راهنمای ساخت فیلتر

راهنمای ساخت فیلتر
راهنمای ساخت فیلتر

بورس, فیلترهای کاربردی, مقالات

81 دیدگاه‌ها

آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس از طریق کدنویسی بدین صورت می باشد که باید کد نویسی در وب سایت دیده بان بورس را بلد باشید. البته خیلی از افراد هستند که هیچ اطلاعاتی در مورد کدنویسی ندارند ولی فیلترهای کاربردی و نوسانگیری خوبی در وب سایت دیده بان بورس نوشته اند. برای سرمایه گذاری مطمئن در بازار بورس افرادی که می خواهد در این بازار سرمایه گذاری کنند لازم است کمی در مورد آموزش فیلتر نویسی اطلاعات داشته باشد.

سرمایه گذاری در بورس یکی از جذاب ترین سرمایه گذاری ها می باشد. اگر بتوانید یک فیلتر کاربردی در وب سایت دیده بان بورس بنویسید مطمئن باشید سود شما در بازار تضمین شده است. برای یادگیری و آموزش فیلتر نویسی در بورس باید درک درستی از وضعیت بازار بورس داشته باشید و تجربه در این زمینه حرف اول را می زند.

در این مقاله قصد دارم آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس اوراق بهادار با استفاده از فیلتر نویسی در وب سایت tsetmc را آموزش دهم. همانطور که گفتم فیلتر نویسی کار مشکلی نیست برای سرمایه گذاری بهتر و مطمئن تر در بورس مقاله آموزش فیلتر نویسی در بورس را بخوانید.

پیشنهاد ویژه ثروت آفرین : فیلتر طلایی بورس (کسب سود در بازارهای ریزشی)

راهنمای ساخت فیلتر

اگر به الگوهای کندل استیک در تحلیل تکنیکال علاقه دارید پیشنهاد می کنم حتما مقاله کاربردی آموزش الگوهای کندل استیک در تحلیل تکنیکال را مطالعه فرمایید

با استفاده از عملکردهای زیر می توان کوچکتر، مساوی، بزرگتر و … را در فیلدهای قابل استفاده در فیلتر قرار داد.

پیشنهاد ویژه: محصول حرفه ای جادوی فیلتر و اندیکاتور

با استفاده از توابع از پیش تعیین شده زیر می توانید فیلتر مورد نظر خود را کدنویسی کنید. در آموزش فیلتر نویسی این توابع به نام تابع Math در بورس و در سایت مدیریت فناوری بورس (دیده بان بازار) شناخته می‌شوند. تابع Math در بورس کاربردهای زیادی دارد و از جمله آن‌ها می‌توان به گرد کردن به بالا یا پایین اعداد و یا حذف رقم اعشار اعداد اشاره کرد. در زیر تابع Math در بورس به همراه مثال و کاربردهای این تابع برای شناخت بیشتر در مبحث آموزش فیلتر نویسی در بورس ذکر شده است.

پیشنهاد می کنم بخش اول مقاله روانشناسی بازار بورس و تابلو خوانی حجم معاملات را مطالعه کنید. بخش دوم مقاله در مورد شناسایی کد به کد و بلوکی و بخش سوم مقاله نیز در مورد نسبت خریداران به فروشندگان می باشد را حتما مشاهده نمایید.

با استفاده از فیلدهای زیر می توان اطلاعات روز بازار بورس را به دست آورد. به فیلتر ساده زیر دقت کنید:

 • مفید تریدر نرم افزار
 • (pf) > (pl)

  این فیلتر نمادهایی را نشان می دهد که اولین قیمت بزرگتر از آخرین قیمت باشد.

  کد نویسی فیلتر در سایت دیده بان و آموزش فیلتر نویسی در بورس بسیار ساده است برای آشنایی بیشتر به مثال های زیر توجه کنید.

   

  نمایش نمادهایی که با حرف x شروع می شوند

   

  نمایش نمادهایی که حرف آخر آن x می باشد

   

  نمایش نمادهایی که نام آنها شامل x می باشد

   

  نمایش نمادهایی که بیش از 20 بار معامله شده اند

   

  نمایش نمادهایی که حجم معامله آنها بیش از حجم مبنا می باشد

   

  نمایش نمادهایی که ارزش معامله آنها بیش از یک میلیون تومان می باشد

   

  نمایش نمادهایی که بیشترین قیمت امروز آنها کمتر از قیمت دیروز می باشد

   

  نمایش نمادهایی که اولین قیمت امروز آنها بیشتر یا مساوی  قیمت دیروز می باشد

   

  نمایش نمادهایی که آخرین قیمت معامله آنها کمترین قیمت روز می باشد

   

  نمایش نمادهایی که آخرین قیمت معامله آنها حراکثر پنج ریال بیشتر یا کمتر از میانگین قیمت (غیر وزنی) روز می باشد

   

  نمایش نمادهایی که آخرین قیمت معامله آنها بیشتر یا مساوی قیمت پایانی می باشد

   

  نمایش نمادهایی که تغییر قیمت آخرین معامله ی کمتر یا مساوی صد ریال داشته اند

   

  نمایش نمادهایی که درصد تغییر قیمت آخرین معامله ی کمتر یا مساوی یک و نیم درصد داشته اند

  راهنمای ساخت فیلتر

   

  نمایش نمادهایی که آخرین قیمت معامله آنها بیشتر یا مساوی قیمت پایانی می باشد

   

  نمایش نمادهایی که تغییر قیمت پایانی کمتر یا مساوی صد ریال داشته اند

   

  نمایش نمادهایی که درصد تغییر قیمت پایانی کمتر یا مساوی یک و نیم درصد داشته اند

  دسترسی به سابقه معاملات در روزهای گذشته با استفاده از فیلدهای زیر به دست می آید. همانطور که در مثال های آموزش فیلتر نویسی زیر می بینید می توان این فیلدها را با فیلدهای دیگر ترکیب کرد.

   

  تعداد روز های سابقه معاملات

  در صورتی که نماد جدیدا تعریف شده باشد و یا در روزهای قبل متوقف باشد این ارایه می تواند کمتر از 60 روز باشد

   

  {//do something}

  بررسی موجود بودن سابقه معاملات در 11 روز قبل

   

  قیمت پایانی یک روز قبل بیشتر از قیمت پایانی دو روز قبل باشد.

   

  در روزهای بدون معامله مقدار کمترین قیمت و بیشترین قیمت صفر می باشد، برای کنترل دقیق ابتدا چک کنید که مقدار صفر نداشته باشید

  فیلدهای زیر اطلاعات حقیقی و حقوقی را به ما نشان می دهد. این فیلدها اطلاعات بسیار کلیدی و مهمی هستند که می توان برای ساخت فیلترهای حرفه ای در آموزش فیلتر نویسی در بورس از آن ها استفاده کرد. به مثال زیر توجه کنید:

  (ct).Buy_I_Volume > (ct).Sell_I_Volume

  این فیلتر نمادهایی را نشان می دهد که حجم خرید حقیقی بیشتر از حجم فروش حقیقی داشته باشند.

  فیلدرهای زیر اطلاعات دوره های طولانی تر را نشان می دهد و می توان در آموزش فیلتر نویسی در بورس از این آمارها نیز استفاده نمود.

  مقاله آموزش بورس و یادگیری روش معامله گری در بورس را اکنون می توانید مطالعه کنید

  اکنون که آموزش فیلدها و عملکردهایی که برای فیلتر نویسی مورد استفاده قرار می گیرد آشنا شدید باید انواع قالب فیلتر نویسی را یاد بگیرید. این کار کمک می کند تا فیلدهای ذکر شده در قالب کدنویسی را به درستی جایگزاری کرده و فیلتر خود را بسازید.

  در قالب ساده می توان از فیلدهای اطلاعاتی، عملگرها و توابع ساده و پیش ساخته در آموزش فیلتر نویسی و کد نویسی استفاده نمود. در قالب کد نویسی ساده هر فیلتر می تواند از تعدادی شرط ساخته شود که با عملکر های and و یا or از هم جدا شوند. در زیر یک نمونه فیلتر با قالب ساده با توجه به فیلدهایی که در بالا گفته شد می سازیم:

  فیلد pl (آخرین قیمت) و فیلد pc (قیمت پایانی) و همچنین && نشانه (و) می باشد. پس ما در این فیلتر می گوییم نمادهایی را به ما نشان بده که آخرین قیمت آن ها بالای 1000 ریال و قیمت پایانی آن ها هم بالای 1000 ریال باشد.

  در قالب کد نویسی علاوه بر شروط بالا می توان کدنویسی پیچیده تری انجام داد. در قالب کد نویسی می توان توابع جدید ساخت. به عنوان مثال دستورات حلقه، شرط، تعریف متغیر و … در قالب کدنویسی امکان پذیر است در زیر یک نمونه از قالب کد نویسی ذکر شده است:

  در قالب کد نویسی ابتدا باید فیلتر مورد نظر دو مقدار true و یا false را برگرداند. در صورت برگشت مقدار true یعنی نماد مورد نظر در دیده بان نمایش داده شود و مقدار false یعنی نماد نمایش داده نشود. در قالب کد نویسی ابتدا می بایست توابع تعریف شوند و سپس می توان از آن توابع در برنامه استفاده کرد. برای مثال کد ساده در مثال قبل را می توان در قالب کد نویسی شده بصورت زیر نشان داد:

  اگر بخواهیم قالب کد نویسی را کمی پیچیده کنیم ابتدا باید یک تابع ساخته شود. مثلا اگر بخواهیم قیمت 21 روز قبل را محاسبه کنیم باید یک تابع بسازیم که کمترین قیمت 21 روز را حساب می کند و سپس از آن تابع در کد استفاده کنیم. مانند مثال زیر:

  برای تکمیل بحث آموزش فیلتر نویسی در بورس و قرار دادن فیلتر کد نویسی شده ابتدا مطابق شکل زیر وارد وب سایت دیده بان بورس به آدرس tsetmc.com شوید. پس از وارد شدن به وب سایت بر روی قسمت 1 کلیک نمایید. که در ادامه درباره آن توضیح می دهم.

  در این بخش شما می توانید نماد مورد نظر خود را جستجو نمایید تا در سریع ترین زمان نماد مورد نظر برای شما نمایش داده شود.

  در قسمتی که در تصویر زیر نشان داده شده می توان در وب سایت دیده بان بازار بورس ثبت نام کنید و یا نوع نمایش نمادها را مشخص کرد. این گزینه برای سرمایه گذاری دقیق تر در بازار بورس خیلی مهم است.

  مثلا می توانید مشخص کنید فقط نمادهای بازار بورس یا فرابورس و یا هر دو را نماش دهد و یا اینکه نمایش گروه بندی گروه های صنعت را می توانید در این قسمت حذف و یا اضافه نمایید.

  با زدن گزینه بالا صفحه ای مطابق شکل زیر در دیده بان بورس نماش داده خواهد شد. که به توضیح هر کدام از بخش ها در آموزش فیلتر نویسی بورس خواهم پرداخت.

  گزینه 1 : برای ثبت نام و ذخیره تنظیمات مورد استفاده قرار میگیرد.

  گزینه 2 : برای بازگرداندن تنظیمات ذخیره شده قبلی کاربرد دارد.

  گزینه 3 : در این قسمت می توانید مشخص کنید که همه نمادها برای شما نمایش داده شود یا فقط نمادهای معامله شده را به نمایش بگذارد.

  گزینه 4 : می توانید بازار هدف خود را انتخاب کنید. بورس ، فرابورس یا هر دو بازار.

  گزینه 5 : در صورتیکه بخواهید سیستم گروه بندی صنایع را به تفکیک نشان دهد گزینه بلی در غیر این صورت گزینه خیر را انتخاب نمایید.

  گزینه 6 : برای چرخش اتوماتیک نمادها گزینه بلی در غیر اینصورت گزینه خیر را انتخاب نمایید.

  گزینه 7 : در صورتیکه بخواهید اعداد بزرگ بصورت ساده نمایش داده شود گزینه نمایش ساده و اگر بخواهید بصورت میلیون ریال یا بیلیون ریال نشان داده شود گزینه بعدی را انتخاب نمایید.

  گزینه 8 : نوع اوراق سهام ، فرابورس ، تسهیلات مسکن و … را می توان از طریق این گزینه مشخص نمود.

  گزینه 9 : اطلاعات تکمیلی مربوط به نمایش اطلاعات حقوقی ، آمارهای کلیدی و… بوده و از این طریق قابل تغییر می باشد.

  برای ثبت نام در وب سایت دیده بان بازار بورس مطابق شکل زیر عمل می کنیم.

  ابتدا وارد گزینه 1 شده و پنجره ای مانند پنجره زیر برای شما باز می شود.

  با زدن این گزینه می توانید مانند شکل زیر در وبسایت ثبت نام کنید

  برای انتخاب نحوه نماش اطلاعات و تعریف قالب اختصاصی از طریق گزینه زیر عمل می کنیم.

  پس از زدن این گزینه پنجره ای مانند شکل زیر باز می شود که می توانید نحوه نمایش اطلاعات نمادها و حتی قالب اختصاصی در دیده بان بازار بورس تعریف کنید.

  حال باید فیلتر های دریافت شده را در وبسایت قرار دهید که در ادامه به آموزش فیلتر نویسی این مورد و قرار دادن فیلتر و نحوه سرمایه گذاری از این طریق را توضیح خواهم داد.

  برای قرار دادن فیلتر در وب سایت دیده بان بازار بورس ابتدا باید شما یا روش کد نویسی را بیاموزید و یا فیلترهایی که در اختیار دارید را در وب سایت دیده بان قرار دهید برای قرار دادن فیلترها در سایت مانند شکل زیر عمل می کنیم.

  پس از وارد شدن به وب سایت بر روی گزینه 1 کلیک کنید.

  مجددا برروی گزنه مشخص شده در تصویر زیر کلیک نمایید.

  سپس طبق تصویر زیر برروی گزینه های مشخص شده کلیک کنید.

  حال باید توجه داشت پس از درج کد و ثبت نمودن حتما فیلترهای مورد نظر را ذخیره نمایید تا درصورتیکه مشکلی برای سیستم شما پیش آمد بتوانید فیلترهای مورد نظر را در وب سایت دیده بان بازار بورس بازیابی نمایید.

  برای اطمینان از صحت فیلترها باید بر روی گزینه اعتبار سنجی کلیک کنید.

  نکته مهم در آموزش فیلتر نویسی در بورس اینکه اگر پنجره ای مطابق شکل زیر با پیغام خطایی در کد مشاهده نشد نشان داده شود کد وارد شده صحیح می باشد. البته توجه داشته باشید در صورتیکه فیلتر مورد نظر شما سهمی را نشان داد بهتر است با استفاده از تحلیل تکنیکال نیز سهم معرفی شده را بررسی نمایید تا ریسک سرمایه گذاری کاهش پیدا کند.

  اگر به نوسان گیری در بورس علاقه دارید از محصول فیلترهای نوسان گیری در بورس دیدن کنید

  1- این فیلتر برای سهم هایی که p/e بین ۵ تا ۶ دارند استفاده می شود.

  برای نمونه سهم هایی که p/e بین 5 تا 6 دارند در تاریخ مورد نظر در زیر نشان داده شده است

  2- شناسایی سهم های نوسانی برای سرمایه گذاری در بورس و سهم هایی که کمتری قیمت و بیشترین قیمت روز بالای ۴ درصد نوسان دارند

  فیلتر بالا سهم هایی که در روز بیش از 4 درصد نوسان دارند را نشان می دهد. که در تاریخ مورد نظر در زیر آورده شده است.

  3- این فیلتر صف خرید 5 برابر حجم مبنا را نشان می دهد.

  سهم هایی که صف خرید آنها بیشتر از 5 برابر حجم مبنا باشد با نتایج این فیلتر در تاریخ مورد نظر در زیر آورده شده است.

  4- سهم هایی که در کانال روند صعودی هستن اما صف خرید نیستند.

  سهم های که روند صعودی دارند و صف خرید هم نیستند با نتایج این فیلتر در زیر آورده شده است.

  5- این فیلتر ارزش ریالی خریدار دو برابر فروشنده را نشان می دهد.

  سهم هایی که خریداران دو برابر فروشندگان باشد در تاریخ مورد نظر در زیر آورده شده است.

  6- قیمت پایانی امروز بیشتر از دیروز و سفارش های خرید بیش از 3 برابر سفارش های فروش و حجم معاملات بیش از 2 برابر حجم مبنا

  7- این فیلتر صف سنگین خرید را نشان می دهد.

  صف خرید سنگین از طریق این فیلتر قابل مشاهده است.

  پیشنهاد می کنم از محصول فیلترهای کاربردی بورس (نوسان گیری کوتاه مدت) بازدید فرمایید

  همچنین اگر به تحلیل تکنیکال علاقه دارید می توانید ار دو محصول حرفه ای که به صورت اختصاصی در وب سایت ثروت آفرین کد نویسی شده است دیدن کنید. محصول اندیکاتور خرید و فروش (هشدار ورود به سهم) که سهم های با بازدهی 10 تا 30 درصد ماهیانه را به معامله گران سیگنال می دهد. محصول دیگری با عنوان اندیکاتور پول هوشمند (شناسایی پول هدفمند)  نیز برای شناسایی ورود پول بزرگان بازار مورد استفاده قرار می گیرد.

  برای اینکه آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس با استفاده از کدنویسی در وب سایت دیده بان بورس را یاد بگیرید باید کمی روی فیلترها وسواس داشته باشید. هر فیلتری و از هر کجا به دستتان رسید استفاده نکنید. فیلتر نویسی مقوله‌ی گسترده ای است که باید همه جوانب بازار در آن دیده شود.

  بعضی از سایت ها فیلترهای نوسان گیری و کاربردی را با قیمت های خیلی بالا می فروشند. در صورتیکه از نحوه سرمایه گذاری در بورس هیچ اطلاعی ندارند و اصلا خودشان در بازار بورس سرمایه گذاری نمی کنند و حتی در وب سایت دیده بان بورس نمی توانند فیلتر نویسی کنند و آموزش فیلتر نویسی را به درستی فرا نگرفته اند.

  اگر می خواهید در بورس سرمایه گذاری کنید و بهترین نتیجه را از فیلترهای نوسان گیری ببرید بهتر است خودتان مقاله آموزش فیلتر نویسی در بورس را چندین بار مطالعه کنید و فیلتر نویسی یاد بگیرید.

  در مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس سعی کردم نحوه سرمایه گذاری در بورس با استفاده از فیلتر نویسی در دیده بان بورس را آموزش دهم. امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

  خوشحال می شوم نظرات ارزشمندتان را در رابطه با آموزش فیلتر نویسی در وب سایت دیده بان بازار بورس بدانم.

  نحوه قرار دادن فیلترها در سایت tsetmc را بصورت آنلاین از طریق ویدیو زیر مشاهده فرمایید.

  Tags بورس دیده بان بورس فیلترهای بورس فیلترهای کاربردی بورس

  آگوست 7, 2021

  جولای 26, 2021

  می 19, 2021

  با سلام اگه امکان داره فیلترهای رایگان بیشتری توی سایت بگذارید ممنون

  سلام دوست عزیز
  به زودی فیلترهای رایگان و کاربردی که مورد استفاده زیادی دارد در وب سایت ثروت آفرین قرار داده می شود.
  موفق باشید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  واقعا عالی بود خیلی خوب فیلتر نویسی توضیح داده شد من که تا حالا فیلتر نویسی توی بودس نکرده بودم قضیه دستم اومد که باید چیکار کنم

  سلام دوست عزیز
  ممنونم از مطالب کاربردی و مفید شما ⚘⚘⚘

  سلام من یک چیزی رو متوجه نمیشم یک سبد درست کردم و مثلا 50 تا نماد رو توش گذاشتم وقتی که هر روز چکش میکنم متوجه شدم از 50 تا کمتر هستن یعنی بطور اتوماتیک نمادهای ممنوع متوقف رو از لیستم حذف میکنه، چطور میتونم کل نمادهای دیدبانم رو ببینم؟

  سلام مهسای عزیز
  در سایت دیده بان بازار زمانیکه قسمت فیلتر جدید را بزنید ولی کدی در آن بخش وارد نکنید می توانید تمام نمادهای بازار را مشاهده فرمایید.
  موفق باشید

  سلام خسته نباشید
  من تو سایت دیدبان ثبت نام کردم یه فیلتر جدید ثبت کردم اعتبار سنجی هم کردم مشکلی نداشت خروجی فیلتر رو کجا بایستی ببینم ؟چون هیچ خروجی برا من نداشت

  سلام حمید عزیز
  در قسمت سمت راست که فیلتر را کپی و ثبت می کنید میتوانید نتایج فیلتر را مشاهده فرمایید.
  موفق باشید

  خروجی فیلتر در همان صفحه اصلی دیدبان بازار که لیست نمادها هست قابل رویت هست. اگر توجه کنید وقتی فلتر را ثبت میکنید لیست نمادها تغییر می کند.

  سلام هادی عزیز
  بله در مرحله اول تمام نمادها را نشان می دهد و زمانی که فیلتر را کپی و ثبت می کنید خروجی فیلتر مورد نظر شما در سایت دیده بان بازار دیده می شود.
  موفق باشید

  ممنون از زحماتتون
  مشکل بنده عدم نمایش نتیجه فیلتر با وجود ثبت نام در سایت دیدبان و بعد از ثبت و اعتبار سنجی فیلتره لطفا راهنمایی بفرمایید

  سلام حمید عزیز
  اگر اعتبار سنجی مشکلی نداشته باشد امکان دارد فاکتورهایی که در فیلتر قرار دادید سختگیرانه لحاظ شده باشد به همین دلیل خروجی در فیلتر نشان داده نمی شود.
  موفق باشید

  سلام منم همین مشکل دارم لطفا راهنمایی کن چطوری حلش کردی

  سلام. از فیلترهای پرکاربرد شما بسیار سپاسگزارم. ابزارهای مناسبی هستند.
  ایا فیلتر تشخیص سر رسید تقسیم سود سهم وجود داره؟ و اینکه آیا فیلتر تشخیص وابستگی شدید ریتم بعضی سهم‌های هم طبقه نوشته شده؟

  سلام مجتبی عزیز
  ما این فیلتر را نداریم و البته فکر نمی کنیم امکان نوشتن این فیلتر وجود داشته باشد.
  موفق باشید

  سلام.من یه دیدبان درست کردم.میخوام هر روز همه نمادها رو ببینم حتی ممنوع متوقف ها.در قسمت تنظیمات دیده بان یه قسمت هست نمایش همه یا فقط معامله شده ها که من همه رو انتخاب کردم ولی متاسفانه باز هم وقتی ممنوع متوقف میشه نماد تو دیده بان من نمیاد.خواستم ببینم راهی هست؟

  سلام محمد علی عزیز
  در مورد مطلبی که ذکر کردید بررسی فرمایید ممکن است در قسمت نوع اوراق دسته بندی خاصی را قرار دادید که نمی توانید تمام نمادها را مشاهده کنید.
  موفق باشید

  با سلام ….. سوال در مورد رتبه قدرت نسبی ( کانسلیمی ) داشتم : میخوام برای قالب خودم در دیدبان بازار یک فیلتر بنویسم که رتبه قدرت نسبی سهم رو نشان بدهد….. رتبه باید بین 30 و 95 باشد …. میشه کمکم کنید …. چطوری بنویسم ؟ با تشکر

  با سلام
  واقعا مطالب خوبی در سایت قرار داده اید واقعا ممنون

  سلام فرید عزیز
  از اینکه فایل آموزشی فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس مورد توجه شما قرار گرفته است بسیار خرسندیم.
  موفق باشید

  عالی بود ممنون ازت

  سلام وحید عزیز
  از توجه شما سپاسگزاریم.
  موفق باشید

  سلام ممنئن از راهنمایی های خوب شما
  لطفا بفرمایید بخش ثبت نام در سایت دقیقا کجاست و اینکه وقتی دیده بان از سهام خودم میشازم به جای اسم نماد از چه چیزی استفاده کنم و کد نماد در کجا قابل مشاهده است ممنونم از شما

  سلام مینای عزیز
  لطفا ویدیو آموزشی انتهای همین صفحه را مشاهده نمایید.

  سپاس فراوان
  بسیار مفید بود

  سلام امید عزیز
  خوشحالیم مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت مدیریت فن آوری بورس تهران مورد توجه شما قرار گرفته است.
  موفق باشید

  سلام
  منون ازمطالب بسیار مفید شما
  اگر امکان داره در مورد قالب سازی نیز مطلب بذارید
  چون بعضی از فیلترهای معرفی شده شما نیاز به قالب مخصوص دارن
  در هر صورت متشکرم

  سلام نوید عزیز
  فایل ویدیویی در خصوص قالب شخصی در سایت قرار داده می شود.

  سلام عالی بود درموردفیلتر نویسی پول هوشمند توضیح بیشتری بدیین ممنون میشم

  سلام محمود عزیز
  حتما این موردی که فرمودید در خصوص فیلترنویسی پول هوشمند در بازار بورس در دستور کار همکاران قرار خواهد گرفت.
  موفق باشید

  سلام
  در سابقه معاملات چطوری میشه روزهای تعطیل حذف کرد
  مثلا نسبت حجم معاملات به میانگین حجم ماه

  سلام حسین عزیز
  در بخش تنظیمات فقط نمادهای معامله شده را فعال نمایید.
  موفق باشید

  خیلی عالی بود ممنون از زحماتتون

  سلام امین عزیز
  از اینکه مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس مورد توجه شما قرار گرفته است بسیار خرسندیم.
  موفق باشید

  باسلام وعرض ادب،هرفردی که مطالب آموزشی مفیدی را،آنهم بصورت رایگان دراختیاردیگران قراردهد،نشان ازمعرفت بالاونوع دوستی آن شخص دارد.آموزش عالی وقابل فهم بود.دست مریزادوحق نگهدارتون.

  سلام پرویز عزیز
  از توجه شما بی نهایت سپاسگزاریم. خرسندیم از اینکه مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس مورد توجه شما قرار گرفته است.
  موفق باشید

  عالی بود دستتون درد نکنه

  سلام محمد عزیز
  خوشحالیم که مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس مورد توجه شما قرار گرفته است.
  موفق باشید

  آفرین بر شما موفق و پیروز باشید ممنونم از آموزش کاربردی شما

  سلام بهنام عزیز
  خوشحالیم که مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس مورد توجه شما قرار گرفته است.
  موفق باشید

  باسلام خدمت استاذعزیز آیا امکان یک فیلتر با اندیکاتورهای RSIوDMIوجود داره ممنون

  سلام شایان عزیز
  فیلتر RSI در سایت وجود دارد و از لینک زیر می توانید به فیلتر RSI دسترسی داشته باشید.
  بیش از 50 فیلتر کاربردی بورس در سایت دیده بان بازار
  فیلتر DMI نیز به زودی سایت قرار داده می شود.
  موفق باشید

  با سلام و خسته نباشید به همه ی عزیران .
  ممنونم ازتون مطالب خوب و اموزنده بود .🌹

  سلام سعید عزیز
  از اینکه از مطالب استفاده کردید و مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس (Tsetmc) مور توجه شما بوده است بسیار خرسندیم.

  باسلام و تشکر من میخوام صفحه دیده بان بازار رو مثلا یک سال قبل در یک تاریخ مشخص داشته باشم آیا این امکان هست؟

  سلام مهدی عزیز
  این امکان در سایت دیده بان بازار مقدور نمی باشد.
  موفق باشید

  سلام آیا تمام دستورها دریک صفحه کپی شوند ویکجا ذخیره گردند ونام داده شوند ویا هر دستور جدا جدا کپی ونام گذاری گردند؟ممنون راهنمایی بفرمائید با ارائه نمونه ومثال

  سلام دوست عزیز
  هر دستوری به طور جداگانه باید ذخیره گرددو البته ام هر فیلتر را میتوانید به دلخواه تغییر دهید.
  موفق باشید

  با سلام و ووقت بخير
  عالي بود ،‌لذت بردم

  سلام امین عزیز
  خوشحالیم از مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس استفاده کردید.
  موفق باشید

  سلام. من فیلتر را در دیده بان کپی کردم. زمانی که کلید اعتبار سنجی را میزنم پیغام میده تاریخچه قیمت ها را در بخش تنظیمات – اطلاعات نکمیلی فعال کنید تا در فیلتر قابل استفاده باشد.چطوری باید این کار را انجام بدم. لطفا راهنمایی کنید. مرسی.

  سلام مهدی عزیز
  وارد سایت دیده‌بان‌ بازار ‌بورس شوید و در بخش تنظیمات در قسمت اطلاعات تکمیلی سه گزینه وجود دارد و برای رفع خطا می بایست هر سه گزینه را فعال نمایید.
  موفق باشید

  excellent

  سلام علی عزیز
  از نظر ارزشمند شما در خصوص مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس سپاسگزاریم.
  موفق باشید

  سلام خیلی خوب بود . براتون ارزوی سلامتی و موفقیت در کارتون دارم
  ببخشید من یک فیلتر میخواستم باکس سنگین خرید در سهمی که صف فروش باشه میشه راهنمایی کنید

  سلام حمید عزیز
  از اینکه از مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس استفاده کردید بسیار خوشحالیم. همچنین فیلتر مورد نظر خود را می توانید از لیست فیلترهای زیر جستجو فرمایید.
  بیش از 700 فیلتر کاربردی بورس در سایت دیده بان بازار
  موفق باشید

  من نمی دونم به چه زبونی ازتون تشکر کنم. من چند بار امتحان کرده بودم که فیلتر بنویسم. فیلم آموزشی هم گرفتم. اما هیچ کدوم نگفته بودن باید ثبت نام کنیم! اصن مأیوس شده بودم. هیچ وقت نتیجه نمی داد و فیلترنویسی برام شده بود یه حسرت 😐
  امشب سرچ کردم و رسیدم به سایت شما. من فقط گیر ثبت نام توی سایت بودم! و اینو از پست شما فهمیدم.
  واقعن ازتون تشکر می کنم. مطلبتون بهترین مطلب فیلترنویسی بود که من دیدم. ساده، اما کامل.

  سلام نوشین عزیز
  از توجه شما به مطلب آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس (Tsetmc) بسیار سپاسگزاریم. خوشحالیم که با مطالعه این مقاله مشکل شما برطرف گردید و از کامنت انرژی بخش شما نیز بی نهایت سپاسگزاریم.
  موفق باشید

  سلام.من هر کاری میکنمممممم هر جارو میگردم نمیتونم فیلتر سهمایی که دیروز صف فروش بودن رو پیدا کنم.خودم هم نتونستم بنویسم.در ضمن فیلتر حقوقی دیروز بالای 40 درصد رو خریده رو هم میخام بهش اضافه کنم.ثروت افرین کمکم کن مثله همیشه.دو ساله میام توی این سایت کمک میگیرم.

  سلام لیلای عزیز
  از اینکه به مجموعه ثروت آفرین لطف دارید بسیار سپاسگزاریم.
  از فیلتر کاربردی زیر می توانید استفاده فرمایید. این فیلتر بورسی مهم و کاربردی سهم هایی که دیروز صف فروش بوده اند را نشان می دهد ضمن اینکه یک فاکتور دیگر که فرمودید نیز به این فیلتر اضافه شده است که حقوقی در آن نمادها مساوی و بیشتر از 40% خرید انجام داده است.
  [ih][0].PDrCotVal==Math.ceil([ih][1].PClosing*0.95) && (ct).Buy_N_Volume >= 0.40*(tvol)
  موفق باشید

  سلام ببخشید من فیلتر صف فروش هایی که دارن حجم میخورن و صف فروش در حال کم شدن هست رو میخوام

  سلام محمد عزیز
  لطفا از لیست زیر فیلترهای مورد نظر خود را جستجو فرمایید.
  بیش از 700 فیلتر کاربردی بورس در سایت Tsetmc (دیده‌بان بازار)
  موفق باشید

  درود ازینکه برای آگاهی دیگران وقت گذاشتید و ازهمه مهمتر جهت آموختن به دیگران تلاش می کنید سپاسگزارم دوست من همیشه بیاموز و به دیگران هم آموزش بده که کار بسیار پسندیده ای ست .بهترین آرزوها برای شما آرزومندم.

  سلام احمد عزیز
  از نظر ارزشمند شما بسیار سپاسگزاریم و خوشحالیم که مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس مورد توجه شما قرار گرفته است.
  موفق باشید

  سلام وقتتون بخیر، من چهار فیلتر رو می‌خواستم با هم ترکیب کنید. ایا انجام می‌دهید و اینکه اگر انجام می‌دهید، حدودا هزینش چقدره؟

  سلام امیرمحمد عزیز
  بفرمایید چه فیلترهایی مد نظرتان است که میخواهید ترکیب شوند؟

  سلام و بسیار خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم. سئوالی دارم خدمتتون.
  اگر ما به خواهیم از اطلاعات سایت TSE موردی رو که در ساخت قالب شخصی نیومده استفاده کنیم مثل PE گروه چطور میتونیم اینکار رو بکنیم. یعنی پی ایی گروه هم در جدول شخصی ما استفاده شود و همینطور کدش در فرمول نویسی چی می تونه باشه؟ بسیار ممنونم

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که مقاله آموزش فیلتر نویسی مورد توجه شما قرار گرفته است. در خصوص (پی بر ای گروه) P/E گروه خدمتتان عرض کنیم که فعلا این کد در سایت دیده بان بازار بورس وجود ندارد و فعلا نمیتوان P/E گروه صنعت را مشخص نمود.
  موفق باشید

  سلام بسیار تشکر از مطالب و توضیحات شما

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم از مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس استفاده کردید و مورد توجه شما قرار گرفته است.
  موفق باشید

  سلام و عرض ادب لطفا مفاهیم توابع از پیش تعریف شده در سایت tsetmc که با عبارت Math شروع میشن رو ممکنه بطور خلاصه در حد ترجمه فارسی بفرمایید.

  سلام وحید عزیز
  جدول توابع از پیش تعیین شده که فرمودید در بخش بالای همین صفحه به همراه مثال شرح داده شد.
  موفق باشید

  سلام برای رفع خطا ها باید چه کنیم مثلا token(;)یاجمله(invalid or unexpected token)ممنون ازشما

  سلام محمد عزیز
  فیلتر مورد نظر باید بررسی شود تا دقیقا خطای فیلتر رفع گردد
  موفق باشید

  سلام
  بسیار عالی و جامع.سطح این سایت فراتر از بقیه سایتهای مرتبط با بورس هست

  سلام علی عزیز
  از نظر ارزشمند شما بسیار سپاسگزاریم.
  موفق باشید

  عالیییییییییییییییی

  سلام- برای حجم معامله نسبت به درصد شناوری سهم ازچه فیلد هایی میتوان بهره برد –ممنونم از پاسخگویی تون

  سلام امیر سام عزیز
  در حال حاضر امکان مشاهده درصد شناوری نمادها در سایت دیده بان بازار بورس وجود ندارد.
  موفق باشید

  سلام ضمن تشکر از راهنمایی هاتون فیلتر ورود وخروج پول حقیقی رو برای کل بازاربیان بفرمایید

  سلام وحید عزیز
  فیلتر ورود و خروج پول حقیقی را از طریق صفحات زیر چستجو فرمایید.
  فیلترهای مهم و کاربردی بورس
  فیلترهای بازار بورس

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  از سال 1394 مجموعه ثروت آفرین با ارائه مطالب آموزشی در خصوص بازار بورس شروع به فعالیت نمود.

  در این راستا تیم تخصصی ثروت آفرین تلاش می‌کند برای ارتقای دانش سرمایه گذارانی که به بازار بورس و بازارهای مالی علاقمند می‌باشند خدمات ارزنده‌ای ارائه نماید.

   

   

  برای دریافت مشاوره در مورد چگونگی عضویت در صندوق و شرایط سبد های مختلف کافیست عدد 2 را به سامانه زیر پیامک کنید.

  خانه / سرمایه گذاری و بورس / آموزش فیلترنویسی و نحوه استفاده از فیلتر در سایت tsetmc

  افراد آشنا با بازار بورس حتما با فیلتر نویسی و کاربرد آن در بورس آشنایی دارند. فیلترنویسی یکی از ابزارهای سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به نشانی tsetmc.com می باشد که بدون نیاز به نرم افزار قابل دسترس است. در این پست با آموزش نحوه استفاده از فیلتر در سایت tsetmc با شما هستیم.

  فیلترها ابزاری کاربردی برای شناسایی یک سهم با ویژگی های موردنظر شما هستند. در واقع فیلترها عبارات ریاضی هستند که در سایت tsetmc.com وارد می کنید و بوسیله آن سهم مورد نظر خود برای خرید یا فروش را به راحتی پیدا کرده و در مورد آن تصمیم گیری می کنید.

  قبل از وارد کردن فیلتر ها در سایت tsetmc بهتر است تغییراتی در تنظیمات سایت tsetmc اعمال کنید در غیر این صورت ممکن است فیلترنویسی شما در سایت tsetmc نتایج دلخواه شما را ارائه ندهد.

  راهنمای ساخت فیلتر

  فیلترهای مورد استفاده بسیار متنوع هستند و شما بسته به نیاز خود می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید شما می توانید انتظار خود از سهم را در قالب یک فرمول وارد سایت tsetmc.com کرده و نتایج را مشاهده کنید. به عنوان مثال می خواهید با استفاده از فیلتر سهامی را شناسایی کنید که قیمت آن ها نسبت به ۵ روز گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته اند و یا سهام مستعد رشد در بازار بورس و یا شرکتی که به احتمال زیاد فردا صف خرید می شود را پیدا کنید و بسیاری موارد دیگر.

  برای فیلتر نویسی در سایت tsetmc.com نیاز به ثبت نام در سایت tsetmc.com ندارید اما در صورتی که قصد ذخیره فیلترهای نوشته شده را دارید لازم است که در این سایت ثبت نام کنید.

  قبل از اینکه شروع به فیلتر نویسی در سایت tsetmc نمایید و نحوه استفاده از فیلتر در سایت tsetmc را بیاموزید لازم است تغییراتی در تنظیمات پیش فرض آن انجام دهید.

  صفحه ای مانند زیر برای شما باز می شود. قبل از وارد کردن فیلتر ها بهتر است تنظیمات این صفحه را به شکلی که در ادامه گفته می شود تغییر دهید تا نتیجه نهایی به شکل زیر باشد. بعد از اعمال هر کدام از تغییرات صفحه بسته می شود و شما باید دوباره از مسیر گفته شده به بخش تنظیم ها بروید و تغییر بعدی را اعمال کنید.

 • my mofid
 • ذخیره تنظیم ها: برای ثبت فیلتر در tsetmc نیاز به ثبت نام در سایت دارید تا بتوانید فیلترها را ذخیره کنید.

  بازیابی تنظیم ها: شما قادر به بازیابی فیلترهای نوشته شده در گذشته هستید. برای این کار باید در سایت ثبت نام کرده و فیلترهای نوشته شده را ذخیره کرده باشید.

  سرعت بروزرسانی: اولین گزینه سرعت بروزرسانی است به این معنی که اطلاعات سایت هر یک ثانیه بروزرسانی می شود. شما می توانید این عدد را افزایش دهید که پیشنهاد نمی شود.

  نحوه نمایش دیده بان بازار: از بین دو گزینه همه نمادها و نمادهای معامله شده، گزینه همه نمادها را انتخاب کنید.

  بازار انتخابی برای نمایش: بورس و فرابورس را انتخاب کنید.

  گروه بندی نمادهای صنعت: گزینه بلی را انتخاب کنید تا نمادهای مربوط به صنایع مختلف در دسته های خود قرار بگیرند این کار این مزیت را دارد که شما می توانید تشخیص دهید پول در حال وارد شدن به کدام صنعت است.

  چرخش خودکار: برای کارگزاری های و تالارهای بورس که ممکن است روی ویدئو پروژکتور نمایش داده شوند مناسب است بهتر است روی خیر گذاشته شود.

  نحوه نمایش اعداد بزرگ:  نمایش m و b را انتخاب کنید.

  نوع اوراق: سهام، فرابورس-بازار پایه و حق تقدم موراد اصلی هستند آن ها را فعال کنید و بقیه گزینه ها را غیرفعال کنید تا خروجی فیلترهای شما خلوت تر باشد.

  اطلاعات تکمیلی: هر سه گزینه را فعال کنید. (به عنوان مثال اگر در این قسمت گزینه حقیقی و حقوقی را فعال نکنید نتیجه فیلترهایی که روی آمار حقیقی یا حقوقی اعمال می شوند نمایش داده نمی شود)

  بعد از انجام تنظیمات بالا برای ذخیره تنظیمات نیاز به ثبت نام دارید که به سادگی امکان پذیر است.

  بعد از انجام تنظیمات بالا می توانید فیلترهایی که خودتان نوشته اید و یا آن را از سایت های معتبر دریافت کرده و یا خریداری نموده اید را در سایت tsetmc وارد کنید. برای وارد کردن فیلتر در tsetmc به شکل زیر عمل کنید:

  صفحه زیر باز می شود برای وارد کردن فیلتر ابتدا روی فیلتر جدید کلیک کنید و در قسمت مشخص شده فیلتر مورد نظر خود را وارد کنید و نامی برای آن انتخاب کنید.

  بعد از اینکه روی دکمه ثبت فیلتر کلیک کنید فیلتر شما روی صفحه اعمال می شود و نتیجه برای شما نمایش داده می شود.

  فیلترنویسی در بورس کار سخت و پیچیده ای نیست و نیاز به آشنایی ابتدایی با عملگرها و توابع فیلترنویسی دارد که به سادگی می توانید آن ها را بیاموزید اما برای نوشتن یک فیلتر خوب و قابل اعتماد باید به خوبی بازار را بشناسید و نحوه رفتار سهم و عوامل مهم تاثیرگذار بر قیمت را به خوبی بشناسید. در ادامه به معرفی چند نمونه از علائم و عملگرهای فیلترنویسی می پردازیم و سپس در پستی جداگانه به آموزش کامل فیلترنویسی در سایت tsetmc خواهیم پرداخت.

  عملگرهای اصلی در فیلترنویسی:

  جمع: +        تفریق: –            ضرب: *          تقسیم: /                   و: &&                   یا: ||   مساوی: =            مخالف: !

  فیلدهای فیلترنویسی بورس:

  نماد: (l18)        نام: (l30)      تعداد معاملات: (tno)    حجم معاملات: (tvol)     ارزش معاملات: (tval)    قیمت دیروز: (py)  بیشترین قیمت: (pmax)

   تعداد خریدار حقوقی : ct).Buy_CountN)

  تعداد خریدار حقیقی:  ct).Buy_CountI)

  حجم خرید حقیقی : ct).Buy_I_Volume)

  تعداد فروشنده حقیقی  : ct).Sell_CountI)

  حجم فروش حقیقی  : ct).Sell_I_Volume)

  چند مثال از فیلترنویسی در قالب ساده:

  (tvol)>(bvol): نمادهایی که حجم معامله آنها بیشتر از حجم مبنا می باشد را نشان می دهد.

  راهنمای ساخت فیلتر

  tno)>2000): نمادهایی که تعداد معاملات آن ها بیشتر از ۲۰۰۰ مورد در یک روز می باشد.

  قالب کدنویسی:

  شما علاوه بر فیلترنویسی در قالب ساده می توانید با رعایت قالب کدنویسی اقدام به نوشتن فیلترنمایید.

  فیلتر زیر سهم هایی که در صف خرید هستند را نمایش می دهد.

  ()true==function
  }
  ((if((qd1)>0&&(pd1)==(tmax
  }
  ;return true
  {
  else
  }
  ;return false
  {
  (){

  فیلتر صف خرید و فیلتر صف فروش

  pd1)==(tmax) && (qd1) != 0) : فیلتر صف خرید

  (pd1)  = قیمت خرید سطر اول

  (qd1) = حجم خرید سطر اول

  (tmax) = آستانه مجاز بالایی قیمت

  po1)==(tmin) && (qo1)!=0) : فیلتر صف فروش

   

  امیدواریم آموزش نحوه استفاده از فیلتر در سایت tsetmc برای شما مفید بوده باشد.

  سپاسگزارم از راهنمایی های خوبتون..

  ممنون بسیار عالی

  سلام
  من فیلترهامو در سیستم ثبت کردم و ثبت نام رو در سایت انجام دادم.
  اما وقتی با سیستم دیگه ای با همون نام کاربری و رمز عبور تعریف شده وارد میشم، فیلترهام نمایش داده نمیشن
  چطور میتونم به این فیلترها در سیستم دیگه دسترسی داشته باشم

  سلام به روش زیر نسبت به ذخیره فیلتر ها اقدام کنید:
  گام اول:مراجعه به سایت tsetmc.com
  گام دوم:رفتن به قسمت دیده بان بازار
  گام سوم:رفتن به قسمت تنظیم ها
  گام چهارم: در قسمت ذخیره و بازیابی تنظیم ها بر روی ذخیره تنظیم ها کلیک کنید.
  و پس از اینکه دوباره وارد اکانت خود شدید و فیلتری مشاهده نکردید نبت به بازیابی فیلترها اقدام کنید. برای بازیابی فیلترها هم میتوانید بصورت زیر عمل کنید:
  گام اول:مراجعه به سایت http://www.tsetmc.com
  گام دوم:مراجعه به قسمت دیده بان
  گام سوم:رفتن به قسمت تنظیم ها
  گام چهارم : در قسمت ذخیره و بازیابی تنظیم ها بر روی بازیابی تنظیمات کلیک کنید

  با سلام و عرض ادب خدمت سرکار عالی که بدون چشمداشتی برای رشد مردم کشور تلاش می کنید سوالی داشتم این فیلترها اگر ذخیره شدند برای روزها و هفته های آینده هم ذخیره می شوند یا باید هر روز مجددا بارگذاری و ذخیره شوند؟ چون من چند تایش را تست کردم و ذخیره نمی شوند ؟ باید هر روز مجدد ذخیره شوند.

  سلام سپاس از لطف شما. مراحل را طبق آنچه گفته شده مرحله به مرحله انجام دهید و توجه داشته باشید حتما در ابتدا در این سایت ثبت نام کنید و بعد از طی مراحل حتما در آخر بر روی ثبت کلیک کنید.

  متشکرم

  سلام
  میخواستم بدونم کد یا فیلتر خاصی برای تفکیک تایم بازار هست؟

  سلام
  تا جایی که اطلاع دارم خیر ولی اگه جایی دیدیم حتما در پست قرار میدیم.

  آیا وب سرویس برای فیلترها هست که داخل سایت یا اپلیکیشن نمایش بدیم؟

  درود دوستان میخواستم بدوم کسی از شما فایلی بر این مبنا که تمام فیلتر هارو داشته باشه نداره مثلا فیلتر ار اس ای یا ام اف ای یا حتی فرمول نوشتن این فیلتر ها رو داشته باشه .سپاس

  فیلتر نوشتم ولی نمی دونم چطور اجرا میشه

  سلام. همانطور که توضیح دادیم فیلتر خود را در سایت tsetmc در قسمت دیده بان بازار سپس در قسمت فیلترها وارد کنید قبل از ثبت حتما بر روی اعتبار سنجی کلیک کنید تا از درستی فیلتر خود مطمئن شوید اگر از نظر اعتبار سنجی مشکلی وجود نداشت فیلتر خود را ثبت و استفاده کنید.

  با سلام
  میخواستم بدونم چه توابعی قابل استفاده در سایت tsetmc هست.
  آیا لینکی هست که بتونم اون توابه رو ببینم؟ چون در خود راهنمای ساخت فیلتر ، یه سری دستور گذاشتن که من همه اونا رو دیدم ولی بعضا فیلترهایی رو میبینم که از یه سری دستورات استفاده شده که اصلا در اون راهنمای خود سایت سازمان وجود نداره.
  به طور مثال یک تابع ساده رو میگم . AdvRoundColor
  اینو من هیچ جا توی راهنما ندیم ولی قابل استفاده هست.
  و قطعا توابع دیگری هم هستن که این سرایط رو دارن.
  ممنون میشم لینکی را ارایه بدین که اینگونه توابع را لیست کرده باشه.

  سلام
  ممنون از توجهتون
  بله حتما

  با سلام…چرا با این که فیلترهای من درست است گاهی اوقات خطا میده

  با سلام
  من درتنظیمات نمایش گروه را زراعت انتخاب کردم الان می خواهم نمایش همه نماد انتخاب بشود گزینه …. دیده نمی شود ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید.

  سلام
  در قسمت تنظیمات در بخش نحوه نمایش دیده بان بازار؟ همه نمادها یا نمادهای معامله شده رو انتخاب کنید تا نمایش گروه غیرفعال بشه

  سلام وقت بخیر
  من تو چن تا از فیلترام با این ارور مواجه میشم ،مربوط به چیه وچطور رفعش کنم ؟ لطفا ایمیل بدین ممنونم
  Cannot read property ‘0’ of undefined

  سلام این متن خطا مربوط به مشکل خود سایت است و گاهی اوقات این مشکل ایجاد میشود

  سلام من درسایت ثبت نام کردم و تمام مراحل کدنویسی را درست انجام میدم اما پس از خاموش کردن لپ تاپ همه فیلترهای نوشته شده پاک میشود ودوباره باید ازاول شروع کنم.دوهفته هست کارم شده اینجوری. چرا.راهنمایی لطفا

  سلام. شما میتوانید در سایت tsetmc فیلتر های نوشته شده را ذخیره و بازیابی نماید.
  نحوه بازیابی فیلترها:
  گام اول: مراجعه به سایت http://www.tsetmc.com
  گام دوم: مراجعه به قسمت دیده بان
  گام سوم: رفتن به قسمت تنظیم ها
  گام چهارم : کلیک بر روی بازیابی تنظیمات

  سلام وقتتون بخیر
  من تو سایت تی اس ای ثبت نام کردم و تو قسمت تنظیمات دقیقا مراحل رو اجرا کردم و فرمول درست و صحیح رو وارد کردم و تو قسمت اعتبار سنجی هم خطایی نداره اما وقتی ثبت میزنم هیچ سهم ونمادی نمایش داده نمیشه و صفحه سفیده واقعا نمیدونم چکارش کنم

  سلام ممکن است فیلتر شما از نظر اعتبار سنجی صحیح باشد اما سهمی با شرایط موجود در فیلتر شما وجود نداشته باشد فیلترهای دیگر را هم امتحان کنید شاید مشکل از فیلتر باشد اگر مشل حل نشد بار دیگر با مرورگر دیگری امتحان کنید

  با سلام و ممنون از شما
  من چندین فرمول رو در مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس امتحان کردم و متاسفانه همه جا و هر فرمولی مثل هم عمل کرد یعنی در اعتبار سنجی اوکی بود ضمن اینکه زمانی که فرمول رو مینویسی تو بک گراند باید یک سری سهم ها دیده بشه اما وقتی فرمول نوشته میشه بک گراند سفیده وقتی اعتبار سنجی میزنم بودن خطا هست و بک گراند سفید میشه و وقتی هم ثبت میزنم و میام بیرون خوب صفحه کلا سفیده واقعا نمیدونم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  سلام من درسایتTSE ثبت نام کردم و تمام مراحل کدنویسی را درست انجام میدم اما پس از خاموش کردن لپ تاپ همه فیلترهای نوشته شده پاک میشود ودوباره باید ازاول شروع کنم.بیش ازدوهفته هست کارم شده این ! واقعا خسته شدم .البته ضمن تشکر ازپاسخی که داده شد مبنی بربازیابی مجدد که انجام دادم ولی مشکلم حل نشد وهرکاری میکنم saveنمیشه! بافایرفاکس انجام میدادم نشد و با کروم هم انجام دادم نشد .آیا راه دیگه ای هست بنظرتون.سپاس

  سلام وقتتون بخیر
  من یه فیلتر دارم برای ورود پول هوشمند. نمیدونم چرا تو تایم بازار جواب نمیده و یه ارور میده انگار با اعدادی که داخل فیلتر نوشتم مشکل داره . ولی بعد تایم بازار اوکی میشه

  سلام به دلیل استفاده زیاد از سایت tsetmc در تایم بازار سایت گاهی با مشکل روبرو میشود. فیلتر خود را چک بفرمایید اگر فیلتر صحیح است و از نظر اعتبارسنجی هم مشکلی ندارد خطا از سایت می باشد

  سلام من با فایر فاکس فیلترها رو باز میکردم ولی مشگل سیو فیلتر ها رو داشتم ..که با باز کردن وثبت در کروم مشگل سیو فیلتر حل شد ولی بعضی از فیلتر ها با کروم باز نمی شه . به همین علت در کروم ذخیره تنظیم ها رو انحام میدم و مجددا در فایر فاکس بازیابی تنظیم ها را انجام میدهم و استفاده میکنم .با تشکر اگر راهکار جدیدی هست بفرمایید .

  (tvol)>1.2*[is6]&&((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)>=((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI)&&(pl)>=(pc)&&(plp)>0&&(ct).Buy_I_Volume>0.5*(tvol)&&(ct).Sell_N_Volume>0.5*(tvol)
  با درود فراوان فیلتر پول هوشمند و کد ب کد حقوقی ب حقیقی

  ممنون

  سلام
  با تشکر از سایت زیبا و مفید شما .
  چرا به جای جمع دو عدد در فیلتر نویسی اون دو عدد را کنار هم میاره با یک نقطه (.) وسط اون
  ((cfield0)+(cfield2))
  ممنون و متشکر

  شرکت سبدگردان هدف در ۱۳۹۱/۱۱/۲۴ تحت شماره ۴۳۵۰۱۵ و شناسه ملی ۱۰۳۲۰۸۵۰۹۷۳ با مجوز رسمی از سازمان بورس و اوراق بهادار، درتهران و همزمان با شماره ۱۱۱۴۰ نزد سازمان بورس اوراق بهادار تاسیس گردید.

  دفتر مرکزی: تهران، خیابان میرزای شیرازی، خیابان بهشتی، پلاک 436، طبقه 4، واحد 15

  برای دریافت مشاوره در مورد چگونگی عضویت در صندوق و شرایط سبد های مختلف کافیست عدد 2 را به سامانه 10000604 پیامک کنید.

  © 1399 سبدگردان هدف تمام حقوق محفوظ است.

  بورس، سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار

  وقتی صحبت از فیلتر می‌شود، موارد متعددی به ذهن شما می‌رسد.

  در علم شیمی، مهندسی و استفاده عمومی، فیلتر آب، فیلتر هوا، فیلتر سیگار و… مطرح می‌شود.

  در عکاسی و اپتیک، پردازش سیگنال و ارتباطات و موسیقی نیز فیلتر وجود دارد و حتی فیلترینگ سایت‌ها نیز بحثی است که همه درباره آن شنیده‌اند.

  کاربرد فیلتر به طور کلی، صرف‍نظر از فیزیکی بودن یا نبودن، وظیفه جدا کردن یک سری موارد یا آیتم‌ها از سایرین است.

  راهنمای ساخت فیلتر

  برای بورس تهران نیز، فیلترهایی وجود دارد که فقط در سایت tsetmc.com (سایت مدیریت فناوری بورس تهران) اعمال می‌شود.

  با اعمال کردن این فیلترها، فقط سهام شرکت‌هایی که دارای ویژگی‌های خاصی هستند در دیده‌بان بازار نمایش داده می‌شوند.

  بنابراین فیلترهای سایت tsetmc صرفا کدهای نوشته شده‌ای هستند که طبقه‌بندی و یافتن سهام موردنظر را برای سرمایه‌گذار آسان می‌کنند.

  به این نکته اساسی توجه کنید که فیلترها همواره امکان خطا دارند و معمولا در ساعات اولیه بازار کارکرد قابل اطمینانی ندارند.

  برای ورود به بخش فیلترهای سایت tsetmc.com، پس از ورود، روی منوی دیده‌بان بازار در بالای سایت کلیک کنید.

 • امور سهام پترول
 • سپس روی گزینه فیلترها در منوی بالای دیده‌بان کلیک کنید.

  پس از اینکار پنجره مانند تصویر زیر باز می‌شود.

  با کلیک روی “فیلتر جدید” امکان وارد کردن کدهای فیلتر و اعمال آنرا را خواهید داشت.

  راهنمای فیلترها در سایت tsetmc، قالب و نحوه نوشتن کدهای فیلتر سایت بورس را در این صفحه مشاهده کنید.

  در این برنامه شما می‌توانید توابع جدید بسازید، دستورات حلقه، شرط، تعیریف متغیر و … را استفاده کنید.

  همچنین عملگرها و دستورات موجود نیز در صفحه فوق قابل مشاهده است.

  در ادامه برخی از فیلترهای آماده لیست شده است.

  با اعمال دستور زیر، حجم‌های معاملات مشکوک در بورس به نمایش درمی‌آید:

  (tvol)> [is5] && (tvol)>2*[is6]

  فیلتر زیر نمادهایی را در دیده بان بازار به شما نمایش می‌دهد که افت ۲۰ درصد یا بیشتر در ظرف یک ماه گذشته را تجربه کرده‌اند.

  دستور زیر را کپی کنید و در دیده بان بازار قرار دهید.

  ([ih][20].PriceMax-(pl))/[ih][20].PriceMax>.20)

  با استفاده از فیلتر زیر در دیده‌بان بازار سایت tsetmc می‌توانید تمام صف‌های خرید نمادهای بورسی ایران را فیلتر کنید و همه را با هم ببینید:

  true==function(){if((qd1)>0&&(pd1)==(tmax)){return true;}else{return false;}}()

  با این کد می‌توانید نمادهای مورد علاقه خود را در فیلتر واچ لیست قرار دهید. چنانچه قصد تغییر نمادهای موجود در این فیلتر را دارید کافی است که نام فارسی آنها را در محل تایپ فارسی تغییر دهید.

  همچنین می‌توانید با کپی و اضافه نمودن شرط، تعداد بیشتری از نمادها را در واچ لیست خود مشاهده نمایید.


  (l18).indexOf(“خودرو”)==0

  (l18).indexOf(“رمپنا”)==0

  (l18).indexOf(“لپارس”)==0

  این فیلتر برای یافتن نمادهایی است که اختلاف قیمتی تابلو و قیمت پایانی آنها زیاد است. این همان چیزی است که اهالی بازار سرمایه از آن بعنوان رنج مثبت و منفی نام می‌برند.


  (pl)>1.01*(pf) && (tno)>10 && (pf)>1.01*(py) && (pl)!=(tmax)

  این فیلتر، نمادهایی را نشان می‌دهد که در آنها ارزش ریالی سفارشات خریداران نسبت به فروشنده بالاتر است.

  (pd1)*(qd1)+(pd2)*(qd2)+(pd3)*(qd3) >2*( (po1)*(qo1)+(po2)*(qo2)+(po3)*(qo3))

  این فیلتر، نمادهایی را که در پنج روز اخیر معاملاتی در دامنه منفی معامله شده‌اند را نشان می‌دهد.

  [ih][5].PClosing > [ih][4].PClosing && [ih][4].PClosing > [ih][3].PClosing && [ih][3].PClosing > [ih][2].PClosing && [ih][2].PClosing > [ih][1].PClosing && [ih][1].PClosing > [ih][0].PClosing

  این فیلتر نمادهایی که در حداقل دامنه قیمتی روز تابلو قرار دارند را لیست می‌کند.

  راهنمای ساخت فیلتر

  فیلتر صف فروش، سهامی را به شما نشان می‌دهد که صف فروش با حجم زیر دو میلیون سهم را دارا هستند. شما می‌توانید با تغییر عدد 2 میلیون در دستور زیر، این فیلتر را بر حسب نیازتان تغییر دهید.

  (po1)==(tmin)&&(qd1)==0&&(qo1)<2000000

  اخطار: فیلترها به تنهایی نمی‌توانند مبنای تصمیم‌گیری شما در خرید سهام باشند بلکه صرفا ابزاری برای اطمینان بیشتر در خرید و فروش هستند. بنابراین از فیلترهای بورس باید در کنار سایر روش‌های تحلیلی استفاده کرد.

  فیلترهای بیشتری نیاز دارید؟ اینجا کلیک کنید و اپلیکیشن 200 فیلتر بورسی را خریداری کنید!

   

  قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

  در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و… به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید.
  ***
  در توئیتر فالو کنید:
  https://twitter.com/jahandide

  سلام.چطوری میتونم از یافتن نام یک یا چند نماد خاص تو فیلتر جلوگیری کنم

  سلام. من با اینکه فیلترهام را ثبت و ذخیره کردم و حدود یک سال هم از آنها استفاده میکردم ولی الان بعد از ارتقا ویندوزم به کلی حذف شدند چکار میشه کرد؟

  با سلام
  فیلترهایی که ذخیره کرده بودم با وجود ثبت نام در سایت خود به خود پاک شده.
  چیکار میشه کرد؟ راهی هست؟

  سلام
  من چند تا فیلتر داشتم تو سایت tse و خیلی وقته ازشون استفاده میکردم.ولی الان کلا حذف شدن.چند بار رفرش کردم و دوباره وارد شدم باز نشد.من اول تو سایت ثبت نام کرده بودم.چکار کنم؟

  سلام
  آیا فیلتری برای شناوری سهام میشه نوشت ؟

  یک سوالی داشتم در مورد قسمت فیلتر نویسی پیشرفته اصلا چنین قسمتی در قسمت تابلو خانی وجود داره

  سلام . وقت بخیر برای فیلتر سبد سهام فرمول ها بهم میریزه وقتی اسم سهم را به فارسی وارد می کنم ؟ چکار کنم تنظیمش بهم نخوره ؟

  سلام و درود بر شما
  یک سوال داشتم میشه از فیلتر برای فیلتر کردن چند روز قبل استفاده کرد یعنی مثلا فیلتر پوشای صعودی ببینیم چند روز قبل چه سهمهایی فیلتر کرده
  در حالت عادی فقط سهمهای آخرین روز معامله رو فیلتر میکنه
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  سلام
  آیا فیلتری برای شناوری سهام میشه نوشت ؟

  سلام.اعتبار سنجی رو می زنم این خطا رو می ده راهنماییم کنید TypeError: mw.InstHistory[row.inscode][16] is undefined

  سلام خسته نباشید .حقیقتش یه کد میخوام که به فیلترم اصافه کنم که عرصه اولیه ها رو از نتایج خارج کنه‌.
  همچین کدی وجود داره؟

  سلام و خسته نباشید
  من توی سایت ثبت نام کردم و بعد از ورود و ثبت فیلتر ها با بستن اکسپلورر و باز کردن و ورود مجدد تمام فیلترها پاک میشن. لطفا راهنمایی فرمایید.
  با تشکر
  فریدونیان

  سلام خسته نباشین
  چرا فیلتر هایی که برای سابقه معاملات هست خروجی نمی ده؟ برای مثال این فیلتر ساده که خود سایت پیشنهاد داده
  ih][0].Pclosing>[ih][1].PClosing]
  راهنمایی کنید لطفا

  سلام خسته نباشید
  من نمی تونم وارد دیده بان بازار بشم مرتبا این پیغام خطا رو دریافت می کنم 503 Service Unavailable
  میخواستم بدونم مشکل از کجاست؟ چطوری می تونم رفع اش کنم
  در ضمن من قبلا وارد دیده بان بازار می شدم و مشکلی نبود حتی چند تا فیلتر رو نوشته بودم و ازشون استفاده می کردم
  خیلی ممنونم از پاسخگویی تون

  سلام وقت بخیر، گاهی این مشکل به خاطر ترافیک زیادی که روی سایت tsetmc.com وجود داره اتفاق میفته.
  چند ثانیه یا چنددقیقه بعد صفحه رو رفرش کنید.

  سلام
  من فیلتر نویسی های لازم را در سایت انجام دادم چند بار هم ازشون استفاده کردم اما الان اصلا نمیتونم وارد سایت بورس تهران بشم مرتبا این پیغام خطا رو برام میاره ۵۰۳ Service Unavailable
  تویکی از وبسایت ها خوندم که سایت فقط افرادی که سیصدهزار تومن پرداخت کردند باز میشه
  باید چیکار کنم ؟؟ مشکل از خود سایته ؟؟
  خیلی ممنونم از توجه تون

  سلام روز بخیر.
  من مشکلی که دارم شاید قابل نوشتن نباشه.
  اما .برای نوسانگیری روزانه فیلتری که باید 9 صبح خروجی بده و همزمان با ساعت بازار و نمودار باشه .همزمان نیست. حدودا 15 دقیقه دیر تر خروجی میده. در صورتی که سیگنال خروجی فیلتر مثلا ساعت 9 باید سهم رو تو 5- بخری چون سهم نوسانی هست و اگر دیرتر خرید بشه ممکنه 3یا4 درصد سهم بره بالا.
  ممنون از لطفتون.

  سلام چطور میشه اجزاء ایچیموکو رو در خروجی بشکل فیلد نمایش داد مثلا تنکانسن و..

  باید قالب شخصی درست کنید و فیلدها رو تو فیلتر با اجزاء ایچیموکو که محاسبه شده مقدار دهی کنید

  سلام چجوری میتوانیم دو فیلتر جدا را باهم بنویسیم و یکجا باهم باشند

  سلام و عرض ادب
  استاد آیا فیلتری هست که نشان بده چه سهامهایی در چند روز آینده مثبت باقی میمانند
  با تشکر از شما

  سلام هیچکدام از فیلتر های من که اعتبار سنجیشون درسته اعمال و اجرا نمیشه چرا؟

  TypeError: Cannot read property ‘QTotTran5J’ of undefined سلام این خطا برای چی میاد تا دو ماه پیش کار می کرد درست

  اگه روزهای تعطیل فیلترنویسی کنید یا روزهای قبلش تعطیل باشه سایت نمی تونه به شما داده بده!

  باسلام اگه مرورگرتون راتعویض کنید درست میشه جدیدا گوگل کروم ازنظرامنیتی مسدودمیکنه

  استاد سلام
  از فيلترهاي نوشته شده تو سايت tse چطور ميشه خروجي اكسل گرفت ؟
  ممنون از لطفتون

  درود بر شما ، بنده در گوشی اندروید فیلتر نوشتم که در گوشی هیچ کدوم از فیلتر ها بالا نمیاد اما همون فیلتر ها در تبلت و لپ تاپ نوشته شده که همه فیلتر ها خروجی دارند ، لطفاراهنمایی کنید که مشکل چیه ؟سپاس بیکران

  سلام استاد
  فیلتری جهت مشخص کردن نمادهایی که در حال بازگشایی و مچینگ هستند دارید؟

  سلام وقت بخیر
  فکر نمیکنم وجود داشته باشه

  سلام ببخشید کجا باید فیلترهارو خط به خط ران کرد؟

  تو قسمت شرط مینویسیش بعد میزنی اعتبار سنجی اگه خطا داشت می‌نویسه کدت خطا داره باید اصلاحش کنی ولی اگه نوشت خطایی یافت نشد میزنی ثبت و اعمال میشه

  علامت بزرگتر و کوچکتر خطا میده 🙁

  اصلا سایت هیچ فیلتری حتی فیلتر ساده جواب نمیده اصلا هرازگاهی هست نمیشه ازش استفاده کرد

  سلام. ممنون از اطلاعات مفیدتون.
  سوالی دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید. وقتی فیلترها رو ثبت و ذخیره میکنم بعد از خاموش کردن کامپیوتر برای بار مجدد که کامپوتر رو روشن میکنم میبینم که همگی پاک شده اند و باید از اول دوباره وارد کنم. کجای کار ایراد داره؟

  فک کنم ثبت نام نکردی تو سایت

  سلام
  آیا میشه نتایج فیلتر رو بصورت اتوماتیک به نرم افزارهای دیگه منتقل کرد؟
  آیا میشه در محیطی خارج از سایت دیده بان، فیلتر نویسی کرد و نتیجه رو گرفت؟
  ممنون میشم جواب بدید

  سلام
  نه متاسفانه، چنین چیزی که مدنظر شماست ندیدم

  اره میشه از اکسل خروجی گرفت.
  اونم میشه با برنامه های مختلفی میشه یکیش برنامه ویژوال استودیو هست باید زبان mql رو انتخاب کنی و کدهاتو تو اون قسمت بنویسی و خروجی بگیری

  در فیلتری که افت قیمت 20 درصد یک ماه رو نشون میده. اشتباه هست. 20 درصد افت در بیست روز رو نشون خواهد داد. درستش اینه:

  ([ih][30].PriceMax-(pl))/[ih][30].PriceMax>0.20

  مرسی عالی بود

  دوست عزیز. تعداد روزهای کاری بورس در هر ماه تقریبا 20 روز است. متغیر [ih] نیز فقط روزهای کاری بورس را در خود ذخیره می کند. پس عدد 20 کاملا صحیح است 🙂

  سلام مهندس فیلتر نماد هایی که ظرف دو روز ده درصد افت
  و نمادهایی که ظرف سه روز ده تا پانزده درصد افت داشته اند رو چطور بنویسم؟
  رحمت به اون شیر پاکی که خورده

  سلام برای فیلتر نویسی اندیکاتور rsi این خطا ظاهر میشه
  TypeError: Cannot read property ‘0’ of undefined
  چجوری باید رفعش کنم؟

  سلام هنگام کار با سایت tse خطای TypeError: Cannot read property ‘0’ of undefined را میده چکارش کنم؟ هر کاری میکنم درست نمیشه

  سلام، چگونه می توان دو یا چند فیلتر را به صورت همزمان روی نماد ها اعمال کرد؟

  همشو میاری تو یدونه فیلتر فقط بینش && میزاری

  سلام ببخشید SyntaxError: Unexpected identifier این اخطار برای چی هست ؟؟؟

  یک پرانتز ) در فرمول کم هست
  فرمول صحیح این هست
  ([ih][20].PriceMax-(pl))/([ih][20].PriceMax>.20)

  من هم این مشکل رو دارم

  سلام اقای جهاندیده روزتون بخیر من میخام خودم یلترنویسی رو از صفر یاد بگیرم لطفا اگه امکانش هست راهنماییم کنین

  سلام وقت بخیر
  در این در بین صفحه کلاس های مجازی جستجو کنید
  بعد از رفع کرونا، کلاس های حضوری هم احتمالا برگزار میشه

  سلام
  موقعاعتبار سنجی این اخطارو بهم میده
  TypeError: Cannot read property ‘0’ of undefined
  این باید چکارکنم
  باتشکر

  سلام من هم این مشکل رو دارم و اگه کسی میدونه مشکل از کجاست راهنمایی کنه
  من بعد از کلی کار کردن این فیلتر رو نوشتم که نتیجه اش برای همه نماد ها صفر درمیاد که یعنی [ih] یا همون تاریخچه تعریف نشده ولی از تاریخچه تا چندروز پیش استفاده میکردم تو تنظیمات هم فعال هست

  (if(typeof [ih]!=”undefine
  {
  (cfield0) = 1;
  }
  else
  {
  (cfield0) = 0;
  }

  این قبیل ارور ها مربوط به خود سرور سایت tsetmc هست و معمولا بعد از اتمام ساعت معاملات بازار و مخصوصا

  در روز های تعطیل پیش می آید. برای حل این مشکل بهترین راه این است که صبر کنید تا روز های تعطیل تمام شود!

  البته میتواند چندین بار صفحه را رفرش کنید.. شاید مشکل حل شد!

  سلام
  آیا امکان تبدیل فرمول ( Mq4) یک اندیکاتور متاتریدر به فیلتر بورس وجود دارد؟

  سلام، من ندیدم چنین چیزی وجود داشته باشه.

  باسلام و تبریک مجدد سال نو
  بنده باکمک راهنمایی بورسینه کد فیلترهارو در محل مورد نظر زدم واستفاده هم کردم ولی امروز سایتی رو که حتی bookmark کرده بودم راباز کردم فیلتری موجود نیست و همه حذف شده.آیا هرروزباید ذخیره کنم ویا نه یکبار سیو کردن کافیه

  سلام وقت بخیر
  سال نو مبارک
  فیلترها در سایت tsetmc.com سیو نمیشن و هربار باید وارد کرد

  باید در سایت ثبت نام کنید.فیلترها با لاگین شدن به نمایش در میان..

  با سلام
  در برنامه نویسی در محیط دیده بان قبل از کنترل و بررسی مشکل احتمالب دکمه ثبت رو زدم ، در نتیجه برنامه وارد یک حلقه نامتناهی شده و با باز و بسته شدن و یا خارج شدن از محیط به محض رود به محیط برنامه نویسی صفحه سفیدی ظاهر می شود و حلقه نامتناهی
  برای توقف حلقه و یا حذف آن فیلتر که مشکل رو ایجاد کرده چه کاری می توان انجام داد ؟

  سلام خسته نباشید .فیلتر زیرو هرچقدر میزنم جواب نمیده.خطا در کد وجود نداره ولی نمیدونم چرا عمل نمیکنه.هر عددی میذارم

  تعداد روزهای منفی در ۳ ماه گذشته
  100مثلا>[is18]> عدد مثلا۲۰

  سلام سایت tsetmc مشکل داره به فیلتر هایی که قبلا داشتیم استفاده میکردیم الان error میده.مثل همین
  [ih][5].PClosing > [ih][4].PClosing && [ih][4].PClosing > [ih][3].PClosing && [ih][3].PClosing > [ih][2].PClosing && [ih][2].PClosing > [ih][1].PClosing && [ih][1].PClosing > [ih][0].PClosing

  فیلتر صف فروش

  مواقعی هست که سایت جواب نمیده و باید بعد از مدتی دوباره امتحان کنید. اگر فیلترتون ایراد نداشته باشه قطعا مشکلتون حل میشه..

  سلام
  من جدیدا دیده بان بازار را که میزنم صفحه اول سایت میاد.کلا دیده بان را نمیاره.قبلا این مشکل را نداشتم

  یلام جناب جهاندیده من یه تعداد فیلتر در موزیلا وارد و ذخیره نمودم و ازشون هم استفاده می کنم حال چگونه از همه این فیلترها بکاپ بگیرم که موقع تعویض ویندوز نیاز به وارد نمودن مجددن تمام کدها در موزیلا نباشم

  سرچ کنید: خروجی گرفتن از رمزهای ذخیره شده در فایرفاکس

  سلام جناب جهاندیده محصول 200فیلتر شما رو خریدم ولی راهنمایی برای استفاده اش نمی بینم آخه باز نمی کنه فرمتش APKست ممنون راهنمایی بفرمایید

  سلام، محصول برای ما نیست
  چیزی که خریدید اپلیکیشن اندروید هست و باید روی موبایل باز و نصبش کنید

  سلام برای کندل های هفتگی چه کدی هایی باید وارد کرد
  مثلا برای سهمی که این هفته کندل هفتگیش صعودی بوده ولی هفته قبل کندلش نزولی بوده چی بزنیم ؟

  سلام اگه لطف کنید فیلتر سهم هایی که دریکسال گذشته نسبت به هم گروهی ها ازلحاظ قیمتی کمتر بالا رفته رو بزارید
  ممنون میشم

  باسلام میشه فیلتری بزارید که سهم هایی که ارزش دفتری شون بیشتراز ارزش بازاریشون مشخص کنه

  سلام
  عذر میخوام خطای K is not defined ینی چیکار کنیم؟ چون k تعریف شده میخوام بدونم روش خاصی برای رفع خطا داره؟

  سلام. وقتتون بخیر
  فیلتری وجود داره که بهمون نشون بده ارزش بازار سهم از 2 هزار میلیارد تومن بیشتر باشه و همچنین سهام شناور آن سهم بین 15 تا 55 باشه؟

  سلام
  وقت به خیر
  تابعی که سقف سالانه قیمت سهم رو مشخص کنه چیه؟
  تشکر

  سلام لطفا در صورت امکان فیلتری بنویسید که در هر cfield دو داده به ما بده . برای مثال cfield0= تعداد خریدار و تعداد فروشنده و در ستون دیده بان هردو عدد در ستون مشاهده بشه!!! با تشکر

  سلام در مرورگر کروم هرچی فیلتر میکنم چیزی بالا نمیاد اما در بقیه مرورگرها بالا میاد. راهنمایی کنین لطفاً

  سلام خسته نباشید
  ببخشید فقط بگین زبان فیلترنویسی در بورس چیه دقیقا؟
  یک زبان جاواست یا سی یا سی پلاس پلاس یا …… یا کلا یک زبان جدیده

  سلام، وقت بخیر
  تا جایی که میدونم زبان خاص خودش رو داره.

  زبان جاوااسکریپت هست.

  سلام و عرض ادب
  آیا میشه فیلتری نوشت که توی اون فقط نمادهایی رو نشون بده که تعداد خریداران از تعداد فروشنگان بیشتر باشه
  (اگر شدنی هست میشه این رو هم در ادامه اش اضافه کرد که حجم معاملات هم از میانگین حجم ماهانه بیشتر باشه)
  ممنون میشم پاسخ بدید
  تشکر

  (pd1)*(qd1)+(pd2)*(qd2)+(pd3)*(qd3) >2*( (po1)*(qo1)+(po2)*(qo2)+(po3)*(qo3))

  سلام و وقت بخیر
  متاسفانه فیلتر هایی که قبلا نوشتم فقط تو سیستم خودم نشون میده و تو یه سیستم دیگه حتی با لاگین کردن نشون نمیده

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  سلام ،اولین بارهستش فیلترنویسی کردم ،ولی نحوه استفاده انرابلدنیستم،ممکنه راهنمایی کنید؟ممنون

  سلام، مطلب رو با دقت ببینید
  بصورت تصویری نشون داده شده

  با سلام و خسته نباشید-
  چطور میشه اطلاعات خرید حقوقی رو برای روزهای قبل بدست آورد. برای روزی که درونش هستیم از Buy_N_Volume استفاده میشه. ولی برای روزهای قبل چطور میشه بدست آورد؟

  ممنون از زحماتتون

  سلام، وارد صفحه یک نماد در سایت tsetmc.com بشید
  در بخش “سابقه معاملات” روی تاریخ یک روزی که مدنظرتون هست کلیک کنید
  خرید و فروش حقیقی ها و حقوقی ها رو میتونید در کادر “حقیقی و حقوقی” ببینید

  خیلی ممنون که اینقدر سریع پاسخ دادید.
  اما برای فیلتر نویسی میخوام. چون برای مقادیر روزهای قبل برای خرید و فروش حقوقی ظاهرا فرمولی وجود نداره. البته برای روز جاری میشه از Buy_N_Volume استفاده کرد. ولی برای روزهای قبل؟!؟!؟!

  برای فیلترنویسی متاسفانه نمیدونم چی باید وارد کرد.

  خیلی خیلی ممنون

  خواهش میکنم

  جناب جهاندیده بی زحمت بگین که چجوری میشه برا هر فیلتر قالب جداگانه ای درست کرد.

  وقت شما بخیر
  من اطلاعی از شیوه فیلترنویسی و روش انجام چنین تغییراتی ندارم دوست عزیز

  سلام
  ببخشید فیلتری که برای فیبو ناچی باشه نوشته شده تا الان و ایا شما دارین این فیلتر؟

  خطای زیر در هنگام اجرا مشاهده شد:

  TypeError: Cannot read property ‘0’ of undefined
  سلام این خطا یعنی چی

  سلام آقای جهاندیده میشه انواع فیلتر رو به ایمیلم بفرستین ممنون

  سلام، انواع فیلترها در همین صفحه وجود داره.

  سلام درخصوص فیلتر سبد شخصی وقتی که عددصفر را درآخر وارد میکنیم ویا نماد فارسی را وارد میکنیم فرمول بهم میریزد لطفا راهنمایی کنید

  سلام
  اقای جهاندیده
  یه سوال وقتی این فیلترو میزنم
  ih][20].QTotTran5J
  یه خطا میده که خیلی اذیت میکنه
  TypeError: Cannot read property ’20’ of undefined
  این خطا را باید چطوری برطرف کرد

  سلام، چنین فیلتری در لیست قرار ندادیم
  متاسفانه از شیوه رفع این خطا اطلاعی ندارم

  سلام
  فیلتر را مینویسم و خطایی داده نمیده ولی هیچ نمادی را نمایش نمیده و در مورد چندین فیلتر این کار انجام دادم

  سلام، ممکنه شرایطی که در فیلتر موردنظر تعریف شده در هیچ نمادی وجود نداشته.

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما کارشناس محترم
  آیا میتوانید مشخصه هایی را بهتون بدهم و لطف کنید و منت بر سر این حقیر بگذارید و به یه فیلتر تبدیل کنید ؟؟؟
  1) حجم معاملات روز حداقل 5 برابر بیشتر از حجم مبنا و میانگین ماه باشد
  2 ) قدرت خریدار حداقل 5 برابر قدرت فروشندگان باشد
  3 ) آخرین قیمت بین 3- تا 5- باشد و قیمت پایانی بین 3+ تا 5+ باشد تمام این مشخصات را در یک فیلتر میخواهم هر جا را گشتم پیدا نکردم اگر لطف کنید منت بر سر من بگذارید دستبوستان میشوم

  سلام و عرض ادب
  در زمینه فیلترنویسی مهارتی ندارم، با عرض پوزش.

  با سلام باید در سایت tsetmc ثبت نامکنید وعضو سایت باشید تا این فیلتر اجرا بشه

  لطفا فیلتر مربوط به شناسایی کندل نظیر اینگولف و پین بار رو هم قرار بدین

  کندل پین بار
  (pf)>(pl)
  &&
  (pf)==(pmax)
  &&
  (pl)>(pmin)
  &&
  pl)-(pmin)=>((pf)-pl))*2)
  …………..
  کندل اینگولف
  (pl)>(pf)
  &&
  (pf)==(tmin)
  &&
  (pl)==(tmax)
  &&
  pmax)-(pmin))/((tmax)-(tmin))>=0.7)

  آقای جهاندیده به نظرتون الان که وضع اقتصادی خیلی خرابه و شرایط آن استیبل هست وارد بورس ایران شدن کار درستیه؟ خودتون رو یه جوونی فرض کنین که تازه میخواد وارد بورس بشه. میخواد این امید واهی و خوشبینانه نباشه داره تحقیق می کنه درموردش. آیا ارزش وقت و پول برای آموزش دیدن و کسب تجربه رو در حال حاضر داره؟

  شما فقط چیزی که از بورس بدست میارید رو محدود به سود احتمالی که در بورس بدست میارید در نظر نگیرید
  بطور کلی ورود به بازارهای مالی یکی از بهترین تصمیماتی هست که شخص میتونه بگیره
  چون اطلاعات با ارزش خیلی زیادی از مسائل مالی، اقتصاد بدست میاره
  در کنار اینها، سودی که از طریق بورس میشه بدست اورد قابل مقایسه با سایر بازارها نیست
  اما احتمال ضررهای هنگفت هم وجود داره و شما و هرکسی این رو میدونه

  در هر حال، با بررسی مزایا و معایب و همه جوانب، توصیه میکنم معامله رو با سرمایه خیلی کم شروع کنید و وارد فضا بشید
  بعد اگه دیدید مناسب روحیه و شخصیت شماست، ادامه بدید
  اگر نبود بورس رو رها کنید و در جای دیگه ای سرمایه گذاری کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  ما در بورسینس به شما کمک می‌کنیم:

  • منابع درآمد دیگری برای خودتان بسازید
  • کسب‌وکارتان را رشد دهید
  • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
  • از سرمایه‌تان برای کسب سود استفاده کنید
  • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

  درباره بورسینس بیشتر بدانید

  ایمیل‌تان را وارد کنید تا جدیدترین مطالب به ایمیل‌تان ارسال شود:

  بعد از ثبت ایمیل لینک تایید برایتان ارسال می‌شود، لطفا روی آن کلیک کنید

  سلب مسئولیت: در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری (اوراق بهادار، بازار آتی، طلا و ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی و…) ارزش دارایی‌ها ممکن است به سرعت تغییر کند و ریسک از دست رفتن سرمایه وجود دارد. محتوای موجود در سایت بورسینس صرفا جهت اطلاع‌رسانی است و نظرات شخصی نویسنده را منعکس می‌کند. بورسینس هیچ منفعت یا مسئولیتی در قبال سود و زیان کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و محتوای سایت بر عهده کاربران است.

  Copyright © Bourseiness 2013-2021

  کپی‌برداری از مطالب این سایت به هرشکل، غیرمجاز و غیرقانونی است.


  توجه مهم: این آموزش بیشتر به مثال های آماده می پردازد و مربوط به آموزش پیشرفته فیلترنویسی نیست. آموزش فیلترنویسی پیشرفته را می توانید از لینک زیر تهیه کنید:

  آموزش فیلترنویسی پیشرفته بورس در سایت tsetmc.com

  فیلترهای بورسی مجموعه ای از دستورات ریاضی میباشند که در وبسایت دیدبان بازار نوشته می­شوند. با بهره گیری از این داده ها می­توان در کوتاهترین زمان سهم­ های مورد نظر را از بین انبوه سهام دیگر جدا کرده و سپس به تحلیل و بررسی سهم پرداخت. میبایست به این نکته اساسی توجه کرد که فیلترها همواره امکان خطا دارند و معمولا در ساعات اولیه بازار کارکرد قابل اطمینانی ندارند.
  این مجموعه شامل یک فایل pdf است که در آن فیلتر نویسی در دیده بان بازار بورس (www.tsetmc.com)، آموزش داده شده است. همچنین کدهای فیلترهای بورسی زیر نیز در این فایل گنجانده شده است:
  – فیلتر صف خرید
  – فیلتر صف خرید کم حجم
  – فیلتر قیمت آخرین معامله در حال برگشت و آماده نوسان
  – فیلتر صف فروش
  – فیلتر آستانه صف فروش
  – فیلتر صف فروش کم حجم
  – فیلتر آستانه صف خرید
  – فیلتر سهم نوسانی بالای ۶ درصد
  – فیلتر سهم هایی که در روند صعودی تثبیت شده اند و صف خرید هم نیستند
  – فیلتر سهم هایی که آخرین معامله بیشتر یا برابر +۳درصد
  – فیلتر پایان روند نزولی سهم و آماده روند صعودی
  – فیلتر صف خرید بالای ۲ میلیون حجم
  – فیلتر صف خرید کم حجم
  – فیلتر قیمت پایانی روز جاری بیشتر از آخرین قیمت معامله
  – فیلتر بیش از نصف حجم خرید مربوط به خرید حقوقی و سهامدار عمده بوده است و حقوقی فروشی نداشته است

  ۵۰٪ هر فروش فایل برای شماست!

  راهنمای ساخت فیلتر

  اطلاعات بیشتر

  با استفاده از امکان مرتب سازی موجود در دیده بان سایت بورس تهران، می توان نماد تمام شرکت ها را براساس پارامترهای مورد نظر به صورت صعودی و یا نزولی مرتب کرد، همچنین در قسمت قالب نمایش، امکانی تحت عنوان ایجاد قالب شخصی قرار دارد که با استفاده از آن می توان دیده بان بازار را براساس پارامترهای مورد علاقه، اعم از: پارامترهای پیش فرض و یا پارامترهای شخصی که در قالب Cfield اضافه می گردد، تنظیم کرد.

  دانشجوی دکتری تخصصی
  بیوانفورماتیک

  علی ابراهیمی دارای مدرک کارشناسی آموزش ریاضی و کارشناسی ارشد ریاضی محض هستند. ایشان با کسب رتبه 2 آزمون دکترای بیوانفورماتیک در دانشگاه تهران پذیرفته شده و با ارائه و چاپ مقالات علمی متعدد در زمینه آنالیز شبکه های پیچیده و کنترل‌ پذیری، مشغول انجام کار پژوهشی روی رساله دکتری در زمینه کنترل پذیری شبکه های بیولوژیکی پیچیده هستند.

  با استفاده از امکان مرتب سازی موجود در دیده بان سایت بورس تهران، می توان نماد تمام شرکت ها را براساس پارامترهای مورد نظر به صورت صعودی و یا نزولی مرتب کرد، همچنین در قسمت قالب نمایش، امکانی تحت عنوان ایجاد قالب شخصی قرار دارد که با استفاده از آن می توان دیده بان بازار را براساس پارامترهای مورد علاقه، اعم از: پارامترهای پیش فرض و یا پارامترهای شخصی که در قالب Cfield اضافه می گردد، تنظیم کرد.

  در این کاربرد، علاوه بر معرفی سهامی که دارای ویژگی مورد نظر هستند، رتبه بندی آن ها نیز بر مبنای وِیژگی مورد نظر مشخص می شود. ساخت و اجرای Cfield های پیشرفته، نیازمند اطلاعات کافی در زمینه مفاهیم بورسی و همچنین کدنویسی است. در این فرادرس بعد از آموزش ایجاد قالب شخصی و ساخت Cfield ها، فیلترنویسی دو اندیکاتور مهم RSI و Stock به عنوان دو Cfield پرکاربرد ارائه شده است.

  راهنمای ساخت فیلتر

  To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a
  web browser that

  supports HTML5 video

  توجه:
  اگر به خاطر سرعت اینترنت، کیفیت نمایش پایین‌تر از کیفیت HD ویدئو اصلی باشد؛ می‌توانید ویدئو را دانلود و مشاهده کنید
  دانلود پیش‌نمایش –
  حجم: ۷ مگابایت
  — (کلیک کنید +))

  توجه:
  اگر به خاطر سرعت اینترنت، کیفیت نمایش پایین‌تر از کیفیت HD ویدئو اصلی باشد؛ می‌توانید ویدئو را دانلود و مشاهده کنید
  دانلود پیش‌نمایش –
  حجم: ۶ مگابایت
  — (کلیک کنید +))

 • سهم یو
 • خوب نبود مثالا کم بود

  فیلتر هایی که میگفتند برام جدید بود

  وقت بخیر
  ممنون از زحمات شما جناب ابراهیمی عزیز، به نظرم حاشیه ی مطالب از اصل مطالب بسیار بیشتر بود همچنین نکته ی دیگری که به ذهنم میرسه اینه که آموزش فیلترنویسی به واقع نبود بلکه شرح فیلترهای نوشته شده بود.

  به هر حال سپاسگزارم

  عالی بود کدا رو جدا نوشته بودند من از فایل های پی دی اف پرینت گرفتم و قدم به قدم با ویدئو آموزشیتون پیش رفتم خیلی کمک کننده بود.

  جناب آقای ابراهیمی خیلی با شیوه ی درستی آموزش رو ارائه می کنند، من هر چی آموزش از ایشون تهیه کردم بسیار عالی و قابل درک بود.

  الان وسطاشم. یه کمم آشنایی داشتم ولی نکات و مطالب جدیدی داخلش داشت.

  سلام و وقت بخیر
  تشکر می کنم بابت آموزش کاربردیتون.

  با سلام
  کلا از آموزشای بورس فرادرس استفاده کردم و ناراضی نبودم، یه اموزشایی خیلی بهتر بود یه آموزشایی کمتر. خیلی خوب میشه اگر تحلیل بنیادی مقدماتی و پیشرفته رو هم تهیه کنید.

  سرفصل ها خیلی بزرگ بود اما محتوا کامل نبود. مثلا تو سرفصل نوشته بود، تابلوخوانی اما فقط یه خلاصه وار ازش گفته بود.

  از هر لحاظ خوبه؛ بیان شیوا، مثال های متعدد، توضیح کافی و تفهیم به مخاطب.

  سازمان علمی و آموزشی «فرادرس» (FaraDars) از قدیمی‌ترین وب‌سایت‌های یادگیری آنلاین است که توانسته طی بیش از ده سال فعالیت خود بالغ بر ۱۳۰۰۰ ساعت آموزش ویدیویی در قالب فراتر از ۲۰۰۰ عنوان علمی، مهارتی و کاربردی را منتشر کند و به بزرگترین پلتفرم آموزشی ایران مبدل شود.
  مشاهده بیشتر

  فرادرس با پایبندی به شعار «دانش در دسترس همه، همیشه و همه جا» با همکاری بیش از ۱۳۰۰ مدرس برجسته در
  زمینه‌های علمی گوناگون
  از از جمله آمار و داده‌کاوی، هوش مصنوعی، برنامه‌نویسی، طراحی و گرافیک کامپیوتری، آموزش‌های دانشگاهی و تخصصی، آموزش نرم‌افزارهای گوناگون، دروس رسمی دبیرستان و پیش دانشگاهی، آموزش‌های دانش‌آموزی و نوجوانان، آموزش زبان‌های خارجی، مهندسی برق، الکترونیک و رباتیک، مهندسی کنترل، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی معماری و مهندسی عمران توانسته بستری را فراهم کند تا افراد با شرایط مختلف زمانی، مکانی و جسمانی بتوانند با بهره‌گیری از آموزش‌های با کیفیت، به روز و مهارت‌محور همواره به یادگیری بپردازند. شما هم با پیوستن به جمع بزرگ و بالغ بر ۶۰۰ هزار نفری دانشجویان و دانش‌آموزان فرادرس و با بهره‌گیری از آموزش‌های آن، می‌توانید تجربه‌ای متفاوت از علم و مهارت‌آموزی داشته باشید. تمامی آموزش‌ها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند.
  بستن

  © فرادرس ۱۳۸۷-۱۴۰۰. تمامی حقوق محفوظ است.
  ساخته شده با ❤️ در ایران

  فایل بورس …………… www.filebourse.ir ……………………. آموزش فیلتر و فیلتر نویسی دیده بان بازار بورس …………………. فایل بورس …………… www.filebourse.ir

  فایل بورس …………… www.filebourse.ir ……………………. آموزش فیلتر و فیلتر نویسی دیده بان بازار بورس …………………. فایل بورس …………… www.filebourse.ir

  راهنمای ساخت فیلتر
  راهنمای ساخت فیلتر

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *