ساعت کار بورس


ساعت کار بورس
ساعت کار بورس

آموزش 0 تا 100 بورس, آموزش بورس مقدماتی

یک نظر

ساعت کار بورس :  بورسکده مرجع کامل  آموزش بورس در ایران است . در این مطلب  راجع به ساعت کار بورس می پردازیم
ساعات کار ساعت کار بورس

زمان کاری کارگزاری ها و سازمان بورس اوراق بهادار با ساعت باز و بسته شدن بازار سرمایه متفاوت است .

اگر شما نیاز دارید برای افتتاح حساب یا انجام کار مورد نظر خود به کارگزاریتان مراجعه کنید یا تماس تلفنی برقرار کنید باید مطلع باشید که ساعات کار کارگزاری ها از ساعت 8 صبح تا 16 بعدازظهر می باشد اما ساعت باز و بسته شدن بازار سرمایه متفاوت است ( منظور ساعت معاملات در بازار سرمایه است ).

در بازار بورس از ساعت 8:30 سفارش گیری انجام می شود این یعنی هیچ معامله ای صورت نمی گیرد و تنها شما می توانید ثبت سفارش کنید تا ساعت 9 (یعنی نیم ساعت بعد) . خیلی از صف خرید ها و صف فروش هایی که بین ساعت هشت و نیم تا نه شکل می گیرند به محض اینکه ساعت نه شود جمع می شوند چون بازیگر سهم قصد دارد تا نظر بازار را به این نماد جلب کند(در پکیج تابلوخوانی نحوه ی تمیز صف های خرید و فروش اصلی را از کاذب را شرح داده ایم).ساعت کار بورس

از ساعت 9 صبح به بعد معاملات شروع می شود اما به جز سهم هایی که از نظر تکنیکال در نقطه ی مناسبی قرار دارند یا تابلوی خوبی دارند بقیه ی نمادها در ساعت ابتدایی بازار معمولا حجم نمی خورند .

از ساعت 10 به بعد(مخصوصا 10:30) معاملات شکل جدی تری به خود می گیرند که به چند دلیل بسته است :

و…

از ساعت 12 تا 12:30 بهترین زمان برای انتخاب نماد است (اما قطعی نیست) چون قیمت هر سهم میانگین وزنی اش مشخص می شود و با توجه به معاملات در این نیم ساعت مشخص خواهد شد که فردا وضع نماد چگونه است یعنی مثبت است یا منفی (در بحث تابلو خوانی این مبحث را تکنیک ساعت می نامیم که در پکیج تابوخوانی به طور کامل بحث شده است).

ساعت 12:30 بازار به پایان راه روز خود میرسد (بسته می شود) اما دوباره از ساعت 12:30 تا 13 دوباره سفارش گیری است یعنی سفارش ثبت می شود اما معامله ای انجام نمی شود.

 

شما هم می توانید بین ساعت دوازه و سی تا سیزده یا در صبح از ساعت هشت و نیم تا نه ثبت سفارش کنید مثلا سهم خود را برای فروش بگذارید اما قبل از باز شدن بازار سفارش خود را حذف کنید مخصوصا اگر حجم قابل توجه ای از یک سهم را در اختیار دارید با این کار تا حدودی می توانید توجه بازار را به سهم خود جلب کنید.

اما استثنا هم در ساعات کاری بازار وجود دارد مثلا در روزهایی که قرار بر عرضه ی اولیه است (وقتی یک شرکت برای اولین بار در بورس مورد معامه قرار گیرد را عرضه ی اولیه می گویند) معمولا برای معاملات آن سهم ساعت خاصی در نظر میگیرند برای مثال بین ساعت 10 تا 12 معاملات عرضه ی اولیه انجام می شود که البته با اطلاع قبلی این مهم انجام می گیرد یا وقتی یک شرکت بعد از افزایش سرمایه بازگشایی شود و در مورد قیمت آن به توافق نرسیده باشند (مورد تایید سازمان قرار نگیرد) به صورت حراج ناپیوسته در ساعتی غیر از ساعت فعالیت بازار مورد عرضه قرار می گیرد برای مثال قیمت نماد خساپا قبل از افزایش سرمایه در اسفند ماه نود و هشت 320 تومن بود که بعد از افزایش سرمایه جهت تعیین قیمت در ساعت 14:30 مورد معامله قرار گرفت (به دلیل تقاضای بسیار بالا).
نکته
روزهای کاری بورس هم از روز شنبه آغاز می شود تا روز چهارشنبه و روزهای پنج شنبه و جمعه هم بازار تعطیل است همچنین روزهایی که به صورت رسمی تعطیل است بازار سرمایه هم بسته می باشد.

جهت مطالعه در مورد اصطلاحات ذکر شده مثل حراج ناپیوسته ، افزایش سرمایه و… به مطالب درج شده در سایت مراجعه نمایید.

از ساعت هشت و نیم صبح تا نه یعنی به فاصله ی نیم ساعت می توان ثبت سفارش کرد اما معامله صورت نمی گیرد .
از ساعت نه صبح تا دوازده و سی دقیقه معاملات به صورت پیوسته انجام می شود .
ساعت دوازده و سی تا سیزده دوباره ثبت سفارش انجام می گیرد اما معامله صورت نمی گیرد .
پایان

ژانویه 24, 2021

ژانویه 24, 2021

ژانویه 24, 2021

یافتن سهم های مستعد رشد یافتن سهم های مستعد رشد : بورسکده مرجع کامل  آموزش بورس در …

خیلی مفید بود متشکرم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

بورس، سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار

بورس بصورت شبانه‌روزی فعال نیست و ساعات معاملات مشخصی دارد.

زمان پیش گشایش و زمان معاملات که به دوقسمت تقسیم شده بود و تاثیرات منفی زیادی بر بازار و فعالان بازار می‌گذاشت با اعتراض‌ها مواجه شده و به حالت سابق برگشت: یعنی دوره ثبت سفارش از ساعت 8:30 و زمان انجام معاملات از 9:00 تا 12:30 خواهد بود.

تغییر موقت زمان بندی جلسات معاملاتی بورس تهران از دوشنبه 27 مرداد 99 :

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط شرکت مدیریت فناوری بورس تهران مبنی بر پر تراکنش بودن معاملات شرکت‌های برخی صنایع، به استناد مواد ۲ و ۳ دستورالعمل اجرائی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران و در راستای بهبود کارکرد سامانه معاملاتی، زمان‌بندی جدید جلسات معاملاتی صنایع در بورس تهران به‌صورت موقت از مورخ ۹۹/۵/۲۷ تغییر می‌کند.ساعت کار بورس

🔹 در جلسه معاملاتی اول زمان پیش گشایش از ساعت ۳۰ : ۸ الی ۴۵ : ۸ و زمان انجام معاملات از ساعت ۴۵ : ۸ الی ۴۵ : ۱۱ می باشد.

🔹 در این جلسه معاملاتی کلیه صنایع، به غیر از صنعت فلزات اساسی، صنعت شرکت های چند رشته ای صنعتی و صنعت فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای به همراه مشتقات مربوطه اعم از اختیار معامله و اختیار فروش تبعی قابل معامله هستند.

🔹 در جلسه معاملاتی دوم زمان پیش گشایش از ساعت ۰۰ : ۱۲ الی ۱۵ :۱۲ و زمان انجام معاملات از ساعت ۱۵ : ۱۲ الی ۱۵ : ۱۵ می باشد.

🔹 گفتنی است در جلسه معاملاتی دوم صنایع فلزات اساسی، شرکتهای چند رشته ای صنعتی و فرآوردههای نفتی، کک و سوخت هسته ای به همراه مشتقات مربوطه اعم از اختیار معامله و اختیار فروش تبعی.

🔹 اوراق بهادار با درآمد ثابت و نیز معاملات تمامی نمادهای آتی ،(ETF) شایان ذکر است که کلیه صندوقهای قابل معامله سبد سهام در جلسه دوم معاملاتی قابل معامله خواهند بود.

معاملات در بورس تهران در کلیه نمادها از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 12.30 انجام می‌شد.

از ساعت 8.30 تا 9 صبح نیز امکان سفارش‌گذاری وجود داشت. (مرحله پیش‌گشایش)

بورس تهران در روزهای تعطیل رسمی، تعطیل است.

با توجه به مشکلات هسته معاملات، گاهی معاملات برخی از نمادها به ساعات بعد از بازار موکول می‎شود.

در این خصوص برای اطلاع از ساعات دقیق معاملات چنین نمادهایی، پیغام ناظر بازار را مشاهده کنید.

مطلب مرتبط: پیغام ناظر بازار چیست؟

برای مشاهده معاملات سهام می‌توانید به سایت tsetmc.com وارد شوید. سهام هر شرکت صفحه مخصوص به خود را دارد که معاملات بصورت زنده در آن قابل رویت است.

توجه: در صورتی که علاقه به سرمایه گذاری در بورس هستید، این مطلب را مطالعه کنید.

ساعات معاملات بورس تهران با بورس های جهانی متفاوت است. تعطیلی پنج شنبه و جمعه در ایران و تعطیلی شنبه و یکشنبه باعث شده مسئولان به فکر کاهش اتفاق زمانی بازارهای داخلی با خارجی باشند.

ساعت باز شدن و بسته شدن بازارهای بورس جهانی توکیو، لندن و نیویورک را در زیر مشاهده میکنید

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و… به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید.
***
در توئیتر فالو کنید:
https://twitter.com/jahandide

سلام خسته نباشید زمان بسته شدن بازار به مناسبت عید چه زمانیه؟؟

سلام وقت بخیر دوست گرامی
بورس تهران فقط در روزهای تعطیل رسمی تعطیل هست.

سلام ببخشید وقتی گزینه فروش سهام را میزنم دو تا انتخاب داره به رنگ های قرمز و سبز یعنی بیشترین قیمت و کمترین قیمت برای فروش سهام باید به قیمت حد اقل فروخت یا حد اکثر؟در کدام شرایط باید حد اقل باشه در کدام شرایط حد اکثر باشه؟یکبار فروش زدم به فروش نرفت بعد از دو روز در سفارشاتم زده بود منقضی شده

سلام وقت بخیر دوست عزیز
اگه میخواید احتمال تکمیل سفارش بیشتر باشه باید قیمت فروش رو نزدیک به قیمت آخرین معامله بزنید.

سلام.وقت بخیر.سهام وتوکا(جایزه)توی پرتفوی دارم .چطور میتونم بفروشم؟

سلام تو پرتفوی بزن رو سهمت…باز که شد صفحه رو بکش رو به بالا( قسمت فروش پایین صفحه هستش)-بزن رو فروش سهمتو بفروش/خیلی راحته سخت نیست

بسیار ممنون 👏

با سلام .لطفا در مورد عرض اولیه توضیحی بدین و از کجا بفهمیم همچین سهامی وارد بورس شده و شرایط خرید چطوریه ممنون

سلام وقت بخیر
در این مطلب بطور کامل عرضه اولیه رو توضیح دادیم

نماد وسخراش رو 10 مرتبه از روز گشایش تا امروز سفارش فروش گذاشتم وقتی جایگاهم به 1 یا 2 رسیده بلافاصله تغییر کرده به 200 یا 500 – یا 45 انگار یک عده پشت سیستم نشستن پارتی بازی میکنن در تغییر جایگاه ها این چه کاریه خوب هیچ چیزی تو این مملکت درست بشو نیست .

سلام من ساعت 3 ظهر میخام مبلغ رو واریز کنم واسه شارژ حساب ولی پشت سرام مینویسه که دوباره تلاش کنید .ساعت واریز وجه و ثبت سفارش خرید چه زمانیه؟

سلام وقت بخیر
در هر ساعتی از شبانه روز میتونید واریز آنلاین رو انجام بدید
برای انجام معاملات آنلاین، به روزها و ساعات باز بودن بورس توجه کنید.

دقیقا با نظر آقا کیهان موافقم

سلام.
آیا بورس در روزهای پنجشنبه فعال است؟
سپاسگزارم.

سلام، نه دوست عزیز.
روزهای پنج شنبه بورس تعطیله.ساعت کار بورس

سلام من میخواستم بدونم ساعت ۸ نیم تا ۹ که پیش گشایشه . چرا درخواست خرید میزنم پولشو کسر میکنه. آخه معلوم نیست که برام بخره یا نه.
اینجوری فقط یک شانس دارم اونم معلوم نیست که بتونم اون سهم رو بخرم یا نه . از طرفی دیگه پولی نمیمونه که یه شانس دیگه رو امتحان کنم

سلام، میخواید سفارش بذارید ولی پولش از شما کسر نشه؟ چنین چیزی اصلا امکان پذیر نیست!

با سلام

آیا فروش سهام عدالت ساعت خاصی داره و در ساعت تعریف شده باید فروش رو ثبت کنیم؟
و اینکه دو تا از سهامم رو حدود 15 روز هست درخواست فروش زدم هنوز نوشته سفارش باز ، یعنی چی ؟

سلام وقت بخیر
فکر نمیکنم زمان خاصی برای فروش تعیین شده باشه.
در مورد سفارش باز، اطلاعی ندارم. با کارگزارتون تماس بگیرید.

سلام در برنامه ایزی تریدر مبلغ فروش سهام به حساب شبای خودم که در تاریخ 99/6/29 بوده که بطور تصادفی پاک کردم و حالاسیستم تاریخ دو روز بعد را نشون میده آیا می توانم به تاریخ 6/29 برگردانم تشکر

سلام وقت بخیر
باید با کارگزارتون تماس بگیرید.

سلام وقتی سهام عدالت رو میفروشیم ارزشش به همون روزی که فروخته شده به حساب واریز میشه؟

سلام، بله فکر میکنم همینطور باشه.

سلام. من میخواستم سهم از ثبهساز و گدنا بخرم هرکاری میکنم واسم ثبت نمیشه مینویسه ثبت سفارش در این وضعیت مجاز نمی باشد. من چیکار باید بکنم؟لطفا راهنمایی کنید

سلام، وضعیت نماد باید در حالت مجاز باشه تا بتونید معامله کنید
در صورتی که نماد متوقف هست، پیام ناظر بازار مربوط به این نمادها رو ببینید تا دلیلش رو متوجه بشید
تب “پیام ناظر” در صفحه نماد در سایت tsetmc.com

سلام خسته نباشین من سهام عدالت داشتم و روش مستقیم که خودمون مدیریتش کنیمو انتخاب کردم چطوری و چکار باید کرد که بتونم اون ها رو در پورتفوی خودم ببینم و بتونم مدیریتش کنم؟؟؟؟

سلام وقت بخیر
سهام عدالت قابلیت انتقال به پرتفوی شما رو نداره. فقط میتونید بفروشیدش

سلام من الان 4روز احراز هویت و به دفتر پیشخوان مراجعه کرددم وکارهارو انجام دادم ولی تا الان برام فعال نشده چرا ؟

سلام
دارادوم که بهش پالایش یکم میگن رو وهروقت اقدام می کنم براخرید میزنه بازه یزمانی معتبرنیست ناظرکارگزاری زده ساعت شروع ۱۲/۵تا۱
تو اون زمان هم زدم هینرپیام بازده زمانی معتبر نیست رو زدروزهای پنچشنبه وجمعه میشه پالایش یکم روخرید یانه؟
لطفا راهنمای کنیدممنون میشم

سلام وقت بخیر
باید در روزهای شنبه تا چهارشنبه (روزهای غیرتعطیل) در ساعت ذکر‌شده سفارش رو‌ثبت کنید
پنجشنبه و جمعه و همینطور روزهای تعطیل رسمی مثل تاسوعا عاشورا بورس هم تعطیله.

سلام و خداقوت بشما عزیزان.سوالی داشتم اینکه در مورد نمادی که پیام ناظر نمیده و ساعت مشخصی هم نداره مرحله پیش خریدش و ساعتهاش بالاپایین داره .ازکجا میتونیم دقیق متوجه ساعات معامله یک نماد شویم؟ ممنونم راهنمایی کنید.
اگر اشکالی نداره اسم بیارم مثلا نماد ثبهساز اصلا مشخص نیست کی باز میشه و هیچ پیام ناظری هم ندارم

سلام وقت بخیر
فعلا در این تاریخ که هستیم (2 شهریور سال 99) ساعت معاملات کلیه نمادها به روال سابق برگشته یعنی پیش‌گشایش از 8:30 تا 9 و معاملات از ساعت 9 تا 12:30 روزهای غیرتعطیل شنبه تا چهارشنبه

بسیار ممنونم

تو قسمت باشگاه من به عنوان اسم معرف اسم شمارو نوشته چرا؟

سلام. حتما از طریق لینک معرفی ما وارد سایت باشگاه یا آگاه اکسپرس شدید. وگرنه دلیل دیگه ای نداره.

سلام وقت بخیر ببخشید واقعیت داره که سهام بورس حق خرید وفروش ندارند؟

سلام وقت بخیر، بورس در روزهایی که باید باز باشه باز و فعال هست
ممکنه بعضی نمادها ممنوع – متوقف باشن که دلایلش متعدده

سلام. ببخشید من زمانی که دارا یکم رو ارائه دادن از طریق آپ خرید کردم ولی الان نمیدونم چطور میشه ببینم وضعیتش رو.

اون موقع کد بورسی نداشتم و با آپ خریدم الان کارگزاریم آگاه هست.

ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام باید در قسمت تغییر کارگزاری دارایکم رو ثبت کنی تا چند روز بعد در پرتفوی خودت ببینی و هم میتوانید مستقیما به کارگزاری خودت زنگ بزنی و درخواست تغییر کارگزاری بدی

سلام
ببخشید سهام در قسمت پرتفوی من صفر شده و سهامی که خریدم رو نشون نمیده ولی توی پرتفوی لحظه ای هست دلیل این چیه ؟

این بخاطر بروزرسانی هسته معاملات بود .برا منم اینجوری شده بود .درست شد

سلام امروز تعدادی از سهام ها ب ضرر 100 درصد رسیده اند و قیتشان صفر است مشکل چیست؟

سلام عزیزان چیکارکنیم‌ این پدیده سهام مارو نمیده توبورس بذاریم کسی می‌دونه چیکار باید کرد؟

سلام خسته نباشی بنده یکماهی میشه که احرازهویت کرده ام کدبورسی هم گرفتم ولی درتایم معاملات نمیتونن وارد سامانه بورسی آگاه بشم .
لطفابمن بگیدچرا
متشکرم

سلام
پنجشنبه میشه سهام خرید؟
اگه نه
شروع خرید از شنبه صبح هست؟

شنبه تا چهارشنبه … ۸:۳۰تا ۹ صبح سفارش گیری ۹تا ۱۲:۳۰معامله

من خیلی تازه واردم ولی با عرض پوزش میشه بگین فرق این 2 تا چیه؟

سلام
پنجشنبه و روزهای تعطیل بورس تعطیله و از شنبه تا چهارشنبه از 9 تا 12:30

در روز های پنج شنبه و جمعه هم سهام ها سودیا زیان میدن یا ن؟

سلام. در روزهای پنج شنبه و جمعه، قیمت سهام هیچ نوسانی نداره چون بازار بسته است.

برای من که سه بار این اتفاق افتاده! سود پرتفو کم شده در ساعات و روز های تعطیل! بررسی کردم دیدم آخرین قیمت ها و قیمت های پایانی کم شده!

س من تازه وارد بورس شدم هنگام خرید سهام دو خط قرمز و سبز نشانه چیست گاهی خط سبز از قرمز بیشتره و گاهی برعکس

خط سبز نشانه صف خریده، و خط قرمز نشانه صف فروش، توی سایت کارگزاری خودتون یک سری آموزش ها هست میتونین استفاده کنین

سلام .سهام یه نمادروفروختم ولی ازتولیستم هرکاری کردم حذف نمیشه میشه راهنمایی کنید

سلام، اگه کامل فروخته و موجودی نداشته باشید بعد از مدتی خودش حذف میشه
نیازی نیست کاری بکنید

سلام من شبندر خریدم اما نمیدونم چه ساعتی فعالیت داره میشه راهنمایی کنید

سلام وقت بخیر
برخی سهم‌ها به دلیل حجم بالای سفارشات، در ساعات بعد از تایم اصلی بازار معامله میشن
به پیام ناظر بازار توجه کنید تا ساعات معاملات این نماد رو متوجه بشید
در مورد پیام ناظر بازار اینجا توضیح دادیم

فعلا رفته مجمع بسته س

سلام من حساب مفیدم و شارژ کردم برا عرضه اولیه غزر منتهی زمانی که کنسل شد پول من بلوکه شده و بعد از چند روز میبینم الان پول بلوکه شده اصلا تو دارایم نیست باید چیکار کنم

سلام البته بنده کارگزاری مفید دارم و50سهم سیمان ساوه را یک هفته ساعت 830هم به فروش گذاشتم ،نتونستم

سلام، در مورد ارسال سفارشات در بورس، توصیه میکنم این راهنما رو بخونید
همینطور راهنمای کار با نرم افزار معاملاتی کارگزارتون رو پیدا کنید و بخونید

سلام من چندین روز است میخوام سهام ساوه دارم بفروشم اصلا انجام نمیشه علتش چیه…..لطفا به ایمیل ارسال کنید

سلام. من کد بورسی گرفتم ولی همسرم نه. ایشون سهام عدالت خودش رو آزاد کرده. آیا امکان انتقال سهام ایشون به حساب بورسی من هست که یکجا مدیریت بشه؟

سلام، نه دوست عزیز
بخشی از سهام عدالت رو فقط میشه فروخت
نمیتونید به پرتفوی بورسی منتقل کنید

سلام من عضو سجام شدم کد بورسی رو. هم دریافت کردم کارگزاری مفید اما نمیتونم سهامم رو بفروشم دائم پیام میاد عدم موجودی سهام میشه راهنماییم کنید

سلام
چطور میتونم با سهام عدالت فعالیت کنم ؟ کارگذار من آگاه هستش

سلام وقت بخیر
در مورد آزادسازی سهام عدالت اینجا رو بخونید

فعلا نمیتونی باهاش فعالیت داشته باشی

الان سهام عدالت من داخل کارگزاری مفید دیده نمیشود
چکار باید کنم؟

سلام امیر عزیز ، کارگزاری ناظر تون همین مفید هست ؟
آموزش تغییر کارگزار ناظر رو هم اینجا دادیم :‌ https://www.bourseiness.com/26626/brokerage-change

با بروزر موزیلا فایرفاکس وارد بشین فعلا بقیه بروزرها خوب کار نمی کنند

هیچوقت دیده نمیشه
سهام عدالت رو یا باید بفروشی یا نگهش داری
قابل فعالیت در بورس نمی باشد

سلام من الان برداشت وجه رو زدم،ولی متاسفانه شماره حسابی که هست اشتباه می باشد،
باید چکار کنم؟

سلام امیر عزیز ، طبیعتا باید شماره حساب تون رو عوض کنید ، این موارد رو پشتیبانی کارگزاری تون بهتر می تونه پاسخگو باشه.

در قسمت تقاضای وجه شماره جدید معرفی کن

سلام من دارایکم گرفتم چطور میتونم ببینمش باید بیارم رو پرتقوی خودم باید همون بانک برم که دارایکم اشو خریدم چکار کنم تو کاگزاری آگاه مشاهده کنم

سلام تغییر کارگزاری بزنید در قسمت صفحه ای که وارد میشد به خرید فروش سهام یک قسمت هست تغییر کارگزاری

سلامکار گزاری سود زیانش فرق داره

سلام چرا ایزی تریدرواردمیشم صفحه مشکی میاد هیچ عملکردی کار نمیکنه

با سلام منم این مشکل رو داشتم
ایزی تریدر ناقصه این یکی از محسنات کارگزاری مفیده
از طریق مفید آنلاین وارد شوید

سلام دارایکم بانک تجارت گرفتم هنوز داخل پورتفو نیومده لطفا راهنمایی کنید آیاباید به باجه بانک مراجعه کنم؟؟

سلام حسین علی عزیز ، بله

من سهام عدالت خود را ازاد کردم . ایا باید در پنل بورس من نشان داده شود؟(کارگزاری اگاه)

سلام امیر حسین عزیز ، بله باید در پنل مربوطه نمایان باشه. می تونید از پشتیبانی کارگزاری تون جویا بشید.

اصلا سهام عدالت ارتباطی با کارگزاری وپرتفوی شما نداره و اونجا نمیاد و فروش سهام هم از طریق هر کارگزاری میتونید انجام بدید ونیازی به کدبورسی هم نداره

سلام من سهام بانک پاسارگاد رادارم چطور میتونم به کارگذاری مفید انتقال بدم

سلام رضا عزیز از طریق تغییر کارگزار ناظر : https://www.bourseiness.com/26626/brokerage-change

سلام چطور میتونم سهام بخرم . خرید رو میزنم مبلغ کم میشه میزنه بلوکه شده بعد برگشت میکنه

سلام داود عزیز ، قیمت درستی رو انتخاب می کنید ؟

اره

پس بهتره با پشتیبانی کارگزاری تو مطرح کنید.

چون ک باید راس ساعت 8و نیم خرید کنی. بعدم هم باید اون سهامی ک میخای بخری صف خرید داشته باشد.

در کارگزاری مفید مبلغ به حساب کارگزاری رفته و بعنوان قدرت خرید نشان داده می شود ولی موقع خرید مبلغ صفر دیده می شود

سلام امکان ثبت سفارش روز پنجشنبه هست؟

سلام دوست عزیز ، قاعدتا امکان ثبت سفارش هست منتها معامله خیر.

سلام من سهام عدالتو ازاد کردم چرا توی کارگزاریم نی

سلام دوست عزیز ، اگر مراحل مختلف رو به درستی طی کردید از پشتیبانی کارگزاری تون پیگیری کنید این مورد رو

سلام خسته نباشید من در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت هم شدم کد بورسی هم گرفتم الان باید چطور شروع کنم کارگزاری هم ثبت نام کردم

سلام دوست عزیز ، وارد پنل مربوطه در کارگزاری بشید و اقدام به خرید و فروش سهم کنید.

سلام برای من کد بورسی آمده ولی توی ساعات معاملاتی بورس نمیتونم وارد حسابم بشم ممنون میشم راهنمایی کنید .

سلام دوست عزیز ، دقیقا متوجه مشکل شما نشدم ، لطفا بیشتر توضیح بدید.

سلام. چند روز بعد از صدور کد امکان معامله فراهم نیست. اگر کمی صبر کنید نهایتا تا یک هفته مشکل حل میشه.

سلام من از طریق کارگزاری آگاه قسمت خرید و فروش آفلاین سهم شبدیز و بیمه دانا خرید انجام دادم تازه وارد بورس شدم در قسمت نوع درخواست حجم و قیمت رو انتخاب کردم و قیمت مثبت 5 رو انتخاب کردم 7 تیر انجام دادم و معتبر تا 8 تیر الان نوشته وضعیت در جریان تو همون قسمت خرید و فروش آفلاین هست می خواستم بدونم خرید چطور انجام میشه یعنی خریدی انجام نگرفته که در قسمت معاملات نیست، آگاه امروز قطع نبوده؟میخوام 5 میلیون سهم بخرم چطور انجام بدم؟ لطفاً راهنمایی کنین.

سلام وقت بخیر
در بخش قیمت، منظور درصد نوسان نیست بلکه باید سقف قیمت مدنظر برای خرید رو وارد کنید.
در مورد سفارش آفلاین و گزینه‌هایی که وجود داره این راهنما رو بخونید

سلام.ببخشید بورس باز هست؟میگن سیستم هاشون خراب شده بسته لطفا راهنمایی کنید؟

سلام وقت بخیر
بورس اوراق بهادار مطابق ساعتهای اعلام شده باز و فعال هست
اما برخی کارگزاری ها گاهی مشکل پیدا میکنن و از دسترس خارج میشن که به خاطر شلوغی و برخی اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی هست

سلام. من اومدم تو بورس. چرا هیچ سهمی ندارم؟

سلام دوست عزیز ، احتمالا چون نخریدید. اگر منظورتون سهام عدالت هست ، مراحل آزاد سازی و … رو به درستی طی کردید ؟

مگه سهم خیرات میکنن
باید بخری عامو

سلام
منم تازه اومدم تو بورس
چرا هیچ کارخونه ای به نامم نیست:/

سلام .. من سهام سفارش تو ایزی تریدر…الان از دیروز تمام مشخصات و شارژ و سهتمی که خریدم پاک شده و نشون نمیده چرا؟!!

سلام وقت بخیر ایا با خرید جزیی سهام مثلا “و پارس” کلیه سهام “و پارس” من به این کاگزاری منتقل میشه؟ ممنون

سلام محمد عزیز ، بله فکر کنم منتقل میشه.

:سلام قبلا سفارش روی حدود 8:29:57 می زدیم الان هم همینه یا تغییر کرد ؟

سلام دوست عزیز ، بله فکر می کنم همچنان هست.

درود ، برای ثبت نام سجام بابد حتمن سیم کارت به نام طرف باشه؟

سلام مازیار عزیز ، بله.

سلام نه سیم من به اسم مادرم بود ولی باهاش ثبت نام کردم

بله، اخیراً برا ثبت نام افراد بالای هجده سال الزامی هستش

سلام ساعت 7 صبح ثبت سفارش کنیم چه اتفاقی میفته ؟ثبت میشه یه نه؟

سلام حمید عزیز ، قبلا به این موضوع در بورسینس پرداختیم : https://www.bourseiness.com/13335/faq-29

سلام آیا ۵٪ سود و زیان روزهای تعطیل هم محاسبه میشه؟؟؟؟

سلام، وقت بخیر
5 درصد مثبت و منفی، حداکثر و حداقل دامنه نوسان قیمت در بورس هست به این معنی که در یک روز معاملاتی قیمت بیش از 5 درصد مثبت و 5 درصد منفی نمیتونه تغییر کنه (در شرایط خاصی این درصدها برداشته میشه مثلا در برخی از مواقع در بازگشایی نماد)
وقتی سهم در روز تعطیل معامله نمیشه دلیلی نداره رشد یا افتی داشته باشه.

با سلام و خسته نباشد، من شماره حسابم تو سجام تغییر دادم در کارگذاری چطور باید اینکار انجام بدم،ضمنا کارگذاری مفید هست

سلام وقت بخیر
طبیعتا باید با کارگزاری مفید تماس بگیرید

این هفته چهارشنبه پنجشنبه و جمعه بازار تعطیله!! شده مثل مدرسه ها پس ما کجا نون بخوریم؟!
جمع کنید بابا

سلام
وقت شما بخیر
من حدود ۱ ماهه کد بورسیم اومده و سهام عرضه اولیه خریدم ، میتونم بقیه سهام های شرکتای دیگه هم خرید و فروش کنم؟

سلام اگه انلایین تونم فعال باشه میشه

منظورتون از آنلاین چی هست؟

سلام من تو ساعت 11 ثبت سفارش مکنم ولی میگه در این بازه زمانی نمیشه کرد یا اینکه هنوز کد بورسیم فعال نشده؟

سلام، توجه کنید بازار در روزهای تعطیل رسمی تعطیله

سلام من یکبار از اگاه برداشت کردم.شماره حسابم که توی سجام ثبت نام کردم بود.. ولی حالا که میرم دیگه شماره حسابم نییست که پول برداشت کنم.. دلیلش رو میگید؟

سلام. شما زمانی که یه سفارش رو ویرایش میکنید میرید ته صف

سلام ببخشيد بعضى از سهام ها به دليل ترافيك تو ساعت هاى تعطيلى بورس خريدارى ميشن و سريع پر ميشن و بسته از كجا بدونيم چيا هستن و ساعتشون رو بفهميم كه تو صف عقب نمونيم

سلام من دو سه روزه کد بورسیم اومده و وارد شدم حالا میخوام سهامی رو بخرم مینویسه خطا فرایند ثبت نام تکمیل نشده است باید چیکار کنم ؟

سلام، با کارگزارتون تماس بگیرید

سلام، به نظر شما سهام عدالت و آزاد کنیم یا نه؟

بلی

سلام .
می شه درمورد خرید سهامی که صف خرید طولانی دارند( در سیستم معاملات انلاین ) راهنمایی کنید. اصلا می شه امیدی داشت که خرید سهام به ما هم برسه .‌ با توجه به آستانه قیمت خرید در هر روز و افزایش نسبی قیمت و همچنین در قسمت اعتبار سفارش که شامل ( روز ، هفته ، تا تاریخ .. ، تا انجام …) هست . من اعتبار رو روز انتخاب کردم ولی هیچ کدام از سفارشات انجام نشد و ( منقضی شد ) .
از طرفی اگر اعتبار رو بزنی یک هفته یا چند روز بعد چون قیمت تغییر می کنه ، و قیمت خرید شما واسه روز قبله ، اصلا نمی شه خرید کرد .
ایا فقط راهش اینه که ساعت ۸ و ۲۹ دقیقه و ۵۰ ثانیه مرتب سفارش بفرستیم .؟؟

سلام وقت بخیر
میتونید سفارش آفلاین با قیمت روز بذارید ولی بازهم تضمینی نیست که سفارش شما انجام بشه

سلام
یک سوال داشتم
پس از خرید با مسدودی غیر وکالتی در کارگزاری آگاه مواجه شدم
میشه بهم توضیح بدید جریانش چیه؟

نمیتونم وجه برداشت کنم مشکل چیه؟

سلام خسته نباشید
حساب غگیلا من ثبت شده//ممنوع.متوقف//مشکلش چیه..چطوری بازش کنم

مربوط به خود سهام است و معمولا به دلیل حجم بالای خرید یا فروش این اتفاق می افتد. در نهایت با اعلام حد سود یا حد ضرر سهام بازگشایی می گردد.

سلام به نظر شما بهترین کارگزاری کدومه ؟؟

سلام میشه با استفاده ب طور هم زمان از دو کارگزاری سهم خرید فروش کرد ولی ب صورت جداگانه

سلام، بله

با سلام
کد بورس من یکشنبه از سجام اس ام اس شده اما پنل فعال نمی شه
هرچی زنگ پیام تیکت هم می زنم دستم بجای بند نیست
واقعا پشیمون شدم
سایر کارگزاری ها فعال شده فقط اگاه هنگه
بدبختی یه دونه هم نیست
چند نفر اعتماد کردن دادن دست من منم به آگاه
حالا یه درصد فک کن اعتماد کنن پول بدن دستمون بدیم به این کارگزاری

سلام، فعالسازی در همه کارگزاری‌ها مدتی طول میکشه

واسه من ۱۰ روز طول کشید (بعد از احراز هویت ) الان خیلی سرشون شلوغه آگاه حتی بیش تر من شنیدم مفید دو سه روزه درست پیشه ولی اگاه توی ایان شلوغی کمش یک هفتس اگه ۵ روز کاری از احراز هویتتون گذشته باشه و بتونیتن به کارگزاری زنگ بزنین ( میدونم کار سختیه ولی میشه ) بعد براتون کارو جلو میدازن و یک روز بعد از زنگتون فعال میشه .

با سلام وخسته نباشید کدمعاملاتی من اومده ولی هر چقدر میخوام سفارش ثبت کنم خطای فرایند شما کامل نیست رو میاره علتش چیست کارگزاری مفید هستم

سلام وقت بخیر
با کارگزارتون تماس بگیرید

منم واسه فارابی ثبت نام کردم سه هفته طول کشید تا فعال بشم یه یوزر پسورد باید از آگاه بیاد اونم با این حجم که مردم حجوم آوردن واسه دریافت کد طول میکشه

من هم اگاه ثبتنام کردم هم مفید برای آگاه زودتر اومد

با سلام و خسته نباشید.استاد عزیز میخواستم بدونم ساعت کاری سازمان بورس با ساعت رسمی تهران شروع به کار میکنه یا با ساعت من درآوردی سازمان شروع به فعالیت میکنه؟ممنون از لطفتون

سلام وقت بخیر
مرحله پیش گشایش دقیقا از ساعت 8:30 (مطابق با ساعتی که در سایت tsetmc.com میبینید) شروع میشه
بازگشایی بازار که ساعت 9 باید باشه، گاهی با تاخیر چند دقیقه ای هست

سلام من سهام خساپا دارم که توی اضافه سرمایه ست سهام جایزه هم داده سوالم اینه زمانی که خرید وفروش بشه بابت سهام جایزه باید پول بدم وچطور؟ ممنون از راهنماییتون

سلام خسته نباشید
من سهام چند شرکت رو خرید کردم که صف خرید دارند و در اولین ساعت بازگشایی این خرید انجام شده و تایید بورس برام اومده یعنی در اوایل صف هستم اما چرا هنوز خریدم نهایی نشده قیمت سهام را هم ویرایش کردم که با نوسانات هم بتونم خرید انجام بدم پس قیمت پیشنهادی من بالا و صف دار بود و اینکه بعد از ساعت 12:30 امکان داره که معاملات سهامی که صف دارند و ثبت انجام دادن نهایی بشه .

سلام
اگر زودتر سفارش خرید بدم احتمال موفق شدن خرید هست یا ربطی نداره؟؟؟

سلام، سفارشاتی که در یک قیمت ارسال میشن براساس ترتیب زمان انجام میشه.

آیا میشه قبل از شارژ حساب سفارش رو درخواست داد ؟؟؟؟

نه دوست عزیز

سلام وقتتون بخیر
عرضه اولیه ها مثل صبا و شستارو چطور میشه دوباره خرید؟ با توجه به اینکه حجم معاملات بالا امکان خرید آن لاین وجود نداره، آیا به صورت آف لاین امکانش هست یا راه دیگه وجود داره ؟ متشکرم

سلام وقت بخیر
خریدشون مشکله چون تقاضا به شدت زیاده و عرضه کم.
میتونید سفارش آفلاین هم بذارید ولی تضمینی نیست که به شما سهمی برسه.

سلام، من دو روزه دارم سهام یه جا رو میخرم و میره تو صف، ولی بعدش خریدم حذف میشه و خریداری نمیشه، چکار کنم ک خریدی ک دارم زود تر انجام بشه.

داداش تو هنوز پیام کد بورسیت به اصطلاح خشک نشده، هنوز رسما وارد بورس نشدی ،زود زود ملت بهت اعتماد کردن؟ حالا بزار بهت اعتماد کنن پول بهت بدن تو با مفید کار کن،با فارابی با….. کار کن
داداش من هم مفید هم آگاه خانوادم اغلب آگاه هستندرسته آگاه دیر میاد ولی تو مسیر بهتر از مفیده

براتون کد بورسی صادر نشده و یا اگه صادر شده تو سامانه معاملات برخط ثبت نشده بهمین خاطر نمیتونید معامله ای انجام بدید.بمحض اینکه کد براتون ثبت بشه میتونید معامله کنید

سلام مگه ساعت 12.30 بازار بسته نمیشه چرا ساعت 1 هنوز هم خرید و فروش میشه و قیمت ها بالا پایین میشن؟

سلام وقت بخیر
این روزها ساعت معاملات بعضی نمادها (مثل شستا، صبا، شگویا و…) که به تازگی عرضه اولیه شدند فرق کرده تا روی هسته معاملات فشار وارد نشه.

سلام،آیا همه عرضه اولیه ها برای خرید ارزنده هستند؟

سلام، عرضه های اولیه معمولا تا چند روز رشد میکنن ولی مشخص نیست این روند تا کی ادامه دار باشه.

چرا بعضی روزها مثل امروز ۱/۱۹ خرید و فروش ساعت ۶ و ۷ بعد از ظهر انجام میشود؟
و چرا ما نمیتونیم تو این ساعت خرید و فروش انجام بدیم

برای چه نمادهایی؟
بعضی اوقات معاملات برخی نمادها باطل میشه و زمان اخرین معامله به همین دلیل تغییر میکنه.

خب اگه کد بورسی صادر نشه که نمیشه وجه واریز کرد
الله بختکی جواب مردم را ندین
مشکل این آقا احتمالا حجم تقاضاست

سلام ببخشید میشه بگین چرااینومیاره کاربر گرامی، دسترسی این حساب به سامانه معاملاتی طی ساعات معاملات بورس محدود است. در صورت عدم احراز هویت کارگزاری آگاه، مراحل احراز هویت خود را تکمیل نمایید و یا در صورتی که که کاربر سامانه آفلاین هستید با شماره 88215400 یا 417920000 تماس حاصل نمایید و از نحوه صدور دسترسی آنلاین مطلع شوید.

سلام، وقت بخیر
پیامش که مشخصه
کاری که گفته رو بکنید.

سلام من دو تا کد بورسی دارم وبعضی از سهام ها روی آنلاین نیست چکار کنم تجمیع بشن

سلام وقت بخیر
این موضوع رو از کارگزارتون بپرسید

سلام منم همین مشکل رو دارم میشه بیشتر توضیح بدید چیکار باید بکنم

ببخشیدمن درکارگزاری مدبراسیاثبت نام کردم وحالا میخوام کارگزاریم راعوض کنم بایدچکارکنم

در کارگزاری جدید ثبت نام و احراز هویت کنید و اگر سهامی در کارگزاری قبلی دارید به کارگزار جدید “درخواست تغییر کارگزار ناظر ” رو برای اون سهم بدید

سلام چرا من موقعی که میخوام سهمی را به فروش برسانم فروش نمیره و خطا میده؟

باسلام
آیا کارگزاری آگاه خدمات خاصی رو برای مشتریان نسبت به سایر کارگزاری ها ارائه میده؟یا خدمات همه کارگزاری ها یکسان هست؟

سلام، خدمات کارگزاری ها از بعضی جهات فرق میکنه
از نظر شرایط تخفیف کارمزد، شرایط دریافت اعتبار، خدمات مشاوره و آموزش و…

آیا با کارگزاری های داخلی می توان سهام شرکتهای خارجی را خرید؟

نه دوست عزیز

سلام آیا می توان سهم خود را به کس دیگری انتقال داد

سلام‌ چرا هر سفارش عرضه اولیه که میکنم بعداز چند ساعت بر میگرده به حسابم توی حالت خودکار م گذاشتم که خود کارگزاری ثبت نام کنه کارگزاریم هم مفیده

زمانی که خود کارگذاری برای شما سرمایه میزاره در تقسیم های اولیه با میانگین قیمت روز معاملاتی این کار صورت میگیره که ممکنه در بعضی مواقع عقلانی نباشه در ضمن پیشنهاد میکنم کارگذاری خود را به آگاه تغییر دهید

با سلام و خسته نباشید ، عذز میخوام من در انجام معاملاتم رو داوجنز به ساعت تعطیلی خورد، حالا اون مقداری ک خریدم همونطوری مونده و بسته هم نمیشه و حالا تکلیف چیه ، آیا سودم میره؟

هنوز قوانیین فارکسو نمیدونی بعد معامله میکنی عجب دلی داری????

سلام ببخشید من عرضه اولیه رو ک بلوکه شده بود الان ب حسابم برگشت داده و خود سهم هم بالانمیاد مشکلو نمیفهمم توضیح میدیم؟

سلام، با کارگزارتون تماس بگیرید

سلام.اگر سفارش ثبت قطعی شود پول کارمزد به جیب سپرده گذار بر میگرده یا به جیب کارگذاری. مالیات چی؟ تشکر

سلام، وقتی معامله ای انجام بشه کارمزد از مبلغ معامله کسر و به کارگزاری میرسه.
مالیات در زمان فروش سهام از مبلغ معامله کسر میشه و نیم درصد هست

سلام.من میخوام در بورس سرمایه گذاری کنم. ثبت نام اولیه رو انجام دادم. ایا ثبت نام در سجام ضروریه؟اگر هست لطفا بگویید کد بورسی رو اول باید از کارگزاری بگیریم یا اول در سجام ثبت نام کنیم.ممنون

سلام، اگر از طریق کارگزاری آگاه ثبت نام انجام بدید دیگه نیازی به ثبت نام در سجام نیست و هزینه ای هم نمی پردازید >>> لینک ثبت نام آنلاین برای کد بورسی

سلام ببخشید برای ما که هیچ چیزی از بورس نمیدونیم چطور باید ثبت نام کنیم درسته ک میتونیم کارو بسپاریم ب کارگذار تا انجام بدن و این سود ماهانه چقدره

سلام
آموزش اولیه بورس رو در این صفحه دریافت کنید:

می‌خوام سرمایه‌گذاری در بورس رو شروع کنم


یک راهنمای مقدماتی هم در این صفحه نوشتیم

سلام شپنارو چیکارش کنیم مهندس چندماه هست مثبت نمیشه

سلام، نمیدونم برادر

سلام سه مرحله داره
1 ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد رهگیری
2 ثبت نام در سایت کارگزاری مورد نظر
3 مراجعه حضوری به دفتر کارگزاری با همراه داشتن شناسنامه کارت ملی و کد رهگیری سجام

اگه از طریق کارگزاری اگاه اقدام کنید نیازی به مرحله 1 نیست.

اگه نه تو کارگزاری ثبت نام کردی نه تو سجام پس چطوری ثبت نام اولیه رو انجام دادی ، اول برو سجام ثبت نام کن کدش که برا اومد به یکی از کار گزاری ها مراجعه کن ثبت نام تو سامانه سجام کلا رایگانه مهم نیست کدوم کارگزاری باشه

فکر میکنم یه اشتباه تایپی رخ داده
چون تو ساعت بورس نیویورک نوشتین 30
بامداد!!

10 هزار تومن هزینه داره کارگذاری اگاه هم لازم به ثبت نام در سامانه سجام نیس

سلام مجدد
تا چه ساعتی می‌شه سفارشات ثبت‌شده رو لغو کرد؟

سلام، در هر زمانی میتونید این سفارشات رو لغو کنید
اگه سفارش آنلاین گذاشته باشید و معامله صورت نگیره، بعد از بازار، این سفارشات حذف میشه

سلام
منظورم سفاراشاتی که اعتبارشون «روز» یا «پایان جلسه معاملاتی» هست، نیست. منظورم اون‌هاییه که «معتبر تا لغو» یا «معتبر تا تاریخ …» هستن.
اونا رو نمی‌دونم تا چه ساعتی می‌شه لغو کرد. چند بار خواستم چند ساعت بعد (مثلاً ساعت ۱۰ شب) حذف کنم، اما خطا می‌داده و اجازه حذف نمی‌داده.

سلام
دوست عزیز خطایی که نمایش میده رو حداقل بنویسید
شما فقط میگید اجازه حذف نمیده
اگه نمیتونید حذف کنید و خطای خاصی هم نشون نمیده با کارگزاری که باهاش کار میکنید تماس بگیرید

انواع سفارشات:

اعتبار روز: سفارش وارد شده فقط برای همان روز معاملاتی معتبر بوده و در صورت عدم معامله، در انتهای روز حذف میشه.
معتبر تا تاریخ: سفارش تا تاریخی که کاربر تعیین کرده در سامانه معاملاتی معتبر خواهد بود و اگر تا تاریخ مذکور معامله صورت نپذیرد، سفارش حذف میشه.
معتبر تا لغو: سفارش تا زمانی که کاربر آن را به صورت دستی از سیستم حذف نکند، در سامانه معاملاتی باقی میمونه و چنانچه در هر زمان (پیش از لغو توسط کاربر) به قیمت درج شده در سفارش برسد، معامله انجام میشه.
انجام و حذف: سفارش به هر میزان که قابل انجام باشد، معامله شده و مابقی آن حذف میشه.
معتبر تا پایان جلسه معاملاتی: سفارش وارد شده فقط تا پایان همان جلسه معاملاتی معتبر بوده و در صورت عدم معامله، سفارش در پایان جلسه معاملاتی از سیستم معاملاتی حذف میشه.

با توجه به این که در ایران هر روز معاملاتی تنها شامل ۱ جلسه معاملاتی است، لذا کاربر مورد ۱ و ۵ یکسان هست.

بله. حق با شماست. متن رو خطا رو این‌بار دقیقاً یادداشت می‌کنم و این‌جا ذکر می‌کنم. این امکان وجود نداره که عکس هم ارسال کنم تو قسمت نظرات. وگرنه عکسش رو هم می‌فرستادم.
ولی می‌دونم خطاش ایراد به «زمان لغو» بود. مثلاً چیزی شبیه به این:
«امکان لغو سفارش در این ساعت وجود ندارد.»
و من مجبور شدم سفارش رو فرداش بعد از ساعت ۸:۳۰ لغو کنم.

مجدداً امتحان می‌کنم و دقیقش رو این‌جا می‌فرستم …

وقتی سفارش رو بعد از 8:30 میتونید لغو کنید پس مشکل حله.

سلام خسته نباشید من تمام کارهای ثبت نام بورس انجام دادمه معامله هم میکنم ولی برای احضار هویت سجام اقدام نکردم آیا اقدام نکردن من برای احضار هویت ممکن است برام مشکل ساز بشه؟!

سلام وقت بخیر
وقتی دارید معامله میکنید پس بعیده مشکلی وجود داشته باشه.

سلام و با تشکر
بعد از ساعت 12:30 هم فکر می‌کنم ثبت سفارش انجام می‌شه تا یه ساعتی. چون دیدم تغییراتی توی قیمت‌هایی که تو نوبت خرید یا فروش هستند، ایجاد می‌شه. اما اطلاع درستی در این خصوص ندارم. لطفاً در این خصوص هم توضیح بدید و در صورتی که بازه‌ای بعد از 12:30 برای منظور خاصی در بورس تهران در نظر گرفته شده، حدود اون بازه و کاربردش رو بفرمایید.

سلام دوست عزیز فکر کنم 9 تا 12:30معاملات آنلاین انجام میشه…و معاملات حضوری تا ساعت 14:00 ادامه داره…

سلام کامران اتاق چندی؟

سلام دوستان میخواستم بپرسم خیلی نگران هستم احتمال داره از این شنبه بازار خوب بشه

سلام، احتمالا شنبه بازار به سمت مثبت بره.

سلام. من دیشب قسمت خرید آفلاین ثبت سفارش انجام دادم ولی تا به الان وقتی به قسمت مشاهده وضعیت درخواست سر میزنم نوشته در جریان!!!! و از حسابم پول کسر کرده ولی به قسمت لیست سفارشات یا سبدسهام چیزی نیست. لطفا راهنمایی کنید واقعا کلافه شدم

ثبت سفارش برای چه سهمی؟

سلام و عرض ادب

مسدودی غیر وکالتی یعنی چه ؟ مبلغی از حسابن تحت این عنوان مسدود شده است .

BF9170
باسلام وعرض ادب وخسته نباشید استادارجمندجناب اقای جهاندیده محترم
باسلام وعرض خسته نباشیدوارادت خدمت شمااستادارجمندم بنده کاربرباشگاه اسااگاه بودم وپس ازدریافت کربورسی از خیابان پیروز هنوز به مشتری تبدیل نشده وتمام مراحلی که گفته شده انجام دادم نمیداونم ایرادازکجاهستش لطفا کمک کنید.

ضمنابنده مشتری جدید هستم وبنا به خدمات کارگذاری برای مشتریان تقاضای عرضه اولیه هستم وهرچقدر مطالب وراهنماییهاروخوندم مفیدبود ولی گنگ شدم نمیدونم استارت اولیه بایدچیکارکنم

چگونه از امتیازمعرف خودم که حضرتعالی میباشیداستفاده کنم وهیچگونه وسیله مشاوره ای با معرف خود ادم موجود نمیباشد واین باعث میشه مشتری ندونه داره چیکارمیکنه لطفا این سه مورد روراهنمایی بفرمایید.ارادتمندشما فخری

سلام دوست عزیز
برای پیگیری صدور کد بورسی باید با کارگزاری آگاه تماس بگیرید، کاری از دست من برنمیاد. تماس با پشتیبانی مشتریان کارگزاری آگاه: 02182154200
با توضیحاتی که دادید من فکر میکنم حتما باید در یک کلاس آموزش مقدماتی بورس شرکت کنید تا ابهامات شما برطرف بشه.
کلاس ها بستگی داره در چه شهری هستید. اغلب شعب کارگزاری ها در شهر شما کلاس اموزشی برگزار میکنن.

ببخشید من ساعت ۱۴:۲۳سفارش خریدی دادم حالا میخوام حذف کم پیغام گروه اجازه فعالیت نمی دهد میده

سلام خسته نباشی
من میتونم برای تقاضای وجه از کارگزاری آگاه قسمت شماره حساب …یه شماره حساب بنویسم که به اسم خودم نباشه به اسم برادرم باشه؟

سلام وقت بخیر
نه نمیتونید. امکان واریز فقط به شماره حسابی که به نام شماست و قبلا به کارگزاری معرفی کردید وجود داره.

مینوت درخواست وام از رئیس شرکته؟

سلام دوست عزیز من می‌خوام سهم بخرم صبح هرساعتی وارد میشم می‌نویسه از 8:۴۵تا۱۲:۳۰بازه ولی هیچ وقت نمیتونم وارد شوم چیکار کنم ممنون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

ما در بورسینس به شما کمک می‌کنیم:

• منابع درآمد دیگری برای خودتان بسازید
• کسب‌وکارتان را رشد دهید
• ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
• از سرمایه‌تان برای کسب سود استفاده کنید
• سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بدانید

ایمیل‌تان را وارد کنید تا جدیدترین مطالب به ایمیل‌تان ارسال شود:

بعد از ثبت ایمیل لینک تایید برایتان ارسال می‌شود، لطفا روی آن کلیک کنید

سلب مسئولیت: در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری (اوراق بهادار، بازار آتی، طلا و ارز و…) ارزش دارایی‌ها ممکن است به سرعت تغییر کند و ریسک از دست رفتن سرمایه وجود دارد. محتوای موجود در سایت بورسینس صرفا جهت اطلاع‌رسانی است و نظرات شخصی نویسنده را منعکس می‌کند. بورسینس هیچ منفعت یا مسئولیتی در قبال سود و زیان کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و محتوای سایت بر عهده کاربران است.

Copyright © Bourseiness 2013-2019

کپی‌برداری از مطالب این سایت به هرشکل، غیرمجاز و غیرقانونی است.

معاملات در بازارهای مالی ایران، وابسته به نوع آن اندکی متفاوت است. برای مثال ساعت کاری بازار بورس و فرابورس با ساعت کاری بازار طلا تفاوت دارد. همچنین ساز و کار معاملات در این بازارها نیز با یکدیگر فرق دارد.

در برخی از بازارها معاملات به صورت پیوسته صورت می پذیرد و بنابراین بازه زمانی برای انجام معاملات اعلام می‌گردد و در برخی دیگر از آن ها معاملات به صورت گسسته و حراج تک قیمت است و تنها یک زمان برای انجام معامله اعلام می‌شود. در اینگونه بازارها افراد سفارش خود را به کارگزاری ها اعلام می کنند و کارگزاری ها سفارشات را در ساعت اعلامی ثبت می‌نمایند.

جداول زیر ساعت کاری بازارهای مالی ایران را به ترتیب ابتدا بازار بورس و فرا بورس و سپس تالارهای مختلف بورس کالا نشان می‌دهد.

ساعت کار بورس

علاوه بر بازارهای مالی ایران، بازارهای مالی زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که برخی از مهم ترین آن‌ها به همراه ساعت معاملاتی در روزهای کاریشان به صورت تطبیق یافته به وقت ایران در جدول زیر گزارش شده است.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام در صرافی کوینکس (CoinEx) با تخفیف کارمزد معاملات اینجا کلیک کنید!

برای ثبت نام در صرافی بایننس (Binance) با تخفیف کارمزد معاملات اینجا کلیک کنید!

توجه: برای انجام معامله در بایننس حتما با آی پی خارج از ایران وارد شوید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.
از ساعت 9 صبح الي 30/12 ظهر روزهاي شنبه الي چهارشنبه به غير از تعطيلات رسمي. البته از ساعت 8:30 قابلیت ثبت سفارش وجود دارد اما قبل از ساعت 9 معامله ای انجام نمی شود.

اضافه به علاقه مندی ها

جهت اضافه کردن به علاقه مندی لطفا
وارد
و یا
عضو
شوید.

برای کسب حداکثر سود در بازار بورس تهران به چه چیزهایی نیاز داریم؟ شما برای
موفقیت در
این بازار چقدر آماده و مسلط هستید؟

در انجمن خبرگان بورس تهران ما پرتفوی از سهام ها به همراه زمان خرید و فروش را به
شما
خواهیم داد و
همچنین اخبار مهم پیش روی بازار سرمایه توسط اساتید بررسی و سهام‌های روبه رشد
آینده
مورد تحلیل قرار می
گیرد. در آخر تمام تحلیل های و اشکالات شما توسط اساتید برطرف شده یا در تالار
گفتگو
پاسخ داده می شود.
ساعت کار بورس

شما می توانید از طریق تلگرام و واتس آپ با تیم پشتیبانی ما در تماس باشید

پیام شما ارسال شد! با تشکر

پیام شما ارسال نشد

لطفا همه فیلد ها را پر کنید

برای مشاهده سمینارهای ارزشمند آقای مقراضی بصورت
رایگان
در سایت عضو شوید، یا اگر
عضو هستید لطفا لاگین نمایید.

لطفا کد کپچا را انتخاب
کنید.

اگر عضو سایت هستید از اینجا لاگین کنید، در غیر اینصورت رایگان عضو شوید.

برای آشنایی رایگان با مبانی بازار های بورس جهانی و فارکس
کلیک کنید:

شروع آموزش رایگان

جهت فعال سازی اکانت کاربری ، دریافت اطلاعیه ها و خبرنامه ، سیگنال های معاملاتی ،
خدمات
پشتیبانی و … روی دکمه زیر کلیک کنید ، سپس ربات را استارت کنید!

* این لینک مخصوص شماست و نباید در اختیار دیگران قرار دهید!

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

روزهای شنبه تا چهارشنبه، روزهای کاری سازمان بورس و اوراق بهادار ایران است و در روزهای پنجشنبه و جمعه و همچنین روزهای تعطیل بازار سرمایه نیز تعطیل است و هیچ‌گونه معامله‌ای در آن صورت نمی‌گیرد.ساعت کار بورس

ساعات کار سازمان بورس و اوراق بهادار ایران به دو بخش ساعات پیش‌گشایش و ساعات معامله تقسیم می‌شود.

از ساعت ۸:45 تا ۹ صبح فرآیند سفارش‌گیری انجام می‌شود. یعنی شما می‌توانید سفارش خرید یا فروش سهام مورد نظرتان را ثبت نمایید اما در این بازه زمانی معامله‌ای صورت نمی‌گیرد.

همچنین امکان حذف سفارش‌گذاری قبلی در این بازه زمانی وجود دارد و شما می‌توانید سفارشی که ثبت کرده‌اید را حذف نمایید.

بعضی از بازیگران بازار سرمایه نیز از این موضوع برای جلب توجه سرمایه‌گذاران به سهامی خاص، استفاده می‌کنند و در زمان پیش‌گشایش برای خرید یا فروش سهمی ثبت سفارش می‌نمایند تا توجه دیگران به این سهم جمع شده و باعث ایجاد رغبت در دیگران برای خرید و فروش آن سهم شوند؛ ولی قبل از آغاز زمان معاملات سفارش خود را حذف می‌کنند.

در واقع بسیاری از صفحه خرید و فروش‌هایی که در این بازه زمانی پیش‌گشایش بازار ایجاد می‌شوند، برای جلب نظر سرمایه‌گذاران است و قبل از آغاز زمان معاملات به حالت عادی برمی‌گردند.

از ساعت ۹، معاملات بازار سرمایه آغاز می‌شود و خرید و فروش ها صورت می‌گیرد اما در اکثر مواقع تنها نمادهایی که تابلوی خوب و مناسب تکنیکالی دارند در ساعات اولیه آغاز معامله با حجم‌های بالا معامله می‌شوند و بقیه سهم‌ها در ساعات ابتدایی با حجم زیادی معامله نمی‌شوند.

حدوداً از ساعت ۱۰:۳۰ به بعد است بازار شکل جدی‌تری به خود می‌گیرد و این موضوع چند دلیل عمده دارد:

1. اشخاص حقوقی معمولاً صبر می‌کنند تا رفتار اشخاص حقیقی مشخص شود و بعد از آن‌ها وارد بازار می‌شوند، تصمیم‌گیری کرده و اقدام به معامله می‌نمایند.

2. نرخ ارزهایی مثل دلار، یورو و … از ساعت ۱۰:۳۰ به بعد مشخص می‌شود که در معاملات و فعالیت‌ نمادهای بسیاری تاثیر‌گذار است.

3. نرخ کالاهایی مثل فلزات و … که جهانی هستند از ساعت ۱۰:۳۰ به بعد اعلام می‌شود که این موضوع می‌تواند در روند معاملات و بازار در روز جاری و روزهای آتی تاثیرگذار باشد.

بنابراین تمامی این عوامل باعث می‌شود که بازار معاملات عملاً از ساعت ۱۰:۳۰ به بعد به شکل جدی‌تر فعالیت نماید و معاملات شکل مهم­تری به خود بگیرند.

زمان معاملات بازار سرمایه در ساعت ۱۲:۳۰ به پایان می‌رسد و بازار بسته می‌شود.

استثنائات زمان انجام معاملات:

اولین مورد در خصوص زمان ارائه سهام عرضه اولیه (یعنی آن درصد از سهام یک شرکت که برای اولین بار در بورس و اوراق بهادار عرضه می‌شود) است.

معاملات سهامی که عرضه اولیه‌­اند با هماهنگی و اعلام قبلی در یک بازه زمانی خاص مثلاً در ساعت ۹ تا ۱۱ صبح صورت می‌گیرد و قاعده تقدم در زمان سفارش‌گیری در این گونه سهام وجود ندارد و شما می‌توانید در هر زمانی از بازه‌ی اعلام شده برای سفارش‌گذاری،  سفارش خود را ثبت نمایید بدون اینکه از لحاظ اولویت ثبت سفارش با سایر افراد تفاوتی داشته باشید.

همچنین زمانی که یک نماد بعد از مدتی، مجدداً بازگشایی می‌شود، در یک بازه زمانی خاص برای کشف قیمت بازگشایی می‌شود و پس از کشف قیمت، روند ساعات معاملات سهم، به روال معمول بازار معاملات برمی‌گردد. 

در سال ۹۹ که حجم معاملات بالا رفته بود و به خاطر هجوم و ورود مردم به بازار سرمایه و حجم بالای معاملات، هسته‌ بورس دچار کندی شده بود؛ مسئولان تصمیم گرفتند با یک طرح و برنامه‌ریزی جدید، ساعات معامله نمادهایی که حجم معاملات بالایی دارند را به زمان‌های خارج از زمان معاملاتی بازار منتقل کند که البته این تصمیم، تاثیرگذار واقع شد و توانست از بار حجم بالای معاملات کم نموده و فرآیند انجام معاملات را آسان نماید، اما معایبی نیز به همراه داشت که از مهم­ترین آنها، اندازه‌گیری اشتباه شاخص کل و متعاقبا تحلیل ناصحیح شاخص کل بود که به شدت بر روند تحلیل‌های بازار تاثیر منفی داشت. بنابراین در زمان فعلی که حجم معاملات بسیار بالا نیست، زمان معاملات بازار به زمان معمول خود برگشته است.

نویسنده: خانم شیما مهرفر

دانش آموخته فاینوترند

1400/03/01

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

© تمام حقوق این سایت متعلق به فاینوترند می باشد.

برای دریافت مشاوره در مورد چگونگی عضویت در صندوق و شرایط سبد های مختلف کافیست عدد 2 را به سامانه زیر پیامک کنید.

خانه / سرمایه گذاری و بورس / ساعت کار بورس ایران چگونه است؟

با توجه به بازدهی بازار بورس نسبت به سایر بازارهای موازی، استقبال ویژه ای از این بازار شد و تقریبا از اکثر اقشار جامعه وارد این بازار شدند. در صورتی که شما از افراد تازه وارد این بازار هستید به شما پیشنهاد میشود که قبل از انجام هرگونه معامله اقدام به یادگیری مفاهیم و تحلیل های بنیادی و تکنیکال نمایید.

یکی از سوالاتی که برای افراد تازه وارد احتمالا پیش می آید این است که ساعت کار بورس ایران چه زمانی است؟ و در چه روزهایی در بورس میتوان معامله کرد؟ اگر شما یک معامله گر در بازار بورس هستید، حتما باید ساعت کار معاملات بورس تهران را بدانید و از زمان دقیق آغاز و پایان انجام معاملات، اطلاع داشته باشید.

ساعت شروع به کار بورس در سال ۹۹:

ساعت کار بورس

در بازار بورس ایران و در سامانه معاملاتی آنلاین ساعت کار بورس ایران در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ می باشد. البته در تمامی این ۴ ساعت معامله انجام نخواهد شد و ساعت معاملات به این صورت است:

زمانی که شما در ساعت ۸:۳۰ تا ۹ سفارشات خود را ثبت میکنید فقط در مرحله ثبت باقی می مانند و به محض رسیدن به ساعت ۹، سفارشات خرید یا فروش ارسالی شما قابل معامله می شود و با توجه به اینکه شما زودتر از بقیه ثبت سفارش کرده اید معاملاتتان هم زودتر از بقیه انجام خواهد شد و زمان معاملات تا ساعت ۱۲:۳۰ ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید چگونه در بورس معامله کنیم؟

با توجه به اینکه معاملات در بازار بورس در مدت زمان سه ساعت و نیم که زمان مجاز معاملاتی در بازار بورس می باشد انجام می شود، در در بعضی از ساعات سهم حجم بیشتری و در برخی ساعات سهم حجم کمتری دارد.

معمولا از ساعت ۹ تا ۹:۱۵ صبح و همچنین از ساعت ۱۲:۱۵ تا ۱۲:۳۰ ظهر سهم شاهد بیشترین حجم معاملات خواهد بود.

اما بهترین زمان خرید سهم در چه ساعتی است؟ در صورتی که تصمیم به خرید یک سهم را دارید بهترین زمان برای خرید سهم در ساعت ۱۲:۱۵ تا ۱۲:۳۰ می باشد.

اگر بخواهیم به این موضوع از دید تابلو خوانی و بازار خوانی در بورس نگاه کنیم، با توجه به اینکه در یک ربع تا نیم ساعت ابتدای معاملات، معاملات به صورت هیجانی انجام می شود زمان مناسب تری برای فروش سهم می باشد.

درباره بررسی بهترین ساعت برای خرید و فروش سهام در ساعات معاملاتی بورس  بیشتر بخوانید

تکنیک الگوی ساعت بیان می کند:

آیا میشود روی بازار سرمایه بعنوان یک کار اصلی و بادرآمد حساب باز کرد واگر میشود با بورس و معامله سهام نون در آورد برای بار اول بعد از چه مدت فعالیت در بازار برای بنده سود دهی خواهد داشت…عاجزانه از شما متولی رسانه عزیز درخواست راهنمایی دارم..
یک جوان متاهل بیکار

دوست عزیز بورس بازار پرریسکی هست و به همون اندازه که ممکنه سودده باشه میتونه باعث از بین رفتن سرمایه شما هم بشه. ممکنه شما در هفته اول معامله سود خوبی بدست بیارید و همین طور برعکس. بهتره با مطالعه معامله کنید و سرمایه های اصلی زندگیتون رو وارد بازار سرمایه نکنید.

شرکت سبدگردان هدف در ۱۳۹۱/۱۱/۲۴ تحت شماره ۴۳۵۰۱۵ و شناسه ملی ۱۰۳۲۰۸۵۰۹۷۳ با مجوز رسمی از سازمان بورس و اوراق بهادار، درتهران و همزمان با شماره ۱۱۱۴۰ نزد سازمان بورس اوراق بهادار تاسیس گردید.

دفتر مرکزی: تهران، خیابان میرزای شیرازی، خیابان بهشتی، پلاک 436، طبقه 4، واحد 15

برای دریافت مشاوره در مورد چگونگی عضویت در صندوق و شرایط سبد های مختلف کافیست عدد 2 را به سامانه 10000604 پیامک کنید.

© 1399 سبدگردان هدف تمام حقوق محفوظ است.

هدف بخش

«سایت‌خوان دنیای اقتصاد»

گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.

فعالیت بازار سرمایه از ساعت ۹ صبح روز شنبه هفتم فروردین دوباره آغاز می‌شود و یکشنبه هم ادامه خواهد داشت.

بازار بورس پس از ۹ روز تعطیلی در روزهای پایانی سال ۹۹ و هفته اول فروردین ۱۴۰۰، از روز شنبه هفتم فروردین فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

آخرین روز کاری بازار سرمایه در سال گذشته چهارشنبه ۲۷ اسفندماه ۹۹ بود و پس از آن فعالیت این بازار در سه روز پایانی سال قبل و هفته اول فروردین امسال به حال تعطیل درآمد. در روز آخر بازار سال گذشته، شاخص کل ۱۷ هزار ۱۸۳ واحد معادل ۱.۳ درصد رشد کرد و روی عدد یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۵۷ متوقف ماند. قرار بود در روزهای پایانی سال ۹۹ یکی دو عرضه اولیه هم انجام شود که به دلایلی منتفی شد.

فعالیت بازار سرمایه از ساعت ۹ صبح روز شنبه هفتم فروردین دوباره آغاز می‌شود و یکشنبه هم ادامه خواهد داشت. بورس تهران روز نهم دوشنبه فروردین به دلیل همزمانی با نیمه شعبان و میلاد امام زمان(عج) تعطیل اما سه‌شنبه و چهارشنبه برقرار است. در هفته پایانی بورس در سال ۹۹ شاخص سبز و مثبت و رو به رشد بود و حالا باید دید سال ۱۴۰۰ بازار سرمایه با سرمایه‌گذاران چگونه برخورد می‌کند.ساعت کار بورس

گروه نشریات دنیای اقتصاد

درباره ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

بورس فردا هوش تجاری شما را افزایش میدهد

بورس فردا – همه چیز درباره بورس ایران و جهان – آنالیز و آموزش و اخبار بورس را از سایت بورس فردا دنبال کنبد .

فعالیت در بازار بورس و سرمایه گذاری در بورس، یکی از عناوین داغ در بحث ها و خبر ها می باشد. شاید بورس برای خیلی ها ناشناخته بوده و سوالات و ابهامات زیادی در این زمینه وجود داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به یکی از سوالات مهم در زمینه بازار بورس بپردازیم. بورس چه روز هایی تعطیل است؟ بسیاری از افراد مایلند بدانند که آیا فعالیت در بازار بورس و سرمایه در همه روز های هفته امکان پذیر می باشد؟ آیا بورس تعطیلی دارد و یا به صورت شبانه روزی فعال است؟ پس اگر می خواهید بدانید که بورس چه روز هایی تعطیل است؟ و ساعت کاری بورس ایران به چه صورت است در ادامه با ما همراه باشید.

ساعت کاری بورس ایران چه زمان هایی است؟ آیا در روز های تعطیل نیز می توان به فعالیت و معامله در بورس پرداخت؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بورس اوراق بهادار ایران از یک ساعت کاری خاصی پیروی می کند. به عبارت دیگر در ساعات و زمان های خارج از این چهار چوب، معامله و فعالیت در بورس امکان پذیر نمی باشد. بازار بورس اوراق بهادار ایران در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته تعطیل می باشد. همچنین در تمامی روزهای تعطیل رسمی در تقویم نیز، بورس تعطیل می باشد. لازم به ذکر است که این تعطیلی به صورت عمومی و کلی است. لذا هیچ فردی در روزهای تعطیل بورس قادر به انجام هیچگونه معامله و فعالیت نخواهد بود. تمامی معاملات در بازار بورس و اوراق بهادار، خرید و فروش سهام تنها از طریق سامانه معاملاتی قابل انجام می باشد.

در بورس ایران دو نوع سامانه معاملاتی وجود دارد:ساعت کار بورس

بدیهی است انجام هر گونه معامله خارج از روش های بالا غیر قابل انجام است. دارندگان سهام نمی توانند خارج از سامانه معاملاتی برای خرید و یا فروش سهام خود اقدام کنند. لذا انجام تمامی معاملات ملزم به نشست معاملاتی و واسطه گری کارگزاری ها می باشد. این شرایط برای تمامی افراد فعال در بورس، بدون هیچ استثنایی یک سان می باشد.

در اشاره به ساعت کاری بورس ایران باید خاطر نشان کنیم که تمامی معاملات سهام در بازار بورس و سرمایه ایران از روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۲٫۳۰ قابل انجام می باشد. همچنین امکان ثبت سفارش از ساعت ۸٫۳۰ تا ۹ صبح روز های ذکر شده نیز امکان پذیر است. در هر هفته ای از سال که روز های غیر پنجشنبه و جمعه مصادف با تعطیل رسمی باشد، بورس نیز تعطیل است. شروع تمامی معاملات از ساعت ۹ صبح امکان پذیر می باشد.

در نظر گرفتن بازه زمانی ۸:۳۰ تا ۹ صبح به جهت ثبت سفارشات سرمایه گذاران می باشد. سفارش ثبت شده افراد برای انجام معاملات خرید و فروش سهام از ساعت ۸:۳۰ در صف قرار می گیرد. سپس از راس ساعت ۹ تمامی این سفارشات در فرایند پرداخت قرار داده می شود. بدیهی است انجام هرگونه معامله خارج از زمان و روز های مجاز برای هیچ کاربری امکان پذیر نمی باشد.

همانطور که گفته شد بورس ایران تنها در روزهای غیر تعطیل فعال می باشد. لذا این قانون در خصوص تعطیلات رسمی عید نوروز نیز صدق می کند. تمامی روزهای تعطیل رسمی در نوروز سال ۹۹ و سال های دیگر نیز بورس تعطیل است. لذا در عید نوروز نیز، علاوه بر روز های پنجشنبه و جمعه، در روز هایی که طبق تقویم رسمی کشور تعطیل هستند، این بازار نیز تعطیل خواهد بود.

با توجه به این نکته روز های تعطیل بورس در عید نوروز به صورت زیر است:

بنابراین به طور کلی بازار سرمایه در نوروز ۹۹ پنج روز فعال بود. یعنی:

البته به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است در مواقعی روز های تعطیل رسمی در نوروز، مصادف با روز های پنجشنبه و جمعه باشد. در این صورت تعداد روز های تعطیل و غیر تعطیل نوروز هر سال متفاوت است. به عبارت دیگر در نوروز سال ۹۹ بورس ایران فقط پنج روز ( روز های گفته شده ) فعال بود. ممکن است در سال های دیگر این عدد بیشتر یا کمتر باشد.

در پاسخ به سوال بورس چه روز هایی تعطیل است؟ دانستیم که انجام کلیه معاملات در بورس در روز های غیر تعطیل ( تعطیل رسمی و پنجشنبه و جمعه ) به صورت آنلاین و آفلاین از ساعت ۹ صبح تا ۱۲٫۳۰ امکان پذیر می باشد. اما منظور از معاملات آفلاین و آنلاین در بورس چیست؟ معامله آنلاین یکی از روش های معامله در بورس است. در این روش افراد می توانند با استفاده از کد کاربری و رمزی که کارگزاری در اختیار آنها قرار داده است، با استفاده از سامانه های آنلاین خرید و فروش سهام نسبت به انجام امور معاملاتی خود اقدام کنند. برای دریافت کد آنلاین می بایست در کارگزاری مورد نظر نسبت به تکمیل فرم های مربوط به معاملات بر خط اقدام کنید.

پیشنهاد می شود: روش های سرمایه گذاری در بورس ایران

در روش معامله به صورت آفلاین نیز یک کد کاربری و رمز عبور برای انجام معاملات آنلاین توسط کارگزاری به افراد متقاضی تعلق می گیرد. با استفاده از این کد کاربری و رمز عبور سرمایه گذاران می توانند به صورت مستقیم به حساب کاربری خود متصل شوند. سپس در زمان‌ های مجاز نسبت به انجام امور معاملاتی خود نظیر خرید یا فروش سهام اقدام کنند. اما نکته قابل توجه در این خصوص این است که در این روش، سفارشات ثبت شده توسط افراد، با حدود ۱۵ دقیقه تاخیر به مرکز معاملات بورس منتقل می شود.

به عبارت دیگر در این روش می توانید حتی در زمان های غیر مجاز، در و در واقع زمان هایی که بورس باز نیست ( غیر از زمان و ساعت کاری بورس ایران ) سفارش خود برای خرید و فروش سهام نماد های مختلف ثبت کنید. همچنین می توانید مبلغ مورد نظر خود برای سرمایه گذاری را نیز وارد کنید. کارگزاری مربوطه در اولین فرصت ( در زمان های مجاز ) سفارش شما مبنی بر خرید سهام نماد های مختلف را با توجه به سرمایه شما تکمیل می کند. در هر صورت چه به روش آنلاین و چه آفلاین، تکمیل سفارش خرید و فروش سهام در بورس ایران، تنها در روز و ساعاتی که بورس باز است، ثبت و انجام نهایی می شود. از این که در مقاله ( ساعت کاری بورس ایران ) همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.

 

پست قبلی

روش های سرمایه گذاری در بورس ایران

پست بعدی

سهامداران فولاد حتما بخوانند!

پیش بینی بازار بورس فردا ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

کدام افزایش سرمایه سهام جایزه دارد؟

چگونه برگه ی سهام را وارد پرتفوی کنیم؟

با ۲۰ میلیون کجا سرمایه گذاری کنم؟!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

پستهای اخیر

پیش بینی وضعیت بازار بورس هفته آینده (هفته دوم تیر ۱۴۰۰)

قیمت و ارزش سهام عدالت امروز چقدر است؟ (۱ میلیون تومانی و ۵۰۰ هزار…

آیا فردا بورس تعطیل است؟

خلاصه عملکرد بازار بورس امروز چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

پیش بینی بازار بورس شنبه پنجم تیر ماه ۱۴۰۰

قیمت سکه امامی امروز چند است؟ (چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰)

قیمت دلار امروز چند است؟ (چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰)

ساعت کار بورس

قیمت طلا امروز چند است؟ (چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰)

ساعت کار بورس
ساعت کار بورس

خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
خرید شامپو تریاک


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *