تحلیل نمودار های ارز دیجیتال

تحلیل نمودار های ارز دیجیتال
تحلیل نمودار های ارز دیجیتال

بررسی تحلیل تکنیکال انواع نمودار  ( Technical – Analysis ) در تحلیل تکنیکال 4 نوع نمودار داریم.

فهرست مطالب

 

 

ابتدایی ترین نمودار برای نمایش نوسانات قیمت می باشد. این نمودار بصورت یک منحنی خطی است که گسستگی در نمودار وجود ندارد . در این نمودار فقط قيمت پایانی رسم می شود.تحلیل نمودار های ارز دیجیتال

شکل نمودار خطی:

این نمودار بصورت یک ميله است. خط کوچکی که در سمت راست ميله قرار دارد قيمت بسته شدن و خط کوچک در سمت چپ میله بيانگر قيمت باز شدن است.

شکل نمودار میله ای :

نمودار شمعی نسخه ژاپنی نمودار میله ای است. نمودارهای شمعی هم دارای چهار بخش قيمت پایانی ، بالایی ، پایينی ، باز شدن را نشان می دهند . در نمودارهای شمعی ان خط هایی که بالا و پایين کندل وجود دارند شادو یا سایه ناميده می شوند. که بيانگر محدوده نوسان قيمت در روز می باشند .

 • onlon
 • قسمت پهن و کلفت که بدنه ناميده می شود فاصله بين قيمت باز شدن و قيمت پایانی ميباشد .

  نکته : در کندل منفی یعنی روزی که بازار منفی است قيمت بازگشایی بالا و قيمت بسته شدن پایين است و در روز کندل مثبت برعکس می باشد.

  در شکل زیر ببینید :

  این نوع نمودار توسط عده معدودی از تحليل گران مورد استفاده قرار می گردد و تعداد استفاده کنندگان آن در ایران بسيار اندک است . در این چارت ستون X به معنای افزایش قيمت و ستون  O  به معنای کاهش قيمت می باشد. اخطار های خرید و فروش در این نمودارها بصورت دقيق بيان می شود.

  در شکل زیر ببینید :

  منظور از حمایت محدوده قيمتی یا سطحی است که در آن بنابر دلایلی تمایل به خرید بيشتر است که خرید بر فروش می چربد . و سطح مقاومت هم سطحی است که در آن فشار عرضه بر تقاضا فزونی می گيرد و سهم تمایل به ریختن دارد .

  تریدرها  در سطوح مقاومتی دست به عرضه و در سطوح حمایتی دست به خرید می زنند ، در بازار ارزهای دیجیتال هم در سطوح حمایت ( buy ) می کنند . و در سطوح مقاومت ( sell )

  به شکل زیر دقت کنيد :

  نکته : اگر در یک روند صعودی سطوح حمایت مکرراً در سطح حفره های قبلی خود تشکيل شوند می توان آن را یکی از نشانه های پایان یافتن روند صعودی در نظر گرفت و همينطور در روند نزولی وقتی کف ها در همان سطح کف قبلی ساخته می شود می توان بعنوان یکی از اخطارها مبنی بر صعودی شدن در نظر گرفت .

  نکته : خط حمایت و مقاومت با حداقل دو نقطه تایید می شود.
  نکته : پس از شکست خط مقاومت ، این خط تبدیل به خط حمایت می گردد و بالعکس پس از شکست خط حمایت این خط تبدیل به خط مقاومت می گردد.

  هر گاه قيمت در داخل سطح حمایت و مقاومت به اندازه کافی نفوذ کند نقش سطوح عوض می شود یعنی اگر سطح حمایتی بوده به سطح مقاومتی و اگر نقش مقاومتی داشته به سطح حمایتی تبدیل می شود که دليلش هم بر می گردد به تغيير سهامداران چون اکثر ترکيب سهامداران در همين سطوح تغيير می کند .

  برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر با مباحث تحلیل های تکنیکال در زمینه ارزهای دیجیتال می توانید به مقالات زیر مراجعه کنید:

  آموزش کامل تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال ، 0 تا 100 ( فصل اول : مباحث کلی )

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  زوم ارز پایگاه جامع اطلاع رسانی و آموزشی- تحلیلی در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین است .این مجموعه با همکاری تیم متخصص می کوشد که در جهت اعتلای دانش فعالین این حوزه گام بردارد و نقش بسزایی را در افزایش کاربرد این تکنولوژی در ایران ایفا نماید.

  رمزارز نیوز – سایت خبری تحلیلی بلاک چین و ارز دیجیتال

  تحلیل بیت کوین

  تحلیل اتریوم

  تحلیل تتر

  تحلیل بایننس کوین

  تحلیل نمودار های ارز دیجیتال

  تحلیل کاردانو

  تحلیل دوج کوین

  تحلیل ریپل

  تحلیل پولکادات

  تحلیل یونی سواپ

  تحلیل بیت کوین کش

 • مارجین تریدینگ
 • تحلیل لایت کوین

  تحلیل سولانا

  تحلیل چین لینک

  تحلیل پالی گان

  تحلیل تتا

  تحلیل استلار

  تحلیل رپد بیت کوین

  تحلیل اتریوم کلاسیک

  تحلیل اینترنت کامپیوتر

  تحلیل وی چین

  تحلیل فایل کوین

  تحلیل ترون

  تحلیل مونرو

  تحلیل امپ

  تحلیل ایاس

  تحلیل شیبا اینو

  تحلیل آوه

  تحلیل اوکی بی

  تحلیل تتا فیول

  تحلیل نئو

  تحلیل پنکیک سواپ

  تحلیل بیت کوین اِس وی

  تحلیل الگوراند

  تحلیل کازماس اتم

  تحلیل کریپتو

  تحلیل کوزاما

  تحلیل سلسیوس

  تحلیل آیوتا

  تحلیل تزوس

  تحلیل نمودار های ارز دیجیتال

  تحلیل کامپوند اتر

  تحلیل لئو توکن

  تحلیل اف تی ایکس توکن

  تحلیل ترا

  تحلیل کلیتن

  تحلیل میکر

  تحلیل اولانچ

  تحلیل سیف مون

  تحلیل تور چین

  تحلیل بیت تورنت

  تحلیل گراف

  تحلیل ویوز

  تحلیل دیکرد

  تحلیل هدرا هش گراف

  تحلیل تل کوین

  تحلیل دش

  تحلیل سوشی

  تحلیل چیلیز

  تحلیل کامپاند

  تحلیل زی کش

  تحلیل الروند

  تحلیل هوبی بی تی سی

  تحلیل هولو

  تحلیل سینتتیکس

  تحلیل یرن فاینانس

  تحلیل نم

  تحلیل زیلیکا

  تحلیل پکسوس

  تحلیل آنتولوژی

  تحلیل دیجی بایت

  تحلیل اوما

  تحلیل جاست

  تحلیل فانتوم

  تحلیل هدراهش گراف

  تحلیل اکسی اینفینیتی

  تحلیل فلو

  تحلیل دسنترالند

  تحلیل هارمونی

  تحلیل سندباکس

  تحلیل وراسیتی

  تحلیل کادنا

  دو روش اصلی برای تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری وجود دارد:

  پیش از نگاه به تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بهتر است که با خود مفهوم تحلیل تکنیکال آشنا شویم. تحلیل تکنیکال مطالعه روندهای آماری است که از داده‌های قیمت و زمان جمع‌آوری شده است تا فرصت‌های تجاری را مشخص کند. تحلیلگران تکنیکال برای ارزیابی قدرت و ضعف در قیمت یک دارایی از الگوهای حرکات قیمت، سیگنال معاملاتی و سایر ابزارهای تحلیلی استفاده می‌کنند. تحلیل تکنیکال را می‌توان در مورد هر گونه داده مانند رمزارز، فارکس، قیمت کالاها و سهام‌ها استفاده کرد.

  نمودار قیمت‌ها و حجم معاملات در واقع تصمیمات گذشته اتخاذشده توسط فعالان بازار (خرید و فروش) است. این اطلاعات در مورد تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نیز همین طور است. این اطلاعات به نوبه خود بر تصمیمات آینده در این بازار از دو طریق تأثیر می‌گذارد:

  حال اگر بخواهیم به طور دقیق‌تری با تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال آشنا شویم، باید با مفهوم ترند یا روند آشنا شویم. سه‌ روند ممکن وجود دارد:

  بعضی اوقات تریدرها از اصطلاحات خرس و گاو نیز برای اشاره به یک روند استفاده می‌کنند. بازار گاوی از گاو می‌آید که با شاخ‌های خود به سمت بالا حمله می‌کند و بنابراین قیمت‌ها را بالا می‌برد و عبارت بازار خرسی از خرس می‌آید که با پنجه‌های خود به پایین حمله می‌کند و در نتیجه قیمت‌ها را پایین می‌آورد.

