فروش در کسب و کارهای کوچک

فروش در کسب و کارهای کوچک
فروش در کسب و کارهای کوچک

هر انسانی برای رفع نیازهای مالی روزمره خود نیازمند داشتن شغل است. عموم مشاغل باکار کردن برای شخصی تحت عنوان، کارفرما، مافوق یا عناوین این‌چنینی تعریف می‌گردد. در این میان افرادی هم هستند که ترجیح می‌دهند شیوه متفاوتی برای کسب سود، داشته باشند. داشتن کسب و کار شخصی و کارآفرینی، برای این افراد ارزش بیشتری دارد.

در مطلب پیش رو قصد داریم به معرفی کسب و کارهای کوچک بپردازیم. مشاغلی که می‌تواند برای اشخاص با توجه به شرایط و ویژگی‌های شخصی آن‌ها انتخاب شود و به کسب درآمد منجر شود.

فهرست این مقاله

برای کسانی که هنوز هیچ کسب و کاری به نام خود ندارند، شروع یک کسب و کار کوچک می‌تواند ریسک کمتری به دنبال داشته و درصد موفقیت بیشتری هم برای آن‌ها ایجاد کند. نه‌تنها از جهت تحلیل بازار و رقبا بلکه دردسرهای مدیریتی، حقوق کارکنان و تمام هزینه‌هایی که برای کسب و کارهای بزرگ‌تر وجود دارد از جمله دلایل قانع‌کننده‌ای هستند تا راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک را در اولویت قرار دهند.

شناخت مزایا و معایب کسب و کارهای کوچک قبل از آغاز کار بسیار حائز اهمیت است.

فروش در کسب و کارهای کوچک

برخی از مهم‌ترین دسته‌بندی‌ها به قرار زیر است:

کسب و کارهای کوچک را از نظر بستر ایجادشان به دو دسته اصلیِ کسب و کارهای اینترنتی و کسب و کارهای فیزیکی تقسیم  می‌کنند و که خود آن‌ها نیز به موارد جزئی‌تری تقسیم می‌شوند. البته به دلیل پیشرفت‌های امروزی که در فناوری‌های مبتنی بر اینترنت سراغ داریم، خیلی نمی‌توان این تفکیک را به‌صورت کامل انجام داد. در حال حاضر بدون استفاده از اینترنت و امکانات موجود در آن، استفاده نکردن از چنین ابزاری منجر به یک شکست کامل برای کسب و کارهای کوچک خواهد شد.

امروزه با پیشرفت مُد و اهمیت زیباسازی منازل و شرکت‌ها،  داشتن دکوراسیون مناسب، یکی از اهداف جامعه شده است. طراحی مناسب فضای فروشگاه‌ها، گالری‌ها، می‌تواند در جذب مشتری نقش بسزایی داشته باشد. اگر دانش، خلاقیت و مهارت لازم در این زمینه را دارید، می‌توانید کسب و کار کوچک خود را شروع کنید. برای ایجاد چنین کسب و کاری فارغ از امکانات اولیه مانند دفتر کار، وسایل لازم و مجوزهای مورد نیاز بایستی تخصص و تبحر لازم را نیز پیدا کنید.

سرمایه لازم برای شروع این کسب و کار نیز به ‌اندازه اجاره یک دفتر کار و خرید وسایل مورد استفاده در آن می‌باشد. “چیدانه” یکی از کسب و کارهای ایرانی درزمینه دکوراسیون و طراحی داخلی است که ارتباط میان مشتریان و صاحبان کسب و کار را برقرار می‌کند. شما از طریق چیدانه می‌توانید خدمات طراحی دکوراسیون منزل، محل کار و یا هر محیط دیگری را به کارشناسان بسپارید تا به‌صورت حرفه‌ای برای شما انجام دهند. چیدانه در سال ۱۳۹۲ توسط مهدی سخاپور بنیان‌گذاری شد و شما از طریق وبسایت چیدانه می‌توانید خدمات آن‌ها را مشاهده نمایید.

به جهت کم شدن تعداد مغازه‌های تجاری در زمینه جوشکاری و تراشکاری در سطح شهرهای بزرگ و متمرکز شدن این واحدها در مناطقی خاص، خدمات جوشکاری سیار می‌تواند شغل بسیار پردرآمدی برای شما محسوب شود. برای شروع می‌توانید از امکانات کمتری استفاده کنید تا هزینه زیادی روی دست شما باقی نماند. اما مسلماً خرید وسایل مورد نیاز آن به سرمایه‌های ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیونی خواهد داشت.

 • شروع بورس
 • وبسایت جوشکاری سیار طهران جوش یکی از کسب و کارهای موفق در این زمینه است که اکنون ۲۰ سال از زمان فعالیت آن می‌گذرد.

  تنظیم قراردادهای کاری به لحاظ نیاز به آشنایی با قوانین مربوط با پیچیدگی‌هایی همراه شده است. از این نظر کاربران زیادی به دنبال دریافت خدمات مشاور امور قراردادی هستند. هزینه ایجاد چنین کسب و کاری هم در حد طراحی و توسعه یک سایت اینترنتی است. الو بیزینس در این زمینه یکی از بهترین‌های ایران می‌باشد.

  سبزی خردکنی نیز یکی از کسب کارهایی است که حقوق مناسب  برای شما ایجاد خواهد کرد. برای شروع حتی امکان راه‌اندازی آن در خانه نیز وجود دارد. البته برای جذب مشتریان حضوری نیاز به اجاره یک مغازه خواهید داشت. ازاین‌رو با سرمایه‌های ۵۰ میلیونی هم می‌توانید این کسب و کار را راه‌اندازی کنید.

  با توجه به مضرات زیادی که در روغن‌های صنعتی وجود دارد، روغن‌گیری از دانه‌های روغنی نیز تبدیل به یکی از شغل‌های پردرآمد شده است. حتی امکان شروع این کسب و کار به‌صورت خانگی و با هزینه‌های کم نیز وجود دارد. اگر در خانه کسب و کار روغن‌گیری خود را راه‌اندازی کنید می‌توانید با حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیون شرایط و امکانات لازم را برای خود فراهم آورید.

  تهیه غذای خانگی و مامان پز هم یکی دیگر از کسب و کارهایی است که اگر آشپزی خوبی دارید می‌توانید از آن برای کسب درآمد استفاده نمایید. برای کاهش هزینه‌ها در شروع کار هم می‌توانید با سرویس‌های ارائه‌دهنده این خدمات همکاری کنید که در این صورت با هزینه‌های حدود ۱۰ میلیونی می‌توانید استارت بزنید. وب‌سایت مامان پز که کار خود را از سال ۱۳۹۳ شروع کرده است از نمونه کارهای موفق در این عرصه است که شما هم می‌توانید با این وبسایت همکاری داشته باشید.

  پوشاک یکی از صنایع بسیار بزرگ در زندگی انسان‌ها می‌باشد. در حال حاضر برای آغاز چنین کسب و کاری نیاز به یک کارگاه تولیدی برای تولید، خیاط حرفه‌ای و مکانی برای عرضه محصولات خود خواهید داشت. این نیازمندی‌ها بسته به موقعیت زندگی شما می‌توانند نیاز به سرمایه‌ای اولیه ۱۰۰ میلیون تومان به بالا داشته باشند. برند “تن درست” یکی از برندهای موفق ایرانی درزمینه طراحی پوشاک است که از ابتدای دهه هفتاد شمسی آغاز شد و  در سال ۸۳ بانام تجاری تن درست به تولید و عرضه‌ی پوشاک الیاف طبیعی و صنایع‌دستی کاربردی زنانه و مردانه پرداخت.

  خیاطی و تعمیرکار لباس کسب و کاری است که اگر هنر لازم برای انجام آن را دارید می‌توانید از برای کسب درآمد از آن بهره بگیرید. البته امکان حضور در کلاس‌های آموزشی برای یادگیری این هنر هم برای کاربران وجود دارد. شروع این کسب و کار نیاز به اجاره یک کارگاه دارد. ازاین‌رو بسته به شهر محل سکونت خود باید برای آن برنامه‌ریزی کنید.

  امروزه ساخت جعبه‌های کادویی با اندکی دقت و آموزش‌های ساده امکان‌پذیر بوده و می‌تواند منبع درآمدی برای اشخاص باشد. باکمی خلاقیت می‌توانید بسته‌های جذابی طراحی کنید که به‌عنوان جعبه کادویی استفاده شود. برای ایجاد این کسب و کار علاوه بر مواد اولیه لازم نیاز به روش فروش قوی نیز خواهید داشت. وبسایت “کادو رنگی” یکی از فروشگاه‌های آنلاین در این حیطه است که شما می‌توانید کادو و بسته خود را با بازه قیمتی موردنظر جستجو، انتخاب و خریداری نمایید.

  ساخت و آموزش عروسک‌های بافتنی ازجمله حرفه‌های جذابی است که می‌توانید از آن برای کسب درآمد بهره‌مند شوید. این عروسک‌ها مشتریان زیادی دارند. برای شروع چنین کسب و کاری هم هزینه زیادی نیاز نخواهید داشت و با سرمایه‌های بسیار کم می‌توانید آن را شروع نمایید. وبسایت هنر روز با مدیریت آقای حسام نیک فزان از سال ۱۳۹۳ این کسب و کار را آغاز نموده و به موفقیت خوبی هم در این زمینه رسیده است.

  زیورآلات، جز وسایلی است که همیشه برای بانوان جذاب است و با توجه سلایق مختلف می‌توانید روی ساخت آن مانور بدهید و از آن کسب درآمد نمایید. زیورآلات می‌توانند از مواد مختلفی ساخته شوند و هرکدام مشتری خاص خود را خواهند داشت. زیورآلات رزینی، سوزن‌دوزی، پارچه‌ای، ویترای، سنگی، چوبی، زیورآلات مزین به سنگ‌های زینتی و درنهایت ساخت جواهرات با آلات برنج، طلا، نقره در این دسته قرار می‌گیرند. با استفاده از سرمایه‌های بسیار کم ۱ میلیون به بالا می‌توانید این کسب و کار را راه‌اندازی نمایید.

  زیورآلات مریم مقیسه بانام تجاری “میم” جز برندهای مطرح ایرانی درزمینه زیورآلات است. مریم مقیسه طراحی زیورآلات را از سال ۸۷ در دانشگاه آغاز و هم‌زمان صفحه‌ی فیسبوک برند میم را راه‌اندازی کرد. سرمایه‌ی اولین کار مریم ۳۰ هزار تومان بوده است. طراحی‌های وی به سبک سوزن‌دوزی با الهام از کارهای سوزن‌دوزی زنان بلوچی تولید و ساخته‌شده‌اند.

  محصولات بافتنی ازجمله محصولاتی هستند که به دلیل جذابیت‌های ظاهری و نوستالژیکی که دارند همیشه از فروش خوبی برخوردار هستند. شما هم اگر در این زمینه‌ها خلاقیت و هنری دارید می‌توانید برای شروع کسب و کار خود اقدام نمایید. به جز هزینه تهیه مواد اولیه برای شروع هزینه دیگری نیاز نخواهید داشت. از امکانات وب‌سایت هنر روز هم می‌توانید برای فروش و عرضه محصولات خود استفاده نمایید.

  تعداد گیاه‌خواران در جامعه بشری روزبه‌روز در حال افزایش است. ازاین‌رو فروش چنین محصولاتی هم روند رو به رشدی در پیش گرفته است. اما به دلیل محدودیت در عدم استفاده از گوشت در پخت غذا، هر آشپزی از عهده انجام آن بر نمی‌آید. اگر در این عرصه تبحر دارید می‌توانید با استفاده از پلتفرم‌های مخصوص مانند وبسایت ایران کودک به‌عنوان مرجع آشپزی در ایران محصولات خود را عرضه نموده و کسب درآمد نمایید. ازاین‌رو جز هزینه مواد لازم برای تهیه غذا نیاز به سرمایه دیگری نخواهید داشت. وبسایت ایران کودک از سال ۱۳۹۰ با مدیریت مهدی صفاری کار خود را آغاز و اکنون کاربران بسیار زیادی دارد.

  کار با چوب، بسیار متنوع بوده و نیازهای مختلفی از افراد را برآورده می‌سازد. از ساخت مبلمان، میز و صندلی گرفته تا ساخت وسایل تزئینی و وسایل آشپزخانه. این کسب و کار مستلزم مهارت و کار زیاد است. شما می‌توانید از یک کارگاه کوچک، کارتان را شروع کنید و رفته‌رفته با توجه به توسعه شغلتان، آن را گسترش دهید. این ایده می‌تواند نیاز به سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیون تومان و بالاتر داشته باشد. “ایده رو” کسب و کار کوچک ایرانی در زمینه سفارش سازی آنلاین مبلمان و وسایل چوبی است. مرتضی ساقری‌چی‌ها، مدیرعامل این استارتاپ، فارغ‌التحصیل مهندسی فرآیند از دانشگاه تهران است.

  اگر فردی هستید که درزمینه‌ای خاص مانند اقتصاد، مالی، حقوق، بازاریابی اطلاعاتی تخصصی دارید، می‌توانید با مشاور آنلاین از مهارت خود کسب درآمد نمایید. شما این کار را از طریق شبکه‌های اجتماعی، وبسایت‌ها می‌توانید انجام دهید. ایجاد چنین کسب و کارهایی نیاز به سرمایه‌های اولیه زیادی ندارد. داشتن یک وب‌سایت یا کانال در شبکه‌ای اجتماعی نیاز شما را برآورده و هزینه‌های لازم برای آن نیز از ۱ میلیون تومان شروع می‌شود.

  “الوبیزنس” یکی از کسب و کارهای مربوط به معرفی متخصصین در این زمینه است. شما می‌توانید خدمات مشاوره‌ای و کارشناس موردنظر خود را انتخاب کنید و از طریق اطلاعات تماس با ایشان ارتباط برقرار کنید و مشاوره دریافت کنید. حوزه‌های فعالیت این وبسایت شامل بازاریابی و فروش، بیمه، سرمایه‌گذاری، بازرگانی، امور حقوقی، مالیات، راه‌اندازی کسب و کار کوچک و مدیریت منابع انسانی می‌باشد.

  بازاریابی تلفنی نیز یکی از کسب و کارهای کوچکی است که می‌تواند با یک انتخاب درست و روش تأثیرگذار کسب و کاری موفق و پردرآمد برای کاربران باشد. برای شروع این کسب و کار نیاز به سرمایه زیادی نداشته و حتی می‌توانید با یک خط موبایل از خانه این کسب و کار را راه‌اندازی کنید.

  یکی از کارهایی که به‌صورت انفرادی قادر به انجام هستید و نیازی به امکانات زیادی ندارد، تولید محتوای آموزشی، بازاریابی و… است. برای این کار نیاز به اینترنت پرسرعت و یادگیری چند نرم‌افزار ویرایش عکس و ویدیو دارید. بدین ترتیب شما می‌توانید محتوای خود را تولید نمایید و با انتشار آن در وبسایت‌های معتبر، کسب درآمد نمایید. تولید محتوای متنی به‌صورت فریلنسری نیاز به هیچ سرمایه اولیه‌ای ندارد.

  برای ایجاد کسب و کار تولید محتوا هم می‌توان با سرمایه‌های کم از یک میلیون تومان شروع کرد. “نویسش” به‌عنوان اولین  پلتفرم تخصصی برون‌سپاری محتوا به زبان فارسی، درزمینه ارائه خدمات تولید محتوا فعال است.  این وبسایت در سال ۹۶ توسط میلاد اسلامی زاد بنیان‌گذاری شد. مشتریان می‌تواند در این وبسایت سفارش تولید محتوای موردنظر خود را بدهند و ظرف مدت مقرر تحویل بگیرند.

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  ساخت دفترهای فانتزی برای کودکان و نوجوانان کسب کاری است که در فصول خاصی می‌تواند درآمدهای قابل توجهی برای شما ایجاد نماید. لازمه ایجاد این کسب و کار نیز دسترسی به مواد اولیه آن است. برای این کار می‌توانید بخش‌های از فعالیت خود را با سایر شرکت‌ها شریک شوید. در کل برای چنین برنامه‌ای نیز نیاز به یک دفتر کوچک و دستگاه‌های برای چاپ خواهید داشت. البته سرمایه اولیه این کسب و کار نیز کمتر از ۵۰ میلیون تومان است.

  برای ایجاد چنین کسب و کاری در درجه اول نیاز به تخصص خواهید داشت. در صورت نداشتن تخصص با هزینه‌های یادگیری و اجاره کارگاه بستگی به شهری که در آن سکونت دارید از ۵۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون سرمایه لازم خواهید داشت.

  برای ساخت کتاب‌های پی‌دی‌اف و فروش آن‌ها در اینترنت سرمایه زیادی نخواهید داشت. ایجاد یک سایت اینترنتی و استفاده از نرم‌افزارهای ساخت چنین کتاب‌هایی تنها به سرمایه‌های کمتر از ۱۰ میلیون نیاز خواهد داشت. سایت اینترنتی کتاب سبز از نمونه‌های موفق چنین کسب و کاری در ایران می‌باشد.

  به دلیل مشغله‌های کاری زیاد استقبال از کتاب‌های صوتی بسیار زیاد شده و کاربران زیادی به دنبال تهیه این موارد برای خود هستند. برای ایجاد این کسب و کار هم مانند اکثر کسب و کارهای اینترنتی نیاز به سرمایه زیادی ندارید و با حدود ۱۰ میلیون تومان می‌توانید این کسب و کار را با قدرت شروع کنید. کتابراه و پانته آ ازجمله کسب و کارهای موفق در این زمینه هستند.

  تولید پادکست نیز مانند ساخت کتاب‌های صورتی یک دهه‌ای است که در ایران رواج پیدا کرده است. این پادکست‌ها حتی به برنامه‌های رادیوی نیز نفوذ کرده‌اند. برای ایجاد این کسب و کار هم حداقل سرمایه  را لازم خواهید داشت و می‌توانید با کمتر از ۱۰ میلیون تومان آن را جلو ببرید.

  یکی از کارهایی که می‌توانید با امکانات نسبتاً ساده انجام دهید و از آن کسب درآمد نمایید، ساخت فایل‌های آموزشی است. اگر به رایانه و چند نرم‌افزار ساده دسترسی دارید، ساخت فایل‌های آموزشی در هر حیطه‌ای که به آن مسلط هستید می‌تواند شمارا در این مسیر یاری دهید. ساخت ویدئوهای آموزشی خیلی نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارد. بستری برای ارائه‌ای فایل‌ها در اینترنت و یک روش درست بازاریابی حتی امکان شروع این کسب و کار را با سرمایه ۱ میلیون تومانی فراهم می‌آورد.

  “فرادرس” ازجمله وبسایت‌های پرطرفدار ارائه خدمات در این زمینه است. شما می‌توانید فایل‌های آموزشی مربوط به مباحث مالی را در این سایت جستجو کنید. همچنین می‌توانید به‌عنوان مدرس فایلی را ساخته و به فرادرس ارسال نمایید تا در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

  بهتر است بدانید در صورتی که سابقه ترجمه دارید می‌توانید با ترجمه مقالات و متون تخصصی از طریق سایت‌های فعال یا شبکه‌های اجتماعی درآمد خوبی را برای خود  داشته باشید. سایت‌های معتبر زیادی در این زمینه وجود دارند که شما می‌توانید به‌عنوان مترجم در آن‌ها فعالیت کنید. ایجاد چنین کسب و کاری هم با کمترین میزان سرمایه اولیه برای کاربران مقدور است. حتی بدون نیاز به افتتاح سایت با حضور در شبکه‌های اجتماعی هم می‌توانید از این حرفه به کسب درآمد بپردازید.

  یکی از وبسایت‌های باسابقه در این زمینه ”تهران ترجمه” است که کار خود را از سال ۱۳۸۹ آغاز کرده است… شما با انجام آزمون آنلاین در این سایت و پاسخ صحیح به سؤالات مربوط می‌توانید به جرگه مترجمان این سایت بپیوندید.

  یکی از مشاغلی که در میان افراد علاقه‌مند به امور فنی، جذاب و نسبتاً پر درآمد است، تعمیرات موبایل و کامپیوتر است. از آنجایی که بسیاری از خدمات از طریق رایانه، تلفن همراه صورت می‌گیرد، مشکلات ایجادشده در این وسایل می‌تواند زمینه‌ساز ظهور چنین شغلی باشد. برای شروع این کسب و کار به سرمایه لازم برای اجاره یک دفتر کار و تهیه قطعات و ابزارهای اولیه خواهید داشت. با سرمایه‌های ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیونی می‌توانید این کسب و کار را راه بیندازید.

  “آیفیکس” یکی از وبسایت‌های معتبر درزمینه ارائه خدمات تعمیر موبایل  است که خدمت خود را در محل موردنظر مشتری ارائه می‌دهد

  یکی از مشاغلی که چندی است موردتوجه است، برنامه‌ریزی  و مدیریت برای مراسم است. این مراسم می‌تواند شامل مراسم ازدواج، تولد، تحریم و… باشد. برنامه‌ریزان با ارائه پکیج‌های مختلف و متناسب با بودجه شما، به شما کمک می‌کنند تا مراسمی مناسب با بودجه‌تان تدارک ببینید. برای مثال در مراسم عروسی این پکیج شامل خدمات زیبایی، مزون‌ها، تالارهای اجرای مراسم، آتلیه‌های عکاسی و فیلم‌برداری، گل‌فروشی و … باشد.  شما می‌توانید برای این کار یک دفتر کوچک اجاره کنید و خدمات خود را در آنجا به مشتریان ارائه دهید. داشتن یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی یا داشتن وبسایت نیز در مقیاس کوچک‌تر می‌تواند یاری‌رسان شما باشد.

  برای ایجاد چنین کسب و کاری نیاز به سرمایه ۱ تا ۵۰ میلیون تومانی بسته به نوع کار خواهید داشت. اولین پلتفرمی که در ارتباط با مدیریت مراسم با تاکید بر مراسم ازدواج طراحی شد، “روژت” بود. در این وبسایت شما به سادگی می‌توانید خدمت موردنظر خود را با بازه قیمتی مدنظر و محل موردنظر جستجو کنید و پکیج مناسبی برای مراسم خود انتخاب کنید.

  در شرایطی که جامعه روزبه‌روز به سمت مکانیزه شدن پیش می‌رود، وجود فروشگاه‌های آنلاین برای خرید مواد غذایی ایده پرطرفداری به نظر می‌رسد. داشتن اپلیکیشن موبایلی، یک کانال در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به مواد غذایی نیازمندی‌های اولیه این کسب و کار می‌باشند. برای افتتاح چنین کسب و کاری و رساندن آن به درآمد نیاز به سرمایه اولیه کمتر از ۵ میلیون تومان خواهید داشت.

  اپلیکیشن “به‌روز رسان” ازجمله پلتفرم‌هایی است که درزمینه فروش محصولات غذایی فعال است که سال ۹۷ توسط محمد فوزی بنیان‌گذاری شد. شما نیز می‌توانید کار خودتان را در این زمینه از طریق شبکه‌های اجتماعی، وبسایت یا به‌صورت حضوری از طریق فروش محصولات در منازل آغاز کنید.

  اگر در حرفه خاصی مهارت ویژه‌ای دارید می‌توانید آن را آموزش دهید. برای چنین کسب و کاری نیاز به یک نرم‌افزار تدریس آنلاین خواهید داشت که به‌صورت رایگان در اینترنت وجود دارد. هزینه زیادی هم برای شروع این کسب و کارهای لازم نیست. ازجمله وبسایتهایی که این فعالیت را انجام می‌دهند می‌توان به وبسایت آموزشی خانه سرمایه اشاره کرد. این سایت به آموزش مفاهیم بورسی می‌پردازد. دوره آموزش بورس نخبگان به‌صورت آنلاین برگزار می گردد.

  وجود گیاهان زینتی در هر خانه‌ای، می‌تواند باعث شادابی منزل و بهتر شدن روحیه افراد شود. یکی از مشاغلی که می‌توانید با رشد و توسعه آن درآمد خوبی کسب نمایید، داشتن یک گلخانه کوچک پرورش گیاهان زینتی است. برای شروع چنین کسب و کاری نیاز به باغچه‌ای متناسب خواهید داشت. تهیه این باغچه در سطح شهر می‌تواند کمی گران تمام شود اما در حومه شهر مکی توانید با قیمت‌های مناسب آن را تهیه نمایید. البته با توجه به هزینه خرید تخم گیاه نیاز به هزینه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی خواهید داشت.

  یکی از کسب و کارهای ایرانی در این زمینه “گلستان” است که از طریق یک فروشگاه آنلاین به فعالیت می‌پردازد. مؤسس این وبسایت رضا امید سالاری است که کار خود را از سال ۹۷ آغاز کرده است.

  با پیشرفت تکنولوژی و همچنین دانش درزمینه فین تک، برنامه‌نویسان فرصت بیشتری جهت ایجاد کسب و کار پیداکرده‌اند. در دنیایی که بسیاری از فعالیت‌ها به دلیل افزایش سرعت و صرفه‌جویی در وقت به‌صورت آنلاین انجام می‌شوند، توسعه دادن نرم‌افزارهای موبایل و ایجاد اپلیکیشن‌های متفاوت طرفداران زیادی پیداکرده است. برای شروع چنین کسب و کاری فارغ از تخصص نیاز به هزینه خاصی نخواهید داشت. با داشتن یک لپ‌تاپ می‌توانید این کسب و کار را در خانه نیز راه بیندازید. البته برای خرید لپ‌تاپ‌های مناسب برای چنین کاری نیاز به سرمایه حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیونی دارید.

  ازجمله اپلیکیشن‌های ایرانی که اخیراً موردتوجه زیادی قرارگرفته، “آچاره” است. آچاره پلتفرمی است که در آن دو بخش مشتری وجود دارد. مشتریان که خدمات دریافت می‌کنند و مشتریانی که خدمات ارائه می‌دهند. این استارتاپ در سال ۹۵ توسط سه تن از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف به دنبال ایده‌ای استارت آپ آچارفرانسه تشکیل شد. بنیان‌گذار اصلی این ایده امیر حسام صلواتی بود.

  اگر با نرم‌افزارهای گرافیکی آشنا بوده و خلاقیت لازم در این زمینه را دارید، تعلل نکنید! شما می‌توانید کار خود را از سفارش‌های روزمره و کوچک آغاز کنید و رفته‌رفته کسب و کار کوچک خود را گسترش دهید. درنهایت می‌توانید برای معرفی خود وبسایت داشته باشید و سفارش بگیرید. برای شروع می‌توانید بدون داشتن دفتر فیزیکی تنها با راه‌اندازی یک سایت اینترنتی این کسب و کار را راه بیندازید که هزینه خاصی هم لازم نخواهید داشت.

  یکی از کسب و کارهای ایرانی در این زمینه “طرحان” است که به خدمات آنلاین طراحی و چاپ می‌پردازد. ۳۵ طراح در این سایت به فعالیت می‌پردازند. شما می‌توانید خدمت موردنظر خود را در وبسایت طرحان سفارش دهید تا توسط طراحان و گرافیست‌های متبحر انجام شود. یکی از خدمات انجام‌شده در این وبسایت طراحی کارت ویزیت است. این کسب و کار توسط علی شمس بنیان‌گذاری شده است.

  شما دو راه پیش رو دارید. نخست آنکه با بهره‌گیری از هنر خود، وسایل زیبایی خلق کنید و به فروش برسانید یا اینکه هنر خود را به دیگران آموزش دهید. امروزه راه دوم پردرآمدتر و کم‌ هزینه‌تر به نظر می‌رسد. احتمالاً باید هزینه اجاره یک کارگاه کوچک را بپردازید. ازاین‌رو شروع این کسب و کار نیاز به سرمایه‌ای در این حد خواهد داشت. وسایل لازم برای انجام کار را نیز می‌توانید با قیمت‌های مناسب در عمده‌فروشی‌ها پیدا کنید. بسته به شهر محل سکونت خود از ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون هزینه برای شروع چنین کسب و کاری لازم خواهید داشت.

  البته اگر مسیر آموزش را در پیش بگیرید می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری آن را شروع کنید. یکی از سایت‌های هنری در این زمینه، وبسایت “هنری” است. شما در این سایت امکانات مختلفی را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید وسایل لازم برای شروع کار خود را در این سایت تهیه کنید. همچنین می‌توانید هنر خودتان را در این سایت بفروشید.

