مفیدانلاین


مفیدانلاین
مفیدانلاین

با حساب مفید خود وارد شوید

ورود با حساب یکپارچه مفید

با حساب مفید آنلاین خود وارد شوید

از ابتدای مهر ماه تنها از
حساب یکپارچه مفید
امکان ورود خواهید داشت

۰۲۱-۸۷۰۰

مفیدانلاین

و

۰۲۱-۹۱۰۰۸۷۰۰

با حساب مفید خود وارد شوید

ورود با حساب یکپارچه مفید

با حساب مفید آنلاین خود وارد شوید

از ابتدای مهر ماه تنها از
حساب یکپارچه مفید
امکان ورود خواهید داشت

۰۲۱-۸۷۰۰

مفیدانلاین

و

۰۲۱-۹۱۰۰۸۷۰۰

با حساب مفید خود وارد شوید

ورود با حساب یکپارچه مفید

با حساب مفید آنلاین خود وارد شوید

از ابتدای مهر ماه تنها از
حساب یکپارچه مفید
امکان ورود خواهید داشت

۰۲۱-۸۷۰۰

مفیدانلاین

و

۰۲۱-۹۱۰۰۸۷۰۰

با حساب مفید خود وارد شوید

ورود با حساب یکپارچه مفید

با حساب مفید آنلاین خود وارد شوید

از ابتدای مهر ماه تنها از
حساب یکپارچه مفید
امکان ورود خواهید داشت

۰۲۱-۸۷۰۰

مفیدانلاین

و

۰۲۱-۹۱۰۰۸۷۰۰

با حساب مفید خود وارد شوید

ورود با حساب یکپارچه مفید

با حساب مفید آنلاین خود وارد شوید

از ابتدای مهر ماه تنها از
حساب یکپارچه مفید
امکان ورود خواهید داشت

۰۲۱-۸۷۰۰

مفیدانلاین

و

۰۲۱-۹۱۰۰۸۷۰۰

نکات امنیتی

نکات امنیتی

سایر کارگزاری ها:

مرتبط:

بعد از ثبت نام در کارگزاری مفید نهایتا بعد از 5 روز کاری اطلاعات ورود توسط کارگزاری مفید برای شما ارسال خواهد شد حال می‌توانید وارد یکی از پنل های معاملات آنلاین کارگزاری مفید شوید و نسبت به خرید و فروش سهام بصورت آنلاین اقدام بفرمایید. نام کاربری بصورت {mfdonline{Number و رمز عبور به شماره موبایلی که هنگام ثبت‌نام در کارگزاری مفید استفاده کردید پیامک خواهد شد که از کد ملی نیز میتوانید به عنوان نام کاربری استفاده کنید. در این مقاله آموزشی نحوه دریافت و واریز وجه، مشاهده پرتفوی، نحوه خرید عرضه اولیه بصورت خودکار و نحوه خرید و فروش سهام بصورت آنلاین در سامانه مفید آنلاین با استفاده از لپ تاپ یا گوشی موبایل را خدمت شما معرفی خواهیم کرد. اگر قصد خرید و فروش سهام با موبایل را دارید به شما توصیه میکنیم از برنامه ایزی تریدر کارگزاری مفید استفاده کنید در مقاله “ایزی تریدر” لینک دانلود برنامه ایزی تریدر به همراه نحوه نصب اپلیکیشن ایزی تریدر، آموزش کامل نحوه خرید و فروش سهام، واریز و دریافت وجه در کارگزاری مفید، ابزارهای تحلیل تکنیکال و امکانات دیگر ایزی تریدر کارگزاری مفید در هر دو نسخه Mobile و Windows خدمت شما معرفی شده است. جهت راحتی شما دوستان عزیز این آموزش به دو بخش تقسیم شد با توجه به اینکه از ویندوز یا موبایل برای ورود به مفید آنلاین استفاده میکنید روی یکی از لینک های زیر کلیک کنید و آموزش مربوطه را مطالعه بفرمایید همراه پارس سهام باشید.

