ثبت نام ناقص سجام


ثبت نام ناقص سجام
ثبت نام ناقص سجام

تمامی افراد برای تکمیل ثبت نام ناقص سجام و ایجاد حساب کاربری در این سامانه لازم است تا به صفحه اصلی سایت به نشانی sejam.ir مراجعه کرده و بسته به روش ثبت نام خود یکی از گزینه های ویرایش اطلاعات و یا ثبت نام سجام را انتخاب کنند.

برای مشاوره تکمیل ثبت نام ناقص سجام

برای مشاوره تکمیل ثبت نام ناقص سجام

 

بر طبق مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار تمامی افرادی که قصد وارد شدن به بازار سرمایه متشکل از بازار بورس و فرابورس را دارند برای ورود و انجام تمامی فعالیت های مربوط به این بازار ملزم به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه جامع مشتریان که به اختصار سامانه سجام نامیده می شود هستند.

ثبت نام ناقص سجام

در نتیجه این امر تمامی افراد به ویژه پس از اجباری شدن ثبت نام سجام برای دارندگان سهام عدالت سوای از نوع مدیریت سهم ( مستقیم و غیر مستقیم )، اقدام به ایجاد حساب کاربری و یا تکمیل ثبت نام ناقص سامانه سجام خود به منظور فراهم کردن امکان انجام فعالیت در بازار سرمایه کرده اند. 

همانطور که گفته شد علاوه بر افرادی که برای اولین بار قصد ورود به بازار سرمایه و نام نویسی در سامانه سجام را دارند، تعداد زیادی از سرمایه گذاران نیز وجود دارند که در گذشته اقدام به ثبت نام در این سامانه کرده اند اما به دلایل مختلف این فرایند را نیمه کاره و ناقص رها کرده اند و یا علی رغم وارد کردن اطلاعات و طی کردن مراحل مربوطه حساب کاربری برای آن ها ایجاد نشده و ناچار به ثبت نام مجدد در این سامانه می باشند.

از آنجایی که تعداد افرادی که با این مشکل مواجه هستند قابل توجه می باشد، لذا به منظور برطرف کردن آن در ادامه به ارائه مطالبی در رابطه با  آموزش نحوه تکمیل ثبت نام ناقص سجام برای متقاضیان پرداخته شده است.

همانطور که قبلا نیز اشاره شد افرادی زیادی وجود دارند که در گذشته اقدام به ثبت نام در سامانه سجام کرده اند اما به دلایل مختلف نام نویسی آن ها ناقص مانده و اطلاعات خود را به طور کامل و یا درست وارد نکرده اند.

این افراد به ویژه در صورتی که دارنده سهام عدالت باشند به دلیل اجباری شدن ثبت نام سجام و دریافت کد بورسی برای مشمولین سهام عدالت توسط سازمان بورس اوراق بهادار به منظور پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام، ملزم به اقدام برای تصحیح و ویرایش اطلاعات خود در این سامانه می باشند. در نتیجه این امر در ادامه به توضیح مراحل ویرایش اطلاعات ناقص ثبت شده در سامانه سجام پرداخته شده است.

 ورود به صفحه اصلی سایت سجام به نشانی sejam.ir.

  • کد بورس
  •  گزینه ویرایش اطلاعات را از بین دکمه های موجود انتخاب کنید.

     شماره تلفن خود را که قبلا در سامانه ثبت کرده اید در کادر مربوطه وارد کنید.

     کد تایید ارسالی از سوی سامانه را به همراه کد ملی خود در کادر های مربوط به آن ها وارد کنید و پس از انتخاب نوع شخص ( حقیقی یا حقوقی ) روی گزینه تایید کلیک کنید.

     پس از وارد شدن به صفحه اصلی حساب کاربری خود تمامی اطلاعات وارد شده توسط شما در این سامانه که به ترتیب شامل اطلاعات هویتی، اطلاعات ارتباطی، اطلاعات کد های سهامداری، اطلاعات شغلی، اطلاعات مالی، اطلاعات حساب بانکی می باشد نمایش داده می شود.

    در قسمت مربوط به هر یک از این اطلاعات گزینه ای با عنوان ویرایش اطلاعات مربوطه قرار داده شده است که بسته به نوع نواقص موجود در اطلاعات وارد شده توسط شما می توان هر یک از این اطلاعات را ویرایش کرد.

     

    در صورت ویرایش اطلاعات مربوط به تغییر شماره تلفن در سامانه سجام لازم ست تا هزینه ای 5 هزار تومانی بایت این کار بپردازید، اما ویرایش سایر اطلاعات رایگان می باشد.

    در صورت تمایل به مطالعه آموزش تصویری و گام به گام نحوه ویرایش اطلاعات ناقص وارد شده در سامانه سجام می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

     

     

    علاوه بر مواردی که در بالا در رابطه با تکمیل اطلاعات ناقص وارد شده در سامانه سجام ذکر شد این امکان نیز وجود دارد که متقاضی در گذشته تمامی مراحل ثبت نام سامانه سجام را طی کرده باشد اما به هر دلیلی این اطلاعات ثبت نشده باشد که در این صورت نیز لازم است تا مجددا اقدام به ثبت نام در این سامانه کند. برای انجام این کار لازم است تا مراحل زیر را طی کند :

     وارد صفحه اصلی سایت سجام به نشانی sejam.ir شوید و گزینه ثبت نام در سامانه سجام را از بین دکمه های موجود انتخاب کنید.

     در صفحه ثبت نام تمامی گام های مورد نیار برای ثبت نام نمایش داده شده است که لازم است تا تمامی این مراحل را به ترتیب طی کرده و اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کنید. اطلاعات خواسته شده در هر مرحله شامل اطلاعات هویتی، اطلاعات ارتباطی، اطلاعات کد های سهامداری، اطلاعات شغلی، اطلاعات مالی، اطلاعات حساب بانکی می باشد.

     

    دقت شود که اطلاعات وارد شده در سامانه سجام حتما باید در مالکیت شخص ثبت نام کننده باشد.

     

    چنانچه تمایل به مطالعه آموزش تصویری و گام به گام تمامی مراحل مربوط به ثبت نام در سامانه سجام را دارید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

    برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تکمیل ثبت نام ناقص سجام​ در کانال تلگرام سرمایه گذاری عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره سرمایه گذاری دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون تکمیل ثبت نام ناقص سجام پاسخ دهند .

     

     

     

    برای مشاوره تکمیل ثبت نام ناقص سجام

    برای مشاوره تکمیل ثبت نام ناقص سجام


    درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما در این زمینه نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن 9099075303 ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور و به ازای هر دقیقه ۵۰۰۰ تومان ) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره حضوری سایت مشاوره دینا بهره مند گردید. همچنین می توانید از طریق فرم ارتباط با ما، پیام ها و انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید. سایت مشاوره دینا یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر اعم از قوه قضاییه ، کانون وکلا ، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و …. هیچگونه وابستگی ندارد.

    جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن 54787900-021 تماس حاصل فرمایید.


    قانون مجازات اسلامی جدیدDownloads-icon


    دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییهDownloads-icon


    فرم پیش نویس ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییهDownloads-icon


    فرم پیش نویس ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستریDownloads-icon


    ظرفیت پذیرش آزمون اخذ پروانه مشاوره خانوادهDownloads-icon

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    این روزها بسیاری از مردم کشور ایران می خواهند که وارد بازار بورس کشور خود شوند، ولی دقیقا نمی دانند که برای دریافت کد بورسی باید چه کارهایی انجام دهند. خوشبختانه با وجود سامانه سجام روند ثبت نام و دریافت کد بورسی تا حد زیادی ساده شده است؛ اما باز هم بعضی از افراد اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و به همین دلیل نمی توانند مراحل ثبت نام سجام را به درستی پشت سر بگذارند.

    آموزش مرحله به مرحله ثبت نام سامانه سجام

    از آنجایی که ثبت نام سجام اولین مرحله برای ورود افراد به سیستم سرمایه گذاری است؛ به هیچ وجه نمی توان از اهمیت ثبت نام در سامانه سجام چشم پوشی کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم به شما نحوه ثبت نام در سامانه سجام را مرحله به مرحله آموزش دهیم. پس اگر قصد دریافت کد بورسی دارید، با ما همراه باشید!

    ثبت نام ناقص سجام

    همچنین اگر سهام عدالت دارید حتما اطلاع از وضعیت سهام عدالت و ورود به سامانه سهام عدالت را بخوانید.

    کلمه سامانه سجام از خلاصه عبارت «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» بدست آمده است. ثبت نام در سامانه سجام جزء اولین مراحل ورود به بازار سرمایه گذاری و دریافت کد بورسی است. هدف از اجباری شدن ثبت نام در این سامانه، ثبت اطلاعات هویتی افراد در یک سامانه یکپارچه و کشوری است. 
    اگرچه که برای ثبت نام سجام باید وارد سایت مربوط به آن شوید و مراحل ثبت نامی خود را انجام دهید، ولی راه های متفاوت دیگری نیز برای ثبت نام در این سامانه وجود دارد. به طور مثال اگر قصد ثبت نام در یک کارگزاری ( مثلا ورود به سایت آگاه و یا ورود به سایت مفید ) را دارید، می توانید به طور مستقیم ثبت نام سجام خود را در سایت کارگزاری انجام دهید.

    همانطور که گفتیم ثبت نام سجام ، اولین مرحله برای ورود به بازار سرمایه گذاری است؛ به این معنا که اگر شما این مرحله را درست و کامل به انتها نرسانید، نمی توانید مراحل بعدی ثبت نام، مانند ثبت نام در کارگزاری ها و دریافت کد بورسی را انجام دهید. شش مرحله زیر برای ثبت نام در سامانه سجام وجود دارد.

    مراحل ثبت نام سجام

    برای ثبت نام در سامانه سجام ، ابتدا باید وارد سایت سجام شوید و در بین امکانات سامانه سجام، قسمت ثبت نام را انتخاب نمایید. اگر اطلاعات کافی در رابطه با ثبت نام سجام ندارید، کافیست طبق مراحل زیر پیش بروید و ثبت نام خود را انجام دهید. همچنین پیشنهاد می شود در خصوص ورود به سامانه سمات نیز اطلاعاتی کسب کنید.

    نحوه ثبت نام در سجام

  • خراسان tse
  • احراز هویت در سامانه سجام آخرین مرحله از ثبت نام در این سامانه است که حتما باید انجام شود. در سال های گذشته احراز هویت افراد تنها با مراجعه به مراکز احراز هویت یا دفاتر خدماتی امکان پذیر بود؛ اما خوشبختانه در سال اخیر، امکان احراز هویت غیر حضوری سجام برای افراد وجود دارد.
    احراز هویت سجام با هدف اعتبارسنجی افراد انجام می شود. برای احراز هویت غیر حضوری افراد می توانند با نصب برنامه های خاص و مورد تایید سجام، احراز هویت خود را به راحتی انجام دهند. بنابراین بسیاری از مراحل ثبت نام رایگان سجام انجام می شود.

     

    گاهی اوقات پیش می آید که افراد اطلاعات هویتی خود را در سامانه سجام اشتباه وارد می کنند. در این حالت اطلاعات هویتی این افراد در سامانه سجام تایید نمی شود و ثبت نام سجام فرد ناقص می ماند و ممکن است که برای فرد پیامکی مبنی بر تایید نشدن ثبت نام ارسال شود. در این حالت افراد می توانند با ورود به سایت سجام و ورود به قسمت ویرایش اطلاعات سجامی، اطلاعات هویتی خود را اصلاح یا تکمیل نمایند.
    در صورت ثبت نام ناقص سامانه سجام برای ویرایش اطلاعات سامانه سجام در زمان هایی که ثبت نام ناقص انجام می شود، هزینه مجددی دریافت نمی شود. شما می توانید با هزینه اولیه خود اطلاعات ناقص خود را تکمیل کنید. 
    لازم به ذکر است که اگر فردی در اواسط مراحل ثبت نام خود را رها کند، باز هم می تواند طبق روش بالا ثبت نام خود را تکمیل و انجام دهد.

     

     

    ثبت نام در سامانه سجام ، یکی از روش ها برای دریافت کد بورسی و ورود به بازار سرمایه گذاری است. یکی دیگر از روش های ورود به بازار سرمایه گذاری، ثبت نام در کارگزاری مورد دلخواهتان است. بعضی از کارگزاری ها مانند آگاه این امکان را به شما می دهند که بدون هیچ هزینه ای بتوانید اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنید. برای ثبت نام سجام آگاه :

    خوشبختانه دو کارگزاری معروف ایران به نام کارگزاری مفید و کارگزاری آگاه این امکان را برای مردم ایران فراهم کرده اند که بتوانند بدون دغدغه مالی ثبت نام سجامی خود را انجام دهند. برای ثبت نام سجام در کارگزاری مفید ابتدا وارد سایت کارگزاری مفید شوید.

    در سایت اصلی کارگزاری مفید روی گزینه افتتاح حساب کلیک کنید و طبق مراحل بعد اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید.

     

    همانطور که در این مقاله اشاره شد، اولین مرحله برای ورود به بازار سرمایه گذاری ایران، ثبت نام در سامانه سجام است. خوشبختانه سامانه سجام تمام مراحل ثبت نام را غیرحضوری و آنلاین کرده و همین دلیل باعث شده است که افراد زیادی خواهان ثبت نام در این سامانه باشند. البته راه دیگری برای ورود به بازار سرمایه گذاری وجود دارد که آن ثبت نام در کارگزاری های آگاه و مفید است. این دو کارگزاری هم باعث کاهش هزینه های ثبت نامی می شوند و از طرفی خودشان خود به خود اطلاعات هویتی شما را به سامانه سجام ارجاع می دهند.

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۲ ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور با هزینه هر دقیقه ۵۰۰۰ تومان ) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره تلفنی ما بهره مند گردید.

    سایت مشاوره همراه مشاور یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر هیچگونه وابستگی ندارد.
    جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن ۵۴۷۸۷۸۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

    تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۲

    همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    این روزها بسیاری از مردم کشور ایران می خواهند که وارد بازار بورس کشور خود شوند، ولی دقیقا نمی دانند که برای دریافت کد بورسی باید چه کارهایی انجام دهند. خوشبختانه با وجود سامانه سجام روند ثبت نام و دریافت کد بورسی تا حد زیادی ساده شده است؛ اما باز هم بعضی از افراد اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و به همین دلیل نمی توانند مراحل ثبت نام سجام را به درستی پشت سر بگذارند.

    آموزش مرحله به مرحله ثبت نام سامانه سجام

    از آنجایی که ثبت نام سجام اولین مرحله برای ورود افراد به سیستم سرمایه گذاری است؛ به هیچ وجه نمی توان از اهمیت ثبت نام در سامانه سجام چشم پوشی کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم به شما نحوه ثبت نام در سامانه سجام را مرحله به مرحله آموزش دهیم. پس اگر قصد دریافت کد بورسی دارید، با ما همراه باشید!

    ثبت نام ناقص سجام

    همچنین اگر سهام عدالت دارید حتما اطلاع از وضعیت سهام عدالت و ورود به سامانه سهام عدالت را بخوانید.

    کلمه سامانه سجام از خلاصه عبارت «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» بدست آمده است. ثبت نام در سامانه سجام جزء اولین مراحل ورود به بازار سرمایه گذاری و دریافت کد بورسی است. هدف از اجباری شدن ثبت نام در این سامانه، ثبت اطلاعات هویتی افراد در یک سامانه یکپارچه و کشوری است. 
    اگرچه که برای ثبت نام سجام باید وارد سایت مربوط به آن شوید و مراحل ثبت نامی خود را انجام دهید، ولی راه های متفاوت دیگری نیز برای ثبت نام در این سامانه وجود دارد. به طور مثال اگر قصد ثبت نام در یک کارگزاری ( مثلا ورود به سایت آگاه و یا ورود به سایت مفید ) را دارید، می توانید به طور مستقیم ثبت نام سجام خود را در سایت کارگزاری انجام دهید.

    همانطور که گفتیم ثبت نام سجام ، اولین مرحله برای ورود به بازار سرمایه گذاری است؛ به این معنا که اگر شما این مرحله را درست و کامل به انتها نرسانید، نمی توانید مراحل بعدی ثبت نام، مانند ثبت نام در کارگزاری ها و دریافت کد بورسی را انجام دهید. شش مرحله زیر برای ثبت نام در سامانه سجام وجود دارد.

    مراحل ثبت نام سجام

    برای ثبت نام در سامانه سجام ، ابتدا باید وارد سایت سجام شوید و در بین امکانات سامانه سجام، قسمت ثبت نام را انتخاب نمایید. اگر اطلاعات کافی در رابطه با ثبت نام سجام ندارید، کافیست طبق مراحل زیر پیش بروید و ثبت نام خود را انجام دهید. همچنین پیشنهاد می شود در خصوص ورود به سامانه سمات نیز اطلاعاتی کسب کنید.

    نحوه ثبت نام در سجام

  • دلرح
  • احراز هویت در سامانه سجام آخرین مرحله از ثبت نام در این سامانه است که حتما باید انجام شود. در سال های گذشته احراز هویت افراد تنها با مراجعه به مراکز احراز هویت یا دفاتر خدماتی امکان پذیر بود؛ اما خوشبختانه در سال اخیر، امکان احراز هویت غیر حضوری سجام برای افراد وجود دارد.
    احراز هویت سجام با هدف اعتبارسنجی افراد انجام می شود. برای احراز هویت غیر حضوری افراد می توانند با نصب برنامه های خاص و مورد تایید سجام، احراز هویت خود را به راحتی انجام دهند. بنابراین بسیاری از مراحل ثبت نام رایگان سجام انجام می شود.

     

    گاهی اوقات پیش می آید که افراد اطلاعات هویتی خود را در سامانه سجام اشتباه وارد می کنند. در این حالت اطلاعات هویتی این افراد در سامانه سجام تایید نمی شود و ثبت نام سجام فرد ناقص می ماند و ممکن است که برای فرد پیامکی مبنی بر تایید نشدن ثبت نام ارسال شود. در این حالت افراد می توانند با ورود به سایت سجام و ورود به قسمت ویرایش اطلاعات سجامی، اطلاعات هویتی خود را اصلاح یا تکمیل نمایند.
    در صورت ثبت نام ناقص سامانه سجام برای ویرایش اطلاعات سامانه سجام در زمان هایی که ثبت نام ناقص انجام می شود، هزینه مجددی دریافت نمی شود. شما می توانید با هزینه اولیه خود اطلاعات ناقص خود را تکمیل کنید. 
    لازم به ذکر است که اگر فردی در اواسط مراحل ثبت نام خود را رها کند، باز هم می تواند طبق روش بالا ثبت نام خود را تکمیل و انجام دهد.

     

     

    ثبت نام در سامانه سجام ، یکی از روش ها برای دریافت کد بورسی و ورود به بازار سرمایه گذاری است. یکی دیگر از روش های ورود به بازار سرمایه گذاری، ثبت نام در کارگزاری مورد دلخواهتان است. بعضی از کارگزاری ها مانند آگاه این امکان را به شما می دهند که بدون هیچ هزینه ای بتوانید اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنید. برای ثبت نام سجام آگاه :

    خوشبختانه دو کارگزاری معروف ایران به نام کارگزاری مفید و کارگزاری آگاه این امکان را برای مردم ایران فراهم کرده اند که بتوانند بدون دغدغه مالی ثبت نام سجامی خود را انجام دهند. برای ثبت نام سجام در کارگزاری مفید ابتدا وارد سایت کارگزاری مفید شوید.

    در سایت اصلی کارگزاری مفید روی گزینه افتتاح حساب کلیک کنید و طبق مراحل بعد اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید.

     

    همانطور که در این مقاله اشاره شد، اولین مرحله برای ورود به بازار سرمایه گذاری ایران، ثبت نام در سامانه سجام است. خوشبختانه سامانه سجام تمام مراحل ثبت نام را غیرحضوری و آنلاین کرده و همین دلیل باعث شده است که افراد زیادی خواهان ثبت نام در این سامانه باشند. البته راه دیگری برای ورود به بازار سرمایه گذاری وجود دارد که آن ثبت نام در کارگزاری های آگاه و مفید است. این دو کارگزاری هم باعث کاهش هزینه های ثبت نامی می شوند و از طرفی خودشان خود به خود اطلاعات هویتی شما را به سامانه سجام ارجاع می دهند.

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۲ ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور با هزینه هر دقیقه ۵۰۰۰ تومان ) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره تلفنی ما بهره مند گردید.

    سایت مشاوره همراه مشاور یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر هیچگونه وابستگی ندارد.
    جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن ۵۴۷۸۷۸۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

    تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۲

    همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    این روزها بسیاری از مردم کشور ایران می خواهند که وارد بازار بورس کشور خود شوند، ولی دقیقا نمی دانند که برای دریافت کد بورسی باید چه کارهایی انجام دهند. خوشبختانه با وجود سامانه سجام روند ثبت نام و دریافت کد بورسی تا حد زیادی ساده شده است؛ اما باز هم بعضی از افراد اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و به همین دلیل نمی توانند مراحل ثبت نام سجام را به درستی پشت سر بگذارند.

    آموزش مرحله به مرحله ثبت نام سامانه سجام

    از آنجایی که ثبت نام سجام اولین مرحله برای ورود افراد به سیستم سرمایه گذاری است؛ به هیچ وجه نمی توان از اهمیت ثبت نام در سامانه سجام چشم پوشی کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم به شما نحوه ثبت نام در سامانه سجام را مرحله به مرحله آموزش دهیم. پس اگر قصد دریافت کد بورسی دارید، با ما همراه باشید!

    ثبت نام ناقص سجام

    همچنین اگر سهام عدالت دارید حتما اطلاع از وضعیت سهام عدالت و ورود به سامانه سهام عدالت را بخوانید.

    کلمه سامانه سجام از خلاصه عبارت «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» بدست آمده است. ثبت نام در سامانه سجام جزء اولین مراحل ورود به بازار سرمایه گذاری و دریافت کد بورسی است. هدف از اجباری شدن ثبت نام در این سامانه، ثبت اطلاعات هویتی افراد در یک سامانه یکپارچه و کشوری است. 
    اگرچه که برای ثبت نام سجام باید وارد سایت مربوط به آن شوید و مراحل ثبت نامی خود را انجام دهید، ولی راه های متفاوت دیگری نیز برای ثبت نام در این سامانه وجود دارد. به طور مثال اگر قصد ثبت نام در یک کارگزاری ( مثلا ورود به سایت آگاه و یا ورود به سایت مفید ) را دارید، می توانید به طور مستقیم ثبت نام سجام خود را در سایت کارگزاری انجام دهید.

    همانطور که گفتیم ثبت نام سجام ، اولین مرحله برای ورود به بازار سرمایه گذاری است؛ به این معنا که اگر شما این مرحله را درست و کامل به انتها نرسانید، نمی توانید مراحل بعدی ثبت نام، مانند ثبت نام در کارگزاری ها و دریافت کد بورسی را انجام دهید. شش مرحله زیر برای ثبت نام در سامانه سجام وجود دارد.

    مراحل ثبت نام سجام

    برای ثبت نام در سامانه سجام ، ابتدا باید وارد سایت سجام شوید و در بین امکانات سامانه سجام، قسمت ثبت نام را انتخاب نمایید. اگر اطلاعات کافی در رابطه با ثبت نام سجام ندارید، کافیست طبق مراحل زیر پیش بروید و ثبت نام خود را انجام دهید. همچنین پیشنهاد می شود در خصوص ورود به سامانه سمات نیز اطلاعاتی کسب کنید.

    نحوه ثبت نام در سجام

  • نرم افزار مفید تریدر
  • احراز هویت در سامانه سجام آخرین مرحله از ثبت نام در این سامانه است که حتما باید انجام شود. در سال های گذشته احراز هویت افراد تنها با مراجعه به مراکز احراز هویت یا دفاتر خدماتی امکان پذیر بود؛ اما خوشبختانه در سال اخیر، امکان احراز هویت غیر حضوری سجام برای افراد وجود دارد.
    احراز هویت سجام با هدف اعتبارسنجی افراد انجام می شود. برای احراز هویت غیر حضوری افراد می توانند با نصب برنامه های خاص و مورد تایید سجام، احراز هویت خود را به راحتی انجام دهند. بنابراین بسیاری از مراحل ثبت نام رایگان سجام انجام می شود.

     

    گاهی اوقات پیش می آید که افراد اطلاعات هویتی خود را در سامانه سجام اشتباه وارد می کنند. در این حالت اطلاعات هویتی این افراد در سامانه سجام تایید نمی شود و ثبت نام سجام فرد ناقص می ماند و ممکن است که برای فرد پیامکی مبنی بر تایید نشدن ثبت نام ارسال شود. در این حالت افراد می توانند با ورود به سایت سجام و ورود به قسمت ویرایش اطلاعات سجامی، اطلاعات هویتی خود را اصلاح یا تکمیل نمایند.
    در صورت ثبت نام ناقص سامانه سجام برای ویرایش اطلاعات سامانه سجام در زمان هایی که ثبت نام ناقص انجام می شود، هزینه مجددی دریافت نمی شود. شما می توانید با هزینه اولیه خود اطلاعات ناقص خود را تکمیل کنید. 
    لازم به ذکر است که اگر فردی در اواسط مراحل ثبت نام خود را رها کند، باز هم می تواند طبق روش بالا ثبت نام خود را تکمیل و انجام دهد.

     

     

    ثبت نام در سامانه سجام ، یکی از روش ها برای دریافت کد بورسی و ورود به بازار سرمایه گذاری است. یکی دیگر از روش های ورود به بازار سرمایه گذاری، ثبت نام در کارگزاری مورد دلخواهتان است. بعضی از کارگزاری ها مانند آگاه این امکان را به شما می دهند که بدون هیچ هزینه ای بتوانید اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنید. برای ثبت نام سجام آگاه :

    خوشبختانه دو کارگزاری معروف ایران به نام کارگزاری مفید و کارگزاری آگاه این امکان را برای مردم ایران فراهم کرده اند که بتوانند بدون دغدغه مالی ثبت نام سجامی خود را انجام دهند. برای ثبت نام سجام در کارگزاری مفید ابتدا وارد سایت کارگزاری مفید شوید.

    در سایت اصلی کارگزاری مفید روی گزینه افتتاح حساب کلیک کنید و طبق مراحل بعد اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید.

     

    همانطور که در این مقاله اشاره شد، اولین مرحله برای ورود به بازار سرمایه گذاری ایران، ثبت نام در سامانه سجام است. خوشبختانه سامانه سجام تمام مراحل ثبت نام را غیرحضوری و آنلاین کرده و همین دلیل باعث شده است که افراد زیادی خواهان ثبت نام در این سامانه باشند. البته راه دیگری برای ورود به بازار سرمایه گذاری وجود دارد که آن ثبت نام در کارگزاری های آگاه و مفید است. این دو کارگزاری هم باعث کاهش هزینه های ثبت نامی می شوند و از طرفی خودشان خود به خود اطلاعات هویتی شما را به سامانه سجام ارجاع می دهند.

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۲ ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور با هزینه هر دقیقه ۵۰۰۰ تومان ) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره تلفنی ما بهره مند گردید.

    سایت مشاوره همراه مشاور یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر هیچگونه وابستگی ندارد.
    جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن ۵۴۷۸۷۸۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

    تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۲

    همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    این روزها بسیاری از مردم کشور ایران می خواهند که وارد بازار بورس کشور خود شوند، ولی دقیقا نمی دانند که برای دریافت کد بورسی باید چه کارهایی انجام دهند. خوشبختانه با وجود سامانه سجام روند ثبت نام و دریافت کد بورسی تا حد زیادی ساده شده است؛ اما باز هم بعضی از افراد اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و به همین دلیل نمی توانند مراحل ثبت نام سجام را به درستی پشت سر بگذارند.

    آموزش مرحله به مرحله ثبت نام سامانه سجام

    از آنجایی که ثبت نام سجام اولین مرحله برای ورود افراد به سیستم سرمایه گذاری است؛ به هیچ وجه نمی توان از اهمیت ثبت نام در سامانه سجام چشم پوشی کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم به شما نحوه ثبت نام در سامانه سجام را مرحله به مرحله آموزش دهیم. پس اگر قصد دریافت کد بورسی دارید، با ما همراه باشید!

    ثبت نام ناقص سجام

    همچنین اگر سهام عدالت دارید حتما اطلاع از وضعیت سهام عدالت و ورود به سامانه سهام عدالت را بخوانید.

    کلمه سامانه سجام از خلاصه عبارت «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» بدست آمده است. ثبت نام در سامانه سجام جزء اولین مراحل ورود به بازار سرمایه گذاری و دریافت کد بورسی است. هدف از اجباری شدن ثبت نام در این سامانه، ثبت اطلاعات هویتی افراد در یک سامانه یکپارچه و کشوری است. 
    اگرچه که برای ثبت نام سجام باید وارد سایت مربوط به آن شوید و مراحل ثبت نامی خود را انجام دهید، ولی راه های متفاوت دیگری نیز برای ثبت نام در این سامانه وجود دارد. به طور مثال اگر قصد ثبت نام در یک کارگزاری ( مثلا ورود به سایت آگاه و یا ورود به سایت مفید ) را دارید، می توانید به طور مستقیم ثبت نام سجام خود را در سایت کارگزاری انجام دهید.

    همانطور که گفتیم ثبت نام سجام ، اولین مرحله برای ورود به بازار سرمایه گذاری است؛ به این معنا که اگر شما این مرحله را درست و کامل به انتها نرسانید، نمی توانید مراحل بعدی ثبت نام، مانند ثبت نام در کارگزاری ها و دریافت کد بورسی را انجام دهید. شش مرحله زیر برای ثبت نام در سامانه سجام وجود دارد.

    مراحل ثبت نام سجام

    برای ثبت نام در سامانه سجام ، ابتدا باید وارد سایت سجام شوید و در بین امکانات سامانه سجام، قسمت ثبت نام را انتخاب نمایید. اگر اطلاعات کافی در رابطه با ثبت نام سجام ندارید، کافیست طبق مراحل زیر پیش بروید و ثبت نام خود را انجام دهید. همچنین پیشنهاد می شود در خصوص ورود به سامانه سمات نیز اطلاعاتی کسب کنید.

    نحوه ثبت نام در سجام

  • خکار
  • احراز هویت در سامانه سجام آخرین مرحله از ثبت نام در این سامانه است که حتما باید انجام شود. در سال های گذشته احراز هویت افراد تنها با مراجعه به مراکز احراز هویت یا دفاتر خدماتی امکان پذیر بود؛ اما خوشبختانه در سال اخیر، امکان احراز هویت غیر حضوری سجام برای افراد وجود دارد.
    احراز هویت سجام با هدف اعتبارسنجی افراد انجام می شود. برای احراز هویت غیر حضوری افراد می توانند با نصب برنامه های خاص و مورد تایید سجام، احراز هویت خود را به راحتی انجام دهند. بنابراین بسیاری از مراحل ثبت نام رایگان سجام انجام می شود.

     

    گاهی اوقات پیش می آید که افراد اطلاعات هویتی خود را در سامانه سجام اشتباه وارد می کنند. در این حالت اطلاعات هویتی این افراد در سامانه سجام تایید نمی شود و ثبت نام سجام فرد ناقص می ماند و ممکن است که برای فرد پیامکی مبنی بر تایید نشدن ثبت نام ارسال شود. در این حالت افراد می توانند با ورود به سایت سجام و ورود به قسمت ویرایش اطلاعات سجامی، اطلاعات هویتی خود را اصلاح یا تکمیل نمایند.
    در صورت ثبت نام ناقص سامانه سجام برای ویرایش اطلاعات سامانه سجام در زمان هایی که ثبت نام ناقص انجام می شود، هزینه مجددی دریافت نمی شود. شما می توانید با هزینه اولیه خود اطلاعات ناقص خود را تکمیل کنید. 
    لازم به ذکر است که اگر فردی در اواسط مراحل ثبت نام خود را رها کند، باز هم می تواند طبق روش بالا ثبت نام خود را تکمیل و انجام دهد.

     

     

    ثبت نام در سامانه سجام ، یکی از روش ها برای دریافت کد بورسی و ورود به بازار سرمایه گذاری است. یکی دیگر از روش های ورود به بازار سرمایه گذاری، ثبت نام در کارگزاری مورد دلخواهتان است. بعضی از کارگزاری ها مانند آگاه این امکان را به شما می دهند که بدون هیچ هزینه ای بتوانید اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنید. برای ثبت نام سجام آگاه :

    خوشبختانه دو کارگزاری معروف ایران به نام کارگزاری مفید و کارگزاری آگاه این امکان را برای مردم ایران فراهم کرده اند که بتوانند بدون دغدغه مالی ثبت نام سجامی خود را انجام دهند. برای ثبت نام سجام در کارگزاری مفید ابتدا وارد سایت کارگزاری مفید شوید.

    در سایت اصلی کارگزاری مفید روی گزینه افتتاح حساب کلیک کنید و طبق مراحل بعد اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید.

     

    همانطور که در این مقاله اشاره شد، اولین مرحله برای ورود به بازار سرمایه گذاری ایران، ثبت نام در سامانه سجام است. خوشبختانه سامانه سجام تمام مراحل ثبت نام را غیرحضوری و آنلاین کرده و همین دلیل باعث شده است که افراد زیادی خواهان ثبت نام در این سامانه باشند. البته راه دیگری برای ورود به بازار سرمایه گذاری وجود دارد که آن ثبت نام در کارگزاری های آگاه و مفید است. این دو کارگزاری هم باعث کاهش هزینه های ثبت نامی می شوند و از طرفی خودشان خود به خود اطلاعات هویتی شما را به سامانه سجام ارجاع می دهند.

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    در صورتی که درخصوص ثبت نام سجام سوالی دارید

    درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۲ ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور با هزینه هر دقیقه ۵۰۰۰ تومان ) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره تلفنی ما بهره مند گردید.

    سایت مشاوره همراه مشاور یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر هیچگونه وابستگی ندارد.
    جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن ۵۴۷۸۷۸۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

    تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۲

    همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب

    به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، سامانه جامع اطلاعات مشتریان که به‌اختصار سجام نامیده می‌شود، توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به‌منظور ارائه خدمات زیرساختی یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه اعم از افراد حقوقی و حقیقی ایجاد شده است. تمام کسانی که قصد دارند برای سرمایه‌گذاری وارد بازار سهام شوند، باید نسبت به ثبت‌نام و همچنین احراز هویت در سامانه سجام اقدام کنند. با آغاز فرآیند آزادسازی سهام عدالت در سال 1399، حدود نیمی از مردم وارد بازار سرمایه شدند.

    به سبب ناآشنایی بسیاری از افراد با سامانه سجام، در فرآیند ثبت‌نام مشکلاتی برای آن‌ها ایجاد می‌شود. این مشکلات بعضاً موجب نیمه‌کاره ماندن فرآیند ثبت‌نام آن‌ها می‌شود. اگر به هر دلیل نتوانستید ثبت‌نام خود در سامانه سجام را به طور کامل انجام دهید، با مطالعه این مقاله با نحوه تکمیل ثبت نام سجام آشنا خواهید شد.

    مراحل تکمیل ثبت‌نام ناقص سجام

    بسیاری از کاربران سامانه سجام این سؤال را مطرح می‌کنند که ثبت نام ناقص سجام را چگونه تکمیل کنیم؟ در ابتدا باید اشاره کنیم که فرآیند تکمیل ثبت‌نام یا ویرایش اطلاعات در سامانه سجام فرآیند مشابهی دارد. برای این منظور باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:‌

    1- ابتدا وارد سامانه سجام به نشانی sejam.ir شوید. در هنگام ورود و استفاده از سامانه سجام به هیچ عنوان از فیلترشکن استفاده نکنید.
    2- در صفحه اصلی با چند گزینه مواجه می‌شوید. با انتخاب گزینه ویرایش اطلاعات وارد صفحه‌ای مشابه صفحه زیر می‌شوید. شماره تلفن همراه خود که در مرتبه اول مراجعه به سامانه وارد کردید را دوباره وارد کنید. توجه داشته باشید که شماره تلفن وارد شده باید حتماً تحت مالکیت شخص شما باشد. سپس با کلیک کردن روی گزینه دریافت کد تأیید، پیامکی حاوی یک کد به تلفن همراه شما ارسال می‌شود. با وارد کردن آن کد می‌توانید وارد صفحه مرتبط به اطلاعات هویتی خود شوید.

    ثبت نام ناقص سجام

    3- در این مرحله با چند بخش مواجه می‌شوید که عبارت‌اند از: اطلاعات هویتی، اطلاعات ارتباطی، اطلاعات کدهای سهامداری، اطلاعات شغلی، اطلاعات مالی، اطلاعات حساب بانکی. برای تکمیل ثبت نام ناقص سجام باید وارد هر یک از بخش‌های فوق شوید. در ادامه نسبت به برطرف کردن نواقص موجود در هر بخش اقدام کنید. نکته قابل توجه در خصوص ویرایش یا تکمیل اطلاعات در سامانه سجام آن است که این فرآیند به هیچ عنوان هزینه‌ای در بر ندارد؛ مگر آن که قصد تغییر شماره تلفن همراه خود در سامانه را داشته باشید. در حال حاضر برای این منظور باید مبلغی معادل 5000 تومان به عنوان کارمزد پرداخت کنید.

    دو نکته مهم

    اگر قبلاً مراحل ثبت‌نام در سامانه سجام را طی کرده‌اید، اما در مراجعه مجدد مشاهده می‌کنید که به هر دلیل اطلاعات شما در سامانه موجود نیست، باید در صفحه اصلی سامانه وارد بخش ثبت نام در سامانه سجام شوید. سپس کلیه مراحل ثبت‌نام از قبیل وارد کردن اطلاعات هویتی، ارتباطی، کدهای سهامداری، شغلی، مالی و حساب بانکی را مجدداً تکمیل کنید.
    همچنین توجه داشته باشید که کلیه اطلاعاتی که در فرآیند تکمیل ثبت نام ناقص سجام در سامانه ثبت می‌کنید، باید متعلق به شخص شما باشد. همچنین در صورتی که در آینده به هر دلیلی تغییری در اطلاعات شخصی شما مندرج در سامانه سجام به وجود بیاید، موظف هستید، طبق فرآیند ذکر شده در بالا نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنید.

     

    تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پایگاه خبری بانکداری الکترونیک می باشد.کپی رایت 1389 – 1399

     

    نکته خلاصه مهم

    برای دریافت آموزش گام به گام با عکس گرفتن کد سجام اینجا کلیک کنید

    سلام

    ثبت نام ناقص سجام

    برای گرفتن سجام یا کد بورسی

    اول با کامپیوتر با سرعت وارد آدرس زیر بشید
    https://apahkam.ir/?p=24307

    دوم ثبت نام سجام می زنی

    سوم
    شماره تلفن همراه: (بدون صفر)

    چهار کد تایید میاد
    سپس کد ملی و کد تایید می زنید

    سپس مبلغ ۱۰ هزار پرداخت می کند

  • فیبو اصلاحی
  • نکته مهم مهم هرشخص با شماره موبایل جدا میشه

    یعنی یک شماره موبایل برایچند نفر نمیشه

    هر شخصی ایمیل جدا داشته باشه یعنی یک ایمیل برای چند نفر نمیشه استفاده کرد

    اگه پول واریز شد نت قطع شد دوباره از نوع همان شماره موبایل بزنید و مراحل بعدی ثبت نام میاد

    نظر

    نام *

    ایمیل *

    سلام من در سامانه سجام ثبت نام کردم ولی هنوز کد پیگیری برام نیومده میگه که اطلاعات کارت بانکی در سجام مورد تایید نمی باشد و دوباره ویرایش اطلاعات بانکی رو زیدم ولی هنوز پیام کد پیکیری نیومده چکار کنیم؟؟

    سلام و خسته نباشید. من تلفن همراه ندارم برای ثبت نام چه باید انجام دهم؟

    سلام. من شماره تلفن همراه رو میخوام تغییر بدم ولی هربار که تغییر شماره میخوام بزنم پیام میده
    تا قبل از مشخص شدن نتیجه استعلام، نمیتوانید شماره تلفن همراه خود را ویرایش نمایید. اطلاعات هویتی و بانکی هم تایید شده. چیکار کنم

    با درود و احترام
    دلیل عدم قبول شماره تلفنی که جهت فرزند خود در پیش ثبت نام کارگزاری پیدا نمیکنم . پیام میده این شماره قبلا ثبت شده شماره دیگری وارد کنید با شماره همسرم وارد میشم باز همین پیغام رو میده خواهشمند است راهنمایی بفرمائید . با سپاس بیکران بابت زحماتتان

    سلام.من‌که‌کد‌بورسی‌دارم‌باید چکار کنم‌البته‌از‌قبل‌ثبت‌نام‌کردم

    باسلام لطفآ تدبیرىاندیشه شود که براىثبت نام درسایت سجام باگوشى معمولى هم بتوانیم کارمان را انجام دهیم.

    مراحل تااطلاعات حساب رفتم ده تومانم واریز کردم ولی کد ده رقمی نیمده برای احراز هویت

    ثبت نام در سامانه سجام

    با سلام مدت یه هفته ثبت نام کردم کد تائید ارسال نشده لطفا برسی شود

    با سلام

    کد ملی رو وارد کردنی می نویسه روز شما نیس چیکار کنم

    شما به چی میگین دزدی ؛ چند تا آدم مثل من را ده هزار تومن ده هزار تومن سر کیسه کردین و الان هم پاسخگو نیستین ؛ چرا کد ده رقمی را ارسال نمی کنین. چرا نظرهایی که ارسال می کنم نمایش داده نمی شود. شماها واقعا انسان هستید این همه مردم را سر کار گذاشته اید ؛ از خودتان خجالت بکشید.

    سلام

    اموزش برای سجام در لینک زیر

    آموزش ساده برای ثبت نام سجام یا کدبورسی    مخاطب عزیز با همان شماره موبایل مجددا ثبت نام کن نیاز به پرداخت دوبار ۱۰ هزار تومان نمی باشد فقط یکبار با هر شماره می گیرد اگه نت قطع وصل شد مجددا با همان شماره وارد بشید

    توضیحات کامل در لینک زیر
    https://apahkam.ir/?p=24512

    چرا کسی پاسخگو نیست فقط تا مرحله گرفتن پول اجازه ورود به سایت وجود داره اینطور که نظرات بقیه را خواندم برای خیلی ها کد ده رقمی سجام ارسال نشده. چرا کسی علت را نمی گویید.

    سلام من ۱۰ روزه ثبت نام کردم و هزینه ۱۰ تومن هم دادم ولی هنوز کد ۱۰ رقمی اس ام اس نشده واسم . دفتر پیشخوان هم رفتم اونا هم چک کردن گفتن همه مراحل رو درست ثبت نام کردم

    با سلام ؛ هفته گذشته در سجام ثبت نام کردم و ده هزار تومن را هم واریز کردم. ولی کد ده رقمی برایم ارسال نشده ؛ لطفا علت را توضیح دهید.

    با عرض سلام ، من سهام رو فقط آزاد کردم باید چیکار کنم کە بفروشم ؟

    سلام.موقع ثبت نام با شماره تلفنی ک بنامم نبوده ثبت نام کردم.متاسفانه اطلاعات رو قبول نمیکنه.چطور میتونم شماررو تغییر بدم

    ثبت نام ناقص سجام

    سلام من ثبت نام کردم ویرایش تلفن همراه هم زدم ولی کد پیگیری نمیاد باید چکار کنم

    سلام من در سامانه سلام ثبت نام کردم و مبلغ ۱۰۰۰۰تومان را هم پرداخت کردم و از حسابم برداشت شد ولی در ادامه مرحله ثبت نام سامانه گفت شما مجوز ورود به این مرحله را ندارید.لطفا راهنمایی فرمائید.

    ثبت نام انجام شده شماره موبایل خودش وارد نشده . راه حل چیه

    سلام.من همه مراحل رو درست انجام دادم.اما باز میشه اطلاعات حساب بانکی درست نیست.اگه میشه منو راهنمایی کنین.
    من با گوشی مراحل ثبت نام رو انجام دادم

    اگه یه نفر تو خانواده شماره تلفن نداره چرا نمیتون یه نفر از اعضای خانواده اونو ثبت نام کن کار و به کاردانش بدین تا بدون چه جوری برنامه طراحی کن

    سلام خسته نباشید چه جوری این برنامه رو طراحی کردین وقتی یه نفر خانه دار هستش یا کارگر چه جور کد الکترونیکی شرکت بده یا کسی که بی سواد هستتش ایمیل بده مردم و مسخره کردین

    سوالی ندارم

    با سلام من و خانمم هر کدوم تا مرحله پرداخت هزینه رفتیم. ولی قطع شد . الان دوباره می‌خوابیم ادامه بدیم مجددا همون مراحل را میاد.هر کدوممون هم با تلفن خود اینکار را کردیم.. باز اگه این مراحل را بریم و پرداخت کنیم. ممکنه قطع بشه.. چرا اینجوریه. آخه پول را اصلا برا چی میخوان ؟ حداقل سایت درست طراحی کنید.. هزاران نفر مثل من همین مشکل را دارند.

    این سایتها رو هر کی راه اندازی میکنه خیلی بی سواده اطلاعات همه رو تو یه سیستمی وارد کنید که فقط با دادن کد ملی همه اطلاعات رو خودتون داشته باشید هزارتا چیز از مردم نخواهید بعدم وارد میکنیم کار انجام نمیشه.

    سلام من شماره ملی وتلفن خودم که به نام خودم هست وارد میکنم کد امنستی رو هم میزنم مینویسه کدامنیتی اشتباهه لطفا راهنماییم کنید ممنون

    پسوند فامیلی را ننوشتم و برای شماره حساب مشکلی پیش اومده مدام خطا میزنه. ۱۰۰۰بار شماره حساب را ویرایش کردم احتمال داره خطا بخاطر پسوند باشه. حالا برای ویرایش فامیلی چیکار کنم؟

    سلام من دو روزه ثبتنام کردم ولی سامانه میزنه وضعین در حال استعلام اطلاعات..کد پیگیری ده رقمی نیومده..ویرایش اطلاعات هم اصلا دسترس نیست نمیشه وصل بشم؟؟؟ چیکار کنم ؟؟؟؟

    سلام من چندماه پیش سجام انجام دادم الان باید چطور کدپیگیری سهام عدالت وارد کنم

    سلام من شماره رو اشتباه ثبت کردم از طریق گوشی و دوباره شماره جدید رو ثبت کردم و الان هم استعلام می گیرم باز همون شماره اول هستش باید چکار کنم

    سلام لطفا نحوه احراز هویت غیر حضوری یو با استفاده از موبایل را توضیح دهید

    سلام من پسرم وخانمم راثبت نام کردم برای هرکدام چندبارپول پرداخت کردم دوباره ازاول شروع میکنه به خطل دادن این پولاکجامیره نمیدونم یکی جواب ماروبده

    سلام آیا ثبت نام با گوشی هم امکان پذیر است یا نیست؟

    ببخشید تلفن مشاور اشتباه است وتلفن ۶۴۶۱ سجام اشغال واقعا چه باید کرد

    ببخشید به اشتباه پنجاه ویک روز نوشته شده اما من ۱۵روزه ثبتت نام کردم هنوز کد ده رقمی نیامده چکار کنم

    حدود ا۵ روزه ثبت نام کردم اما هنوز کد ده رقمی برایم ارسال نشده .چگونه پیگیری کنم

    سلام دوبارسجام واردشدم ۱۰تومن کم کردن کد ده رقمی نیومده الان دوروزه

    سلام من کل کارامو انجام دادم الان ده روزههنوز کد بورسی برام نیومده توروخدا راهنمایی کنید

    سلام من صفرتا صد کل کار رو انجام دادم رفت برای سی درصدبانک میگه ثبت نشده ایا کد بورسی باید داشته باشم الان ۸روزه برام کد بورسی هنوز نیومده

    ثبت نام سجام

    سلام من ثبت نام کردم هزار داستان خواستن بد تهیه پیام اومد با موافقیت ثبت نام شد اما الان هیچی نیومد اصلا من در دنیا نیستم ..اگه خدا هست فقط خدا کمک کنه هنینامید

    بعداز پرداخت پول۱۰۰۰۰تومانی، ثبت نام انجام میشه یا باز ادامه داره باید مجددا از اول شروع کنی.. بعد واریز ده تومانی قطع شدراهنمایی کنین بازم ادامه بدیم یا کافیه برای سهام عدالت… وارد کدوم از موارد بشیم دقیقا بگین تمام مرلحل همه درجریان باشن

    چرابعد از واریزی مبلغ ده هزارتومان یک عدد می آید بانوشته شما مجوز ورود به این صفحه را ندارید، می دهد

    سجام

    عرضه داشته باشید ده روزه دارم سوال میپرسم من سهاممو مستقیم ازاد کردم بعدتوسجام ثبت نام کردم الان میتونم سهاموبه بانک بفروشم یا ن

    سلام آبا بعد از ثبت نام در سجام میشه شماره تلفن را ویرایش کرد چون شماره ای که وارد کردم متعلق به خودم نبود ممنون

    خواعشن جواب بدید دیگه من توسجام ثبت نام کردم الان میتونم به بهنک بفروشم یا باید صب کنم برابورس

    سوال من کد بورسی دارم برای سهام عدالت دوباره باید ثبت نام کنم

    جدید ثبت نام نداره

    من پس ازازادسازی مستقیم توسجام هم ثبت نام کردم الان میتونم سهاممو به بانک بفروشم وپولشوبگیرم

    بله

    سلام سامانه فقط از سه تا بانک قبول می کنه ما هم تو این بانک ها حساب نداریم چکار کنم

    سلام نوشتن ایمیل اجباریه؟

    سه بار از حساب من ده هزار تومن پول کم شده ولی ثبت نشده چکار باید انجام بدم

    با همون شماره وارد بشید با لپ تاب اقدام کنید

    سلام آیا با گوشی میشه توسامانه سجام ثبت نام کرد

    در حال خاضر خیر

    سلام من بعد از ثبت نام در سجام پیامک برام اومد که اطلاعت هویت ویرایش کن…در حالی که من کاملا درست وارد کردم و هزار بار چکش کردم اصلا اشتباهی نداره..و ویرایش لازم نداره باید چیکار کنم؟

    از من ۳ بار هر بار ۱۰هزارتومان کسر کرد ولی ادامه اش نیومد و تمام شد

    سلام
    من وارد شدم تمام مراحل و رفتن ده هزار تومان و واریز کردم ولی بعدش وارد نشد و اومد بیرون و دوباره همون مراحل و خواست الان تکلیف اون ده هزار تومان چیه چی شد؟؟؟

    من نمیدونستم باید با یه شماره وارد شد . برا خودم وانجام دادم برای مادرم رو هم با شماره خودم وارد شدم . که گفت باید ۵۰ هزار تومان بدی . ومن برگشت زدم و دوباره وارد شدم و ۱۰۰۰۰تومان هم واریز کردم ولی در ادامه کفت شما اجازه ورود به مرحله بعد رو ندارید . الان چیکار کنم/؟

    سلام
    من مبلغ واریزی ثبت نام رو ریختم پیام کسر از حساب هم اومد گوشیم خاموش شد و از نو شروع به ثبت نام کردم که پول قبلی لحاظ نشده و دوباره درخواست پول کرد ازم
    چیکار. کنم

    سلام ،من ده هزار تومن و واریز کردم ،واسم زد امکان دسترسی به این سایت و ندارید و قطع شد ،به نظر شما این کار دزدی از مردم به حساب نمیاد ،واقعا شرم اوره

    سلام.من یک روز قبل سجام ثبت نام کردم ولی کد رهگیری برام‌نمیاد..چطوری میتونم بازیابی کنم کد رهگیری رو؟!ممنون میشم جواب بدید

    سلام .بهم اطلاع بدید کی سهام را بفروشم

    کی باید سهام حود را بفروشم اصلاع بدید

     


    آموزش ثبت نام در سامانه سجام

    شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به منظور ارائه خدمات زیرساختی یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه به ویژه سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی و ایجاد درگاه واحد خدمات دهی به تمامی ارکان بازار، نهادهای مالی، ناشران و مخصوصاً سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی، سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) را راه اندازی نمود.
    طبق ضوابط حاکم، استفاده از هرگونه خدمات پایه برای تمامی مشتریان حقیقی و حقوقی منوط به ثبت اطلاعات و شناسایی اشخاص مذکور در سامانه سجام می باشد.لذا این شرکت کارگزاری جهت رفاه حال مشتریان گرامی، اقدام به اخذ سامانه احراز هویت در محل کارگزاری نموده است.
    کلیه مشتریان می توانند پس از ثبت نام در سامانه سجام با همراه داشتن کد پیگیری ده رقمی، اصل شناسنامه و کارت ملی، به دفاتر این کارگزاری (تهران، تبریز،ارومیه و اصفهان) مراجعه و به صورت رایگان احراز هویت گردند.

    جهت ثبت نام بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

    ثبت نام ناقص سجام

    ثبت نام در سامانه سجام

     

    قبل از استفاده از محتوی و خدمات این سایت به دقت این بیانیه را مطالعه فرمایید.

    فروش سهام عدالت در بانک ها و کارگزاری ها:

    کارگزاری ها:

    تهران – تهرانپارس – فلکه سوم – کوچه شهید صیادیان

    8899 155 0938

    آدرس ایمیل خود را وارد کنید:


    اجرا شده توسط: مکانیک وردپرس

    در صورتی که در خصوص رفع مشکل ثبت نام در سجام سوالی دارید

    در صورتی که در خصوص رفع مشکل ثبت نام در سجام سوالی دارید

    سجام مخفف سامانه جامع اطلاعات مشتریان می باشد. این سامانه متعلق به شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی است که وظیفه ثبت ، نگهداری و تسویه معاملات در بازارهای مالی را بر عهده دارد. ثبت نام در این سامانه برای ورود به بورس الزامیست. بورس به بازاری سازمان‌ یافته گفته می ‌شود که قیمت‌ گذاری، خرید و فروش کالا و اوراق بهادار در آن انجام می‌ پذیرد. برای معامله در بازار بورس، هر شخصی حقیقی یا حقوقی نیاز به یک کارگزار رسمی و کد معاملاتی دارد. کارگزار در واقع واسط بین معامله‌ گر و بازار بورس می‌ باشد. افراد عادی جامعه نیز می‌توانند با دریافت کد بورسی از کارگزاری‌های رسمی، خرید و فروش سهام و اوراق‌ بهادار را در این بازار انجام دهند. در اوایل سال 97 با راه اندازی سامانه سجام گام مهمی در تسهیل ورود و استفاده مفید از بازار بورس فراهم شد. تمام کسانی که تا پیش از سال 97 کد بورسی داشته می بایست در این سامانه نیز ثبت نام کنند ، همچنین هر فرد حقیقی و حقوقی نیز لازم است برای ورود به بازار سرمایه علاوه بر کد بورسی در این سامانه ثبت نام و احراز هویت شود.

    هر سامانه اینترنتی در کنار مزایایی که دارد ممکن است با مشکلاتی نیز همراه باشد. مشکلاتی که ممکن است ناشی از خود سامانه باشد یا از سیستمی که با آن ثبت نام خود را کامل می کنید. در مقاله امروز هیواتک قصد داریم شما را با نحوه حل مشکل خطای سامانه سجام آشنا نماییم. با توجه به آزادسازی سهام عدالت و همچنین عرضه سهام دولتی به بازار به منظور استفاده عموم مردم و سهیم کردن آن ها در اقتصاد ، در دو ماه اخیر شاهد استقبال بی نظیر مردم از بازار بورس شده ، بنابراین با مقالات متعددی سعی در آشنایی شما با نحوه ثبت نام در سامانه سجام ، دریافت کد بورسی و معامله اینترنتی سهام نموده ایم که در ذیل مقدمه می توانید این مقالات را ملاحظه فرمایید. با مطالعه این مقاله نیز با ما همراه باشد تا با نحوه حل اشکال در سامانه سجام آشنا شوید.

    سامانه سجام

    ثبت نام ناقص سجام

    ثبت نام در سامانه سجام

    دفاتر پیشخوان سامانه سجام

    همانطور که در مقدمه گفتیم اشکال در سامانه سجام مانند دیگر سامانه های اینترتی تا حدودی طبیعی می باشد. در مواردی که مشکل از خود سامانه باشد معمولا پس از مدت کوتاهی این مشکلات برطرف می شود ، اما گاهی اوقات ممکن است مشکل در سیستم مورد استفاده در هنگام ثبت نام باشد. در این موارد لازم است با ایجاد تغییراتی در سیتم خود مشکل را برطرف نماییم. در سیر طبیعی ثبت نام می بایست مواردی را رعایت نمایید که به منظور شرح بیشتر آن فرآیند ثبت نام را مرور می کنیم که عبارتند از :

    – در ابتدا وارد سایت سجام شوید. در صورتی که سایت برای شما باز نشد امکان دارد اتصال اینترنت شما برقرار نبوده یا سرور سایت مشکل داشته باشد.

     

     

  • ahow ;g
  •  

     

    – در صورتی که سایت باز شد ، برای ثبت نام می بایست بر روی دکمه ثبت نام در سجام کلیک کنید و در صفحه بعدی شماره تلفن همراه خود را وارد کرده تا کدی برای شما فرستاده شود ، کد امنیتی را وارد و بر روی دریافت کد تایید کلیک کنید. کد تایید دریافت شده بر روی گوشی همراه خود را در کادر مربوطه وارد کنید. در صورتی که کد را دریافت نکردید ممکن است سامانه موقتا ایراد داشته باشد یا شما در جایی قرار داشته باشید که آنتن دهی مناسبی نداشته و یا در وارد کردن شماره دقت کافی را نداشته اید.

    – در صورت ارسال کد می بایست از میان دو گزینه حقیقی ایرانی و حقوقی ایرانی یکی را انتخاب کنید. چون به صورت فردی قصد ثبت نام دارید گزینه حقیقی را انتخاب کنید و در مرحله بعد توضیحاتی برای شما نمایش داده می شود که نیاز است این اطلاعات را به دقت بخوانید و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و در انتها بر روی تایید / ادامه گام بعدی کلیک کنید. در مرحله بعد می بایست درگاه بانکی مورد نظر خود را انتخاب کرده و مبلغ ده هزار تومان بابت ایجاد کد سهامداری بپردازید. پس از انتخاب درگاه بر روی گزینه پرداخت کلیک کنید و مانند هر خرید اینترنتی دیگری، مشخصات کارت بانکی خود را وارد کرده و خرید را انجام دهید. پس از پرداخت، فاکتور پرداختی به شما نشان داده شده و با کلیک بر روی ادامه مراحل ثبت نام به مرحله بعد بروید. در این قسمت ممکن است ارتباط با درگاه اینترنتی بانک دچار مشکل شده باشد که مربوط به سامانه بوده و با گذشت مدتی حل شده و یا در صورت باز شدن درگاه بانکی شماره کارت یا رمز دوم را اشتباه وارد کرده باشید.

     

     

     

     

    در این مرحله اطلاعات شخصی خود شامل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد و … را وارد کنید. در صورتی که قصد ثبت نام در سجام برای شرکتی را نیز دارید اطلاعات مربوط به نماینده قانونی را پر کنید. پس از ثبت مشخصات فردی، اطلاعات تماس که شامل شماره تلفن همراه ، آدرس و … را پر کرده و در پایان بر روی گزینه ذخیره کلیک کرده و به مرحله بعد بروید. سجام در این مرحله از شما کد های سهام بورسی را درخواست می کند و نیاز است نوع بورس را مشخص کنید و کد مربوطه را به لیست مشخص شده درج کنید. در مرحله بعد عنوان شغل، تاریخ اشتغال ، نام شرکت یا موسسه، تلفن، نشانی، کد پستی و… تمامی اطلاعاتی لازم را که باید در این مرحله تکمیل کنید. از آنجایی که طی سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان، سود هر کارگزاری به طور متمرکز به حساب معامله گر واریز می گردد، لذا لازم است اطلاعات مالی خود را به درستی وارد کنید. سجام در این قسمت از شما می خواهد اطلاعات ثبت شده خود را تایید کنید. گزینه می پذیرم را انتخاب کنید. استعلام کارت بانکی ممکن است به دلیل مشکل در سامانه یا اشتباه وارد کردن شماره کارت بانکی انجام نپذیرد.

    مراحل ثبت اینترنتی به پایان رسیده است. سپس اطلاعات وارد شده می بایست استعلام شده و نتیجه از طریق پیامک ارسال خواهد شد ، در صورتی که استعلام موفق باشد ، شما موفق به دریافت کد پیگیری سجام می شوید و در غیر این صورت مشکل موجود برای شما پیامک خواهد شد. در گام بعدی تا قبل از این می بایست به یکی از مراکز احراز هویت مراجعه کرده و چهره و امضای خود را ثبت نمایید اما با توجه به شیوع ویروس کرونا این روش حضوری به غیر حضوری تغییر یافته است که در مقاله نحوه احراز هویت غیرحضوری سجام به تفصیل در این خصوص صحبت کرده ایم و مطالعه آن را به شما پیشنهاد می نماییم. در صورت عدم دریافت استعلام ممکن است به دلیل عدم آنتن دهی یا اشتباه وارد کردن شماره تلفن همراه آن را دریافت نکرده باشید.

     

     

     

     

    موارد اشکال در سامانه سجام همانطور که ملاحظه نمودید ممکن است از سامانه بوده که در این صورت پس از مدت کوتاهی حل خواهد شد و یا اشکال در ارتباط اینترتی یا آنتن دهی و بی دقتی در ورود اطلاعات باشد که در ادامه با چگونگی رفع مشکل ثبت نام در سجام آشنا خواهیم شد.

     

    خواندن مقاله اپلیکیشن سیگنال را نیز به شما توصیه می کنیم .

    در قسمت قبل مشکلات ثبت نام در سامانه سجام را که با رنگ قهوه ای مشخص شده نام بردیم. در تمامی این موارد ابتدا به ورود اطلاعات خود نگاه دوباره انداخته و از صحیح بودن آن اطمینان حاصل نمایید ، سپس به وجود اشکال در سامانه شک می کنیم. رفع مشکل ثبت نام در سجام را به ترتیب به این صورت برطرف می نماییم :

    – در صورتی که سایت برای شما باز نشد امکان دارد اتصال اینترنت شما برقرار نبوده و بنابراین با وارد شدن به یک سایت دیگر ارتباط اینترتی خود را تست کرده و در صورتی که سایت دیگری هم باز نشد با اینترنت دیگری وارد سایت سجام شوید.

    – در صورت عدم دریافت کد تایید آنتن دهی گوشی خود را چک کرده و در صورتی که آنتن مناسبی نداشتید مکان خود را عوض کنید ، همچنین از درست وارد کردن شماره تلفن همراه اطمینان حاصل نمایید.

    – در هنگام پرداخت مبلغ ثبت نام در صورتی که درگاه بانکی باز نشد مجددا ارتباط اینترنتی خود را چک کرده و در صورتی که پرداخت ناموفق بود از درست وارد کردن شماره کارت و رمز دوم اطمینان حاصل نمایید.

    – در استعلام کارت بانکی و در صورت عدم موفقیت در استعلام اطلاعات بانکی از وارد کردن صحیح اطلاعات اطمینان حاصل نمایید.

    – در صورت عدم دریافت استعلام چه مثبت و چه منفی از در دسترس بودن گوشی خود و آنتن دهی مناسب اطمیانا حاصل نمایید.

    در انتها ذکر این نکته لازم است که در هر مرحله و با اطمینان حاصل کردن از ورود صحیح اطلاعات ، در دسترس بودن گوشی و آنتن دهی مناسب و در نهایت ارتباط اینترنتی مناسب مشکل همچنان و خطای سامانه سجام پابرجا ماند ، مطمئنا مشکل از خود سامانه بوده و در صورت عدم حل این مشکلات پس از مدت کوتاه و طولانی شدن آن با پشتیبانی سامانه سجام با شماره 1516 تماس حاصل نمایید.

     

    در پایان بخوانید : زمان خرید دارا دوم

    در صورتی که در خصوص رفع مشکل ثبت نام در سجام سوالی دارید

    ثبت نام ناقص سجام

    در صورتی که در خصوص رفع مشکل ثبت نام در سجام سوالی دارید


    درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن 9099075302 ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور با هزینه هر دقیقه 5000 تومان) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره تلفنی هیواتک بهره مند گردید.

    سایت مشاوره هیواتک یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر هیچگونه وابستگی ندارد.
    جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن 54787800-021 تماس حاصل فرمایید.

    تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۲

    همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب

    ثبت نام ناقص سجام
    ثبت نام ناقص سجام

    خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
    خرید شامپو تریاک


    دیدگاهی بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.