نحوه استخراج اتریوم کلاسیک


نحوه استخراج اتریوم کلاسیک
نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

استخراج اتریوم کلاسیک ، استخراج ارز های دیجیتال، یکی از راه های کسب درآمد از این حوزه است. همانطور که می دانید، برای اینکه بتوانید اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید، نیاز به تجهیزات ماینینگ دارید. متاسفانه در حال حاضر در کشور ایران، تهیه تجهیزات ماینینگ نیاز به سرمایه زیادی دارد. برخی ها به این باور هستند که تجهیزات ماینینگ تنها دستگاه های استخراج می باشد بلکه اینطور نیست چراکه دستگاه های ماینر تنها یکی از تجهیزات ماینینگ است و برای اینکه بتوانید یک استخراج موفقیت آمیز داشته باشید باید اقدام به تهیه کلیه تجهیزات ماینینگ کنید. در مقاله استخراج ارز های دیجیتال به ما به صورت کامل ردباره استخراج و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای استخراج ارز های دیجیتال با شما عزیزان گفتگو کرده ایم. گر قصد دارید تا در این رابطه اطلاعاتی به دست آورید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما سری به این مقاله ها بزنید و درباره آن ها اقدام به مطالعه کنید تا اطلاعاتتان در این زمینه تکمیل شود.

در این مقاله قصد داریم تا با شما عزیزان درباره استخراج ارز دیجیتال ” اتریوم کلاسیک ” گفتگو کنیم. اگر قصد دارید تا به استخراج این ارز بپردازید، نیاز به کمی آموزش و اطلاعات دارید که ما در این مقاله به تمامی آن ها اشاره می کنیم. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آموزش استخراج اتریوم

فهرست مطالب

در ابتدا قبل از آغاز آموزش، قصد داریم تا کمی درباره ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک یا ETC با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر به صورت اتفاقی وارد این مقاله شده اید و اقدام به مطالعه آن کرده اید، آیا تا به حال نام این ارز را شنیده اید؟ آیا می دانید که این ارز بر اثر چه اتفاقی ایجاد شد؟ اگر قصد دارید تا درباره این ارز به صورت کامل اطلاعات کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به مقاله اختصاصی استخراج اتریوم کلاسیک مراجعه کنید اما اگر نیاز به اطلاعات کمی برای مقدمه دارید مطالعه این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

احتمالا تا به حال شنیده اید که ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک فورک ارز دیجیتال اتریوم است. اگر نمی دانید ” فورک ” چیست بهتر است ابتدا به مقاله ای که در این بابت آماده و منتشر کرده ایم مراجعه و آن را مطالعه کنید و سپس مجدد به این مقاله بازگردید تا کمی اطلاعات درباره اتریوم کلاسیک بدست آورید.

اتریوم کلاسیک یک پروزه محاسباتی متن باز می باشد که همانند باقی رمز ارز ها مبتنی بر فناوری بلاکچین است. همانطور که گفتیم اتریوم کلاسیک فورک شده ارز دیجیتال اتریوم می باشد و به همین دلیل از قرارداد های هوشمند نیز پشتیبانی می کند. ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک با نماد اختصاری ETC نمایش داده می شود و اگر شما نیز قصد استفاده از این ارز را دارید باید آن را با این نماد بشناسید. تا کنون حدود 210.700.000 واحد اتریوم کلاسیک منتشر شده است که از این مقدار در حال حاضر تقریبا 116.313.299 واحد در حال گردش است. قیمت اتریوم کلاسیک نیز برابر با 5.12 دلار می باشد. ( تمامی اطلاعات گفته شده مختص به زمان نگارش این مقاله مورخ 20/8/99 می باشد )

ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک، دقیقا همانند اتریوم کار می کند چراکه همانطور که گفتیم فورک شده اتریوم آن اما این فورک کمی تغیر نیز دارد. این ارز ( اتریوم کلاسیک ) بر اساس الگوریتم اثبات کار یا POW کار می کند. شاید برخی از افراد تازه وارد نداند که این موضوع به چه معنی است. به صورت کلی یعنی اینکه این ارز نیز قابل استخراج است و شما می توانید آن را به راحتی استخراج کنید. همانطور که گفتیم در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل در این باره با شما گفتگو کنیم. اگر مشتاق این هستید که هرچه زود تر آموزش استخراج این ارز را فرا بگیرید، مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید.

همانطور که گفتیم اتریوم کلاسیک فورک اتریوم است و تقریبا مشابه هم هستند، به همین دلیل ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک نیز همانند اتریوم از الگوریتم ” EtHash ” پشتیبانی می کند. در نتیجه با هر ماینر و یا تجهیزاتی که می توان اتریوم را استخراج کرد، امکان استخراج اتریوم کلاسیک نیز وجود دارد. برای استخراج اتریوم کلاسیک، شما می توانید هم از دستگاه های ماینر یا ASIC و هم از ریگ های استخراج استفاده کنید. متاسفانه در حال حاضر همانطور که گفتیم تهیه تجهیزات استخراج نیاز به سرمایه زیادی دارد. این موضوع کمی به دستگاه های ماینر مرتبط می شود چراکه تهیه دستگاه های ماینر به تنهایی نیاز به سرمایه زیادی دارد بدون اینکه بخواهید دیگر تجهیزات را در نظر بگیرید. این موضوع یکی از دلایلی است که افراد برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک به سمت ریگ های ماینینگ می روند. شاید شنیده باشید که توسعه دهندگان اتریوم گفته اند که در تلاش هستند تا با پیاده سازی الگوریتم جدید در این شبکه دیگر امکان استخراج اتریوم کلاسیک با دستگاه های ماینر فراهم نباشید. خوشبختانه این موضوع بسیار خوب و عاقلانه است چراکه با این امکان همه افراد برای استخراج اتریوم کلاسیک دیگر به دنبال ریگ های ماینینگ می روند و از این رو شبکه کمتر شلوغ می شود و یا به اصلاح سختی شبکه کمتر می شود. زمانی که افراد مختلف با دستگاه های ماینر شروع به استراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک می کنند، دیگر کار برای افرادی که قصد استخراج این ارز با ریگ های ماینینگ را دارند سخت می شود. این موضوع یکی از اصلی ترین دلیل هایی است که توسعه دهندگان اتریوم این تصمیم را گرفته اند. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که این تصمیم بر روی شبکه اتریوم قرار است پیاده سازی شود چه ربطی به اتریوم کلاسیک دارد؟

اگر در اواسط مقاله یادتان باشد آوردیم که اتریوم کلاسیک بر روی شبکه اتریوم کار می کند. بنابراین اگر تغییری در شبکه اتریوم ایجاد شود قطعا این تغیرر در شبکه اتریوم کلاسیک نیز اعمال می شود.

ما در این مقاله به شما نحوه استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را ریگ های ماینینگ را خواهیم گفت و دیگر کاری با دستگاه های ماینر یا ASIC نخواهیم داشت. در صورتی که قصد دارید تا استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را با ریگ های ماینینگ آموزش ببینید، مطالعه این مقاله تا انتها را از دست ندهید.

 • مفیدانلاین
 • این سوال ممکن است برای برخی از افرادی که قصد انجام استخراج اتریوم کلاسیک را دارند پیش بیاید. قبل از اینکه به آموزش استخراج اتریوم کلاسیک بخواهیم بپردازیم، به این موضوع خواهیم پرداخت. این را بدانید که استخراج تمامی ارز های دیجیتال سود دهی دارند اما اینکه چه مقدار سود به شما سود می دهد بستگی به استراتژی خودتان دارد. اگر یک استراتژی درست و عاقلانه داشته باشید قطعا به سوددهی مناسب خواهید رسید. اگر زمان به سود رسیدن برایتان مهم است باید کمی بیشتر دراین باره فکر و تحقیق کنید چراکه این اتفاق می طلبد تا بهترین انتخاب را درباره تجهیزات داشته باشید. اگر برای انتخاب تجهیزات استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاشیک نیاز به راهنمایی دارید، در قسمت بعدی همراه ما باشید چراکه قصد داریم تا درباره تجهیزات استخراج این ارز با شما عزیزان گفتگو کنیم.

  همانطور که گفتیم، در حال حاضر شما می توانید با دستگاه های ماینر ASIC و همچنین ریگ های ماینینگ RigMining اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به شما عزیزان دستگاه های ماینر و همچنین ریگ های استخراج برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک معرفی کنیم.

  ( قـــدرت )

  برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک شما می توانید از دستگاه های ماینر مختلفی استفاده کنید اما باید حواستان به الگوریتم دستگاه باشد. همانطور که کمی پیش تر آوردیم ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک از الگوریتم ” EtHash ” پشتیبانی می کند. با این حساب باید دستگاهی را انتخاب کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می کند. در ادامه جدولی از ماینر هایی که می توانید با آن اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کنید را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

  با تمام ماینر های فوق، شما می توانید اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک و همچنین اتریوم کنید. همانطور که گفتیم، متاسفانه به دلیل گرانی دستگاه های ماینر، برخی ها احتمال اینکه به این سمت نیایند زیاد است. این موضوع باعث شده است که بازار فروش ریگ های ماینینگ داغ شود. در ادامه نیز به معرفی ریگ ماینینگ به حضور شما خواهیم پرداخت.

  ریگ های ماینینگ را می توانید به دو صورت خریداری کنید. توجه داشته باشید که در هر صورت باید دقت کنید تا قطعات فیک و یا ریگ ماینینگ فیک به شما تعلق نگیرد. در ادامه همراه ما باشید تا با دو صورت موجود آشنا شوید.

  در این حالت یک شرکت ریگ ها را بر اساس قدرت های مختلف اسمبل کرده است و به صورت آماده به کاربران می فروشند. اگر طریقه اسمبل کردن و یا اینکه درباره ریگ های ماینینگ اطلاعات دقیقی ندارید می توانید از این نوع ریگ های استخراج استفاده کنید. شما می توانید این ریگ ها را به صورت آماده خریداری کنید و سپس با قرار دادن در محل مناسب و راه اندازی آن، استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک خود را آغاز کنید. در هنگام خرید ریگ های آماده باید به مسائل مختلفی ازجمله اصلی بودن قطعات دقت کنید. متاسفانه در بازار مدتی است که قطعات فیک زیاد شده است و این موضوع سبب می شود تا بسیاری از خریدار ها ضرر و بسیاری از فروشنده ها سود کنند چراکه محصولات خود را با قیمت اصلی به مصرف کنندگان می فروشند. در هنگام خرید ریگ استخراج، سعی کنید از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

  در این حالت، همانطور که گفتیم، قطعات یک ریگ استخراج که شامل: مادربرد، کارت گرافیک، پردازنده، رم، منبع تغذیه، حافظه جانبی است را خودتان تهیه می کنید و سپس در یک ریگ همه آن ها را جمع بندی و اسمبل می کنید. این کار کمی مشکل است و نیاز به تخصص دارد. در این قسمت نیز در هنگام خرید قطعات ممکن است سرتان کلاه برود و نتوانید قطعات اصلی را تهیه کنید. به این موضوع نیز باید بسیار دقت کنید چراکه اگر این اتفاق بیفتد قطعا استخراج شما با مشکل رو به رو می شود. به هنگام خرید قطعات، دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید که از فروشگاه های معتبر و به نام خرید کنید. در اینطور مواقع هیچگاه به قیمت قطعه کار نداشته باشید و مستقیما به سراغ کیفیت قطعه بروید. اگر قطعه مورد نظرتان کمی قیمت پایینی داشت، این موضوع شمارا گول نزند چراکه ممکن است قطعه مورد نظر، فیک باشد.

  حال که متوجه شدید چگونه و از چه طریقی می توانید اقدام به تهیه ریگ های استخراج کنید، نیاز است تا با یکی از ریگ های ماینینگ اسمبل شده آشنا شوید. مشخصاتی که در ادامه برایتان خواهیم آورد یک ریگ ماینینگ اسمبل شده می باشد که مورد استفاده در امر استخراج قرار گرفته است. شما می توانید با این راهنمایی ابتدا اقدام به تهیه قطعات کنید و سپس آن را در صورت داشتن دانش مورد نیاز، اسمبل کنید.

  این مادربرد در صنعت ماینینگ و همچنین گیمینگ مورد استفاده قرار می گیرد. مادربرد مورد نظر دارای 19 پورت مخصوص اتصال کارت گرافیک یا GPU می باشد که شما می توانید به این مادربرد 19 کارت گرافیک متصل کنید. در تصویر فوق، نمایی از این مادربرد را مشاهده می کنید.

  در این ریگ ماینینگ شما می توانید از این کارت گرافیک به تعداد دلخواه استفاده کنید. قدرت ( هش ریت ) این کارت گرافیک نیز برابر با 25M/s می باشد. در تصویر فوق، نمایی از این کارت گرافیک را مشاهده می کنید.

  کارت گرافیک P 104 – 100 از دیگر کارت گرافیک هایی است که شما می توانید در این ریگ استفاده کنید. قدرت این کارت گرافیک برابر با ” 41M/s ” می باشد. در تصویر فوق، نمایی از این کارت گرافیک را مشاهده می کنید.

  شما می توانید در این ریگ، با توجه به مشخصات مادربرد، از یک رم با ظرفیت حداقل 4 گیگابایت استفاده کنید. در تصویر فوق می توانید نمایی از یک رم را مشاهده کنید. بدون توجه به مدل، شما می توانید از هر مدلی استفاده کنید چراکه رم آنچنان تاثیری در استخراج شما نخواهد داشت.

  با توجه به مشخصات فوق، حداقل CPU که برای این ریگ نیاز است این مدل می باشد. شما می توانید در این ریگ ماینینگ خود از این پردازنده استفاده کنید.

  این مدل از هارد و یا حافظه  برای این ریگ کافی است چراکه نیاز به ذخیره سازی اطلاعاتی نیست. این هارد تنها برای نصب ویندوز و برخی از نرم افزار های استخراج به کار برده می شود. در تصویر فوق می توانید نمایی از این هارد و یا حافظه را مشاهده کنید.

  برای اینکه بتوانید تمامی قطعات فوق را راه اندازی کنید نیاز به یک پاور با طرفیت 1000 وات را دارید، شما می توانید این منبع تغذیه را از هر فروشگاه معتبری که می شناسید تهیه کنید و اقدام به نصب کنید. در تصویر فوق یک نما از یک منبع تغذیه 1000 واتی را مشاهده می کنید.

  برای اینکه تمامی این قطعات را در یک مکان به یک دیگر متصل کنید، نیاز به یک ریگ و یا یک محفظه دارید. شما می توانید این ریگ یا محفظه را به صورت آماده تهیه کنید و یا اینکه خودتان نسبت به ابعادی که می خواهید بسازید. اگرقصد دارید تا کمتر هزینه کنید، خودتان به نسبت ابعاد مورد نیاز اقدام به ساخت کنید به صرفه تر است. در تصویر فوق نمایی از یک ریگ و یا محفظه ماینینگ را مشاهده می کنید.

  پس از تهیه یک ریگ مناسب، برای اینکه بتوانید تمامی قطعات را در ریگ به یکدیگر متصل کنید نیاز به تجهیزات دارید. پس از تهیه تجهیزات دیگر می توانید ریگ خود را روشن و یک ویندوز بر روی آن نصب کنید. توجه داشته باشید که این ریگ یک سیستم گیمینگ نیز محسوب می شود و شما می توانید از آن برای استفاده در صنعت بازی استفاده کنید. همچنین از سیستم های گیمینگ این چنینی که تا به حال تنها از آنها برای مصارف گیم استفاده می شد، می توانید با این آموزش زین پس برای استخراج ارز های دیجیتال از آن ها استفاده کنید.

  اگر بخواهید یک سیستم ماینینگ دقیقا با مشخصات فوق تهیه کنید، این ریگ ماینینگ شما قدرتی معادل  67.5M/s خواهد داشت. هرچه به ریگ ماینینگ خود کارت گرافیک های دیگری اضافه کنید، قدرت ریگ شما نیز بیشتر می شود اما توجه داشته باشید که مقدار حافظه کارت گرافیک شما باید با باقی قطعات سیستم هماهنگ باشد.

  پس از تهیه ریگ ماینینگ و یا دستگاه های ماینر دیگر استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را باید آغاز کنید. در ادامه به سراغ این موضوع خواهیم رفت. همراه ما باشید.

  در اولین کار برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک، باید ماینر ویا ریگ های خود را راه اندازی کنید. پس از راه اندازی دستگاه های ماینر و نصب نرم افزار های مورد نیاز ( ویندوز، مرورگر و… ) باید به سراغ اصل کار که استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک است برویم.

  همانطور که می دانید برای استخراج ارز های دیجیتال هم می توانید به صورت گروهی ( با متصل شدن به یک استخر ) و هم می توانید به صورت تکی ( بدون متصل شدن به یک استخر ) این کار را انجام دهید. ما در این مقاله از طریق متصل شدن به یک استخر استخراج اتریوم کلاسیک را پیش خواهیم گرفت.

  برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک شما می توانید از استخر های استخراج ذیل استفاده کنید.

  در این مقاله ما قصد داریم تا نحوه استخراج اتریوم کلاسیک از استخر ” NanoPool ” را به شما عزیزان آموزش دهیم. اما قبل از اینکه به سراغ آموزش دادن این استخر برویم، لازم است کمی با این استخر آشنا شوید. در قسمت بعدی کمی درباره استخر استخراج NanoPool با شما عزیزان گفتگو خواهیم کرد و سپس به ادامه مقاله می پردازیم.

  استخر استخراج NanoPool جزء یکی از استخر هایی است که شما می توانید با کمک آن اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک و… کنید. خوشبختانه این استخر از کاربران خود کارمزد بسیار کمی دریافت می کند. مقدار کارمزد دریافتی این استخر برابر با ” 1 درصد ” می باشد. استخر استخراج NanoPool برای پرداخت ها کارمزدی دریافت نمی کند و این موضوع نیز یکی دیگر از مزایا این استخر به حساب می آید. شما می توانید از این استخر برای استخراج اتریوم کلاسیک به راحتی استفاده کنید. در ادامه همراه ما باشید تا طریقه کارکرد با این استخر را به صورت کامل آموزش ببینید.

  پس از راه اندازی دستگاه های ماینر و یا ریگ های استخراج، همانند مراحل ذیل برای استخراج پیش بروید.

  آدرس های فوق را باید در نرم افزار NanoMiner وارد کنید. توجه داشته باشید که شما در سایت NAnoPool هیچگونه حسابی نمی سازید و تنها اقدام به یادداشت آدرس سرور ها می کنید. زمانی که نرم افزار را اجرا کردید باید آدرس سرور ها به همراه آدرس کیف پولتان را وارد کنید و سپس در انتها اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کنید.

  به همین راحتی شما می توانید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را استخراج کنید. در صورتی که برایتان سوال در این بابت پیش آمد، در ابتدا می توانید در قسمت نظرات سوالات خود را از ما بپرسید و یا اینکه می توانید با مراجه به سایت استخر ” نانوپول ” پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

  ممکن است پس از مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سوالاتی پیش بیاید که ما در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به برخی از سوالات پاسخ بدهیم. در صورتی که سوال شما در بین این سوالات نبود می توانید در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید.

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  با پردازنده به تنهایی نمی توان اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کرد چراکه با کارت گرافیک هم به صورت تک نمی توان اتریوم کلاسیک استخراج کرد. اگر قصد استخراج اتریوم کلاسیک با پردازنده دارید باید از دستگاه های ماینر استفاده کنید چراکه پردازنده دستگاه های ماینر CPU است. البته در کنار CPU قطعات دیگری نیز هستند که با کمک یکدیگر اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک می کنند.

  بله، به دلیل اینکه شبکه هر دو ارز با هم یکی است شما می توانید هر دو ارز را با یک دستگاه ماینر و یا ریگ استخراج، استخراج کنید. برای مثال شما می توانید تنها با خرید دستگاه ماینر ” Antminer B3 ” هم اتریوم و هم اتریوم کلاسیک استخراج کنید زیرا هر دو آن ها از یک الگوریتم پشتیبانی می کنند که دلیل آن یکی بودن شبکه هایشان می باشد.

  بله، شما می توانید با استخر هایی که پیشتر معرفی شد، با دستگاه های ماینر اقدام به استخراج اتریوم کلاسیک کنید. در این قسمت این کار به راحتی انجام می شود. تنها باید آدرس استخر ها را به جای وارد نمودن در ریگ ماینینگ، در تنظیمات ماینر ها وارد کنید. از این طریق این کار به راحتی انجام می شود.

  اینکه استخراج اتریوم کلاسیک با کدام یک از این تجهیزات به صرفه است به نوع استراتژی و برنامه ریزی خودتان بر میگردد. شما می توانید با استفاده از حداقل تجهیزات بهترین درآمد را از استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کسب کنید. اگر این موضوع را در نظر نگیریم، اصولا تهیه ریگ ماینینگ ( در صورت انتخاب درست قطعات ) می تواند بیشتر از دستگاه های ماینر برایتان سود آور باشد.

  همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، به شما عزیزان طریقه استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را آموزش دادیم. متاسفانه با اینکه این ارز مشابه اتریوم است اما از لحاظ ارزشی نسبت به اتریوم بسیار قیمت کمتری دارد. حتما قبل از اینکه بخواهید اقدام به استخراج یک ارز دیجیتال کنید، به قیمت و همچنین سایر اطلاعات آن ارز نگاهی بیندازید تا بهتر بتوانید در این باره تصمیم بگیرید. اگر در حال حاضر تصمیم به انجام این کار گرفته اید، می توانید انتخابتان را انجام دهید و این کار را شروع کنید و نگران موردی نباشید چراکه در صورت بروز هر گونه مشکل شما می توانید اقدام به استخراج یک ارز دیگر کنید.

  ممنون از اینکه تا پایان ” استخراج اتریوم کلاسیک ” همراه ما بودید.

  بیشتر بخوانید

  سلام،با مشخصات سیستمی که شما معرفی کردید و 67.5mh/s قدرتش هست، چقدر طول میکشه که ۱ اتریوم کلاسیک استخراج بشه؟؟
  ممنون میشم اگه محاسباتش رو برام توضیح بدید.

  سلام،اگه بخوایم استخراج اتریوم کلاسیک رو تموم کنیم و دوج کوین استخراج کنیم باید چه تغییراتی رو کجای ریگ انجام بدیم؟

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  زوم ارز پایگاه جامع اطلاع رسانی و آموزشی- تحلیلی در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین است .این مجموعه با همکاری تیم متخصص می کوشد که در جهت اعتلای دانش فعالین این حوزه گام بردارد و نقش بسزایی را در افزایش کاربرد این تکنولوژی در ایران ایفا نماید.

  استخراج اتریوم کلاسیک ، استخراج ارز های دیجیتال، یکی از راه های کسب درآمد از این حوزه است. همانطور که می دانید، برای اینکه بتوانید اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید، نیاز به تجهیزات ماینینگ دارید. متاسفانه در حال حاضر در کشور ایران، تهیه تجهیزات ماینینگ نیاز به سرمایه زیادی دارد. برخی ها به این باور هستند که تجهیزات ماینینگ تنها دستگاه های استخراج می باشد بلکه اینطور نیست چراکه دستگاه های ماینر تنها یکی از تجهیزات ماینینگ است و برای اینکه بتوانید یک استخراج موفقیت آمیز داشته باشید باید اقدام به تهیه کلیه تجهیزات ماینینگ کنید. در مقاله استخراج ارز های دیجیتال به ما به صورت کامل ردباره استخراج و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای استخراج ارز های دیجیتال با شما عزیزان گفتگو کرده ایم. گر قصد دارید تا در این رابطه اطلاعاتی به دست آورید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما سری به این مقاله ها بزنید و درباره آن ها اقدام به مطالعه کنید تا اطلاعاتتان در این زمینه تکمیل شود.

  در این مقاله قصد داریم تا با شما عزیزان درباره استخراج ارز دیجیتال ” اتریوم کلاسیک ” گفتگو کنیم. اگر قصد دارید تا به استخراج این ارز بپردازید، نیاز به کمی آموزش و اطلاعات دارید که ما در این مقاله به تمامی آن ها اشاره می کنیم. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

  آموزش استخراج اتریوم

  فهرست مطالب

  در ابتدا قبل از آغاز آموزش، قصد داریم تا کمی درباره ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک یا ETC با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر به صورت اتفاقی وارد این مقاله شده اید و اقدام به مطالعه آن کرده اید، آیا تا به حال نام این ارز را شنیده اید؟ آیا می دانید که این ارز بر اثر چه اتفاقی ایجاد شد؟ اگر قصد دارید تا درباره این ارز به صورت کامل اطلاعات کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به مقاله اختصاصی استخراج اتریوم کلاسیک مراجعه کنید اما اگر نیاز به اطلاعات کمی برای مقدمه دارید مطالعه این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  احتمالا تا به حال شنیده اید که ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک فورک ارز دیجیتال اتریوم است. اگر نمی دانید ” فورک ” چیست بهتر است ابتدا به مقاله ای که در این بابت آماده و منتشر کرده ایم مراجعه و آن را مطالعه کنید و سپس مجدد به این مقاله بازگردید تا کمی اطلاعات درباره اتریوم کلاسیک بدست آورید.

  اتریوم کلاسیک یک پروزه محاسباتی متن باز می باشد که همانند باقی رمز ارز ها مبتنی بر فناوری بلاکچین است. همانطور که گفتیم اتریوم کلاسیک فورک شده ارز دیجیتال اتریوم می باشد و به همین دلیل از قرارداد های هوشمند نیز پشتیبانی می کند. ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک با نماد اختصاری ETC نمایش داده می شود و اگر شما نیز قصد استفاده از این ارز را دارید باید آن را با این نماد بشناسید. تا کنون حدود 210.700.000 واحد اتریوم کلاسیک منتشر شده است که از این مقدار در حال حاضر تقریبا 116.313.299 واحد در حال گردش است. قیمت اتریوم کلاسیک نیز برابر با 5.12 دلار می باشد. ( تمامی اطلاعات گفته شده مختص به زمان نگارش این مقاله مورخ 20/8/99 می باشد )

  ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک، دقیقا همانند اتریوم کار می کند چراکه همانطور که گفتیم فورک شده اتریوم آن اما این فورک کمی تغیر نیز دارد. این ارز ( اتریوم کلاسیک ) بر اساس الگوریتم اثبات کار یا POW کار می کند. شاید برخی از افراد تازه وارد نداند که این موضوع به چه معنی است. به صورت کلی یعنی اینکه این ارز نیز قابل استخراج است و شما می توانید آن را به راحتی استخراج کنید. همانطور که گفتیم در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل در این باره با شما گفتگو کنیم. اگر مشتاق این هستید که هرچه زود تر آموزش استخراج این ارز را فرا بگیرید، مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید.

  همانطور که گفتیم اتریوم کلاسیک فورک اتریوم است و تقریبا مشابه هم هستند، به همین دلیل ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک نیز همانند اتریوم از الگوریتم ” EtHash ” پشتیبانی می کند. در نتیجه با هر ماینر و یا تجهیزاتی که می توان اتریوم را استخراج کرد، امکان استخراج اتریوم کلاسیک نیز وجود دارد. برای استخراج اتریوم کلاسیک، شما می توانید هم از دستگاه های ماینر یا ASIC و هم از ریگ های استخراج استفاده کنید. متاسفانه در حال حاضر همانطور که گفتیم تهیه تجهیزات استخراج نیاز به سرمایه زیادی دارد. این موضوع کمی به دستگاه های ماینر مرتبط می شود چراکه تهیه دستگاه های ماینر به تنهایی نیاز به سرمایه زیادی دارد بدون اینکه بخواهید دیگر تجهیزات را در نظر بگیرید. این موضوع یکی از دلایلی است که افراد برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک به سمت ریگ های ماینینگ می روند. شاید شنیده باشید که توسعه دهندگان اتریوم گفته اند که در تلاش هستند تا با پیاده سازی الگوریتم جدید در این شبکه دیگر امکان استخراج اتریوم کلاسیک با دستگاه های ماینر فراهم نباشید. خوشبختانه این موضوع بسیار خوب و عاقلانه است چراکه با این امکان همه افراد برای استخراج اتریوم کلاسیک دیگر به دنبال ریگ های ماینینگ می روند و از این رو شبکه کمتر شلوغ می شود و یا به اصلاح سختی شبکه کمتر می شود. زمانی که افراد مختلف با دستگاه های ماینر شروع به استراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک می کنند، دیگر کار برای افرادی که قصد استخراج این ارز با ریگ های ماینینگ را دارند سخت می شود. این موضوع یکی از اصلی ترین دلیل هایی است که توسعه دهندگان اتریوم این تصمیم را گرفته اند. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که این تصمیم بر روی شبکه اتریوم قرار است پیاده سازی شود چه ربطی به اتریوم کلاسیک دارد؟

  اگر در اواسط مقاله یادتان باشد آوردیم که اتریوم کلاسیک بر روی شبکه اتریوم کار می کند. بنابراین اگر تغییری در شبکه اتریوم ایجاد شود قطعا این تغیرر در شبکه اتریوم کلاسیک نیز اعمال می شود.

  ما در این مقاله به شما نحوه استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را ریگ های ماینینگ را خواهیم گفت و دیگر کاری با دستگاه های ماینر یا ASIC نخواهیم داشت. در صورتی که قصد دارید تا استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را با ریگ های ماینینگ آموزش ببینید، مطالعه این مقاله تا انتها را از دست ندهید.

 • نفت پاسارگارد
 • این سوال ممکن است برای برخی از افرادی که قصد انجام استخراج اتریوم کلاسیک را دارند پیش بیاید. قبل از اینکه به آموزش استخراج اتریوم کلاسیک بخواهیم بپردازیم، به این موضوع خواهیم پرداخت. این را بدانید که استخراج تمامی ارز های دیجیتال سود دهی دارند اما اینکه چه مقدار سود به شما سود می دهد بستگی به استراتژی خودتان دارد. اگر یک استراتژی درست و عاقلانه داشته باشید قطعا به سوددهی مناسب خواهید رسید. اگر زمان به سود رسیدن برایتان مهم است باید کمی بیشتر دراین باره فکر و تحقیق کنید چراکه این اتفاق می طلبد تا بهترین انتخاب را درباره تجهیزات داشته باشید. اگر برای انتخاب تجهیزات استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاشیک نیاز به راهنمایی دارید، در قسمت بعدی همراه ما باشید چراکه قصد داریم تا درباره تجهیزات استخراج این ارز با شما عزیزان گفتگو کنیم.

  همانطور که گفتیم، در حال حاضر شما می توانید با دستگاه های ماینر ASIC و همچنین ریگ های ماینینگ RigMining اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به شما عزیزان دستگاه های ماینر و همچنین ریگ های استخراج برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک معرفی کنیم.

  ( قـــدرت )

  برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک شما می توانید از دستگاه های ماینر مختلفی استفاده کنید اما باید حواستان به الگوریتم دستگاه باشد. همانطور که کمی پیش تر آوردیم ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک از الگوریتم ” EtHash ” پشتیبانی می کند. با این حساب باید دستگاهی را انتخاب کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می کند. در ادامه جدولی از ماینر هایی که می توانید با آن اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کنید را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

  با تمام ماینر های فوق، شما می توانید اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک و همچنین اتریوم کنید. همانطور که گفتیم، متاسفانه به دلیل گرانی دستگاه های ماینر، برخی ها احتمال اینکه به این سمت نیایند زیاد است. این موضوع باعث شده است که بازار فروش ریگ های ماینینگ داغ شود. در ادامه نیز به معرفی ریگ ماینینگ به حضور شما خواهیم پرداخت.

  ریگ های ماینینگ را می توانید به دو صورت خریداری کنید. توجه داشته باشید که در هر صورت باید دقت کنید تا قطعات فیک و یا ریگ ماینینگ فیک به شما تعلق نگیرد. در ادامه همراه ما باشید تا با دو صورت موجود آشنا شوید.

  در این حالت یک شرکت ریگ ها را بر اساس قدرت های مختلف اسمبل کرده است و به صورت آماده به کاربران می فروشند. اگر طریقه اسمبل کردن و یا اینکه درباره ریگ های ماینینگ اطلاعات دقیقی ندارید می توانید از این نوع ریگ های استخراج استفاده کنید. شما می توانید این ریگ ها را به صورت آماده خریداری کنید و سپس با قرار دادن در محل مناسب و راه اندازی آن، استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک خود را آغاز کنید. در هنگام خرید ریگ های آماده باید به مسائل مختلفی ازجمله اصلی بودن قطعات دقت کنید. متاسفانه در بازار مدتی است که قطعات فیک زیاد شده است و این موضوع سبب می شود تا بسیاری از خریدار ها ضرر و بسیاری از فروشنده ها سود کنند چراکه محصولات خود را با قیمت اصلی به مصرف کنندگان می فروشند. در هنگام خرید ریگ استخراج، سعی کنید از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

  در این حالت، همانطور که گفتیم، قطعات یک ریگ استخراج که شامل: مادربرد، کارت گرافیک، پردازنده، رم، منبع تغذیه، حافظه جانبی است را خودتان تهیه می کنید و سپس در یک ریگ همه آن ها را جمع بندی و اسمبل می کنید. این کار کمی مشکل است و نیاز به تخصص دارد. در این قسمت نیز در هنگام خرید قطعات ممکن است سرتان کلاه برود و نتوانید قطعات اصلی را تهیه کنید. به این موضوع نیز باید بسیار دقت کنید چراکه اگر این اتفاق بیفتد قطعا استخراج شما با مشکل رو به رو می شود. به هنگام خرید قطعات، دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید که از فروشگاه های معتبر و به نام خرید کنید. در اینطور مواقع هیچگاه به قیمت قطعه کار نداشته باشید و مستقیما به سراغ کیفیت قطعه بروید. اگر قطعه مورد نظرتان کمی قیمت پایینی داشت، این موضوع شمارا گول نزند چراکه ممکن است قطعه مورد نظر، فیک باشد.

  حال که متوجه شدید چگونه و از چه طریقی می توانید اقدام به تهیه ریگ های استخراج کنید، نیاز است تا با یکی از ریگ های ماینینگ اسمبل شده آشنا شوید. مشخصاتی که در ادامه برایتان خواهیم آورد یک ریگ ماینینگ اسمبل شده می باشد که مورد استفاده در امر استخراج قرار گرفته است. شما می توانید با این راهنمایی ابتدا اقدام به تهیه قطعات کنید و سپس آن را در صورت داشتن دانش مورد نیاز، اسمبل کنید.

  این مادربرد در صنعت ماینینگ و همچنین گیمینگ مورد استفاده قرار می گیرد. مادربرد مورد نظر دارای 19 پورت مخصوص اتصال کارت گرافیک یا GPU می باشد که شما می توانید به این مادربرد 19 کارت گرافیک متصل کنید. در تصویر فوق، نمایی از این مادربرد را مشاهده می کنید.

  در این ریگ ماینینگ شما می توانید از این کارت گرافیک به تعداد دلخواه استفاده کنید. قدرت ( هش ریت ) این کارت گرافیک نیز برابر با 25M/s می باشد. در تصویر فوق، نمایی از این کارت گرافیک را مشاهده می کنید.

  کارت گرافیک P 104 – 100 از دیگر کارت گرافیک هایی است که شما می توانید در این ریگ استفاده کنید. قدرت این کارت گرافیک برابر با ” 41M/s ” می باشد. در تصویر فوق، نمایی از این کارت گرافیک را مشاهده می کنید.

  شما می توانید در این ریگ، با توجه به مشخصات مادربرد، از یک رم با ظرفیت حداقل 4 گیگابایت استفاده کنید. در تصویر فوق می توانید نمایی از یک رم را مشاهده کنید. بدون توجه به مدل، شما می توانید از هر مدلی استفاده کنید چراکه رم آنچنان تاثیری در استخراج شما نخواهد داشت.

  با توجه به مشخصات فوق، حداقل CPU که برای این ریگ نیاز است این مدل می باشد. شما می توانید در این ریگ ماینینگ خود از این پردازنده استفاده کنید.

  این مدل از هارد و یا حافظه  برای این ریگ کافی است چراکه نیاز به ذخیره سازی اطلاعاتی نیست. این هارد تنها برای نصب ویندوز و برخی از نرم افزار های استخراج به کار برده می شود. در تصویر فوق می توانید نمایی از این هارد و یا حافظه را مشاهده کنید.

  برای اینکه بتوانید تمامی قطعات فوق را راه اندازی کنید نیاز به یک پاور با طرفیت 1000 وات را دارید، شما می توانید این منبع تغذیه را از هر فروشگاه معتبری که می شناسید تهیه کنید و اقدام به نصب کنید. در تصویر فوق یک نما از یک منبع تغذیه 1000 واتی را مشاهده می کنید.

  برای اینکه تمامی این قطعات را در یک مکان به یک دیگر متصل کنید، نیاز به یک ریگ و یا یک محفظه دارید. شما می توانید این ریگ یا محفظه را به صورت آماده تهیه کنید و یا اینکه خودتان نسبت به ابعادی که می خواهید بسازید. اگرقصد دارید تا کمتر هزینه کنید، خودتان به نسبت ابعاد مورد نیاز اقدام به ساخت کنید به صرفه تر است. در تصویر فوق نمایی از یک ریگ و یا محفظه ماینینگ را مشاهده می کنید.

  پس از تهیه یک ریگ مناسب، برای اینکه بتوانید تمامی قطعات را در ریگ به یکدیگر متصل کنید نیاز به تجهیزات دارید. پس از تهیه تجهیزات دیگر می توانید ریگ خود را روشن و یک ویندوز بر روی آن نصب کنید. توجه داشته باشید که این ریگ یک سیستم گیمینگ نیز محسوب می شود و شما می توانید از آن برای استفاده در صنعت بازی استفاده کنید. همچنین از سیستم های گیمینگ این چنینی که تا به حال تنها از آنها برای مصارف گیم استفاده می شد، می توانید با این آموزش زین پس برای استخراج ارز های دیجیتال از آن ها استفاده کنید.

  اگر بخواهید یک سیستم ماینینگ دقیقا با مشخصات فوق تهیه کنید، این ریگ ماینینگ شما قدرتی معادل  67.5M/s خواهد داشت. هرچه به ریگ ماینینگ خود کارت گرافیک های دیگری اضافه کنید، قدرت ریگ شما نیز بیشتر می شود اما توجه داشته باشید که مقدار حافظه کارت گرافیک شما باید با باقی قطعات سیستم هماهنگ باشد.

  پس از تهیه ریگ ماینینگ و یا دستگاه های ماینر دیگر استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را باید آغاز کنید. در ادامه به سراغ این موضوع خواهیم رفت. همراه ما باشید.

  در اولین کار برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک، باید ماینر ویا ریگ های خود را راه اندازی کنید. پس از راه اندازی دستگاه های ماینر و نصب نرم افزار های مورد نیاز ( ویندوز، مرورگر و… ) باید به سراغ اصل کار که استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک است برویم.

  همانطور که می دانید برای استخراج ارز های دیجیتال هم می توانید به صورت گروهی ( با متصل شدن به یک استخر ) و هم می توانید به صورت تکی ( بدون متصل شدن به یک استخر ) این کار را انجام دهید. ما در این مقاله از طریق متصل شدن به یک استخر استخراج اتریوم کلاسیک را پیش خواهیم گرفت.

  برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک شما می توانید از استخر های استخراج ذیل استفاده کنید.

  در این مقاله ما قصد داریم تا نحوه استخراج اتریوم کلاسیک از استخر ” NanoPool ” را به شما عزیزان آموزش دهیم. اما قبل از اینکه به سراغ آموزش دادن این استخر برویم، لازم است کمی با این استخر آشنا شوید. در قسمت بعدی کمی درباره استخر استخراج NanoPool با شما عزیزان گفتگو خواهیم کرد و سپس به ادامه مقاله می پردازیم.

  استخر استخراج NanoPool جزء یکی از استخر هایی است که شما می توانید با کمک آن اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک و… کنید. خوشبختانه این استخر از کاربران خود کارمزد بسیار کمی دریافت می کند. مقدار کارمزد دریافتی این استخر برابر با ” 1 درصد ” می باشد. استخر استخراج NanoPool برای پرداخت ها کارمزدی دریافت نمی کند و این موضوع نیز یکی دیگر از مزایا این استخر به حساب می آید. شما می توانید از این استخر برای استخراج اتریوم کلاسیک به راحتی استفاده کنید. در ادامه همراه ما باشید تا طریقه کارکرد با این استخر را به صورت کامل آموزش ببینید.

  پس از راه اندازی دستگاه های ماینر و یا ریگ های استخراج، همانند مراحل ذیل برای استخراج پیش بروید.

  آدرس های فوق را باید در نرم افزار NanoMiner وارد کنید. توجه داشته باشید که شما در سایت NAnoPool هیچگونه حسابی نمی سازید و تنها اقدام به یادداشت آدرس سرور ها می کنید. زمانی که نرم افزار را اجرا کردید باید آدرس سرور ها به همراه آدرس کیف پولتان را وارد کنید و سپس در انتها اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کنید.

  به همین راحتی شما می توانید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را استخراج کنید. در صورتی که برایتان سوال در این بابت پیش آمد، در ابتدا می توانید در قسمت نظرات سوالات خود را از ما بپرسید و یا اینکه می توانید با مراجه به سایت استخر ” نانوپول ” پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

  ممکن است پس از مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سوالاتی پیش بیاید که ما در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به برخی از سوالات پاسخ بدهیم. در صورتی که سوال شما در بین این سوالات نبود می توانید در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید.

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  با پردازنده به تنهایی نمی توان اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کرد چراکه با کارت گرافیک هم به صورت تک نمی توان اتریوم کلاسیک استخراج کرد. اگر قصد استخراج اتریوم کلاسیک با پردازنده دارید باید از دستگاه های ماینر استفاده کنید چراکه پردازنده دستگاه های ماینر CPU است. البته در کنار CPU قطعات دیگری نیز هستند که با کمک یکدیگر اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک می کنند.

  بله، به دلیل اینکه شبکه هر دو ارز با هم یکی است شما می توانید هر دو ارز را با یک دستگاه ماینر و یا ریگ استخراج، استخراج کنید. برای مثال شما می توانید تنها با خرید دستگاه ماینر ” Antminer B3 ” هم اتریوم و هم اتریوم کلاسیک استخراج کنید زیرا هر دو آن ها از یک الگوریتم پشتیبانی می کنند که دلیل آن یکی بودن شبکه هایشان می باشد.

  بله، شما می توانید با استخر هایی که پیشتر معرفی شد، با دستگاه های ماینر اقدام به استخراج اتریوم کلاسیک کنید. در این قسمت این کار به راحتی انجام می شود. تنها باید آدرس استخر ها را به جای وارد نمودن در ریگ ماینینگ، در تنظیمات ماینر ها وارد کنید. از این طریق این کار به راحتی انجام می شود.

  اینکه استخراج اتریوم کلاسیک با کدام یک از این تجهیزات به صرفه است به نوع استراتژی و برنامه ریزی خودتان بر میگردد. شما می توانید با استفاده از حداقل تجهیزات بهترین درآمد را از استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کسب کنید. اگر این موضوع را در نظر نگیریم، اصولا تهیه ریگ ماینینگ ( در صورت انتخاب درست قطعات ) می تواند بیشتر از دستگاه های ماینر برایتان سود آور باشد.

  همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، به شما عزیزان طریقه استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را آموزش دادیم. متاسفانه با اینکه این ارز مشابه اتریوم است اما از لحاظ ارزشی نسبت به اتریوم بسیار قیمت کمتری دارد. حتما قبل از اینکه بخواهید اقدام به استخراج یک ارز دیجیتال کنید، به قیمت و همچنین سایر اطلاعات آن ارز نگاهی بیندازید تا بهتر بتوانید در این باره تصمیم بگیرید. اگر در حال حاضر تصمیم به انجام این کار گرفته اید، می توانید انتخابتان را انجام دهید و این کار را شروع کنید و نگران موردی نباشید چراکه در صورت بروز هر گونه مشکل شما می توانید اقدام به استخراج یک ارز دیگر کنید.

  ممنون از اینکه تا پایان ” استخراج اتریوم کلاسیک ” همراه ما بودید.

  بیشتر بخوانید

  سلام،با مشخصات سیستمی که شما معرفی کردید و 67.5mh/s قدرتش هست، چقدر طول میکشه که ۱ اتریوم کلاسیک استخراج بشه؟؟
  ممنون میشم اگه محاسباتش رو برام توضیح بدید.

  سلام،اگه بخوایم استخراج اتریوم کلاسیک رو تموم کنیم و دوج کوین استخراج کنیم باید چه تغییراتی رو کجای ریگ انجام بدیم؟

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  زوم ارز پایگاه جامع اطلاع رسانی و آموزشی- تحلیلی در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین است .این مجموعه با همکاری تیم متخصص می کوشد که در جهت اعتلای دانش فعالین این حوزه گام بردارد و نقش بسزایی را در افزایش کاربرد این تکنولوژی در ایران ایفا نماید.

  استخراج اتریوم کلاسیک ، استخراج ارز های دیجیتال، یکی از راه های کسب درآمد از این حوزه است. همانطور که می دانید، برای اینکه بتوانید اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید، نیاز به تجهیزات ماینینگ دارید. متاسفانه در حال حاضر در کشور ایران، تهیه تجهیزات ماینینگ نیاز به سرمایه زیادی دارد. برخی ها به این باور هستند که تجهیزات ماینینگ تنها دستگاه های استخراج می باشد بلکه اینطور نیست چراکه دستگاه های ماینر تنها یکی از تجهیزات ماینینگ است و برای اینکه بتوانید یک استخراج موفقیت آمیز داشته باشید باید اقدام به تهیه کلیه تجهیزات ماینینگ کنید. در مقاله استخراج ارز های دیجیتال به ما به صورت کامل ردباره استخراج و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای استخراج ارز های دیجیتال با شما عزیزان گفتگو کرده ایم. گر قصد دارید تا در این رابطه اطلاعاتی به دست آورید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما سری به این مقاله ها بزنید و درباره آن ها اقدام به مطالعه کنید تا اطلاعاتتان در این زمینه تکمیل شود.

  در این مقاله قصد داریم تا با شما عزیزان درباره استخراج ارز دیجیتال ” اتریوم کلاسیک ” گفتگو کنیم. اگر قصد دارید تا به استخراج این ارز بپردازید، نیاز به کمی آموزش و اطلاعات دارید که ما در این مقاله به تمامی آن ها اشاره می کنیم. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

  آموزش استخراج اتریوم

  فهرست مطالب

  در ابتدا قبل از آغاز آموزش، قصد داریم تا کمی درباره ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک یا ETC با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر به صورت اتفاقی وارد این مقاله شده اید و اقدام به مطالعه آن کرده اید، آیا تا به حال نام این ارز را شنیده اید؟ آیا می دانید که این ارز بر اثر چه اتفاقی ایجاد شد؟ اگر قصد دارید تا درباره این ارز به صورت کامل اطلاعات کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به مقاله اختصاصی استخراج اتریوم کلاسیک مراجعه کنید اما اگر نیاز به اطلاعات کمی برای مقدمه دارید مطالعه این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  احتمالا تا به حال شنیده اید که ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک فورک ارز دیجیتال اتریوم است. اگر نمی دانید ” فورک ” چیست بهتر است ابتدا به مقاله ای که در این بابت آماده و منتشر کرده ایم مراجعه و آن را مطالعه کنید و سپس مجدد به این مقاله بازگردید تا کمی اطلاعات درباره اتریوم کلاسیک بدست آورید.

  اتریوم کلاسیک یک پروزه محاسباتی متن باز می باشد که همانند باقی رمز ارز ها مبتنی بر فناوری بلاکچین است. همانطور که گفتیم اتریوم کلاسیک فورک شده ارز دیجیتال اتریوم می باشد و به همین دلیل از قرارداد های هوشمند نیز پشتیبانی می کند. ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک با نماد اختصاری ETC نمایش داده می شود و اگر شما نیز قصد استفاده از این ارز را دارید باید آن را با این نماد بشناسید. تا کنون حدود 210.700.000 واحد اتریوم کلاسیک منتشر شده است که از این مقدار در حال حاضر تقریبا 116.313.299 واحد در حال گردش است. قیمت اتریوم کلاسیک نیز برابر با 5.12 دلار می باشد. ( تمامی اطلاعات گفته شده مختص به زمان نگارش این مقاله مورخ 20/8/99 می باشد )

  ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک، دقیقا همانند اتریوم کار می کند چراکه همانطور که گفتیم فورک شده اتریوم آن اما این فورک کمی تغیر نیز دارد. این ارز ( اتریوم کلاسیک ) بر اساس الگوریتم اثبات کار یا POW کار می کند. شاید برخی از افراد تازه وارد نداند که این موضوع به چه معنی است. به صورت کلی یعنی اینکه این ارز نیز قابل استخراج است و شما می توانید آن را به راحتی استخراج کنید. همانطور که گفتیم در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل در این باره با شما گفتگو کنیم. اگر مشتاق این هستید که هرچه زود تر آموزش استخراج این ارز را فرا بگیرید، مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید.

  همانطور که گفتیم اتریوم کلاسیک فورک اتریوم است و تقریبا مشابه هم هستند، به همین دلیل ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک نیز همانند اتریوم از الگوریتم ” EtHash ” پشتیبانی می کند. در نتیجه با هر ماینر و یا تجهیزاتی که می توان اتریوم را استخراج کرد، امکان استخراج اتریوم کلاسیک نیز وجود دارد. برای استخراج اتریوم کلاسیک، شما می توانید هم از دستگاه های ماینر یا ASIC و هم از ریگ های استخراج استفاده کنید. متاسفانه در حال حاضر همانطور که گفتیم تهیه تجهیزات استخراج نیاز به سرمایه زیادی دارد. این موضوع کمی به دستگاه های ماینر مرتبط می شود چراکه تهیه دستگاه های ماینر به تنهایی نیاز به سرمایه زیادی دارد بدون اینکه بخواهید دیگر تجهیزات را در نظر بگیرید. این موضوع یکی از دلایلی است که افراد برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک به سمت ریگ های ماینینگ می روند. شاید شنیده باشید که توسعه دهندگان اتریوم گفته اند که در تلاش هستند تا با پیاده سازی الگوریتم جدید در این شبکه دیگر امکان استخراج اتریوم کلاسیک با دستگاه های ماینر فراهم نباشید. خوشبختانه این موضوع بسیار خوب و عاقلانه است چراکه با این امکان همه افراد برای استخراج اتریوم کلاسیک دیگر به دنبال ریگ های ماینینگ می روند و از این رو شبکه کمتر شلوغ می شود و یا به اصلاح سختی شبکه کمتر می شود. زمانی که افراد مختلف با دستگاه های ماینر شروع به استراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک می کنند، دیگر کار برای افرادی که قصد استخراج این ارز با ریگ های ماینینگ را دارند سخت می شود. این موضوع یکی از اصلی ترین دلیل هایی است که توسعه دهندگان اتریوم این تصمیم را گرفته اند. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که این تصمیم بر روی شبکه اتریوم قرار است پیاده سازی شود چه ربطی به اتریوم کلاسیک دارد؟

  اگر در اواسط مقاله یادتان باشد آوردیم که اتریوم کلاسیک بر روی شبکه اتریوم کار می کند. بنابراین اگر تغییری در شبکه اتریوم ایجاد شود قطعا این تغیرر در شبکه اتریوم کلاسیک نیز اعمال می شود.

  ما در این مقاله به شما نحوه استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را ریگ های ماینینگ را خواهیم گفت و دیگر کاری با دستگاه های ماینر یا ASIC نخواهیم داشت. در صورتی که قصد دارید تا استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را با ریگ های ماینینگ آموزش ببینید، مطالعه این مقاله تا انتها را از دست ندهید.

 • تحلیلگران موج سوم
 • این سوال ممکن است برای برخی از افرادی که قصد انجام استخراج اتریوم کلاسیک را دارند پیش بیاید. قبل از اینکه به آموزش استخراج اتریوم کلاسیک بخواهیم بپردازیم، به این موضوع خواهیم پرداخت. این را بدانید که استخراج تمامی ارز های دیجیتال سود دهی دارند اما اینکه چه مقدار سود به شما سود می دهد بستگی به استراتژی خودتان دارد. اگر یک استراتژی درست و عاقلانه داشته باشید قطعا به سوددهی مناسب خواهید رسید. اگر زمان به سود رسیدن برایتان مهم است باید کمی بیشتر دراین باره فکر و تحقیق کنید چراکه این اتفاق می طلبد تا بهترین انتخاب را درباره تجهیزات داشته باشید. اگر برای انتخاب تجهیزات استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاشیک نیاز به راهنمایی دارید، در قسمت بعدی همراه ما باشید چراکه قصد داریم تا درباره تجهیزات استخراج این ارز با شما عزیزان گفتگو کنیم.

  همانطور که گفتیم، در حال حاضر شما می توانید با دستگاه های ماینر ASIC و همچنین ریگ های ماینینگ RigMining اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به شما عزیزان دستگاه های ماینر و همچنین ریگ های استخراج برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک معرفی کنیم.

  ( قـــدرت )

  برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک شما می توانید از دستگاه های ماینر مختلفی استفاده کنید اما باید حواستان به الگوریتم دستگاه باشد. همانطور که کمی پیش تر آوردیم ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک از الگوریتم ” EtHash ” پشتیبانی می کند. با این حساب باید دستگاهی را انتخاب کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می کند. در ادامه جدولی از ماینر هایی که می توانید با آن اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کنید را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

  با تمام ماینر های فوق، شما می توانید اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک و همچنین اتریوم کنید. همانطور که گفتیم، متاسفانه به دلیل گرانی دستگاه های ماینر، برخی ها احتمال اینکه به این سمت نیایند زیاد است. این موضوع باعث شده است که بازار فروش ریگ های ماینینگ داغ شود. در ادامه نیز به معرفی ریگ ماینینگ به حضور شما خواهیم پرداخت.

  ریگ های ماینینگ را می توانید به دو صورت خریداری کنید. توجه داشته باشید که در هر صورت باید دقت کنید تا قطعات فیک و یا ریگ ماینینگ فیک به شما تعلق نگیرد. در ادامه همراه ما باشید تا با دو صورت موجود آشنا شوید.

  در این حالت یک شرکت ریگ ها را بر اساس قدرت های مختلف اسمبل کرده است و به صورت آماده به کاربران می فروشند. اگر طریقه اسمبل کردن و یا اینکه درباره ریگ های ماینینگ اطلاعات دقیقی ندارید می توانید از این نوع ریگ های استخراج استفاده کنید. شما می توانید این ریگ ها را به صورت آماده خریداری کنید و سپس با قرار دادن در محل مناسب و راه اندازی آن، استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک خود را آغاز کنید. در هنگام خرید ریگ های آماده باید به مسائل مختلفی ازجمله اصلی بودن قطعات دقت کنید. متاسفانه در بازار مدتی است که قطعات فیک زیاد شده است و این موضوع سبب می شود تا بسیاری از خریدار ها ضرر و بسیاری از فروشنده ها سود کنند چراکه محصولات خود را با قیمت اصلی به مصرف کنندگان می فروشند. در هنگام خرید ریگ استخراج، سعی کنید از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

  در این حالت، همانطور که گفتیم، قطعات یک ریگ استخراج که شامل: مادربرد، کارت گرافیک، پردازنده، رم، منبع تغذیه، حافظه جانبی است را خودتان تهیه می کنید و سپس در یک ریگ همه آن ها را جمع بندی و اسمبل می کنید. این کار کمی مشکل است و نیاز به تخصص دارد. در این قسمت نیز در هنگام خرید قطعات ممکن است سرتان کلاه برود و نتوانید قطعات اصلی را تهیه کنید. به این موضوع نیز باید بسیار دقت کنید چراکه اگر این اتفاق بیفتد قطعا استخراج شما با مشکل رو به رو می شود. به هنگام خرید قطعات، دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید که از فروشگاه های معتبر و به نام خرید کنید. در اینطور مواقع هیچگاه به قیمت قطعه کار نداشته باشید و مستقیما به سراغ کیفیت قطعه بروید. اگر قطعه مورد نظرتان کمی قیمت پایینی داشت، این موضوع شمارا گول نزند چراکه ممکن است قطعه مورد نظر، فیک باشد.

  حال که متوجه شدید چگونه و از چه طریقی می توانید اقدام به تهیه ریگ های استخراج کنید، نیاز است تا با یکی از ریگ های ماینینگ اسمبل شده آشنا شوید. مشخصاتی که در ادامه برایتان خواهیم آورد یک ریگ ماینینگ اسمبل شده می باشد که مورد استفاده در امر استخراج قرار گرفته است. شما می توانید با این راهنمایی ابتدا اقدام به تهیه قطعات کنید و سپس آن را در صورت داشتن دانش مورد نیاز، اسمبل کنید.

  این مادربرد در صنعت ماینینگ و همچنین گیمینگ مورد استفاده قرار می گیرد. مادربرد مورد نظر دارای 19 پورت مخصوص اتصال کارت گرافیک یا GPU می باشد که شما می توانید به این مادربرد 19 کارت گرافیک متصل کنید. در تصویر فوق، نمایی از این مادربرد را مشاهده می کنید.

  در این ریگ ماینینگ شما می توانید از این کارت گرافیک به تعداد دلخواه استفاده کنید. قدرت ( هش ریت ) این کارت گرافیک نیز برابر با 25M/s می باشد. در تصویر فوق، نمایی از این کارت گرافیک را مشاهده می کنید.

  کارت گرافیک P 104 – 100 از دیگر کارت گرافیک هایی است که شما می توانید در این ریگ استفاده کنید. قدرت این کارت گرافیک برابر با ” 41M/s ” می باشد. در تصویر فوق، نمایی از این کارت گرافیک را مشاهده می کنید.

  شما می توانید در این ریگ، با توجه به مشخصات مادربرد، از یک رم با ظرفیت حداقل 4 گیگابایت استفاده کنید. در تصویر فوق می توانید نمایی از یک رم را مشاهده کنید. بدون توجه به مدل، شما می توانید از هر مدلی استفاده کنید چراکه رم آنچنان تاثیری در استخراج شما نخواهد داشت.

  با توجه به مشخصات فوق، حداقل CPU که برای این ریگ نیاز است این مدل می باشد. شما می توانید در این ریگ ماینینگ خود از این پردازنده استفاده کنید.

  این مدل از هارد و یا حافظه  برای این ریگ کافی است چراکه نیاز به ذخیره سازی اطلاعاتی نیست. این هارد تنها برای نصب ویندوز و برخی از نرم افزار های استخراج به کار برده می شود. در تصویر فوق می توانید نمایی از این هارد و یا حافظه را مشاهده کنید.

  برای اینکه بتوانید تمامی قطعات فوق را راه اندازی کنید نیاز به یک پاور با طرفیت 1000 وات را دارید، شما می توانید این منبع تغذیه را از هر فروشگاه معتبری که می شناسید تهیه کنید و اقدام به نصب کنید. در تصویر فوق یک نما از یک منبع تغذیه 1000 واتی را مشاهده می کنید.

  برای اینکه تمامی این قطعات را در یک مکان به یک دیگر متصل کنید، نیاز به یک ریگ و یا یک محفظه دارید. شما می توانید این ریگ یا محفظه را به صورت آماده تهیه کنید و یا اینکه خودتان نسبت به ابعادی که می خواهید بسازید. اگرقصد دارید تا کمتر هزینه کنید، خودتان به نسبت ابعاد مورد نیاز اقدام به ساخت کنید به صرفه تر است. در تصویر فوق نمایی از یک ریگ و یا محفظه ماینینگ را مشاهده می کنید.

  پس از تهیه یک ریگ مناسب، برای اینکه بتوانید تمامی قطعات را در ریگ به یکدیگر متصل کنید نیاز به تجهیزات دارید. پس از تهیه تجهیزات دیگر می توانید ریگ خود را روشن و یک ویندوز بر روی آن نصب کنید. توجه داشته باشید که این ریگ یک سیستم گیمینگ نیز محسوب می شود و شما می توانید از آن برای استفاده در صنعت بازی استفاده کنید. همچنین از سیستم های گیمینگ این چنینی که تا به حال تنها از آنها برای مصارف گیم استفاده می شد، می توانید با این آموزش زین پس برای استخراج ارز های دیجیتال از آن ها استفاده کنید.

  اگر بخواهید یک سیستم ماینینگ دقیقا با مشخصات فوق تهیه کنید، این ریگ ماینینگ شما قدرتی معادل  67.5M/s خواهد داشت. هرچه به ریگ ماینینگ خود کارت گرافیک های دیگری اضافه کنید، قدرت ریگ شما نیز بیشتر می شود اما توجه داشته باشید که مقدار حافظه کارت گرافیک شما باید با باقی قطعات سیستم هماهنگ باشد.

  پس از تهیه ریگ ماینینگ و یا دستگاه های ماینر دیگر استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را باید آغاز کنید. در ادامه به سراغ این موضوع خواهیم رفت. همراه ما باشید.

  در اولین کار برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک، باید ماینر ویا ریگ های خود را راه اندازی کنید. پس از راه اندازی دستگاه های ماینر و نصب نرم افزار های مورد نیاز ( ویندوز، مرورگر و… ) باید به سراغ اصل کار که استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک است برویم.

  همانطور که می دانید برای استخراج ارز های دیجیتال هم می توانید به صورت گروهی ( با متصل شدن به یک استخر ) و هم می توانید به صورت تکی ( بدون متصل شدن به یک استخر ) این کار را انجام دهید. ما در این مقاله از طریق متصل شدن به یک استخر استخراج اتریوم کلاسیک را پیش خواهیم گرفت.

  برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک شما می توانید از استخر های استخراج ذیل استفاده کنید.

  در این مقاله ما قصد داریم تا نحوه استخراج اتریوم کلاسیک از استخر ” NanoPool ” را به شما عزیزان آموزش دهیم. اما قبل از اینکه به سراغ آموزش دادن این استخر برویم، لازم است کمی با این استخر آشنا شوید. در قسمت بعدی کمی درباره استخر استخراج NanoPool با شما عزیزان گفتگو خواهیم کرد و سپس به ادامه مقاله می پردازیم.

  استخر استخراج NanoPool جزء یکی از استخر هایی است که شما می توانید با کمک آن اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک و… کنید. خوشبختانه این استخر از کاربران خود کارمزد بسیار کمی دریافت می کند. مقدار کارمزد دریافتی این استخر برابر با ” 1 درصد ” می باشد. استخر استخراج NanoPool برای پرداخت ها کارمزدی دریافت نمی کند و این موضوع نیز یکی دیگر از مزایا این استخر به حساب می آید. شما می توانید از این استخر برای استخراج اتریوم کلاسیک به راحتی استفاده کنید. در ادامه همراه ما باشید تا طریقه کارکرد با این استخر را به صورت کامل آموزش ببینید.

  پس از راه اندازی دستگاه های ماینر و یا ریگ های استخراج، همانند مراحل ذیل برای استخراج پیش بروید.

  آدرس های فوق را باید در نرم افزار NanoMiner وارد کنید. توجه داشته باشید که شما در سایت NAnoPool هیچگونه حسابی نمی سازید و تنها اقدام به یادداشت آدرس سرور ها می کنید. زمانی که نرم افزار را اجرا کردید باید آدرس سرور ها به همراه آدرس کیف پولتان را وارد کنید و سپس در انتها اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کنید.

  به همین راحتی شما می توانید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را استخراج کنید. در صورتی که برایتان سوال در این بابت پیش آمد، در ابتدا می توانید در قسمت نظرات سوالات خود را از ما بپرسید و یا اینکه می توانید با مراجه به سایت استخر ” نانوپول ” پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

  ممکن است پس از مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سوالاتی پیش بیاید که ما در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به برخی از سوالات پاسخ بدهیم. در صورتی که سوال شما در بین این سوالات نبود می توانید در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید.

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  با پردازنده به تنهایی نمی توان اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کرد چراکه با کارت گرافیک هم به صورت تک نمی توان اتریوم کلاسیک استخراج کرد. اگر قصد استخراج اتریوم کلاسیک با پردازنده دارید باید از دستگاه های ماینر استفاده کنید چراکه پردازنده دستگاه های ماینر CPU است. البته در کنار CPU قطعات دیگری نیز هستند که با کمک یکدیگر اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک می کنند.

  بله، به دلیل اینکه شبکه هر دو ارز با هم یکی است شما می توانید هر دو ارز را با یک دستگاه ماینر و یا ریگ استخراج، استخراج کنید. برای مثال شما می توانید تنها با خرید دستگاه ماینر ” Antminer B3 ” هم اتریوم و هم اتریوم کلاسیک استخراج کنید زیرا هر دو آن ها از یک الگوریتم پشتیبانی می کنند که دلیل آن یکی بودن شبکه هایشان می باشد.

  بله، شما می توانید با استخر هایی که پیشتر معرفی شد، با دستگاه های ماینر اقدام به استخراج اتریوم کلاسیک کنید. در این قسمت این کار به راحتی انجام می شود. تنها باید آدرس استخر ها را به جای وارد نمودن در ریگ ماینینگ، در تنظیمات ماینر ها وارد کنید. از این طریق این کار به راحتی انجام می شود.

  اینکه استخراج اتریوم کلاسیک با کدام یک از این تجهیزات به صرفه است به نوع استراتژی و برنامه ریزی خودتان بر میگردد. شما می توانید با استفاده از حداقل تجهیزات بهترین درآمد را از استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کسب کنید. اگر این موضوع را در نظر نگیریم، اصولا تهیه ریگ ماینینگ ( در صورت انتخاب درست قطعات ) می تواند بیشتر از دستگاه های ماینر برایتان سود آور باشد.

  همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، به شما عزیزان طریقه استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را آموزش دادیم. متاسفانه با اینکه این ارز مشابه اتریوم است اما از لحاظ ارزشی نسبت به اتریوم بسیار قیمت کمتری دارد. حتما قبل از اینکه بخواهید اقدام به استخراج یک ارز دیجیتال کنید، به قیمت و همچنین سایر اطلاعات آن ارز نگاهی بیندازید تا بهتر بتوانید در این باره تصمیم بگیرید. اگر در حال حاضر تصمیم به انجام این کار گرفته اید، می توانید انتخابتان را انجام دهید و این کار را شروع کنید و نگران موردی نباشید چراکه در صورت بروز هر گونه مشکل شما می توانید اقدام به استخراج یک ارز دیگر کنید.

  ممنون از اینکه تا پایان ” استخراج اتریوم کلاسیک ” همراه ما بودید.

  بیشتر بخوانید

  سلام،با مشخصات سیستمی که شما معرفی کردید و 67.5mh/s قدرتش هست، چقدر طول میکشه که ۱ اتریوم کلاسیک استخراج بشه؟؟
  ممنون میشم اگه محاسباتش رو برام توضیح بدید.

  سلام،اگه بخوایم استخراج اتریوم کلاسیک رو تموم کنیم و دوج کوین استخراج کنیم باید چه تغییراتی رو کجای ریگ انجام بدیم؟

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  زوم ارز پایگاه جامع اطلاع رسانی و آموزشی- تحلیلی در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین است .این مجموعه با همکاری تیم متخصص می کوشد که در جهت اعتلای دانش فعالین این حوزه گام بردارد و نقش بسزایی را در افزایش کاربرد این تکنولوژی در ایران ایفا نماید.

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  

  اتریوم کلاسیک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز و متن‌بازی است که به مجوز نیازی ندارد و بر‌‌‌اساس فناوری بلاک چین و کد اصلی اتریوم ساخته شده است و بر‌پایه قراردادهای هوشمند عمل می‌کند.

  ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک در سال ۱۳۹۵ (۲۰۱۶)‌ و در جریان جنجال DAO (سازمان خودگردان غیرمتمرکز یا Decentralized Autonomous Organization) با هاردفورک بلاک چین اتریوم به‌وجود آمد. رمزارز اتریوم کلاسیک اتر کلاسیک نام دارد و با نماد اختصاری ETC نمایش داده می‌شود.

  قراردادهای هوشمند برنامه‌های دیجیتالی خود‌مختاری هستند که به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده و خودکار اجرایی هستند و اتریوم کلاسیک بلاک چینی غیرمتمرکز برای ایجاد این قراردادها و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) محسوب می‌شود.

  شبکه اتریوم کلاسیک درواقع همان زنجیره اصلی و قدیمی اتریوم است و بنیان‌گذاران آن نیز همان بنیان‌گذاران اتریوم هستند: ویتالیک بوترین و گوین وود.

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) با اسم کامل ویتالی دیمیتریویچ بوترین ۳۱ ژانویه ۱۹۹۴ به‌دنیا آمد. او برنامه‌نویسی روسی‌کانادایی و بنیان‌گذار مجله بیت‌ کوین (‌Bitcoin Magazine) است. گوین جیمز وود (Gavin Wood)، خالق پولکادات، مهندس کامپیوتری انگلیسی بود و قبل از خلق اتریوم، به‌عنوان مهندس تحقیقاتی در مایکروسافت فعالیت می‌کرد. او شبکه اتریوم را کامپیوتری برای تمام دنیا می‌داند و به‌همراه ویتالیک بوترین شبکه اتریوم را در سال ۱۳۷۲ (۱۹۹۳) ایجاد کرد.

  بعد از اینکه ایده ویتالیک بوترین برای ایجاد زبان برنامه‌نویسی جدید در اجرای خودکار فعالیت‌ها بدون نیاز به مداخله بشر روی شبکه بلاک چین در سال ۱۳۹۲ (۲۰۱۳) با استقبال جامعه بیت کوین مواجه نشد، او تصمیم گرفت به‌تنهایی ایده‌اش را عملی کند و درنتیجه اتریوم را معرفی کرد. بعد از گذشت دو سال و با رشد چشمگیر این رمزارز، قیمت آن به ۲۱ دلار رسید.

  شبکه اتریوم بر‌‌‌اساس قراردادهای هوشمند عمل می‌کرد و DAO (سازمان خودگردان غیرمتمرکز) نیز قرارداد هوشمند پیچیده‌ای بود که برای جذب سرمایه‌ در توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز(dApps) شبکه اتریوم استفاده می‌شد.

  کاربران پس از خرید اتریوم و سرمایه‌گذاری در پروژه DAO، با دریافت تعدادی توکن حق رأی کسب می‌کردند. اتریوم به‌کمک تطبیق‌پذیری، انعطاف و شفافیت این قرارداد هوشمند و استقبال زیاد از آن، در ابتدای کارش توانست در مدت چند هفته حدود ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه اولیه به‌دست بیاورد.

  طبق یکی از شرایط قرارداد DAO، انتقال اتر خریده‌شده بعد از ۲۸ روز امکان‌پذیر بود، با استفاده از‌طریق همین حفره امنیتی، هکری ناشناس در تیر ۱۳۹۵ (جولای ۲۰۲۱) بیش از ۵۰ میلیون دلار از شبکه اتریوم به‌سرقت برد. این حمله شبکه نوپای اتریوم را فلج کرد و تنها به ساختار DAO مربوط می‌شد. دیدگاه کلی مردم درباره پلتفرم اتریوم و رمزارز آن تغییر کرد و قیمت اتریوم از ۲۰ به ۱۳ دلار کاهش پیدا کرد. حال توسعه‌دهندگان اتریوم ۲۸ روز فرصت داشتند تا یا راه‌حلی پیدا کنند یا دزدیده‌شدن این مبلغ را بپذیرند و آن را امری طبیعی در شبکه غیرمتمرکز بلاک چین قلمداد کنند. 

 • بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سا
 • تیم توسعه‌دهنده این ارز دیجیتال برای حفظ اعتبار آن، تصمیم به انجام سافت‌فورک گرفت. آن‌ها می‌خواستند بدون تغییر قوانین بلاک چین این شبکه، مانع انجام تراکنش به‌دست هکرها شوند و با نادیده‌گرفتن بلاک‌های دخیل در این تراکنش مبلغ دزدیده‌شده را برگردانند. بااین‌حال، این امر می‌توانست حجم زیادی تقاضای کاذب را به‌‌سمت سرور شبکه اتریوم روانه کند و آن را درمعرض خطر حملات DDoS قرار دهد.

  در‌نهایت برای رفع مشکل، اکثر جامعه اتریوم و بنیان‌گذاران آن بر سر انجام هاردفورک به‌توافق رسیدند. با انجام هاردفورک، امکان بازیابی ۵۰ میلیون دلار فراهم می‌شد و بلاک چین شبکه اتریوم را به حالت قبل از حمله برمی‌گرداند. برخی از افراد در بنیان اتریوم با انجام هاردفورک مخالف بودند و اعتقاد داشتند که این کار یکپارچگی و تمرکززدایی شبکه را از بین می‌برد و درنتیجه، شکاف ایدئولوژیکی بین دو مخالفان و موافقان این راه حل رخ داد.

  هاردفورک روی بلاک ۱،۹۲۰،۰۰۰، یک بلاک قبل از رخ‌دادن حمله انجام شد و درنتیجه بلاک چین و ارز دیجیتال جدیدی به‌وجود آمد و به دارندگان رمزارز قدیمی، رمزارز جدید هم تعلق گرفت. مخالفان هاردفورک روی زنجیره قدیمی اتریوم باقی ماندند و نام آن را نیز به اتریوم کلاسیک تغییر دادند. از‌آنجا‌که اتریوم کلاسیک روی همان کد قدیمی بلاک چین اتریوم باقی ماند،‌ گاهی از آن با نام اتریوم اصلی نیز یاد می‌کنند.

  هدف اصلی پیدایش اتریوم کلاسیک حفظ اصالت بلاک چین اتریوم بود. طرفداران این ارز دیجیتال در ابتدا تنها مخالفان هاردفورک بودند؛ اما بعد از هاردفورک، شبکه قدیمی آن طرفداران بیشتری شامل سرمایه‌گذاران ازجمله بری سیلبرت (Barry Silbert)، مدیرعامل شرکت Grayscale، پیدا کرد.

  با‌‌‌توجه‌‌‌به اینکه اتریوم کلاسیک سازمانی خودگردان است، توسعه‌دهندگان قصدی برای تبدیل شبکه آن به نهادی انتفاعی ندارند. بنابراین، کاربران این شبکه باید هزینه تراکنش‌ها را پرداخت و ماینرها براساس کار انجام‌شده طبق الگوریتم گواه بر کار (PoW) آن‌ها را دریافت کنند.

  برخلاف اتریوم، اتریوم کلاسیک برنامه‌ای برای تغییر الگوریتم خود به الگوریتم گواه بر سهام (PoS) ندارد و هم‌زمان توسعه‌دهندگان متعددی به‌دنبال راه‌حل برای مقیاس‌پذیری و پیشرفت‌های آینده آن هستند.

  اتریوم کلاسیک علاوه‌بر تمام مزایای بلاک چین اتریوم، ویژگی‌های خاصی نیز دارد؛ ازجمله:

  امنیت شبکه اتریوم کلاسیک با استفاده از الگوریتم گواه بر کار تأمین می‌شود؛ اما به‌عنوان زنجیره‌ای فرعی حملات متعددی را متحمل شده است. حملات دابل اسپند و ۵۱ درصد برای به‌دست‌گرفتن کنترل هش‌ریت استخراج و انجام تراکنش‌های جعلی نمونه‌هایی از این حملات به‌شمار می‌روند و جدیدترین آن‌ها نیز در مرداد ۱۳۹۹ (آگوست ۲۰۲۰) اتفاق افتاد.

  اتریوم کلاسیک به‌لحاظ فنی بسیار به اتریوم شبیه است؛ اما در نحوه مدیریت حملات DAO با آن تفاوت دارد. بعد از پیدایش اتریوم کلاسیک، در آذر ۱۳۹۶ (دسامبر ۲۰۱۷) کاربران شبکه آن با رأی به توقف عرضه رمزارز اتریوم کلاسیک، تغییراتی در اقتصاد توکنی (tokenomic) آن به‌وجود آوردند. در نتیجه این تغییر حداکثر عرضه آن ۲۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار اتر کلاسیک تأیید شد که این مقدار تقریباً ده برابر عرضه کل بیت کوین بود؛ درحالی‌که اتریوم برای عرضه هیچ محدودیتی ندارد.

  اتریوم کلاسیک، مانند بیت کوین، از الگوریتم گواه بر کار استفاده می‌کند و رقابت ماینرها با یکدیگر در بلاک چین بر سر اعتبارسنجی خواهد بود و پاداش دریافتی نیز با گذشت زمان کاهش پیدا می‌یابد. کاهش بعدی پاداش بلاک در شبکه اتریوم کلاسیک در بلاک شماره ۱۵،۰۰۰،۰۰۰ و تقریبا در فروردین ۱۴۰۱ (آوریل ۲۰۲۲) اتفاق می‌افتد و در آن، پاداش بابت هر بلاک از ۳/۲ ETC به ۲/۵۶ ETC تغییر پیدا می‌کند.

  استخراج اتریوم کلاسیک تجهیزات یا سخت‌افزار خیلی قدرتمندی نیاز ندارد.

  اتر کلاسیک را می‌توان با استفاده ار پردازنده‌های گرافیکی (GPU) استخراج کرد و برای شروع به ریگ‌های ایسیک (ASIC) تخصصی نیازی نیست. ماین رمزارز اتریوم کلاسیک را به‌راحتی با یک دسکتاپ گیمینگ قوی و کارت گرافیک NVIDIA یا AMD می‌توان انجام داد. 

  اگر دسکتاپ شما کارت گرافیک انویدیا از سری 1080 یا بیشتر و چهار گیگابایت یا بیشتر VRAM/RAM داشته باشد، به‌راحتی می‌تواند ریگ استخراج را راه‌اندازی کند. حتی اگر شش کارت گرافیک در ریگ استخراج اتریوم کلاسیک نیز استفاده شود، همچنان مصرف برق اقتصادی خواهد بود؛ اما به‌روزرسانی درایورهای سخت‌افزاری مصرفی در این فرایند برای داشتن استخراجی بدون مشکل ضروری است. هزینه استخراج اتریوم کلاسیک نیز بسیار کمتر از استخراج اتریوم است.

  اتریوم کلاسیک ارز دیجیتالی با ارزش بازار بسیار زیاد است و تعداد صرافی‌های زیادی از آن پشتیبانی می‌کنند. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

  بعد از خرید توکن اتریوم کلاسیک، برای ایمن نگه‌داشتن آن‌ها به انتخاب والتی مناسب نیاز خواهید داشت. در تصویر زیر، به هر کدام‌ از این نوع والت‌ها به‌‌همراه ویژگی‌های آن‌ اشاره شده است:

  برخی از والت‌های امن توصیه‌شده برای اتریوم کلاسیک در وب‌سایت Ethereum Classic عبارت‌اند از:

  اتریوم کلاسیک در زمان عرضه در سال ۱۳۹۵ (۲۰۱۶) ارزشی برابر ۰/۶ دلار داشت و سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال پاییز ۱۳۹۶ (پایان سال ۲۰۱۷) را سال شروع رشد آن می‌دانند. اتریوم کلاسیک در اواسط اردیبهشت ۱۴۰۰ به بیشترین حد قیمتی خود (معادل ۱۷۷/۲۶ دلار) رسید.

  ارزش رمزارز اتریوم کلاسیک با‌‌‌توجه‌‌‌به نمودار قیمتی‌ آن، درمقایسه‌با سایر رمزارزها تقریبا ثابت و بدون نوسان است. این پایداری قیمت دلیل مناسبی برای خرید اتر کلاسیک نیست؛ چرا‌که نوسان‌هایی در قیمت ارزهای دیجیتال همیشه دیده می‌شود و هر لحظه امکان سقوط یا افزایش ارزش آن‌ها وجود دارد. سرمایه‌گذاران بهترین راه برای سرمایه‌‌گذاری روی اتریوم کلاسیک را هزینه‌کردن قسمتی ناچیز از پس‌انداز معرفی کرده‌اند. این ارز دیجیتال ظرفیت رشد بسیاری دارد و جایگزینی مناسب برای آزمایش و راه‌اندازی پروژه‌های کوچک محسوب می‌شود؛ اما نمی‌توان موفقیت کامل را برایش تضمین کرد.

  دیدگاه شما کاربران زومیت درباره اتریوم کلاسیک چیست؟ بازار و آینده آن را درمقایسه‌با اتریوم چگونه ارزیابی می‌کنید؟ 

  ***

  این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی زومیت نیست. خطر از‌دست‌‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، تصمیم نهایی را خود اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌ عهده بگیرد.

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

  در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

  داغ‌ترین‌های امروز

  سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

  استخراج اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) با نماد ETC با استفاده از دستگاه های سخت افزاری و نرم افزار های خاص امکان پذیر است، در این مقاله قصد داریم صفر تا صد ماینینگ اتریوم کلاسیک را به شما عزیزان آموزش دهیم، همراه داتیس نتورک باشید.

  اتریوم کلاسیک یا Ethereum Classic یک هارد فورک از Ethereum (ETH) است که در ژوئیه 2016 راه اندازی شد و ارز دیجیتال آن با نماد ETC در مارکت کریپتوکارنسی شناخته می شود.

  اتریوم کلاسیک یک پروزه محاسباتی متن باز می باشد که همانند باقی رمز ارز ها مبتنی بر فناوری بلاکچین است.

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  عملکرد اصلی اتریوم کلاسیک به عنوان یک شبکه قرارداد هوشمند است ، با قابلیت میزبانی و پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است.

  از زمان راه اندازی ، Ethereum Classic تلاش کرده است تا خود را از Ethereum متمایز کند ، با اینکه roadmap فنی این دو شبکه با گذشت زمان بیشتر و بیشتر از یکدیگر متفاوت می شود.

  اتریوم کلاسیک بر اساس الگوریتم اثبات کار یا POW کار می کند، شاید برخی از افراد تازه وارد نداند که این موضوع به چه معنی است، به صورت کلی یعنی اینکه این ارز نیز قابل استخراج است و شما می توانید آن را به راحتی استخراج کنید.

  اتریوم کلاسیک از نظر فنی همان بلاک چین اتریوم است که در سال 2016 در پی حمله سایبری به سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO)، تحت سلطه بلاک چین فورک قرار نگرفت.

  با تقسیم جامعه اتریوم به چندین بخش، زنجیره‌ای به وجود آمد که باید تغییرناپذیری را حفظ کند یا خسارت گسترده‌ای را بازگرداند.

  گروهی از توسعه‌دهندگان که طرفدار فورک نبودند، کار خود در بلاک چین ضد فورک را سر گرفتند؛ که هم اکنون با نام اتریوم کلاسیک شناخته می‌شود.

 • تاریخچه بانک تجارت
 • اتریوم کلاسیک یا ETC از یک مکانیزم اثبات کار شبیه به بلاک چین بیت کوین پیروی می‌کند.

  با این حال در مقایسه با شبکه بیت کوین، هنوز به اشباع یا سطح دشواری استخراج اتریوم کلاسیک نرسیده است؛ از این رو آن را برای بازگشت مناسب به سرمایه‌گذاری در بازار استخراج به گزینه مناسبی برای استخراج‌کنندگان تبدیل می‌کند.

  استخراج اتریوم کلاسیک امری پیچیده نیست و بنابراین می‌توان آن را به راحتی انجام داد و نتیجه‌ی خوبی از آن گرفت.

  همانطور که گفتیم اتریوم کلاسیک فورک اتریوم است و تقریبا مشابه هم هستند، به همین دلیل ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک نیز همانند اتریوم از الگوریتم ” EtHash ” پشتیبانی می کند.

  در نتیجه با هر ماینر و یا تجهیزاتی که می توان اتریوم را استخراج کرد، امکان استخراج اتریوم کلاسیک نیز وجود دارد.

  برای استخراج اتریوم کلاسیک، شما می توانید هم از دستگاه های ماینر یا ASIC و هم از ریگ های استخراج استفاده کنید.

  متاسفانه در حال حاضر همانطور که گفتیم تهیه تجهیزات استخراج نیاز به سرمایه زیادی دارد.

  این موضوع کمی به دستگاه های ماینر مرتبط می شود چراکه تهیه دستگاه های ماینر به تنهایی نیاز به سرمایه زیادی دارد بدون اینکه بخواهید دیگر تجهیزات را در نظر بگیرید.

  این موضوع یکی از دلایلی است که افراد برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک به سمت ریگ های ماینینگ می روند.

  شاید شنیده باشید که توسعه دهندگان اتریوم گفته اند که در تلاش هستند تا با پیاده سازی الگوریتم جدید در این شبکه دیگر امکان استخراج اتریوم کلاسیک با دستگاه های ماینر فراهم نباشید.

  خوشبختانه این موضوع بسیار خوب و عاقلانه است چراکه با این امکان همه افراد برای استخراج اتریوم کلاسیک دیگر به دنبال ریگ های ماینینگ می روند و از این رو شبکه کمتر شلوغ می شود و یا به اصلاح سختی شبکه کمتر می شود.

  زمانی که افراد مختلف با دستگاه های ماینر شروع به استراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک می کنند، دیگر کار برای افرادی که قصد استخراج این ارز با ریگ های ماینینگ را دارند سخت می شود.

  این موضوع یکی از اصلی ترین دلیل هایی است که توسعه دهندگان اتریوم این تصمیم را گرفته اند.

  شاید برایتان این سوال پیش بیاید که این تصمیم بر روی شبکه اتریوم قرار است پیاده سازی شود چه ربطی به اتریوم کلاسیک دارد؟

  اتریوم کلاسیک بر روی شبکه اتریوم کار می کند. بنابراین اگر تغییری در شبکه اتریوم ایجاد شود قطعا این تغیرر در شبکه اتریوم کلاسیک نیز اعمال می شود.

  این سوال ممکن است برای برخی از افرادی که قصد انجام استخراج اتریوم کلاسیک را دارند پیش بیاید.

  قبل از اینکه به آموزش استخراج اتریوم کلاسیک بخواهیم بپردازیم، به این موضوع خواهیم پرداخت.

  این را بدانید که استخراج تمامی ارز های دیجیتال سود دهی دارند اما اینکه چه مقدار سود به شما سود می دهد بستگی به استراتژی خودتان دارد.

  اگر یک استراتژی درست و عاقلانه داشته باشید قطعا به سوددهی مناسب خواهید رسید.

  اگر زمان به سود رسیدن برایتان مهم است باید کمی بیشتر دراین باره فکر و تحقیق کنید چراکه این اتفاق می طلبد تا بهترین انتخاب را درباره تجهیزات داشته باشید.

  تجهیزات سخت افزاری برای استخراج اتریوم و بیت کوین بسیار کم هستند.

  اتریوم را می‌توان با کارت‌های گرافیکی (GPU) استخراج کرد و برای شروع استخراج نیازی به ریگ‌های ایسیک (ASIC) نیست.

  اگر یک کامپیوتر مخصوص بازی قدرتمند و مجهز به کارت گرافیک انویدیا (NVIDIA) یا ای ام دی (AMD) دارید، شما می‌توانید در هر زمانی شروع به استخراج کنید.

  اگر که یک کارت گرافیک انویدیا از سری 1080 یا بالاتر یا حداقل یک کارت ویدئو 4 گیگابایتی یا رام 4 گیگابایتی دارید، در این صورت می‌توانید به راحتی یک ریگ استخراج را راه‌اندازی کنید.

  شما می‌توانید تا 6 کارت گرافیک را به ماینر اضافه کنید، اما باید بدانید که باعث داغ شدن زیاد سیستم و افزایش هزینه برق می‌شود و برای خنک‌کاری باید از سیستم‌های خنک‌کننده استفاده کرد.

  فراموش نکنید که درایورهای سیستم خود را از وبسایت سازنده آپدیت کنید.

  همانطور که گفتیم، در حال حاضر شما می توانید با دستگاه های ماینر ASIC و همچنین ریگ های ماینینگ RigMining اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید.

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به شما عزیزان دستگاه های ماینر و همچنین ریگ های استخراج برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک معرفی کنیم.

  برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک شما می توانید از دستگاه های ماینر مختلفی استفاده کنید اما باید حواستان به الگوریتم دستگاه باشد.

  همانطور که کمی پیش تر آوردیم ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک از الگوریتم ” EtHash ” پشتیبانی می کند.

  با این حساب باید دستگاهی را انتخاب کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می کند.

  همانطور که گفتیم، متاسفانه به دلیل گرانی دستگاه های ماینر، برخی ها احتمال اینکه به این سمت نیایند زیاد است. این موضوع باعث شده است که بازار فروش ریگ های ماینینگ داغ شود.

  ریگ های ماینینگ را می توانید به دو صورت خریداری کنید.

  توجه داشته باشید که در هر صورت باید دقت کنید تا قطعات فیک و یا ریگ ماینینگ فیک به شما تعلق نگیرد.

  در ادامه همراه ما باشید تا با دو صورت موجود آشنا شوید.

  در این حالت یک شرکت ریگ ها را بر اساس قدرت های مختلف اسمبل کرده است و به صورت آماده به کاربران می فروشند.

  اگر طریقه اسمبل کردن و یا اینکه درباره ریگ های ماینینگ اطلاعات دقیقی ندارید می توانید از این نوع ریگ های استخراج استفاده کنید.

  شما می توانید این ریگ ها را به صورت آماده خریداری کنید و سپس با قرار دادن در محل مناسب و راه اندازی آن، استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک خود را آغاز کنید.

  در هنگام خرید ریگ های آماده باید به مسائل مختلفی ازجمله اصلی بودن قطعات دقت کنید.

  متاسفانه در بازار مدتی است که قطعات فیک زیاد شده است و این موضوع سبب می شود تا بسیاری از خریدار ها ضرر و بسیاری از فروشنده ها سود کنند چراکه محصولات خود را با قیمت اصلی به مصرف کنندگان می فروشند.

  در هنگام خرید ریگ استخراج، سعی کنید از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

  در این حالت، همانطور که گفتیم، قطعات یک ریگ استخراج که شامل: مادربرد، کارت گرافیک، پردازنده، رم، منبع تغذیه، حافظه جانبی است را خودتان تهیه می کنید و سپس در یک ریگ همه آن ها را جمع بندی و اسمبل می کنید.

  این کار کمی مشکل است و نیاز به تخصص دارد. در این قسمت نیز در هنگام خرید قطعات ممکن است سرتان کلاه برود و نتوانید قطعات اصلی را تهیه کنید.

  به این موضوع نیز باید بسیار دقت کنید چراکه اگر این اتفاق بیفتد قطعا استخراج شما با مشکل رو به رو می شود. به هنگام خرید قطعات، دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید که از فروشگاه های معتبر و به نام خرید کنید.

  در اینطور مواقع هیچگاه به قیمت قطعه کار نداشته باشید و مستقیما به سراغ کیفیت قطعه بروید.

  اگر قطعه مورد نظرتان کمی قیمت پایینی داشت، این موضوع شمارا گول نزند چراکه ممکن است قطعه مورد نظر، فیک باشد.

  حال که متوجه شدید چگونه و از چه طریقی می توانید اقدام به تهیه ریگ های استخراج کنید، نیاز است تا با یکی از ریگ های ماینینگ اسمبل شده آشنا شوید.

  مشخصاتی که در ادامه برایتان خواهیم آورد یک ریگ ماینینگ اسمبل شده می باشد که مورد استفاده در امر استخراج قرار گرفته است.

  شما می توانید با این راهنمایی ابتدا اقدام به تهیه قطعات کنید و سپس آن را در صورت داشتن دانش مورد نیاز، اسمبل کنید.

  این مادربرد در صنعت ماینینگ و همچنین گیمینگ مورد استفاده قرار می گیرد.

  مادربرد مورد نظر دارای 19 پورت مخصوص اتصال کارت گرافیک یا GPU می باشد که شما می توانید به این مادربرد 19 کارت گرافیک متصل کنید. در تصویر فوق، نمایی از این مادربرد را مشاهده می کنید.

  کارت گرافیک P 104 – 100 از دیگر کارت گرافیک هایی است که شما می توانید در این ریگ استفاده کنید.

  قدرت این کارت گرافیک برابر با ” 41M/S ” می باشد.

  در این ریگ ماینینگ شما می توانید از این کارت گرافیک به تعداد دلخواه استفاده کنید.

  قدرت ( هش ریت ) این کارت گرافیک نیز برابر با 25M/S می باشد.

  شما می توانید در این ریگ، با توجه به مشخصات مادربرد، از یک رم با ظرفیت حداقل 4 گیگابایت استفاده کنید.

  بدون توجه به مدل، شما می توانید از هر مدلی استفاده کنید چراکه رم آنچنان تاثیری در استخراج شما نخواهد داشت.

  این مدل از هارد و یا حافظه برای این ریگ کافی است چراکه نیاز به ذخیره سازی اطلاعاتی نیست.

  این هارد تنها برای نصب ویندوز و برخی از نرم افزار های استخراج به کار برده می شود.

  با توجه به مشخصات فوق، حداقل CPU که برای این ریگ نیاز است این مدل می باشد.

  شما می توانید در این ریگ ماینینگ خود از این پردازنده استفاده کنید.

  برای اینکه بتوانید تمامی قطعات فوق را راه اندازی کنید نیاز به یک پاور با طرفیت 1000 وات را دارید، شما می توانید این منبع تغذیه را از هر فروشگاه معتبری که می شناسید تهیه کنید و اقدام به نصب کنید.

  برای اینکه تمامی این قطعات را در یک مکان به یک دیگر متصل کنید، نیاز به یک ریگ و یا یک محفظه دارید.

  شما می توانید این ریگ یا محفظه را به صورت آماده تهیه کنید و یا اینکه خودتان نسبت به ابعادی که می خواهید بسازید.

  اگرقصد دارید تا کمتر هزینه کنید، خودتان به نسبت ابعاد مورد نیاز اقدام به ساخت کنید به صرفه تر است.

  پس از تهیه یک ریگ مناسب، برای اینکه بتوانید تمامی قطعات را در ریگ به یکدیگر متصل کنید نیاز به تجهیزات دارید.

  پس از تهیه تجهیزات دیگر می توانید ریگ خود را روشن و یک ویندوز بر روی آن نصب کنید. توجه داشته باشید که این ریگ یک سیستم گیمینگ نیز محسوب می شود و شما می توانید از آن برای استفاده در صنعت بازی استفاده کنید.

  همچنین از سیستم های گیمینگ این چنینی که تا به حال تنها از آنها برای مصارف گیم استفاده می شد، می توانید با این آموزش زین پس برای استخراج ارز های دیجیتال از آن ها استفاده کنید.

  اگر بخواهید یک سیستم ماینینگ دقیقا با مشخصات فوق تهیه کنید،

  این ریگ ماینینگ شما قدرتی معادل 67.5M/S خواهد داشت. هرچه به ریگ ماینینگ خود کارت گرافیک های دیگری اضافه کنید، قدرت ریگ شما نیز بیشتر می شود اما توجه داشته باشید که مقدار حافظه کارت گرافیک شما باید با باقی قطعات سیستم هماهنگ باشد.

  پس از تهیه ریگ ماینینگ و یا دستگاه های ماینر دیگر استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را باید آغاز کنید.

  در اولین کار برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک، باید ماینر ویا ریگ های خود را راه اندازی کنید.

  پس از راه اندازی دستگاه های ماینر و نصب نرم افزار های مورد نیاز ( ویندوز، مرورگر و… ) باید به سراغ اصل کار که استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک است برویم.

  همانطور که می دانید برای استخراج ارز های دیجیتال هم می توانید به صورت گروهی ( با متصل شدن به یک استخر ) و هم می توانید به صورت تکی ( بدون متصل شدن به یک استخر ) این کار را انجام دهید.

  برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک شما می توانید از استخر های استخراج ذیل استفاده کنید.

  ممکن است پس از مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سوالاتی پیش بیاید که ما در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به برخی از سوالات پاسخ بدهیم.

  در صورتی که سوال شما در بین این سوالات نبود می توانید در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید.

  با پردازنده به تنهایی نمی توان اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کرد چراکه با کارت گرافیک هم به صورت تک نمی توان اتریوم کلاسیک استخراج کرد.

  اگر قصد استخراج اتریوم کلاسیک با پردازنده دارید باید از دستگاه های ماینر استفاده کنید چراکه پردازنده دستگاه های ماینر CPU است.

  البته در کنار CPU قطعات دیگری نیز هستند که با کمک یکدیگر اقدام به استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک می کنند.

  بله، به دلیل اینکه شبکه هر دو ارز با هم یکی است شما می توانید هر دو ارز را با یک دستگاه ماینر و یا ریگ استخراج، استخراج کنید.

  برای مثال شما می توانید تنها با خرید دستگاه ماینر ” Antminer B3 ” هم اتریوم و هم اتریوم کلاسیک استخراج کنید زیرا هر دو آن ها از یک الگوریتم پشتیبانی می کنند که دلیل آن یکی بودن شبکه هایشان می باشد.

  اینکه استخراج اتریوم کلاسیک با کدام یک از این تجهیزات به صرفه است به نوع استراتژی و برنامه ریزی خودتان بر میگردد.

  شما می توانید با استفاده از حداقل تجهیزات بهترین درآمد را از استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک کسب کنید.

  اگر این موضوع را در نظر نگیریم، اصولا تهیه ریگ ماینینگ ( در صورت انتخاب درست قطعات ) می تواند بیشتر از دستگاه های ماینر برایتان سود آور باشد.

  بله، شما می توانید با استخر هایی که پیشتر معرفی شد، با دستگاه های ماینر اقدام به استخراج اتریوم کلاسیک کنید.

  در این قسمت این کار به راحتی انجام می شود. تنها باید آدرس استخر ها را به جای وارد نمودن در ریگ ماینینگ، در تنظیمات ماینر ها وارد کنید.

  از این طریق این کار به راحتی انجام می شود.

  امیدواریم مقاله راهنمای استخراج اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) با نماد ETC مفید بوده باشد.

  داتیس نتورک را در شبکه های اجتماعی خصوصا تلگرام دنبال کنید.

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  Δ

  داتیس نتورک فعالیت حرفه ای خود را در سال 1393 با هدف دسترسی آسان فارسی زبان ها به آموزش های حوزه فناوری و شبکه آغاز کرد و اکنون با حمایت شما عزیزان جزو 500 سایت برتر ایران هستیم.

   

  از طریق روش های ارتباطی زیر می توانید با بخش فروش و پشتیبانی محصولات داتیس نتورک ارتباط برقرار کنید:

  شماره تماس : 02165361915 (ساعت 9 الی 14 و 16 الی 19)

  آیدی تلگرام : Datisnetwork_support


  نام کاربری یا آدرس ایمیل *


  گذرواژه *

  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟  Downloads-icon


  آموزش فعال سازی Gzip در htaccessDownloads-icon

  رمزارز نیوز – سایت خبری تحلیلی بلاک چین و ارز دیجیتال

  فهرست مطالب

  در این راهنما، به شما آموزش می‌دهیم که چگونه ماینر خود را به معادن و استخرهای رمزارزها متصل کنید و یاد بگیرید که چطور استخراج اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) را انجام دهید. برای انجام تنظیمات استخراج، به سه چیز نیاز دارید که عبارت‌اند از:

  با ظهور بیت کوین، استخراج برای کسانی که به فناوری علاقه‌مند هستند، به یک گزینه برای درآمد روزانه تبدیل شد. کسانی که جزو اولین استخراج کنندگان بودند، از استخراج با سطح دشواری پایین و نصب سخت‌افزار نه‌چندان پیشرفته بهره‌مند شدند. جوایز استخراج بیت کوین (BTC) سودآور بود و در مورد اتریوم (Ethereum) نیز همین میزان سود وجود داشت. با این وجود، در هر دو رمزارز بیت کوین و اتریوم، علی‌رغم اشباع بیش از حد بازارها و افزایش سطح دشواری، اولین استخراج‌کنندگان هنوز در حال استخراج آنها هستند.

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  اتریوم کلاسیک (ETC) یکی از رمزارزهایی است که در بلاکچین اتریوم کار می‌کند، اما با حمله‌ای که به شبکه دائو (DAO) شد، این رمزارز به یک هارد فورک تبدیل نشد. بعدها بلاکچین اتریوم کلاسیک از بلاکچین اتریوم جدا شد و بحث‌ها بر سر این بود که آیا اتریوم کلاسیک تغییری در شبکه قبلی ایجاد نمی‌کند یا اشکالات قبلی را اصلاح می‌کند.

  اتریوم و اتریوم کلاسیک، هر دو از الگوریتم اجماع اثبات کار در بلاکچین خود استفاده می‌کنند. بیت کوین نیز از همین الگوریتم اجماع در بلاکچین خود استفاده می‌کند. با این حال، سطح سختی شبکه اتریوم کلاسیک هنوز به سطح سختی شبکه استخراج اتریوم نرسیده است و اتریوم نیز به سطح سختی استخراج بیت کوین نرسیده است. از این رو افرادی که به دنبال بازگشت سرمایه هستند، استخراج اتریوم کلاسیک گزینه خوبی برای آنها است.

  تجهیزات سخت افزاری برای استخراج اتریوم و بیت کوین بسیار کم هستند. اتریوم را می‌توان با کارت‌های گرافیکی (GPU) استخراج کرد و برای شروع استخراج نیازی به ریگ‌های ایسیک (ASIC) نیست. اگر یک کامپیوتر مخصوص بازی قدرتمند و مجهز به کارت گرافیک انویدیا (NVIDIA) یا ای ام دی (AMD) دارید، شما می‌توانید در هر زمانی شروع به استخراج کنید.

  اگر که یک کارت گرافیک انویدیا از سری 1080 یا بالاتر یا حداقل یک کارت ویدئو 4 گیگابایتی یا رام 4 گیگابایتی دارید، در این صورت می‌توانید به راحتی یک ریگ استخراج را راه‌اندازی کنید. شما می‌توانید تا 6 کارت گرافیک را به ماینر اضافه کنید، اما باید بدانید که باعث داغ شدن زیاد سیستم و افزایش هزینه برق می‌شود و برای خنک‌کاری باید از سیستم‌های خنک‌کننده استفاده کرد. فراموش نکنید که درایورهای سیستم خود را از وبسایت سازنده آپدیت کنید.

 • آلومینای ایران
 • در حال حاضر، هش ریت (Hash Rate) اتریوم کلاسیک بدون هیچ هزینه سخت افزاری، 84 میلیون هش در ثانیه است. سطح دشواری آن بسیار کمتر از رمزارز اتریوم است و از آنجا که هر دو رمزارز از الگوریتم Ethash استفاده می‌کنند، اتریوم کلاسیک انتخاب بهتری برای هدایت قدرت استخراج شما است.

  پاداش هر بلوک در حال حاضر 3.88 اتریوم کلاسیک است که تقریباً 45 دلار برای هر بلاک استخراج‌شده است. با نصب یک ریگ استخراج و هزینه 0.1 دلار برای هر کیلووات برق در ساعت، اتریوم کلاسیک فرصت خوبی برای افرادی است که می‌خواهند از اشباع بازار سود کنند.

  ماشین حساب ماینینگ رمزارز نیوز، یک پلتفرم مقایسه‌ای برای آمارهای مختلف مربوط به ارزهای دیجیتالی و توکن‌ها است. این ماشین حساب ماینینگ، مکانی آموزنده برای یادگیری استخراج اتریوم کلاسیک و سایر رمزارزها است که روش‌ها و راه‌حل‌های مختلف و مفیدی را به استخراج‌کنندگان تازه‌کار و حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

  از کیف پول‌های خوب برای ذخیره رمزارز اتریوم کلاسیک می‌توان به کیف پول اتمیک (Atomic) یا اکسودوس (Exodus) اشاره کرد که جزو کیف پول‌های نرم افزاری هستند. البته می‌توانید از کیف پول سخت افزاری مانند یکی از مدل‌های لجر نانو (Ledger Nano) نیز استفاده کنید.

  پس از انتخاب کیف پول، باید تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید استخراج را شروع کنید. شما می‌توانید استفاده از استخراج انفرادی یا استخرهای استخراج را انتخاب کنید. مزیت مورد دوم این است که در مقایسه با توان محاسباتی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، سود بیشتری نیز در نظر گرفته می‌شود؛ از این رو انتخاب‌های بیشتری برای ماینرها وجود خواهد داشت.

  استخرهای استخراج اتریوم کلاسیک، نرم افزارهای مختلفی دارند که از آنها می‌توان به نانوپول (Nanopool) یا اتر ماین (Ethermine) اشاره کرد. هر دوی این نرم افزارهای استخراج، یک گزینه شروع سریع دارند که شما را در استخراج اتریوم کلاسیک راهنمایی می‌کند. در نرم افزار نانوپول، به محض انتخاب اتریوم کلاسیک، به شما دستورالعملی داده می‌شود که در آن آخرین آمار مربوط به هش ریت استخر، تعداد استخراج‌کنندگان در دامنه و دامنه پرداخت به استخراج‌کنندگان، در آن وجود دارد.

  پس از انتخاب و نصب، از شما خواسته می‌شود که ورودی‌هایی را مانند محل سرور، الگوریتم مورد نظر برای استفاده، سیستم عامل و اطلاعات مربوط به کارت گرافیک را انتخاب کنید. بعد از وارد کردن آنها، دستورالعمل‌ها را دنبال و مراحل کار با ماینر را شروع کنید. نرم افزار اترماین به شما این امکان را می‌دهد که یک محل را برای استخراج و همچنین کارت گرافیک مورد نظر را برای استخراج انتخاب کنید.

  پس از نصب سخت افزار و انجام دستورالعمل‌های مربوط به هر یک از استخرهای استخراج، مراحل نصب و راه‌اندازی را به پایان رسانیده‌اید. بسته به نرم افزاری که برای استخراج اتریوم کلاسیک انتخاب می‌کنید، مراحل مربوط به اجرای دستورات در Setx و مقداردهی اولیه پردازنده‌های گرافیکی را انجام دهید. پس از راه اندازی و انجام تنظیمات، می‌توانید هش ریت خود را  در نرم افزارهای استخراج ببینید و این نشان‌دهنده استخراج اتریوم کلاسیک شما است.

  آموزش استخراج ارز دیجیتال هلیوم (Helium)

  استخر نقدینگی (Liquidity Pool) چیست؟ کسب درآمد در دیفای

  استخراج ارز دیجیتال گرین (Grin) با کارت گرافیک

  مدت زمان استخراج یک اتریوم چقدر است؟

  با توجه به تغییر اتریوم به اتریوم ۲ ایا الان هم به صرفه هست که با جمع کردن یه سیستم ۷۰-۸۰ ملیونی شروع به ماین کردن بکنیم !؟

  سلام. این صفحه رو مطالعه کنید: https://ramzarz.news/mining-gpus/

  ممنون فقط برای استارت ایا دیر نیست !؟ با توجه به اینکه اتریوم داره تغییر میکنه !؟

  سلام ۲ مورد رو مد نظر قرار بدید. اول اینکه اصلا معلوم نیست با لانچ نهایی اتریوم ۲ ، استخراج اتریوم تموم بشه. دوم اینکه اگر هم تموم بشه، سایر کوین ها با همین الگوریتم ETH HASH هستند که تقریبا همین درآمد رو دارن.

  آخرین خبرها

  لیست خرید رمزارزی میلیاردر معروف در ماه جاری!

  از کنسرت تا زندگی پس از مرگ در متاورس!

  کاردانو قدم بعدی را برداشت!

  شیبای جعلی نخرید!

  نصب ۱۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین!

  سؤال خالق اتریوم: کاردانو یا بیت کوین؟

  ۱۵۰ میلیون تتر توقیف شد!

  رابین‌هود شیبا را نجات داد!

  اتهام کلاهبرداری رمزارزی به کیم کارداشیان!

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  هجوم نهنگ‌ها به بازار دوج کوین!

  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک
  نحوه استخراج اتریوم کلاسیک

  خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
  خرید شامپو تریاک


  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.