صندوق های درآمد ثابت بورس


صندوق های درآمد ثابت بورس
صندوق های درآمد ثابت بورس

صندوق سرمایه‌گذاری‌ یا Mutual Fund مجموعه‌ای از سهام، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار است که فرصت سرمایه‌گذاری واسطه‌ای را برای شما بوجود می‌آورد.

[توضیح پس از جدول را حتما بخوانید]

صندوق سرمایه‌گذاری یا Mutual Fund مجموعه‌ای از سهام، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار است که فرصت سرمایه گذاری واسطه‌ای را برای شما بوجود می‌آورد. اغلب افرادی که قصد سرمایه‌گذاری غیرمستقیم و با حداقل ریسک در بورس را دارند، جامعه هدف صندوق‌ها محسوب می‌شوند و درواقع صندوق‌های سرمایه‌گذاری که زیر نظر سازمان بورس و برخی بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری فعالیت می‌کنند، نقش واسطه مالی را برای این افراد ایفا می‌کنند تا سرمایه‌گذاری کم ریسک‌تر و حرفه‌ای‌تری داشته باشند. در حال حاضر سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری در بازار ایران به بیش از ۱۱۵۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

شما برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها نیاز به دانش حرفه‌ای بورس نخواهدی داشت. علاوه بر این زمان زیادی هم از شما نخواهد گرفت و درگیر کارهای اداری و مالی چندانی نیستید، چرا که بیشتر موارد توسط مدیر و متولی صندوق انجام می‌شود.

با حداقل مبلغ نیز می‌توانید در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنید و در کمترین مدت می‌توانید واحد سرمایه‌گذاری خود را نقد کنید.صندوق های درآمد ثابت بورس

صندوق ETF چیست؟

 

صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به‌واسطه نوع سرمایه‌گذاری و ترکیب دارایی‌ها که دارند و اهدافی که دنبال می‌کنند می‌توان دسته‌بندی کرد. صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، صندوق سرمایه‌گذاری سهامی، صندوق سرمایه‌گذاری مختلط، صندوق قابل معامله، صندوق‌های نیکوکاری، صندوق مبتنی بر طلا، صندوق‌های بازار گردان ازجمله آن‌ها هستند که در بین آن‌ها صندوق‌های درآمد ثابت، سهامی و مختلط در اولویت سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران هستند.

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری با کمترین ریسک ممکن هستید، صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت بهترین انتخاب برای شماست. بیشترین حجم دارایی این صندوق‌ها (بعضاً تا 90 درصد) در قالب سپرده‌های بانکی، گواهی سپرده بانکی اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌شود. ضمن اینکه بخش اندکی از دارایی صندوق نیز در بورس سرمایه می‌شود. سود غالبا تضمین‌شده این صندوق‌ها در مقاطع عمدتاً در مقاطع یک‌ماهه و بعضاً در مقاطع سه‌ماهه پرداخت می‌شود. مشتریانی که به هر دلیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن (حداقل یک ماه) نیاز به دریافت سرمایه خود باشند، به‌راحتی می‌توانند با ابطال واحدهای خود، سرمایه‌شان را به‌صورت نقدی دریافت کنند.

با توجه به اینکه حداکثر دارایی‌های این صندوق (حداقل 70 درصد) به‌صورت سهام در بورس سرمایه‌گذاری می‌شود، امکان تضمین حداقل سود برای مشتریان وجود ندارد و به همین دلیل ریسک سرمایه‌گذاری در آن بالاست. این صندوق بیشتر مدنظر آن دسته از سرمایه‌گذارانی است که اهل ریسک هستند و تمایل دارند باواسطه قرار دادن صندوق سرمایه‌گذاری و استفاده از تجربیات کارشناسان و مدیران صندوق در بورس فعالیت داشته باشند. اگرچه ریسک صندوق های سرمایه گذاری بورسی نسبت به صندوق با درآمد ثابت بیشتر است و تضمین حداقل سود وجود ندارد اما این شانس برای سرمایه‌گذاران وجود دارد که بازدهی و سود بیشتری را نصیب خودشان کنند.

اگر برای سرمایه‌گذاری حد وسطی از ریسک‌پذیری را دارید، صندوق مختلط بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در این صندوق، حداقل 40 درصد از میزان دارایی‌ها به‌صورت سپرده بانکی و اوراق مشارکت و مابقی دارایی‌ها در بورس سرمایه‌گذاری می‌شود. با توجه به سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی‌ها در بورس، سود تضمین‌شده در این صندوق وجود ندارد اما احتمال سوددهی بیشتر نسبت به صندوق درآمد ثابت وجود دارد.

 • سرمایه گذاری کرمان
 • برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید به تعداد حداقل سرمایه‌گذاری که در هرکدام از صندوق‌ها متفاوت است، واحد (Unit) سرمایه‌گذاری توسط متقاضی خریداری شود که قیمت آن در زمان پذیره‌نویسی حدود 100 هزار تومان و پس از آن برابر با ارزش روز واحدهای سرمایه‌گذاری است. جهت انجام امور احراز هویت شما باید همراه با مدارک شناسایی خود به دفاتر کارگزاری یا شعب منتخب صندوق مراجعه و بعد از انجام پر کردن فرم‌های لازم، به‌صورت اینترنتی تعداد واحد لازم را با توجه به میزان مبلغی که برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته‌اید، خریداری کنید. نکته مهم اینکه قیمت صدور (خرید) واحدهای سرمایه‌گذاری شما بر اساس NAV اولین روز کاری پس از ارائه درخواستتان محاسبه می‌شود و مبلغ واریزی شما علی‌الحساب است.

  چطور صدور (خرید) بهتری انجام دهیم؟
  قطعاً برای افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارند این سؤال پیش‌آمده که چطور می‌توانند، بهترین انتخاب را در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری داشته باشند. بدون شک بررسی عملکرد هفتگی، ماهانه، سه‌ماهه و سالانه صندوق‌ها می‌تواند کمک بزرگی برای مقایسه صندوق‌ها باشد. بررسی روند نوسانات صندوق‌ها از طریق نمودارهای NAV که در سایت اکثر صندوق‌ها قابل‌دسترسی است و همچنین مقایسه میزان ترکیب دارایی صندوق‌ها می‌تواند نقشه راه خوبی برای یک انتخاب خوب و کم ریسک تر باشد.

  منظور از ضامن نقد شوندگی چیست؟
  اینکه هر زمان شما برای نقد شدن واحدهای خریداری‌شده اراده کنید و در کمترین زمان ممکن پول خود را از صندوق خارج کنید، یکی از مزیت‌های مهم صندوق‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. درواقع هنگام فروش واحدهای سرمایه‌گذاری خود، شما در جایگاه فروشنده و ضامن نقد شوندگی صندوق در جایگاه خریدار قرار می‌گیرد و در زمان تعیین‌شده در قرارداد (24 تا 72 ساعت کاری) سرمایه شما تبدیل به پول نقد می‌شود. ضمن اینکه در برخی صندوق‌ها پرداخت حداقل سود تضمین‌شده نیز، دارای ضمانت است. در حال حاضر در خصوص اینکه بانک‌ها می‌توانند ضامن نقد شوندگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری باشند یا خیر، قوانین و مقررات اجرایی یکسانی وجود ندارد و درحالی‌که بسیاری از صندوق‌ها اعلام می‌کنند که امکان ضمانت از سوی بانک‌ها وجود ندارد، برخی صندوق‌ها همچنان ضامن نقد شوندگی خودشان را بانک‌های عامل مربوطه اعلام می‌کنند.

  ارزش خالص دارایی‌ها (NAV) چیست؟
  مبلغی که برای خریدوفروش (صدور و ابطال) هر واحد صندوق لازم است اصطلاحاً NAV صندوق گفته می‌شود که همان ارزش خالص دارایی‌های صندوق است.

  NAV یا همان ارزش کل دارایی‌های یک صندوق پس از کسر بدهی‌های آن بر تعداد واحدهای صندوق تقسیم می‌شود. یعنی اگر بدهی‌های صندوق را از کل دارایی‌های آن کم کنیم و عدد حاصل را بر تعداد واحدهای منتشرشده آن صندوق تقسیم کنیم، عددی که به دست می‌آید تعیین‌کننده قیمت هر واحد (unit) صندوق است. ارزش خالص دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری در پایان هرروز محاسبه و از تقسیم مابه‌التفاوت دارایی‌ها و بدهی‌ها بر تعداد واحدهای منتشره، ارزش هر واحد سرمایه‌گذاری مشخص می‌شود که بر اساس این قیمت شخص می‌تواند اوراق جدید خریداری و یا اوراق قبلی خود را ابطال کند.

  دارنده واحد (unit) هر زمان که بخواهد می‌تواند برای ابطال واحدها و نقد کردن سرمایه خود اقدام کند. هزینه ابطال، نحوه پرداخت و بازه زمانی تعیین‌شده برای پرداخت سرمایه شما بر مبنای اساسنامه و امیدنامه صندوق خواهد بود. در برخی صندوق‌ها ابطال واحدها هیچ هزینه‌ای برای مشتری ندارد اما برخی صندوق‌ها هزینه‌ای بابت ابطال واحدها از مشتریان دریافت می‌کنند که مبلغ ثابت آن 2000 تومان بابت هر گواهی سرمایه‌گذاری است. ضمن اینکه هزینه متغیر ابطال نیز بر اساس زمان‌بندی ابطال (فاصله صدور و ابطال و مدت‌زمان سرمایه‌گذاری) تحت عنوان تعجیل در خروج در امید نامه صندوق‌ها تعیین و دریافت می‌شود. هزینه ابطال متغیر سرمایه‌گذارانی که مدت سرمایه‌گذاری آن‌ها کمتر از 90 روز است بین 1 تا 5 درصد نسبت به قیمت ابطال دریافت خواهد شد.

   

  اگر شما تصمیم به ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری خودی در صندوق سرمایه‌گذاری را گرفته باشید، قیمت واحدهای شما بر مبنای قیمت ابطال روز بعد از ارائه درخواست ابطال، محاسبه می‌شود. به‌طور مثال اگر شما روز شنبه درخواست ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری خود را به صندوق اعلام کنید، قیمت واحدهای شما برای ابطال به قیمت روز یکشنبه واحد محاسبه خواهد شد.

   

  با خرید واحدهای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلف سودها مختلفی به سرمایه شما تعلق می‌گیرد. سود حاصل از محل افزایش ارزش خالص دارایی‌ها ((NAV، دریافت سود تقسیمی سالانه صندوق و دریافت سود سرمایه‌ای حاصل از خریدوفروش اوراق بهادار توسط صندوق با توجه به مندرجات امید نامه و اساس‌نامه آن‌ها در مقاطع تعیین‌شده پرداخت خواهد شد. بسیاری از صندوق‌ها نیز این شرایط را برای مشتریان خود به وجود آورده‌اند تا به‌جای دریافت سود نقدی و با تبدیل سود به واحدهای جدید، میزان سرمایه خود را افزایش دهند.

   

  بامطالعه امیدنامه صندوق، می‌توانید در جریان سیاست کاری و برنامه‌ریزی صورت گرفته برای آینده پول سرمایه‌گذاری شده شما در صندوق‌های سرمایه قرار بگیرید. در امید نامه صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانید اطلاعاتی چون: انواع کارمزدها (مدیریت، فروش، ابطال) واحدها و سهام، مهم‌ترین ریسک‌هایی که سرمایه‌گذاران در طی سرمایه‌گذاری در این صندوق با آن روبه‌رو خواهند شد، اسامی مدیران و میزان سرمایه‌گذاری حقوق و دستمزد آن‌ها، ضامنین، نحوه پرداخت سود و… پیدا کنید.

   

  دقت کنید که صندوق‌ها انواع مختلفی دارند و صندوقی مناسب است که بانک اصل پول را تضمین کرده باشد. صندوق‌ها ممکن است حداقلی از سود را تضمین کرده باشند. اگر تضمین حداقل سود برای صندوق وجود نداشته باشد در شرایط خاص که بازدهی صندوق کاهش پیدا کند سود شما هم می‌تواند کم شود و بانک و صندوق سرمایه‌گذاری تعهدی در این مورد ندارند.

  صندوق‌ها معمولاً پیش‌بینی سودی دارند که همان عددی است که معمولاً در بانک به شما اعلام می‌شود. اما سود قطعی صندوق می‌تواند با این عدد تفاوت داشته باشد.

  میانگین بازدهی صندوق
  اطلاع خیلی مفیدی که پیش از سرمایه‌گذاری در هر صندوق، میانگین بازدهی صندوق در طول چند ماه گذشته است. دو صندوق دو بانک مختلف ممکن است پیش‌بینی سود یکسانی داشته باشند اما با تحقیق در مورد عملکرد چند ماه گذشتهٔ آن‌ها می‌توانید ببینید که در کدام‌یک سود بیشتری می‌توانید کسب کنید. اطلاعات به‌روز مربوط به میانگین سود صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها و دیگر آمار مربوط به آن‌ها را می‌توانید در بخش صندوق سرمایه‌گذاری رده مشاهده کنید.

  هزینه و مدت ابطال
  اگر می‌خواهید در صندوق سرمایه‌گذاری بانکی پول بگذارید حتماً در مورد مدت‌زمان و هزینه ابطال اطلاعات کافی کسب کنید. برخی صندوق‌ها برای ابطال سرمایه‌گذاری ممکن است هزینه‌ای در نظر بگیرند. این هزینه ممکن است رقمی ثابت به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری 100 هزارتومانی باشد و یا ممکن است که پول شما برای مدتی مثلاً یک ماه در حسابی مسدود شود. مطمئن شوید که حالت برداشت بدون جریمه و هزینه ابطال به چه صورت است. در مورد مدت ابطال و اینکه دقیقاً چند روز بعد پول در حسابتان است هم اطمینان حاصل کنید. دقت کنید که تعداد روزی که به شما اعلام می‌شود روز کاری است و روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها را در نظر نگیرید.

  دوره بازپرداخت سود
  دوره بازپرداخت سود هم از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کنید. درحالی‌که بیشتر صندوق‌ها به‌صورت ماهانه سود پرداخت می‌کنند ممکن است صندوقی سودش را هر سه ماه پرداخت کند. به‌علاوه ممکن است بتوانید بین دوره‌های مختلف پرداخت سود هم انتخابی داشته باشید. طبیعی است که صورت وجود چنین شرایطی با انتخاب دوره‌های طولانی‌تر، سود بیشتری برای شما در نظر گرفته می‌شود.

  روز پرداخت سود هم لزوماً اول ماه نیست. بنابراین اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد در این مورد هم حتماً سؤال کنید.

   

  ۱. افراد مختلف بسته به میزان سرمایه، درجهٔ ریسک‌پذیری و روحیات فردی، استراتژی‌های سرمایه‌گذاری متفاوتی در پیش می‌گیرند، اما معمولا برای مدیریت ریسک سرمایه‌گذاری، سعی می‌کنند همه تخم‌مرغ‌ها را داخل یک سبد نگذراند. شما هم اگر می‌خواهید ریسک‌تان کمتر شود، سعی کنید تمام سرمایه‌تان را به یک صندوق اختصاص ندهید.

  ۲. اگر ریسک‌پذیر هستید و می‌خواهید بخشی از سرمایه‌تان را وارد صندوق‌های سهامی (یا مختلط) کنید، سعی کنید در بازه‌هایی اقدام به این کار کنید که شاخص بورس دارد روند اصلاحی‌اش را تمام می‌کند (دوره‌ای که قیمت سهام افت کرده و به نظر نمی‌رسد افت بیشتری در کار باشد).

  ۳. سرمایه‌گذاری در این نوع صندوق‌ها بهتر است با دید بلندمدت (مثلاً بیشتر از یک سال) باشد تا احتمالاً سود شیرینی نصیب سرمایه‌گذار کند. بنابراین بهتر است آن بخشی از سرمایه‌تان را وارد این صندوق‌ها کنید که در کوتاه‌مدت (مثلاً در سال جاری) نیازی به آن ندارید.

  ۴. بهتر است مقدار سرمایه‌ای که می‌خواهید در یک صندوق سهامی یا مختلط بگذارید، به چند بخش تقسیم کنید و در فاصله‌های زمانی مختلف اقدام به سرمایه‌گذاری کنید. در انتهای روند اصلاحی ممکن است روند قیمت واحدهای صندوق نزولی باشد و اگر در چند مرحله خرید کنید، میانگین خرید پایین‌تری خواهید داشت.

   

  بر اساس نوع سرمایه‌گذاری و ترکیب دارایی‌ها و اهدافی که دنبال می‌کنند. صندوق‌های درآمد ثابت، سهامی و مختلط در اولویت سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران هستند.

  افرادی که قصد سرمایه‌گذاری غیرمستقیم و با حداقل ریسک در بورس را دارند. البته صندوق‌ها را می‌توان به پرریسک، کم ریسک و میان ریسک وجود دارد.

  درکوتاه‌ترین زمان ممکن (حداکثر سه‌روز کاری)، می‌توانند با ابطال واحدهای خود، سرمایه‌شان را به‌صورت نقدی دریافت کنند.صندوق های درآمد ثابت بورس

  میانگین بازدهی صندوق در طول چندماه گذشته، هزینه و مدت ابطال و دوره بازپرداخت سود هر صندوق توجه کنید.

  با مطالعه امیدنامه هر صندوق سرمایه‌گذاری به این اطلاعات دست پیدا می‌کنید.

  قیمت واحدهای شما بر مبنای قیمت ابطال روز بعد از ارائه درخواست ابطال، محاسبه می‌شود.

  مطلب قبلی

  صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر

  مطلب بعدی

  صندوق سرمایه‌گذاری نهال سرمایه ایرانیان

  صندوق های درآمد ثابت بورس

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

  از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

  نام و ایمیل را برای ارسال دیدگاه در آینده ذخیره کن

 • خساپت
 • سلام ،توی سایت صندوق دیگه نمیشه صدور یا ابطال کرد،باید چه کرد برای دارایی ه؟؟

  پدر من بازنشته هستند و چند سال قبل برای کمک خرج زندگی از طریق بانک تجارت در این صندوق پول گذاشتند و تا الان هر ماهه سود به موقع به حسابشان واریز می گردد و در مجموع راضی هستیم. از سپرده گذاری در بانک بهتر است

  سلام دوستان
  کارکرد ضامن نقد شوندگی این است که اگر به هر علتی دارایی های صندوق نقد نشود ضامن نقد شوندگی نسبت به پرداخت جوه سرمایه گذاران اقدام نماید. با توجه به اینکه کل دارایی های صندوق از جنس نقد است مانند سپرده بانکی ، اوراق مشارکت و سهام و اصلا وجود ضامن نقد شوندگی برای این صندوقها موضوعیت دارد. البته صندوق می تواند بانک تجارت را به عنوان ضامن نقد شوندگی معرفی کند ولی بانک هم برای پذیرش این سمت کارمزد می خواهد و به نوعی پول حرام کردن است. مثل این می ماند که شما 1000 تن تیرآهن را ببرید بیمه آتش سوزی کنید آهن که آتش نمی گیرد، فقط پول خودتان را بی جهت هزینه کردید.

  سلام
  این درسته که دیگه صندوق ضامن نقدشوندگی ندارد
  ازکجا بایدمطمین شداصل پولمون حفظ میشه

  سلام
  بستگی داره چه صندوقی انتخاب کرده باشی ،اگر صندوق سهامی انتخاب کرده باشی ، بهتره که همه سرمایتون رو اونجا نزارید ، یک سوم سرمایه تون رو تو صندوق سهامی بزارید ، ما بقیه رو به صندوق در آمد ثابت ، یا مختلط بزارید ،چون صندوق سهامی در بلند مدت جواب میده، و سود ماهیانه نداره، ولی صندوق ثابت ، ۲۰ درصد ماهیانه به حساب اصلیتان واریز می‌کنه ، یا براتون واحد میخرن .
  به نظر بنده ، صندوق کار گذاری بانک ملی ، یا مشترک آگاه ، بهترینند در ایران ، باز هم خودتون تحقیق کنید ، هم وطن،

  قرارداد های قدیم که بانک تجارت ضامن بود خود بانک ضامنه

  خود بانک چه ربطی داره ؟ شما پول به صندوق سپردی ، اگر صندوق پر ریکس انتخاب کنی ، هر بلایی سر پولت بیاد هیچ احدی گردن نمیگیره ، همش به بورس ربط داره

  من خودم در ارتباط ام پرسیدم قراردادهای قدیم بانک ضامنه هرچند اصل صندوق در واقع مال تجارته حسابا مال اونه
  بعدم چی میگی ربطی نداره چیزی نمیدونی نگو

  قرارداد با اصل برگه بانک تحارته اونجام ضامن بانک بوده در هر محکمه حق با شماست چون به اعتبار تجارت بوده
  سر برگ تجارت ضامنشم اون بوده در زمان قرارداد خودم مرسیدم گفتن قرارداد قدیم متعهدن

  چرا سایت کاردان باز نمیشه؟ برای شما هم ارور میده؟

  یه سوال:
  امروز قیمت صدور رو زده 1,009,528 و ابطال : 1,008,345
  یعنی اختلاف قیمتش حدود: 120 تومن هست.
  یعنی 1000 واحد بخری و همون روز 1000 واحد بفروشی 132 هزارتومن ضرر میکنی در مبلغ سرمایه گذاری حدود 100 میلیون تومن!

  این دوستانی که آهو ناله میکنن که 10 میلیون از اصل پولم رفت 20 میلیون از اصل پولم رفت داستانشون چیه؟!
  مگر غیر از اختلاف قیمت صدور و ابطال پول دیگه ای هم از حساب کم میشه؟ چطور ممکنه 10 میلیون از اصل پولتون برای ابطال بره؟ طبق محاسبات من برای کاهش 10 میلیونی باید 8 میلیارد تومن سرمایه گذاری کنید و ابطال بزنید! واقعا 8 میلیارد تومن دارید و میذارید تو صندوق؟!!!!!!!!!!

  من احساس میکنم بیشتر این حرفا از ضعف اطلاعاتی هست. ببینید عزیزان شما مثلا 20 ام ماه 1000 واحد خریداری میکنید. 10 روز بعد یعنی پایان ماه شما سود کل ماه رو کامل میگیرید در حالی که فقط 10 روزه که سرمایه گذاری کردین. حالا اول ماه بعد و پس از دریافت سود تصمیم به فروش میگیرید. باید توجه کنید که قیمت صدور و ابطال اول ماه کمتر از آخر ماهه. پس وقتی شما 1000 واحد ابطال بزنید یه درصدی از پولتون میره که اگر دودوتا چارتا کنید میبنید از اصل پول نرفته از سودتون کسر شده چون ماه قبل بابت 10 روز سرمایه گذاری سود 30 روز رو دریافت کردین.
  اگر این قانون نبود و قیمت صدور و ابطال همیشه و کل ماه ثابت بود ملت روز 29 ماه 1 میلیارد میذاشتن صندوق و روز اول ماه بعد برداشت میکردن. بابت 2 روز سرمایه گذاری بدون دردسر سود 1 ماه رو کامل میگرفتن!!!

  اگر نگران اصل پولتون هستید این قانون رو رعایت کنید: همیشه اول ماه صدور واحد بزنید و برای ابطال واحد آخر ماه اقدام کنید. اینطوری ممکنه موقع ابطال از اصل پولتون هم بیشتر دریافت کنید.

  این دوستانی که فکر میکنن از اصل پولشون کم شده یه نگاه به زمان صدور و ابطالشون بندازن. آخر ماه واحد خریدن و اول ماه فروختن. به این توجه نمیکنن که آخر ماه پول گذاشتن ولی سود یک ماه کامل رو گرفتن! اون مبلغی که از اصل پولتون کم میشه بابت همون تعداد روزهایی از ماه اول هست که پولی نداشتین ولی سودش رو دریافت کردین

  Ok

  سلام سود صندوق کاردان معاف از مالیات است؟

  سلام….یک هفته هست برای ابطال اقدام کردم اما هنوز به حسابم واریز نشده…کجا باید اقدام و بررسی کنم.

  سلام. پرداخت شدسهامی که ابطال کردیدیا نه؟من هم دو روزه ابطال کرده ام و خبری نیست.

  نه هنوز متاسفانه….برای شما چطور؟

  سلام اصل پولتان بعد چند روز واریز شد؟؟؟؟؟؟

  چرا قیمت آماری هر واحد اینقدر افت کرده؟؟؟یعنی امکان داره باعث ضرر و زیان سرمایه‌ گذار بشه؟؟؟؟

  سلام به دوستان.
  من در این صندوق سرمایه گذاری کردم و مدتی نگران بازدهی صندوق بودم چون بورس 8 ماهه که به شدت نزولی هست فکر میکردم ممکنه صندوق به مشکل بخوره.
  البته اطلاعات بانکی دقیقی ندارم ولی متوجه شدم از کل دارایی های این صندوق فقط 6.8 درصدش سهام بورسه و بیشتر دارایی اوراق قرضه و سپرده بانکی هست. یعنی پول سرمایه گذاران دست بانک هاست که احتمالا دست بانک تجارت باشه.
  پس خداروشکر جای پولا امنه :)). انشالله اگر بورس هم صعودی بشه اون 6.8 درصد سرمایه هم به سوددهی میرسه

  دوستان عزیزصندوق کاردان صندوق معتبری است سود۲۰درصدوهمیشه میده حتی گاه گاهی بیشتر هم میده اختیارباخودشماست که سرمایه گذاری میکنی یانمیکنی ولی من مبلغ خیلی زیادی سرمایه گذاری کردم و ازش خیلی خیلی راضی هستم.

  باسلام خدمت شما بنده زمانی که میخاستم عضو بشم بانک تجارت تبلیغ کرد الان که چند ماه گذشته یک سوال داشتم بمن میگه بما ربطی نداره اونا یک صندوق بورسی هستن نمیدونم الان باید از کی بپرسم بلخره این صندوق زیر نظر بانک تجارت هست ؟یک صندوق بورسی هست یا نیست ؟ضامن نقدشوندگی داره یا نداره ؟اصل پول ما تضمین شده هست ؟یا نیست ؟لطفا جواب بدید ممنون میشم

  سلام. از کل دارایی های صندوق کاردن 6.8 درصدش سهام بروسه. یعنی به طور کلی نمیشه گفت بورسی هستن. بیشتر دارایی این صندوق اوراق قرضه و سپرده بانکی هست
  اینا مبالغ رو در اختیار بانک ها قرار میدن مثلا 22 درصد سود بین بانکی میگیرن 21 درصد رو تقسیم میکنن 1 درصد میشه درامد اصلی صندوق. البته این یک مثال بود

  سلام هیچ وقت زمان پرداخت سود حساب کاردان برای من مشخص نشده به چه دلیل ؟؟؟؟صندوق های درآمد ثابت بورس

  سلام
  صندوق کی بازمیشه
  امسال هنوز باز نشده

  سلام
  چطوری میشه شماره شبای حساب بانکی را تو صندوق تغییر داد

  سلام
  بایدباکارشناسان صندوق که درتهران هستندتماس بگیریدازشنبه تاچهارشنبه به جزروزهای تعطیل مشکل خودرامطرح کنیدودرجابراتون ویرایش میکنند.خیالتون راحت.

  من تازه عضو صندوق شدم. درخواست صدور که بزتیم، چقدر طول می‌کشه تا واحد صادر بشه؟؟

  علیک سلام عزیز نهایتا ۲روز طول میکشه تاواحدبراتون صادربشه .
  صندوق خوبی است ۲۰درصدسودمیده وسودش هرماه ۲یا۳نهایتا تا۴واریزمیشه.واین ۲۰درصدسودراهمیش میده گاه گاهی ۲۰درصدهم بیشترمیده ولی از۲۰درصدهیچ وقت کمترنداده چون من خودم شخصامبلغ زیادی دراین صندوق سرمایه گذاری کردم وازش راضی هستم. به خاطراینکه صندوق طرح ثابت کاردان خیلی معتبراست دیگه اختیارباخودسرمایه گذاراست.

  من ازصندوق کاردان بابت سود۲۰درصدش وبه خاطرمعتبری این صندوق تقدیروتشکرمیکنم وازشمادوستان میخوام که دراین صندوق ثابت کاردان سرمایه گذاری کنید.

  سود ماهانه حدود 20 درصد

  سالانه! ماهانه ۲۰ درصد؟!! اینطوری که هیچ کس تو بورس یا ملک یا خودرو یا دلار سرمایه گذاری نمیکنه

  سود سپرده کاردان ماهانه 20 الی 21 درصد هست.این بهترین سرمایه گذاریه بانکی هست ک تا حالا دیدم.(به خاطر اینکه بر خلاف حساب بلند مدت هروقت بخای میتونی ظرف مدت سه الی چهار روز کاری بخشی از پول یا تمام پولت رو برداشت کنی)کاردان تجارت خیییلی عالیه.هیچ سپرده ای رو ایقدر سود نمیدن

  سالانه ست عزیز جان😅

  این صندوق ابطال رو چند روزه پرداخت میکنه ؟ من از دفتر صندوق پرسیدم به من گفتن ۴ روز طول میکشه برای عجیب بود چون صندوق های بانکی معمولا ۱ روزه پرداخت میکنند .

  بدین وسیله اعلام می گردد.مازاد مبلغ ذخیره ارزش سهام صندوق با درآمد ثابت کاردان برای تاریخ منتهی به ۹۹/۱۰/۳۰به نسبت تعداد واحد وحضوردر صندوق به حساب سرمایه گذاران صندوق واریز گردید مدیریت صندوق/ تامین سرمایه کاردان این پیام یعنی چی

  سلام. بنده ۳۰ تومان در سامانه کاردان گذاشتم میخام بدونم. ماهی چقدر سود تعلق میگره به این مبلغ. ممنون میشم راهنمایjی کنید

  دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که پول رو بزاریم اینجا یا نه؟؟؟سود ماهانه واریزی هر ماه چقدره حداقل؟

  فعلا سود بانکی اصلا به درد نمی خوره تو این بازار با این پولی که ما داریم هیچ کاری نمی توانیم بکنم پس اگر سرمایه زیر 100 تومان دارید تو این صندوق ها سرمایه گذاری کنید

  ما به اعتبار بانک تجارت پول گذاشتیم و ضامن نقد شوندگی این بانک بوده الان زدید ضامن نقدشوندگی نداره اصل مول مارو تو این بازار بورس کی میخاد تضمین کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حتی تو کاغذ تجارت برامون اوراق صادر شده یعنی چی ضامن نقد شوندگی الان نداره به بانکم گاهی میزنگیم سوالی داریم میگه از حود صندوق بپرسید😡😡🤔🤔🤔🤔😐😐😐😐😐

  بله

  چطور میشه از باز بودن سایت کاردان برای سرمایه گذاری مطلع شد؟

  چه زمانی سایت کاردان باز میشود برای باز کردن حساب؟

  سلام اول در سایتکاردان ثبت نام کن وبعدازروزشنبه تاروزچهارشنبه هم میتونی اینترنتی ازطریق درگاه پرداخت صدوربزنی وهم ازطریق فیش واریزی بانک تجارت ولی اینترنتی راحتره میتونی باگوشی خودت درخانه اینکارو انجام دهیدبعدازیک روزاگه تعطیلی نباشه نهایتادوروز میتونی ازطریق نام کاربری ورمزعبوری که موقع ثبت نام بهتون سیستم میده واردسایت بشی وپول واریزی تودرسیستم همراه باتعدادواحدصادرشده مشاهده کنید.

  سلام
  هفتاد میلیون واریزی داشتم ده ثانیه نشد صدور واحد بسته شد به مدیر شعبه گفتم دلیل چیه گفت سایت بسته شده راهکار نداریم الان یک هفته دنبال پولم هستم ده بار مراجعه کردم..مدیر صندوق مرکزی کاردان دلیل این کارها چیه؟اگر کسی حق واریز داره چرا یک هفته پولش تو حساب شما باشه؟

  سلام
  چطور می تونم سهام ام رو توی سایت کاردان تجارت چک کنم؟؟؟

  تازه‌ترین نوشته‌ها


  نماد بورسی چیست؟

  بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان


  اوراق رهنی چیست؟ | انواع و ویژگی‌های آن


  بانک ایران زمین؛ حامی یوزپلنگ ایران

  وام مضاربه بانک‌ها و موسسات مالی | مراحل و شرایط دریافت

  آخرین تغییرها


  وام خرید مسکن بانک مسکن با اوراق حق تقدم

  صندوق سرمایه‌گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی


  صندوق سرمایه‌گذاری یکم نیکوکاری آگاه


  صندوق سرمایه‌گذاری یکم اکسیر فارابی


  صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری ایتام برکت

  پیشنهادهای دیگر

  نحوه دریافت وام اوراق بانک مسکن + افزایش سقف وام

  قیمت تسهیلات مسکن زوجین و افراد مجرد در سال جدید چقدر است؟

  جزئیات تسهیلات ساخت مسکن 100 میلیون تومانی با اقساط 15 ساله

  عضویت در سامانه سجام برای کدام مشتریان بانک مسکن اجباری است؟

  14 نکته که قبل از گرفتن وام بانکی باید رعایت کنید

  مطلب قبلی

  کارت اعتباری ارزان قیمت بانک پاسارگاد

  مطلب بعدی

  اوراق گواهی سپرده موسسه کوثر

  صندوق های درآمد ثابت بورس

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

  از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

  نام و ایمیل را برای ارسال دیدگاه در آینده ذخیره کن

 • نماد وآرین
 • تازه‌ترین نوشته‌ها


  نماد بورسی چیست؟

  بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان


  اوراق رهنی چیست؟ | انواع و ویژگی‌های آن


  بانک ایران زمین؛ حامی یوزپلنگ ایران

  وام مضاربه بانک‌ها و موسسات مالی | مراحل و شرایط دریافت

  آخرین تغییرها


  وام خرید مسکن بانک مسکن با اوراق حق تقدم

  صندوق سرمایه‌گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی


  صندوق سرمایه‌گذاری یکم نیکوکاری آگاه


  صندوق سرمایه‌گذاری یکم اکسیر فارابی


  صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری ایتام برکت

  پیشنهادهای دیگر

  نحوه دریافت وام اوراق بانک مسکن + افزایش سقف وام

  قیمت تسهیلات مسکن زوجین و افراد مجرد در سال جدید چقدر است؟

  جزئیات تسهیلات ساخت مسکن 100 میلیون تومانی با اقساط 15 ساله

  عضویت در سامانه سجام برای کدام مشتریان بانک مسکن اجباری است؟

  14 نکته که قبل از گرفتن وام بانکی باید رعایت کنید

  در دوران رکود و چالش اقتصادی، این بورس بود که همچنان پررونق نشان می‌داد. حالا دولت می‌خواهد در ادامه سیاست‌های اقتصادی خود، بخش بزرگی از سهام‌ بنگاه‌های دولتی را در بورس عرضه کند و کسری بودجه‌اش را جبران کند. اینجا درباره این صندوق‌ها و شیوه سرمایه‌گذاری‌اش نوشته‌ایم.
  [ابتدا تازه‌ترین خبرها درباره صندوق‌های دولتی را می‌خوانید و در ادامه، درباره معنا و مراحل دریافت این صندوق توضیح داده‌ایم]

  صندوق ETF یا همان صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله از سرواژه‌های عبارت انگلیسی آن یعنی Exchange Traded Fund گرفته شده است. حالا اگر بخواهیم تخصصی توضیح بدهیم، ابتدا باید از انواع صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری بنویسیم، ریسک هر یک را مفصل توضیح بدهیم و بسیاری از نکته‌های دیگر که یا می‌دانید و در «رده» در صفحه مخصوص صندوق‌های سرمایه‌گذاری خوانده‌اید یا الان حوصله بازخوانی‌اش نیست و طولانی شدن متن هم کمکی به اطلاعات ما نمی‌کند. پس با کمترین حاشیه‌گویی، فقط درباره صندوق ETF و جزئیات سرمایه‌گذاری در این عرضه جدید می‌گوییم.

  درباره عرضه دارا سوم بخوانید

  سازمان بورس و اوراق بهادار مهلت پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم را تا ۳۰ شهریورماه جاری تمدید کرده است. این صندوق که همان دارا دوم هم خوانده می‌شود، از ۵ شهریور عرضه شده و تا حالا ۳ بار مُهر تمدید خورده است!

  لازم است بدانید اگر کد بورسی دارید می‌توانید از طریق کارگزاری نماد «پالایشی یکم» را بخرید. ولی باید بعد از پایان زمان معاملات (یعنی ۱۲:۳۰ تا ۱۴) اقدام به خرید کنید که سیستم هنگ نکند و هسته معاملات کم نیاورد!صندوق های درآمد ثابت بورس

  اگر کد بورسی ندارید با استفاده از شماره ملی و درگاه‌های بانک‌های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، تجارت، صادرات ایران و قرض‌الحسنه مهر ایران واحدهای صندوق پالایشی یکم (همان دارا دوم خودمان!) را با ضریب ۱۰ بخرید.

  یادتان نرود که شرایط خرید این صندوق، ۵ میلیون تومان منهای مبلغی است که در دارا یکم خرید کرده بودید.

   

  در همین متن هم مشاهده می‌کنید که نمی‌دانستیم بالاخره روی کدام کلمه بیشتر توضیح دهیم؛ صندوق ETF دولتی دوم؟ دارا دوم؟ با توجه به اینکه قل دیگرش با نام دارا یکم مطرح شده بود، این نام‌ها قابل پیش‌بینی بود ولی پالایشی یکم از کجا آمد؟

  باید بدانید که در همه مخفف‌سازی‌های بورسی، به متولی، عرضه‌کننده و صنعتی که آن صنعت به آن تعلق دارد توجه می‌کنند. بر همین اساس، صندوق دارایکم را وزارت امور اقتصاد و دارایی عرضه کرد و در نتیجه نام دارا یکم را به خود گرفت. اما چون متولی صندوق ETF دولتی دوم، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی (به نوعی وزارت نفت) است به اسم «پالایشی یکم» یا نماد «پالایش» نامگذاری شد.

   

 • درصد کارمزد کارگزاری
 • بنابر اعلام سازمان خصوصی‌سازی، پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF دولتی با نام دارا دوم از بامداد ۵ شهریور تا پایان ۱۹ شهریور انجام می‌شود.

  سقف سرمایه‌گذاری هر شخص حقیقی (هر شماره ملی ایرانی) در مجموع دو صندوق ETF اول و دوم ۵ میلیون تومان است و هر فرد دارای شماره ملی بدون محدودیت سنی می‌تواند واحدهای این صندوق را خریداری کند. به این ترتیب درصورتی‌که در دارا یکم ۲ میلیون تومان خرید کرده باشید، در دارا دوم امکان خرید ۳ میلیون تومان سهم خواهید داشت.

  افرادی که کد بورسی دارند، فقط از راه کارگزاری‌های بورس و سامانه‌های آنلاین معاملاتی امکان خرید دارند. افرادی که کد بورسی ندارد با استفاده از درگاه‌های حضوری و غیرحضوری بانک‌های منتخب امکان خرید واحدهای این صندوق را دارند.

  دارا دوم شامل نمادهای پالایشگاهی، شتران (پالایش نفت تهران)، شبریز (پالایش نفت تبریز)، شپنا (پالایش نفت اصفهان) و شبندر (پالایش نفت بندرعباس) است.

   

  فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد بعد از کش و قوس‌های فراوان و ایجاد حاشیه در بازار بورس، از حل مشکلات پیش روی تاسیس صندوق دارا دوم خبر داد و در شبکه خبر گفت: «در اولین چهارشنبه شهریور (یعنی در هفته دولت) نسبت به عرضه صندوق دارادوم اقدام خواهد شد.» حالا باید منتظر ماند و دید که واکنش بازار به این خبر قطعی و رسمی چه خواهد بود. آیا ریزش‌ها و کنش‌های منفی با اعلام این خبر و موافقت صبح امروز وزیر نفت جبران می‌شود؟

   

  همه می‌دانیم که قرار بود پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF دولتی، به نام دارا دوم با سقف خرید بلوکی ۵ میلیون تومان، از اوایل شهریور آغاز شود. ولی همه چیز در آستانه یکی از پرسودترین معامله‌ها به‌هم ریخت. آن هم بر سر اختلاف دو وزارتخانه اقتصاد و نفت برای چگونگی ارائه این صندوق‌ها و مدیریت عرضه آن.

  سرتان را درد نیاوریم؛ وزارت اقتصاد (که قانوناً متولی عرضه دولتی در بورس است) خبر لغو این عرضه را اعلام کرد و دلیل آن را به ترتیب، همراهی نکردن وزارت نفت و شرکت‌های زیرمجموعه آن، آمادگی نداشتن شرکت‌های پتروشیمی و فراهن نبودن زیرساخت‌ها برای این عرضه (آن هم درست در دقیقه ۹۰) دانست.

  در پاسخ، روابط‌عمومی شرکت ملی پالایش اطلاعیه داد که «طبق آخرین نظر جناب آقای دژپسند وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، قرار شد سهام پالایشگاه‌ها به صورت بلوکی فروخته شود و لذا با انتخاب این روش عرضه، دیگر لزومی به تشکیل صندوق ETF نبوده است. در هر حال در صورت تغییر این نظر و تصمیم برای تشکیل صندوق ETF، این شرکت و وزارت نفت آماده‌اند که تمامی اختیارات خود را در این خصوص به وزیر محترم اقتصاد تفویض نمایند.»

  معاون وزیر نفت هم گفت: «به همه مردم و مسئولان از طریق این تریبون اعلام می‌کنم، که ما تابع نظر وزارت اقتصاد هستیم و هیچ‌گونه مخالفتی با روش کار نداریم، چه از طریق بلوکی و چه از طریق دارا دوم».

  خلاصه همه این دلیل‌ها و بهانه‌ها و پاسخ‌ها یعنی خبری از دارا دوم به این زودی‌ها و تا رفع اختلافات نیست و این به ناامنی بازار سرمایه و بی‌اعتمادی دامن می‌زند!

   

  ETFها یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، از نظر ساختاری مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک است (یعنی صندوق‌هایی که راه ورود غیرحرفه‌ای‌ها به بورس است؛ سرمایه از نابلدها و کار و معامله از کاربلدها!)، اما نقدشوندگی ETFها بالاتر از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک است؛ یعنی راحت‌تر معامله می‌شوند، سریع‌تر به پول تبدیل می‌شوند. ارزش خالص دارایی‌ها و قیمت صندوق‌های‌ سرمایه‌گذاری مشترک در پایان روز محاسبه می‌شود و بعد از این محاسبات، قابل خرید و فروش هستند، اما EFTها این محدودیت را ندارند و مانند سایر سهم‌ها در طول روز قابل معامله هستند.

  نکته: در صندوق ای تی اف همه چیز به نقدشوندگی و پول نزدیک‌تر است؛ خیلی نزدیک‌تر.

  نکته‌ها و تحلیل‌های غیرپیچیده بورسی

   

  چون دولت تصمیم گرفت با توجه به سیاست‌های اقتصادی خود (کسب درآمد در بودجه ۹۹ یا سیاست‌های اصل ۴۴؛ چه فرقی می‌کند؟) بخش بزرگی از سهام خود در شرکت‌های دولتی را به مردم عرضه کند تا برای «عدالت اجتماعی» مالکیت را در سطح عموم مردم گسترش دهد. ارزش این عرضه سهام، ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده و در این مرحله از واگذاری شامل سهام دولت در بانک‌های صادرات، تجارت و ملت و همچنین شرکت‌های بیمه البرز و بیمه اتکایی امین است. [بقیه صندوق‌ها را در انتهای همین مطلب بخوانید]

   

  بنابر اعلام مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و برای توزیع عادلانه سهام، هر ایرانی می‌تواند تا سقف ۲ میلیون تومان از واحدهای این صندوق ETF خریداری کند. بد نیست بدانید هر واحد این صندوق، ۱۰ هزار تومان است و دولت تخفیف ۲۰ درصدی هم برای خرید آن در نظر گرفته است. یعنی هر واحد ۸۵۰۰ تومان قیمت دارد. با سهام عدالت هم فرق دارد چون سهام به مردم داده نمی‌شود بلکه واحدهای این صندوق فروخته می‌شود و ارزش مدیریتی دارد. خب چی بهتر از این؟

  نکته: ترکیب سبد این صندوق از بین بانک‌ها و شرکت‌های بیمه‌ای است که قبلاً در بورس پذیرفته شده‌اند و دولت سهم خود از این شرکت‌ها را عرضه می‌کند. در نتیجه با توجه به قیمت هر واحد این صندوق در روز عرضه سهام، عدد ۱۰ هزار تومانی هم قابل تغییر است.

   

  همانطور که می‌دانید، برای سرمایه‌گذاری در بورس، لازم است در سامانه سجام (مخفف «سامانه جامع اطلاعات مشتریانِ» بورس و اوراق بهادار) ثبت‌نام کنید، با کد رهگیری که از سامانه دریافت می‌کنید، برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید. سپس در یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک عضو شوید و کد بورسی دریافت کنید تا بتوان به نام و سرمایه شما معاملات سهام انجام داد. آیا در این فرصت کم، می‌شود این همه کار را انجام داد؟ جواب معلوم است.

  نکته: برای اینکه این عرضه عادلانه انجام شود و همه مردم بتوانند از این سهام بهره ببرند، رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفته افراد بدون داشتن کد بورسی و صرفاً با شماره ملی می‌توانند ثبت سفارش انجام دهند و در این عرضه اولیه شرکت کنند. سپس کلی فرصت دارید تا به سجام مراجعه کنید و کد بورسی هم بگیرید.

  اگر می‌خواهید درباره چگونگی ثبت‌نام در سجام بدانید، کلیک کنید

   

  از ۱۴ اردیبهشت تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ زمان ثبت‌نام و عرضه سهام در صندوق ETF تعیین شده است. با توضیح بالا -یعنی ثبت سفارش تنها با شماره ملی- راه سرمایه‌گذاری خیلی آسان شده؛ برای آسایش مردم، این عرضه فقط و فقط به اشخاص حقیقی فروخته خواهد شد و فروش به اشخاص حقوقی ممنوع شده.

  پس کافی است در یکی از شرکت‌های کارگزاری بورس، سامانه‌های آنلاین معاملات بورسی یا بانک‌های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، تجارت، صادرات و قرض‌الحسنه مهر ایران، ثبت‌نام کنید (پیشنهاد: به دلیل رعایت مبارزه با کرونا غیرحضوری ثبت‌نام کنید).

  به ازای هر شماره ملی (بدون محدودیت سنی) می‌توان تا سقف ۲ میلیون تومان از این صندوق ETF خرید انجام داد. پس در حسابتان به مقدار کافی پول داشته باشید.صندوق های درآمد ثابت بورس

  نکته: بعد از خرید این سهام، تا دو ماه امکان فروش ندارید. البته توصیه همه کارشناسان اقتصادی این است که به این زودی‌ها به فروش و کسب درآمد و سود فکر نکنید. شما وارد بازاری شده‌اید که با طمأنینه بیشتر به سوددهی می‌رسد.

   

  آنطور که خبرنگاران اقتصادی شنیده‌اند و البته هنوز هیچ مسئولی آن را تایید نکرده، دولت بنا دارد با هدف افزایش سرعت نقدشوندگی واحدهای سرمایه گذاری صندوق مالی یکم (همان صندوق ETF خودمان!) زمان ممنوعیت فروش و واگذاری واحدهای این صندوق را که دوماه تعیین شده بود، نصف کند و به یک ماه کاهش دهد. این خبر درگوشی ولی تایید شده را باید یک تصمیم تازه برای رونق بخشی بیشتر به معامله واحدهای این صندوق قلمداد کرد.

   

  آنطور که از رویکرد کنونی دولت برمی‌آید، این عرضه اولیه سهام بانک‌های صادرات، تجارت و ملت و شرکت‌های بیمه البرز و بیمه اتکایی امین در قالب صندوق ETF فقط یکی از انواع صندوق‌های واگذاری دولتی است. دولت این نوع صندوق‌ها را نیز در ادامه این روند، ارائه می‌دهد:

  این صندوق شامل سهام باقی‌مانده دولت یا شرکت‌های دولتی در شرکت‌های بیمه البرز، بیمه اتکایی امین، بانک‌ صادرات، بانک ملت و بانک تجارت است. با تخفیف ۲۰ درصد

  این صندوق شامل سهام باقی‌مانده دولت یا شرکت‌های دولتی در ایران خودرو، سایپا، شرکت ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه با تخفیف ۲۵ درصد

  این صندوق شامل سهام باقی‌مانده دولت یا شرکت‌های دولتی در شرکت پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران با ۲۰ درصد تخفیف

  ارزش این چند صندوق ای تی اف حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود و هنوز زمانی قطعی برای عرضه آن مشخص نشده است.

  آنچه می‌خواهید درباره عرضه اولیه و مبلغ موردنیاز آن بدانید

   

  در حاشیه صندوق ETF شاید برایتان سوال شده باشد که تصویر این مطلب و نوشتن این مدلی کلمات چه معنایی می‌دهد. این‌ها «نماد بورس» هستند یعنی به جای نام شرکت‌ها که اغلب طولانی هستند، از حروف اختصاری ویژه بورس استفاده می‌شود؛ حرف اول هر کلمه، نشان‌‌دهنده‌ صنعتی است که شرکت در آن فعالیت می‌کند و بخش دوم، خلاصه‌ای از نام اصلی شرکت. یعنی وقتی می‌گویند «وتجارت» یعنی گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و نام شرکت هم تجارت است و نیازی به کوتاه کردن ندارد. حرف ش در ابتدای نمادها، یعنی آن شرکت متعلق به گروه فرآورده‌های نفتی می‌شود. نماد گروه‌های خودروسازی با خ شروع می‌شود. شرکت‌هایی که در صنعت فلزات اساسی فعالیت می‌کنند، نمادشان با ف مشخص می‌شود. البته در این بین همیشه استثنائاتی هم هست که توضیح آن خیلی تخصصی و طولانی می‌شود.

  مطلب قبلی

  ایران زمین بانک دیجیتال

  مطلب بعدی

  بیت کوین چیست؟

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

  از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

  نام و ایمیل را برای ارسال دیدگاه در آینده ذخیره کن

  با سلام من یکملیون سهم خریدم که معلوم نیست بر سر آن چه آمد هیچ مدرکی ندارم

  سلام
  وقت بخیر
  ارزش داره 2 میلیون بخرم به نظر شما
  و از بورس سر در نمیارم

  سلام
  به نظر شما بخریم ؟
  2 میلیون چقدر میخواد سود داشته باشه ؟
  مرسی

  تازه‌ترین نوشته‌ها


  نماد بورسی چیست؟

  بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان


  اوراق رهنی چیست؟ | انواع و ویژگی‌های آن


  بانک ایران زمین؛ حامی یوزپلنگ ایران

  وام مضاربه بانک‌ها و موسسات مالی | مراحل و شرایط دریافت

  آخرین تغییرها


  وام خرید مسکن بانک مسکن با اوراق حق تقدم

  صندوق سرمایه‌گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی


  صندوق سرمایه‌گذاری یکم نیکوکاری آگاه


  صندوق سرمایه‌گذاری یکم اکسیر فارابی


  صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری ایتام برکت

  پیشنهادهای دیگر

  نحوه دریافت وام اوراق بانک مسکن + افزایش سقف وام

  قیمت تسهیلات مسکن زوجین و افراد مجرد در سال جدید چقدر است؟

  جزئیات تسهیلات ساخت مسکن 100 میلیون تومانی با اقساط 15 ساله

  عضویت در سامانه سجام برای کدام مشتریان بانک مسکن اجباری است؟

  14 نکته که قبل از گرفتن وام بانکی باید رعایت کنید

  شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
  کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

  وقتی صحبت از سرمایه و سرمایه گذاری می‌شود عمدتاً به یاد بانک و سپرده‌گذاری در بانک می‌افتیم در صورتی که ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که مانند بانک‌ها از ریسک بسیار پایینی برخوردارند و می‌توانند بازدهی مانند بانک ایجاد کنند. نام این ابزارها صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت است. صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت یکی از کم ریسک‌ترین انواع صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری مشترک هستند که حدوداً کمی بیش از سود بانکی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند. این صندوق ها سرمایه های مردم را در اوراق کم ریسک مانند سپرده‌های بانکی، اوراق مشارکت، و سایر اوراق بدون ریسک قابل معامله در بازار سرمایه سرمایه‌ گذاری می‌کنند. افرادی که تمایل دارند تا سودی قابل اطمینان و مطلوب با حداقل ریسک را دریافت کنند، می توانند مخاطب صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت باشند. در این مقاله به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت اشاره می‌کنیم.

  تیم‌های تحلیلگر و مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری، با داشتن اطلاعات و دانش تخصصی و رصد پیوسته اخبار، مناسب‌ترین اوراق را یافته و با خرید و فروش به موقع، در جهت افزایش عملکرد صندوق و سود سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند. اگر سرمایه گذاران مایل باشند خودشان سرمایه گذاری کنند قطعاً هم هزینه بیشتری برای آموزش خود باید تقبل کنند و هم زمان بیشتری را صرف رصد کردن بازار و اخبار کنند در حالی که با هر میزان سرمایه می‌توانند از تخصص مدیران حرفه‌ای با هزینه‌ای به مراتب کمتر بهره‌مند شوند.صندوق های درآمد ثابت بورس

  خرید و فروش آسان واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکی دیگر از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها به حساب می‌آید. سرمایه‌گذاران در این صندوق‌ها در هر روزی از ماه می‌توانند واحدهای خود را خرید و فروش نمایند. لازم به ذکر است صندوق های سرمایه گذاری را بر اساس نحوه خرید و فروش واحدهای آن می‌توان به دو دسته صندوق های مبتنی بر صدور و ابطال و صندوق های قابل معامله در بورس (ETF). برای خرید و فروش واحدهای صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال باید با به همراه داشتن مدارک شناسایی (اصل شناسنامه و کارت ملی) به شعب صندوق مورد نظر خود مراجعه کنید و درخواست صدور واحدهای صندوق را بدهید. برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس می‌توانید با داشتن کد بورسی، مثل خرید و فروش سهام، از پنل معاملاتی خود و تنها با جستجوی نماد صندوق، اقدام به خرید و فروش واحدهای صندوق کنید.

  بین صندوق‌های درآمد ثابت، از نظر پرداخت سود دو دسته اصلی وجود دارد:
  ۱٫ با پرداخت سود دوره‌ای
  ۲٫ بدون پرداخت سود دوره‌ای
  در دسته اول،با توجه به اساسنامه‌ صندوق‌ها، درصدی از سود در بازه‌های زمانی مشخص به حساب سرمایه‌گذار واریز می‌شود.
  در دسته دوم، سرمایه‌گذاران از افزایش قیمت واحدهای صندوق سود کسب می‌کنند.

  قیمت هر واحد صندوق به صورت روزانه بر اساس ارزش خالص روز دارایی‌های صندوق محاسبه می‌شود.

  صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت، می‌توانند دارای پرداخت سود نقدی باشند یا نباشند. برای آن دسته که دارای پرداخت سود نقدی هستند، نحوه پرداخت سود صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، با توجه به مندرجات امیدنامه آن‌ها صورت می‌گیرد. از زمانی که واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق برای سرمایه‌گذار صادر می‌شود، سود محاسبه می‌شود و در صورت ابطال واحدها اصل و سود باقیمانده به سرمایه‌گذار  پرداخت می‌شود. دسته دیگر که دارای پرداخت سود نقدی نیستند، تمام سود به صورت افزایش قیمت واحدها خود را نشان داده و سرمایه گذاران می‌توانند با فروش واحدهای صندوق ازسود آن منتفع شوند. این صندوق‌ها این امکان را به سرمایه‌ گذاران می‌دهند که به جای دریافت سود نقدی، آن را دوباره در صندوق سرمایه‌ گذاری کنند و از اثر سود مرکب در آن بهره‌مند شوند. در حال حاضر صندوق یاقوت آگاه از نوع قابل معامله در بورس و از نوع درآمد ثابت و بدون پرداخت سود است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این صندوق می‌توانید مطلب صندوق یاقوت آگاه را مطالعه فرمایید.

  مجمع صندوق – مدیر صندوق – مدیر سرمایه‌گذاری صندوق –  متولی صندوق – حسابرس صندوق – مدیر ثبت صندوق – ضامن نقدشوندگی صندوق (این رکن در بعضی صندوق‌ها وجود ندارد.) برای آشنایی بیشتر با این مفاهیم می‌توانید به اساسنامه صندوق ها که در وب سایت هر صندوق قرار دارد مراجعه و آن را مطالعه بفرمایید. در زیر به عنوان نمونه اساسنامه صندوق یاقوت آگاه قرار داده شده است.

  اساسنامه صندوق یاقوت آگاه

 • بورس اگاه
 • صندوق های سرمایه گذاری از نوع درآمد ثابت عمده دارایی های خود را در سپرده های بانکی، گواهی سپرده بانکی و اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه گذاری می‌کنند از این رو دارای کمترین ریسک هستند و برای آن دسته از سرمایه گذارانی که مایل به سرمایه گذاری در بانک هستند گزینه بهتری محسوب می‌شوند.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره صندوق‌های سرمایه‌گذاری آگاه می‌توانید به وب‌سایت هر صندوق که در زیر آمده است مراجعه فرمایید.

  صندوق مشترک آگاه (در سهام)     www.agah-fund.ir

  صندوق قابل معامله هستی‌بخش آگاه (درسهام)    www.hbagahfund.com

  صندوق مشترک یکم نیکوکاری (مختلط)    www.1nikokarifund.com

  صندوق قابل معامله یاقوت آگاه (با درآمد ثابت)   www.yaghootfund.ir

  بازدیدها: 43,089

  ممنون از مطالب ارزنده

  ممنون از آگاه

  واقعا عالی

  من متوجه نشدم نسبت به بانک چقدر متفاوت هست درصدش؟

  با سلام و احترام
  دوست عزیز، سود هر صندوق وابسته به ترکیب دارایی‌های موجود در آن صندوق است.

  ممنون، مفید بود.

  ممنون از شما

  ممنون از شما.. واقعا مطالب عالی هست

  عالی بود

  با سلام
  مختصر، مفید و جامع
  سپاس

  عالی بود

  سپاس از اگاه

  ممنون از اطلاعات خوبتون

  اطلاعات جالبی بود. ممنون از شما

  افرین

  ممنون ، عالی بود.

  عالی

  عالی…مقسی آگاه…
  واقعا از بانک بهتره!

  کارمزد خرید و فروش هر سهم چقده تو صندوق با درآمد ثابت؟

  با سلام و احترام
  در حال حاضر مدیریت دارایی آگاه صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت ندارد و به زودی صندوق یاقوت که صندوق قابل معامله درآمد ثابت است را ارائه می‌دهد.

  توضیح مناسبی بود . ممنون

  بسیار مفید، با تشکر

  صندوق های درآمد ثابت بورس

  مطالب بسیا ارزنده و خلاصه و جامع بود و اصل مطالب بخوبی انتقال داده شده بود.

  بسیار مفید و آموزنده

  تشکر می کنم ?

  ممنون از مطالب مفیدتون

  خیلی عالی بود

  عالی بود

  ممنون واقعا از بانک بهتره

  سپاس فراوان از زحمات شما مطلب مفیدی بود

  بسیار آموزنده و مفید بود

  سلام
  بعد از پذیره نویسی چقدر زمان میبره که بتونم ابطال بزنم؟
  چطوری میشه از سودش(مرکب)
  دوباره واحد بخرم؟

  با سلام و احترام
  از آنجا که این صندوق از نوع درآمد ثابت است به صورت میانگین سودی به اندازه بانک دارد امّا در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای این نوع از صندوق ها خصوصاً در زمان‌های ریزش بازار میتوان انتظار سوددهی بیشتری داشت همچنین خرید و فروش این واحدها به مراتب راحت‌تر از سپرده گذاری در بانک‌هاست. در نظر داشته باشید که این صندوق پرداخت سود نقدی به صورت ماهاینه ندارد و شما می‌توانید مانند سهام از خرید و فروش این واحدها کسب سود کنید.
  شایان ذکر است که، حداقل یک هفته کاری مجاز به ابطال واحدها نخواهید بود.

  خیلی به صرفه تر از بانکه، ممنون از اطلاع رسانی

  توضیحات در مورد صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت کامل بود
  ولی در صورت امکان یک مثال عینی ذکر کنید

  سلام تفاوت این صندوقها با هم در چیست ؟؟
  صندوق مشترک آگاه که هر واحد آن ۱۴ میلیون است با عقیق آگاه یا هستی بخش آگاه ؟
  لطفا دقیقا توضیح بفرمایید
  در سود انهاست و یا؟؟؟

  با سلام و احترام
  صندوق‌ها براساس ترکیب دارایی و نحوه صدور و ابطالشان از یکدیگر متمایز می‌شوند. همچنین هر صندوق ارزش خالص دارایی متفاوتی است که همین امر بر روی قیمت واحدهای آن نیز اثرگذار است. صندوق‌ها براساس استراتژی‌های مدیر صندوق می‌توانند بازدهی مختلفی را نیز کسب نمایند. برای آشنایی با انواع صندوق‌های سرمایه گذاری مقاله “انواع صندوق های سرمایه گذاری” را مطالعه کنید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق‌های اگاه می‌توانید به وبسایت و اساس‌نامه های آن‌ها مراجعه نمایید.
  صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه
  صندوق سرمایه گذاری هستی بخش آگاه
  صندوق سرمایه گذاری عقیق

  سلام

  من میخام از صندوق یاقوت سهم بخرم از کجای پنل باید انجام بدم؟

  با سلام و احترام
  در صورت دارا بودن کد بورسی شما می‌توانید از شنبه ۲۶ اسفند ۹۸، از طریق تمامی سامانه ‌های معاملاتی از جمله سامانه معاملاتی آگاه، نماد یاقوت را سرچ کرده و اقدام به خرید آن نمایید.

  سلام صندوق یاقوت محاسبه سودش چه جوریه

  با سلام و احترام
  دوست عزیز با توجه به اینکه نرخ سود اوراق با درآمد ثابت متغیر است، سود سالیانه مشخصی را نمی‌توان اعلام کرد.

  سلام صندوق یاقوت واریز سود ماهانه دارد؟

  با سلام و احترام؛
  دوست عزیز صندوق یاقوت پرداخت سود ماهانه ندارد و شما از افزایش قیمت واحدهای صندوق منتفع خواهید شد.

  سلام . من صندوق یاقوت رو دو روزه که خریدم اگه بخوام بفروشمش میشه ؟

  باسلام؛
  دوست عزیز، صندوق درآمد ثابت یاقوت آگاه از توع قابل معامله بوده و شما واحدهای این صندوق را هر زمان که بخواهید می توانید در پنل معاملاتی خودتان خرید و فروش نمایید.

  اگه بازار خیلی ریزش کنه آیا در صندوق درآمد ثابت هم تاثیر داره یا نه؟

  باسلام و احترام؛
  دوست عزیز، در صندوق های با درآمد ثابت تضمین سود وجود دارد و ریزش بازار در این صندوق ها تاثیر ندارد، زیرا عمده دارایی های صندوق، اوراق با درآمد ثابت مانند گواهی سپرده بانکی است.

  با این توضیحات شما به نظرم صندوق با بورس تفاوتی نداره

  باسلام و احترام؛
  دوست عزیز، صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از ابزارهای غیرمستقیم برای ورود به بازار سرمایه هستند. از مزایای صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توان به کسب بالاترین بازده و کمترین ریسک، مدیریت حرفه‌ای سرمایه، سهولت سرمایه‌گذاری، صرفه‌جویی در وقت و هزینه، معافیت مالیاتی، شفافیت اطلاعاتی و نظارت مستمر و بدون نیاز به دانش تخصصی بازار بورس اشاره کرد.

  سلام ؛ سود ماهیانه مبلغ صد میلیون تومان توی صندوق درآمد ثابت حدودا چقدر میشه ؟

  باسلام و احترام؛
  دوست عزیز، برای صندوق‌های درآمد ثابت با پرداخت سود، از آنجایی که بخش اعظمی از دارایی صندوق در اوراق درآمد ثابت، سپرده و گواهی سپرده بانکی سرمایه‌گذاری می‌شود، حداقل سود بانکی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.

  باسلام
  کدام یک از صندوق های درآمد ثابت آگاه ، سود حاصله را بصورت ماهانه پرداخت می کند؟
  باتشکر

  باسلام و احترام؛
  دوست عزیز، در حال حاضر صندوق تازه تأسیس همای آگاه که تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه فعالیت می کند، پرداخت سود ماهانه دارد که بعد از بازگشایی صندوق می توانید واحدهای صندوق را خریداری کنید.
  همچنین جهت دریافت اطلاعات درباره صندوق های بادرآمد ثابت به سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران (فیپیران) مراجعه فرمایید.


  آدرس شعب شرکت سبدگردان آگاه:

  1- تهران، بلوار اندرزگو، بعد از سلیمی جنوبی، پلاک 52، ساختمان سام اندرزگو، طبقه دوم

  2- تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان دستگردی (ظفر)، نبش کوچه ناصری، پلاک 2551، برج کیان، طبقه هفدهم

  3- تهران، سعادت‌آباد، بلوار دریا، روبه‌روی پارک دلاوران، پلاک70، طبقه فوقانی جین وست

  کدپستی: 75113-19176

  تلفن: 91004001-021

  نمابر: 82154250-021

  پست الکترونیک: [email protected]


  پیام شما …

  در این گزارش به بررسی صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابتی می پردازیم که به صورت ماهانه سود پرداخت می کنند و در یک ماه گذشته بیشترین بازدهی را داشته اند.

  در شرایطی که بازار بورس با وجود تصمیمات حمایتی مختلف همچنان به روند نزولی خود ادامه می دهد و صندوق های سهامی نیز به کمترین میزان بازدهی سالانه خود رسیده اند می توان دید که میانگین بازدهی صندوق های درآمد ثابت به میانگین بازدهی صندوق های سهامی نزدیک شده است.

   این در حالی ست که از صندوق های سهامی انتظار می رود در شرایط تورمی حاکم بر اقتصاد، بازدهی بالاتری از ابزارهای کم ریسک سرمایه گذاری داشته باشند.

  حال سوالی که پیش می آید این است که با در نظر گرفتن نزدیک شدن بازدهی های نقطه به نقطه سالانه در صندوق های سهامی و درآمد ثابت، چه ضرورتی به سرمایه گذاری در صندوق های سهامی می باشد؟ در حالی که صندوق های درآمد ثابت با ریسک کمتر و خیال راحت تر همان بازدهی را داشته اند!

  جواب را باید در مقوله ای به نام “بازه مناسب سرمایه گذاری” جستجو کرد. در واقع زمان ورود و خروج در صندوق های سهامی امری ست که باید با توجه به شرایط کلی بازار سهام و با مشورت مشاوران سرمایه گذاری انجام شود. این گزاره در خصوص صندوق های درآمد ثابت چندان صادق نیست چراکه این صندوق ها در هر شرایطی سود ثابت و قابل پیش بینی شده ای را به دست می آورند.صندوق های درآمد ثابت بورس

  باید نگاه متفاوتی به سرمایه گذاری در انواع مختلف صندوق های سرمایه گذاری داشت و دانست که هر کدام از انواع آن در موقعیت هایی می توانند بهینه باشند.به طور مثال هم اکنون صندوق های طلا افت زیادی داشته اند که در صورت رشد قیمت طلا در بازار آزاد، انتخاب این صندوق ها در صورتی که وضعیت بازار بورس به همین منوال باشد، بهینه تر خواهد بود.

  صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت از نظر پرداخت سود به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. برخی به صورت یک ماهه و در تاریخ مشخص سودهای پیش بینی شده را به حساب مشتریان شان واریز می کنند. برخی دیگر در بازه های زمانی سه یا شش ماهه تقسیم سود می کنند.

  صندوق های دیگری نیز هستند که بدون تقسیم سود فعالیت می کنند و سرمایه گذاران صرفا از محل افزایش خالص ارزش دارایی ها و افزایش قیمت واحدهای صندوق(NAV) کسب سود می کنند.

  لازم به ذکر است، این گزارش شامل تمامی صندوق های درآمد ثابت دارای تقسیم سود ماهانه نمی شود و صرفا بهترین صندوق های درآمد ثابت از این نوع را بررسی کرده است.

  برترین صندوق سرمایه گذاری  درآمد ثابت در یک ماه اخیر صندوق مشترک با درآمد ثابت کاردان  بود که 1.73 %  بازدهی کسب نمود.

  باید دقت داشت که صندوق های با درآمد ثابت تمام بازدهی کسب شده در یک ماه را بین سرمایه گذاران تقسیم نمی کنند چرا که بیشتر از درصد مشخصی اجازه تقسیم سود ندارند. در عوض ارزش NAV صندوق بالاتر می رود و در پایان سال مالی با توجه با فرمول محاسباتی صندوق که در امید نامه آمده است، به سرمایه گذار پرداخت می شود.

 • شاخص هم وزن
 • صندوق‌های با درآمد ثابت نگین سامان و  پاداش سهامداری توسعه یکم در جدول فوق دو صندوق درآمد ثابت از نوع ETF  است که به ترتیب با نمادهای “کارین” و “سپاس” به صورت قابل معامله در بورس می باشند.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سلام نظرتون در مورد صندوق لوتوس پارسیان چطوره

  ایزی‌تریدر

  آنلاین‌پلاس

  صندوق های درآمد ثابت بورس

  به طور خلاصه کار صندوق ها این است که مبالغ کوچک را جمع آوری می کنند و این سرمایه جمع شده را به صورت تخصصی در حوزه های مختلف
  تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند. هر سودی که از بابت این فعالیت
  حاصل شد به نسبت سهم هر سرمایه گذار تقسیم می شود. مدیر صندوق هم بابت فعالیت حرفه ای کارمزد
  دریافت می کند.
  حوزه های فعالیت این صندوق ها می تواند اوراق بهادار، ارز، طلا و حتی ساختمان یا یک پروژه باشد.

  ۲۷ سال نگاه حرفه‌ای به بازار سرمایه  امیدنامه
  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon  امیدنامه

  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon  امیدنامه
  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon  امیدنامه
  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon  امیدنامه
  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon  امیدنامه
  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon

  صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کوثر یکم در جایگاه نخست، صندوق سرمایه گذاری سپید دماوند در جایگاه دوم و صندوق سرمایه گذاری الماس کوروش در رده سوم پر بازده ترین صندوق های درآمد ثابت سه ماهه ابتدای سال قرار گرفتند.

  به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، میثم اصولیان،  مدیر سرمایه گذاری شرکت تامین سرمایه دماوند با اشاره به رتبه دوم صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت سپید دماوند با نماد سپیدما طی سه ماهه اخیراظهار کرد: سقف فعلی این صندوق ده هزارمیلیارد ریال است که از ۶ اردیبهشت سال جاری افزایش سقف به میزان فعلی رقم خورده است. طی سه ماه اخیر تمرکز این صندوق بر سهام DPSمحور و با نقدشوندگی بالا بوده است.

  وی با بیان اینکه مدیر صندوق و بازارگردان صندوق سرمایه گذاری سپید دماوند، تامین سرمایه دماوند است، ادامه داد: شعار اصلی این صندوق سودآوری پایدار، نقدشوندگی آسان و مدیریت حرفه ای است.

  اصولیان بیان کرد: سهامداران اصلی تامین سرمایه دماوند، شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه‌گذاری سینا وابسته به بنیاد مستضعفان و شرکت گسترش صنعت نوین ایرانیان وابسته به سرمایه گذاری غدیر هستندکه حدود ۷۰ درصد سهام این شرکت را در اختیار دارند.

  تامین سرمایه دماوند نخستین شرکت تأمین سرمایه ای است که بر اساس اخذ مجوز تأسیس از شورای عالی بورس و اوراق بهادار از ابتدا به صورت سهامی عام به ثبت رسید  و مابقی سهام شرکت نیز در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۸ از طریق پذیره نویسی در بازار فرابورس ایران به عموم عرضه شده است.صندوق های درآمد ثابت بورس

  تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است.
  نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

  اگر بدنبال سرمایه گذاری مناسب در صندوق های سرمایه گذاری هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا با لیست بهترین صندوق ها در سال 1400 آشنا شوید

  برای آشنایی با بهترین صندوق سرمایه گذاری بورس باید گفت صندوق های سرمایه گذاری در اصل تحت ‌عنوان یک واسط بین محل سرمایه‌ گذاری و سرمایه‌ گذار وارد حیطه عمل می‌شوند و آغاز به سرمایه‌گذاری و معامله می‌کنند. این سرمایه‌ گذاری‌ ها به صورت کامل شفاف است و هر فردی این توانایی را دارد تا محل سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها را به‌ شیوه خوبی رصد نماید. در اصل کار حقیقی صندوق سرمایه‌ گذاری این است که با بهره‌برداری از متخصصین حرفه‌ای این زمینه این توانایی را دارند تا معاملاتی پرسود و منطقی داشته باشند و در آخر سود صندوق های سرمایه گذاری حاصل شده از این معامله به شخص سرمایه‌گذار واگذار شود.

  روند اصلی سرمایه‌گذاری در یک صندوق های سرمایه گذاری درست نظیر خریداری یک سهام در بورس است. شما در خرید یک سهام در بازار بورس بر طبق نرخ واحد هر سهم و بر طبق میزان دارایی خودتان تصمیم گیری می‌کنید که چه مقدار سهمی در بازار می‌خرید. پس از خریداری آن سهم شما به دو شکل توانایی دارید تا سودآوری داشته باشد. نخست با افزایش قیمت هر واحد از سهم خریداری و دوم از راه تقسیم سود سالانه شرکت. درباره سرمایه‌گذاری در صندوق های سرمایه‌ گذاری هم چنین اتفاقی رخ می‌دهد.

  شما برطبق میزان دارایی‌هایتان و بر طبق قیمت معین، تعدادی مشخص سرمایه‌گذاری خریداری می‌کنید. این نرخ بر طبق ارزش‌های سرمایه‌گذاری صندوق اغلب مواقع تغییر می‌کند؛ ولی سودآوری حقیقی صندوق سرمایه‌گذاری در شیوه تقسیم سودی است که به صورت سالانه انجام می‌پذیرد. به‌ عنوان مثال بهترین صندوق سرمایه گذاری سال 1400 در حالت پر ریسک این توانایی را دارد تا ۴۰ درصد برای شما سودآوری داشته باشد که این برای انجام سرمایه‌گذار حجم کمی نیست.

  صندوق های درآمد ثابت بورس

  ولیبر طبق نوع صندوق های سرمایه گذاری می‌توان سه نوع مهم از صندوق های سرمایه‌ گذاری را این طور نام ببریم. نوع اول به صندوق سرمایه‌ گذاری سهام یا “سهام معروف” است. این صندوق سرمایه‌گذاری وسیع‌ترین توان خودش را بر روی سهام بورسی می‌گذارد. مدل دیگر صندوق سرمایه‌ گذاری را صندوق سرمایه گذاری مختلط می‌نامند. این صندوق‌ها اغلب به ‌شکل انواع اوراق بانکی تضمینی و درصدی از بازار بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند. نوع آخر صندوق سرمایه‌گذاری نیز صندوق سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت نامیده می‌شود. در ادامه به معرفی بهترین صندوق سرمایه گذاری مختلط نیز می پردازیم.

  صندوق سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت همان‌طور که از اسمش مشخص است دارای یک نوعی از سودآوری معین و تقریباً مطمئن و تضمین‌شده است. این صندوق‌ها همواره موظف به سرمایه‌گذاری عمده بر روی اوراق گوناگون دولتی هستند. به همین جهت درصد سود صندوق های سرمایه گذاری کمتر البته با ریسک اندک برای فرد سرمایه‌ گذار به همراه دارد. مطالعه مقاله پیشنهاد سرمایه گذاری با پول کم می تواند مفید باشد.

  بهترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت سال ۹۹ کدامند؟

  در جواب سوال بهترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت در سال 99 کدام است باید بگوییم به‌ شکل کلی بانک مرکزی قوانین و مقررات خاصی برای مدل‌های گوناگون صندوق سرمایه‌ گذاری دارد. این قوانین اغلب محدودکننده منجر شده است که صندوق‌های گوناگون بر طبق نوع صندوق سرمایه‌گذاری که باید انجام دهد را به پایان می‌رساند. به‌ طور مثال یک صندوق سرمایه گذاری سهام این توانایی را ندارد از هیچ سهمی بیشتر از ۱۰ درصد داشته باشد. این سهام اگر یک سهام در بازار فرابورس باشد حداکثر 5 درصد کاهش پیدا می‌کند. در ضمن هیچ گونه از صندوق سرمایه‌گذاری نمی‌تواند بیشتر از 30 درصد از یک صنعت را در پرتفوی خودش نگهداری نماید.

  این قوانین و مقررات به دو صورت است. نخست، این‌که صندوق‌ها در شرایط کلی وظیفه حفظ و نگهداری سرمایه مردم را بر عهده خود ‌دارند و نبایستی ریسک سرمایه‌ گذاری را بیشتر ‌از حد منطقی افزایش دهند. این قوانین و مقررات در جهت کنترل نمودن این ریسک است. از سوی دیگر همان‌طور که پیشتر بیان شد اغلب سبد صندوق سرمایه‌ گذاری قابل روئیت است. این سبد اگر به هر دلیلی ناموزون باشد این توانایی را دارد تا یک نوع سیگنال خرید به بازار بورس انتقال بدهد که می‌تواند باعث بروز هیجان وایجاد صف خرید در بازار شود که درباره آن بطور مفصل در مقاله ” صف خرید در بورس یعنی چه ” توضیح داده ایم.

 • تابلو بازار بورس
 • برای مثال اگر معین شود که یک صندوق سرمایه‌گذاری از یک سهم ویژه به ‌مقدار 70درصد در سبدش نگهداری می‌کند، به طور مسلم اقبال کلی به سوی خریداری آن سهم افزایش پیدا می‌کند و این کار منجر می‌گردد که بازار از حالت تعادل خودش خارج شود. به همین دلیل بایستی تا قوانین محدودکننده‌ای در این حیطه مشخص وجود داشته باشد.مطالعه مقاله ” صندوق قابل معامله ” را پیشنهاد می کنیم.

  همچنین احتمالاً در روزهایی گذشته که بازار بورس در اوج خودش قرار داشت (قبل از مرداد ماه 1399) و حجم معاملات بورس آمار مناسبی را نشان می داد بهترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت باهدف این که بخواهد کسب سود صندوق های سرمایه گذاری بیشتر نماید، بخشی از سرمایه‌اش را در این زمینه صرف کند. از دید بانک مرکزی، این صندوق‌ها تا مرز 30درصد سرمایه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند در این بازار به صورت مداوم حضورداشته باشند. به همین جهت، رشد بازار سرمایه و بورس در سودآوری این صندوق‌ها هم تا حدود زیادی می‌تواند تأثیر مثبتی به همراه داشته باشد.

  یک نکته ویژه دیگر در مورد صندوق سرمایه‌گذاری در این است که انواع صندوق های سرمایه‌گذاری بازارگردانی، شاخص، نیکوکاری، تأمین مالی،ETF و طلا توسط شرکت های سرمایه گذاری و کارگزاری‌های گوناگون به وجود آمده است. این صندوق‌ها به طور کلی جزئی از زیرمجموعه سه مورد پیش‌تر گفته شده است که در بالا گفته شد و در حالت کلی از قوانین و مقررات بالا پیروی می‌کنند. از این‌ رو در این جا تنها به ذکر نام این صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسنده می‌نماییم و توضیح مفصلی در این باب نمی‌دهیم.

  همان‌طور که اطلاع دارید، به‌ صورت کلی در کشور سه نوع صندوق های سرمایه‌ گذاری وجود دارد. به همین خاطر لیست بهترین صندوق های سرمایه گذاری را بر طبق نوع آن‌ها مورد بررسی و تفکیک قرار خواهیم داد. البته این نکته را هم بایستی تا توجه داشته باشید که بهترین شاخص رتبه‌ بندی در این جا میزان سود در بلندمدت است. به همین خاطر صندوق‌های تازه تأسیس به‌ خودی ‌خودشان از لیست کنار گذاشته می‌شوند. نکته مهم دیگر در این زمینه ضریب بتا صندوق ها است.

  این ضریب در صندوق های سرمایه‌گذاری سهامی نزدیک 1 و در بهترین صندوق درآمد ثابت نزدیک 0 است. این موضوع بیانگر این است که میزان ریسک صندوق سرمایه‌ گذاری سهام بیشتر از دو صندوق دیگر است؛ اما لیست صندوق‌های سرمایه گذاری به‌قرار زیر است:

  از جمله بهترین صندوق های سرمایه گذاری بورس که بالاترین سود صندوق سرمایه گذاری را ارائه می کنند میتوان به صندوق های فهرست شده در زیر اشاره کرد:

  صندوق سرمایه‌گذاری مختلط:

  صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت:

  اگر تمایل دارید بهترین صندوق درآمد ثابت را برای خود پیدا نمایید تا بالاترین سود صندوق سرمایه گذاری (بیشترین سود صندوق سرمایه گذاری) را نصیب خود کنید، از بهترین صندوق درآمد ثابت این توانایی را دارید موارد زیر را انتخاب کنید:

  و در آخر…

  اکنون که به خوبی با بهترین صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در بورس و بهترین صندوق سرمایه گذاری مختلط آشنا شدید و می توانید صندوقی با بیشترین سود صندوق سرمایه گذاری را پیدا کنید بهتر است بدانید، صندوق های سرمایه گذاری در اصل تحت ‌عنوان یک واسط بین محل سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذار وارد حیطه عمل می‌شوند که بیشتر توسط بهترین کارگزاری ها ارائه می شود و سپس آغاز به سرمایه‌گذاری و معامله می‌کنند. شما برطبق میزان دارایی‌ و قیمت، تعدادی مشخص صندوق سرمایه‌گذاری خریداری می‌کنید. این نرخ بر طبق ارزش‌های سرمایه‌گذاری صندوق اغلب مواقع تغییر می‌کند؛ ولی سودآوری حقیقی صندوق سرمایه‌گذاری سالانه پرداخت می‌شود.

  کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به شرکت نیکان رسانه بازار سرمایه است.

  صندوق های درآمد ثابت بورس
  صندوق های درآمد ثابت بورس

  خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
  خرید شامپو تریاک


  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.