عرضه اولیه حافرین

عرضه اولیه حافرین
عرضه اولیه حافرین

عرضه اولیه سهام شرکت ریل‌پرداز نوآفرین روز دوشنبه ۲۲ شهریور ماه ۱۴۰۰ در فرابورس ایران انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت فرابورس ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از عرضه اولیه سهام شرکت ریل‌پرداز نوآفرین با نماد “حآفرین۱” به شیوه ثبت سفارش خبر داد.

براساس این اطلاعیه، شرکت توسعه تجارت صبا منطقه آزاد انزلی و شرکت تدبیر روشن تجارت منطقه آزاد انزلی به عنوان متعهدین عرضه سهام یادشده، معرفی شده‌اند.

همچنین، کارگزاری اقتصاد بیدار به عنوان مشاور عرضه، شرکت تامین سرمایه دماوند به عنوان متعهد خرید و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی لاجورد دماوند به عنوان بازارگردان اعلام شده‌اند.

تعداد کل سهام قابل عرضه، ۳۷۱ میلیون و ۴۰۰ هزار سهم، معادل ۵ درصد از کل سهام شرکت است. همچنین، حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی، ۷۴ میلیون سهم، قیمت‌ نهایی ارزش‌گذاری ۵ هزار و ۴۰۲ ریال، قیمت مبنا، ۳ هزار و ۳۰ ریال و دامنه قیمت در ثبت سفارش از مبلغ ۲ هزار و ۷۲۷ ریال تا ۳ هزار و ۳۳۳ ریال قید شده است.عرضه اولیه حافرین

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

شپنا، شتران و نوری چقدر سود ساختند؟(کلیک کنید)

لیست نمادهای بورسی لیست کارشناسان بورس

شتران خساپا ثفارس های وب خصدرا خاور لکما چکاپا کبافق فزرین والبر فاذر سیلام ذوب غنوش

وبصادر خپارس شستا شبندر نوری سیتا کدما گشان برکت شاراک وساپا مرقام ولیز فولاد خگستر

حریل ختور بکام بجهرم زکوثر فاسمین ونیکی

عرضه اولیه حافرین

حکشتی فتوسا بترانس اخابر وتجارت میدکو دارا یکم خودکفا وخارزم شپنا دماوند غگل شسپا بالاس

شپترو اوان افرا وسدید

صبا خزامیا شیران کرازی وغدیر شپلی شسینا چکارن سلیم کمرجان

شبریز

 کانال تلگرام بورس

 • کدام صندوق طلا بهتر است
 • به گزارش نبض بورس، بالاخره پای شرکت ریل پرداز نوآفرین با نماد حآفرین به بازار سرمایه باز شد. شرکتی که در ابتدا قرار بود سهامش در ۱۳ اسفند سال گذشته عرضه شود، اما لغو و به ۱۹ اسفندماه موکول شد، اما این عرضه در تاریخ مذکور نیز انجام نشد تا سرانجام عرضه اولیه حآفرین فردا صورت بگیرد.

  معاون نظارت بازار شرکت فرابورس بیان کرد:  طبق دستورالعمل پذیره‌نویسی و عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بورس و فرابورس چند روش برای عرضه اولیه سهام مانند ترکیبی، ثبت سفارش، حراج، قیمت ثابت و گشایش نماد دیده شده و با توجه به سایز شرکت “حآفرین” و مصوبه هیات پذیرش، فرابورس تصمیم گرفت عرضه اولیه سهام این شرکت را به سرمایه گذاران واجد شرایط انجام دهد که از طریق عرضه سهام به صندوق‌های سرمایه‎‌گذاری مشترک و ETF‌ها است.

  خواجه حق‌وردی افزود: با توجه به اینکه عرضه اولیه سهام شرکت جهان فولاد سیرجان نقدینگی ۲.۲ هزار میلیارد تومانی و آریان کیمیا تک در بورس نقدینگی حدود ۶۰۰ میلیارد تومانی را از بازار جذب کردند به علت کاهش اثرات این عرضه‌ها بر بازار و تسریع در فرایند عرضه‌های اولیه، روش عرضه سهام “حآفرین” به صندوق‌ها در نظر گرفته شد.

  بر این اساس برای اولین بار عرضه حآفرین فردا بر مبنای دستورالعمل جدید عرضه‌های اولیه و با کشف قیمت توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. منظور از سرمایه‌گذاران واجد شرایط صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است.

  همچنین از روز دوم صندوق‌های سرمایه‌گذاری تا ۵۰ درصد دارایی که خریداری کرده‌اند را می‌توانند به فروش برسانند سرمایه‌گذاران حقیقی هم می‌توانند اقدام به خرید کنند.

  تاریخ ثبت سفارس این عرضه اولیه که ۵۴۰ تومان ارزش‌گذاری شده و با قیمت ۳۳۳ تومان به صندوق‌ها عرضه می‌شود دوشنبه است و در همان روز سهام اختصاص یافته به هر صندوق هم مشخص خواهد شد.

  تلگرام نبض بورس | اینستاگرام نبض بورس 

   

  بیشتر بخوانید:

   

  عرضه اولیه ۵درصد از سهام شرکت ریل‌ پرداز نوآفرین، روز دوشنبه (۲۲ شهریورماه) برای اولین‌ بار بر مبنای دستورالعمل جدید عرضه‌های اولیه و با کشف قیمت توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام خواهد شد.

  به گزارش اقتصادآنلاین؛ بر اساس دستورالعمل پذیره‌نویسی و عرضه اولیه اوراق‌بهادار در فرابورس ایران، به اطلاع می‌رساند سهام شرکت ریل‌ پرداز نوآفرین با نماد «حآفرین» به سرمایه‌گذاران واجد شرایط عرضه می‌شود. منظور از سرمایه‌گذاران واجد شرایط، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت‌شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است.

  تعداد کل سهام قابل عرضه، ۳۷۱ میلیون و ۴۰۰هزار سهم، معادل ۵درصد از کل سهام شرکت است. همچنین، حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی، ۷۴ میلیون سهم، قیمت‌ نهایی ارزش‌گذاری ۵هزار و ۴۰۲ ریال، قیمت مبنا، ۳هزار و ۳۰ ریال و دامنه قیمت در ثبت سفارش از مبلغ ۲هزار و ۷۲۷ ریال تا ۳هزار و ۳۳۳ ریال قید شده است.

  همچنین از روز دوم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند تا ۵۰درصد دارایی که خریداری کرده‌اند را به فروش برسانند. سرمایه‌گذاران حقیقی نیز می‌توانند اقدام به خرید سهام مذکور در معاملات ثانویه کنند. بازارگردان نیز از روز دوم بازارگردانی را آغاز خواهد کرد. تاریخ ثبت سفارش سهام، دوشنبه (۲۲ شهریورماه) است که در همان روز، سهام اختصاص یافته به هر صندوق هم مشخص خواهد شد.

  عرضه اولیه حافرین

   

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به

  میباشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است.

  درحالی که هر دو بازار بورس و فرابورس فردا میزبان عرضه‌های اولیه هستند، سهامداران برای مرتبه دوم در این هفته شاهد یک روش جدید در عرضه های اولیه خواهند بود.

  به گزارش ایسنا، روز دوشنبه (۲۲ شهریورماه) نماد حافرین بر اساس یک روش جدید در فرابورس عرضه شد. عرضه اولیه‌ای که که بر مبنای دستورالعمل جدید عرضه‌های اولیه و با کشف قیمت توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام شد.

  حال، فردا دوباره شاهد یک عرضه اولیه با روشی جدید در بازار فرابورس خواهیم بود.

  بر این اساس، در این روز عرضه اولیه سهام شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین به روش ترکیبی در نماد معاملاتی «توسن» انجام می‌شود.

  در واقع عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین به روش ترکیبی و طی دو مرحله انجام می‌گیرد که مرحله اول آن عرضه به سرمایه‌گذاران واجد شرایط (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار) به روش ثبت سفارش که تاریخ دوره سفارش‌گیری و عرضه آن فردا است و مرحله دوم نیز عرضه نیز فردا و به سایر سرمایه‌گذاران به روش قیمت ثابت است.عرضه اولیه حافرین

  عرضه به روش ترکیبی عرضه‌ای است که در آن در مرحله اول نسبت مشخصی از ورقه بهادار قابل عرضه به روش ثبت سفارش جهت کشف قیمت به سرمایه‌گذاران واجد شرایط عرضه شده و در مرحله دوم به قیمت کشف‌شده به روش قیمت ثابت به سایر سرمایه‌گذاران عرضه می‌شود.

  همچنین ۵۰ درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه توسن توسط سرمایه گذاران واجد شرایط (صندوق‌های مذکور)، تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه امکان عرضه نخواهد داشت.

  تفاوت شیوه عرضه حآفرین با توسن در این است که عرضه توسن دو مرحله ای بوده و عموم مردم در مرحله دوم حق خرید عرضه اولیه را دارند.

  فسبزوار در راه بورس

  اما عرضه اولیه بعدی که در  بازار بورس انجام می‌شود، ۶۰۰ میلیون سهم از سهام شرکت پارس فولاد سبزوار با نماد «فسبزوار» و به عنوان پانصد و هشتاد و نهمین شرکت در بورس عرضه می‌شود. فسبزوار در بخش فلزات اساسی است.

  در این عرضه اولیه، هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۱۲۰۰ سهم در بازه قیمتی ۲۸۴۱ تا ۳۱۲۵ تومانی ثبت سفارش انجام دهد.

 • سهام جایزه وآوا
 • انتهای پیام

  دوشنبه 22 شهریور شاهد عرضه اولیه حآفرین در بازار دوم  فرابورس ایران خواهیم بود. در عرضه اولیه شرکت ریل پرداز نوآفرین با نماد حآفرین 5 درصد از کل سهام شرکت برای اولین‌ بار بر مبنای دستورالعمل جدید عرضه‌های اولیه و با کشف قیمت توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام می‌شود که از این تعداد 371 میلیون و […]

  دوشنبه 22 شهریور شاهد عرضه اولیه حآفرین در بازار دوم  فرابورس ایران خواهیم بود. در عرضه اولیه شرکت ریل پرداز نوآفرین با نماد حآفرین 5 درصد از کل سهام شرکت برای اولین‌ بار بر مبنای دستورالعمل جدید عرضه‌های اولیه و با کشف قیمت توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام می‌شود که از این تعداد 371 میلیون و 400 هزار سهم به سرمایه گذاران واجد شرایط عرضه می‌شود. منظور از سرمایه‌گذاران واجد شرایط صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است.

  همچنین از روز دوم صندوق‌های سرمایه‌گذاری تا ۵۰ درصد دارایی که خریداری کرده‌اند را می‌توانند به فروش برسانند سرمایه‌گذاران حقیقی هم می‌توانند اقدام به خرید سهام مذکور در معاملات ثانویه کنند. 

  فاتحه عرضه اولیه رو خوندن با این تصمیم. من که دیگه نمیخرم

  ایول نباید کسی بخره تا بمونه رودستشون

  عرضه اولیه حافرین

  سلام
  معلوم نیست هر کد می‌تونه چقدر سهم بخره؟

  دیگه سهمیه نیست هرکسی بتونه زودتر سفارش بذاره بشرطی که صندوقها فقط دنبال پرکردن حجم مبنا نیاشن و بقیه درصف خرید میمونن تا روزی که صندوقها شناسایی سود کنن و …

  خب ینی چه مقدار مبلغ لازمه؟

  نبض بازار دست حقوقی ها هست حالا عرضه اولیه هم دادن بهشون پس حقیقی ها برای باخت به اینا میمونن دیگه

  این یعنی رلنت و فساد و دزدی هز سهامدار فجهان را با قیمت بالا میدن به سهامدار خورد بعد میان این را با قیمت پایین میدن به صندوق ها و بعد صندوق ها با قیمت بالا تر بفروشن به سهامدار حقیقی بدبخت تا براشون قیمت ببرن بالاتر عجب رانت و فسادی

  سلام، بهتره سهامداران آگاه باشین تا جوری بشه که پائینتر بخرن، کلا هروقت تقاضا کم بشه، قیمت خودبخود میاد پائین

 • صندوق اوصتا
 • من که متوجه نشدم یعنی چی

  اولین باره که عرضه اولیه به این صورت بفروش میرسه
  یکم صبر کنید ببینید سهامدارها چطور واکنش نشون میدن

  سهام داران حقیقی چهره می شوند اونوقت

  سلام ینی چه دقیقا .؟؟؟

  منظور اینه که عرضه اولیه دودست بازی کنن بعدش دردست سوم بفروشن به ما حقیقی هایی که بیشترین ضررهارو پرداخت کردیم درافت سال قبل و اوایل ونیمه گذشته امسال .
  آیا اینه دقیقا بازی کثیف شون که باز تا به ضرر و افت میرسه ما بخریم خوبه ولا رو که نیسش سنگ پای قزوینه

  میخوان دست حقیقی آ رو از عرضه اولیه کوتاه کنن…

  آفرین دقیقا، پس یه سهامدار زرنگ تو عرضه اولیه شرکت نمیکنه تا صندوق ها سهام رو بفروشن بین خودشون و قیمت که اومد پایین بعدش خرید میزنه.

  هیچکس از حقوقی نمیخره
  مثلا حآفرین را به حقوقی 300 تومان میدن و بعد به حقیقی می‌تونه با 50% افزایش قیمت در یک روز 450بفروشه
  خب حقیقی چند بفروشه؟!
  خسارت محض برای مردم و رانت برای حقوقی ها

  میشه روش خریداین نوع عرضه اولیه رو بهمون بگید؟؟؟

  دیگه به این عرضه میشه گفت عرضه ثانویه!!!
  به حق چیزهای ندیده و نشنیده!!!

  با این طریق فاتح عرضه اولیه ها رو باید خوند
  چرا که سودتوی جیب سرمایه دار میرود

  این یعنی رانت و فساد قانونی کاملا با این نوع عرضه مخالفیم و در صف خرید آن قرار نخواهیم گرفت

  میخوان دست حقیقی ها که بیشترین ضرر در بورس ایران در سال گذشته داشته اند، از سود عرضه اولیه ها کوتاه کنند.
  میخوان همه چیزهای خوب بورس ایران ابتدا متعلق به حقوقی ها باشه.

  با اینکه کارشون میخوان دو سر سود کنن و دست حقیقی ها از عرضه اولیه کوتاه بشه….بهترین کار نخریدنه

  همش رانت بازی فساد

  بهترین و عاقلانه ترین راه ممکن نخریدن عرضه اولیه اس .اصلا موجودیت سازمان بورس وجود سهامداران حقیقی می باشد .

  یعنی مثل عرضه اولیه های قبلی نیست و بعد از عرضه به صندوق های سرمایه گذاری با قیمت بالاتر بخریم 🤔🤔🤔🤔

  این دیگه یعنی چی
  مگه وقتی بازار ریزش کرد این صندوق ها کمکی به مردم کردن
  که الان اینارو کردند واسطه که با رانت و ربا سهم رو بفروشند مردم
  واقعا که
  به جای اینکه مردم با این سهام های اولیه ضرر هاشون رو جبران کنند دارن زخم میزنن به مردم به مردم

  بله کمک کردن،اواخر سال گذشته صندوقهای درآمد ثابت با اجبار سازمان بورس،درصد سهام در پرتفوی خودشون رو افزایش دادن تا بازار نقد شوندگی داشته باشه.

  درود دوستان
  بهتره اسمشو بزارن عرضه ثانویه بعد از سود اولیه .

  سزای گران فروش نخریدن است.

  ملت گرونتر بشه بیشتر میخرن

  چرا آخه؟….کی چنین تصمیمی گرفته که سهامداران حقیقی سردرگم بشن؟؟؟

  لطفا با این اوضاع همه یکدست بشیم و خرید نزنیم تا اینقدر با حقیقی ها بازی نشه

  با این روش کار درست نخریدنه

  متاسفانه ،این عمل له کردن سهامدار خرد است .با زور مردم را به صندوق ها هل میدهند .اینکار بیعدالتی محض است .سهامدار حقیقی از عرضه اولیه محروم شد

  آخ چه حاای میده اگه مردم از این صندوق ها نخرند…
  آخرش مجبور بشن با ضرر بفروشند. آخ بخندیما….
  ولی حدس من اینه که صندوق ها بین همدیگه دست به دست کنند برای آمار سازی….
  به هر حال حتی اگه سود ده هم باشه من تا وقتی ضرر شدید این سهمو نبینم وارد خرید سهم حآفرین نمیشم.
  حالا این ضرر میتونه برای اون صندوق رانتی باشه یا برای حقیقی های بی فکر…
  انتخاب با خود مردمه

  سهامدار آن حقیقی متحد بشوند ح آفرین را از صندوق ها نخرند. تا اینها روش را عوض کنند

  منمم با چند تا از دوستام مشورت کردیم هیچ کدوم نمیخریمعرضه اولیه حافرین

  حآفرین اباد نخواهد شد
  ای بس عرضه شد و متوقف شد
  حالا که این روش…

  سلام عرضه های اولیه باخبر کنید چرا عرضه اولیه حافرین به حقوقی می دهند مگر حقیقی ها هیچ سهمی ندارند

  دوستان کارشناس سیگنال لطفا راهنمایی کنید ما سهامداران حقیقی چیکار کنیم ولا فقط ب شما اعتماد داریم بقیه ک فقط دنبال غارت مردمند

  همه چیز برای خودشون می خواهند بورس را شفاف ترین می دانستیم اما تباه شد رفت نه عرضه اولیه و نه صندوق نخواهم خرید🤔

  نه به خرید این نوع عرضه وشکایت به کمیسیون ماده نود
  همه باهم

  عالیه

  دقیقا یعنی چی؟؟؟
  بخریم یا نخریم ؟؟؟؟؟؟

  دوستان کسی میدونه چرا عرضه اولیه پس از ثبت سفارش و شروع مبادله یهو تو مفید منقضی میشه ؟

  سلام چرا نمیشه خرید کرد

  برام خریداری کن ممنون

  سلام دوست عزیز
  برای خرید یا فروش سهام از پنل کارگزاری خود اقدام نمایید

  یعنی از بورس برویم بیرون، این چکار بود کردید این قانون به درد خودتان می خورد

  از روز بعد عرضه چه جوری باید سفارش خرید داد؟
  به صورت سرخطی هست یا ثبت سفارش مثله عرضه اولیه ها؟
  بعد این صندوقها مجبورن 50درصدش رو از فردا بفروشن یا اگه دلشون خواست میفروشن؟

  سلام، خرید این سهام از روز بعد از عرضه به صورت عادی انجام می شود

  بهترین راه مبارزه با این دغل بازیها نخریدن عرضه اولیه اس

  خوبه دیگه خوب برنامه ای چیدن کسانی که خبره بازار سرخطی بزنن وسلامت بخرن ما سهام داران خورد هم ته صف هرروزنظاره گر بالارفتن قیمت سهم باشیم

  من سهم ح آفرین رو نخواهم خرید

  عرضه اولیه حافرین قرار است به روش جدید به سهامداران بورس تخصیص پیدا کند و صندوق های سرمایه گذاری در این عرضه میدان دار خواهند بود اما اغلب سهامداران خُرد بازار سهام از این روش عرضه راضی نیستند.

  به گزارش کاماپرس، قرار است از این پس برخی عرضه اولیه های بورس با روش جدیدی اجرا شود که پیش از این نیز در این باره اطلاع رسانی شده بود. در روزهای اخیر نیز مدیرعامل فرابورس توضیحاتی در این باره داده و تلاش کرده است که ذهن سرمایه گذاران بورسی را در مورد روش جدید عرضه اولیه روشن کند.

  با این وجود، خوش بینی چندانی در مورد روش جدید عرضه در میان سهامداران خرد بازار مشاهده نمی شود و این امر را می توان از کامنت هایی که در کانال های تخصصی و شبکه های اجتماعی تخصصی بورس منتشر می شود حس کرد.

  برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم بورس و سایر بازارها، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از  اینجا  وارد شوید.

  برای مثال در کانال تلگرامی عرضه‌اولیه، در توضیح این روش نوشته شده است؛ در روش جدید عرضه رو گویا هیئت پذیرش ابتدا مشخص می کند که عرضه سهام به چه نحو باشد مثلا عرضه به روش قدیم (بوک بیلدینگ) باشد یا روش جدید.عرضه اولیه حافرین

  در مرحله بعد و پس از تعیین روش؛ اگر قرار شد عرضه اولیه به روش جدید انجام شود؛ سهامداران حقیقی  نمی توانند در عرضه‌اولیه شرکت کنند و فقط صندوق های سرمایه گذاری و برخی شرکت های واجد شرایط می توانند برای رقابت و کشف قیمت و خرید سهام شرکت اقدام کنند. وقتی که قیمت سهام در این روش کشف شد؛ از فردای آن‌روز صندوق های سرمایه گذاری می توانند تا سقف 50 درصد سهامی که خریداری  کرده اند را 5 درصد گران تر  به سهامدار حقیقی بفروشند و سود بدون زحمتی از این طریق نصیب صندوق ها می شود.

  اخبار مهم بورسی را بخوانید:

  از یکی از سهامداران خرد در این کانال کامنتی قابل تامل منتشر شده است به این مضمون که : یعنی واقعا ریسک خرید سهام این شرکت های عرضه اولیه در آینده از خرید سهم های بازار پایه که یک سال تعلیقشان می‌کنید و با منفی ۵۰ درصد بازگشایی می شوند بیشتر است؟! ما آن ریسک ها  را با یک امضای الکترونیک میپذیریم و معامله می‌کنیم اما به بهانه پرریسک بودن برخی عرضه های اولیه سهامدار خرد از شرکت مستقیم در عرضه منع می شود و سود بی دلیل به جیب صندوق ها می رود!

  شایان ذکر است یکی از اهداف روش جدید تقویت صندوق های سرمایه گذاری و تعمیق ثبات بازار از طریق این صندوق ها برشمرده شده و امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران نیزگفته است با استفاده از روش جدید برای عرضه‌های اولیه سهام شرکت‌های کوچک شاهد حرفه‌ای‌تر شدن بازار خواهیم بود و بیش از ۸ میلیون نفر که مخاطب صندوق‌های سرمایه گذاری هستند از این عرضه‌ها منتفع خواهند شد.

  این در حالیست که برخی سهامداران خُرد نسبت به گفته های هامونی موضع گیری مثبتی ندارند و معتقدند در عرضه های اولیه اخیر اصولا تعداد کل مشارکت کنندگان به 3 میلیون کد نرسیده است و هامونی چگونه 8 میلیون نفر را مخاطب صندوق های سرمایه گذاری می داند.

  انتهای پیام

 • تحلیل فسا
 • حدیث از مطرب و مِی گو و راز دهر کمتر جو —

  که کس نگشود و نگشاید به حکمت این معما را

  دولت حامی سرمایه دار مسوولان هم حامی سرمایه داران هستند همیشه مردم ضعیف در زیر پای دولت و سرمایه دار له میشود

  این چه دیدگاهی حرف حق تلخ هرچه مینویسم می‌فرماید تکراری

  کلا مسئولین ما یه چیزی به ذهنشون میاد عملیش میکنند یه گندی به سیستم و یه ضرری به مردم میزنند بعد تازه میفهمند اشتباه کردند

  تا زمانی که مدیران و رییسان بورس از افرادی باشند که در دولت قبلی گمارده شده باشند .اعتماد مردم به بورس بر نمی گردد .
  نمیدانم چرا آقای رئیسی دارند معطل میکنند و این افراد خائن دولت قبلی را بر کنار نمیکنند .
  آقای رئیسی خسته شدیم .تو را خدا ۴ تا آدم درست و حسابی بگذارید داخل بورس تا اینجوری مردم را اذیت نکنند .
  آقای رئیسی مگر ندیدید که پارسال تا الان چقدر به مردم خسارت زده دولت قبلی .پس چرا اون افراد را عوض نمی کنید تا حداقل دلمان آرام شود .

  آخه این چه مسخره بازی عرضه اولیه را میدین به صندوق فردا اون روز ما اگه تونستیم که نمیتونیم ثبت سفارش کنیم با ۵ درصد بیشتر به ما حقیقی ها بدبخت عرضه اولیه بدین خدا ازتون نگذر خیر نبینید آن شاالله

  سلام. واقعا خطر جدیدی برای به جیب زدن پول مردم در کار است، مردم باهوشیارانه عمل نمائید.

  سهامداران خرد متحد بشن اصلا خرید نکنن اونوقت صندوق میمونه وقفلش

  چه مملکتی شده هر کسی که مسئول اداره یا سازمانی میشه فقط بفکر رانت خواری و نابود کردن اقتصاد و پول ملی است!یعنی واقعا مملکت اینقدر بی صاحاب شده …

  دولت تنها به هر روشی چه جدید چه قدیم هیچ یک به نفع سهامدار خرد نبود ونیست من سهامدار خرد با ان کس که در صندوق سرمایه گذاری کرده چه فرقی دارد که تبعیض قائل میشود بازار وقتی دستوری باشد همین بهتر که کوچ کنید به ارز دیجیتال تا دولت در بورس باشد به نفع هیچ کس نیست وسلام

  سلام بسیار متاسفم واقعا این افراد به فکر سهامداران خرد هستند یا به فکر صندوق ها بیشتر به فکر صندوق ها هستند سهامداران خرد اندک سودی که از عرضه های اولیه میبردند دیگر نمی توانند ببرند خدا لعنت کند این افراد نابخرد ونادان را اون از پارسال که سهامداران را با خاک یکسان کردند واین هم از الان

  حدود یک سال ونیم است که خون سهامدار خرد را تو شیشه کردن همین حقوقی ها و کارگزاریها ،حالا این چند ریال عرضه اولیه را هم نمی خواهند به سهام دار خرد بدهند چون همین روسای بورس خودشان حقوقی وصاحب کارگزاری هستن و دارن به نفع خودشان قانون جدید و خلع والساعه تصویب می کنند تا بیشتر جیبشان را پر کنند ، واقعا چقدر حریصند این رئیس و روسا که چشم دیدن نان خوردن مردم را ندارن .
  ما از دولت محترم بخصوص جناب رئیس جمهور درخواست داریم که رسیدگی کنند.

  دوشیدن سهامداران خرد روشی مناسب و محترمانه برای انواع کسری ها است.خدا توفیق خدمت به شما عنایت کند!

  و بازهم رانت و رانت بازی

  آقای هامونی در اینگونه عرضه غنی غنی تر فقر فقرترمیشودماسهامداران خورد چه گناهی کردیم که خدا روزی مارا داددست شماها

  سلام واقعاً میگم این روش جدید یک حق کشی آشکار است

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );


  پایگاه خبری تحلیلی تیتربرتر

  به گزارش تیتربرتر؛ «حافرین» بعد از کش‌وقوس‌های فراوان دوشنبه هفته آینده با شیوه‌ای متفاوت عرضه خواهد شد.


   


   

  «حافرین» از آن عرضه‌های اولیه‌ای است که سروصدای زیادی داشت و با دودلی چندباره عرضه “بیام و نیام‌های پیاپی”، آش بازار عرضه اولیه را حسابی شور کرد. عرضه اولیه حافرین

  این سهم ابتدا قرار بود اسفند سال گذشته در فرابورس با سقف قیمتی ۵۳۸۵ ریال عرضه شود که با کش‌وقوس‌های فراوان لغو و درست یک هفته بعد اعلام شد سقف قیمت این سهم این‌بار با کاهش حدود ۱۷ درصد به ۴۴۴۸ ریال رسید.

  همه معامله‌گران و سهامداران که دست به جیب، خیالشان از عرضه آن راحت شده بود، یکبار دیگر با خبر لغو برای مرتبه دوم مواجه شدند و آب سردی بر پیکره بازارسرمایه ریخته شد.

  اما این پایان ماجرا نبود و «حافرین» این‌بار و برای سومین بار متوالی، با قیمت ۳۳۳۳ ریال قرار است وارد بازار فرابورس شود که البته نسبت به دفعات اول و دوم به ترتیب ۲۵ و ۳۸ درصد افت قیمت داشته است.

  بر اساس دستورالعمل پذیره‌نویسی و عرضه اولیه اوراق‌بهادار در فرابورس ایران، به اطلاع می‌رساند سهام شرکت ریل‌ پرداز نوآفرین با نماد «حآفرین» به سرمایه‌گذاران واجد شرایط عرضه می‌شود. منظور از سرمایه‌گذاران واجد شرایط، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت‌شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است.

  تعداد کل سهام قابل عرضه، ۳۷۱ میلیون و ۴۰۰هزار سهم، معادل ۵درصد از کل سهام شرکت است. همچنین، حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی، ۷۴ میلیون سهم، قیمت‌ نهایی ارزش‌گذاری ۵هزار و ۴۰۲ ریال، قیمت مبنا، ۳هزار و ۳۰ ریال و دامنه قیمت در ثبت سفارش از مبلغ ۲هزار و ۷۲۷ ریال تا ۳هزار و ۳۳۳ ریال قید شده است.

  همچنین از روز دوم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند تا ۵۰درصد دارایی که خریداری کرده‌اند را به فروش برسانند. سرمایه‌گذاران حقیقی نیز می‌توانند اقدام به خرید سهام مذکور در معاملات ثانویه کنند. بازارگردان نیز از روز دوم بازارگردانی را آغاز خواهد کرد. تاریخ ثبت سفارش سهام، دوشنبه (۲۲ شهریورماه) است که در همان روز، سهام اختصاص یافته به هر صندوق هم مشخص خواهد شد.

 • تغییر شماره حساب اگاه
 • نکته قابل تامل در این عرضه آن است که بر اساس اطلاعیه شرکت فرابورس ایران، صرفا متقاضیان واجد شرایط یعنی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قادر به ثبت سفارش آن هستند و این خبر به مثابه تیری بر قلب سهامدارانی بود که بی‌صبرانه منتظر بودند تا تکلیف عرضه این سهم مشخص شود.

  بر اساس اطلاعیه منتشر شده فرابورس، تعداد سهام کل قابل عرضه ۳۷۱ میلیون و ۴۰۰ هزار سهام معادل پنج درصد از کل سهام شرکت خواهد بود که حداکثر سهام قابل خریداری برای هر کد معاملاتی ۷۴ میلیون است.

  از این پس عرضه‌های اولیه به یکی از روش‌های عرضه به عموم، عرضه به صندوق‌ها و عرضه ترکیبی خواهد بود که در روش آخر(ترکیبی) ابتدا سهام به صندوق‌های سرمایه‌گذاری عرضه و پس از کشف قیمت توسط آنها به عموم مردم تخصیص می‌شود. همچنین در روش عرضه به صندوق‌ها تنها آنها قادر به ثبت سفارش خواهند بود و سایر متقاضیان امکان شرکت در عرضه اولیه را ندارند.

  شرکت ریل پرداز نوآفرین ۲۱ خرداد سال ۸۶ به نام شرکت فنی و مهندسی ریل صنعت نوآفرین بصورت مسئولیت محدود تاسیس و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید.

  نام این شرکت که در حوزه حمل و نقل ریلی از انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته است، ۲۳ مهر سال ۹۴ به ریل پرداز نوآفرین تغییر کرد. در حال حاضر شرکت جزو شرکت‌های زیرمجموعه گروه فدک است که تحت نظارت راهبردی آن در حوزه حمل و نقل مسافری، ارائه محصولات فنی و مهندسی فعالیت می‌کند.

  سرمایه اولیه این شرکت با ۳۱۹ نیروی انسانی در بدو و تاسیس ۱۰۰ میلیون تومان بوده که در حال حاضر به ۷۴۲.۸ میلیارد تومان رسیده است. شرکت های ارزش آفرینان فدک با ۴۷.۹ درصد، تدبیر روشن تجارت با ۱۹.۹ درصد، روی پرواز تندر خاورمیانه و توسعه تجارت صبا هرکدام با ۱۵ درصد و علی محمدی با دو درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

  ریل پرداز نوآفرین سال ۹۴ بر اساس ماده ۱۴۹ قانون مالیات های مستقیم و گزارش کارشناس رسمی دادگستری اقدام به تجدید ارزیابی واگن ها کرده و از این طریق مبادرت به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی کرده است بر این اساس، شرکت در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش سرمایه ندارد.

  جابجایی مسافر و فروش سفر: موضوع فعالیت ریل پرداز نوآفرین انجام کلیه خدمات فنی مهندسی در حوزه حمل و نقل ریلی، جابجایی ریلی بار و مسافر و سایر خدمات مربوط به این حوزه است و توانسته با افزایش ظرفیت جابجایی و ورود تدریجی ۶ رام از قطارهای پنج ستاره فدک ( مجموعه ۵۸ دستگاه واگن مسافری) سهم را از عملکرد حمل مسافر ای با رشد قابل توجهی از کمتر از یک درصد در سال ۹۴ به ۴.۴۸ درصد در سال ۹۸ ارتقا دهد.

  با توجه به برنامه توسعه مبنی بر ارتقاء ظرفیت موجود از ۵۸ دستگاه فعلی به ۱۳۳ دستگاه شرکت در نظر دارد ضمن افزایش ظرفیت حمل و نقل مسافری کل شبکه ریلی، سهم را از حمل و نقل مسافر به بیش از ۱۰ درصد افزایش دهد. سهم بازار درآمدی در سال ۹۸ در بخش حمل و نقل مسافری ریلی حدودا معادل ۹ درصد است یعنی حدود دو برابر بیشتر از سهم از جابجایی مسافر که نشانگر موفقیت قطار‌فدک در استفاده مزیت رقابتی در کسب درآمد است.

  طراحی و مهندسی قطعات و طراحی واگن: راه اندازی واحد مستقل در شرکت جهت ارائه خدمات و محصولات فنی بر مبنای فضای عملیاتی به منظور ارائه خدمات فنی و قطار های فدک و فروش محصولات فنی به شرکت‌های ریلی در مجاورت سایت فدک تجهیز و راه‌اندازی شد.

  برای سایت عملیاتی فوق و ماموریت اصلی تعیین شده اول آنکه با ارائه خدمات تعمیراتی تخصصی موجب افزایش کیفیت و کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات واگن های قطار فدک شود دوم آن که با توجه به افزایش درخواست بازسازی واگن‌های مسافری و ارتقاء آنها به کلاس‌های بالاتر در سال‌های اخیر این واحد مستقل استراتژیک بتوانند با مونتاژ مجموعه ای از قطعات فنی تخصصی نسبت و تولید و فروش محصولات فنی به شرکت‌های ریلی اقدام کرده و کسب درآمد کند.

  این واحد به منظور تقویت مزیت رقابتی شرکت در حوزه فنی و مهندسی در خصوص طراحی و راه‌اندازی شد که بتواند علاوه بر کسب درآمد خدمات مهندسی و فروش قطعات محصولات فنی، ظرفیتهای طراحی واگن و زنجیره مهندسی و تامین قطعات در حفظ جایگاه قطار‌فدک در صنعت ارتقا بخشد. با توجه به وجود تعداد قابل توجه واگن در کلاس پایین و نیاز بازار به تجهیز و افزایش کیفیت واگن های فوق پیش بینی می‌شود که در هر سال قطعات ترکیبی حداقل تعداد ۱۰ واگن توسط این واحد مهندسی طراحی و خریداری و مونتاژ خواهد شد.


  مطالب مرتبط:

  درآمدهای عملیاتی و سود خالص ریل پرداز نوآفرین در سال ۹۸ بالغ بر ۱۵۲.۶ و ۱۷.۴ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل معادل ۳۷ و ۵۱ درصد رشد داشته است. رشد سود خالص در سال ۹۹ به دلیل مواجهه با همه گیری کووید ۱۹ متوقف شده و دلیل عمده آن ممنوعیت فعالیت در سه ماهه اول سال بوده است. پس از آغاز فعالیت در اواخر خرداد ماه و برقراری پروتکل های مراقبتی در مبارزه با شیوع ویروس کرونا، روند مثبت در ماه های اخیر قابل مشاهده است.

  قیمت گذاری بلیط قطارهای پنج ستاره فدک و اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی ترابری‌ بصورت آزاد و بر مبنای عرضه و تقاضا در اختیار شرکت است. این شرکت با توجه به اختیار قیمت‌گذاری و بر مبنای یک سیستم قیمت گذاری هوشمند و با سنجش شرایط روز بازار و کنترل بهای تمام شده خدمات نسبت به قیمت گذاری برخط در سامانه های فروش اقدام می کند.

  شرکت ریل پرداز نوآفرین دارای دو زیرمجموعه به نام‌های دلیجان طلایی شکوه پارس با فعالیت حمل و نقل مسافری لوکس و شرکت در شرف تاسیس ریلی گردش ایرانیان با فعالیت در زمینه حمل و نقل مسافری با مالکیت ۷۶.۱ و ۷۵ درصدی است. ریل پرداز نوآفرین سال ۹۸ تعداد ۲۰ واگن مسافری را به عنوان سرمایه گذاری در شرکت دلیجان طلایی شکوه پارس با مالکیت ۹۹ درصدی جهت راه‌اندازی قطارهای لوکس گردشگری واگذار کرد. در حال حاضر و پس از پذیره نویسی سهام شرکت دلیجان طلایی شکوه پارس و جذب ۴۰ میلیارد تومان از طریق بانک صادرات، ۷۶ درصد سهام شرکت برای پردازان آفرین تعلق دارد.

  همچنین ریل پرداز نوآفرین با تأسیس شرکت ریل گردش ایرانیان و پذیره نویسی سهام آن به دنبال ایجاد بخش جدیدی در بازار تقاضای خدمات حمل و نقل ریلی مسافری و تصاحب آن است. فرایند پذیره نویسی این شرکت از طریق فرابورس چهارم آذر سال جاری با استقبال گسترده و موجود مهلت ۳۰ روزه در همان ساعت اولیه بازگشایی به اتمام رسید. مبلغ سرمایه این شرکت ۱۶۰ میلیارد تومان است که ۴۰ میلیارد تومان آن که پذیره‌نویسی عمومی از طریق بازار سوم تامین شده و بیش از ۶۸ هزار نفر به سهامداران شرکت اضافه شده است.

  با توجه به برنامه های توسعه ناوگان شرکت، سیاست تقسیم سود در سنوات آتی ۱۰ درصد حداقل قانونی پیش‌بینی می‌شود که متناسب جریان نقدی عملیاتی می تواند افزایش داشته باشد.


   


   


   


  طرح توسعه ناوگان مسافری

  پس از بررسی و مطالعه ناوگان کشورهای اروپایی و پس از مذاکرات مطالعات فنی و اقتصادی نهایتاً سال ۹۲ تعداد ۱۳۳ دستگاه سالن مسافری آلمانی که مولفه های اصلی آنها از جمله سیستم تعلیق، شاسی با زیر شاسی از کیفیت مطلوب استانداردهای اروپایی برخوردار بود از شرکت طراحان آلمان خریداری و وارد کشور شد.

  بطور همزمان با تشکیل یک گروه مهندسی متخصص از فعالان در حوزه صنعت ریلی، طراحی واگن‌های مسافری مطلوب پروژه فدک آغاز و با فناوری روز واگن‌های مسافری کوپه ای در سطح دنیا با فرهنگ ایرانی و اسلامی داخلی بصورت کاملاً بومی طراحی و تمامی مستندات حاصل به طراحی توسط شرکت معتبر Prose سوئیس، معتبر ترین شرکت اروپایی ارائه دهنده تایید های فنی طراحی و ساخت ناوگان ریلی در سطح دنیا تایید و آماده تولید واگن شد.


   

  طی مرحله اول طراحی و ساخت ۵۸ دستگاه واگن ۵ ستاره برای اولین بار در داخل و بر اساس استانداردهای روز صنعت ریلی انجام و پس از اخذ مجوز سیر از راه آهن از سال ۹۴ به تدریج وارد چرخه بهره برداری شد. در مرحله دوم با توجه به جمع‌آوری اطلاعات میدانی و شناسایی نیازمندی های جدید مسافرین و پیشرفت‌های فناورانه روز دنیا، طراحی و ساخت الباقی واگن های مسافری با اعمال اصلاحات لازم و با توجه به نتایج داده ها آغاز شد.

  ریل پرداز نوآفرین به منظور پیاده‌سازی فرایند اصلاح ساختار دفاعی تازه کسب و کار در بازارهای جدید و بالقوه و جذب گردشگران در مسیرهای جدید شامل رشت – مشهد و کرمانشاه – مشهد و توسعه بازار گردشگری خارجی شرکت‌های دلیجان طلایی برای گردش ایرانیان را تاسیس و تعداد ۴۰ دستگاه از واگن ها را به این شرکت‌ها منتقل کرد که بر اساس برنامه مصوب، بازسازی و بکارگیری شوند.

  پیش بینی سود هر سهم سه سال آتی ریل پرداز نوآفرین

  طراحی و آماده سازی و بهره برداری از ۳۵ دستگاه واگن باقی مانده بر اساس نیازمند های جدید شناسایی شده از سوی مسافران از محل درآمدهای جاری شرکت تا اسفند سال ۱۴۰۰ انجام خواهد شد و با این تمهیدات بهره‌برداری از کلیه ناوگان در اختیار تکمیل می شود. همچنین مطالعات اجاره و یا خرید ناوگان شرکت های رقیب در حال انجام است که در صورت سودآوری طرح، اجرای خواهد شد. عرضه اولیه حافرین


  آنچه دیگران می خوانند:


  گزارش از علی اکبر رضایی

  تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به سایت تیتربرتر می باشد .
  هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.

  شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین _سه‌شنبه ۳۰ شهریور ماه_ ۱۰ درصد از سهام خود را با نماد “شکام” از طریق عرضه اولیه در بورس ارائه می‌کند.

  به گزارش ایمنا، روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ تعداد ۹۰ میلیون معادل ۱۰ درصد از سهام “صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز” در نماد “شکام” عرضه خواهد شد.

  تعداد سهام قابل عرضه: ۹۰,۰۰۰,۰۰۰ معادل سهم معادل ۱۰ درصد از سهام کل شرکت

  تاریخ دوره سفارش گیری و عرضه: ‬ روز‬ سه‌شنبه مورخ‬ ۳۰/‏۰۶/‏۱۴۰۰‬

  حداکثر تعداد سهام خریداری شده توسط هر کد معاملاتی: ۱۸,۰۰۰,۰۰۰ سهمعرضه اولیه حافرین

  دامنه قیمت در ثبت سفارش: از مبلغ ۱۶,۶۱۰ تا ۲۰,۳۰۰ ریال

  منظور از سرمایه‌گذاران واجد شرایط در این آگهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است؛ بنابراین در این عرضه اولیه نیز به مانند عرضه اولیه “حآفرین” فقط صندوق‌ها شرکت می‌کنند و سهامداران خرد نمی‌توانند در این عرضه اولیه شرکت داشته باشند.

  سهامداران خرد می‌توانند در روز بعد معاملاتی این سهام را از صندوق‌ها خریداری کنند.

  تمامی حقوق این سایت برای خبرگزاری ایمنا محفوظ است

  عرضه اولیه حافرین
  عرضه اولیه حافرین

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *