مرورگر بلاک چین

مرورگر بلاک چین
مرورگر بلاک چین

”فکت کوینز” حاصل تلاش یک تیم متخصص وعلاقمند درزمینه بلاک چین وارزهای دیجیتال است که سعی می کند مقالات آموزش های مرتبط را با کیفیت بالا به علم اندوزان ارائه نماید وب سایت www.factcoins.com

یکی از مزایای استفاده از فناوری بلاکچین شفافیت ارائه شده در آن است. تراکنش ها ، بلاک ها و آدرس ها به طور عمومی قابل کنترل هستند. برای مشاهده آدرس ها، بلاک ها و در کل اطلاعات تراکنش ها از ابزار block explorer استفاده می‌شود.

یک مرورگر بلاک ، مانند مرورگر وب که به شما امکان دسترسی به اطلاعات موجود در اینترنت را می دهد، قابلیت مشاهده تاریخچه تراکنشهای یک آدرس داده شده ، مجموعه تراکنشها در یک بلاک و همچنین وضعیت تراکنش ها را فراهم می کند.

جستجوگر بلاک چه اطلاعاتی در اختیار ما قرار می دهد :

جستجوگر های بلاک زیادی وجود دارند برخی از آنها را در ادامه معرفی می کنیم.مرورگر بلاک چین

معروفترین مرورگر است که قابلیت جستجو بر اساس تراکنش ، آدرس و یا بلاک را دارد.

با استفاده از Blockchain.info ، می توانید در بلاکچین Bitcoin به بیش از 20 زبان و بیش از 20 ارز مختلف به جستجو بپردازید.

این مرورگر قابلیت جستجو بر اساس تراکنش،آدرس، بلاک و Ens را دارد.

مرورگر BlockCypher :

این مرورگر دارای محبوبترین واسط کاربری است و دارای امکاناتی نظیر پیش بینی تأیید بلاک ، پیشنهادهای مربوط به هزینه های تراکنش و اعلان آدرس عمومی برای کیف پول های سرد بیت کوین است. علاوه بر پشتیبانی از بیت کوین ، از Litecoin ، Dash و DogeCoin نیز پشتیبانی می کند .

این کاوشگر اطلاعات زیادی در مورد سختی شبکه بلاک چین بیتکوین، تعداد نودها، هزینه های تراکنش ، ظرفیت استخرها و … را در اختیار ما قرار می دهد.

 • تحلیل تکنیکال سهم شرکت توسعه شهري توس گستر (و
 • برای مشاهده مطالب پیشرفته تر در مورد مرورگرهای بلاک به بخش پیشرفته مراجعه کنید.

  منبع: factcoins.com

  ”فکت کوینز” حاصل تلاش یک تیم…

  ”فکت کوینز” حاصل تلاش یک تیم متخصص وعلاقمند درزمینه بلاک چین وارزهای دیجیتال است که سعی می کند مقالات آموزش های مرتبط را با کیفیت بالا به علم اندوزان ارائه نماید وب سایت www.factcoins.com

  ”فکت کوینز” حاصل تلاش یک تیم متخصص وعلاقمند درزمینه بلاک چین وارزهای دیجیتال است که سعی می کند مقالات آموزش های مرتبط را با کیفیت بالا به علم اندوزان ارائه نماید وب سایت www.factcoins.com


  مطلبی دیگر از این انتشارات


  مطلبی دیگر از این انتشارات


  مطلبی دیگر از این انتشارات

  بورس، سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار

  مشاهده سایر اصطلاحات واژه‌نامه بورسینس

  مرورگر بلاک چین

  جستجوگر بلاکچین (به انگلیسی Blockchain explorer) یک سایت یا اپلیکیشن برای مرور و جستجو در بلاکچین است.

  جستجوگر یا اکسپلورر بلاکچین برای مشاهده جزییات بلاک‌ها، تراکنش‌ها، آدرس‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  تمام کاربران بیت‌کوین و آلت‌کوین برای پیگیری تراکنش‌های خود به‌شدت متکی به مرورگرهای بلاکچین هستند.

  اما تعداد بسیار کمی از کاربران واقعا از پتانسیل کامل این مرورگرها آگاهند. این مرورگرها اطلاعاتی بسیار ارزشمندتر از صرفا پیگیری تراکنش‌ها ارائه می‌دهند.

  نکته: اصطلاحات «جستجوگر بلاک یا Block explorer» و «جستجوگر بلاکچین یا Blockchain explorer» هردو به یک مفهوم اشاره دارند.

  جستجوگر بلاکچین که با نام ”مرورگر بلاکچین” نیز شناخته شده، به شما اجازه می‌دهد در بلاکچین ارز یا پلتفرمی که در حال استفاده از آن هستید جستجو کنید.

 • کدام یک از نمادهای زیر در گروه متفاوتی قراردا
 • مثلا در یک اکسپلورر مربوط به پلتفرم اتریوم، می‌توانید تراکنش‌های توکن USDT روی بلاکچین اتریوم را بررسی کنید.

  اما لازم به ذکر است که نمی‌توانید از یک مرورگر بلاکچین برای بلاکچینی استفاده کنید که با آن مطابقت ندارد.

  به‌عنوان مثال، شما نمی‌توانید تراکنش‌های لایت‌کوین را با یک مرورگر بلاکچین بیت‌کوین پیگیری و ردیابی کنید.

  برای این کار شما به یک مرورگر بلاکچین لایت‌کوین احتیاج دارید، مانند https://live.blockcypher.com/ltc

  برای توضیح مرورگر بلاکچین از مرورگرهای بلاکچین بیت‌کوین صحبت خواهیم کرد، اما هر بلاکچینی رابط و عملکردی مشابه با مرورگر مخصوص به خود دارد.

  فید بلاک: در مرورگرهای بلاکچین در بخش Latest blocks می‌توانید بلاک‌هایی که اخیرا روی بلاکچین بیت‌کوین استخراج شده‌اند را جستجو کنید. معمولا، تمام مرورگرهای بلاکچین فید زنده تمام بلاک‌های خود را ارائه می‌دهند، از جمله تازه‌ترین بلاک‌هایی که به بلاکچین اضافه شده‌اند.

  فید تراکنش: در مرورگرهای بلاکچین می‌توانید هر تراکنشی را در هر بلاکی که به‌تازگی استخراج شده و به بلاکچین بیت‌کوین متصل شده باشد جستجو کنید.

  تاریخچه تراکنش یک آدرس مشخص: با استفاده از یک مرورگر بلاکچین بیت‌کوین، می‌توانید تاریخچه هر آدرس عمومی بیت‌کوین و همچنین تعداد تراکنش‌های دریافتی، موجودی، و غیره آن را بررسی کنید.

  آدرس‌های ورودی و خروجی: با استفاده از یک مرورگر بلاکچین بیت‌کوین، می‌توانید آدرس‌‌های ورودی و خروجی یک تراکنش بیت‌کوین را مشاهده کنید.

  بزرگترین تراکنش روز: برخی از مرورگرهای بلاکچین (مانند blockchain.info) داده‌های بزرگترین تراکنش‌های بیت‌کوین در طول روز را نگه می‌دارند.

  وضعیت استخر حافظه (mempool): از طریق یک مرورگر بلاکچین، می‌توانید وضعیت استخر حافظه را مشاهده کنید، جایی که تعداد کل تراکنش‌های تائیدنشده به ‌همراه جزئیات تراکنش ثبت می‌شوند.

  تراکنش‌های دوباره‌خرج‌شده (double spend): برخی مرورگرهای پیشرفته بلاکچین تعداد تراکنش‌های دوباره‌خرج‌شده بیت‌کوینی که در 10 دقیقه گذشته انجام شده است را ثبت می‌کنند.

  بلاک‌های یتیم (orphaned blocks): می‌توانید تعداد بلاک‌هایی که یتیم شده و به بلاکچین بیت‌کوین متصل نشدند را چک کنید.

  بلاک‌های استخراج‌شده: می‌توانید بررسی کنید که کدام استخر استخراجی توانسته بلاک‌ را پیدا کند. به‌عنوان مثال، می‌توانید مشاهده کنید که فلان بلاک توسط استخر استخراج ViaBTC پیدا شده است.

  نخستین بلاک (genesis block) را ببینید: یک مرورگر بلاکچین می‌تواند به شما نخستین بلاک بلاکچین یا همان جِنِسس بلاک را نشان بدهد. در مرورگر بلاکچین بیت‌کوین می‌توانید نخستین بلاک بلاکچین بیت‌کوین را ببینید که توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 استخراج شد.

  در حال حاضر، چندین مرورگر بلاکچین بیت‌کوین در بازار موجود هستند. یک جستجوی ساده گوگل می‌تواند بسیاری از آن‌ها را به شما معرفی کند.

  برای ذکر مثال، از blockchain.com استفاده می‌کنیم، یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای موجود بلاکچین بیت‌کوین.

  این آدرس عمومی بیت‌کوین را بررسی می‌کنیم:

  12rQa8VkxiqnAUXkouJZ5UqGeNhVaxVB4c

  به blockchain.com بروید و در نوار جستجو این عبارت را تایپ کنید:

  12rQa8VkxiqnAUXkouJZ5UqGeNhVaxVB4c

  موجودی کل (Final Balance) و بیت‌کوین دریافت‌شده روی این آدرس عمومی را در تصویر زیر مشاهده کنید.

  با جستجوی شناسه تراکنش برای این آدرس عمومی، می‌توانید میزان ورودی و خروجی این تراکنش، هزینه‌های پرداخت‌شده برای آن، و تعداد تائیدها را پیدا کنید.

  همانطور که ذکر شد، دلایل بسیاری برای استفاده از یک مرورگر بلاکچین وجود دارند. یک مرورگر بلاکچین درواقع یک منبع ارزشمند و یکی از بهترین روش‌ها برای جستجوی یک بلاکچین است.

  برای یافتن سایت مرورگر بلاکچین یک ارز، کافیست بطور مثال عبارت Ripple explorer را در گوگل جستجو کنید (به جای Ripple نام ارز موردنظرتان را بنویسید).مرورگر بلاک چین

  مرورگرهای منبع‌بازی مانند این‌ها باعث ایجاد شفافیت و تغییرناپذیری رمزارزها می‌شوند. دسترسی عمومی به دفتر کل بلاکچین به ایجاد سیستمی غیرمتمرکز کمک می‌کند.

  این زیبایی فناوری بلاکچین است.

  قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

  ما در بورسینس به شما کمک می‌کنیم:

  • منابع درآمد دیگری برای خودتان بسازید
  • کسب‌وکارتان را رشد دهید
  • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
  • از سرمایه‌تان برای کسب سود استفاده کنید
  • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

  درباره بورسینس بیشتر بدانید

  ایمیل‌تان را وارد کنید تا جدیدترین مطالب به ایمیل‌تان ارسال شود:

  بعد از ثبت ایمیل لینک تایید برایتان ارسال می‌شود، لطفا روی آن کلیک کنید

  سلب مسئولیت: در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری (اوراق بهادار، بازار آتی، طلا و ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی و…) ارزش دارایی‌ها ممکن است به سرعت تغییر کند و ریسک از دست رفتن سرمایه وجود دارد. محتوای موجود در سایت بورسینس صرفا جهت اطلاع‌رسانی است و نظرات شخصی نویسنده را منعکس می‌کند. بورسینس هیچ منفعت یا مسئولیتی در قبال سود و زیان کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و محتوای سایت بر عهده کاربران است.

  Copyright © Bourseiness 2013-2021

  کپی‌برداری از مطالب این سایت به هرشکل، غیرمجاز و غیرقانونی است.

  یکی از بررسی‌هایی که متخصصین و تحلیلگران با تجربه بازار در تحلیل‌ها و تصمیم‌گیری‌های خود استفاده می‌کنند، رهگیری عملکرد کسانی است که بخش زیادی از دارایی بازار را در اختیار دارند. به این افراد اصطلاحا نهنگ یا Whale گفته می‌شود. رفتار و نوع معاملات این افراد تأثیر زیادی بر عملکرد و تغییرات قیمتی بازار خواهد داشت. از این رو پیگیری رفتار، نوع و میزان خرید و فروش و پیگیری فعالیت کیف پول نهنگ‌ها پر اهمیت و مهم است. در حال حاضر ابزارهایی برای این کار در نظر گرفته شده است. این ابزارها با بررسی اطلاعات مربوط به فعالیت نهنگ‌ها، کار را برای کسانی که از این اطلاعات استفاده می‌کنند، راحت‌تر کرده است.

  در این صفحه ابزاری به نام نهنگ یاب یا Whale alert قرار داده شده است. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که پیگیری رفتار و تراکنش نهنگ‌های بازار را در تغییرات قیمتی رمزارزها مهم و کاربردی می‌دانید، می‌توانید از این ابزار که به تازگی به دیگر امکانات موجود در سایت رمزارز نیوز اضافه شده است، استفاده نمایید.

  با استفاده از این ابزار می‌توانید تمامی تراکنش‌های لحظه‌ای که در رمزارزهای مختلف رخ می‌دهند را مشاهده نمایید. هر خط در تصویر، نماینده یک تراکنش است؛ هر چه ضخامت یک خط بیشتر باشد نمایانگر مقدار و حجم بیشتر آن تراکنش است. همچنین با استفاده از این ابزار می‌توانید مسیر تراکنش‌ها میان صرافی‌ها و کیف پول‌های مختلف را رهگیری و ردیابی نمایید. افراد مجرب و متخصص این حوزه، با توجه به اینکه تراکنش‌های نهنگ‌ها از صرافی به کیف پول یا از کیف پول به صرافی بوده است، می‌توانند آینده قیمتی یک رمزارز و تغییرات آن را تا حدودی پیش بینی ‌نمایند. زمانی که مقادیر زیادی رمزارز از صرافی به کیف پول منتقل می‌شود، با هدف نگهداری رمزارزهای خریداری شده در کیف پول، برای مدت معین تلقی شده و به نوعی سیگنال خرید به شمار می‌رود. همچنین زمانی که مقادیر زیاد رمزارز از کیف پول به صرافی منتقل می‌شود به نوعی سیگنال فروش خواهد بود؛ چرا که این نقل و انتقالات به صرافی، برای فروش رمزارزها صورت گرفته است. با توجه به مبالغ و حجم سنگین سفارشات نهنگ‌ها، جهت انتقال این سفارشات می‌تواند بر روند تغییرات قیمتی بازار آن رمزارز تأثیر گذار باشد.مرورگر بلاک چین

  با استفاده از ابزار اکسپلورر بیت کوین و بلاکچین ارائه شده در این صفحه می‌توانید تمامی اطلاعات و جزئیات مربوط به تراکنش‌های خود را بررسی کنید و به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.  با توجه به ماهیت اصلی رمزارزها و به دلیل استفاده از تکنولوژی بلاکچین، امکان رهگیری تمام تراکنش‌های صورت گرفته در بلاکچین و همچنین بررسی تمامی جزئیات آن از جمله تاریخ، مقدار، تعداد کانفرم، ساعت و زمان دقیق تراکنش، شماره بلاک و … با استفاده از اکسپلوررهای بیت کوین و بلاکچین امکان‌پذیر است.

  بسیاری از افراد به خصوص افرادی که به تازگی به این حوزه وارد شده‌اند، با توجه به ماهیت غیرمتمرکز رمزارزها، بر این باورند که امکان پیگیری تراکنش‌های رمزارزی به هیچ وجه وجود نخواهد داشت، این درحالیست که دقیقا به همین دلیل و همچنین استفاده از تکنولوژی بلاکچین، میزان شفافیت در این حوزه بسیار زیاد است و تمامی اتفاقات و تراکنش‌هایی که بر بستر بلاکچین صورت گرفته‌اند، قابل پیگیری و غیر قابل تغییر هستند.

  حال ممکن است که برایتان سوال شود که چگونه می‌توان تراکنش‌های بیت کوین، اتریوم یا سایر رمزارزها را پیگیری نمود؟ این کار به راحتی و بدون نیاز به هیچ امکانات یا اطلاعات و دسترسی‌های پیچیده‌ای قابل انجام است. حتی کسانی که تراکنشی به ثبت نرسانده‌ و رمزارزی را منتقل نکرده‌اند نیز می‌توانند با استفاده از وبسایت‌های ارائه دهنده خدمات رهگیری تراکنش‌ها به بررسی جزئیات مربوط به کیف پول‌ها یا تراکنش‌ها بپردازند.

  اکسپلوررهای متعددی همچون blockchain ، blockchair ، blockcypher، Etherscan و … وجود دارند که کاربران برای پیگیری و رهگیری تراکنش‌های خود از آنها استفاده می‌کنند. نکته‌ای که وجود دارد این است که تمامی این منابع به جز سایت blockchair اطلاعات ارائه‌شده به کاربران را به زبان اصلی در اختیار می‌گذارند. به همین دلیل ممکن است استفاده از اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها و پیگیری جزئیات مربوط به آنها در این سایت‌ها برای برخی از کاربران ایرانی مشکل باشد. از این رو برآن شدیم تا با اضافه کردن امکان اکسپلورر بلاکچین به سایر ابزارها و امکانات کاربردی وبسایت رمزارز نیوز، با امکان پشتیبانی از زبان فارسی قدمی برای راحتی کاربران ایرانی برداریم. شما می‌توانید با استفاده از این اکسپلورر به اطلاعات مفیدی در مورد تراکنش‌های خود دست یابید. اطلاعاتی همچون آدرس تراکنش، تاریخ و ساعت تراکنش، میزان مبلغ دریافتی، هزینه تراکنش، آدرس فرستنده، آدرس گیرنده و غیره از طریق این ابزار قابل مشاهده است.

  اکسپلورر بلاکچین و بیت کوین ابزاری است که برای بررسی و مشاهده تمامی تراکنش‌های انجام‌شده در بلاکچین و دیگر جزئیات مربوط به تراکنش‌ها از آن استفاده می‌شود. به عبارت دیگر افراد می‌توانند برای بررسی وضعیت تراکنش‌های خود از این ابزار استفاده کنند. در سفارشات خرید و فروش رمزارزی آدرس تراکنش و آدرس کیف پول مبدا و مقصد اهمیت دارند. هنگام خرید، شخص خریدار باید مقدارمورد نظر خود و آدرس کیف پول رمزارزی خود را در اختیار وبسایت ارائه دهنده خدمات صرافی قرار دهد و سپس نتیجه تراکنش خود را از طریق آدرس تراکنشی که در اختیار او قرار گرفته است پیگیری و رهگیری نماید. همچنین هنگام ثبت سفارش فروش نیاز است تا مقدار مورد نظر خود را به آدرس کیف پول خریدار منتقل کرده و آدرس یا هش تراکنش انجام شده را در قسمت مربوطه قرار دهد. از این طریق شخص خریدار متوجه موفقیت یا عدم موفقیت وضعیت تراکنش انجام شده خواهد شد.

 • امور سهام صبا تامین
 • بنابراین با توجه به تمامی مواردی که ذکر شد و با توجه به نوع کاربرد اکسپلورر بیت کوین و بلاکچین، وبسایت‌های ارائه دهنده این خدمات، ابزارهایی بسیار کاربردی و مهم تلقی می‌شوند.

  افراد فعال در حوزه بلاکچین و رمزارزها بر اساس نوع نیاز خود می‌توانند از اکسپلوررها استفاده‌های متنوع و متعددی داشته باشند. به عنوان مثال تریدرها و معامله گران فعال در این حوزه که مدام در حال خرید و فروش و مبادله در این زمینه هستند، برای بررسی وضعیت تراکنش‌ها و سفارشات خود به استفاده از اکسپلوررهای بیت کوین و بلاکچین نیازمندند. بعد از انجام هر تراکنش، آدرس تراکنش یا هش مربوط به آن تراکنش ایجاد می‌شود که علاوه بر طرفین معامله، دیگر کاربرانی که علاقه مند به کسب اطلاعات در این زمینه هستند نیز می‌توانند با استفاده از آن به بررسی جزئیات آن تراکنش بپردازند.

  دسته دیگری از کاربران که معمولا به اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها از طریق اکسپلوررها دست پیدا می‌کنند، ماینرها یا تأیید کنندگان تراکنش‌ها هستند. ماینرها برای تایید فعالیت‌های مهم از اکسپلوررها استفاده می‌کنند، چراکه تأیید هر تراکنش به معنی دریافت پاداش بلاک خواهد بود.

  همچنین علاقه مندان به رمزارزها و بلاکچین نیز می‌توانند از اکسپلوررهای بیت کوین برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود استفاده کنند. این افراد می‌توانند فعالیت‌های بازار، همچون مقدار تراکنش انجام شده، کارمزد تراکنش‌ها و یا دیگر اطلاعات مورد نظر خود از این ابزارها استفاده نمایند. بنابراین افراد مختلف بسته به نوع فعالیت، هدف و اطلاعاتی که از بررسی تراکنش‌ها نیاز دارند می‌توانند به استفاده از اکسپلورر بلاکچین بپردازند.

  همانگونه که اشاره شد تیم رمزارز نیوز با ارائه ابزار اکسپلورر به زبان فارسی سعی داشته است تا اطلاعات مورد نیاز کاربران در مورد تراکنش‌ها را به آسانی در اختیار آنها قرار دهد. در حال حاضر شما می‌توانید با در دست داشتن آدرس تراکنش (هش تراکنش یا TX ID) به بررسی وضعیت یک تراکنش و یا وضعیت فعالیت‌های یک کیف پول رمزارزی بپردازید. بنابراین اگر علاقه مند به استفاده از این ابزار هستید، تنها چیزی که لازم دارید، در دست داشتن یک آدرس تراکنش و یا آدرس کیف پول است. در حال حاضر اکسپلورر موجود در سایت رمزارزنیوز از آدرس‌های تراکنش مربوط به رمزارزهای بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می‌کند و می‌توانید با قرار دادن آدرس‌های تراکنش مربوط به این رمزارزها اطلاعات مورد نظر خود را به زبان فارسی به دست آورید.

  در حال حاضر با قرار دادن آدرس تراکنش در اکسپلورر رمزارز نیوز می‌توانید به اطلاعاتی همچون هش تراکنش، تعداد کانفرم، زمان دقیق تایید تراکنش، آدرس کیف پول مبدأ، آدرس کیف پول مقصد، مقدار موجودی، کارمزد پرداخت شده و دیگر اطلاعات مفید مشابه دیگر دسترسی داشته باشید.

  مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer چیست؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که آیا بستری مانند گوگل Google اما برای بلاکچین Blockchain وجود دارد؟ جالب است بدانید که شما می توانید بلاک های بلاکچین، بلاک های خاص و تراکنش ها را جستجو کنید. خوب، ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم چنین بستری وجود دارد و هدف آن تبدیل شدن به بستری برای جستجوی بلاک های بلاکچین می باشد.

  فناوری بلاکچین به طور گسترده ای به عنوان فناوری دفتر توزیع شده شناخته می شود و در قالب یک شبکه همتا به همتا کار می کند. رایج ترین جنبه های استفاده از بلاکچین مدیریت دارایی های دیجیتال و انجام معاملات است. مرورگر بلاکچین Blockchain explorer یکی از ابزارهای تخصصی برای مشاهده و مدیریت دارایی های دیجیتال است. در این مقاله می خواهیم در ابتدا به معرفی مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer و انواع آن بپردازیم.

  پس از آن بلاکچیر Blockchair که ابزاری خارق العاده برای علاقه مندان به بلاکچین و ارزهای دیجیتال می باشد را بررسی خواهیم نمود. اگر بخواهیم به معرفی بلاکچیر بپردازیم، می توان گفت یک موتور جستجوی خصوصی است که به کاربرانش امکان جستجوی تراکنش ها، آدرس ها، بلاک ها و داده ها را می دهد. بلاکچیر Blockchair بدون شک خدماتی نوآورانه ارائه می دهد که مورد توجه عموم می باشد. با خواندن این مقاله شما می توانید اطلاعات لازم را در ارتباط با آن پیدا کنید.

  فهرست مطالب

  مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer در اصل یک موتور جستجو برای بلاکچین است. در دنیای ارزهای رمزنگاری شده، ابزاری در اختیار کاربران قرار می گیرد که می تواند اطلاعات مختلف مرتبط با تراکنش ها در بلاکچین و کیف پول خاص را بدست آورند. جزئیاتی که در اختیار کاربران قرار می گیرد می تواند شامل مبالغ مربوط به تراکنش ها، وضعیت تراکنش های مختلف، منابع و مقصد وجوه باشد.مرورگر بلاک چین

  یک مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer به کاربران کمک می کند تا تمام تراکنش های موجود در بلاکچین عمومی را به راحتی مشاهده کنند. در بسیاری از موارد مرورگر بلاکچین می تواند در جستجو و کاوش اطلاعات مربوط به بلاک هایی که اخیرا استخراج شده اند یا تراکنش های اخیر در بلاکچین کمک کند.

  اگر بخواهیم به صورت دیگر به تعریف مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer بپردازیم، می توان گفت نوعی نرم افزار است که با استفاده از API و نود بلاکچین داده های مختلفی را از بلاکچین ترسیم می کند و سپس از یک پایگاه داده برای ترتیب داده های جستجو شده و ارائه داده ها به کاربر استفاده می کند.

  با توجه به اینکه مرورگرهای بلاکچین به عنوان جستجوگرهای بلاکچین شناخته می شوند، می توان موارد زیر را به عنوان دلایل استفاده از آنها در نظر گرفت.

  در ادامه مطالب شما می توانید با انواع مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer آشنا شوید.

  در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به معرفی انواع مرورگر بلاکچین بپردازیم. شما می توانید با خواندن این قسمت اطلاعاتی را در ارتباط با هریک پیدا کنید.

  برای استفاده از این مرورگر می توانید با استفاده از آدرس www.blockchain.com وارد سایت شوید و گزینه Explorer را انتخاب نمایید. همانند شکل می توانید در قسمت مشخص شده بر اساس تراکنش، آدرس و یا بلاک به جستجو بپردازید. این مرورگر یکی از مشهورترین مرورگرهای بیت کوین است. با استفاده از مرورگر Blockchain.com می توایند به جستجوی بلاک، تراکنش ها و یا آدرس خود بپردازید. شما می توانید با استاده از این وب سایت اطلاعات 24 ساعته در ارتباط با فعالیت های بیت کوین دریافت کنید.

 • انتقال سهام عدالت به پرتفوی کارگزاری مفید
 • مرورگری که نام بردیم دارای رابط کاربری محبوبی می باشد. از جمله امکانات این مرورگر می توان به اعلان آدرس عمومی برای کیف پول های سرد بیت کوین و پیش بینی تایید بلاک اشاره کرد. این مرورگر از رمزارزهایی همچون بیت کوین، دش، لایت کوین و دوج کوین پشتیبانی می کند. شما می توانید با استفاده از آدرس www.blocksypher.com وارد سایت شوید و بر روی گزینه Block Explorer در قسمت بالای صفحه کلیک کنید. پس از مشاهده صفحه ای که نشان دادیم، به جستجو بپردازید.

  برای استفاده از این مرورگر به وسیله آدرس www.blockchain.coinmarketcap.com وارد سایت شوید. در قسمت مشخص شده می توانید به جستجو بر اساس تراکنش، بلاک، آدرس و Ens بپردازید.

  مرورگر بلاکچین بیت کوین دات کام از یک رابط کاربری مناسب برخوردار می باشد. با استفاده از این مرورگر شما قادر خواهید بود تا به بررسی تراکنش های بیت کوین و بیت کوین کش بپردازید. برای استفاده از این مرورگر از طریق آدرس explorer.bitcoin.com وارد سایت شوید و آدرس، تراکنش و هش بلاک را در قسمت نشان داده شده جستجو کنید. لازم به ذکر است که می توانید از بالای صفحه رمزارز خود را انتخاب نمایید.

  از دیگر مرورگرهای بلاکچین می باشد که به تازگی راه اندازی شده است. با استفاده از این مرورگر می توان 20 بلاکچین را جستجو کرد. این مرورگر ابزاری برای جستجوی تراکنش ها و آدرس ها می باشد. با استفاده از آدرس www.tokenview.com وارد سایت شوید و به جستجوی آدرس، تراکنش ها و بلاک بپردازید.

  در حال حاضر مرورگرهای بلاکچین اتریوم بسیار محدود می باشند. اما می توان به اتر اسکن به عنوان یکی از محبوب ترین مرورگرهای اتریوم اشاره کرد. از سایت اتراسکن می توان برای جستجوی آدرس قرارداد هوشمند، بررسی GAS و … استفاده کرد. برای استفاده از این سایت با استفاده از آدرس www.etherscan.io وارد سایت شده و همانند شکل در قسمت مشخص شده می توانید به جستجو بپردازید. به علاوه می توانید با استفاده از لینکی که در اختیار شما قرار می دهیم با این سایت و نحوه استفاده از آن به طور کامل آشنا شوید.

  مرورگر بلاکچیر همانند دیگر مرورگرها قادر به جستجوی تراکنش ها، بلاک ها و داده های آن می باشد. یکی از ویژگی های مثبتی که این مرورگر نسبت به سایر رقبا دارد این است که امکان جستجوی کلمات و عبارات نوشته شده بر روی بلاکچین موجود می باشد. برای استفاده از این مرورگر وارد سایت www.blockchair.com شده و در قسمت مشخص شده در عکس می توانید به جستجو بپردازید. در ادامه مطالب به توضیحات بیشتری در ارتباط با این مرورگر خواهیم پرداخت.

  همانطور که در مقدمه این مقاله گفته شد بلاکچیر Blockchair یک موتور جستجوگر برای تجزیه و تحلیل بلاکچین رمزارزها می باشد. یا به عبارت دیگر می توان گفت این موتور جستجوگر متشکل از کاوشگران بلاکچین می باشد. با استفاده از این موتور جستجو بلاکچین شما قادر خواهید بود بلاک ها، تراکنش ها و محتوای آنها را بر اساس معیارهای مختلف مرتب کنید. همچنین می توانید جستجوی کامل را در بلاکچین ها انجام دهید.

  اگر بخواهیم به گونه ای دیگر به تعریف بلاکچیر Blockchair بپردازیم، می توان آن را به عنوان یک موتور جستجو و تجزیه و تحلیل بلاکچین برای بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل، استلار، کاردانو، بیت کوین کش، دش، تزوس، مونرو، دوج کوین، زی کش، ایاس، بیت کوین ساتوشی ویژن و … معرفی کرد. همچنین می توان گفت این موتوری است که از کاوشگران بلاکچین پشتیبانی می کند.

  هدف تیم ارائه دهنده بلاکچیر تبدیل شدن به یک موتور جستجوگر همانند گوگل برای بلاکچین هاست. اولویت بعدی آنها ایجاد توانایی جستجو در سایر پروژه های غیرمتمرکز دیگر مانند IPFS و SWARM است.

  از سال 2016، تیم بلاکچیر Blockchair سخت تلاش کرده است تا خدمات با کیفیت بالا را ارائه دهد. بلاکچیر Blockchair تیم متنوعی از کشورهای مختلف دارد. Nikita Zhavoronkov، مهندس ارشد و توسعه دهنده بیت کوین اکسپلورر، در مسکو مستقر است و در حال حاضر رهبر این شرکت است. نیکیتا به همراه Yedige Davletgaliyev توسعه دهنده اتریوم اکسپلورر از قزاقستان، این شرکت را اداره می کند و توسط توسعه دهندگان دیگر به آنها کمک می شود.

   با توجه به مطالبی که در بخش معرفی مرورگر بلاکچیر یا Blockchair.com گفته شد، شما می توانید با استفاده از این موتور جستجوی بلاکچین، تراکنش ها، داده ها، اطلاعات حاصل از تراکنش را جستجو نمایید. در این قسمت از مقاله شما می توانید با انواع خدمات ارائه شده توسط مرورگر بلاکچیر Blockchair Explorer آشنا شوید.

  یکی از موضوعاتی که باعث شده تا این مرورگر بلاکچین مورد توجه قرار گیرد، امنیت و حریم خصوصی آن می باشد. در این مرورگر اطلاعات کاربران جمع اوری نمی شود و یا اینکه در دسترس هیچ شخص ثالثی قرار نمی گیرد.

  در این مرورگر یعنی مرورگر بلاکچیر تمامی اقدامات لازم برای جلوگیری از ثبت اطلاعات شخصی افراد صورت می گیرد و هیچگونه خطری برای در دسترس قرار گرفتن اطلاعات وجود ندارد. به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که هیچگونه خطری اطلاعات افراد را تهدید نمی کند و امکان اینکه این اطلاعات مورد حمله هکرها قرار گیرد دیده نمی شود.

  با خواندن این مقاله شما می توانید با مرورگرهای بلاکچین و یا Blockchain Explorer و انواع آن آشنا شوید. به طور کلی مرورگرهای بلاکچین به عنوان یک جستجوگر برای بلاکچین شناخته می شوند. با استفاده از این مرورگرها می توانید اطلاعات مختلف در ارتباط با تراکنش ها را کسب نمایید. پس از بررسی انواع مرورگرهای بلاکچین به بررسی یکی از مرورگرها با نام بلاکچیر پرداختیم و خدماتی که توسط این مرورگر ارائه می شود را بررسی نمودیم. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی و جامعی را در ارتباط با مرورگرهای بلاکچین در اختیار شما قرار دهیم.

  از اینکه تا پایان مقاله“مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer چیست؟“همراه مابودید از شما سپاس گزاریم.

  بیشتر بخوانید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  درباره اینکه تراکنش‌های‌تان در شبکه بیت کوینقابل ردیابی بوده و ریسکی برای حریم‌خصوصی شما هستند بیشتر بیاموزید

  بلاک‌چیر اولین کاوش‌گر بلاک‌چینی است که امکان جستجو در بلاک‌چین‌های مختلف را در یک موتور جستجوی واحد فراهم کرده است هم‌اکنون‌ به‌دنبال قابل‌فهم و قابل‌دسترس کردن داده‌های بلاک‌چینی برای عموم افرادی هستیم که به بلاک‌چین و رمزارزها علاقه‌مند هستند. و در عین حال می‌خواهیم این اقدامات را با حفظ حریم‌خصوصی و امنیت کاربران خود به‌عنوان یک هدف والا در توسعه محصولاتمان انجام دهیم.

  فایل‌های TSV را وارد سرور پایگاه‌ داده خود کرده و تحقیقات خود را اجرا کنید. خروجی‌های فایلی فول نُود‌ها را برای تسریع همگام‌سازی نُود‌های‌تان دریافت کنید

  داده‌های بلاک‌چین‌ها را مصورسازی و ترند‌ها را میان بلاک‌چین‌ها مقایسه کنید

  عملکرد رمز دارایی‌هایِ سبد دارایی خود را به‌صورت کاملا ناشناس دنبال کنیدمرورگر بلاک چین

  رسید PDF را برای مقاصد شخصی یا طرف مقابل دریافت کنید

  درباره دسترسی‌پذیری نُود، موقعیت‌ها، اجماع و غیره بیاموزید

  بلاک‌چین شگفت‌انگیز، محصولات و خدمات رمزارزی را پیدا و مقایسه کنید

  آخرین اخبار را از 60 منبع خبری بزرگ و به 11 زبان زنده دنیا دنبال کنید

  به سازمان‌های غیرانتفاعی و پروژه‌های متن‌باز اهدای مالی کنید. به پذیرش رمزارزها و کاهش پرداخت‌های مالیاتی یاری برسانید

  رمزارزها را براساس اندازه، کارمزد، سرعت (تراکنش بر ثانیه) و غیره مقایسه کنید

 • صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران
 • هارد فورک‌های پیش‌رو را پیگیری و آخرین بروز‌رسانی‌های کلاینت‌هایی مانند بیت کوین کور و گِث (Geth) را دنبال کنید

  تراکنش‌های خام BTC، ETH، BCH، LTC، BSV، DOGE و GRS را به‌صورت محرمانه منتشر کنید

  زمان نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین، بیت کوین کش، بیت کوین اِس‌وی را برای آمادگی در برابر نوسانات قیمت رصد کنید

  بلاک‌چیر جستجو در 17 بلاک‌چین را در مرورگر شما ممکن می‌کند


  رسیدهای تراکنش

  رسید PDF را برای مقاصد شخصی یا طرف مقابل دریافت کنید

  Downloads-icon


  رسیدهای تراکنش

  رسید PDF را برای مقاصد شخصی یا طرف مقابل دریافت کنید

  Downloads-icon


  رسیدهای تراکنش

  رسید PDF را برای مقاصد شخصی یا طرف مقابل دریافت کنید

  دریافت رسید PDF

  Downloads-icon  رسیدهای تراکنش
  Downloads-icon


  پایگاه خبری تحلیلی تیتربرتر

  تیتربرتر؛ از مرورگرهای بلاکچین بیت‌کوین صحبت خواهیم کرد، اما هر بلاکچینی رابط و عملکردی مشابه با مرورگر مخصوص به خود دارد.


   

  فید بلاک: در مرورگرهای بلاکچین در بخش Latest blocks می‌توانید بلاک‌هایی که اخیرا روی بلاکچین بیت‌کوین استخراج شده‌اند را جستجو کنید. معمولا، تمام مرورگرهای بلاکچین فید زنده تمام بلاک‌های خود را ارائه می‌دهند، از جمله تازه‌ترین بلاک‌هایی که به بلاکچین اضافه شده‌اند.

  فید تراکنش: در مرورگرهای بلاکچین می‌توانید هر تراکنشی را در هر بلاکی که به‌تازگی استخراج شده و به بلاکچین بیت‌کوین متصل شده باشد جستجو کنید. مرورگر بلاک چین

  تاریخچه تراکنش یک آدرس مشخص: با استفاده از یک مرورگر بلاکچین بیت‌کوین، می‌توانید تاریخچه هر آدرس عمومی بیت‌کوین و همچنین تعداد تراکنش‌های دریافتی، موجودی، و غیره آن را بررسی کنید.

  آدرس‌های ورودی و خروجی: با استفاده از یک مرورگر بلاکچین بیت‌کوین، می‌توانید آدرس‌‌های ورودی و خروجی یک تراکنش بیت‌کوین را مشاهده کنید.

  بزرگترین تراکنش روز: برخی از مرورگرهای بلاکچین (مانند blockchain.info) داده‌های بزرگترین تراکنش‌های بیت‌کوین در طول روز را نگه می‌دارند.

  وضعیت استخر حافظه (mempool): از طریق یک مرورگر بلاکچین، می‌توانید وضعیت استخر حافظه را مشاهده کنید، جایی که تعداد کل تراکنش‌های تائیدنشده به ‌همراه جزئیات تراکنش ثبت می‌شوند.

  تراکنش‌های دوباره‌خرج‌شده (double spend): برخی مرورگرهای پیشرفته بلاکچین تعداد تراکنش‌های دوباره‌خرج‌شده بیت‌کوینی که در 10 دقیقه گذشته انجام شده است را ثبت می‌کنند.

  بلاک‌های یتیم (orphaned blocks): می‌توانید تعداد بلاک‌هایی که یتیم شده و به بلاکچین بیت‌کوین متصل نشدند را چک کنید.

 • روند چیست
 • بلاک‌های استخراج‌شده: می‌توانید بررسی کنید که کدام استخر استخراجی توانسته بلاک‌ را پیدا کند. به‌عنوان مثال، می‌توانید مشاهده کنید که فلان بلاک توسط استخر استخراج ViaBTC پیدا شده است.

  نخستین بلاک (genesis block) را ببینید: یک مرورگر بلاکچین می‌تواند به شما نخستین بلاک بلاکچین یا همان جِنِسس بلاک را نشان بدهد. در مرورگر بلاکچین بیت‌کوین می‌توانید نخستین بلاک بلاکچین بیت‌کوین را ببینید که توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 استخراج شد.


  مثال بررسی آدرس عمومی بیت‌کوین

  در حال حاضر، چندین مرورگر بلاکچین بیت‌کوین در بازار موجود هستند. یک جستجوی ساده گوگل می‌تواند بسیاری از آن‌ها را به شما معرفی کند.

  موجودی کل (Final Balance) و بیت‌کوین دریافت‌شده روی این آدرس عمومی را در تصویر زیر مشاهده کنید.

  با جستجوی شناسه تراکنش برای این آدرس عمومی، می‌توانید میزان ورودی و خروجی این تراکنش، هزینه‌های پرداخت‌شده برای آن، و تعداد تائیدها را پیدا کنید.


   

  همانطور که ذکر شد، دلایل بسیاری برای استفاده از یک مرورگر بلاکچین وجود دارند. یک مرورگر بلاکچین درواقع یک منبع ارزشمند و یکی از بهترین روش‌ها برای جستجوی یک بلاکچین است.

  برای یافتن سایت مرورگر بلاکچین یک ارز، کافیست بطور مثال عبارت Ripple explorer را در گوگل جستجو کنید (به جای Ripple نام ارز موردنظرتان را بنویسید).

  مرورگرهای منبع‌بازی مانند این‌ها باعث ایجاد شفافیت و تغییرناپذیری رمزارزها می‌شوند. دسترسی عمومی به دفتر کل بلاکچین به ایجاد سیستمی غیرمتمرکز کمک می‌کند.

  برای آشنایی با نحوه‌ی کار این مرورگرها، مرورگر بلاک بیت کوین را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. رابط کاربری و توابع مرورگرهای سایر ارزهای دیجیتال نیز به شیوه‌ای مشابه عمل می‌کنند.

  مرورگر بلاک بیت کوین به شما امکان جستجو در بین بلاک‌های استخراج شده‌ی اخیر را می‌دهد. تقریباً تمامی مرورگرهای بلاک بیت کوین، امکان مشاهده‌ی بلاک‌های اضافه شده به بلاکچین بیت کوین را به صورت بلادرنگ (Real time) فراهم می‌کنند.

  با استفاده از مرورگرهای بلاک، قادر هستید تمامی تراکنش‌هایی که در بلاک‌های استخراج شده‌ قرار گرفته‌اند را مشاهده کنید.


  مطالب مرتبط:


   

  تاریخچه‌ی هر آدرس عمومی (Public Address) بیت کوین و تعداد تراکنش‌های مربوط به آن در یک مرورگر بلاک در دسترس است.

  با استفاده از یک مرورگر بلاک بیت کوین می‌توان آدرس گیرنده و آدرس برگردان تراکنش‌ها را بررسی کرد.

  برخی از مرورگرهای بلاک، اطلاعات مربوط به بزرگ‌ترین تراکنش بیت کوین در هر روز را نگه می‌دارند.

  با استفاده از مرورگرهای بلاک شما می‌توانید وضعیت mempool یعنی تراکنش‌هایی که هنوز تایید نشده‌اند را با جزئیات ببینید.

  مرورگرهای پیشرفته‌ بلاک بیت کوین، تعداد تراکنش‌های دوبار خرج شده‌ی مربوط به ۱۰ دقیقه‌ی پیش را در خود نگه می‌دارند.

  بلاک‌هایی که موفق نشده‌اند به زنجیره‌ی بلاک‌ها متصل شوند یا به اصطلاح بلاک‌های بدون سرپرست، توسط مرورگر بلاک قابل بررسی هستند.

  کدام استخر استخراج یک بلاک مشخص را پیدا کرده است؟ در شکل زیر می‌بینیم که بلاک مورد نظر توسط استخر استخراج ViaBTC به ثبت رسیده است.

  یک اکسپلورر و یا مرورگر بلاک به شما امکان رویت اولین بلاک در یک بلاک چین و یا جنسیس بلاک را می‌دهد. به عنوان مثال شما می‌توانید بلاک جنسیس بیت کوین را که سال ۲۰۰۹ توسط ساتوشی ناکاموتو استخراج شد را از مرورگر بلاک ببینید.

  مرورگرهای بلاک چین بیت کوین متعددی وجود دارند که شما می‌توانید با یک سرچ ساده در گوگل آن‌ها را بیابید. در این مثال ما از مرورگر  blockchain.info استفاده کرده‌ایم.

  همان‌طور که مشاهده می‌کنید وضعیت نقدینگی کلی این آدرس و تعداد بیت کوین‌های دریافتی آن مشخص شده است:

  با جستجوی شناسه‌ی تراکنش‌ (Transaction ID) مربوط به یک آدرس عمومی، می‌توان مقدار ورودی و خروجی‌ها، میزان کارمزد و تعداد تاییدیه‌های مربوط به هر تراکنش را رصد کرد.

  همان‌طور که مشاهده کردید دلایل زیادی برای استفاده از یک مرورگر بلاک چین وجود دارد. آنها منابع ارزشمندی برای جستجو در یک بلاک چین هستند. وجود این مرورگرهای منبع باز، دنیای ارزهای دیجیتال را شفاف (Transparent) و تغییرناپذیر (immutable) کرده است. دسترسی همگانی به دفتر کل بلاک چین، یک سیستم تحسین‌برانگیز غیرمتمرکز ایجاد می‌کند و این همان زیبایی فناوری بلاک چین است.


  آنچه دیگران می خوانند:


  گردآرونده: حامد عزیزی

  مرورگر بلاک چین

  تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به سایت تیتربرتر می باشد .
  هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.

  آکادمی بیت پین – آموزش بیت‌کوین و ارز‌دیجیتال

  شاید قبلا به این مسئله اندیشیده باشید که فعالان بازار ارزهای دیجیتال از چه برنامه یا سایتی برای مدیریت دارایی خود استفاده می‌­کنند؟ یا برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال به چه سایتی مراجعه می­‌کنند؟ قطعا برای مطلع شدن از قیمت هر چیزی و خرید و فروش آن برنامه یا سایتی وجود دارد. پس برای ارزهای دیجیتال نیز چنین ابزاری از همان ابتدا وجود داشته است. زیرا رمز ارزها یا ارزهای دیجیتال نیز مانند سایر دارایی های فرد هستند و برای خرید آنها هزینه صرف شده است.

  همه افرادی که در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال فعالیت دارند نیازمند جستجوگر بلاکچین یا همان بلاکچین اکسپلورر (Blockchain Explorer) هستند. جستجوگر بلاکچین یک برنامه هوشمند و یا یک سایت حاوی اطلاعات دقیق درباره قیمت انواع ارزهای دیجیتال است. برای مثال افرادی که به دنبال قیمت روز بیت کوین هستند می‌­توانند از این جستجوگر استفاده کنند. یا افرادی که قصد مشاهده لیست ارزهای دیجیتال را دارند تا ابتدا قیمت آن‌ها را مقایسه کنند و سپس خرید نمایند می­توانند از این مرورگرها استفاده کنند. البته ابتدا باید نحوه کار با آن را بیاموزند که ما در این مقاله این مسئله را آموزش خواهیم داد.

  فهرست مطالب

  همه ما با مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) آشنا هستیم و حداقل روزی یک‌بار از آن برای اطلاع از مسائل مختلف استفاده می­‌کنیم. مرورگر یا جستجوگر بلاکچین نیز یک موتور جستجو است مانند مرورگر گوگل کروم که فقط در زمینه بلاکچین‌ها کاربرد دارد. این موتور جستجو به افراد کمک می­‌کند تا از تمام تراکنش‌ها و خرید و فروش بلاک‌ها در چند روز اخیر مطلع شوند. همچنین کمک می­‌کند از بلاک‌هایی که اخیرا استخراج شده‌اند و قیمت آن‌ها نیز مطلع شود. سپس با استفاده از اطلاعات مفید اقدام به خرید یا فروش کند.مرورگر بلاک چین

  در اصل این مرورگر ابتدا اطلاعات مفید بلاکچین‌های مختلف را به صورت نمودار و جداول ترسیم می­‌­کند. و سپس با استفاده از پایگاه داده این اطلاعات را مرتب می­‌کند. و در نهایت به کاربر اجازه خرید و فروش آن‌ها را می­‌دهد.

  در قسمت‌های قبلی گفتیم که افراد برای اطلاع از قیمت ارزهای دیجیتال و خرید و فروش آن‌ها، از جستجوگر بلاکچین استفاده می‌­کنند. اما این مرورگر حاوی اطلاعات مفید بسیاری است که این اطلاعات عبارت‌اند از:

  نوسان گیری ارزهای دیجیتال چیست و چه تفاوتی با معاملات روزانه…

  ایردراپ (Airdrop) چیست؟ لذت دریافت ارز دیجیتال رایگان!

  تمام این موارد در کنار هم باعث شده است معامله‌گران ارزهای دیجیتال دائماً از این مرورگر استفاده کنند.

 • مجمع عمومی عادی چیست
 • مرورگرها یا جستجوگرهای بلاکچین به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که هریک از آن‌ها مزایایی بر دیگری دارد. مرورگرهای مهم بلاکچین عبارت‌اند از:

  هر یک از موارد ذکر شده در بالا یک مرورگر بلاکچین هستند که توسط شرکت‌های تولید کننده ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند. پس برای دسترسی به اطلاعات هر بلاکچین بهتر است از مرورگر مخصوص آن استفاده کنید.

  مرورگر Blockchain.com

  یکی از مرورگرها یا جستجوگرهای بلاکچین مربوط به بیت کوین، مرورگر Blockchain.com است. برای دسترسی به این مرورگر باید مراحل زیر را طی کنید:

  اما برای دسترسی به اطلاعات بلاک‌هایی که خریداری کرده‌اید و به طور کلی دسترسی به حساب خودتان باید با یکی از دو روش زیر عمل کنید:

  از دیگر مرورگر بلاکچین هایی که برای دستیابی به اطلاعات و خرید و فروش کوین‌ها طراحی شده است، Block Cypher است. نحوه کار با این مرورگر بلاکچین به شرح زیر است:

  برای وارد شدن به حساب کاربری یا ایجاد حساب جدید نیز مانند مرورگر Blockchain باید گزینه Log in یا Sign Up را از منوی صفحه نخست انتخاب نمایید.

  بجز مرورگرهای بررسی شده که مربوط به کوین‌ها بودند، سایر مرورگرها قابلیت استفاده برای اکثر بلاکچین‌ها را دارند. نحوه کار با آن‌ها نیز دقیقا مشابه دو مرورگر قبل است. به این صورت که شما ابتدا نام مرورگر را در موتور جستجو تایپ کرده و سپس یکی از گزینه‌های Explorer یا Sign up / Log In را انتخاب می‌کنید. انتخاب هر یک از این گزینه‌ها به نحوه‌ی استفاده‌ی شما بستگی دارد. برای مثال اگر قصد اطلاع از قیمت‌ها و سایر مشخصات عمومی هر بلاک را داشته باشید با انتخاب گزینه اکسپلورر قادر به انجام آن خواهید بود. اما اگر قصد خرید و فروش و نگهداری ارز را داشته باشید، باید حتما وارد حساب کاربری خود شوید و یا یک حساب کاربری برای خودتان ایجاد نمایید.

  نکته دیگری که وجود دارد این است که هر یک از مرورگرهای مذکور حاوی اطلاعات دیگری نیز هستند که در عناوین قبلی به این اطلاعات اشاره شد. برای دستیابی به این اطلاعات نیز باید گزینه مربوطه را از منوی پیش روی خود انتخاب نمایید.

  با توجه به اینکه این مرورگرها دارای زبان های بین المللی و گاها زبان های تعداد کمی از کشورها هستند. درون آنها زبان فارسی مشاهده نمی­شود پس شما باید حداقل به میزان کمی آشنایی به زبان انگلیسی داشته باشید. اما روش دیگری که برای رهایی از این مشکل برای فارسی زبانان و ایرانیان وجود دارد، استفاده از برنامه ها و سایت های ایرانی مربوط به ارزهای دیجیتال است.

  سوالات متداول

  1. اسامی ذکر شده مربوط به سایت هستند یا اپلیکیشن (برنامه)؟

  6 موردی که در عناوین قبلی ذکر شده متعلق به مرورگرهای جهانی ارزهای دیجیتال هستند.

  2. برای دستیابی به اطلاعات ارزهای دیجیتال فقط باید از مرورگرهای ذکر شده استفاده کنیم؟

  خیر سایت‌های دیگری نیز برای این کار وجود دارند اما موارد مذکور مهمترین این مرورگرها هستند.

  نوسان گیری ارزهای دیجیتال چیست و چه تفاوتی با معاملات روزانه دارد؟

  ایردراپ (Airdrop) چیست؟ لذت دریافت ارز دیجیتال رایگان!

  کلید خصوصی یا Private Key ارز دیجیتال چیست؟

  لیکوئید شدن (از دست دادن رمزارزها) چیست؟

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

  مقالات پیشنهادی

  مرورگر بلاک چین

  چرا از بیت کوین استفاده می کنیم؟

  پس از استخراج آخرین بیت کوین، چه اتفاقی می‌افتد؟

  طرح پانزی و هرمی چیست؟ آیا طرح های Ponzi کلاهبرداری اند؟

  آلت کوین چیست؟ معرفی بهترین آلت کوین در ۲۰۲۱ برای خرید و…

  اتریوم دو چیست؟

  نوسان گیری ارزهای دیجیتال چیست و چه تفاوتی با معاملات روزانه…

  (Bitcoin)

  (Ethereum)

  (Cardano)

  (Tether)

  (Binance Coin)

  مرورگر بلاک چین

  (XRP)

  (Solana)

  (USD Coin)

  (Polkadot)

  (Dogecoin)

 • تشخیص ورود پول هوشمند
 • پروفایل

  خروج

  ۰۲۱۴۴۸۹۵۳۶۲

  تهران – جنت آباد جنوبی – خیابان لاله شرقی – پلاک 105 – واحد 17

  طراحی و پیاده سازی توسط آسیا پرداز

  تمامی حقوق و محتوا برای آسان بیت کوین محفوظ می باشد .

  مرورگر بلاک چین
  مرورگر بلاک چین

  خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
  خرید شامپو تریاک

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.