  یکی دیگر از کسب و کارهای جذاب و البته موردعلاقه بانوان هنرمند، شیرینی‌پزی و شکلات پزی است. شما می‌توانید کار خود را در مقیاس کوچک با وسایل کم و جهت فروش در محل زندگی خود شروع کنید. هزینه ایجاد چنین کسب و کاری در شهرهای بزرگ بسته به ابعاد کسب و کاری که در نظر دارید می‌تواند از ۲۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان باشد.

  یکی از برندهای معتبر ایرانی درزمینه شکلات‌سازی “مرداس“ است. بنیان‌گذار این برند فرشاد عبادی است که کار خود را با ۶ نفر نیروی انسانی و تولید روزانه ۱۵۰ کیلوگرم شکلات کار خود را آغاز کرده و امروز این کار را در مقیاس انبوه انجام می‌دهد.

  سرمایه، واژه‌ای چند بُعدی است؛ یعنی می‌توان چندین معنی مختلف را به آن نسبت داد. گاهی سرمایه به معنی پول است و گاهی به معنی ابزارها، وسایل و تجهیزاتی که از آن‌ها برای تولید پول استفاده می‌کنیم. گاهی هم سرمایه به معنی داشته‌های درونی است؛ گزینه‌ای که تنها به تلاش فردی بستگی دارد و هیچ‌چیز نمی‌تواند آن را تهدید کند.

  بزرگ‌ترین کسب و کارها با سرمایه مالی کم و سرمایه فردی بسیار زیاد راه‌اندازی شده‌اند. اما چگونه می‌توان میان این دو نوع سرمایه، تعادلی منطقی برقرار کرد و با استفاده آن ها یک کسب و کار را به راه انداخت؟ اگر تا پایان این بحث با ما همراه باشید، پاسخ این پرسش را پیدا خواهید کرد.

  در این مقاله از خانه سرمایه به موضوع کار با سرمایه کم می‌پردازیم و از دل چالش‌های این ماجرا، نکته‌هایی راهگشا را به شما نشان خواهیم داد.

  کریستوفر رایس، نویسنده:

  هر روز یک حساب بانکی است و زمان، ارز ما است. پس هیچ‌کس ثروتمند نیست و هیچ‌کس نیز فقیر نیست. ما همگی ۲۴ ساعت، زمان مساوی را در اختیار داریم. مهم این است که بدانیم با داشته واقعی خود چه می‌کنیم؟

  بزرگی می‌گفت: «دانستن، توانایی است.» شما چقدر در مورد خودتان، کاری که می‌خواهید انجام دهید، جایی که اکنون هستید و جایی که در آینده می‌خواهید به آن برسید، می‌دانید؟ همان‌طور که کمی قبل با هم گفتیم، سرمایه چند معنی دارد.

  بیایید فعلا فقط روی دو معنی آن تمرکز کنیم؛ یعنی سرمایه مالی و سرمایه درونی. بهترین یار و یاور یک فرد پرسشگر، قلم و کاغذ است. پس، یک برگه و خودکار بردارید و کنکاشی تمام عیار را پیرامون سرمایه‌های خود آغاز کنید.

  پیشنهاد می‌کنم که برگه را به دو قسمت تقسیم کنید. بخش بزرگ‌تر در بالای صفحه را به سرمایه درونی و بخش کوچک‌تر در پایین صفحه را به سرمایه مالی اختصاص دهید.

  در قدم اول، مقدار دقیق سرمایه مالی‌تان را مشخص کنید. مهم نیست که چقدر پول دارید. مهم این است که به یک شناخت نسبی از داشته‌هایتان دست پیدا کنید.

  بعد از نوشتن سرمایه مالی، نوبت سرمایه‌های درونی فرا می‌رسد. چه توانایی‌هایی دارید؟ چه آموزش‌ها و مهارت‌هایی را کسب کرده‌اید؟ در چه چیز خوب هستید؟ شاید لازم باشد برای دانستن این مواد از اطرافیانتان هم کمک بگیرید.

  در پُر کردن این قسمت عجله نکنید. سعی‌تان را بر این بگذارید که از هر چه در چَنته دارید برای شروع یک کار تازه استفاده کنید.

  بعد از نوشتن این مقاله، همراهان این مقاله به چهار گروه تقسیم می‌شوند:

  تا انتهای این بحث پیشنهادهایی برای هر چهار گروه ارائه خواهیم داد. راه پیش‌رویتان طولانی و سرشار از ماجراهای گوناگون است. پس باید کوله‌باری مناسب برای سفرتان مهیا کنید. در جمع کردن کوله‌پشتی سفرتان به شما کمک خواهیم کرد. اما یادتان باشد، طی کردن مسیر، همیشه برعهده خودتان است.

  وقتی سرمایه کمی داریم، اولین فکری که به ذهنمان می‌رسد افزایش آن از طریق قرض یا وام گرفتن است. البته اگر ایده بسیار خوبی داشته باشیم به روشی مانند جذب سرمایه هم فکر خواهیم کرد. اما سرمایه مالی کم، همیشه چیز بدی نیست.

  در واقع، اگر ندانید که می‌خواهید چه کاری انجام دهید، میلیاردها پول هم برای شروع کارتان کافی نخواهد بود. پس این فکر را که به دلیل سرمایه مالی اندکتان نمی‌توانید کاری را شروع کنید، از سرتان بیرون بیندازید.

  دنیای وب، بستر بسیار خوبی برای کار با سرمایه کم است. شاید بهتر باشد در این مسیر و با تکیه بر مهارت‌هایی که دارید به راه‌اندازی یک کسب و کار تازه فکر کنید. گزینه‌های زیادی پیش روی شما هستند.

  مثلا فریلنسری در زمینه‌های مختلف، افیلیت مارکتینگ، تولید محتوا و درآمدزایی از طریق تبلیغات یا گرفتن حق اشتراک (چه در وب‌سایت و چه در شبکه‌های اجتماعی)، آموزش آنلاین مهارت‌ها به صورت پکیج یا کلاس آنلاین، مشاوره دادن در زمینه‌های مختلف (مالی، آموزشی و خلاصه هر زمینه‌ای که در آن تخصص دارید.) و غیره.

  یادتان باشد، تنها وقتی که نگاهی جستجوگرانه به اطرافتان بیندازید، پاسخ‌ها را پیدا خواهید کرد.

  وقتی از نظر مالی با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستید، بهترین کار، دنباله‌روی از استراتژی «شروع کوچک» است. البته قبل از یک شروع کوچک باید با استفاده از تحقیقات بازاریابی، بزرگی صنعتی که می‌خواهید وارد آن شوید را درک کنید. سپس برنامه خودتان را بچینید. شروع کوچک هم به مقدار و هم به بازار اشاره دارد.

  اجازه بدهید مثالی برایتان بزنیم. مثلا اگر می‌خواهید کسب و کاری در زمینه فروش کتاب راه‌اندازی کنید – بعد از بررسی بازار – گروه سنی الف (کودکانی که هنوز به مدرسه نمی‌روند) را در نظر بگیرید. باز هم می‌توانید کارتان را به تفکیک موضوع، کوچک‌تر کنید.

  مثلا فقط روی کتاب‌هایی که به آموزش الفبا می‌پردازند تمرکز کنید. به این ترتیب، برای کسب و کار بزرگ خود، یک شروع کوچک را برنامه‌ریزی خواهید کرد.

  به قول «این رند» (Ayn Rand)، نویسنده و فیلسوف آمریکایی، پول فقط یک ابزار است؛ مثل یک اتومبیل پر قدرت. شما را به جایی که آرزو دارید می‌برد، اما نمی‌تواند جایگزین راننده اتومبیل ‌شود.

  راه‌اندازی کسب و کار با سرمایه کم – به ویژه اگر آن سرمایه اندک، درونی باشد – نیازمند برداشتن قدم‌هایی حساب شده است. در حقیقت، بالا بردن مهارت‌ها برگ برنده شما در میدان کسب و کار به شمار می‌رود. به ویژه اگر روی افزایش مهارت‌های مالی‌تان، مثل حسابداری یا سرمایه‌گذاری کار کنید.

  یادتان باشد، مهم نیست که سرمایه فعلی شما چقدر زیاد است. چون اگر دانش مدیریت و افزایش سرمایه‌تان را نداشته باشید، خیلی زود آن را دست خواهید داد.

  افزایش مهارت در زمینه‌های بازاریابی و مدیریت هم بخشی جدایی‌ ناپذیر از روند آموزشی شما به شمار می‌رود. چون وقتی بتوانید خودتان و سرمایه کنونی‌تان را مدیریت کنید، در آینده می‌توانید سکان کارمندان و سرمایه انبوهتان را هم در دست بگیرید.

  هنری فورد:

  اگر امید شما این است با پول به بی‌نیازی برسید، هرگز به بی‌نیازی نخواهید رسید. تنها از طریق دانش، تجربه و شایستگی است که امنیت یک شخص در دنیا تامین می‌شود.

  گاهی کارآفرین‌های جوان، درگیر یک اشتباه کوچک اما بسیار اثرگذار در زمینه افزایش مهارت‌هایشان می‌شوند. آنها فکر می‌کنند که تمرکز روی یک منبع، به تنهایی می‌تواند پاسخگوی نیازهایشان باشد.

  مثلا فقط خودشان را به کتاب‌ها محدود می‌کنند و از فهمیدن تجربه‌های عملی که تنها با شرکت در دوره‌های آموزشی امکان‌پذیر است، محروم می‌شوند. راه درست این است که هم در دوره‌های باکیفیت و معتبر شرکت کنید و هم از فرصت خواندن کتاب‌های خوب غافل نشوید.

  کار با سرمایه کم، چیزی است که به معنای واقعی با آن روبه‌رو هستید. اما جای نگرانی وجود ندارد. تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک اقدام جانانه برای افزایش این دو سرمایه است.

  از اشتباه کردن، شکست خوردن و حتی مسخره شدن نترسید. موتور سماجتتان را روشن کرده و مثل کسی که چیزی برای از دست دادن ندارد، برای رشد خودتان تلاش کنید.

  نکته جالب اینجا است که اگر روی افزایش سرمایه درونی‌تان متمرکز شوید، خیلی زود می‌توانید راه‌هایی برای افزایش سرمایه مالی‌تان پیدا کنید.

  «بنجامین فرانکلین»

  سرمایه‌گذاری روی دانش، بهترین سود را دارد!

  چیزی که شما را عقب نگه داشته است، اجرا نکردن فرمول موفقیت است. در واقع، شما هم درگیر کار با سرمایه کم هستید. اما این کمبود سرمایه به موجودی انگیزه و هدفتان اشاره می‌کند.

  فرمول موفقیت به شما کمک می‌کند تا اهداف ترسناک را به گام‌هایی عملی تبدیل کرده و به پیش بروید. این فرمول از سه بخش زیر تشکیل شده است:

  داشتن هدف، تنها راه برای جلو رفتن، ادامه دادن و پیروز شدن است. بدون این گوهر درخشان، در حجم انبوه کارها سرگردان می‌شوید و با اقدام در جهت اشتباه، سرمایه‌تان را به هدر می‌دهید و روحتان را خسته می‌کنید. اگر هدفی برای خودتان ندارید، باید دو قدم به عقب برگردید.

  این دو قدم شامل موارد زیر می‌شوند:

  شاید این جستجو، سرنوشت‌سازترین کار در تمام عمرتان باشد. بسیاری از ما نمی‌دانیم که به چه چیزی علاقه داریم. در این وضعیت، مانند یک کودک گمشده در میان کارهای مورد علاقه دیگران سردرگم می‌شویم.

  پیدا کردن کار مورد علاقه، مسیری است که باید خودتان آن را طی کنید. به یاد داشته باشید که در بیشتر موارد، کار مورد علاقه‌تان نزدیک‌تر از چیزی است که فکرش می‌کنید.

  این بدان معنی است که لازم نیست خیلی از خودتان دور شوید یا راه‌های عجیب و غریب را برای پیدا کردن کار مورد علاقه‌تان امتحان کنید.

  مایا آنجلو:

  شما می‌توانید تنها در کاری که دوست دارید کامل شوید. پول را هدف خودتان قرار ندهید. به جای آن، کاری که دوست دارید را دنبال کنید. سپس آن را آن‌قدر به خوبی انجام دهید که مردم نتوانند از شما چشم بردارند.

  برای این کار باید به دنبال راه‌های درآمدزایی از علاقه خودتان بگردید. بسیاری از کسانی که اکنون کسب و کارشان جهانی و بسیار موفق است از همین شیوه استفاده کرده‌اند.

  مثلا «فیل نایت» (Phil Knight) بنیان‌گذار برند «نایکی» (Nike) عاشق دویدن بود. بنابراین به دنبال کاری رفت که همیشه حس ورزشکار بودن را در او زنده نگه دارد؛ یعنی فروش کفش‌های دوندگی. بعدها او کارش را گسترش داد و به جای فروش کفش‌های دیگران، کارخانه‌های تولیدی کفش خودش را تاسیس کرد.

  اکنون کمتر ورزشکاری است که آرم ویژ نایکی را نشناسد. شما هم می‌توانید با کمی خلاقیت، بین چیزی که دوست دارید و کسب و کاری که می‌خواهید راه‌اندازی کنید، یک پل بزنید. به این ترتیب، نه از کار کردن خسته می‌شوید و نه علاقه‌تان را به باد فراموشی می‌سپارید.

  حالا نوبت حرکت به مرحله بعدی فرا رسیده است. تدوین یک استراتژی با مشخص کردن راه‌های رسیدن به هدفتان آغاز می‌شود. بعد از این کار باید تمام آن گام‌ها را وارد فاز عملی کنید. اما کار هنوز تمام نشده است.

  از این به بعد، بخش بسیار مهم کارتان یعنی دریافت بازخوردها، اصلاح استراتژی و دوباره عمل کردن شروع می‌شود. باید آن‌قدر این چرخه را طی کنید تا بازخوردهای دریافتی‌تان قابل قبول شوند.

  یادتان باشد، هدف تغییر نمی‌کند، این استراتژی است که تا رسیدن به یک نتیجه مناسب، پیوسته بهبود می‌یابد.

  توماس ادیسون:

  فرصت توسط بسیاری از مردم از دست می‌رود، زیرا در لباس کار است.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

  به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

  حتما مقاله را بخونید بینهایت ممنون من خوندم عالی بود به دردم خورد

  بسیار عالی ، با سرمایه کم بهترین نتیجه
  البته معرفی و تبلیغات کسب و کار هم بسیار امری مهم است که نباید ازش غافل شد

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  داشتن درآمد و استقلال مالی حس شیرینی است که همه از آن استقبال می‌کنند. این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که دوست نداشته باشد پول دربیاورد، اما ترافیک وحشتناک خیابان‌ها در روزهای کاری، آلودگی هوا، هزینۀ بالای رفت‌و‌آمد به محل کار و استرسِ به‌موقع‌رسیدن، مواردی هستند که بسیاری از ما را از پول در‌آوردن پشیمان می‌کنند.

  ولی خبر خوب این است که برای کسب درآمد نیازی به تحمل تمامی این دردسرها نیست! شما می‌توانید در خانه روی مبل راحتی محبوب‌تان بنشینید و پول پارو کنید! حالا اگر برایتان سؤال پیش آمده که چطور چنین چیزی ممکن است، با ما همراه باشید تا با ۳۵ روش کسب درآمد در خانه آشنا شوید.

  فهرست این مقاله

  بله! چراکه نه؟! ما در عصری زندگی می‌کنیم که وجود فناوری‌های گوناگون و دسترسی آسان به منابع مورد نیازمان، کمک می‌‌کند بتوانیم در فضای خانه کارهای بسیاری انجام دهیم؛ مثلِ کارهای بانکی! تا همین چند سال پیش برای انجام کوچک‌ترین تراکنشی باید مستقیم به بانک مراجعه می‌‌کردیم.

  اما امروز بانک در قالب یک برنامه کاربردی موبایل، در جیب‌مان جای می‌گیرد و هر زمان که خواستیم می‌توانیم بدون بیرون‌رفتن از خانه، به کارهای بانکی‌مان رسیدگی کنیم. با چنین پیشرفت‌‌هایی، کارکردن در خانه نیز به‌راحتی امکان‌پذیر است.

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  کافی است تلفن همراه یا لپ‌ تاپ و اینترنت در اختیار داشته باشید؛ بدین‌ترتیب می‌توانید با کمی خلاقیت، از هنر، دانش و ایده‌‌های خود کسب درآمد کنید.

  بی‌شک پول در‌آوردن در خانه سرشار از مزایای متنوع و دوست‌داشتنی است! برای اینکه بتوانید بهتر این مزایا را تجزیه و تحلیل کنید، در این بخش، چند مورد از مهم‌ترین مزایای کسب درآمد در منزل را برایتان بررسی می‌کنیم:

  کافی است در نوار جست‌وجوی گوگل بنویسید «چگونه در خانه پول در بیاوریم؟»، به همین سادگی صدها روش کسب درآمد پیدا می‌کنید که می‌توان از طریق آن‌‌ها با نشستن در خانه پول درآورد. با اینکه بسیاری از این روش‌ها مناسب ایران نیستند، اما می‌توان با الهام‌گرفتن از آن‌ها به راهکارهای دیگری دست یافت که پول خوبی تولید می‌کنند.

  زمان برای افرادی که از خانه کار می‌کنند، مفهوم متفاوتی دارد. هنگامی که در منزل به کسب درآمد مشغولید، می‌توانید ساعت و روزهای کاری‌تان را باب میل خودتان تنظیم کنید. بدین‌ترتیب دیگر استرس دیر رسیدن به محل کار یا توبیخ‌شدن را نخواهید داشت. از سویی می‌توانید در هر حالتی که راحت‌تر هستید، به کسب درآمد مشغول شوید و نیازی به ساعت‌ها نشستن پشت میز ندارید.

  همان‌طور که پیش از این گفتیم، برای کسب درآمد در منزل کافی است لپ‌تاپ و اینترنت داشته باشید. دیگر نیازی نیست برای اجارۀ دفتر کار و تهیۀ مایحتاجش، زیر بار هزینه‌های گزاف بروید.

  بله! درست متوجه شدید. پول درآوردن در منزل به زحمت و دانش بسیار زیادی نیاز ندارد. کافی است برای کارتان برنامه‌ریزی کنید و به سطح متوسطی از دانشی خاص برسید تا بتوانید پول در بیاورید.

 • krai fhchv f vs
 • کسب و کار خانگی ایمن‌ترین روش برای کسب درآمد است؛ چرا که نه‌تنها مجبور نیستید با خطرات دنیای بیرون دست‌و‌پنجه نرم کنید، بلکه با انجام تراکنش‌های غیرمستقیم مالی، از آلودگی‌ها و شلوغی‌ها نیز در امان خواهید بود.

  حال که از مزایای کسب درآمد در منزل صحبت کردیم، بد نیست معایب بسیار محدود آن را نیز بررسی کنیم:

  هنگامی که روش کسب درآمد در منزل را برای خودتان انتخاب می‌کنید، برای پیش‌بردن به‌موقع کارها باید بیشتر وقت خود را در خانه بگذرانید. همین موضوع می‌تواند کمی کسل‌کننده باشد.

  احتمال برخورد با افراد کلاه‌برداری که می‌خواهند بدون پرداخت هزینه از خدمات شما استفاده کنند، در این روش بالاست؛ بنابراین بهتر است پیش از آغاز کار مطمئن شوید تراکنش‌های بانکی‌ از طریق پیامک به شما اعلام می‌شوند. بدین‌ترتیب می‌توانید از شر کلاه‌برداران در امان بمانید.

  کار‌کردن در منزل ممکن است کمی غیرقابل‌کنترل به نظر برسد؛ چراکه محیط خانه فضای آرامی است که می‌تواند شما را به خوابیدن یا انجام هر کاری غیر از شغل‌تان تشویق کند. به همین منظور باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید تا تمرکزتان روی کار به هم نریزد.

  یکی از ‌راه‌های کسب درآمد در خانه، وبلاگ نویسی است که می‌توان از آن به‌عنوان یک شغل انعطاف‌پذیر نام برد. این شغل پتانسیل بالایی برای کسب درآمد دارد. اگر در نوشتن استعداد دارید، می‌توانید برای شرکت‌های تولیدکننده و تجاری، مقاله‌های تبلیغاتی بنویسید. وقتی مقاله‌های شما توسط افراد فراوانی خوانده شود، درآمد زیادی را برایتان به ارمغان می‌آورد.

  بسیاری از شرکت‌ها و مشاغل معاملاتی برای محاسبات مالی خود به حسابدار نیاز دارند. خوشبختانه این روزها به دلیل وجود نرم‌افزارهای متعدد حسابداری، بسیاری از امور مربوط به حسابداری می‌توانند از راه دور انجام شوند؛ بنابراین می‌توانید برای کسب درآمد در منزل به حسابداری مجازی تبدیل شوید که کارهای مالی شرکت‌ها را در منزل انجام می‌دهد. حتی می‌توانید هم‌زمان برای چندین شرکت کار کنید و از آن‌ها دستمزد دریافت کنید.

  فروش آنلاین محصول، از دیگر ‌راه‌های کسب درآمد در خانه است. برای نمونه می‌توانید یک وب‌سایت فروشگاهی راه‌اندازی کنید. حتی می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز عضو شوید و با جمع‌آوری دنبال‌کننده‌های زیاد، محصولات و اجناس خود را عرضه کنید.

  یکی از ‌راه‌های کسب درآمد در خانه، تدریس و آموزش از راه دور است. اکنون فناوری به اندازه‌ای پیشرفت کرده است که اگر در زمینۀ خاصی اطلاعات کافی داشته باشید، می‌توانید برای خود کارآموز پیدا کنید. بسیاری از کارشناسان روان‌شناسی، زبان انگلیسی یا ریاضیات، از طریق شبکه‌های اجتماعی، علم خود را عرضه می‌کنند.

  فعالیت در شبکه‌های اجتماعی نیز از دیگر ‌راه‌های کسب درآمد در خانه است. این روزها در ایران شبکه‌های اجتماعی مانندِ اینستاگرام طرفداران زیادی دارند. شما می‌توانید در منزل صفحه‌ای برای خودتان ایجاد کرده و از طریق آن با کاربران ارتباط برقرار کنید. مدیریت شبکه‌های اجتماعی به مهارت سازمانی و ارتباط اجتماعی قوی نیاز دارد. از سوی دیگر باید با الگوریتم شبکه‌های اجتماعی نیز آشنایی داشته باشید تا به مدیر موفقی برای صفحه‌تان تبدیل شوید.

  افزونه یا پلاگین از نیازهای ضروری برای مدیریت یک وب‌سایت ساده یا فروشگاه اینترنتی است. وب‌سایت‌هایی که با ووردپرس طراحی می‌شوند، به افزونه و قالب وب‌سایت نیاز دارند. شما می‌توانید این نیاز را برآورده کنید و از این راه پول به دست آورید.

  برای کسب درآمد در خانه می‌توانید در زمینۀ مدیریت رسانه‌های اجتماعی، وظایفی از جمله طراحی عکس و فیلم، تدریس، محتوانویسی، ویرایش مطلب وغیره را بر عهده بگیرید. شما با انجام این کارها در عمل به یک دستیار مجازی تبدیل می‌شوید که می‌تواند به مدیران شبکه‌های اجتماعی کمک کند.

  از دیگر ‌راه‌های کسب درآمد در خانه رونویسی است؛ بدین معنا که به فایل‌های صوتی گوش دهید و آنچه را می‌شنوید، روی کاغذ بنویسید و سپس در اختیار وب‌سایت‌هایی قرار دهید که با آن موضوع قرابت محتوایی دارند.

  پاسخ‌گویی به تماس‌ها و چت‌های وب‌سایت، از دیگر ‌راه‌های کسب درآمد در خانه است. شما می‌توانید به یک پذیرشگر مجازی تبدیل شوید و به پرسش‌های کاربران وب‌سایت یا شبکه‌های مجازی پاسخ دهید. اغلب شرکت‌های بزرگ یا فروشگاه‌های اینترنتی برای وب‌سایت‌شان از پذیرشگرهای مجازی کمک می‌گیرند تا به پرسش‌های مشتریان پاسخ دهند.

  اگر در علم روان‌شناسی و مشاوره سررشته دارید، می‌توانید به مشاور آنلاین تبدیل شوید و در خانه درآمد کسب کنید. با این کار می‌توانید باعث بهبود زندگی دیگران شوید و آرامش را به آن‌ها هدیه دهید.

  راه بعدی برای کسب درآمد در خانه انجام کارهای گرافیکی است. اگر به طراحی و نقاشی علاقه دارید، می‌توانید در برنامه‌های گرافیکی از جمله این‌دیزاین، ایلاستریتور یا فوتوشاپ عکس‌های زیبا و هنری طراحی کنید. در سال‌های اخیر این کار رونق زیادی گرفته است؛ به‌طوری‌که این روزها گرافیست‌ها می‌توانند در یک روز، چند صد هزار تومان درآمد کسب کنند.

  اگر عاشق سفر‌کردن به نقاط مختلف دنیا هستید و تاکنون تجارب زیادی در این زمینه داشته‌اید، می‌توانید در منزل به یک نمایندۀ مسافرتی تبدیل شوید. شما می‌توانید کارتان را با طراحی وب‌سایت گردشگری یا صفحه در شبکه‌های اجتماعی آغاز کنید. سپس با انتشار محتوا و عکس در مورد مناطق مختلف، اطلاعات جامعی را در مورد آن مکان‌ها در اختیار کاربرانی بگذارید که می‌خواهند به این مناطق سفر کنند.

  یکی دیگر از ‌راه‌های کسب درآمد در خانه کمک‌گرفتن از موتورهای جست‌وجو است. ابزارهای تحلیل‌گر شبکه‌های اجتماعی نیز به شما کمک می‌کنند تأثیر تبلیغات خود را در شبکه‌های اجتماعی مشاهده کنید. نتایج موتورهای جست‌وجوگر اهمیت کسب‌و‌کار شما را برای کاربران اینترنتی نشان می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید با کمک آن‌ها کسب‌وکار خود را در وب‌سایت‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی رونق ببخشید.

  راه دیگر کسب درآمد در خانه، تبدیل‌شدن به نماینده‌ای برای ارائۀ خدمات به مشتریان یک شرکت خدماتی یا تولیدی است. اغلب مشتریان پرسش‌های خاصی در مورد محصولات و خدمات شرکت دارند. شما می‌توانید این وظیفه را بر عهده بگیرید و همانند بازاریاب حرفه‌ای، محصولات و خدمات شرکت‌ها را برای آنان شرح دهید.

  ارائۀ تجهیزات و راهکارهایی برای کاهش وزن، از دیگر ‌راه‌های کسب درآمد در خانه است. این روزها بسیاری به دنبال تناسب اندام هستند. شما می‌توانید از طریق ارائۀ مشاوره و تجهیزات لازم برای لاغری، به دیگران کمک کنید به تناسب اندام برسند.

  از دیگر ‌راه‌های کسب درآمد در خانه، طراحی داخلی و دکوراسیون است. برای تبدیل‌شدن به یک دکوراتور داخلی، می‌توانید وب‌سایتی راه‌اندازی کنید و با تهیه عکس‌های باکیفیت از کارهای خود، آن‌ها را در وب‌سایت منتشر کنید و مشاوره دهید.

  مراقبت از کودک در منزل نیز راه مناسبی برای کسب درآمد در خانه است. این فرصت برای زنان خانه‌دار که به شغل‌های جدید و فناوری علاقه‌ای ندارند، مناسب است. شما می‌توانید فرزند یک خانوادۀ پرمشغله را در خانه‌تان نگهداری و در مقابل، دستمزد دریافت کنید.

  اگر به عکاسی علاقه دارید، یک دوربین عکاسی خوب تهیه و در منزل عکاسی کنید. بسیاری از افراد برای شبکه‌های اجتماعی خود به عکس‌های باکیفیت نیاز دارند. شما‌ می‌توانید در منزل با قیمت کمتر از آتلیه‌، برای آن‌ها عکس‌های باکیفیت بگیرید.

  از دیگر ‌راه‌های کسب درآمد در خانه، اجاره‌‌دادن اتومبیل است. برای این کار ابتدا یک خودروی باربری تهیه کنید و آن را به راننده‌ای حرفه‌ای اجاره بدهید یا با او قرارداد همکاری امضا کنید و درآمد خود را با او نصف کنید.

  اگر در یک خانۀ بزرگ زندگی‌ می‌کنید، می‌توانید قسمتی از منزل خود را اجاره دهید. اگر در یک مکان توریستی زندگی می‌کنید، به فکر تهیۀ فضایی باشید که در فصل‌هایی که گردشگران زیادی به آن منطقه سفر می‌کنند، آن مکان را اجاره دهید.

  طراحی لباس یکی از ‌راه‌های کسب درآمد در خانه است. می‌توانید در منزل برای کارگاه‌های تولید پوشاک، مدل‌های جدید لباس طراحی کنید. بسیاری از کسانی که در این صنعت به یک برند مشهور تبدیل شده‌اند، ابتدا کار خود را از خانه آغاز کرده‌اند.

  این روزها تقاضا برای ترشیجات زیاد شده است و کم‌کم این محصول جای خود را در بازار باز کرده است. شما می‌توانید انواع آن را در منزل تهیه کرده و با بسته‌بندی‌های متفاوت به بازار عرضه کنید.

  می‌توانید از راه دور پروژه بگیرید و در منزل برای مشتریان تایپ کنید. در وب‌سایت‌هایی که پروژه‌های دانشجویی انجام می‌دهند، ثبت‌نام کنید و وارد بخش تایپ شوید، سپس قیمت هر پروژه‌تان را وارد کنید، اما یادتان باشد که در بازۀ زمانی مشخص‌شده، پروژه را به اتمام برسانید و به مشتری تحویل دهید.

  ترجمۀ متون انگلیسی از دیگر کارهایی‌ است که می‌تواند برای کسب درآمد در خانه مورد توجه قرار گیرد. برخی از شرکت‌ها برای اطلاع از شیوۀ عملکرد و فنون نوین شرکت‌های همکار در کشورهای صنعتی، به محتواهای علمی آن‌ها نیاز دارند. می‌توانید مطالب مورد نیاز را ترجمه و برایشان ارسال کنید.

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  برای این کار می‌توانید به‌ جای استفاده از وسایل تکراری مثل روبان، چسب ‌رنگی، گل‌های کاغذی وغیره، از وسایلی جدیدتر و دست‌ساز استفاده کنید. بازار فروش این محصولات در فروشگاه‌های کادویی است. برای فروش جعبه‌ کادو می‌توانید به این فروشگاه‌ها و صفحات سر بزنید. حتی می‌توانید شیوۀ چینش محصولات در داخل جعبه کادو را به آن‌ها پیشنهاد دهید. بدون شک این روش موجب جذب مشتریان بیشتر می‌شود.

  برای کسب درآمد در خانه می‌توانید در منزل قارچ تولید کنید. برای این کار به محیطی سرپوشیده نیاز دارید. در کنار آن باید دورۀ پرورش قارچ را نیز پشت سر بگذارید. با این کار می‌توانید محصولات خود را در بازار عرضه کنید و یا آن‌ها را مستقیم به دست مصرف‌کننده‌ها برسانید.

  یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد در خانه از طریق بورس و سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. برای آغاز فعالیت باید به سراغ شرکت‌هایی بروید که سوددهی بالاتری دارند. البته پیش از اینکه بخواهید وارد بازار بورس شوید، باید دوره‌های آموزشی آن را پشت سر بگذارید و در این زمینه مطالعه داشته باشید.

  شما می‌توانید با به‌دست‌آوردن ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری هوشمندانه روی آن، درآمد قابل قبولی به دست آورید.

  سایت‌‌ها و برنامه‌های کاربردی بسیاری وجود دارند که می‌توانید از طریق آن‌ها، لوازم بلااستفاده‌ یا لباس‌‌هایتان را بفروشید. با این کار کمدی خلوت‌تر و جیبی پرپول‌تر خواهید داشت.

  ویراستاری به‌صورت دورکار یکی از راه‌کارهای کسب درآمد در خانه است. اگر آشنایی خوبی با دستور زبان فارسی دارید و خوب می‌دانید چطور جمله‌ها را از نظر نگارش تصحیح کنید، می‌توانید دانش‌تان را به افرادی که به آن نیاز دارند، بفروشید.

  اگر دست به قلم هستید یا به خواندن کتاب علاقه‌مندید و صدای خوبی دارید، یکی از پیشنهادهای خوب کسب درآمد برای شما، تولید کتاب صوتی یا ای‌بوک و فروش آن در سایت‌های مرتبط است.

  همۀ افراد دیر یا زود به کمک فوری یک متخصص فنی لوازم الکتریکی احتیاج پیدا می‌کنند. شما می‌توانید دانش خود را در این زمینه از طریق تلفن یا چت آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارید و در ازای آن درآمد کسب کنید.

  اگر ماشین ندارید و فضای پارکینگ‌تان بی‌استفاده مانده است، می‌توانید آن را به همسایگان‌تان اجاره دهید و ماهیانه مبلغی دریافت کنید.

  اگر در زمینۀ آشپزی استعداد دارید، می‌توانید با کمک شبکه‌های اجتماعی به علاقه‌مندان، آشپزی یاد بدهید. این روزها کلاس‌های آنلاین آشپزی طرفداران بسیاری دارند و افراد برای یادگیری دستورهای جدید و لذیذ، حاضر به پرداخت هزینه‌های بالا هستند. پس اگر دست‌پخت و سلیقۀ خوبی دارید، هرچه سریع‌تر دست به کار شوید و آموزش را آغاز کنید.

  با اندکی خلاقیت می‌توانید شیرینی‌های خانگی جذاب و بی‌نظیر درست کنید. با گذاشتن تصاویر شیرینی‌ها و فروش آن‌ها در شبکه‌‌های اجتماعی نیز می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید. این روزها افراد برای نشان‌دادن دوستی و علاقه‌شان به یکدیگر، گل و شیرینی هدیه می‌دهند، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید شیرینی‌های شما مشتریان خاص خود را پیدا خواهند کرد.

  کسب درآمد در منزل روشی بسیار عالی و دوست‌داشتنی برای رسیدن به پول است. شما می‌توانید با کمترین هزینه و امکانات، کسب‌وکارتان را در خانه راه‌اندازی کنید یا از روش‌های خلاقانه به پول برسید. تنها سرمایه‌‌هایی که برای کسب درآمد در منزل نیاز دارید، دانش، خلاقیت، یک گوشی موبایل یا لپ‌تاپ و اینترنت است.

  با کمک این موارد و با توجه به علایق‌تان می‌توانید به درآمد قابل‌قبولی در ماه دست یابید. تنها کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و از تک‌تک توانایی‌ها و دارایی‌هایتان به‌عنوان فرصتی برای رسیدن به پول استفاده کنید.

  کسب درآمد در منزل دارای مزایای زیاد و معایب محدود است. همین موضوع دلیل بسیار خوبی است تا همین حالا دست به کار شوید و با روش‌هایی که به شما پیشنهاد دادیم، در خانه کسب درآمد کنید.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

  به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

  خیلی کاربردی و خوب بود

  عالی بود

  عالی بود

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  فهرست این مقاله

  تقریبا همه ما حتی برای یک بار هم که شده ایده‌ای خلاقانه در زمینه‌ای به ذهنمان خطور کرده است. لحظه‌ای که شور و اشتیاقی آنی وجودمان را فراگرفته و آن ایده برای مدت‌ها ذهن ما را به خود مشغول کرده است. ایده های خلاقانه کسب و کار و پولسازی که با خود می‌گوییم ارزش وقت گذاشتن و ریسک کردن را دارند. اما اکثرا بنا به دلایل متعدد از پیگیری آنها سرد می‌شویم و پس از مدتی آنها را به فراموشی می‌سپاریم و وقتی می‌بینیم شخص یا شرکتی با ایده‌اش مشابه به چه موفقیتی دست یافته، سر درگریبان فرو می‌بریم و آه حسرت از نهادمان بلند می‌شود.

  هر ایده‌ای که اندکی خلاقیت چاشنی آن شده باشد، با ممارست و دانش کافی به نتیجه خواهد رسید. اما ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی از جمله بهترین و سریع‌ترین راه برای به نتیجه رسیدن هستند. فراموش نکنیم که سخت‌ترین و مهم‌ترین قدم برای به نتیجه رساندن ایده خود، شروع و جان دادن به آن ایده است. نیازی نیست که ایده در همان ابتدا بکر و دست نخورده باشد. داشتن شور و اشتیاق و علاقه در هر حوزه‌ای به مرور زمان متبلور کننده خلاقیت خواهد بود.

  در این مطلب خانه سرمایه به معرفی و بررسی اجمالی ۵۰ تا از ایده های خلاقانه کسب و کار می‌پردازیم.

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  شما هم شنیده‌اید که وبلاگ نویسی دیگر راه مناسبی برای کسب درآمد نیست؟ دوباره فکر کنید. ده‌ها هزار بلاگر در حال ایجاد و تهیه محتوای سودآور از موضوعات گوناگون مثل آشپزی خانگی، سفر، فیلم، سبک زندگی، تجارت و موضوعات دیگر هستند. پس این ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی فرسنگ‌ها با اشباع شدن فاصله دارد. اولین قدم یادگیری چگونگی مدیریت و راه اندازی یک وبلاگ است. پس از آن باید استعداد و سبک خود را کشف کنید. باید بفهمید که به نوشتن درباره چه موضوعی علاقه دارید و سبک خود را بیابید. پس از آن خواهید فهمید که مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند و چگونه می‌توانید نظر و توجه آنها را جلب کنید. فراموش نکنید که تا زمانی که محتوای شما، اعم از نوشته، عکس و ویدئو مخاطب خود را داشته باشد و مشکلی از او حل کند یا او را به جواب برساند، شما کار خود را درست انجام داده اید. برای راه اندازی هرچه سریع‌تر وبلاگ خود می‌توانید از یک شرکت معتبر هاستینگ بهره بگیرید و یک تم ساده وردپرس را برای شروع نخستین بلاگ خود انتخاب کنید. اولین و سخت‌ترین قدم بین شما و این ایده خلاقانه پولساز (در صورتی که به آن علاقه داشته باشید)، یادگیری چگونگی شروع یک وبلاگ و کار با آن است.

  مشخصا مسلط بودن به طراحی گرافیکی بسیار مفید و کمک کننده است. اما نکته مهم اینجاست که فراگیری اصول طراحی گرافیکی به صورت خودآموز کار آسانی است و می‌تواند منجر به ایده های خلاقانه پولساز شود. سادگی یادگیری و کار کردن با نرم افزارهایی نظیر ادوب ایلاستریتور (Adobe Illustrator) و ابزارهایی نظیر استنسیل (Stencil) و ویسم (Visme) باعث شده که هرکسی که می‌تواند دستش را تکان دهد، ذره‌ای خلاقیت دارد و از انگیزه کافی برخوردار است، بتواند به طراحی بپردازد و از طریق آن درآمد جانبی خوبی داشته باشد.

  به عنوان مثال برخی با ایده های خلاقانه ساده طراحی نوشته‌های انگیزشی روی عکس‌ها و پرینت گرفتن آنها روی شاسی و فروش آن به کافه‌ها و فروشگاه‌ها درآمد خوبی کسب می‌کنند. یا با همکاری با یک استارتاپ، کسب و کاری کوچک و نوپا و یا یک عکاس و کمک به آنها و برداشتن باری از دوششان می‌توان درآمدزایی کرد. به این نکته توجه داشته باشید که پیش از شروع یک تجارت بر مبنای طراحی گرافیکی و مد نظر قرار دادن آن به عنوان یک شغل تمام وقت، باید مهارت‌های خود را افزایش دهید. برای دستیابی به این هدف، دوره‌های آنلاین، کلاس‌های آموزشی و کتاب‌های مفید و متنوعی وجود دارند. زمانی که در طراحی گرافیکی به یک حرفه‌ای تبدیل شدید، می‌توانید دست به کارهای بزرگ‌تر بزنید؛ با شرکت‌های بزرگ وارد همکاری شوید، پروژه‌های بزرگ‌تر با درآمد بیشتر بپذیرید و حتی استارتاپ خود را راه اندازی کنید.

  طراحی سایت امروزه یکی از سودآورترین و درآمدزاترین راه های کسب درآمد فریلنسرهاست. پر واضح است که با پیشرفت تکنولوژی و گسترده شدن لحظه‌ای اینترنت، نیاز به چنین شغلی هر روز بیشتر احساس می‌شود و به طبع آن یکی از ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی محسوب می‌شود. طراحی سایت مفهومی ساده دارد: تبحر در هنر خلق یک تجربه زیبا و ارزش محور برای افرادی که از یک وبسایت یا اپلیکیشن استفاده می‌کنند. همانند بسیاری دیگر از کارها و هنرها در این دوره، برای طراحی وبسایت هم کتاب‌ها ارزشمند بسیار و دوره‌های آموزشی آنلاین و حضوری بیشماری وجود دارند.

 • دتولید رهاورد ۳۶۵
 • درست مانند طراحی وبسایت، برنامه نویسی وب هم یکی از پرتقاضاترین و در عین حال کم عرضه‌ترین زمینه‌های کسب درآمد در دنیای امروز است از جمله ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی محسوب می‌شود. هر روز هزاران هزار ایده و وبسایت جدید وارد عرصه رقابت می‌شوند و شما می‌توانید با گذراندن دوره‌های نه چندان گران قیمت و حتی رایگان آنلاین، ظرف چند ماه از این طریق برای خود درآمد جانبی قابل توجهی کسب کنید. نکته جالب و مهم درباره برنامه نویسی وب این است که به دلیل تقاضای بالا، تقریبا بلافاصله پس از یادگیری یک زبان برنامه نویسی می‌توانید مشغول به کار شوید. اگر در این حوزه بتوانید با تمرکز و خلاقیت رزومه قابل اتکایی برای خود بسازید و به مرور بر مهارت‌های خود بیافزایید، برنامه نویسی وب سایت برای شما به یک کار ثابت، چالش برانگیز، لذت بخش و البته سودآور تبدیل خواهد شد. تحقیق درباره اینکه چه زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید کار چندان دشواری نیست. نیاز بازار و تکنولوژی‌ها و نقاط ضعف و قوت هر یک با جست‌وجویی ساده در اینترنت در دسترس عموم قرار دارد. در مرحله بعد شما هستید و دنیایی از موقعیت و کشف کردن زمینه‌های علایق و استعدادهای خود.

  استفاده از توانایی‌ها یک راه مرسوم برای کسب درآمد جانبی در دنیای امروز محسوب می‌شود. اگر در کاری خبره و چیره دست هستید، قطعا مخاطبین زیادی در دنیای اینترنت وجود دارند که تشنه فراگیری از شما و به اشتراک گذاشته شدن تجربیات و دانش شما با خود هستند. این مخاطبین حاضر هستند پول بپردازند تا با بهره‌گیری از تجربیات شما در آن زمینه تخصصی بخصوص تبدیل به یک حرفه‌اش شوند. برای راه اندازی چگونگی برگزاری دوره‌های آنلاین و چگونه آموزش دادن افرادی که نیاز به تجربه و تخصص شما دارند، دوره‌های آموزشی آنلاین و ویدئوهای آموزشی فراوانی در اینترنت وجود دارد مانند دوره آموزش آنلاین بورس.

  گول اسم این کار را نخورید! انجام این کار بسیار ساده‌تر از چیزی که به نظر می‌رسد است و البته ایده خلاقانه‌‌ای برای کسب درآمد محسوب می‌شود. جمع‌‌آوری دانش و مهارت‌های خود در یک کتاب قابل دانلود الکترونیکی که ارزشی را به کسانی که به دنبال ارتقای مهارت، پیشرفت شغلی و یا راه اندازی کسب و کار خود هستند، شیوه‌ای قوی، تاثیرگذار و سودآور به عنوان یک کار پاره وقت محسوب می‌شود. اگر با شرکت دوره‌های نویسندگی و اندکی ذوق و خلاقیت و البته شناخت مخاطب و بازار هدف خود وارد این عرصه شوید، خواهید دید که کسب درآمد از آن از چیزی که فکر می‌کردید آسان‌تر است. اگر این گام‌ها را محکم و به درستی بردارید، مطمئناً پلتفورم‌هایی تشنه انتشار کتاب الکترونیکی شما خواهند بود و به مرور زمان تبدیل به یک برند در این عرصه خواهید شد.

  قطعا با اینستاگرام و فضای حاکم بر آن آشنا هستید و اگر هم هنوز وارد این اقیانوس آبی پر مخاطب نشده‌اید، هنوز دیر نشده است. اقیانوسی مملو از ایده های خلاقانه کسب و کار. محتوایی که شما در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید و با بهره‌گیری از استراتژی بازاریابی درست و جذب دنبال کننده مخاطبین بیشتری را جذب می‌کنید، از هر دسته و نوعی که می‌خواهد باشد، بالاخره کسب و کار، برند و تجارتی را به سمت شما سوق خواهد داد که محتوای تولیدی توسط شما برای آنها جذابیت داشته باشد. با بهره‌گیری از استراتژی بازاریابی درست و جذب دنبال کنندگان به تعداد ده‌ها یا صدها هزار نفر، درآمدی قابل توجه از این بازار پررونق نصیب شما خواهد شد. فراموش نکنید که اینستاگرام اقیانویسی عظیم از مخاطبین و برندها و کمپانی‌های بزرگ و کوچک است و بهره بردن از این اقیانوس، تنها نیاز به کمی خلاقیت و استراتژی دارد. توانایی‌ها و سبک خود را بشناسید.

  ایده خلاقانه پولساز اینترنتی دیگری که به شما معرفی می‌کنیم آموزش آنلاین است. اگر در حرفه‌ای مهارت دارید و یا بشدت به آن علاقمند هستید، می‌توانید از آن برای آموزش خصوصی و نفر به نفر به صورت آنلاین بهره بگیرید. این حرفه چیزی جز کمک به دیگران نیست و اگر در ارتباط برقرار کردن با دیگران مهارت دارید، از آموزش دادن لذت می‌برید و به اندازه کافی صبور هستید، می‌توانید درآمد جانبی خوبی از این راه برای خود کسب کنید. آموزش آنلاین حتی نیازمند پلتفورم خاصی نیست و از طریق بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و ایجاد یک اجتماع حتی کوچک هم عملی و قابل انجام است. به عنوان مثال اگر در برطرف کردن مشکلات کامپیوتر و مشکلات مربوط به اینترنت و مودم اطلاعات دارید، هر روز هزاران نفر وجود دارند که نیازمند مشاوره و کمک شما هستند. باید از حوزه‌ای که می‌خواهید در آن به آموزش و کمک به دیگران بپردازید مطمئن و درباره آن از اطلاعات کافی برخوردار باشید. زیرا نارضایتی مشتری شما در این کسب و کار نه تنها به حسن شهرت شما آسیب می‌زند، بلکه باعث سردرگمی خود شما نیز خواهد شد.

  تولید پادکست از جمله ایده های خلاقانه پولساز است. اگر فکر می‌کنید صدای خوبی دارید و یا شیوه‌ای خلاقانه برای ارائه محتوا در هر زمینه‌ای به صورت صوتی به مخاطب دارید، تولید پادکست شیوه‌ای جذاب و سودآور برای کسب درآمد خواهد بود. ایجاد پادکست از آن دست کسب و کارها محسوب می‌شود که فارغ از حوزه و محتوای آن، همواره برندها و شرکت‌هایی را برای تبلیغ و اسپانسرینگ به سمت خود جذب می‌کند. کسب مهارت در ایجاد یک فایل صوتی درخور کار چندان سختی نیست. گذراندن دوره‌های فن بیان و یادگیری کار با یک نرم افزار ادیت صدا و خرید ابزارهای مربوط به این حوزه چندان هزینه بر نیستند. این نکته را فراموش نکنید که اگر ایده خلاقانه یا محتوای پر مخاطب یا بکری دارید، لازم نیست محتوای شما از همان پادکست اول و شروع کار عالی و بی عیب و نقص باشد.

  این حوزه هم همانند برخی از حوزه‌هایی که تا کنون در مورد آنها صحبت کرده‌ایم یک اقیانوس عظیم، پرمخاطب، متنوع و البته پر منفعت است. ایده های خلاقانه کسب و کار به وفور در این حوزه یافت می‌شوند. حتما شما هم با محصولات ریز و درشت گوناگونی در اینترنت و اینستاگرام برخورده‌اید که توسط شخص یا اشخاصی به صورت سفارشی و دست ساز تهیه می‌شوند و به فروش می‌رسند. شخصی سازی هر چیزی از جمله زمینه‌های همواره جذاب برای همه افراد است. از ظرف و ظروف و حتی اثاثیه چوبی و سفارشی گرفته تا گلدوزی و شماره دوزی، از طراحی دستبند و گردنبند و دیگر زیور آلات تا ساخت قاب گوشی با طرح دل‌خواه مشتری. همه اینها زمینه‌هایی برای فعالیت هستند که علاوه بر اینکه بسته به میزان خلاقیت و علاقه شما هرگز اشباع نخواهند شد، بلکه با افزایش اقبال عمومی روز افزون به این حوزه بازار آن هر روز داغ‌تر از روز قبل می‌شود.

  اگر در طول دوران کاری خود تجارب با ارزشی کسب کرده‌اید و یا دوره‌هایی را گذرانده‌اید و مدارکی دارید، می‌توانید از تجربیات و مهارت‌های خود برای مشاوره دادن به کسب و کارهای کوچک و محلی استفاده کنید. مشاوره از جمله ایده های خلاقانه کسب و کار محسوب می‌شود که همواره رونق دارد. تجربیات و مهارت‌هایی نظیر بازاریابی، تعیین استراتژی تجاری، تولید محصولات، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و مهارت‌هایی از این دست، همواره مورد تقاضا قرار هستند. رزومه و مدارک آموزشی شما کمک خواهند کرد تا کسب و کارهایی که به چنین تجربیاتی نیاز دارند به شما اعتماد کنند، بخصوص کسب و کارهای نوپا. برخورداری از روابط عمومی مناسب، کمی فن بیان با چاشنی آشنایی با اصول و فنون مذاکره از شما مشاوری معتمد و زبردست خواهد ساخت.

  تلفن‌های همراه هوشمند دیگر جزئی لاینفک از زندگی روزمره انسان مدرن شده‌اند و تولید لوازم جانبی و تزئینی آن از بزرگ‌ترین و پررونق‌ترین بازارهای امروز جهان و از جمله ایده های خلاقانه کسب و کار محسوب می‌شود. تولید قاب‌های دست‌ساز تلفن همراه یکی از پررونق‌ترین و سودبخش‌ترین بخش‌های حوزه لوازم جانبی آن محسوب می‌شود. قاب‌هایی ساخته شده از جنس‌های مختلف و حتی بعضا عجیب و غریب مشتری مخصوص خود را دارند. سفارشی سازی از جمله کارهایی است که در این حوزه می‌توان انجام داد. زیرا با توجه به بازار محدود تلفن همراه در کشور، معمولا به جز تعدادی معدود و شاخص از برندها و انواع تلفن همراه، برای سایر گوشی‌ها لوازم جانبی و تزئینی چندانی در بازار یافت نمی‌شود. به همین دلیل با دیدن چند ویدئوی آموزشی و افزودن کمی خلاقیت به آن و استفاده از شاخصه‌های بومی، می‌توان علاوه بر تولید قاب برای گوشی‌های شاخص و پرفروش بازار، برای دیگر مدل‌ها نیز به صورت شخصی و سفارشی قاب تهیه کرد و به آسانی از طریق سایت‌های اینترنتی و بستری آماده نظیر اینستاگرام آنها را به فروش رساند.

  اگر در برقراری ارتباط با افراد مختلف تبحر دارید و شخص ریسک‌پذیری هستید، درآمد پورسانتی می‌تواند از جمله ایده های خلاقانه پولساز برای شما باشد. بسیاری ازکسب و کارها و استارتاپ‌ها، خصوصا در ابتدای راه خود علاقمند به همکاری به صورت پاره وقت و پرداخت فقط به صورت پورسانتی هستند. برای تقویت مهارت‌های چانه زنی، فروش و بازاریابی دوره‌های آنلاین و ترفندهای بسیاری وجود دارند که از طریق شرکت در آنها می‌توانید درآمد جانبی خود را افزایش دهید. برای تقویت این مهارت‌ها و فراگیری مهارت‌های جدید و افزایش توان مذاکره، کتاب‌های بیشماری ترجمه، تالیف و منتشر شده‌اند. بازاریابی برای افرادی که از ارتباط داشتن با مردم لذت می‌برند و برونگرا هستند، شغلی لذت بخش و درآمدزا محسوب می‌شود.

  اگر شخص منظمی هستید و کارهای خود را بر اساس برنامه ریزی و با دقت انجام می‌دهید، دستیاری مجازی می‌تواند یکی از مناسب‌ترین ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی برای شما باشد. خدمات دستیاری مجازی در ایران چندان پرسابقه نیست، اما تعداد کارفرمایانی که متقاضی بهرمند شدن از این خدمات هستند هر روز رو به افزایش است. دستیاران مجازی وظایفی نظیر پذیرش مشتری، پاسخگویی به تلفن و سایر وظایف یک منشی را انجام می‌دهند، اما از راه دور و از منزل خود. یک دستیار مجازی علاوه بر کامپیوتر، به اینترنت با سرعت خوب، فکس و پرینتر هم نیاز دارد. ممکن است درآمد این کار در ابتدا آنطور که انتظار دارید بالا نباشد، ولی اگر سخت‌کوش باشید و بتوانید در این حرفه نامی برای خود دست و پا کنید، درآمد آن بیش از یک کار پاره وقت خواهد بود.

  ترجمه از جمله کارهایی است که هرگز از سکه نمی‌افتد. اگر به زبانی غیر از زبان فارسی تسلط کافی برای ترجمه دارید، می‌توانید از طریق آن پول خوبی بدست آورید. زبان انگلیسی با اینکه تقریبا هر کسی دستی بر آتش آن دارد، اما همیشه بازار ترجمه داغی داشته و متقاضی برای ترجمه از این زبان وجود دارد. هر چه متون تخصصی‌تر باشد، میزان دریافتی شما بیشتر خواهد بود. اما اگر زبان‌های دیگری غیر از انگلیسی می‌دانید، ممکن است پیدا کردن متقاضی دشوارتر باشد، اما رقم توافق برای ترجمه نسبت به زبان انگلیسی بیشتر است. شما به آسانی می‌توانید از این مهارت خود به صورت پاره وقت درآمد مناسبی کسب کنید. پس اگر به زبانی خارجی مسلط هستید و به دنبال افزایش درآمد خود هستید، این راه خلاقانه پولساز اینترنتی را فراموش نکنید.

  شما هم همیشه از اینکه وقت زیادی را صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کنید مورد شماتت قرار گرفته‌اید؟! خب با ایده های خلاقانه خود در این زمینه و با پول در آوردن از طریق آن سرزنش‌ها را به تمجید تبدیل کنید. شرکت‌ها و کسب و کارهای زیادی وجود دارند که به دنبال ادمین شبکه‌های اجتماعی برای مدیریت کردن حضورشان در این فضا هستند. شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، توییتر، تلگرام، اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب و پینترست از جمله سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی هستند که ما ساعت‌ها در روز خود را با آنها سرگرم می‌کنیم. اما حضور پررنگ و با برنامه در این شبکه‌های اجتماعی برای بسیاری از کسب و کارها حیاتی است و از این رو به افرادی که مسلط بر این شبکه‌ها باشند نیاز دارند. اگر فکر می‌کنید تسلط کافی بر برخی از این شبکه‌ها ندارید و یا نیاز به ارتقای سطح اطلاعات خود دارید، با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت هزاران مقاله و ویدئو مقابل شما ردیف خواهد شد تا با مطالعه و دیدن آنها به یک حرفه‌ای در این حوزه تبدیل شوید.

  ایده های خلاقانه لزوما الهام‌های ذهنی خارق‌العاده و یا ناشی از برخورداری از مهارتی خاص و خیره کننده نیستند. آماده سازی ارائه یکی از ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی است. شاید باورش برای شما سخت باشد، اما بسیاری از افراد و حتی سازمان‌ها هستند که یا به دلیل عدم وجود تخصص و توانایی و یا صرفه‌جویی در وقت، حاضر هستند به شما برای آماده کردن یک ارائه پاور پوینت پول بدهند. اگر به نرم افزار پاورپوینت تسلط دارید و از ذوق و سلیقه کافی برای طراحی یک ارائه مناسب بهره‌مند هستید، همین حالا سایت‌های کاریابی و سایت‌هایی که فریلنس‌ها با آن کار می‌کنند را جست‌وجو کنید تا ببینید و باور کنید.

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  ایده های خلاقانه گاهی ساده‌تر و در دسترس‌تر از آنچه فکر می‌کنیم هستند. مسافرت و گشت و گذار برای همه ما یک تفریح لذت‌بخش محسوب می‌شود. این تفریح عمومی می‌تواند منبع درآمد و ایده خلاقانه پولسازی باشد. اگر شما از آن دست افرادی هستید که زیاد به سفر می‌روید و تجربه‌های زیادی در این زمینه دارید و یا به خاطر علاقه خود به جهانگردی و جغرافیا مدام در حال پرسه‌خوانی در سایت‌های گردشگری درباره شهرها و اماکن مختلف هستید، هستند افراد زیادی که بابت یک مشاوره سفر مناسب به شما حق مشاوره بدهند. علاوه‌ بر آن، سایت‌ها و آژانس‌های زیادی هم وجود دارند که حاضر به همکاری با شخصی با چنین مهارت‌هایی به صورت دورکاری هستند. آنها مشتری را به سمت شما روانه می‌کنند و تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که با اطلاعات و تجربیات خود آنها را راهنمایی کنید.

  طراحی دکوراسیون داخلی از آن دست مشاغلی است که نیازمند تحصیلات دانشگاهی عالی نیست. آشنایی با رنگ و نور و هارمونی و برخورداری از کمی سلیقه و البته به روز بودن اطلاعات برای انجام این کار کافی است. مطمئن باشید همواره کسانی هستند که برای منزل و یا محل کار خود نیاز به مشاوره با کسی که در این حوزه تخصص داشته باشد دارند و حاضرند برای این کار پول پرداخت کنند. همانند بسیاری دیگر از ایده های خلاقانه‌ای که در این سری یادداشت‌ها به شما معرفی کرده‌ایم، برای مهارت در این حوزه هم دوره‌های آنلاین، ویدئوهای آموزشی و کلاس‌های مجازی متعددی در سطح اینترنت وجود دارند که با شرکت در آنها می‌توانید مهارت‌های خود را ارتقا بخشیده و یا بروز کنید.

  ممکن است عنوان این کار در وهله اول برای ما آنچنان که باید گیرا و جذاب نباشد و پول آنچنانی هم به همراه نداشته باشد. حتی شاید به هیچ عنوان جزو ایده های خلاقانه دسته بندی نشود. اما برای کسانی که اهل سفر به نقاط مختلف کشور و حتی دنیا هستند می‌تواند کاری باشد که علاوه بر اینکه آنها را از پرداخت اجاره خانه معاف می‌کند، مبلغ کمی نیز به عنوان درآمد در پی خواهد داشت. شاید برای ما کمی دور از ذهن باشد، اما دربسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند کسانی، از جمله جوانانی که با سرایداری خود را از شر پرداخت اجاره خانه راحت می‌کنند و علاوه بر کسب درآمدی هرچند کم، در ساعت‌های آزاد خود به کارهای فریلنس و دورکاری دیگر می‌پردازند و درآمد خوبی کسب می‌کنند.

  اگر از این زاویه به این موضوع نگاه کنیم، شاید حتی در کشور ما هم معنی سرایداری تغییر کند و با نگاه دیگری به این شغل فکر کنیم.

  زندگی‌های شلوغ و پرسرعت امروزی و کار کردن‌های همزمان زوج‌ها و چند شیفتی کار کردن باعث شده که نیاز به مراقبت خصوصی از سالمندان و بچه‌ها بیش از پیش مورد تقاضا باشد. اگر از جمله افرادی هستید که از وقت گذراندن با بچه‌ها لذت می‌برید و یا کمک کردن به هم نوعان برای شما لذت بخش است، این کار می‌تواند درآمد جانبی خوبی نصیب شما کند. گذراندن دوره‌های ساده و کوتاه کمک‌های اولیه و گرفتن مدرکی دال بر تخصص شما در این حوزه می‌تواند کمک شایانی برای مشغول شدن در این عرصه باشد.

  تا به حال با کسی برخورد داشته‌اید که تعداد زیادی خانه و مغازه را اجاره داده باشد و همیشه از حسابرسی آنها و جمع و جور کردن اجاره‌ها و رسیدگی به قراردادها شکایت کند؟ مدیریت این املاک و مستغلات می‌تواند یک ایده خلاقانه و کار پرمنفعت برای شما باشد. توجه داشته باشید که تقریبا تمام کارهای مرتبط با املاک و مستغلات پرسود هستند. اما اگر می‌خواهید در این عرصه نامی برای خود دست و پا کنید، باید دقیق، بی‌تعارف، منعطف و هوشمند باشید. اگر بتوانید با برخورداری از فاکتورهایی که به آنها اشاره شد و تلاش و کوشش خود به حسن شهرت درخوری در این حوزه برسید، به شما تبریک می‌گوییم، نان شما در روغن است!

  ویراستاری هم از آن دست مشاغلی است که از دیرباز همواره مورد تقاضا بوده و تا زمانی که چیزی برای نوشتن وجود دارد مورد تقاضا خواهد بود. پس همیشه در لیست ایده های خلاقانه پولساز جای خواهد داشت. اگر به قوائد و دستور زبان فارسی (یا هر زبان دیگری) مسلط هستید، دایره لغات گسترده و چشمانی تیزبین برای اصلاح متون دارید، ویراستاری به عنوان کاری پاره وقت می‌تواند درآمد مناسبی برای شما به ارمغان آورد. سایت‌های خبری، نشریات و بسیاری دیگر از کسب و کارها وجود دارند که برای محتوای متنی خود نیاز به ویراستار دارند و اکثرا به دلیل صرفه جویی در برخی هزینه‌ها مثل دفتر کار و بیمه متمایل به همکاری به صورت غیرحضوری و پاره وقت هستند.

  اگر یک دوربین عکاسی دارید، به احتمال زیاد دوره‌های عکاسی دیده‌اید و یا در این حوزه صاحب سبک و سلیقه هستید. عکاسی از آن دست کارهایی است که در حوزه‌های مختلف از صنعت و بازرگانی گرفته تا سینما و طبیعت برای آن کار فراهم است. علاقه و استعداد شما در هر زمینه‌ای که باشد، حتما تقاضایی برای آن وجود دارد. عکاسی پورتره و مراسم‌های مختلف از جمله حوزه‌هایی هستند که با پرداختن به آنها و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام می‌تواند پنجره‌ای برای شناخت شما و شکوفایی استعدادتان باشد. می‌توانید از دوستان و نزدیکان خود و مراسم‌های آنها شروع کنید، عکاسی حرفه‌ای لذت بخش، پولساز و البته گران قیمت است. ایده خلاقانه دیگری که با استفاده از دوربین خود می‌توانید از آن پول در بیاورید، فروش عکس‌ها در اینترنت است. از مناظر، مردم، حبابی قوطه‌ور در هوا و هر چیزی که مفهومی را منتقل کند عکس بگیرید. سایت‌هایی زیادی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توانید عکس‌های خود را برای فروش قرار دهید.

  در هر روز و هر سال تعداد بیشماری کسب و کار و استارتاپ فعالیت خود را با استفاده از یک وبسایت وردپرس آغاز می‌کنند تا به جایی برسند که بنا به دلایل مختلف از روش‌های دیگر استفاده کنند. مدیریت وردپرس از جمله ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی است که رونق خوبی دارد. فراگیری مدیریت و کار با سیستم مدیریت محتوا (CMS) وردپرس، علاوه بر اینکه پیچیدگی زیادی ندارد و به راحتی می‌توان با استفاده از ویدئوهای آموزشی و شرکت در دوره‌های آنلاین آنرا فراگرفت، بسیار درآمدزاست. بسیاری از کسب و کارها و استارتاپ‌ها نیازمند افرادی هستند که در خصوص سیستم مدیریت محتوای خود به آنها مشاوره دهد و یا برای کار با نیروهای اکثرا دورکار تامین محتوا، مدیریت وردپرس آنها را به صورت دورکاری بر عهده گیرد. این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر زیر و بم کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را فرا بگیرید (که کار چندان دشواری نیست)، اگر روزی ایده‌ای برای راه اندازی استارتاپی داشته باشید چندین قدم جلو هستید.

  تاکسی های آنلاین تجارتی نوپا اما به شدت رو به گسترش هستند و تعداد آنها در کشور ما هم بسیار رو به افزایش است. شاید چندان ایده خلاقانه ای به نظر نرسد، اما قطعا پولساز است! کسب و کارهایی نظیر اسنپ و تپسی امتحان خود را پس داده‌اند و در حال حاضر هم بسیاری از افراد چه به عنوان کار ثابت و چه به عنوان کار پاره وقت در این حوزه مشغول به فعالیت هستند. اگر خودروی شخصی دارید و از رانندگی لذت می‌برید، کار به عنوان یک تاکسی آنلاین می‌تواند درآمد خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

  اگر از آن دست افرادی هستید که ترافیک شما را کلافه می‌کند و یا چندان علاقه‌ای به رانندگی ندارید، اجاره دادن خودروی شخصی می‌تواند از جمله ایده های خلاقانه پولساز برای شما باشد. اجاره دادن خودروی شخصی بستگی به نوع و کلاس خودروی شما دارد. خودروهای معمولی و رند بازار معمولا به رانندگانی که تمایل به کار در تاکسی‌های آنلاین دارند اجاره داده می‌شوند و بر مبنای توافق دو طرف مبلغی به عنوان اجاره از اجاره کننده خودرو دریافت می‌شود. اما اگر خودرویی نسبتا گران قیمت و لوکس در اختیار دارید، می‌توانید با اجاره دادن آنها برای مراسم‌های مختلف، ارگان‌های دولتی و یا صنعت سینما از خودروی خود کسب درآمد کنید.

  قطعا این کار، کاری نیست که یک شبه برای شما درآمد شگفت‌انگیزی به ارمغان آورد. بلکه کاری است که نیازمند چشمانی تیزبین، صبر و علاقه است. پس می‌توان آنرا در زمره ایده های خلاقانه پولساز دسته بندی کرد. اگر ذوق هنری دارید و هنر را می‌شناسید و به نقاشی و گالری‌ها علاقه دارید، این کار ممکن است در بلند مدت درآمد شایانی نصیب شما کند. گالری‌های تازه کار و محلی و دانشجویان هنر خوشحال می‌شوند که آثار خود را با قیمتی مناسب به فروش برسانند و اگر شما هنر شناس باشید و پتانسیل ارزشمندی در یکی از این آثار ببینید، ممکن است با گذشت مدت زمانی چندین برابر سرمایه اولیه به شما سود برساند.

  آیا عنوان شغلی از این جذاب‌تر سراغ دارید؟! حتما شما هم با چهره‌های اینستاگرامی که به رستوران‌های مختلف می‌روند و دنبال کنندگان فراوانی دارند آشنا هستید. رستوران گردی یکی از ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی است. اگر خوش خوراک هستید و می‌توانید به نقد غذاها و مواد خوراکی بپردازید، راه اندازی یک پیج اینستاگرامی و نوشتن نقد درباره رستوران‌های مختلف و غذاهای آنها راهی خوشمزه برای درآمدزایی محسوب می‌شود. البته این کار در ابتدا نیازمند به دست آوردن دنبال کنندگان زیاد است که برای دستیابی به آن شما باید از سبکی متفاوت برخوردار باشید و عنصر خلاقانه متفاوتی نسبت به کسانی که همین حالا از این طریق درآمد دارند ارائه کنید. وقتی به مرحله‌ای برسید که دنبال کنندگان زیادی داشته باشید و پست‌های شما مخاطب داشته باشد، رستوران‌ها برای تبلیغ خود به سراغ شما خواهند آمد. البته فراموش نکنید که این کار ریسک‌ها و خطرات مخصوص خود را دارد و نیازمند این است که بیش از پیش به سلامتی خود اهمیت دهید.

  مشاغل مربوط به تغذیه و صنایع وابسته به آن از جمله کسب و کار خانگی هستند که در بدترین شرایط اقتصادی هم از رونق نسبی برخوردارند. رستوران‌ها و کترینگ‌ها معمولا تحت هر شرایطی مشتری خود را دارند. با توسعه تکنولوژی و به بازار آمدن سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها و استارتاپ‌هایی در حوزه پخت و پز و دلیوری غذا، علاوه بر رونق بیش از پیش فست فودها و رستوران‌ها، غذاهای خانگی دوباره تبدیل به یکی از غذاهای پرطرفدار شده‌اند و یکی از ایده های خلاقانه کسب و کار محسوب می‌شوند. اگر به آشپزی علاقه دارید و فکر می‌کنید دستپخت‌تان خوب است، دست به کار شوید. طبخ غذاهای خانگی علاوه بر اینکه برای شما سودآور است، معمولا برای مشتری شما به صرفه‌تر از سفارش از رستوران‌ها و فست فودها تمام می‌شود.

  اگر بتوانید با استفاده از مواد با کیفیت و خوش طعم اسم و رسمی برای خود در این بازار پیدا کنید، چه بسا به زودی بتوانید کسب و کار خود را گسترش داده و آنرا تبدیل به شغل اصلی خود کنید.

  در حال حاضر سایت‌هایی وجود دارند که صرفا خدمات غذای خانگی با ساز و کارهای جالب ارائه می‌کنند.

  وقتی به بازار اپلیکیشن‌های تلفن همراه نگاه می‌کنیم اینطور به نظر می‌رسد که برای هر چیزی که فکرش را بکنیم یک اپلیکیشن وجود دارد و زمینه‌ای برای ساخت اپلیکیشن جدید وجود ندارد. اینطور نیست، در واقع برای هر چیزی چندین اپلیکیشن وجود دارد! یعنی همواره برای انجام یک کار راه‌های متنوع و زیادی وجود دارد. تنها و تنها نیازمند خلاقیت و نگاهی جدید است. توجه داشته باشید که اپلکیشن‌ها در زمره ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی قرار دارند، در واقع از پولسازترین آنها! روزانه چندین هزار اپلیکیشن جدید در دنیا تولید می‌شوند که الزما همه آنها چیز جدیدی ارائه نمی‌دهند، اما با این حال مشتری و مخاطب خود را از میان میلیاردها نفر می‌یابند. اگر ایده‌ای برای انجام کاری با شیوه‌ای جدید یا متفاوت دارید و یا تجارتی سراغ دارید که هنوز پتانسیل زیادی برای کار دارد و بخشی از آن دست نخورده است، همین حالا دست به کار شوید!

  علاوه بر اینکه اگر خود شما کدزنی برای راه اندازی یک اپلیکیش را بلد باشید خیلی سریع می‌توانید آن را راه اندازی کنید، اگر دانش کدزنی و برنامه نویسی هم نداشته باشید می‌توانید با شخصی که این دانش را دارد به صورت شریکی و یا با پرداخت مبلغی آن را انجام دهید. ضمن اینکه در حال حاضر سایت‌هایی وجود دارند که بدون نیاز به دانش برنامه نویسی می‌توانید اپلیکیشن خود را تولید کنید. پس وقت را از دست ندهید!

  این کار مشخصا برای همه نیست، اما می‌تواند درآمد هنگفتی داشته باشد. بسیاری از ما گاهی ایده‌های خلاقانه‌ای به ذهنمان می‌رسد که در اکثر مواقع به دلایل مختلف پیگیر آنها نیستیم. اما اگر کمی مشورت کنید و به ایده خود پر و بال دهید، با ثبت این ایده و سپس فروش آن به کسی که می‌تواند آنرا تولید و یا از آن بهره برداری کند بسیار پرمنفعت خواهد بود. ثبت ایده و برخورداری از مالکیت معنوی آن بسیار مهم و حیاتی است، زیرا زمانی که ببینید کسی آن ایده را از شما گرفته و بدون پرداختن حق مالکیت شما آنرا تولید کرده است، به سادگی می‌توانید شکایت کنید و حق خود را بگیرید. در غیر این صورت بدون اینکه کاری از دست شما بر آید، باید بنشینید و با نگاهی حسرت بار بهره برداری دیگران از ایده و طرح خود را نظاره کنید.

  می‌توان ادعا کرد که این تجارت از همان اولین روزهای جان گرفتن اینترنت در دنیا وجود داشته است. امروزه تقریبا هیچ نام مشخص و بکری که ثبت نشده باشد وجود ندارد! اما این کار همچنان از ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی محسوب می‌شود. نام‌های ترکیبی تمامی ندارند و با خرید دامنه‌هایی با استفاده از خلاقیت و ترکیب نام‌ها می‌توان روی آنها حساب کرد. توجه داشته باشید که برخی کارشناسان معتقدند که به زودی ممانعت‌های قانونی برای انجام این کار به وجود خواهد آمد، تئوری که مدت‌هاست در مورد آن گمانه زنی می‌شود، ولی تا امروز عملی در راستای آن انجام نشده است. اما جانب احتیاط را رعایت کردن و سرمایه گذاری مالی و زمانی سنگین روی این کار نکردن ضرر ندارد و به صورت همان کار پاره وقت باقی بماند بهتر است.

  راه اندازی یک کافه، رستوران و فروشگاه دردسرها و هزینه‌های زیادی دارد، در حالی که راه اندازی یک کافه سیار در یک خودروی استیشن علاوه بر اینکه هزینه‌های به مراتب کمتری دارد، نیاز نیست به خاطر آن از کار روزمره خود خارج شوید. ایده های خلاقانه کسب و کار نظیر کافه سیار نیازمند عشق و علاقه هستند. یک وانت یا یک استیشن می‌تواند برای این کار مناسب باشد و با اندکی هزینه می‌توانید آنرا به یک مطبخ، کافه یا فروشگاه نقلی تبدیل کنید و آخر هفته‌ها با حضور در نزدیکی مراکز تفریحی، پارک‌ها و سینماها و با فروش بستنی، سیگار، قهوه، ساندویچ، اسنک، غذاهای خانگی و یا فروشگاه کوچکی برای اجناس مورد نیاز مردم درآمد خوبی بدست آورید. این کار ممکن است نیاز به تخصص چندانی نداشته باشد، اما تاکید می‌کنیم که قطعا نیازمند و عشق و سلیقه بسیار است.

  بسیاری از مردم خیلی زود از لپ تاپ، دوربین و یا تلفن همراه معیوب خود ناامید می‌شوند و در پی تعویض آن برمی‌آیند. می‌بینید؟! ایده های خلاقانه گاهی نیاز به کمی دقت و توجه به مسائلی که به آنها توجه نمی‌کنیم دارند. اگر در تعمیر وسایل الکترونیکی مهارت دارید، خرید این لوازم، تعمیر و نوسازی و فروش آنها یک کار پرسود و منفعت است. با توجه به وضعیت کنونی بازار و قیمت‌های سرسام آور لوازم دیجیتال، تقاضا برای جنس دست دوم تمیز و با کیفیت بالاست.

  اگر رابطه خوبی با اعداد و ارقام دارید و تحلیلگر خوبی هستید، بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک به دنبال عقد قراردادهای تمام وقت و پاره وقت با فردی مثل شما هستند. در دنیای امروز که هر روز بیشتر و بیشتر به اینترنت و دنیای دیجیتال متکی می‌شود، تحلیلگر داده از آن دست مشاغلی است که نیاز به آن هر روز بیشتر می‌شود و یکی از ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی محسوب می‌شود. برای کسب یا ارتقای مهارت‌های خود می‌توانید با یک جست‌وجوی ساده به تعداد زیادی مقاله، کلاس‌های آنلاین و فیلم‌های آموزشی دسترسی پیدا کنید. تحلیل داده عملی گسترده و با زوایا و زیرشاخه‌های بسیار است، هر چه بیشتر در آن عمیشق شوید و آگاهی خود را بالا ببرید، درآمدی که از آن کسب می‌کنید بیشتر خواهد بود.

  می‌توان ادعا کرد که هر وبسایتی که در دنیا وجود دارد افرادی را استخدام می‌کند که برای آنها بنویسد و محتوا تولید کند. تولید محتوای سایت، نوشتن قسمت‌های درباره ما و سوال و جواب‌های متداول، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و از این قبیل محتوا. ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی صرفا مربوط به برنامه نویسی و طراحی سایت نمی‌شوند. اگر دستی بر آتش نویسندگی، دایره لغات گسترده، ذوق داستان نویسی و علاقه به نویسندگی و تبلیغات دارید، کپی رایتینگ برای شما بسیار جذاب، سرگرم کننده و پولساز خواهد بود. اگر با شرکت در چند دوره نویسندگی خلاق و کپی رایتینگ بتوانید مهارت‌های نویسندگی خود را ارتقا دهید و علایق و سبک خود را هم بیابید، حتی می‌توان بزرگ‌تر و گسترده‌تر از کپی رایتینگ و نویسندگی در سایت‌ها به این موضوع نگاه کرد. می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی و بلاگ یا سایت خودتان بنویسید و یا حتی به نوشتن یک کتاب فکر کنید. کتابی درباره تجربیات منحصربفرد خود یا مهارتی خاص.

  اگر در جایی زندگی می‌کنید که یک مقصد گردشگری محسوب می‌شود یا به بناهای تاریخی یا دیگر جاذبه‌های گردشگری نزدیک هستید و یا صرفا به موضوع گردشگری علاقمند هستید و اطلاعات زیادی دارید، معلومات و مهارت فن بیان خود را ارتقا دهید وبه راحتی در روزهای شلوغ سال و آخر هفته‌ها به عنوان یک تور لیدر برای خود درآمدزایی کنید. تور لیدری یکی از ایده های خلاقانه کسب و کار محسوب می‌شود که روز به روز در حال گسترش و به روز شدن است. لیدر تور بودن علاوه بر اینکه هم فال است و هم تماشا، برای شما فرصت آشنایی با مردمانی از شهرها و کشورهای دیگر را فراهم می‌کند که ممکن است در دل این آشنایی‌ها فرصت‌های بیشماری نهفته باشد. مطمئن باشید دیدن یک شهر یا جاذبه توریستی به همراه یک فرد محلی برای گردشگران به مراتب جذاب‌تر است تا گوش دادن به صحبت‌هایی فردی که صرفا چند صفحه ویکیپدیا مطالعه کرده است. افراد محلی با گویش و اصطلاحات محلی آشنا هستند و درباره دیار خود چیزهایی می‌دانند که در هیچ کتابی نوشته نشده است و گردشگران عاشق این قبیل اطلاعات بکر هستند.

  املاک و مستغلات هم از آن دست ایده های خلاقانه کسب و کار است که هرگز از رونق نمی‌افتند. تا زمانی که ملکی برای خرید و فروش و موجر و مستاجری برای اجاره خانه یا مغازه یا هر چیز دیگر وجود دارند، بازار حوزه مسکن داغ خواهد بود و همیشه بناگاه‌های معاملات مسکنی هستند که شخصی که روابط عمومی خوبی دارد و می‌تواند معامله‌ای را جوش دهد، به صورت پاره وقت با آن فرد همکاری کند. اگر صداقت را چاشنی کار خود کنید و بتوانید برای خود حسن شهرتی رقم بزنید، دیر یا زود در این حرفه شناخته خواهید شد و مشتریان ثابت خود را پیدا خواهید کرد. اعتماد کلید این حرفه است. در این حوزه وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی وجود دارند که علاوه بر اینکه می‌توانید با خلاقیت خود از آنها بهره ببرید، کار شما را نیز آسان‌تر می‌کنند.

  همچون بازار مسکن، بازار خودرو هم معمولا پر رونق است از ایده های خلاقانه کسب و کار محسوب می‌شود. علاوه بر اینکه در این بازار می‌توانید مثل بازار مسکن از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی که وجود دارند کمک بگیرید، می‌توانید به مشتریان کمک کنید تا خودروی مورد نظر خود را پیدا کنند. از آنجایی که به نسبت مسکن نیاز به سرمایه کمتری دارد، می‌توانید با خرید خودرو و رسیدگی به وضعیت ظاهری و فنی آن سود خوبی در این بین به جیب بزنید.

  اگر فرد برونگرایی هستید که از معاشرت با مردم و آشنا شدن با افراد جدید لذت می‌برید، فروش محصولات بیمه می‌تواند شغل جانبی جذاب و ایده خلاقانه پولسازی باشد. شرکت‌های بیمه معمولا همیشه به دنبال جذب بازاریاب‌های تلفنی و یا حضوری برای فروش انواع بیمه نامه و بخصوص بیمه عمر هستند. نکته قابل توجه اینجاست که اگر کمی دانش و مهارت بازاریابی داشته باشید و به اصول و فنون مذاکره واقف باشید و معلومات خود را در زمینه بیمه عمر افزایش دهید، این کار از آن چیزی که فکر می‌کنید آسان‌تر و البته درآمدزاتر است.

  هم اکنون بیش از یکصدهزار افزونه در مارکت کروم وجود دارد. افزونه‌های رایگان و قابل خریدن. این رقم نشان از پتانسیلی بالا در این بازار دارد که آنرا در دسته ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی قرار می‌دهد. اگر گشت و گذاری در مارکت گوگل کروم کنید در می‌یابید که از ایده‌های خلاقانه بسیار ساده و شاید حتی پیش پا افتاده می‌توان افزونه‌هایی ساخت که صدها هزار نفر از آن استفاده کنند.

  اگر به مطالعه و تحقیق در این زمینه بپردازید هم شیوه ایجاد یک افزونه را خواهید یافت و راه‌های متنوع کسب درآمد از آنها را متوجه خواهید شد.

  موتورسیکلت وسیله‌ای کاربردی برای فرار از ترافیک روزانه و رسیدن به مقصد محسوب می‎شود. اما می‌توان از این وسیله نقلیه درآمدهای جانبی نیز داشت. شاید در وهله اول مانند خیلی از ایده های خلاقانه کسب و کار به نظر نرسد، اما تجربه ثابت کرده که اینطور نیست. هم اکنون اپلیکیشن‌ها و استارتاپ‌های زیادی در حوزه پیک و دلیوری به وسیله موتورسیکلت فعالیت می‌کنند که می‌توان با بهره گیری از آنها به جابجایی مسافر و یا رساندن بسته‌ها و پاکت‌ها پرداخت. همچنین تقریبا تمام رستوران‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و فروشگاه‌های اینترنتی نیازمند افرادی قابل اعتماد هستند که بتوانند محصولات آنها را به دست مشتری برسانند. ممکن است از نام این کار خوشتان نیاید، اما باور کنید یا نه، این حرفه درآمد قابل توجهی دارد.

  شاید از دیدن این عنوان در لیست ایده های خلاقانه پولساز کمی تعجب کرده باشید. اما حرفه شست و شوی پنجره ساختمان‌های بلند شغلی حرفه‌ای، سخت و البته به شدت درآمدزاست. اگر ترس از ارتفاع ندارید با گذراندن دوره‌هایی نه چندان پرهزینه می‌توانید وارد این حرفه شوید. این کار اصول و قوائد و استانداردهایی برای خود دارد که شرکت‌های پیمانکار ملزم به رعایت آنها هستند. شهرهای بزرگ مملو از منازل و ساختمان‌های سر به فلک کشیده‌ای است که به مدیران آنها به نظافت پنجره‌های شیشه‌ای و بزرگ آنها اهمیت می‌دهند و آماده عقد قرارداد برای انجام نظافت روتین آنها هستند.

  عنوان تعجب برانگیزی دیگر در لیست ایده های خلاقانه. این کار شاید در کشور ما چندان جا افتاده و رایج نباشد. اما هستند کسب و کارها و صنایعی که از بدنه ماشین‌ها برای تبلیغ استفاده می‌کنند و بنا بر مدل و اندازه خودرو پول نسبتا خوبی به صاحب آن پرداخت می‌کنند. به قول دوستی، ما که در نهایت بدنه خودروی خود را نمی‌بینیم و متعلق به دیگران است، حداقل به شیوه دیگری از آن بهره ببریم. البته باید توجه داشت که پیش از انجام این کار باید تحقیق کرد که با محدودیت‌های قانونی مواجه نشوید.

  این ایده خلاقانه هم نظیر بسیاری دیگر از ایده های خلاقانه کسب و کار که در این سلسله یادداشت‌ها به شما معرفی کردیم نیازمند کمی ذوق و سلیقه و دید هنری است. همانطور که در مورد برخی دیگر از حرفه‌هایی که در موردشان صحبت کردیم، چاپ تی شرت هم نوعی شخصی سازی و سفارشی سازی است، با این تفاوت که به نسب بسیاری دیگر از موارد ارزان‌تر، سریع‌تر و بیشتر در دسترس عموم است. هم اکنون هم افراد و سایت‌های بسیاری در این حوزه مشغول به فعالیت هستند اما این زمینه کاری همیشه برای ایده های خلاقانه پولساز ظرفیت داشته اگر ایده‌ای نو دارید، هرگز برای شروع فعالیت در این عرصه دیر نیست. مثلا می‌توان با طرح‌ها، اسطوره‌ها و شخصیت‌های بومی و ملی شروع کرد. کشور ما از نظر فرهنگی بسیار غنی است و پرداختن به اسطوره‌ها و استفاده از آنها در طراحی تی شرت می‌تواند ایده جذابی برای خریداران باشد.

  نه به معنای واقعی کلمه آب حوض کشیدن، اما تمیز کردن استخر کاری است که به صورت پاره وقت می‌تواند درآمد خوبی به همراه داشته باشد. اگر آنرا از ایده های خلاقانه کسب و کار نمی‌دانید مشکلی نیست، ولی اینکار پولساز است. خانه‌های ویلایی، آپارتمان‌های مدرن و خانه‌های ییلاقی اطراف شهرهای بزرگ معمولا نیازمند چنین خدماتی هستند. تمیز کردن استخر شاید از معدود کارهای لیست ما باشد که نیازمند تخصص خاصی نیست و تنها به دقت عمل و قوای جسمانی نیازمند است.

  برخلاف آب حوض کشیدن، شاید نام این حرفه بسیار پرطمطراق به نظر برسد. اما این ایده خلاقانه پولساز نه تنها چندان دشوار نیست، بلکه بسیار رو به رشد و پولساز است. دوره‌های کوتاه بسیاری برای آموزش طراحی و ساخت طلا و جواهرات دست ساز وجود دارند و اگر به انجام دادن کارهای ظریف و دقیق علاقمند هستید و از ذوق و سلیقه هنری بهره‌مند، زمان را از دست ندهید. سه نفر از شاخص‌ترین افرادی که در این حرفه مشغول به کار هستند و در این صنعت نامی برای خود دست و پا کرده‌اند، جوانانی کم سن و سال هستند که درآمد هنگفتی از این طریق به دست می‌آورند.

  این حرفه به نسبت سایر حرفه‌ها و ایده های خلاقانه دیگری که در این سری یادداشت‌ها به شما معرفی کردیم نیازمند مهارت، فضا و زحمت بیشتری است. اما هم اکنون بسیاری از کسانی که از کار با چوب لذت می‌برند و ایده های خلاقانه ای برای ساخت مبلمان و لوازم چوبی به صورت دست ساز و سفارشی دارند، از این طریق درآمد شایانی کسب می‌کنند. همانند بسیاری دیگر از حرفه‌هایی که به معرفی آنها پرداختیم، کسب مهارت در این عرصه نیازمند طی دوره‌های حرفه‌ای است، اما بیش از آن و برای شناخته شدن در این حرفه، به سلیقه و تک بودن ایده‌های کاری نیازمند هستید.

  شاید باورش سخت باشد، اما این کار از معدود ایده های خلاقانه و پولساز در این لیست است که نیازمند مهارت و تخصص خاصی نیست. شما می‌توانید با سرمایه اولیه کوچک و تهیه یک دستگاه کارواش خانگی، در حومه محل زندگی خود به تبلیغ پرداخته و از طریق شست‌وشوی سریع ماشین درآمد جانبی مناسبی کسب کنید. دستگاه‌های کارواش خانگی در انواع مختلف در بازار موجود هستند و حتی اگر علاقه به انجام این کار به صورت سیار ندارید، اگر خانه شما حیاط داشته باشد، می‌توانید این کار را در حیاط خانه خود انجام دهید.

  در این سری یادداشت‌ها به معرفی “۵۰ ایده خلاقانه کسب و کار” پرداختیم، احتمالا برخی از آنها برای شما آشنا هستند، برخی جدید، با برخی از آنها مخالف هستید و شاید مشغول به برخی از آنها باشید و شغل اصلی شما باشند. اما فارغ از همه این گمانه زنی‌ها، نکته اصلی اینجاست که تقریبا از هر چیزی که اطاف ماست می‌توان ایده‌ای برای کسب و کار گرفت. از مسائل و چیزهای پیش پا افتاده تا پیچیده‌ترین آنها.

  به قول ریچارد باخ در کتاب اوهام، هیچ آروزیی در سر نمی‌شکفد جز آن که توان برآوردنش نیز به تو ارزانی گردد، آرزومند را اما کوشش‌ها باید.

  نویسنده: محمدرضا احمدی

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

  به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

  خیلی جالب بووووود مرسی

  باسلام دوست عزیز
  موفق باشید

  واقعا عالی بود مرسی از سایت خوبتون

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی و نفوذ اینترنت در دنیای امروز، موجب شده است تا سبک زندگی افراد و نیازهای آنان تغییراتی نسبت به چند دهه‌ گذشته پیدا کند. برطرف کردن این نیازها مستلزم به وجود آمدن شغل های جدیدی است که تا پیش از این دلیلی برای وجودشان نبود.

  فهرست این مقاله

  اگر بخواهیم با دنیای جدید و فناوری‌های روز هماهنگ شویم و از قافله‌ دنیای دیجیتال عقب نمانیم، بهتر است توان و انرژی خود را صرف یادگیری مشاغل مرتبط با نیازهای جدید زندگی کنیم و هزاران مشتری بالقوه‌ خدمتی که می‌خواهیم ارائه دهیم را به سمت خود بکشانیم.

  روند حرکت به سمت دنیای دیجیتال و مدرن، هر روز سریع‌تر از روز قبل است. مسلماً وارد شدن و ماندگاری در یک شغل جدید که نیازهای به روز مردم را رفع می‌کند، خیلی بیشتر از فعالیت در کسب و کارهای سنتی و قدیمی می‌تواند ما را برای زندگی در آینده ی مدرن، آماده و مجهز کند.

  در ادامه شما را با تعدادی از شغل های پردرآمد و جدید ایران آشنا می‌کنیم.

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  گردشگری سلامت یا توریسم سلامت، یکی از شاخه‌های نوظهور در زمینه‌ گردشگری و پزشکی است. بیماران با کمک مدیکال لیدر‌ها برای دریافت خدمات بهتر و ارزا‌ن‌تر درمانی به کشورهای دیگر سفر می‌کنند. بالا بودن هزینه‌های درمانی به ویژه جراحی‌های زیبایی، در کشورهای اروپایی و آمریکا موجب شده است تا اولین جرقه‌های سفر به کشورهای دیگر به منظور بهره‌گیری از خدمات پزشکی آنجا در ذهن بیماران شکل بگیرد.

  رشد این صنعت به قدری چشمگیر است که بین ۳ تا ۵ برابر گردشگری معمولی، توانایی سودآوری دارد و در واقع یک نمونه‌ عالی برای شغل های پردرآمد محسوب می‌شود. گردشگری درمانی به شاخه‌های گردشگری پزشکی، طبیعت درمانی و تندرستی تقسیم می‌شود.

  یکی از شرکت‌های موفق گردشگری سلامت، شرکت «موج آرامش آمیتیس» است که موفق شده با ارائه‌ بسته‌های پیشنهادی مختلف درمانی و هزینه‌ای، اولین گواهینامه‌ صلاحیت خدمات گردشگری سلامت را وزارت بهداشت دریافت کند.

  همه‌ مشاغلی که در زمینه‌ جذب مسافران، سرگرمی، پذیرایی و اسکان آن‌ها مرتبط باشد، زیر عنوان صنعت گردشگری تعریف می‌شوند. از زمانی که سفر کردن از نقطه‌ای به نقطه دیگر شکل گرفته است می‌توان گفت که صنعت گردشگری هم رواج یافته است.

 • ایزی تری در
 • با توجه به خدماتی که این صنعت می‌تواند ارائه دهد، گردشگری به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود. گردشگری اکوتوریسم، درمانی، تجاری، فرهنگی، مذهبی، ورزشی و ماجراجویانه از انواع مهم صنعت گردشگری هستند.

  با توجه به سود خالص ۱۰۰ درصدی حاصل از گردشگری و درآمد سالانه حدود ۵/۲ درصد از تولید ناخالص داخلی در ایران، شکی نیست که گردشگری می‌تواند یکی از قطب‌های درآمدزایی در کشور و جزو شغل های پردرآمد باشد.

  شرکت «توسعه گردشگری ایران»، یکی از شرکت‌های موفق و قوی در این زمینه است که بر بهبود و توسعه زیرساخت‌های گردشگری، رشد اقتصادی، ایجاد فرصت‌های شغلی، بازارایابی و ایجاد برند در انواع رشته‌های گردشگری تمرکز دارد.

  یکی از شغل های مرتبط با صنعت گردشگری، تور لیدری است. کسانی که از قدرت و توانایی مدیریت و هماهنگی کارها برخوردارند و به سفر کردن هم علاقه‌مند هستند، گزینه‌های مناسبی برای کسب درآمد از این شغل هستند.

  در واقع تور لیدر کسی است که سرپرستی و هدایت تورهای مسافرتی را بر عهده دارد. روابط عمومی بالا و مسلط بودن به یک زبان خارجی خاص می‌تواند برای به دست آوردن این شغل، امتیاز بالایی محسوب شود.

  ستمزد تور لیدرها به صورت روزانه محاسبه می‌شود و کف قیمت دستمزد از روزی ۲۵۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان متغیر است. البته دستمزدها در بیشتر مواقع بسیار بالاتر از این رقم‌ها است.

  با توجه به آینده‌ صنعت گردشگری و تمایل کشورها به رشد این صنعت، آینده تورلیدری هم روشن به نظر می‌رسد و کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند می‌توانند از قرار گرفتن فعالیتشان در رده‌ شغل های پردرآمد ایران به ویژه در آینده‌ای نزدیک مطمئن باشند.

  شرکت آموزشی و گردشگری «ارسباران»، یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه‌ آموزش و دانش‌محور کردن مشاغل مرتبط با گردشگری و تور لیدری فعالیت می‌کند.

  با توجه به نوسانات اخیر اقتصاد ایران و کم شدن ارزش دارایی‌های افراد، یکی از مطمئن‌ترین بسترها برای سرمایه‌گذاری در این شرایط، بورس است. در واقع بورس، نه تنها روشی امن و آسان نسبت به دیگر بازارها مانند طلا، ارز و مسکن محسوب می‌شود بلکه سودآوری بسیار بالاتری هم دارد.

  بازده‌ سالیانه بورس به آستانه‌ ریسک‌پذیری افراد بستگی دارد؛ ولی به طور کلی می‌توان روی سود ۲۵ تا ۶۰ درصدی بورس حساب کرد. با در نظر گرفتن تورم ۴۰ تا ۵۰ درصدی اقتصاد ایران در شرایط فعلی، این‌طور به نظر می‌رسد کسانی که در بوررس سرمایه‌گذاری کرده‌اند، سود بالاتری را در سال جدید تجربه خواهند کرد. سرمایه‌گذاری در بورس را می‌توان جزو شغل های پردرآمد و شغل های جدید در ایران دانست.

  «خانه سرمایه»، یکی از شرکت‌های موفق در زمینه‌ برگزاری دوره آموزش بورس است که می‌تواند به علاقه‌مندان و تازه‌واردان این بازار آموزش‌های لازم را جهت سرمایه‌گذاری موفق ارائه دهد.

  کشاورزی یکی از مشاغلی است که تحت تأثیر پیشرفت علم و تکنولوژی، به سرعت به سمت مکانیزه شدن و بهبود محصولات تولیدی گام برداشته است. متخصصان و دانش‌آموختگان رشته‌ کشاورزی از روش‌های نوین کاشت، برداشت، اصلاح کود، اصلاح بذر، مصرف بهینه‌ آب و پیشگیری از آفات و مقابله با آن‌ها برای تولید محصولات با کیفیت استفاده می‌کنند.

  کشاورزی نوین با رشد روز افزون جمعیت جهان و نیاز مبرم به محصولات کشاورزی به عنوان اصلی‌ترین مواد غذایی بشر، با افزایش چشمگیر تقاضا روبرو است و قطعا فرصت‌های شغلی و درآمدزایی فوق‌العاده‌ای برای این بستر اقتصادی تا مدت‌ها تعریف شده است.

  شرکت مهندسی کشاورزی «سپید خوشه نقش جهان»، شرکتی فعال در زمینه‌ آموزش و کارآفرینی موقعیت‌های متنوع کشاورزی نوین است که به عنوان نخستین شرکت دارای مجوز ایران از سال ۱۳۸۵ فعالیت می‌کند.

  با نفوذ کامپیوتر و دستگاه‌های دیجیتال در زندگی ما، نقش برنامه‌نویسان نرم‌افزاری پررنگ‌تر از دیروز شده است. برنامه‌نویسی به شاخه‌های برنامه‌نویسی اپلیکیشن‌ها، برنامه‌نویسی بازی‌ها، برنامه‌نویسی وب، برنامه‌نویسی موبایل و سیستم‌های هوشمند تقسیم می‌شود.

  درآمد این رشته به فاکتورهای مختلفی مثل زبان برنامه، سابقه کار، تجربه، کیفیت کار و نوع تخصص افراد بستگی دارد که این درآمد می‌تواند مبلغ متوسط یا بسیار بالایی باشد.

  گروه «وب نویسان»، از سال ۱۳۸۱ در زمینه‌ طراحی سایت، اپلیکیشن‌های کامپوتری، صفحه‌های وب و موبایل فعالیت می‌کنند و خدمات متعددی در این زمینه‌ها ارائه می‌دهند.

  توسعه‌دهنده‌ وب کسی است که مسئولیت ساخت یک وب سایت از شروع تا پایان با اوست.  طراح رابط کاربری یا UI کسی است که به طراحی جلوه‌های زیبایی و بصری وب سایت می‌پردازد و  توسعه‌دهنده‌ وب کسی است که وظیفه دارد قالب زیبایی را که طراح رابط کاربری تولید کرده است به مخاطبان اینترنتی نشان دهد.

  طراح تجربه کاربری یا همان UX هم در پی به دست آوردن تجربه‌های مختلف افراد در مورد یک محصول خاص و یافتن راه حل‌هایی برای بهبود این تجربیات است. هر کدام از این مشاغل جای کار زیادی دارند و با سرعت بالایی که علم و تکنولوژی در پیش گرفته است، نیاز به ارائه‌دهندگان چنین خدماتی بیش از  پیش حس می‌شود.

  در صورتی که بستر مناسبی برای متخصصان این رشته فراهم شود، طراحی UX یکی از شغل های پردرآمد خواهد بود. شرکت «ایراوب»، یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه طراحی و توسعه وب، UI و UX خدمات تخصصی ارائه می‌دهد.

  لازمه هر ایده و فعالیتی که نیاز به دیده شدن دارد، طراحی یک هویت بصری خاص است که نمایانگر فعالیت آن باشد. طراح گرافیک کسی است که این کار را با بهره‌گیری از عناصری مانند رنگ و تصویر انجام می‌دهد. شغلی که شاید در دو دهه گذشته بیشتر از هر وقت دیگری به شخصیت و هویت مستقل رسیده است و تقاضا برای ورود به آن روز به روز بیشتر می‌شود.

  درآمد طراحان گرافیست در ایران بسیار متغیر و تابع شرایط مختلفی است ولی به طور متوسط طراحان، مبلغی حدود ۳ تا ۱۲ میلیون تومان به صورت ماهانه می‌توانند درآمد داشته باشند.

  مرکز طراحی «اسپیرال»، در زمینه‌ طراحی گرافیک برای بسیاری از برندهای مطرح ایرانی کار کرده است و در این زمینه به صورت حرف‌های به ارائه خدمات می‌پردازد.

  برنامه‌نویسی برای اپلیکیشن‌های موبایلی با توجه به استفاده زیادی که این روزها از موبایل و نرم‌افزارهای داخل آن می‌شود، یکی از شغل های جدید دنیای امروز است.

  درآمد قابل قبول و آینده شغلی مطمئن در صورت داشتن مهارت و خلاقیت در این رشته، آن را به یکی از رشته‌های محبوب و شغل های پردرآمد در زمینه‌ مهندسی نرم‌افزار تبدیل کرده است.

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  یکی از شرکت‌های موفق در برنامه‌نویسی برای موبایل، شرکت «سروش پرداز» است که توانسته عنوان بهترین برند برنامه‌نویسی موبایل ایران را به خود اختصاص دهد.

  بازی‌های پر طرفدار موبایلی قبل از اینکه ساخته شوند نیاز به یک داستان دارند که توسط بازی‌نویس نوشته می‌شود. بازی‌نویسی تقریبا فرایندی شبیه فیلم‌نامه نویسی دارد و و شخص بازی‌نویس باید جزییات بازی را به صورت کامل و جامع مشخص کند تا برنامه‌نویسان نقشه راه مشخصی برای طراحی بازی داشته باشند.

  مرکز «آوا گیمز»، شرکتی است که در زمینه‌ بازی‌سازی و جذب سرمایه برای بازی‌سازان فعالیت می‌کند.

  یکی از ملزومات دنیای جدید و عصر ارتباطات اینترنتی و شغل های جدید در ایران و دنیا، آموزش آنلاین است. به لطف این امکان جدید، متقاضیان یادگیری یک رشته‌ خاص می‌توانند در یک برنامه‌ اینترنتی مشترک با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و از آموزش آنلاین متخصصان بهره بگیرند.

  با توجه به اینکه روز به روز به میزان تقاضا برای یادگیری آنلاین افزوده می‌شود و این شغل جزو مشاغلی است که ارزش افزوده‌ بالایی دارند و تقریباً به هیچ سرمایه‌ای جز دانش و مهارت افراد نیاز ندارد، جزء شغل های پردرآمد به شمار می‌رود.

  سایت «آنلاین آموزان»، یکی از موفق‌ترین و جامع‌ترین سایت‌هایی است که در جهت تدریس آنلاین به ارائه‌ خدمات می‌پردازد. کلاس‌های این سایت در زمینه‌های مختلفی مانند مهندسی، هنر، زبا‌ن‌های خارجی، روانشناسی، علوم تجربی، کلاس‌های کنکور و بسیاری رشته‌های دیگر برگزار می‌شود.

  همه افرادی که در زمینه‌ خاصی مهارت و تخصص دارند، می‌توانند به جرگه‌ مشاورین تخصصی آنلاین بپیوندند. مشاوران در رشته‌های مختلفی مثل انواع مسائل حیطه‌ روانشناسی، حقوقی، تجاری، مهاجرت و فنی به کسانی که نیاز به کمک دارند مشاوره می‌دهند. این حرفه هم مانند تدریس آنلاین در گروه شغل های پردرآمد جدید و وابسته به سرمایه‌ ذهنی و دانشی افراد است و درآمدی که از آن به دست می‌آید سود خالص است.

  سایت «مشاورانه» در زمینه‌ روانشناسی از طریق متخصصان خود به کسانی که نیاز به کمک و مشاوره دارند، به صورت آنلاین پاسخ می‌دهد.

  شبکه‌های مجازی با عمری کمتر از بیست سال و با سرعت چشمگیری وارد زندگی افراد شده و همه‌ جنبه‌های زندگی آنان را تحت تأثیر قرار داده است. همزمان با پیدایش این شبکه‌ها، شغل مدیر شبکه‌های مجازی هم که جزو شغل های پردرآمد است پدیدار شد.

  مدیر یک شبکه‌ مجازی با بهره‌گیری از دانش مربوط به بازاریابی و اینترنت به صورت همزمان می‌تواند درآمد فوق‌العاده‌ای از طریق جذب تبلیغات و یا فروش محصولات متنوع به دست آورد.

  گروه «پارس نمودار»، می‌توانند به علاقه‌مندان این فرصت شغلی آموزش‌های لازم را بدهد و یا حتی مدیران شبکه‌های مجازی مجرب و آموزش‌دیده را به کسانی که نیاز دارند معرفی کنند.

  تبدیل کردن یک سایت معمولی به یک سایت پربازدید و قرار دادن آن در سه لینک اول گوگل، کاری است که بر عهده‌ مسئول سئو قرار دارد. درآمد این فرصت شغلی به مسائل مختلفی بستگی دارد؛ مانند اینکه متخصص سئو برای شرکت خود کار می‌کند یا برای یک تیم دیگر، به طور کلی درآمد ماهانه‌ یاین افراد مبلغی بین ۳ تا ۶ میلیون تومان است.

  قطعا با افزایش تجربه و تخصص فعالان این رشته، میزان درآمد هم بالاتر می‌رود بنابراین، بهینه‌سازی سایت جزو شغل های پردرآمد ایران است.

  شرکت «بهینه‌سازی وب سایت سئویاب»، در زمینه بهبود کیفیت سایت فعالیت می‌کند و تا کنون برای بسیاری از سایت‌های خصوصی و دولتی، خدمات حرفه‌ای ارائه کرده است.

  فروشگاه‌های آنلاین یکی دیگر از شغل های جدید و مرتبط با اینترنت هستند که در صورت داشتن صبر و مهارت بازاریابی اینترنتی، می‌توانند جزو شغل های پردرآمد محسوب شوند. فروشنده‌ این فروشگاه‌ها به دانش بالایی در زمینه‌ اینترنت، بهبود سئو، تولید محتوای جذاب و بازارایی نیاز دارند.

  فروشگاه‌های آنلاین بسته به حجم کار و نوع جنسی که ارائه می‌دهند درآمدهای به شدت متفاوتی دارند.

  «دیجی کالا» نمونه‌ یک فروشگاه معتبر آنلاین با صدها فروشنده است که توانسته رتبه یک فروشگاه‌های مجازی ایران را از نظر ارائه‌ خدمات، کیفیت و رضایت مشتریان از آن خود کند.

  بازاریابی دیجیتال را به طور قطع می‌توان زیر مجموعه‌ شغل های جدید و پر کاربرد به حساب آورد که در صورت موفقیت صاحبان آن، در طبقه‌بندی شغل های پردرآمد هم قرار می‌گیرد. این شغل نیاز به آگاهی وسیعی در حوزه‌های مختلفی مانند طراحی و توسعه‌ سایت، بهبود سئو، بازاریابی و بسیاری مهارت‌های دیگر در حیطه‌ اینترنت دارد.

  مزیت چنین شغلی این است که به یک مکان و موقعیت خاص احتیاج ندارد و از همه جای دنیا و هر ساعتی فقط با داشتن یک لپ‌تاپ و اینترنت پر سرعت می‌توان به وظایف خود عمل کرد.

  «آژانس دیجیتال ماکتینگ راتین»، بسته‌های متنوعی در زمینه‌ دیجیتال مارکتینگ به مشتریان ارائه می‌دهد و آن‌ها را در راه رشد و پیشرفت کسب و کارشان کمک می‌کند.

  دنیای امروز به سمت سرمایه‌داری پیش رفته و مد و زیبایی یکی از اصلی‌ترین مفاهیم مرتبط با سرمایه‌داری به حساب می‌آیند. دنیای مد راه خود را در صنعت ساختمان‌سازی هم باز کرده است و افراد بسیاری تمایل دارند که فضای کاری و زندگی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و تزیین کنند.

  طراحان دکوراسیون کسانی هستند که در این مورد باید به آن‌ها مراجعه کرد. طراحی دکوراسیون با توجه به گرایش شدید افراد به مصرف‌گرایی و به روز بودن، جزو شغل های پردرآمد محسوب می‌شود و می‌توان گفت همیشه از بازار کار خوبی برخوردار است.

  طراحی دکوراسیون داخلی به شاخه‌های متعددی مثل طراحی داخلی ساختمان، طراحی نمای بیرون ساختمان، طراحی فضای اداری، طراحی مغازه‌های تجای و طراحی فضای سبز تقسیم می‌شود.

  یکی از شرکت‌های فعال و موفق در زمینه‌ طراحی ساختمان، شرکت «هیرادانا» است که پروژه‌های موفقی را در سرتاسر ایران انجام داده است.

  بسیاری از سایت‌ها این امکان را برای افراد ایجاد کرده‌اند که بدون مراجعه به مطب‌های شلوغ و انتظارهای طولانی، جواب بعضی از سوالات پزشکی خود را به صورت آنلاین از پزشکان متخصص بپرسند.

  با توجه به اینکه برای این کار نیاز به فضای فیزیکی خاصی نیست و در نتیجه هزینه‌های جانبی هم وجود ندارد، بنابراین یکی از شغل های پردرآمد است که به تازگی به جرگه‌ شغل های جدید در ایران پیوسته است.

  سایت «دکترساینا» یکی از همین سایت‌هاست که در بیش از ۴۰ زمینه‌ پزشکی امکان مشاوره آنلاین و تلفنی را برای کاربران فراهم کرده است.

  سبک خاصی از عکاسی است که به صورت حرفه‌ای و علمی از کسب و کارها و صنایع مختلف به منظور چاپ روی کاتالوگ‌ها و بروشورهای مختلف عکس گرفته می‌شود. یک عکاس صنعتی با تبحر و مهارت خود در زمینه‌ عکاسی می‌تواند یک برند یا محصول را به میزان قابل توجهی از فروش و شهرت برساند.

  فروش کالا همیشه نیاز به تبلیغات دارد و با توجه به رقابت تنگاتنگی که روز به روز بین فروشندگان ببیشتر می‌شود، نیاز به عکاسی صنعتی بیشتر از قبل احساس می‌شود. به طور کلی عکاسی در همه‌ شاخه‌های خود، جزو شغل های پردرآمد به شمار می‌آید و عکاسی صنعتی جزو پردرآمدترین‌های این حرفه است.

  «استودیو نماد»، شرکتی معتبر در زمینه عکاسی صنعتی است و علاوه بر عکاسی حرفه‌ای از محصولات و کسب و کارها، خدمات دیگری مانند آموزش و تولید محتوا هم ارائه می‌دهد.

  این روزها خدمات متنوع بسیاری در آرایشگاه‌ها در راستای زیبایی افراد ارائه می‌شود که کاشت مو و ناخن، دو نمونه از آن‌ها هستند. کسانی که توانایی و هنر لازم را برای انجام این کارها را دارند می‌توانند به راحتی و با گذراندن یک دوره‌ آموزشی کوتاه‌مدت در آرایشگاه‌ها به درآمدزایی فوق‌العاده‌ای برسند.

  بازار کار مسائل مربوط به زیبایی  زنان و آرایشگاه‌ها همیشه رونق قابل توجهی دارد و تقریباً آینده‌ شغلی ضمانت‌شده‌ای پیش روی افرادی است که به این حرفه مشغولند. فعالان این رشته می‌دانند که یکی از شغل های پردرآمد را به عنوان حرفه خود انتخاب کرده‌اند.

  کلینیک تخصصی «رویش سبز» یکی از معتبرترین مراکزی است که در زمینه‌های مختلف زیبایی و ترمیمی زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت می‌کند.

  یکی از شغل های جدید  که بر حسب نیازهای دنیای نوین و قواعد دنیای مد امروز به وجود آمده است ارائه‌ خدمات لاغری است. این خدمات می‌تواند در حیطه‌های مختلفی مانند باشگاه و ورزش، جراحی، خوراکی‌ها و دمنوش‌هایی باشد که متخصصان زیبایی و لاغری معتقدند می‌تواند برای لاغری افراد مؤثر باشند.

  در «مجتمع درمانی کیمیا»، می‌توانید انواع خدمات مربوط به لاغری را زیر نظر پزشکان مجرب و متخصصان طب سوزنی و طب سنتی دریافت کنید. قطعا فعالیت‌هایی که در این کلینیک‌ها انجام می‌شوند، در زمره‌ شغل های پردرآمد هستند.

  در کنار کارهایی که برای زیبایی و بهبود سلامت ظاهر افراد رواج پیدا کرده است، ارائه‌ خدمات ماساژ در اشکال مختلف آن هم جزو مشاغل پرطرفدار و پردرآمدی است که رونق زیادی دارد. مراکز مختلف بسیاری در این زمینه مشغول به کار هستند و ماساژ را به عنوان روشی درمانی برای بهبود کیفیت زندگی افراد معرفی می‌کنند.

  «کلینیک تخصصی ماساژ تهران» سال‌هاست که به صورت حرفه‌ای و با کمک گرفتن از ماساژورهای مجرب بین‌المللی، به افرادی که مایل به دریافت ماساژ جهت راحتی و آرامش بدن خود هستند خدمات می‌دهند.

  یکی از فواید رشد صنعت گردشگری و جابجایی مسافران داخلی و خارجی در نقاط مختلف گردشگری، رشد و رونق صنایع دستی شهرها و روستاها است.

  صنایع دستی طیف وسیعی از فعالیت‌ها را مانند ساخت عروسک و جعبه‌ کادو، تابلو فرش و پارچه، کیف و کفش‌های نمدی و پارچه‌ای، سرمه دوزی، ترمه بافی، ملیله دوزی، پته دوزی، نقاشی ویترای، ساخت زیورآلات مختلف و بسیاری از هنرهای دیگر در بر می‌گیرد که در صورت رونق هر چه بیشتر سفرهای داخلی و خارجی می‌توانند جزو شغل های پردرآمد محسوب شوند.

  با ثبت نام در «مرکز آموزش‌های هنری و تخصصی دانشگاه هنر» می‌توانید از امکانات ویژه این مرکز در زمینه آموزش انواع صنایع دستی به صورت حضوری و آنلاین بهره بگیرید و پس از کسب توانایی لازم، به درآمدزایی مشغول شوید.

  یکی از کارهای جذاب و هیجان‌انگیز برای بسیاری کاربران اینترنتی، داشتن صفحه و گروه در اینستاگرام و تلگرام است. یکی از بهترین مدل ها برای کسب درآمد از اینستاگرام این است که افراد باهوش بالایی که در زمینه‌ شبکه‌های مجازی برخوردارند، صفحه و کانال خود را از روش‌های مختلف به میزان بالایی از دنبال‌کننده می‌رسانند و بعد به کسانی که خواهان این صفحه‌ها و کانال‌ها هستند می‌فروشند.

  مبالغی که در این خرید و فروش‌ها رد و بدل می‌شود بسیار متغیر است و گاه آنقدر زیاد است که در تصور نمی‌گنجد. بی شک این فعالیت در رده‌های بالایی طبقه‌بندی شغل های پردرآمد جای دارد.

  نمونه بیزینس خوبی که برای این شغل نوپا می‌توان زد، شرکت «مای اینستا» است که موفق شده با گرفتن نمادهای اعتماد الکترونیکی در زمینه فروش صفحه های فعال و پربازدید اینستا و تلگرام فعالیت کند.

  ارائه‌ طرح‌های جدید و متنوع و رقابت در عرصه‌ زیبایی لباس و مد، کاری است که طراحان لباس انجام می‌دهند. اگر طراحی بتواند خودش را به شرکت‌های معتبر در زمینه مد ثابت کند و شانس همکاری با آن‌ها را پیدا کند، می‌تواند نسبت به آینده‌ شغلی و درآمد بالای خود مطمئن باشد.

  برند «فژه» که توسط فوزیه فرودنیا در سال ۱۳۹۰ به ثبت رسیده نمونه موفقی از طراحی همراه با خلاقیت است که توانسته با مطرح شدن در بازار داخلی به درآمد چشم‌گیری هم دست پیدا کند.

  یکی از مشاغل جدید که با اطمنیان می‌تواند در رده‌ شغل های پردرآمد قرار بگیرد راه‌اندازی مزون است. مشتری‌های مزون‌ها معمولاً افرادی هستند که از سطح رفاه بالایی برخوردارند و بنابراین سود سرشاری نصیب صاحبان مزون‌ها می‌کنند.

  مزون‌ها می‌توانند در شاخه‌های مختلفی مانند لباس مجلسی، لباس اسپرت، مانتو و لباس عروس فعالیت کنند. برای اینکه بتوانید آینده این شغل را در صورت داشتن مهارت، هنر و خلاقیت به بهترین شکل ممکن تصور کنید پیشنهاد می‌کنیم سری به «خانه مد گالانت» در شمال شهر تهران بزنید.

  این شغل جزو زیر شاخه‌های فروشگاه‌های آنلاین است. بسیاری افراد تمایل دارند وسایل کارکرده خود را بفروشند و با خرید وسایل دست دوم بقیه، هزینه کمتری نسبت به نوی آن‌ها بپردازند.

  سایت «دیوار»، یکی از سایت‌های قدرتمند در این حیطه است که فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای خرید و فروش کالاهای کارکرده‌ افراد در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. شاید نتوان این کار در محدوده‌ شغل های پردرآمد تعریف کرد اما قطعا جزو شغل های جدید و مطابق نیاز روز است.

  فروشگاه‌ها و سایت‌های خدماتی نیاز به کسی دارند که در عین داشتن اشراف به فنون نویسندگی، در بازاریابی هم توانایی داشته باشد و بتواند با ایجاد متنی کوتاه و مفید، محتوایی در جهت تبلیغ و شناساندن برندهای آن‌ها تولید کند.

  گروه «سوما» با ارائه‌ کپی رایتینگ در سبک‌های مختلف تبلیغاتی، داستانی و … یک گروه فعال در این زمینه است.

  وظیفه‌ کسی که پشتیبانی شبکه کامپیوتر بر عهده اوست، در واقع حفظ، نگهداری و پشتیبانی هر چیزی است که در شبکه قرار دارد. کار یک پشتیبان شبکه می‌تواند در ۳ زمینه‌ سخت‌افزار شبکه، زیرساخت شبکه و نرم‌افزار شبکه باشد.

  شرکت «رایکانت»، مجموعه‌ای است که فعالیت‌های خود را به محدوده فناوری اطلاعات و ارتباطات و خدمات شبکه متمرکز کرده است و علاوه بر ارائه خدمات به سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف، به آموزش افراد علاقه‌مند در این زمینه هم می‌پردازد.

  تغییر سبک زندگی مردم و تمایل به برگزاری مجالس باشکوه و به یادماندنی، موجب به وجود آمدن شغل جدیدی شده است که افراد متخصص در آن به برگزاری مجالس عقد و عروسی افراد کمک می‌کنند.

  از آنجایی که مراسمات مربوط به ختم و ازدواج همیشه برقرار است، مدیریت برگزاری مجالس، شغلی است که همیشه رونق دارد و طبیعتا به عنوان یکی از شغل های پردرآمد شناخته می‌شود.

  «تشریفات لوکس ملل»، یکی از شرکت‌های باسابقه در زمینه‌ برگزاری مجالس است.

  نرم‌افزارها و سایت‌های متعددی ساخته شده‌اند که به کسانی که تمایل به ورزش کردن دارند و وقت کافی برای حضور در باشگاه ندارند، تمرینات مختلف ورزشی و رژیم‌های غذایی مناسب ارائه می‌دهند. برای گرفتن برنامه بدنسازی به صورت مجازی می‌توانید به سایت بادی فول مراجعه کنید.

  این شغل هم در راستای فروش لوازم نو و دست دوم منزل، وسایلی را که مورد نیاز افراد است و به هر دلیل تمایلی به خرید آن ندارند، برای زمانی مشخص اجاره می‌دهد. این وسایل در هر حیطه‌ای می‌توانند باشند. «جورپین» اولین سایتی است که اقدام به اجاره وسایل در شاخه‌های مختلف کرده است.

  تمایل به خوردن غذاهای سالم و بهبود کیفیت مواد غذایی و مصرفی، نیازی است که بیشتر از هر وقت دیگری احساس می‌شود. کسانی که محصولات طبیعی تولید می‌کنند، می‌توانند با توجه به داشتن مشتریان بالقوه، مطمئن باشند که یکی از شغل های پردرآمد را برای خود برگزیده‌اند.

  شرکت «گوکرن»، یکی از شرکت‌های فعال در این رشته است که تمرکز خود را بر تحقیق، آموزش، تولید و گسترش محصولات ارگانیک قرار داده است.

  پیچیدگی زندگی در دنیای امروز و نبودن فرصت کافی برای کارهای روزمره، ما را از برطرف کردن بسیاری از نیازهایمان دور می‌کند. خشکشویی لباس‌ها یکی از این نیازهاست که شاید در هیاهوی روزمرگی گم شود. بعضی سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها این کار را برای ما راحت کرده‌اند و می‌توانیم با خیال راحت لباس‌های خود را از درب منزل به آن‌ها تحویل دهیم و تمیز و اتو شده تحویل بگیریم.

  «دیجی واش»، زیر مجموعه «دیجی کالا» است و این خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه می‌دهد.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

  به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

  خیلی عالی بود واقعا لیست کاملی بود اونایی که میگن کار نیست بیان این این لیست رو بخونن تا با کارهای پر درآمد آشنا بشن این مطلب یک مشاورکالا و راهنای کامل در زمینه پیدا کردن کار است.

  در تعریف شغل این مشاغل همه ( شغل آزاد ) حساب میشن ؟

  سلام بله شغل آزاد حساب میشن

  خیلی عالی بود و جدید . واقعا استفاده کردیم و دوبار خواندم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۴

  دسته‌بندی‌ها : مدیریت کسب و کار

  برچسب‌ها : سپیدار

  نویسنده: سپیدار سیستم

  داشتن یک فرایند و نقشه فروش سازمان یافته کلید پایداری برای یک کسب و کار کوچک می‌باشد. سیستم خرید سازمان یافته، فرآیندی می‌باشد که به وسیله پیشنهاد شما به مشتری منتج به خرید شود. به منظور تحقق بودجه ماهانه و سالانه، شما نیازمند ساختاری یکپارچه و سازمان یافته از فروش می‌باشید تا اهدافتان را به خروجی تبدیل کنید. سیستم و نظامی تکرارپذیر، با استراتژی مشخص و دارای شاخص‌های ارزیابی که می‌تواند نمایی و وضعیت فعلی و تصویری از آینده به شما ارائه دهد. در ادامه به چگونگی طراحی و ساخت فرآیند فروش کسب و کارهای کوچک اشاره می‌کنیم.

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  استراتژی فروش توضیح و تفسیری از اهداف شما می‌باشد به طوری که، مسیر ترغیب مشتری تا تبدیل آن به مشتری بالفعل ترسیم می‌شود. همچنین  شما باید بدانید که طی سال چقدر می‌خواهید درآمد کسب کنید و آن را به فصول و ماه‌ها تقسیم کنید و بر اساس بازه زمانی بودجه مشخص داشته باشید. این نقشه باید نشان دهد به چه طریقی و با چه پیغامی می‌بایست مشتری را جذب کنید. در این مرحله خیلی درگیر وظایف اشخاص نشوید.

  همواره بر ترغیب مشتریان تمرکز کنید و بر این باور باشید که به زودی مشتریان راغب، جزیی از مشتریان بالفعل شما خواهند شد. اطلاعات و راه‌های ارتباطی با مشتریان بالقوه را بیابید. اهداف فروش برای هفته، ماه یا فصل جاری تعریف کنید و میزان موفقیت آن را ارزیابی کنید. بعد از مدتی چرخه فروش شما شکل می‌گیرد و متوجه می‌شوید روند فروشتان در چه دوره‌های زمانی کم و زیاد می‌شود. حال می‌توانید برای دوره‌های کم فروش و پر فروش آماده‌تر باشید و از فرصت‌های موجود بهره لازم را ببرید.

  در صفحات گسترده‌، فایل‌های اکسل و یا ابزار مدیریت مشتری اطلاعات مفید را ذخیره کنید. مقایسه کنید چه تعدادی از مشتریان راغب شما، در نهایت تبدیل به مشتری بالفعل شدند و درآمد برای شما ایجاد کردند. پس از مدتی دید تحلیلی به دست می‌آورید که بابت هزینه‌ تبلیغاتی و زمانی که برای آن می‌پردازید، چقدر درآمد کسب کرده‌اید و زمانی که بتوانید چیزی را اندازه‌گیری کنید، قطعاً آن را می‌توانید بهبود دهید. زمانی که شما دید کمی از هزینه‌ها و مقایسه آن با درآمد بدست آورید، تحقق اهداف ساده‌تر می‌شود.

  ابزار متنوعی وجود دارد که بتواند فرایندهای انبارداری ، خرید، فروش و یا حقوق و دستمزد را برای شما به طور اتوماتیک انجام دهد. بدین ترتیب در زمان و انرژی خود صرفه‌جویی کردید و می‌توانید زمان کمتری بابت حسابداری بگذارید و بر غنی سازی کانال‌های فروشتان از جمله بازاریابی با پست الکترونیک، تلفنی، اینترنتی و … تمرکز کنید.

  اگر مسئله شما هم فروش کم است، بد نیست نگاهی به مدل کسب و کارتان داشته باشید. آیا پیام شما به مشتری برای ترغیب وی به خرید از شما کافی است؟ محصول و خدمت شما می‌تواند نیاز وی را پوشش دهد؟ بسته پیشنهادی شما باید بتواند حس اعتماد و مشارکت مشتری را جلب کند. می‌توانید از فروش ضمنی (ارائه محصول نمونه به صورت محدود و رایگان) استفاده کنید و بدین ترتیب انگیزه مشتری را بالا ببرید تا بخواهد بیشتر با شما داد و ستد کند. وبسایت آمازون در این زمینه موفق است، آنچنان که به شما اجازه می‌دهد، قبل از خرید کتاب نقدهای خریداران قبلی را بخوانید، فهرست کتاب را ببینید و همچنین فصولی از کتاب را قبل از خرید بخوانید. فراموش نکنید که مشتری دوست دارد ارزش خریدش چیزی فراتر از بهای مالی که پرداخت کرده باشد. پس به او حق تجربه خریدی با ذهنیت مثبت دهید.

 • شرانول
 • کسی وظیفه خرید از ما ندارد و مشتری مسئول تامین درآمد ما نیست. تقدیر از مشتری بعد از خرید به وسیله یک تماس تلفنی یا ارسال ایمیل در ایجاد حسی خوب از کار با ما می‌افزاید. ارسال پیغام‌هایی در طول سال به مناسبت‌های مختلف به تقویت رابطه شما با او کمک می‌کند و هرچه این رابطه قوی‌تر شود احتمال بازگشت وی و توصیه کردن شما به دیگران بیشتر است. یکی از زمینه‌های ثبات در کسب و کار شما ارتباط خوب شما با مشتریان است که موفقیت شما در فرآیند فروش کسب و کارهای کوچک را بیشتر تضمین می‌کند.

  این صفحه را به اشتراک بگذارید

  به این مطلب امتیاز دهید

  مطالب مرتبط:

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه *

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  تمامی حقوق مالکیت معنوی این ‌سایت برای شرکت سپیدار سیستم آسیا محفوظ است.

  © Copyright 2022 Sepidar System Asia. All rights reserved.

  تلفن: ۰۲۱-۸۱۰۲۲۰۰۰

  فروش: ۰۲۱-۸۱۰۲۲۲۲۲

  پشتیبانی: ۰۲۱-۸۱۰۲۲۴۴۴

  آموزش: ۰۲۱-۸۱۰۲۲۲۲۵

  واحد دشت: ۰۲۱-۸۱۰۲۲۱۲۳

  برای دسترسی به نمایندگی‌های سپیدار سیستم، به این صفحه مراجعه کنید.


  نرم افزار مربعDownloads-icon

  تمام کسب و کارها چه بزرگ و چه کوچک، فعالیتش وابسته به میزان فروش است و مشتریان هستند که ضامن بقای آن کسب و کارند اما متاسفانه بارها در موارد بسیار زیاد افراد زیادی را دیده ام که کسب کاری راه انداخته اند، کلی هزینه کرده اند و حتی محصول هم تولید کرده اند اما برای بازاریابی و فروش هیچ برنامه ریزی ایی نداشتند!

  درست است که فضای مجازی و اینستاگرام یکی از بهترین روش های فروش و بازاریابی محصولات است اما نباید صرفا به این روش اکتفا کرد.

  تصور کنید در منزلتان صنایع دستی بسیار زیبا و ارزشمندی تولید میکنید که هرکس ببیند قطعا خاطرخواهش میشود، یک پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام هم برای محصولتان میسازید، چقدر طول میکشد تا فالوور های واقعی شما به حدی برسند که حداقل روزی 100.000 تومان سود کنید؟!

  اگر بخواهید فالوور واقعی جذب کنید که این کار هم با تولید محتوای مناسب با فعالیتتان اتفاق می افتد، در بهترین حالت که محصولتان فوق جذاب باشد، روی یکسال حساب کنید!

  پس چه کنیم؟

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  کارآفرینان و روسای شرکت های بزرگ نیاز ندارند که بازاریابی بلد باشند چراکه با استخدام حرفه ای ترین بازاریابان کارشان را پیش میبرند اما کسب و کار کوچک سرمایه ای برای استخدام و حقوق دادن به کارمند ندارد، پس باید استراتژی فروش را یاد بگیریم تا بتوانیم با کمترین هزینه بیشترین فروش را بدست آوریم.

  ما نیاز داریم تا مشتریان واقعی و وفادار بدست آوریم، مشتریانی که نه تنها محصول ما را می­خرند بلکه آن را به دیگران هم پیشنهاد میکنند و خریدشان را از ما تکرار میکنند.

  بازاریابی مستقیم

  از آنجایی که مبلغ سرمایه اولیه در کسب و کار کوچک، کوچک است پس باید هزینه ها را کاهش داد، بنابر این نمیتوانیم در بیل بورد ها، مجلات و پیک های تبلیغاتی، رادیو و تلویزیون و حتی پیج ها و کانال های پر مخاطب شبکه های مجازی تبلیغات کنیم چراکه پولش را نداریم پس تنها راه باقی مانده که اتفاقا بسیار هم راه خوبیست، بازاریابی مستقیم است که خیلی ها از آن میترسند! ترس ندارد، باهم خواهیم دید، من در این زمینه تجربه های عملی دارم که در ادامه خواهم گفت.

  راه کار عملی برای جذب مشتری با کمترین هزینه

  بازاریابی اینترنتی:

 • استخدام کارگزاری مفید
 • اگر قبل تر بود میگفتم حتما یک وبلاگ یا سایت ساده که مجهز به درگاه پرداخت باشد برای خودتان دست و پا کنید تا مشتریان را به آن صفحه کشانده و عملیات منجر به فروش را انجام دهیم اما خوشبختانه الان هزینه سایت و دردسر های درگاه را هم برای شروع لازم نداریم!

  سایت هایی مثل دیجی کالا، بامیلو، زنبیل و … به شما برای ارائه محصولاتتان پنل های رایگان میدهند که میتوانیم محصولمان را در آن سایت ها بفروشیم؛ این روش مزیت های بسیار زیادی دارد:

  در این روش کافیست پنل را تهیه کنیم که رایگان است، محصولاتمان را در پنل قرار دهیم و کارهای روال سایت را انجام دهیم تا صفحه محصول در آن سایت ساخته شود. حالا ما یک صفحه فروش در یک سایت معتبر داریم و تنها کاری که باید بکنیم اینست که با روش های مختلف مشتریان را از شبکه های مجازی و سایت های مختلف به آن صفحه بکشانیم که راه های آن هم به شرح زیر است:

  مطمئن باشید با همین دو روش اگر محصولتان خوب، با کیفیت و خوش قیمت باشد در ماه اول فروشی خواهید داشت که شگفت زده میشوید.

  بازاریابی حضوری:

  بازاریابی برای خود من همیشه کاری سخت، ترسناک و مزخرف بوده که تا حد توان فاصله ام را از آن حفظ می­کردم اما یکبار که برای خرید به فروشگاهی رفتم دیدم محصولی مشابه محصولاتی که من تولید میکردم می­فروشد، با ترس و لرز و صدای آرام پرسیدم: آقا ببخشید اگر من از این کار برایتان بیاورم خرید دارید؟ سریع پرسید قیمت؟ گفتم فلان قدر، گفت هرچی داری بیار نقدی میخرم!

  من نه برای بازاریابی رفته بودم و نه آن زمان اصولش را بلد بودم و حتی ناخوداگاه هم رعایتشان نکرده بودم اما سفارش کار گرفتم! ترسم از بازاریابی همان جا ریخت، سریع چند نمونه کار دیگر هم درست کردم و سراغ فروشگاه ها و پاساژ ها رفتم، خیلی ها جواب رد می دادند اما خیلی ها هم سفارش کار دادند، انقدر زیاد که متاسفانه نرسیدم پاسخگوی سفارش ها باشم و خیلی هایشان را لغو کردم!

  هیچ نگران نباش، یکی دو تا کتاب بازاریابی پرفروش پیدا کن، بخر، بخوان و طبق اصولی که کتاب گفت کارت رو شروع کن، اصلا از جواب منفی نترس، موسس KFC وقتی برای ویزیت محصولش با شصت سال سن کارش را شروع کرد، طبق خاطراتش به حدود 1000 رستوران مراجعه کرد و خیلی ها حتی مسخره اش کردنداما یک نفر کارش را پذیرفت و همان شد نقطه­ی شروع این برند بزرگ!

  از نه شنیدن نترس، ببین هر بار به چه علتی نه شنیدی و سعی کن مشکل را برطرف کنی! این را هم بدان خیلی از صاحبان فروشگاه ها توان تصمیم گیری برای خرید ندارند یا اصلا بودجه ندارند پس هر نه شنیدنی به منزله ایراد محصول نیست، فقط مهم اینست که نا امید نشوی.

  محصولتان را متمایز کنید!

  اگر محصولمان بدون مشابه است که هیچ، اما اگر مشابه دارد حتما باید آن را به گونه ای متمایز کنیم که مشتری “ما ”  را از بین تمام پیشنهاد ها انتخاب کند، پیشنهاد هایی که در بین آن ها برند های بزرگ هم هستند و قطعا قیمت تمام شده شان پایین تر از ماست و اعتبارشان چندین برابر اعتبار ما، پس راه سختی در پیش داریم اما راه حل هم دارد:

  پیشنهادهای برتر منحصربه‌فرد به نظر می‌رسند

  مشخصه یا مزیتی را که می‌خواهید با طرح فروش منحصربه‌فرد خودتان تبلیغ کنید، نباید حتما خاص محصول‌ شما باشد. ولی باید این‌طور به نظر برسد. اگر خیاط هستید و همه‌ی لباس‌هایی را که می‌دوزید، می‌شورید و اتو می‌کشید، شستن و اتوکشیدن را ویژگی منحصربه‌فرد خودتان بکنید. شاید خیاط‌های دیگر هم این‌ کارها را بکنند؛ ولی اگر در تبلیغات‌شان به آن اشاره نکنند، این کار منحصر به شما خواهد شد.

  بهترین پیشنهادهای منحصربه‌فرد، طبق سلیقه روز هستند

  فقط منحصربه‌فرد به نظر آمدن کافی نیست. اگر مشخصه یا مزیتی که عرضه می‌کنید، خواهان نداشته باشد، بی‌فایده خواهد بود. بهترین پیشنهادهای منحصربه‌فرد، آن‌هایی هستند که با گرایش عموم مطابقت دارند. مثلا به صفحه‌ی نمایش بزرگ آی‌فون اپل در تمام آگهی‌هایش اشاره شده‌ است. این اشاره به خاطر تقاضا برای تلویزیون‌هایی با صفحه‌ی نمایش بزرگ‌تر و باکیفیت‌تر بوده ‌است.

  بهترین پیشنهادهای منحصربه‌فرد مفهومی ساده دارند

  اگر پیشنهاد منحصربه‌فرد‌تان طبق سلیقه‌ی روز باشد، ساده هم خواهد بود. تعداد خیلی کمی از موارد پیچیده، مقبولیت پیدا کرده‌اند. در ضمن، در نظر داشته باشید که باید این مزیت منحصربه‌فرد، قابل فروش باشد و هیچ‌چیز پیچیده‌ای راحت فروش نمی‌رود. شعار فدکس: «باید دقیق و سالم یک‌شبه به شما برسد» نمونه‌ای عالی‌ست از یک پیشنهاد فروش منحصربه‌فرد با مفهومی ساده (و بسیار موفق).

  (برگرفته از کتاب تبدیل رویا به ثروت، ترجمه ژان بقوسیان)

  پس محصول را در نظر مشتری متفاوت جلوه دهید، با کیفیت، هدایا ،خدمات، بسته بندی، قیت ،خدمات پس از فروش و هرچیز دیگری که جذاب باشد.

  اسراری که هیچکس یادتان نمی­دهد:

  امیدوارم خیلی زود کسب و کار خودت را شروع کنی و بتوانی با فروش عالی به سودی برسی که خودت به خودت افتخار کنی و فراموش نکن که #ما_حمایت_میکنیم به شرطی که خودت هم تلاش کنی!

  نویسنده: محمدعرفان زارعی

  خانم پور زارعی ابتدا کارشون رو در راهرویِ منزلشون شروع کردن اما رفته رفته با حمایت و همراهیِ همسرشون، انباری منزلشون رو به این کار اختصاص دادن و با تجهیز کردن این محل با میز کار و ابزارهایِ مورد نیاز معرق کاریِ تمام چوب، تولید محصولاتشون رو گسترش دادن.

  تحریریه تولید تاریخ 1400/11/06 ساعت 16:00

  خانم ها زهرا کریمی استاد دانشگاه مازندران، ندا میری اقتصاددان و آقایان محمد باقری بنایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و روح الله شهنازی استاد دانشگاه شیراز به بررسی میزان موفقیت برنامه های قبلی توسعه و الزامات برنامه هفتم توسعه پرداختند.

  تحریریه تولید تاریخ 1400/11/07 ساعت 10:00

  گیله شول مستندی است از فرصتهای اقتصادی و مشاغل در بخش های مختلف استان گیلان. لنگرود یکی از شهرهای استان گیلان است که در شرق این استان و در 60 کیلومتری رشت قرار گرفته است . در این قسمت از برنامه به فرصتهای کسب و کار ومشاغل بخش لنگرود پرداخته می شود . از جمله مشاغل بررسی شده در این قسمت باغات سبزی ، صیفی جات ، پرورش اردک و پرورش گل و گیاه است.

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  رئیس اتاق اصناف نظام کشاورزی با بیان اینکه۶۰ یا ۷۰ درصد تولید در کشور به‌صورت سنتی انجام می‌شود،گفت: کمتر کشاورزی تمایل دارد زیر نظر اتاق اصناف کشاورزی فعالیت‌های خود را دنبال کند.

  رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: سهامداران سهام عدالت پیش از پایان سال سود سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: چهارکلان پروژه زیست بوم اشتغال، اصلاح نظام تامین اجتماعی و بازنشستگی کشور، اصلاح نظام مدیریتی بنگاه‌های اقتصادی زیر مجموعه وزارتخانه و رفع فقر مطلق در کشور در دوره چهارساله وزارت مردم عملیاتی و اجرایی می‌شود.

  معاون بین‌الملل اتاق ایران گفت: از زمان انعقاد موافقت‌نامه تجارت ترجیحی بین ایران و اوراسیا، حجم روابط گسترش یافته است.

  رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان طی بخشنامه ای، تولیدکنندگان عمده روغن موتور را ملزم به درج قیمت تولیدکننده بر روی انواع محصولات خود اعم از دیزلی و بنزینی کرد.

  رئیس اتاق اصناف ایران گفت: دومین دوره جشنواره فروش ویژه نوروزی با عنوان نمایشگاهی به وسعت ایران با همکاری اصناف برگزار می‌شود.

  شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفته‌ای که گذشت روندی پرنوسان را تجربه کرد و با قرار گرفتن در ارتفاع یک‌ میلیون و ۲۲۹ هزار واحدی به کار خود پایان داد. همچنین معاملات این بازار در آخرین روز معاملاتی هفته تحت تاثیر حمایت ‌انجام شده از سوی دولت وارد مدار صعودی شد.

  گروه خودروسازی سایپا امروز (پنجشنبه، هفتم دی‌ماه) فروش فوق العاده ۶ محصول خود را به مدت ۲ روز آغاز کرد.

  در دیدار هیئت جمهوری ازبکستان با سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، طرفین به منظور توسعه و تقویت همکاری‌های حمل و نقلی و ترانزیتی اعلام آمادگی کردند.

  صنعت غذایی کورش در بیست‌وچهارمین رتبه‌بندی IMI-100 در جمع ۱۰۰ شرکت برتر ایران قرار گرفت و از نظر شاخص بهره‌وری کل عوامل (TFP) در گروه‌های صنعتی، صاحب رتبه برتر شد.

  معاون بازاریابی گروه اسنپ: مارکت‌پارتی اسنپ در تاریخ ۹ تا ۱۵ بهمن و همچنین ۳۰ بهمن تا ۶ اسفند در شهرهای تهران، مشهد، شیراز، قم، اصفهان، اهواز، کرج (مارلیک و شهریار)، قزوین، ارومیه و یزد و تا ۷۰ درصد تخفیف برگزار می‌شود.

  خط تولید پارچه کیسه هوای خودرو در محل شرکت نخ تایر صبا در استان زنجان افتتاح شد.

  در نمایشگاه حمل و نقل پاک که به مناسبت هفته پاک توسط شهرداری در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران برگزار می شود، محصولات برقی ایران دوچرخ حضور خواهند داشت.

  در ادامه افتتاح شعب جدید شهر فرش، بزرگترین هایپرتخصصی فرش در کشور به زودی میهمان اهالی نصف جهان می شود.

  در ادامه سیاست های حمایتی ایرانول از ناوگان حمل و نقل عمومی از روز چهارشنبه 6 بهمن ماه طرح عرضه مستقیم محصولات پر مصرف دیزلی در پایانه حمل و نقل کامیونداران استان اصفهان آغاز خواهد شد.

  خانم ها زهرا کریمی استاد دانشگاه مازندران، ندا میری اقتصاددان و آقایان محمد باقری بنایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و روح الله شهنازی استاد دانشگاه شیراز به بررسی میزان موفقیت برنامه های قبلی توسعه و الزامات برنامه هفتم توسعه پرداختند.

  جشنواره «جاذبه» یک فرصت کم‌نظیر برای خرید اینترنت پرسرعت، با کیفیت و مناسب‌ترین قیمت است.

  در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل بورس بیش از 21 هزار واحد افزایش داشت و به خط حمایت بلند مدت واکنش مثبت نشان داده و در مدار صعودی قرار گرفت.

  پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری با نشست‌هایی متنوع، پنل‌ها، کارگاه‌ها و میزگردهای تخصصی با حضور اساتید و فعالان حوزه گردشگری همراه خواهد بود.

  آقای هادی تیزهوش رئیس اتاق بازرگانی ایزان و روسیه با سفر رئیس جمهور به روسیه میزان صادرات کالا به اتحادیه اوراسیا و روسیه را بررسی کرد.

  معاون اول رئیس‌جمهور طی نامه‌ای سیاست‌های دولت در راستای حمایت از بورس را ابلاغ کرد.

  کشت گندم در کشور تاکنون به ۵ میلیون و ۷۱۲ هزار هکتار رسیده است که ۹۵ درصد برنامه آبی و دیم عملیاتی شده است.

  وزیر جهاد کشاورزی‏ بر لزوم استفاده از ظرفیت کشورها برای صادرات محصولات کشاورزی تاکید کرد.

  سازمان ملی استاندارد ایران در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، خودروسازان را مکلف به اجرای ۱۵ مسوولیت، تکلیف و تعهد قانونی کرد.

  رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران گفت: اکنون ایران جزو هفت کشور تولیدکننده طلا و جواهر است، همچنین به دلیل ذائقه و سنت دیرینه مردم جزو کشورهای پرمصرف در این زمینه به شمار می‌رود.

  گفتگو با آقای علیرضا پاک‌فطرت عضو کمیسیون عمران مجلس

  نیازسنجی منجربه شناخت نسبی ازشخصیت افراد و عادات آنها درخرید و نیازهای متنوع و سلایق آنها می‌گردد. ما براساس نیازسنجی به تصویری از مخاطبان خود یا مشتریان خواهیم رسید که مارا در جهت‌دهی به نوع تولیدات محصول و خدماتمان یاری خواهد کرد و می تواند دربین رقبا فروش مارا به سمت قطعی‌تر شدن ببرد. درنظرداشتن این تصویر در جریان تولید و ارائه خدمات و محصولات منجر به این می‌شود که مشتریان احساس کنند که همواره برای کسب‌ و کارما دراولویت هستند و رفع نیاز آنها به بهترین و شناخته‌ شده‌ ترین شکل هدف اصلی کسب‌ و ک

  گروه صنعتی ایران خودرو در راستای افزایش عرضه به بازار، برنامه فروش فوق‌العاده سه محصول خود را از امروز سه شنبه به مدت سه روز به اجرا می‌گذارد.

  گروه خودروسازي سايپا ثبت‌نام فروش فوق العاده 6 محصول خود را از روز پنج شنبه هفته جاری آغاز مي‌كند.

  روایت زندگی حسین علیخانی کارآفرین برجسته اصفهانی که با تحول در صنعت غذا موفق شد به تکنولوژی‌های جدیدی در زمینه غذای سرد دست پیدا کند.

  سایر

  شبکه های سیما

  شبکه های صدا

  شبکه های استانی

  شبکه های استانی


  تعرفه بازرگانیDownloads-icon


  کلمه کاربری یا ایمیل *


  رمز عبور *


  ورود

  چه یک سوپرمارکت داشته باشید  چه یک شرکت خدماتی هدف شما افزایش فروش محصولات و خدمات شما خواهد بود. در اینجا 15 راه ساده برای افزایش فروش در کسب و کارهای کوچک و متوسط  را به صورت خلاصه بیان کنیم، آموزش فروش و بازاریابی در بهبود فروش شما می تواند راهگشای شما باشد در کلاس بازاریابی و فروش شما یاد خواهید گرفت که چگونه مشتریان خود را پیدا کنید و برای فروش محصولات خود از چه ترفندهایی استفاده کنید.

   

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  15 راه ساده برای افزایش فروش در کسب و کارهای کوچک (ترفندهایی که در کلاس بازاریابی و فروش به صورت کامل یاد خواهید گرفت):

  یک جایزه کوچک و یا اشانتیون برای مشتریان در نظر بگیرید، هرچه تصور مشتری از حضورش در مغازه شما مثبت تر باشد احتمال تبدیل او به مشتری دائمی بیشتر خواهد شد.

   

  سعی کنید در طول صحبت های خود با مشتریان نام او را خطاب کنبد همه انسان ها از صدا زدن نام آنها لذت میبرند.

   

  سعی کنید خوراکی و یا بادکنک در مغازه خود داشته باشید و به کودکان همراه مشتری بدهید، زمانی که با کودکان ارتباط خوبی برقرار کنید زمان ماندن مشتری در مغازه را بالا می برید.

 • sahambin
 • تنوع بیش از حد محصولات باعث سردرگمی و گیج شدن مشتریان می شود از تکنیک قطره چکانی استفاده کنید  و اجناس خود را یکباره برای مشتریان رو نکنید برای مثال 3 کالا را به مشتری نشان دهید و او را راهنمایی کنید اگر نپسندید 3 جنس دیگر به او نشان دهید.

   

  زمانی که تصمیم به خرید کالایی می گیرید برای شما مهم می شود که نظر دیگر خریداران قبلی راجع به آن محصول چه بوده ، در حقیقت اگر به مشتریان از رضایت مندی مشتریان قبلی بگویید احتمال خرید آنها بالا می رود.

   

  دو راهکار به شما معرفی می کنیم تا زمانی که کالایی را موجود ندارید استفاده کنید.

  1- تا فلان تاریخ این جنس برایمان خواهد آمد

  2- برند مشابه دیگری که موجود دارید را به مشتری معرفی کنید

   

  مشتریان بیشتر برای خرید ماست و شیر به سوپرمارکت مراجعه می کنند اما اگر محصولات پر زرق و برق دیگری را ببینند مثل شکلات های رنگی احتمال خرید آنها بالا می رود.

  اگر مشتری احساس کند در صورتی که زودتر خرید کند شامل تخفیف و یا طرح ویژه می شود انگیزه اش برای خرید کردن بالا می رود در خیلی از مواقعی که خریدی انجام داده ایم فروشنده برای ما فوریت ایجاد کرده و باعث تسریع در خرید شده است.

  برای مثال فروشنده ای که به مشتری خود می گوید این آخرین مانتوی فلان مدل و فلان رنگ است احساس فوریت در دل شما باعث تسریع در خرید می شود.

   

  گذاشتن مبلی راحت، پذیرایی از مشتریان و یا دادن خوراکی و یا بادکنک به کودکان مشتریان باعث توقف طولانی تر آنها خواهد شد، هرچه مشتری را بیشتر در مغازه خود نگه دارید احتمال خرید او بالاتر می رود.

   

  به دنبال یک راهکار بلند مدت و بازی سرگرم کننده جهت همراه سازی مشتری با خودتان باشید برای مثال کارت هایی را در اختیار مشتری قرار  دهید و با هر بار خرید یک مهر روی آن بزنید هر زمان که تعداد مهرها 10 تا شد یک خدمت رایگان و یا ویژه به مشتری ارائه کنید.

   

  اگر مشتری برای خرید مانتو به مغازه شما آمده می توانید روسری زیبایی را به او پیشنهاد بدهید تا خرید خود را تکمیل تر کند.

   

  با توجه به نوع محصول خود سعی کنید یک برنامه ریزی مناسبتی داشته باشید و خود را به مشتریان معرفی کنید و به آنها پیشنهاد شگفت انگیز دهید، برای مثال روز معلم، روز مادر یا پدر ممکن است فرصتی ویژه برای معرفی محصول شما و افزایش فروش شما باشد.

   

  دوست عزیز لطفا به مشتریان تخفیف ندهید بله درست متوجه شدید برای افزایش فروش سعی کنید به جای دادن تخفیف به مشتریان خود جایزه (کادو) بدهید، شما می توانید با هزینه نسبتا پایین برای مشتریان خود جایزه تهیه کنید یادتان باشد که دادن تخفیف به مشتری فراموش می شود اما با دادن جایزه به آنها در ذهن آنها ماندگارتر می شوید، اگر در تولید محتوا قوی عمل کنید می توانید پس از خرید مشتریان به آنها فایل pdf  و یا کتاب های الکترونیکی هدیه بدهید.

   

  همان طور که می دانید برای پیدا کردن مشتریان جدید باید زمان و هزینه زیادی صرف کنید اما شما می توانید به راحتی  به مشتریانی که قبلا از شما خرید کرده اند یک شرایط یا فروش ویژه در نظر بگیرید.

  زمانی که مشتری تصمیم خود را برای خرید از شما می گیرد زمان آن است که شما سایر محصولاتی که ممکن است در کنار آن خرید به درد او بخورد را به او پیشنهاد کنید.برای مثال اگر شما فروشنده دوربین هستید می توانید پایه ی دوربین و باطری را نیز به او پیشنهاد دهید.

   

  در این مقاله 15 تکنیک برای بالا بردن فروش محصولات و خدمات شما را شرح دادیم اگر به دنبال یک کلاس بازاریابی و فروش هستید که راهکارهای عملی و قابل اجرا به شما بدهد، پیشنهاد می کنیم کلیک کنید آموزش فروش و بازاریابی باعث چند برابر شدن درآمدتان خواهد شد.

   

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  ادامه مطلب

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  گروه آموزشی مسیر کمال با سابقه کوچینگ هزاران کسب و کار موفق بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد.

  کسب و کارهای آینده بدون تردید با کسب‌وکارهای سنتی تفاوت خواهند داشت، به همین دلیل است که آینده پژوهی کسب و کارهای کوچک پرسود اهمیت زیادی دارد. برای اینکه فعالیتی را آغاز کنید و از پرسود بودن آن چه برای امروز چه برای آینده اطمینان حاصل کنید، باید روند تغییر زندگی و کسب‌وکار را در نظر بگیرید. از این چند ایده برای راه‌اندازی کسب‌وکار خودتان الهام بگیرید.

  اگر در فکر این هستید که کسب و کار کوچک با سرمایه کم داشته باشید که به این زودی‌ها دچار افت نشود، باید روند کسب‌وکارها در دنیای آینده را در نظر بگیرید. آینده پژوهی کسب و کارهای کوچک پرسود به شما کمک می‌کند تا ایده‌های تازه‌ای برای راه‌اندازی کسب‌وکار داشته باشید.

  در ادامه می‌خوانید:

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک، آنقدرها که فکر می‌کنید سخت نیست. برای شروع کسب‌وکار به سه فاکتور نیاز دارید:

  اگر دوستان و فامیل برای حل کردن مشکلات کامپیوتر خود به شما مراجعه می‌کنند، شما می‌توانید با این مهارت‌تان یک کسب و کار کوچک راه بیندازید. اگر برخی از تعمیرات پایه منزل را می‌توانید انجام دهید، همین کار را می‌توانید برای دیگران هم انجام دهید. اگر مهارت و استعدادی دارید که از آن برای انجام وظایف محل کار خود استفاده می‌کنید، شاید بتوانید خودتان به شکل جداگانه پروژه بگیرید و همان کار را انجام دهید و در نهایت آن را به کسب‌وکار شخصی تبدیل کنید.

  در مجموع هر ایده‌ای که داشته باشید و سه فاکتور بالا را داشته باشد می‌تواند یک کسب و کار کوچک درآمدزا باشد. اما اگر می‌خواهید کار متفاوتی انجام دهید و درآمد بیشتری کسب کنید، می‌توانید با کمک آینده پژوهی کسب‌ و کار ایده‌های جذابی برای راه‌اندازی یک کار شخصی پیدا کنید.

  امروزه کسب‌وکارهای خدماتی رونق خوبی دارند و این موضوع دلایل متعددی دارد. یکی از دلایل موفقیت این کسب‌وکارها این است که معمولا به هزینه اولیه چندانی نیاز ندارند. اگر برای شروع کار خود به مکان فیزیکی و کالا نیاز نداشته باشید، بیشتر پولی که به دست می‌آورید سود کسب‌وکار شما است.

 • تغییر کارگزار ناظر آگاه
 • راه‌اندازی کسب‌کارهایی که نیاز به مکان فیزیکی یا کالا و محصولات اولیه دارند، پرهزینه‌تر است. هزینه اجاره دفتر یا فروشگاه، هزینه امکانات دفتر یا فروشگاه، خرید اجناس یا ابزارهای اولیه و … هزینه‌هایی است که نمی‌توانید از آنها صرف نظر کنید و باعث می‌شوند که بخشی از سود کسب‌وکارتان را به آنها اختصاص دهید.

  پرسودترین کسب‌وکارها، آنهایی هستند که قابلیت گسترش داشته باشند. مثلا کاری که برای کسی انجام می‌دهید و دستمزد خود را به صورت ساعتی می‌گیرید، قابلیت گسترش ندارد؛ چون نمی‌توانید بیشتر از چند ساعت در روز کار کنید. ولی کسب‌وکاری که بتواند گسترش پیدا کند بدون اینکه وقت بیشتری روی آن بگذارید، پرسودتر است.

  مثلا بدون اینکه وقت بیشتری در دفتر کار خود بگذرانید، سعی کنید مشتریان‌ فروشگاه آنلاین‌تان را افزایش دهید. بسیاری از کسب‌وکارها و خدمات با افزایش نیروی کار گسترش پیدا می‌کنند ولی به دنبال افزایش نیروی کار، هزینه کسب‌وکار هم بیشتر می‌شود.

  ویژگی مشترک کارآفرینان موفق این است که دنبال روندهای تکراری موجود نمی‌روند و نیازهای بازار را زودتر از سایر رقبای خود پیش‌بینی می‌کنند. البته بدون تردید این چنین پیش‌بینی‌ها بدون ریسک نیست ولی اگر همه چیز درست پیش برود، نتیجه قابل توجهی دارد.

  از این گذشته، اختراعات اساسی مانند اتومبیل، اینترنت و تلفن‌های هوشمند در ابتدای معرفی با بدبینی‌های زیادی مواجه شدند. اما:

  به نظر می‌رسد زمینه‌های انرژی و فناوری پاک امکان رشد زیادی دارند؛ مانند فناوری نانو، سرگرمی و هر آنچه برای تامین تقاضای جمعیت رو به رشد این سیاره و سازگاری با این سیاره مورد نیاز است. آینده پژوهی کسب و کارهای کوچک پرسود با بررسی این نیازها انجام می‌شود.

  این روزها سرعت تغییرات در دنیای کسب وکار بیشتر از هر زمان دیگری است و همه این تغییرات به لطف جهانی شدن و فناوری دیجیتال است. در ادامه چند ایده برای راه‌اندازی کسب و کار کوچک پرسود مطرح می‌کنیم که به نظر می‌رسد در آینده رشد قابل توجهی خواهند داشت:

  آیا دوست دارید محصولات خودتان یا یک برند دیگر را به صورت آنلاین بفروشید ولی پول کافی برای تهیه اجناس اولیه ندارید؟ دراپ شیپینگ بهترین گزینه برای شما است. دراپ شیپینگ یک بیزینس مدل تجارت آنلاین است که در آن لازم نیست هیچ محصول فیزیکی را مدیریت کنید. تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک فروشگاه آنلاین راه‌اندازی کنید و با یک تامین‌کننده که کار تامین محصول و بسته‌بندی و ارسال آن را انجام می‌دهد، همکاری کنید.

  یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است مردم به این شیوه از کسب و کار روی بیاورند، عدم وجود مشکلاتی مثل تامین جنس اولیه است. تهیه اجناس اولیه به مکانی برای نگهداری هم نیاز دارد و به دلیل عدم نیاز به این فضا، چنین کاری محبوبیت پیدا کرده است.

  افرادی که به چند زبان تسلط دارند، همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرند. اگر شما هم به زبان‌های دیگر تسلط دارید می‌توانید از این مهارت خود درآمد داشته باشید. می‌توانید در سایت‌های فریلنسری مشتری پیدا کنید و کم کم سابقه خود را افزایش دهید. به مرور زمان که شناخته شوید و مشتریان بیشتری پیدا کنید، گروهی از مترجمان تشکیل دهید و کار ترجمه را به یک کسب‌ و کار کوچک تبدیل کنید. کسب و کارتان را در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت شخصی تبلیغ کنید و مشتری‌های خود را افزایش دهید.

  اگر در آشپزی مهارت دارید می‌توانید این مهارت را به یک کسب‌وکار کوچک تبدیل کنید. سرمایه اولیه‌ای که نیاز دارید بستگی به خودتان دارد. می‌توانید از آشپزی برای رویدادهای کوچک‌تر شروع کنید و به مرور زمان که شناخته شدید و مشتریان بیشتری پیدا کردید، امکانات بیشتری فراهم کنید. ولی در ابتدا باید به اندازه‌ای سفارش بگیرید که توانایی مدیریت آن را داشته باشید.

  بیشتر افرادی که چنین کسب‌وکاری راه‌ می‌اندازند، معمولا از وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند. همچنین می‌توانید شرکت در بازارچه‌های محلی را برای نشان دادن مهارت خود در آشپزی امتحان کنید.

  یکی از موفق‌ترین ایده‌های کسب وکار، ارائه خدمات دستیار مجازی است. همه افراد و سازمان‌ها، از شرکت‌های بزرگ گرفته تا شرکت‌های انفرادی به مدیریت روزمره کارهای خود نیاز دارند. شما می‌توانید از مهارت‌های سازمانی عالی خود استفاده کنید تا باری از دوش آنها برداشته شود. مطمئناً برای زمان و تلاشی که برای پاسخ به ایمیل‌ها، برنامه‌ریزی جلسات و انجام سایر وظایف اداری صرف می‌کنید، حقوق دریافت خواهید کرد.

  یکی از ایده‌های جدید کسب‌وکار، بهبود و بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها است. کاری که می‌توانید از خانه انجام دهید و نیاز به سرمایه کمی دارد. برای این کار باید وب‌سایتی را که قبلا راه‌اندازی شده، خریداری کنید. سپس با اجرای تکنیک‌های سئو در کسب و کار خود، کانتنت مارکتینگ و … درآمد و بازدید سایت را افزایش دهید و دوباره آن را بفروشید. این کار به مقدار کمی سرمایه اولیه نیاز دارد و بیشتر به مهارت شما در بازاریابی دیجیتال بستگی دارد. اما به هر حال بهینه سازی سایت، تاثیر زیادی در موفقیت در کسب و کار شما دارد.

  در مورد دیجیتال مارکتینگ بیشتر بخوانید: از بازاریابی سنتی به دیجیتال؛ مزایای بازاریابی دیجیتال چیست؟

  این روزها و به خصوص با ظهور پاندمی کرونا، آموزش آنلاین رونق زیادی پیدا کرده است. شما می‌توانید به هر مبحثی که علاقه‌ داشته باشید، از بهترین مربیان دنیا در آن زمینه کمک بگیرید. از طرف دیگر اگر خودتان در موضوعی مانند هنر، ریاضی یا زبان ماهر و توانمند هستید، می‌توانید بیزینس خود را با محوریت آموزش آنلاین راه بیندازید. قبل از شروع مطمئن شوید که در موضوع موردنظر تسلط کافی دارید.

  برای شروع آموزش، مباحثی را امتحان کنید که در حیطه تخصصی شما است. این کار نه تنها یک منبع درآمد قابل توجه برای شما است، بلکه باعث می‌شود در حیطه کاری خود شناخته شوید. حتی با ابزارهای رایگانی مثل اسکایپ می‌توانید به دیگران آموزش دهید ولی پلتفرم‌های مخصوص آموزش آنلاین هم وجود دارد.

  تقریبا هر شرکتی که در اینترنت حضور دارد، به تهیه محتوا در مورد محصول، محتوای بلاگ و … نیاز پیدا می‌کند. این یکی از مشاغلی است که در سال‌های اخیر تقاضای زیادی داشته است و در آینده هم این تقاضا وجود خواهد داشت. اگر در نوشتن مهارت دارید می‌توانید با گذراندن چند دوره آموزشی با پایه نویسندگی محتوا آشنا شوید و از طریق وب‌سایت‌های فریلنسری پروژه بگیرید و فعالیت کنید.

  بهتر است در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین و اینستاگرام حضور پیدا کنید تا طیف وسیعی از افراد شما را بشناسند و بتوانید پروژه‌های بهتری بگیرید. برای اینکه با این فضاها و کار در آن‌ها بیشتر آشنا شوید، مقالات زیر را از دست ندهید.

  بسیاری از وب‌سایت‌ها در وردپرس میزبانی می‌شوند و تقریبا هر مالک وب‌سایت به یک نفر پشتیبان وب‌سایت نیاز دارد. پس اگر به زیر و بم این پلتفرم آشنایی دارید، فرصت‌های زیادی برای کسب درآمد از آن وجود دارد. برای پیدا کردن باگ‌ها، حل کردن مشکلات مربوط به CSS، بارگذاری محتوا و … می‌توانید به شرکت‌ها و اشخاص کمک کنید و از این راه درآمد خوبی داشته باشید. با توجه به اینکه روز به روز بر تعداد وب‌سایت‌ها افزوده می‌شود، تقاضا برای این کار هم در حال افزایش است.

  آیا تجربه‌ای در بک‌لینک سازی و بهبود رتبه یک سایت در موتورهای جست‌وجو دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است می‌توانید این مهارت خود را به پول تبدیل کنید. صاحبان سایت‌ها در سراسر دنیا به دنبال افرادی هستند که مهارت خوبی در زمینه بهبود سئوی سایت داشته باشند.

  برای پیدا کردن مشتری باید در اینترنت حضور فعال داشته باشید، رزومه خوبی فراهم کنید و نمونه‌هایی از پروژه‌های موفق‌تان را به دیگران نشان دهید. می‌توانید فقط در یک بخش و زمینه خاص فعالیت کنید یا با افزایش مهارت‌های خود هر آنچه را مربوط به سئوی انواع سایت‌ها است، فرا بگیرید.

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  بیشتر بخوانید: برای سقارش سئو سایت به چه تیمی اعتماد کنیم؟

  توسعه اپلیکیشن یکی از بهترین و پرسودترین کسب‌وکارهای کوچکی است که می‌توانید در پیش بگیرید. چون امروزه بیشتر شرکت‌ها دنبال ساخت اپلیکیشن هستند. لازم به ذکر است که با پیشرفت ابزارها و مقرون‌به‌صرفه شدن آنها، هزینه راه‌اندازی این کسب‌وکار هم کمتر شده است. با ساخت اپلیکیشن برای مشتریان می‌توانید یک درآمد غیرفعال داشته باشید. یا اینکه با یک استراتژی خوب برای درآمدزایی، همان اپلیکیشن را به یک منبع درآمد عالی برای خودتان تبدیل کنید.

  تصاویر استوک این روزها در وبلاگ‌ها و دنیای اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما اگر دوربین و ابزارهای مناسب در اختیار دارید و عکاس هستید می‌توانید عکاسی تصاویر استوک انجام دهید و عکس‌هایی که می‌گیرید در وب‌سایت‌های مربوطه برای فروش بگذارید. برای این کار باید در پلتفرم‌هایی که امکان فروش عکس استوک را فراهم می‌کنند، نمونه تصاویر خود را قرار دهید. یا اینکه وب‌سایت اختصاصی خود را داشته باشید و عکس‌ها را مستقیما به خود مشتری بفروشید.

  محصولات چاپی سفارشی این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. از خودکار و دفتر گرفته تا ماگ و گلدان، امروزه انواع محصولات را می‌توانید با طراحی مورد نظر خودتان بفروشید. حتی می‌توانید طرح‌های اختصاصی برای هر نفر طراحی کنید و محصول نهایی را عرضه کنید. تنوع این محصولات بسیار زیاد است. ماگ، دفتر، زیرلیوانی، تی‌شرت، پد موس، استیکر، شال و روسری، جامدادی، تابلوهای مدرن و …

  برای تبلیغ محصولات خودتان حتما باید در فضای اینترنت خصوصا شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر تصویر مثلا پینترست و اینستاگرام فعالیت کنید. از تکنیک‌های اینفلوئنسر مارکتینگ برای معرفی خودتان کمک بگیرید. حتی می‌توانید ویدیوهایی از محصولات خود تهیه و منتشر کنید.

  مصرف محتوای ویدیویی در فضای آنلاین روز به روز بیشتر می‌شود. به همین دلیل تقاضا برای مهارت‌هایی مثل فیلمبرداری، ویرایش، سناریونویسی و هر آنچه که مربوط به تولیدمحتوای ویدیویی باشد در حال افزایش است. اگر در این زمینه مهارت دارید از فرصت استفاده کنید و اگر مهارت ندارید ولی علاقه‌مندید، در دوره‌های آموزشی شرکت کنید و یک مهارت تازه برای کسب درآمد و راه‌اندازی کسب ‌و کار کوچک پرسود یاد بگیرید.

  حتی می‌توانید به مرور زمان و بعد از حرفه‌ای شدن، استودیوی اختصاصی خود را داشته باشید و کسب‌وکارتان را گسترش دهید و حتی برای افراد دیگر هم شغل ایجاد کنید.

  بهترین راه برای نشان دادن مهارت‌تان در تولید محتوای ویدیویی، تبدیل شدن به یک یوتیوبر و داشتن یک کانال یوتیوب یا پیج اینستاگرام است.

  در مورد اینستاگرام مارکتینگ و تبدیل شدن به یک یوتیوبر بیشتر بخوانید:

  سفارش غذاهای وگان و تقاضا برای محصولات غذایی که در آن از محصولات حیوانی استفاده نشده باشد، در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است. بسیاری از افرادی که رژیم غذایی وگان یا گیاه‌خواری در پیش گرفته‌اند ممکن است به سادگی به غذاهای وگان دسترسی نداشته باشند. خصوصا تقاضا برای غذاهای فوری و آماده برای کسانی که فرصت آشپزی ندارند یا ظهرها در محل کار هستند افزایش یافته است. شما اگر دستی بر آشپزی دارید، اگر می‌توانید غذاها و طعم‌های جدید خلق کنید و اگر امکان تولید محصولات وگان دارید، از این فرصت استفاده کنید.

  خبر خوب اینکه محصولات غذایی وگان را فقط کسانی که رژیم گیاه‌خواری دارند مصرف نمی‌کنند. سایر افراد هم ممکن است برای تنوع به محصولات شما روی بیاورند. پس نگران محدود بودن بازار هدف‌تان نباشید. انواع کیک و دسر، غذاهای سریع و حاضری، پیش‌غذا و … را تهیه کنید و مطمئن باشید که از کسب‌وکارتان استقبال می‌شود.

  بیشتر بخوانید: بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

  سن جمعیت بسیاری از کشورها در حال افزایش است. در نتیجه خدمات سالمندان، تقاضای بیشتری دارد به خصوص که این روزها فرزندان سالمندان هم به دلیل مشغله‌های زندگی ممکن است نتوانند به خوبی در خدمت والدین باشند. می‌توانید کسب‌وکاری در زمینه ارائه خدمات به سالمندان راه ‌بیندازید. این خدمات می‌تواند شامل همه نیازمندی‌های سالمندان باشد مثلا تهیه غذا، بیرون بردن، خدمات پزشکی و پرستاری در منزل و …

  اگر مصرف پلاستیک ما در دنیای امروز به همین ترتیب ادامه پیدا کند تا سال ۲۰۵۰، مقدار پلاستیک موجود در اقیانوس‌ها از ماهی‌ها بیشتر می‌شود. به همین دلیل بسیاری از افرادی که نگران آینده زمین هستند به مصرف محصولاتی که سازگار با طبیعت هستند روی آورده‌اند. تولید و فروش محصولات جایگزین پلاستیک، بهترین راه برای کمک به زمین و البته کسب درآمد است. از تولید و طراحی کیسه‌های خرید گرفته تا سایر محصولات سازگار با محیط زیست.

  این روزها اگر یک وبلاگ پربازدید، وبسایت پربازدید یا پیج با فالور بالا داشته باشید، می‌توانید از روش‌های مختلف کسب درآمد کنید. یکی از این روش‌ها افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش است. برای این منظور، کافی است شما لینکی که مختص به خودتان باشد از فروشگاه آنلاینی که امکان همکاری در فروش را فراهم کرده با دیگران به اشتراک بگذارید. به ازای هر خریدی که انجام شود، شما مبلغی را به عنوان پورسانت معرفی محصول دریافت می‌کنید. بدون اینکه محصولی برای فروش داشته باشید، می‌توانید اندکی در سود حاصل از فروش محصولات یک فروشگاه اینترنتی دیگر، شریک باشید.

  این روزها مردم اهمیت بیشتری برای محیط زیست قائل هستند. بسیاری از افراد دنبال جایگزین‌های ارزان‌تر و سازگارتر برای انرژی هستند. انرژی خورشیدی یکی از انرژی‌هایی است که در بخش‌های زیادی از کشور ما قابل استفاده است. می‌توانید کسب‌وکاری در زمینه راه‌اندازی سیستم‌های انرژی خورشیدی شروع کنید. این کسب و کار به مرور زمان مشتریان بیشتری به دست می‌آورد.

  چاپگرهای سه‌بعدی در سال‌های اخیر توسعه قابل توجهی پیدا کرده‌اند. بسیاری از محصولات با چاپگرهای سه‌بعدی و با هزینه کم تولید می‌شوند. با پرینترهای سه‌بعدی در آینده‌ای نزدیک فرایند طولانی تولید بسیاری از محصولات، کوتاه می‌شود. تقریبا هر چیزی را می‌توان با پرینترهای سه بعدی تولید کرد از مدل‌های معماری گرفته تا سینک و حتی قطعات ریز محصولات الکترونیکی.

  در این زمانه که اکثر افراد شاغل هستند و وقت کمی دارند، خرید غذای آماده امر معمولی است. خیلی از افرادی وقت خود را در آشپزخانه صرف نمی‌کنند و معمولا از غذاهای بسته‌بندی و آماده استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که صنعت بسته‌بندی غذا در ایالات متحده تا سال ۲۰۲۲ به ۱۱.۶ میلیارد دلار خواهد رسید!

  اگر شما هم دوست دارید یک کسب و کار پر سود داشته باشید، کافی است این شغل را انتخاب کنید. کار شما به این صورت است که دستورالعمل‌های غذایی را در پلتفرم‌هایی مثل وبسایتتان قرار می‌دهید و برای هر یک بسته‌های غذایی با مواد از پیش خرد شده به میزان مناسب در نظر می‌گیرید. سپس سفارش مشتریان را به منزل آن‌ها می‌رسانید.

  یکی از مزایای این شغل این است که می‌توانید با تولیدکنندگان کوچک مواد غذایی و دامداران نوپا کار کنید و برای آن‌ها هم فرصت‌های تجاری خوبی فراهم آورید. حتی برای افراد جوانی مانند پیک‌های موتوری هم فرصت شغلی به وجود می‌آورید.

  اگر به کار با گل و گیاهان و بودن در فضای باز علاقه دارید، این شغل جذاب را از دست ندهید! محوطه‌سازی و مراقبت از چمن روش خوبی برای کسب درآمد و البته جلای روح و ذهن شما است. شما می‌توانید آن را به عنوان یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا و حتی شهر در نظر بگیرید. در کشورهای خارجی حتی دانش‌آموزان راهنمایی و دبیرستان هم از این راه درآمد دارند؛ پس چرا شما برای شروع درآمدزایی از این روش استفاده نکنید! البته برای پیدا کردن مشتری خوب باید به مناطق ثروتمند نشین و باغ‌های حومه شهر بروید.

  اگر با اعداد و ارقام خوب هستید ، حسابداری همیشه تقاضا است. فقط کمی زمان و کامپیوتر نیاز است تا بتوانید این تجارت را انجام دهید ، علاوه بر برخی از مسائل حسابداری.

  اگر حسابداری نمی دانید اما از ریاضی لذت می برید ، ممکن است بتوانید یک دوره کوتاه آنلاین یا حضوری گذرانده و برای شروع به اندازه کافی یاد بگیرید.

  امروزه بسیاری از کسب‌ و کارهای موفق قدیم رونق سابق را ندارند. چون زندگی هر روز در حال تغییر است و با ورود اینترنت و تکنولوژی، این تغییرات بسیار سریع‌تر از همیشه اتفاق می‌افتد. اگر دوست دارید کسب‌وکاری داشته باشید که تا سال‌ها بتوانید روی آن حساب کنید و قابلیت رشد و گسترش داشته باشد، باید در تمام مراحل از ایده‌پردازی تا اره‌اندازی و استراتژی، آینده را در نظر بگیرید. حتی شاید لازم باشد از قدرت تخیل‌تان استفاده کنید و شغل‌های آینده را حدس بزنید.

  آینده پژوهی کسب و کارهای کوچک پرسود رمز موفقیت شما در راه‌اندازی مشاغلی است که می‌توانند کوچک نمانند و به بیزینس‌های بزرگی در سطح بین‌المللی تبدیل شوند. اگر شما هم موارد دیگری از کسب و کارهای کوچک پرسود را می‌شناسید، حتما در مورد آن‌ها با ما صحبت کنید.

  همکاری با سایت‌های فروشگاهی (افیلیت مارکتینگ)تمیز کردن منازلنویسندگی به صورت فریلنسریآموزش خانگی (آشپزی، هنرهای دستی و …)نقاشی در خانه و فروش آن‌هابرگزاری کلاس‌های یوگا

  خدمات بهسازی و نوسازی منزلخدمات نظافتیخدمات آموزشیمربی تمرینات شخصی و تناسب اندامخدمات حمل ونقلخدمات دیجیتال مارکتینگتوسعه برنامه و اپلیکیشنخدمات حسابداریمراکز سرپایی مراقبتمطب‌های دندانپزشکیانبارداری

  وبلاگ نویسیبازاریابی وابسته یا افیلیت مارکتینگنویسندگی فریلنسریحسابداریتبدیل شدن به بلاگر و ایفلوئنسر در شبکه‌های اجتماعیمربی ورزشی و سبک زندگیکپی رایتینگعکاسیمدیریت شبکه‌های اجتماعیکار در مهد کودکمربی تناسب اندامبرنامه‌ریزی عروسی و جشنمراقبت‌های بهداشتی برای سالمندانتدریس در زمینه‌های تخصصی (هر تخصصی که دارید!)آموزش کیک و شیرینی پزیفروش صنایع دستی

  تحقیق در مورد مارکت و بازار. تحقیقات بازار به شما می‌گوید که آیا فرصتی برای تبدیل ایده شما به یک تجارت موفق وجود دارد یا نه؟!نوشتن طرح کسب و کاروجود بودجه کافی برای تامین مالی کسب و کارانتخاب محل کسب و کارانتخاب ساختار کسب و کارانتخاب نام کسب و کارثبت کسب و کاردریافت مجوز یا پروانه کسب و کارافتتاح حساب بانکیافتتاح فروشگاه یا راه‌اندازی وبسایت

  از خودتان بپرسید که چکاری را بدون هزینه می‌توانید انجام دهیداز چند ماه قبل در هزینه‌هایتان پس‌انداز کنیداز دوستان و خانواده خود کمک‌ بخواهیددر صورت نیاز به پول اضافی برای وام اقدام کنیدبه کمک‌ها و تسهیلات مالی بلاعوض محلی توجه کنیددرباره سرمایه‌گذاران و خیرین تحقیق کنید و از آن‌ها کمک بخواهید

  منبع: oberlo | moneyunder30 | thebalancesmb | q.utoronto

  بهمن 2, 1400

  در عصر تکنولوژی و دنیای آنلاین، کسب و کارها باید از بازاریابی دیجیتال استفاده کنند. برای آشنایی با خدمات دیجیتال مارکتینگ کلیک کن!

  دی 8, 1400

  متاورس دنیایی سه بعدی و تعاملی است که از طریق عینک‌های VR و AR آن را درک می‌کنیم. شاید در آینده چشیدن غذا و بو کردن آن در دنیای مجازی امکان‌پذیر شود!

  آبان 17, 1400

  کسب درآمد و مستقل بودن، یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های زندگی است. کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی به شما کمک می‌کنند طعم خوب پولسازی را بچشید.

  در دنیای امروز مجبور به آینده‌نگری و آینده‌پژوهی کسب و کارها هستیم. قوانین و قواعد بازی به سرعت در حال تغییر هستند و باید برای رویارویی با نسل جدید کسب و کارها آماده باشیم.

  ایمیل: [email protected]

  تلفن:۰۲۱۹۱۰۰۴۵۴۳

  کسب و کار کوچک برای فروش در اوگاندا تولید کننده درک توانایی تولید قوی ، قدرت تحقیق پیشرفته و خدمات عالی ، شانگهای کسب و کار کوچک برای فروش در اوگاندا تأمین کننده ارزش ایجاد می کند و برای همه مشتری ارزش ایجاد می کند.

  بهترین محل هم برای فروش این صوت های ایجاد شده بدون شک اینترنت است ابزاری رایگان و در دسترس برای همه و ساده ترین کار در اینترنت هم استفاده از شبکه های اجتماعی به ویژه تلگرام و اینستاگرام می باشد

  برندسازی برای کسب و کار شما ثبت آگهی به عنوان فروشگاه، اعتبار بیشتری به آگهی‌ها‌ می‌دهد برند و جزئیات کسب‌و‌کارتان اعتمادِ بازدیدکنندگان را جلب می‌کند و منجر به فروش بیشتر می‌شود

  بازاریابی کسب‌و‌کار کوچک یکی از بخش‌های هیجان‌انگیز کسب‌و‌کار است و فقط یک راه برای تبلیغ کسب‌و‌کار وجود ندارد و راه‌های متعددی را می‌توانید امتحان کنید

  کار و کسب به آموزش و مشاوره در زمینه های مدیریت فرایند بازاریابی استراتژی فروش منابع انسانی پروژه تحلیل داده و بازرگانی می پردازد

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  در این فصل یاد می‌گیرید چطور کسب و کار خودتان و رقبا را تحلیل کنید نقاط ضعفتان را بشناسید و آن را به نقطه قوت تبدیل کنید متناسب با کسب و کاری که دارید چه راهی را باید انتخاب کنید؟ چطور باید محصولاتتان را قیمت گذاری کنید

  دوره جامع بازاریابی در اینستاگرام به شما کمک می‌کند فروش خود را از طریق اینستاگرام افزایش دهید و با متدهای تجربی و ترفندهای عملی کسب و کار خود را طریق اینستاگرام به طور جدی رونق دهید

  اگر مالک یک کسب و کار قدیمی هستید و یا اگر تجارت خود را جدیدا راه اندازی نموده اید، فرقی نمی کند، لازمه تبلیغات موفق داشتن برنامه برای تبلیغات هست قبل از ا

  برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط SMB یا Small to Medium Business بسیار مفید خواهد بود که از این راهکار استفاده کنند؛ در حقیقت مطالعه اخیر شرکت Salesforce com نشان می دهد که SMB ها اگر نرم افزار CRM را در سازمانشان پیاده سازی نمایند منفعت بسیار

  در اینجا چند راهکار ساده و عملیاتی را برای افزایش فروش تان مرور می کنیم ممکن است شما یک فروشنده باشید؛ مثلاً صاحب یک سوپر مارکت محلی یا مدیر یک فروشگاه لوازم خانگی در این صورت شما نیز مانند همه فروشنده های سراسر جهان

  04/01/2021· در عین کوچک بودن کسب و کار، سود زیادی برای کارآفرین‌ها به همراه دارد امکان رشد وجود دارد هر پیروزی احساس شعف زیادی در انسان ایجاد می‌کند تلاش کردن برای موفقیت شخصی و لذت رسیدن به ‌مراتب بالاتر هزینه‌ها مقرون‌به

 • flonet
 • اگر پولی در حساب بانکی خود برای راه اندازی کسب و کار ندارید، زیاد نگران نباشید چون همیشه یک راه برای شما در دنیای پرماجرای کسب و کار وجود دارد کسب و کارهایی هم هستند که نیاز به سرمایه زیادی ندارند و می‌توانید با راه

  سایت تبلیغاتی کسب و کار در دیماه 1394 با هدف فعالیت تبلیغاتی در فضای مجازی از طریق انتشار ونمایش آگهی های رایگان و ویژۀ تجاری و بازرگانی راه اندازی گردید این سایت با وجود نوپا بودن درعرصۀ تبلیغات و علیرغم وجود صدها سایت

  هنگام اداره نمودن یک کسب و کار کوچک، آشنا شدن با مشتریان برای تیم شما ساده‌تر است تقاضای مشتری شما کوچک است و کارکنان بخش خدمات مشتری می‌توانند زمان زیادی را صرف پرس و جوهای خدماتی بکنند، هر چند که همراه با پیشرفت‌تان

  2 صاحبان کسب و کار کسب و کارهایی که نیاز به متقاضیان همکاری در فروش دارند ما سیستم همکاری در فروش کسب و کار شما را در نتایج اول گوگل نمایش می‌دهیم تا افراد بیشتری وارد سیستم همکاری در فروش شما شوند

  کسب و کار کوچک به صورت مستقل است و هر شرکتی با کمتر از ۵۰۰ پرسنل در این حیطه قرار می‌گیرد این اندازه مرسومترین استاندارد تعریف شده‌است در آمریکا حدود ۵/۲۲ میلیون کسب و کار مستقل از کشاورزی و زراعت وجود دارد که ۹۹ درصد

  به هر شکل در مطلبی که در ادامه آمده است، بر اساس مطلبی که درسایت Managers Blog آمده است، 7 کسب و کار کوچک خانگی را که می تواند گزینه های طلایی برای شروع کسب و کار کارآفرینان باشد را معرفی کرده ایم البته باید توجه داشته باشید که

  همه چیز درباره حساب و کتاب مالی در کسب و کارهای کوچک; مجله کسب و کار عمدکس سامانه خرید و فروش عمده آنلاین عمدکس مطالب آموزشی برای صاحبان فروشگاه ها دکوراسیون محیط تجاری روانشناسی رنگ ها; نمایش محصول; نور پردازی; مالی

  در این مطلب شما را با ۱۲ شغل اینترنتی پولساز در سال 1399 آشنا خواهیم کرد اگر قصد دارید که یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد در سال جدید داشته باشید پیشنهاد میکنم این مطلب 12 شغل اینترنتی را مطالعه کنید و یک شغل اینترنتی را به

  دکه فروش چای و نوشیدنی سرد و یا گرم یک گزینه شغلی در مقیاس کوچک است این کار را می توان با سرمایه ای کم به راحتی شروع کرد شما فقط به مکانی کوچک، مواد اولیه برای درست کردن چای و نیروی انسانی نیاز دارید در این شغل، مکان دکه

  برای انجام این کسب و کار شما به یک وب‌سایت و چند صفحه یا گروه در شبکه‌های مجازی نیاز دارید تالینک محصول‌تان را از طریق وب‌سایت‌تان آن‌جا به اشتراک بگذارید و فرآیند خرید را مشخص کنید برای درآمدزایی بیشتر، باید موثر و

  با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری

  ضروری است فروش کسب و کار شما با سیر تصمیم گیری های مشتریان منطبق و همراه شود و با برقراری ارتباطات مناسب تر تاثیر عمیقی بر انتخاب مشتریان داشته باشد خلق یک تجربه استثنایی برای مشتری به این معناست که هر ارتباط و تعاملی

  برای برخی از محصولات و خدمات، کار و کسب های کوچک به عنوان مشتری ایده آل در نظر گرفته می شوند فروش های تجاری اینچنینی نیازمند رویکردی بسیار متفاوت از فروش به شرکت های بزرگ یا حتی مصرف کننده های جزء می باشد

  باید برای کسب مزیت رقابتی استراتژی تدوین کنید، این کار به شدت در فروش شما و ایجاد سهم بازار بیشتر برای شما موثر خواهدبود اندازه مغازه حتما به تناسب متراژ مغازه بر مغازه و کاربری آن توجه کنید

  چه کار در قسمت فروش محصول باشد و یا ارائه سرویس و یا نوشتن نظر برای محصولات، مردم از آمازون استفاده های بیشتری از خرید محصول می کنند آمازون محل مناسبی برای کسب درآمد مازاد محسوب می شود در هر

  سعی کردم برای پاسخ به این سوال، یک مقاله جامع و کامل، آماده کنم تا بتوانم اندکی در مسیر موفقیّت شما گام بردارم قبل از اینکه وارد اصل مطلب و مراحل راه‌اندازی و طراحی سایت فروشگاهی شویم، خدمت شما عرض کنم که در میان همه کسب

  به علاوه ، این استانداردها برای برنامه‌هایی که در خصوص کمک بهبود به امور مالی است کارا می‌باشد کسب و کار کوچک بصورت مستقل است و هر شرکتی با کمتر از 500 پرسنل در این حیطه قرار می‌گیرد این

  برای مثال اگر کسب و کار شما بصورت آنلاین است و یا به هرحال می توانید از دنیای اینترنت برای خود مشتری جذب کنید اولین کاری که مشاور مدیریت شما باید انجام دهد استخراج تمام مناسبت های مختلف در سال جاری است و چیدن برنامه فروش

  با Google برای کسب‌وکار من می‌توانید برای معرفی کسب‌وکارتان وب‌سایتی رایگان و بهینه‌شده برای دستگاه همراه

  12/05/2021· کسب وکارهای کوچک یا همان کسب وکار خرد از زبان ویکیپدیا کسب و کار کوچک به انگلیسی Small Business به شرکت‌ها، بازرگانی‌ها و مشاغل آزاد خصوصی گفته می‌شود که دارای کارمندان و درآمد کم‌تری نسبت به شرکت‌های سایز متوسط هستند

  امروزه افراد جوان و پویای بسیاری می‌بینیم که می خواهند از شغل‌های ۸ ساعته دست بکشند و کسب و کار خود را آغاز کنند، اما اکثر آن‌ها ایده‌های زیادی برای کسب و کار ندارند برای کمک به آن‌ها، در این نوشتار ۱۱۴ ایده کسب و کار

  صاحبان کسب و کارهای کوچک برای اینکه بتوانند از بازار به شدت رقابتی امروز، سهمی داشته باشند، باید روش های مناسبی را به کار گیرند. در این مقاله با ۱۰ مورد از این روش ها آشنا می شوید.

  خوشبختانه روش های متعددی وجود دارد که کسب و کارهای کوچک می توانند با بهره گیری از آن ها، موقعیت بهتری برای رقابت در بازار محلی فراهم کنند.

  بر مبنای مطالعه ای که بازارویس (Bazaarvoice) انجام داده است، تقریبا ۳۹ درصد افرادی که در فروشگاه های فیزیکی اقدام به خرید کالا می کنند، پیش از حضور در این فروشگاه ها، به جستجوی آنلاین درباره آن کالا می پردازند. بنابراین کسب و کار کوچک شما باید برای رقابت در بازار محلی، حضور آنلاین داشته باشد. به این بیندیشید که چگونه می توانید حضور آنلاین خود را بهبود دهید؟

  با تمرکز بر بهبود سئوی محلیکسب و کارخود، ترافیک بیشتری روانه ی وب سایت خود کنید تا مشتریانتان افزایش یابند و فروشتان بیشتر شود. با در نظر گرفتن این واقعیت که تقریبا ۹۷ درصد از مشتریان به جستجوی آنلاین در مورد کسب و کارهای محلی می پردازند، منطقی است که سئوی محلی را یک اولویت محسوب کنیم. بعلاوه،گوگلبا برجسته کردن نتایج محلی در بالای نتایج حاصل از جستجوی برخی عبارت ها، تأکید بیشتری بر جستجوهای منطقه ای می کند. بنا بر آنچه گفته شد، گوگل سه نتیجه ی محلی حاصل از جستجوی برخی عبارات خاص را در کادری متفاوت و در بالای نتایج جستجو نمایش می دهد. در نتیجه اگر کسب و کار کوچک خود را در میان این سه نتیجه جستجو جای دهید؛ می توانید حاصل آن را در بازگشت سرمایه قابل توجهی که به بار می آورد مشاهده کنید. البته این کار به همین سادگی نیست.

  فروش در کسب و کارهای کوچک

  برای شروع، اطمینان حاصل کنید که کسب و کار خود را درگوگلوBingplacesثبت کرده اید. دیگر ملاحظات مورد نیاز برای بهبود سئوی محلی شامل خلق محتوای محلی به صورت onsite و offsite، مشارکت در توسعه و انتشار مطالب با وب سایت های محلی، بهینه سازی وب سایت (قراردادن نام، آدرس و شماره تلفن، کلمات کلیدی و…) و مدیریت استراتژیک شبکه های اجتماعی و مواردی از این دست می شود.

  بررسی های آنلاین، بخش مهمی از رتبه بندی جستجوی محلی برای وب سایت شما هستند. این مطلب نه تنها در مورد گوگل و بینگ، بلکه در مورد سایت هایی نظیر زودفود، فیدلیو، فوراسکور، یلپ (Yelp) و فیس بوک هم صادق است. علاوه بر این؛ بررسی های آنلاین، سبک مدرن تبلیغات دهان به دهان هستند و می توانند مشتریان جدیدی را به استفاده از کسب و کار کوچک شما ترغیب یا از آن منصرف کنند. گزارش ها حاکی از این هستندکه بررسی های آنلاین بر تصمیم نزدیک به ۶۷ درصد مصرف کنندگان برای خرید، اثرگذار است. بنابراین ارائه همیشگی بررسی ها و نظرات مشتریان بسیار بااهمیت است، به خصوص زمانی که می دانید آن ها تجربه مثبتی از موضوع کسب و کار یا کالا و خدمات شما دارند. به رسیدهایی که در ازای کالا یا خدمات ارائه می کنید، فراخوان اقدام به عمل (call-to-action) اضافه کنید و کارمندان خود را آموزش دهید از مشتریان بخواهند نظرات و حاصل بررسی های خود را در صفحات گوگل پلاس، فیس بوک و یلپ ارسال کنند.

  کسب و کارهای کوچک ارزش بازاریابی ایمیلی را درک نکرده اند. این شیوه بازاریابی به شما ابزاری مفید و مقایسه پذیر برای برقراری ارتباط با مشتریان فعلی، گذشته و بالقوه ارائه می کند. به نظر می رسد بیشتر کسب و کارهای کوچک انرژی بیشتری صرف بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی می کنند. اگرچه برآورد می شود بازده بازاریابی ایمیلی نسبت به استفاده از رسانه های اجتماعی ۳ برابر بیشتر است. از سرویس های بازاریابی ایمیلی رایگان مانند Mailchimp و Constant Contact استفاده کنید.

  با توجه به اینکه جستجوی محلی به طور روزافزونی در حال دشوارتر شدن است، شاید برای کسب و کار کوچک شما بهتر باشد که از سرویس های تبلیغات کلیکی مانند AdWords گوگل یا سرویس های مشابه داخلی مانند صباویژه، ای نتورک و غیره استفاده کنید. PPC یک سیستم تبلیغاتی است و در آنشما زمانی پول پرداخت می کنید که مشتری بعد از کلیک روی یک تبلیغ مشخص، از وب سایت شمابازدید کند. نکته مثبت استفاده از این سیستم، امکان بهینه سازی کمپین PPC برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی مقرون به صرفه اما کاربردی در مناطق جغرافیایی خاص است. PPC به شما اجازه می دهد تبلیغ خود را با کلمات کلیدی بسیار دقیق در بازار محلی به نمایش بگذارید که این کار باعث افزایش نرخ تبدیل شما می شود.

  فروشگاه های خرده فروشی اهمیت خاصی در پیشرفت کسب و کارهای کوچک دارند. حتی در دنیایی که هرروز بیشتر به سمت دیجیتالی شدن می رود، تاکتیک های آفلاین متعددی وجود دارند که می توانند به بهبود کسب و کارهای کوچک کمک کنند.

  کسب و کارهای کوچک اغلب به عنوان «ستون فقرات» جامعه خود شناخته می شوند. در نتیجه شرکت های محلی می توانند خود را با فعالیت در امور منطقه ای خود متمایز سازند. بر اساس مطالعات؛ ۸۲ درصد مصرف کنندگان هنگامی که تصمیم به خرید می گیرند، مسئولیت اجتماعی شرکت را به عنوان فاکتوری مهم در نظر می گیرند. برای شروع؛ می توانید برای یافتن رویدادهای مربوط به بازار هدف خود، به عضویت اتاق بازرگانی منطقه درآیید. اگر واقعا می خواهید زیاد جلب توجه کنید، حامی مالی یک رویداد محلی یا کار خیریه شوید. فعالیت اجتماعی در جامعه اطراف محل فعالیت شما، ابزاری فوق العاده برای بازاریابی و روشی برای دستیابی به روابط عمومی (PR) مثبت است.

 • نقشه ی بازار
 • دولت ها قراردادهای خاصی برای شرکت هایی که کسب و کار کوچک تلقی می شوند، کنار می گذارند. اگر شرکت شما واجد شرایط مورد نیاز باشد، باید به دنبال فرصت های این چنینی باشید. به دست آوردن یک قرارداد دولتی می تواند یک جریان پایدار و مداوم از درآمد فراهم آورد که در نتیجه باعث افزایش قدرت همکاری با دیگر مشتریان می شود. به دست آوردن این قراردادها چیزی نیست که از پیش تعیین شده باشد. شما باید برای درک و یافتن فرصت ها، زمان و انرژی اختصاص دهید. به همین ترتیب باید طرح های متقاعدکننده ای همتهیه و تنظیم کنید. به هرحال اگر شما قادر باشید یک قرارداد دولتی کسب کنید، مقدار درآمدی که در ازای این ریسک حاصل می کنید، قابل توجه است.

  اگر کسب و کارهای کوچک را ستون فقرات جامعه در نظر بگیریم، مشتریان قلب تپنده این کسب و کارهای کوچک هستند. بنابراین، این امر حیاتی است که کسب و کار کوچک شما، کوشش خود را در جهت فراهم آوردن بهترین تجربه ممکن برای مشتریان متمرکز کند. ۹۰ درصد مصرف کنندگان در آمریکا حداقل هفته ای یک بار به کسب و کارهای کوچک مراجعه می کنند. علاوه بر این، ۶۳ درصد از پاسخ دهندگان در این مطالعه، گفته اند نیاز شدیدی به حمایت از کارآفرینان محلی احساس می کنند. این موضوع عمدتا در بخش تسهیلات، خدمات مشتریان و عدالت اجتماعی برای کسب و کارهای محلی نسبت به شرکت های بزرگ اهمیت ویژه ای دارد. در نتیجه، کسب و کارهای کوچک می توانند با فراهم آوردن خدمات عالی به مشتریان و گنجاندن نظرات آنان در تصمیمات استراتژیک، بر بازار منطقه ای خود مسلط شوند.

  یکی از سخت ترین مواردی که مالکان کسب و کارهای کوچک می توانند بپذیرند، تغییر است. ناتوانی در انطباق با تغییر روندها، ممکن است زودتر از این که هرگونه رقابتی بتواند شما را با مشکل مواجه کند، به شکست کسب و کار کوچکتان منجر شود. در واقع استقلال و انعطاف پذیری دو مزیت کسب و کارهای کوچک در مقایسه با سازمان های بزرگ هستند. بروکراسی موجود در شرکت های بزرگ همیشه مانع انعطاف پذیری و ایجاد ساده تغییرات است. نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و دیگر سیستم های اطلاعاتی یکپارچه می توانند بینش مورد نیاز کسب و کارهای کوچک را برای فهم روندهای موجود در عملیات آن ها ارائه دهند. این چنین ابزارهایی به شما کمک خواهند کرد در فرصت ها سرمایه گذاری کنید و برای تهدیدات قریب الوقوع آماده باشید.

  زندگی به عنوان مالک یک کسب و کار کوچک ممکن است دشوار باشد. اما با اشباع بازارهای محلی و اقتصادی که روزبه روز بیشتر به سمت جهانی شدن می رود، احتمالا فشارهای خارجی به این دسته از کسب و کارها، برطرف نشدنی به نظر می رسد. با این حال استراتژی های متعددی وجود دارد که کسب و کارهای کوچک می توانند برای بهبود موقعیت رقابتی خود بر آن تمرکز کنند. آنلاین بودن خود را به بازار یادآوری کنید، ارتباط خود با مشتریان را بهبود دهید و هرگز از تغییر نهراسید.

  منبع:entrepreneur

  فروش در کسب و کارهای کوچک
  فروش در کسب و کارهای کوچک

  خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
  خرید شامپو تریاک

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.