طبق گزارش‌های سازمان بورس اوراق بهادار تهران، کارگزاری مفید می‌تواند به عنوان بهترین کارگزاری بورس تهران در سال 99 درنظر گرفته شود یکی از ویژگی های ممتاز کارگزاری مفید ارائه  5 سامانه معاملاتی جهت خرید و فروش آنلاین سهام به مشتریان خود است که معامله‌گران می‌توانند به سلیقه خود از هر کدام از این سامانه‌ها استفاده کنند. ابتدا بصورت خلاصه و در جدول زیر این 5 سامانه را با هم مقایسه می‌کنیم و در ادامه نحوه خرید و فروش سهام در مفید آنلاین را گام به گام تشریح خواهیم کرد. مدنظر داشته باشید که در مقاله های بعدی به بررسی کامل ایزی تریدر و مفید تریدر پرداختیم.

نکته: مطابق جدول بالا اگر از لپ تاپ و کامپیوتر شخصی برای ورود به پنل معاملاتی استفاده میکنید توصیه ما به شما استفاده از سامانه “مفید آنلاین یا آنلاین پلاس” است که در ادامه توضیح مربوط به این سامانه بصورت مفصل بیان شده است و اگر برای ورود به پنل معاملاتی از موبایل و یا تبلت استفاده میکنید توصیه ما به شما استفاده از سامانه “ایزی تریدر” است در مقاله ای جداگانه آموزش کامل سایت و اپلیکیشن ایزی تریدر مفید (نحوه خرید و فروش سهام، دریافت و واریز وجه، خرید خودکار عرضه اولیه و …) برای هر دو نسخه ایزی تریدر (نسخه ویندوز: کامپوتر و لپ تاپ؛ نسخه اپلیکیشن برای موبایل: گوشی همراه با سیستم عامل Android یا IOS) توضیح داده شده است.

تذکر: در آبان 99 کارگزاری مفید تصمیم گرفت سامانه مفیدآنلاین را از دسترس خارج کند و سامانه آنلاین پلاس با امکانات بیشتر نسبت به سامانه مفیدآنلاین را جایگزین کند بنابراین در ادامه این مقاله آموزش کار با سامانه جدید آنلاین پلاس مفید را خدمت شما بیان خواهیم کرد سامانه آنلاین پلاس با همان اسم مفیدآنلاین در دسترس است.

اگر جز افرادی هستید که با لپ تاپ، تبلت و کامپیوتر شخصی قصد ورود به سیستم معاملاتی مفید را دارید پیشنهاد ما به شما استفاده از سامانه مفید آنلاین است. جهت ورود به مفید آنلاین به سایت mofidonline.com مراجعه کنید نام کاربری و پسورد خود را وارد نمایید و روی گزینه ورود کلیک کنید.

مفیدانلاین

اگر برای اولین بار وارد این سایت شوید بایستی با 2 توافق‌نامه موافقت کنید تا اجازه ورود به پنل معاملاتی بر خط مفید را داشته باشید این دو توافق‌نامه مربوط به توافق‌نامه‌های سازمان بورس است که در تمام کارگزاری‌های موافقت با این توافق‌نامه‌ها از معامله‌گران گرفته می‌شود. توافق‌نامه اول مربوط به “معاملات تحت احتیاط طبق کدال” است.

توافق‌نامه دوم مربوط به “بیانیه پذیرش ریسک معاملات در بازار پایه (جدید)” است.

کارگزاری مفید یک توافق‌نامه دیگر نیز دارد که اختیاری ست: “توافق نامه ارسال سفارش عرضه اولیه”؛ اگر شما با این توافق‌نامه موافقت کنید به کارگزاری مفید این اختیار را می‌دهید که در صورتی که حساب شما نزد کارگزاری به میزان کافی اعتبار داشته باشد، کارگزاری مفید در تمامی عرضه اولیه‌های اقدام به ثبت سفارش خرید برای شما می‌نماید.

بعد از پذیرش این 3 توافق نامه وارد پنل کاربری مفید آنلاین خواهید شد حال می‌توانید در ساعات معامله بورس تهران، از این پنل نسبت به خرید و فروش سهام بصورت برخط اقدام کنید. بعد از ورود به مفید آنلاین با صفحه زیر مواجه می‌شوید دقت کنید که اگر با گوشی موبایل وارد شوید نسخه موبایل مفید آنلاین را مشاهده خواهید کرد که با این صفحه تفاوت دارد!

صفحه شلوغی بنظر میرسد! اما کار با آن راحت است! بگذارید ابتدا امکاناتی که در منو وجود دارد را خدمت شما توضیح دهیم. اگر ماوس را بر روی هر کدام از آیکون های این منو قرار بدهید توضیحات آن به شما نشان داده میشود در ادامه “واریز وجه” و “تقاضای وجه” را توضیح خواهیم داد.

در ابتدای کار برای اینکه بتوانید سهامی بخرید باید پول در حساب کارگزاری داشته باشید، وقتی از منوی کنار روی گزینه “واریز وجه” (اولین گزینه) کلیک کنید، صفحه ای مطابق شکل زیر به شما نشان داده میشود.

 • رتکو
 • برای انتقال پول از حساب بانکی تان به حساب کارگزاری مفید 2 راهکار دارید: واریز آنی و ثبت فیش، اگر قصد واریز مبلغی کمتر از 50 میلیون تومان دارید گزینه “واریز آنی” بهتر است چرا که همان لحظه پول در حساب شما شارژ میشود و میتوانید در همان لحظه اقدام به خرید سهام کنید. با وارد کردن مبلغ مورد نیاز و انتخاب درگاه پرداخت و کلیک روی گزینه “ارسال” به درگاه پرداخت مربوطه در سایت شاپرک انتقال داده میشوید و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود، مبلغ مورد نیاز در حساب کارگزاری مفید برای شما شارژ خواهد شد. دقت بفرمایید که حداکثر مبلغ جهت پرداخت اینترنتی از هر کارت بانکی 50 میلیون تومان در هر شبانه روز است بنابراین اگر میخواهید در یک روز مبلغی بیشتر از 50 میلیون به حساب تان در کارگزاری مفید واریز کنید باید از گزینه “ثبت فیش” استفاده کنید. با انتخاب این گزینه صفحه زیر برای شما نمایان می‌شود.

  در قسمت‌های مشخص شده، تاریخ فیش، شماره فیش، مبلغ فیش و بانک را وارد نمایید و روی گزینه تایید کلیک کنید، همچنین تصویر فیش واریزی خود را نیز میتوانید آپلود کنید. در قسمت “بانک” مطابق شکل زیر، نام بانک و شماره حساب‌های کارگزاری مفید را مشاهده می‌کنید طبق پیشنهاد کارگزاری مفید بهتر است واریز وجه را از طریق شماره حساب بانک ملت انجام دهید.

  نکته: با انتخاب روش “ثبت فیش” برای انتقال وجه، پول قبل از شروع ساعت معاملات روز کاری آینده به حساب شما در کارگزاری مفید واریز می‌شود بنابراین به فیشهای واریزی در طی روز کاری ترتیب اثر داده نخواهد شد.

  اجازه بدهید که نحوه دریافت وجه از کارگزاری مفید را نیز همین‌جا خدمت‌تان توضیح دهیم، وقتی سهام خود را از طریق کارگزاری مفید بفروشید، در همان لحظه پول حاصل از فروش آن سهام به حساب شما در کارگزاری مفید واریز می‌شود. وقتی از منو روی گزینه “تقاضای وجه” کلیک کنید، صفحه زیر برای شما نمایان می‌شود.

  تذکر: وقتی سهام خود را میفروشید پول حاصل از فروش سهام به مدت 3 روز کاری در حساب کارگزاری بلوکه خواهد شد و شما بعد از سه روز کاری میتوانید درخواست دریافت وجه بدهید. حال با انتخاب یکی از تاریخ های موردنظر و سپس وارد کردن مبلغ موردنظرتان و انتخاب شماره حساب (در صورتی که چند شماره حساب در کارگزاری مفید ثبت کرده اید) میتوانید نسبت به دریافت وجه اقدام کنید.

  در بالای صفحه 2 عنوان مشاهده می‌کنید: “بلوکه شده، قدرت خرید”؛ اگر ماوس را روی آن قرار دهید پنجره ای مطابق شکل زیر برای شما نشان داده خواهد شد. عبارت “بلوکه شده” مربوط به پولی ست که شما ثبت سفارش خرید سهام زده اید اما هنوز سفارش شما نهایی نشده است! برای مثال شما قصد خرید سهامی از صف خرید را دارید و سفارش خود را ثبت کرده اید اما هنوز سفارش شما نهایی نشده است این مبلغ پول بلوکه میشود تا شما همزمان با این پول سفارش دیگری را ثبت نکنید! عبارت “قدرت خرید” مربوط به مبلغ پولی ست که شما میتوانید با این مبلغ سفارش خرید سهام انجام دهید، “مانده مشتری” که همان کل مبلغ پولی است که بصورت نقد در حساب کارگزاری خود دارید در واقع مجموع همان مبلغ “بلوکه شده” و “قدرت خرید” شماست.

