درآمد تلگرام


درآمد تلگرام
درآمد تلگرام

شبکه‌های اجتماعی در دنیای امروز در کنار استفاده‌های سرگرم‌کننده که برای کاربران دارند، به عنوان بنگاه‌های تجاری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. کسب درآمد از تلگرام و سایر شبکه‌های نظیر آن، برای همه کاربران حتی کسانی که هیچ محصولی برای عرضه ندارند، فراهم آمده است. از آنجایی‌که نیازی به سرمایه‌های کلان برای رشد در این شبکه‌ها وجود ندارد، روزبه‌روز به تعداد طرفداران و مشاغل موجود در آن‌ها افزوده می‌شود. در مقاله حاضر قصد داریم تا بهترین روش‌های کسب درآمد از تلگرام را مورد بررسی قرار دهیم و تکنیک‌های عملیاتی شدن این روش‌ها را نیز با هم مرور کنیم. کاربرانی که به دنبال کسب درآمد از تلگرام هستند، می‌توانند از این ترفندها برای شروع کار و یا تقویت شبکه کسب و کار اینترنتی خود استفاده و درآمد خود را در آن چند برابر کنند.

فهرست این مقاله

کسب درآمد از تلگرام به دلایل بسیاری برای کاربران جذابیت دارد. در حال حاضر خانواده‌های ایرانی که تاکنون برای باز کردن یک مغازه تجاری در شهر خود با مشکلات زیادی روبرو بودند، اکنون به راحتی می‌توانند به درآمد‌های قابل قبولی در آن برسند. اما چه ویژگی‌هایی در تلگرام وجود دارد که آن را تا این حد برای کسب درآمد جذاب نموده است؟

برای حضور در تلگرام شما تنها نیاز به یک موبایل هوشمند و یک سیم‌کارت خواهید داشت. باوجود این ابزارها هرکسی می‌تواند در این شبکه مجازی عضو شود و کسب‌وکار خود را در آن راه‌اندازی نماید.

درآمد تلگرام

برخلاف روش‌های دیگر کسب درآمد و کسب‌وکار که حضور در آن‌ها نیاز به سرمایه‌های اولیه هنگفتی دارد، حضور در تلگرام با هزینه‌های بسیار کم و حتی بدون هزینه امکان‌پذیر خواهد بود. ازاین‌رو کاربرانی که به دنبال صرفه‌جویی‌های مالی در شروع کسب‌وکار خود هستند، می‌توانند از این شبکه به نفع خود بهره ببرند.

برای فعالیت در بازارهای سنتی، نیاز به مجوزهای بسیار زیادی خواهید داشت، اما در تلگرام این محدودیت‌ها و جود ندارد و شما به‌راحتی می‌توانید کانال شخصی خود را تأسیس کنید و به کسب درآمد در آن مشغول شوید.

واقعیت این است که برای حضور و فعالیت در تلگرام شما نیاز به هیچ کلاس آموزشی نخواهید داشت و در همان بار اولی که وارد این نرم‌افزار می‌شوید، نحوه عملکرد آن را یاد خواهید گرفت و می‌توانید از آن استفاده کند.

یکی دیگر از مزیت‌هایی که تلگرام برای کاربران ایرانی دارد، امکان استفاده از آن به زبان فارسی است. این نرم‌افزار به دلیل حضور پرشور ایرانی‌ها در آن، آپدیت‌های خود را به زبان فارسی هم ارائه می‌دهد.

تلگرام یکی از امن‌ترین شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای موبایلی است. این شبکه به گفته مدیر آن به‌هیچ‌وجه قابل هک نخواهد بود. اما حتماً نیاز خواهید داشت تا موارد امنیتی در نظر گرفته‌شده در آن را رعایت نمایید.

باوجود این مزیت‌های جذاب تلگرام برای کاربران ایرانی، استفاده از آن کامل رایج شده است. علاوه بر این عدم نیاز به صرف زمان خیلی زیاد برای رسیدن به درآمدهای بالا نیز از دیگر دلایلی است که کاربران را به سمت استفاده از این نرم‌افزار کشانده است.

 • نماد وآرین
 • خیلی جالب است بدانید که تلگرام با وجود اینکه در برخی از کشورهای بزرگ جهان با محدودیت‌هایی مواجه است، اما همچنان تعداد طرفداران آن در این کشورها رو به افزایش می‌باشد. طبق آخرین آمار ارائه‌شده قبل از اعمال فیلترینگ تلگرام در ایران، این شبکه بیش از ۴۰ میلیون عضو داشت که خود شبکه‌ تلگرام هم اعلام کرد که ۳۸ میلیون نفر از این اعضا، فعال هستند. این آمار خیره‌کننده نشان از محبوبیت‌ بالای این نرم‌افزار در میان ایرانی‌ها دارد. در جدیدترین آمارها نیز بیش از ۱۸۰ هزار خانوار ایرانی مشغول کسب درآمد از این نرم‌افزار جذاب موبایلی هستند. برخلاف تصور برخی که بر این باورند که برای کسب درآمد در تلگرام نیاز به صرف هزینه‌های تبلیغات بالا دارند و باید بیش از ۵۰ هزار عضو در کانال خود داشته باشند، حدود ۸۳ درصد از کانال‌های کسب درآمد در این شبکه زیر ۵۰۰۰ عضو دارند. میزان درآمد به دست آمده از تلگرام نیز بسته به نوع فعالیت و محصولات ارائه‌شده در آن دارد. کانال‌هایی که تنها با هزینه‌های تبلیغات اقدام به کسب درآمد از تلگرام می‌کنند، در حال حاضر تا ۲۰۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه را نیز ثبت نموده‌اند. هزینه تبلیغات در کانال‌های معمولی این شبکه مجازی برای چند ساعت در روز، چیزی حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است. این عدد برای کانال‌هایی با تعداد عضو بسیار بالا به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

  البته کسب درآمد از فضای مجازی تنها محدود به نرم‌افزار تلگرام نیست و اپلیکیشن‌های دیگری هم این امکان را برای کاربران فراهم آورده‌اند. کسب درآمد از اینستاگرام، آپارات، واتس‌آپ و برخی نمونه‌های دیگر از این جمله هستند. هرکدام از این نرم‌افزارها برای کسب درآمد مزایا و معایبی دارند که در جای خود قابل بررسی هستند. استفاده از تلگرام چند مزیت عمده برای کاربران به دنبال دارد. برخی از این مزیت‌های تلگرام ،مخصوصاً برای کاربران ایرانی، شامل موارد زیر می‌باشند:

  البته در سایر نرم‌افزارها هم ربات‌هایی وجود دارند. اما استفاده از ربات برای برنامه‌ریزی و انجام کارها هنوز در هیچ نرم‌افزاری مانند تلگرام پیشرفت نکرده است.

  این یکی از مزیت‌های بسیار عالی تلگرام برای کسب درآمد است. در فضای شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام شما با این مشکل مواجه خواهید بود که هر کاربر به فراخور صفحه‌های اجتماعی که دنبال می‌کند، پست‌های مربوط به آن‌ها را نیز مشاهده خواهد کرد. ازاین‌رو حتی ممکن است بسیاری از کاربران شما، برخی از پست‌ها و تبلیغات شما را نبینند. در حالی ‌که در تلگرام هر کس با ورود به کانال شما تنها روی پست‌های شما تمرکز داشته و همه آن‌ها را با یک اسکرول ساده مشاهده خواهد کرد.

  ایده‌های بسیار زیادی برای کسب درآمد در تلگرام وجود دارد اما چالش اصلی که کاربران در تلگرام با آن روبرو هستند، انتخاب روش مناسب برای کسب درآمد در تلگرام برای خودشان است. البته برخی از این ‌روش‌ها نیاز به تخصص‌های ویژه‌ای مانند برنامه‌نویسی و هنر نوشتن تولید محتوا و یا آشنایی با نرم‌افزارهای ویرایش عکس و فیلم دارد. بااین‌حال انتخاب میان یکی از آن‌ها آن‌چنان هم ساده نیست. در این میان کسانی که در فضای واقعی زندگی خود یک تولیدکننده یا فروشنده هستند، تکلیفشان در تلگرام نیز کاملا مشخص است. این افراد به دنبال تبلیغات تولیدات خود در این شبکه و افزایش فروششان خواهند بود. اما بقیه کاربران می‌توانند به فراخور استعداد یا توانایی‌هایی که دارند، نسبت به انتخاب مناسب‌ترین روش کسب درآمد در تلگرام برای خود اقدام نمایند.

  سرمایه لازم برای کسب درآمد در تلگرام تنها محدود به هزینه تبلیغات در این نرم‌افزار می‌باشد، وگرنه استفاده از امکانات این نرم‌افزار کاملا رایگان بوده و نیاز به هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت. با این تفاسیر بدون سرمایه هم می‌شود در تلگرام به کسب درآمد پرداخت. اما این مسئله می‌تواند رسیدن شما به درآمد را کمی به تأخیر بیاندازد و تلاش بیشتری بطلبد.

  راه‌اندازی کانال تلگرام مراحل بسیار ساده‌ای دارد. برای این کار بعد از عضویت در این شبکه با یک شماره موبایل، می‌بایست گزینه ایجاد کانال جدید را انتخاب کرده و سپس نسبت به گزینش نام کاربری یا همان نام کامل خود اقدام نمایید. به همین سادگی می‌توانید کانال شخصی خود را در اختیار داشته باشید. البته باید توجه کنید که لینک هر کانال در این شبکه کاملا منحصربه‌فرد است. ازاین‌رو در هنگام انتخاب نام کانال شما با این چالش روبرو خواهید بود. بسیاری از اسم‌هایی که در ذهن خود دارید، ممکن است قبلاً توسط سایر کاربران اخذ شده باشند. هر شخص در تلگرام امکان تاسیس چند کانال مشخص را خواهد داشت.

  جذب فالوور برای کانال تلگرام راه‌های بسیار زیادی دارد. استفاده از هرکدام از این ‌روش‌ها برای جذب فالوور مزایا و معایب خاص خود را دارد. بااین‌حال آشنایی با تکنیک‌های جذب فالوور در تلگرام برای کسانی که به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار خود در آن هستند، کاملا لازم و ضروری است. برخی از مهم‌ترین تکنیک‌های جذب فالوور در تلگرام عبارت‌اند از:

  مهم‌ترین روش برای جذب فالوور در این شبکه تبلیغات است. شما با تبلیغات به نوعی کاربران این شبکه را برای حضور در کانال خود دعوت می‌کنید. البته تبلیغات در تلگرام نیز تکنیک‌های خاص خود را دارد. گونه‌ای تبلیغات بدون هزینه نیز در تلگرام با عنوان تبادل وجود دارد. تبلیغ کانال تلگرام در سایر پلتفرم‌ها مانند اینستاگرام و یا صفحات وب نیز یکی از روش‌های مرسوم است.

  تولید محتوای جذاب در تلگرام تبدیل به یک محتوای ویروسی شده و در بین کاربران دست‌به‌دست خواهد شد. ازاین‌رو کاربران بیشتری پست شما را مشاهده و برای عضویت در کانال شما اقدام خواهند کرد.

  یکی از تکنیک‌های دردسرساز افزایش تعداد فالوور در تلگرام خرید کاربر است. خیلی این تکنیک را به شما توصیه نمی‌کنیم.

  مسابقات و جایزه‌های آن‌ها یکی از روش‌های قدرتمند برای جذب فالوور در تلگرام است. البته برای این تکنیک نیز روش‌های غیرمتعارفی وجود دارد که استفاده از آن‌ها باعث افت شدید پرستیژ کانال شما شده و درنهایت منجر به از دست رفتن همه زحمات شما خواهد شد.

  حال که با تلگرام و برخی مسائل مربوط به آن آشنا شدید، می‌توانید با بررسی هرکدام از این تکنیک‌ها و تطبیق آن‌ها با شرایطتان مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

  دیجیتال مارکتینگ تبدیل به یکی از قدرتمندترین ابزارها برای کسب درآمد در دنیای حاضر شده است. افرادی که در این رشته تخصص داشته باشند، می‌توانند با مدیریت و هدایت تبلیغات سایر شرکت‌ها در فضای مجازی برای خود به کسب درآمد بپردازند. یکی از اصول دیجیتال مارکتینگ هم مربوط به کانال‌های تلگرامی می‌شود. درصورتی‌که شما به نحوه کار در فضای تلگرام آشنا هستید و می‌توانید کانال سایر افراد و شرکت‌ها را راه‌اندازی و از آن‌ها پشتیبانی کنید، اسلحه بسیار قدرتمندی برای کسب درآمد در تلگرام در اختیار دارید.

  یکی از روش‌های کسب درآمد در تلگرام که از همان زمان‌های آغازین روی کار آمدن این نرم‌افزار به وجود آمده است، جذب فالوور برای سایر کانال‌ها است. البته برای چنین کاری حتماً باید به‌اندازه کافی در تلگرام تجربه کاری داشته باشید و با تکنیک‌های جذب فالوور آشنا باشید. درآمد حاصل از این تکنیک در تلگرام در درجه اول به رتبه سایت شما در گوگل بستگی دارد. رتبه های برتر این تکنیک در حال حاضر می‌توانند در بدترین حالت ۲۸ تا ۳۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه داشته باشند. این عدد بستگی به قدرت بازاریابی و سئو سایت شما و برخی موارد دیگر حتی می‌تواند تا دو برابر نیز افزایش یابد.

  مدیریت کانال سایر افراد در تلگرام نیز از روش‌های کسب درآمدهای بالا در این شبکه مجازی است. البته کسانی که تخصص و تجربه کمتری در این امر داشته باشند، مسلماً با حقوق‌های پایین‌تری استخدام خواهند شد. در حال حاضر درآمد مدیریت تلگرام سایر افراد بسته به کیفیت کار و آشنایی فرد با ترفندهای تلگرام از ۲ میلیون تا ۱۰ میلیون متغیر است. شرکت های دیجیتال مارکتینگ هم از این فرصت‌ها برای درآمدزایی استفاده می‌نمایند.

  اگر به راه‌اندازی کانال تلگرامی علاقه‌ای ندارید، برای کسب درآمد از تلگرام می‌توانید مدیریت سایر کانال‌های تلگرامی را بر عهده بگیرید. برای این نوع کانال‌ها باید محتوا تولید کنید. ممکن است یک کانال تبلیغاتی (با موضوع سرگرمی، طنز، علمی و…) به شما سپرده شود. در این صورت باید محتواهایی متناسب با موضوع کانال تهیه کنید. در روز چندین بار باید کانال را با محتواهای جدید به‌روزرسانی کنید. درصورتی‌که کانال بدون محتوا بماند، از تعداد کاربران آن کاسته می‌شود. پس برای جلب نظر کاربران لازم است تا در روز چندین مرتبه محتوا بارگذاری کنید.البته محتوا نویسی در تلگرام نیاز به آموزش‌هایی دارد که می‌توانید با جستجو در فضای اینترنت اصول این کار را بیاموزید. انواع محتواهای مختلف در تلگرام اعم از متن، تصویر، فیلم، انیمیشن و مونشن گرافی نیاز به تخصص خاص خود داشته و درآمد حاصل از این کار هم بسته به زمان و میزان کار از ۴ تا ۵ میلیون تومان برای افراد نیمه‌حرفه‌ای آغاز و تا ۱۵ میلیون تومان برای افراد حرفه‌ای ادامه دارد.

  یکی از راه‌های کسب درآمد از تلگرام ساخت ربات (Bot) است. ربات‌ها هوشمندانه عمل می‌کنند و حتی می‌توانند یک کانال را مدیریت کنند. عضوگیری برای کانال و یا حذف اعضای متخلف از کانال، می‌تواند از طریق ربات انجام شود. یک ربات به‌طور خودکار عمل می‌کند که بسیاری از برنامه‌های کانال‌ها را انجام می‌دهد. پس می‌توانید برای سازمان‌دهی کانال‌ها یک ربات طراحی و از طریق آن درآمد کسب کنید.مزیت‌های بسیار ویژه این ربات‌ها آن‌ها را بسیار محبوب نموده و ربات نویس ها را نیز پردرآمد کرده است. ربات تلگرام را می‌توان یک هوش مصنوعی در فضای تلگرام تعریف کرد که می‌تواند بسته به دستوراتی که دریافت می‌کند و نوع برنامه‌نویسی که برای ساخت آن استفاده شده است، کارهای کاربران را آسان‌تر کند. برای مثال اگر قصد درست کردن یک عکس نوشته را دارید، می‌توانید عکس و نوشته خود را به این ربات‌ها ارسال و سپس عکس نوشته خود را تحویل بگیرید. متداول‌ترین زبان برنامه‌نویسی برای ساخت ربات‌ها در تلگرام PHP است. هرچند یادگیری این زبان نیاز به آموزش‌های تخصصی دارد، اما نوشتن ربات‌ها برای افراد مسلط به PHP خیلی کار پیچیده‌ای نخواهد بود. از ربات‌ها به روش‌های مختلف می‌توان پول در آورد. فروش ربات‌ها، ربات نویسی، جذب فالوور و مواردی از این دست که می‌توانند درآمدهای ۵۰۰ هزار تومانی تا چند میلیونی را برای دست‌اندرکاران ساخت ربات‌ها- برای هر ربات- رقم بزنند.

  بازاریابی محصولات سایر فروشنده‌ها در تلگرام و دریافت کمیسیون از آن‌ها نیز یک روش عالی برای کسب درآمد است. اگر یک کانال و صفحه شخصی با فالوور زیاد در تلگرام دارید می‌توانید از این‌ روش نیز در کنار سایر روش‌ها برای کسب درآمد در این نرم‌افزار استفاده کنید. در این روش شما می‌توانید با یک شرکت یا فروشگاه قرارداد منعقد کنید تا در طی یک بازه زمانی خاص تعدادی از محصولات شرکت را بفروشید. با کمک تلگرام می‌توانید این کار را انجام دهید. در روش بازاریابی سنتی شما مجبور هستید برای ملاقات با مشتریان با آن‌ها صحبت کنید تا برای خرید محصولات مجاب شوند. اما در این روش شما در خانه می‌نشینید و بدون این‌که وقت خود را صرف صحبت کردن با تک‌تک مشتریان کنید، در یک کانال یک‌بار برای همه کاربران، محتوا تولید می‌کنید. البته انتخاب محصولات مناسب و شرکت‌های عالی برای چنین کاری نیاز به دقت و بررسی معیارهای لازم خواهد داشت. درآمد حاصل از این کار بسته به میزان فعالیت هر کس دارد. برای مثال در حاضر فروشگاه دیجی کالا در یک برنامه درآمدزایی برای کاربران یا همان افیلیت مارکتینگ پورسانت‌های جذابی برای کمک به فروش محصولات خود قرار داده است. بسته به بزرگی کانالی که در اختیار دارید، این روش کسب درآمد می‌تواند حقوق ۲۰۰ هزار تومانی تا ۲۰ میلیون تومانی برای خود رقم بزنند.

  آموزش همیشه یکی از روش‌های کسب درآمد در جامعه بشری است. اگر در یک کار استعداد دارید و یا در یک شغل خاص حرفه‌ای هستید، می‌توانید از طریق کانال تلگرام درآمد کسب کنید. برای مثال وقتی در رشته زبان انگلیسی مهارت دارید، می‌توانید یک کانال آموزشی راه‌اندازی کنید که فیلم‌های آموزشی، پادکست و جزوات آموزشی یا مطالب را برای اعضای کانال منتشر کنید. درآمد حاصل از این کار نیز بسته به شرایط کانال شما و جزوات آماده شده می‌تواند ماهی ۱ تا ۱۰ میلیون تومان باشد. اگر نام کاربری کانال را از روی برند تجاری خود انتخاب کنید، قطعاً تأثیر بیش‌تری بر روی فروش محصولات دارند. وقتی کاربران با نام تجاری محصولات آشنا شوند، حتی زمانی که آدرس کانال را نداشته باشند، آن را در قسمت جستجوی تلگرام تایپ می‌کنند. پس آدرس کانال شما برای آن‌ها مشخص می‌شود. در کانال فروش می‌توانید محصولات و خدمات خود را در قالب فیلم، عکس، gif، پادکست، متن و … برای اعضا منتشر کنید. توصیه می‌شود برند تجاری خود را بر روی محتواها قرار دهید تا به‌مرور زمان شهرت و اعتبار پیدا کنید.

  درآمد تلگرام

  کانال‌های فروش برای افزایش اعضا به تبلیغات نیاز دارند. آن‌ها می‌خواهند از طریق تلگرام درآمد کسب کنند. اما محیط تلگرام نسبت به سایر برنامه‌ها بسته است. تا زمانی که کاربران آدرس یک کانال را نداشته باشند، نمی‌توانند آن را پیدا کنند. پس تبلیغات در تلگرام اهمیت زیادی دارد. کانال‌های فروش برای تبلیغات از کانال‌های سرگرمی، علمی، هنری، طنز و … استفاده می‌کنند.برای راه‌اندازی یک کانال برای تبلیغات بایستی از موضوعات پرطرفدار و محبوب برای کاربران استفاده نمایید. موضوعات سرگرمی، خنده، بررسی مسائل سیاسی، اخبار به‌روز ورزشی، دانستنی‌ها و از این قبیل موضوعات می‌توانند بهترین گزینه‌ها برای راه‌اندازی یک کانال جهت گرفتن تبلیغ در تلگرام باشند. با افزایش تعداد دنبال کنندگان کانال شما و درج پذیرش آگهی خودبه‌خود افراد و سایر کانال‌ها به دنبال شما خواهند آمد. درآمد این کانال‌ها هم در حال حاضر از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان در روز متغیر است.

  بانک شماره تلگرام هم روشی برای افزایش تعداد ممبر در این شبکه است و هم از آن برای انجام تبلیغات می‌توان استفاده کرد. ازاین‌رو داشتن بانک شماره تلگرام هم می‌تواند روشی مناسب برای کسب درآمد در آن باشد. برای ساخت بانک شماره تلگرام روش‌های زیادی وجود دارد. برای مثال در یک روش رایج کسانی که سایت‌های اینترنتی قوی دارند، بعد از ثبت‌نام هر فرد در سایت و ثبت شماره تماس، آن‌ها را در فایلی جمع کرده و به بانک تلگرامی خود اضافه می‌کنند. درآمد حاصل از بانک شماره تلگرام هم می‌تواند ۲ تا ۱۰ میلیون تومان در ماه باشد.

  اگر تاکنون یک بار هم در تلگرام تبلیغی انجام داده باشید، احتمالاً با سختی‌های آن آشنا می‌باشید. تبلیغ در تلگرام در عین سودمند بودن، چالش‌های زیادی با خود به همراه دارد. انتخاب کانال تلگرامی مناسب و مرتبط با تبلیغ و ایجاد یک بنر تبلیغی عالی دو نمونه از این چالش‌ها می‌باشند. پلتفرم‌های تبلیغات در تلگرام می‌توانند این کار را به راحتی و بدون دردسر برای کانال‌ها انجام دهند. آنها با قرار دادن تبلیغ کانال شما در کانال‌های مرتبط شرایط را برای اضافه شدن ممبرهای متناسب با حرفه شما فراهم آورده و از این طریق میزان درآمد شما را افزایش خواهند داد. همکاری با این پلتفرم‌ها یکی از روش‌های کسب درآمد در تلگرام است. البته کسانی هم که توانایی مدیریت چنین کانال‌هایی دارند، می‌توانند خود به شخصه یک پلتفرم تبلیغات تلگرام تأسیس کرده و از این طریق درآمدزایی نمایند. درآمد حاصل از این کار نیز از ۲ تا ۱۰ میلیون تومان در ماه متغیر است.

  تبادل اطلاعات اصلی‌ترین اهمیت استفاده از تلگرام در دنیای امروز است. وجود بستری مناسب با امنیت بالا برای چنین کارهایی در دنیای امروز زندگی بشر با استقبال بسیار خوبی روبرو خواهد شد. تلگرام نیز به همین جهت کاربران زیادی به خود جذب کرده و کاربران با حضور در فضای آن اقدام به افزایش سطح آگاهی خود می‌نمایند. نبود چنین نرم‌افزارهایی و استفاده نکردن از آن‌ها می‌تواند باعث عقب‌ماندگی افراد یک جامعه باشد.

  هرچند نمی‌توان تأثیر منفی فیلترینگ روی کسب‌وکارهای تلگرامی را نادیده گرفت، اما در حال حاضر کاربران تلگرام کاملا با این موضوع کنار آمده‌اند. به این معنی که اگر حتی قرار نباشد کاربران جدیدی به این محیط وارد شود، دیگر شاهد کاهش کاربران نیز نخواهیم بود. البته چند سال اخیر نشان داده است که تعداد کاربران تلگرام روزبه‌روز باوجود فیلترینگ به دلیل استفاده از راهکارهای زیاد برای حضور آن در حال افزایش است. ازاین‌رو کنار کشیدن و استفاده نکردن از قابلیت‌های این نرم‌افزار تنها به دلیل فیلترینگ خیلی منطقی نخواهد بود. آمارها اما نشان از این دارد که بعد از فیلترینگ میزان کسب‌وکارها و درآمدهای ناشی از آن‌ها به شدت با کاهش روبرو بوده است. بر اساس گزارش‌های سرویس فضای مجازی خبرگزاری صداوسیما، در همان ابتدای فیلتر شدن تلگرام، حدود ۴۰ درصد از تراکنش‌های بانکی و ۱۸ درصد از درآمد پست کاهش یافت.

  این روزها رقابت زیادی بین کانال‌های تلگرامی به‌وجود آمده است که کسب درآمد از تلگرام را بیش از قبل سخت کرده است. برای کسب درآمد در این نرم‌افزار نیاز به سخت‌کوشی زیادی خواهید داشت. اما تجربه نشان داده است که هیچ‌چیزی غیرممکن نیست و با پشتکار انسان به هر خواسته‌ای خواهد رسید.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  شبکه‌های اجتماعی در دنیای امروز در کنار استفاده‌های سرگرم‌کننده که برای کاربران دارند، به عنوان بنگاه‌های تجاری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. کسب درآمد از تلگرام و سایر شبکه‌های نظیر آن، برای همه کاربران حتی کسانی که هیچ محصولی برای عرضه ندارند، فراهم آمده است. از آنجایی‌که نیازی به سرمایه‌های کلان برای رشد در این شبکه‌ها وجود ندارد، روزبه‌روز به تعداد طرفداران و مشاغل موجود در آن‌ها افزوده می‌شود. در مقاله حاضر قصد داریم تا بهترین روش‌های کسب درآمد از تلگرام را مورد بررسی قرار دهیم و تکنیک‌های عملیاتی شدن این روش‌ها را نیز با هم مرور کنیم. کاربرانی که به دنبال کسب درآمد از تلگرام هستند، می‌توانند از این ترفندها برای شروع کار و یا تقویت شبکه کسب و کار اینترنتی خود استفاده و درآمد خود را در آن چند برابر کنند.

  فهرست این مقاله

  کسب درآمد از تلگرام به دلایل بسیاری برای کاربران جذابیت دارد. در حال حاضر خانواده‌های ایرانی که تاکنون برای باز کردن یک مغازه تجاری در شهر خود با مشکلات زیادی روبرو بودند، اکنون به راحتی می‌توانند به درآمد‌های قابل قبولی در آن برسند. اما چه ویژگی‌هایی در تلگرام وجود دارد که آن را تا این حد برای کسب درآمد جذاب نموده است؟

  برای حضور در تلگرام شما تنها نیاز به یک موبایل هوشمند و یک سیم‌کارت خواهید داشت. باوجود این ابزارها هرکسی می‌تواند در این شبکه مجازی عضو شود و کسب‌وکار خود را در آن راه‌اندازی نماید.

  درآمد تلگرام

  برخلاف روش‌های دیگر کسب درآمد و کسب‌وکار که حضور در آن‌ها نیاز به سرمایه‌های اولیه هنگفتی دارد، حضور در تلگرام با هزینه‌های بسیار کم و حتی بدون هزینه امکان‌پذیر خواهد بود. ازاین‌رو کاربرانی که به دنبال صرفه‌جویی‌های مالی در شروع کسب‌وکار خود هستند، می‌توانند از این شبکه به نفع خود بهره ببرند.

  برای فعالیت در بازارهای سنتی، نیاز به مجوزهای بسیار زیادی خواهید داشت، اما در تلگرام این محدودیت‌ها و جود ندارد و شما به‌راحتی می‌توانید کانال شخصی خود را تأسیس کنید و به کسب درآمد در آن مشغول شوید.

  واقعیت این است که برای حضور و فعالیت در تلگرام شما نیاز به هیچ کلاس آموزشی نخواهید داشت و در همان بار اولی که وارد این نرم‌افزار می‌شوید، نحوه عملکرد آن را یاد خواهید گرفت و می‌توانید از آن استفاده کند.

  یکی دیگر از مزیت‌هایی که تلگرام برای کاربران ایرانی دارد، امکان استفاده از آن به زبان فارسی است. این نرم‌افزار به دلیل حضور پرشور ایرانی‌ها در آن، آپدیت‌های خود را به زبان فارسی هم ارائه می‌دهد.

  تلگرام یکی از امن‌ترین شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای موبایلی است. این شبکه به گفته مدیر آن به‌هیچ‌وجه قابل هک نخواهد بود. اما حتماً نیاز خواهید داشت تا موارد امنیتی در نظر گرفته‌شده در آن را رعایت نمایید.

  باوجود این مزیت‌های جذاب تلگرام برای کاربران ایرانی، استفاده از آن کامل رایج شده است. علاوه بر این عدم نیاز به صرف زمان خیلی زیاد برای رسیدن به درآمدهای بالا نیز از دیگر دلایلی است که کاربران را به سمت استفاده از این نرم‌افزار کشانده است.

 • ارز رمز bnb
 • خیلی جالب است بدانید که تلگرام با وجود اینکه در برخی از کشورهای بزرگ جهان با محدودیت‌هایی مواجه است، اما همچنان تعداد طرفداران آن در این کشورها رو به افزایش می‌باشد. طبق آخرین آمار ارائه‌شده قبل از اعمال فیلترینگ تلگرام در ایران، این شبکه بیش از ۴۰ میلیون عضو داشت که خود شبکه‌ تلگرام هم اعلام کرد که ۳۸ میلیون نفر از این اعضا، فعال هستند. این آمار خیره‌کننده نشان از محبوبیت‌ بالای این نرم‌افزار در میان ایرانی‌ها دارد. در جدیدترین آمارها نیز بیش از ۱۸۰ هزار خانوار ایرانی مشغول کسب درآمد از این نرم‌افزار جذاب موبایلی هستند. برخلاف تصور برخی که بر این باورند که برای کسب درآمد در تلگرام نیاز به صرف هزینه‌های تبلیغات بالا دارند و باید بیش از ۵۰ هزار عضو در کانال خود داشته باشند، حدود ۸۳ درصد از کانال‌های کسب درآمد در این شبکه زیر ۵۰۰۰ عضو دارند. میزان درآمد به دست آمده از تلگرام نیز بسته به نوع فعالیت و محصولات ارائه‌شده در آن دارد. کانال‌هایی که تنها با هزینه‌های تبلیغات اقدام به کسب درآمد از تلگرام می‌کنند، در حال حاضر تا ۲۰۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه را نیز ثبت نموده‌اند. هزینه تبلیغات در کانال‌های معمولی این شبکه مجازی برای چند ساعت در روز، چیزی حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است. این عدد برای کانال‌هایی با تعداد عضو بسیار بالا به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

  البته کسب درآمد از فضای مجازی تنها محدود به نرم‌افزار تلگرام نیست و اپلیکیشن‌های دیگری هم این امکان را برای کاربران فراهم آورده‌اند. کسب درآمد از اینستاگرام، آپارات، واتس‌آپ و برخی نمونه‌های دیگر از این جمله هستند. هرکدام از این نرم‌افزارها برای کسب درآمد مزایا و معایبی دارند که در جای خود قابل بررسی هستند. استفاده از تلگرام چند مزیت عمده برای کاربران به دنبال دارد. برخی از این مزیت‌های تلگرام ،مخصوصاً برای کاربران ایرانی، شامل موارد زیر می‌باشند:

  البته در سایر نرم‌افزارها هم ربات‌هایی وجود دارند. اما استفاده از ربات برای برنامه‌ریزی و انجام کارها هنوز در هیچ نرم‌افزاری مانند تلگرام پیشرفت نکرده است.

  این یکی از مزیت‌های بسیار عالی تلگرام برای کسب درآمد است. در فضای شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام شما با این مشکل مواجه خواهید بود که هر کاربر به فراخور صفحه‌های اجتماعی که دنبال می‌کند، پست‌های مربوط به آن‌ها را نیز مشاهده خواهد کرد. ازاین‌رو حتی ممکن است بسیاری از کاربران شما، برخی از پست‌ها و تبلیغات شما را نبینند. در حالی ‌که در تلگرام هر کس با ورود به کانال شما تنها روی پست‌های شما تمرکز داشته و همه آن‌ها را با یک اسکرول ساده مشاهده خواهد کرد.

  ایده‌های بسیار زیادی برای کسب درآمد در تلگرام وجود دارد اما چالش اصلی که کاربران در تلگرام با آن روبرو هستند، انتخاب روش مناسب برای کسب درآمد در تلگرام برای خودشان است. البته برخی از این ‌روش‌ها نیاز به تخصص‌های ویژه‌ای مانند برنامه‌نویسی و هنر نوشتن تولید محتوا و یا آشنایی با نرم‌افزارهای ویرایش عکس و فیلم دارد. بااین‌حال انتخاب میان یکی از آن‌ها آن‌چنان هم ساده نیست. در این میان کسانی که در فضای واقعی زندگی خود یک تولیدکننده یا فروشنده هستند، تکلیفشان در تلگرام نیز کاملا مشخص است. این افراد به دنبال تبلیغات تولیدات خود در این شبکه و افزایش فروششان خواهند بود. اما بقیه کاربران می‌توانند به فراخور استعداد یا توانایی‌هایی که دارند، نسبت به انتخاب مناسب‌ترین روش کسب درآمد در تلگرام برای خود اقدام نمایند.

  سرمایه لازم برای کسب درآمد در تلگرام تنها محدود به هزینه تبلیغات در این نرم‌افزار می‌باشد، وگرنه استفاده از امکانات این نرم‌افزار کاملا رایگان بوده و نیاز به هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت. با این تفاسیر بدون سرمایه هم می‌شود در تلگرام به کسب درآمد پرداخت. اما این مسئله می‌تواند رسیدن شما به درآمد را کمی به تأخیر بیاندازد و تلاش بیشتری بطلبد.

  راه‌اندازی کانال تلگرام مراحل بسیار ساده‌ای دارد. برای این کار بعد از عضویت در این شبکه با یک شماره موبایل، می‌بایست گزینه ایجاد کانال جدید را انتخاب کرده و سپس نسبت به گزینش نام کاربری یا همان نام کامل خود اقدام نمایید. به همین سادگی می‌توانید کانال شخصی خود را در اختیار داشته باشید. البته باید توجه کنید که لینک هر کانال در این شبکه کاملا منحصربه‌فرد است. ازاین‌رو در هنگام انتخاب نام کانال شما با این چالش روبرو خواهید بود. بسیاری از اسم‌هایی که در ذهن خود دارید، ممکن است قبلاً توسط سایر کاربران اخذ شده باشند. هر شخص در تلگرام امکان تاسیس چند کانال مشخص را خواهد داشت.

  جذب فالوور برای کانال تلگرام راه‌های بسیار زیادی دارد. استفاده از هرکدام از این ‌روش‌ها برای جذب فالوور مزایا و معایب خاص خود را دارد. بااین‌حال آشنایی با تکنیک‌های جذب فالوور در تلگرام برای کسانی که به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار خود در آن هستند، کاملا لازم و ضروری است. برخی از مهم‌ترین تکنیک‌های جذب فالوور در تلگرام عبارت‌اند از:

  مهم‌ترین روش برای جذب فالوور در این شبکه تبلیغات است. شما با تبلیغات به نوعی کاربران این شبکه را برای حضور در کانال خود دعوت می‌کنید. البته تبلیغات در تلگرام نیز تکنیک‌های خاص خود را دارد. گونه‌ای تبلیغات بدون هزینه نیز در تلگرام با عنوان تبادل وجود دارد. تبلیغ کانال تلگرام در سایر پلتفرم‌ها مانند اینستاگرام و یا صفحات وب نیز یکی از روش‌های مرسوم است.

  تولید محتوای جذاب در تلگرام تبدیل به یک محتوای ویروسی شده و در بین کاربران دست‌به‌دست خواهد شد. ازاین‌رو کاربران بیشتری پست شما را مشاهده و برای عضویت در کانال شما اقدام خواهند کرد.

  یکی از تکنیک‌های دردسرساز افزایش تعداد فالوور در تلگرام خرید کاربر است. خیلی این تکنیک را به شما توصیه نمی‌کنیم.

  مسابقات و جایزه‌های آن‌ها یکی از روش‌های قدرتمند برای جذب فالوور در تلگرام است. البته برای این تکنیک نیز روش‌های غیرمتعارفی وجود دارد که استفاده از آن‌ها باعث افت شدید پرستیژ کانال شما شده و درنهایت منجر به از دست رفتن همه زحمات شما خواهد شد.

  حال که با تلگرام و برخی مسائل مربوط به آن آشنا شدید، می‌توانید با بررسی هرکدام از این تکنیک‌ها و تطبیق آن‌ها با شرایطتان مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

  دیجیتال مارکتینگ تبدیل به یکی از قدرتمندترین ابزارها برای کسب درآمد در دنیای حاضر شده است. افرادی که در این رشته تخصص داشته باشند، می‌توانند با مدیریت و هدایت تبلیغات سایر شرکت‌ها در فضای مجازی برای خود به کسب درآمد بپردازند. یکی از اصول دیجیتال مارکتینگ هم مربوط به کانال‌های تلگرامی می‌شود. درصورتی‌که شما به نحوه کار در فضای تلگرام آشنا هستید و می‌توانید کانال سایر افراد و شرکت‌ها را راه‌اندازی و از آن‌ها پشتیبانی کنید، اسلحه بسیار قدرتمندی برای کسب درآمد در تلگرام در اختیار دارید.

  یکی از روش‌های کسب درآمد در تلگرام که از همان زمان‌های آغازین روی کار آمدن این نرم‌افزار به وجود آمده است، جذب فالوور برای سایر کانال‌ها است. البته برای چنین کاری حتماً باید به‌اندازه کافی در تلگرام تجربه کاری داشته باشید و با تکنیک‌های جذب فالوور آشنا باشید. درآمد حاصل از این تکنیک در تلگرام در درجه اول به رتبه سایت شما در گوگل بستگی دارد. رتبه های برتر این تکنیک در حال حاضر می‌توانند در بدترین حالت ۲۸ تا ۳۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه داشته باشند. این عدد بستگی به قدرت بازاریابی و سئو سایت شما و برخی موارد دیگر حتی می‌تواند تا دو برابر نیز افزایش یابد.

  مدیریت کانال سایر افراد در تلگرام نیز از روش‌های کسب درآمدهای بالا در این شبکه مجازی است. البته کسانی که تخصص و تجربه کمتری در این امر داشته باشند، مسلماً با حقوق‌های پایین‌تری استخدام خواهند شد. در حال حاضر درآمد مدیریت تلگرام سایر افراد بسته به کیفیت کار و آشنایی فرد با ترفندهای تلگرام از ۲ میلیون تا ۱۰ میلیون متغیر است. شرکت های دیجیتال مارکتینگ هم از این فرصت‌ها برای درآمدزایی استفاده می‌نمایند.

  اگر به راه‌اندازی کانال تلگرامی علاقه‌ای ندارید، برای کسب درآمد از تلگرام می‌توانید مدیریت سایر کانال‌های تلگرامی را بر عهده بگیرید. برای این نوع کانال‌ها باید محتوا تولید کنید. ممکن است یک کانال تبلیغاتی (با موضوع سرگرمی، طنز، علمی و…) به شما سپرده شود. در این صورت باید محتواهایی متناسب با موضوع کانال تهیه کنید. در روز چندین بار باید کانال را با محتواهای جدید به‌روزرسانی کنید. درصورتی‌که کانال بدون محتوا بماند، از تعداد کاربران آن کاسته می‌شود. پس برای جلب نظر کاربران لازم است تا در روز چندین مرتبه محتوا بارگذاری کنید.البته محتوا نویسی در تلگرام نیاز به آموزش‌هایی دارد که می‌توانید با جستجو در فضای اینترنت اصول این کار را بیاموزید. انواع محتواهای مختلف در تلگرام اعم از متن، تصویر، فیلم، انیمیشن و مونشن گرافی نیاز به تخصص خاص خود داشته و درآمد حاصل از این کار هم بسته به زمان و میزان کار از ۴ تا ۵ میلیون تومان برای افراد نیمه‌حرفه‌ای آغاز و تا ۱۵ میلیون تومان برای افراد حرفه‌ای ادامه دارد.

  یکی از راه‌های کسب درآمد از تلگرام ساخت ربات (Bot) است. ربات‌ها هوشمندانه عمل می‌کنند و حتی می‌توانند یک کانال را مدیریت کنند. عضوگیری برای کانال و یا حذف اعضای متخلف از کانال، می‌تواند از طریق ربات انجام شود. یک ربات به‌طور خودکار عمل می‌کند که بسیاری از برنامه‌های کانال‌ها را انجام می‌دهد. پس می‌توانید برای سازمان‌دهی کانال‌ها یک ربات طراحی و از طریق آن درآمد کسب کنید.مزیت‌های بسیار ویژه این ربات‌ها آن‌ها را بسیار محبوب نموده و ربات نویس ها را نیز پردرآمد کرده است. ربات تلگرام را می‌توان یک هوش مصنوعی در فضای تلگرام تعریف کرد که می‌تواند بسته به دستوراتی که دریافت می‌کند و نوع برنامه‌نویسی که برای ساخت آن استفاده شده است، کارهای کاربران را آسان‌تر کند. برای مثال اگر قصد درست کردن یک عکس نوشته را دارید، می‌توانید عکس و نوشته خود را به این ربات‌ها ارسال و سپس عکس نوشته خود را تحویل بگیرید. متداول‌ترین زبان برنامه‌نویسی برای ساخت ربات‌ها در تلگرام PHP است. هرچند یادگیری این زبان نیاز به آموزش‌های تخصصی دارد، اما نوشتن ربات‌ها برای افراد مسلط به PHP خیلی کار پیچیده‌ای نخواهد بود. از ربات‌ها به روش‌های مختلف می‌توان پول در آورد. فروش ربات‌ها، ربات نویسی، جذب فالوور و مواردی از این دست که می‌توانند درآمدهای ۵۰۰ هزار تومانی تا چند میلیونی را برای دست‌اندرکاران ساخت ربات‌ها- برای هر ربات- رقم بزنند.

  بازاریابی محصولات سایر فروشنده‌ها در تلگرام و دریافت کمیسیون از آن‌ها نیز یک روش عالی برای کسب درآمد است. اگر یک کانال و صفحه شخصی با فالوور زیاد در تلگرام دارید می‌توانید از این‌ روش نیز در کنار سایر روش‌ها برای کسب درآمد در این نرم‌افزار استفاده کنید. در این روش شما می‌توانید با یک شرکت یا فروشگاه قرارداد منعقد کنید تا در طی یک بازه زمانی خاص تعدادی از محصولات شرکت را بفروشید. با کمک تلگرام می‌توانید این کار را انجام دهید. در روش بازاریابی سنتی شما مجبور هستید برای ملاقات با مشتریان با آن‌ها صحبت کنید تا برای خرید محصولات مجاب شوند. اما در این روش شما در خانه می‌نشینید و بدون این‌که وقت خود را صرف صحبت کردن با تک‌تک مشتریان کنید، در یک کانال یک‌بار برای همه کاربران، محتوا تولید می‌کنید. البته انتخاب محصولات مناسب و شرکت‌های عالی برای چنین کاری نیاز به دقت و بررسی معیارهای لازم خواهد داشت. درآمد حاصل از این کار بسته به میزان فعالیت هر کس دارد. برای مثال در حاضر فروشگاه دیجی کالا در یک برنامه درآمدزایی برای کاربران یا همان افیلیت مارکتینگ پورسانت‌های جذابی برای کمک به فروش محصولات خود قرار داده است. بسته به بزرگی کانالی که در اختیار دارید، این روش کسب درآمد می‌تواند حقوق ۲۰۰ هزار تومانی تا ۲۰ میلیون تومانی برای خود رقم بزنند.

  آموزش همیشه یکی از روش‌های کسب درآمد در جامعه بشری است. اگر در یک کار استعداد دارید و یا در یک شغل خاص حرفه‌ای هستید، می‌توانید از طریق کانال تلگرام درآمد کسب کنید. برای مثال وقتی در رشته زبان انگلیسی مهارت دارید، می‌توانید یک کانال آموزشی راه‌اندازی کنید که فیلم‌های آموزشی، پادکست و جزوات آموزشی یا مطالب را برای اعضای کانال منتشر کنید. درآمد حاصل از این کار نیز بسته به شرایط کانال شما و جزوات آماده شده می‌تواند ماهی ۱ تا ۱۰ میلیون تومان باشد. اگر نام کاربری کانال را از روی برند تجاری خود انتخاب کنید، قطعاً تأثیر بیش‌تری بر روی فروش محصولات دارند. وقتی کاربران با نام تجاری محصولات آشنا شوند، حتی زمانی که آدرس کانال را نداشته باشند، آن را در قسمت جستجوی تلگرام تایپ می‌کنند. پس آدرس کانال شما برای آن‌ها مشخص می‌شود. در کانال فروش می‌توانید محصولات و خدمات خود را در قالب فیلم، عکس، gif، پادکست، متن و … برای اعضا منتشر کنید. توصیه می‌شود برند تجاری خود را بر روی محتواها قرار دهید تا به‌مرور زمان شهرت و اعتبار پیدا کنید.

  درآمد تلگرام

  کانال‌های فروش برای افزایش اعضا به تبلیغات نیاز دارند. آن‌ها می‌خواهند از طریق تلگرام درآمد کسب کنند. اما محیط تلگرام نسبت به سایر برنامه‌ها بسته است. تا زمانی که کاربران آدرس یک کانال را نداشته باشند، نمی‌توانند آن را پیدا کنند. پس تبلیغات در تلگرام اهمیت زیادی دارد. کانال‌های فروش برای تبلیغات از کانال‌های سرگرمی، علمی، هنری، طنز و … استفاده می‌کنند.برای راه‌اندازی یک کانال برای تبلیغات بایستی از موضوعات پرطرفدار و محبوب برای کاربران استفاده نمایید. موضوعات سرگرمی، خنده، بررسی مسائل سیاسی، اخبار به‌روز ورزشی، دانستنی‌ها و از این قبیل موضوعات می‌توانند بهترین گزینه‌ها برای راه‌اندازی یک کانال جهت گرفتن تبلیغ در تلگرام باشند. با افزایش تعداد دنبال کنندگان کانال شما و درج پذیرش آگهی خودبه‌خود افراد و سایر کانال‌ها به دنبال شما خواهند آمد. درآمد این کانال‌ها هم در حال حاضر از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان در روز متغیر است.

  بانک شماره تلگرام هم روشی برای افزایش تعداد ممبر در این شبکه است و هم از آن برای انجام تبلیغات می‌توان استفاده کرد. ازاین‌رو داشتن بانک شماره تلگرام هم می‌تواند روشی مناسب برای کسب درآمد در آن باشد. برای ساخت بانک شماره تلگرام روش‌های زیادی وجود دارد. برای مثال در یک روش رایج کسانی که سایت‌های اینترنتی قوی دارند، بعد از ثبت‌نام هر فرد در سایت و ثبت شماره تماس، آن‌ها را در فایلی جمع کرده و به بانک تلگرامی خود اضافه می‌کنند. درآمد حاصل از بانک شماره تلگرام هم می‌تواند ۲ تا ۱۰ میلیون تومان در ماه باشد.

  اگر تاکنون یک بار هم در تلگرام تبلیغی انجام داده باشید، احتمالاً با سختی‌های آن آشنا می‌باشید. تبلیغ در تلگرام در عین سودمند بودن، چالش‌های زیادی با خود به همراه دارد. انتخاب کانال تلگرامی مناسب و مرتبط با تبلیغ و ایجاد یک بنر تبلیغی عالی دو نمونه از این چالش‌ها می‌باشند. پلتفرم‌های تبلیغات در تلگرام می‌توانند این کار را به راحتی و بدون دردسر برای کانال‌ها انجام دهند. آنها با قرار دادن تبلیغ کانال شما در کانال‌های مرتبط شرایط را برای اضافه شدن ممبرهای متناسب با حرفه شما فراهم آورده و از این طریق میزان درآمد شما را افزایش خواهند داد. همکاری با این پلتفرم‌ها یکی از روش‌های کسب درآمد در تلگرام است. البته کسانی هم که توانایی مدیریت چنین کانال‌هایی دارند، می‌توانند خود به شخصه یک پلتفرم تبلیغات تلگرام تأسیس کرده و از این طریق درآمدزایی نمایند. درآمد حاصل از این کار نیز از ۲ تا ۱۰ میلیون تومان در ماه متغیر است.

  تبادل اطلاعات اصلی‌ترین اهمیت استفاده از تلگرام در دنیای امروز است. وجود بستری مناسب با امنیت بالا برای چنین کارهایی در دنیای امروز زندگی بشر با استقبال بسیار خوبی روبرو خواهد شد. تلگرام نیز به همین جهت کاربران زیادی به خود جذب کرده و کاربران با حضور در فضای آن اقدام به افزایش سطح آگاهی خود می‌نمایند. نبود چنین نرم‌افزارهایی و استفاده نکردن از آن‌ها می‌تواند باعث عقب‌ماندگی افراد یک جامعه باشد.

  هرچند نمی‌توان تأثیر منفی فیلترینگ روی کسب‌وکارهای تلگرامی را نادیده گرفت، اما در حال حاضر کاربران تلگرام کاملا با این موضوع کنار آمده‌اند. به این معنی که اگر حتی قرار نباشد کاربران جدیدی به این محیط وارد شود، دیگر شاهد کاهش کاربران نیز نخواهیم بود. البته چند سال اخیر نشان داده است که تعداد کاربران تلگرام روزبه‌روز باوجود فیلترینگ به دلیل استفاده از راهکارهای زیاد برای حضور آن در حال افزایش است. ازاین‌رو کنار کشیدن و استفاده نکردن از قابلیت‌های این نرم‌افزار تنها به دلیل فیلترینگ خیلی منطقی نخواهد بود. آمارها اما نشان از این دارد که بعد از فیلترینگ میزان کسب‌وکارها و درآمدهای ناشی از آن‌ها به شدت با کاهش روبرو بوده است. بر اساس گزارش‌های سرویس فضای مجازی خبرگزاری صداوسیما، در همان ابتدای فیلتر شدن تلگرام، حدود ۴۰ درصد از تراکنش‌های بانکی و ۱۸ درصد از درآمد پست کاهش یافت.

  این روزها رقابت زیادی بین کانال‌های تلگرامی به‌وجود آمده است که کسب درآمد از تلگرام را بیش از قبل سخت کرده است. برای کسب درآمد در این نرم‌افزار نیاز به سخت‌کوشی زیادی خواهید داشت. اما تجربه نشان داده است که هیچ‌چیزی غیرممکن نیست و با پشتکار انسان به هر خواسته‌ای خواهد رسید.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  شبکه‌های اجتماعی در دنیای امروز در کنار استفاده‌های سرگرم‌کننده که برای کاربران دارند، به عنوان بنگاه‌های تجاری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. کسب درآمد از تلگرام و سایر شبکه‌های نظیر آن، برای همه کاربران حتی کسانی که هیچ محصولی برای عرضه ندارند، فراهم آمده است. از آنجایی‌که نیازی به سرمایه‌های کلان برای رشد در این شبکه‌ها وجود ندارد، روزبه‌روز به تعداد طرفداران و مشاغل موجود در آن‌ها افزوده می‌شود. در مقاله حاضر قصد داریم تا بهترین روش‌های کسب درآمد از تلگرام را مورد بررسی قرار دهیم و تکنیک‌های عملیاتی شدن این روش‌ها را نیز با هم مرور کنیم. کاربرانی که به دنبال کسب درآمد از تلگرام هستند، می‌توانند از این ترفندها برای شروع کار و یا تقویت شبکه کسب و کار اینترنتی خود استفاده و درآمد خود را در آن چند برابر کنند.

  فهرست این مقاله

  کسب درآمد از تلگرام به دلایل بسیاری برای کاربران جذابیت دارد. در حال حاضر خانواده‌های ایرانی که تاکنون برای باز کردن یک مغازه تجاری در شهر خود با مشکلات زیادی روبرو بودند، اکنون به راحتی می‌توانند به درآمد‌های قابل قبولی در آن برسند. اما چه ویژگی‌هایی در تلگرام وجود دارد که آن را تا این حد برای کسب درآمد جذاب نموده است؟

  برای حضور در تلگرام شما تنها نیاز به یک موبایل هوشمند و یک سیم‌کارت خواهید داشت. باوجود این ابزارها هرکسی می‌تواند در این شبکه مجازی عضو شود و کسب‌وکار خود را در آن راه‌اندازی نماید.

  درآمد تلگرام

  برخلاف روش‌های دیگر کسب درآمد و کسب‌وکار که حضور در آن‌ها نیاز به سرمایه‌های اولیه هنگفتی دارد، حضور در تلگرام با هزینه‌های بسیار کم و حتی بدون هزینه امکان‌پذیر خواهد بود. ازاین‌رو کاربرانی که به دنبال صرفه‌جویی‌های مالی در شروع کسب‌وکار خود هستند، می‌توانند از این شبکه به نفع خود بهره ببرند.

  برای فعالیت در بازارهای سنتی، نیاز به مجوزهای بسیار زیادی خواهید داشت، اما در تلگرام این محدودیت‌ها و جود ندارد و شما به‌راحتی می‌توانید کانال شخصی خود را تأسیس کنید و به کسب درآمد در آن مشغول شوید.

  واقعیت این است که برای حضور و فعالیت در تلگرام شما نیاز به هیچ کلاس آموزشی نخواهید داشت و در همان بار اولی که وارد این نرم‌افزار می‌شوید، نحوه عملکرد آن را یاد خواهید گرفت و می‌توانید از آن استفاده کند.

  یکی دیگر از مزیت‌هایی که تلگرام برای کاربران ایرانی دارد، امکان استفاده از آن به زبان فارسی است. این نرم‌افزار به دلیل حضور پرشور ایرانی‌ها در آن، آپدیت‌های خود را به زبان فارسی هم ارائه می‌دهد.

  تلگرام یکی از امن‌ترین شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای موبایلی است. این شبکه به گفته مدیر آن به‌هیچ‌وجه قابل هک نخواهد بود. اما حتماً نیاز خواهید داشت تا موارد امنیتی در نظر گرفته‌شده در آن را رعایت نمایید.

  باوجود این مزیت‌های جذاب تلگرام برای کاربران ایرانی، استفاده از آن کامل رایج شده است. علاوه بر این عدم نیاز به صرف زمان خیلی زیاد برای رسیدن به درآمدهای بالا نیز از دیگر دلایلی است که کاربران را به سمت استفاده از این نرم‌افزار کشانده است.

 • نماد حرهشا
 • خیلی جالب است بدانید که تلگرام با وجود اینکه در برخی از کشورهای بزرگ جهان با محدودیت‌هایی مواجه است، اما همچنان تعداد طرفداران آن در این کشورها رو به افزایش می‌باشد. طبق آخرین آمار ارائه‌شده قبل از اعمال فیلترینگ تلگرام در ایران، این شبکه بیش از ۴۰ میلیون عضو داشت که خود شبکه‌ تلگرام هم اعلام کرد که ۳۸ میلیون نفر از این اعضا، فعال هستند. این آمار خیره‌کننده نشان از محبوبیت‌ بالای این نرم‌افزار در میان ایرانی‌ها دارد. در جدیدترین آمارها نیز بیش از ۱۸۰ هزار خانوار ایرانی مشغول کسب درآمد از این نرم‌افزار جذاب موبایلی هستند. برخلاف تصور برخی که بر این باورند که برای کسب درآمد در تلگرام نیاز به صرف هزینه‌های تبلیغات بالا دارند و باید بیش از ۵۰ هزار عضو در کانال خود داشته باشند، حدود ۸۳ درصد از کانال‌های کسب درآمد در این شبکه زیر ۵۰۰۰ عضو دارند. میزان درآمد به دست آمده از تلگرام نیز بسته به نوع فعالیت و محصولات ارائه‌شده در آن دارد. کانال‌هایی که تنها با هزینه‌های تبلیغات اقدام به کسب درآمد از تلگرام می‌کنند، در حال حاضر تا ۲۰۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه را نیز ثبت نموده‌اند. هزینه تبلیغات در کانال‌های معمولی این شبکه مجازی برای چند ساعت در روز، چیزی حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است. این عدد برای کانال‌هایی با تعداد عضو بسیار بالا به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

  البته کسب درآمد از فضای مجازی تنها محدود به نرم‌افزار تلگرام نیست و اپلیکیشن‌های دیگری هم این امکان را برای کاربران فراهم آورده‌اند. کسب درآمد از اینستاگرام، آپارات، واتس‌آپ و برخی نمونه‌های دیگر از این جمله هستند. هرکدام از این نرم‌افزارها برای کسب درآمد مزایا و معایبی دارند که در جای خود قابل بررسی هستند. استفاده از تلگرام چند مزیت عمده برای کاربران به دنبال دارد. برخی از این مزیت‌های تلگرام ،مخصوصاً برای کاربران ایرانی، شامل موارد زیر می‌باشند:

  البته در سایر نرم‌افزارها هم ربات‌هایی وجود دارند. اما استفاده از ربات برای برنامه‌ریزی و انجام کارها هنوز در هیچ نرم‌افزاری مانند تلگرام پیشرفت نکرده است.

  این یکی از مزیت‌های بسیار عالی تلگرام برای کسب درآمد است. در فضای شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام شما با این مشکل مواجه خواهید بود که هر کاربر به فراخور صفحه‌های اجتماعی که دنبال می‌کند، پست‌های مربوط به آن‌ها را نیز مشاهده خواهد کرد. ازاین‌رو حتی ممکن است بسیاری از کاربران شما، برخی از پست‌ها و تبلیغات شما را نبینند. در حالی ‌که در تلگرام هر کس با ورود به کانال شما تنها روی پست‌های شما تمرکز داشته و همه آن‌ها را با یک اسکرول ساده مشاهده خواهد کرد.

  ایده‌های بسیار زیادی برای کسب درآمد در تلگرام وجود دارد اما چالش اصلی که کاربران در تلگرام با آن روبرو هستند، انتخاب روش مناسب برای کسب درآمد در تلگرام برای خودشان است. البته برخی از این ‌روش‌ها نیاز به تخصص‌های ویژه‌ای مانند برنامه‌نویسی و هنر نوشتن تولید محتوا و یا آشنایی با نرم‌افزارهای ویرایش عکس و فیلم دارد. بااین‌حال انتخاب میان یکی از آن‌ها آن‌چنان هم ساده نیست. در این میان کسانی که در فضای واقعی زندگی خود یک تولیدکننده یا فروشنده هستند، تکلیفشان در تلگرام نیز کاملا مشخص است. این افراد به دنبال تبلیغات تولیدات خود در این شبکه و افزایش فروششان خواهند بود. اما بقیه کاربران می‌توانند به فراخور استعداد یا توانایی‌هایی که دارند، نسبت به انتخاب مناسب‌ترین روش کسب درآمد در تلگرام برای خود اقدام نمایند.

  سرمایه لازم برای کسب درآمد در تلگرام تنها محدود به هزینه تبلیغات در این نرم‌افزار می‌باشد، وگرنه استفاده از امکانات این نرم‌افزار کاملا رایگان بوده و نیاز به هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت. با این تفاسیر بدون سرمایه هم می‌شود در تلگرام به کسب درآمد پرداخت. اما این مسئله می‌تواند رسیدن شما به درآمد را کمی به تأخیر بیاندازد و تلاش بیشتری بطلبد.

  راه‌اندازی کانال تلگرام مراحل بسیار ساده‌ای دارد. برای این کار بعد از عضویت در این شبکه با یک شماره موبایل، می‌بایست گزینه ایجاد کانال جدید را انتخاب کرده و سپس نسبت به گزینش نام کاربری یا همان نام کامل خود اقدام نمایید. به همین سادگی می‌توانید کانال شخصی خود را در اختیار داشته باشید. البته باید توجه کنید که لینک هر کانال در این شبکه کاملا منحصربه‌فرد است. ازاین‌رو در هنگام انتخاب نام کانال شما با این چالش روبرو خواهید بود. بسیاری از اسم‌هایی که در ذهن خود دارید، ممکن است قبلاً توسط سایر کاربران اخذ شده باشند. هر شخص در تلگرام امکان تاسیس چند کانال مشخص را خواهد داشت.

  جذب فالوور برای کانال تلگرام راه‌های بسیار زیادی دارد. استفاده از هرکدام از این ‌روش‌ها برای جذب فالوور مزایا و معایب خاص خود را دارد. بااین‌حال آشنایی با تکنیک‌های جذب فالوور در تلگرام برای کسانی که به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار خود در آن هستند، کاملا لازم و ضروری است. برخی از مهم‌ترین تکنیک‌های جذب فالوور در تلگرام عبارت‌اند از:

  مهم‌ترین روش برای جذب فالوور در این شبکه تبلیغات است. شما با تبلیغات به نوعی کاربران این شبکه را برای حضور در کانال خود دعوت می‌کنید. البته تبلیغات در تلگرام نیز تکنیک‌های خاص خود را دارد. گونه‌ای تبلیغات بدون هزینه نیز در تلگرام با عنوان تبادل وجود دارد. تبلیغ کانال تلگرام در سایر پلتفرم‌ها مانند اینستاگرام و یا صفحات وب نیز یکی از روش‌های مرسوم است.

  تولید محتوای جذاب در تلگرام تبدیل به یک محتوای ویروسی شده و در بین کاربران دست‌به‌دست خواهد شد. ازاین‌رو کاربران بیشتری پست شما را مشاهده و برای عضویت در کانال شما اقدام خواهند کرد.

  یکی از تکنیک‌های دردسرساز افزایش تعداد فالوور در تلگرام خرید کاربر است. خیلی این تکنیک را به شما توصیه نمی‌کنیم.

  مسابقات و جایزه‌های آن‌ها یکی از روش‌های قدرتمند برای جذب فالوور در تلگرام است. البته برای این تکنیک نیز روش‌های غیرمتعارفی وجود دارد که استفاده از آن‌ها باعث افت شدید پرستیژ کانال شما شده و درنهایت منجر به از دست رفتن همه زحمات شما خواهد شد.

  حال که با تلگرام و برخی مسائل مربوط به آن آشنا شدید، می‌توانید با بررسی هرکدام از این تکنیک‌ها و تطبیق آن‌ها با شرایطتان مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

  دیجیتال مارکتینگ تبدیل به یکی از قدرتمندترین ابزارها برای کسب درآمد در دنیای حاضر شده است. افرادی که در این رشته تخصص داشته باشند، می‌توانند با مدیریت و هدایت تبلیغات سایر شرکت‌ها در فضای مجازی برای خود به کسب درآمد بپردازند. یکی از اصول دیجیتال مارکتینگ هم مربوط به کانال‌های تلگرامی می‌شود. درصورتی‌که شما به نحوه کار در فضای تلگرام آشنا هستید و می‌توانید کانال سایر افراد و شرکت‌ها را راه‌اندازی و از آن‌ها پشتیبانی کنید، اسلحه بسیار قدرتمندی برای کسب درآمد در تلگرام در اختیار دارید.

  یکی از روش‌های کسب درآمد در تلگرام که از همان زمان‌های آغازین روی کار آمدن این نرم‌افزار به وجود آمده است، جذب فالوور برای سایر کانال‌ها است. البته برای چنین کاری حتماً باید به‌اندازه کافی در تلگرام تجربه کاری داشته باشید و با تکنیک‌های جذب فالوور آشنا باشید. درآمد حاصل از این تکنیک در تلگرام در درجه اول به رتبه سایت شما در گوگل بستگی دارد. رتبه های برتر این تکنیک در حال حاضر می‌توانند در بدترین حالت ۲۸ تا ۳۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه داشته باشند. این عدد بستگی به قدرت بازاریابی و سئو سایت شما و برخی موارد دیگر حتی می‌تواند تا دو برابر نیز افزایش یابد.

  مدیریت کانال سایر افراد در تلگرام نیز از روش‌های کسب درآمدهای بالا در این شبکه مجازی است. البته کسانی که تخصص و تجربه کمتری در این امر داشته باشند، مسلماً با حقوق‌های پایین‌تری استخدام خواهند شد. در حال حاضر درآمد مدیریت تلگرام سایر افراد بسته به کیفیت کار و آشنایی فرد با ترفندهای تلگرام از ۲ میلیون تا ۱۰ میلیون متغیر است. شرکت های دیجیتال مارکتینگ هم از این فرصت‌ها برای درآمدزایی استفاده می‌نمایند.

  اگر به راه‌اندازی کانال تلگرامی علاقه‌ای ندارید، برای کسب درآمد از تلگرام می‌توانید مدیریت سایر کانال‌های تلگرامی را بر عهده بگیرید. برای این نوع کانال‌ها باید محتوا تولید کنید. ممکن است یک کانال تبلیغاتی (با موضوع سرگرمی، طنز، علمی و…) به شما سپرده شود. در این صورت باید محتواهایی متناسب با موضوع کانال تهیه کنید. در روز چندین بار باید کانال را با محتواهای جدید به‌روزرسانی کنید. درصورتی‌که کانال بدون محتوا بماند، از تعداد کاربران آن کاسته می‌شود. پس برای جلب نظر کاربران لازم است تا در روز چندین مرتبه محتوا بارگذاری کنید.البته محتوا نویسی در تلگرام نیاز به آموزش‌هایی دارد که می‌توانید با جستجو در فضای اینترنت اصول این کار را بیاموزید. انواع محتواهای مختلف در تلگرام اعم از متن، تصویر، فیلم، انیمیشن و مونشن گرافی نیاز به تخصص خاص خود داشته و درآمد حاصل از این کار هم بسته به زمان و میزان کار از ۴ تا ۵ میلیون تومان برای افراد نیمه‌حرفه‌ای آغاز و تا ۱۵ میلیون تومان برای افراد حرفه‌ای ادامه دارد.

  یکی از راه‌های کسب درآمد از تلگرام ساخت ربات (Bot) است. ربات‌ها هوشمندانه عمل می‌کنند و حتی می‌توانند یک کانال را مدیریت کنند. عضوگیری برای کانال و یا حذف اعضای متخلف از کانال، می‌تواند از طریق ربات انجام شود. یک ربات به‌طور خودکار عمل می‌کند که بسیاری از برنامه‌های کانال‌ها را انجام می‌دهد. پس می‌توانید برای سازمان‌دهی کانال‌ها یک ربات طراحی و از طریق آن درآمد کسب کنید.مزیت‌های بسیار ویژه این ربات‌ها آن‌ها را بسیار محبوب نموده و ربات نویس ها را نیز پردرآمد کرده است. ربات تلگرام را می‌توان یک هوش مصنوعی در فضای تلگرام تعریف کرد که می‌تواند بسته به دستوراتی که دریافت می‌کند و نوع برنامه‌نویسی که برای ساخت آن استفاده شده است، کارهای کاربران را آسان‌تر کند. برای مثال اگر قصد درست کردن یک عکس نوشته را دارید، می‌توانید عکس و نوشته خود را به این ربات‌ها ارسال و سپس عکس نوشته خود را تحویل بگیرید. متداول‌ترین زبان برنامه‌نویسی برای ساخت ربات‌ها در تلگرام PHP است. هرچند یادگیری این زبان نیاز به آموزش‌های تخصصی دارد، اما نوشتن ربات‌ها برای افراد مسلط به PHP خیلی کار پیچیده‌ای نخواهد بود. از ربات‌ها به روش‌های مختلف می‌توان پول در آورد. فروش ربات‌ها، ربات نویسی، جذب فالوور و مواردی از این دست که می‌توانند درآمدهای ۵۰۰ هزار تومانی تا چند میلیونی را برای دست‌اندرکاران ساخت ربات‌ها- برای هر ربات- رقم بزنند.

  بازاریابی محصولات سایر فروشنده‌ها در تلگرام و دریافت کمیسیون از آن‌ها نیز یک روش عالی برای کسب درآمد است. اگر یک کانال و صفحه شخصی با فالوور زیاد در تلگرام دارید می‌توانید از این‌ روش نیز در کنار سایر روش‌ها برای کسب درآمد در این نرم‌افزار استفاده کنید. در این روش شما می‌توانید با یک شرکت یا فروشگاه قرارداد منعقد کنید تا در طی یک بازه زمانی خاص تعدادی از محصولات شرکت را بفروشید. با کمک تلگرام می‌توانید این کار را انجام دهید. در روش بازاریابی سنتی شما مجبور هستید برای ملاقات با مشتریان با آن‌ها صحبت کنید تا برای خرید محصولات مجاب شوند. اما در این روش شما در خانه می‌نشینید و بدون این‌که وقت خود را صرف صحبت کردن با تک‌تک مشتریان کنید، در یک کانال یک‌بار برای همه کاربران، محتوا تولید می‌کنید. البته انتخاب محصولات مناسب و شرکت‌های عالی برای چنین کاری نیاز به دقت و بررسی معیارهای لازم خواهد داشت. درآمد حاصل از این کار بسته به میزان فعالیت هر کس دارد. برای مثال در حاضر فروشگاه دیجی کالا در یک برنامه درآمدزایی برای کاربران یا همان افیلیت مارکتینگ پورسانت‌های جذابی برای کمک به فروش محصولات خود قرار داده است. بسته به بزرگی کانالی که در اختیار دارید، این روش کسب درآمد می‌تواند حقوق ۲۰۰ هزار تومانی تا ۲۰ میلیون تومانی برای خود رقم بزنند.

  آموزش همیشه یکی از روش‌های کسب درآمد در جامعه بشری است. اگر در یک کار استعداد دارید و یا در یک شغل خاص حرفه‌ای هستید، می‌توانید از طریق کانال تلگرام درآمد کسب کنید. برای مثال وقتی در رشته زبان انگلیسی مهارت دارید، می‌توانید یک کانال آموزشی راه‌اندازی کنید که فیلم‌های آموزشی، پادکست و جزوات آموزشی یا مطالب را برای اعضای کانال منتشر کنید. درآمد حاصل از این کار نیز بسته به شرایط کانال شما و جزوات آماده شده می‌تواند ماهی ۱ تا ۱۰ میلیون تومان باشد. اگر نام کاربری کانال را از روی برند تجاری خود انتخاب کنید، قطعاً تأثیر بیش‌تری بر روی فروش محصولات دارند. وقتی کاربران با نام تجاری محصولات آشنا شوند، حتی زمانی که آدرس کانال را نداشته باشند، آن را در قسمت جستجوی تلگرام تایپ می‌کنند. پس آدرس کانال شما برای آن‌ها مشخص می‌شود. در کانال فروش می‌توانید محصولات و خدمات خود را در قالب فیلم، عکس، gif، پادکست، متن و … برای اعضا منتشر کنید. توصیه می‌شود برند تجاری خود را بر روی محتواها قرار دهید تا به‌مرور زمان شهرت و اعتبار پیدا کنید.

  درآمد تلگرام

  کانال‌های فروش برای افزایش اعضا به تبلیغات نیاز دارند. آن‌ها می‌خواهند از طریق تلگرام درآمد کسب کنند. اما محیط تلگرام نسبت به سایر برنامه‌ها بسته است. تا زمانی که کاربران آدرس یک کانال را نداشته باشند، نمی‌توانند آن را پیدا کنند. پس تبلیغات در تلگرام اهمیت زیادی دارد. کانال‌های فروش برای تبلیغات از کانال‌های سرگرمی، علمی، هنری، طنز و … استفاده می‌کنند.برای راه‌اندازی یک کانال برای تبلیغات بایستی از موضوعات پرطرفدار و محبوب برای کاربران استفاده نمایید. موضوعات سرگرمی، خنده، بررسی مسائل سیاسی، اخبار به‌روز ورزشی، دانستنی‌ها و از این قبیل موضوعات می‌توانند بهترین گزینه‌ها برای راه‌اندازی یک کانال جهت گرفتن تبلیغ در تلگرام باشند. با افزایش تعداد دنبال کنندگان کانال شما و درج پذیرش آگهی خودبه‌خود افراد و سایر کانال‌ها به دنبال شما خواهند آمد. درآمد این کانال‌ها هم در حال حاضر از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان در روز متغیر است.

  بانک شماره تلگرام هم روشی برای افزایش تعداد ممبر در این شبکه است و هم از آن برای انجام تبلیغات می‌توان استفاده کرد. ازاین‌رو داشتن بانک شماره تلگرام هم می‌تواند روشی مناسب برای کسب درآمد در آن باشد. برای ساخت بانک شماره تلگرام روش‌های زیادی وجود دارد. برای مثال در یک روش رایج کسانی که سایت‌های اینترنتی قوی دارند، بعد از ثبت‌نام هر فرد در سایت و ثبت شماره تماس، آن‌ها را در فایلی جمع کرده و به بانک تلگرامی خود اضافه می‌کنند. درآمد حاصل از بانک شماره تلگرام هم می‌تواند ۲ تا ۱۰ میلیون تومان در ماه باشد.

  اگر تاکنون یک بار هم در تلگرام تبلیغی انجام داده باشید، احتمالاً با سختی‌های آن آشنا می‌باشید. تبلیغ در تلگرام در عین سودمند بودن، چالش‌های زیادی با خود به همراه دارد. انتخاب کانال تلگرامی مناسب و مرتبط با تبلیغ و ایجاد یک بنر تبلیغی عالی دو نمونه از این چالش‌ها می‌باشند. پلتفرم‌های تبلیغات در تلگرام می‌توانند این کار را به راحتی و بدون دردسر برای کانال‌ها انجام دهند. آنها با قرار دادن تبلیغ کانال شما در کانال‌های مرتبط شرایط را برای اضافه شدن ممبرهای متناسب با حرفه شما فراهم آورده و از این طریق میزان درآمد شما را افزایش خواهند داد. همکاری با این پلتفرم‌ها یکی از روش‌های کسب درآمد در تلگرام است. البته کسانی هم که توانایی مدیریت چنین کانال‌هایی دارند، می‌توانند خود به شخصه یک پلتفرم تبلیغات تلگرام تأسیس کرده و از این طریق درآمدزایی نمایند. درآمد حاصل از این کار نیز از ۲ تا ۱۰ میلیون تومان در ماه متغیر است.

  تبادل اطلاعات اصلی‌ترین اهمیت استفاده از تلگرام در دنیای امروز است. وجود بستری مناسب با امنیت بالا برای چنین کارهایی در دنیای امروز زندگی بشر با استقبال بسیار خوبی روبرو خواهد شد. تلگرام نیز به همین جهت کاربران زیادی به خود جذب کرده و کاربران با حضور در فضای آن اقدام به افزایش سطح آگاهی خود می‌نمایند. نبود چنین نرم‌افزارهایی و استفاده نکردن از آن‌ها می‌تواند باعث عقب‌ماندگی افراد یک جامعه باشد.

  هرچند نمی‌توان تأثیر منفی فیلترینگ روی کسب‌وکارهای تلگرامی را نادیده گرفت، اما در حال حاضر کاربران تلگرام کاملا با این موضوع کنار آمده‌اند. به این معنی که اگر حتی قرار نباشد کاربران جدیدی به این محیط وارد شود، دیگر شاهد کاهش کاربران نیز نخواهیم بود. البته چند سال اخیر نشان داده است که تعداد کاربران تلگرام روزبه‌روز باوجود فیلترینگ به دلیل استفاده از راهکارهای زیاد برای حضور آن در حال افزایش است. ازاین‌رو کنار کشیدن و استفاده نکردن از قابلیت‌های این نرم‌افزار تنها به دلیل فیلترینگ خیلی منطقی نخواهد بود. آمارها اما نشان از این دارد که بعد از فیلترینگ میزان کسب‌وکارها و درآمدهای ناشی از آن‌ها به شدت با کاهش روبرو بوده است. بر اساس گزارش‌های سرویس فضای مجازی خبرگزاری صداوسیما، در همان ابتدای فیلتر شدن تلگرام، حدود ۴۰ درصد از تراکنش‌های بانکی و ۱۸ درصد از درآمد پست کاهش یافت.

  این روزها رقابت زیادی بین کانال‌های تلگرامی به‌وجود آمده است که کسب درآمد از تلگرام را بیش از قبل سخت کرده است. برای کسب درآمد در این نرم‌افزار نیاز به سخت‌کوشی زیادی خواهید داشت. اما تجربه نشان داده است که هیچ‌چیزی غیرممکن نیست و با پشتکار انسان به هر خواسته‌ای خواهد رسید.

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  درآمد تلگرام از کجاست؟ این سوالی است که از ما بسیار پرسیده شده است و شاید برای شما هم جالب باشد بدانید محبوب‌ترین پیام رسان ایران از چه طریقی درآمد کسب می‌کند.

  تلگرام یک سرویس پیام‌رسان بدون سود است. این پیام رسان برای سیستم‌عامل اندروید، ویندوز، آی‌اواس، ویندوز فون، مک اواس، لینوکس و ویندوز ان‌تی نسخه اختصاصی دارد. بزرگترین مشتری این پیام رسان هم ایران است. همانطور که شما هم شاهد هستید بیشتر اطلاعات ایرانی‌ها امروزه از طریق تلگرام ردوبدل می‌شود.

  درباره درآمد این شرکت حرف‌های بسیاری به گوش می‌رسد از قبیل اینکه برخی دولت‌ها مانند روسیه به این کمپانی پول می‌دهند و آن را حمایت مالی می‌کنند. اما چیزی که به صورت رسمی گفته می‌شود و مدیرعامل این شبکه اجتماعی می‌گوید این است که تلگرام هیچ راه درآمدی ندارد و نخواهد داشت، هرگز تبلیغات نگرفته و نخواهد گرفته، سرمایه گذار هم ندارد و نخواهد داشت و هرگز به هیچ قیمتی فروخته نخواهد شد! این عین سخنان پاول دورف مدیرعامل تلگرام است.

  او همچنین اعلام کرده از شرکت‌های مختلف پیشنهادهای فراوانی داشته است. پاول دورف می‌گوید چند شرکت و شخص که نام آنها را فاش نمی‌کند از سیلیکون‌ولی و غیره به او پیشنهادهایی بین 3 تا 5 میلیارد دلار برای خرید تلگرام داده‌اند اما او همه آنها را رد کرده است و از این پس هم تصمیم دارد همین کار را انجام دهد.

  زمانی که از پاول دورف سوال شده که هزینه‌های تلگرام را چگونه تامین می‌کند او پاسخ داده این هزینه‌ها با سخاوت مردم و Donate (کمک‌های بلا عوض مثل صدقه) تامین می‌شود و تلگرام درحال حاضر به اندازه کافی پول دارد و اگر نیاز به پول داشته باشد اعلام می‌کند تا به Donate شود.

  درآمد تلگرام

  در جدول پایین هم می‌توانید نمودار رشد این پیام رسان را ببینید.

  منبع : آی‌تی‌ایران

  پاول دورف عالیه

  چقد ما ایرانی ها ساده ایم و نمیدونیم این تلگرام اطلاعات شخصیمون می فروشه.

  اخه ی نمونه از اطلاعاتتو که ارزش خرید داره رو میشه بگی ؟
  شاید ما هم وسوسه شدیم

 • فارابیکو
 • فیلتر تلگرام در روسیه و ایران نشان داد که واقعا این پیام رسان محبوب و پرکاربرد به هیچ دولت یا سازمانی وابسته نیس

  به شرکت های مختلف می فروشن
  مثلا یک شرکت شامپو ساز از روی اطلاعات شما شامپوی مورد علاقتون رو بهتون پیشنهاد میده
  یا خود گوگل از روی اطلاعات شما مطلاب مناسبتون رو نشون میده

  نه به هیچ وجه

  شما چه اطلاعاتی داری ک بخواد بفروشه؟
  خواهشا اونارو مثل خودمون فرض نکنید…

  لابد داریم دیگه. وگرنه سال ۹۳ اسرائیل به شرکت فیسبوک پول نمیداد تا از کابرای ایرانی اطلاعات بخره

  چشم تأمل می‌کنیم.

  اخه ما چه اطلاعاتی داریم

  برای ما که در ایران به راحتی از نرم افزارهای مختلف بصورت رایگان استفاده می کنیم خیلی قابل درک نیست که چرا جنبش open source بوجود اومده و اصولا donate کردن به چه معنی و مفهومیه.. ما هیچوقت درک نمیکنیم که بنیاد ویکی مدیا چطور با کمک های مالی مردمی به حیاتش ادامه میده.. :/

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه

  نام

  ایمیل

  وب‌ سایت

  خود بر و بچه های تلگرام هم شاید فکر نمی کردند که نرم افزاری که برای ارتباطاتان امن و در کَل کَل با دولت روسیه ساختند این چنین تبدیل به نرم افزاری پولساز و اقتصادی در کشور ما شود، اما ما از قدیم نشان داده ایم که نبوغ مان در حدی است که حتی رویاهای اجانب هم به ما نمی رسد و هرجا که پول باشد فعل خواستن را حتی با بیش تر از شش زمان فعلی دستور زبان فارسی می توانیم صرف کنیم.

  خرید و فروش URL شاید برایتان عجیب باشد اما URLهای خوش دست و قشنگ مثل دامین های اینترنتی در تلگرام خرید و فروش می شود. یعنی آدرس کانال خوب هم مشتری خودش را دارد ولی این یکی ساز و کار مشخصی ندارد. آن طور که فعالان این حوزه به ما گفتند بیش ترین مبلغی که در این زمینه تا به حال رد و بدل شده و علنی هم شده است، مبلغ 5 میلیون تومان بوده است. نرم افزارهای ارسال انبوه اگر دوست ندارید که تبلیغات کانال تان را به دیگران بسپارید و خودتان مستقیم وارد تبلیغات شوید دو راه دارید، یکی این که از طریق پنل های ارسال انبوه پیام ارسال کنید که روش به صرفه ای نیست و خیلی گران تر در می آید یا این که خودتان یک نرم افزار ارسال انبوه تلگرامی بخرید و پیام انبوه ارسال کنید. دقت داشته باشید که این نرم افزارها در اصل یک روبات هستند که برای کار با ان ها باید یک دستگاه رایانه با سخت افزار نسبتا خوب را فقط به این کار اختصاص دهید و در زمان ارسال هم باید رایانه رابه روبات بسپارید و بروید چون اجازه هیچ کار دیگری را به شما نمی دهد. فقط خوب تحقیق کنید. این نرم افزارها گران هستند و علاوه بر گرانی برخی از آن ها مشکلات بسیاری از جمله بلاک کردن خط ها و… دارند که ممکن است شما را به ستوه آورد و اصلا برای مصرفی که شما مد نظرتان است اقتصادی نباشند و هر آن هم ممکن است تلگرام با شناسایی آن ها راه های ارسال پیام را به روی آن ها ببنند، پس بسیار در این زمینه دقت کنید. کم ترین میزان پولی که برای نرم افزارهای ارسال انبوه می گیرند 500 هزار تومان خرید و فروش می شوند که باید خیلی مواظب باشید و از فروشندگان مطمئن بخرید تا خط بلاک شده نخرید.

  برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

  زمان برگزاری چهارشنبه 26 آبان ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

  ثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»


  نوشته شده توسط سید حمیدرضاعظیمی

  درآمد تلگرام

  واتس اپ، وایبر، تلگرام و بقیه اپلیکیشنهای پیام رسان مبتنی بر تلفن همراه، این روزها در دنیا و در ایران غوغا می کنند! سهم بالایی از پیامهایی که بین افراد رد و بدل می شود بر بستر همین اپلیکیشنهای رایگان است ! اما سوال مهمی است که درآمد وایبر و واتس اپ و تلگرام از چیست؟ احتمالاً خیلی از شما این سوال را تا به حال از خود پرسیده اید ! چرا سرمایه گذاران بر روی این اپلیکیشنهای پیام رسان، هزینه های میلیارد دلاری می کنند؟ ( ویدیو این مقاله را ببینید)

  بسیاری از این اپلیکیشنها در سال‌های ابتدایی راه‌اندازی خود مدل‌  درآمدی خاصی ندارند یا حتی آنها را پیاده‌سازی نمی‌کنند، زیرا باید در ابتدا کاربران را به استفاده از سرویس خود ترغیب کنند و پس از این مرحله شروع به تجاری‌سازی سرویس خود با روش‌های مستقیم و غیر‌مستقیم کنند.

  به گزارش هفته‌نامه «تجارت‌فردا»، شاید در سال‌های اولیه راه‌اندازی این‌گونه اپ‌ها مدل‌های درآمدزایی آنها بسیار ابتدایی و در حد تبلیغات بوده باشند ولی در سال‌های اخیر این مدل‌ها بسیار پیچیده‌تر شده‌اند و هر سال مدل‌های هوشمندانه‌تری برای درآمدزایی این‌گونه اپ‌ها ابداع می‌شوند. تلگرام نیز مانند دیگر اپ‌های پیام‌رسان هنوز مدل درآمدزایی ندارد و در روزهای ابتدایی خود به سر می‌برد و بر اساس گفته‌های موسسان این شرکت آنها در حال حاضر تنها ممکن است از اهدای کمک‌های مالی استفاده کنند.

  اما اپلیکیشنهایی مثل وایبر، تلگرام و واتس اپ برای ادامه حیات خود نیاز به مدل درآمدی دارد تا بتواند هزینه‌های خود را تامین کند و خدمات بهتری را به مشتریان ارائه دهد. سال گذشته فیس‌بوک واتس اپ را با قیمت 19 میلیارد دلار خریداری کرد و نکته جالب درباره این اپلیکیشن این است که این شرکت در حال حاضر 55 کارمند بیشتر ندارد. مارک زوکربرگ برای خرید واتس اپ که در آن زمان 450 میلیون کاربر داشت، 19 میلیارد دلار به صورت نقدی و سهام پرداخت کرد، یعنی به ازای هر کاربر 42 دلار هزینه کرد. این در حالی است که هفته قبل از خرید واتس اپ توسط فیس‌بوک، شرکت راکوتن اپ وایبر را با 280 میلیون کاربر به قیمت 900 میلیون دلار خریداری کرد. با محاسبه ساده‌ای می‌توان دریافت که راکوتن به ازای هر کاربر وایبر 21/ 3 دلار هزینه کرده است. اما چطور ممکن است اپلیکیشنی مانند واتس اپ با این تعداد کارمند محدود 19 میلیارد دلار قیمت داشته باشد؟

  واقعیت این است که شیوه ارزش گذاری نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است. شرکت‌ها دیگر بر اساس دارایی‌های فیزیکی ارزش‌گذاری نمی‌شوند، چه بسا ممکن است یک محصول سال‌ها تجاری‌سازی نشود و سرمایه‌گذاران آن سال‌ها برای بازگشت سرمایه و سود خود صبر کنند. به همین دلیل است که بسیاری از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان از این رویه پیروی می‌کنند. موضوع اساسی در هر کسب و کار مبتنی بر اینترنت جذب کاربر است و بعد از جذب کاربر، کسب‌وکارها راه‌های متعددی را برای درآمدزایی پیدا می‌کنند و هر روز مدل‌های درآمدی جدید و هوشمندی برای این‌گونه کسب‌و‌‌کارها ابداع می‌شوند. حتی کشورهای استفاده‌کننده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان نیز در در‌آمدزایی و در نتیجه در ارزش‌گذاری‌ها بسیار اهمیت دارند. ریشه این امر نیز در مدل‌های درآمدی اینگونه اپلیکیشن‌ها نهفته است. زیرا به هر ترتیب باید جامعه هدف امکان خرید یا پشتیبانی سرویس‌ها و محصولات اپلیکیشن مورد نظر را داشته باشد. حتی میزان شناخت و نزدیکی سرمایه‌گذاران و خریداران با جامعه هدف نیز نقش موثر و مهمی در ارزش‌گذاری این گونه شرکت‌ها بازی می‌کند. اما چه روش‌هایی برای تجاری‌سازی و درآمد آفرینی برای این‌گونه اپلیکیشنها وجود دارد؟

  آبونمان: یکی از سنتی‌ترین روش‌های کسب درآمد دریافت آبونمان در ازای ارائه خدمات است. اما با توجه به رقابت بسیار فشرده اپ‌های پیام‌رسان و ارائه سرویس‌ها به صورت مجانی و وجود بسته‌های اپراتورها، پیاده‌سازی این مدل درآمدی کار آسانی نیست. اما واتس اپ با توجه به در اختیار داشتن تعداد بسیار زیادی کاربر (در حدود 800 میلیون کاربر فعال)، رهبری بازار را در اختیار دارد و توانایی اعمال سیاست‌های جدید و حتی گرفتن آبونمان به ازای خدمات خود را دارد. واتس اپ این خدمات را در سال اول به صورت مجانی و پس از آن، سالانه یک دلار به عنوان آبونمان از کاربران خود دریافت می‌کند. به علاوه واتس اپ هیچ‌گونه تبلیغاتی نیز در شبکه خود ندارد.

 • الگو کلاسیک
 • تبلیغات: بیشتر اپ‌های مهم پیام‌رسان مثل وایبر، واتس اپ و تلگرام از شیوه تبلیغات برای کسب درآمد استفاده نمی‌کنند، زیرا بر تجربه مشتری تاثیر منفی می‌گذارد. شاید این روش برای دیگر کسب‌و‌‌کارها روش درآمدی بسیار خوبی باشد، اما برای اپ‌های پیام‌رسان اصلا مناسب نیست. البته این روش تا حدی پیشرفت کرده است و 80 درصد درآمد گوگل و قسمت اعظم درآمد فیس‌بوک را تشکیل می‌دهد. البته این روش بسیار پیچیده‌تر از تبلیغات ساده در برنامه است و ممکن است به شکل‌های مختلفی مانند استیکر، گیم و خریدهای درون اپلیکیشنی نیز ظاهر شوند.

  استیکر: استیکرها بسیار کوچک، جذاب، معمولا کارتونی و از لحاظ ظاهری بسیار غنی هستند، به‌طوری که کاربران از این استیکرها برای بیان احساسات، روایت داستان، شوخی‌ها و حتی عکس‌العمل‌های مختلف استفاده می‌کنند. در واقع استیکرها همان اموجی‌ها یا شکلک‌ها هستند اما با ظاهری بسیار بهتر و اندازه‌هایی بزرگ‌تر.

  استیکرها غالباً به صورت بسته‌ای عرضه می‌شوند و درون هر بسته نیز به‌طور میانگین 10 تا 20 شکلک وجود دارد که می‌توان از آنها در چت‌های دو‌نفره و حتی گروهی استفاده کرد. اپ‌های پیام‌رسان معمولا خودشان تعدادی بسته‌های استیکری را تولید می‌کنند تا در مرحله اول آگاهی نسبت به این امکان را افزایش دهند و کاربران را مجاب به استفاده از آنها کنند، تا بتوانند استیکرهای پولی را به کاربران خود بفروشند. استیکرهای پولی معمولا در بسته‌های 2 دلاری به فروش می‌رسند. تولید‌کنندگان این استیکرها معمولا خود اپ پیام‌رسان شرکت‌های بزرگ تولید‌کننده محتوای سرگرم‌کننده مانند دیزنی، سونی و حتی تولید‌کنندگان کوچک‌تر هستند. با وجود این مدل کسب‌و‌‌کار ساده و اشتیاق کاربران به استفاده از استیکرها، جای تعجب نیست که بسیاری از اپ‌های پیام‌رسان مانند وایبر، لاین، تانگو و کیک شروع به استفاده از این مدل کسب‌و‌‌کار کرده‌اند.

  استیکرهای اسپانسری: اپ‌های پیام‌رسان با جذب کاربران بیشتر و تشکیل جامعه بزرگی از کاربران، گزینه بسیار وسوسه برانگیزی برای برندها می‌شوند. زیرا برندها می‌توانند با استفاده از پلت‌فرم آنها با کاربران خود نیز ارتباط برقرار کرده و آنها را به بهترین نحو درگیر کنند. اپ‌هایی مانند لاین و وی‌چت امکان ساخت حساب‌های کاربری رسمی و تایید‌شده را به برندها می‌دهند و در مرحله بعد امکان ساخت و عرضه استیکرهای برند خاص را ایجاد می‌کنند و این استیکرها را به صورت مجانی در اختیار کاربران قرار می‌دهند و این کاربران هستند که پخش کردن این محتواها را به وسیله این استیکرها به صورت مجانی برای برندها انجام می‌دهند. این مدل به شدت برای هنرمندان، فیلم‌ها و محتواهای مشهور دیجیتال نیز کار می‌کند، زیرا کاربران خیلی دوست دارند این محتواها را در اختیار داشته باشند و از آنها به‌طور روزمره در گفت‌وگوهای خود استفاده کنند، البته در این روش نیز واضح است که برندها به ازای هر دانلود استیکر توسط کاربران مبلغی را به اپ پیام‌رسان می‌پردازند.

  حساب‌های کاربری رسمی: زمانی که اپ پیام‌رسان جامعه بزرگی از کاربران را به خود جذب می‌کند، سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه از این حجم بسیار زیاد کاربران درآمد کسب کرد؟ و روش‌های کسب درآمد نیز مهم است زیرا نمی‌توان در این‌گونه از اپ‌ها به سادگی از تبلیغات استفاده کرد. شاید راه‌حل جایگزین برای حل این مشکل حساب‌های کاربری رسمی باشد. اما چگونه؟ حساب‌های کاربری رسمی به برندها، آدم‌های مشهور و فروشندگان کالا و خدمات این امکان را می‌دهد که به صورت مستقیم با کاربران خود ارتباط برقرار کنند. حساب‌های کاربری رسمی مانند دیگر حساب‌ها از امکانات یکسانی برخوردار هستند و می‌توانند به عنوان دوست، ارتباط دوستانه و تک به تک با کاربران برقرار کنند و محتواهای خود را در اختیار آنها قرار دهند.

  حتی بعضی برندها که محتواهای آنها محدود به بازاریابی‌های اولیه است، می‌توانند از ارتباط نزدیک با کاربران خود استفاده کرده و جوایز، اخبار، پیشنهادها و کوپن‌های خود را به صورت مستقیم در اختیار کاربران قرار دهند. به‌طور مثال لاین به کاربران خود این امکان را می‌دهد که در صورت اضافه کردن رئال مادرید به دوستان خود بتوانند استیکرهای رئال را به صورت مجانی دانلود کنند. در این بخش روش‌های گوناگونی وجود دارد که برندها و اپ‌ها می‌توانند از آنها استفاده کنند:

  ‌پرداخت هزینه برای ایجاد و تبلیغ حساب‌های کاربری رسمی: ‌پرداخت به ازای درگیر کردن کاربران مانند: جذب مخاطب جدید، پیام‌های رد و بدل‌شده، محتوای دانلود‌شده

  ‌پرداخت به ازای پیام، برند در ازای فرستادن و دریافت پیام هزینه پرداخت می‌کند.

  ‌محتواهای اسپانسری: با توجه به میلیون‌ها کاربر فعال در اپ‌های پیام‌رسان این پلت‌فرم برای برندها بسیار جذاب است و حتی کاربران نیز به دلیل دریافت امکانات یا پیشنهادهای ویژه از این طریق بسیار راضی خواهند بود، اما ممکن است این روش ضرر هم داشته باشد، تصور کنید پیام‌های برندها به کاربران زیاد شود و حالت اسپم پیدا کند.

  فروش محتوا: این روش برای بسیاری از اپ‌های پیام‌رسان کارآ نیست، اما روش بسیار وسوسه‌برانگیزی برای کسانی است که کاراکترهای خود را طراحی می‌کنند و به فروش می‌رسانند. این روش در لاین بسیار جواب داده و در‌آمد خوبی برای لاین به ارمغان آورده است.

  فیلتر، پس‌زمینه، تم‌ها و دیگر محتواها: استیکرها ثابت کردند که مدل بسیار مناسبی برای کسب درآمد هستند و از کارآیی بالایی برخوردارند. با توجه به این کارآمدی باید منتظر روش‌هایی مشابه آن در فضای اپ‌های پیام‌رسان باشیم. محتواهای بسیار زیاد دیگری وجود دارند که در فضای اپ‌های پیام‌رسان می‌توان گنجاند و از آنها کسب درآمد کرد. این محتواها می‌توانند تصویر پس‌زمینه، فیلترها و تم‌های مختلف باشند.

  ایجاد پلت‌فرم‌های جدید مانند خرید درون‌برنامه‌ای: یکی از منابع درآمدی خوب خرید درون‌برنامه‌ای است که در بازی‌ها استفاده می‌شود. این روش درواقع دنباله رو بازی‌های اجتماعی، غیر متمرکز و مدل درآمدی پریمیوم Premium است که اپ را به صورت مجانی در اختیار کاربر قرار می‌دهد و سپس در ازای امکانات یا محتواهای بیشتر از کاربران پول دریافت می‌کند.

  پلت‌فرم‌های گیم در اپ‌های پیام‌رسان به کاربران خود این امکان را می‌دهند که بازی‌ها و دیگر برنامه‌ها را دانلود کنند و حتی با یکدیگر به صورت آنلاین بازی کنند و نتایج بازی‌های خود را به اشتراک بگذارند. به علاوه کاربران می‌توانند آیتم‌های مجازی و حتی سکه، مرحله، راهنمایی و هر چیزی را که ممکن است به آنها در بازی کمک کند خریداری کنند.

  تجارت همراه: با گسترش جامعه کاربران اپ‌های پیام‌رسان و حضور برندهای مختلف با حساب‌های کاربری رسمی امکان شکل‌گیری و رشد تجارت بر پایه اپ‌های پیام‌رسان زیاد است.

  وی‌چت یکی از شرکت‌های پیرو در این زمینه است به‌طوری که به وسیله این اپ می‌توان اطلاعات کارت اعتباری را به اپ متصل کرد و از درون اپ خرید انجام داد.

  موسیقی: اپ‌های پیام‌رسان راه‌های متفاوتی را برای کسب درآمد آزمایش می‌کنند؛ یکی از این روش‌ها ارائه موسیقی و آهنگ‌ها درون اپ پیام‌رسان است. لاین تلاش‌هایی در این زمینه کرده است، اما موفقیت چنین استراتژی‌ای نیاز به زمان دارد و در آینده‌ای نزدیک نتیجه آن مشخص می‌شود.

  دیگر روش‌های درآمدی: برقراری تماس‌ها با خطوط ثابت و اپراتورها یکی دیگر از روش‌های درآمدی است که با خرید اعتبار می‌توان این‌گونه تماس‌ها را انجام داد. موضوعی که اتفاقاً در وایبر با عنوان Viber Out حتماً با آن روبرو شده اید.

  ( ویدیو این مقاله را ببینید)

  برای آگاهی از شیوه های کسب درآمد از تلگرام مقاله «کسب درآمد از تلگرام» را بخوانید.

  منبع: دنیای اقتصاد

  همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

  تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

  همه نقل مکان‌ها یکی نیستند و اطلاعات لازم برای تمام آنها یکسان نیست. نقل مک…

  دانلود طرحهای توجیهی

  دانلود طرح توجیهی تولید رنگ پایه آب

  دانلود طرح توجیهی تولید الیاف پلی پروپیلن​


  شناسه


  گذرواژه

  درآمد تلگرام


  مرا به خاطر بسپار

  دانلود پاورپوینت – دیجیتال مارکتینگ – ants – اکانت لیندا – دیگ بخار – دندانپزشکی شرق تهران

  کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

  درآمد تلگرام از کجاست؟

  با آمدن تکنولوژی تلفن های هوشمند و همگانی شدن اینترنت و در دسترس بودن آن، طبیعتا باید نرم افزارهایی جایگزین پیام رسان هایی مانند yahoo messanger یا gtalk 0 (مربوط به شرکت گوگل) برای گوشی های هوشمند می آمد. با همین نگاه جرقه ی تولید شبکه های اجتماعی مختص تلفن های همراه شکل گرفت و حتی شبکه های اجتماعی که پیشتر وجود داشته و در قالب desktop ای مورد استفاده قرار میگرفتند شروع به کدنویسی نسخه موبایلی خود کردند (مانند facebook). اما در این میان یک سوال مهم مطرح شد! اینکه درآمد شبکه های اجتماعی از کجاست؟ به هر حال هر شبکه اجتماعی باید هدف خاصی را دنبال کند. در نگاه کلی شاید بتوان گفت که رسالت شبکه های اجتماعی شاید فقط فرهنگ سازی باشد، شاید هدف تاثیرگذاری سیاسی باشد یا هر چیز دیگری اما پول و درآمد کجای این اهداف جای گرفته است؟ به عنوان مثال جامعه آماری ایران را مورد بررسی قرار میدهیم تا مقداری ملموس تر به قضیه بپردازیم. در طی ۴ سال اخیر، میزان خرید گوشی های هوشمند و در اختیار داشتن اینترنت همراه، شکل همگانی تری به خود گرفته است و بسیاری از افراد به این تکنولوژی دست یافته و رفع نیازهای اولیه را فرا گرفته اند. خیلی ها اول با وایبر شروع کردند و با فیلتر شدن آن به تلگرام کوچ کردند! شاید در ابتدای آمدن تلگرام کسی به این موضوع که درآمد تلگرام از کجاست و یا اینکه اصلا درآمد تلگرام چقدر است فکر نمیکرد و سازنده تلگرام نیز پروژه را غیر تجاری نامیده بود! بدون در نظر گرفتن اینکه وقتی پروژه ای غیر تجاری است پس به دنبال چه چیزی میگردد باید گفت روزی همه ی نگاه ها به سمت درآمدهای حاصل از تلگرام معطوف شد که کانال های تلگرامی ساخته شدند و سازندگان آنها ماهیانه میلیون ها تومان به جیب زندند و میزنند!

  شبکه اجتماعی فیسبوک ، اینستاگرام و … به وضوح داشتن اسپانسر را اعلام می کنند و حتی با داشتن تبلیغات آن را علنی اعلام می کنند اما آیا کسی در هنگام نصب و یا استفاده از تلگرام تبلیغی دیده است؟ هر آنجه هست فقط تبلیفات کانال های تلگرامی است که شامل مالیات و عوارض و … هم نشده و ادمین های خود را پولدار میکنند. پی همچنان این سوال باقی است که درآمد تلگرام چقدر و از کجاست؟

  برخی از شبکه های اجتماعی در ابتدا برای جذب کاربر به صورت رایگان در اختیار قرار میگیرند اما پس از مدتی و یافتن بازار هدف و مشتریان پر و پا قرص خود، شارژهای ماهیانه ، سالیانه و … برای حفظ حساب های کاربری کابران خود اعلام میکنند که تلگرام در این مورد هم تاکنون اقدامی نکرده است!

  جالب است بدانید که تلگرام از بدو شروع مسیر تا اینجای کار درآمدی به خود ندیده و مدل درآمدی این شرکت بر مبنای طراحی و پیاده سازی یک اپلیکیشن رایگان و در دسترس عموم بوده و هست! به گفته پاول دروف که در سال ۲۰۱۵ در وبلاگ تلگرام نوشت تا اینجای کار هزینه های تلگرام از حساب شخصی تولید کنندگان آن و مدیران شرکت بوده و در بسیاری موارد با کمک Digital Fortress fund توانسته اند از پس هزینه ها بر آیند. این نکته چالب را از قلم نیاندازیم که به اقرار بسیاری و طی حواشی زیادی که بر سر زبان هاست این اپ با کمک و پشتیبانی دولت روسیه در حال پیشرفت است.

  درآمد تلگرام

  چندی پیش وبگاه Business Insider در گزارشی اعلام کرد که طبق برآورد کارشناسان، اپ‌های پیام‌رسان (Messaging Apps) از شبکه‌های اجتماعی پیشی گرفته‌اند. کاربران پیام‌رسان‌ها دیگر فقط برای گپ‌وگفت با دوستان از این اپ‌ها استفاده نمی‌کنند؛ ارتباط با شرکت‌ها، برندها، فروشندگان، آگاهی از حراج‌ها و تخفیف‌ها و دریافت انواع محتوا، همگی از این طریق صورت می‌گیرد. چیزی که روزی یک سرویس ساده‌ی تبادل پیام، عکس، ویدیو و گیف بود به یک بستر غنی و گران با توسعه‌دهندگان، اپ‌ها و APIهای مختص خود تبدیل شده است. (منبع: Business Insider)

  نمودار رشد پیام‌رسان‌ها در برابر شبکه‌های اجتماعی

  هم‌چنین در این گزارش با اشاره به صدها میلیون کاربر ماهانه‌ی اپ‌های پیام‌رسان موبایل و بازار عظیم آن‌ها پیش‌بینی شده که این اپ‌ها در حال گذار به فاز پساپیام‌رسانی هستند. اپ‌های پیام‌رسان در مرحله‌ی اول روی رشد کمی خود تمرکز کردند و تا آن‌جا که توانستند بر دامنه‌ی کاری و شمار کاربران را افزودند. این شرکت‌ها در مرحله‌ی بعد بر ایجاد خدمات درآمدزایی از پایگاه عظیم کاربران خود متمرکز می‌شوند. در این مرحله اپ‌های پیام‌رسان شرقی مانند «وی‌چت» (WeChat)، «کاکائوتاک» (KakaoTalk) و «لاین» (Line) گوی سبقت را از رقبای غربی و پرسروصدای خود ربوده‌اند و توانسته‌اند به راه‌بردهای موفق برای کسب درآمد از خدمات‌ شان دست یابند. البته علی‌ رغم این تغییرات شرکت‌های رسانه‌ای و بازاریاب‌ها کماکان شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر را بر پیام‌رسان‌ها ترجیح می‌دهند و هزینه‌ی بیش‌تری می‌کنند. هرچند با حرکت پیام‌رسان‌ها به سمت ایجاد خدمات و راه‌کارهای ارتباط برند‌ها، شرکت‌ها و تبلیغات‌دهنده‌ها با کاربران این موضوع هم به همین منوال نخواهد ماند.

  با توجه به مطالب بخش قبل و نظر به افزایش روز افزون کاربران پیام‌رسان‌ها احتمالا فکر می‌کنید که درآمد سرشاری نصیب صاحبان آن‌ها می‌شود؛ اما آیا واقعا این طور است؟

  هیچ به این فکر کرده‌اید که چرا اپ‌های پیام‌رسانی مثل لاین، وی‌چت، کیک، فیسبوک مسنجر ورود به انواع خدمات از ارسال پول گرفته تا درخواست تاکسی را در دستور کار خود قرار داده‌اند؟ موضوع پیچیده نیست، پول در آوردن از یک سرویس پیام‌رسان رایگان خیلی سخت است! در این شرایط بسیاری از این شرکت‌ها چاره را در «تنوع» یافته‌اند؛ تنوع خدمات و به تبعش تنوع منابع درآمدی. آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که تنها با یک راه‌برد نمی‌توان عایدی کافی داشت برای همین به جای یک منبع درآمدی بزرگ به چند منبع درآمدی کوچک روی آورده‌اند. بنا بر پژوهش یک موسسه‌ی انگلیسی، تجارت جهانی ارسال پیام با احتساب بخش سنتی پیامک (SMS) اپراتورهای مخابراتی و همه پیام‌رسان‌های فوری مثل واتس‌اپ طی سال‌های پیش رو از ۱۱۳٬۵ میلیارد دلار در ۲۰۱۴ به ۱۱۲٬۹ میلیارد دلار در ۲۰۱۹ تقلیل خواهد یافت. در این زمان، میزان استفاده از اپ‌های پیام‌رسان سه برابر شده و تا ۱۰۰ بیلیون پیام بالا می‌رود؛ اما درآمدها با این سرعت رشد نمی‌کنند. به عبارت ساده‌تر میزان بالای استفاده از پیام‌رسان‌ها به معنای میزان بالای درآمد آن‌ها نبوده و این مشکلی است که در سال‌های آینده هم گریبان‌گیر پیام‌ رسان‌ ها خواهد بود.

  طنز قضیه این است که اپ‌های مدرن امروزی که کسب‌وکار پیامکی شرکت‌های مخابراتی را خراب کردند و با ارائه‌ی بستر پویا و رایگان خود موفق شدند تعداد جهانی پیامک‌های ارسالی را تحت‌الشعاع قرار دهند حالا خود دچار مشکل مشابه و کسب درآمد از کاربران‌شان شده‌اند؛ بدتر این‌که حالا و با عادت کردن مردم به خدمات رایگان پیام‌رسان‌ها، طلب هزینه بابت ارسال پیام دیگر جزو گزینه‌ها نیست؛ پس باید از طرق دیگر هزینه‌ی این خدمات رایگان را تامین کرد. در حقیقت فعلا و تا آینده‌ی قابل پیش‌بینی، پیامک‌ های بی‌ادعا تنها محصول ارسال پیام موبایل پول‌ ساز خواهند بود. در گزارش همین موسسه‌ ی پژوهشی آمده که در سال ۲۰۱۹ درآمدزایی از ارسال متن در اپ‌هایی مثل واتس‌اپ و لاین فقط ۱ درصد از کل بازگشتی پیامک‌ها و ترافیک پیام‌ها را تشکیل خواهد داد؛ بخش اعظم ۱۱۳ میلیارد دلاری درآمد پیام‌های موبایلی هنوز هم در دست ارسال پیامک‌های سنتی از طریق شبکه‌های مخابراتی خواهد بود.

 • فولاد هرمزگان
 • در آسیا اپ‌های پیام‌رسانی مثل وی‌چت (محصول شرکت معظم تنسنت چین؛ محبوب در کشور چین)، لاین (یک استارت‌آپ ژاپنی که کره‌ای‌ها خریده‌اندش؛ محبوب در ژاپن، تایوان و تایلند) و کاکائوتاک (یک شرکت کره‌ای؛ محبوب در کره) به سمت خدمات اضافه حرکت کرده‌اند. در تصویر زیر حوزه‌هایی که هر یک از آن‌ها ورود کرده‌اند را نشان می‌دهد:

  منبع: Forbes

  با تمام این تفاسیر پول حاصله از تبلیغات به نسبت مدل‌های سنتی‌ای مثل فیسبوک و گوگل قابل‌توجه نیست؛ چراکه بر اساس تحقیقات صورت‌گرفته، پذیرش تبلیغات از سوی مصرف‌کنندگان محدود است و عموما باعث نارضایتی آن‌ها می‌شود (اتفاقی که در ایران در مورد وایبر افتاد).

  اپ‌های پیام‌رسان آسیایی از فروش تبلیغات درآمد دارند ولی لازمه‌ی رسیدن به آمار مناسب کلیک‌خوری، تبلیغات باکیفیت‌تر و فکر شده‌تر  است. پیام‌ رسان‌ ها برای سودآوری نیاز به ترفندها و راه‌ بردهای متنوع دارند. ۲۰ درصد از درآمد لاین از فروش استیکر به دست می‌آید؛ در مقابل، بازی‌ها (به صورت فریمیوم) ۶۰ درصد از عایدی این شرکت را تامین می‌کنند. با این وجود مثلا در ۲۰۱۴ درآمد شرکت از برآوردها هم کمتر شد، تا جایی که سود خالص آن در این سال ۷۶ درصد کاهش داشت. وی‌چت شرکت Tencent هم با مشکل مشابه دست‌به‌گریبان است؛ اگر تحقیقات اخیر را مبنای تحلیل‌مان قرار دهیم این وضعیت مادامی که شرکت‌ها و موسسات به استفاده گسترده از خدمات اختصاصی شرکتی روی نیاورند ادامه می‌یابد. فیسبوک مسنجر و کیک در این زمینه پیشتازند؛ چیزی که به آن «A2P یا Application to Person» می‌گویند.

  با روی آوردن بانک‌ها، موسسه‌ها و شرکت‌ها به امنیت و اطمینانی که از این طریق فراهم می‌شود احتمالا رویه تغییر می‌کند. مثلا حدود ۱۰ میلیون از کاربران عمدتا جوان پیام‌رسان کیک از چت‌بات‌های شرکت‌های مورد نظر خود استفاده می‌کنند. فیسبوک مسنجر هم از کسب‌وکارها دعوت به ساخت حساب رسمی کرده تا با مشتریان خود ارتباط کامل‌تری داشته باشند. چند وبگاه فروش در این مسیر پیشگام شدند و نتایج خوبی هم گرفتند.

  موسسان واتس‌اپ تا چندی پیش و قبل از خریدش به‌وسیله‌ی فیسبوک تلاش داشتند تا حد ممکن اپ خود را ساده و تقریبا منحصر به قابلیت پیام‌رسانی نگه داشته و برخلاف دیگر رقیبان، مثل لاین، کاکائوتاک، وی‌چت و وایبر، از هرگونه تبلیغات دوری کنند؛ در عوض از ابتدای سال دوم از کاربر مبلغی اندک دریافت می‌کردند. اما با این شیوه نمی‌توان به درآمدهای کلان رسید و علی‌رغم کاربران میلیاردی واتس‌اپ عایدی آن از پرداختی‌های سالانه مشترکان از چند میلیون دلار تجاوز نمی‌کرد. با مالکیت فیسبوک بر این پیام‌رسان، موسسان آن اعلام کردند که مسائل مالی اولویت‌شان نیست و با توجه به مالک جدید و ثروتمند شرکت، از خیر همان پرداخت سالانه هم می‌گذرند تا بر رشد کمی خود بیفزایند؛ البته هم‌زمان سیاست‌های فیسبوک مسنجر در واتس‌اپ هم اعمال شد تا بنگاه‌ها به استفاده از امکان «پیام‌های تجاری» ترغیب شوند.

  البته وضعیت تلگرام، پیام‌رسان محبوب ایرانیان کمی متفاوت است. «پاول دورف» (Pavel Durov) موسس شرکت در مصاحبه‌های خود به‌صراحت اعلام کرده اعتقادی به درآمدزایی اپ‌های پیام‌رسان ندارد؛ به نظر او به‌محض ورود این اپ‌ها به حوزه‌ی پول‌سازی باید فاتحه‌ی امنیت و حریم خصوصی کاربران را خواند. دورف معتقد است هزینه‌ی سر پا نگه داشتن پیام‌رسان‌ها را باید به شیوه‌هایی مثل ویکی‌پدیا تامین کرد یا نهایتا حامی مالی با شرایط سفت‌وسخت داشت. خبرهای جسته‌وگریخته‌ای از مذاکره‌های دورف با افرادی از گوگل و مایکروسافت (پای تقریبا ثابت همه خرید و فروش‌ها در حوزه‌ی فناوری) منتشر شده و لااقل تاکنون موافقت دورف جلب نشده است. باید دید او تا کی در برابر وسوسه‌ی مالی مقاومت خواهد کرد.

  اگر بخواهیم فهرست‌ وار شیوه‌های درآمد زایی اپ‌ های پیام‌رسان را بر شمردیم می‌توانیم آن‌ها را در ۱۱ مورد جای دهیم:

  در این میان «آی‌مسیج» (iMassage) اپل و «الو» (Allo) گوگل بی‌هزینه و بی‌تبلیغات مستقیم در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. این شرکت‌ها هزینه‌ی ساخت پیام‌رسان‌ها را به شیوه‌های دیگر (اپل بیشتر با فروش سخت‌افزار آیفون و گوگل با نگه‌داشتن کاربر در بستر این شرکت و استفاده غیرمستقیم از اطلاعات او برای ارائه‌ی تبلیغات هدفمند) تامین می‌کنند.

   

   

   

   

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تمامی حقوق متعلق به سایت موج باز است و هرگونه کپی برداری از مطالب منوط به دریافت اجازه کتبی است.

  شبکه اجتماعی تلگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها در ایران است. محبوبیت زیاد این شبکه اجتماعی باعث شده است که بسیاری از افراد به فکر کسب درآمد از تلگرام باشند. اگر شما هم قصد کسب درآمد از تلگرام را دارید و می خواهید در این شبکه اجتماعی و پیام رسان کسب درآمد کنید این مقاله مناسب شماست.

  همانطور که می بینید الان تمام افراد از گوشی‌های موبایل هوشمند استفاده می کنند و کمتر کسانی هستند که گوشی موبایل هوشمند دارند و از این پیام رسان هوشمند استفاده نمی کنند. تمام افراد از پیر و جوان در کشور ما از شبکه اجتماعی تلگرام استفاده می کنند.

  با وجود مخاطبان زیادی که شبکه اجتماعی تلگرام دارد باعث شده است که بسیاری از افراد به فکر کسب درآمد از تلگرام باشند. راه و روش های زیادی برای کسب درآمد از تلگرام وجود دارد و افراد زیادی با استفاده از همین شبکه اجتماعی توانستند به درآمدهای بسیار زیادی در ماه برسند.

  اگر شما در حال مطالعه این مقاله هستید مطمئنم که به دنبال کسب درآمد از تلگرام هستید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای درآمدزایی از تلگرام حتماً باید کانال هایی با چند هزار کاربرد داشته باشند تا بتوانند از تلگرام کسب درآمد کنند. ولی اصلاً اینطور نیست!

  درآمد تلگرام

   

  برای درآمد زایی و کسب درآمد از تلگرام نیازی نیست که حتماً کانالی با چند ده هزار مخاطب داشته باشید. البته این هم یکی از روش های کسب درآمد از تلگرام محسوب می شود.

  با توجه به اینکه بسیاری از افراد فکر می‌کنند برای کسب درامد از تلگرام حتماً باید کانال هایی با چند هزار مخاطب داشته باشند من در ادامه ایده هایی را به شما معرفی می کنم که خیلی ساده میتوانید در منزل هم از تلگرام کسب درآمد کنید.

  بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای درآمدزایی از تلگرام حتماً باید سرمایه خاصی داشته باشند مثل سرمایه برای افزایش ممبر های کانال تلگرام، سرمایه برای تبلیغات و… . اما واقعاً این طور نیست. البته در ادامه به صورت کامل شما را در مورد کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه بیشتر آشنا خواهم کرد. به شما ایده هایی را معرفی خواهم کرد که برای راه اندازی و درآمدزایی به هیچ سرمایه نیاز نخواهید داشت. پس همراه من باشید.

  همانطور که می دانید روز به روز کسب و کارهای تلگرامی در حال افزایش هستند. اگر در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت میکنید شاید این کسب و کارها را دیده باشید. البته اصلا منظور من از کسب و کارهای تلگرامی کانال هایی نیستند که از طریق محتوای سرگرم کننده، طنز یا سیاسی مخاطبان زیادی دارند و به واسطه کاربرانی که دارند کسب درآمد می کنند. این کسب و کارهای تلگرامی از طریق تبلیغات درآمدزایی می کنند.

 • کارگزاری مفید شیراز
 • البته این مدل یکی از پردرآمد ترین مدل های کسب درآمد از تلگرام است. کانال های زیادی هستند که توانستند به واسطه تبلیغات به درآمد های چند صد میلیونی در ماه برسند. البته برای راه اندازی این مدل کسب درآمد از تلگرام باید کانالی با چند صد هزار نفر مخاطب داشته باشید. البته اصلا نگران نباشید چون هدف اصلی من برای شما که قصد کسب درآمد از تلگرام را دارید این نیست که یک کانال با چند صد هزار نفر مخاطب داشته باشید.

   

  علاوه بر این که بسیاری از افراد از طریق تبلیغات داخل تلگرام کسب درآمد می کنند. بسیاری از افرادی که صاحب کسب و کار اینترنتی هستند برای برقراری ارتباط با مخاطبانشان داخل تلگرام کانال راه اندازی می کنند. البته این افراد برای جذب برندسازی و معرفی کسب و کارشان داخل تلگرام فعالیت می کنند.

   

  منظور من از کسب و کارهای تلگرامی کانال هایی هستند که در موضوعات مختلفی محصولات و خدماتی را به دیگران ارائه می‌کنند. اکثر این کسب و کارها در خانه توسط افراد عادی مدیریت می شود. به عنوان مثال فردی مربی فیتنس و بدنسازی است و با توجه به موفقیت هایی که داشته است یک کانال تلگرامی راه اندازی کرده و به مشتریانشان برنامه روزانه غذایی می دهد. یا افرادی که در زمینه طراحی و ساخت کار های دستی مثل جاسوئیچی، لیف و… که می سازند را داخل کانال تلگرامی شان برای فروش قرار می دهند. به این مدل کسب و کارهایی که در تلگرام راه اندازی می شوند کسب و کارهای تلگرامی گفته می شود. تعداد کسب و کارهای تلگرامی زیاد هستند و افراد زیادی با توجه به مهارت و تخصصی که دارند در حال کسب درآمد از تلگرام هستند.

   

  شاید باورتان نشود اما این کانالها با وجود اعضای کمی که دارند توانستند به درآمدهای بسیار زیادی در ماه برسد. درآمد اغلب این کانالها از کانال هایی که چند صد هزار نفر عضو دارند بیشتر است است! چون اعضای کانال آنها مشتریان واقعی شان هستند و فقط برای سرگرمی وارد کانال شان نشدند.

  اغلب این کانال هایی که به این صورت راه اندازی شده اند و در حال انجام فعالیت هستند هدف اصلی شان رفع نیازهای مخاطبانشان است. هدف اصلی شان اصلاً این نیست که تعداد مخاطبانشان را افزایش دهند و از طریق تبلیغات درآمد زایی کسب کنند. این افراد به خاطر رفع نیازهای دیگران کانال شان را راه اندازی کردند و به همین خاطر اعضای واقعی شان مشتریانشان هستند.

   

  اگر شما هم در یک زمینه خاصی یکسری تخصص و مهارت خاص دارید می توانید کسب درآمد از تلگرام را تجربه کنید و در این پیام رسان و شبکه اجتماعی درآمد های زیادی را کسب کنید.

  و یک نکته بسیار مهم دیگر این است که به هیچ عنوان مهارت و تخصص تان را دست کم نگیرید. بسیاری از افراد هستند که دوست دارند در جایگاهی که شما الان قرار دارید قرار بگیرند. شما با توجه به مهارتی که دارید می توانید به آن ها کمک کنید و در عوض آنها به شما پول می دهند.

   

  همان طور که گفتیم برای کسب درآمد از تلگرام به سرمایه خاصی نیاز ندارید. شما بدون سرمایه و یا حتی با کمترین سرمایه ممکن می توانید از تلگرام کسب درآمد داشته باشید.

  برای درآمد زایی و کسب درآمد از تلگرام شما می توانید در هر موضوع و زمینه ای که می خواهید فعالیت تان را شروع کنید. همه چیز به علاقه و تخصص شما بر می گردد. در قدم اول برای درآمد زایی و کسب درآمد از تلگرام باید ببینید که در چه زمینه مهارت و تخصص دارید.

   

  پس قبل از اینکه بخواهید کسب و کار تلگرامی تان را راه اندازی کنید باید واضح مشخص کنید که در چه زمینه ای می خواهید فعالیت کنید. بهترین راه برای مشخص کردن این موضوع این است که هر مهارت و تخصصی را که دارید یادداشت کنید و بر روی کاغذ بیاورید.

  بسیاری از دوستان که قصد کسب درآمد از تلگرام را دارند سخت ترین روش را انتخاب می کنند. هدف اصلی این افراد این است که یک کانال تلگرامی راه اندازی کنند و به روزی برسند که اعضای کانال شان بسیار زیاد است و از طریق پذیرش تبلیغات کسب درآمد کنند.

   

  البته همانطور که قبلا هم گفتم این روش هم یکی از روش های کسب درآمد از تلگرام حساب میشود. اما چون اگر بخواهید از این روش کسب درآمد کنید باید بابت تبلیغات در کانال های تلگرامی دیگران هزینه زیادی بپردزید. مسلماً اگر بخواهید از این روش درآمدزایی کسب کنید باید تعداد اعضای تان زیاد باشد دقیقا مانند وب‌سایت‌هایی که روزانه تعداد زیادی بازدید کننده دارند.

  اما بهترین و ساده ترین راه برای کسب درامد از تلگرام این است که شما در یک زمینه و موضوع خاصی یک کانال تلگرامی ایجاد کنید. یعنی با تمرکز بر روی افراد خاصی محصولات و خدمات خاصی را به آنها ارائه بدهید. که هدف اصلی من از نوشتن این مقاله این است. در ادامه ایده هایی را به شما معرفی خواهم کرد که بر اساس آن ایده ها از طریق کانال تلگرامی که راه اندازی می کنید کسب درآمد کنید.

   

  بسیاری از افرادی که قصد کسب درآمد از تلگرام را دارند نمی دانند چگونه می توانند مناسب ترین و بهترین ایده را برای راه اندازی کانال تلگرامی شان انتخاب کنند. همه ما می دانیم برای اینکه بتوانیم بهترین ایده را برای کسب و کارمان انتخاب کنیم باید ببینیم که مردم در چه زمینه مشکل دارند. تا بتوانیم مشکل و نیازشان را حل کنیم.

  اما برای راه اندازی کانال تلگرامی به ایده های ناب و ایده‌آل نیاز ندارید. اصلا نیازی نیست به دنبال ایده ای بگردید که تا به حال توسط کسی انتخاب نشده باشد. شما می توانید از ایده هایی که قبلاً انتخاب شده است استفاده کنید.

   

  مهمترین معیار در انتخاب ایده برای راه اندازی کانال تلگرام این است که شما کامل ترین ایده را انتخاب کنید. برای انتخاب ایده یا یک موضوع خاص راه و روش های زیادی وجود دارد. به عنوان مثال می توانید رقیبانتان را به صورت کامل بررسی کنید و ببینید که در چه زمینه هایی فعالیت می کنند.

  برای پیدا کردن رقبا بهتر است از نرم افزار موبوگرام استفاده کنید. این نرم افزار این امکان را به شما می دهد که شما کانال های مرتبط با حوزه کاری تان را جستجو و شناسایی کنید. بعد از اینکه رقیبانتان را شناسایی کردید باید به کانال آنها مراجعه کنید و به صورت کامل آنها را بررسی کنید. باید نقاط ضعف آنها را شناسایی کنید و آنها را در کسب و کار خودتان برطرف کنید تا بتوانید کانالی موفق تر از آنها راه اندازی کنید.

   

  درآمد تلگرام

  ممکن است در هر زمینه‌ای که می خواهید فعالیت تان را شروع کنید افرادی از قبل در آن زمینه شروع به فعالیت کرده باشند. به هیچ وجه دلیل بر این نمی شود که شما دیگر در آن زمینه فعالیت نکنید و موفق نشوید. بلکه همانطور که گفتم بعد از این که رقبای تان را شناسایی کردید باید نقاط قوت و ضعف آنها را شناسایی کنید و برای خودتان مزیت رقابتی ایجاد کنید. داشتن مزیت رقابتی در هر کسب و کاری بسیار مهم است. اگر مزیت رقابتی نداشته باشید مطمئن باشید در آینده شکست خواهید خورد.

   

  برای موفقیت در کسب درآمد از تلگرام باید ایده ای را انتخاب کنید که مناسب است. به همین دلیل انتخاب ایده بسیار مهم است و شما برای اینکه بتوانید در تلگرام کسب درآمد کنید و به درآمدهای زیاد برسید باید ایده مناسبی را انتخاب کرده باشید. برای درآمد زایی و کسب درآمد از تلگرام حتماً برای انتخاب یک ایده زمان بگذارید و سعی کنید بهترین ایده را انتخاب کنید. بعد از اینکه ایده تان را انتخاب کردید باید مطمئن شوید که آن ایده مناسبترین ایده است.

  برای اینکه ببینید ایده ای که انتخاب کردید مناسب است یا نه بهتر است از نظر سنجی استفاده کنید. برای ایجاد فرم نظرسنجی می توانید از ربات @vote استفاده کنید و هر جایی که نیاز داشتید فرم نظرسنجی تان را بفرستید.

   

  بعد از این که با استفاده از این روبات فرم‌ نظرسنجی تان را ساختید در قدم اول بهتر است آن را برای اطرافیان و آشنایان تان ارسال کنید. اگر داخل تلگرام گروه های فامیلی دارید بهتر است فرم نظرسنجی تان را در آنها بفرستید.

  با فوروارد کردن فرم نظر سنجی برای اطرافیان و دوستان تان از آنها بخواهید که داخل نظرسنجی تان شرکت کنند و درباره ایده تا نظر بدهند. البته این را هم بگویم اصل نیازی نیست که ایده اصلی تان را به صورت واضح مطرح کنید چون ممکن است ایده تان تابلو بشود. به عنوان مثال شما قصد راه اندازی کانال تلگرامی را دارید که خلاصه کتاب های موفقیت را به صورت صوت در آن قرار بدهید. کافیست در فرم نظرسنجی بگویید که آیا دوست دارید خلاصه فلان کتاب ها را به صورت صوتی داخل تلگرام بشنوید؟ بله یا خیر.

  به همین سادگی مثل آب خوردن می توانید ایده تان را تست کنید. البته خیلی بهتر است برای این که بیشتر نظر مردم را ببینید نظرسنجی تان را داخل گروه های دیگر فوروارد کنید.

   

  پیشنهاد میکنم از مقاله کار در منزل با 12 ایده پولساز با درآمد عالی دیدن کنید

  همان طور که اشاره کردم برای کسب درآمد از تلگرام مهم نیست که ایده شما جدید باشد یا نه. شما با استفاده از ایده های تکراری هم میتوانید کسب درآمد از تلگرام داشته باشیم و از این شبکه اجتماعی درآمد زایی کنید. در ادامه شما را با ۶ ایده پولساز برای کسب درآمد از تلگرام آشنا می کنم. در ادامه این راه هایی را به شما معرفی خواهم کرد که می توانید کسب و کار تلگرامی تانرا با توجه به این ایده ها راه اندازی کنید و کسب درامد از تلگرام را تجربه کنید.

   

  نکته بسیار مهم اینجاست که برای راه اندازی ایده ها اصلا نیاز نیست که چند هزار نفر داخل کانال تلگرام تان عضو باشند. چون اصلاً قرار نیست به شما آموزش بدهند که از طریق گذاشتن تبلیغات داخل تلگرام تان درآمدزایی کنید. خوب همراه من باشید تا شما را با پولساز ترین ایده ها برای کسب درامد از تلگرام به صورت کامل آشنا کنم.

  قبل از کسب درآمد از تلگرام حتماً به این نکات توجه کنید.

  ۱_ در ابتدای راه اندازی کانال تلگرامی تان، به هیچ وجه در همان ابتدای راه به فکر کسب درآمد از تلگرام نباشید. چون در ابتدا ممکن است تعداد افرادی که در کانال تلگرامی تان عضو هستند کم باشد. بهتر است در ابتدای راه فقط به جذب کاربر فکر کنید. بهترین راه برای جذب کاربر این است که به آن ها خدمات رایگان بدهید و یک سری محصولات را به صورت رایگان در داخل کانال تلگرامی تان قرار بدهید. این کار باعث می شود که افرادی که وارد کانال تلگرامی تان میشوند از کانال تان لفت ندهند و خارج نشوند.

  ۲_ به این موضوع اصلا فکر نکنید که فلان وب سایت در زمینه خاصی در حال فعالیت است کسی سراغ کانال شما نمی آید. این نکته را فراموش نکنید که امروزه کاربران موبایلی بسیار زیاد شدند به همین خاطر یک موقعیت پولساز برای کسانی است که قصد کسب درآمد از تلگرام را دارند. هدف اصلی ما کاربرانی هستند که در تلگرام فعالیت می کنند و با استفاده از خدمات و محصولاتی که ارائه می دهیم به فکر رفع نیازهای آنها هستیم.

  خوب همراه من باشید تا شما را با ایده های ناب برای کسب درامد از تلگرام بیشتر آشنا کنم.

  پیشنهاد میکنم از مقاله کسب درآمد دلاری با 9 روش واقعی دیدن کنید

  اولین راه برای کسب درآمد است تلگرام ساخت و راه اندازی کانال رزومه ساز برای متخصصین است. هر شخصی که در هر زمینه ای فعالیت میکند و متخصص است باید رزومه اش را در کانال تان ثبت کند. از مشخصات فردی گرفته تا نمونه کار هایی که تا به الان انجام داده است.تا هر کس به هر متخصصی نیاز دارد بتواند از طریق کانال شما آن را پیدا کند.

  فقط در راه اندازی چنین کانال هایی به این نکته توجه کنید که رزومه هر فرد متخصصی باید به صورت هشتک مربوطه با کاری که انجام می دهد قرار بگیرد. به عنوان مثال اگر یک متخصص طراحی سایت است از هشتگ #طراح_سایت برای افرادی که طراحی سایت انجام میدهند استفاده کنید.

  هر شخصی با جستجوی این هشتگ می‌تواند طراحان سایتی که در کانال شما رزومه شان را قرار داده اند پیدا کند. در این مدل درآمد زایی و کسب درآمد از تلگرام شما به این صورت کانالی را اندازه می کنید و از افرادی که می‌خواهند رزومه شان را داخل کانال تان ثبت کنند و هزینه میگیرید.

   

  راه اندازی کانال های نیازمندی بومی یکی دیگر از بهترین مدلهای کسب درآمد از تلگرام هستند. کانالهایی که به این صورت راه‌اندازی می‌شوند و فعالیت خود را ادامه می‌دهند بسیار هدفمند هستند.

  فرض کنید در محل زندگی خودتان به دنبال شخصی هستید که بتوانید به عنوان نیروی کار در کسب و کارتان از آن استفاده کنید. زمانی که چنین کانال تلگرامی داشته باشید خیلی راحت می‌توانید افرادی که جویای کار در شهر شما هستند را پیدا کنید و با آنها همکاری کنید.

  در این ایده باید با توجه به به شهری که زندگی می کنید یک کانال نیازمندی برای شهرتان راه اندازی کنید. بهترین راه برای افرادی که قصد دارند کسب و کارشان را در شهر خودشان تبلیغ کنند این است است که بیایند و تبلیغاتی را در کانال های تلگرامی بومی متناسب با شهرشان قرار بدهند..

  مطمئن باشید که اگر چنین کانال تلگرامی را راه اندازی کنید افراد و مخاطبان زیادی در شه تان شما را دنبال خواهند کرد و خیلی ساده می توانید به درآمد زیادی برسید. این یکی از بهترین ایده ها برای کسب درامد از تلگرام است.

   

  همانطور که می دانید یکی از پولساز ترین ایده های کسب درآمد اینترنتی آموزش است. علاوه بر اینکه می توانید از طریق آموزش در اینترنت کسب درآمد کنید می توانید در تلگرام هم درآمدزایی داشته باشید.

  کلاً بحث آموزش یکی از پولساز ترین و پر درآمد ترین کسب و کار ها در اینترنت است. شما می توانید با راه اندازی کانال آموزشی در تلگرام هم کسب درآمد داشته باشید. برای اینکه بتوانید یک کانال آموزشی راه اندازی کنید بهتر است در یک حوزه خاصی فعالیت کنید.

  مهمترین قدم برای راه اندازی کانال آموزشی این است که باید بررسی کنید که در چه زمینه مهارت و تخصص دارد. اگر در زمینه آشپزی مهارت دارید می توانید کانال آشپزی راه اندازی کنید و دستورات آشپزی را در تلگرام بفروشید.

  برای اینکه بتوانید مخاطبان و کاربران زیادی را جذب کنید بهتر است محتوا های رایگان و با کیفیتی به آنها ارائه بدهید. پیشنهاد می کنم حتماً از محتواهای رایگان استفاده کنید. هرچقدر محتواهای شما با کیفیت باشد افراد زیادی حاضر هستند بابت محصولات پولی شما پول بدهند.

   

  حتماً کانالهایی را تا به حال دیده اید که برای تولید پست های تلگرامی و تولید محتوا برای کانال های شان ادمین میخواهند. شما با راه اندازی این کانال ها می توانید مشکل این افراد را حل کنید. در کانال شما هر کسی که توانایی تولید محتوا برای کانال های دیگران را دارد می تواند خود را معرفی کند.

  در کانال شما هر کسی که توانایی تولید محتوای حرفه‌ای او می تواند خودش را معرفی کند. البته برعکس این موضوع هم می شود. یعنی شما می‌توانید متقاضی کانالهایی باشید که به دنبال ادم هایی می گردد و آن ها را داخل کانال تلگرامتان قرار بدهید. شیوه درآمد زایی در این مدل کسب درآمد از تلگرام به این صورت است که از متقاضیان مبلغی را دریافت میکنید و آن ها را داخل کانال تان اعلام می‌کنید.

   

  پنجمین روش برای کسب درآمد از تلگرام روش فروش خلاصه کتاب ها به صورت فایل های صوتی می باشد. حتماً می دانید که بسیاری از افراد زمان مطالعه کتاب را ندارند. ولی اگر همان کتاب را به صورت فایل های صوتی در بیاورید و به آنها ارائه دهید مطمئن باشید مورد استقبال بسیاری از مردم قرار خواهد گرفت. در این روش شما باید یک کانال تلگرامی راه اندازی کنید و شروع به تولید محتوا های صوتی کنید. باید در هر زمینه ای که می توانید فایل های صوتی ارائه بدهید تا مخاطبان و کاربران زیادی شما را دنبال کنند.

   

  برای شروع می توانید کتاب های معروف و پرفروش حوزه کاری های مختلف را پیدا کنید و به صورت خلاصه آنها را به صورت در اختیار مخاطبان تان قرار بدهید. به عنوان مثال می توانید پرطرفدارترین کتاب های موفقیت را مطالعه کنید و به صورت خلاصه به فایل های صوتی تبدیل کنید.

  مدل کسب درآمد از تلگرام در این روش یک مقدار متفاوت است. همانطور که میدانید برای اینکه بتوانید از این مدل کسب درآمد از تلگرام درآمدزایی کسب کنید باید خلاصه کتاب ها را به صورت صوتی برای فروش قرار بدهید.

  برای اینکه کاری کنید که مخاطبان تان به شما اعتماد کنند باید یک سری از قسمت های کتاب ها را به صورت رایگان در اختیار کاربران سایت قرار بدهید تا مخاطبانتان از کیفیت و محتوای فایل های صوتی شما با خبر شوند و سپس به آنها محصولاتتان را بفروشید.

   

  شاید تصور کنید که این ایده هم مانند ایده های قبلی است ولی اصلا اینطور نیست. در این ایده بعد از اینکه شما کانال تلگرامی تان را راه اندازی کردید هر فردی که هر کاری از دستش بر می آید را می توانید در کانال تلگرامی تان به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال مثلاً فردی در زمینه افزایش ممبر فیک تلگرام فعالیت می کند. یا شخصی که مترجم حرفه ای است و می تواند مقالات انگلیسی را ترجمه کند. یا شخصی که مدیریت شبکه های اجتماعی تان را بر عهده می گیرد و…

   

  در این روش هر کسی هر توانایی که دارد او می تواند خودش را در کانال تلگرامی تان معرفی کند. دقیقا مشابه سایت ” انجام میدم”. شما هم می توانید چنین روش کسب درآمد از تلگرام راه اندازی کنید از این روش کسب درآمد کنید. در این مدل کسب درآمد از تلگرام روش درآمدزایی مشخص است. شما از افرادی که می خواهند توانایی هایشان را معرفی کنند یک هزینه دریافت می کنید و سپس توانایی هایشان را داخل کانال تلگرامیتان به اشتراک می گذارید.

  یکی دیگر از روش های درآمدزایی از تلگرام ساخت ربات است. البته اگر بخواهید ربات های حرفه ای برای تلگرام بسازید باید به زبان های برنامه نویسی و کدنویسی تسلط کامل داشته باشید. ربات های تلگرام کاملاً هوشمند هستند و افراد زیادی برای مدیریت کانال ها و گروه های شان به ربات های تلگرام نیاز دارد.

  در اکثر گروه ها، بسیاری از ادمین ها برای اینکه بتوانند گروه های شان را مدیریت کنند از ربات های هوشمند تلگرام استفاده می کنند. البته با توجه به ربات های تلگرام دیگر نیازی به حضور ادمین برای مدیریت گروه نیست. برای همین است که ربات های تلگرام بسیار پرطرفدار هستند و یک موقعیت عالی برای افرادی است که قصد کسب درآمد از تلگرام را دارد.

  همانطور که گفتیم برای ساخت ربات تلگرام شما باید کد نویسی و برنامه نویسی بلد باشید. اما می خواهم به شما بگویم که اصلا جای نگرانی نیست! الان می خواهم روشی را به شما بگویم که بدون اینکه حتی یک خط کدنویسی هم بلد باشید میتوانید ربات های تلگرام حرفه ای بسازید.

  برای ساخت ربات تلگرام حرف‌های شما میتوانید از سورس کدهای آماده استفاده کنید.با یک جستجوی ساده می‌توانید برای ساخت ربات تلگرام تان سورس های آماده پیدا کنید. البته برای استفاده از سورس کد ها شما باید تغییرات کمی را در سورس ها ایجاد کنید. شما اگر سورس هر رباتی را داشته باشید می توانید برای خودتان و دیگران راه اندازی کنید. ربات های زیادی در تلگرام وجود دارند که طرفدارهای بسیار زیادی دارد مثل ربات نظرسنجی، ربات پرسش و پاسخ، ربات ضد اسپم گروه، ربات عضویت اجباری و… . اگر کار با سورس هر ربات را یاد بگیرید می توانید با استفاده از ساخت ربات در تلگرام درامد زایی کنید.

  یکی دیگر از ایده های پردرآمد و پرسود کسب درآمد از تلگرام، راه اندازی فروشگاه اینترنتی تلگرامی است. این روش درآمدزایی از تلگرام مناسب افرادی است که قصد فروش محصولات و خدماتشان را در تلگرام دارند.

  اگر شما هم جزو افرادی هستید که میخواهید محصولات و خدماتتان را در تلگرام بفروشید این ایده مناسب شماست. برای استفاده از این روش درآمدزایی از تلگرام شما به یک کانال تلگرامی نیاز دارید.

  برای انتخاب نام کانال تلگرامی تان پیشنهاد می کنیم از نام برند خود استفاده کنید. اگر هنوز نام برندی برای کسب و کار اینترنتی تان ندارید ما به شما توصیه می کنیم همین الان به فکر انتخاب یک نام برند مناسب باشید. فقط در انتخاب نام برند به این نکته توجه کنید که برای انتخاب نام برند کسب و کار اینترنتی تان حتماً نامی را انتخاب کنید که تا به حال توسط کسی انتخاب نشده باشد.

  بعد از این که نام برند انتخاب کردید می توانید نام کانال تلگرامی تان را همان نام برند تان بگذارید. برای انتخاب تصویر برای عکس کانال تان پیشنهاد می کنیم عکس لوگوی برندتان را قرار دهید. اگر می خواهید یک لوگوی مناسب برای عکس کانال تلگرام تان انتخاب کنید می توانید با استفاده از فتوشاپ یک لوگوی ساده طراحی کنید. اگر کار با فتوشاپ را اصلا بلد نیستید میتوانید به یک فردی که در این زمینه تخصص و مهارت دارد کار طراحی لوگو کسب و کارتان را بسپارید.

  یک نکته بسیار مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلگرام این است که، برای اینکه بتوانید مخاطبان و کاربران تان را در کانال تلگرامی تان نگه دارید باید به فکر تولید محتوای هدفمند و کاربردی باشید. در کسب و کارهای اینترنتی تولید محتوا یک موضوع بسیار مهم و کاربردی است.

  اگر می خواهید خیلی راحت تر کاربران تا به شما اعتماد کنند سعی کنید در کانال تلگرامی تان محتواهای با کیفیت و رایگان قرار دهید. اگر مخاطبانتان ببیند که محتوا های رایگان شما با کیفیت است مطمئن باشید راحت‌تر به شما اعتماد می کنند و محصولات و خدماتتان را تهیه می کنند.

  پس اگر قصد کسب درآمد از تلگرام از طریق راه اندازی فروشگاه اینترنتی را دارید بحث تولید محتوا را خیلی جدی بگیرید و هدف اصلی تان از تولید محتوا این باشد که با استفاده از محتوایی که تولید می کنید نیاز مخاطبان و کاربران تان را برطرف کنید.

  تولید محتوا یکی از پولساز ترین و پردرآمدترین مشاغل در دنیا است. یکی دیگر از روشهای کسب درآمد از تلگرام، تولید محتوا برای ادمین ها در تلگرام است. این روزها ادمین های تلگرامی زمان کافی برای تولید محتوا را ندارند و کار تولید محتوای شان را به افرادی که در این زمینه تخصص و مهارت دارند میسپارند.

  اگر در زمینه تولید محتوا علاقه دارید می توانید برای ادمین هایی که نیاز به تولید محتوای آماده دارند کار کنید و از طریق این روش کسب درآمد کنید. البته اگر بخواهید از این روش درآمدزایی است تلگرام استفاده کنید باید با مبحث تولید محتوا به صورت کامل آشنا باشید. برای اینکه در این زمینه به یک متخصص حرفه‌ای تبدیل شوید باید به دنبال کسب مهارت و تخصص باشید. البته کسب مهارت به تنهایی کافی نیست و مبحث تولید محتوا مبحثی است که به تمرین زیاد نیاز دارد. بهترین راه برای یاد گرفتن تولید محتوا در تلگرام تمرین کردن است.

  در هر زمینه ای که می خواهید شروع به تولید محتوا کنید می توانید کانال های هم مرتبط را پیدا کنید و محتوای آنها را بررسی کنید. کامل بررسی کنید و ببینید که چه محتواهایی با چه فرمت هایی تولید کردند. شما هم می توانید از آن ها برای تولید محتوا استفاده کنید و ایده بگیرید.

  البته با توجه به گوشی های هوشمند امکان تولید محتوا در تلگرام بسیار راحت شده است. برنامه های زیادی وجود دارد که می توانید مثل آب خوردن محتواهای با کیفیتی تولید کنید. یکی از بهترین نرم افزارها برای تولید محتوا با موبایل برنامه inshot است.کار با این نرم افزار اصلا کار سختی نیست و هر کسی می‌تواند از این نرم‌افزارها استفاده کند.

  یکی از ساده ترین روش های کسب درآمد از تلگرام ساخت گیف های تبلیغاتی است. شاید بپرسید که منظور از گیف های تبلیغاتی چیه؟ به زبان خیلی ساده منظور از گیف های تبلیغاتی همان تصاویر متحرکی هستند که حجم بسیار کمی دارند و در انتقال پیام بسیار موثر هستند. بسیاری از شرکت های اینترنتی به دنبال افرادی میگردند که برای آنها گیف های تبلیغاتی طراحی کنند.

  اگر شما در زمینه طراحی و کار با نرم افزارهای گرافیکی فعالیت می کنید و می خواهید یک منبع درآمدزایی خوب از تلگرام داشته باشید این ایده مناسب شماست. شما خیلی راحت می توانید با یادگیری موشن گرافیک گیف های تبلیغاتی حرفه ای بسازید.

  البته در این روش کسب درآمد از تلگرام شما باید کار با یک سری از نرم افزار های گرافیکی مثل نرم افزارهای ساخت موشن گرافیک را یاد بگیرید. برای یادگیری چنین نرم افزارهایی می توانید از یوتیوب و یا حتی آپارات استفاده کنید. یوتیوب بهترین منبع یادگیری برای کار با نرم افزارهای گرافیکی است.

  شاید فکر کنید میزان درآمدی که از ساخت گیف های تبلیغاتی کسب می کنید بسیار پایین است. ولی می خواهم به شما بگویم که افرادی که فروشگاه اینترنتی دارند و می خواهند محصولات و خدماتشان را در تلگرام تبلیغ کنند، به جای اینکه از ویدیوهای حجم بالا استفاده کنند ترجیح می‌دهند از گیف های انیمیشنی استفاده کنند. میزان اثرگذاری گیف های تبلیغاتی بسیار زیاد است. شما در گیف هایی که برای مشتریان تان می سازید باید محصولات و خدمات آنها را تبلیغ کنید. این روش درآمدزایی از تلگرام یکی از جذاب ترین روش های ممکن است.

   

  جمع بندی

  در این مقاله شما را با ایده های ناب کسب درآمد از تلگرام آشنا کردم. اگر به دنبال درآمد زایی و کسب درآمد از تلگرام هستید این ایده هایی هستند که شما می توانید راه اندازی کنید. فقط به این نکته توجه کنید وقتی کانال تلگرام تان را راه اندازی کردید به هیچ عنوان به دنبال ممبرها غیر واقعی و فیک نباشید. اگر می خواهید مخاطبینتان را افزایش بدهید پیشنهاد می کنم حتما از تبلیغات بنری داخل کانال های تلگرامی دیگران استفاده کنید.

  سعی کنید کانال را راه اندازی کنید که مفید باشد. داخل کانال تلگرامی توان حتماً محتوا تولید کنید. تولید محتوای حرفه ای باعث می شود مخاطبان و کاربرانی که داخل کانال تان هستند ندهند. پیشنهاد می کنم حتما یک بار این مقاله را مطالعه کنید.م امیدوارم توانسته باشم به شما برای کسب درآمد از تلگرام کمک کرده باشم. در مقاله بعدی شما را با کسب درآمد از اینستاگرام آشنا کرد. منتظر نظرات ارزشمند شما هستم.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  با سلام و درود_و ضمن تقدیر و تشکر بابت مطالب بسیار جالب و ارزندتون_عرفانم و کارشناسی روانشناسی بالینی از_ کشور ترکیه دارم_میخواستم یه کانال تلگرامی در همین زمینه تخصصم بسازم و اینکه بدونم نحوه کسب درآمد از محتوا و فایل های صوتی چه نحویه، یعنی به چه روش میشه از محتوای کانالیمون کسب درامد کنیم، شفافتر بگم یک فایل و محتوا به چه نحوه میتونه به ما درامد و وجه بده؟ ممنون میشم بلکه بهم ایمیل بدین،سپاس

  سلام و خسته نباشید. دوست عزیز شما در هر زمینه ای که مهارت و تخصص دارید میتونید مهارتتون به فایل های صوتی تبدیل کنید. مثلا اگه در زمینه موفقیت تخصص دارید میتونید شروع به ضبط فایل های صوتی در این زمینه کنید و یک کانال اصلی در تلگرام راه اندازی کنید و از افراد بخواید اگر قصد تهیه فایل های شما رو دارند هزینه بدن و فایل ها را براشون بفرستید.

  سلام واقعا مقاله تون بهم در کسب درامد تلگرام کمک کرد

  سلام مقالتون رو خوندم خیلی مفید بود فقط یه سوال من می خواستم تو تلگرام یه کانال با محوریت کلیپای جذاب بزنم و از طریق تبلیغات از کسب درآمد کنم ولی یه مسئله ای ذهن من رو درگیر کرده اینه که با وجود این همه روش ممبر دهی پاپ آپ اجباری و غیره کسی هست که اصلا بخواد تبلیغات کنه که بخوایم از طریقش کسب درامد کنیم یا آیا هنوز بازار تبلیغات تو تلگرام داغ هست؟خواهشا سریعتر جواب بدین چون خیلی ذهنمو درگیر کرده

  سلام وقتتون بخیر کسی که به دنبال جذب مخاطب هدفه از طریق تبلیغات تلگرامی استفاده میکنند الان کانال هایی هستند که ماهانه بالای 100 میلیون ممبر تلگرام دارند

  با عرض سلام و احترام افرادی که تمایل به کسب درآمد دلاری دارند میتوانند با ثبت نام در صندق های سرمایه گذاری شروع به فعالیت کنند و آخر ماه سود خود را بر اساس دلار(تتر) دریافت کنند،چون قیمت دلار نسبت به ریال زیاد شده در نتیجه سود شما پایان هر ماه هم زیاد هست.برای کسب اطلاعات بیشتر بعد از ثبت نام با پشتیبان آنلاین سایت تمام سوالات و نحوه فعالیت در صندق سرمایه گذاری مطرح کنید.برای شروع وارد لینک زیر بشوید. توجه: برای ثبت نام و ورود به صندوق سرمایه گذاری لطفا بدون فیلتر شکن وارد شوید. باتشکر https://bit.ly/2WYcWLv

  سلام میخواستم بدونم آموزش افزایش ممبر و سین برای تلگرام به روش اصلی فروشندگان ندارید؟

  سلام وقتتون بخیر دوست عزیز. داخل دوره کسب درآمد از فروش فالوور ایستاگرام یکسری از سرورهایی که معرفی کردیم خدمات تلگرام هم ارائه میکنند. با اون دوره میتونید خدمات تلگرام هم راه اندازی کنید

  کسب درآمد میلیونی از تلگرام با یک روش ساده، متفاوت و تضمینی https://yun.ir/ol33x2

  خیلی عالی بود ولی من هنوزم تواین موندم ازکدوم روش استفاده کنم ولی درهرصورت مقالتون کمکم کرد

  سلام همه روش‌ها عالیه اما من اگر الان کانالی را راه اندازی کنم چطور ممبرهامو بالا ببرم تا بتونم این ایده هارو راه بندازم همش مستلزم ممبر هستش لطفا

  سلام من یه کانال برای همکاری در فروش یه محصول آموزشی زدم و زیر هر پیام نوشتم برای مشاوره به آیدی زیر برید ولی هیچکی به آیدی من پیام نمیده با وجود این که هزار دنبال کننده دارم ؟ چیکار کنم ؟

  کار با گوشی میخوام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  دیدگاه

  Δ

  من محمد جراحی هستم. به شما به زبان ساده آموزش میدم که چطور یک کسب و کار اینترنتی پولساز راه اندازی کنید و بتوانید مثل آب خوردن محصولاتتان را در اینترنت بفروشید.

  مدت زمان
  مطالعه این
  مقاله
  5 دقیقه

  کسب درآمد از تلگرام در سال های گذشته افراد زیادی را به ثروت رسانده است. شاید اگر این قضیه را 5 سال پیش به کسی می گفتی، باورش نمی شد! اما جوانان و کسب و کارهای نوپای زیادی از این بستر استفاده کردند و رشد قابل توجهی داشتند.

  بازاریابی شبکه های اجتماعی یک استراتژی بسیار مهم است که فرصت های زیادی را در اختیار بازاریاب ها قرار می دهد. اما همه می دانیم که هدف اصلی از رسانه ای مثل تلگرام، خرید و فروش یا رشد کسب و کارها نبود؛ بنا بر این بود که مردم از این بستر برای ارتقا ارتباطات خود با دیگران استفاده کنند. اما رفته رفته شاهد بودیم که افراد زیادی فعالیت در تلگرام را جدی تر از بقیه قلمداد کردند! این افراد همان هایی هسنتد که آینده را به بهترین شکل ممکن پیش بینی می کنند.

  در هر حال، منظور این است که اگر می بینید اکنون کسب درآمد از تلگرام رونق زیادی گرفته، باید بدانید که هیچ برنامه ریزی برای این کار از قبل ارائه نشده بوده و مردم به صورت خودجوش دست به این اقدام زدند.

  خب، کمتر ایرانی را پیدا می کنید که با تلگرام آشنایی نداشته باشد، پس به همین دلیل خیلی به معرفی و بررسی مفاهیم ابتدایی این شبکه اجتماعی بی نظیر نمی پردازیم و فرض را بر این می گیریم که شما عزیزان همگی با محیط و کارکرد تلگرام آشنا هستید.

  درآمد تلگرام

  ما قرار است در ادامه این مقاله، سازوکارهایی را بیان کنیم که با استفاده صحیح از آن ها می توانید حتی به کسب درآمد روزانه از تلگرام دست یابید.

  حالا وقتشه! اینو بخون: کسب درآمد با گوشی [جوهره روش های تضمینی]پیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

  در اینجا چند آمار کلی در مورد تلگرام وجود دارد که ممکن است برای بازاریابان مفید باشد:

  روش های زیادی وجود دارد که افراد می توانند کسب درآمد از تلگرام داشته باشند.

  اما چه ویژگی سبب این اتفاق شده است؟

  همه این ها را گفتیم، تا بدانید که با چه رسانه فوق العاده ای روبرو هستید، حالا هم می خواهیم اولین و واضح ترین مسیر برای کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه را معرفی کنیم و آن استفاده از یک کانال تلگرامی است.

 • ارز دیجینال
 • همانطور که تا الان متوجه شده اید، کانال ها، یکی از بهترین ابزارهایی هستند که می توانید برای کسب درآمد روزانه از تلگرام آن ها را مورد استفاده قرار دهید. در این بخش ابتدا یاد می گیرید که چگونه می شود یک کانال تلگرامی را راه اندازی کرد.

  قدم اول: برای ساخت کانال در گوشی های آیفون، به بخش chats بروید و روی New message  که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید.

  برای ساخت کانال در گوشی های اندرویدی هم باید در قسمت چت ها بر روی آیکون Menu ضربه بزنید.

  سپس گزینه New channel را انتخاب کنید.

  قدم دوم: نام، تصویر و توضیحات کانال را در این قسمت وارد کنید.

  قدم سوم: تنظیمات کانال خود را هماهنگ کنید. شما می توانید کانالی عمومی یا خصوصی داشته باشید. کانال های عمومی را هر کاربری در جستجوی تلگرام می تواند پیدا کند و هرکسی می تواند به آن ها بپیوندد؛ اما کانال های خصوصی تنها از طریق لینک دعوت قابل پیوستن هستند.

  قدم چهارم: در این بخش باید اعضای کانال خود را اد کنید.

  قدم پنجم: افرادی را به عنوان ادمین مشخص کنید تا به شما در مدیریت کانال کمک کنند. برای این کار، بر روی تنظیمات کانال ضربه زده و سپس مثل تصویر زیر، ادمین ها را مشخص کنید (ادمین ها حتما باید جزو اعضای کانال باشند).

  قدم ششم: بعد از اینکه ادمین هایتان را مشخص کردید، می توانید محدودیت هایی در زمینه اختیارات آن ها برای مدیریت کانال تلگرام ایجاد کنید.

  بعد از اینکه کانال خود را راه اندازی کردید، وقت آن است که برای رشد و توسعه آن اقداماتی مهم و تاثیرگذار را پیاده سازی کنید و به معنای واقعی کلمه، از پیام رسان تلگرام درآمد کسب کنید.

  هرچه مخاطبین و ممبرهای کانال بیشتر شود، امکان کسب درآمد روزانه از تلگرام نیز بیشتر خواهد بود.

  پس در اینجا یک هدف دارید، افزایش تعداد ممبرها.

  برای رسیدن به این هدف، هوشمندانه ترین راه این است که از تمامی نکات زیر استفاده کنید:

  خب، قبل از مطالعه ادامه این بخش، مطمئن شوید که مطالب بالا را به خوبی مطالعه کرده باشید.

  شما اکنون یک کانال دارید که به خوبی توسعه یافته است.

  پس وقت آن است که با استفاده از روش های زیر کسب درآمد از تلگرام داشته باشید؛ البته اگر هوشمندانه عمل کنید.

  همانطور که می دانید، تلگرام این ویژگی را ندارد که کانال هایی که به تازگی راه اندازی شده اند، بتوانند خود را تبلیغ کنند. در واقع تلگرام همه چیز را به خود کاربران سپرده است.

  همین مسئله باعث شده است تا ادمین ها به فکر تبلیغات کانال خود به واسطه کانال های موفق دیگر بیفتند. اگر همین الان تلگرام خود را بررسی کنید، تبلیغات هدفمند زیادی را می بینید در کانال های متعدد مشاهده می کنید. شما نیز اگر رشد خوبی داشته باشید، می توانید از کانال های دیگر طبق تعرفه منصفانه ای که مشخص می کنید، هزینه ای دریافت کنید. هرچه بازخورد کانال شما بیشتر باشد، طبیعتا هزینه ای که دریافت می کنید هم بیشتر خواهد بود.

  راه دیگری که می شود از طریق آن در تلگرام به درآمد رسید، این است که کانالی راه اندازی کنید که اطلاعات بسیار مفیدی در آن وجود دارد و شروع به تبلیغ آن بکنید. سپس می توانید برای عضویت افراد مختلف در آن کانال، تعرفه هایی را مشخص کنید.

  برای به نتیجه رساندن این کار نیاز به این دارید که یک کانال عمومی در ابتدا راه اندازی کرده باشید؛ بعد از اینکه این کانال تا حدودی به موفقیت رسید و شما مشتری های هدف خود را پیدا کردید، وقت کسب درآمد از طریق کانال خصوصی است.

  درآمد تلگرام

  به عنوان مثال، همه ما کانال های صرافی های مختلف را در تلگرام داریم؛ بیشتر آن ها بعد از اینکه تعداد اعضایشان به حدنساب رسید، کانالی راه اندازی می کنند و در آن اطلاعات و سیگنال های خرید و فروش را قرار می دهند و برای عضویت در آن، از افراد علاقه مند، هزینه ای را دریافت می کنند. این مسئله در مورد کانال های آموزشی نیز صدق می کند.

  امروزه اعتماد مردم به فضای وب بیشتر از قبل شده است. روزانه شاهد هستیم که تعداد بسیار زیادی خرید اینترنتی انجام می شود. از خرید اقلام کوچک زندگی گرفته تا ماشین و حتی در برخی موارد منزل! پس اگر قصد کسب درآمد از تلگرام را به واسطه به فروش رساندن محصولاتتان دارید، کار سختی پیش روی شما نیست؛ تنها مسئله ای که وجود دارد این است که باید هوشمندانه عمل کنید.

  تلگرام بستری را برای شما فراهم کرده است که می توانید به راحتی و با پیاده سازی برخی از تکنیک های تبلیغ نویسی، فروش خود را چندین برابر کنید. اگر وب سایت یا اپلیکیشن دارید، می توانید با تولید محتواهای تبلیغاتی در مورد محصولتان، کاربران را از تلگرام به وب سایت و اپلیکیشن خود بکشانید.

  کسب درآمد از تلگرام لزوما نباید برای خودتان باشد؛ شما می توانید از این بستر برای انجام کارهای خیر و انسان دوستانه نیز استفاده کنید. اگر یک برند معتبر پشت کانال تلگرامی شما باشد، می توانید به راحتی مبالغ زیادی را جمع آوری کنید و در خیریه ها و موارد این چنینی خرج کنید. دقت داشته باشید که به دست آوردن اعتبار برای این مسئله، نیازمند فعالیت منظم در مدت زمانی طولانی است.

  مطمئن باشید جمع آوری مبالغی برای خیریه ها، علاوه بر اینکه اقدامی انسان دوستانه است، وجهه برند شما را به شدت بهبود می دهد و سبب خواهد شد تا در آینده، مشتریان اعتماد بسیار بیشتری برای خرید کردن از شما داشته باشند.

  همکاری در فروش همواره یکی از اموری بوده که اگر به درستی انجام شود، بسیار درآمدزاست. شما می توانید با مشخص کردن کمیسیون خود برای فروش، محصولات، خدمات و … برندهای مختلف دیگر را در کانال تلگرامی خود بفروشید و کمسیونش را دریافت کنید. به زبان دیگر، شما یک نمایندگی از یک برند خواهید بود که به ازای هر خریدی که به واسطه کانال تلگرامی شما بشود، می توانید از طبق قراردادی که با برند مورد نظر بسته اید، پورسانت دریافت کنید.

  این روش چه در زمینه کسب درآمد از تلگرام و یا چه در دیگر موارد، یکی از بهترین استراتژی های کسب درآمد است. چراکه شما بدون هیچ زحمتی، فقط به دلیل اعتبار و شهرت کانال تلگرامی تان و تعداد ممبرهایی که دارید، پورسانت دریافت می کنید.

  اگر در این کار مهارت دارید، می توانید ربات هایی برای مشاغل دیگر بسازید. ایجاد ربات کار دشواری نیست اما به دانش فنی و خلاقیت نیاز دارد. به عنوان مثال ربات هایی که مدیریت گروه های تلگرامی را انجام می دهند، مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفته اند و گروه های زیادی در حال استفاده از خدمات این ربات ها هستند. حتما در گروه هایی که تا کنون اد شده اید، با این دسته از ربات ها برخورد داشته اید. البته این تنها یکی از روش های کسب درآمد از تلگرام با استفاده از ساخت ربات است.

  اگر خاطرتان باشد، یکی از دلایلی که تلگرام برای ایرانی ها خیلی جالب به نظر می آمد و خیلی از آن ها تصمیم گرفتند از اپلیکیشن وایبر به تلگرام بیایند، استیکرهای جذابی بود که در این پیام رسان وجود داشت. با افزایش استقبال از تلگرام و استیکرهایش، رفته رفته گروه های زیادی تصمیم گرفتند تا استیکرهای اختصاصی بسازند. به راحتی می توان گفت که ایرانی ها نسبت به دیگر کاربران تلگرام، عملکرد بسیار بیشتر و قوی تری داشتند.

  در هر حال، شما می توانید با ساخت چند پک استیکر رایگان که مطابق سلیقه مردم باشند، محبوبیت بالایی به دست بیاورید. سپس، بهترین زمان است که پک های جدید خود را به فروش برسانید یا اینکه برای مجموعه های مختلف، استیکرهای اختصاصی بسازید. راه و روش ساخت استیکر به گونه ای که بتوان از آن از طریق تلگرام کسب درآمد مطلوبی داشت، باید کاملا حرفه آموخته شود. بنابراین برای شروع کار، همین الان در گوگل در مورد کم و کیف ساخت استیکر، جستجویی داشته باشید.

  این مقاله ادامه دارد…

  عالی

  ممنون

  خوب ما این کارا را برای کسب درآمد انجام میدیم خواب کی پول بگیریم

  اگر به محتوا دقت کنید، این مورد رو کامل توضیح دادیم

  کسب در امد

  خب آخرش ما نفهمیدیم که چیکار باید بکنیم

  سوالتون رو بپرسید و بنده پاسخ میدم

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود

  باهم تا اوج فاصله ای نداریم!

  خراسان رضوی – مشهد – امامت 1 – ساختمان نیوسئو

  6 419 619 0912

  [email protected]

  درآمد تلگرام
  درآمد تلگرام

  خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
  خرید شامپو تریاک


  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.