  حال در قدم بعدی تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال باید به سراغ مفاهیمی مانند مقاومت و حمایت برویم. وقتی حرکت در نمودار خطی نیست، قیمت با بالا رفتن با مقاومت مواجه می‌شود و با پایین آمدن با حمایت روبه‌رو می‌گردد.

  وقتی سطح مقاومت شکسته شود‌، معمولاً به یک سطح حمایت تبدیل می‌شود و بالعکس. در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال، حمایت اغلب به عنوان نقطه ورود و مقاومت به عنوان نقطه خروجی استفاده می‌شود. در صورت گرایش شدید خریداران به بازار، قیمت بدون توقف ممکن است از حمایت / مقاومت عبور کند.

  اگر مایل هستید یک قدم بیشتر به سمت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال پیش بروید، نقاط زیر نقاطی هستند که اغلب تحلیل‌گران به آن نگاه می‌کنند تا از آن اطلاعاتی را بیرون بکشند:

  این نمودارها نوارهایی را نشان می‌دهند که به عنوان شمعی شناخته می‌شوند. شکل شمع بستگی به رابطه بین قیمت‌های آغاز دوره (Open)، بالاترین قیمت دوره (High)، پایین‌ترین قیمت دوره (Low) و قیمت پایان یا بسته شدن دوره (Close) دارد. منظور از دوره هم، دوره زمانی است که در واقع واحد زمانی نمودار مربوطه است.

  تصویر شمع خرسی یا نزولی (به رنگ قرمز) و شمع گاوی یا صعودی (به رنگ سبز)

  نمودار شمعی مبتنی بر تکنیکی است که در سال 1700 در ژاپن برای تحلیل قیمت برنج ساخته شده است. اما یک روش مناسب برای معامله هر دارایی مالی نیز هست. نمودار شمعی را می‌توان به صورت جداگانه مورد مطالعه قرار داد (الگوهای ساده) اما بیشتر به صورت گروهی استفاده می‌شود (الگوهای پیچیده). هدف از نمودار شمعی تعیین روند بازار است و در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نیز استفاده فراوانی دارد.

  اندیکاتور یا شاخص، تابعی ریاضی است که برای تحلیل نمودارها از آن استفاده می‌شود و نتایج آن می‌تواند باعث درک شرایط کلی و جزئی از بازار باشد. دو اطلاعات مهم مورد استفاده در شاخص‌ها، قیمت در زمان‌های گذشته و حجم معاملات در هر زمان است. نتیجه استفاده از شاخص‌ها می‌تواند تأیید یک روند، ارزیابی قدرت یک روند و پیش‌بینی در مورد آینده آن باشد. شاخص‌ها یا اندیکاتورهای متفاوتی وجود دارند که هر کدام جزء یک مجموعه است. برای مثال تعدادی از آنها نوسانگر هستند و تعدادی میانگین متحرک. هر کدام هم برای اهداف متفاوتی طراحی شده و استفاده می‌شوند. توجه داشته باشید که هر کدام از این شاخص‌ها یک ابزار هستند و می‌توان با فعال کردن نمایش آن در نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال، از آن استفاده کرد. توجه داشته باشید که تریدرها معمولاً از چند شاخص مختلف به صورت ترکیبی استفاده می‌کنند. برخی شاخص‌ها برای تشخیص روند مناسب هستند و برخی برای مشخص کردن وضعیت اشباع خرید و اشباع فروش. همچنین برخی بر قیمت تأکید دارند و برخی بر حجم معاملات.

  یکی از معروف‌ترین و دقیق‌ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال، ابزار تریدینگ ویوو (TradingView) است. این ابزار برای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، از محبوب‌ترین شاخص‌های تکنیکال استفاده می‌کند. در این بخش شاخص‌های به کار رفته در آن را مرور می‌کنیم.

  نوسانگرها یا اسیلاتورها بسیار محبوب هستند و به عنوان اندیکاتورها یا شاخص‌های پیشرو به شمار می‌روند که می‌توانند به شما سیگنال تغییرات روندی را که هنوز آغاز نشده‌ نشان دهند و به همین دلیل به صورت گسترده از آنها استفاده می‌شود. این نوع از اندیکاتور بین دو حد بالا و پایین یک نقطه میانی در نوسان است و مقدار آن به اندازه‌گیری قدرت و حرکت یک روند کمک می‌کند. همچنین نوسانگرها عموماً این موضوع را به شما نشان می‌دهند که آیا یک بازار در حالت اشباع خرید (بیش از حد خریده شده) یا اشباع فروش (بیش از حد فروخته شده) است (بدین معنی که آیا قیمت به صورت توجیه‌ناپذیری بالا یا پایین است یا خیر) که در واقع می‌تواند سیگنال درباره بازگشت یک روند باشد. از نوسانگرها می‌توان به منظور تعیین زمان بستن معاملات باز استفاده کرد.

  نوسانگرها در بازارهای خنثی و بی‌روند تأثیر بیشتری دارند؛ به این دلیل که در بازارهای رونددار ممکن است به اشتباه، زودتر سیگنال مبتنی بر شرایط اشباع خرید یا اشباع فروش را بدهند. موارد رایجی که بایستی به دنبال آن بود، حد وسط نقطه میانی، نزدیک شدن به مقدار حداکثر و حداقل و واگرایی عادی یا پنهان است. نوسانگرها معمولاً با یک خط یا هیستوگرام ترسیم می‌شوند. تعداد زیادی نوسانگر از قبیل شاخص قدرت نسبی (RSI)، نوسانگر تصادفی (اسیلاتور استوکاستیک)، شاخص قدرت حقیقی (TSI) و نوسانگر نهایی (UO) وجود دارند.

  میانگین‌های متحرک مبتنی بر قیمت هستند؛ اندیکاتورهای تأخیری (یا واکنشی) که قیمت میانگین تضمین‌شده در طی یک دوره زمانی مشخص را نشان می‌دهند. یک میانگین متحرک روشی خوب برای اندازه‌گیری میزان حرکت برای تأیید روندها و تعریف خطوط حمایت و مقاومت است. اساساً میانگین‌های متحرک، نویز را در زمان تفسیر چارت‌ها کاهش می‌دهند. نویز، هم از نوسانات ِ قیمت و هم از حجم تشکیل شده است. به این دلیل که یک میانگین متحرک، اندیکاتوری تأخیری است و به رویدادهایی که قبلاً اتفاق افتاده واکنش نشان می‌دهد، از آن به عنوان یک اندیکاتور پیش‌بینی استفاده نمی‌شود، بلکه به عنوان یک اندیکاتور تفسیری برای تأییدها و تحلیل‌ها استفاده می‌شود.

  در حقیقت، میانگین‌های متحرک پایه و اساس چندین ابزار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مشهور دیگر از جمله باندهای بولینگر (Bollinger Bands) و اندیکاتور مکدی (MACD) را تشکیل می‌دهند. انواع مختلفی از میانگین‌های متحرک وجود دارند که همگی فرض بنیادی یکسانی را می‌گیرند و تغییراتی را ایجاد می‌کنند. مشهورترین آنها میانگین متحرک ساده (SMA)، میانگین متحرک نمایی (EMA)، میانگین متحرک وزنی (WMA) و میانگین متحرک هال (HMA) هستند.

  شاخص قدرت نسبی (RSI) یک نوسانگر موفق و مبتنی بر حرکت است که از آن برای اندازه‌گیری سرعت (شتاب) و همچنین تغییر (دامنه) حرکات جهت‌دار قیمت استفاده می‌شود. اساساً شاخص قدرت نسبی، زمانی که به صورت نمودار در‌آمده باشد، میانگینی بصری به منظور نظارت بر جریان و همچنین قدرت و ضعف تاریخی یک بازار خاص را نشان می‌دهد. قدرت و ضعف به قیمت‌های بسته‌شده در طول یک دوره مشخص معاملاتی که منجر به ایجاد یک واحد قابل اعتماد از تغییرات قیمت و حرکت می‌شود، بستگی دارد. با توجه به محبوبیت ابزار تسویه نقدی (شاخص‌های بورس) و محصولات نفوذ مالی (و تمامی زیرمجموعه‌های آن)، اثبات شده که شاخص قدرت نسبی، اندیکاتور قابل دوامی از روندهای قیمت است.