  حالا که با نحوه دریافت و واریز وجه به حساب خود در کارگزاری مفید آشنا شدید حال نحوه خرید و فروش سهام توسط کارگزاری مفید را خدمت تان تشریح خواهیم کرد برای این کار ابتدا از قسمت “ارسال سفارش” مطابق شکل زیر نماد بورسی مدنظرتان را جستجو کنید برای مثال نماد بورسی “پتایر” مربوط به شرکت ایران تایر را جستجو کنید و روی گزینه نماد یافت شده کلیک کنید.

  تمامی اطلاعات شرکت موردنظر بصورت شکل زیر برای شما نمایش داده میشود. سه بخش مجزا بصورت زیر وجود دارد که هر ابتدا هر کدام از این سه بخش را خدمت شما توضیح میدهیم.

  بخش اول مربوط به اطلاعات شرکتی است که نماد بورسی آنرا جستجو کردید و قصد خرید یا فروش سهام آنرا دارید. به شکل زیر دقت کنید اجازه بدهید تمامی عناوینی که در این قسمت وجود دارد را برای شما توضیح دهیم.

  نوار بالا که از یک محدوده قرمز تا سبز قرار دارد مربوط به محدوده معاملات سهام در روز جاری است در واقع سهام هر شرکت بورسی بین 5+ درصد تا 5- درصد قیمت پایانی روز قبل خود میتواند نوسان داشته باشد. عددی که در وسط این نوار درج شده است مربوط به قیمت پایانی روز قبل سهام است در اینجا قیمت پایانی نماد بورسی پتایر در روز کاری قبل 169300 ریال بوده است و در روز جاری میتواند بین 152370 ریال و 186230 ریال تغییر قیمت بدهد (5 درصد عدد 169300 را حساب کنید و از این عدد کم کنید کمترین قیمت مجاز روز جاری بدست می آید و اگر 5 درصد عدد 169300 را به آن عدد اضافه کنیم بیشترین قیمت مجاز روز جاری بدست می آید). همانطور که میبیند قیمت سهام پتایر در روز جاری بین آن بازه که پررنگ شده است نوسان داشته است یعنی تقریبا از 3- درصد تا 2+ درصد.

  حال اگر روی دایره کوچک که در انتهای این بخش است کلیک کنید مطابق شکل زیر وارد صفحه مربوط به اطلاعات مالی شرکت خواهید شد. توضیح مختصری پیرامون هر کدام از این عناوین خدمت شما ارائه خواهیم کرد.

  حال ابتدا سراغ بخش سوم میرویم! به شکل زیر دقت بفرمایید این قسمت مربوط سفارش های خرید و فروش سهام موردنظر است که بصورت لحظه ای در سایت TSETMC ثبت میشود در واقع هر شخصی که از پنل هر کارگزاری اقدام به ثبت سفارش خرید یا فروش سهام کند این اطلاعات خرید و فروش بصورت لحظه ای به هسته بورس ارسال میشود و سایت کارگزاری ها بصورت لحظه ای این اطلاعات را به مشتریان خود نمایش میدهند.

  در این قسمت 5 سفارش خرید و فروش که توسط معامله گران در هسته معاملات ثبت شده است را مشاهده میکنید، تمامی سفارش ها (هم خرید و هم فروش) که در تمامی کارگزاری های مختلف ثبت میشود به هسته معاملات بورس ارسال میشود و شما 5 عدد از این سفارش ها را اینجا مشاهده میکند بنابراین ممکن است این تعداد سفارش ها بیشتر باشد. قسمت قرمز رنگ مربوط به سفارش های فروش سهام و قسمت آبی رنگ مربوط به سفارش های خرید سهام است مطابق شکل بالا که مربوط به نماد پتایر است 1 نفر قصد فروش تعداد 24827 برگه سهام پتایر را به قیمت 162000 ریال دارد و در طرف دیگر، 1 نفر قصد خرید تعداد 300 برگه سهام پتایر را به قیمت 161700 ریال دارد. حال اگر شخصی سفارش خریدی را با قیمت 162000 ریال ثبت کند هسته معاملات سهام شخصی را که قصد فروش سهام خود با قیمت 162000 ریال داشته است را به این شخص میفروشد!

  نمودار پایینی نیز تغییرات قیمت در روز جاری را نشان میدهد.

  خب حال برویم سراغ اصل کار! یعنی نحوه خرید و فروش سهام در پنل کارگزاری مفید، مطابق شکل زیر در بخش دوم، 2 گزینه برای شما وجود دارد: “خرید” و “فروش”، اگر قصد خرید سهام را دارید روی گزینه خرید کلیک کنید.

  مطابق شکل بالا فقط کافی ست تعداد و قیمت سهام موردنظرتان را وارد کنید و روی گزینه “خرید” کلیک کنید تا خرید برای شما انجام گیرد. چند نکته پیرامون خرید سهام در پنل کارگزاری مفید وجود دارد که در ادامه خدمت تان بیان خواهیم کرد. سهام هر شرکت بورسی در یک روز میتواند بین یک بازه خاص تغییر قیمت بدهد (عموما بین 5+ درصد و 5- درصد) وقتی در کادر قیمت کلیک کنید مطابق شکل زیر کمترین و بیشترین قیمت مجازی که میتوانید وارد کنید به شما نشان داده میشود دقت بفرمایید قیمتی که در این کادر وارد میکنید باید بین این دو عدد باشد وگرنه سفارش خرید شما در سیستم ثبت نمیشود (در مقاله‌ای جداگانه تغییر قیمت سهام در بورس بصورت مفصل توضیح داده شده است! حتی ممکن است سهام یک شرکت بالای 100% هم تغییر قیمت داشته باشد)

  شما میتوانید به سطرهای جدول خرید و فروش نگاه کنید و قیمت خرید یا فروش خود را ثبت کنید برای مثال وقتی میخواهید سهامی بخرید اگر به قیمت سطر اولِ “فروش”، قیمت خود را وارد نمایید هسته معاملات بورس، سهام را برای شما میخرد! چرا که فردی قصد فروش سهام خود با این قیمت را دارد و شما هم دقیقا با همین قیمت قصد خرید دارید! بنابراین هسته معاملات، سهام را برای شما از آن فرد میخرد، مبارک باشه! اینکه چگونه و با چه قیمتی سهام یک شرکت بورسی را بخرید در مقاله‌ای جداگانه شرح داده شده است.

  دقت بفرمایید شما میتوانید هر عددی بین بازه مجاز روزانه را در کادر قیمت وارد کنید مطابق شکل قبلی بازه قیمت مجاز روزانه پتایر بین 152,370 و 186,230 ریال است (در آن روزی که ما این مقاله را نوشتیم!) اما مطابق شکل زیر، در این لحظه که ما میخواهیم اقدام به ثبت سفارش کنیم هیچ شخصی حاضر به فروش سهام خود با قیمتی کمتر از 161,200 ریال نیست و اگر ما قیمتی کمتر از این عدد (مثلا 155,000) را ثبت کنیم سفارش ما ثبت میشود اما باید منتظر بمانیم تا شخصی تصمیم به فروش سهام خود با این قیمت کند. آیکون “قفل” در کادر قیمت، سفارش را برای شما قفل میکند! یعنی وقتی شما قصد خرید 100,000 برگه سهام پتایر را دارید و میخواهید سفارش شما در همین لحظه ثبت و انجام گیرد بایستی اولین قیمت پیشنهادی از “لیست فروش” را در کادر قیمت وارد کنید تا سفارش شما در همین لحظه انجام گیرد فقط کافی ست روی آیکون قفل کلیک کنید تا سیستم بصورت خودکار این کار را برای شما انجام دهد.

  نکته بعدی پیرامون “تعداد سهام” است عموما وقتی معامله گران قصد خرید سهامی را دارند یک مبلغ مشخصی در حساب کارگزاری شان وجود دارد و میخواهند با آن پول سهام موردنظرشان را خریداری کنند مثلا فرض کنید شما قصد خرید 100 میلیون تومان سهام پتایر را به قیمت 161,200 ریال خریداری کنید، خب باید در کادر “تعداد” چه عددی را وارد کنید؟! شاید بگویید 1000,000,000/161,200 ولی نه! این جواب نیست! چرا که شما هزینه کارمزد کارگزاری را حساب نکرده اید! البته محاسبه آن کار پیچیده ای نیست! اما فرض کنید شما در لحظه قصد خرید سهام با قیمت 161,200 را دارید تا محاسبات تعداد سهام را انجام بدهید ممکن است شخصی سهام را با آن قیمت بخرد و شما مجبور باشید با قیمت بالاتر اقدام به ثبت سفارش خرید کنید و محاسبات را دوباره انجام دهید!

  راه حل استفاده از ماشین حساب پنل کارگزاری است مطابق شکل زیر کافی است روی آیکون ماشین حساب کلیک کنید تا صفحه ای مطابق شکل زیر برای شما نمایش داده شود در قسمت “کل مبلغ” مبلغی که قصد خرید سهام دارید و در قسمت “قیمت” قیمت مدنظرتان برای خرید را وارد کنید بصورت خودکار تعداد برگه سهامی که میتوانید خریداری کنید را برای شما در کادر مربوطه وارد میکند.

  بعد از اینکه تعداد و قیمت سهام موردنظرتان برای خرید را وارد کردید روی دکمه “خرید” کلیک کنید سپس صفحه ای مطابق شکل زیر برای شما نشان داده میشود که با کلیک روی گزینه “ادامه” سفارش خرید شما ثبت میشود.

  نحوه فروش سهام در کارگزاری مفید نیز کاملا مشابه همان فرآیند خرید است! فقط کافی ست روی سربرگ “فروش” کلیک کنید تا صفحه ای مشابه فرآیند خرید برای شما نشان داده شود سپس با وارد کردن تعداد و قیمت مدنظرتان برای فروش سهام، سفارش فروش خود را ثبت کنید. به شکل زیر دقت بفرمایید در این مثال قصد فروش 30,000 برگه سهام نماد بورسی “وسپهر” با قیمت 11,541 ریال را داریم 4 عنوان در این صفحه وجود دارد: “تعداد دارایی” منظور تعداد سهامی ست که شما در آن لحظه دارید در این مثال شخص 78,000 برگه سهام وسپهر را دارد، “ق سر ب سر” منظور قیمت سر به سر است یعنی اگر بخواهید کارمزد معامله را حساب نکنید انگار شما سهام خود را با قیمت 11,399 ریال فروخته اید! حال اگر این عدد را در تعداد برگه سهامی که قصد فروش آنرا دارید ضرب کنید دقیقا به مبلغی میرسید که به ازای این فروش به حساب شما واریز میشود که در واقع همان “ارزش معامله” است که در این صفحه به شما نمایش داده میشود، “کارمزد معامله” نیز همان کارمزد و مالیاتی ست که شما در هر خرید و فروش سهام پرداخت میکنید و از پول معامله شما بصورت خودکار کسر میشود! در مقاله ای جداگانه به بحث کارمزد و مالیات خرید و فروش سهام در بورس پرداختیم.

  خب! حالا وقتی روی دکمه “فروش” کلیک کنید صفحه ای مطابق شکل زیر به شما نشان داده میشود که با کلیک روی گزینه “ادامه” سفارش فروش شما در سیستم معاملاتی ثبت میشود.

  برای اینکه از وضعیت سفارش خود مطلع شوید در انتهای صفحه مفیدآنلاین و در قسمت “سفارشات امروز” میتوانید تمامی سفارش های ثبت شده را مشاهده کنید دقت بفرمایید اگر سفارشات ثبت شده در سیستم معاملات در این قسمت نشان داده میشود و اگر سفارش شما انجام گرفته باشد در قسمت “سفارشات امروز” به شما نشان داده میشود. همانطور که مطابق شکل زیر مشاهده میکنید شما میتوانید از جایگاه خودتان در صف خرید یا فروش نیز مطلع شوید، برای مثال مطابق شکل زیر، سفارش ما در جایگاه 6 ام قرار دارد.

  در قسمت “وضعیت” مشاهده میکنید که “ثبت در سیستم معاملات” نوشته شده است یعنی این سفارش در هسته معاملات بورس برای شما ثبت شده است. اگر قسمتی از سفارش شما انجام گرفته باشد و قسمت دیگری از آن باقیمانده باشد در قسمت وضعیت با پیغام “قسمتی از سفارش انجام شد” مواجه خواهید شد (برای مثال شما سفارش خرید 1000 برگه سهام را در قیمتی مشخص ثبت کرده اید و فقط 500 برگه سهام با آن قیمت خریداری شده است و مابقی آن در انتظار ثبت سفارش فروش در آن قیمت است.)

  اگر قصد حذف این سفارش را دارید میتوانید مطابق شکل زیر روی علامت “ضربدر” کلیک کنید! به همین راحتی سفارش از هسته معاملات بورس حذف خواهد شد! و اگر قصد ویرایش سفارش خود را دارید برای مثال میخواهید تعداد برگه سهام یا قیمت آن را تغییر دهید روی علامت “مداد” کلیک کنید، مطابق شکل زیر اطلاعات در همان قسمت “خرید – فروش” دوباره درج خواهد شد و شما میتوانید نسبت به ویرایش سفارش خود اقدام کنید و سپس روی گزینه “ویرایش” کلیک کنید.

  شما وقتی آدرس mofidonline.com را در مرورگر موبایل خود وارد کنید سایت مفید بصورت خودکار تشخیص می‌دهد که شما با گوشی موبایل یا تبلت وارد شده‌اید و وارد سامانه “همراه پلاس مفید” می‌شوید آدرس صفحه نیز بصورت mobile.mofidonline.com تغییر می‌کند. سامانه‌های “مفید آنلاین” و “آنلاین پلاس” برای استفاده در نسخه‌های دسکتاپ (لپ‌تاپ و کامپیوترهای شخصی – PC) است و سامانه “همراه پلاس” برای استفاده در نسخه‌های موبایل و تبلت طراحی شده است. دقت بفرمایید که سامانه مفید آنلاین و آنلاین پلاس هیچ اپلیکیشن خاصی برای دانلود ندارد و شما صرفا با وارد کردن آدرس مذکور در مرورگر موبایل خود میتوانید به امکانات مفیدآنلاین دسترسی داشته باشید. حال با ورود به آدرس mofidonline.com صفحه زیر برای شما نمایان می‌شود.

  با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد پنل کاربری همراه پلاس کارگزاری مفید شوید و صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

  در این صفحه تمامی سهامی که قبلا خریداری کرده اید به شما نشان داده میشود برای مثال این کاربر، تعداد 13 برگه سهام نماد بورسی “پیزد” دارد که در ستون بعدی “آخرین قیمت – تعییر” است که آخرین قیمت این روز معاملاتی و درصد تغییر آن در این روز را مشاهده می‌کنید. در ستون بعدی “سر به سر – درصد سود” به ترتیب نمایانگر قیمتی که به ازای آن شما نه سود خواهید کرد نه ضرر! و درصد سود شما از این معامله تا الان را نشان می‌دهد برای مثال معامله‌گر در این سهام تا الان 20.7% سود کسب کرده است. ستون بعدی “ارزش کنونی – سود کل” به ترتیب کل مبلغ و سودی ست که با فروش تمام برگه سهام خود از این نماد بورسی در این روز معاملاتی بدست می آوردید برای مثال اگر امروز این 13 برگه سهام نماد پیزد را به فروش میرساندیم مبلغ 636235 ریال عاید ما می‌شد که از این مبلغ 109268 ریال آن سود است.

  مفیدانلاین

  برای “برداشت وجه” و “واریز وجه” روی گزینه “بیشتر” کلیک کنید تا صفحه زیر برای شما نمایان شود.

  جهت برداشت وجه روی گزینه “برداشت وجه” کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید، سپس “شماره حساب مقصد” شماره حساب مدنظرتان جهت واریز وجه را انتخاب کنید سپس تاریخ و مبلغ موردنظرتان را انتخاب کنید و با کلیک روی گزینه “ثبت درخواست” درخواست شما ثبت خواهد شد و در اولین روز کاری بعد، پول به حساب شما واریز خواهد شد.

  جهت واریز وجه روی گزینه “واریز وجه” کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید، سپس درگاه پرداخت را انتخاب و مبلغ موردنظرتان را وارد نمایید سپس کلیک روی گزینه “واریز” به صفحه بانک مربوطه جهت واریز وجه هدایت می‌شوید و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود و سپس پرداخت مبلغ، حساب شما در کارگزاری مفید شارژ خواهد شد و شما میتوانید با این مبلغ نسبت به خرید سهام اقدام کنید.

  خب! برای خرید و فروش سهام از همان صفحه اول روی گزینه “جستجو” کلیک کنید.

  در قسمت جستجو نماد شرکت موردنظرتان را وارد نمایید و روی آن کلیک کنید، برای مثال ما نماد “شبندر – پالایشگاه نفت بندرعباس” را وارد کردیم صفحه زیر برای شما نشان داده میشود.

  روی گزینه “صفحه اصلی” کلیک کنید تا لیست خرید و فروش مثل صفحه زیر برای شما نشان داده شود که کادر سبز رنگ؛ لیست خریدارن و کادر قرمز رنگ؛ لیست فروشندگان را نشان می‌دهد. در این صفحه با کلیک روی گزینه “خرید” می‌توانید نسبت به خرید سهام شبندر اقدام کنید.

  با کلیک روی گزینه “خرید” صفحه زیر برای شما نمایان می‌شود. در قسمت “تعداد” که با فلش قرمز مشخص شده است تعداد سهامی که مدنظر دارید خریداری کنید را وارد نمایید سپس در کادر “قیمت” که با فلش سبز مشخص شده است قیمت مدنظرتان جهت خرید هر برگه سهام شبندر را وارد نمایید و سپس روی گزینه “ارسال خرید” کلیک کنید تا سفارش شما ثبت شود.

  تذکر: اگر میخواهید در همان لحظه، سفارش خرید شما انجام شود بایستی قیمتی را وارد نمایید که ابتدای سطر لیست فروشندگان قرار دارد! (در مقاله ای جداگانه به نحوه خرید و فروش سهام در بورس بصورت مفصل پرداخته شده است)

  برای فروش سهام باید روی گزینه “فروش” کلیک کنید تا صفحه زیر برای شما نشان داده شود.

  دقیقا مشابه قسمت خرید سهام، تعداد سهام و قیمت مدنظرتان برای فروش را وارد نمایید و روی گزینه “ارسال فروش” کلیک کنید تا سفارش فروش شما ثبت شود.

  تذکر: اگر میخواهید در همان لحظه، سفارش فروش شما انجام شود بایستی قیمتی را وارد نمایید که ابتدای سطر لیست خریداران قرار دارد! در این مثال نماد شبندر صف خرید بود بنابراین شما کافی بود قیمت 44850 ریال را وارد می‌کردید تا سهام شما در همان لحظه به فروش برسد. (در مقاله ای جداگانه صف خرید و صف فروش توضیح داده شده است)

  با کلیک روی آیکون الماس در بالای صفحه، مطابق شکل زیر، خلاصه حساب تان برای شما نشان داده می‌شود، اینکه دارایی کل شما (دارایی کل = ارزش کل سهام شما + پول نقدی که در حساب کارگزاری مفید دارید) و ارزش کل سهام‌های شما چقدر است و چه مقدار پول در حساب کارگزاری مفید شما وجود دارد (گزینه “قدرت خرید”) که با آن می‌توانید سهام خرید و فروش کنید.

  اگر قصد یادگیری 0 تا 100 مبحث آموزش مقدماتی بورس را دارید به شما توصیه می‌کنیم مقالات آموزشی زیر را به ترتیب مطالعه بفرمایید، به مرور مقالات جدیدتر پیرامون آموزش مقدماتی بورس در سایت درج خواهد شد حتما پیگیر پارس‌سهام باشید.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  In order to pass the CAPTCHA please enable JavaScript

  به خانواده پارس‌سهام محلق شوید تا همیشه در کنار ما باشید
  با یک کلیک و در کمتر از 10 ثانیه! رایگان عضو خبرنامه ما شوید تا جدیدترین و تخصصی‌ترین آموزش‌های بورس را جمعه هر هفته در ایمیل‌تان دریافت کنید.
  در هر زمان قادر به لغو عضویت هستید.

  تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارس‌سهام می باشد و بازنشر مطالب فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع (parssaham.com) بلامانع است.

  صد‌ها هزار بازی ایرانی و خارجی دیتادار یا بدون دیتا را با ترافیک نیم‌بها دانلود کنید و به سادگی خرید درون‌ برنامه‌ای انجام دهید. بدون نیاز به اشتراک و کاملا رایگان فیلم و سریال ببینید. بازار مجهز به سپر امنیت است که برنامه‌ها را توسط آنتی ویروس‌ها بررسی کرده و به محض شناسایی برنامه‌ی مخرب، به کاربر اعلام می‌کند که آن برنامه را از دستگاه خود پاک کند.

  برو.

  What To Wear To Acl Surgery,
  Brand New – 137 Tab,
  Mayhill, Nm To Cloudcroft Nm,
  Student Loans Company Scotland,
  Poets Of The Fall Cradled In Love Meaning,
  Arlington Memorial Hospital Phone Number,
  Tightrope Zayn Genre,
  Change Horses In Midstream Sentence,

  چت آنلاین کارگزاری مفید 2021

  مفیدانلاین
  مفیدانلاین

  خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
  خرید شامپو تریاک


  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.