایی‌هایتان را به کیف ‌پول دیگری انتقال دهد. به هیچ عنوان اطلاعات محرمانه مانند رمز عبور کیف پول و اطلاعات کاربری خودتان در صرافی‌ها را در اختیار دیگران قرار ندهید.

  [title name=”hac3″ title=”3. حمله فیشینگ” size=”3″ type=””]

  در حمله فیشینگ کلاهبرداران با توجه به اعتماد یک فرد به سایتی معتبر، از این اعتبار سوء استفاده می‌کنند و با درست ‌کردن ظاهری دقیقاً مشابه با آن سایت، اقدام به گرفتن اطلاعات محرمانه فرد مانند رمز عبور می‌کنند.

  در سال گذشته، کلاهبرداران با استفاده از آدرس سایت‌های مشابه صرافی بایننس که به صورت Binancẹ نوشته می‌شد، اقدام به گرفتن اطلاعات محرمانه افراد در سایت بایننس کرده‌ بودند. شاید بار اولی که خودتان هم این کلمه را دیدید، متوجه جایگزینی”e”با”ẹ” نشدید. افراد مالباخته هم متوجه این تفاوت نشدند!

  در ایران بسیاری از افرادی که در تلگرام خرید و فروش ارز دیجیتال انجام می‌دهند، از درگاه‌های بانکی فیشینگ شده استفاده می‌کنند که اطلاعات حساب بانکی و رمز دوم فرد را برداشته و حساب آنها را خالی می‌کنند. لذا، خیلی توجه داشته باشید که حتماً درگاه بانکی به درگاه شاپرک متصل بوده و کد پذیرنده معتبر باشد. آدرس را حرف به حرف چک کنید.

  درگاه‌های پرداخت جعلی با آدرس‌های shaparaak – shaparek – shaprak – shaaparak – shaparak-ir متأسفانه توانسته‌اند کلاهبرداری‌های زیادی انجام دهند. اکثر این درگاه‌ها https بوده‌اند و باعث فریب افراد حرفه‌ای هم شده‌اند. لذا به قفل سبز رنگ https کنار آدرس درگاه صرفاً اکتفا نکنید و کل آدرس را چک کنید.

  ما در مقاله فیشینگ (Phishing) چیست؟، مفصل در مورد فیشینگ صحبت کرده‌ایم. 

  [title name=”hac4″ title=”4. حمله آچار ۵ دلاری” size=”3″ type=””]

  یکی از خطرناک‌ترین راه‌های دزدی همین مورد است که در این حالت شما را می‌دزدند و در صورتی که به آن‌ها اطلاعات حسابتان را ندهید، شما را شکنجه کرده و حتی تهدید به مرگ می‌کنند (cointelegraph). این حمله بیشتر بر روی کسانی انجام می‌شود که در جامعه سرشناس هستند و دارایی زیادی دارند.

  [title name=”hac5″ title=”5. حمله کپی پیست کردن (Copy & Paste)” size=”3″ type=””]

  در این حمله هکرها با نصب برنامه مخرب بر روی دستگاه شما (مانند موبایل یا لپ تاپ) که بدون اطلاع شما توسط نرم‌افزار دیگری نصب می‌شود، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. این حمله به این صورت است که وقتی شما برای برداشت ارز دیجیتال در حال پیست کردن آدرس کیف ‌‌پول ارز دیجیتال خود هستید، این برنامه بجای اینکه آدرس کیف ‌پول شما را پیست کند، آدرس کیف ‌پول هکر را پیست می‌کند و شما ناخواسته به حساب این فرد ارز دیجیتال ارسال می‌کنید.

  [title name=”hac6″ title=”6. ربات‌های هک Slack” size=”3″ type=””]

  یک آفتی که امنیت کیف پول‌های ارز دیجیتال را به خطر می‌اندازد، ربات‌هایی هستند که بر روی Slack مستقر می‌شوند. این ربات‌ها شما را به سمت URL های خاصی هدایت می‌کند که از شما کلیدهای خصوصیتان را می‌خواهند.

  [title name=”hac7″ title=”7. افزونه‌ی مرورگرها” size=”3″ type=””]

  شاید گاهی اوقات به فکر استفاده از افزونه‌هایی باشید که تجربه‌ی کاربری شما را بر روی سایت‌های خرید و فروش افزایش دهند. استفاده از این افزونه‌ها علاوه بر کارایی که دارند، ممکن است عملکرد خلافی داشته باشند و زمانی که شما در حال وارد کردن اطلاعات خودتان هستید، آن‌ها را بخوانند و از این طریق اقدام به هک کیف پول شما کنند. همیشه سعی کنید از کیف پول‌های معتبر و با کیفیت بالا استفاده کرده و در استفاده از افزونه مرورگرها احتیاط کنید.

  [title name=”hac8″ title=”8. تبلیغات دروغین” size=”3″ type=””]

  فریب برخی تبلیغات را نخورید و هوشیار باشید!

  برخی اوقات شما در حال جستجوی سایت‌های خرید و فروش رمزارز هستید که با تبلیغات گوگل مواجه می‌شوید یا شاید هم در نتایج جستجو، هکرها با استفاده از صفحات جعلی شما را به سمت سایت خودشان هدایت ‌کنند و قصد هک کردن کیف پول ارز دیجیتال شما را داشته باشند. در این مواقع، حتماً باید از صرافی‌های مطمئن و شناخته شده استفاده کنید.

  هک کیف پول

  فراموش نکنید که: 

  مواردی که در بالا اعلام شد، تنها بخشی از روش‌هایی هست که هکر از طریق آنها دارایی‌ها ارز دیجیتال شما را می‌دزدند. در کار کردن با کیف پول ارز دیجیتال نهایت دقت را داشته باشید و تمامی جوانب امنیتی را رعایت کنید. در حفظ رمزها یا کلیدهای خصوصی، کلیدهای بکاپ و همچنین استفاده از صرافی‌ها و کیف پول نصب شده روی گوشی و سایر مواردی که وجود دارد، دقت لازم را داشته باشید.

  اکنون وقت آن رسیده است که یاد بگیریم چگونه از کیف پول‌های ارز دیجیتال خود مراقبت کنیم و دست هکرهای بی رحم ارز دیجیتال را از پشت ببندیم!!!

  [title name=”hac9″ title=”چگونه از هک شدن کیف پول ارز دیجیتال جلوگیری کنیم؟” size=”2″ type=””]

  با بالا رفتن ارزش ارزهای دیجیتال، مبادلات ارز دیجیتال در معرض هک‌های مخرب قرار دارد. مقدار زیادی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین برای همیشه مفقود شده است. برخی از کابران کلیدهای خصوصی خودشان را گم کرده‌اند و برخی نیز مورد حمله هکرها قرار گرفتند.

  به دلیل هک شدن مکرر ارزهای دیجیتال برخی از سرمایه‌گذاران از فعالیت در فضای ارزهای دیجیتال منصرف شده‌اند. هک شدن صرافی‌های معتبر و معروفی مانند Mt.Gox و Bitfinex نگرانی‌هایی را در مورد امنیت ارزهای دیجیتال و رمزارزها ایجاد کرده است.

  گاهی اوقات انتشار این گونه اخبارها تصوری را در ذهن عموم مردم ایجاد کرده است که ارزهای دیجیتال قابلیت هک دارند! در صورتی که به دلیل نداشتن ماهیت فیزیکی این خود ارزهای دیجیتال نیستند که مورد هک قرار می‌گیرند. برای مثال، مگر می‌شود که خود دلار را هک کرد؟

  عدم رعایت اصول امنیتی در نگه‌داری ارزهای دیجیتال زمینه را برای هک کردن و نفوذ به کیف پول‌های ارز دیجیتال فراهم می‌کند. برای مثال، زمانی که یک صرافی ارز دیجیتال هک می‌شود، در واقع، کیف پول صرافی از طریق روش‌های مختلف هک شده است (کیف پول‌هایی که از نوع گرم هستند).

  با رشد دنیای رمزارزها و روی آوردن سرمایه‌گذاران به این بازار، سارقان و هکرها نیز به بازار رمزارزها چشم امید دوخته‌اند! و برای دزدیدن دارایی‌ها و هک کیف پول‌های ارز دیجیتال نقشه می‌کشند. هکرهایی که در فضای مجازی ناپدید می‌شوند و هرگز دیده نمی‌شوند. با این حال، سرمایه‌گذارانی که هوشیار و آماده هستند، می‌توانند اقداماتی را برای حفاظت از دارایی‌های دیجیتال خود انجام دهند.

  [title name=”hac10″ title=”1. از کیف پول‌های با امنیت بالا استفاده کنید” size=”3″ type=””]

  یکی از بهترین راه‌های حفاظت از ارزهای دیجیتال، تهیه یک کیف پول با امنیت بالا است. می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری مختلفی استفاده کنید که از این بین، دستگاه‌های سخت‌افزاری بهترین گزینه کیف پول هستند. این کیف پول فیزیکی (“ذخیره­ سازی سرد”) مانند دیسک USB به نظر می‌رسد و به عنوان یک فروشگاه فیزیکی برای ارزهای دیجیتال عمل می‌کند.

  در حالی که کیف‌ پول‌های سخت‌افزاری در برابر دزدان دیجیتالی امنیت بالایی دارند، یک خطر وجود دارد: اگر رمز عبور خود را فراموش کنید، هرگز نخواهید توانست محتویات کیف پولتان را بازیابی کنید.

  برخی از محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری، کیف پول لجر نانو است.

  برای افرادی که در مورد استفاده از یک دستگاه فیزیکی برای سرمایه‌گذاری واحد پول دیجیتال دچار تردید هستند، کیف پول آنلاین نیز وجود دارد. تمام این کارها به همان طریق و بدون ابزار دستی انجام می‌شوند. به طور مشابه، کیف پول آنلاین نیز دارای کلیدهای مخصوصی است که قابل بازیابی نیستند، بنابراین ضروری است که کلید خصوصی خود را در مکانی امن نگه دارید و آن را فراموش نکنید.

   افراد برای حفاظت از کلیدهای خود اقداماتی جالب را انجام می‌دهند و آن‌ها را در صندوق‌های امانات پنهان نگه می‌دارند یا به عنوان رمزنگاری در فایل‌های گرافیکی نگهداری می‌کنند.

   جالب است بدانید که برخی از کاربران حتی اطلاعات کلیدی خود را با تتو خالکوبی کرده‌اند و نگهداری می‌کنند.

  کیف پول‌های کاغذی یک نوع خاص از کیف پول‌ها هستند که توسط سیستم عامل‌های وب مانند BitAddress یا WalletGenerator تولید می‌شوند. این برنامه‌ها آدرس بیت کوین و کلیدهای خصوصی را ایجاد می‌کنند که بعد از آن می‌توانند چاپ شوند.

  گفتنی است که کیف پول‌هایی وجود دارد که به جای چاپ اطلاعات کلیدی در یک قطعه کاغذ، آن را بر روی یک تکه فلز حکاکی می­‌کند.

  کیف‌ پول‌های دسکتاپ گزینه دیگری از کیف پول‌های دیجیتالی هستند. آن‌ها مستقیماً با اینترنت در ارتباط نیستند. با این حال، ویروس‌هایی وجود دارند که برای بازیابی اطلاعات کیف پول‌های بیت کوین طراحی شده‌اند، بنابراین ممکن است به اندازه کیف پول سخت‌افزاری ایمن نباشند.

  [title name=”hac11″ title=”2. از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال استفاده کنید” size=”3″ type=””]

  قبل از ترید ارز دیجیتال در صرافی موردنظر، حتماً در مورد معتبر بودن صرافی تحقیق کنید. بهتر است از صرافی‌های ناشناخته استفاده نکنید. برای انتخاب صرافی ارز دیجیتال، توصیه‌های زیر را به خاطر بسپارید:

  نهایتاً مطمئن شوید که صرافی موردنظر فعال است، برای کسب و کار خود هزینه کرده و به بهترین روش امنیت معاملات صرافی را تضمین می‌کند.

  [title name=”hac12″ title=”3. با روش‌های زیر از دارایی‌هایتان حفاظت کنید” size=”3″ type=””]

  راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید از دارایی‌هایتان محافظت کنید و احتمال هک شدن کیف پول‌های دیجیتالی را کاهش دهید.

  اجرا کردن اقدامات زیر می‌تواند تاثیر بسزایی در کاهش ریسک هک شدن دارایی‌های دیجیتال شما داشته باشد:

  ۱- ارزهای دیجیتال خود را به صورت آفلاین در کیف پول سخت‌افزاری نگه دارید.

  ۲- کیف پول سخت‌افزاری یا کاغذی خود را در مواقعی که نیاز ندارید، در گاو صندوق یا محیطی امن نگهداری کنید.

  ۳- کلید خصوصی Private Key یا Recovery Seed ( ۱۲ الی ۲۴ کلمه بازیابی کیف پول) خود را در محیطی آفلاین و به دور از محلی که کیف پول سخت‌افزاری خود را نگهدای می‌کنید، نگه دارید.

  ۴- ارزهای دیجیتال نگه‌داری شده در حساب کاربری خود در صرافی‌ها را محدود کنید. ارز دیجیتال را به مقداری که قصد معامله کردن دارید، در صرافی نگه‌داری کنید و مابقی را در کیف پول سخت‌افزاری خود نگه دارید.

  ۵- آدرس‌ سایت‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال و کیف پول خود را Bookmark کنید تا در هنگام  ورود با مشاهده ی علامت بوکمارک آن‌ها از فیشینگ نبودن آن مطمئن شوید.

  ۶- برای ورود به حساب‌های خود از امکان ورود دو مرحله‌ای (Two step) استفاده کنید. می‌توانید برای ورود دو مرحله‌ای از Google Authenticator و یا حداقل ارسال کد تأیید توسط sms یا email استفاده کنید.

  ۷- از گفتن میزان دارایی‌های کریپتو خود برای دیگران خودداری کنید و صحبت کردن در رابطه با موجودی خود در فضای مجازی را محدود کنید.

  ۸- برای نگهداری دارایی‌های خود از چندین آدرس و کیف پول سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری استفاده کنید. منظورمان این است که تمام دارایی خودتان را در یک کیف پول قرار ندهید و از کیف پول‌های مختلف برای تقسیم دارایی‌هایتان استفاده کنید.

  “همه‌ی تخم مرغ‌ها را یک سبد نچینید”

  ۹- در لحظه‌ی ارسال ارز دیجیتال، یکبار دیگر آدرس گیرنده را با دقت چک کنید و حتی الامکان با گیرنده تماس بگیرید و از او بخواهید ۵ کارکتر اول و آخر آدرس خود را برای شما بخواند.

  ۱۰-  برخلاف تصور عموم، کیف پول‌های کاغذی کاملاً امن نیستند. در صورت تمایل به استفاده از کیف پول‌های کاغذی حتماً توجه کنید که کیف پولتان توسط سرویس‌های متن باز (Open Source) و معتبر و به صورت آفلاین تولید می‌شود. حتماً با پرینتر شخصی خودتان آن را پرینت کنید و مطمئن شوید فایل ‌آن را از روی دستگاه خود کاملاً حذف کرده‌اید. اخیراً یکی از وبسایت‌های تولید آدرس سخت‌افزاری اقدام به دزدیدن دارایی‌های کاربران خود کرده است.

  11- برای شناسایی هرگونه فعالیت مشکوک، معاملات انجام شده خودتان را پیگیری کنید. افزونه‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید که در صورت بروز مشکل این نکته را به شما یادآور شوند.

  12- تمام نرم‌افزارهایی که از راه دور کنترل سیستم شما را برعهده دارند را حذف کنید. این برنامه‌ها دارای حفره‌های امنیتی زیادی هستند که می‌تواند به ضرر شما تمام شود.

  13- از سیستم عامل لینوکس استفاده کنید، این سیستم عامل از لحاظ طراحی از سیستم عامل ویندوز ایمن‌تر است.

  14- قابلیت بروزرسانی خودکار را در کیف پول‌های ارز دیجیتال خود را غیر فعال کنید. بهتر است خودتان بصورت دستی این بروزرسانی‌ها را انجام دهید.

  15- اکثر هکرها از تبلیغات فیشینگ بسیار وسوسه‌انگیزی استفاده می‌کنند تا کاربران روی آن‌ها کلیک کنند و با کلیک کاربر بر روی آن، این بدافزار روی سیستم او نصب می‌شود. از آنجا که تشخیص تمایز بین تبلیغات ایمن و نرم‌افزارهای مخرب و آلوده سخت نیست، توصیه می‌کنیم یک ADblockers را در مرورگر خود نصب کنید.

  16- از رمزهای سخت استفاده کنید؛ کار را برای هکرهای کیف پول ارز دیجیتال دشوارتر کنید.

  و در آخر اینکه اخبار مهم و به روز شده از آخرین ترفندهای هکرها برای به سرقت بردن دارایی‌های ارز دیجیتال را دنبال کنید و همیشه به ­روز باشید.

  دنیای ارزهای دیجیتال و رمزارزها ما را برای حفظ دارایی‌های دیجیتال به چالش کشیده است ولی همین ارزهای دیجیتال فرصت باور نکردنی را برای ما خلق کرده ‌است که در آن می‌توانیم به دنیای بدون مرز مالی متصل شویم و زندگی خود را بهبود بخشیم.

  با اجرا کردن قدم‌های درست برای حفاظت از دارایی‌های خود، به طور قابل توجهی می‌توانیم از ریسک هک بیت کوین و سایر رمزارزها بکاهیم.

  قطعاً با گذشت زمان، با توجه به رشد ابزارها و دانش در حوزه کریپتوکارنسی، شاهد توسعه ابزارهایی هستیم که دزدان و هکرها را در مرحله اول هک متوقف خواهند کرد ولی تا آن زمان، بهتر است که حداقل کار هکرها را سخت‌تر کنیم و اجازه ندهیم به دارایی‌هایمان دسترسی پیدا کنند.

  اگه کسی از کیف پل تراست ولت ارزی رو خارج کنه و انتقالش بده به کیف پول خودش یا صرافی قابل ردیابی و پیگیری هست یا باید بیخیالش بشیم. ممکنه چند بار انتقالش بده به کیف پولهای متفاوت مثلا تراست ولت دیگه و کوینومی ومتامسک و… و در آخر برای نقد کردن واریز کنه به صرافی آیا قابل ردیابی هست

  سلام
  وقت به خیر
  خیر، ردیابی تراکنش‌ها در بلاکچین تقریبا امری غیرممکن است.

  سپاس از همراهی شما

  سلام امروز از کیف پول تراست ولتم ۴۲ دلار اتریوم برداشت شده میشه فهمید کی اینکارو کرده؟؟یا بیخیالش بشم و هک شدم؟

  سلام
  وقت به خیر
  آیا در صفحه اتریوم تراست ولت شما تراکنشی ثبت شده است؟ در این صورت ممکن است فردی به کیف پول شما دسترسی داشته باشد و پیشنهاد می‌کنیم دارایی خود را هرچه سریع‌تر به کیف پول دیگری انتقال دهید.
  در بلاکچبن امکان پی بردن به هویت افراد پشت هر تراکنش، تقریبا صفر است. در صورتی که نسبت به حفظ و نگهداری عبارات بازیابی کیف پول خود و همچنین رمزعبور آن دقت کافی را نکرده‌اید.
  پیشنهاد می‌کنیم مقاله هکرها چگونه رمزارزهای شما را می‌دزدند؟ را مطالعه کنید.

  سپاس از همراهی شما

  سلام من حدود ۱۰ روز پیش ۱ اتریوم خریدم و به تراست ولتم انتقال دادم تا همین چند ساعت پیش هم رقم مولتی که نشون میداد درست بود یهو الان بدون این که انتقالی رخ بده رقم مولتی رو کمتر نشون میده انگار اتریوم ام جابه جا شده ولی تو هیچ جا نشون نمیده جابجایی انجام شده ممنون میشم راهنمایی کنید

  سلام
  وقت به خیر
  صفحه اتریوم تراست ولت خود را بررسی کنید که آیا تراکنشی انجام شده یا خیر. در غیر این صورت این مشکل از سمت کیف پولشماست. بهتر است در صورت امکان تراست ولت را بروزرسانی و با وی پی ان موجودی خود را چک کنید.

  سپاس از همراهی شما

  سلام وقتتون بخیر
  دوتا توکن به یک اسم و یک اندازه ولی کانترکتشون باهم فرق می‌کنه به تراست ولتم واریز شده از bscscan که چک کردم زده فیشینگه و سریعا انتقالش بدید که موجودیتون در خطره منم انتقالش دادم به یه کیف پول دیگه ولی خطا زد و انجام نشد و همچنان هستش مشکلی بوجود نمیاد برای بقیه ارزهایی که دارم؟
  ممنون میشم کمک کنید

  سلام
  وقت به خیر
  حدس ما این است که این یک حمله داستینگ بوده و برای حفظ امنیت کیف پول خود باید این تراکنش‌ها را نادیده بگیرید. داستینگ‌ها تراکنش‌های با ارزش بسیار ناچیز هستند که قابل خرج کردن و انتقال نبوده و صرفاً با هدف سوءاستفاده از آدرس کیف پول فرد قربانی ارسال می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم مقاله راه‌های مقابله با حملات داستینگ را مطالعه کنید.

  سپاس از همراهی شما

  سلام
  من از اکانت *** مقداری اترکلاسیک در شبکه اتریوم به آدرس بیپ۲۰ اترکلاسیک کیف پول تراست ولت زدم و با وجود موفق بودن تراکنش اما ارز واریز نشد.
  در کیف تراست تونستم با استفاده از شبکه اترکلاسیک و آدرس بیپ۲۰ ارسال شده، ارزها را بیارم ولی فقط بصورت Watch only هست
  چطور میتونم از حالت واچ انلی خارجش کنم که بتونم استفاده کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  سلام
  وقت به خیر
  شما اتریوم کلاسیک را از بستر اصلی خود اشتباها به شبکه بایننس چین انتقال داده اید. برای رفع این مشکل مقاله آموزش بازیابی ارزدیجیتال گم شده را مطالعه کنید. همچنین میتوانید با پشتیبانی کیف پول تراست والت ارتباط بگیرید.

  سپاس از همراهی شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌سایت

  ایمیل: [email protected]
  شماره تماس: 91006555-021

  هک کردن کیف پول بیت کوین ؛ ارزهای دیجیتالی در حال تبدیل شدن به یک روش رایج پرداخت در بین مصرف کنندگان در سراسر جهان است. بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده به سرعت در حال گسترش هستند زیرا مردم به طور فزاینده به آنها برای پرداخت ، انتقال پول و حتی پس انداز آن اعتماد می کنند. با این حال ، نوسانات و امنیت دو جنبه مهم باقی مانده است که  نادیده گرفتنی نیست.

  stablecoin خطرات ناشی از نوسانات را کاهش داده است و ارزهای دیجیتالی با پول پایدار فیات مانند دلار ، یورو یا پوند را ارائه می دهد.

  در مورد اقدامات امنیتی ، موارد زیادی باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال ، ارائه دهنده خدمات کیف پول که شما برای ذخیره ارزهای رمزپایه خود انتخاب کرده اید. برای یک دقیقه  هم شده ، از خود بپرسید: آیا حمایت های لازم از سکه های شمارا  ایجاد می کند؟ آیا حساب ها بیمه شده اند؟ در مورد تأیید 2FA چطور؟

  گرچه سرزنش کردن دیگران طبیعی است ، مهم است که مراقب رفتار خودمان باشیم …  آیا بیت کوین هک می شود ؟آیا من با خیال راحت کلیدهای خصوصی خود را ذخیره می کنم؟ آیا اطلاعات شخصی را با کسی در میان گذاشته ام؟ چه کسی به حسابهای من دسترسی دارد؟ اینها سؤالاتی ضروری هستند تا اطمینان حاصل کنید که ارزهای شما از دست هکرها دوربمانند.

  خبر خوب؟ یک روش بسیار مفید برای افزایش امنیت حساب شما این است که درک کنید چگونه هکرها می توانند به کیف پول شما دسترسی داشته باشند. در لیست زیر ، ما به برخی از این روش ها نگاه می کنیم.

  هک کیف پول

  ما در ادامه 28 روش برای هک کردن کیف پول بیت کوین را بررسی میکنیم.

  کیف پولهای فیزیکی را می توان از بین برد ویا  سرقت کرد. در مورد کیف پولهای نرم افزاری هم  به ویژه آنهایی که حاوی ارزهای رمزپایه هستند ، نیز امکان رخ داد همچین مساله ای دور از ذهن نیست. کیف پولهای بلاک چین از دو کلید تشکیل شده است:

  کلید عمومی : مشابه یک شماره حساب بانکی که برای دریافت وجوه به اشتراک می گذارید.

  کلید خصوصی : نوعی کد امنیتی که برای برداشت وجوه استفاده می شود.

  اگر کلید خصوصی شما به سرقت رفته است ، معادل از دست دادن کارت اعتباری یا بدهی خود با کد پین است که در پشت آن نوشته شده است. نیازی نیست توضیح دهیم که چه اتفاقی در حساب شما رخ خواهد داد!

  مثلاً نگه داشتن کلیدهای خصوصی خود به صورت آنلاین ، در یک فایل روی کامپیوتر شما ایده خوبی نیست. اگر هکرها به کامپیوتر شما دسترسی پیدا کنند ، می توانند به راحتی فایل را پیدا کرده و از آن استفاده کنند.

 • کیف پول والت
 • به همین دلیل ، کارشناسان امنیتی همیشه پیشنهاد می کنند ، کپی از کلیدهای خصوصی خود را نگه دارید. از آنجا که یک تکه کاغذ به عنوان مقاوم ترین راه برای ذخیره کلیدهای شما به نظر نمی رسد .در برخی موارد ، سرویس های کیف پول نرم افزاری یا به اصطلاح کیف پول های  گرم مانند Crypterium ، Wirex یا Blockchain کلیدهای خصوصی شما را برای شما ذخیره می کنند .

  برای مثال اگر از یک سرویس کیف پول مانند Wirex استفاده می کنید ، هکرها می توانند یک نامه الکترونیکی را به نمایندگی از یک شرکت ارسال کنند و از شما بخواهند داده های شخصی و یا حتی کلیدهای خصوصی خود را به اشتراک بگذارید. در حالی که برخی از شما ممکن است متوجه شوید که یک نماینده رسمی هرگز چنین اطلاعاتی را درخواست نمی کند ، برخی دیگر ممکن است در دام بیفتند و اطلاعات را ارائه دهند.

  بیشتر بخوانید: هشدار امنیتی کیف پول لجر | خطر امنیتی در Wallet لجر

  به یاد داشته باشید که کلیدهای خصوصی مانند کدهای PIN هستند. هیچ نماینده رسمی بانک با شما تماس نمی گیرد و برای شما چنین نامه ای را برای شما ارسال می کند. اگر پیامی از این دست دریافت کردید ، با نمایندگان رسمی در تماس باشید و موضوع را در اسرع وقت گزارش دهید.

  اگر این بدافزار در دستگاه شما نصب شود ، آنگاه به دروازه ای آسان برای دسترسی هکرها به کلیدهای خصوصی شما تبدیل می شود. چگونه آنها در وهله اول وارد دستگاه شما می شوند؟ خوب ، اساساً سه روش وجود دارد که می توانید به یک keylogger آلوده شوید:

  هکرها به هر طریقی برای سرقت رمز ارز می روند ، و کیف پول های جعلی نمونه ای عالی از این هستند. یک مطالعه اخیر چندین برنامه را در فروشگاه برنامه Google پیدا کرده است که Trezor را پشتیبانی می کند ، یک سرویس کیف پول محبوب رمزارز!

  در این بررسی نتیجه گیری شد که برنامه های تلفن همراه جعلی، از اسامی مشابه کیف پول های رسمی  استفاده می کنند و شامل آگهی های بازاریابی متقاعد کننده ای هستند که نه تنها کاربران را فریب می دهند بلکه چراغ سبز از پلتفرم Google دریافت می کنند .

  نکته مفید برای جلوگیری از افتادن در این دام ، بارگیری برنامه مستقیماً از وب سایت رسمی سرویس کیف پول است. به عنوان مثال ، Crypterium Wallet از شماره تلفن شما درخواست می کند تا یک لینک امن برای شما ارسال کند که شما را به درستی به  سمت فروشگاه برنامه ها ببرد.

  مطالعه بیشتر: کیف پول لجر نانو ایکس چیست؟ | آموزش ثبت نام در کیف پول Ledger Nano X

  این را تصور کنید: شما یک سرمایه گذار کوچک هستید و در فضای رمزنگاری به دنبال یک شرکت حمایت کننده و اسپانسر هستید. ناگهان ، نماینده ای از آن شرکت دست به دست می شود تا یک پیشنهاد انحصاری فروش یا پیش فروش را به شما بدهد. به نظر می رسد مانند یک معامله  واقعی ، درست است!

  فریب دادن شخصی آسانتر از وقفه و خرابکاری در سیستم کامپیوتری است. در این مورد خاص ، جعل کاران، علاقه ای به هک کردن حساب شما ندارند بلکه به سادگی آن را سرقت می کنند. آنها شما را متقاعد می کنند که تعداد X بیت کوین را به آدرسهای خاص منتقل کنید.

  هکرهای پیشرفته تر وب سایتهایی را ایجاد می کنند تا بتوانید “سرمایه گذاری” خود را وارد کنید و تجسم کنید. سپس از شما بخواهید داده ها را برای دسترسی به منابع خاص و غیره به اشتراک بگذارید.

  شرکت های مرتبط با ارز دیجیتال ، در Google ، Facebook یا Twitter به  آسانی به تبلیع نمیپردازند. فقط چند شرکت معتبر مجاز به انجام این کار هستند.

  با این حال ، برخی از شرکت های کلاهبرداری ممکن است راهی پیدا کنند و کمپین های کوتاه مدت را هدف قرار دهند و افرادی را که مایل به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال هستند را هدف قرار دهند.

  به عنوان یک قاعده کلی ، همیشه  با شرکت های دارای مجوز دادوستد کنید.

  آیا ارز دیجیتال بیت کوین هک می شود ؟

  در حالی که این یک روش بسیار مؤثر برای محافظت از مشتریان در مقابل معاملات ناخواسته و فعالیت های کلاهبرداری است ، مواردی وجود دارد که هکرها راهی برای دور زدن 2FA پیدا کردند. به همین دلیل ، ضروری است همیشه به یادآوری هایی که دریافت می کنید توجه کنید.

  احراز هویت دو عاملی روشی رایج برای ایمن سازی حساب ها است زیرا کاربران فقط می توانند وارد شوند اگر کدی را که از طریق پیامک به تلفن های خود ارسال می شود وارد کنند. با این حال ، هکرها راه هایی برای رهگیری پیام 2FA پیدا کرده اند و به کد دسترسی پیدا کرده اند. این امر به آنها امکان دسترسی به حساب های مختلف ، از جمله حساب های Coinbase را می دهد.

  به طور مشابه با keyloggers ، تروجان ها می تواند وارد کامپیوتر شما شود و بر رفتار شما نظارت کند ، هر چیزی را که شبیه یک کلید خصوصی رمزارز است ، سرقت می کند.

  تروجان ها دقیقاً چیز جدیدی نیستند و به احتمال زیاد شما از قبل می دانید که چگونه از آلوده شدن دستگاه های خود جلوگیری کنید. بررسی های منظم  آنتی ویروس و به روز بودن و  اپدیت بودن آن  ، بک اپ و  نسخه پشتیبان گرفتن از پرونده ها از منابع ایمن و غیره برای جلوگیری از جمله تروجان ها توصیه می شود.

  اگر یک تروجان ارز دیجیتال، دسترسی به دستگاه شما داشته باشد و کلیدهای شما را شناسایی کند ، یک هکر می تواند به راحتی آدرس بیت کوین شما را در عرض چند دقیقه پاک کند بدون اینکه حتی متوجه شوید.

  یک تهدید برجسته برای کاربران کامپیوتر یک تروجان ماینر است. این نوعی نرم افزارهای مخرب است که بدون آنکه متوجه شوید بر روی کامپیوتر شما نصب می شود و از منابع کامپیوتر شما برای ماینینگ  رمزارزها استفاده می کند. اگرچه هیچ آسیبی در دراز مدت بر روی کامپیوتر شما وارد نمی کند اما هنگامی  که کار می کند استفاده منظم از کامپیوتر شما را مختل می کند. کامپیوتر شما کند خواهد شد ، برنامه ها متوقف می شوند و سایر موارد را تجربه خواهید کرد. اگر متوجه شدید که کامپیوتر شما به طرز عجیبی رفتار می کند ، Task Manager خود را برای استفاده از پردازنده های غیر معمول با استفاده از بسیاری از CPU کامپیوتر خود بررسی کنید. اگر یک ماینر را کشف کردید ، فوراً آن را حذف کنید.

  از پرینت اسکرین گرفته تا بررسی گرامر زبان ، برنامه ها و  افزونه های  مرورگرها  باعث می شوند زندگی ما از بسیاری جهات آسان تر شود. اما ماهیت پنهان آنها همچنین تهدید بالقوه ای برای امنیت ما و سیستم ما هستند.

  گزارش های بیشماری از برنامه های افزودنی مرورگر وجود دارد که به غیر از ارائه سرویس مورد انتظار ، نظارت و کپی کردن داده ها برای هکرها را نیز انجام می دهد. بنابراین دفعه بعدی که به یک برنامه افزودنی دسترسی پیدا خواهید کرد ، شرکت یا توسعه دهنده پشت آن را تأیید کنید و بررسی های دوبار را به صورت آنلاین بررسی کنید.

  ” 10 عنوان بعدی نحوه هک کردن کیف پول بیت کوین “

  هک کیف پول

  تکنیک کاملاً شناخته شده ای که شامل هکرها  هم می شود تا نتایج برتر در موتورهای جستجو را با لینک های مشابه به وب سایت های خود جایگزین کند. شما از یک موتور جستجو برای جستجوی وب سایت های رمزنگاری استفاده می کنید ، روی اولین نتایج کلیک کنید و به سایت های کلاهبرداری می روید. زیرا آنها نتایج درست را با URL های سایت خود جایگزین کرده اند.

  بیشتر بخوانید: 4 توصیه جهت امنیت ارزهای دیجیتال

  این روش شامل برنامه ای است که آدرس کیف پول شما را به یکی از کلاهبرداران تغییر می دهد. شما تصمیم می گیرید نوعی رمزنگاری (چه بیت کوین یا اتریوم) را به شخصی منتقل کنید ، آدرس کیف پول آنها را کپی کنید ، آن را در کیف پول خود پیست می کنید و آماده ارسال رمز ارز می شوید. ممکن است متوجه شوید که آدرس با روشی که کپی کرده اید متفاوت است. یک برنامه ویژه مانند CryptoShuffler ، آدرس کیف پول گیرنده را به یکی از کلاهبرداران سایبری تغییر می دهد و شما پول را به آنها منتقل می کنید حتی بدون آنکه متوجه شوید. با  CryptoShuffler ، با انجام این کار بیش از 150،000 دلار سرقت شده است.

  برای جلوگیری از این هک:

  WiFi ممکن است هک شود تا داده هایی را که از طریق شبکه WiFi  ، به هکرها نشان دهد. یک نقص جدی در WPA ، یک پروتکل امنیتی برای روترهای WiFi ، می تواند از این مزیت استفاده کند تا هکرها بتوانند داده هایی را که از طریق شبکه WiFi شما در جریان هستند مشاهده کنند. در هنگام استفاده از WiFi منزل  خود بیشتر  ایمن هستید و البته این امر بیشتر در مورد زمان هایست که از وای فای عمومی و عمدتا رایگان استفاده می کنید . بدون داشتن VPN نباید به حسابهای حساس در WiFi عمومی وارد شوید زیرا در غیر این صورت ، می توانید آنها را به خطر بیاندازید. کاربران WiFi عمومی (فرودگاه ، کافه ، ایستگاه ، و غیره) به ویژه در برابر این آسیب پذیر  تر هستند.

  یک تکنیک دقیق تر شامل کلاهبرداران در هنگام تایپ کردن آن در نوار آدرس مرورگر ، URL را تغییر می دهد. شما شروع به تایپ URL می کنید ، به یک سایت دیگر (یک وب سایت کلاهبرداری) تغییر می کند  و ناگهان به یک وب سایت متفاوت اما به ظاهر یکسان منتهی می شوید. ممکن است این سایت کاملاً یکسان به موضوعی باشد که شما قصد دسترسی به آن را داشته باشید ، بنابراین ممکن است متوجه نشوید که با یک صفحه کلاهبرداری سر و کار دارید.ممکن است وقتی بفهمید که  خیلی دیر شده باشد.

  اگر هنگام نصب برنامه ها بر روی تلفن هوشمند خود مراقب نیستید ، باید به این روش احتیاط کنید. کلاهبرداران می توانند برنامه هایی ایجاد کنند که ظاهراً به شما امکان می دهد در تبادل رمزنگاری شرکت کنید ، اما بعد از مدتی ، متوجه می شوید که با آن چیزی تجارت نمی کنید ، فقط  ارسال پول به حساب کلاهبردار انجام می شود.

  با توجه به محبوبیت رمزنگاری ارزهای مختلف ، افزونه های مرورگر زیادی وجود دارند که ظاهراً  می خواهند تجربه تجارت شما را ارتقا ببخشند. البته  برخی ممکن است این کار را انجام دهند  اما شما باید مراقب موارد کلاهبرداری باشید. آنها می توانند به عنوان بسیار مفید تبلیغ شوند ، بررسی های مثبت مثبت جعلی و هزاران بار بارگیری داشته باشند ، اما ممکن است در واقع آنچه را تایپ می کنید را ضبط کنید. اگر می خواهید به کیف پول خود وارد شوید ، برنامه افزودنی ممکن است آن را ضبط کند و پس از آن اشخاص مخرب اعتبارنامه شما را دارند. پس:

  اخطار امنیتی جعلی مربوط به کیف پول شما می تواند برای شما ارسال شود.  ممکن است ،شما  به صورت ناخواسته بر روی URL در هشدارکلیک می کنید. کلید خصوصی و سایر اطلاعات کیف پول شما به راحتی  در دسترس  هکر قرار بگیرد.

  بیشتر بدانید: آموزش ثبت نام در صرافی Huobi | چگونگی ترید کردن در صرافی هیوبی

  این روش هک کردن شامل هکرهایی است که هشدارهای امنیتی دروغین مربوط به حساب کیف پول شما را با پیوندهای درج شده در پیام ها ارسال می کنند. شما روی پیوند فشار می دهید ، به وب سایت های کلاهبرداری هدایت می شوید ، جزئیات حساب خود را وارد می کنید و ناگهان هکرها به حساب شما دسترسی دارند.

  با داشتن ICO های مختلفی که میلیون ها دلار بودجه دریافت می کنند ، جای تعجب ندارد که احزاب مخرب نیز بخواهند این کار را انجام دهند. با این حال ، به جای ایجاد پروژه های ارزشمندی که بودجه آنها را به دست می آورد ، آنها به سرقت از دیگران متوسل می شوند. در اینجا روش هایی وجود دارد که ICO می تواند قربانی هک شود.

  ” 8 عنوان بعدی نحوه هک کردن کیف پول بیت کوین “

  در یک هک نسبتاً ساده ، یک هکر قادر به سرقت رمزارز 7/4 میلیون دلار از CoinDash ICO بود. در تابستان سال 2017 ، CoinDash میزبان و هاست یک ICO بود. CoinDash برای دریافت هزینه مد نظر ادرس کیف پول خود را برای  ICO   ارسال کرده بود، اما هکر موفق شد آدرس را در کنترل خود تغییر دهد. در طی چند دقیقه این هک برای همه اشکار شد اما  آن چند دقیقه برای هکر کافی بود که مبلغ  7.4 میلیون دلار ارز دیجیتال باارزش سرقت کند.

  یک شرکت رمزگذار پیمانکاری هوشمند Parity در ژوئیه سال 2017 گزارش داد که نرم افزار کیف پول آنها آسیب پذیری دارد و این  اشکال در یک wallet.sol با قرارداد چند امضایی است. اما با انتشار این گزارش ، 30 میلیون دلار اتر به سرقت رفته بود.

  در یک هک بسیار دقیق ، هکرها پیش فروشی را برای پروژه بلاک چین Enigma راه اندازی کردند و موفق به 500،000 دلار دزدی شدند. طرف های مخرب وب سایت پروژه ، لیست پستی و یک حساب سرپرست را به دست اوردند و ایمیل هایی را به نمایندگی از تیم واقعی در پشت این پروژه برای سرمایه گذاران بالقوه ارسال کردند. مردم با تصور اینکه این یک پیش فروش واقعی بود ، شروع به انتقال وجوه کردند ، و نیم میلیون دلار در دست هکرها قرار گرفت.

  یک شرکت رمزنگاری شده با ارز دلار Tether گزارش داد که سیستم های آنها هک شده اند که منجر به سرقت یک توکن شد و به ارزش 30 میلیون دلار بود.

  اپراتورهای یک وب سایت mybtgwallet.com موفق به کلاهبرداری از کاربران مظنون شدند و با 3.3 میلیون دلار ضرر مواجه شدند. به منظور انجام کلاهبرداری ، کلاهبرداران از کاربران خواستند که کلیدهای خصوصی / کلمه  های بازیابی را برای تولید کیف پول  بیت کوین تهیه کنند. وجوه موجود در آن کیف پولها بعدا توسط اپراتورهای سایت سرقت شد.

  بیشتر بدانید: معرفی 10 رمز ارز آینده دار سال 2020 | کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد ؟

  NiceHash ، بازار شناخته شده ماینرها، قربانی هک شد که منجر به سرقت حدود 4700 بیت کوین (به ارزش 78 میلیون دلار) شد. بعداً کشف شد که این اتفاق از طریق کامپیوتر  یکی از کارمندان بوده است و  به هکرها امکان دسترسی به سیستم ها و سرقت بیت کوین را می دهد.همچنین افراد می توانند موبایل شما را برای استخراج بیت کوین هک کنند.برای مطالعه این مطلب به لینک زیر مراجعه کنید.

  هک موبایل برای استخراج

  نتیجه گیری:

  مراقب باشید ، این مهم ترین کار در بازار ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین است.

  ممنون که تا پایان مطلب هک کردن کیف پول بیت کوین با ما همراه بودید

  بیشتر بخوانید:

  سلام کیف پول بلاک چین همسرم هک شده به صورتی که هرچی توش واریز میکنه بلافاصله برداشت میشه . آیا میشه کاری کرد ؟

  سلام خیر،کیف پول جدیدبسازید و باقی مانده را به کیف پول جدید انتقال بدید که بیش از این از شما سرقت نشه

  سلام منم همین مشکل دارم bnb میخرم که بقیه ارز ها رو انتقال بدم پیام دریافت میاد ولی بعد از چند ثانیه غیب میشه

  دوستانی که کیف پولشان هک شده به شماره زیر پیام بدن.خوشحال میشم بتونم کاری واستون انجام بدم
  ۰۹۳۳۰۳۰۶۳۰۳

  کلاهبردار.ب هیچ وجه پیام‌ندید

  خوب ممنون

  سلام آیا آدرس کیف پول مثلا آدرس اتریوم رو کسی داشته باشه میتونه کل کیف پول رو هک کنه؟

  خیر

  سلام
  آیا با انتقال ساتوشی از ولت خود به ولت دیگر خطری برای بیت کوین موجود در ولت من دارد آیا ؟؟///

  سلام از من کلاهبرداری شده من ادرس والت طرف رو دارم میشه کاریش کرد؟؟؟

  خیر

  سلام یعنی چی نه، یعنی ما حتی نباید متوجه بشویم چطور و چه کسی توانسته کیف پولمان که حتی معتبر است رو هک کنه؟ مگه میشه هیچ راهی نباشه، پولای خودتان بود مینشستید نگاه میکردید؟ حداقا باید بفهمیم از کجا یا یه ip چیزی؟ اصلا توسط اطرافیان بوده، یا از راه دور و هکر
  یا شماره حسابی که پولها رو بعدا بهش منتقل میکنه باید مشخص باشه

  دوست عزیز ماهیت ارزهای دیجیتال به همین صورت ناشناس بودن است.تنها راهی که شما دارید این است که با پشتیبانی کیف پول مکاتبه کنید شاید رد شناسایی و پیگیری به شما کمک کنند وگرنه شخصا نمی توانید ردیابی کنید

  سلام‌ خود کیف پولو میشه هک کرد؟ مثلا مبلغو تو کیف پول برد بالا؟

  هک در کیف پول بستگی به امنیت کیف پول دارد …کیف پول های غیر متمرکز امنیت بیشتری را دارند

  سلام یعنی چی نه، یعنی ما حتی نباید متوجه بشویم چطور و چه کسی توانسته کیف پولمان که حتی معتبر است رو هک کنه؟ مگه میشه هیچ راهی نباشه، پولای خودتان بود مینشستید نگاه میکردید؟ حداقا باید بفهمیم از کجا یا یه ip چیزی؟ اصلا توسط اطرافیان بوده، یا از راه دور و هکر
  یا شماره حسابی که پولها رو بعدا بهش منتقل میکنه باید مشخص باشه

  سلام.
  شماره 22 وجود نداشت

  اصلاح شد

  سلام ممکنه اگر ارز جدیدی بخوایم اد کنیم توی تراست (قسمت add custom token) ولت بتونه کیف پول رو هک کنه

  ترجیحا ارزهای معتبر را add نمایید

  سلام دوستان اگه کسی کیف پولش هک شده به شماره زیر پیام بده ……….

  باسلام وقت بخیر من کیف پولم هک شده دارم دیوانه می شم لطفا راهنمایی بفرمایید.

  سلام آقای اشکان احمدی . لطفا یه تماس با من بگیرید یه سوال دارم . ۰۹۳۷۴۲۹۲۷۵۱

  سلام
  اخیرا دوتا اتفاق برای من افتاد. ارز bnbmini رو ادد کردم یه 10 دلار خرید کردم از پنکک سواپ دیدم نیومده و موجودی صفر نشون میده. دوباره یه 10 دلار دیگه خرید کردم اومد به کیف پولم بعد از دو دقیقه متوجه شدم که صفز شد بعد که دیتیل رو بررسی کردم دیدم هر دوبار به ولتم اومده و به فاصله 2دقیقه از کیف پولم به یه ولت دیگه ارسال شده.
  فورا یه ولت دیگه ساختم و هرچی ارز داشتم رو به یه ولت دیگه انتقال دادم.
  تا اینکه دیروز یه ارزی که تازه لیست شده بود و ترند شده بود به نام shibanomic رو به اندازه 10 دلار خرید کردم امروز که اومدم بررسی کنم بببینم چقدر رشد کرده دیدم توی چارت 10 برابر شده و داره میره بالا ولی هرچقدر که قیمتش بالا میرفت تعداد توکنها توی کیف پول من کم میشد بدون اینکه به جایی ارسال بشه . تعداد توکنها توی کیفم به یک پنجم تعدادی که خرید کرده بودم کاهش پیدا کرد . مجبور شدم توکن رو از کیف پول پاک کنم . ولی هنوز ولت جدید باز نکردم . واقعا نمیدونم چیکار کنم . باز هم یه ولت دیگه باز کنم و همه رو انتقال بدم ؟
  اگر کسی تجربه مشابه داره یا اطلاعاتی در این مورد داره لطفا اطلاع رسانی کنه که تا کسانی که نمیدونن بیشتر از این متضرر نشن.
  سپاسگزارم

  سلام استاد شرمنده من احساس میکنم یکی از دوستام رمز تراست والتم را دزدیده ایا اون میتونه با رمز من وارد بشه و ارزهای من را بدزده اگه بدزده میتونم از پلیس فتا اقدام کنم

  سلام. من کیف تراست ولتم هک شده از توش برداشت کردند

  کلاهبرداران تمایل دارند همیشه یک داستان پس زمینه خوب داشته باشند تا به شما بگویند تا شما را وادار به سرمایه گذاری در پلتفرم هایشان کنند. من بیش از 40 هزار دلار به JONELS INVEST برای کمک به سرمایه گذاری در فارکس از دست دادم و کلاهبرداری شدم. اما من پس از تماشای توصیفات آنها در گوگل با JOLLYINVESTIGATORS DOT COM تماس گرفتم. پس از تحقیقات زیادی که توسط JOLLYINVESTIGATERS انجام شد. COM، هم پول سرمایه گذاری شده و هم سود من توسط JOLLY VESTIGATERS به من بازگردانده شد.

  سلام من در یک سایت سرمایه گذاری کردم ولی امکان برداشت نمی‌ده اگه محبت کنی منو راهنمایی کنی چکار کنم شماره تماس میدم پیام بدید تماس میگیرم ممنون
  09128727931

  سلام ببخشید میشه بیشتر توضیح بدید چطور پولت را گرفتی . لطفا راهنمایی کامل کنید . ممنون

  من از صرافی ارز خریدم ولی به کیف پول بلک چین نیومده و با صرافی صحبت کردم گفت ما تراکنش انجام دادایم و به ادرسی که بهمون دادید واریز کردیم ولی من هر چی کیف پول را زیرو کردم چیری نمی ببنم حتی شماره تراکنش را هم در اکسپلورر میزنم اطلاعات کامل تراکنش را میاره ولی به کیف پول نرفته به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه اگر کسی اطلاعات داره کمک کنه ! ممنون

  سلام
  مشکل رایجی هست، با داشتن txid و کد بازیابی کیف پولتون قابل برگشته
  سوالی داشتین در خدمتم

  سلام کیف پول من هک شده شماره ای نیست تماس بگیرم شمابه ایدی من میتونید پیام بدید[email protected]

  به هیچ وجه ارزی ک از دست دادید قابل بازگشت نیس اگ‌کسی گفت میشه دروغه کلاهبرداره

  اگر بستر اشتباه انتخاب شده باشه قابل برگشته

  باید تیکت بزنید به مجموعه ای که از طریق آن انتقال صورت گرفته

  سلام من کلامت امنیتیه تراست ولتمو فراموش کردم راهی برای برگردوندنش وجود داره؟!

  اگر کلید خصوصی تراکنش یا ایمیل بازیابی داشته باشید ممکنه، و اگر نه راهی نداره

  سلام وخسته نباشید .اینکه میگن mnemonic code converterمیشه ١٢کلمه بازیابی رابدست آورد ووارد کیف پول دیگران شد حقیقت دارد لطفا راهنمایی بفرمایید باسپاس فراوان

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  زوم ارز پایگاه جامع اطلاع رسانی و آموزشی- تحلیلی در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین است .این مجموعه با همکاری تیم متخصص می کوشد که در جهت اعتلای دانش فعالین این حوزه گام بردارد و نقش بسزایی را در افزایش کاربرد این تکنولوژی در ایران ایفا نماید.

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  سبد خرید شما خالی است.

  سبد خرید شما خالی است.

  یکی از پایه ها و اصول اساسی اقتصاد این است که وقتی چیزی یا مفهومی بسیار مورد توجه قرار می گیرد و خواهان بسیاری پیدا می کند، آن چیز یا مفهوم با افزایش تقاضا روبرو می شود و افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت می شود. اما مسئله پنهان در این داستان این است که این افزایش تقاضا همزمان با افزایش مخاطب ها می باشد. خود مخاطب در دنیای اقتصاد ارزش بسیار بالایی دارد. مخاطب می تواند یک منبع تبلیغات، محل فروش یا حتی یک محل دزدی خوب باشد! از این رو چندان دور از انتظار نیست با مفاهیمی مانند هک بیت کوین در مسئله بازار ارزهای دیجیتال رو به رو شویم.

  احتمالا این مثال معروف را شنیده باشید که می گویند در زمانی که همه به دنبال طلا بودند آن کسی که بیل می فروخت پولدار شد! این دقیقا مصداق اتفاقی است که امروز در مسئله ارزهای دیجیتال و بیت کوین رخ می دهد.

  با افزایش های چند صد درصدی بیت کوین و توجه بسیاری از مردم به این افزایش قیمت و سودآوری فوق العاده آن در چند ماه گذشته باعث شده است فرصت طلبانی هم درصدد دزدی، کلاهبرداری و … می باشند. شناختن راه های هک بیت کوین و حملات سایبری به بیت کوین می تواند شما را در برابر هکرها و دزدها حفظ کند. از این رو در این مقاله سعی کردیم به این موضوع بپردازیم و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

  هک کیف پول

   

   

  خود ما بارها و بارها در مقالات مختلف گفته ایم که یکی از مزایای اصلی بیت کوین این است که در برابر حملات سایبری و انواع روش های هک مقاوم است. اما آیا این سخن بدین معنی است که کلا هک بیت کوین منتفی است و غیر قابل انجام است؟ در پاسخ به این سوال می توان دو نوع جواب داشت.

  اگر بخواهیم از دید بنیادی به بلاک چین و بیت کوین نگاه کنیم، عملا حملات سایبری به بیت کوین امکان پذیر نیست. چرا که اولا بلاک چین بر اساس سیستم غیر متمرکز و بدون سرور کار می کند. نبود سرور باعث می شود که هکر نتواند اطلاعات را پیدا کند و یا آن را از جایی بدزدد.

  در ضمن این اطلاعات بر اساس کد هش در کنار یک دیگر قرار می گیرند و هر بلوک در زمان تقریبی ده دقیقه ساخته می شود، در ضمن هر بلوک اطلاعاتی باید به تایید ماینرها برسد. این بدان معنی است که یک هکر باید بیش از نیمی از ماینرها را در بازار در اختیار بگیرد تا بتواند یک اطلاعات جعلی را وارد سیستم کند و دزدی خود را انجام دهد. پس عملا داستان هک بیت کوین از این نظر غیر ممکن است.

   

 • گروه انرژی مهستان
 • اما زیاد خوشحال نباشید، داستان اصلی در هک بیتکوین به روش ها مختلف در روی دیگر ماجراست. بیت کوین یک نوع سرمایه و ارز است و برای نگهداری این ارز باید کیف پول داشته باشید. فارغ از این مسئله محلی برای خرید و فروش تحت عنوان صرافی نیز نیاز است.

  بنابراین عملا به جز بلاک چین مفهومی به نام واسطه که انواع کیف پول و صرافی را شامل می شود وجود دارد. برعکس بلاک چین این کیف پول ها و صرافی ها غیر متمرکز نیستند و بر اساس سیستم اینترنت امروزی فعالیت می کنند. این یعنی خطر هک بیت کوین برای این صرافی ها وجود دارد. به معنی بهتر هک بیت کوین یعنی هک کیف پول و صرافی به شیوه های مختلف.(در ادامه توصیه میکنم مقاله انواع بلاک چین را مطالعه نمایید)

   

  همانطور که گفتیم هک بیت کوین تنها و تنها از طریق واسطه های آن که کیف پول و صرافی ها می باشد امکان پذیر است. اما سوال اصلی این است که چگونه؟

  دزدی و کلاهبرداری و به بیان بهتر هک بیت کوین روش های مختلفی دارد که در ادامه به صورت مجزا هر کدام را توضیح می دهیم. اما اگر بخواهیم به حالت کلی بگوییم، تمام روش های هک و دزدی و کلاهبرداری که بر روی سیستم های بانکی وجود داشته و دارد هنوز می تواند روی سیستم های صرافی ها و کیف پول ها اعمال شود.

  در واقع سیستم های بانکی امروز امنیت قوی تری نسبت به انواع کیف پول ها و صرافی ها دارد. بنابراین باید همواره مواظب هک بیت کوین بود. هر ساله نسبت به دزدیده شدن و هک شدن حساب های کاربران کیف پول های معتبر و جهانی شنیده می شود. شناخت راه های هک بیت کوین می تواند شما را در برابر آن معصون کند.

   

   

  شاید سخت ترین و پیچیده ترین هک بیتکوین را هک سرور مرکزی بدانیم. در این حالت هکرها با استفاده از برنامه ها و کرم های خودشان سعی می کنند از لایه های امنیتی و باگ های دفاعی سرور صرافی ها یا کیف پول ها عبور کنند. با دسترسی به سرور ها در واقع هکر توانسته به اطلاعات مهم مشتریان کیف پول و صرافی ها دسترسی داشته باشد. این اطلاعات می تواند شامل تمامی رمزهای خصوص و عمومی، پین کد ها، میزان دارایی و هر اطلاعاتی که فکرش را بکنید باشد.

  اصلی ترین راه مقابله با این نوع هک بیت کوین این است که صرافی ها و کیف پول ها از قوی ترین و به روزترین عوامل دفاعی در برابر مهاجمان استفاده کنند و شما به عنوان مخاطب و مشتری این کیف پول ها و صرافی ها برای دور ماندن از این نوع هک بیت کوین باید سعی کنید ابتدا بهترین و امن ترین این کیف پول و صرافی ها را پیدا کنید و از طرف دیگر بهترین کار ممکن است که شما رمز دو مرحله ای برای کیف پول خود و صرافی فعال کنید.

  در رمز دو مرحله ای اجازه دسترسی به اطلاعات زمانی داده می شود که رمز دوم توسط گوگل وارد شود. این گونه حساب شما تا حد زیادی در برابر هکرها مقاوم می شود. البته هیچ وقت از یاد نبرید که هنوز اطلاعات شما در همان سروری است که مورد تهاجم واقع شده است!(اگر میخواهید درباره کیف پول بیت کوین بیشتر بدانید خواندن این مقاله را به شما توصیه میکنم)

   

   

   

  هدف اگر دزدیدن و پول و سرمایه دیگران باشد راه های ساده تری هم وجود دارد. لزوما نیاز به هک بیت کوین به شکل مستقیم نیست. بسیاری از هکرها با ساخت و ایجاد یک کیف پول تقلبی یا یک صرافی مجازی و غیر واقعی سعی در جذب مخاطبان و سرمایه گذاران دارند. به نوعی در این روش یک نوع تله گذاری انجام می شود!

  سرمایه گذار بیت کوین و تمام دارایی خود را به کیف پول تقلبی یا صرافی غیر واقعی منتقل می کند. در کلام بهتر مخاطب بدون این که بداند خودش دو دستی تمام دارایی خود را به جناب دزد می دهد. یادتان باشد که بیت کوین در انتقال داده ها غیر قابل رهگیری است. همین موضوع کافی است تا هکرها و دزدهای بسیاری درصدد انجام این دست از کلاهبرداری ها باشند.

  با انتقال بیت کوین به حساب تقلبی شما نمی توانید تحت هیچ حالتی فرد را پیدا کنید و از او شکایت کنید. به نوعی با این انتقال مرگ آور باید با بیت کوین های خود خداحافظی کنید.
  پس می بینید که راه ساده تری هم از هک بیتکوین اندروید یا هک بیت کوین با نرم افزار وجود دارد. لزوما نیاز نیست که همیشه از سخت ترین راه ها عبور کرد.

   

   

  باز هم راه ساده تری برای هک بیت کوین وجود دارد! هکر ها و برنامه نویس ها لزوما لازم نیست که یک کیف پول جدید یا صرافی تازه طراحی کنند. مسائل امنیتی باعث شده است که کاربران کمتری به کیف پول ها و صرافی های جدید اعتماد داشته باشند. از این رو دوستان هکر برای این که از قافله عقب نمانند راه ساده تری را برای هک بیت کوین انتخاب کرده اند.
  آن ها با شبیه سازی یک سایت و یک نرم افزار درست مانند یک کیف پول معروف یا یک صرافی معتبر در واقع کاربران را فریب می دهند.

  در کلام ساده تر در این روش هک بیت کوین هکر یا برنامه نویس صفحه ای درست شبیه به صفحه یک صرافی معروف یا یک کیف پول معتبر ایجاد می کند و از آدرسی بسیار نزدیک به آدرس اصلی بهره می برد. شاید تنها یک حرف یا یک کلمه کوچک در این بین تفاوت داشته باشد. این موضوع باعث می شود که کاربران دقت کافی را نداشته باشند و در دام این گونه افراد بیافتند.

   

   

  به طور کلی توجه داشته باشید که بیت کوین در امنیت یک قدم جلوتر از ارزهای فیات و سیستم بانکداری است اما این بدین معنی نیست که عملا هک بیت کوین وجود ندارد. اما روش های هک بیت کوین اندروید یا سایر سیستم عامل ها، هک بیت کوین با نرم افزار و … وجود دارد که هدف اصلی آن ها واسطه هایی مانند کیف پول ها و صرافی هاست.

   

   

  ۱- برای جلوگیری از هک بیت کوین چه کار می توانیم بکنیم؟
  شما به عنوان کاربر و سرمایه گذار برای جلوگیری از هک بیت کوین با نرم افزار باید نسبت به انتخاب کیف پول و صرافی دقت کنید. در هر بار ورود سعی کنید از آدرس اصلی و روتین وارد شوید و نسبت به این آدرس دقیق باشید. سعی کنید از رمزهای محکم تر و دقیق تر بهره ببرید تا کمترین ضرر را از این اتفاقات بخورید.

  ۲- آیا در سال های گذشته شاهد هک بیت کوین بوده ایم؟
  بله در سال ۲۰۲۰ بیشترین میزان دزدی ها و کلاهبرداری ها در دنیای ارزهای دیجیتال رخ داده است. حدود بیست درصد از کل کلاهبرداری ها و هک بیت کوین های انجام گرفته در ارزهای دیجیتال مربوط به سال ۲۰۲۰ است.

  ۳- آیا روزی مسئله هک بیت کوین از بین می رود؟
  شاید با طراحی و ایجاد واسطه های غیر متمرکز از جنس بلاکچین این اتفاق رخ بدهد و عملا دسترسی هکرها و دزد ها از این بازار از بین برود و دیگر شاهد هک بیتکوین نباشیم.

  هک کیف پول

  در صورتی که قصد دارید آموزش کیف پول اتمیک را داشته باشید این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

  سلام و خسته نباشید خدمت شما امکان داره اسکریپت رل ۱۰۰۰۰ سایت فری بیت کوین را به ایمیل من بفرستید ممنونم از زحمات شم

  هک بیت کوین رایگان هم داریم؟ اگر داریم چجوریه واقعا میشه؟

  دوستانی که کیف پولشان هک شده به شماره زیر پیام بدن.خوشحال میشم بتونم کاری واستون انجام بدم.
  ۰۹۳۳۰۳۰۶۳۰۳

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  مشترک نمی شوم
  دریافت همه دیدگاه های این نوشته
  فقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم
  مرا با ایمیل از دیدگاه های آتی این نوشته مطلع کن. همچنین می توانید بدون ارسال دیدگاه مشترک شوید.

  Δ

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  میداس سرمایه به شما کمک می‌کند تا بتوانید در شغل معامله‌گری حرفه‌ای شوید و در این مسیر به‌صورت عملی شما را یاری می‌کند. کار اصلی ما معامله‌گری و آموزش آن است خدمات و آموزشهای ما:
  1.معامله گری در بازارهای بورس ایران(آتی زعفران، بورس اوراق بهادار، طلا)
  2.اکسپرت نویسی و بهینه سازی
  3.مشاوره سرمایه گذاری

  برای اطلاع از جدیدترین دوره‌ها کارگاه‌ها، محصولات آموزشی و فروش‌های ویژه، همین الان ایمیل‌تان را وارد کنید تا به شما خبر بدهیم!

  ایمیل شما با موفقیت به خبرنامه اضافه شد.


  نام کاربری یا آدرس ایمیل *


  گذرواژه *

  مرا به خاطر بسپار

  ورود


  گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟


  آدرس ایمیل *


  گذرواژه *


  عضویت

  هک کیف پول
  هک کیف پول

  خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
  خرید شامپو تریاک

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.