  نوسانگر تصادفی یا استوکاستیک یک نوسانگر حرکتی مبتنی بر رِنج است. اندیکاتور استوکاستیک به نحوی طراحی شده که مکان نزدیک در مقایسه با رنج بالا یا پایین در تعدادی از دوره‌های تعریف‌شده توسط کاربر را نمایش دهد. معمولاً نوسانگر استوکاستیک به سه منظور استفاده می‌شود: شناسایی میزان اشباع خرید یا اشباع فروش، شناسایی واگرایی‌ها و شناسایی سیگنال‌ها و سازماندهی‌های گاوی و خرسی.

  شاخص کانال کالا (CCI) یک نوسانگر حرکتی به منظور تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال است که تغییرات یک ابزار را از طریق میانگین آماری آن اندازه‌گیری می‌‌کند. شاخص یا اندیکاتور کانال کالا اندیکاتوری مشهور است و به صورت گسترده استفاده می‌شود که به دلیل تطبیق‌پذیری آن، محبوبیت پیدا کرده است. این شاخص نوعی از نوسانگر کاملاً نامحدود است و هیچ حد پایین‌تر یا بالاتری ندارد. شاخص کانال کالا به منظور پیدا کردن بازگشت‌ها و واگرایی‌ها در گذشته طراحی شده است. در اصل این اندیکاتور برای شناسایی روندها در کالاها طراحی شده بود. هرچند، در حال حاضر از آن در طیف وسیعی از ابزارهای مالی نیز استفاده می‌شود.

  شاخص یا اندیکاتور جهت‌دار میانگین (ADX) به تریدرها کمک می‌کند که قدرت روند و نه جهت واقعی آن را تعیین کنند. از این اندیکاتور می‌توان به منظور اینکه آیا یک بازار خنثی است یا در حال شروع یک روند جدید است، استفاده کرد. این شاخص با شاخص حرکتی جهت‌دار (DMI) مرتبط است و در حقیقت دومی دارای خط شاخص جهت‌دار میانگین است. این نوسانگر بین 0 و 100 متغیر است. مقدار بالای آن نشانگر یک روند قوی و مقدار پایین آن نشانگر روندی ضعیف است و معمولاً با اندیکاتورهای جهت‌دار ترکیب می‌شود. این شاخص به دست ولز ویلدر، که چندین اندیکاتور اصلی تجارت را به وجود آورده، ساخته شده است.

  نوسانگر مهیب (AO) اندیکاتوری است که به منظور اندازه‌گیری میزان حرکت بازار استفاده می‌شود. نوسانگر مهیب حاصل تفریق «میانگین متحرک ساده» یا SMA با دوره 34 و «میانگین متحرک ساده» با دوره 5 است.

  Median Price = (Price High + Price low) / 2

  میانگین قیمت برابر است با حاصل جمع قیمت بالا و قیمت پایین تقسیم بر دو.

  AO = SMA(Median Price,5) – SMA(Median Price,34)

  نوسانگر مهیب برابر است با اختلاف بین «میانگین متحرک ساده» یا SMA با دوره 5 و «میانگین متحرک ساده» یا SMA با دوره 34.

  میانگین‌های متحرک ساده‌ای که معمولاً استفاده می‌شوند، توسط «قیمت بسته شده» محاسبه نمی‌شوند، بلکه توسط «نقاط میانی میله‌ها» محاسبه می‌شوند. نوسانگر مهیب در کل به منظور تأیید روندها یا احتمال بازگشت‌ها استفاده می‌شود.

  اندیکاتور یا شاخص حرکت (MOM) اندیکاتور پیشرو در اندازه‌گیری میزان نرخ تغییر تضمین‌شده است. این اندیکاتور قیمت فعلی را نسبت به قیمت قبلی از چند دوره قبل مقایسه می‌کند و نوسانگری را شکل می‌دهد که در بالا و پایین صفر در نوسان است. این نوع از نوسانگر کاملاً نامحدود است و هیچ حد پایین‌تر یا بالاتری ندارد. تفسیرهای گاوی و خرسی با جست‌وجوی واگرایی، عبور از خط مرکزی و قرائت‌های شدید در آن دیده می‌شود. این اندیکاتور اغلب در ترکیب با دیگر سیگنال‌ها استفاده می‌شود.

  اندیکاتور مکدی یا میانگین متحرک همگرایی / واگرایی (MACD)، اندیکاتور بسیار محبوبی به شمار می‌رود که برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال از آن استفاده می‌شود. همچنین از آن می‌توان به منظور شناسایی شاخصه‌های روند تضمین‌شده استفاده کرد. این شاخصه‌ها حرکت بازار و همچنین جهت و طول دوره زمانی روند هستند. اندیکاتور مکدی شاخصی پراطلاعات است و دلیل آن این است که این شاخص ترکیبی از دو نوع مختلف از اندیکاتورها است. اولاً اندیکاتور مکدی از دو میانگین متحرک (میانگین متحرک کوتاه‌مدت و میانگین متحرک بلندمدت) با طول‌های مختلف (که اندیکاتورهای تأخیری هستند) به منظور شناسایی جهت روند و طول زمان استفاده می‌کند. ثانیاً تفاوت موجود بین مقادیر دو میانگین متحرک (خط اندیکاتور مکدی) و میانگین متحرک نمایی (EMA) یا همان خط سیگنال را به صورت نمودار هیستوگرام که روی خط صفر مرکزی در نوسان است، ترسیم می‌کند. هیستوگرام به عنوان یک شاخصۀ خوب از حرکت تضمین‌شده به شمار می‌رود. خطوط مکدی نمایش داده شده در تصویر زیر را می‌توان به شرح زیر تفسیر کرد:

  اندیکاتور باند بولینگر اندیکاتوری است که محدوده گرافیکی را نمایش می‌دهد که میانگین متحرک ساده در وسط آن قرار گرفته و عرض یا محدوده نوسانات قیمت را مشخص می‌کند. نوسانات به نرخی گفته می‌شود که در آن قیمت یک دارایی می‌تواند افزایش یا کاهش یابد یا به عبارت بهتر محدوده افزایش یا کاهش از یک نقطه را مشخص می‌کند. چنانچه دامنه نوسانات یک دارایی بزرگ باشد، به این معنی است که این دارایی می‌تواند به طور بالقوه در دامنه وسیعی از قیمت نوسان کند.

  اندیکاتور قدرت نسبی تصادفی یا به اختصار اندیکاتور «استوکاستیک RSI» در اصل یک اندیکاتورِ اندیکاتور است. از این اندیکاتور در تحلیل تکنیکال به منظور فراهم کردن محاسبه‌ای تصادفی برای اندیکاتور شاخص قدرت نسبی یا RSI استفاده می‌شود. به عبارتی دیگر، مقیاسی است از شاخص قدرت نسبی نسبت به رنج بالا و پایین خود در طول یک دوره زمانی مشخص که توسط کاربر تعریف شده است. اندیکاتور استوکاستیک RSI، یک نوسانگر است که مقدار آن بین 0 و یک است و به صورت یک خط ترسیم می‌شود. این اندیکاتور برای شناسایی شرایط اشباع خرید و اشباع فروش استفاده می‌شود.

  اندیکاتور ویلیامز %R یک نوسانگر مبتنی بر حرکت است که در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال، برای شناسایی شرایط اشباع خرید یا اشباع فروش از آن استفاده می‌شود. در واقع Williams % R مبتنی بر مقایسه بین قیمت بسته‌شده فعلی و بالاترین سقف (Highest High) برای دوره بازگشتی که توسط کاربر تعریف شده، است. نوسانگر ویلیامز بین 0 و 100- نوسان دارد (منفی 100). مقدار نزدیک به صفر حاکی از شرایط اشباع خرید و مقدار نزدیک به 100- حاکی از شرایط اشباع فروش است. معمولاً نوسانگر ویلیامز می‌تواند سازماندهی مبتنی بر شرایط اشباع خرید و اشباع فروش و همچنین تغییرات کلی در میزان حرکت را ایجاد کند.

  نوسانگر قدرت خرس‌ها به دست الکساندر الدر ساخته شد. این نوسانگر تفاوت بین پایین‌ترین قیمت و EMA یا همان میانگین متحرک نمایی 13 روزه را اندازه‌گیری می‌کند که به شکل یک هیستوگرام ترسیم می‌شود. اگر اندیکاتور قدرت خرس‌ها زیر صفر باشد، یعنی فروشنده‌ها قادر بوده‌اند که قیمت را پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی (EMA) بکشانند و اگر اندیکاتور قدرت خرس‌ها بالاتر از صفر باشد، یعنی خریداران قادر بوده‌اند که پایین‌ترین قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی (EMA) نگه دارند. قدرت خرس‌ها یک نوسانگر کاملاً نامحدود با مقدار پایه‌ای 0 است و هیچ حد پایین‌تر یا بالاتری ندارد. این اندیکاتور معمولاً با ترکیبی از دیگر سیگنال‌ها استفاده می‌شود.

  اندیکاتور نوسانگر نهایی (UO) یک ابزار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال است که برای اندازه‌گیری میزان حرکت در طول سه بازه زمانی متفاوت استفاده می‌شود. مشکل اساسی با خیلی از نوسانگرهای حرکتی این است که بعد از یک افزایش یا کاهش سریع در قیمت، می‌توانند سیگنال‌های معاملاتی واگرایی کاذبی را تولید کنند. برای مثال، بعد از افزایش سریع در قیمت، یک سیگنال واگرایی خرسی، احتمالا خودش را معرفی کند، اما قیمت همچنان رو به افزایش است. نوسانگر نهایی با استفاده از چندین دوره زمانی بر خلاف یک دوره زمانی (که در دیگر نوسانگرهای حرکتی استفاده می‌شود)، محاسبه می‌گردد.

  شاخص‌‌های میانگین متحرک، قیمت میانگین یک ابزار مالی را در دوره زمانی معینی نمایش می‌دهند. اما چند نوع میانگین متحرک وجود دارد. همه آنها معمولاً در نقاط مختلف که داده‌ها وزن‌دار یا حائز اهمیت می‌شوند، متفاوت هستند. میانگین متحرک نمایی (EMA) خیلی شبیه (و نوعی از) میانگین متحرک وزنی (WMA) است. تفاوت اصلی بین این دو شاخص این است که نقاط داده‌های قدیمی هرگز میانگین را ترک نمی‌کنند. به بیان بهتر، نقاط داده‌های قدیمی، ضریب افزایش را حفظ می‌کنند (هر چند تا تقریباً صفر پایین می‌آیند) حتی اگر خارج از طول مجموعه داده‌های منتخب قرار بگیرد.

  شاخص‌های میانگین متحرک، قیمت میانگین یک ابزار مالی را در دوره زمانی معینی نمایش می‌دهند. اما چند نوع میانگین متحرک وجود دارد. همه آنها معمولا در نقاط مختلف که داده‌ها وزن‌دار یا حائز اهمیت می‌شوند، متفاوت هستند. میانگین متحرک ساده (SMA) یک میانگین متحرک غیروزنی است. بدین معنا که نقاط مختلف در مجموعه داده، اهمیت یکسانی دارند و به یک میزان وزن دارند. با انتهای هر دوره، قدیمی‌ترین نقطه داده سقوط می‌کند و جدیدترین نقطه داده به ابتدا اضافه می‌شود. توجه داشته باشید که در بین همه میانگین‌های متحرک، تأخیر قیمت SMA از همه بیشتر است. به طور خلاصه می‌توان گفت، میانگین متحرک ساده، به میانگین قیمت بسته‌شدن یک سهم در طی یک دوره مشخص گفته می‌شود.

  ابر ایچیموکو یا ایچیموکو کینکو هیو یک اندیکاتور محبوب و منعطف است که حمایت و مقاومت، جهت حرکت و روند را برای سطح تضمین‌شده نشان می‌دهد. این شاخص در یک نگاه، تصویری روشن‌تر از عمل قیمت‌گذاری فراهم می‌کند. همچنین امکان تشخیص جهت روند، اندازه‌گیری حرکت و دادن سیگنال بر اساس تلاقی خطوط و جایی که قیمت به این خطوط مربوط است را فراهم می‌کند. این سیگنال‌ها به تریدرها کمک می‌کنند که بهینه‌ترین نقاط ورود و خروج را پیدا کنند. این شاخص از پنج خط تشکیل شده است (هر کدام فاصله زمانی متفاوتی را نشان می‌دهد) و گویچی هوسودا، روزنامه‌نگاری که مدت طولانی بر پیشرفت این روش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اواخر دهه 60 میلادی وقت گذاشت، آن را عرضه کرد.

  میانگین متحرک وزنی حجمی (VWMA)، بر اساس میزان فعالیت معاملاتی در دوره زمانی خاصی، بر قیمت‌های حجمی تأکید دارد. کاربران می‌توانند طول، منبع و انحراف را تنظیم کنند. قیمت‌ها با فعالیت معاملاتی زیاد، وزن بیشتری از قیمت‌ها با فعالیت معاملاتی کم دارند. در دورانی که حجم بازار پایین است، میانگین متحرک ساده (SMA) و میانگین متحرک وزنی حجمی (VWMA) ارزش نزدیکی به هم دارند. از این اندیکاتور می‌توان برای تشخیص روند ترید استفاده کرد. عبور از خط قیمت می‌تواند یک تغییر جهت‌دار را نشان دهد. میانگین متحرک وزنی حجمی (VWMA) معمولاً همراه با سیگنال‌ها و روش‌های تحلیلی دیگر استفاده می‌شود.

  شخصی به نام آلان هال اندیکاتوری به نام میانگین متحرک هال (HMA) را به قصد کاهش تأخیر زمانی، افزایش پاسخگویی و حذف نویز معرفی کرد. محاسبه آن دقیق است و در میانگین متحرک وزنی (WMA) استفاده می‌شود. این میانگین متحرک بر قیمت‌های جدیدتر نسبت به قدیمی‌ترها تأکید دارد و یک میانگین متحرک با سرعت عمل بالا و در عین حال روان برای تشخیص روند موجود بازار است. همچنین از آن برای تشخیص سیگنال ورود و خروج هم استفاده می‌شود. این اندیکاتور بیشتر به دست تریدرهای نوسانی (افرادی که در نوسان ترید می‌کنند) و تریدرهای بلندمدت در ترکیب با سیگنال‌ها و روش‌های تحلیلی دیگر، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  ما در این مطلب نگاهی به تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال انداختیم و بخش‌های مختلف آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم. اگر قصد دارید وارد بازار رمزارزها شوید، داشتن دانش در مورد تحلیل تکنیکال بسیار مهم و ضروری است؛ چراکه اطلاعات نمودارها می‌تواند برای شما پولساز باشد.

  توجه داشته باشید که برای تسلط کامل به ابزارهای تحلیل تکنیکال و استفاده از آن، باید آموزش‌های فراوانی ببینید و با یک یا چند مقاله، نمی‌توان نکات تخصصی آن را درک کرد. همچنین پس از یک دوره آموزشی، باید این دانش کسب‌شده را در یک بازار با ریسک کم تست کنید تا به صورت عملی هم با این ابزارهای تحلیل آشنا شوید. با این آموزش‌های تخصصی همراه ما باشید.

  سلام ممنون از سایت خوبتون عجب نسل جالبی شده ما قدیما هر کاری که داشتیم باید کلی دنبال طرف میگشتیم تا پیداش کنیم مثلا برا لوله بازکنی برچسب های در و دیوار رو زیر و رومیکردیم اما الان طرف برای بازکردن چاه خونش هم اینترنتی درخواست میده مخصوصا توی این کرونا که بیرون رفتن از خونه مکافاتیه..

  به به شیبا چه الگوی مثلث سر پایینی زده دوستان؛ مثلث سرپایین در تکنیکال یک الگوی ادامه دهنده محسوب میشه و زمانی که ازمثلث خارج شد میتونه به اندازه حداقل قاعده مثلث رشد کنه و حتی به اندازه میله پرچم مثلثی

  با تشکر از مطالب مفید و ارزنده. خدا قوت

  ممنون از شما

  بسیار ممنونم از زحماتی که برای تهیه و جمع اوری مطالب ارزنده میکشید.

  خیلی ممنون از توجه و محبت شما

  سلام.ضمن تشکر از سایت خوبتون،ازلطفا ارزهای دیگه مثل انجین کوین و …که تو بورس خرید و فروش هستند رو بزارین.باز هم ممنون از زحماتتون.

  سلام ممنون از توجهتون به سایت ما. چشم حتما نظر شما رو اعمال می کنیم.

  بسیار عالی سپاسگزارم بابت تهیه این مقالات

  ممنون از لطف شما

  سلام.وقتی در تایم فریم ۵دقیقه میزنه فروش یعنی از پنج دقیقه دیگه اصلاح میخوره..درسته

  سلام خیر لزوما این طور نیست

  بسیار عالی

  سلام لطفا بگید اون سه عدد که زیر تحلیل تکنیکال عقربه ای میاد معنیش چیه بعضا قرمز میشه وبعضیا هم ابی وعدد دار هستن چه معنی دارن لطفا راهنمائی کنید

  سلام در زیر نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید. این نتیجه ۵ حالت دارد:

  Buy: پیشنهاد به خرید

  Sell: پیشنهاد به فروش

  Neutral: پیشنهاد به نگهداری

  Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید

  Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

  برای مثال اگر شما بازه زمانی ۱ روزه (۱ Day) را انتخاب کنید و نتیجه تحلیل تکنیکال Buy (پیشنهاد به خرید) باشد، به این معنی است که از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، در تایم فریم روزانه میانگین سیگنال های خریدی که مجموع اندیکاتورهای این ابزار دادن بیشتر از تعداد سیگنال های فروش هست

  ممنونم پس اون عددها نشانگر اندیکاتورها هستن که از انها استعلام واستفاده شده

  سلام وتشکر با توجه بهبرخی تحلیل های قدیمی سایت مثل تحلیل های هفتگی میتوان به تحلیل آنلاین تکنیکال مطمئن بود.قیمت ها به روزِ…ولی تحلیل ها هم به روزِ؟! این مطلب صرفاً سوالِ.و بحث انتقادی نیست…ممنون از پاسخ شما.

  نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال هر لجظه به روز میشه.

  سلام متاسفانه تحلیل تکنیکال عقربه ای درست نیست و اکثرا برعکس میشه . مطالب کلی سایت مفیده ولی تحلیل تکنیکالش خطا داره

  سلام فکر میکنم در استفاده از این ابزار دچار خطا شدین این ابزار دقیقا و به همین شکل از سایت تریدینگ ویوو گرفته شده. نکته ای که هست اینه که شما باید ماهیت اون رو درک کنین. نمودار عقربه ای مجموعی از اندیکاتورها و ابزارهارو بررسی میکنه و بر اساس سیگنال های خرید و فروش اونها و اینکه میانگین اونها چه سیگنالی دادن به شما سیگنال میده. نکته دوم این که تایم یک روزه بازه زمانی تقریبا بلند مدتی محسوب میشه و نتیجه اون در فاصله میان مدت تا بلند مدت نمایان میشه و نمیتونین از سیگنالها و نمودار یک روزه برای تصمیمات لحظه ای استفاده کنین. و در آخر اینکه هیچ ابزار و اندیکاتور به تنهایی نباید معیار شما برای ورود یا خروج به یک معامله باشه، هر فردی باید با آموزش و کسب تجربه استراتژی و روش مناسب و منحصر به فرد خودش رو پیدا کنه

  سلام کسب تجربه را خیلی قبول دارم . شخصا مواردی و روشهایی که در مورد تحلیلهای تکنیکال کلا گفته میشه خیلی قبول ندارم. دیدم در اطرافیان بسبار ماهر هم بودن ولی پیشبینیهاشون درست در نیومده . وقتی یه خبر جعلی یا واقعی شرایط یک ارز را تغییر میده دیگه کشیدن نمودار چه درستی را میتونه برای ما داشته باشه . هرچقدر هم درست تحلیل بشه ممکنه یه اتفاق یا یه خبر هنه چیز را متفاوت کنه. بنابراین فکر میکنم تجربه شخصی ادم با ترید اخبار و نمودارهای یک ارز و کمی هم شانس بیشتر بدرد میخوره. ممنونم

  سلام مطالب سایت خوبه ولی متاسفانه تحلیل ساعتی درست نیست و من الان یه هفته است دارم بررسی میکنم برعکس پبش میاد. مثلا از ساعت ۱بامداد امروز داره تحلیل میکنه با دید یکروزه ایاس و باید بفروشی یعنی ربزش داره در حالیکه امروز پامپ کرد و حدود ۱۰م تومان به من ضرر زد . با این حال اطلاعات کلی خوبی داره. ممنونم

  سلام فکر میکنم در استفاده از این ابزار دچار خطا شدین این ابزار دقیقا و به همین شکل از سایت تریدینگ ویوو گرفته شده. نکته ای که هست اینه که شما باید ماهیت اون رو درک کنین. نمودار عقربه ای مجموعی از اندیکاتورها و ابزارهارو بررسی میکنه و بر اساس سیگنال های خرید و فروش اونها و اینکه میانگین اونها چه سیگنالی دادن به شما سیگنال میده. نکته دوم این که تایم یک روزه بازه زمانی تقریبا بلند مدتی محسوب میشه و نتیجه اون در فاصله میان مدت تا بلند مدت نمایان میشه و نمیتونین از سیگنالها و نمودار یک روزه برای تصمیمات لحظه ای استفاده کنین. و در آخر اینکه هیچ ابزار و اندیکاتور به تنهایی نباید معیار شما برای ورود یا خروج به یک معامله باشه، هر فردی باید با آموزش و کسب تجربه استراتژی و روش مناسب و منحصر به فرد خودش رو پیدا کنه

  دوستان در این روزهای بازار خیلی راحت میشه تا روزی ۱۰ درصد از بازار سود گرفت ولی باید درست عمل کرد بنده matin nr هستم خوشحال میشم بتونم به بقیه کمک کنم .

  اگه دوست داشتید داخل اینستاگرام به من پیام بدید

  سلام میشه ایدی اینستاگرامتون رو بدید

  درود بیکران سپاسگزارم از مطالب مفید برقرار باشید…سوالی داشتم آیا این تحلیلها برای یکماه از تیر است؟ و آیا هر ماه تحلیل ارزها در همین صفحه تغییر میکند؟ من این صفحه را سیو کردم وارد میشوم ممنونم از پاسخگوئی

  خیلی ممنون از حسن توجه شما اگر منظورتون نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال هست . اطلاعات اون هر ساعت به روز میشه و تغییر میکنه.

  با سلام و خسته نباشید واقعا مطالب سایت مفید و آموزنده هست دستتون درد نکنه لطفا ارزها ی بیشتری را مورد تحلیل قرار دهید. باتشکر

  خیلی وقتها درست برعکس جواب میده

  ممنون بسیارساده وخلاصه ومفیدبیان کردید.

  جالب است فقط در منوی اصلی تحلیل ده ارز برتر رو قرار بدید ممنون و سپاسگزارم

  سلام و درود بسیار عالی و مطالب گفته شده شفاف و واضح و بدون حاشیه و کاربردی میباشندموفق وپیروز باشید

  سلام ممنون از توجه شما

  سلام این سایت عالی همه چیز تمامه دوستان استفاده کنید.

  خوشحالیم که رضایت شما رو جلب کردیم

  بسیار عالی،

  سلام. سایت شما فوق العاده هست

  خوشحالیم که رضایت شما رو جلب کردیم

  سلام برای اموزش حرفه ای چه راهکاری دارید ممنون

  تنها راهکاری که میتونم بهتون پیشنهاد بدم اینه که یا از دوره های آموزشی موجود د بازار استفاده کنین یا با مطالعه در اینترنت به جمع آوری و به روز کردن اطلاعات خودتون بپردازین. از دوره های ما هم اگر قصد استفاده دارین برای راهنمایی بیشتر در خدمتتون هستیم

  همه این حرفها و تحلیلها غلطه .کارشناسان فقط دنبال گفتن حرفی هستند که برنامه ازشون خوشش بیاد.و پولش را بگیره.و ابزارها هم تحلیل درستی ندیدم که داشته باشن .

  سلام. یکی از مهمترین ارزهای دیجیتال BNB هستش که تحلیل تکنیکالش متاسفانه تو سایت خوب شما نیست.

  رمزارز نیوز – سایت خبری تحلیلی بلاک چین و ارز دیجیتال

  رمزارز نیوز > قیمت ارزهای دیجیتال > تحلیل تکنیکال بیت کوین

  تحلیل تکنیکال یکی از ابزار های متعددی است که در اختیار تریدرها قرار دارد. تحلیل تکنیکال، تاریخچه و سوابق یک کوین خاص همراه با نمودار های قیمت و حجم معاملاتش را بررسی می کند. آنچه که برای تحلیل تکنیکال بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده های محوری تئوری Dow است. همچنین شناخت روند های صعودی و نزولی بازار که گاها روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانالی خاص جلو و عقب می رود. لازم به ذکر است خرید رمز ارز از صرافی های مختلف، ممکن است با قیمت های متفاوتی انجام شود.

  با توجه به اینکه این تحلیل تکنیکال و مشاهده نمودار و قیمت لحظه ای بیت کوین بازتابی از ابزار تکنیکال سایت تریدینگ ویوو است، مسئولیت استفاده از آن به عهده کاربران می باشد. رمزارز نیوز مسئولیت و پیشنهادی در قبال استفاده یا وقوع این تحلیل ندارد.

  برای استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال بیت کوین، کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی (تایم فریم) مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا 1 Minute (یک دقیقه ای)، 1 Hour (یک ساعته) یا 1 Month (یک ماهه).تحلیل نمودار های ارز دیجیتال

  سپس در زیر نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید. این نتیجه 5 حالت دارد:

  Buy: پیشنهاد به خرید

  Sell: پیشنهاد به فروش

  Neutral: پیشنهاد به نگهداری

  Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید

  Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

 • تخلفات بورس
 • برای مثال اگر شما بازه زمانی 1 روزه (1 Day) را انتخاب کنید و نتیجه تحلیل تکنیکال Buy (پیشنهاد به خرید) باشد، به این معنی است که از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، قیمت این رمزارز پس از 1 روز (24 ساعت دیگر) از قیمت فعلی بیشتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد تحلیل تکنیکال، خرید است.

  {
  “interval”: “1D”,
  “width”: “100%”,
  “isTransparent”: false,
  “height”: “100%”,
  “symbol”: “BINANCE:BTCUSDT”,
  “showIntervalTabs”: true,
  “locale”: “en”,
  “colorTheme”: “light”
  }

  بیت کوین اولین رمزارز و در واقع (BTC) پرچمدار ارزهای دیجیتال است. بسیاری از افراد ارزهای دیجیتال را با بیت کوین معادل می دانند. بیت کوین همچنان با ارزش ترین ارز دیجیتال است و احتمال می رود که این روند تا مدتها ادامه داشته باشد. محبوبیت بیت کوین تا آنجا زیاد است که بسیاری از تحلیل گران و تریدرها (معامله گران) ارزهای دیجیتال، کوین های غیر از بیت کوین را کوین های به “به درد نخور” می نامند!

  از نظر تکنیکال، بیت کوین عملکرد بسیار جذابی داشته است. به این معنی که رفتار خوب و قابل پیش بینی ای روی نمودار قیمت از خود نشان می دهد. صعودهای باورنکردنی و سریع و البته سقوطهای عجیب که معمولا تحلیلگران دلایل فاندامنتال برای آن می آورند، از خصوصیات بارز بیت کوین است.

  امروزه ابزارهای بسیار پیشرفته و کارآمدی در اختیار تحلیل گران ارزهای دیجیتال است. در این صفحه نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین را مشاهده می کنید. این نمودار با بررسی دقیق و تکنیکال نمودار قیمت بیت کوین و تحلیل اندیکاتورهای مختلف، پیش بینی می کند که از نظر تکنیکال در بازه زمانی مورد نظر، چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین خواهد افتاد. دقت کنید برای استفاده از تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، بایستی یک دانش حداقلی داشته باشید. بنابراین پیشنهاد ما این است که حتما آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال و همچنین دوره رایگان آموزشی رمزارز نیوز را دریافت و مطالعه کنید.

   

  میانگین متحرک نمایی (EMA)

  میانگین متحرک ساده (SMA)

  ابر ایچیموکو (Ichimoku Cloud)

  میانگین متحرک وزنی حجمی (VWMA)

  میانگین متحرک هال (HMA)

   

  شاخص قدرت نسبی (RSI)

  نوسانگر تصادفی (Stochastic)

  شاخص کانال کالا (CCI)

  شاخص جهت‌­دار میانگین (ADX)

  نوسانگر مهیب (AO)

  شاخص حرکت (MOM)

  شاخص مکدی (MACD)

  شاخص قدرت نسبی تصادفی (Stoch RSI)

  نوسانگر ویلیامز (%R)

  نوسانگر قدرت خرس‌­ها (Bears Power)

  نوسانگر نهایی (UO)

  دوستان:لحظه خریدفرارسیده بایک تیر دونشان بزنید،۱-باخریدخودبه سودبرسید۲-دریکی از حساس ترین وضعیت های بیت کوین حمایت خودرااز آن اعلام نمائید،موفق وپرسود باشید….

  ما کی باشیم از بیت کویین حمایت کنیم🤣کل دارایهامو بزارم رو هم با یک کلیه او مثبتم نهایتا بشه۰.۶بیت کوین😁😁😁😁😂😂🤢🤢دوستان اگر کسی میتونه راهنمایی حرفه ای دلی انجام بده خواهش میکنم مارو از لطف خودش محروم نکنه یک ماه و نیمه اومدم تو این بازار ۱۵م ضرر کردم و ابروی خودمو و ارز دیجیتالو بردم!!؟؟

  [email protected]

  تحلیل نمودار های ارز دیجیتال

  سلام این ریزش تا کی ادامه داره ممنون میشم 🙏🙏😁

  خیلی ممنون

  من یه مدت سعی کردم دوستان در این سایت رو راهنمایی کنم به خاطر دینی که به سایت داشتم بابت استفاده از اطلاعات سایت، ولی دیسلایکیون با دیسلایک های متعدد این انگیزه رو از من گرفتن. اگه کسی میخواد منو دنبال کنه و اونجا سیگنال و… بگیره. موفق باشید

  میشه خواهش کنم به ایمیلم سیگنال بفرستی [email protected]

  ادرس جیمیلم dollari.signal @gmail.com

  اقا من نمیتونم پیدات کنم اگه برات مقدوره یه پیام بهم بده[email protected]

  چطوری میشه دنبالت کرد؟

  در اینستا گرام dollari.signal

  سلام دوستان یه توضیحی بابت قشمت پایینی عقربه تحلیل تکنیکال دارم اعدادی که زیر کلمه خرید و خنثی و فروش هست نشانگر چیه اگه کسی بتونه منو راهنمایی که ممنونم

  سلام..اون اعداد خرید و فروش و نگهداری رو تو هر بازه ی زمانی نشون میده اگه اعداد خرید بیشتر باشه و عقربه روی استرانگ بای تاکید داره روی خرید و برعکس

  سلام، ببین داداش این نمودار نتیجه ترکیب کلی اندیکاتور و اسیلاتور(نوعی اندیکاتور نوسانی) هستش، و اعداد زیر نمودار میگه چندتا از این ها خرید، خنثی یا فروش نشون دادن، ولی چون تعداد اسیلاتورهاش نسبت به اندیکاتورهای روندی بیشتره، پس نمیتونه درست باشه، چون اندیکاتورهای روندی مهم تر هستن و اونا معمولا دیر تغییر میکنن ولی اسیلاتورها زود نوسان میکنن.

  کاردانو بخرید جا نمونید له شده ها کندلهای سبز معروفشو داره میزنه !!!!!!!!

  دمتون گرم

  حالا ببینیم تا کجا رشد میکنه فکر کنم تا۳۲۲۵۰ بیشتر نتونه بره.ان شاءالله که دیگه اینقدر نریزه.

  سلام:دوستان فقط لطف کنن با دید بلند مدت به رمز ارزها نگاه کنن وسرمایه گذاری بلند مدت داشته باشن تا به سودبرسن وباهر نوسان بازار سریع واکنش نشان نداده تاموجبات ریزش بازاررافراهم نکنند موفق وپرسودباشید….

  بعضی از عساتید !! به سلام کردن هم دیسلایک میدن !!! خخخ .دوست عزیز وقتی از منطقه زمانی مهم صحبت میشه مثل الان بیت کوین ،یعنی از لحاظ تکنیکال در محدوده فیبوی زمانی قرار گرفته و ممکنه در این منطقه واکنش خوب یا بد نشون بده .چندین عامل مهم در این زمان با هم همراه شدن.۱. نزدیک شدن به فیبوی زمانی که تاریخ ۱۸ هم به بعد رو در تایم روزانه نشون میده. ۲. نزدیک شدن به کنج که باید تعیین تکلیف بشه به سمت بالا یا پایین بشکنه .۳.آزاد سازی بیت کوین های گری اسکیل در ۱۸ هم و … در ضمن فقط منتظر بالا رفتن نباشید بعضی وقتا بهتره افت کنه تا در قیمت مناسب تر بخرید . حالا بکوب دیسلایکو انرژی بگیریم.

  بکوب دیسلایکو ! ورود به منطقه زمانی مهم . آخرین پیام .موفق باشید

  چی میزنی ساقی موتوری کار داده دستت

  کارم به اونجا نکشیده که با هر کسی دهن به دهن بشم..ساقی موتوری هم مخصوص شماست سطح ما با شما فرق داره. از ضرر هات لذت ببر .

  تیموری تحلیل بلد نیستی بشین نگاه کن چیزی نگو تا ۲۹ ۳۰ ریزش کرد با توهماتت چیزی نگو کسانی تحت تاثیر قرار میگیرن واقعا بیسوادیتو با چیزای ک مینویسی نشون دادی چ اصراریه بخاهی مطلب بزاری

  يعني تيموري اينقدر تاثيرگذاره؟! D:

  بیسواد خودتی من نظرمو نوشتم و الان یادم نیست طبق تحلیل کارشناسی که گفته بود نظرمو دادم.در ضمن اگه من بیسوادم وای به حال آن سوادهایی که شما خود را صاحب آن میدانید نظر من فکر کنم جز بر شما بر کس دیگه ای تاثیر گذار نبوده. خیلی دهن بین نباش .اینجا هر کسی برای خودش نظرشو میده.

  در ضمن من چه تحلیلی کردم که شما باسواد شدی؟جز یک نظر شخصی چه نوشته بودم؟ پس چرا اکثرا تاییدش کردن؟

  آقای عزیز اینجا هرکسی میتونه نظرشو بگه .مگه تو چکاره ای که مردم را باسواد و بیسواد تشخیص میدی.قضاوت نکن

  دورت بگردم چرا الکی بحث مکنی . ول کن خون خودتو کثیف نکن فعلا که پبت پنجاه هزاره 😄😄😄

  دوستان همونطوری که قبلا گفتیم خوشبختانه بیت کوین به کانال ۴۰۰۰۰ هزار صعود کرد و پس از عبور از میانگین ۲۰۰ ظاهرا یه پولبک زده که مجدد توسط میانگین ۲۰۰ حمایت شده .همچنین این حمایت در کف کانال صعودی کوتاه مدت رخ داده که امیدوارم زمینه صعود تا ۴۷۰۰۰ رو فراهم بکنه .موفق باشید .

  سلام بر دیسلایکیون . متاسفانه بیت کوین بازیچه دولت ها و افراد مشهور شده و متاسفانه تریدر های کوچیک و غیر حرفه ای هم به جای دید بلند مدت و عدم واکنش به اتفاقات، جوگیرانه وارد فروش و خرید میشن.اینکه یک خبر باعث ریزش قیمت میشه دلیلی بر نادرستی تحلیلهاتون نیست و جدا از تحلیل کوتاه مدت پرهیز کنید . قبلا هم گفتم .احتمال سقوط بیت کوین زیر ۳۰ هزار بسیار کمه و این محدوده مناسب خریده .هر چند هر تحلیلی امکان اشتباه داره.کماکان به برگشت بیت کوین به بالای محدوه سقف قبلی تا پایان سال معتقدم .موفق باشید خدانگهدارتون

  من هم به صعود بیت کوین امیدوارم ولی تا صد هزار و صدوبیست هزار حداقل دوسال طول میکشه.هرچند دوست دارم تا پایان سال میلادی امسال به این رشد برسه.

  بیت کوین هم دیگه مردم را خسته کرد با این کار مردم از بیت کوین ناامید میشن.به نظر من باید یه رشد بیست درصدی بکنه.وگرنه کسی بیت نمی خره.

  سلام کسی هست تحلیل درست بلدباشه

  بیت کوین به قدری خراب کرده که هیچ کارشناسی نظر قطعی نمی تونه بده.چون با حرف یک نفر چندین درصد ریزش و با حرف کسی دیگه رشد میکنه.

  تشخیص تحلیل درست و غلط بستگی به استراتژی و تحلیل شخصی هر تریدر داره. بهترین و درستترین تحلیل دنیا به دلیل عدم دانش کافی شخص بیننده ممکنه نادرست به نظر برسه.بنابراین توصیه میشه دانش کافی در زمینه تحلیل کسب کنید .استراتژی مخصوص به خودتون داشته باشید . تا زمانیکه شناخت کافی از تحلیل گر ندارید از تحلیل پیروی نکنید مگر زمانی که با تحلیل خودتون همخوانی داشته باشه.موفق باشید

  دوستان فعلا بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته پس از عبور از میانگین ۱۰۰ روزه و برخورد به سقف کانال نزولی کوتاه مدت در این محدوده نوسان میکنه و ظاهرا میانگین ۱۰۰ نقش حمایتی خوبی رو ایفا کرده .امید است با حفظ این حمایت و محدوده ۳۶۵۰۰ با افزایش حجم معاملات مقاومت پیش رو رو بشکنه و به کانال ۴۰۰۰۰ برگرده.در غیر این صورت نزول تا محدوه ۳۰ هزار محتمله.به نظر میرسه تئوری اول محتملتره.موفق باشید

  ای بیت کوین بی قانون جون مادرت یا درست و حسابی ریزش کن یا رشد کن .تکلیفت را لااقل با خودت روشن کن.همین حق تو هسته که مردم سهامشونو از بیت خالی میکنن و کم بیت میخرن.

  اگه چهارمین کندل را هم مثبت بزنه طبق گفته کارشناسان رشد قطعی خواهد کرد.

  دوستان در یک واگرایی چند ماهه فرو رفته بیت کوین وارزها یعنی اینکه در محدوده های مشخصی نوسان میکنن اگر میتونین حجم خرید رو پایین بیارین و با فروشهای به موقع وخریدهای پایین ارز اضافه کنین اگر که نه بیخیال شید اومد بالا بفروشین والا کیش ومات میشین از ما گفتن بود

  دوستان من خیلی تو یکماه ضرر کردم پولم تو ۴۰ درصد ضرر دوج خریدم دوشب پیش باز اومد پایین امروزم بدتر لطفا بگید چه کنم ولا از اینهمه ضرر بدبخت شدم خیلی هم حرفه ای نیستم به پولم برسم خدارو صدبار شکر میکنم

  تو اوج خریدی . اگر نمیتونی ریسک و نوسان این بازار رو تحمل کنی ، همین الان بفروش

  سلام من نفروختم هنوز به نظرتون چه کنم؟

  الان که داره میاد بالا .چهار کندل را هم زده.

  ضرر کردی دیگه نفروش،هولد کن تا ضرورت جبران بشه

  لطفا اگه راهی بهتر بود به منم بگید خدا خیرتون بده الان یکشنبه ۱۰شب

  سلام بازار ارز دیجیتال یک بازار پرنوسانه که عالیه برای افراد حرفه ای- و یک بازار پر بازده برای افراد صبور . اگر به پولتون نیاز ندارید صبر کنید .محدوده تقریبی بزای خرید مجدد ۲۸ سنت تا ۳۰ سنت. در صورت توان مالی در این محدوده ها خرید مجدد کنید و از ریزش بازار نترسید .موفق باشید

  نگران نباش من خودم دوج کوین خریدم تو ضررم ولی می دونم که دوج کوین در آینده خیلی خوبه

  ممنون

  این نظر منه نگه دار به احتمال بسیار زیاد تا سقف قبلیش بالا میره وقتی رفتی تو سود ببندش بعد اگر خواستی ترید کنی حتما تحلیل تکنیکال را یاد بگیر یه استراتژی برای خودت درست کن و پایبند بهش باش اون وقت دیگه برای هر پایین اومدن ارز برنامه داری و اینطور آشفته نمیشی

  تشکر از شما

  نگران نباش دوباره بالا میاد .بیت از ۳۴۰۰۰پایین تر نمیره .میاد بالا.

  بیت کوین چنان آسیبی به سهامدارانش وارد کرده که مردم همه نوع ارز دیجیتال خرید و فروش میکنند جز بیت کوین.به معاملاتش دقت کنی هر سه الی چهار دقیقه معامله را می نویسه.کم کم فکر کنم راحت تر اینه که هر ساعت بنویسه و مردم زیاد انتظار نکشن.لااقل هر ساعت یک بار نگاه کنن.

  جناب تیموری معاملاتی که شما ملاحطه میکنید مربوط به صرافی شماست این چه فرمایشی هست بیت در ثانیه هزاران تراکنش میخوره نمودار جهانی رو ببین متوجه میشی

  این تحلیل تکنیکال مربوط به چند وقت پیش یا آینده است نفهمیدم الان جمعه ۱۴ خرداد ساعت۱۶ و ۵۸دقیقه است قیمت بیت کوین را۳۶۵۵۷ نشون میده در حالیکه الان قیمت واقعی که داره معامله میشه ۳۵۷۶۰ است.

  سلام قیمتها و نمودارها زنده هستند

  گفتم تا۳۷۷۵۰ رشد میکنه.

  جناب تیموری با خودت چند چندی دم خروست رو باور کنیم یا قسم حضرت عباست بنظر مث بقیه نظاره گر باشی بهتره تا با این تحلیلهای دوغکی که هر چند ثانیه له یه شکلی تغییر میکنه

  جناب زیاد سخت نگیر.

  نگفتم رشد میکنه.هنوز هم دیر نشده.سریعتر اقدام به خرید کنید.

  دوستان سریعتر بیت کوین را خرید کنید که دیر میشه کمتر سود میکننید.

  دوستان بیت کوین تصمیم گرفته مثل بورس ایران ریزش کنه سهامداران فکر کنند دیگه ریزش تموم شده بیت را میخرن باز دوباره ریزش میکنه و این چرخه همچنان ادامه داره ولی اینبار مردم تا بیت به ۳۷هزار نرسه خرید نمی کنند.باید این مقاومت را بشکنه تا مردم بخرن.فکر کنم از ساعت دو روز دوشنبه دیگه رشد کنه.

  الان میخوام یه حرفی بزنم که از بیست و چهار ساعت بعد رشد کنه.دکستان آخرین حمایت بیت کوین که در سی هزاره خیلی قوی هست و از اون دیگه پایین تر نمیره.لذا دوستان از فردا شروع به خرید کنند اگه رشد نکرد؟

  ببخشید استخراج کنه.

  دیگه بیت کوین هم مثل ایران شده.یک روز آمریکا حرفی میگه ریزش میکنه یک روز چین حرفی میزنه ریزش میکنه چند روز بعد استرالیا حرفی میزنه ریزش میکنه من هم یه حرفی میزنم ببینم تا ۲۹ هزار ریزش میکنه؟حرف من اینه چراپونچی تصمیم گرفته دیگه اجازه نده کسی بیت کوین اخراج کنه.

  من خواب دیدم بیت کوین تا ۲۱ هزار پایین میاد…! خواب منم الکی نبوده .. دیگه خود دانید..

  به خودا منم دیدم

  این تحلیل عقربه ای واسه موقعیه که از چین و آمریکا و کشورهای دیگه خبر منفی نیاد

  دیگه تحلیل عقربه ای یک ماه بعد را آبی نشون میده.

  دوستان تا دو هفته دیگه روزگار بیت کوین همینه چه بسا بدتر.پس برید دنبال کار دیگه.

  من خواب دیدم بیت کوین تا بیست ونه اومده بود پایین بعدش صعود کرد.حالا نظر کارشناسها چیه نمی دونم.

  فکر کنم دیگه این آخرین ریزش بیت کوین باشه .از روز بعد رشد میکنه.

  بیت کوین هم مردم را مثل آمریکا غارت کرد.منکه سهامم را فروختم فقط ۲۷میلیون ریپل خریدم.امیدوارم راه بیت کوین را نره.

  من موندم که این تحلیل عقربه ای تا یک هفته آینده را منفی نشون میده چطور باید تحلیل کرد که بعد از چند ساعت باز آبی میشه؟

  اینطور که به نظر میاد دقیقا بیت کوین داره نقش بورس ایران را برای سهامدارنش به خوبی ایفا می کنه.من را که به خاک نشوند.

  دقیقا الان وقت خریده.

  تحلیل تکنیکال پینشهاد خرید و فروش دوج کوین و بقیه ارز ها هم بذارید ممنون

  سلام در این صفحه میتونید روی آیکون نمودار هر ارز کلیک کنید و تحلیل تکنیکالش رو ببینید: https://ramzarz.news/coins/

  دقیقا از همون جایی که فکرشو نمیکنی بازار برمیگرده… وقتی همه میفروشن تو بخر..

  ادمین جان چی نوشته اینجا!! قیمت بیت کوین ۱,۲۲۲,۰۶۵,۰۰۰ تومان !!!! قاعدتا مشکلی در واحد فنی پیش اومده، تصحییح کنید لطفا.

  هر موقع این تحلیل پیشنهاد خرید داد خرید کردم قیمتش پایین آمد.

  دوست عزیز اگه دقت کنی در تحلیل فوق از ۱۶ اندیکاتور به کار رفته ۱۱ تا نوسانگر هستن سیگنال خرید یا فروش بر اساس تعداد بیشتر اندیکاتورها در هر سمت تغییر میکنه که میتونه اشتباه باشه چرا که ممکنه یک سیگنال کوتاه مدت باشه به دلیل ماهیت اسیلاتورها.بنابراین صرفا بر اساس اندیکاتورهای روندی معامله کنید و در صورت نیاز به نوسانگیری از اسیلاتورها کمک بگیرید .موفق باشید

  خیلی ممنون

  نمودار عقربه ای اصلا درست نیست. اصلا چرا این نمودار را گذاشتن ؟ فکر میکنم چیزی جز دروغ نیست.من این نمودار را بیست روزه نگته میکنم حتی برآورد یک ساعتش هم درست نبود.دوستان اصلا به این نمودتر اعتنا نکنید.

  سلام جناب فکر میکنم شما باید در نحوه استفاده از این ابزار یک تجدید نظری داشته باشید. این ابزار برآیندی از سیگنال اندیکاتورها و ابزارهای مختلف رو به شکل سیگنال خرید یا فروش به شما ارائه میده. این شما هستید که باید بر اساس استراتژی، هدف، ابزارها و بازه زمانی که از اون استفاده می کنید به این نتیجه برسید که این ابزار چطور میتونه به شما کمک کنه.

  به نظر شما که خود را استاد میدونید پنج دقیقه تحلیلش را که شما میگید چک کردید که یک دقیقه اش هم درست نیست.من ساعتها به این نمودار تحلیل دقت کردم اصلا حتی شباهتی هم با واقعیت ندیدم. شایدهم چیز دیگری را میگه که من نمی دونم.الان تحلیلش برای فردا چی میگه.و چک کن ببین آیا درست میگه؟

  این نمودار بر اساس اطلاعاتی هست که در سایت سرویس دهدنش ارائه میشه. قبل از استفاده از این نمودار حتما صفحه رو رفرش کنید.

  میخوای موفق شی همیشه خلاف این نمودار عقربه ای عمل کن گفت نگه کن بفروش کفت بفروش بخر گفت خرید بفروش دقت کنین همیشه اینجوری بودع

  تحلیل ها گاهی اشتباهه.چند بار امتحان کردم.

  نمودار عقربه ای تکنیکال، برایند همه اندیکاتورهای تکنیکال هست

  ارائه خدمات وریفای حساب بایننس و حساب های صرافی ها با آیدی کارت(بدون دسترسی به حساب های شخصی)

  اعداد زیر نمایش عقزبه ای چه مفهومی دارد؟

  نشان دهنده تعداد ابزارها و اندیکاتورهایی هست که سیگنال خرید یا فروش دادن

  با درود به شما یک سوال اینکه ساعت و دقیقه روز و هفته اینها نشون میده یعنی چی ؟؟؟اگه ممکنه یه توضیح خلاثه بفرمایید ممنونم میشم

  سلام وقت بخیر اینها بازه های زمانی هستن که شما تمایل دارید در اونها به تحلیل بپردازید، به عنوان مثال اگر بازه زمانی ۴ ساعته رو انتخاب کنید اندیکاتورها و ابزارهایی که در این شاخص استفاده میشن بر اساس کندل های ۴ ساعته نمودار رو تحلیل میکنن و به شما سیگنال ورود و خروج میدن. این شاخص هم از مجموع سیگنالهای ابزارهای مختلف برایند میگیره و نتیجه رو به شکل سیگنال خرید یا فروش اعلام میکنه.

  سپاسگزارم از لطف سرکار

  درودلطفا بفرمایید ساعت های روی تحلیل عقربه ای با زمان وساعت ایران هست ؟؟؟سپاس از سایت وآدمین محترم

  سلام خیر اونها بازه های زمانی هست که بر اساس اون این شاخص سیگنال های ورود و خروج اندیکاتور ها و ابزارهای مختلف رو جمع آوری میکنه و برآیند اونها رو به شما نشون میده.

  سپاس از جوابتون ،سوالم در مورد مبدأ زمانی برای آغاز هر بازه مثلاً ربع یا یکساعت یا چهار ساعت هست؟؟؟که زمان آغاز هر بازه رو که این شاخص میده با چه ساعتی میشه در نظر گرفت؟سپاس

  زمان محاسبه بازه های زمانی بر اساس تایم utc هست.

  تحلیل نمودار های ارز دیجیتال
  تحلیل نمودار های ارز دیجیتال

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *