نحوه خرید عرضه اولیه

نحوه خرید عرضه اولیه
نحوه خرید عرضه اولیه

سرفصل‌های این مقاله

برای آنکه با نحوه خرید آنلاین عرضه اولیه آشنا شویم، شاید بد نباشد، ابتدا راجع به عرضه اولیه توضیحاتی بدهیم. عرضه اولیه به زبان ساده، اولین حضور یک شرکت در بازار سرمایه به صورت رسمی است؛ به عبارت دیگر، در عرضه اولیه، سهام یک شرکت برای بار اول در بورس توسط عموم قابل خریداری خواهد بود. یک شرکت برای حضور در بازار بورس، باید مدارک لازم را به سازمان تقدیم و مراحل پذیرش را طی کند تا بتواند مجوز حضور در این بازار را دریافت کند. عرضه‌های اولیه در سال‌های اخیر در بورس تهران، رونق زیادی پیداکرده است. دلیل این امر، رشد قیمتی سهم در روزهای اول عرضه و دست‌یابی به سود بی‌دردسر برای خریداران است؛ زیرا بسیاری از عرضه‌های اولیه برای سرمایه‌گذاران سودده بوده‌اند. با پیشرفت تکنولوژی، معامله در بازار سهام روز به روز آسان‌تر شده و افراد با سطح دانش کمتر نیز می‌توانند به‌ راحتی معاملات خود را انجام دهند. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که لازم است قبل از ورود به بازار بورس، اطلاعات و دانش کافی کسب‌شده و باتجربه مفید اقدام به معامله نماییم. عرضه‌های اولیه معمولاً چندین بار در سال انجام می‌شوند. به عنوان مثال، در ۸ ماهه نخست سال ۱۳۹۸، ۱۴ عرضه اولیه انجام شده است.

به طور کلی سه روش برای قیمت‌گذاری و نحوه عرضه اولیه سهام وجود دارد:

درروش “ثبت دفتری” که هم‌اکنون مورداستفاده است، قیمت سهام شرکت طی فرآیندی از طریق بازاریابی، جمع‌آوری سفارشات خرید و قیمت‌های پیشنهادی و برآورد میزان تقاضا، مشخص می‌شود. سپس کف و سقفی برای قیمت و حجم مشخصی برای سفارش در نظر گرفته می‌شود. ازجمله مزایایی که برای این روش می‌توان عنوان کرد، عدالت تخصیص عرضه اولیه است؛ زیرابه هر کد تعداد یکسانی اختصاص می‌یابد و اولویت باکسانی است که قیمت بالاتری ثبت کرده‌اند. این امر رقابتی را برای رشد قیمتی سهم فراهم می‌کند و از هرج و مرج جلوگیری می‌کند. این روش چندین سال است که مورداستفاده قرار می‌گیرد و نسبت به روش حراج که درگذشته استفاده می‌شد آسان‌تر و کم دردسرتر است.نحوه خرید عرضه اولیه

درروش “حراج”، سهام به شخصی تعلق می‌گیرد که بیشترین قیمت را ثبت کرده است. درواقع مزایده‌ای برای فروش سهام برگزار می‌شود. این روش برای عرضه اوراق دولتی و همچنین اوراق خصوصی‌سازی‌هایی که مجبور هستند تغییر ماهیت مالکیتی سهام بدهند، مفیدتر است.

در “عرضه عمومی به قیمت ثابت”، قیمت ثابت و مشخصی اعلام می‌گردد و خریداران همان قیمت را ثبت می‌کنند. این روش یکی از روش‌های قدیمی عرضه به شمار می‌آید. در برخی کشورها از روش‌های ترکیبی نظیر حراج-عرضه عمومی به روش قیمت ثابت یا عرضه عمومی به روش گشایش و یا عرضه عمومی به روش ثبت سفارش (روش مرسوم در ایران) نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به اینکه مدتی است از روش ثبت سفارش برای خرید آنلاین عرضه اولیه استفاده می‌شود، به توضیح این روش می‌پردازیم. به منظور عرضه اولیه به روش ثبت سفارش، مدیر عرضه باید حداقل ۷ روز کاری قبل از آغـاز ثبت سفارش، گزارشی شامل اطلاعات مشخصات مدیر عرضه، تاریخ ثبت سفارش، کـف قیمـت و دامنه قیمت در ثبت سفارش، تعداد سهام قابل‌عرضه و سـقف تعهـد خریـد، اعضـای گـروه متعهدین و تعهدات ایشان را مطابق فرم بورس پـس از تأییـد ناشـر پذیرفته‌شده، سـهامداران عمـده عرضه‌کننده و مدیر عرضه به بورس ارسال نماید. بورس، پس از موافقت باعرضه اولیه، این اطلاعـات را در اطلاعیه عرضه اولیه قید نموده و حداقل ۲ روز کاری قبل از ثبت سفارش منتشر می‌نماید (دامنه قیمت نمی‌تواند بیشتر از ۲۰ درصد بالاتر از کف قیمت پیشنهادی باشد). پس از انتشار اطلاعیه عرضه اولیه و مشخص شدن زمان عرضه اولیه، باید منتظر اعلام ساعت دقیق در روز عرضه از طریق اطلاعیه‌های پیام ناظر بازار باشیم. پس از آنکه زمان دقیق عرضه اولیه مشخص شد، می‌توانیم با مراجعه به صفحه آنلاین کارگزاری که در آن معامله می‌کنیم، سفارش خود را ثبت کنیم. مزیت روش ثبت سفارش آن است که نیازی نیست خریداران سهام، در یک‌لحظه سفارش را وارد سیستم کنند و نوبت ارسال سفارش مهم نیست. حجم ارسالی نیز میزان مشخصی است و هر کد معاملاتی بیش از حجم اعلام‌شده نمی‌تواند سهم خریداری کند. نکته مهم دیگر آن است که هر کد معاملاتی در هر عرضه اولیه فقط یک‌بار می‌تواند ثبت سفارش داشته باشد. آنچه در این روش اهمیت دارد، قیمت ثبت‌شده است.

 • اعتلا
 • هرچه قیمت ثبت شده به قیمت کشف‌شده نزدیک‌تر باشد، احتمال تخصیص سهم به سهامدار بیشتر است. به عنوان مثال در عرضه اولیه “وآوا” بازه قیمتی ۲۱۰ تا ۲۱۶ تومان اعلام شد. قیمت کشف‌شده ۲۱۶ تومان بود. شخصی که سقف قیمتی را مدنظر قرارداد و ثبت سفارش انجام داد موفق به خرید این سهم شد. طبق تجربیات، با توجه به خیل عظیم شرکت‌کنندگان در عرضه اولیه و رقابت تنگانگ، بهتر است سقف قیمتی مدنظر باشد تا خرید انجام شود؛ بنابراین کسانی که قیمت خرید را در حداکثر قرار ندهند به احتمال زیاد صاحب سهام نخواهند شد. در مورد بازه زمانی ثبت سفارش نیز، دست سهامدار باز گذاشته‌شده تا با دقت و آرامش سفارش خود را ثبت نماید. به عنوان مثال اگر بازه زمانی اعلام‌شده بین ۱۰ صبح تا ۱۲ باشد، سهامدار در فاصله این ۲ ساعت می‌تواند به سامانه آنلاین خود مراجعه کند و حجم و قیمت مدنظر خود را ثبت کند. قبل و بعد از این زمان، وی مجاز به ثبت سفارش نیست و خریدی صورت نمی‌گیرد. اختصاص سهم در عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ دیگر براساس اولویت زمانی ثبت سفارش نیست. شخصی که در ساعت ۱۰ سفارش ثبت کرده نسبت به کسی که ساعت ۱۲ ثبت سفارش انجام داده، هیچ اولویتی در تخصیص سهام ندارد. در مورد چگونگی تخصیص سهام چند حالت ممکن است پیش بیاید:

  قیمت پایانی سهم همان سقف قیمت خواهد بود ولی نحوه تخصیص به کدهای افراد به این‌صورت است که تعداد حداقلی را مشخص، و از اولین تا آخرین سفارش، عرضه انجام شده و دوباره از ابتدا تا انتها تکرار می‌شود تا میزان سهم مشخص به اتمام برسد؛ مثلاً اگر محدودیت حجمی ۱۰۰۰ سهم باشد و ۲۰۰۰۰ کد داشته باشیم، حداقل حجمی تعیین می‌شود (۱۰۰ تا)، به همه کدها ابتدا ۱۰۰ عدد سهم داده می‌شود و آن‌قدر این کار انجام می‌شود تا سهام‌ها به پایان برسد. پس در این مرحله اگر قیمت کف را انتخاب کرده باشید به شما سهمی تعلق نمی‌گیرد.

  در این شرایط براساس اولویت قیمتی از بالاترین تقاضا تا کف قیمتی عرضه می‌شود و قیمت پایانی به همان روش میانگین موزون قیمت تخصیص‌یافته در بازار عادی خواهد بود.

  در این شرایط ابتدا با توجه به اولویت سفارشات براساس قیمت آن‌ها، سهم‌ها از بالاترین قیمت به سمت پایین‌ترین قیمت عرضه می‌شود، سپس اگر در پایین‌ترین قیمت، حجم سفارشات بیش از تعداد سهام باقیمانده باشد دقیقاً به روشی که در وضعیت اول اشاره شد، با حداقلی مشخص سهام باقیمانده اختصاص می‌یابد.

  ولی به گونه‌ای باشد که پس از اعمال تمام یا بخشی از تعهد خرید، کل سهام قابل‌عرضه معامله شود، در صورتی که ایفای تعهد خرید حداقل به میزان ۵۰ درصد کل تعهد و بیش از ۱۰ درصد کل سهام قابل‌عرضه باشد، قیمت عرضه معادل قیمت کف خواهد بود. اگر حجم خریدار از تعداد سهام قابل‌عرضه کمتر باشد سهم باقیمانده را متعهد خرید باید خریداری نماید.

  با اعمال تعهد خرید هم کل سهام قابل‌عرضه معامله نشود، عرضه انجام نمی‌شود. در این‌صورت عرضه شکست‌خورده و باید باقیمت پایین‌تری مجدداً اطلاعیه عرضه اعلام گردد. حال که شمای کلی از عرضه اولیه، روش‌های آن و جزئیات ثبت سفارش ارائه شد.

  معمولاً اطلاعیه‌های عرضه اولیه از طریق سایت سازمان یا فرابورس اطلاع‌رسانی می‌شوند. نکاتی که لازم است در این اطلاعیه به آن توجه کنید، حداکثر حجم سفارش، بازه قیمتی و تاریخ عرضه اولیه است.

  در روز موعود، از طریق سایت www.tsetmc.com و مطالعه پیام‌های ناظر بازار می‌توانید از بازه زمانی موردنظر برای ثبت سفارش اطلاع پیدا کنید. اطلاعیه‌های ناظر بازار به شکل یک اعلام کوچک در گوشه سمت چپ و پایین صفحه‌نمایش داده می‌شود. البته از طریق سامانه آنلاین خود نیز می‌توانید اطلاعات پیام ناظر را ببینید.

  با دانستن حجم درخواستی و بازه قیمتی اعلام‌شده، می‌توانید مبلغ تقریبی موردنیاز جهت خرید آنلاین عرضه اولیه سهام را محاسبه نمایید و حساب خود را به آن میزان شارژ کنید. بدین‌صورت که حجم موردنظر را در سقف قیمت درخواستی ضرب نمایید. البته این مبلغ بدون احتساب کارمزد است و برای محاسبه دقیق‌تر لازم است از ماشین‌حساب بورسی استفاده نمایید. بهتر است افزایش موجودی را، به روز عرضه اولیه موکول نکرده و در روزهای پیشین این کار را انجام دهید؛ زیرا با توجه به رقابت زیاد شرکت‌کنندگان، احتمال شلوغی آنلاین‌ها و اتلاف وقت برای شارژ حساب وجود دارد. عده‌ای از سهامداران، از طریق فروش سهام دیگر با افزایش موجودی در همان روز عرضه اولیه، قصد فراهم کردن موجودی موردنیاز رادارند که بهتر است این کار را انجام ندهند.

  با توجه به امکانات سامانه معاملاتی، ثبت سفارش متفاوت است. در برخی از سامانه‌های معاملاتی، گزینه خرید آنلاین عرضه اولیه وجود دارد که شما با کلیک روی آن می‌توانید، حجم موردنظر، قیمت موردنظر را ثبت کنید. در سایر سامانه‌های معاملاتی، لازم است از گزینه جستجو استفاده نمایید و نماد شرکت موردنظر برای خرید آنلاین عرضه اولیه را تایپ کنید و مانند دیگر معاملات سهام، قیمت و حجم را وارد نموده و ثبت نهایی کنید. پس از ارسال سفارش، باید پیغام موفقیت‌آمیز بودن ارسال سفارش را ببینید. برای اطمینان از ارسال شدن سفارش، می‌توانید لیست سفارشات را بررسی کنید. با بستن صفحه آنلاین، سفارش شما باقی می‌ماند و مشکلی برای آن پیش نمی‌آید.

  معمولاً، تخصیص سهام عرضه اولیه تا ساعت ۱۶ همان روز پایان می‌یابد و شما با مراجعه به پنل معاملاتی خود می‌توانید سفارش معامله‌شده خود را مشاهده نمایید. درروش ثبت سفارش به هر نفر، حجم مشخصی تخصیص می‌یابد بنابراین با افزایش تعداد شرکت‌کنندگان از سهمیه هر شخص کاسته خواهد شد و الزاماً به میزان حداکثر حجم ثبت شده، تخصیص صورت نمی‌گیرد.

  روشی که بیان شد، خرید آنلاین عرضه اولیه به روش آنلاین از طریق ثبت سفارش بود. البته که روش‌های دیگر نیز وجود دارد. در برخی سامانه‌های معاملاتی، صرفاً لازم است به اندازه موردنیاز برای عرضه اولیه در حساب شما موجودی باشد تا به صورت خودکار خرید انجام شود؛ بنابراین نیازی نیست مراحل بالا طی شده و ثبت سفارش انجام شود. همچنین شما قادر خواهید بود با ثبت سفارش آفلاین، از کارگزار بخواهید عرضه اولیه را برای شما بخرد. این کار را در روزهای قبل از عرضه اولیه با ثبت در سامانه معاملاتی می‌توانید انجام دهید.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: برای انجام معامله در بایننس حتما با آی پی خارج از ایران (کشورهایی مثل ترکیه، فنلاند، سنگاپور و روسیه) وارد شوید!

  با سلام و عرض ادب.
  اینکه تعداد محدودی حجم به صورت خودکار یا ثبت سفارش در موعد عرضه بخریم.چه فایدهای دارد وقتی در روزهای بعدی صف خرید انقدر بالاست که امکان خرید حجم مورد نظر تا مدتها وجود ندارد؟!! آیا ترفندی وجود دارد که به راحته بعد از روز عرضه اولیه بتوانیم حجم مورد نظر خود را خرید کنیم؟

  باسلام دوست عزیز
  راهکار این موضوع ثبت سفارش سرخطی است البته با توجه به مشکلات موجود در کارگزاری ها معمولا موفقیت کمی حاصل می شود

  سلام خیلی ممنون برای مطالب مفید
  برای اپال حالت چهارم اتفاق افتاد؟ یعنی اگه قیمت های پایین تر از سقف رو هم کسی میزد سهم بهش میرسید؟

  باسلام دوست عزیز
  سهام بر اساس تقاضا تقسیم می شود. اگر تعداد متقاضی سقف قیمت تمام شود نوبت به درخواستهای بعدی می رسد

  سلام وقت به خیر
  اینکه مثلا امروز، چهارشنبه، عرضه اولیه اپال انجام و سفارش گیری شد و پیام ناظر اومده که از شنبه هر کد بیشتر از ده هزار سهم نمیتونه معامله کنه برای چی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا برای همه عرضه های اولیه یه همچین سقفی از نظر تعداد سهامی که میشه خرید وجود دارد و اعلام میشه؟؟؟؟؟؟؟

  باسلام دوست عزیز
  با نظر ناظر بازار امکان دارد

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  سرفصل‌های این مقاله

  برای آنکه با نحوه خرید آنلاین عرضه اولیه آشنا شویم، شاید بد نباشد، ابتدا راجع به عرضه اولیه توضیحاتی بدهیم. عرضه اولیه به زبان ساده، اولین حضور یک شرکت در بازار سرمایه به صورت رسمی است؛ به عبارت دیگر، در عرضه اولیه، سهام یک شرکت برای بار اول در بورس توسط عموم قابل خریداری خواهد بود. یک شرکت برای حضور در بازار بورس، باید مدارک لازم را به سازمان تقدیم و مراحل پذیرش را طی کند تا بتواند مجوز حضور در این بازار را دریافت کند. عرضه‌های اولیه در سال‌های اخیر در بورس تهران، رونق زیادی پیداکرده است. دلیل این امر، رشد قیمتی سهم در روزهای اول عرضه و دست‌یابی به سود بی‌دردسر برای خریداران است؛ زیرا بسیاری از عرضه‌های اولیه برای سرمایه‌گذاران سودده بوده‌اند. با پیشرفت تکنولوژی، معامله در بازار سهام روز به روز آسان‌تر شده و افراد با سطح دانش کمتر نیز می‌توانند به‌ راحتی معاملات خود را انجام دهند. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که لازم است قبل از ورود به بازار بورس، اطلاعات و دانش کافی کسب‌شده و باتجربه مفید اقدام به معامله نماییم. عرضه‌های اولیه معمولاً چندین بار در سال انجام می‌شوند. به عنوان مثال، در ۸ ماهه نخست سال ۱۳۹۸، ۱۴ عرضه اولیه انجام شده است.

  به طور کلی سه روش برای قیمت‌گذاری و نحوه عرضه اولیه سهام وجود دارد:

  درروش “ثبت دفتری” که هم‌اکنون مورداستفاده است، قیمت سهام شرکت طی فرآیندی از طریق بازاریابی، جمع‌آوری سفارشات خرید و قیمت‌های پیشنهادی و برآورد میزان تقاضا، مشخص می‌شود. سپس کف و سقفی برای قیمت و حجم مشخصی برای سفارش در نظر گرفته می‌شود. ازجمله مزایایی که برای این روش می‌توان عنوان کرد، عدالت تخصیص عرضه اولیه است؛ زیرابه هر کد تعداد یکسانی اختصاص می‌یابد و اولویت باکسانی است که قیمت بالاتری ثبت کرده‌اند. این امر رقابتی را برای رشد قیمتی سهم فراهم می‌کند و از هرج و مرج جلوگیری می‌کند. این روش چندین سال است که مورداستفاده قرار می‌گیرد و نسبت به روش حراج که درگذشته استفاده می‌شد آسان‌تر و کم دردسرتر است.نحوه خرید عرضه اولیه

  درروش “حراج”، سهام به شخصی تعلق می‌گیرد که بیشترین قیمت را ثبت کرده است. درواقع مزایده‌ای برای فروش سهام برگزار می‌شود. این روش برای عرضه اوراق دولتی و همچنین اوراق خصوصی‌سازی‌هایی که مجبور هستند تغییر ماهیت مالکیتی سهام بدهند، مفیدتر است.

  در “عرضه عمومی به قیمت ثابت”، قیمت ثابت و مشخصی اعلام می‌گردد و خریداران همان قیمت را ثبت می‌کنند. این روش یکی از روش‌های قدیمی عرضه به شمار می‌آید. در برخی کشورها از روش‌های ترکیبی نظیر حراج-عرضه عمومی به روش قیمت ثابت یا عرضه عمومی به روش گشایش و یا عرضه عمومی به روش ثبت سفارش (روش مرسوم در ایران) نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

  با توجه به اینکه مدتی است از روش ثبت سفارش برای خرید آنلاین عرضه اولیه استفاده می‌شود، به توضیح این روش می‌پردازیم. به منظور عرضه اولیه به روش ثبت سفارش، مدیر عرضه باید حداقل ۷ روز کاری قبل از آغـاز ثبت سفارش، گزارشی شامل اطلاعات مشخصات مدیر عرضه، تاریخ ثبت سفارش، کـف قیمـت و دامنه قیمت در ثبت سفارش، تعداد سهام قابل‌عرضه و سـقف تعهـد خریـد، اعضـای گـروه متعهدین و تعهدات ایشان را مطابق فرم بورس پـس از تأییـد ناشـر پذیرفته‌شده، سـهامداران عمـده عرضه‌کننده و مدیر عرضه به بورس ارسال نماید. بورس، پس از موافقت باعرضه اولیه، این اطلاعـات را در اطلاعیه عرضه اولیه قید نموده و حداقل ۲ روز کاری قبل از ثبت سفارش منتشر می‌نماید (دامنه قیمت نمی‌تواند بیشتر از ۲۰ درصد بالاتر از کف قیمت پیشنهادی باشد). پس از انتشار اطلاعیه عرضه اولیه و مشخص شدن زمان عرضه اولیه، باید منتظر اعلام ساعت دقیق در روز عرضه از طریق اطلاعیه‌های پیام ناظر بازار باشیم. پس از آنکه زمان دقیق عرضه اولیه مشخص شد، می‌توانیم با مراجعه به صفحه آنلاین کارگزاری که در آن معامله می‌کنیم، سفارش خود را ثبت کنیم. مزیت روش ثبت سفارش آن است که نیازی نیست خریداران سهام، در یک‌لحظه سفارش را وارد سیستم کنند و نوبت ارسال سفارش مهم نیست. حجم ارسالی نیز میزان مشخصی است و هر کد معاملاتی بیش از حجم اعلام‌شده نمی‌تواند سهم خریداری کند. نکته مهم دیگر آن است که هر کد معاملاتی در هر عرضه اولیه فقط یک‌بار می‌تواند ثبت سفارش داشته باشد. آنچه در این روش اهمیت دارد، قیمت ثبت‌شده است.

 • شرکت های بورسی انبوه سازی
 • هرچه قیمت ثبت شده به قیمت کشف‌شده نزدیک‌تر باشد، احتمال تخصیص سهم به سهامدار بیشتر است. به عنوان مثال در عرضه اولیه “وآوا” بازه قیمتی ۲۱۰ تا ۲۱۶ تومان اعلام شد. قیمت کشف‌شده ۲۱۶ تومان بود. شخصی که سقف قیمتی را مدنظر قرارداد و ثبت سفارش انجام داد موفق به خرید این سهم شد. طبق تجربیات، با توجه به خیل عظیم شرکت‌کنندگان در عرضه اولیه و رقابت تنگانگ، بهتر است سقف قیمتی مدنظر باشد تا خرید انجام شود؛ بنابراین کسانی که قیمت خرید را در حداکثر قرار ندهند به احتمال زیاد صاحب سهام نخواهند شد. در مورد بازه زمانی ثبت سفارش نیز، دست سهامدار باز گذاشته‌شده تا با دقت و آرامش سفارش خود را ثبت نماید. به عنوان مثال اگر بازه زمانی اعلام‌شده بین ۱۰ صبح تا ۱۲ باشد، سهامدار در فاصله این ۲ ساعت می‌تواند به سامانه آنلاین خود مراجعه کند و حجم و قیمت مدنظر خود را ثبت کند. قبل و بعد از این زمان، وی مجاز به ثبت سفارش نیست و خریدی صورت نمی‌گیرد. اختصاص سهم در عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ دیگر براساس اولویت زمانی ثبت سفارش نیست. شخصی که در ساعت ۱۰ سفارش ثبت کرده نسبت به کسی که ساعت ۱۲ ثبت سفارش انجام داده، هیچ اولویتی در تخصیص سهام ندارد. در مورد چگونگی تخصیص سهام چند حالت ممکن است پیش بیاید:

  قیمت پایانی سهم همان سقف قیمت خواهد بود ولی نحوه تخصیص به کدهای افراد به این‌صورت است که تعداد حداقلی را مشخص، و از اولین تا آخرین سفارش، عرضه انجام شده و دوباره از ابتدا تا انتها تکرار می‌شود تا میزان سهم مشخص به اتمام برسد؛ مثلاً اگر محدودیت حجمی ۱۰۰۰ سهم باشد و ۲۰۰۰۰ کد داشته باشیم، حداقل حجمی تعیین می‌شود (۱۰۰ تا)، به همه کدها ابتدا ۱۰۰ عدد سهم داده می‌شود و آن‌قدر این کار انجام می‌شود تا سهام‌ها به پایان برسد. پس در این مرحله اگر قیمت کف را انتخاب کرده باشید به شما سهمی تعلق نمی‌گیرد.

  در این شرایط براساس اولویت قیمتی از بالاترین تقاضا تا کف قیمتی عرضه می‌شود و قیمت پایانی به همان روش میانگین موزون قیمت تخصیص‌یافته در بازار عادی خواهد بود.

  در این شرایط ابتدا با توجه به اولویت سفارشات براساس قیمت آن‌ها، سهم‌ها از بالاترین قیمت به سمت پایین‌ترین قیمت عرضه می‌شود، سپس اگر در پایین‌ترین قیمت، حجم سفارشات بیش از تعداد سهام باقیمانده باشد دقیقاً به روشی که در وضعیت اول اشاره شد، با حداقلی مشخص سهام باقیمانده اختصاص می‌یابد.

  ولی به گونه‌ای باشد که پس از اعمال تمام یا بخشی از تعهد خرید، کل سهام قابل‌عرضه معامله شود، در صورتی که ایفای تعهد خرید حداقل به میزان ۵۰ درصد کل تعهد و بیش از ۱۰ درصد کل سهام قابل‌عرضه باشد، قیمت عرضه معادل قیمت کف خواهد بود. اگر حجم خریدار از تعداد سهام قابل‌عرضه کمتر باشد سهم باقیمانده را متعهد خرید باید خریداری نماید.

  با اعمال تعهد خرید هم کل سهام قابل‌عرضه معامله نشود، عرضه انجام نمی‌شود. در این‌صورت عرضه شکست‌خورده و باید باقیمت پایین‌تری مجدداً اطلاعیه عرضه اعلام گردد. حال که شمای کلی از عرضه اولیه، روش‌های آن و جزئیات ثبت سفارش ارائه شد.

  معمولاً اطلاعیه‌های عرضه اولیه از طریق سایت سازمان یا فرابورس اطلاع‌رسانی می‌شوند. نکاتی که لازم است در این اطلاعیه به آن توجه کنید، حداکثر حجم سفارش، بازه قیمتی و تاریخ عرضه اولیه است.

  در روز موعود، از طریق سایت www.tsetmc.com و مطالعه پیام‌های ناظر بازار می‌توانید از بازه زمانی موردنظر برای ثبت سفارش اطلاع پیدا کنید. اطلاعیه‌های ناظر بازار به شکل یک اعلام کوچک در گوشه سمت چپ و پایین صفحه‌نمایش داده می‌شود. البته از طریق سامانه آنلاین خود نیز می‌توانید اطلاعات پیام ناظر را ببینید.

  با دانستن حجم درخواستی و بازه قیمتی اعلام‌شده، می‌توانید مبلغ تقریبی موردنیاز جهت خرید آنلاین عرضه اولیه سهام را محاسبه نمایید و حساب خود را به آن میزان شارژ کنید. بدین‌صورت که حجم موردنظر را در سقف قیمت درخواستی ضرب نمایید. البته این مبلغ بدون احتساب کارمزد است و برای محاسبه دقیق‌تر لازم است از ماشین‌حساب بورسی استفاده نمایید. بهتر است افزایش موجودی را، به روز عرضه اولیه موکول نکرده و در روزهای پیشین این کار را انجام دهید؛ زیرا با توجه به رقابت زیاد شرکت‌کنندگان، احتمال شلوغی آنلاین‌ها و اتلاف وقت برای شارژ حساب وجود دارد. عده‌ای از سهامداران، از طریق فروش سهام دیگر با افزایش موجودی در همان روز عرضه اولیه، قصد فراهم کردن موجودی موردنیاز رادارند که بهتر است این کار را انجام ندهند.

  با توجه به امکانات سامانه معاملاتی، ثبت سفارش متفاوت است. در برخی از سامانه‌های معاملاتی، گزینه خرید آنلاین عرضه اولیه وجود دارد که شما با کلیک روی آن می‌توانید، حجم موردنظر، قیمت موردنظر را ثبت کنید. در سایر سامانه‌های معاملاتی، لازم است از گزینه جستجو استفاده نمایید و نماد شرکت موردنظر برای خرید آنلاین عرضه اولیه را تایپ کنید و مانند دیگر معاملات سهام، قیمت و حجم را وارد نموده و ثبت نهایی کنید. پس از ارسال سفارش، باید پیغام موفقیت‌آمیز بودن ارسال سفارش را ببینید. برای اطمینان از ارسال شدن سفارش، می‌توانید لیست سفارشات را بررسی کنید. با بستن صفحه آنلاین، سفارش شما باقی می‌ماند و مشکلی برای آن پیش نمی‌آید.

  معمولاً، تخصیص سهام عرضه اولیه تا ساعت ۱۶ همان روز پایان می‌یابد و شما با مراجعه به پنل معاملاتی خود می‌توانید سفارش معامله‌شده خود را مشاهده نمایید. درروش ثبت سفارش به هر نفر، حجم مشخصی تخصیص می‌یابد بنابراین با افزایش تعداد شرکت‌کنندگان از سهمیه هر شخص کاسته خواهد شد و الزاماً به میزان حداکثر حجم ثبت شده، تخصیص صورت نمی‌گیرد.

  روشی که بیان شد، خرید آنلاین عرضه اولیه به روش آنلاین از طریق ثبت سفارش بود. البته که روش‌های دیگر نیز وجود دارد. در برخی سامانه‌های معاملاتی، صرفاً لازم است به اندازه موردنیاز برای عرضه اولیه در حساب شما موجودی باشد تا به صورت خودکار خرید انجام شود؛ بنابراین نیازی نیست مراحل بالا طی شده و ثبت سفارش انجام شود. همچنین شما قادر خواهید بود با ثبت سفارش آفلاین، از کارگزار بخواهید عرضه اولیه را برای شما بخرد. این کار را در روزهای قبل از عرضه اولیه با ثبت در سامانه معاملاتی می‌توانید انجام دهید.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: برای انجام معامله در بایننس حتما با آی پی خارج از ایران (کشورهایی مثل ترکیه، فنلاند، سنگاپور و روسیه) وارد شوید!

  با سلام و عرض ادب.
  اینکه تعداد محدودی حجم به صورت خودکار یا ثبت سفارش در موعد عرضه بخریم.چه فایدهای دارد وقتی در روزهای بعدی صف خرید انقدر بالاست که امکان خرید حجم مورد نظر تا مدتها وجود ندارد؟!! آیا ترفندی وجود دارد که به راحته بعد از روز عرضه اولیه بتوانیم حجم مورد نظر خود را خرید کنیم؟

  باسلام دوست عزیز
  راهکار این موضوع ثبت سفارش سرخطی است البته با توجه به مشکلات موجود در کارگزاری ها معمولا موفقیت کمی حاصل می شود

  سلام خیلی ممنون برای مطالب مفید
  برای اپال حالت چهارم اتفاق افتاد؟ یعنی اگه قیمت های پایین تر از سقف رو هم کسی میزد سهم بهش میرسید؟

  باسلام دوست عزیز
  سهام بر اساس تقاضا تقسیم می شود. اگر تعداد متقاضی سقف قیمت تمام شود نوبت به درخواستهای بعدی می رسد

  سلام وقت به خیر
  اینکه مثلا امروز، چهارشنبه، عرضه اولیه اپال انجام و سفارش گیری شد و پیام ناظر اومده که از شنبه هر کد بیشتر از ده هزار سهم نمیتونه معامله کنه برای چی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا برای همه عرضه های اولیه یه همچین سقفی از نظر تعداد سهامی که میشه خرید وجود دارد و اعلام میشه؟؟؟؟؟؟؟

  باسلام دوست عزیز
  با نظر ناظر بازار امکان دارد

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  سرفصل‌های این مقاله

  برای آنکه با نحوه خرید آنلاین عرضه اولیه آشنا شویم، شاید بد نباشد، ابتدا راجع به عرضه اولیه توضیحاتی بدهیم. عرضه اولیه به زبان ساده، اولین حضور یک شرکت در بازار سرمایه به صورت رسمی است؛ به عبارت دیگر، در عرضه اولیه، سهام یک شرکت برای بار اول در بورس توسط عموم قابل خریداری خواهد بود. یک شرکت برای حضور در بازار بورس، باید مدارک لازم را به سازمان تقدیم و مراحل پذیرش را طی کند تا بتواند مجوز حضور در این بازار را دریافت کند. عرضه‌های اولیه در سال‌های اخیر در بورس تهران، رونق زیادی پیداکرده است. دلیل این امر، رشد قیمتی سهم در روزهای اول عرضه و دست‌یابی به سود بی‌دردسر برای خریداران است؛ زیرا بسیاری از عرضه‌های اولیه برای سرمایه‌گذاران سودده بوده‌اند. با پیشرفت تکنولوژی، معامله در بازار سهام روز به روز آسان‌تر شده و افراد با سطح دانش کمتر نیز می‌توانند به‌ راحتی معاملات خود را انجام دهند. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که لازم است قبل از ورود به بازار بورس، اطلاعات و دانش کافی کسب‌شده و باتجربه مفید اقدام به معامله نماییم. عرضه‌های اولیه معمولاً چندین بار در سال انجام می‌شوند. به عنوان مثال، در ۸ ماهه نخست سال ۱۳۹۸، ۱۴ عرضه اولیه انجام شده است.

  به طور کلی سه روش برای قیمت‌گذاری و نحوه عرضه اولیه سهام وجود دارد:

  درروش “ثبت دفتری” که هم‌اکنون مورداستفاده است، قیمت سهام شرکت طی فرآیندی از طریق بازاریابی، جمع‌آوری سفارشات خرید و قیمت‌های پیشنهادی و برآورد میزان تقاضا، مشخص می‌شود. سپس کف و سقفی برای قیمت و حجم مشخصی برای سفارش در نظر گرفته می‌شود. ازجمله مزایایی که برای این روش می‌توان عنوان کرد، عدالت تخصیص عرضه اولیه است؛ زیرابه هر کد تعداد یکسانی اختصاص می‌یابد و اولویت باکسانی است که قیمت بالاتری ثبت کرده‌اند. این امر رقابتی را برای رشد قیمتی سهم فراهم می‌کند و از هرج و مرج جلوگیری می‌کند. این روش چندین سال است که مورداستفاده قرار می‌گیرد و نسبت به روش حراج که درگذشته استفاده می‌شد آسان‌تر و کم دردسرتر است.نحوه خرید عرضه اولیه

  درروش “حراج”، سهام به شخصی تعلق می‌گیرد که بیشترین قیمت را ثبت کرده است. درواقع مزایده‌ای برای فروش سهام برگزار می‌شود. این روش برای عرضه اوراق دولتی و همچنین اوراق خصوصی‌سازی‌هایی که مجبور هستند تغییر ماهیت مالکیتی سهام بدهند، مفیدتر است.

  در “عرضه عمومی به قیمت ثابت”، قیمت ثابت و مشخصی اعلام می‌گردد و خریداران همان قیمت را ثبت می‌کنند. این روش یکی از روش‌های قدیمی عرضه به شمار می‌آید. در برخی کشورها از روش‌های ترکیبی نظیر حراج-عرضه عمومی به روش قیمت ثابت یا عرضه عمومی به روش گشایش و یا عرضه عمومی به روش ثبت سفارش (روش مرسوم در ایران) نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

  با توجه به اینکه مدتی است از روش ثبت سفارش برای خرید آنلاین عرضه اولیه استفاده می‌شود، به توضیح این روش می‌پردازیم. به منظور عرضه اولیه به روش ثبت سفارش، مدیر عرضه باید حداقل ۷ روز کاری قبل از آغـاز ثبت سفارش، گزارشی شامل اطلاعات مشخصات مدیر عرضه، تاریخ ثبت سفارش، کـف قیمـت و دامنه قیمت در ثبت سفارش، تعداد سهام قابل‌عرضه و سـقف تعهـد خریـد، اعضـای گـروه متعهدین و تعهدات ایشان را مطابق فرم بورس پـس از تأییـد ناشـر پذیرفته‌شده، سـهامداران عمـده عرضه‌کننده و مدیر عرضه به بورس ارسال نماید. بورس، پس از موافقت باعرضه اولیه، این اطلاعـات را در اطلاعیه عرضه اولیه قید نموده و حداقل ۲ روز کاری قبل از ثبت سفارش منتشر می‌نماید (دامنه قیمت نمی‌تواند بیشتر از ۲۰ درصد بالاتر از کف قیمت پیشنهادی باشد). پس از انتشار اطلاعیه عرضه اولیه و مشخص شدن زمان عرضه اولیه، باید منتظر اعلام ساعت دقیق در روز عرضه از طریق اطلاعیه‌های پیام ناظر بازار باشیم. پس از آنکه زمان دقیق عرضه اولیه مشخص شد، می‌توانیم با مراجعه به صفحه آنلاین کارگزاری که در آن معامله می‌کنیم، سفارش خود را ثبت کنیم. مزیت روش ثبت سفارش آن است که نیازی نیست خریداران سهام، در یک‌لحظه سفارش را وارد سیستم کنند و نوبت ارسال سفارش مهم نیست. حجم ارسالی نیز میزان مشخصی است و هر کد معاملاتی بیش از حجم اعلام‌شده نمی‌تواند سهم خریداری کند. نکته مهم دیگر آن است که هر کد معاملاتی در هر عرضه اولیه فقط یک‌بار می‌تواند ثبت سفارش داشته باشد. آنچه در این روش اهمیت دارد، قیمت ثبت‌شده است.

 • غمارگ
 • هرچه قیمت ثبت شده به قیمت کشف‌شده نزدیک‌تر باشد، احتمال تخصیص سهم به سهامدار بیشتر است. به عنوان مثال در عرضه اولیه “وآوا” بازه قیمتی ۲۱۰ تا ۲۱۶ تومان اعلام شد. قیمت کشف‌شده ۲۱۶ تومان بود. شخصی که سقف قیمتی را مدنظر قرارداد و ثبت سفارش انجام داد موفق به خرید این سهم شد. طبق تجربیات، با توجه به خیل عظیم شرکت‌کنندگان در عرضه اولیه و رقابت تنگانگ، بهتر است سقف قیمتی مدنظر باشد تا خرید انجام شود؛ بنابراین کسانی که قیمت خرید را در حداکثر قرار ندهند به احتمال زیاد صاحب سهام نخواهند شد. در مورد بازه زمانی ثبت سفارش نیز، دست سهامدار باز گذاشته‌شده تا با دقت و آرامش سفارش خود را ثبت نماید. به عنوان مثال اگر بازه زمانی اعلام‌شده بین ۱۰ صبح تا ۱۲ باشد، سهامدار در فاصله این ۲ ساعت می‌تواند به سامانه آنلاین خود مراجعه کند و حجم و قیمت مدنظر خود را ثبت کند. قبل و بعد از این زمان، وی مجاز به ثبت سفارش نیست و خریدی صورت نمی‌گیرد. اختصاص سهم در عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ دیگر براساس اولویت زمانی ثبت سفارش نیست. شخصی که در ساعت ۱۰ سفارش ثبت کرده نسبت به کسی که ساعت ۱۲ ثبت سفارش انجام داده، هیچ اولویتی در تخصیص سهام ندارد. در مورد چگونگی تخصیص سهام چند حالت ممکن است پیش بیاید:

  قیمت پایانی سهم همان سقف قیمت خواهد بود ولی نحوه تخصیص به کدهای افراد به این‌صورت است که تعداد حداقلی را مشخص، و از اولین تا آخرین سفارش، عرضه انجام شده و دوباره از ابتدا تا انتها تکرار می‌شود تا میزان سهم مشخص به اتمام برسد؛ مثلاً اگر محدودیت حجمی ۱۰۰۰ سهم باشد و ۲۰۰۰۰ کد داشته باشیم، حداقل حجمی تعیین می‌شود (۱۰۰ تا)، به همه کدها ابتدا ۱۰۰ عدد سهم داده می‌شود و آن‌قدر این کار انجام می‌شود تا سهام‌ها به پایان برسد. پس در این مرحله اگر قیمت کف را انتخاب کرده باشید به شما سهمی تعلق نمی‌گیرد.

  در این شرایط براساس اولویت قیمتی از بالاترین تقاضا تا کف قیمتی عرضه می‌شود و قیمت پایانی به همان روش میانگین موزون قیمت تخصیص‌یافته در بازار عادی خواهد بود.

  در این شرایط ابتدا با توجه به اولویت سفارشات براساس قیمت آن‌ها، سهم‌ها از بالاترین قیمت به سمت پایین‌ترین قیمت عرضه می‌شود، سپس اگر در پایین‌ترین قیمت، حجم سفارشات بیش از تعداد سهام باقیمانده باشد دقیقاً به روشی که در وضعیت اول اشاره شد، با حداقلی مشخص سهام باقیمانده اختصاص می‌یابد.

  ولی به گونه‌ای باشد که پس از اعمال تمام یا بخشی از تعهد خرید، کل سهام قابل‌عرضه معامله شود، در صورتی که ایفای تعهد خرید حداقل به میزان ۵۰ درصد کل تعهد و بیش از ۱۰ درصد کل سهام قابل‌عرضه باشد، قیمت عرضه معادل قیمت کف خواهد بود. اگر حجم خریدار از تعداد سهام قابل‌عرضه کمتر باشد سهم باقیمانده را متعهد خرید باید خریداری نماید.

  با اعمال تعهد خرید هم کل سهام قابل‌عرضه معامله نشود، عرضه انجام نمی‌شود. در این‌صورت عرضه شکست‌خورده و باید باقیمت پایین‌تری مجدداً اطلاعیه عرضه اعلام گردد. حال که شمای کلی از عرضه اولیه، روش‌های آن و جزئیات ثبت سفارش ارائه شد.

  معمولاً اطلاعیه‌های عرضه اولیه از طریق سایت سازمان یا فرابورس اطلاع‌رسانی می‌شوند. نکاتی که لازم است در این اطلاعیه به آن توجه کنید، حداکثر حجم سفارش، بازه قیمتی و تاریخ عرضه اولیه است.

  در روز موعود، از طریق سایت www.tsetmc.com و مطالعه پیام‌های ناظر بازار می‌توانید از بازه زمانی موردنظر برای ثبت سفارش اطلاع پیدا کنید. اطلاعیه‌های ناظر بازار به شکل یک اعلام کوچک در گوشه سمت چپ و پایین صفحه‌نمایش داده می‌شود. البته از طریق سامانه آنلاین خود نیز می‌توانید اطلاعات پیام ناظر را ببینید.

  با دانستن حجم درخواستی و بازه قیمتی اعلام‌شده، می‌توانید مبلغ تقریبی موردنیاز جهت خرید آنلاین عرضه اولیه سهام را محاسبه نمایید و حساب خود را به آن میزان شارژ کنید. بدین‌صورت که حجم موردنظر را در سقف قیمت درخواستی ضرب نمایید. البته این مبلغ بدون احتساب کارمزد است و برای محاسبه دقیق‌تر لازم است از ماشین‌حساب بورسی استفاده نمایید. بهتر است افزایش موجودی را، به روز عرضه اولیه موکول نکرده و در روزهای پیشین این کار را انجام دهید؛ زیرا با توجه به رقابت زیاد شرکت‌کنندگان، احتمال شلوغی آنلاین‌ها و اتلاف وقت برای شارژ حساب وجود دارد. عده‌ای از سهامداران، از طریق فروش سهام دیگر با افزایش موجودی در همان روز عرضه اولیه، قصد فراهم کردن موجودی موردنیاز رادارند که بهتر است این کار را انجام ندهند.

  با توجه به امکانات سامانه معاملاتی، ثبت سفارش متفاوت است. در برخی از سامانه‌های معاملاتی، گزینه خرید آنلاین عرضه اولیه وجود دارد که شما با کلیک روی آن می‌توانید، حجم موردنظر، قیمت موردنظر را ثبت کنید. در سایر سامانه‌های معاملاتی، لازم است از گزینه جستجو استفاده نمایید و نماد شرکت موردنظر برای خرید آنلاین عرضه اولیه را تایپ کنید و مانند دیگر معاملات سهام، قیمت و حجم را وارد نموده و ثبت نهایی کنید. پس از ارسال سفارش، باید پیغام موفقیت‌آمیز بودن ارسال سفارش را ببینید. برای اطمینان از ارسال شدن سفارش، می‌توانید لیست سفارشات را بررسی کنید. با بستن صفحه آنلاین، سفارش شما باقی می‌ماند و مشکلی برای آن پیش نمی‌آید.

  معمولاً، تخصیص سهام عرضه اولیه تا ساعت ۱۶ همان روز پایان می‌یابد و شما با مراجعه به پنل معاملاتی خود می‌توانید سفارش معامله‌شده خود را مشاهده نمایید. درروش ثبت سفارش به هر نفر، حجم مشخصی تخصیص می‌یابد بنابراین با افزایش تعداد شرکت‌کنندگان از سهمیه هر شخص کاسته خواهد شد و الزاماً به میزان حداکثر حجم ثبت شده، تخصیص صورت نمی‌گیرد.

  روشی که بیان شد، خرید آنلاین عرضه اولیه به روش آنلاین از طریق ثبت سفارش بود. البته که روش‌های دیگر نیز وجود دارد. در برخی سامانه‌های معاملاتی، صرفاً لازم است به اندازه موردنیاز برای عرضه اولیه در حساب شما موجودی باشد تا به صورت خودکار خرید انجام شود؛ بنابراین نیازی نیست مراحل بالا طی شده و ثبت سفارش انجام شود. همچنین شما قادر خواهید بود با ثبت سفارش آفلاین، از کارگزار بخواهید عرضه اولیه را برای شما بخرد. این کار را در روزهای قبل از عرضه اولیه با ثبت در سامانه معاملاتی می‌توانید انجام دهید.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: برای انجام معامله در بایننس حتما با آی پی خارج از ایران (کشورهایی مثل ترکیه، فنلاند، سنگاپور و روسیه) وارد شوید!

  با سلام و عرض ادب.
  اینکه تعداد محدودی حجم به صورت خودکار یا ثبت سفارش در موعد عرضه بخریم.چه فایدهای دارد وقتی در روزهای بعدی صف خرید انقدر بالاست که امکان خرید حجم مورد نظر تا مدتها وجود ندارد؟!! آیا ترفندی وجود دارد که به راحته بعد از روز عرضه اولیه بتوانیم حجم مورد نظر خود را خرید کنیم؟

  باسلام دوست عزیز
  راهکار این موضوع ثبت سفارش سرخطی است البته با توجه به مشکلات موجود در کارگزاری ها معمولا موفقیت کمی حاصل می شود

  سلام خیلی ممنون برای مطالب مفید
  برای اپال حالت چهارم اتفاق افتاد؟ یعنی اگه قیمت های پایین تر از سقف رو هم کسی میزد سهم بهش میرسید؟

  باسلام دوست عزیز
  سهام بر اساس تقاضا تقسیم می شود. اگر تعداد متقاضی سقف قیمت تمام شود نوبت به درخواستهای بعدی می رسد

  سلام وقت به خیر
  اینکه مثلا امروز، چهارشنبه، عرضه اولیه اپال انجام و سفارش گیری شد و پیام ناظر اومده که از شنبه هر کد بیشتر از ده هزار سهم نمیتونه معامله کنه برای چی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا برای همه عرضه های اولیه یه همچین سقفی از نظر تعداد سهامی که میشه خرید وجود دارد و اعلام میشه؟؟؟؟؟؟؟

  باسلام دوست عزیز
  با نظر ناظر بازار امکان دارد

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  نحوه خرید عرضه اولیه به دو صورت آفلاین و آنلاین امکان‌پذیر است. اما معاملات آنلاین و آفلاین به چه معناست؟

  سرفصل‌های این مقاله

  در خرید اولین عرضه ارایه شده سهام شرکت‌ها به صورت آنلاین، سرمایه‌گذار باید در زمان تعیین شده، اقدام به خرید سهام کند که به صورت کامل شرح داده می‌شود.

  در خرید آفلاین سرمایه‌گذار باید قیمت و حجم درخواستی خود را وارد سامانه معاملاتی کند تا کارگزار نسبت به خرید عرضه ابتدایی برای شخص اقدام نماید. نحوه کلی خرید اولین عرضه ارایه شده سهام شرکت‌ها، شامل مراحل زیر است:

  برای باخبر شدن از زمان اولین عرضه سهام شرکت‌ها و اطلاعات مربوط به آن باید اخبار سایت‌های بورسی و کانال‌های خبری که این اخبار را اطلاع‌رسانی می‌کنند را پیگیری نمایید.نحوه خرید عرضه اولیه

  البته بیش‌تر کارگزاری‌ها زمان ارایه این عرضه‌ها را به مشتریان خود اطلاع رسانی می‌کنند. پس از اطلاع از تاریخ عرضه، حدودأ ساعت ۱۰ صبح همان‌ روز به سایت tsetmc مراجعه نمایید تا از اطلاع‌رسانی‌های ناظر بازار باخبر شوید.

  اگر قرار باشد این عرضه در روز جاری اتفاق بیفتد، معمولأ ناظر بازار بین ساعات ۱۰ تا ۱۳، پیام مربوط به آن را منتشر می‌کند که در این پیام‌ها زمان و چگونگی فروش عرضه اطلاع رسانی خواهد شد.

  پس از مشاهده جزییات مربوط به اولین عرضه سهام ازطریق پیام ناظر، باید موجودی حساب را نزد کارگزاری افزایش داد، در قدم بعدی باید سفارش خرید را در ساعت مشخص شده، ارسال کرد.

  علاوه بر این، سهمیه هر فرد مشخص شده است و اگر شما سفارش خرید را بیش از مقدار تعیین شده قرار دهید، هیچ سهامی به شما تعلق نخواهد گرفت.

  در این بین، توجه به قیمت مجاز بسیار مهم است بنابراین قیمت باید دقیقأ ریال به ریال با قیمت اعلام شده مطابقت داشته باشد. به دلیل این‌که تقاضا برای خرید این نوع از عرضه سهام همواره در حال رشد است، معمولأ همه افراد سقف قیمت مجاز را در فرم سفارش خرید وارد می‌کنند.

  در نهایت، در ساعت مناسب پیش از عرضه، وارد سیستم معاملاتی‌ شوید و موجودی خود را از طریق پرداخت آنلاین و رمز دوم افزایش دهید. به جهت محاسبه موجودی لازم برای خرید اولین عرضه، باید سهمیه هر شخص را در حداکثر قیمت مجاز ضرب کنید.

 • وآتی
 • برای مثال اگر حداکثر قیمت عرضه، ۲,۷۵۰ ریال باشد و سهمیه هر نفر حداکثر ۲,۰۰۰ سهم، حداکثر مبلغ موردنیاز برای خرید ۵۵۰,۰۰۰ تومان خواهد بود. بعد از انجام مراحل بالا باید در ساعت مشخص شده، سفارش خودتان را مطابق با جزییات ارسال کنید.

  تخصیص سهام به هر کد معاملاتی بعد از پایان زمان اعلام شده برای خرید انجام خواهد شد. سازمان بورس با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان و قیمت وارد شده توسط آن‌ها، سهام را بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌نماید. در نهایت می‌توانید در ساعت ۱۷ یا ۱۸ موجودی سهام‌تان را بررسی نمایید تا از مقدار عرضه تعلق گرفته به خودتان مطلع شوید.

  کارگزاری مفید، با ارایه توافق‌نامه‌ای تحت عنوان “توافق‌نامه خرید اتومات عرضه اولیه” این امکان را به مشتریان خود می‌دهد که در صورت شارژ حساب کارگزاری تا پیش از شروع عرضه، به صورت اتوماتیک و خودکار، عرضه ارایه شده از طرف سامانه‌های معاملاتی  را خریداری کنند.

  به این ترتیب ترافیک ارسال سفارش برای شرکت در خرید اولین عرضه کنترل می‎شود و تمامی مشتریان با آسودگی خاطر در این عرضه شرکت خواهند کرد.

  البته اگر ارسال سفارش انجام شده توسط کارگزاری نیاز به ویرایش داشته باشد، کارگزاری امکان ویرایش و یا حذف سفارش از طریق سامانه‌های معاملاتی را فراهم کرده است.

  در قسمت سمت چپ صفحه اصلی کارگزاری آگاه، آیکن زنگ وجود دارد که پیام‌های ناظر، کارگزار، پیام‌های شخصی و همین‌طور زمان ارایه اولین عرضه را می‌توانید در این بخش مشاهده نمایید.

  پس از مطمئن شدن از ساعت سفارش‌گذاری، در قسمت جستجو، نماد مورد نظر را جستجو کنید. با توجه به این‌که تاکنون معامله‌ای روی نماد مربوط به اولین عرضه صورت نگرفته جداول اطلاعاتی مربوط به آن نماد خالی است.

  برای خرید اولین عرضه یک سهام، باید روی دکمه “خرید” کلیک ‌کنید و قیمت خرید مورد نظرتان را با توجه به محدوده قیمت که در قسمت بالای صفحه مشخص شده است در حد”بالاترین” آن انتخاب کرده و همین‌طور تعداد سهام مورد نظرتان را وارد نمایید.

  بنابراین، با فشردن دکمه “خرید” سفارشتان ثبت می‌شود و در ساعات آغاز عرضه این معامله  برای شما انجام خواهد شد. در صورتی که تمامی مراحل را به درستی طی کنید، پیغامی تحت عنوان “عملیات با موفقیت ثبت شد” را مشاهده می‌نمایید.

  البته ثبت سفارش به این معنی نیست که به طور حتم کل این تعداد سهام به شما تعلق می‌گیرد، زیرا زمانی که متقاضی زیاد باشد، ممکن است کم‌تر از حداکثر سهم مشخص شده به شما برسد.

  کارگزاری فارابی با استفاده از نرم‌افزار فارابیسکو این امکان را به مشتریان خود می‌دهد که چند روز پیش از ارائه اولین عرضه از سهام شرکت‌ها، به صورت اتوماتیک اقدام به ثبت سفارش خرید نماد مورد نظر خود نمایند.

  به این ترتیب که ابتدا باید در منوی اصلی نرم‌افزار، بر روی گزینه “درخواست‌ها” کلیک کنید. سپس از منوی باز شده “درخواست عرضه اولیه” را انتخاب نمایید.

  در قدم بعد، نماد عرضه مورد نظر را انتخاب کرده و در نهایت بر روی دکمه سبز رنگ “ثبت” کلیک نمایید. به این ترتیب، در صورت کافی بودن موجودی در حساب کارگزاریتان، نرم‌افزار به صورت اتوماتیک اقدام به خرید اولین عرضه از سهام در روز عرضه می‌کند.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: برای انجام معامله در بایننس حتما با آی پی خارج از ایران (کشورهایی مثل ترکیه، فنلاند، سنگاپور و روسیه) وارد شوید!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  نحوه خرید عرضه اولیه به دو صورت آفلاین و آنلاین امکان‌پذیر است. اما معاملات آنلاین و آفلاین به چه معناست؟

  سرفصل‌های این مقاله

  در خرید اولین عرضه ارایه شده سهام شرکت‌ها به صورت آنلاین، سرمایه‌گذار باید در زمان تعیین شده، اقدام به خرید سهام کند که به صورت کامل شرح داده می‌شود.

  در خرید آفلاین سرمایه‌گذار باید قیمت و حجم درخواستی خود را وارد سامانه معاملاتی کند تا کارگزار نسبت به خرید عرضه ابتدایی برای شخص اقدام نماید. نحوه کلی خرید اولین عرضه ارایه شده سهام شرکت‌ها، شامل مراحل زیر است:

  برای باخبر شدن از زمان اولین عرضه سهام شرکت‌ها و اطلاعات مربوط به آن باید اخبار سایت‌های بورسی و کانال‌های خبری که این اخبار را اطلاع‌رسانی می‌کنند را پیگیری نمایید.نحوه خرید عرضه اولیه

  البته بیش‌تر کارگزاری‌ها زمان ارایه این عرضه‌ها را به مشتریان خود اطلاع رسانی می‌کنند. پس از اطلاع از تاریخ عرضه، حدودأ ساعت ۱۰ صبح همان‌ روز به سایت tsetmc مراجعه نمایید تا از اطلاع‌رسانی‌های ناظر بازار باخبر شوید.

  اگر قرار باشد این عرضه در روز جاری اتفاق بیفتد، معمولأ ناظر بازار بین ساعات ۱۰ تا ۱۳، پیام مربوط به آن را منتشر می‌کند که در این پیام‌ها زمان و چگونگی فروش عرضه اطلاع رسانی خواهد شد.

  پس از مشاهده جزییات مربوط به اولین عرضه سهام ازطریق پیام ناظر، باید موجودی حساب را نزد کارگزاری افزایش داد، در قدم بعدی باید سفارش خرید را در ساعت مشخص شده، ارسال کرد.

  علاوه بر این، سهمیه هر فرد مشخص شده است و اگر شما سفارش خرید را بیش از مقدار تعیین شده قرار دهید، هیچ سهامی به شما تعلق نخواهد گرفت.

  در این بین، توجه به قیمت مجاز بسیار مهم است بنابراین قیمت باید دقیقأ ریال به ریال با قیمت اعلام شده مطابقت داشته باشد. به دلیل این‌که تقاضا برای خرید این نوع از عرضه سهام همواره در حال رشد است، معمولأ همه افراد سقف قیمت مجاز را در فرم سفارش خرید وارد می‌کنند.

  در نهایت، در ساعت مناسب پیش از عرضه، وارد سیستم معاملاتی‌ شوید و موجودی خود را از طریق پرداخت آنلاین و رمز دوم افزایش دهید. به جهت محاسبه موجودی لازم برای خرید اولین عرضه، باید سهمیه هر شخص را در حداکثر قیمت مجاز ضرب کنید.

 • سفانو
 • برای مثال اگر حداکثر قیمت عرضه، ۲,۷۵۰ ریال باشد و سهمیه هر نفر حداکثر ۲,۰۰۰ سهم، حداکثر مبلغ موردنیاز برای خرید ۵۵۰,۰۰۰ تومان خواهد بود. بعد از انجام مراحل بالا باید در ساعت مشخص شده، سفارش خودتان را مطابق با جزییات ارسال کنید.

  تخصیص سهام به هر کد معاملاتی بعد از پایان زمان اعلام شده برای خرید انجام خواهد شد. سازمان بورس با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان و قیمت وارد شده توسط آن‌ها، سهام را بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌نماید. در نهایت می‌توانید در ساعت ۱۷ یا ۱۸ موجودی سهام‌تان را بررسی نمایید تا از مقدار عرضه تعلق گرفته به خودتان مطلع شوید.

  کارگزاری مفید، با ارایه توافق‌نامه‌ای تحت عنوان “توافق‌نامه خرید اتومات عرضه اولیه” این امکان را به مشتریان خود می‌دهد که در صورت شارژ حساب کارگزاری تا پیش از شروع عرضه، به صورت اتوماتیک و خودکار، عرضه ارایه شده از طرف سامانه‌های معاملاتی  را خریداری کنند.

  به این ترتیب ترافیک ارسال سفارش برای شرکت در خرید اولین عرضه کنترل می‎شود و تمامی مشتریان با آسودگی خاطر در این عرضه شرکت خواهند کرد.

  البته اگر ارسال سفارش انجام شده توسط کارگزاری نیاز به ویرایش داشته باشد، کارگزاری امکان ویرایش و یا حذف سفارش از طریق سامانه‌های معاملاتی را فراهم کرده است.

  در قسمت سمت چپ صفحه اصلی کارگزاری آگاه، آیکن زنگ وجود دارد که پیام‌های ناظر، کارگزار، پیام‌های شخصی و همین‌طور زمان ارایه اولین عرضه را می‌توانید در این بخش مشاهده نمایید.

  پس از مطمئن شدن از ساعت سفارش‌گذاری، در قسمت جستجو، نماد مورد نظر را جستجو کنید. با توجه به این‌که تاکنون معامله‌ای روی نماد مربوط به اولین عرضه صورت نگرفته جداول اطلاعاتی مربوط به آن نماد خالی است.

  برای خرید اولین عرضه یک سهام، باید روی دکمه “خرید” کلیک ‌کنید و قیمت خرید مورد نظرتان را با توجه به محدوده قیمت که در قسمت بالای صفحه مشخص شده است در حد”بالاترین” آن انتخاب کرده و همین‌طور تعداد سهام مورد نظرتان را وارد نمایید.

  بنابراین، با فشردن دکمه “خرید” سفارشتان ثبت می‌شود و در ساعات آغاز عرضه این معامله  برای شما انجام خواهد شد. در صورتی که تمامی مراحل را به درستی طی کنید، پیغامی تحت عنوان “عملیات با موفقیت ثبت شد” را مشاهده می‌نمایید.

  البته ثبت سفارش به این معنی نیست که به طور حتم کل این تعداد سهام به شما تعلق می‌گیرد، زیرا زمانی که متقاضی زیاد باشد، ممکن است کم‌تر از حداکثر سهم مشخص شده به شما برسد.

  کارگزاری فارابی با استفاده از نرم‌افزار فارابیسکو این امکان را به مشتریان خود می‌دهد که چند روز پیش از ارائه اولین عرضه از سهام شرکت‌ها، به صورت اتوماتیک اقدام به ثبت سفارش خرید نماد مورد نظر خود نمایند.

  به این ترتیب که ابتدا باید در منوی اصلی نرم‌افزار، بر روی گزینه “درخواست‌ها” کلیک کنید. سپس از منوی باز شده “درخواست عرضه اولیه” را انتخاب نمایید.

  در قدم بعد، نماد عرضه مورد نظر را انتخاب کرده و در نهایت بر روی دکمه سبز رنگ “ثبت” کلیک نمایید. به این ترتیب، در صورت کافی بودن موجودی در حساب کارگزاریتان، نرم‌افزار به صورت اتوماتیک اقدام به خرید اولین عرضه از سهام در روز عرضه می‌کند.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: برای انجام معامله در بایننس حتما با آی پی خارج از ایران (کشورهایی مثل ترکیه، فنلاند، سنگاپور و روسیه) وارد شوید!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  نحوه خرید عرضه اولیه به دو صورت آفلاین و آنلاین امکان‌پذیر است. اما معاملات آنلاین و آفلاین به چه معناست؟

  سرفصل‌های این مقاله

  در خرید اولین عرضه ارایه شده سهام شرکت‌ها به صورت آنلاین، سرمایه‌گذار باید در زمان تعیین شده، اقدام به خرید سهام کند که به صورت کامل شرح داده می‌شود.

  در خرید آفلاین سرمایه‌گذار باید قیمت و حجم درخواستی خود را وارد سامانه معاملاتی کند تا کارگزار نسبت به خرید عرضه ابتدایی برای شخص اقدام نماید. نحوه کلی خرید اولین عرضه ارایه شده سهام شرکت‌ها، شامل مراحل زیر است:

  برای باخبر شدن از زمان اولین عرضه سهام شرکت‌ها و اطلاعات مربوط به آن باید اخبار سایت‌های بورسی و کانال‌های خبری که این اخبار را اطلاع‌رسانی می‌کنند را پیگیری نمایید.نحوه خرید عرضه اولیه

  البته بیش‌تر کارگزاری‌ها زمان ارایه این عرضه‌ها را به مشتریان خود اطلاع رسانی می‌کنند. پس از اطلاع از تاریخ عرضه، حدودأ ساعت ۱۰ صبح همان‌ روز به سایت tsetmc مراجعه نمایید تا از اطلاع‌رسانی‌های ناظر بازار باخبر شوید.

  اگر قرار باشد این عرضه در روز جاری اتفاق بیفتد، معمولأ ناظر بازار بین ساعات ۱۰ تا ۱۳، پیام مربوط به آن را منتشر می‌کند که در این پیام‌ها زمان و چگونگی فروش عرضه اطلاع رسانی خواهد شد.

  پس از مشاهده جزییات مربوط به اولین عرضه سهام ازطریق پیام ناظر، باید موجودی حساب را نزد کارگزاری افزایش داد، در قدم بعدی باید سفارش خرید را در ساعت مشخص شده، ارسال کرد.

  علاوه بر این، سهمیه هر فرد مشخص شده است و اگر شما سفارش خرید را بیش از مقدار تعیین شده قرار دهید، هیچ سهامی به شما تعلق نخواهد گرفت.

  در این بین، توجه به قیمت مجاز بسیار مهم است بنابراین قیمت باید دقیقأ ریال به ریال با قیمت اعلام شده مطابقت داشته باشد. به دلیل این‌که تقاضا برای خرید این نوع از عرضه سهام همواره در حال رشد است، معمولأ همه افراد سقف قیمت مجاز را در فرم سفارش خرید وارد می‌کنند.

  در نهایت، در ساعت مناسب پیش از عرضه، وارد سیستم معاملاتی‌ شوید و موجودی خود را از طریق پرداخت آنلاین و رمز دوم افزایش دهید. به جهت محاسبه موجودی لازم برای خرید اولین عرضه، باید سهمیه هر شخص را در حداکثر قیمت مجاز ضرب کنید.

 • وسينا
 • برای مثال اگر حداکثر قیمت عرضه، ۲,۷۵۰ ریال باشد و سهمیه هر نفر حداکثر ۲,۰۰۰ سهم، حداکثر مبلغ موردنیاز برای خرید ۵۵۰,۰۰۰ تومان خواهد بود. بعد از انجام مراحل بالا باید در ساعت مشخص شده، سفارش خودتان را مطابق با جزییات ارسال کنید.

  تخصیص سهام به هر کد معاملاتی بعد از پایان زمان اعلام شده برای خرید انجام خواهد شد. سازمان بورس با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان و قیمت وارد شده توسط آن‌ها، سهام را بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌نماید. در نهایت می‌توانید در ساعت ۱۷ یا ۱۸ موجودی سهام‌تان را بررسی نمایید تا از مقدار عرضه تعلق گرفته به خودتان مطلع شوید.

  کارگزاری مفید، با ارایه توافق‌نامه‌ای تحت عنوان “توافق‌نامه خرید اتومات عرضه اولیه” این امکان را به مشتریان خود می‌دهد که در صورت شارژ حساب کارگزاری تا پیش از شروع عرضه، به صورت اتوماتیک و خودکار، عرضه ارایه شده از طرف سامانه‌های معاملاتی  را خریداری کنند.

  به این ترتیب ترافیک ارسال سفارش برای شرکت در خرید اولین عرضه کنترل می‎شود و تمامی مشتریان با آسودگی خاطر در این عرضه شرکت خواهند کرد.

  البته اگر ارسال سفارش انجام شده توسط کارگزاری نیاز به ویرایش داشته باشد، کارگزاری امکان ویرایش و یا حذف سفارش از طریق سامانه‌های معاملاتی را فراهم کرده است.

  در قسمت سمت چپ صفحه اصلی کارگزاری آگاه، آیکن زنگ وجود دارد که پیام‌های ناظر، کارگزار، پیام‌های شخصی و همین‌طور زمان ارایه اولین عرضه را می‌توانید در این بخش مشاهده نمایید.

  پس از مطمئن شدن از ساعت سفارش‌گذاری، در قسمت جستجو، نماد مورد نظر را جستجو کنید. با توجه به این‌که تاکنون معامله‌ای روی نماد مربوط به اولین عرضه صورت نگرفته جداول اطلاعاتی مربوط به آن نماد خالی است.

  برای خرید اولین عرضه یک سهام، باید روی دکمه “خرید” کلیک ‌کنید و قیمت خرید مورد نظرتان را با توجه به محدوده قیمت که در قسمت بالای صفحه مشخص شده است در حد”بالاترین” آن انتخاب کرده و همین‌طور تعداد سهام مورد نظرتان را وارد نمایید.

  بنابراین، با فشردن دکمه “خرید” سفارشتان ثبت می‌شود و در ساعات آغاز عرضه این معامله  برای شما انجام خواهد شد. در صورتی که تمامی مراحل را به درستی طی کنید، پیغامی تحت عنوان “عملیات با موفقیت ثبت شد” را مشاهده می‌نمایید.

  البته ثبت سفارش به این معنی نیست که به طور حتم کل این تعداد سهام به شما تعلق می‌گیرد، زیرا زمانی که متقاضی زیاد باشد، ممکن است کم‌تر از حداکثر سهم مشخص شده به شما برسد.

  کارگزاری فارابی با استفاده از نرم‌افزار فارابیسکو این امکان را به مشتریان خود می‌دهد که چند روز پیش از ارائه اولین عرضه از سهام شرکت‌ها، به صورت اتوماتیک اقدام به ثبت سفارش خرید نماد مورد نظر خود نمایند.

  به این ترتیب که ابتدا باید در منوی اصلی نرم‌افزار، بر روی گزینه “درخواست‌ها” کلیک کنید. سپس از منوی باز شده “درخواست عرضه اولیه” را انتخاب نمایید.

  در قدم بعد، نماد عرضه مورد نظر را انتخاب کرده و در نهایت بر روی دکمه سبز رنگ “ثبت” کلیک نمایید. به این ترتیب، در صورت کافی بودن موجودی در حساب کارگزاریتان، نرم‌افزار به صورت اتوماتیک اقدام به خرید اولین عرضه از سهام در روز عرضه می‌کند.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: برای انجام معامله در بایننس حتما با آی پی خارج از ایران (کشورهایی مثل ترکیه، فنلاند، سنگاپور و روسیه) وارد شوید!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  برای دریافت مشاوره در مورد چگونگی عضویت در صندوق و شرایط سبد های مختلف کافیست عدد 2 را به سامانه زیر پیامک کنید.

  خانه / سرمایه گذاری و بورس / مراحل خرید سهام عرضه اولیه در بورس بصورت گام به گام

  هدف از این پست توضیح مراحل خرید سهام عرضه اولیه در بورس بصورت گام به گام می باشد. مراحل خرید عرضه اولیه بسیار ساده است و همه سرمایه گذارانی که دارای کد بورسی (کد معاملاتی) هستند می توانند عرضه اولیه را خریداری کنند. خرید سهام عرضه اولیه یک راه کم ریسک برای سرمایه‌گذاری در بورس مخصوصا برای تازه واردان می باشد.

  برای خرید عرضه اولیه شما میتوانید به دو صورت انلاین و آفلاین اقدام نمایید. در خرید آفلاین سرمایه گذار باید قیمت و حجم در خواستی (همانطور که در اطلاعیه عرضه اولیه عنوان شده است) خود را وارد سامانه معاملاتی کند تا کارگزار نسبت به خرید عرضه اولیه برای شخص اقدام کند.

  در خرید عرضه اولیه به صورت آنلاین سرمایه گذار باید در زمان تعیین شده توسط سازمان بورس اوراق بهادار اقدام به خرید سهام کند که شرح آن به صورت کامل آورده شده است.نحوه خرید عرضه اولیه

  درباره “آموزش تصویری ثبت نام و خرید ارزهای دیجیتال و بیت کوین“بیشتر بخوانید

  مراحل خرید سهام عرضه اولیه در بورس به شرح زیر می باشد:

  هر یک از مراحل در ادامه به طور کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  خرید سهام عرضه اولیه برای همه افرادی که دارای کد بورسی (کدمعاملاتی) هستند آزاد می باشد. توجه کنید که دریافت کد بورسی رایگان می باشد و پس از دریافت آن، یک نام کاربری و رمز عبور آن به منظور ورود به نرم‌افزار معاملاتی توسط کارگزاری برای شما ارسال خواهد شد.

  برای اطلاع از چگونگی دریافت کد معاملات بر خط و شرایط آن بر روی “نحوه دریافت کد معاملات برخط ” کیلک کنید.

  عرضه‌های اولیه معمولا چندین بار در سال انجام می‌شوند، در گذشته تعداد عرضه‌های اولیه چندان زیاد نبود اما از سال گذشته تا کنون تعداد عرضه های اولیه افزایش چشمگیری داشته است.

 • کارگزار مفید
 • جهت اطلاع از زمان عرضه‌ اولیه و اطلاعات مربوط به آن باید اخبار سایت‌های بورسی همچون ihadaf.com و کانال‌های خبری که این اخبار را اطلاع‌رسانی می‌کنند را پیگیری نمایید. بیشتر کارگزاری‌ها نیز این عرضه‌ها را به مشتریان خود اطلاع رسانی می کنند.

  پس از اطلاع از تاریخ عرضه اولیه حدودا ساعت ۱۰ صبح همان‌روز به سایت www.tsetmc.com مراجعه نمایید و از اطلاع‌رسانی‌های ناظر بازار باخبر شوید.

  اطلاعیه‌های ناظر بازار به شکل یک اعلام کوچک در گوشه سمت چپ و پایین صفحه نمایش داده می‌شود. پس از کلیک روی اعلام اشاره شده، پیام‌های ناظر بازار برای نمادهای مختلف را مشاهده می‌کنید.

  اگر قرار باشد عرضه اولیه در روز جاری اتفاق بیفتد، معمولا ناظر بازار بین ساعات ۱۰ تا ۱۳، پیام مربوط به عرضه اولیه را منتشر می‌کند که در این پیام‌ها زمان و چگونگی این عرضه اطلاع رسانی خواهد شد.

  یک نمونه پیام ناظر بازار در خصوص عرضه اولیه به شرح زیر می باشد:

  تاریخ عرضه اولیه                                   x
  تعداد کل سهام قابل عرضه                    x
  ساعت مجاز برای ثبت سفارش              x
  سهمیه هر نفر (هر کد معاملاتی)           x
  بازه قیمت هر سهم                                x
  سایر شرایط ورود سفارش                     x

  به همه جزئیات این پیام دقت نمایید چون وارد کردن اطلاعات اشتباه، باعث می‌شود عرضه اولیه به شما تعلق نگیرد.

  بعد از مشاهده جزییات عرضه اولیه از پیام ناظر، اولین کاری که باید انجام دهید این است که باید موجودی حساب‌تان را نزد کارگزاری افزایش دهید، سپس سفارش خرید عرضه اولیه را در ساعت مشخص شده، ارسال کنید.

  با توجه به میزان عرضه و تقاضا، سهمیه هر فرد مشخص شده است و اگر شما سفارش خرید را بیش از این مقدار قرار دهید، هیچ سهامی به شما تعلق نمی‌گیرد.

  به قیمت مجاز بسیار دقت کنید، قیمت باید دقیقا ریال به ریال با قیمت اعلام شده مطابقت داشته باشد. توجه داشته باشید تقاضا برای خرید عرضه اولیه چون زیاد است، معمولا همه افراد سقف قیمت مجاز را در فرم سفارش خرید وارد می‌کنند پس حتما سقف قیمتی را وارد کنید.

  همانطور که گفته شد برای خرید عرضه اولیه باید کد بورسی داشته باشید و پس از ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی، کارگزاری رمز عبور و نام کاربری ورود به سیستم معاملاتی آنلاین را برای شما ارسال می‌کند.

  پس از دریافت رمز عبور و نام کاربری در ساعت مشخص عرضه اولیه وارد سیستم معاملاتی‌تان شوید سپس موجودی خود را از طریق پرداخت آنلاین و رمز دوم یا رمز پویا افزایش دهید (در صورت نیاز).

  بیشتر بخوانید: معاملات برخط چیست؟

  در حال حاضر اصلی‌ترین نرم‌افزار‌های موجود که کارگزاری‌ها برای خرید و فروش آنلاین سهام در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند عبارت اند از :

  برای محاسبه موجودی لازم برای خرید عرضه اولیه باید سهمیه هر شخص را ضربدر حداکثر قیمت مجاز کنید تا حداکثر سرمایه لازم را بدست آورید.

  ما در این سایت جزئیات و اخبار مربوط به عرضه اولیه، نقدینگی مورد نیاز و … را قبل از عرضه اولیه، اطلاع رسانی میکنیم و میتوانید با پیگیری مطالب و اخبار در سایت ما از جزئیات باخبر شوید.

  بعنوان مثال اگر حداکثر قیمت عرضه، ۲,۷۵۰ ریال باشد و سهمیه هر نفر حداکثر ۲,۰۰۰ سهم، حداکثر مبلغ موردنیاز برای خرید ۵۵۰,۰۰۰ تومان خواهد بود.

  بعد از انجام مراحل بالا باید در ساعت مشخص شده برای عرضه اولیه، سفارش خودتان را مطابق با جزییات ارسال کنید.

  حتما توجه کنید باید پس از ارسال سفارش، پیام موفقیت‌آمیز بودن ارسال سفارش را مشاهده کنید.

  *برای اطمینان از ارسال شدن سفارش، می‌توانید لیست سفارشات را بررسی کنید.

  تخصیص سهام به هر کد معاملاتی بعد از پایان زمان اعلام شده برای خرید ، انجام خواهد شد. بورس با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان و قیمت وارد شده توسط آنها، سهام را بین شرکت‌کنندگان توزیع خواهد کرد.

  در ساعت ۱۷ یا ۱۸ موجودی سهام‌تان را بررسی نمایید تا از مقدار عرضه تعلق گرفته به خودتان مطلع شوید.

  بیشتر بخوانید:

   ۱۷ توصیه قبل از خرید و فروش سهام در بازار پرتلاتم بورس

  چگونه در بورس موفق شویم؟

  ۹ باور غلط سرمایه گذاران در بورس

  معمولا در روز معاملاتی بعد از عرضه اولیه، صف خرید برای سهام شرکت عرضه شده شکل خواهد گرفت. یعنی قیمت به حداکثر دامنه نوسان خود (مثبت ۵ درصد) خواهد رسید و تعداد زیادی سفارش برای خرید سهام ثبت خواهد شد.نحوه خرید عرضه اولیه

  اولین تجربه‌ سرمایه‌گذاری بسیاری از افراد در بورس تهران، خرید عرضه اولیه می باشد که اکثرا به تجربه شیرینی هم تبدیل شده است زیرا سهام هر شرکتی عرضه می‌شود معمولا تا چند روز صف خرید برای آن به وجود می آید و حدودا تا چند روز شاهد رشد ۵ درصدی ارزش سهام این شرکت‌ها هستیم.

  گاهی آنقدر حجم صف های عرضه اولیه زیاد است و فروشنده ای برای سهم وجود ندارد، سهم حتی نمیتواند حجم مبنا پر کند.

  عوامل بسیاری همچون، رفتار سهام دار عمده و جو کلی بازار بر رشد قیمت سهامی شرکتی که برای اولین بار در بازار بورس منتشر شده موثر می باشد که در ادامه مطلب به شرح آنها می پردازیم.

   هرچقدر تعداد عرضه کمتر بوده باشد، معمولا فروشندگان کمتری نیز وجود خواهند داشت. مثلا در ریزش های اخیر نماد گدنا به نسبت سایر عرضه های اولیه بازدهی بسیار بالایی داشت.

  اگر سهامدار عمده پس از عرضه اولیه، سهام دیگری عرضه نکند معمولا سهام رشد بیشتری می‌کند.

  در زمانی که جو کلی بازار مثبت است و همه خوشبین هستند، افراد کمی حاضر به فروش می‌شوند.

  گاهی اخبار و شایعات منفی یا مثبتی پیرامون سهام عرضه شده شکل می‌گیرد و افراد براساس این شایعات و اخبار تصمیم می‌گیرند.

  تصمیم‌گیری برای فروش سهام بر عهده خود شماست. حتی این اختیار را دارید روز پس از عرضه اولیه، سهام خود را بفروشید ولی به عنوان یک توصیه کلی، بهتر است تا زمانی که صف خرید در سهم وجود دارد، سهام خود را نگهداری نمایید.

  حتی می‌توانید در روزهای پس از عرضه، باز هم از این سهم خریداری نمایید چون محدودیت خرید فقط در روز عرضه اولیه وجود دارد و پس از آن محدودیت برداشته می‌شود.

  بطور کلی عرضه اولیه در بورس تهران اغلب اوقات با حواشی زیادی انجام می‌شود.  معمولا سهم‌هایی که به تازگی در بورس عرضه می‌شوند تا مدتی مورد توجه قرار می‌گیرند ولی پس از مدتی از توجه به آنها کاسته می‌شود.

  توجه کنید به دلیل تقاضای بسیار زیادی که برای عرضه‌های اولیه وجود دارد، معمولا سهمیه کمی به افراد شرکت‌کننده خواهد رسید؛ با این حال، خرید سهام در عرضه اولیه یک راه بی‌خطر برای تجربه اولین سرمایه‌گذاری در بورس می باشد، زیرا بیشتر مواقع مقداری سود نصیب سرمایه‌گذاران خواهد کرد.

  *در عرضه اولیه با بوک بیلدینگ، یک بازه زمانی، حداقل و حداکثر قیمت قابل خرید و سهمیه برای هر کدمعاملاتی در نظر گرفته می‌شود.

  شما باید بر اساس این اطلاعات که توسط ناظر بازار در روز عرضه اعلام می‌شود، سفارش خود را در ساعت مشخص شده ارسال نمایید.

  تخصیص سهام توسط ناظرین به کدهای معاملاتی انجام می‌گیرد و معمولا در صورت وجود تقاضای بالا، همه افراد بطور مساوی از عرضه‌ها بهره‌مند می‌شود.

  بیشتر بخوانید: مفاهیم پایه جهت ورود به بازار بورس چیست ؟

  🔷 پیش از انتشار عرضه اولیه جدید ، آگهی در رابطه با قیمت سقف و کف آن در بازار بورس منتشر می شود. و فقط در یک روز معین عرضه اولیه منتشر می شود.

  🔷 سرمایه گذاران حدود ۰.۵% کارمزد از کل مبلغی که بابت خرید نخستین سهام پرداخت می کنند.

  🔷 سرمایه گذاران می توانند از طریق سامانه کدال codal.ir آگهی رسمی عرضه اولیه سهام را مشاهده نمایید.

  🔷 پس از افزایش اعتبار پرتفوی و ثبت سفارش مبنی بر خرید عرضه اولیه، کارگزاری ها پس از پایان ساعات معاملاتی سفارشات را جمع آوری نموده و عرضه اولیه را در پرتفوی متقاضاین منظور می نمایند و این بازار بورس است که میزان سهمیه اختصاصی به هر کد حقیقی یا حقوقی را تعیین می نماید.

  🔷 از آنجایی که عرضه های اولیه حداقل ۱۵ درصد سود در ۳ روز داده تقاضا برای خرید عرضه نخستین بسیار زیاد بود اما عطش خریداران برای سهام عرضه اولیه، معمولا ظرف یک هفته فروکش می کند که البته این موضوع بستگی به شرایط بازار و وضعیت سهام مورد نظر دارد.

  🔷 همانطور که می دانید عرضه اولیه، سهام شرکتی است که برای اولین بار در بازار بورس منتشر می شود از این رو دارای نماد خاص می باشد برای مثال عرضه اولیه شیر پاستوریزه گیلان با نماد غگیلا انجام شد.

  🔷 امکان فروش سهام عرضه اولیه معمولا در روز معاملات بعد از خرید آن وجود دارد و صندوق های سرمایه گذاری و مشاوران بورس بررسی ارزندگی عرضه اولیه را انجام می شود.

  🔷 برای بررسی ارزندگی سهام عرضه اولیه در بازار بورس، می بایست تحلیل فاندمنتال را یاد بگیرید. عرضه ابتدایی هیچ الزامی را به دارندگان کد حقیقی یا حقوقی برای شرکت در مجامع ایجاد نمی کند.

  سلام و تشکر و قدر دانی

  سپاس از توجه شما

  عرض ادب
  چند روز بعد از دریافت کد بورسی میتوان شروع به خرید سهام کرد؟

  دریافت کد بورسی به معنی مجاز به خرید و فروش سهم نیست بلکه باید نام کاربری و رمز عبورتون تایید و براتون پیامک بشه. بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور شما می تونید در تایم بازار اقدام به خرید سهم کنید.

  سلام ممنون از توضیحاتتون ، آیا یک هفته قبل تر میشه سفارش افلاین در عرضه اولیه زد و اگه میشه ، باید از همون روز حساب کارگزاریمونو شارژ کنیم

  بله عزیز در بعضی کارگزاری ها مانند آگاه میشه و بعضی دیگر کارگزاری ها مانند مفید باید پول حداکثر عرضه رو واریز کنین تا خرید اتوماتیک انجام بشه
  هر کارگزاری راه مختلف داره

  خوب

  ،خریذ عرضه اولیه

  ممنون از توضیحات مفید شما
  یه سوال داشتم وقتی از قبل از روز عرضه اولیه از کارگزاری درخواست خرید میکنی روز عرضه هم شخصا باید عملیات خرید را انجام بدیم یا کارگزاری انجام میده ؟

  سلام خیر ۹۹درصدخودکارگزار انجام میدهدوممکن است فقط یک درصدازمواقع به علل مختلف کارگزار نتواندانجام دهد بنابراین پیشنهادمیشود درساعات اولیه عرضه خودتان نیز از طریق سامانه کارگزاریتون پیگیر باشید موفق وسربلندباشید

  توضیحاتتون عالی بود.منون از شما

  سپاس از توجه شما

  با سلام بنده جانباز ۷۰ درصد از کار افتاده کلی در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۱ مبلغ ۲ میلیون تومان از طریق اپلیکشن آپ به شماره ارجاع ۰۲۱۷۸۴۴۶۸۸۵۲ واریز کردم ولی هنوز موفق به دریافت سهام خود نشدم فقط گفتند کارگزاری بانک ملی مسئول خرید بوده ولی چون بنده وضع جسمانی کامل ندارم ودر کارگزاری اگاه سهام وکد بورسی دارم خواهشمندم که کارگزاری بانک گلی سهام اینجاب رو به کارگزاری اگاه انتقال دهد بخار خدا من پاودست ندارم که پیگیری کنم .باتشکر سید ضیاالدین خاتمی

  یه سوال سلام.برای سفارشگیری روز دوم عرضه اولیه.در چه ساعتی باید سفارش را ثبت کرد.؟خیلی جواب لازمم الان.

  در روز بعد از عرضه اولیه بعیده که بتونید سهام عرضه اولیه بخرید اما میتونید شانسوتون رو با گذاشتن سفارش سرخطی امتحان کنید و راس ساعت ۸:۳۰ سفارش خرید بزنید.

  سلام، ممنون از مطالبتون
  آیا میشود عرضه اولیه ای را قبل عرضه (یعنی قبل ورود به بورس) سهامش رو خریداری کرد؟

  سلام
  خیر

  عالی عالی

  سلام توضیحات خوب بود
  کاش نحوه انتقال پول ب حساب مارگزاری را هم‌توضیح میدادید

  با سلام
  من برای اولین بار میخوام سهام عرضه اولی خریداری کنم و تا حالا تجربه ای در بورس نداشتم اگه امکانش هست راهنمایی کنید
  با تشکر

  ممنون واقعا اطلاعات مفیدی در اختیار گذاشتین.

  سلام.
  ببخشید کسی میتونه منو راهنمایی کنه
  من تا الان دو بار خرید عرضه اولیه زدم و هر دو بار زده سفارش شما ثبت شد و میره توی قسمت سفارشات و توی پرتفوی نمیره که نگاه میکنم روز بعدتز درخواست درخواستم پاک میشه و پول به حسابم بر میگره آیا باید مراحلی هست انجام بدم چون هم تعداد هم مبلغ رو کامل دقیق وارد کردم در ضمن من روی حالت خودکار خرید عرضه اولیه گذاشتم ولی تا حالا برام خودکار ثبت نکرده لطفا راهنمای کنید
  اگه میشه به ایمیلم ارسال کنید اینم ایمیلم
  [email protected]

  سلام .چرا برای خرید بعضی عرضه اولیه ها در همان لحظه اول بازگشایی صف وحشتناک تشکیل میشه و با اینکه همه قوانین خرید رو رعایت میکنیم و ارسال میکنیم خرید انجام نمیشه؟حتی گزینه خرید توسط کارگزاری رو هم فعال کردم!!!

  این سهام عدالتو که روش مستقیم زدیم و وارد بورس شد به عنوان عرضه ی اولیه محسوب میشن یا نه باید جداگانه عرضه ی اولیه رو بخریم ؟ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید

  سلام
  سهام عدالت سبدی متشکل از چند شرکته که ۳۶ تای اون ها بورسی هستن و در حال حاضر در بورس مشغول فعالیت هستن بنابراین سبد سهام عدالت عرضه اولیه نیست.

  عالی بود. استفاده کردم دمتون گرم

  ممنون از توضیح شما

  سلام. من سهام عدالت وآزاد کردم. بخوام سهام رو وارد بورس کنم دقیقا چه مراحلی باید انجام بشه کارای احراز هویت هم برای کارگزاری مفید انجام دادم ولی هنوز پیام برام نیومده. ممنون میشم راهنمای کنید

  سلام
  سهام عدالت هنوز وارد پرتفوی بورسی نشده
  به محض اینکه مراحل اضافه کردن سهام عدالت به پرتفوی اعلام بشه در سایت اطلاع رسانی می کنیم.

  سلام ممنون از شما بابت توضیحات دقیق.

  سوالم اینه که آیا تمام عرضه اولیه ها ارزش خرید دارن ؟ یعنی از کجا اطلاع پیدا کنم که این عرضه اولیه رشد خوبی خواهد داشت یا نه

  تورو خدا راهنمایی کنید من چهارشنبه ۴۰۰تومان ارز اولیه فعال کردم امروز موجودی زده ۲۶۸یعنی۱۳۸تومان ضرر کردم

  نه واسه شما اندازه ۱۳۸تومن ارز اولیه خریده فقط بقیش برگشته تو حسابتون

  سلام من سهام عدالت رو آزاد کردم و کد بورسی هم گرفتم آیا میشه از طریق همون سهام وارد بورس شد و عرضه اولیه خرید و فروش کرد؟
  ممنون میشم توضیح بدین
  اگه میشه راهنمایی کنین چیکار کنم؟

  اعلام کردند در پی آزادسازی سهام عدالت افراد کد بورسی بگیرند که اگر یک زمانی سهام عدالت وارد سبد بورسی سهامدار شد خودش به راحتی و بدون واسطه به خرید و فروش سهام موجود در سبد سهام عدالت بپردازه. در جواب سوال شما هم باید بگم بله شما می تونید عرضه اولیه و یا هر سهم دیگه ای رو بخرید.

  با سلام
  من اخیرا دیدم که سهام عرضه های اولیه مثل بقیه سهام ها وقتی به سود ۵۰% میرسند بسته میشوند و کنفرانس و اطلاعیه میزارن و بعد دو روز باز میشوند اما بعد از باز شدن شدیدا منفی شده و کلا تبدیل به صف فروش میشوند.
  آیا این یک امر معموله یا کاملا بستگی به شرکت یا شرایط بازار داشته؟

  سلام
  کاملا به شرایط بازار و ارزندگی اون سهم بستگی داره

  با سلام آیا عرضه اولیه را فقط یک بار می توانیم سفارش دهیم یا در روزهای بعد هم می توانیم همان عرضه را دوباره بخریم . یعنی اگر سقف خرید ۳۰۰ سهم باشه می توانیم سه روز متوالی ۹۰۰ سهم بخریم یا فقط همان یک بار و ۳۰۰ سهم بیشتر نمی توانیم بخریم ؟

  سلام. در روز عرضه اولیه بله فقط امکان یک سفارش خرید برای هر کد معاملاتی وجود داره اما در روزهای بعد هر تعداد که خواستین میتونین سفارش بگذارین اما با توجه به اینکه تقاضا برای سهم در روزهای ابتدایی بسیار زیاد است، احتمال خرید خیلی کمه و باید سرخطی بزنید. (https://ihadaf.com/%d8%b3%d8%b1%d8%ae%d8%b7%db%8c-%d8%b2%d8%af%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d9%88%d8%b1%d8%b3-%db%8c%d8%b9%d9%86%db%8c-%da%86%d9%87%d8%9f/)

  شرکت سبدگردان هدف در ۱۳۹۱/۱۱/۲۴ تحت شماره ۴۳۵۰۱۵ و شناسه ملی ۱۰۳۲۰۸۵۰۹۷۳ با مجوز رسمی از سازمان بورس و اوراق بهادار، درتهران و همزمان با شماره ۱۱۱۴۰ نزد سازمان بورس اوراق بهادار تاسیس گردید.

  دفتر مرکزی: تهران، خیابان میرزای شیرازی، خیابان بهشتی، پلاک 436، طبقه 4، واحد 15

  برای دریافت مشاوره در مورد چگونگی عضویت در صندوق و شرایط سبد های مختلف کافیست عدد 2 را به سامانه 10000604 پیامک کنید.

  © 1399 سبدگردان هدف تمام حقوق محفوظ است.

  ایزی‌تریدر

  آنلاین‌پلاس

  نحوه خرید عرضه اولیه

  عرضه اولیه (Initial Public Offering) به اولین روزی اشاره دارد که درصد مشخصی از سهام یک شرکت برای اولین‌بار در بازار بورس عرضه شده و عموم مردم می‌توانند مقدار مشخصی از سهام آن شرکت را خریداری کنند.

  یکی از اهداف عرضه اولیه، توسعه بازار سرمایه و بهره‌مندی شرکت‌ها از مزایای حضور در بازارهای مالی است. بنابراین عرضه اولیه یک شرکت در بورس یا فرابورس به معنی تازه تاسیس بودن آن نیست، بلکه به معنی دریافت مجوز معامله سهام آن شرکت توسط عموم سرمایه‌گذاران است.

  خرید سهام عرضه اولیه برای هر کسی که
  کد بورسی
  دریافت کرده باشد، امکان‌پذیر است. برای ارسال سفارش خرید کافیست گام‌های زیر را طی کنید:

  نخستین گام برای خرید عرضه اولیه،
  افتتاح حساب در کارگزاری مفید و دریافت
  کد بورسی است. به این منظور بر روی گزینه
  افتتاح حساب» کلیک کرده,
  فرآیند ثبت نام خود را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری تکمیل کرده و سرمایه‌گذاری در بورس را شروع کنید.

  برای ثبت سفارش خرید عرضه اولیه در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید، می‌توان به دو روش عمل کرد:

  با توجه به بالا بودن تعداد عرضه اولیه‌ها، کارگزاری مفید امکان خرید خودکار عرضه اولیه را برای کاربران خود فراهم کرد است. برای استفاده از این امکان کافیست پس از ورود به ایزی تریدر یا آنلاین پلاس، از قسمت توافقنامه‌ها، «توافقنامه ارسال سفارش عرضه اولیه» را در حالت روشن قرار دهید.

  توجه کنید که برای خرید خودکار عرضه اولیه بایستی متناسب با هر عرضه اولیه مبلغ کافی در قدرت خرید شما موجود باشد.

  علاوه بر امکان خرید خودکار عرضه اولیه کاربران می‌توانند به صورت دستی عرضه‌های اولیه را خریداری کنند. در این صورت بایستی در تاریخ و زمان مربوط به هر عرضه اولیه که توسط ناظر بازار اعلام می‌شود درخواست خود را ثبت کنند.

 • کارگزار مفید
 • حداقل دو روز پیش از انجام عرضه اولیه، اطلاعیه‌ای منتشر می‌شود که در این اطلاعیه علاوه‌بر تاریخ عرضه اولیه، دامنه قیمت و حداکثر سهم قابل خرید برای هر کد حقیقی و حقوقی مشخص شده است.

  با عضویت در شبکه‌های اجتماعی کارگزاری مفید می‌توانید از زمان و جزئیات عرضه اولیه‌های پیش‌رو مطلع شوید.

  شعب کارگزاری مفید و دفاتر منتخب پیشخوان

  پس از تکمیل فرایند افتتاح حساب، جهت احراز هویت همراه با اصل کارت ملی و شناسنامه به نزدیک‌ترین شعبه کارگزاری مفید یا دفاتر
  پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه کنید.

  بسته به شرایط بازار ممکن است مقداری از سرمایه شما راکد و بلااستفاده باقی بماند. با وجود طرح حامی از این سرمایه‌ برای سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت استفاده می‌شود. این طرح هیچ وقفه‌ای در معاملات شما ایجاد نمی‌کند و به راحتی می‌توانید از وجوه نقد خود برای خرید سهام استفاده کنید یا با تقاضای وجه آن را به حساب بانکی خود منتقل کنید.

  این نوع سرمایه‌گذاری جزء سرمایه‌گذاری‌های کم ریسک محسوب می‌شود. میانگین بازدهی این طرح از ابتدای فعالیت آن سالانه ۲۳ درصد است. سود طرح حامی روزشمار محاسبه می‌‌شود و در آخر هر ماه به مانده حساب شما نزد کارگزاری اضافه می‌شود.

  با امضای قرارداد حامی در زمان ثبت‌ نام، این طرح برای شما فعال می‌شود. می‌توانید با بررسی گردش حساب خود در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید ضمن اطمینان از فعال بودن این طرح، میزان سود واریزی هر ماه را بررسی کنید.


  آخرین عرضه اولیه‌ها

  بپیوند

  گدنا

  ثبهساز

  زملارد


  سوالات متداول

  پس از افتتاح حساب در کارگزاری مفید و احراز
  هویت حضوری، می‌توانید از طریق

  ایزی‌تریدر

  ،

  آنلاین پلاس

  و

  مفید آنلاین

  نسبت به خرید
  عرضه اولیه اقدام کنید. با عضویت در
  کانال اینستاگرام کارگزاری مفید از
  اطلاعیه‌های عرضه اولیه مطلع شوید.

  برای اطلاع از زمان و جزئیات عرضه اولیه‌های پیش‌رو، در شبکه‌های اجتماعی کارگزاری مفید عضو شوید. سپس در تاریخ و ساعت اعلام شده، به یکی از سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید مراجعه کنید. نماد عرضه اولیه را جستجو کرده و سفارش خرید را ارسال نمایید. همچنین می‌توانید با فعال کردن «توافقنامه خرید خودکار عرضه اولیه» و شارژ مانده حساب خود نزد کارگزاری مفید، تمامی عرضه‌های اولیه را به صورت کاملا خودکار خریداری نمایید.

  کارگزاری مفید امکان خرید خودکار عرضه اولیه را برای کاربران خود فراهم کرده است. از طریق سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید گزینه توافقنامه ارسال سفارش عرضه اولیه را در حالت روشن قرار دهید و متناسب با هر عرضه اولیه قدرت خود را افزایش دهید. در این صورت به صورت خودکار خرید عرضه اولیه انجام می‌شود.

  بهترین روش برای شناسایی زمان
  فروش، بررسی وضعیت مالی و صورت‌های مالی
  شرکت‌ّها و پیش‌بینی ارزش واقعی سهام آن‌ها
  می‌باشد.این نوع تحلیل، به تحلیل بنیادی
  معروف است. همچنین می‌توان با استفاده
  از تحلیل تکنیکال نیز به پیش‌بینی روند
  آتی قیمت سهم پرداخت. برای آشنایی با
  این نوع از تحلیل‌ها می‌توانید در

  کلاس‌های آموزشی

  رایگان کارگزاری مفید شرکت کنید.

  کمتر از ۳ روز کاری از احراز هویت کارگزاری مفید، پیامک فعال‌سازی حسابتان دریافت می‌کنید. پس از دریافت پیامک مذکور می‌توانید با شماره موبایل یا کد ملی و رمز عبورتان وارد نرم‌افزار ایزی‌تریدر شوید. توجه داشته باشید، رمز عبور شما همان رمز عبوری است که در ابتدای فرایند ثبت‌نام انتخاب کرده‌اید.

  درصورتی‌که تمامی مراحل ثبت نام بورس به درستی انجام شود به گذشت کمتر از ۳ روز کاری دسترسی به سامانه‌‌های معاملات آنلاین جهت خرید و فروش سهام فعال می‌گردد.

  راه‌های ارتباطی با کارگزاری مفید

  ۲۷ سال نگاه حرفه‌ای به بازار سرمایه

  ۱۴۰۰/۰۴/۲۳

  مقالات پر بازدید تالاربورس

  دسته بندی مقالات

  جدیدترین مقالات منتشر شده

  توضیحات جزییات مهم عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگBook Building IPO – Initial Public Offeringنحوه خرید عرضه اولیه

  جزییات و نکات مهم و نحوه عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ

   

   

  عرضه اولیه چیست؟ چطور موجب سود می شود؟ عرضه اولیه یا عرضه عمومی اولیه یعنی وقتی سهام یک شرکتی برای اولین بار در بورس می‌آید و ما بتوانیم از طریق بورس سهام آن شرکت را بخریم،این شرکت‌ها احتمالا چند سالی هم فعالیت خوب داشته‌اند و احتمالا سهامشان هم در آن موقع دست یک عده خاصی بوده است ولی تا روز عرضه اولیه سهام این شرکت‌ها هنوز در بورس معامله نشده است 

  خیلی‌ها اعتقاد دارند که عرضه‌های اولیه در بورس مانند طلا است یعنی ما هرچی بخریم به احتمال خیلی بالایی سود کرده‌ایم، واقعیت هم همین است. در چند سال گذشته می‌توان گفت تمامی عرضه‌های اولیه دارای سود بوده‌اند

  عرضه‌ی اولیه وقتی می‌خواهد صورت بگیرد یک سری تحلیلگر آنها را بررسی می‌کنند و آن شرکت را از نظر قیمت ارزش‌گذاری می‌کنند و متوجه می‌شوند که مثلا قیمت هر سهم این شرکت ۱۰۰۰ تومان ارزش دارد ولی می‌گویند ما با این شرایط خریدار نیستیم،اگر این قیمت را ارزانتر بدهید می‌خریمخود این شرکت هم این تحلیل‌ها را راجع به قیمت سهام خودش می‌داند اصولا برای اینکه از عرضه‌های اولیه استقبال بشود آنها هم حاضر‌اند قیمت سهام خود را یک مقداری پایین‌تر از ارزش واقعی خودشان بدهند و به فروش برسانند و اصولا بعد از عرضه‌های اولیه این سهام‌ها تا چند روز ۵+ معامله می‌شود و من توی عرضه‌های اولیه گذشته‌ای که دیدم هر کدام شاید ۱۰ %، ۲۰ % ، ۳۰ % طی چند روز قیمتشان رشد کرده اما عرضه اولیه در روز اول بسیار محدود است و بسته به بزرگی آن شرکت و آن حجمی از شرکت که خودش را می‌خواهد به فروش برساند مشخص کننده این است که حدودا به هر نفر چقدر سهام می‌رسد

 • کارگزار بورس
 •  اصولا برای عرضه‌های اولیه در روز اول یک مقداری مشخص می‌کنند که نمی‌توان در آن روز بیشتر از این سهام آن شرکت را خریداری کرد و از فردای آن روز همه چیز مثل حالت عادی می‌شود و آن سهام مانند بقیه سهام‌هایی که در بورس وجود دارد خواهد بود ولی

  روز عرضه اولیه این محدودیت وجود دارد که عدالتی هم بین سهامدارها اتفاق بیافتد یک زمان عرضه اولیه ۵۰۰ هزار تومان به هر کسی می‌رسد و

  یا یک وقت هم ۵ میلیون تومان، ۱۰ میلیون تومان و یا عددهای کمتر و بیشتر تقسیم بندی می‌شود وهمان‌طور که گفتم بستگی به بزرگی ارزش آن شرکت دارد و اینکه آنها تصمیم گرفته‌اند چند درصد از شرکتشون را در بازر بورس عرضه کنند

  شاید راجع به خصوصی‌سازی هم خیلی چیزها شنیده باشید، خصوصی‌سازی هم در بورس به همین شکل صورت می‌گیرد یک سری شرکت‌های دولتی می‌آیند بخشی از سهامشان را در بازار بورس به فروش می‌رسانند البته همیشه این شرکت‌ها دولتی نیستند، شرکت ممکن است خصوصی باشد و هم ممکن است دولتی باشد. اصولا لازم است که شما هم شخصا شرکت را بررسی کنید و بعد سهام آن را بخرید اماهمان‌طور که گفتم خیلی‌ها معتقد هستند به دلیل اینکه عرضه‌های اولیه با قیمت‌های خوبی عرضه می‌شود کورکورانه می‌رویم و خرید می‌کنیم و اگر متوجه شویم که این شرکت، شرکت خوبی است شاید مدت‌های زیادی هم با آن بمانیم خیلی از عرضه‌های اولیه هم بوده که بعد از گذشت مدتی قیمت سهامش دو برابر هم شده است اما همان طور که گفتم اصولا عرضه اولیه روزهای اول پس از عرضه شدنش هرروز ۵+ می‌خورد و هر روز صف خرید است، در مورد صف خرید در قبل توضیح دادیم (برای مطالعه بخش صف خرید اینجا را کلیک کنید و آموزش بورس از صفر را دانلود کنید )،

  مجموعه صوتی آموزش بوس از صفر را دانلود کنید

  صف خرید یعنی همه می‌خواهند بخرند ولی کسی نیست که بفروشد و یا مقدار کمی می‌فروشند و اصولا کسانی که زودتر ۸:۳۰ صبح دکمه زدن و در صف افتادن شاید گیر آنها در روز دوم به هر مقداری بیاید و بتوانند مقدار بیشتری از آن سهام را بخرند البتهروز دوم و سوم اسمش عرضه اولیه نیست میشه یک شرکت مانند شرکت‌های دیگر که در بورس دارد معامله می‌شود

  موقع خرید عرضه اولیه باید خیلی دقت کرد!

  در این روش نیازی نیست همه راس یک ساعت سفارش را وارد سیستم کنند، بلکه می‌توانید در آرامش قیمت مورد نظر خود را وارد سیستم کنید. در این روش لازم است شما قیمت سهام را ارزش‌گذاری کنید تا بتوانید در بازه‌ی مشخص شده قیمت مورد نظر خود را وارد سیستم کنید.

  در این روش اصولا یک کف قیمتی در نظر گرفته می‌شود و یک سقف قیمتی که معمولا ۵ الی ۲۰ درصد بالاتر از کف قیمتی کارشناسی شده خواهد بود. در این روش زمان ارسال سفارش مطرح نیست. هر فردی که قیمت بالاتری بگذارد احتمال اینکه بتواند خرید انجام دهد بیشتر است. اما باید دقت کند که خیلی هم سهام را بالاتر از ارزشش خریداری نکند. جهت دیدن توضیحات کامل عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ، فیلم بالای این صفحه را تماشا کنید.

  اولا که سازمان بورس اعلام می‌کند چه روزی چه ساعتی شما می‌توانید این سهام را خریداری کنید اصولا وقتی که سازمان بورس این را اعلام می‌کند برای مثال می‌گوید امروز سهام این شرکت با این نماد راس ساعت ۱۲:۴۰ عرضه می‌شود، بازار بورس تا ساعت ۱۲:۳۰ است اما

  بعضی اوقات برای اینکه ترافیک خرید سهام عرضه اولیه خیلی بالا است بعد از ساعت ۱۲:۳۰ می‌گذارند البته این قانون نیست ممکنه یک روز زودتر اتفاق بیافتد و یا یک روز دیرتر ما باید اطلاعیه‌های سازمان بورس و اوراق بهادار را دنبال کنیم تا بتوانیم ساعت و زمان خرید این عرضه‌های اولیه را متوجه بشویم یا

  مثلا در یک تالار تلگرام در تالاربورس (برای عضویت اینجا را کلیک کنید) این اخبار را دنبال کنیم

  در آنجا هم دقیقا گفته می‌شود که عرضه اولیه چه ساعتی و چه روزی است و

  ما باید پای سیستم آنلاینمان بشینیم و اطلاعیه سازمان بورس را دنبال کنیم

  که ما با چه قیمتی و چه تعدادی مجاز هستیم که این عرضه اولیه را خریداری کنیم

  اگر سازمان بورس می‌گوید شما مجاز هستید هزار تا سهم بخرید و در کامپیوتر ما قیمت آن مشخص شده که مثلا قیمت این سهم هزار تومان می‌تواند معامله بشودما باید دقیقا موقع خرید تایپ کنیم من می‌خواهم ۱۰۰۰ تا سهام را به قیمت ۱۰۰۰ تومان خریداری کنم

  موقعی که کلیک می‌کنیم تا خرید برامون انجام بشود می‌گوید شما مجاز به این تعداد خرید نیستید و ممکن است ما آن عرضه اولیه را ازدست بدهیم ولی

  اگر پول نداشتیم آن مقدار خریداری کنیم می‌توانیم کمتر بخریم پس اگر تا حالا هیچ سهامی در بورس نخریدید بد نیست با عرضه‌های اولیه هم شروع بکنید.

  هیچ شرکت جدیدی وارد بورس نشود و بعد در یک الی دو ماه عرضه اولیه رخ دهد و انجام بشود 

  که سود شیرینی هم دارد درست است که برای سهام‌دارها محدود می‌باشد ولی مانند جایزه‌ای است که بورس به سهام‌دارها می‌دهدیک سود تقریبا با احتمال خیلی زیاد تضمینی و اینکه در کوتاه مدت می‌توان آن را بدست آوردالبته باز می‌گویم که هیچ تضمینی در خرید و فروش و معاملات وجود ندارد حتی عرضه‌های اولیه که در چند سال اخیر می‌بینیمکه همشون بعد از باز شدن روزهای بعد مثبت معامله شده‌اند اما اگر یک روز تحلیلگرها اشتباه تحلیل کنند و فردای آن روز متوجه شوند که ما گران خریده‌ایم خوب آن هم احتمال دارد نزول کند پس هیچ قطعیتی در بورس وجود ندارد

  بورس شامل ریسک است

  ما و افرادی که در بورس فعالیت می‌کنیم چه سهام‌های دیگری را می‌خریم و چه عرضه اولیه می‌خریم و هر فعالیتی می‌کنیم این ریسک‌ها را پذیرفته‌ایم اما

  این ریسک‌ها را می‌پذیریم

  این فیلم آموزشی را تماشا کنید: آموزش خرید و فروش سهام

  اگر قرار است سالی ۲۰ % سود بدست آوریم بهتر است که پولمان را بگذاریم در بانک و با خیال راحت و نه وقتی را برای سرمایه‌گزاری کنار بگذاریم و نه ریسک و استرسی را بپذیریم.

  در مورد خرید آنلاین سهام در جلسات بعد توضیح میدهیم و این کار را به صورت عملی انجام خواهیم داد چه بخواهیم عرضه اولیه بخریم و چه‌بخواهیم سهام‌های دیگری بخریم ما باید بتوانیم با سیستم آنلاین کار بکنیم.

  می توانید ویدیوهای بیشتری از تالار بورس را بصورت رایگان در شبکه اشتراک ویدیو آپارات و همچنین کانال یوتیوب تالار بورس دنبال کنید.

  اگر فیلم آموزش نحوه خرید عرضه اولیه برایتان مفید بوده، لطفا آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.نحوه خرید عرضه اولیه

  برای زنده بودن باید تا آخرین روز زندگی یادگیری را دنبال کرد و از لحظات زندگی استفاده کرد.

  سلام. چجوری بررسی کنیم عرضه اولیه که خریدیم چقدر بالا یا پایین رفته تا اگر خواستیم بفروشیم. آموزشی درخصوص زمان مناسب فروش عرضه اولیه دارید؟ ممنون از زحماتتون

  سلام به علت اینکه عرضه های اولیه دیتای گذشته ای برای تحلیل رفتارشون در بازار ندارند. بهتر هست که عوامل دیگری رو برای فروش آنها درنظر بگیرید. به عنوان مثال ارزش ذاتی سهم میتونه یک ملاک مهم برای تشخیص ارزنده بودن سهم برای شما باشه. پس میشه عرضه اولیه رو تا بالای ارزش ذاتی نگهداری کرد و بعد اونجا دوباره به نگهداری مجدد یا فروشش فکر کرد.

  سپاسگزارم از مطالبی که ارسال می کنید

  […] در بعضی مواقع دیده شده که افراد پذیره‌نویسی را با عرضه‌ اولیه اشتباه می‌گیرند. در این مطلب قصد داریم به آن […]

  واقعا ممنون

  ممنون از استاد

  با سلام من اخیرا دیدم که سهام عرضه های اولیه مثل بقیه سهام ها وقتی به سود ۵۰% میرسند بسته میشوند و کنفرانس و اطلاعیه میزارن و بعد دو روز باز میشوند اما بعد از باز شدن شدیدا منفی شده و کلا تبدیل به صف فروش میشوند. آیا این یک امر معموله یا کاملا بستگی به شرکت یا شرایط بازار داشته؟

  باتشکرازجناب آقای ثقفی

  سلام وقت بخیر . ممنون بابت آموزش های خوبتون ?? . ی سوالی داشتم جواب بدین ممنون میشم . من تقریبا یک ماه پیش از کافی نت تو کارگزاری مفید ثبت نام انجام دادم و احراز هویت هم انجام دادم . چن روز بعدش پیام کد بورسی برام اومد . ولی پیام نام کاربری و رمز عبور ک باهاش وارد برنامه بشم هنوز ک هنوزه واسم . فقط ی پیامک اومده بود ک فقط با کد ملی با ایزی ترید وارد بشم . الان فقط میتونم با ایزی تریدر وارد بشم ولی با همراه تریدر بقیه برنامه ها نمیتونم وارد… ادامه مطلب »

  ریسک چیست؟ و چه تعریف از آن در ذهن دارید؟ تفسیر ریسک به چه معناست؟

  پلتفرم لیسک چیست؟ پلتفرم لیسک به چه‌صورت کار می‌کند؟ لزوم پیدایش پلتفرم لیسک بر چه

  عرضه اولیه این هفته عرضه اولیه این هفته و امروز به‌همراه لیست کامل شرکت‌های جدید که

  بازار سرمایه چیست؟ بسیاری از افراد در بازارهای مالی فعالیت می‌کنند و گاه و بی‌گاه

  معاملات الگوریتمی چیست؟ تاثیر هوش مصنوعی در معاملات الگوریتمی چیست؟ آیا فرق اتو تریدینگ و

  چه کوینی بخرم و چه کوینی نخرم؟ این سوال افراد زیادی است که به‌تازگی وارد

  Copyright ۱۴۰۰ talarebourse, all rights reserved.

  برای خرید عرضه اولیه به دو صورت انلاین و آفلاین میتوان اقدام نمود. در خرید آفلاین سرمایه گذار باید قیمت و حجم در خواستی ( همانطور که در اطلاعیه عرضه اولیه عنوان شده است) خود را وارد سامانه معاملاتی کند تا کارگزار نسبت به خرید عرضه اولیه برای شخص اقدام کند. در خرید عرضه اولیه به صورت آنلاین سرمایه گذار باید در زمان تعیین شده توسط بورس اقدام به خرید سهام کند که شرح آن به صورت کامل آورده شده است.

  برای خرید عرضه اولیه سرمایه گذار باید درخواست قیمت و حجم را وارد سامانه معاملاتی کند. در خصوص قیمت و حجم باید گفت که سرمایه گذار نمی تواند درخواست خود را به هر قیمت و حجمی وارد سامانه کند بلکه باید درخواست حجم و قیمت خود را طبق اطلاعات منتشر شده در آگهی عرضه اولیه وارد سامانه کند.

  خرید سهام عرضه اولیه برای همه افرادی که دارای کد بورسی (کدمعاملاتی) هستند آزاد می باشد. توجه کنید که دریافت کد بورسی رایگان می باشد و پس از دریافت کد بورسی، یک نام کاربری و رمز عبور آن به منظور ورود به نرم‌افزار معاملاتی توسط کارگزاری برای شما ارسال خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: لیست عرضه اولیه ها در سال 1399

  عرضه‌های اولیه معمولا چندین بار در سال انجام می‌شوند بطور کلی تعداد عرضه‌های اولیه چندان زیاد نیست.در سال ۹۷ فقط ۲۲ عرضه اولیه انجام شد.نحوه خرید عرضه اولیه

  برای باخبر شدن از زمان عرضه‌ اولیه و اطلاعات مربوط به آن باید اخبار سایت‌های بورسی و کانال‌های خبری که این اخبار را اطلاع‌رسانی می‌کنند را پیگیری نمایید. بیشتر کارگزاری‌ها نیز این عرضه‌ها را به مشتریان خود اطلاع رسانی می کنند

  پس از اطلاع از تاریخ عرضه اولیه حدودا ساعت ۱۰ صبح همان‌روز به سایت www.tsetmc.com مراجعه نمایید و از اطلاع‌رسانی‌های ناظر بازار باخبر شوید.

  اطلاعیه‌های ناظر بازار به شکل یک اعلام کوچک در گوشه سمت چپ و پایین صفحه نمایش داده می‌شود.پس از کلیک روی اعلام اشاره شده، پیام‌های ناظر بازار برای نمادهای مختلف را مشاهده می‌کنید.

  اگر قرار باشد عرضه اولیه در روز جاری اتفاق بیفتد، معمولا ناظر بازار بین ساعات ۱۰ تا ۱۳، پیام مربوط به عرضه اولیه را منتشر می‌کند که در این پیام‌ها زمان و چگونگی این عرضه اطلاع رسانی خواهد شد

  یک نمونه پیام ناظر بازار در خصوص عرضه اولیه به شرح زیر می باشد:

  تاریخ عرضه اولیه                                 xتعداد کل سهام قابل عرضه                 xساعت مجاز برای ثبت سفارش           xسهمیه هر نفر (هر کد معاملاتی)        xبازه قیمت هر سهم                             xسایر شرایط ورود سفارش                  x

 • فیبوناچی اصلاحی
 • به همه جزئیات این پیام دقت نمایید چون وارد کردن اطلاعات اشتباه ، باعث می‌شود عرضه اولیه به شما تعلق نگیرد.

  بیشتر بخوانید: عرضه اولیه چیست؟

  بعد از مشاهده جزییات عرضه اولیه از پیام ناظر، باید موجودی حساب‌تان را نزد کارگزاری افزایش دهید، سپس سفارش خرید عرضه اولیه را در ساعت مشخص شده، ارسال کنید.

  علاوه بر این، سهمیه هر فرد مشخص شده است و اگر شما سفارش خرید را بیش از این مقدار قرار دهید، هیچ سهامی به شما تعلق نمی‌گیرد.

  به قیمت مجاز بسیار دقت کنید، قیمت باید دقیقا ریال به ریال با قیمت اعلام شده مطابقت داشته باشد. به دلیل اینکه تقاضا برای خرید عرضه اولیه همواره در حال رشد است، معمولا همه افراد سقف قیمت مجاز را در فرم سفارش خرید وارد می‌کنند.

  در مطالب فوق گفتیم که برای خرید عرضه اولیه باید کد بورسی داشته باشید و پس از دریافت کد بورسی، کارگزاری رمز عبور و نام کاربری ورود به سیستم معاملاتی آنلاین را برای شما ارسال می‌کند. در ساعت عرضه اولیه وارد سیستم معاملاتی‌تان شوید سپس موجودی خود را از طریق پرداخت آنلاین و رمز دوم افزایش دهید (در صورت نیاز).

  در حال حاضر اصلی‌ترین نرم‌افزار‌های موجود که کارگزاری‌ها برای خرید و فروش آنلاین سهام در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند به شرح زیر است:

  برای محاسبه موجودی لازم برای خرید عرضه اولیه باید سهمیه هر شخص را ضربدر حداکثر قیمت مجاز کنید تا حداکثر سرمایه لازم را بدست آورید. برای مثلا اگر حداکثر قیمت عرضه، ۲,۷۵۰ ریال باشد و سهمیه هر نفر حداکثر ۲,۰۰۰ سهم، حداکثر مبلغ موردنیاز برای خرید ۵۵۰,۰۰۰ تومان خواهد بود.

  بعد از انجام مراحل بالا باید در ساعت مشخص شده برای عرضه اولیه، سفارش خودتان را مطابق با جزییات ارسال کنید.

  حتما توجه کنید باید پس از ارسال سفارش، پیام موفقیت‌آمیز بودن ارسال سفارش را مشاهده کنید.

  *برای اطمینان از ارسال شدن سفارش، می‌توانید لیست سفارشات را بررسی کنید.

  بیشتر بخوانید: کی عرضه اولیه را بفروشیم؟

  تخصیص سهام به هر کد معاملاتی بعد از پایان زمان اعلام شده برای خرید انجام خواهد شد.

  بورس با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان و قیمت وارد شده توسط آنها، سهام را بین شرکت‌کنندگان توزیع خواهد کرد.

  در ساعت 14 الی ۱۸ موجودی سهام‌تان را بررسی نمایید تا از مقدار عرضه تعلق گرفته به خودتان مطلع شوید.

  معمولا در روز معاملاتی بعد از عرضه اولیه، صف خرید برای سهام شرکت عرضه شده شکل خواهد گرفت. یعنی قیمت به حداکثر دامنه نوسان خود (مثبت ۵ درصد) خواهد رسید و تعداد زیادی سفارش برای خرید سهام ثبت خواهد شد.

  اولین تجربه‌ سرمایه‌گذاری بسیاری از افراد در بورس تهران، خرید عرضه اولیه می باشد که اکثرا به تجربه شیرینی هم تبدیل شده است زیرا سهام هر شرکتی عرضه می‌شود معمولا تا چند روز صف خرید برای آن به وجود می آید و حدودا تا چند روز شاهد رشد ۵درصدی ارزش سهام این شرکت‌ها هستیم.

  البته این موضوع فقط تا چند روز ادامه خواهد داشت. گاهی تا ۲ روز، گاهی ۳ روز و گاهی حتی یک هفته.

  در مواقع خیلی کم پیش می آید که، صف خرید تا بیش از ۱۰ روز طول می‌کشد و قیمت سهم به شدت رشد می‌کند.

  تعداد سهام عرضه شده: هرچقدر تعداد عرضه کمتر بوده باشد، معمولا فروشندگان کمتری نیز وجود خواهند داشت

  رفتار سهامدار عمده: اگر سهامدار عمده پس از عرضه اولیه، سهام دیگری عرضه نکند معمولا سهام رشد بیشتری می‌کند.

  جو کلی بازار: در زمانی که جو کلی بازار مثبت است و همه خوشبین هستند، افراد کمی حاضر به فروش می‌شوند.

  اخبار و شایعه‌های پیرامون سهم: گاهی اخبار و شایعات منفی یا مثبتی پیرامون سهام عرضه شده شکل می‌گیرد و افراد براساس این شایعات و اخبار تصمیم می‌گیرند.تصمیم‌گیری برای فروش سهام بر عهده خود شماست. حتی این اختیار را دارید روز پس از عرضه اولیه، سهام خود را بفروشید ولی به عنوان یک توصیه کلی، بهتر است تا زمانی که صف خرید در سهم وجود دارد، سهام خود را نگهداری نمایید.

  حتی می‌توانید در روزهای پس از عرضه، باز هم از این سهم خریداری نمایید چون محدودیت خرید فقط در روز عرضه اولیه وجود دارد و پس از آن محدودیت برداشته می‌شود.

  بطور کلی عرضه اولیه در بورس تهران اغلب اوقات با حواشی زیادی انجام می‌شود.  معمولا سهم‌هایی که به تازگی در بورس عرضه می‌شوند تا مدتی مورد توجه قرار می‌گیرند ولی پس از مدتی از توجه به آنها کاسته می‌شود.

  توجه کنید به دلیل تقاضای بسیار زیادی که برای عرضه‌های اولیه وجود دارد، معمولا سهمیه کمی به افراد شرکت‌کننده خواهد رسید؛ با این حال، خرید سهام در عرضه اولیه یک راه بی‌خطر برای تجربه اولین سرمایه‌گذاری در بورس می باشد، زیرا بیشتر مواقع مقداری سود نصیب سرمایه‌گذاران خواهد کرد.

  *در عرضه اولیه با بوک بیلدینگ، یک بازه زمانی، حداقل و حداکثر قیمت قابل خرید و سهمیه برای هر کدمعاملاتی در نظر گرفته می‌شود.

  شما باید بر اساس این اطلاعات که توسط ناظر بازار در روز عرضه اعلام می‌شود، سفارش خود را در ساعت مشخص شده ارسال نمایید.نحوه خرید عرضه اولیه

  تخصیص سهام توسط ناظرین به کدهای معاملاتی انجام می‌گیرد و معمولا در صورت وجود تقاضای بالا، همه افراد بطور مساوی از عرضه‌ها بهره‌مند می‌شود.

  حق انحصاری © 2021 وب سایت عرضه اولیه . کلیه حقوق محفوظ می‌باشد.

  در این سامانه می‌توانید به دو صورت آنلاین و آفلاین عرضه اولیه خریداری نمایید. در شیوه آنلاین، باید در زمان تعیین شده که در ادامه توضیح می‌دهیم، خرید خود را انجام دهید ولی در شیوه آفلاین با وارد کردن قیمت و حجم درخواستی در سامانه معاملاتی، کارگزار را موظف می‌سازید تا نسبت به خرید عرضه اولیه اقدام نماید.

  قبل از هر چیز باید از طریق دنبال کردن اخبار کانال‌ها و سایت‌های بورسی، از زمان عرضه‌های اولیه سهام مطلع شوید. هرچند که بیشتر کارگزاری‌ها، این اطلاعات را به مشتریان خود، ارسال می‌کنند. پس از اطلاع از تاریخ عرضه، ساعت 10 صبح به بخش اطلاع رسانی ناظر بازار در سایت tsetmc.ir مراجعه کنید. به طور معمول، ناظر بازار بین ساعت‌های 10 تا 13 پیام مربوط به عرضه را منتشر می‌سازد. در این پیام‌، جزئیات اطلاعات مربوط به زمان و نحوه فروش عرضه اولیه موجود است.

  پس از بررسی جزئیات مربوط به اولین عرضه سهام ازطریق پیام ناظر، باید سفارش خرید را ارسال نمایید. ابتدا مطمئن شوید که موجودی حساب شما نزد کارگزاری به اندازه کافی اعتبار دارد. در غیر این صورت نسبت به افزایش موجودی حسابتان اقدام فرمایید. با ضرب کردن سهمیه مجاز هر شخص در حداکثر قیمت، موجودی لازم برای خریدن سهام عرضه اولیه به دست می‌آید.

  در این گام باید سفارش خرید خود را در زمان تعیین شده، ارسال نمایید. توجه داشته باشید که سهمیه تعلق گرفته به هر شخص، تعیین شده است و اگر سفارش خریدتان بیشتر از مقدار مشخص شده باشد، هیچ سهامی برایتان خریداری نمی‌شود. پس باید قیمت اعلام شده را به صورت دقیق قرار دهید. در خرید سهام عرضه اولیه، بیشتر افراد سقف قیمت مجاز را در فرم سفارش خریدشان وارد می‌کنند. بهتر است کمی قبل از عرضه به سیستم معاملاتی وارد شوید. سپس سفارش خود را در ساعت تعیین شده با جزئیاتش ارسال نمایید.نحوه خرید عرضه اولیه

  پس از پایان یافتن زمان اعلام شده برای خرید، سهام عرضه اولیه به هر کد معاملاتی اختصاص می‌یابد. در حقیقت، سازمان بورس با محاسبه تعداد خریداران و قیمت وارد شده توسط ایشان، سهام را بین متقاضیان توزیع می‌کند. اگر بین ساعت بین 5 تا 6 بعد از ظهر، موجودی سهامتان را چک کنید، از میزان سهام عرضه‌ای که به شما تعلق یافته است، اطلاع پیدا می‌کنید.

  در کارگزاری مفید از نرم‌افزار ایزی‌تریدر استفاده می‌شود که نرم‌افزار اختصاصی کارگزاری مفید است. در این کارگزاری قابلیتی به مشتریان مفید داده شده است تا کارگزاری بتواند با ارائه توافق‌نامه خرید عرضه اولیه به صورت خودکار این کار را تسهیل نماید. به این صورت که اگر حساب کارگزاری شخص پیش از شروع عرضه شارژ باشد، عرضه ارائه شده به صورت اتوماتیک از طرف سامانه‌های معاملاتی خریداری می‌شود. با این قابلیت ترافیک ارسال سفارش برای شرکت در خرید عرضه‌های اولیه کنترل می‌شود. ضمن اینکه مشتریان این کارگزاری با خیالی آسودگی عرضه را خریداری خواهند کرد. در صورتی که ارسال سفارش انجام شده توسط کارگزاری نیاز به ویرایش داشته باشد، امکان ویرایش و یا حذف سفارش توسط کارگزاری نیز، در سامانه‌های معاملاتی فراهم شده است.

  برای خرید خودکار عرضه اولیه به صورت آفلاین، اگر در این کارگزاری حساب دارید، وارد سامانه معاملاتی آنلاین یعنی آنلاین پلاس و ایزی تریدر همراه، شوید. سپس در قسمت سایر گزینه، توافق‌نامه‌ها را انتخاب نمایید و وارد شوید، با فعال کردن توافق‌نامه ارسال سفارش عرضه اولیه رنگ آن در سایت آبی و در اپیلیکیسن سبز رنگ می‌شود. البته پس از فعال کردن این قسمت حتما باید حساب شما در نزد کارگزاری مفید شارژ باشد تا سیستم بتواند عرضه اولیه را برای شما خریداری نماید. به شکل‌های زیر توجه کنید تا مراحل خرید خودکار عرضه اولیه در سایت و نرم افزار کارگزاری مفید مشاهده نمایید.

  در ایزی تریدر مفید نیز کافی است تا ابتدا وارد نرم افزار شوید و در پایین و گوشه سمت راست سامانه، وارد گزینه سایر و سپس توافق‌نامه‌ها، شوید و توافق‌نامه ارسال سفارش عرضه اولیه بورس را انتخاب نمایید.

 • فملی رهاورد
 • برای خرید آنلاین و دستی عرضه اولیه در کارگزاری مفید، باید در تاریخ و ساعات تعیین شده وارد سامانه معاملاتی کارگزاری مفید شوید و با توجه به تعداد عرضه که در ابلاغیه‌ها و پیام‌های ناظر بازار اعلام شده است، درخواست سفارشتان را ثبت نمایید. همان طوری که گفته شد، حداقل دو روز پیش از انجام عرضه اولیه، اطلاعیه‌ای منتشر می‌شود که در آن علاوه ‌بر تاریخ عرضه اولیه، دامنه قیمت و حداکثر سهم قابل خرید برای هر کد حقیقی و حقوقی مشخص شده است. علاوه بر این که، می‌توانید با عضویت در شبکه‌های اجتماعی کارگزاری مفید از زمان و جزئیات عرضه‌های اولیه‌ مطلع شوید. اطلاعات مبوط به تماس و شبکه‌های اجتمای این کارگزاری را در ادامه می‌بینید.

  شماره تماس مرکز پشتیبانی ۰۲۱-۹۱۰۰۸۷۰۰

  ایمیل مرکز پشتیبانی [email protected]

  وب‌سایت مرکز پشتیبانی Support.emofid.com

  کانال اینستاگرام  mofidsecurities

  بخشی از وجوه نقد از چرخه معاملات خارج می‌شود و در حساب کارگزار راکد می‌ماند. ولی در کارگزاری مفید، یک طرح حمایتی ویژه مشتریان وجود دارد که اجازه نمی‌دهد تا پولتان بیکار بماند. این طرح حمایتی ویژه مشتریان کارگزاری مفید است که برای اولین بار در بازار سرمایه اجرا شده است. با امضای قرارداد حامی در زمان ثبت‌ نام، این طرح برای شما فعال می‌شود. با بررسی گردش حساب از فعال بودن این قابلیت، اطلاع می‌یابید و میزان سود واریزی هر ماه را بررسی می‌کنید. در این طرح به مانده حساب مشتری در نزد کارگزاری سود روزشمار تعلق می‌گیرد. سود مشارکت در این طرح تقریبا سالانه بین 18 تا 25 درصد می‌باشد که به صورت ماهانه به قدرت خرید مشتری اضافه می‌شود. 

  alirezamehrabi_com

  alireza.mehrabii

  تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۹

  تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۹

  تاریخ انتشار : ۴ دی ۱۳۹۹

  تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۹

  تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۹

  تاریخ انتشار : ۸ آذر ۱۳۹۹

  تاریخ انتشار : ۲ مهر ۱۳۹۹

  تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۹

  تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۹

  تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۹

  تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۹

  تاریخ انتشار : ۲ مهر ۱۳۹۹

  سطوح حمایت و مقاومت استاتیک
  سطوح استاتیک حمایتی…

  یک فرضیه در رابطه با تعیین قیمت‌ها در بازار…

  آیا می دانید بورس اوراق بهادار دارای سابقه ای…

  شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از ترس اینکه…

  اقتصاد کلان تمام شاخص های کل و عوامل اقتصاد خرد…

  عرضه و تقاضا، یک تئوری در علم اقتصاد است که تغییرات…

  پس انداز کنندگان در این بازار، برای دوری از ریسک…

  در مباحث تابلو خوانی با سرفصل مهم کد به کد اشنا…

  برای توضیح این مطلب باید ابتدا در نظر داشته باشید…نحوه خرید عرضه اولیه

  حقوقی‌ها اشخاصی هستند که سهام‌های مختلفی…

  برای دریافت پیشنهادات شگفت انگیز و تخفیف ها شماره موبایل خود را وارد کنید

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای تیم آموزشی علیرضا محرابی محفوظ می باشد.
  ARM Web Design Group

  اگر شما هم در روزهای بعد از عرضه اولیه مانند بسیاری از افراد دیگر می‌خواهید به خرید عرضه اولیه بپردازید، حتما این ویدیو به شما کمک خواهد کرد …

  دوست من سلام!
  امیدوارم هرجای این کره خاکی که هستی زندگی بر وفق مرادت باشد …

  در مقالات و ویدیوهای گذشته در مورد عرضه اولیه و حتی آمار و اطلاعات آن‌ها توضیحات مفصلی داده شد. اگر هنوز آن‌ها را ندیدی و یا تازه وارد بورس شده‌ای حتما به این مطالب هم سری بزن. همچنین یک مقاله تحت عنوان راهنمای کامل شرکت در عرضه اولیه برای تو دوست خوبم نوشته شده که پاسخ همه سوالاتت را در آن‌جا خواهی یافت.

   اما امروز قصد دارم یکی از سوالات شما در مورد خرید عرضه اولیه را پاسخ دهم. سوالی که به خصوص در بین تازه واردها بسیار پرسیده می‌شود …نحوه خرید عرضه اولیه

  “چطور در صف خرید عرضه اولیه، سهم بخریم؟!”
  “چرا فردای عرضه اولیه نمی‌توانم سهم بخرم؟!”
  “به نظر می‌رسد خرید سهام عرضه اولیه فقط برای تعداد خاصی از افراد است، واقعا چرا؟!”
  ” آیا راه و روش و یا ترفند ویژه‌ای برای خرید عرضه اولیه در روزهای بعد از عرضه وجود دارد؟!”

  این‌ها فقط تعداد کمی از سوالات شماست که از طریق ایمیل، فضای مجازی و … از ما پرسیده می‌شود. اگر عرضه‌ای هم در پیش باشد که تعداد این نوع سوالات دیگر حتی قابل شمارش هم نیست!

  قبل‌تر گفتیم که ارزش‌گذاری سهام شرکت‌ها در عرضه‌های اولیه به صورتی است که معمولا کمتر از ارزش ذاتی آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. دلیل این موضوع این است که خرید سهام شرکت تازه وارد برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران جذاب باشد. پس به همین دلیل و همچنین به دلیل این که معمولا تقاضا برای خرید عرضه اولیه زیاد است، تا چند روز سهام شرکت رشد خواهد کرد. در این مواقع (تا چند روز کاری) و در زمان پیش‌گشایش بازار، رأس ساعت ۸:۳۰ صبح، صف‌های خرید توسط معامله‌گران تشکیل می‌شوند. چرا که خیلی از افراد تقاضای خرید سهام عرضه شده را دارند تا بتوانند از این رشد قیمت سود خوبی کسب کنند!

  خیلی از کسانی که در عرضه اولیه شرکت می‌کنند گله دارند که چرا مبلغ تخصیص یافته به هر نفر در این عرضه‌ها بسیار کم است! بسیاری از افراد هم قصد دارند که در روزهای بعد از خرید عرضه اولیه تعداد بیشتری سهام بخرند تا سود بیشتری کسب کنند. حتما شما هم به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر بتوانید فردای روز عرضه، تعداد زیادی سهام بخرید، چقدر خوب خواهد شد! تصور می‌کنید که اگر بتوانید در روز بعد از عرضه اولیه تعداد زیادی سهام بخرید چه سود سرشاری کسب خواهید کرد! احتمالا روز کاری بعد برای خرید عرضه اولیه در همان ابتدای صبح هم اقدام می‌کنید تا نفر اول در صف خرید باشید! اما غافل از این که همزمان با شما هزاران و یا حتی ده‌ها هزار نفر دیگر هم در صف خرید قرار می‌گیرند … درست در ساعت ۸:۳۰ صبح، ده‌ها هزار سفارش، همزمان با شما …

  به طور خلاصه بگویم که نه روش و شیوه خاصی برای خرید عرضه‌های اولیه وجود دارد و نه افراد خاص و ویژه‌ای هستند که سهام عرضه شده را بخرند! خیلی راحت بگویم که این ذهنیت‌ها را دور بریزید! تنها روشی که برای ثبت سفارش استفاده می‌شود همان روشی است که همه ما از آن استفاده می‌کنیم. اگر قصد خرید عرضه اولیه پس از روز عرضه را دارید، می‌بایست همانند سایر افراد رأس ساعت ۸:۳۰ صبح سفارش خود را ارسال کنید. احتمالا می‌دانید که اولویت خرید سهام در صف خرید با کسانی است که سفارش خود را زودتر ارسال کرده‌اند. پس حتما توجه کنید که چند ثانیه تأخیر هم می‌تواند باعث شود که شما جایگاه مناسبی در صف خرید نداشته باشید!

  توجه کنید که در مورد عرضه‌های اولیه تعداد سفارش‌های ارسال شده بسیار زیاد بوده و در کسری از ثانیه هزاران سفارش به هسته معاملات بورس فرستاده می‌شود! طبق اعلام سازمان بورس در این گونه موارد سیستم به صورت تصادفی جایگاه افراد در صف خرید را مشخص می‌کند.

 • آموزش سایت tsetmc
 • حالا فرض کنید که ۱۰,۰۰۰ نفر سفارش خود را برای خرید عرضه اولیه ارسال کرده باشند. معمولا اگر دقت کنید در روزهای اول پس از عرضه تعداد بسیار کمی از افراد (معمولا کمتر از تعداد انگشتان دست) هستند که می‌توانند سهم مورد نظر را خریداری کنند. پس اگر طبق علم احتمال این دو عدد را بر هم تقسیم کنیم (۱۰,۰۰۰ تقسیم بر ۱۰)، احتمال این که شما جزء آن افراد باشید چقدر است؟! بلکه یک در هزار یا ۰.۱%!

  پس دیدیم که بیش از ۹۹% افراد در روزهای اول پس از عرضه نمی‌توانند سهام عرضه شده را بخرند. طبیعی است که تعداد افرادی که ناراضی هستند بسیار بسیار بیشتر از تعداد افرادی است که راضی هستند … و این افراد هم معمولا یا از شانس و اقبال خود ناراحت‌اند و یا رانت و دست‌های پشت پرده را مسئول می‌دانند!

  من و دوستان من هیچ‌گاه ذهن خود را درگیر این موضوع که آیا سهام عرضه اولیه به ما می‌رسد یا خیر نکرده و نمی‌کنیم. چرا که اساسا به دنبال شانس و اقبال نیستیم. هر کسی که با دانش کافی وارد بورس شود، می‌تواند سهم‌هایی را پیدا کند که حتی بسیار ارزنده‌تر از سهام عرضه اولیه هستند. به نظر عاقلانه‌تر هم هست که موفقیت و کسب سود را متکی به دانش و مهارت خود کنیم و نه متکی به شانس و اقبال و …

  در مورد خرید عرضه‌ اولیه هم اگر شما تحلیل مناسبی از نظر بنیادی بر روی سهم عرضه شده داشته باشید، در زمان‌هایی که اصطلاحا صف‌ خرید می‌ریزد و سهم متعادل می‌شود، می‌توانید سرمایه‌گذاری خوبی را انجام دهید. البته همان‌طور که گفتم این موضوع به شرطی است که تحلیل مناسبی روی شرکت انجام شده باشد و شرکت از نظر بنیادی از ارزش بالایی برخوردار باشد.

  بررسی آماری عرضه‌های اولیه

  نکته دیگری که قصد دارم به آن اشاره کنم در مورد قیمت سهام عرضه اولیه است. بسیاری از افراد تازه وارد فکر می‌کنند که اگر برای مثال سهام شرکت الف با قیمت ۳۰۰۰ تومان عرضه می‌شود، نسبت به سهام شرکت ب که مثلا با قیمت ۲۰۰ تومان عرضه می‌شود، خیلی گران‌تر است! شاید برای شما جالب باشد که تعداد زیادی از افراد این طور فکر می‌کنند! اما اگر کمی تجربه داشته باشید احتمالا برایتان بدیهی است که ارزش یک سهم را نباید با قیمت ریالی آن سنجید. مثلا ممکن است ارزش واقعی سهام شرکت الف ۶۰۰۰ تومان باشد، پس در واقع ۳۰۰۰ تومان برای آن ارزان هم هست! اما در سمت مقابل سهام شرکت ب با قیمت ۲۰۰ تومان گران باشد، چرا که ارزش واقعی یا ذاتی بیشتر از ۱۵۰ تومان ندارد.

  ارزش ذاتی یا واقعی سهام را می‌توان با بررسی صورت‌های مالی آن‌ها به دست آورد. آموزش جامع و صفر تا صد این مباحث در کلوپ میلیونرها ارائه شده است.

  بررسی‌هایی که ما داشتیم نشان می‌دهد که علاوه بر بازدهی اولیه‌ای که خرید عرضه اولیه برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد، بازدهی ثانویه می‌تواند بسیار پرسودتر بوده و پتانسیل بیشتری داشته باشد. چرا که تعداد سهام تخصیص یافته در عرضه اولیه به هر نفر (کد سهامداری) بسیار محدود است، اما برای کسب بازدهی ثانویه این محدودیت وجود ندارد. شما می‎‌توانید این اطلاعات و آمار را در مقاله بررسی آماری عرضه‌های اولیه به تقکیک سهام مشاهده کنید.

  توصیه ما این است که با سودهایی که از خرید عرضه اولیه به دست می‌آورید بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید. سرمایه‌گذاری بر روی خودتان یعنی آموزش دیدن و کسب مهارت برای رسیدن به ثروت دلخواه خودتان …

  سلام سوالم راجب خرید آفلاین عرضه اولیه هست کدوم روش بهتره؟ آنلاین یا آفلاین

  سلام
  فرقی نداره چون طبق سهمیه بهتون تعلق میگیره

  خیلی خوب

  ببخشید فردای عرضه اولیه، هیچ محدودیت حجمی غیر از محدودیت خود هسته معاملات نباید وجود داشته درسته؟!؟!؟ پس چرا برای اپال زده هر کد بیشتر از ده هزار سهم نمیتونه معامله کنه از فردای روز عرضه اولیه؟!؟؟ آیا این محدودیت برای همه عرضه اولیه ها هست؟!؟؟

  سلام و عرض ادب ممنون از راهنمایی خوب و مفید شما

  سلام من میخوام خرید کنم ولی برام میزنه ثبت سفارش با موفقیت انجام شد ولی من که هنوز خرید نکردم چکار باید انجام بدهم باید ۵۰۰ تومن بریزم ولی حسابم خالی بود تو بورس

  من ۱۰ روز پیش سرور مجازی وب داده یکماهه خریدم و با کارگزاری های مختلف سرخطی زدم ولی دیگه ازش استفاده نمیکنم چون دیدم برخلاف سرعت ظاهر نشان داده شده، از اینترنت خانگی هم ضعیفتره و اصلا به درد نمیخوره و حیف که پولمو دور ریختم . میخوام بگم شما گول تبلیغات دروغین را نخورید و اگر خواستید لااقل سروری را بخرید که تست قبل از خرید داشته باشد .

  سلام ببخشید مثلا عرضه اولیه اپال یک میلیونه من اگه ۱۸۱۰ هزار تومن بزارم میتونم عرضه اولیه بخرم اما تعداد سهماش کمتر باشه؟یا باید حتما یک میلیون بزرام؟

  سلام _ ساعت ۸:۳۳ درخواست با بالاترین نرخ روز فرستادم . ابتدا در صف قرار گرفت ولی بعداز ۱۵ دقیق از صف خارج شد، میشه بفرمائید علت احتمالی چه بوده؟

  با تشکر

  سلام
  ساعت شروع پیش گشایش و ارسال سفارشات از ۸:۳۰ به ۸:۴۵ تغییر پیدا کرده است

  یعنی از ساعت چند میتونیم ارسال سفارش کنیم

  ساعت ۸:۴۵

  ساعت هشت نیم میفرستیم میگه خطا tp و میگه هنوز وقتش نیست.

  سلام روزتون بخیر ببخشید نحوه خرید عرضه اولیه در کارگزاری آگاه به چه صورت هستش لطفا راهنمایی کنید

  ساعت خاصی داره در کدال اعلام میکنن سایت کدال رو ببینید

  سلام من امروز عرضه بوعلی سفارش دادم کی میاد تو پرتفوی

  ببخشید چه ساعتی میتونیم عرض اولیه هاروبفروشیم?

  سلام وقت بخیر
  ببخشید میخواستم بپرسم امکان داره عرضه اولیه ای رو روز عرضه ثبت کنیم و چند روز بعد مجددا سهم همان شرکت رو ثبت سفارش کنیم؟

  با سلام و تشکر
  باید بگم من اصلا قبول ندارم که باید سر ساعت سفارش بزاری تا بتونی سهم بخری .چرا کامل توضیح نمیدی که شرکتهایی هستند که تعداد خیلی زیادی سهم با قیمت مناسبتر سفارش میگذارن و اولویت با کسانی هست که بالاترین میزان سهم رو با قیمت مناسب می خرن.در ضمن احتمال اینم هست که سفارشی باشه تا فقط یه عده ای سرکار بمونن تا قیمتها بالا بره بعدش خودشون خارج میشن با کلی سود فقط فلک زده ها اعلاف توی صف خرید با مبلغ بالا.مرد باشین چاپ کنین.نحوه خرید عرضه اولیه

  ممنون بابت وقتی که گذاشتین . چرا حدود ۱۰ دقیقه اول چند جمله رو مدام تکرار کردی ؟ خسته کننده بود

  با سلام اولا عرضه اولیه ها تا یکماه و بعضاً چند ماه روزی ۵درصد وبا توقف های فی‌مابین تا ۵۰و حتی دویست درصد رشد قیمت دارند پس کسی نمیتونه منکر سود آن شود
  دوم اینکه چرا روز اول به هر سهامدار به تعداد مساوی فروخته می شود ولی از روز بعد این عدالت رعایت نمی شود مثلاً روز اول صد سهم تعلق گرفته روزهای بعد هم به هر سهامدار صد سهم تعلق بگیرد
  پس نتیجه می گیریم که عده ای خاص از این عرضه اولیه سود هنگفتی به جیب می‌زنند و بعد از یکی دوماه که سود کردند آن را به من و شما می‌فروشند که البته قوه قضاییه باید دخالت می کرد
  وانگهی سؤال اینجاست شرکتی که هنوز سابقه چندانی در بورس ندارد بایستی سهامش افزایش قیمت داشته باشد

  شما احتمالا خوب گوش نگردید . براتون مثال میزنم . فکر کنید صد تا بازیکن دارن کارت بازی میکنن . اول بازی تعداد هزار کارت وجود داره که به هر نفر ۱۰ تا میرسه بصورت مساوی . بعد از شروع بازی دیگه کارتی از بیرون نمیاد .و بازی با کارتهای توی دست اون بازیکنا پیش میره .حالا اگه یکی از بازیکنا مثلا بخواد پنج تا کارتشو بفروشه . بقیه بازیکنا هرکی زودتر ازش درخواست کنه اون پنج تا کارت رو میگیره . پس هیچ تقسیم و … ای وجود نداره .در دور های اول بازی هم چون سود کمه .معمولا کسی کارتشو نمیفروشه . چون جلوتر سود کارتش بیشتر میشه …

  من موافقم روش همین باشه ولی بیاین حجم سفارش بجای صد هزار بزارند ده هزار یا ۵ هزار که حداقل سودش به جیب چند نفر برسه شاید یه کم زیان مردم کم بشه

  واقعا ممنون عالی بود

  چرا بعد از خرید عرضه اولیه وضعیت رو می نویسه در جریان نمی نویسه موفق در حالی که پول کم کرده و سفارش انگار انجام داده نشده؟

  آموزش شما عالی بود

  بسیار عالی بود سپاسگزارم

  سلام خسته نباشید من امروز میخواستم سهام پیزد رو بفروشم با خطای tp مواجه شدم کارگزاریم مفیده مشکل کجاست؟

  در زبانه “وضعیت سفارش” زیر مجموعۀ “گزارش سفارشات” برای همه سهام اولیه خریداری شده توسط کارگزاری مفید این نوشته آمده است. منظور چیست؟
  “”قسمتی از سفارش انجام و منقضی شد”” چه معنی ای میدهد؟ لطفا توضیح دهید. lممنون میشوم که جواب را به ایمیل اینجانب ارسال فرمایید.

  سلام من سهم امین خریدم اما بعد از مدتی نوشت از سفارش انجام و منقضی شد بعد هم پولم برنگشت حالا باید چیکار کنم

  من هم همین سوال ودارم یکی جواب بده

  سلام استاد میخوام بسهم بگیلان اضافه کنم یعنی مقداری سهم بخرم اما موفق نمیشم لطفن اگه راحل سریع وآسانی هست راهنمایی فرمایید.تشکر

  ربات دارم

  ممنون .خیلی زیبا و مفید توضیح داده شد .

  سلام وقت تون بخیر
  میخاستم بپرسم من الان عرضه اولیه بگیلان یا غزر رو گرفتم که از هر کدوم ۵۰ و ۳۰ سهم بهم رسیده
  حالا من میتونم بازم از این نماد ها سهم بخرم؟
  یعنی میتونم سهم بگیلان که ۵۰ سهم بهم رسیده رو افزایش بدم و مثلا بکنم ۲۰۰ سهم؟
  اگه میشه لطفا بگین چطوری؟
  چون من سفارش خرید میزنم خطا میزنه

  سلام بله میشه ولی همونطوری که توی متن گفتن خیییلی احتمالش کمه. باید اول وقت سفارش بزنید. البته این سهمهایی که گفتید بعداز ظهره. صبح نمیخره. گاهی هم سیستم مشکل داره که خطا میزنه. ساعت معامله‌ی اینها رو توی قسمت پیام ناظر زده. از سایت و کانالهای بورسی هم میتونید پیدا کنید.

  سلام علی آقا
  آخه من از پیام ناظر که نگا میکنم مثلا زده نماد غزر ساعت ۱۳:۴۵ تا ۱۳:۵۰ سفارش گیری میشه خب من تو همون بازه زمانی وقتی سفارش با قیمت بالاتر از آخرین قیمت دیروز میزنم خطا میزنه میگه خارج از بازه زمانی
  اگه من این موقع نزنم پس کی سفارش بزنم؟

  سلام
  من هر چقدر سهم میخوام بخرم مثلا ساعت ۸:۳۰ یا ۱۲:۳۰ هر کدوم پنج دقیقه دیرتر خرید میشه یعنی من ۸:۳۰ میزنم تا بالاخره ۸:۳۵ گرفته میشه و بعد میبینم ۱۰۰ میلیون جلوتر من هستن
  مشکل از کجاست؟؟؟؟

  سلام دوست عزیز بازه زمانی تعیین شده برای سهام مثل همون ۸و۳۰صبحه. یعنی ۱۳و ۴۵دقیقه و یک ثانیه باید ارسال کنید
  تازه همونم بصورت تصادفی در صف قرار میگیرید

  سلام ببخشید برای ما که تازه وارد هستیم اگه فقط عرضه اولیه بخریم و روزهای بعد از ارائه باز از همون سهم بخوایم بگیریم حالا به همون روشی که فرمودین اول و وقت و اینا ایا کار درستی هست ؟ چون ظاهرا همه ی عرضه اولیه ها سود دارن

  گیرت نمیاد که اضافه کنی .

  موقع خرید عرصه اولیه وقتیکه ما خرید میکنیم مبلغ کی از حساب کم میشه همونموقع یا بعدا

  وقتی خرید میزنید همون موقع مبلغ مورد نظر بلوکه میشه، و وقتی که کاملا خریده شد، دیگه به صورت سهام درمیاد

  واقعا مزخرفه پول بلوکه میشه اونم چند ساعت

  چرا سهام اولیه شارون و امین از همون ابتدا ارزش سهامشون اومد پایین. من ۷۰۰هزارتومن دارایی داشتم رسید به ۵۰۰ هزار تومن یعنی چی ؟ یعنی ۲۰۰ هزار تومن ضرر کردم ؟
  من سر در نمیارم

  با سلام ببخشید دوستان من سهام بگیلان رو زودتر از موعدش و بصورت آفلاین خرید زدم به اندازه پول و سهمی که می تونستم بخرم، الان از زمان عرضه سهامش گذشته ولی نه به لیست دارایی های من اضافه شده و نه جای دیگه ای قرار گرفته از بخش خرید و فروش آفلاین هم که پیگیری می کنم زده فقط در حال جریان کسی میدونه چرا؟ ممنون میشم بهم علتشو بگه اگه کسی میتونه
  الان برای غزر هم همین اتفاق افتاده برام… اگه خرید آفلاین کار نمی کنه و کارگزاری ارسال نمی کنه لطفا بگید که در ساعت و روز عرضه خریدمون رو بزنیم لااقل

  سلام. من بگیلان رو خرید آنلاین زدم. ولی الان ۲روزه پولمو بلوکه کرده و توی وضعیت خریدم نوشته : ثبت ددر سیستم معاملاتی… اصلا نمی فهمم چی به چیه؟ من اولین بارم هست ک عرضه اولیه میخرم و نمیدونم چجوریه و آیا این ۲روز بلوکه کردن پول و تخصیص ندادن سهم عادیه یا مشکلی پیش اومده؟

  سلام .در پیام های ناظر مثلا میزند فلان سهم در ساعت مثلا ۱۳:۴۵تا۱۳:۵۵دقیقه ثبت سفارش داره یعنی چیه.چرا شما می فرمایید ۸:۳۰صبح روز بعد.این مربوط به عرضه چه سهامیه؟؟؟؟

  سلام من عرضه اولیه رو میخرم آیا بعدش باید تاموقعی که عرضه خریداری شده در قسمت سفارشات هست اون تیک بالا که زده ثبت در هسته معاملات رو‌بزنم؟؟

  سلام من سهام ولپارس خریدم و سودش الان شده ۳۷ درصد اگه بخوام دوباره سهامشو بخرم اون ۳۷ درصد به این سهام جدیدم هم اضافه میشه یا نه ؟؟

  سلام
  سهام جدید شما سود و زیانش ربطی به خرید قبلیتون نداره
  هر کدوم جدا محاسبه میشه

  سلام. من چند مرتبه درخواست خرید عرضه اولیه میکنم و ثبت سفارش هم میشه ولی روز بعد هیچی بهم تعلق نمیگیره. چکار کنم؟

  سلام من ۳۰ ام تیرماه تقاضای خریده وپویا دادم ولی تا ب امروز ک ۶ ام مرداد ماهه چیزی بهم تعلق نگرفته و مینویسه ثبت در هسته معاملات ، من تا کی باید صبر کنم؟

  سلام، جناب هر روز قیمتش میره بالاتر. پس قیمتی که چند روز قبل زدید دیگه فایده نداره. باید حذفش کنید و دوباره اول وقت به قیمت روز بزنید

  سلام برای خرید بصورت افلاین تاثیری روی سف دارد

  سلام من تازه واردم هر روز ساعت ۸:۳۰هرسهمی که دوست داریم میتونیم سفارش بدیم یا سفارشها فرق دارندمثلا هرساعت معین شده باید همون سهم سفارش بدیم

  سلام فرق دارن. بعضی سهمها بعد از ظهرن. یعنی خارج از روال طبیعی بازار. باید قسمت پیام ناظر رو نگاه کنید ببینید آیا ساعت خاصی زده؟ و اینکه همون ساعت هم در روزهای بعد ممکنه تغییر کنه دوباره.

  سلام چرا من عرضه اولیه به صورت آفلاین خرید کردم اما کارگزاری برام انجام نداده الان چهار مرتبه پشت سر هم این مشکل برام پیش اومده لطفا راهنمایین کنید ممنون میشم

  سلام من بعد اینکه عرضه اولیه تمام شد چند روز بعدش میخوام دوباره خرید کنم تو پیام ناظر نوشته مثلا ۱:۳۰ دقیقه تا ۱:۳۵ دقیقه زمان سفارشگیری. که میزنم و خطا میخوره اما تو آموزش شما میگین ساعت ۸:۳۰ صبح ثبت سفارش بزنیم. اون موقع که نمادش باز نیست تا ساعت ۱ که میخواد نمادش باز بشه آیا برگشت نمیخوره؟؟؟

  عرصه اولیه ها رو فقط همون به صورت آفلاین میتونین بگیرین که به تعداد کم سهام تخصیص داده میشه . زیاد خودتون رو درگیر گرفتن عرصه اولیه نکنین چون احتمالش خیلی ناچیزه که گیرتون بیاد.
  شما که تازه واردین با تحلیل سهمهای بنیادی سود ده دیگه هم هست و از کم شرو کنین

  سلام من وسپهر ۴۰۰ سفارش زدم الان ۳ روزه پولم بلوکه شده چیکار کنم خواهش میکنم راهنماییم کنین

  سلام من تازه وارد بورس شدم ،چرا هر هفته که میخوام عرضه اولیه بخرم ممنوع متوقف نوشته،هم این هفته هم هفته قبل
  از ساعت ۷:۳۰تا الان آنلاینم

  عزیز من خودم جوابتو میدم تو بگو چقد بورستو شارژ کردی باید ۵۱۰ هزار تومان شارژ کنی اگه کمتر از این باشه نمیشه چیزی خرید کرد

  سلام. میشه منم راهنمایی کنی لطفا؟
  سلام. من بگیلان رو خرید آنلاین زدم. ولی الان ۲روزه پولمو بلوکه کرده و توی وضعیت خریدم نوشته : ثبت ددر سیستم معاملاتی… اصلا نمی فهمم چی به چیه؟ من اولین بارم هست ک عرضه اولیه میخرم و نمیدونم چجوریه و آیا این ۲روز بلوکه کردن پول و تخصیص ندادن سهم عادیه یا مشکلی پیش اومده؟ یک و نیم میلیون هم شارژ داره حسابم هنوز. الان ممکنه پول منو بخوره و سهم رو بهم نده؟ گیج کننده است…

  توی قسمت ثبت سفارش باید گزینه مدت زمان ثبت سفارش رو بدلخواه تغییر بدید بصورت روزانه یا هفتگی یا تا لغو

  عرضه اولیه ۵۰۰ نمیخواد با کمتر هم درست میشه

  همگی در اشتباه هستید باید در نرم افزار ایزی تریدر بخش خرید خودکار سهام عرضه اولیه رو فعال کنید و پول به اندازه کافی تو حسابتون باشه تا خود کارگزاری به صورت خودکار براتون خرید عرضه اولیه کنه

  سلام و خسته نباشی من عرضه اولیه ثبت کردم امروز ن پول اومده ن سود تازه واردم لطفا راهنمایی کنید

  سلام
  من عرضه اولیه ولپارس رو میخرم ولی میزنه در حال ارسال و اخر سر هم میزنه خطا در سفارش و ثبت نمیشه
  دیروز هم دقیقا همینجوری شد
  مشکل چیه

  سلام شما خرید خودکار رو فعال کنید و حسابتون شارژ کنید خود به خود زمان عرضه اولیه سیستم براتون خرید میزنه

  با سلام
  اگر امکان داره روش فعال سازی خودکار خرید را بهم بگید

  سلام، در قسمت پایین سمت راست صفحه تون روی علامت آدمک کلیک کنید، جدولی باز می شود ، روی توافق نامه ها کلیک کنید، توافق نامه ارسال سفارش عرضه اولیه را سبز کنید ، دیگه خودش بصورت خودکار عرصه اولیه رو براتون میخره

  سلام. من کارگزاری مبین سرمایه ام، و از مرورکر وارد معاملات میشم. ولی این آدمکی ک شما میگید نیستش. منظورتون توی سایت خاصی هستش؟ یا اپلیکیشن داره؟ منم تازه واردم. ببخشید

  سلام.
  آیا میشه در بورس ایران همچون فارکس سهم نداشته را فروخت. یعنی بجای BAY , بشه SELL گرفت.

  سلام
  اخیرا امکان فروش تعهدی یا همان اخذ موقعیت فروش (Sell) راه‌اندازی شده
  اما هنوز به صورت گسترده استفاده نمیشه

  سپاس بیکران دوست عزیز،
  آیا با این روش موافق هستید یا خیر در بورس داخلی

  کاش یه کانال میزدین در پیامرسانهای خارجی و ایرانی به افراد تازه وارد آموزش خاص و اطلاعات کافی و توضیحات مناسب ارائه می کردین به صورت رایگان خدا خیرتون می داد واقعا🙏🙏

  سلام، در قسمت پایین سمت راست صفحه تون روی علامت آدمک کلیک کنید، جدولی باز می شود ، روی توافق نامه ها کلیک کنید، توافق نامه ارسال سفارش عرضه اولیه را سبز کنید ، دیگه خودش بصورت خودکار عرصه اولیه رو براتون میخره

  سلام
  می خواستم بدونم با این رباط همزمان میشه دو یا چند سفارش همزمان ارسال کرد؟

  موقع خرید عرصه اولیه وقتیکه ما خرید میکنیم مبلغ کی از حساب کم میشه همونموقع یا بعدا

  من ارز اولیه گدنا خریدم پولشم کم کرده ولی بهم نداده

  خیلی خوب

  سلام

  اگر موجودی حساب برای تعداد درخواست عرضه اولیه کم باشد ، آیا به میزان موجودی حساب ، سهم تعلق می گیرد یا کلاً سفارش لغو می شود ؟

  سلام
  به اندازه پولتون بهتون تخصیص داده میشه
  فقط باید سفارشتون رو بر اساس مبلغی که دارید باید وارد کنید

  سلام عرضه اولیه را خریدم ک مجاز ب خرید ۲۰۰ سهم بودم ولی بعلت کسری مبلغ ۱۰۰ سهم بیشتر درخواست خرید نزدم ولی امروز دیدم ۴۸ تاش اومده ولی مابقی مبلغ سهمی ک نخریده برام مرا ب حسابم برگشت نداده ایا امروز مابقی درخواست خریدم را میزنه؟ و چکنم

  شما اینستگرام هم دارین!؟یا کانال تلگرام؟

  سلام
  فعالیت اصلی ما روی همین سایت هست
  اما در اینستاگرام هم تا حدودی فعال هستیم

  سلام
  وقت بخیر
  قیمت سرخطی زدن روی سهامی، قیمت پایانی روز قبله، یا قیمت معامله شده ی روز قبل؟

  سلام
  مبنا قیمت پایانی روز قبل هست
  بر اساس دامنه قیمت سهم و قیمت پایانی روز گذشته باید سرخطی بزنید.
  مثلا اگر سهمی دامنه ۵ درصدی داره شما باید سرخطی روز جدید رو ۵ درصد بالاتر از قیمت پایانی روز قبل بزنید.

  سلام من سفارش عرض اولیه اپال دادم اما پول از حساب کم نشد میخاستم ببینم احتمالش هست به پرتفوی من اضافه بشه

  سلام من ساعت ٧/٣۶دقیقه درخواست عرضه سیتا زدم تا ساعت ۴توی سفارشات بود اما الان میبینم منقضی شده،علتش چیه؟

  سلام اگه سفارش خرید رو ۲روزه ثبت کنیم توی صف فردا جلو تر از کسایی هستیم که فردا سفارش ثبت میکنن؟

  سلام.خیر

  عالی

  چرا سهام خریدم ولی بعدش اومده منقصی شده یعنی چی ک منقصی شده

  یعنی سرکارید

  سلام
  شب بخیر
  اگر موجودی حساب برای تعداد درخواست عرضه اولیه کم باشد ، آیا به میزان موجودی حساب ، سهم تعلق می گیرد یا کلاً سفارش لغو می شود ؟

  سلام
  برای خودم و خانواده عرضه اولیه گرفتم به تعداد برابر فرضارسیتا ۳۰۰ سهم چرا امروز سود من کمتر از بقیه شد؟ برای پیزد و وپویا هم همین طور بود
  ممنونم

  جناب آقای کارشناس بحثتون خوبه اماسرساعت ۸/۳۰اردرمیزاریم امادودقیقه بعد پیام میاد که واردهسته معاملات شدباتوجه به اینکه شمامیگیدصدم ثانیه چه توجیهی برای گفته من دارید

  سلام.ببخشید چرا عوضه اولیه رو نوشته منقضی شده

  سلام وقت بخیر من تو کارگزاری مفید خرید اتوماتیک عرض اولیه رو زدم پویا رو برام خرید امروز هر کار کردم پول واریز نشد ولی مانده حساب داشتم ولی سیتا برام نخریده دلیلش چیه؟

  سلام
  از طریق کارگزارتون باید این موضوع رو پیگیری کنید

  سلام من عرضه اولیه سیتا رو خریدم ولی امروز مشخص نشد برام چقد سهم بهم تعلق گرفته همچنان نوشته در جریانه میخواستم بدونم مشکل از چیه ؟ چون قبلا هم یبار عرضه اولیه خریده بودم و پولم برگشت حسابم و سهمی بهم تعلق نگرفت

  دلایل مختلفی میتونه داشته باشه
  اگر تا شنبه صبح در داراییتون ثبت نشد موضوع رو از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

  یه سوال دیکه هم داشتم اینکه اگر بعد از ده روز عرضه اولیه رو راس ۸/۳۰ خرید زدیم باید به اندازه ای که روزانه درصد سود میزنه مبلغ خرید و ثبت کنیم؟

  سلام من ۳۰۰ سهم از عرضه ولپارس درخواست دادم اونم روز قبلش و برای بقیه خانواده روز عرضه. اما در هردو مورد الان میبینم ۷۴ سهم در نظر گرفته شده و پول ۳۰۰ سهم رو گرفته اند .علت چیست ؟ ممنون

  کلا به همه ۷۴ تا رسید

  من برای سیتا ساعت هشت و چهار دقیقه اقدام کردم ولی‌تا الان هنوز برای من سهمی خرید نشده علتش چی هست؟

  اگر تا شنبه صبح در داراییتون ثبت نشد موضوع رو از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

  کارگزاری خودش دزده ابوالفضل جان

  سلام دوستان
  اینقد واسه عرضه اولیه حرص نزنین،سهم های بهتر از عرضه اولیه زیاده،عرضه اولیه درصورتی خوبه که روزای بعدش بازم بتونید بخرید،وگرنه با ۳۰۰‌تا سهمه ۳۰۰ تومنی چقد میخاید سود کنید؟من که کلا عرضه اولیه نمیخرم.

  و یه سوال دیگه اینکه الان سیتا تو پورتفو لحظه ایی من هست و منفی خورده چه جوری هنوز عرضه اولیس و خرید و فروشش شروع نشده منفی خورده

  به دلیل کسر کارمزد
  توصیه می‌کنم حتما برای آموزشتون زمان بذارید
  میتونید از آموزش‌های رایگان ما شروع کنید

  کارمزدمیخوره

  سلام من امروز عرضه اولیه سیتا رو گرفتم البته کارگزاری برام گرفت سقف ۸۰۰ سهم رو زده بود الان ۳۰۰ سهم تعلق گرفته ولی باقی پول به حسابم برنگشته الان مشکلی هست یا باید صبر کنم تا پول برگرده؟

  سلام
  به دلیل مشارکت بالا به هر نفر فقط ۳۰۰ سهم تعلق گرفته است

  سلام امروز من عرضه اولیه تعداد سهم کمتر (اشتباهی )سفارش خرید دادم ولی در ادامه به خاطر اختلال نتونستم ویرایش انجام بدم دوباره مابقی سهم را شفارش خرید زدم کلا در دومرحله سفارش خرید دادم اولی قبول شده ولی دومی اعمال نشده آیا کل سهم برام تعلق میگیره یا نه؟

  سلام من امروز نتونستم عرض اولیه سیتا بخرم میشه شنبه بخرم یا نه

  سلام
  خیر فرصت شرکت در عرضه اولیه امروز بود

  سلام و عرض ادب
  برای من زده خرید منقضی در صورتی که هم در سبدم پول بوده و هم از طریق مفید بلوکه شده حالا ساعت ۱۲ شب مفید پول رو برگردونده تو سبد میگه خرید منقضی شده این یعنی چی؟!!!!

  اگه خرید همسرم توی عرضه اولیه سیتا تایید بشه فردا یا روزای دیگه میتونیم خریدم نو زیاد کنیم
  اگه بله راهشم بگین لطفا

  سلام خسته نباشید،ببخشید شما گفتید که ساعت ٨/٣٠ سفارش بزینم اما در روز های بعد از عرضع در سایت نوشته شده حراج پیوسته به فرض از ساعت ١٢:٣٠ تا ١۴ این به چه معناست؟؟

  سلام
  در مواقعی ممکن هست که ساعت معاملات عرضه اولیه رو برای جلوگیری از اختلال در هسته تغییر بدن
  که این موضوع از طریق پیام ناظر اطلاع‌رسانی میشه

  سلام من سهام سیتارو صبح ساعت ۷.۳۵ دقیقه برایخرید گذاشتم ک بعد از ساعت ۱۲.۳۰ به من پیغام خطا داده و رد درخواست داده الان چیکار کنم؟؟😥😥

  بنده سهام عرضه اولیه سیتا را سفارش گذاشتم اما پول کم نکرد از حساب کارگزاری من لطفا میتونید بگید چرا کم نکرده؟؟

  سلام امروز هسته معاملات از سمت بورس کمی مشکل داشته.
  بهتره شما درخواست خرید عرضه اولیه رو به ساعات پایانی موکول نکنید و زودتر اقدام کنید.
  برخی از کارگزاری ها که از روزهای قبل سفارشات شمارو میپذیرن

  من سفارش عرضه اولیه سیتا گذاشتم کارگزاری فقط ۳۰۰ تا خرید بقیه ۵۰۰ تا سهم در روز ای آینده خرید خواهد کرد

  سلام
  به دلیل مشارکت بالا به هر نفر ۳۰۰ سهم تعلق گرفته و باقی مبلغ به حساب شما برمیگرده

  سلام اولا ممنون مطالب خوبی بود
  ثانیا من در ثانیه های اول یعنی ۱۲و ۳۵ دقیقه و ۵ ثانیه در خواست خرید سیتا رو گذاشتم ولی هزاران نفر جلوتر از من بودن چطور ممکنه؟

  سلام من سیتا سهم خریدم و ثبت شد حتی در آفلاین هم آمد ولی دو ساعت بد نگاه کردم کلا نیست پاک شده چرا

  سلام من امروزسیتاسفارش زدم بعدتوی افلاینم زده بودم پول واریزبوده توی سفارشی ک خودم صب زدم ساعت۸:۱۰دقیقه زده رکوردموردنظرثبت گردید اما پول کم نکرده ازحسابم میشه راهنماییم کنین

  واقعا بسیار عالی و رسا و بیان تازه توضیح دادید.موفق و موئید باشید.

  سلام من موجودیم ۸۰۰ بود عرضه اولیه هم برام ثبت شده بود ۱۱ و ۲۰ دقیقه وجه نقد اضافه کردم و ویرایش زدم اما بعد از ۱۲ و نیم حذف شد باید چکار کرد؟

  سلام برای عرضه اولیه سیتا من در ساعت ۱۲.۱۱ درخواست و ثبت سفارش زدم توسط بورس هم تایید شد منهتا پولش به حساب صندوق برگشته و در سفارشات روز رو که نگاه کردم درخواستم رد شده پیام حذف توسط بورس اینه در ساعت ۱۲.۳۱ توسط بورس تایید و رد گردیده ساعت پایان معاملات ۱۲.۳۰ بوده درصورتی که من ۱۲.۱۱ درخواست سفارش دادم چرا این اختلال در بورس باید باعث بشه دیر دستشون برسه و درخواست من تایید نشه؟

  سلام امروز هسته معاملات از سمت بورس کمی مشکل داشته.
  بهتره شما درخواست خرید عرضه اولیه رو به ساعات پایانی موکول نکنید و زودتر اقدام کنید.
  برخی از کارگزاری ها که از روزهای قبل سفارشات شمارو میپذیرن

  با سلام من عرضه اولیه سیتا رو گرفتم تویه سفارشات هست پولم کم کرده نوشته تایید توسط بورس کی میاد دارایم؟

  سلام
  حداکثر تا شنبه صبح اگر به داراییتون اضافه نشد موضوع رو از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

  سلام
  کارگزاری سامان بصورت خودکار برام سفارش گذاشته اما در نهایت خریداری نشده و پیام منقضی شده درج شده است. زیر ردیف مقصد هم نوشته شده وب سایت. احتمالاً مفهومش مشکل از سیستم آنهاست. بنظرتون سهام مجددا از طریق کارگزاری خریداری میشه یا خودم سفارش بزارم.

  سلام سهام هایی که ساعت ۱۲ تا ۱ خرید و فروش میشن رو میشه ساعت ۸ و نیم صبح ثبت سفارش زد؟

  سلام. من صبح سیتا رو سفارش دادم ثبت نشده بود. پول از حسابم کم شده بود. دوباره سفارش دادم باز پول کم شد. حالا اولیش ثبت شده دومی نوشته در حال ارسال . اینطوری مشکلی بوجود میاد؟ممکنه عرضه اولیه رو برام نخره

  عالی بود توضیحات خیلی کامل و بهزبان ساده … فقط یسوال من امروز سفارش زدم برای عرضه اولیه سیتا چه موقع باید پرداخت انجام بدم برام زده ثبت سفارش

  سلام
  من خرید زدم تیک اولم خورده تیک دومم نمیخوره
  میشه توضیح بدید! چقدر زمان میبره که تیک دوم هم بخوره
  ایا مشکلی هست
  لطفا راهنمایی کنید

  سلام ،
  سوالی داشتم ،اگر بخواهیم عرضه اولیه مثلا صبا یا پیزد را بخریم مثل بقیه سهام ها ، تایم خاصی داره برای خرید یا نه مثل بقیه سهام ها میشه خرید ؟از ۸/۳۰ تا ظهر

  سلام
  چه زمانی امکان خرید سهام هایی که بصورت عرضه ا‌ولیه ارائه میشه ؟!یک روز بعد از عرضه اولیه؟!

  اگه کمتر از حجم عرضه اولیه بخریم چی میشه مثلا سیتا سقفش ۸۰۰ تا هست ما تعداد ۷۰۰ تا بخریم

  مشکلی نیست و میتونید کمتر از سقف سفارش بذارید

  میتونم ویرایش کنم ؟ من ۴۰۰ تا سهم سیتا خریدم میتونم ۴۵۰ تاش کنم؟

  دیگه الان دیر شده

  سلام من دیروز از کارگزاری آگاه عرضه اولیه سیتا بصور آفلاین ۴۰۰ تا خرید زدم ولی امروز نگاه می کنم نوشته در جریان آیا حذف خواهد شد

  من خرید می کنم بعد دو روز حرف می شود مشکل کجاست دوتا عرض اولیه مثل زملارد وثهبساز هر دو بعد از دوروزپریدن حسین زاددولتی ماسوله هستم از تهران

  سلام من خرید سیتارو ۷۵۰تا زدم اول کم کرد بعد دوباره برگشت دوسه بار تکرار شد منم باز خرید زدم الان پولم کسر نشده
  توی تاریخچه سفارشات دارم دوتا این خرید قبلا ثبت شده سه تاشم زمان قبول درخواست تمام شده هس
  اگه ثبت شده چرا پولم هنوز کم نشده اگه قبول شده این پیام بعد از درخواست مجددم چیه لطفا جواب بدین

  اگه خرید همسرم توی عرضه اولیه سیتا تایید بشه فردا یا روزای دیگه میتونیم خریدم نو زیاد کنیم
  اگه بله راهشم بگین لطفا

  سلام
  در این ویدیو در مورد همین موضوع صحبت کردیم

  سلام ویدئوتون بسیار مفید بود
  ولی می شد خیلی خلاصه تر در دو دقیقه همه ی اینها رو توضیح داد
  ممنون

  سلام وقتی عرضه اولیه، خرید اتوماتیک فعال هست لازمه که خودمم سفارش بزارم

  سلام
  خیر

  سلام وقتتون بخیر من عرضه اولیه سیتا به صورت آفلاین خرید کردم حالا قصد اصلاح آنرا دارم درخواست انصراف زدم بعداز ۲۴ساعت نه هنوز پول برگشته به حسابم نه میتونم دوباره عرضه اولیه بخرم چیکارکنم؟

  جناب ادیب نیا مگه فروشنده ای بعد از فردای عرضه اولیه هست که این همه صف برای خرید اون تشکیل میشه؟ چون اکثرا خریدن که بعد از مدتی روش سود کنند پس چرا از فردای عرضه صف خرید تشکیل میشه.

  ممکنه تعداد کمی از افراد بین چند میلیون نفر بخوان سهامشون رو به هر دلیلی بفروشن
  یا این که سهامدار عمده بخواد مقدار بیشتری از سهم رو عرضه کنه

  سلام تکلیف پول بلوکه شده در عرض اولیه سیتا کی مشخص میشه من ۸۰۰ سهم سفارش دادم ۳۰۰ تا تخصیص خورده .بقیه پولم بلوکه شده کی بهم میرسه این پول بلوکه شده

  سلام
  به دلیل مشارکت بالا به هر نفر ۳۰۰ سهم تعلق گرفته و باقی مبلغ به حساب شما برمیگرده

  salam emroz arza avalie kharidam vali dar ghesmat vaziat minevise khata be nazar shoma dalilesh che??

  سلام
  تا شنبه صبح صبر کنید
  اگر روی پورتفوتون قرار نگرفته بود با کارگزارتون تماس بگیرید

  امکان داره کارگزاری عمدا در ارسال سفارش سهام اولیه در روز های بعدی خطای زمان مبالغ و… برای حذف سفارش در ثانیه اول ۸/۳۰ بدهند یا بورس کنترل میکنم؟

  قطعا همه موارد توسط سازمان کنترل میشه
  اما ممکنه در بعضی موارد تخلفاتی هم صورت بگیره

  سلام وقتتون بخیر
  من امروز عرضه اولیه سیتا به تعداد ۸۰۰ زدم به همراه موجودی بیشتر ولی ۳۰۰ تاش تو پرتفوی رفته و درقسمت وضعیت نوشته قسمتی از سفارش انجام شده!!! علت چیه!؟ باقی مبلغ هم بلوکه مونده!!

  سلام
  به دلیل مشارکت بالا به هر نفر ۳۰۰ سهم تعلق گرفته و باقی مبلغ به حساب شما برمیگرده

  سلام وقت خوش من امروز ۳۰۰ هزار تومان سهم سیتا خریدم کارگزاری ازم پول کم کرد ولی الان قشمت سفارشات فعال اول نوشته بود ارسال شد در انتظار تایید بورس الان نوشته شما سفارش فعالی ندارید و در قسمت پرتفوی هم که اصلا سهامی ندارم .این یعنی چی؟

  سلام دوست عزیز
  چرا وقتی راس ساعت ۸:۳۰ سفارش خرید را ارسال میکنیم چند ثانیه بعد (گاها تا ۱۵ ثانیه )طول میکشد تا در سیستم کارگزاری آگاه ثبت شود و سپس حدود بیش از یک دقیقه بعد توسط هسته مرکزی بورس تایید می شود. اینجوری همیشه ما تو صف خرید سهامی که سودآور هستند جا میمانیم و وقتی در کسری از ثانیه هزاران نفر وارد صف خرید میشوند عملا شانسی برای ما وجود ندارد . لطفا راهنمایی بفرمایید چکار باید کرد.

  سلام
  این موضوع بخاطر دلایلی مثل حجم بالای سفارشات، اختلال در سیستم آنلاین کارگزاری‌ها و یا اختلال در هسته مرکزی معاملات میتونه باشه
  اگر از خدمات کارگزارتون راضی نیستید میتونید از خدمات کارگزار دیگه‌ای استفاده کنید

  سلام.ساعت کارگزاری آگاه نسبت به ساعت سایت فناوری بورس حدودا ۳ ثانیه عقب تره.این میتونه تو ثبت سفارش های سر خطی تاثیر بزاره؟؟؟؟

  سلام خسته نباشید.چیکارکنیم توصف خریدنمونیم؟من دیروزازآریاخریدزدم ولی منقضی شد،درست زمان شروع ثبت زدم.من میخوام فردای عرضه اولیه باز هم سهم بخرم،توروخدااگه راهکاری دارید بگید.ممنون

  سلام پس از عرضه اولیه مقدار سهم من مشخص شده وکنار نما آن علامت حذف هست من بایستی برای برگشت الباقی پول بلوکه شده گزینه حذف رو بزنم

  بله شما صحیح میفرمایید ک خرید عرضه اولیه زیر ۵۰۰۰۰۰ مشکلی نداره برای فروش هم مشکلی نیس ولی ی سوال برای این فروش زیر ۵۰۰۰۰۰ هم اون طرف باید خریدار باشه. خب این خرید ک زیر ۵۰۰۰۰۰ برای خریدار ممکن نیس از این طرفم ما سهم زیر ۵۰۰۰۰۰ داریم الان مشکل چطوری حل میشه؟؟!!؟

  سلام
  توصیه میکنم برای آشنایی با مبانی بورس علی‌الخصوص ساز و کار معاملات وقت بذارید و آموزش ببینید

  سلام برای عرضه اولیه سیتا حداکثر ۸۰۰ سهم قابل خریده اگه پول کافی نداشته باشیم میشه سهم کمتری خرید یا حتما باید ۸۰۰ باشه؟ اخه یه جایی خوندم ب مقدار مساوی سهم میشه خرید

  سلام
  شما هر چقدر که پول دارید بخرید هیچ مشکلی نداره

  حتی اگه توافق نامه سفارش عرضه اولیه کارگزاری مفید فعال کرده باشیم بازم ب مقدار پولی که تو حسابه خرید میشه؟ یا در این صورت باید روز عرضه اقدام ب خرید کنیم؟

  سلام من ساعت ٧/٣۶دقیقه درخواست عرضه سیتا زدم تا ساعت ۴توی سفارشات بود اما الان میبینم منقضی شده

  سلام من صبح خرید زدم همین سیتا رو ۷.۴۵ولی الان پیام امده منقضی شده میشه راهنمای کنید
  ۸۰۰سهام ۱۴۹۰۰تومد زدم

  سلام وقت بخیر
  من میخوام اوراق مسکن برای وام بخرم ولی نمیتونم و هر موقع میخرم چون صف طولانی هستش به حسابم برگشت داده میشود .

  حالا تو این شرایط من باید چیکار کنم .

  سلام من میخواستم بدونم حالا که هر خرید حداقل باید ۵۰۰هزار تومان باشه… عرضه اولیه ای مثل پیزد که باید ۱۲۰واحد بخریم تا به این مبلغ برسه چه طور فروشنده پیدا بشه وقتی همه حدود ۱۴ واحد دارن؟میشه زیر ۵۰۰تومن خرید کرد؟؟؟

  سلام
  فروشنده عرضه اولیه سهامدار عمده شرکت هست
  ضمنا قانون حداقل ارزش خرید ۵۰۰ هزار تومن شامل سفارشات روز اول عرضه‌های اولیه نمیشه

  سلام من چند روز پیش عرضه اولیه دارا یکم خریدم ولی ب دلایلی کم خریدم میتونم دوباره بخرم یا ن؟ ممنون میشم سریع جواب بدید مچکرم

  سلام
  ممنون از وقتی که میزارین.
  کارگزاری من اتومات وقتی قدرت خریدم شارژ باشه واسم خرید میزنه.
  حالا روزی که دو عرضه اولیه با هم میاد و ما به اندازه هرکدوم نصفش میخوایم بخره چه اتفاقی میفته؟یعنی پولمون اندازه اییه که میتونیم از هرکدوم نصف بخریم
  هرکدوم اول اومد حسابو خالی میکنه واسش یا خودش نصف پولو ورمیداره؟ تشکر

  سلام
  اینو باید از کارگزارتون بپرسید
  ولی در کل اینکه خودتون بتونید سفارش بذارید به نظر من بهتره

  تشکر. همین کارو میکنم

  سلام خسته نباشید ببخشید کارگزاری ما اصلا گزینه درخواست عرضه اولیه یا در کل هیچ گزینه ای به اسم عرضه اولیه نداریم اصلا نیست که بزنیم. و تا الان اتومات خرید میکردم.
  باید مثل خرید های دیگه از قسمت ارسال سفارش عرضه بخریم؟ممکنه؟؟
  و یه سوال دیگه اگر حالت اتومات باشه و حسابمون کمتر از اون مقدار پول داشته باشه چه اتفاقی میوفته؟

  سلام
  فردا در ساعت معاملات خودتون سفارشتون رو ارسال کنید

  سلام ارز اولیه سیتا خریدم دو روز پیش ۸۰۰واحد الان ۳۰۰واحد بهم داده پول ۸۰۰واحد را نگه داشته این ۳۰۰تا را از حسابم کم کرده یعنی یک میلیون دویست شصت هزار تومان را نگه داشته راهنمایی‌ میکنید باید چکا ر کنم ممنون

  سلام
  به دلیل مشارکت بالا به هر نفر ۳۰۰ سهم تعلق گرفته و باقی مبلغ به حساب شما برمیگرده

  سلام من امروز خرید زدم چرا نشده الان منقضی شده ۸۰۰تا ۱۴۹۰۰ و اینکه چطوری حسام دو روز قبل خرید کرده

  سلام
  باید سفارش خودتون رو در حداکثر قیمت یعنی ۱۵۷۵۰ ریال وارد می‌کردید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم چطور میشه درصف خرید خودرو سفارش گذاشت و جز نفرات اول بود من چند روزه راس ثانیه ی اول سفارش می‌زارم ولی بازم ۲۰هزار تا سفارش جلومه سرعت اینترنتمم خیلی خوبه از سرور مجازی و برنامه های سرخط گیری هم استفاده میکنم ولی بازم نمیشه لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  سلام من عرضه اولیه خریدم پولم کسر شد ولی فرداش برگشت خورد به حسابم ینی متعلق نگرفته به من…ب موقه هم انجام دادم

  سلام،من دیروز عرضه اولیه دارا یکم رو خریداری کردم، امروز که وارد سایت شدم دیدم پولش به حسابم برگشت خورده و اصلا سهمی از دارا یکم در سبدبانم وجود نداره،علتش چیه؟ با اینکه حجم زیادی از این سهم قرار بود عرضه بشه

  سلام
  از طریق کارگزاریتون پیگیری کنید

  سلام من عرضه اولیه خریدم بعد نوشته بود سفارش شما ثبت شد بعد از پولم کم کرد ولی الان پولم برگشت

  سلام
  من از کارگزاری مفید اقدام به خرید عرضه اولیه پیزد کردم و در واقع شب قبلش حسابم رو شارژ کردم
  ولی متاسفانه جلوی سهام نوشته خطا و مبلغ هم بلوکه شده، الان تکلیف چیه؟
  با سپاس

  سلام
  اگر تا شنبه صبح اوکی نشد ز طریق کارگزارتون پیگیری کنید

  سلام..چند روز پیش سفارش خرید نماد ..پیزد..دادم با زمان…معتبر تا لغو…خرید انجام نشد..مبلغ بلوکه شده…حالا میخوام سفارش را لغو کنم…سفارش در دسترس نیست. در بخش سفارشات دیده نمیشه تا حذفش کنم…خرید هم انجام نشده بلاتکلیفه.

  سلام
  با کارگزارتون تماس بگیرید

  سلام من عرضه اولیه پیزددر تاریخ ۲.۳۱ را سفارش داده بودم پول رو ازم کسر کرده اما عرضه برام خریده نشده علت چیست؟

  سلام
  عجله نکنید ایشالا تا فردا اوکی میشه و میاد تو سبدتون

  سلام اگر گزینه اتوماتیک خرید عرضه اولیه را تیک بزنیم حسابمون هم شارژ باشه حتما خرید انجام میشه چطور میضه چک کرد که خریده یا ن اینو میگم چون اگه یه وصت نخرید خودمون سفارش بزنیم درکل خیالمون راحت باشه بابتش یا ن ،یه سوال دیگه داشتم این سهم دارایکم چطوری بیاریم تو پرتفوی ممنون

  سلام
  کارگزاری ها با هم متفاوت هستند. در حالتی که شما گفتید (مفید این کار رو انجام میده) ممکنه خرید انجام نشه و شما متوجه نمیشید. اما یک کارگزاری مثل آگاه شما چند روز قبل از عرضه اولیه و در هر ساعت از شبانه روز میتونید سفارشتون رو ارسال کنید.
  دارایکم هم ایشالا چند وقت دیگه میاد داخل سبدها

  سلام وقت بخیر، امروز در مورد خرید سیتا من دو تا درخواست خرید انجام دادم آیا هردو برام تایید میشه یا فقط یکی
  ممنون میشم جواب بدین

  سلام
  خیر فقط یک درخواست تایید میشه

  سلام ببخشید من عرضه اولیه سیتا خریدم از حسابم کسر شده ولی الان برام ثپت سفارش نشده الان پول به حسابم برگشت نخورده مشکل چی هست وعملیات هم ناموفق میزنه پس چرا از حسابم برداشت شده ؟

  سلام
  تا شنبه صبر کنید

  سلام.. کی. میتونم درخواست فروش سینتا و ولپارس رو. بزنم. چون هر وقت اقدام میکنم. بسته هستش و امکان فروش نداره..

  سلام خسته نباشید
  من اولین باره که توی بورس برای عرضه اولیه سفارش میزنم ،جلوی درخواستی که زدم میزنه حالت درجریان و حالت ثبت نوشته نشده،ایا سفارش من ثبت شده؟

  سلام
  باید منتظر بمونید تا سفارش شما ثبت بشه

  سلام
  من در کارگزاری مفید درخواست ۸۰۰ تا سهم سیتا زده بودم ولی فقط ۳۰۰ سهم خریده شده موجودی حسابم هم کافی بوده اما دفعه قبل هم سهم وپویا را کمتر از سفارشم خرید انجام داده شده علتش چیه

  با سلام , آقای عرفانیان عزیز در پاسخ تمام سوالات مربوط به خریدن سهام بعد از روز اول عرضه اولیه میفرمایید اگر راس ساعت ۸/۳۰ دقیقه درخواست بدهید همه هم مثل شما در راس ۸/۳۰ درخواست میزنن من چند روز هست که میخواهم خساپا یا ایران خودرو بخرم اعلام کردن خودرو راس ساعت ۱۴/۲۰ درخواست بگذارید من راس ساعت ۱۴/۲۰ کلیک کردم برایم ساعت ثبت شده ۱۴/۴۰/۲ یعنی برای دو ثانیه ردیف ۲۶۰۰۰ و از نظر سهام یک میلیارد و سیصد و خورده شدم من اسم این رو برخلاف نظر بعضیها رانت نمیگذارم ولی این شیوه ایست کاملا ناعادلانه , من نمیدونم اون پشتها که ما نمی بینیم چه خبره ؟ لذا بخاطر این گپ زیادی که اتفاق میوفته همه دوست دارند از این تفاوت نرخ اولیه که حدودا دو تا سه هفته طول میکشه تا از تب و تاب بیفته استفاده کنند و چقدر خوب بود که این عرضه اولیه را چند روز ادامه میدادند و حداقل تا یک هفته هر روز هر کس عرضه اولیه میخواست مثل روز اول عرضه ادامه پیدا میکرد که اینجوری حق خوری نشده پس این خرید عرضه اولیه نقد نقد نقد هست هلو هلو هلو بپر برو توی گلو هست بدون هیچ استرس از پایین آمدن نرخ سهم.

  سلام دوست عزیز من یه بار سفارشم روی ساعت ۸:۳۰:۰۰ ثانیه ثبت شد ولی دیدم چندین هزار نفر عقبم و بهم نداد جالبتر اینکه که عرضه اولیه هم نبود یه سهم ساده بود منم فکر میکنم دست هایی پشت پرده هست مثل ثبت نام خودرو که هیچ کسی نمیتونه ثبت تام کنه غیر از خودشون

  سلام
  حتما در مورد مفهوم صف خرید و صف فروش در بازار سهام مطالعه کنید

  سلام لطفا شرایط سبد گردانی رو برام ارسال کنید.

  سلام. یه سوال داشتم. اگه ما یه خرید سهام رو ساعت ۸:۳۰ درخواست بزنیم، اما به دلیل صف زیاد تا ساعت ۹:۳۰ بهمون نرسه، از طرفی قیمت هم بالا رفته باشه، لازمه سفارش رو کنسل کنیم و با قیمت جدید دوباره سفارش بزنیم؟؟

  سلام لطفا شرائط سبد گردانی بفرستین

  سلام
  چقدر سرمایه‌گذاری مد نظرتون هست؟!

  سلام . من سفارش ۵۰ تا سهم دادم پول ۵۰ تا ازم کم شد اما ۱۳ تا به من دادن . بقیه پولم برمیگرده؟

  سلام
  بله بر میگرده

  سلام. برای عرضه اولیه امروز از من پول کم شده اما در تاریخچه سفارشات خطا نشون میده و در پرتفوی هم نیست علت چیه؟

  سلام
  تا شنبه احتمالا درست میشه

  سلام من هر وقت می‌خوام سهمی رو بخرم به پولم نگاه میکنم و وقتی تعداد سفارشم رو طبق پولی که دارم میزنم اخطار میده که مقدار شما کمتر از حد هست یعنی باید حتما ۱۰۰۰۰تا بخرم خوب پولم نمی‌رسه چه جوری است

  حداقل حجم سفارش (به جز سهام عرضه اولیه در روز اول) باید ۵۰۰ هزار تومن باشه

  سلام من عرضه اولیه سیتا خرید زدم قسمت سفارشات زده ثبت شد . یعنی دیگه نباید بررسی کنم تا ساعت یازده ؟

  سلام من دیروز عرضه اولیه دارا یکم رو خریداری کردم۲میلیون از موجودیم کم شد و تو سفارشاتم اومد،ولی شب مبلغ به حسابم برگشت و سهام از لیست سفارشم حذف شد،یعنی من نتونستم عرض اولیه خریداری کنم؟و مشکل چی بوده؟ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟

  سلام
  از طریق کارگزاریتون پیگیری کنید

  سلام
  برای دارایکم (مالی یکم) خودشون گفتن این مبلغ بلوکه میشه از سهامداران و تیرماه میتونن خریدوفروش کنند.

  سلام من تازه وارد بورس شدم صبح سهام خریدم والان که شبه بازکردم دیدم نه پول سهامم سرجاشه ونه خودسهام.ینی پولم‌ رفت بادهوا یااینکه صبح مجددواریزب حسابم میشع؟لطفا راهنمایبم کنین هنگ کردم من

  سلام
  نه پول شما جایی نمیره
  از طریق کارگزارتون موضوع رو پیگیری کنید

  سلام وقتتون بخیر من در تاریخ ۲/۳۱ دارا یکم خرید زدم تو قسمت سفارشات هم یک تیک سبز خورد ولی شب سفارشم نبود و پول به حسابم برگشته بود آیا دوباره باید خرید بزنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  سلام
  از طریق کارگزاریتون پیگیری کنید

  سلام و عرض خسته نباشید
  من تو صف خرید عرض اولیه هستم . حالا می‌خوام خذفش کنم اجازه حذف بهم نمی‌ده .
  باید چیکار کنم

  سلام لطفا آموزش اولیه رایگان را برام بفرستید

  سلام
  بر روی این لینک کلیک کنید

  استاد با درود و سپاس که همیشه در دسترس هستید و خالصانه جوابگوی همه هستیدو این خودش نشانه یک ادم با روح بزرگه .
  سوالی داشتم
  یکی از بحث های شما این که یک هفته تا ده روز بعد از عرضه اولیه که قیمت متعادل شد، اقدام کنیم به خرید مجدد .
  خوب یعنی بعد از متعادل شدن قیمت بازم باید ۸:۳۰ًصبح اقدام به خرید کنیم ؟ یعنی شانس بیشتری هست که سهام گیرمون بیاد؟
  بعد اینکه در این زمان هر تعداد سهم میشه خریداری کرد؟ یا مثل روز اول تعداد سهم خاصی باید سفارش خرید بدهیم؟
  ممنونم

  سلام
  منظور از متعادل شدن این هست که دیگه صف خرید سنگینی وجود نداره
  ممکنه چند دقیقه یا چند ساعت بتونید به صورت نامحدود سهم بخرید
  اما دیگه تضمین سودآوری وجود نداره و باید با تحلیل مناسب این کار رو انجام بدید

  سلام لطفا آموزش اولیه رایگان بورس را برام بفرستید

  سلام
  توصیه می‌کنم از آموزش‌های رایگان بورس که براتون آماده کردیم شروع کنید
  بعد از اون اگر علاقمند بودید میتونید در دوره آموزشی صفر تا صد بورس ثبت نام کنید تا مباحث رو به صورت حرفه‌ای‌تر دنبال کنید

  چرا درموقع خرید عرضه اولیه آریا پولم بلوکه شد و عرضه اولیه خریداری نشد

  تا شنبه صبح صبر کنید
  اگر به پورتفوتون اضافه نشد با کارگزارتون تماس بگیرید

  سلام وقتتون بخیر.
  من یکبار سهم شستارو خریدم میخواستم بدونم ایا دوباره میتونم همون سهم و بخرم؟

  سلام و وقت بخیر
  یه سوال داشتم
  سفارشی که امروز کردم و تو صف خرید بوده . جایگاه حجمی ام مثلا شده ۲۱۵و از گزینه معتبر تا لغو استفاده کردم و امروز خرید انجام نشده.آیا فردا در صف خرید جایگاه حجمی من همان ۲۱۵ هست یا سفارشات و صف فردا از نو شروع میشه؟؟؟؟؟؟؟
  و اینکه مثلا صف خرید رو قیمت ۱۰۰ تومن هست من هم رو ۱۰۰ تومن ثبت کردم . امروز خرید انجام نشده و گزینه معتبر تا لغو فعاله. فردا باز هم صف خرید تشکیل میشه و در عرض چند ثانیه با +۵% باز هم صف خرید تشکیل میشه آیا من باید سفارش دیروزمو که مثلا از جایگاه حجمی ۱۰۰۰ رسیده به ۲۱۵ رو لغو کنم و دوباره ثبت سفارش کنم؟؟؟

  سلام
  بله چون هر روز قیمت تغییر می‌کنه باید مجدد سفارشتون رو ارسال کنید
  سفارش قبلی روی قیمتی قبلی قعال هست، نه روی قیمت جدید سهم

  سلام
  سهمی که خرید زدیم بهمون نرسیده حالا میخام حذفش کنم.حذف نمیشه پولش فردا ساعت ۸ میشنه که دوباره خرید کنیم یا ساعت ۱۲ نیم

  سلام
  تا فردا قبل از ساعت معاملات برمیگرده به حسابتون

  سلام وقت بخیر
  دیروز داخل صف خرید غگیلا بودم که وضعیت نماد بصورت ممنوع-متوقف دراومد و دیگه معامله ای صورت نگرفت… الان با همون قیمت دیروز توی صف خرید هستم و میخوام از صف بیام بیرون ولی درخواست کنسلی سفارشم رو سیستم قبول نمیکنه… دلیلش چی میتونه باشه؟
  ایا مشکل از سیستم کارگزاریه یا بخاطر وضعیت نماد هست؟

  سلام جناب ادیب برای خرید سهام شرکتی که برای مجمع سالیانه و تخصیص سود بسته شده در روز بازگشایی سهام چطور باید اردر خرید زد که بتونم اولین نفر باشم که سفارش میده ممنون میشم راهنمایی کنید

  سلام
  هر وقت که نماد سهم به حالت مجاز محفوظ در اومد میتونید سفارش خودتون رو روی سقف قیمتی قرار بدید

  سلام .من عرضه اولیه سیتارو اشتباهی حذف کردم
  امکان لغو درخواست وجود داره؟

  سلام ببخشید من سهام شستاارو خرید زدم تایید شد از بورس تو صف ۴۴هزار بودم الان دو روزه ثبت میزنم نمیتونم از ۴۰ هزارر برم پایین تر تو صف خرید .چیکار کنم نوبتم بره پایین تر؟؟لطفاا راهنمایی کنین ممنون

  خودتونو خسته نکنید من ردیف ۱۳۷ بودم نتونستم بخرم.

  چطوری ردیف ۳۷ شدین

  سلام دوست عزیز
  میشه بگید از چه سیستمی استفاده کردین؟ اینترنتتون چیه؟ سپاس

  سلام و عرض ادب
  لطفا شرایط سبد گردانی رو برام بفرستین
  ممنونم

  سلام
  چه مقدار سرمایه‌گذاری مد نظرتون هست؟!

  سلام خسته نباشی من تو روز ارائه سهم اولیه پیزد سهم خریداری کردم مبلغ هم بلاک شد ولی در ادامه روز دیگه مبلغ بلاک شده ای نداشتم و کل مبلغ به حساب برگشته بود دلیلش چی میتونه باشه؟؟

  سلام
  از طریق کارگزاریتون پیگیری کنید

  سلام من بدون اطلاع اقدام به خرید اوراق تبعی کردم بدون اینک سهام واسطه داشته باشم الآن میگن پولتون برنمیگرده خواهش میکنم راهنماییم کنید به پولم برسم سهام هصیکو روخریدم ممنون

  سلام دوست عزیز
  میشه بگید از چه سیستمی استفاده کردین؟ اینترنتتون چیه؟ سپاس

  سلام من دارا یکم خریدم فرداش زد خرید منقضی شد؟علت چیه چکار باید بکنم ممنون از راهنمایی تون

  سلام
  از کارگزاریتون پیگیری کنید

  باسلام با توجه ب سقف قیمت در بورس ک شده ۵۰۰۰۰۰ تومن خب فرمودند برای خرید عرضه اولیه کمتر از قیمت مشکلی نیست ایا برای فروش هم این استثنا هست زیرا با این سهمای ۱۴ تایی خب ی سهام چقدر باید رشد کنه ک ب ۵۰۰۰۰۰ برسه تا بشه فروخت وایا صاحب اول و اخر ی همچین سهمای زیر ۵۰۰۰۰۰ خودمون هستیم خواهش میکنم این مسله رو روشن کنید

  سلام
  در عرضه اولیه ها محدودیتی وجود نداره و برای فروش هم هر عددی باشه مشکلی نیست
  ضمن این که در سایر سهام هم محدودیت حداقل ۵۰۰ هزار تومن فقط برای سفارشات خرید هست
  و برای سفارشات فروش حداقل ۱۰۰ هزار تومن باید باشه

  باسلام من عرضه اولیه شگویاروفروش زدم وانجام شده ولی ازپرتفوی لحظه ایم پاک نشده چطوری پاک میشه ازاونجا؟ویه سوال دیگه که ازخدمتتون داشتم اینه که عرضه اولیه شصدف روکه خریدکردم اصلانه سودی روش امده نه توپرتفوی لحظه ای میادعلتش چی میتونه باشه ممنون میشم منوراهنمایی کنید.

  سلام
  این موارد رو از کارگزار ارائه‌‌دهنده خدماتتون باید سوال کنید

  سلام دوست عزیز من راس ساعت ۸:۳۰ سفارش رو ارسال میکنم هم عرضه اولیه هم سهم های نسبتا مناسب دیگه اما معمولا کارگزاری سفارش رو چند دقیقه بعد ارسال می‌کنه به طور مثال ساعت ۸:۳۵ می‌نویسه که سفارش توسط بورس تایید شد و به خاطر همین هیچوقت نوبت من نمی‌رسه دلیل این چیه مشکل از کارگزاریه یا بورس؟

  سلام . شرایط سبد گردانی رو لطفا بفرمایید

  سلام عزیزم
  به آدرس زیر ایمیل بزنید تا پاسختون داده بشه.
  [email protected]

  سلام.وقت بخیر.لطفا شرایط سبد گردانی رو ارسال کنید ممنون میشم.سپاس

  سلام عزیزم
  به آدرس زیر ایمیل بزنید تا پاسختون داده بشه.
  [email protected]

  سلام.ببخشید اگه دوبارسفارش بذاریم برا خریدعرضه اولیه چی میشه؟ایاباعث میشه هردوسفازش حذف بشه؟؟

  سلام وعرض ادب،لطفا”شرایط سبدگردانی روبفرمایید

  سلام عزیزم
  به آدرس زیر ایمیل بزنید تا پاسختون داده بشه.
  [email protected]

  سلام وقتتون بخیر
  دیروز شستا سفارش دادم ولی امروز زد منقضی شد البته من قیمت رو ۸۵۰۰ زده بودم بخاطر قیمت میتونه باشه؟

  بله ، شما باید حداکثر قیمت رو میزدید.

  سلام لطفا شرایط سبد گردانی رو برای بنده ارسال کنید

  سلام عزیزم
  به آدرس زیر ایمیل بزنید تا پاسختون داده بشه.
  [email protected]

  سلام با تشکر از توضیحاتتون
  من اشتباها عرضه اولیه رو دوبار خرید زدم حالا بخشیش تایید شده و بخشی دیگه اش توی لیست انتظاره. این که توی لیست انتظاره رو باید پاک کنم؟ دوباره نخره یهو!

  سلام لطفا شرایط سبدگردان اعلام کنید

  سلام عزیزم
  به آدرس زیر ایمیل بزنید تا پاسختون داده بشه.
  [email protected]

  سلام، روز بخیر، شرایط سبد گردانی برای سرمایه ۱۰۰ میلیون رو لطفا بفرمایید.

  سلام
  اطلاعات براتون ایمیل شد

  سلام.من ساعات اعلام عرضه اولیه شستا سفارش گذاشتم با توجه به اینکه موجودی کافی بود و سفارش ارسال شد ولی سهام شستا برای ما خریداری نشد. ومنقضی شد
  چرا عرضه اولیه ب ما نرسید.
  چ کسی از مسولین پاسخگوست؟؟؟
  سهم ما ب چه کسی میرسه؟؟

  سلام دوست عزیز
  این مورد رو با کارگزاری تماس بگیرید و پیگیری کنید.

  لطفا شرایط سبدگردانی رو اعلام کنید

  ارسال شد

  سلام . من راس ساعت ۸:۳۰:۰ سفارشات رو میفرستم. اما با پیغام “خطا از سرویس ارسال سفارش TP” مواجه میشم. ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل از کجاست.

  شما باید به ساعت ثبت سفارش عرضه های اولیه نگاه کنید
  در بیشتر مواقع ساعت ۱۰ تا ۱۳ ثبت سفارش انجام میشه

  سلام وقت بخیر. لطفا شرایط سبد گردانی را اعلام فرمایید

  سلام
  ارسال شد

  سلام . من عرضه اولیه مثلا سهام صبا رو خریدم
  آیا فرداش هم میتونم دوباره سهم بخرم
  آیا کلا کسی که سهام عرضه اولیه یک سهم رو خریده
  دوباره میتونه از روز بعد عرضه دوباره خرید کنه ؟
  چون قبلا امتحان کرده بودم اجازه خرید نمیداد .
  یعنی نمیگذاشت تا ثبت بشه .

  دوست عزیز من روز عرض اولیه صبا پول کافی نداشتم ایا میتونم بعد از ۳ روز از گذشتن عرضه بخرم؟

  سلام خیلی استفاده کردیم ممنون میشم شرایط سبد گردانی رو برام ارسال کنین

  سلام عزیزم
  براتون ارسال شد

  سلام و عرض ادب . مهندس جان امکان داره کسی رو به ما معرفی بکنین برای دادن سیگنال های خوب و مقرون به صرفه . ؟؟ ممنون میشم . حتی اگر خریدنی هم باشه از نظر من ایراد نداره ممنون

  سلام عزیزم
  پیشنهاد میکنم اصلا دنبال این کار نباشید.
  این روش اصلا روش اصولی و صحیحی نیست.
  شما یا حودتون این بازار رو میشناسید و به نوعی با آموزش دیدن متخصص هستید که نیازی به این کار وجود نداره.
  یا اطلاعاتتون کمه و شناختی به این بازار ندارید پس بهتره روش غیر مستقیم رو انتخاب کنید و یا مدیریت سبدتون رو بدید به یک سبدگردان یا در صندوق ها سرمایه گذاری کنید و هزینه ای رو که میخواید برای سیگنال بکنید و اخرش نتیجه هم نگیرید رو میتونید به سبدگردان بدید و یا بابت کارمزد صندوق پردازید و با خیال راحت سرمایه گذاری خودتون رو با آرامش پیش ببرید.

  بارها گفتم مجدد در پاسخ به این کامنت برای همه عزیزان میگم : من اعتقادی به سیگنال ندارم.

  سلام لطفا شرایط سبد کردانی را برای من بفرستید
  ممنون

  سلام
  براتون ارسال شد

  سلام لطفا شرایط شبد گردانی رو برای من ارسال کنید

  سلام عزیزم
  به آدرس زیر ایمیل بزنید تا پاسختون داده بشه.
  [email protected]

  سلام مدیر محترم سایت
  به خدا من امروز با کارگزاری تماس گرفتم گفتم امکان داره این عرضه اولیه ها را بخرید واسم ، در کمال تعجب گفتن شرایط خاصی داره ، گردش مالیتون در ماه باید بیش از یک و نیم میلیارد باشه!! اونوقت درخواستتونو میفرستین واستون میخریم!
  پس شما که دستتون بجایی میرسه این ظلم این بی وجدانهای خونخوار رو پیگیری کنید که چرا باید فقط میلیاردرها سود کلان ببرن حداقل پیگیری کنید به هر شخص یه سقفی اجازه خرید بده مثلا ۵۰ هزار واحد والا این ظلم و فساد و هرچی صفته بد که به ذهنتون میرسه هست.. لطفاً پیگیری کنید

  سلام
  اگر منظورتون از خرید عرضه اولیه، قرار گرفتن در صف خرید در روزهای آتی هست
  بعید میدونم که هیچ کارگزاری بتونه این موضوع رو تضمین کنه
  ما هم دقیقا مثل شما سفارش‌گذاری می‌کنیم
  ولی به نظرم میتونید به دنبال فرصت‌های دیگه این بازار که بی‌نهایت هم هستن باشید
  طی یکی دو سال اخیر سهامی داشتیم که چندین برابر عرضه‌های اولیه بازدهی داشتن!

  ممنون آقای عرفانیان که جواب دادید اما نه فقط عرضه اولیه ها نبود آخه خیلی از اون فرصتها که میگید صفش طولانیه مثلا بانک تجارت و ملت اما این کارگزاریها با خیانت افراد خاص رو جلو میندازه اینو خود کارگزاری گفت!! لطفاً شما پیگیری کنید

  سلام
  ۱- سهم های عرضه اولیه رو در صورتیکه امکان خرید برامون فراهم باشه
  میتونیم هر روز ازش بخریم یا اگر خریدای ما طی چند روز به حداکثر حجمی که شرکت عرضه میکنه برسه دیگه امکان خرید برای اون فرد نیست؟

  ۲- در روزی های بعد میتونیم هر مقدار حجم بذاریم یا نهایتا تا حداکثر حجمی که شرکت عرضه میکنه رو میتونیم انتخاب کنیم؟
  مممنون

  با سلام وتشکر چند سوال برایم پیش آمد
  ۱- چرا عرضه اولیه ها بایستی ۵ درصد افزلیش قیمت بخورند و بدون محدودیت هستند؟شرکتی که تازه تو بورس آمده و عملکردش هنوز در بورس معلوم نیست
  ۲-چرا محدودیت خرید در روزهای بعد وجود ندارد مثلا بگویند ۱۰۰۰ سهم به شما اختصاص می یابد تا عدالت رعایت شده و رانت خواری برداشته شود
  ۳- چرا از فردای عرضه اولیه باید سهام در بازار فروخته شود منظورم اینه که وقتی می گویند ۱۰ درصد شهام عرضه میشود چطوری فردای آن روز دوباره سهام به بازار تزریق می شود.؟
  ۴- چرا خرید وفروش عرضه اولیه باید روزانه صورت گیرد مثلا بگن از هفته آینده ؛ سهام آن خرید و فروش می شود
  ۵- معمولا شرکت های دولتی ضرر ده هستند ولی عملا در بورس با ترفند کشف قیمت، سهم را گران در بازار میفروشند آیا رانت دولتی وجود دارد؟
  ۶- کارگزاری هایی مثل آگاه،مفید،فارابی و…که خودشان در بورس دارای صندوق سرمایه گذاری هستند چگونه می توانند حافظ منافع شما باشند؟
  ۷-بنظرم قطعی اینترنت در ابتدای شروع بازار ، عمدی است تا کارگزاران یا افراد خاصی که اینترنت با سرعت بالا دارند راحت تر و زودتر از دیگران سفارش بدهند
  ۸- در بعضی کارگزاری ها، به اسم مثلا ترفند سبد گردانی و یا غیره به شما میگن ما برایت خرید و فروش می کنیم ولی ۲۰ درصد سود می گیریم آیا قانونی است یا خیر؟
  من به این نتیجه رسیدم که بایستی عرضه اولیه در روزهای آتی بایستی به نسبت مساوی، مثلا تا یکماه بین سهامداران تقسیم شوند و حداکثر افزایش قیمت ۲ درصد باشد زیرا هنوز عملکردشان معلوم نیست ضمن اینکه ، کشف قیمت بایستی توسط نمامی سهامداران حقیقی و حقوقی مشخص تا از زد و بندهای پشت پرده جلوگیری شود و…در غیر اینصورت سازمان بورس مانند یک بنگاه معاملاتی برای اشخاص خاص خواهد بود و سهامداران جز؛ ، بازیچه دست آنها

  به نام خدا
  جناب آقای عرفانیان زکات علم نشر آن است
  خیلی عالی بود کامل و جامع
  انشاالله که سالم و سلامت باشید و همچنان خدمات خود را ادامه دهید برایت بهترینها را آرزو دارم.

  سلام
  ممنون از محبت شما
  پیام‌های شما باعث میشه که با انگیزه بیشتری به کارمون ادامه بدیم

  سلام لطفا شرایط شبد گردانی رو برای من ارسال کنید

  سلام
  ارسال شد

  سلام . من راس ساعت ۸:۳۰:۰ سفارشات رو میفرستم. اما با پیغام “خطا از سرویس ارسال سفارش TP” مواجه میشم. ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل از کجاست.
  پاسخ

  سلام. من معمولا سفارشاتم راس ساعت ۸:۳۰:۰۰ ثبت میشه که در لیست سفارشات زمان ثبت و جایگاه را نشون میده. معمولا جایگاه ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ میشه. وقتی در پایان جلسه معاملاتی در قسمت سوابق نماد فیلم همان روز راس ساعت ۸:۳۰:۰۱ نگاه میکنم میبینم بین ساعت ۸:۳۰:۰۰ تا ۸:۳۰:۰۱ فقط. ۱۵۰ اردر ارسال شده و براساس گفته سازمان بورس بصورت تصادفی این ۱۵۰ نفر در صدر صف خرید می نشینن. حالا سوال من اینه چرا در صورتی که زمان ارسال سفارش بنده دقیقا ۸:۳۰:۰۰ هستش جز ۱۵۰ نفر اول نیستم؟

  سلام
  اولا که اون جایگاهی که در سامانه به شما نشون داده میشه خیلی قابل استناد نیست
  ثانیا همونطور که در ویدیو هم اشاره شد هزاران نفر مثل شما رأس ساعت ۸:۳۰:۰۰ اقدام به ارسال سفارش می‌کنند

  خب بنده خدا داره میگه که توی سایت tsetmc که چک میکنه ۱۵۰ نفر تو اون بازه زمانی سفارش دادن ولی ایشون شده نفر ۷۰۰ام
  Tsetmc که دیگه قابل استناده!

  سلام مثلا امروز ی عرضه اولیه داشتیم باقیمت ۱۰۰تومن برافردا ک بخایم راس ۸نیم درخواست بدیم چ قیمتی درنظربگیرم ممنون

  سلام
  ۵% بیشتر از قیمت پایانی روز قبل

  سلام من‌ دیروز عرضه اولیه خریداری کردم تایید نشد.پولش تا جن‌روز بعدش برگشت داده میشه.

  سلام
  تا شنبه صبح صبر کنید اگر سهام یا وجه پردداختیتون برنگشت با کارگزارتون تماس بگیرید

  سلام.برای آموزش خصوصی لطفا شماره تماس بدید.
  ممنون

  سلام
  آموزش‌های ما به صورت صفر تا صد رو می‌تونید در کلوپ میلیونرها دنبال کنید
  اگر هم سوالی داشتید به شماره ۰۹۱۲۳۰۶۲۹۶۲ پیام بدین

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما برادر عزیز
  بنده میخوام پول برداشت کنم شماره حسابم نشون داده نمیشه ‌.چه کار کنم؟

  سلام دوست من
  این موضوع رو باید از کارگزارتون سوال کنید
  فرآیند واریز و برداشت وجه مرتبط به کارگزار هست

  با تشکر.
  خیلی خوب و واضح توضیح دادید.ولی کمی فشرده بود ودر زمان کمی اطلاعات زیادی رو ارایه دادید. اگه کمی بیشتر توضیح بدید ممنون میشیم

  سلام
  در مقاله “راهنمای کامل شرکت در عرضه اولیه” مباحث کامل توضیح داده شدن

  با درود ؛
  ممنون از توضیحات شما در ویدیو … البته هیچ کمکی به رفع ابهامات و تردید مخاطبان عادی، در مورد رانت خرید سهام در صف روزهای بعد از عرضه اولیه آن نکردید و اینکه آنرا به شانس و اقبال و احتمالات نسبت دادید، بنظر بنده یا توهین به شعور مخاطب است یا به سخره گرفتن سیستم و سازمان بورس کشور !
  به هرحال؛ سوال اصلی اینست که چرا برای رفع چنین مشکلی، سازمان هیچ کاری انجام نمیدهد؟ در حالیکه یک راه حل منطقی و عقلانی وجود دارد و آن اینست که:
  بجای تشکیل هر روزه صف خرید سنگین با دامنه نوسان روزانه ۵% و انتظار کشیدن برای متعادل شدن سهم و بقول شما، بازی با شانس و اقبال هزاران خریدار در صف و نهایتا رسیدن شانس خرید سهم به عده ای خاص و کم و نرسیدن این شانس به ۹۹% خریداران بداقبال (بقول خودتان!) ، سازمان بورس باید اجازه دهد در فردای عرضه اولیه، سقف قیمتی برداشته شده و رقابت قیمتی تا رسیدن به نقط تعادل عرضه و تقاضا در همان روز اول بعد از IPO صورت پذیرد.
  بدین ترتیب ؛ دیگر خرید سهام را از بازی شانس و اقبال و احتمالات مضحک و توهین آمیز، جدا کرده و به روشی کاملا علمی و منطقی و بدون شک و شبهه برای همه متقاضیان خرید سهم عرضه اولیه شده، بدل کرده ایم.
  تحلیل بنده اینست که سازمان بورس، کاملا بهتر از من و شما میداند راه حل فوق، تنها گزینه صحیح برای رفع این مشکل است اما تنها عیبش اینست که دیگر آن رانت معروف و شیرین و پرسود برای آن ۱% خوش شانس های همیشگی ، از بین میرود و قیمت سهم خیلی سریع و منطقی به تعادلی که شما فرمودید میرسد در حالیکه منافع آن ۱% خوش شانس خاص در اینست که این اتفاق منطقی و عقلانی ، بدین شکل روی ندهد !!!

  امیدوارم نظر بنده را عینا منتشر فرموده و نقد و تحلیل خودتان را هم مرحمت بفرمائید تا مستفیض شویم.
  با سپاس فراوان

  سلام عزیزم
  پاسخ این کامنت مشخصا پاسخ به شما نیست و در برگیرنده یک پاسخ کلی به تمام مخاطبین هست.

  دلیل تهیه این ویدئو چیست؟

  روزانه هزاران نفر میان و از ما سوال میکنند که چطوری فردا عرضه رو نفر اول بخریم.
  این ویدئو باید وجود داشته باشه تا افراد متوجه بشن اگر تمرکزشان روی سایر سهام بازار باشد قطعا نتایج بهتری خواهند گرفت بجای اینکه فقط با غر زدن حال خودشون رو خراب کنند.
  دلیل این کار این هست که افراد زحمت کسب علم این بازار رو به زود پولدار شدن اون هم بدون زحمت و کسب دانش ترجیح میدن.

  اصل موضوع رو اگر درک کنید متوجه میشید که نه به کسی توهین شده و نه سازمانی مقصر شناخته شده. (چون رسالت ما چیز دیگری است)

  من داخل ویدئو هم گفتم که تعداد سهامی که در روزهای اینده معامله میشود ناچیز است و واضح هست که به ۹۹ درصد افراد چیزی نمیرسد و همیشه این ۹۹ درصد ناراضی هستند. حال یا میپذیریم که احتمال رسیدن سهم به ما بسیار کم است و فقط میتوانیم اول وقت سفارش خود را ارسال کنیم و منتظر باشیم ببینیم چه پیش میاید (که به احتمال ۹۹ درصد چیزی گیرمان نمیاید) یا فرض را بر این میذاریم که افرادی سیستم را دستکاری میکنند و به نفع خود این سهام رو میخرن که بهتر است تمرکز خودمون رو روی سهام دیگه بازار بذاریم و خوردن اون پول کثیف رو به افرادی که لایق این کار هستند بسپاریم چون احتمالا نتیجه عملشون رو خواهند گرفت.
  اگر فکر میکنید حق گرفتنی است بهتر است به سازمان بورس مراجعه کنید و حق خود را دریافت کنید.

  در ضمن پیشنهاد شما برای باز کردن دامنه نوسان برای این سهام زمانی کارا خواهد بود که کلیت بازار با دامنه نوسان باز معامله شود. و البته انجام این کار هزاران ضعف ومشکل دیگه خواهد داشت که گفتنش در این کامنت نمیگنجه.

  بهتره در تمام مسائل زندگی از جمله بورس تمرکزمون رو روی چیزی بذاریم که توانایی عمل کردن بهش رو داریم. حرص خوردن و غر زدن روی کاری که نمیتونیم از پسش بر بیایم کار بیهوده ای است که ما رو از مسیر دور میکنه.

  همه چیز در این دنیا در جای درستش قرار داره. اگه کسی پول کثیف میخوره نتیجه اعمالش رو خواهد دید و اگر کسی تمرکزش روی پول تمیز هست قطعا از زندگیش هم لذت میبره. با این نگاه دیگه از کسی یا چیزی ناراضی نیستیم و غر هم نمیزنیم.

  موفق باشید

  جناب ادیب نیای عزیز
  سپاسگزارم بابت انتشار مطلب بنده و توضیحی که فرمودید ..
  با پاراگراف آخر فرمایشات تان کاملا موافقم و امیدوارم در آینده ای خیلی نزدیک، تمام آنانی که پول خلق الله را در بورس بالا میکشند و حرام خواری میکنند، تاوانش را شخصا پس بدهند (در همین دنیا ..)
  اما بنظر بنده حقیر، اینکه بگوییم سود قطعی، بادآورده و هنگفت روزهای بعد از عرضه اولیه سهم را فراموش کنید (مثلا ۵۰% طی دو هفته یا کمتر یا بیشتر) و بروید سراغ سهم های ارزنده و سودآور (که معلوم هم نیست اینقدر سود بادآورده بدهند یا خیر !؟) و از دانش و علم معامله گری خودتان بهره مند شوید، جسارتا به بخش بزرگی از فعالان بورس، توهین محسوب میگردد … زیرا اکثر افراد حرفه ای در بورس، خوب میدانند که کجاپولشان را سرمایه گذاری کنند و کجا نکنند… ؛ البته عده ای آماتور و تازه وارد و جوگیر هم هستند که نقش سیاهی لشگر در بازی بورس را دارند و تعیین کننده هم نیستند ..
  به هرحال؛ امثال بنده معتقد هستیم این نحوه معاملات بعد از عرضه اولیه، بسیار مفسده انگیز و خلاف روح معاملات منصفانه است و هیچ توضیح و توجیهی نمیتواند قبح و فساد آنرا بپوشاند.
  ضمنا بنده متوجه نشدم چرا میفرمائید برداشتن محدوده سقف قیمتی برای فردای بعد از روز عرضه اولیه، مستلزم برداشتن سقف قیمتی برای تمام نمادهای بورس است ؟؟؟ مگر همین الان هم مفهوم “گره معاملاتی” را نداریم ؟؟ وقتی این حجم صف خرید در فردای بعد از عرضه اولیه وجود دارد، بنظرم عین گره معاملاتی است و باید بدون سقف قیمتی، زمینه تعادل را فراهم کرد. تنها راه حل منصفانه و منطقی همین است. اما چون آن ۱% خواص خوش شانس میخواهند فقط خودشان از سودهای نجومی و بادآورده بهره مند شوند و به عموم معامله گران چیزی نرسد؛ لذا مقررات فعلی را حفظ میکنند و راه حل منطقی و منصفانه را بر نمی تابند …!
  بنده بارها با مسئولان بورس، مکاتبه کرده و مشکلات و ضعفها را یادآور شده ام اما دریغ از یک کلمه جواب …! متاسفانه شفافیت و پاسخگویی به ما مردم عادی و عوام الناس (!!) از سوی مسئولان عالی مقام، جایز نیست ظاهرا …!؟!

  به امید روزی که این روال های نادرست و مفسده انگیز، از بورس کشورمان رخت بربندد.

  ممنونم از فضایی که در اختیار ما فعالان دلسوز بورس قرار میدهید تا از طریق رایزنی و تبادل افکار، به اعتلای این بازار کمک کنیم.

  پاینده باشید

  با سلام ، مشکل اینجاست فردای روز عرضه اولیه تعداد سهامی که بفروش میزارند کم هست نسبت به خریدار ،، و این راه حل شما کاملا غلط هستش چون باز در بالاترین قیمت صف خرید تشکیل میشه و سهمی هم برای فروش نیست

  حسین خان عزیز؛ با درود ..
  اتفاقا دلیل اینکه روزهای متوالی بعد از عرضه اولیه شاهد صف سنگین هستیم و فروشنده هم نیست، همین سقف ۵% است.
  یعنی فروشندگان حاضر نیستند با ۵% یا ۱۰% یا ۱۵% سود، سهم شان را بفروشند ..
  درسته ؟؟
  ولی مثلا حاضرند با ۵۰% سود (طی یک روز) آنرا سریعا و با کمال میل بفروشند.
  یعنی با برداشتن سقف، شما میتوانید حجم عرضه و تقاضا را در یک قیمت مشخص، بالانس کنید و قال قضیه “صف نشینی را بکـَنید … ! همانطور که تجربه عرضه های اولیه متعدد هم همین را تایید میکند ولی بجای اینکه چندین روز صف های مضحک تشکیل شود و پول مردم مرتبا در این صف ها بلوکه شود و آخر سر هم، به عده ای خاص سهم برسد؛ کاملا غلط، غیر منصفانه، غیرعقلانی و غیرمنطقی است.

  برادر من ؛ موضوع خیلی ساده است …
  کافیه یکبار امتحان کنند تا ببینید چه اتفاقی میافتد ..؟!
  بجای اینکه چندین روز طول بکشد تا به نقطه تعادل برسیم (نقطه تعادل یعنی جایی که حجم خریدار و فروشنده منطبق میگردد و معامله صورت میگیرد)، در همان فردای بعد از عرضه اولیه به این نقطه میرسیم و سپس روال منطقی سهم میتواند پی گرفته شود

  حالا چطور میفرمائید که این راه حل، غلط است ؟؟
  یکبار دیگر با دقت متن بنده را مطالعه فرمائید دوست من … انشاءالله بدرستی متوجه خواهید شد

  موفق باشید

  سلام
  موضوعی که شما میگید درست هست و در بسیاری از بازارهای مالی دنیا انجام میشه
  اما یک توضیح تکمیلی رو در ادامه صحبت‌های استاد ادیب‌نیا خواستم عرض کنم و اون این که
  بر داشتن محدودیت دامنه نوسان اگر چه به قول شما باعث میشه که زودتر به نقطه تعادل برسیم
  اما مشکلاتی هم ایجاد میکنه
  برای مثال هنگام ریزش بازار ممکن هست سرمایه‌گذاران در یک زمان کم و به دلیل هیجانات بازار مقدار زیادی از سرمایشون رو از دست بدم
  به طور کلی فضا به سمت هیجان زیاد و نوسانات شدید میره و در نتیجه ریسک‌ سرمایه‌گذاری از بین میره
  در گذشته هم ما بازار پایه رو داشتیم که در بعضی سهم‌ها دامنه نوسان وجود نداشت و دقیقا همین اتفاقات میفتاد
  سودهای کلان برای یک عده در زمان کم و ضررهای هنگفت برای سهانداران خرد و تازه وارد
  یعنی همون افرادی که شما گلایه از رانتشون در عرضه‌های اولیه می‌کنید
  فضا برای سفته‌بازی در کل بازار رو خواهند داشت
  تمام این تصمیمات (از جمله دامنه نوسان و حجم مبنا) علی‌رغم ایراداتی که دارن برای کنترل هیجانات و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری است
  به جز این محدودیت‌های زیرساختی و سخت‌افزاری رو هم اضافه کنید

  انشالله دوستانی که به دنبال پاسخ بودند با این توضیحات پاسخشون رو گرفته باشند

  جناب آقای عرفانیان ؛
  ضمن درود و سپاس از شما ..
  تمام بحث ما در این مطلب خاص، مربوط به موضوع سهام IPO بود نه کلیت بازار … ؛ بنده هم عرض نکردم دامنه نوسان برای کل بازار برداشته بشه ؛ بلکه فقط در مورد سهام عرضه اولیه شده، آنهم فقط برای یک روز (یعنی فردای عرضه اولیه) و الباقی روزها میتونه از قانون گره معاملاتی یا توقف موقت نماد برای شفاف سازی یا امثالهم استفاده بشه.
  به هرحال، یک واقعیت وجود داره :
  اینکه اگر قیمت کشف شده در عرضه اولیه (الان که دیگه به روش بوک بیلدینگ و قیمت کارشناسی شده هست) ؛ خیلی پایین تر از ارزش ذاتی سهم بوده ، پس باید فکری به حال قیمت کارشناسی شده سهام کنند …! اگر هم نزدیک به ارزش ذاتی هست، پس بازکردن دامنه نوسان، میتونه به ضرر “خریداران جو گیری” باشه که خیلی بالاتر از قیمت کارشناسی شده و ارزش ذاتی سهم، مایل به خرید هستند و این تاوان اونها خواهد بود تا دیگه یاد بگیرن که توی صف های بی دلیل نروند ! اگر هم قیمت بوک بیلدینگ خیلی بالاتر از ارزش ذاتی سهم بوده که باز هم باید بحال اون کارشناسی گریست و جای تاسف خواهد داشت.
  در هرصورت ؛ اینکه روزهای متوالی شاهد صف های بی منطق و سنگین برای خرید سهام عرضه اولیه شده باشیم و مرتب ۵% و ۵% بره بالا (تازه اگه حجم مبناش پر بشه) تا بعد از مثلا ۱۰ روز کاری به تعادل برسه ؛ خب چرا همین شرایط رو در روز بعد از عرضه اولیه فراهم نکنیم ؟؟
  موضوع خیلی ساده است ..

  باز هم ممنونم از شما و آقای ادیب نیای عزیز بخاطر فضا و فرصتی که جهت تبادل نظر فعالان بورس، فراهم کرده اید.

  شاد و پیروز باشید

  سلام
  به فرض عرضه اولیه عرضه شد با قیمت مثلا ۳۰۰ تومن ، خب امروز ۵ درصد مثبت میخوره ، روز بعد ما بخوایم ثبت سفارش کنیم آیا ما باید با قیمت ۵ درصد بالا ۱۰ درصد بالاتر از ارزش اولیه یعنی ۳۰۰ تومن ثبت سفارش کنیم یا نه
  مثال قیمت اولیه ۳۰۰ تومن روز اول عرضه ۳۱۵ تومن میشه ، فردا اگر بخوایم این سهم رو ثبت خرید کینم یا به قیمت همون ۳۱۵ بخریم یا نه با ۵ درصد سود آن ثبت سفارش کنیم یعنی۳۳۰.۷۵ تومن تقریبا
  و شرایط سبد گردانی هم برای من ایمیل کنید مرسی

  سلام دوست عزیز
  معاملات هر سهم نسبت به قیمت پایانی روز قبل (۵ +- درصد) مشخص میشه.

  سلام شرایط سبد گردانی رو لطف میکنید بفرستید

  سلام عزیزم
  به آدرس زیر ایمیل بزنید تا پاسختون داده بشه.
  [email protected]

  با سلام برای خرید سهام اولیه اقدام کردم ساعت ثبت سفارش من ۸/۳۰/۱۵( ساعت) انجام شد ولی مجددا وقتی ثبت شفارش را چک کردم ساعت ۸/۴۰/۱۵ نشان داد محبت کنید توضیح دهید

  سلام
  از طریق کارگزارتون پیگیری کنید
  احتمالا به دلیل ترافیک بالای سیستم‌های معاملاتی هست

  سلام لطفا چگونگی خرید سهام در صف خرید را یاد بدید.

  سلام
  همه مواردی که لازم بود در ویدیو توضیح داده شد

  سلام لطفا اگر کانالی در تلگرام دارید می تونید ایمیل بفرمائید

  سلام
  خیر فعلا فعالیتی در تلگرام نداریم

  لطفا در مورد سایت ها و یا اشخاصی که مدعی خرید قطعی سهام بعد از عرضه اولیه هستند هم بنویسید، یعنی اگه شما میفرمایید ، این امکان برای همه مساوی هست و ۹۹ درصد امکان خرید پیدا نمیکنند، پس جریان این گروهها و سایت ها چی هست؟

  جریان کلاهبرداریه

  باسلام. لطفا شرایط سبدگردانی رو برای بنده هم ارسال بفرمایید.

  سلام دوست عزیز
  از طریق ایمیل ارسال شد

  سلام. وقت شما بخیر. لطفاً شرایط سبدگردانی رو بفرمایید. مبلغ سرمایه گذاری ۲۵۰ م تومان.

  سلام
  توضیحات براتون ایمیل شد

  سلام.ی سوال دارم.اینکه کسانی ک سفارش آفلاین هم میزارن امکانش هس سهم بهشون زودتر برسه؟

  سلام
  اگر کارگزار سفارش شمارو به موقع ارسال کنه این امکان وجود داره.
  اما بهتره خودتون سفارشتون رو انلاین ارسال کنید.

  یه سوال چطوریه که مثلا چن صد نفر با حجم چن هزارتا تو صف خرید یا فروش با یه قیمت هستن بعد یه دفعه قیمت که تغییر میکنه همه اونا هم متناسب با اون قیمت یه دفعه عوض میشه. با ربات این کار انجام میدن که هر موقع قیمت تغییر کرد اتوماتیک درخواست اونا هم عوض بشه که از صف عقب نمونن. این کار رو دیدم هم تو خرید هم تو فروش.

  سلام
  این کار رو ناظر انجام میده تا بهترین قیمت برای matching مشخص بشه
  یعنی قیمتی که عرضه و تقاضا تقریبا در اون با هم برابر هستند
  مگر در موارد خاص که این اتفاق نمیفته و صف خرید یا صف فروش شکل میگیره

  چرا اصرار دارین که ملت قبول کنن برای خرید عرضه اولیه روز بعد باید ساعت ۸.۳۰ خرید بزنن. کاملا تابلو است که کارگزاری ا برا خودشون یا… سفارش رو زودتر می فرستن.

  سلام
  نظرتون قابل احترامه اما ما باهاش موافق نیستیم
  ضمنا کسی که دانش لازم رو داشته باشه نیازی نیست هر روز تو صف خرید باشه
  بورس پر از موقعیت‌های سرمایه‌گذاری هست

  سلام. خسته نباشید. خواستم بگم اگه نگاهی به لیست خریدارای عرضه اولیه در روزهای بعد از عرضه بندازید، میبینید که همیشه چندتا حقوقی هم جزو خریدارا هستن. سوالی که برام مطرحه اینه که وقتی سهمی ۲۰۰ میلیون صف خرید داره و منی که هر روز ساعت ۸:۲۹:۵۹ اوردر میزارم میرم ته لیست، اون حقوقی ها چطور همیشه جزو ده نفر اولن؟ یعنی اینقدر خوش شانسن؟ یا مثلا میبینی یک حقیقی تونسته دوبار اوردر پیاپی بزاره اونم جزو چند نفر اول؟ میشه بفرمائید از نظر قانون احتمالات چطور ممکنه؟ تنها قانونی که وجود داره رانت و تخلفه

  سلام
  نظر شما هم محترمه
  میتونید به هوای این که رانت وجود داره شکایت کنید
  اما من توصیه می‌کنم که دانش خودتون رو افزایش بدید تا از فرصت‌های بی‌نهایت دیگه‌ای که در این بازار وجود داره استفاده کنید
  انتخاب با شماست!

  لطفا بفرمایید دقیقا چه ساعتی باید درخواست با اولویت ثبت بشه؟ باید ساعت از ۸.۳۰ گذشته باشه، یا میشه مثلا زمان ۸.۲۹.۵۶ درخواست اولیه ثبت بشه تا بعد از ۸.۳۰ هم اون کار تایید انجام بشه؟

  بعد بعضی وقتا یه خطا میده ، اگه اشتباه نکنم کد ۱۰۰۰۱ یا ۲۰۰۰۱ ، یه همچین چیزی، این جریانش چیه؟

  ممنون از راهنمایی دوستان عزیزم.

  باید رأس ساعت ۸:۳۰:۰۰ ارسال کنید.
  اگر خطایی هم دریافت کردید بهتره با کارگزاریتون تماس بگیرید.

  سلام ببخشید شرایط سبد گردانی را برای من هم بفرستید

  ۰با سلام ممنونم خیلی عالی بود

  ممنون که همراه ما هستید

  سلام نظرتون درمورد رباتهای سفارش زن چیه؟

  سلام
  سوالتون خیلی کلی هست!

  با سلام..
  شرکتی که عرضه اولیه میشه و مثلا ۱۰درصد سهام شرکت رو در اختیار عموم قرار میده،ایا روز یا روزهای بعد از عرضه دورباره قسمتی از سهامشو عرضه میکنه و مثلا میرسونه به ۱۵..۱۶ و .. درصد یا همون درصد از عرضه اولیه باقی میمونه??چون روز بعد عرضه اشخاص حقیقی سهم های عرضه اولیه خودشون رو که به فروش نمیزارن..چجوریه که روز بعد از عرضه هموم سهام صف خرید میشه?

  سلام
  ممکنه در روزهای آینده سهامدار عمده بخش دیگه ای از سهامش رو عرضه کنه
  ممکن هم هست این کار رو نکنه

  سلام و عرض ادب
  اگر عرضه اولیه رو چند روز بعد از عرضه درخواست خرید داشته باشم، و نفر ۸۰۰۰ در صف انتظار باشم، و مدت اعتبار تا پایان لغو درخواست باشد، آیا اگر فردای روز درخواست قیمت رو اصلاح کنم(با توجه به اینکه هر روز قیمت سهام عرضه اولیه افزایش می یابد) آیا در همان رتبه ۸۰۰۰ صف خرید می مانم یا مجدد به آخر صف انتقال پیدا میکنم؟؟
  سوال این هست هر روز صف خرید اصلاح میشود یا کسانی که چند روز قبل تر درخواست خرید داده اند درصد احتمال خرید بیشتری براشون مقدور هست؟

  سلام
  زمانی که درخواستتون رو وبرایش می‌کنید،
  مجددا بسته به زمان ارسال سفارش جایگاه شما مشخص میشه

  سلام. وقتتون بخیر. میخواستم بدونم واقعا این موضوعی که میگید سفارشات ثانیه اول به صورت رندوم در هسته معاملات میشینه، نظر شخصی خودتون هست یا دلیل دیگری براش دارید؟

  سلام
  خیر نظر شخصی نیست
  پیگیری‌هایی که سابقا از سازمان بورس داشتیم این طور عنوان کردند
  ضمنا این موضوع فقط برای عرضه اولیه نیست
  برای همه سهامی که رأس ساعت ۸:۳۰ تعداد بالایی درخواست ثبت میشه ممکنه اتفاق بیفته

  سلام ساعت ۸:۳۰:۱۵ اردر گذاشتم که ثبت بورس هم شد و فقط جایگاهم مشخص نبود.بعد از مشخص شدن جایگاه ساعت را ۸:۳۸ دقیقه اعلام کرد.کاملا مشخص است جایگاه من به کس دیگری داده شده.

  دوست من ویدیو رو دیدین؟!
  این ویدیو برای شما آماده شده

  سلام، ممنونم از شما_ در ارسال سفارش قیمت رو از کجا دربیاریم در عرضه اولیه ها بعد از روز عرضه که در صف در رتبه های اولتر قرار بگیریم؟

  سلام
  وقتتون بخیر
  توی سایت tsetmc میتونید بازه مجاز رو ببینید

  سلام چرا در روزهای بعد از عرضه تعداد سهامی که توسط هر کد رو میشه خریداری کرد رو محدود نمیکنن تا همه بتونن خرید کنن ؟؟؟

  سلام
  این موضوعی هست که سازمان باید بررسی کنه
  اما ما هم با شما موافقیم

  سلام وقتتون بخیر من تو کارگزاری اطمینان هستم ااز طریق ان لابن عرضه اولیه رو خریدم پولم تو حسابم بود ولی برام نخرید لطفا پیگیری کنید متشکرم

  سلام
  ما که نمیتونیم پیگیری کنیم
  شما باید پیگیری کنید
  اگر هم از کارگزارتون راضی نیستید میتونبد تغییرش بدید

  سلام من شنبه که منتظر بودم کارگزاری برام عرضه اولیه بخره ،ولی با این که هم توی حسابم پول بود و هم تنظیم به خرید خودکار هم زده بودم ولی کارگزاری عرضه نخرید،دلیلش چی میتونه باشه؟

  سلام
  این موضوع رو باید از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

  سلام ببخشید روز بعد عرضه اولیه هرچی توی صف صبر میکنم خرید اضافه نمیشه برای چی ؟!! باید سفارش را روی چند روز تنظیم کنم یا کار خاصی دیگه باید انجام بدم ؟

  سلام
  ویدیو رو دیدید؟؟!!!!

  سلام شماره تماس بزارید که بتونم با شما بزرگوار تماس داشته باشم ممنون

  سلام
  این شماره آقای عرفانیان هست
  ۰۹۱۲۳۰۶۲۹۶۲
  سوالی هست میتونید از ایشون بپرسید

  سلام
  دیروز دوتا عرضهاولیه وجود داشت و بنده خرید اتوماتیک را فعال کرده بودم (کارگزاری مفید)
  وارد صفحه شدم دیدم یکی از دوتا را کارگزاری خریده است و طبق پیام های ناظر متوجه شدم مهلت خرید دومی به علت ایرادی که وجود داشته تمدید شده.دومی را خودم دستی خریدم و در صف خرید قرار گرفت.حدود ساعت ۲ دیدم دومی را نوشته اند خطا! و علتی هم ذکر نشده بود.ولی مشکل اصلی اینست الان که نگاه میکنم اولی رو هم نوشته اند منقضی شده است! با توجه به این که کارگزاری کلا پاسخگو نیست و در شهر ما هم شعبه ای ندارد اگر ممکن است علت احتمالی را توضیح دهید.

  سلام دوست من
  این موضوع میتونه دلایل خیلی مختلفی داشته باشه
  مثل تعداد بالای درخواست‌ها، شلوغی سرور و … که همه این ها رو باید با کارگزارتون مطرح کنید
  اما به طور کلی به نظرم تا شنبه ضبح صبر کنید اگر عرضه اولیه بهتون اختصاص داده نشد حتما از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

  بحث اینه کارگزار کلا پاسخگو نیست.بنده هم ایمیل زدم هم چت الکی ای که در صفحه شان موجود هست رو مراجعه کردم ولی صرفا نمایشی بود.چون شنبه هم یک عرضه اولیه ی جدید هست.سوالم این هست غیر از خود کارگزاری چطور میشود پیگیری کرد؟و چون بنده اطلاعی ندارم میپرسم و قصد تهمت بدون مدرک ندارم.آیا ممکن هست کارگزاری سهمی را برای بنده بخرد ولی بعد مثلا بردارد برای خودش و….؟

  خیر این امکان وجود نداره

  داداش گلم چطوری میشه خرید اتوماتیک عرضه اولیه کارگزاری مفید رو غیر فعال کرد ؟؟؟؟

  با کارگزارتون تماس بگیرید

  سلام دلیل اصلیش اینه که شما وقتی در زمان سفارش گیری خودتون سفارش رو ارسال میکنید عملا سفارش آفلاین شما حذف میشه . در زمان مقرر هم که نتونستید خرید کنید پس عملا سهمی به شما نرسیده. این موارد رو اگر از کارگزارتون بپرسید راهنماییتون میکنه.

  سلام من خرید خودکار عرضه اولیه را فعال کردم سهام های قبلی برام خریداری شدن ولی سهام
  (تملت و شصدف) برام خرید نشد و پول به حسابم برگشت داده شد دلیلیش چیه ؟؟ باید جیکار کنم؟؟

  سلام
  این موضوع رو باید از کارگزارتون پیگیری کنید دوست من

  سلام علامت خرید عرضه اولیه سهام در حساب من روشن می باشد ولی خرید اتوماتیک صورت نمی گیرد در خرید شگویا ۱۳۲۱۰۰۰۰ هزار ریال شارژ زدم الان هم و حسابم هست ولی برام سهم نداده خواهشن بررسی کنید

  سلام
  دوست عزیز این موضوع رو باید از کارگزارتون پیگیری کنید!

  وقت بخیر جناب ادیب نیا
  در مورد اولین روز اردر عرضه اولیه،اگه اردر گذاشته شده، ثبت همون روز نشه، روز دوم باید مجدد قیمت جدید رو بزاریم و دوباره وارد صف بشیم؟

  سلام
  بله چون قیمت برای روز بعد تغییر میکنه طبیعتا باید سفارشتون رو در قیمت جدیدی دوباره ارسال کنید

  سلام زمان عرضه اولی پول داخل حسابم میذارم و خود کارگزاری برام میخره ولی بعد از ظهرش که نگاه میکنم میبینم نوشته قسمتی از سفارش شما انجام شد و بقیه پولم برمیگرده،در ضمن قیمتی هم که همیشه برام سفارش میدن بالاترین قیمت هم هست،علت چیه که کل سفارش انجام نمیشه؟

  سلام
  در مقاله “راهنمای کامل شرکت در عرضه اولیه” کامل این موارد رو توضیح دادیم
  حتما این مقاله رو کامل مطالعه کنید

  سلام من برای اولین بارسهام عرضه اولیه رافزاراکه قراربود۲۰سهم بدن ولی ۶سهم به ماتعلق گرفت خواستم بدونم کی این بقیه پولم که بلوکه شده آزادمیشه ممنون ازپاسخگویی شما

  سلام
  تا قبل از روز کاری بعد پولتون آزاد میشه

  سلام،وقتی نتوانستیم عرضه اولیه رو در زمان مشخص بخریم آیا میشه بعدش بصورت دیگه ای اقدام به خرید کنیم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  سلام
  زمان شرکت در عرضه اولیه بازه‌ای هست که سازمان از قبل اعلام میکنه و ما هم از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی می‌کنیم
  اگر موفق به خرید نشدید میتونید در روزهای آینده سفارش خودتون رو ارسال کنید
  اما حتما توصیه می‌کنم آموزش ببینید

  سلام خسته نباشید.من دیروز کد بورسی م رو فعال کردم.اما امروز نتونستم عرضه اولیه بخرم…گفت که دسترسی شما به سامانه در ساعات معاملات محدود است..علتش چیه؟من کاربری انلاین هم فعال کردم

  سلام
  احتمالا به دلیل قوانین جدید هست
  حتما موضوع رو از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

  سلام و ممنون از سایت خوبتون
  سوالی که من دارم اینه که برای من در روز عرضه اولیه خیلی دیر سفارش ثبت میشه و پولم بلوکه میشه، در حالی که برای دو سه نفر دیگه که میشناسم خیلی زود این اتفاق میفته، پول بلوکه میشه و بعد سفارشش میاد، اما برای من در دقیقه های آخر
  میخواستم بدونم این دلیلش چیه؟
  و اینکه آیا خودم میتونم توی اون ساعت مشخص شده سفارش عرضه اولیه رو ثبت کنم، در حالی که تیک خرید خودکار عرضه اولیه فعال هست؟
  باز هم تشکر میکنم از شکیبایی و پاسخ هاتون

  سلام
  این موضوع رو باید با کارگزارتون مطرح کنید
  در مورد سوال دومتون هم بله شما خودتون می‌تونید در زمان ثبت سفارش در عرضه اولیه شرکت کنید

  ممنون از توضیحاتتون

  ممنون از همراهیتون

  سلام ایا سبدگردانی دارین شرایظگطتتون چطوریه؟؟؟

  سلام پاسخ از طریق ایمیل ارسال شد

  سلام من چند وقتی هست دنبال منابع مناسب برای مطالعه هستم ویدیو ها و مقالات مختلفی خوندم ولی دنبال ریفرنس جامع و مناسب میگردم ممنون میشم راهنمایی کنید

  دوره آموزشی صفر تا صد مجموعه ما در قالب کلوپ میلیونرها ارائه شده و می‌تونید ازش استفاده کنید

  سلام استاد ایا سبد گردانی هم دارید شرایطش چطوریه
  من تازه وارد شدم میخوام کمک داشته باشم

  سلام
  پاسخ به ایمیلتون ارسال شد

  سلام آقای ادیب نیاد باره سبد گردانی میشه به ایمیل من هم بفرستین ممنون از ‌شما

  سلام
  براتون ارسال شد

  چرا یکدونه هم برای من عرضه اولیه نگذاشته کارگزاری بانک تجارت؟

  سلام
  این موضوع رو باید از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

  میخواهم مرا آموزش بدی خصوص

  شماره تماستون رو بذارید تا همکارانم باهاتون تماس بگیرن

  با سلام و عرض ادب و احترام
  دوستان عزیزم، مدیر محترم وب سایت. نقل قولی از یکی از دوستام که در یک کارگزاری سمتی داره که نامش را نمیتوانم ببرم، میگویم.
  دوستان ارجمند، گفتنش و هضم این گفته که نقل میکنم یکم سنگین هست و غیرقابل باور، ولی میگویم چون خیلی از دوستان باید اطلاع داشته باشند.یقینا مدیر محترم سایت هم خواهان ایجاد عدالت و درستی در زندگی است.
  کارگزاران محترم برای خرید عرضه اولیه قبل از اینکه کاربران اجازه خرید داشته باشند ، خود اقدام به خرید میکنند.چنان که میدانید در هر صورت قادر به خرید نیستین و کسی را نیافتید که بگوید من در روز دوم تا هشتم اجازه خرید داشته باشه.
  مدیر محترم وب سایت در صورتی که فکر میکنید من اشتباهی میکنم این متن را منتشر و جواب دهید.گرچه میدانم انتشار چنین متنی درستی و صداقت خود را میطلبد.
  پیروز و سربلند باشید.

  سلام دوست عزیز
  معمولا اینگونه کامنت ها که پایه و اساس مشخصی نداره و مستنداتی در اون موجود نیست رو منتشر نمیکنم. چون معمولا پاسخ این کامنت ها طولانیه و معمولا اخرش هم طرف قانع نمیشه.
  اما این بار برای اینکه پاسخ درستی رو دریافت کنید جواب این کامنت رو میدم. هر چند که در ویدئو هم کامل این موضوع رو توضیح دادم.

  من سال‌ها در بهترین کارگزاری کشور کار کردم و به ساز و کار معاملات اشراف کامل دارم.

  ۱. شما در فردای روز عرضه شاهد این هستید که مثلا ۱۰ نفر یا ۲۰ نفر تونستن سهم رو بخرن و این هم به دلیل این هست که مقدار عرضه بسیار ناچیز هست. حالا کافیه نسبت ۲۰ نفر رو به مثلا ۱۰ میلیون کدبورسی موجود بسنجید. پس واضح هست که : کسی رو در اطرافیانتون نخواهید دید که بگوید من در روز دوم تونستم خرید کنم چون ما با یک احتمال بسیار کم روبرو هستیم. همونطور که در ویدئو هم گفتم واضح هست که با در نظر گرفتن نسبت افرادی که سهم بهشون رسیده و افرادی که سهم بهشون نرسیده همیشه افراد ناراضی بسیار زیادتر خواهند بود.

  ۲. فرض کنید یک عده دارن با دستکاری تو سیستم این سهم هارو به خودشون اختصاص میدن.(که من به این موضوع اعتقادی ندارم) بهتر هست که شما تمرکزتون رو بذارید روی کاری که توانایی انجامش رو دارید مثلا تحلیل درست سهام دیگر بازار و سرمایه گذاری درست در اون سهام . به خدا کل بازار این سهام عرضه اولیه ها نیست. کلی سود دیگه داخل بازار هست که خیلی ها ازش غافل هستن. در این بازار کلی ثروت هست که میشه بدست اورد ولی بعضی ها چشمشون دنبال چیزای دیگست. شک نکن اگه کسی داره با سو استفاده این سهام عرضه اولیه رو میخره یه جور دیگه باید این پولارو پس بده. پس بهتره ما تمرکزمون روی کاری که از دستمون بر میاد باشه.

  باسلام ،سفارش بعد از روز عرضع اگر نتوانیم بخریم ،سفارشمان برای روز بعد بماند تآثیری داره جلو تر بیفتیم،بعدش قیمتشم تغییر میکنه اگه ویرایش کنیم دوباره میریم آخر صف،خواهشن در این مورد توضیح دهید،با تشکـــــــر

  سلام عزیزم
  شما خودتون پاسخ سوالتون رو دادید
  اگر سفارشتون رو معتبر تا لغو بذارید فردا قیمت ها تغییر میکنه و عملا این کار شما دیگه تاثیری در اول صف بودن شما نداره

  با سلام.. اسم من. حسین. از کرمان.. من تازه وارد بورس شدم. و اولش از خرید و فروش سهام وحشت داشتم.. اما با مبلغ خیلی کم شروع کردم به کار تو بورس.. همون دفعه اول ۱۰۰۰۰۰ تومان سود کردم.. دیگه از اون به بعد ترسم ریخت و شروع کردم به سرمایه گذاری تو بورس.. و الان حدود ۱۰۰۰۰۰۰۰ تومانی سهام خریدم و حدود ۳ میلیون ی سود کردم. و هنوز هم سهامم رو نفروختم.. و احتمالا تا آخر سال بیشتر هم می‌شوند. اما من هنوز تو بورس. حرفه ای نشدم.. میخواستم ازتون کمک بگیرم.. ممنون اینم ایمیل من. ***

  سلام
  حسین عزیز پاسخ این نظر به ایمیل شما ارسال شد
  البته شما میتونید از طریق این لینک در مورد جزئیات محصول آموزشی صفر تا صد اطلاعات خوبی کسب کنید

  سلام
  در ویدئو فرمودید که سفارشاتی که در یک بازه زمانی ارسال بشن به صورت رندم در صف قرار میگیرن، سوالی که دارم اینه که یک واحد زمان در سیستم معاملاتی بورس شامل چند میلی ثانیه میشه؟ (منظور از یک واحد زمان، همون بازه زمانی هست که بورس قادر به تفکیک سفارشات ارسال شده در اون بازه زمانی از لحاظ زمانی نیست و تمام سفارشات ارسال شده در اون بازه زمانی رو ارسال شده در یک زمان محاسبه میکنه و اونها رو به صورت رندم در صف قرار میده)

  سلام
  دوست من این که این زمان دقیقا چقدر هست رو ما اطلاع دقیقی نداریم
  بستگی به هسته معاملاتی و سرورهای خود سازمان داره که هر چند وقت یک بار هم تغییراتی در اون انجام میشه
  اما برای اطلاعات بیشتر می‌تونید با روابط عمومی خود سازمان بورس تماس بگیرید

  سلام
  کسی که تازه کد بورسی گرفته چه سهامی میتونه بخره؟میگن که نمیشه سهام خرید فقط عرضه اولیه..الان چه عرضه اولیه میتونیم بخریم؟؟میشه لطفا راهنمایی کنید

  رندم رو از کجا آوردی؟؟؟؟؟؟؟
  رندم یعنی شانسی در حالی که توی این نوع سیستمها بحث Queue یا صف هست و هیچ ارتباطی به random selection نداره.
  لطفاً به بار معنایی کلمات دقت کنید.

  زمانی که صد ها هزار سفارش در صدم ثانبه ارسال میشه
  سیستم توان تقکیک زمانی این سفارش‌ها رو نداره و عملا دیگه صف یا همون Queue که فرمودید معنا نداره
  سفارشاتی که زیر یک صدم ثانیه ارسال میشن به صورت تصادفی در صف خرید می‌گیرن
  ممنون از دقت نظر شما

  سلام . بعضیا ادعا میکنن با داشتن مهارت در IT و برنامه نویسی و استفاده از سرورهای پرقدرت میتونن جایگاههای یک رقمی در روزاهای بعد عرضه اولیه بگیرن. میخوام بدونم این حرف واقعیت داره؟ اگه واقعیت داره میشه توضیح بدین به چه طریق با برنامه نویسی و it موفق به اینکار میشن؟

  سلام دوست عزیز
  شاید بهتر باشه این سوال رو از همون افرادی که این ادعا رو دارن بپرسید
  من اطلاعاتی در مورد برنامه نویسی ندارم

  اینجا تو یه فروم خارجی جهت انجام معاملات این سیستم رو پیشنهاد داده گفتم شاید خاالی از لطف نباشه بزارمش بااجازه استاد:
  What kind of computer do I need for day trading? Intel Core i5 Processor (Intel Core i7 preferred)
  ۸ GB of RAM or more (16 GB or more of the fastest RAM possible preferred)
  Windows 8.1 Operating System (Windows 7, 64-bit OS preferred)
  Two 21-inch LCD monitors (Two 24-inch LCDs preferred or Four or more screens ideal)

  سلام چطوری ساعت ۸ونیم سفارش بدم ونفر اول یا دوم بشم ؟ من دقیقا تو این زمان سفارش میدم ولی نفر چند هزارم میشم ؟

  توی این ویدیو دقیقا همین موضوع رو توضیح دادیم

  سلام خسته نباشید اگر عرضه اولیه سفارش دادم، مثلا از تعداد ۵۰۰ سهم برای هر نفر به ما ۳۰۰تا روز اول برسه، میتونیم روزای بعد هم ۲۰۰تا سفارش بدیم که آستانه سفارش ۵۰۰تا برسیم؟؟ ؟

  سلام
  بله میتونید این کار رو بکنید
  اما به دلیل درخواست های خیلی زیاد احتمال این که بهتون تخصیص داده بشه خیلی کم هست

  سلام من در روز بعد عرصه اولیه سفارش دادم و ردیف صفر برام زد و پولم بلکه شدو نوشته شد که خریداری شده بعدا ساعت ۱۶ سهام داده نشد و پول برگشت. این چطور است. پس کسی پست پرده هست.

  مشکل رو با کارگزارتون مطرح کنید

  سلام برادر شرایط سبدگردانی میشه ارسال بکنید ممنون

  سلام
  سرمایتون چقدره ؟

  ی سوال دیگه هم داشتم اینکه اگر سفارش رو از قبل آماده کنیم مثلا روز قبل قیمتی تنظیمات خاصی رو برای قیمت مد نظر خرید سعم باید انجام بدیم یا اینکه اتومات قیمت ماکزیموم انتخاب میشه؟با توجه به اینکه بازه قیمت رو واسه فردا نمیدونیم و باید راس ساعت درخواست ارسال بشه

  بازه قیمتی صبح روز معاملات مشخص میشه

  سلام استاد گرانقدر
  اگر مثلا قصد خرید ۲۰ میلیون تومان از یک عرضه اولیه داریم اینکه ۲۰ میلیون رو در قالب یک سفارش ثبت کنیم یا مثلا بیست سفارش یک میلیونی آیا تاثیری در موفقیت خرید سهم داره ممنون از شما

  سلام
  نه هیچ تأثیری نداره

  سلام فردای عرضه اولیه براسفارش چنددرصد بایدبرا خریدزد که برامون بخره

  سلام
  حداقل و حداکثر بازه روز رو میتونید در پنل معاملاتی خودتون ببینید

  با سلام خدمت شما. این موضوع برای بنده همیشه سوال بوده که جواب شما اینجا بسیار مفید بود. یه سوالی از خدمتتون داشتم. من از کسانی که موفق شدن از روز بعد عرضه اولیه سهم بگیرن اینطور شنیدم که سرعت اینترنت و سرعت سیستم موثره. میشه توضیح بدین چه نوع سیستمی با چه ویژگی ای برای اینکار مفید هست؟

  سلام
  طبیعتا هرچقدر سرعت اینترنت شما بیشتر باشه و پردازشگر (CPU) سیستمون قوی‌تر باشه احتمال موفقیت شما بیشتر میشه
  اما در کل خیلی توصیه نمی‌کنم به این سمت برید
  راه‌های راحت‌تری هم برای کسب سود هست !

  سلام روز بخیر
  من روز بعد از عرضه اولیه خواستم خرید کنم اما با این خطا مواحه شدم
  ارزش سفارش بیش از سقف خرید است
  این به چه معنی است

  سلام جناب ادیب نیا
  بزرگوار چگونه میشه در صف خرید چند ملیونی در روز بعدش در صف اول خرید قرار بگریم
  آخه من سر ساعت دقیق ۸ونیم خرید میزنم مینویسه که منتظر ثبت از طرف کارگزار تا ثبت میشه میبینم ۲۰۰ الی۳۰۰ ملیون سهم جلومه
  راهی ، ترفندی یا چیزی داره بشه صف جلوی خرید قرار بگیریم بعد بعضی سایتها نوشته که اولویت با قیمت بالا هستش ولی یک ریال هم از آخرین قیمت معامله بیشتر نمیشه زد. لطفا کمک کنید
  سپاس

  سلام
  دوست عزیز ویدئو رو دیدید؟

  عذر میخوام دوست عزیز
  همان طور که فرمودید سر ساعت هشت و نیم خرید میکنیم ولی متاسفانه میگه در حال ثبت توسط کارگزار (یه همچین چیزی) بعد قبل از ثبت که به صف خرید نگاه میکنیم ملیون ، ملیونی در حال افزایش هست در صورتی که سفارش ما تقریبا بین ۴۰ تا یک دقیقه طول میکشه تا ثبت بشه .
  سوالم اینه که میشه ساعت ۷ و۲۹ دقیقه و ۲۰ الی ۳۰ ثانیه سفارش بدیم تا سر ساعت ۸ و نیم ثبت بشه؟
  یا اصلا ما شهرستانیها اینقدر طول میکشه سفارشمان ثبت بشه یا همه اینجورین؟
  سپاس از راهنماییتان

  ببینید داخل ویدئو هم گفتم که راه خاصی نداره و برای همه همینطوره
  حالا ممکنه سرعت اینترنت شما در اون زمان ارسال مهم باشه که بتونه در کسری از ثانیه سفارشتون رو ارسال کنه
  .
  این نکته رو هم فراموش نکنید کسی که حرفه ای باشه نیازی به خرید در صف خرید نداره و با یک تحلیل درست سهم رو در زمان مناسبش خرید میکنه و اتفاقا فروش هاش در صف خرید هست 😉

  سلام چطور میشه عرضه اولیه را تحلیل کرد. البته از نظر بنیادی رو نمیگم منظورم تکنیکال هست. واسه بدست آوردن بهترین زمان خروج؟
  و دیگه اینکه خرید پلکانی در عرضه اولیه ها که معمولا با افزایش قیمت همراهن باعث ضرر میشه؟

  سلام
  تکنیکال یعنی وجود سابقه معاملاتی برای تحلیل و از اونجایی که این سهام سابقه معاملاتی خاصی نداره پس تحلیل تکنیکال روی این سهام کمی بی معنی هست. البته شما میتونید بر اساس نحوه معاملات و برخی پارامترها پیش بینی‌هایی داشته باشید.

  سوال دومتون هم گفتید سهام عرضه اولیه‌ای که با افزایش قیمت همراهن. خوب قاعدتا اگر سهمی با افزایش قیمت همراه باشه خرید اون چه به صورت یکجا و چه بصورت پلکانی باعث ضرر نمیشه.

  ولی در کل درک درست خرید پلکانی با اعداد و ارقام مشخص و رعایت حد ضرر، درصد موفقیت رو بالا خواهد برد.

  سلام. سوال بنده تکراری هست.
  من بعد از روز عرضه اولیه خیلی تلاش کرده ام جز نفرات اول باشم. مفهوم اعداد تصادفی در این کار را نمی توانم درک کنم. یعنی هر کس زودتر بزند احتمالش بیشتر هست؟ یا هر کس زودتر بزند حتما جز نفرات با رتبه خوب هست؟ مدیریت این همه اوردر خرید و ایجاد عدد تصادفی کمی گنگ به نظر می رسد. ممنون میشم کمکم کنید تا بهتر این مسئله را درک کنم. خیلی روی این مسئله تلاش کرده ام. دور از شانس و احتمال (که همیشه دیگاهم نسبت به این موضوع منفی بوده و هست) امکان داره براساس زمان جز نفرات اول بود؟

  سلام
  چون تعداد بسیاری زیادی از درخواست‌ها در یک ثانیه وارد سیستم می‌شن
  سیستم جایگاه افراد رو به صورت تصادفی در صف خرید قرار میده
  این یعنی احتمال داره که شما هم در جایگاه‌های ابتدایی باشید
  اما احتمالش خیلی کم هست
  حدود ۱ در ۱۰۰۰ و یا شاید هم کمتر!

  سلام عالی یه سوالی داشتم. بین جایگاه و تعداد معاملات رابطه ایی وجود نداره؟ من با این که جایگاه ۳۰۰ داشتم با تعداد معاملات ۸۴۰ سهامی بهم نرسید. مرسی

  سلام
  شما فرض کن ۳۰۰ نفر اول هر کدوم درخواست خرید ۵۰ هزار سهم رو گذاشتند که مجموعا میشه ۱۵ میلیون سهم.
  حالا ۸۴۰ فروشنده هر کدوم ۱۰۰۰ سهم میفروشن که جمعا میشه ۸۴۰ هزار سهم.
  در اینجا ۸۴۰ معامله انجام شده ولی فقط به ۱۷ نفر اول سهم رسیده و به نفر ۱۸‌ ام هیچ سهمی نرسیده چه برسه به نفر ۳۰۰ ام 😉

  مرسی که وقت گذاشتین

  یه نفر که در عرضه اولیه سفارش میذاره و سهم میگیره، کی میتونه دوباره از همون سهام بیشتری بگیره ؟؟؟

  شما از فردای روز عرضه اولیه میتونید سفارش خرید خود را ارسال کنید و این کار را باید هر روز انجام دهید تا روزی که سهم متعادل شود و خرید شما انجام شود. اما باید به این نکته توجه کنید که آیا خرید این سهم ارزنده هست یا خیر که نیاز به تحلیل از جنس فاندامنتال دارد.
  پیشنهاد میکنم این ویدئو رو مشاهده کنید
  https://www.adibniya.com/how-to-buy-ipo-after-some-days/

  من برای اولین بار رنیک وبجهرمو خریدم ولی خیلی پشیمون شدم،سخت تر از خرید عرضه اولیه فروششه،هنوزم نتونستم بفروشم کلیم از سودم کم شد

  شما قطعا میتونی با یک سود مناسب از سهام عرضه خارج بشی.(قبل از ریزش یا بعد از ریزش)
  حالا اینکه نتونید ماکزیمم سود رو بگیرید و ناراحت هستید بر میگرده به نوع تفکر و مقدار آشنایی شما با بورس

  چه تعداد سهم فردای روز عرضه اولیه میشه خرید ایا محدودیت داره ؟

  طبق توضیحات استاد ادیب‌نیا اگر شما رأس ساعت ۸:۳۰:۰۰ سفارش خودتون رو ارسال کنید و به صورت رندوم در ابتدای صف قرار بگیرید،
  در صورتی که مقداری سهام عرضه بشه امکان داره به شما هم برسه !
  سفارش‌های بسته به نماد ممکن هست در دسته‌های ۱۰ هزارتایی، ۵۰ هزارتایی، ۱۰۰ هزارتایی و … محدود باشند.
  اما امکان ارسال چند دسته سفارش به صورت همزمان هم وجود داره.
  پس محدودیتی برای شما نخواهد داشت به شرطی که سهم بهتون برسه!

  مثل همیشه پرقدرت و بی نظیر

  خداقوت آقای ادیب نیا عزیز

  با سلام از ارسال ویدیوی عرضه اولیه سپاسگزارم. چگونه میتوان مستقیما درخواست خرید (بدون نیاز به کارگزار خاص) را به بورس ارسال نمود.
  با تشکر

  سلام
  تمام خرید و فروش‌ها از طریق واسطی به نام کارگزار انجام میشه

  پس بدون کاگزار نمی‌توانید خرید و فروش سهام خودتون رو انجام بدید

  سلام جناب ادیب نیای عزیز
  استاد بسیار ممنون و سپاسگزارِ زحماتتون هستم و برای وقتی که برای همه ما در نظر میگیرید بسیار ارزشمنده
  من یکی از کسانی هستم که خیلی دوست دارم اطلاعات بیشتری در این رده کسب کنم لطفا” راهنمایی فرمایید چگونه میتوان از این آموزشها استفاده کرد؟

  سلام
  اطلاعات رو از طریق این صفحه میتونید مشاهده کنید
  https://www.adibniya.com/millionaire-club/

  سلام من عرضه اولیه رو خریدم پولم کسر شد ولی دوباره ب حسابم برگشت خورد ینی ب من تعلق نگرفته؟

  سلام
  اگر کل پولتون برگشته یعنی بهتون ندادن
  اگر بخشی از پولتون برگشته یعنی طبق سهمیه بهتون تعلق پیدا کرده

  با سلام
  خیلی ممنون برا زحمات و وقتی که برا ما میگذارید

  سلام
  ممنون همراهیتون

  سلام
  ممنون از توضیحاتتون
  ولی من شنیدم کارگزاریها میتونن سفارشاتشون رو از ساعت ۸:۱۵ به بعد ارسال کنند،آیا این مطلب درسته؟

  سلام
  خیر هیچ کارگزاری امکان این کار رو نداره

  سلام
  اگه فردی سفارش افلاین روز قبلش ثبت کنه و منی که راس ساعت۸:۳۰ سفارش زدم کدومون تو صف خرید جلو ترم می شیم یعنی کارگزاری زودتر می فرسته یا خودمون بزنیم بهتره

  سلام
  در هر دو حالت خیلی فرق زیادی نداره
  حتی ممکنه کارگزار سفارشش دیرتر ارسال بشه ( نه اینکه قصدی در کار باشه بلکه چون سفارشات به صورت دسته ای و برای تعداد زیادی از مشتریان ارسال میشه ممکنه کمی delay وجود داشته باشه)
  پیشنهاد میکنم خودتون سفارشتون رو راس ساعت ۸:۳۰ ارسال کنید

  استاد ادیب نیای عزیز سپاس از همراهی همیشگی شما

  جناب شاهملکی عزیز ما هم از همراهی شما خوشحالیم

  سلام ممنون از راهنمایی شما. مرسی ادیب نیا

  سپاس از همراهیتون

  با سلام پس خرید و فروش آفلاین در مورد خرید های صف خرید می تونه تاثیرگذار باشه یا نه و اگر نه پس کارایی خرید و فروش آفلاین چیه ؟

  سلام
  منظورتون از خریدهای صف خرید چی هست؟!
  خرید و فروش آفلاین معمولا برای کسانی در نظر گرفته میشه که مدرک تحصیلی بالای دیپلم ندارن
  و خودشون نمیتونن به صورت آنلاین معامله کنن
  یا افرادی که خودشون تمایلی به خرید و فروش آنلاین ندارن و ترجیح میدن کارگزار این کار رو براشون انجام بده

  سلام من چند وقتی هست دنبال منابع مناسب برای مطالعه هستم ویدیو ها و مقالات مختلفی خوندم ولی دنبال ریفرنس جامع و مناسب میگردم ممنون میشم راهنمایی کنید

  سلام
  دوره آموزشی صفر تا صد مجموعه ما در قالب کلوپ میلیونرها ارائه شده و می‌تونید ازش استفاده کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فرستادن دیدگاه

  © طراحی و توسعه این سایت توسط مجموعه ادیب نیا انجام شده است و تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به امیرحسین ادیب نیا می‌باشد.

  نحوه خرید عرضه اولیه
  نحوه خرید عرضه اولیه

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *