صندوق دارا یکم

صندوق دارا یکم
صندوق دارا یکم


{{{text-format body}}}


{{{text-format body}}}

محل اقامت صندوق توسط مدیر صندوق به نشانی تهران، سعادت آباد، کوچه عرفان، خیابان معارف، پلاک 13، طبقه دوم تعیین شده است و نشانی سایر شعب صندوق به شرح ذیل می باشد :

فهرست هزینه های قابل پرداخت از محل دارائیهای صندوق در اساسنامه قید شده است . برخی از این هزینه ها نظیر هزینه های طرح دعاوی به نفع صندوق یا علیه ارکان صندوق به طور کلی غیر قابل پیش بینی بوده و به موضوع دعاوی و مراحل و سرعت پیشرفت آنها بستگی دارد . برخی از هزینه ها نظیر هزینه های تاسیس و هزینه های تشکیل مجامع صندوق با تصویب مجمع صندوق از محل دارائیها ی صندوق پرداخت می شوند . برخی دیگر از هزینه ها نظیر کارمزد معاملات هزینه سود تسهیلات بانکی هزینه نگهداری اوراق بهادار بی نام صندوق یا هزینه نقل و انتقال وجوه صندوق از طریق مذاکره مدیر صندوق با ارائه دهندگان این خدمات و تسهیلات تعیین می شود .به طور کلی هزینه های صندوق سرمایه گذاری قابل معامله واسطه گری مالی یکم به دو بخش به شرح ذیل تقسیم می گردند:


گزارش پرتفوی ماهانه منتهی به 1400/03/31Downloads-icon


گزارش پرتفوی ماهانه منتهی به 1400/02/31Downloads-icon


گزارش عملکرد صندوق واسطه گری مالی یکم دوره مالی ده ماه و بیست و دو روزه منتهی به 1399/12/30Downloads-icon


صورت های مالی صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم دوره مالی ده ماه و بیست و دو روزه منتهی به 1399/12/30(حسابرسی شده)Downloads-icon


گزارش صورت پرتفوی صندوق واسطه گری مالی یکم منتهی به 1400/01/31Downloads-icon


گزارش عملکرد صندوق دارا یکم- سالانه منتهی به 1399/12/30Downloads-icon


صورت های مالی صندوق دارا یکم-سال مالی منتهی به 1399/12/30(حسابرسی نشده)Downloads-icon


گزارش صورت پرتفوی ماهانه صندوق دارا یکم منتهی به 1399/12/30Downloads-icon


گزارش پرتفوی ماهانه منتهی به 1399/11/30Downloads-icon


گزارش پرتفوی ماهانه منتهی به 1399/10/30Downloads-icon


گزارش عملکرد منتهی به 30 اذر ماه 1399Downloads-icon


صورت مالی منتهی به 30اذر ماه 99Downloads-icon


گزارش پرتفوی ماهانه منتهی به 1399/09/30Downloads-icon


گزارش صورت پرتفوی ماهانه صندوق دارا یکم منتهی به 1399/08/30Downloads-icon


گزارش عملکرد شش ماهه صندوق واسطه گری مالی یکم منتهی به 1399/06/31Downloads-icon


صورت های مالی شش ماهه صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم منتهی به 1399/06/31( حسابرسی شده)Downloads-icon


گزارش پرتفوی ماهانه منتهی به 1399/07/30Downloads-icon


گزارش عملکرد منتهی به 31 شهریور ماه 1399Downloads-icon


صورتهای مالی شش ماهه حسابرسی نشده منتهی به 31/06/1399Downloads-icon


گزارش پرتفوی ماهانه منتهی به 1399/06/31Downloads-icon


گزارش پرتفوی ماهانه منتهی به 1399/05/31Downloads-icon


گزارش پرتفوی ماهانه صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم (دارا یکم) منتهی به 1399/04/31Downloads-icon

آیا از حذف این یادداشت اطمینان دارید؟

یادداشتی درج نکردید

در حال حاضر هیچ توئیت منتخبی موجود نیست

برای منتخب کردن توئیت‌های دلخواه خود، بر روی آیکون در زیر توئیت مربوطه کلیک کنید

#دارا_یکم دنبال رو کانال بورسی نباشید که تو پاچه تون کنن توافق برجام نزدیک و دارا ارزانترین سهم بورس ایران شما با خرید دارا بانک ملت صادرات تجارت 45 درصد ارزون تر میخریدصندوق دارا یکم

#دارا_یکم انشالله فردا یا شنبه یه مثبت 10 توش میکنه

#دارا_یکم هنوز زوده تا عروسی تا اواسط هفته اینده دارا در محدوده مثبت و منفی ۲ نوسان خواهد داشت

#دارا_یکم واقعا با این قیمت ناو و رشد سهم های بانکی ظلم بزرگی ناظر داره میکنه که دار 12800 میزاره معامله بشه و جلو رشدشو گرفتن !!!!!!!!!!!!!

#دارا_یکم فردا به نظرم روز عروسی در این صفحه است البته پاتختی با تاخیر روز شنبه برگزار میشه… با هم سود میکنیم

#دارا_یکم دنبال رو کانال بورسی نباشید که تو پاچه تون کنن توافق برجام نزدیک و دارا ارزانترین سهم بورس ایران شما با خرید دارا بانک ملت صادرات تجارت 45 درصد ارزون تر میخرید

#دارا_یکم آقایان خانم ها بفروشید این سهم دو زار نمیرزه من اشتباه کردم امروز خریدم فردا هم میخرم میانگینم کم بشه شنبه هم حقوقم هم میگیرم بازم میانگین کم میکنم بعدش میندازم کنار مثل ش ر ا ب تا برسه

 • ریز معاملات بورسی
 • #دارا_یکم ورود 130میلیارد پول هوشمند ب دارا یکم نوید از فردای عالی این سهم می‌دهد ورود پول بسیار بالا بوده

  #دارا_یکم فردا میرسه به 1900 ناو چجوری دلتون میاد بفروشید آخه

  #دارا_یکم اگه یک روز بیدار شدی و تحریم بانکی ها را برداشتن دارایکم زیر 20 تومن نمیتونی بخری

  آیا از مسدود کردن کاربر اطمینان دارید؟

  اگر کاربری را مسدود کنید توئیت‌های شخص به شما نشان داده نمی‌شود. صفحه شخصی کاربر نیز قابل مشاهده نیست.

  همچنین در وضعیت مسدود صفحه شخصی شما به کاربر مسدودی نشان داده نمی‌شود و امکان ارسال پیام خصوصی وجود ندارد. یعنی ارتباط شما با آن کاربر بطور کامل قطع می‌شود.

  آیا از بی صدا کردن کاربر اطمینان دارید؟

  اگر کاربری را بی صدا کنید توئیت‌های آن شخص را در صفحه توئیت‌ها و صفحات نماد در لحظه نمی‌بینید.

  همچنین اطلاعیه فعالیت آن شخص برای شما ارسال نمی‌شود ولی همچنان صفحه شخصی کاربر قابل مشاهده است.

  تلگرام

  واتس اپ

  توییتر

  لینکدین

  موضوع فعالیت صندوق، مدیریت و نگهداری دارایی‌های اوراق بهادار صندوق و دریافت سود‌های تقسیمی سهام موجود در سبد دارایی‌های صندوق در طول فعالیت آن است. جزئیات دارایی¬های صندوق در امیدنامه ذکر شده است. موضوع فعالیت فرعی آن بازارگردانی واحدهای سرمایه‌گذاری همان صندوق می‌باشد.

  بهرنگ اسدی قره جلو

  02122096132

  02122096132

  تهران سعادت آباد بلوار فرهنگ خ رشیدی پ13

  تهران سعادت آباد بلوار فرهنگ خ رشیدی پ13

  fi1fund.com

  [email protected]

  موسسه حسابرسی شاخص اندیشان

  100000

  12/29

  محمد جواد پور کاظمی

  14009108895

  برای استفاده از امکانات سهام یاب نیاز است تا وارد سایت شوید یا در آن ثبت نام کنید. صندوق دارا یکم

  ثبت نام در سایت کاملا رایگان است.

  کاربران برتر بازار سرمایه را بشناسید و آنها را دنبال کنید.

  پیش‌بینی‌ها و سوالات خود را مطرح کنید.

  ورود و ثبت نام

  وبلاگ

  به طور خلاصه صندوق سرمایه گذاری دارا یکم یا واسطه گری مالی یکم، سهام های باقی مانده دولت در بانک های تجارت، ملت، صادرات و بیمه های البرز و اتکایی می‌باشد که وزارت اقتصاد به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی مطابق با شرایط و قوانینی اقدام به واگذاری آن با ۲۰% تخفیف نموده است.

  صندوق واسطه گری مالی یکم که با نماد “دارا یکم” در بورس درج نماد شده است یک نوع صندوق سرمایه گذاری در سهام با مدیریت غیر فعال می‌باشد که پس از حداقل یکسال فعالیت با توجه به درخواست اکثریت افرادی که حق رای در مجمع صندوق را دارند، با ارائه تاییدیه به هیئت واگذاری به سازمان، درخواست تغییر صندوق به سایر انواع صندوق های سرمایه گذاری امکان پذیر می‌باشد.

  این صندوق ETF بوده و قابل معامله می‌باشد؛ یعنی می‌توان آن را در ساعات فعالیت بازار مانند سهام شرکت های دیگر معامله کرد.صندوق دارا یکم

  صندوق ETF چیست ؟ (مزایای صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله)

  همانطور که می‌دانید این صندوق از گروهی از سهام بانکی و بیمه ای تشکیل شده است؛ پس می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که در صورت نوسان نمادهای تشکیل دهنده این صندوق باعث تاثیر پذیری صندوق از آن نمادها می‌شود، یعنی به طور مثال سهام تشکیل دهنده در صورت مثبت معامله شدن باعث می‌شود این صندوق نیز معاملاتش با سوگیری مثبت انجام شود و بالعکس.

   

  پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری دارا یکم از طریق واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) انجام شد.

  یکی از مزایای ارائه صندوق سرمایه گذاری دارا یکم به وجود آوردن شرایطی مناسب برای بسیاری از افراد جامعه است که تاکنون فرصتی برای ورود به بورس را نداشته‌اند. می‌دانیم که حداقل نتیجه رونق بازار سرمایه و بورس ایران کاهش نرخ بیکاری و تورم است؛ از این رو دولت سعی دارد با حمایت از بازار سرمایه و آزادسازی سهام عدالت، اقتصاد ایران را مردمی کند تا با سرمایه گذاری آگاهانه از سود و بازدهی خوبی بهره مند شوند. در اصل می‌توان گفت که این صندوق واسطه گری مالی با هدف مدیریت و نگهداری دارایی‌های اوراق بهادار صندوق و همچنین دریافت سودهای تقسیمی سهام موجود در سبد دارایی‌ها بنا شده است.

  سرمایه گذاری خارجی در صندوق سرمایه گذاری دارا یکم ممنوع بوده و این صندوق فقط مجاز به سرمایه گذاری ریالی داخل کشور می‌باشد.

 • سهگمت
 • صندوق سرمایه گذاری دارا یکم یا واسطه گری مالی یکم دارای مدت زمان فعالیت نامحدود می‌باشد.

  طبق تصمیم مدیر صندوق و همچنین تصویب مجمع، پول نقد و سودهای تقسیمی مصوب و دریافت شده سهام موجود در صندوق صرف شرکت در سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، گواهی سپرده‌های بانکی و یا پرداخت سود به سرمایه گذاران، صرف شرکت در افزایش سرمایه شرکت‌های موجود در سبد صندوق به منظور حفظ درصد مالکیت در شرکت‌های سرمایه پذیر می‌شود.

   

  با استناد بر منابع حاصل از پذیره نویسی می‌توان گفت حدود ۸۰% از سرمایه صندوق ETF دارا یکم را سهام زیر تشکیل می‌دهند:

  و از سوی دیگر جهت کاهش ریسک سرمایه گذاری در این صندوق ۲۰% آن را گواهی‌های سپرده منتشر شده توسط بانک ها یا مؤسسات مالی اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، هر نوع سپرده گذاری نزد بانک ها و مؤسسات مالی اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و همچنین واحدهای سرمایه گذاری صندوق در جهت انجام عملیات بازارگردانی و اوراق مشارکت، اوراق بهادار رهنی، اوراق صکوک و سایر اوراق بهاداری که دارای شرایط خاصی تشکیل شده است.

   

  متقاضیان می‌توانستند در تاریخ روز یکشنبه مورخ ۱۴/۰۲/۱۳۹۹ الی روز چهارشنبه مورخ ۳۱/۰۲/۱۳۹۹ جهت پذیره نویسی صندوق دارا یکم با دو روش (با کد بورسی و بدون کد بورسی) اقدام کنند.

  متقاضیان مجاز به خرید حداکثر ۲۰۰ واحد برابر با ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال بودند که در آن به قیمت ثابت بر مبنای ارزش اسمی هر واحد صندوق خواهد بود.

  به این صورت که افرادی که از قبل دارای کد بورسی فعال بودند می‌توانستند از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری های بورس که لیست آن‌ها در سامانه کدال آورده شده اقدام به خرید واحدهای صندوق دارا یکم نمایند؛ همچنین تمام افرادی که فاقد کد بورسی بودند نیز می‌توانستند از طریق درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانکی مشخص شده نسبت به خرید صندوق دارا یکم اقدام نمایند.

  لازم به ذکر است که افرادی که دارای کد بورسی فعال هستند می‌توانند از روش‌های فوق در صندوق‌های دارا یکم سرمایه گذاری نمایند و افرادی که دارای کد بورسی غیرفعال و قدیمی هستند باید اقدام به فعال کردن کد بورسی قدیمی خود نمایند.

  از سوی دیگر به دلیل پروسه زمان بر دریافت کد بورسی و همچنین شیوع بیماری کرونا افرادی که کد بورسی نداشتند نیز می‌توانستند از طریق شعب بانک‌های مسکن، سپه، صادرات، ملت، تجارت، ملی، کشاورزی و رفاه کارگران و شعب قرض‌الحسنه مهر ایران برای خرید آن اقدام نمایند و برای انجام معاملات ثانویه باید جهت دریافت کد بورسی اقدام نمایند.

   

  معاملات ثانویه حداقل ۱ ماه پس از پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری و ثبت صندوق قابل معامله در بازار بورس تهران آغاز شد. دارندگان سهام و سرمایه گذاران می‌توانند جهت خرید و فروش واحدها به کارگزاری‌ها مراجعه نمایند.

  با توجه به قوانین تصویب شده نقل و انتقال واحدهای سرمایه گذاری و انواع صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله و همچنین صدور و ابطال آن‌ها معاف از مالیات بوده و مبلغی تحت عنوان کارمزد معاملات با مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار منظور خواهد شد.

  خرید صندوق دارا یکم از طریق کارگزاری و بانک ممکن بود؛ اما برای فروش آن لازم است افراد دارای کد بورسی باشند و فروش واحدهای صندوق دارا یکم تنها از طریق بورس امکان پذیر است، بنابراین افرادی که از طریق بانک اقدام به خرید صندوق دارا یکم نموده‌اند برای فروش آن باید اقدام به دریافت کد بورسی نمایند.

  فعالیت صندوق‌ها پس از اتمام فرآیند پذیره نویسی آغاز شده و همچنین اخذ مجوز فعالیت توسط صندوق از سازمان بورس و اوراق بهادار با ۲۰% تخفیف نسبت به میانگین قیمت ۳۰ روزه نماد مورد نظر به شرط آنکه قیمت بعد از اعمال تخفیف، از ۷۰% قیمت پایانی روز معاملاتی قبل از شروع پذیره نویسی پایین‌تر نباشد.

  همانطور که می‌دانید ارزندگی صندوق را می‌توان با مقایسه NAV صندوق مورد ارزیابی قرارداد؛ چون این صندوق هم مانند سهام شرکت‌ها قابل معامله بوده و بر اساس عرضه و تقاضا قیمتش شناسایی می‌شود ممکن است در مقاطعی دارای حباب شده و قیمت بیشتری را نسبت به ارزشش پیدا کند و همچنین برعکس ممکن است گاهی کمتر از ارزش خود معامله شود. معامله گرانی که قصد خرید و فروش این صندوق را دارند باید در حین انجام این عملیات به NAV این صندوق دقت نمایند.


  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  آکادمی بورسی پشوتن یک پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی در زمینه بازارهای مالی می باشد، که سعی دارد با فراهم آوردن بستری حرفه ای، روزنه کوچکی باشد برای کمک به معامله گران و کسانی که در بازاهای مالی فعالیت می کنند.

  ورود


  نام کاربری:


  رمز عبور:

  صندوق دارا یکم

  صندوق etf دارا یکم  در راستای فرآیند خصوصی سازی منابع دولتی، دولت تصمیم گرفت تا صندوق etf دارا یکم را به عنوان اولین صندوق سرمایه گذاری etf روانه بازار بورس کند. زمان خرید دارا یکم تحت عنوان پذیره نویسی دارا یکم از اواسط تا اواخر اردیبهشت ماه سال 99 انجام شد و تمامی مردم می توانستند در این بازه زمانی برای خرید دارا یکم از طریق کد بورسی و همین طور کارت ملی خود با مراجعه به بانک اقدام کنند. خرید سهام دولتی etf دارای یکم به عنوان اولین صندوق etf دولتی با استقبال زیادی روبرو نشد ولی طولی نکشید که ارزش دارا یکم در بورس بیش تر از دو برابر شد و تمامی افرادی که آن را نخریده اند، پشیمان شدند! نحوه خرید دارا یکم خیلی آسان بود و تنها موضوع ابهام برانگیز این بود که تا 1 ماه امکان فروش آن وجود نداشت. صندوق etf دارا یکم با 20 درصد تخفیف از سوی دولت به مردم واگذار شد که همین امر هم موجب جذابیت مضاعف آن بود. اگر دوست دارید برای خرید صندوق های سرمایه گذاری etf بعدی دولت اقدام کنید و یا صندوق etf دارا یکم را خریداری کرده اید، این مقاله می تواند بهترین راهنمایی را در خصوص با ثبت نام سهام دولتی etf باشد.

  صندوق etf دارا یکمبر اساس گفته آقای صالح رئیس خصوصی سازی در خصوص با فروش سهام دولتی عموما در بورس، برای فروش سهام یک شرکت روش های گوناگونی وجود دارد؛ برای مثال امکان دارد دولت، بلوک مدیریتی یک شرکت را بفروشند که این امر هم شرایط گوناگونی خواهد داشت.

  به همین منظور و طرح جدید وزارت اقتصاد به نمایندگی از دولت ایران، باقی مانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت، صادرات و بیمه های البرز و اتکایی امین را تحت عنوان صندوق واسطه گری مالی یکم واگذار شده است. برای اطلاع از جزئیات این طرح و همچنین اطلاع از روند ثبت نام صندوق های دولتی بعدی در این مقاله با ما همراه باشید.

  پذیره نویسی صندوق etf دارا یکمفرآیندی که در بالا به آن اشاره داشتیم، به وسیله پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) “واسطه گری مالی یکم” صورت می پذیرد. این امر فرصتی بسیار عالی برای ورود حداکثری جامعه به کانال سرمایه گذاری در سهام شرکت های معتبر است که دولت ایران با هدف مردمی کردن اقتصاد کشور و امکان دسترسی حداکثری مردم به بازار سرمایه و کسب سود از این بازار، قصد انجام آن را دارد. این نکته را در خاطر داشته باشید که هدف از تشکیل این صندوق، نگهداری اوراق بهاداری است که در قالب یک سبد مشخص از سهام تعیین شده در امید نامه، به این صندوق انتقال می یابد.

  مشخصات سهام صندوق سرمایه گذاری etf

  صندوق دارا یکم

  حدود فعالیت صندوق etf بورسموضوع فعالیت صندوق، مدیریت و نگهداری دارایی های اوراق بهادار صندوق و دریافت سودهای تقسیمی سهام موجود در سبد دارایی های صندوق در طول فعالیت آن تعیین شده است. منابع حاصل از پذیره نویسی در سهام هم به شرح جدول زیر خواهد بود:

  دارایی های دیگر مجاز برای سرمایه گذاری در صندوقاوراق مشارکت، اوراق صکوک و اوراق بهادار رهنی و سایر اوراق بهاداری که تمامی شرایط زیر را داشته باشند: مجوز انتشار آن ها از سوی دولت، بانک مرکزی ایران یا سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شده باشد، سود حداقلی برای آن ها تضمین و تعیین شده باشد و در یکی از بورس ها قابلیت معامله را داشته باشد.گواهی های سپرده منتشره به وسیله بانک ها یا مؤسسات مالی اعتباری از مجوز بانک مرکزی ایران برخوردار باشد.هر نوع سپرده گذاری نزد بانک ها و مؤسسات مالی اعتباری از مجوز بانک مرکزی ایران برخوردار باشد.واحد های سرمایه گذاری صندوق در جهت انجام عملیات بازار گردانی.

  نکات مهم پیرامون فعالیت صندوق etf دارا یکم کدام است؟

  شرایط لازم برای پذیره نویسی صندوق etf در بورسدر نظر داشته باشید به منظور خرید واحدهای ETF می توانید به دو روش اقدام کنید. در روش اول باید کد معاملاتی یا کد بورسی فعال داشته باشید و از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری خود نسبت به ثبت سفارش خرید اقدام کنید. در روش دوم، اگر کد بورسی نداشته باشید، قادر خواهید بود به وسیله شعب بانک های منتخب اقدام کنید که در ادامه بیشتر در این خصوص توضیح خواهیم داد.

 • ساعت شروع بورس
 • شایان ذکر است که حداکثر تعداد واحدهای قابل خریداری به وسیله هر شخص برابر با 200 واحد معادل 2 میلیوت تومان در نظر گرفته شده است. مهلت پذیره نویسی صندوق etf معمولا دو هفته است و روش پذیره نویسی در آن به قیمت ثابت بر مبنای ارزش اسمی هر واحد صندوق خواهد بود. شرایط پذیره نویسی در صندوق به شرح زیر خواهد بود:

  بررسی شبکه های پذیره نویسی صندوقپذیره نویسی دارا یکم برای اشخاص دارای کد بورسی به وسیله کارگزاری های بورس که فهرست آن ها در سامانه کدال به صورت کامل بیان شده است و سامانه های آنلاین معاملاتی کارگزاری ها و نیز درگاه های غیر حضوری و حضوری بانک های منتخب صورت می پذیرد. استفاده از بسترهای معاملاتی شرکت های کارگزاری مستلزم وجود کد بورسی فعال در سیستم شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه برای متقاضیان می باشد.

  در ادامه باید به این نکته اشاره داشته باشیم که پذیره نویسی صندوق دارا یکم برای اشخاص فاقد کد بورسی، به وسیله مراجعه به درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب و با ورود حداقل اطلاعات موردنیاز انجام شده است، لذا باید توجه داشته باشید که داشتن کد بورسی به منظور فرآیند پذیره نویسی ضروری نخواهد بود.

  متقاضیان برای انجام معاملات ثانویه واحد های سرمایه گذاری تحت تملک خود، بایستی در فرصت مناسب نسبت به اخذ کد بورسی اقدام کنند، همچنین در خاطر داشته باشید که بانک های منتخب شامل شعب بانک های: مسکن، سپه، صادرات، ملت، تجارت، ملی، کشاورزی و رفاه کارگران و شعب قرض الحسنه مهر ایران خواهند بود.

  ارزش دارا یکم امروزبررسی ها تا به این لحظه این طور نشان داده است که بازده نخستین صندوق سرمایه گذاری دولتی ETF موسوم با نماد دارا یکم تا پایان معاملات روز گذشته با رشد 120٫6 درصدی همراه شده است. بر این اساس تا به امروز خالص ارزش دارایی صندوق دارایکم به 6 میلیون و 400 هزار تومان رسیده است. بررسی های بیشتر نشان داده است در حالی سرمایه گذاران اقدام به خرید هر واحد صندوق سرمایه گذاری دارا یکم به قیمت 2 میلیون تومان کرده بودند که امروزه هر واحد مزبور با رشد 120 درصدی قیمت به ارزش 4 میلیون و 400 هزار تومان افزایش یافته است.

  البته همواره فعالان بازار سرمایه بر ارزندگی این صندوق تأکید داشته و دارند و بر این باورند که ارزش این صندوق می تواند همچنان روند صعودی خود را حفظ کند و در بازه زمانی میان مدت و بلند مدت، سود خوبی را برای سهامداران این صندوق دولتی به همراه خواهد داشت.

  به هر ترتیب نخستین صندوق ETF دولتی فردا در حالی بازگشایی خواهد شد که قیمت بازگشایی آن یکی از موارد مورد اهمیت است. فرایند کشف قیمت این صندوق ها اغلب در محدوده 60 – 70 درصدی خالص ارزش دارایی است و بعد از کشف بدون دامنه نوسان بورس مورد معامله قرار خواهد گرفت.

  از زمان شروع پذیره نویسی این صندوق تا به امروز خالص ارزش دارایی (NAV) هر واحد این صندوق با رشدی 120 درصدی به حدود 22 هزار تومان رسیده است و کل ارزش سهام هر نفر نیز بیش از 6400000 هزار تومان ارزش دارد، در حالی که سبد سهام هر فرد متشکل از 3 نماد بانکی و 2 نماد بیمه ای است که هر کدام از این نمادها رشد بسیار زیادی را در این مدت به خود دیده اند.

  کلام پایانی و نتیجه گیریتحت عنوان نکته ای نهایی مد نظر داشته باشید که کارمزد پذیره نویسی بر اساس با مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار است. معاملات ثانویه واحدهای سرمایه گذاری قابل معامله، حداقل 1 ماه بعد از اتمام پذیره نویسی و ثبت صندوق، در بازار بورس اوراق بهادار تهران شروع می شود. دارندگان و متقاضیان خرید قادرند با مراجعه به کارگزاران عضو بورس اقدام به خریدوفروش این واحدها نمایند. طبق قوانین مصوب نیز بابت نقل و انتقال واحدهای سرمایه گذاری و انواع صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و صدور و ابطال آن ها مالیاتی دریافت نخواهد شد و در نهایت کارمزد معاملات آن مطابق با مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار است.

  جالب است بدانید که بیش تر از 3 میلیون 500 هزار نفر در پذیره نویسی دارا یکم شرکت کردند که 5 هزار و 900 میلیارد تومان به وسیله این صندوق جمع آوری شده است. در واقع از آنجایی که روند بورس صعودی پیش بینی می شود و نمادهای بانکی و بیمه ای در این هفته ها با تقاضای خوبی مواجه اند و به صورت کلی از شاخص کل بورس عقب هستند، این طور به نظر می آید این رشد همچنان ادامه داشته باشد و بازدهی این صندوق بیشتر از این مقدار شود. با این حال پیش بینی می شود فردا در جریان معاملات بسیاری از سهامداران اقدام به فروش واحدهای خود بکنند و به همین سود فعلی راضی شوند، ولی از نظر شخص بنده نگهداری این صندوق در بازه زمانی طولانی مدت می تواند سود بسیار خوبی را نصیب سهامداران آن ها کند.

           

  © کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.

  برای دریافت مشاوره در مورد چگونگی عضویت در صندوق و شرایط سبد های مختلف کافیست عدد 2 را به سامانه زیر پیامک کنید.

  خانه / اخبار بورس / صندوق دارا یکم شامل چه سهم‌ هایی است؟

  نخستین صندوق سرمایه‌گذاری دولتی (ETF) با نماد “دارایکم”  دیروز (یکشنبه ۱ تیرماه) در سبد بورسی سهامداران قرار گرفت و  از روز چهارشنبه هفته جاری قابل معامله می باشد. ارزش هر واحد از این صندوق در زمان خرید ۱۰ هزار تومان بود و افراد می توانستند تا سقف ۲ میلیون تومان از واحدهای این صندوق خریداری نمایند. در حال حاضر بر اساس آخرین اخبار سود این صندوق با رشد ۱۱۳ درصدی برای افرادی که به میزان ۲ میلیون تومان از این صندوق ها خریده اند به ارزش ۴ میلیون و ۲۶۷ هزار تومان افزایش یافته است، فعالان بازار سرمایه بر ارزندگی این صندوق تاکید داشته و بر این باورند که ارزش دارایکم همچنان می تواند صعودی باشد. حال ببینیم صندوق دارا یکم شامل چه سهم‌هایی می باشد؟

  همچنین بخوانید: معاملات صندوق دارا یکم از ۴ تیر ماه امکان پذیر می شود

  سهام موجود در صندوق دارایکم، نخستین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله دولتی شامل دو شرکت بیمه ای البرز و بیمه اتکایی امین که هر کدام به ترتیب ۷۵ و ۴۹ سهم در صندوق دارند و همچنین سهام سه بانک تجارت با نماد “وتجارت”، ملت با نماد “وبملت” و صادرات با نماد “وبصادر”  می باشد.صندوق دارا یکم

  با توجه به استقبال مردم از صندوق سرمایه‌گذاری دارا یکم، قرار است دو صندوق قابل معامله دیگر که پالایشی و فلزی هستند نیز در تیر و مرداد عرضه شود بنابراین افرادی که موفق به پذیره نویسی دارایکم نشده اند می توانند سهام صندوق‌های ETF بعدی را خریداری کنند.

  مطالعه بیشتر: صندوق های ETF بعدی کی عرضه می شوند؟

  سلام بی زحمت پیگیری کنین از کی میشه تغییر کارگزاری ناظر رو انجام داد من با پشتیبانی تماس گرفتم گفتن هنوز اطلاعیه‌ای مبنی بر زمان ثبت تغییر گارگزاری نیومده
  تشکر

 • وتوسم
 • نماد دارا یکم را در بخش “تغییر کارگزار ناظر” در سیستم معاملاتی آنلاینی که استفاده می کنید، جست و جو کنید و ثبت درخواست بزنید تا وارد سبد شما بشه. هرچند که به محض ثبت در خواست وارد سبد نمیشه و بعد از ۴۸ تا ۷۲ ساعت به سبد اضافه می شه. گاها در مرحله ثبت درخواست ممکنه مشکل پیش بیاد و درخواست ثبت نشه بنابراین در ساعات دیگر امتحان کنید.

  با سلام و احترام
  از صاحب نظران عزیز در خصوص صندوق دارا یکم سوال داشتم، امیدوارم راهنمایی بفرمایید:
  درصدهای سهام موجود در سبد دارا یکم را که جمع کردم ۱۰۰% نمیشه و برابر ۷۹.۳۴% میشه، یعنی ۲۰.۶۶% دیگه نامشخص هست.
  میشه بفرمایید مابه التفاوت شامل چه سهامی هست؟
  باتشکر

  درصدهای جدول بالا ظاهرا حداکثر میزان سهم قابل واگذاری دولت در اون شرکتها بوده که از این مقدار هم فقط یک سوم اون در واگذاری سهام صندوق دارا یکم تحقق پیدا کرده و بقیه اش در پذیره نویسی صندوق دارا یکم به فروش نرفته چون مشتری نداشته

  باعرض سلام
  عذر میخوام ببخشید دوستان عزیزی که آشنایی با سهام و بورس و . . . دارن میشه یه راهنمایی کنن ممنون میشم .
  من از طریق درگاه خود بانک ملی یعنی مستقیم از وب سایت بانک ملی موقعی که این سهام رو میفروختند چون آشنایی با سهام وبورس ندارم اونم در حد صفر هست البته با اصرار بعضی از دوستان که تو پول بریز وبخر وبقیه اش خوش اتوماتیک انجام میشه و . . . منو متقاعد کردن یه مبلغی از طرق وب سایت بانک ملی واریز کردم و نگو تازه اول کاره وباید تو سجام ثبت نام کنم واحراز هویت غیر حضوری که به علت نبود زیر ساخت در ابتدا حدود یکماه معطل شدم بعد خلاصه کد بورسی رو گرفتم ومنی که اصلا نمیدونم چجوری هست گفتن باید در دفاتر پیشخوان کارگزاری رو انتخاب کنی چون پیشخوان نزدیک من کارگزاری فارابی وچند جای دیگه رو داشت منم فارابی رو انتخاب کردم حالا از همه جا بیخبر وبی اطلاع اول میخوام بدونم تاثیری رو نوع سود و….داره نوع کارگزاری چون بعد از انتخاب وثبت نام با کارگزاری فارابی به سایت فارابیکسو رفتم وقسمت تغییر کارگزار ناظر به دارا یکم تغییر دادم و حالا یه نام کاربری ورمز ورود سایت فارابیکسو رو دارم وهرروز فقط وارد میشم وبا یه نگاه کردن وغصه خوردن که بلد نیستم خارج میشم لطفا هر کس میتونه یه راهنمایی کنه بهترین حالت کدوم هست یا باید کار دیگه هم انجام بدم که من اون رو انجام ندادم ویا خرید وفروش چجوری هستش وآمزش جامع برای مبتدی ها چگونه هست الان نیازی هست دوباره کارگزار ناظرم رو چیزی بهش اضافه کنم یا همون دارایکم کافی هستش چون فقط دارا یکم رو اَافه کردم وهمین یدونه هستش وآیا این اضافه کردن دارا یکم یه جور خریدن سهام بوده البته درسته اسم ورودی اون قسمت تغییر کارگزار ناظر بود ولی چون آشنایی ندارم میگم وروش پول ریختن وآضافه کردن موجودی وخریدن سهام رو هم بگین اگه برای آموزش این مطالب البته از ریز ترین مطلب تا بزرگترین مطلب کتاب یا فایلی هستش حتی پولی ولی کامل کامل برای مبتدی ها باشه وبه درد من واین شرایط وهمین کلمات واصطلاحات هم مثل(( کارگزار و پورتفوی )) وامثال اینها رم توضیح وآموزش داده باشه یا کسی بلده آمزش بده مبلغ آموزش یا خرید کتاب یا فایل های صوت وتصویری رو هم به روچشم پرداخت میکنم لطفا جواب بدین دوستان ممنون ومتشکر به خدا خیلی ها شاید مسخره کنن وبخندن آخه تو که بلد نبودی تو رو چه به بورس …دوست عزیز منم به اجبار دوستان وارد این مسائل شدم ولی بهتر حالا ضرر ندآره واینم بدونیین همه از اول دکتر ومهندس نبودن منم شلغ وکارم چیزه دیگه ای هست واتفاقی وارد بورس و…شدم ودیدم خوب نمیشه که بیخیال پول وهزینه که کردم بشم ولی اونم راه داره که دنبال راه وآموزش هستم نمکم هم رایگان پولی هم باشه چه کتاب چه جزوه چه سی دی یا هر چی پول اونرو میدم فقط برای من که هیچی نمیدونم مناسب باشه وبرای بازار خارج نباشه خیلی متشکرممنتظر جواب شما دوستان هستم
  خدانگهدار.🥰😍💙💙🙏🤟👍👌👋🤷‍♂️🙋‍♂️

  سلام
  تغییر کارگزار ناظر برای اینه که دارا یکم وارد پرتفوی شما بشه و الان میتونید دارا یکم رو بفروشید. برای آشنایی با خرید و فروش سهام، پست “بعد از دریافت کد بورسی چگونه سهام بخریم؟” رو بخونید امیدوارم برای شما مفید باشه.

  شرکت سبدگردان هدف در ۱۳۹۱/۱۱/۲۴ تحت شماره ۴۳۵۰۱۵ و شناسه ملی ۱۰۳۲۰۸۵۰۹۷۳ با مجوز رسمی از سازمان بورس و اوراق بهادار، درتهران و همزمان با شماره ۱۱۱۴۰ نزد سازمان بورس اوراق بهادار تاسیس گردید.

  دفتر مرکزی: تهران، خیابان میرزای شیرازی، خیابان بهشتی، پلاک 436، طبقه 4، واحد 15

  برای دریافت مشاوره در مورد چگونگی عضویت در صندوق و شرایط سبد های مختلف کافیست عدد 2 را به سامانه 10000604 پیامک کنید.

  © 1399 سبدگردان هدف تمام حقوق محفوظ است.

   

  گروه نشریات دنیای اقتصاد

  صندوق دارا یکم

  درباره ما

  کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

  صندوق واسطه گری مالی یکم با نماد دارا یکم متشکل از سهام بانک های دولتی و شرکت های بیمه که از اوایل اردیبهشت ماه سال 99 توسط دولت در بازار سرمایه ارائه شد و از اوایل تیر ماه نیز سرمایه گذاران مجاز به خرید و فروش و انجام معامله بر روی سهام این صندوق هستند .

  برای مشاوره نحوه فروش دارا یکم

  برای مشاوره نحوه فروش دارا یکم

   

  پس از رونقی که در بازار سرمایه از اوایل سال جاری شاهد آن بودیم دولت اقدام به سرمایه گذاری های متعدد در این بازار با هدف آشنا شدن و حضور پررنگ تر افراد در بازار بورس ، کاهش بیکاری و تورم و همچنین ارتقاء سطح زندگی افراد جامعه کرده است ، از جمله این اقدامات می توان به آزاد سازی سهام عدالت اشاره کرد که تاثیر چشمگیری در ترغیب افراد به فعالیت در بازار سرمایه داشته است .صندوق دارا یکم

  یکی دیگر از اقدامات مهم دولت در راستای دست یابی به این هدف ارائه سهام شرکت های مختلف دولتی در غالب سه صندوق سرمایه گذاری از اوایل سال 99 می باشد که اولین صندوق با نماد دارا یکم در اوایل اردیبهشت ماه ارائه شد .

  صندوق واسطه گری مالی یکم با نماد دارا یکم متشکل از باقی مانده سهام دولت در بانک های صادرات ، ملت و تجارت و همچنین شرکت های بیمه اتکایی امین و البرز می باشد که با 20 درصد تخفیف در اوایل اردیبهشت ماه ارائه گردید و از اوایل تیر ماه سرمایه گذاران مجاز به خرید و فروش سهام این صندوق شده اند . در ادامه مقاله به ارائه اطلاعاتی در مورد ویژگی های این صندوق ، نحوه فروش و ارزش آن می پردازیم .

  صندوق دارا یکم دارای ویژگی هایی می باشد که باعث شده تا این صندوق مانند عرضه اولیه سهام شرکت ها سود ده و کم ریسک بنظر رسیده ، در نتیجه سبب مزیت این صندوق نسبت به سایر etf های موجود در بازار سرمایه شده است و افراد زیادی را به سرمایه گذراری در این صندوق تشویق کرده است ، از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

   خرید سهام صندوق دارا یکم شامل محدودیت سنی نمی باشد و همه افراد در هر رده سنی که باشند می توانند اقدام به خرید و فروش این نوع سهام کنند .

   افراد حقوقی حق خرید این سهام را ندارند .

    حداکثر حجم سهام قابل خرید از صندوق دارا یکم 200 واحد بوده است .

 • نماد
 •  افراد پس از خرید سهام این صندوق به مدت یک ماه حق خرید و فروش آن را ندارند .

   این صندوق شامل 20 درصد تخفیف بوده است .

  سقف خرید در صندوق دارا یکم 2 میلیون تومان بود .

   مسئولیت نقد شوندگی  سهام این صندوق بر عهده ی مدیر صندوق می باشد که این افراد نیز می کوشند تا از نوسانات شدید قیمت این صندوق ها جلوگیری کنند .

   افرادی غیر ایرانی حق سرمایه گذاری و خرید و فروش این صندوق ها را ندارند .

   این صندوق تنها در دارایی های ریالی داخلی حق فعالیت دارد و انجام سرمایه گذاری های خارجی برای آن غیر مجاز می باشد .

   مدت زمان فعالیت صندوق دارا یکم نا محدود می باشد .

   

   

   

  همانند شرایط خاصی که برای خرید صندوق دارا یکم وجود داشت ، برای فروش این صندوق نیز شرایط ویژه ای تعریف شده است که در ادامه به شرح آنها می پردازیم :

   خریداران سهام صندوق دارا یکم تا یک ماه بعد از تاریخ شروع پذیره نویسی و ثبت صندوق در بازار بورس حق خرید و فروش این صندوق را ندارند . بعد از گذشت زمان مورد نظر با مراجعه به کارگزاری ها می توانند اقدام به فروش سهام خود کنند .

   پیرو مطلبی که در بالا ذکر شد ، سرمایه گذاران در صندوق دارا یکم در اوایل تیر ماه امسال و پس از گذشت یک ماه از پایان تاریخ پذیره نویسی آن مجاز به فروش و انجام معامله بر روی سهام این صندوق شدند .

   صندوق دارا یکم معاف از مالیات می باشد و هرگونه فعالیت در این صندوق اعم از نقل و انتقال ، فروش ، ابطال و … آن شامل مالیات نمی شود و تنها مبلغی به عنوان کارمزد به شرکت کارگزاری مربوطه پرداخت می شود .

   برخلاف اینکه در هنگام خرید سهام دارا یکم افراد می توانستند از سه روش :

  استفاده از کد بورسی و خرید از طریق سامانه معاملاتی خود

   بدون داشتن کد بورسی با مراجعه به شعب بانک ها و ارائه کد ملی خود

  با استفاده از وارد کردن کد ملی خود از طریق اپلیکیشن آپ به صورت آنلاین

  اقدام به خرید این نوع سهام کنند ، اما برای فروش این سهام تنها با داشتن کد بورسی می توانند اقدام به فروش آن کنند و افرادی که در هنگام پذیره نویسی صندوق دارا یکم از کد ملی استفاده کرده اند برای فروش آن مجبور به دریافت کد بورسی می باشند .

   لازم به ذکر است که مهلت پذیره نویسی صندوق دارا دوم از تاریخ 5 شهریور ماه 99 آغاز شده است ، با توجه به روند عرضه این صندوق ها و فاصله زمانی که در این بین وجود داشت انتظار می رود که صندوق دارا سوم نیز در 3 ماه سوم سال یعنی حداکثر تا قبل دی ماه عرضه شود .

  برای دریافت کد بورسی باید از طریق ثبت نام در سامانه سجام اقدام کرده و پس از دریافت این کد از طریق پنل معاملات آنلاین گزینه تغییر کارگزار ناظر انتخاب شود تا سهام صندوق دارا یکم وارد سبد معاملاتی آنها شود . 

   

  از اوایل تیر ماه و با گذشت یک ماه از تاریخ پذیره نویسی صندوق دارا یکم سرمایه گذاران مجاز به خرید و فروش و انجام معامله بر روی این صندوق شدند . تعیین ارزش صندوق دارا یکم مانند سایر صندوق های موجود در بازار سرمایه بر اساس NAV یا همان مقدار عرضه و تقاضا در بازار سرمایه می باشد. 

  اما استقبال از این صندوق بر خلاف آنچه که پیش بینی می شد خیلی زیاد نبود به ویژه با شرایط خاصی که برای آن در نظر گرفته شده بود از جمله تخفیف 20 درصدی و معافیت مالیاتی و … انتظار بر استقبال چشمگیر تری از صندوق etf دارا یکم بود اما همانطور که مشاهده کردیم این پیش بینی محقق نشد .

  همچنین با توجه به شرایط حال حاضر بازار و روند نزولی که در پیش گرفته است و اخبارهای اخیری که پیرامون ارائه  زمان خرید دارا دوم وجود داشت شاهد افت ارزشی سهام این صندوق بوده ایم . 

  برای اطلاع از آخرین قیمت صندوق دارا یکم کلیک کنید

   

  صندوق دارا یکم

  برای اطلاع از جدیدترین اخبار مربوط به صندوق دارا یکم می توانید در کانال تلگرام سرمایه گذاری عضو شوید . همچنین کارشناسان مرکز مشاوره سرمایه گذاری دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون صندوق سرمایه گذاری دارا یکم پاسخ دهند .

   

  در ادامه بخوانید: فروش صندوق دارا دوم

   

   

  برای مشاوره نحوه فروش دارا یکم

  برای مشاوره نحوه فروش دارا یکم


  درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما در این زمینه نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن 9099075303 ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور و به ازای هر دقیقه 4000 تومان ) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره حضوری سایت مشاوره دینا بهره مند گردید. همچنین می توانید از طریق فرم ارتباط با ما، پیام ها و انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید. سایت مشاوره دینا یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر اعم از قوه قضاییه ، کانون وکلا ، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و …. هیچگونه وابستگی ندارد.

  جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن 54787900-021 تماس حاصل فرمایید.


  قانون مجازات اسلامی جدیدDownloads-icon


  دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییهDownloads-icon


  فرم پیش نویس ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییهDownloads-icon


  فرم پیش نویس ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستریDownloads-icon


  ظرفیت پذیرش آزمون اخذ پروانه مشاوره خانوادهDownloads-icon

  تمامی حقوق برای خبربان محفوظ است. © ۱۴۰۰

  صندوق دارا یکم
  صندوق دارا یکم

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *