تحلیل ساروم


تحلیل ساروم
تحلیل ساروم


{{{text-format body}}}


{{{text-format body}}}


{{{text-format body}}}


{{{text-format body}}}

آیا از حذف این یادداشت اطمینان دارید؟

یادداشتی درج نکردید

در حال حاضر هیچ توئیت منتخبی موجود نیست

برای منتخب کردن توئیت‌های دلخواه خود، بر روی آیکون در زیر توئیت مربوطه کلیک کنید

#ساروم کانال خوبیه داشته باشین BLACKSWAN68 @

تحلیل ساروم

گفتم امروز وخت خریده 😁😁😁

#ساروم فردا وخت خریدشه

#ساروم اکثرسیمانیها در حال صف خرید شدن می باشند

#ساروم متاسفانه حقوقی کمی اذیت می کند تا نوسانگیرها رو فراری بده و امروز هم کاملا مشخص بود که با فروش هایی که داشت و عدم حمایت از سهم حسابی به منفی کشاند و فردا هم منفی پیش بینی می شود . بنده که هم امروز خریدم و هم فردا می خواهم سنگین خرید کنم . به زودی ساروم 5000 تومنی رو خواهید دید .

#ساروم فردا وخت خریدشه

#ساروم منفی های الکی

 • اعتماد صندوق
 • #ساروم آخرین فرصت های ورود در این قیمت های سوپر مفت . با ساروم بلند مدت باشید تا ثروتمند شوید .

  #ساروم سلام دوستان . خوبه بدونید که سود سازی ساروم و سخاش با قیمت بالای 11000 تومن در یک محدوده قرار دارد . به زودی این قیمت های 4000 تومن و 5000 تومن خاطره خواهد شد . پیش بینی می شود امسال ساروم بالای 800 تومن سود بسازد .

  #ساروم سلام دوستان . خوبه بدونید که سود سازی ساروم و سخاش با قیمت بالای 11000 تومن در یک محدوده قرار دارد . به زودی این قیمت های 4000 تومن و 5000 تومن خاطره خواهد شد . پیش بینی می شود امسال ساروم بالای 800 تومن سود بسازد .

  #ساروم در فروردین 464 میلیارد ریال و اردیبهشت 703 میلیارد ریال فروش داشته است خرداد به عدد خوب 714 میلیارد ریالی رسیده و تیرهم 762 میلیارد ریال بود و4 ماهه 2645 میلیارد ریال بوده است مدت مشابه سال قبل 1600 میلیارد ریال بود ⚠ اگر دوست دارید ما اخبار بیشتر تحلیل بیشتر و برسی گزارشات بیشتری داشته باشیم لطفا هم لایک کنید هم دنبال کنید ممنون

  آیا از مسدود کردن کاربر اطمینان دارید؟

  اگر کاربری را مسدود کنید توئیت‌های شخص به شما نشان داده نمی‌شود. صفحه شخصی کاربر نیز قابل مشاهده نیست.

  همچنین در وضعیت مسدود صفحه شخصی شما به کاربر مسدودی نشان داده نمی‌شود و امکان ارسال پیام خصوصی وجود ندارد. یعنی ارتباط شما با آن کاربر بطور کامل قطع می‌شود.

  آیا از بی صدا کردن کاربر اطمینان دارید؟

  اگر کاربری را بی صدا کنید توئیت‌های آن شخص را در صفحه توئیت‌ها و صفحات نماد در لحظه نمی‌بینید.

  همچنین اطلاعیه فعالیت آن شخص برای شما ارسال نمی‌شود ولی همچنان صفحه شخصی کاربر قابل مشاهده است.

  تلگرام

  واتس اپ

  توییتر

  لینکدین

  تولیدکلینکروسیمان خاکستری

  عبدالمجید نیک نام جهرمی

  ارومیه کیلومتر35جاده مهابادکدپستی 5734148111 صندوق پستی 813-57135

  04432515379

  04432515353

  منطقه 15 شهرستان تهران . بخش مرکزی . شهر تهران . محله عباس آباد . اندیشه،خیابان داریوش . کوچه شهید حمید قدس (اندیشه 2 ) .پلاک 69 . طبقه همکف . کدپستی:1569646611

  ارومیه کیلومتر35جاده مهاباد(امورمالی-واحدسهام)

  www.urmiacement.com

  [email protected]

  موسسه حسابرسی رازدار

  700000

  12/29

  زهرا درویش کلیسا

  10220016318

  تحلیل ساروم

  برای استفاده از امکانات سهام یاب نیاز است تا وارد سایت شوید یا در آن ثبت نام کنید.

  ثبت نام در سایت کاملا رایگان است.

  کاربران برتر بازار سرمایه را بشناسید و آنها را دنبال کنید.

  پیش‌بینی‌ها و سوالات خود را مطرح کنید.

  آیا از حذف این یادداشت اطمینان دارید؟

  یادداشتی درج نکردید

  در حال حاضر هیچ توئیت منتخبی موجود نیست

  برای منتخب کردن توئیت‌های دلخواه خود، بر روی آیکون در زیر توئیت مربوطه کلیک کنید

  برای استفاده از امکانات سهام یاب نیاز است تا وارد سایت شوید یا در آن ثبت نام کنید.

  تحلیل ساروم

  ثبت نام در سایت کاملا رایگان است.

  کاربران برتر بازار سرمایه را بشناسید و آنها را دنبال کنید.

  پیش‌بینی‌ها و سوالات خود را مطرح کنید.

  آیا از حذف این یادداشت اطمینان دارید؟

  یادداشتی درج نکردید

  در حال حاضر هیچ توئیت منتخبی موجود نیست

  برای منتخب کردن توئیت‌های دلخواه خود، بر روی آیکون در زیر توئیت مربوطه کلیک کنید

  این نمودار نشان‌دهنده حجم معاملات خرید و فروش به تفکیک حقیقی و حقوقی در هر روز معاملاتی است. با نگاه به روند معاملات ۱ ساله و میانگین حجم معاملات، تغییرات قابل ملاحظه مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

  تحلیل ساروم

  حجم معاملات بالا در نمودار به معنی امکان شروع یک روند جدید وجود دارد، در حالی که حجم معاملات پایین نشانگر عدم تمایل معامله‌گران به انجام معامله در این سهم است.

  اگر قیمت‌ها در حال افزایش هستند و حجم معاملات هم در حال زیاد شدن است، این موضوع نشانه‌ای از تایید روند صعودی در سهم است.

  اگر قیمت‌ها در حال افزایش هستند ولی حجم معاملات در حال کاهش است، این موضوع سیگنالی مبنی بر معکوس شدن روند سهم دارد (از حالت صعودی به نزولی)

  این نمودار نشان‌دهنده حجم معاملات خرید و فروش به تفکیک حقیقی و حقوقی در هر روزتحلیل تکنیکی (تکنیکال) یا تحلیل فنی (Technical Analysis) روشی برای پیش‌بینی قیمت‌ها در بازار از طریق مطالعه وضعیت گذشته بازار است. تکنیکالیست‌ها معتقدند، همه اخبار، شایعات، رویدادها و … پیرامون یک سهم، خود را در روند قیمتی نشان می‌دهد و با مطالعه روند قیمت گذشته یک سهم، حجم معاملات و میزان عرضه و تقاضا، می‌توان روند آینده را پیش‌بینی کرد. این روش تحلیل در بازار ارزهای خارجی، بازارهای بورس اوراق بهادار و بازار طلا و دیگر فلزات گران‌بها کاربرد گسترده‌ای دارد. تحلیلگران تکنیکال، برخلاف فاندامنتالیست‌ها (تحلیل‌گران بنیادی) ارزش ذاتی اوراق بهادار را اندازه‌گیری نمی‌کنند، در عوض از نمودارها و ابزارهای دیگر برای شناسایی الگوهایی که می‌تواند فعالیت آتی سهم را پیش‌بینی کند، استفاده می‌کنند.

  ” میانگین متحرک (Moving Average) ” بسته به شیوۀ میانگین گیری به میانگین حرکتی ساده (SMA)، میانگین حرکتی هموار شده (SMMA) و میانگین حرکتی نمایی (EMA) تقسیم بندی می شود.

  میانگین‌های متحرک یکی از ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین اندیکاتورهای مورد استفاده در تحلیل تکنیکال می‌باشند. میانگین متحرک از میانگین‌گیری از n قیمت قبلی سهم به دست می‌آید. اگر میانگین متحرک در تایم فریم روزانه استفاده شود آنگاه میانگین‌گیری روی n روز قبلی و اگر در تایم فریم ماهانه استفاده شود میانگین روی n ماه قبلی اعمال می‌شود. یکی از ابتدایی‌ترین کاربردهای میانگین‌های متحرک عمل به صورت سطوح حمایتی مقاومتی است.

 • دلار
 • اندیکاتور RSIمخفف Relative Strength Index است.این ‌اندیکاتور در زمره اسیلاتورها طبقه‌بندی می‌شود؛ چراکه همواره بین دو سطح صفر و ۱۰۰ در حال نوسان است.

  کاربردهای RSI

  دو سطح کلیدی ۳۰ و ۷۰ را به ترتیب به عنوان سطوح اشباع فروش و اشباع خرید می‌نامند. به این معنی که هر گاه مقدار RSI از عدد ۳۰ کمتر شود به این معنی است که شاهد فروش‌های افراطی در بازار هستیم و لذا امکان کاهش فشار فروش و صعود قیمت وجود دارد. بر عکس، عبور RSI از سطح ۷۰ به سمت بالا به معنی انجام خریدهای افراطی در بازار است که در نهایت این خریدها ممکن است هر لحظه به پایان رسیده و شاهد نزول قیمت باشیم.

  کاربردهای این اسیلاتور:

  زمان بیش فروش شدن: ورود منحنی اصلی استوکستیک به محدوده ۲۰ درصد نشانه بیش فروش شدن نماد و احتمال افزایش قیمت ها است. هر چه استوکستیک مدت بیشتری در محدوده بیش فروش (زیر ۲۰ درصد) باقی بماند احتمال تغییر روند نزولی بازار و درنتیجه افزایش قیمت ها نیز بیشتر می شود.

  تقاطع صعودی منحنی اصلی و سیگنال (سیگنال ضعیف خرید): عبور صعودی منحنی اصلی استوکستیک به بالای منحنی سیگنال نشانه ای از احتمال تغییر روند نزولی بازار و رشد آتی قیمت ها است.

  همگرایی نمودار قیمت و استوکستیک: یعنی زمانی که در نمودار قیمت کف های نزولی و در منحنی استوکستیک کف های صعودی تشکیل شود نشانه‌ای برای سیگنال خرید سهم است.

  زمان بیش خرید شدن: ورود منحنی اصلی استوکستیک به محدوده ۸۰ درصد نشانه بیش خرید شدن نماد و احتمال کاهش قیمت ها است. هر چه استوکستیک مدت بیشتری در محدوده بیش خرید (بالای ۸۰ درصد) باقی بماند احتمال تغییر روند صعودی بازار و درنتیجه کاهش قیمت ها نیز بیشتر می شود.

  تقاطع نزولی منحنی اصلی و سیگنال (سیگنال ضعیف فروش): عبور نزولی منحنی اصلی استوکستیک به زیر منحنی سیگنال نشانه ای از احتمال تغییر روند صعودی بازار و کاهش آتی قیمت ها است.

  واگرایی نمودار قیمت و استوکستیک: یعنی زمانی که در نمودار قیمت قله های صعودی و در منحنی استوکستیک قله های نزولی تشکیل شود نشانه‌ای برای سیگنال فروش سهم است.

  اندیکاتور MACD یا به بیان دیگر مک دی، مخفف عبارت Moving Average Convergence Divergence است. این عبارت به معنی همگرایی (Convergence) و واگرایی (Divergence) میانگین متحرک است .

  قوانین ورود برای خرید:

  • میانگین متحرک با دوره زمانی۵۰ بالای میانگین متحرک بادوره زمانی۱۰۰

  • اسیلاتور MACD در منطقه اشباع فروش (Over sold)

  • هیستوگرام MACD صعودی باشد.

  • قوانین ورود برای فروش:

  • میانگین متحرک بادوره زمانی۵۰ پایین میانگین متحرک بادوره زمانی۱۰۰

  • اسیلاتور MACD در منطقه اشباع خرید (Overbought)

  • هیستوگرام MACD نزولی باشد.

  شاخص حرکت جهت‌دار میانگین (Average Directional Movement Index) برای تعیین وضعیت حالات رونددار (trending) یا بدون روند (non-trending) بازار بکار می‌رود.

  این شاخص از چهار عنصر کلیدی تشکیل گردیده:

  +DI : اندیکاتور جهتدار مثبت (positive directional indicator)

  -DI : اندیکاتور جهتدار منفی (negative directional indicator)

  خط ADX : شاخص جهتدار میانگین (average directional index)

  خط ADXR : خط ADX هموار یا smoothed شده

  زمانی که نمودار +DI از -DI بیشتر باشد نشانگر بازار گاوی (bullish) یا میل رو به بالا خواهد بود. بر عکس٬ زمانی که نمودار -DI از +DI بیشتر باشد نشانگر بازار خرسی (bearish) یا میل رو به پایین است.

  خط ADX از ترکیب دو اندیکاتور +DI و -DI تشکیل می گردد. صعود خط ADX نشانگر یک بازار رونددار (trending) است (بخصوص بالای مقدار ۴۰) در حالی که پَخ بودن یا نزول این خط نشانگر یک محیط راکد یا بدون روند است، بخصوص زمانی که موقعیت این خط زیر ۲۰ قرار گیرد.

  این نمودار مقدار تغییر قیمت روزانه نماد، در بازه‌های زمانی مختلف را نشان می‌دهد. خط افقی نمودار، نشان‌دهنده عدد صفر تغییرات است. مقادیر بالاتر از این خط روزهای معاملاتی است که نماد تغییرات مثبت داشته است و مقادیر پایین‌تر از این خط نشان‌دهنده روزهای منفی بازار است.

  نقدشوندگی به این موضوع اشاره دارد که با چه سرعتی می‌توان یک سهم را به قیمت واقعی در بازار فروخت. هرقدر میزان معاملات یک سهم در بازار بیشتر باشد و خریداران و فروشندگان بیشتری آن سهم را معامله کنند، نقدشوندگی آن بیشتر است.

  تحلیل ساروم

  این ضریب، عددی بین ۰ تا ۱۰۰ درصد است و هر چه به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد، نشان‌دهنده نقدشوندگی بیشتر است.

  در این نمودار، وضعیت معاملات سهم در یک سال اخیر نشان داده می‌شود. روزهایی که سهم معامله نداشته است و ۳ حالت در روزهایی که معامله داشته است. این ۳ حالت، وضعیت صف معاملاتی در انتهای بازار را نشان می‌دهد. چند روز، سهم با صف خرید بسته شده است. چند روز با صف فروش و چند روز صف متعادل بوده است.

  ضریب همبستگی بین منفی ۱۰۰ و مثبت ۱۰۰ است. هر چه این ضریب از صفر دورتر شود (و به مثبت یا منفی یک نزدیک‌تر شود) می‌توان نتیجه گرفت که روند هم جهت بودن یا مخالف بودن دو پارامتر مورد بررسی، جدی‌تر است.

  اگر ضریب همبستگی دو پارامتر با یکدیگر مثبت باشد، به این معناست که، افزایش یک پارامتر با افزایش پارامتر دیگر و نیز کاهش آن پارامتر با کاهش پارامتر دیگر همراه است.

  اگر ضریب همبستگی دو پارامتر با یکدیگر منفی باشد، به این معناست که، افزایش یک پارامتر با کاهش پارامتر دیگر و کاهش آن پارامتر با افزایش پارامتر دیگر همراه است.

  صفر بودن ضریب همبستگی به این معناست که دو پارامتر مستقل از یکدیگر بوده‌اند و بر اساس اطلاعات موجود از کاهش یا افزایش یکی، نمی‌توان در مورد کاهش یا افزایش دیگری اظهار نظر کرد.

  برای استفاده از امکانات سهام یاب نیاز است تا وارد سایت شوید یا در آن ثبت نام کنید.

  ثبت نام در سایت کاملا رایگان است.

  کاربران برتر بازار سرمایه را بشناسید و آنها را دنبال کنید.

  پیش‌بینی‌ها و سوالات خود را مطرح کنید.

  آیا از حذف این یادداشت اطمینان دارید؟

  یادداشتی درج نکردید

  در حال حاضر هیچ توئیت منتخبی موجود نیست

  برای منتخب کردن توئیت‌های دلخواه خود، بر روی آیکون در زیر توئیت مربوطه کلیک کنید

  سلام دوست عزیز . درزمان کوتاهی رشد عالی خواهد کرد و تا گزارش 6 ماهه به 7000 تومن خواهد رسید چون سود سازی عالی این شرکت دارد . اهداف به ترتیب ( 4200 به زودی , 5000 تومن تا آخر ماه و… )

  تحلیل ساروم

  #ساروم بنیاد عالی گزارش تیر عالی ارزش ذاتی ۷۵۰۰ت دنبال واگرایی میگردین؟:))) دو تا اندیکاتور یاد گرفتی فکر کردی این بازارو با این ها میشه تحلیل کرد اندیکاتور گذشته بازارو نشون میده

  #ساروم در فروردین 464 میلیارد ریال و اردیبهشت 703 میلیارد ریال فروش داشته است خرداد به عدد خوب 714 میلیارد ریالی رسیده و تیرهم 762 میلیارد ریال بود و4 ماهه 2645 میلیارد ریال بوده است مدت مشابه سال قبل 1600 میلیارد ریال بود ⚠ اگر دوست دارید ما اخبار بیشتر تحلیل بیشتر و برسی گزارشات بیشتری داشته باشیم لطفا هم لایک کنید هم دنبال کنید ممنون

  #ساروم 3699 قیمت ورودی ما بود سهمی بسیار ارزنده با پتانسیل بالا و بهتر از هم گروهی ها ساروم #سپاها ثرود واچ لیست قرار بدین

  گفتم بهترین فرصت خرید بوده

  #ساروم بهترین فر صت خرید بود حیف بیرون بودماز دستم دررفت

  #ساروم . گزارش فروش تیر ماه .

 • بنو
 • #ساروم واگرایی صف خرید بوده عزیز

  #ساروم جز معدود سیمانیهایی بود که قطع برق جلو رشد فروششو نگرفت این ماه، به خاطر کلینکر موجود تو کارخونه . عالیه این شرکت…

  #ساروم بنیاد عالی گزارش تیر عالی ارزش ذاتی ۷۵۰۰ت دنبال واگرایی میگردین؟:))) دو تا اندیکاتور یاد گرفتی فکر کردی این بازارو با این ها میشه تحلیل کرد اندیکاتور گذشته بازارو نشون میده

  #ساروم در فروردین 464 میلیارد ریال و اردیبهشت 703 میلیارد ریال فروش داشته است خرداد به عدد خوب 714 میلیارد ریالی رسیده و تیرهم 762 میلیارد ریال بود و4 ماهه 2645 میلیارد ریال بوده است مدت مشابه سال قبل 1600 میلیارد ریال بود ⚠ اگر دوست دارید ما اخبار بیشتر تحلیل بیشتر و برسی گزارشات بیشتری داشته باشیم لطفا هم لایک کنید هم دنبال کنید ممنون

  از نمونه تحلیل های آب دوغ خیاری…..

  #ساروم مراقب واگرایی منفی باشید اصلاح داره بازیگردان قیمت اخرین رو بالا میکشه خوب خالی کنه گول نخورید

  آیا از مسدود کردن کاربر اطمینان دارید؟

  اگر کاربری را مسدود کنید توئیت‌های شخص به شما نشان داده نمی‌شود. صفحه شخصی کاربر نیز قابل مشاهده نیست.

  همچنین در وضعیت مسدود صفحه شخصی شما به کاربر مسدودی نشان داده نمی‌شود و امکان ارسال پیام خصوصی وجود ندارد. یعنی ارتباط شما با آن کاربر بطور کامل قطع می‌شود.

  آیا از بی صدا کردن کاربر اطمینان دارید؟

  اگر کاربری را بی صدا کنید توئیت‌های آن شخص را در صفحه توئیت‌ها و صفحات نماد در لحظه نمی‌بینید.

  همچنین اطلاعیه فعالیت آن شخص برای شما ارسال نمی‌شود ولی همچنان صفحه شخصی کاربر قابل مشاهده است.

  تلگرام

  واتس اپ

  توییتر

  لینکدین

  تولیدکلینکروسیمان خاکستری

  عبدالمجید نیک نام جهرمی

  ارومیه کیلومتر35جاده مهابادکدپستی 5734148111 صندوق پستی 813-57135

  04432515379

  04432515353

  منطقه 15 شهرستان تهران . بخش مرکزی . شهر تهران . محله عباس آباد . اندیشه،خیابان داریوش . کوچه شهید حمید قدس (اندیشه 2 ) .پلاک 69 . طبقه همکف . کدپستی:1569646611

  ارومیه کیلومتر35جاده مهاباد(امورمالی-واحدسهام)

  www.urmiacement.com

  [email protected]

  موسسه حسابرسی رازدار

  700000

  12/29

  تحلیل ساروم

  زهرا درویش کلیسا

  10220016318

  برای استفاده از امکانات سهام یاب نیاز است تا وارد سایت شوید یا در آن ثبت نام کنید.

  ثبت نام در سایت کاملا رایگان است.

  کاربران برتر بازار سرمایه را بشناسید و آنها را دنبال کنید.

  پیش‌بینی‌ها و سوالات خود را مطرح کنید.

  آیا از حذف این یادداشت اطمینان دارید؟

  یادداشتی درج نکردید

  در حال حاضر هیچ توئیت منتخبی موجود نیست

  برای منتخب کردن توئیت‌های دلخواه خود، بر روی آیکون در زیر توئیت مربوطه کلیک کنید

  برای استفاده از امکانات سهام یاب نیاز است تا وارد سایت شوید یا در آن ثبت نام کنید.

  تحلیل ساروم

  ثبت نام در سایت کاملا رایگان است.

  کاربران برتر بازار سرمایه را بشناسید و آنها را دنبال کنید.

  پیش‌بینی‌ها و سوالات خود را مطرح کنید.

  سیمان ارومیه با نماد ساروم با سرمایه 700.000 میلیون ریالی در بازار اول بورس و گروه سیمان، گچ و آهک قرار دارد. محصولات تولیدی این شرکت شامل سیمان تیپ 1، تیپ 2، پوزولانی، PLC و MC می باشد.

  بر اساس تحلیل تکنیکال این نماد از محدوده 4500 تومان، افتی در حدود 55 درصد را تجربه کرد و به محدوده حمایتی 2 هزار تومان واکنش نشان داد و توانست تا حوالی 3200 تومان نیز رشد داشته باشد.

  هم اکنون در حوالی 2400 تومان در حال اصلاح قیمتی می باشد که در صورت از دست رفتن این حمایت، می تواند تا 2 هزار تومان نیز کاهش قیمت داشته باشد.

  در صورت رشد از این ناحیه، محدوده باند قرمز در حوالی 3500 تومان را می توانیم به عنوان هدف اول آن در نظر داشته باشیم.

  در معاملات امروز که با صف خرید نیز به پایان رسید، حدود 5 میلیون برگ سهم با ارزش تقریبی 14 میلیارد تومان معامله شد که سرانه خرید کدهای 45 میلیون تومان، سرانه فروش 23 میلیون تومان و قدرت خریدار به فروشنده حقیقی 1.92 بود.

  تحلیل ساروم

  میانگین حجم ماه در این نماد 2.5 میلیون برگ بود که امروز بیش از 2 برابر میانگین حجم ماه معامله شد.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برای دریافت جدیدترین اخبار بازارهای مالی با وارد کردن ایمیل خود، عضو خبرنامه سیگنال شوید

  

  تحلیل بنیادی سهم ساروم‌ (شرکت سیمان ارومیه) با استفاده از نرم‌افزار دایره طلایی سهام

  مقدمه

  تحلیل بنیادی یکی از موارد بسیار مهمی است که سرمایه گذاران قبل از خرید سهم باید از وضعیت بنیادی شرکت آگاه شوند.
  موارد بسیار زیادی در تحلیل بنیادی وجود دارد اما نکته بسیار مهم این است که آیا تحلیل بنیادی که انجام می شود با وضعیت سرمایه گذاری فرد یعنی سرمایه گذاری کوتاه مدت و یا بلند مدت همخوانی دارد یا خیر.

  تحلیل ساروم

  بعضی از موارد تحلیل بنیادی بلند مدت است و بعضی دیگر در کوتاه مدت تاثیرش در شرکت ظاهر می شود.به طور مثال خیلی از افراد به دنبال پیدا کردن ارزش ذاتی سهام شرکت ها می باشد. اما ارزش ذاتی امری بلند مدت است و تاثیرش بعد از چند سال و  با صبر زیاد حاصل می شود.
  شرکتهای بورس موظف هستند گزارش های ماهانه از وضعیت فروش، میزان تولید، نرخ فروش و مقدار تولید و فروش خود ارائه کنند. همچنین شرکتها گزارش های فصلی خود را که شامل ترازنامه، وضعیت سود و زیان و… است را موظف هستند هر سه ماه یک بار ارائه کنند.

  انجام تحلیل بنیادی و بررسی صورتهای مالی شرکتها امری زمان بر و پیچیده است.
  نرم افزارهای تحلیل بنیادی زیادی وجود دارد که به بررسی وضعیت بنیادی شرکتها می پردازد.
  نرم افزار تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام، به منظور ساده سازی مفاهیم بنیادی  و در دسترس بودن تمامی اطلاعات بنیادی برای سرمایه گذاران ساخته شده است.همچنین در بخش دیگری از نرم افزار افراد می توانند با یک کلیک بهترین سهام بنیادی بازار را در آن روز مشاهده نمایند.

  نکته بسیار مهم در نرم افزارهای تحلیل بنیادی این است که تحلیل بنیادی به منظور ارائه سیگنال خرید نمی باشد.برای خرید یک سهم نیاز است ابتدا فرد تحلیل بنیادی انجام دهد و بعد از آن با استفاده از تحلیل تکنیکال زمان ورود مناسب به سهم خوب را مشخص نماید.
  در ادامه به بررسی یکی از شرکتهای بازار بورس ایران می پردازیم.

  شرکت سیمان ارومیه در سال ۱۳۵۴ با سرمایه گذاری جمعی از مردم منطقه و با هدف احداث کارخانه تولید سیمان در حوزه شهرستان ارومیه تاسیس گردید عملیات احداث خط تولید و نصب ماشین آلات آن از سال ۱۳۶۴ آغاز شد.

  موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۳  اساسنامه عبارت است از تاسیس ، احداث و بهره برداری از کارخانه ها و معادن، به منظور تولید و  فروش سیمان و سایر مصالح ساختمانی و کارهای مرتبط شامل خرید و واردات مواد، ماشین آلات و تجهیزات، لوزم یدکی و مصرفی و انجام سایر فعالیتهای مجاز بازرگانی و تولیدی و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی و سرمایه گذاری در ارتباط با موضوعات فوق الذکراست .

 • دستورالعمل رفع گره معاملاتی
 • استراتژی روند سودآوری سهام TTM به بررسی میزان سودآوری شرکت در گزارش های فصلی می پردازد.
  روشی قدرتمند آماری که دید مناسبی نسبت به عملکرد سودآوری شرکت به ما می دهد.
  در این روش به جای استناد به هر دوره ۳ ماهه با دوره ۱۲ ماهه منتهی به آن دوره استناد میکنیم.

  برای بررسی این استراتژی باید در نظر داشت که شرکتهایی مورد تایید قرار می گیرند که دارای شرایط زیر باشند:
  ۱-شرکت زیان ده نباشد(تولید زیان نداشته باشد).
  ۲- شرکت باید در آخرین گزارش ارائه شده اش از دو گزارش قبلی سود بیشتری را ساخته باشد.
  ۳- در گزارش آخر حداقل ده درصد نسبت به گزارش ماقبل آخر سود بیشتری را ساخته باشد.

  همان طور که از نمودار روند سودآوری شرکت ساروم مشخص است این شرکت در حال صعود می باشد.
  بنابراین شرکت ساروم درتحلیل بنیادی روند سودآوری، تمامی شرایط روند سودآوری را دارد.
  در نرم افزار تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام روند سودآوری تمامی شرکتها وجود دارد.
  سرمایه گذار می تواند شرکتهایی که تولید زیان دارند را مشاهده کنند و از خرید آنها امتناع کنند.

  همچنین شرکتهایی که سود ده هستند و روندسودآوری در نرم افزار دایره طلایی سهام کاملا مشخص هستند.
  لازم به ذکر است استراتژی روند سودآوری TTM در نرم افزار دایره طلایی سهام به صورت فیلتر بنیادی آورده شده است که کاربر می تواند سهامی که دارای شرایط روند سودآوری باشند را غربالگری نماید.

  تحلیل کانسلیم یکی از مباحث بسیار پر کاربرد در تحلیل بنیادی سهام می باشد.
  خصوصا در بازار تورمی ایران، تحلیل کانسلیم می تواند شرکتهایی که رشد بیشتری از تورم سالیانه کشور دارند را مشخص کند.
  کانسلیم روشی قدرتمند است که به بررسی نقطه به نقطه سودآوری فصلی شرکتها می پردازد و معتقد است سود شرکت باید بیشتر از تورم کشور باشد.

  کانسلیم هفت بند دارند که در این نرم افزار ۲ قسمت از پرکاربردترین مباحثی که تاثیر زیادی در بازار بورس ایران دارد، آورده شده است.
  لازم به ذکر است استراتژی تحلیل کانسلیم در نرم افزار دایره طلایی سهام به صورت فیلتر بنیادی آورده شده است که کاربر می تواند سهامی که دارای شرایط کانسلیم باشند را غربالگری نماید.

  شرایط تایید شدن تحلیل کانسلیم به این صورت می باشد:
  شرکت ها باید بتوانند در یک دوره گزارش آخر خود درصد سود بیشتری نسبت به سال گذشته ساخته باشند.
  این عدد متغیر است ولی با توجه به تورم موجود در کشور این عدد را ۴۰ درصد در نظر گرفته ایم.
  همچنین شرکتی در استراتژی کانسلیم برتر است که سود ساخته شده در آخرین گزارش ارائه شده،اولین یا دومین سود عالی در یک سال اخیر باشد.
  همان طور که از جدول کانسلیم شرکت ساروم مشاهده می کنید، تمامی شرایط کانسلیم را دارد.

  بررسی میزان تولیدات شرکت بر عهده ی استراتژی توان تعدیل در نرم افزار دایره طلایی سهام می باشد.
  استراتژی توان تعدیل به بررسی میزان تولید و فروش شرکتها می پردازد و به منظور پیش بینی تقریبی  روند سودآوری شرکتها  در گزارشهای فصلی پیش رو به کار برده می شود. در این استراتژی کاربر می تواند به بررسی میزان فروش، نرخ فروش، میزان تولید و فروش کل شرکت بپردازد.

  تمامی این اعداد به صورت نمودارهای گرافیکی و قابل فهم برای تمامی کاربران نمایش داده می شود تا درک بهتری از وضعیت بنیادی شرکت برای افراد حاصل شود.
  لازم به ذکر است استراتژی توان تعدیل در نرم افزار دایره طلایی سهام به صورت فیلتر بنیادی آورده شده استکه کاربر می تواند سهامی که دارای شرایط توان تعدیل باشند را غربالگری نماید.

  این استراتژی ۳ بند دارد که به معرفی آنها و همچنین سهم مد نظر می پردازیم:
  شرایط استراتژی توان تعدیل به این شرح می باشد:
  ۱ – شرکت باید میانگین فروش کل محصولاتش در فصل جاری حداقل ۴۰ درصد بیشتر از میانگین فروش کل محصولات در فصل مشابه سال قبل باشد.

  همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید ساروم توانسته است ۸۸ درصد رشد بیشتری نسبت به فصل مشابه سال قبل خود در فروش کل محصولات داشته باشد.بنابراین شرکت ساروم از این فیلتر استراتژی توان تعدیل عبورمی کند.

  هر شرکتی محصولات مختلفی تولید می کند.
  محصولی که بیشترین میزان مبلغ فروش کل را از ابتدای سال مالی تا آخرین گزارش ارائه شده داشته باشد محصول استراتژیک شرکت محسوب می شود.
  در این مقاله ما تنها محصول استراتژیک شرکت را مورد ارزیابی قرار می دهیم و برای بررسی دقیق تر نیاز است که کاربر به بررسی تمامی محصولات شرکت بپردازد.
  همان طورکه در نمودار بالا مشاهده می کنید(سیمان داخلی) محصول استراتژیک شرکت سیمان ارومیه با نماد ساروم می باشد.در ادامه به بررسی این محصول می پردازیم.

  نرخ فروش محصولات شرکت، از اهمیت بسیار بالایی در تحلیل بنیادی شرکتهای تولیدی برخوردار است.
  در واقع کاربر با استفاده از این نمودار می تواند بررسی کند که محصولات شرکت با چه قیمتی به فروش رسانده می شود .قطعا افزایش نرخ فروش به همراه افزایش میزان تولیدات و افزایش میزان فروش شرکت، باعث افزایش سودآوری شرکت در ماه های آینده خواهد شد.

  شرط تایید شدن نرخ فروش در تحلیل بنیادی در نرم افزار دایره طلایی سهام بدین شرح می باشد:
  ۲ – شرکت باید بتواند میانگین نرخ فروش محصولاتش در فصل جاری از میانگین نرخ فروش محصولات در فصل گذشته بیشتر باشد.که در نمودار بالا مشاهده می کنید در فصل جاری، شرکت ساروم محصول (سیمان داخلی) میانگین نرخ فروش بیشتری را نسبت به فصل گذشته داشته است. بنابراین ازاین فیلترعبورمی کند.

  بررسی میزان فروش شرکت یکی دیگر از تحلیل های نرم افزار دایره طلایی سهام و یکی از ویژگی های استراتژی توان تعدیل می باشد.به این استراتژی، استراتژی رونق و رکود هم گفته می شود.
  در واقع با استفاده از این استراتژی در تحلیل بنیادی سهام می توانیم متوجه بشویم که شرکت در فروش این محصول در دوران رونق به سر می برد یا فروش محصول با مشکل مواجه شده است و دوران رکود فروش محصول می باشد.

  شرط تایید شدن شرکتها در این استراتژی به این شرح می باشد:
  ۳ – میانگین فروش محصول استراتژیک شرکت در فصل جاری باید حداقل۱۰درصد بیشتر از فصل مشابه سال قبل باشد.
  همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید ساروم میانگین مقدارفروش بیشتری در فصل جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل داشته است بنابراین ازاین فیلترعبورمی کند.

  عملکرد حقیقی و حقوقی یکی از مباحث روانشناسی بازار می باشد.
  با استفاده از این نمودار می توانیم بفهمیم که قیمت سهم به حقیقی ها وابستگی بیشتری دارد یا به حقوقی ها.

  در واقع می توان تغییر سهامداران حقیقی یا حقوقی را مشاهده کنیم و این نکته را دریابیم که قیمت این سهم به حقیقی ها وابستگی بیشتری دارد یا به حقوقی ها و یا به هیچ گروهی وابستگی ندارد. قابل ذکر است در نرم افزار دایره طلایی سهام می توانید وزن خرید و وزن فروش سهامدار حقیقی را در این قسمت مشاهده نمایید.

  همانطور که در نموداربالا مشاهده می کنید شرکت سیمان ارومیه همبستگی ضعیفی دارد.

  درنمودار تطبیقی به بررسی تطبیق قیمت با روند سودآوری و شاخص کل و شاخص صنعت می پردازیم.
  در واقع به دنبال این هستیم که متوجه شویم که در گذشته وقتی شرکت گزارش فصلی خوب یا بدی ارائه داده است،قیمت آن سهم به این گزارش خوب یا بد واکنشی نشان داده است یا خیر. اگر شرکت در گذشته به روند سودآوری خود وابستگی داشته باشد می توان احتمال داد  که اگر شرکت گزارش خوبی ارائه کند قیمت آن سهم هم در بلند مدت افزایش پیدا می کند.

  همان‌طور که درنمودار تطبیقی قیمت و روند سودآوری TTMشرکت سیمان ارومیه با نماد ساروم مشاهده می‌کنید در بلند مدت وابستگی به گزارش داشته است.
  نکته: در این مقاله برای خلاصه سازی تنها قیمت را با روند سودآوری مقایسه کردیم. شما می توانید در نرم افزار دایره طلایی سهام برای تحلیل بنیادی سهام، علاوه بر روند سودآوری، قیمت را با شاخص کل،شاخص هم وزن و شاخص صنعت بررسی کنید.

  تحلیل ساروم

  همان طور که در روند قیمت سهم ساروم‌ مشاهده می کنید درحال نزول قیمت و رسیدن قیمت به ناحیه حمایتی است.
  نکته: ساروم‌ بنیاد قوی دارد، و درحال نزول قیمت و رسیدن قیمت به ناحیه حمایتی است.
  نتیجه‌ گیری:
  شرکت سیمان ارومیه با توانایی بالا در عرصه (سیمان ، آهک و گچ) کشوراست.

  اگرتصمیم به سرمایه‌گذاری درسهم ساروم‌ را دارید، درحال نزول قیمت و رسیدن قیمت به ناحیه حمایتی است.
  ازنظر تحلیل بنیادی، سهم ساروم ‌ازهفت فیلتر تحلیل بنیادی سهام(TTM،کانسلیم وتوان تعدیل) از هفت فیلتر عبورکرده است.
  همچنان این موضوع راهم باید درنظرداشت که در گزارش ماه آینده در تحلیل بنیادی سهم ساروم‌ چه روندی داشته باشد.
  اگربنیادسهم برای شما اهمیت خاصی دارد، با اطلاع از بنیاد قوی سهم ساروم در تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام با استفاده ازاستراتژی های تحلیل تکنیکال روی سهم (ساروم) می توانید سرمایه‌گذاری کنید.

  شما برای اینکه این سهم را به صورت کامل بررسی کنید و علاوه بر تحلیل های فوق موارد دیگر تحلیل بنیادی را مشاهده کنید،می توانید از نرم افزار دایره طلایی  سهام استفاده کنید.
  این تحلیل بنیادی درتاریخ ۱۳۹۹/۶/۱۸ انجام‌گرفته است وهرلحظه با ارائه گزارش جدید شرکت قابل‌تغییراست.

  تحلیل بنیادی یکی از اصول بسیار مهم بازار سرمایه می باشد.
  به علت پیچیده بودن مفاهیم بنیادی کمتر فردی  به سمت سهام با بنیادی خوب می رود.
  ساده سازی مفاهیم بنیادی بورس هدف اصلی نرم افزارتحلیل بنیادی دایره طلایی سهام می باشد.
  نرم افزار دایره طلایی سهام به معرفی و شناسایی بهترین سهام بنیادی می پردازد.

  هدف از ساخت این نرم افزار  کمک به سهامداران در راستای بهبود معاملات و بررسی و شفاف شدن وضعیت شرکت های می باشد.
  این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که بدون نیاز به فراگیری مباحث پیچیده ی تحلیل بنیادی،فرد از وضعیت شرکت از لحاظ بنیادی آکاهی کسب می کند.
  نرم افزار دایره طلایی سهام با ۴ فیلتر قدرتمند بنیادی تمامی سهام سرمایه گذاری ها، بیمه ها و بانک ها را از لحاظ بنیادی بررسی و غربالگری می کند و بهترین سهام بنیادی در هر تاریخ را به سهامدار معرفی می کند.

  همچنین می توانید تمامی سهام بازار ایران را از لحاظ بنیادی که دارای توان تعدیل می باشد را با ۷ فیلتر قدرتمند بررسی و غربالگری کنید.این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که نیاز به اطلاعات بسیار پیچیده از تحلیل بنیادی ندارید. تمامی افراد می توانند از این نرم افزار استفاده کنند.
  توجه داشته باشید که تحلیل بنیادی به عنوان سیگنال خرید سهم نمی باشد و هدف از تحلیل بنیادی صرفا بررسی وضعیت شرکت از لحاظ سودآوری و تولید و فروش شرکت می باشد. تحلیل بنیادی امری بلند مدت است و در بلند مدت تاثیر خود را بر سهام می گذارد.
  برای خرید یک سهم علاوه بر تحلیل بنیادی نیاز به تحلیل تکنیکال و رفتارشناسی بازار دارید و همواره به یاد داشته باشید که تحلیل بنیادی به عنوان سیگنال خرید نمی باشد.

  نویسنده: امیرحسین قربان زاده

   

  توسط
  مدیر سایت

  16

  توسط
  مدیر سایت

  22

  توسط
  مدیر سایت

  15

  توسط
  مدیر سایت

  24

  توسط
  مدیر سایت

  12

  توسط
  مدیر سایت

  23

  توسط
  مدیر سایت

  17

  توسط
  مدیر سایت

  30

  توسط
  مدیر سایت

  19

  توسط
  مدیر سایت

  24

  توسط
  مدیر سایت

  14

  توسط
  مدیر سایت

  30

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  بعد از دانلود نرم افزار امکان تست رایگان به مدت ۴۸ ساعت برای شما فراهم است.

  جهت تهیه اشتراک، بعد از دانلود و نصب نرم افزار از گزینه “ثبت نام کنید” اقدام به تهیه نسخه آزمایشی رایگان و یا اشتراک نمایید.

  © تمامی حقوق مادی و معنوی این نرم افزار متعلق به مجموعه شرکت ارتباطات دایره طلایی ایرانیان میباشد.

  شرکت سهامی عام سیمان ارومیه در سال ۱۳۵۳ تاسیس شد. نام شرکت براساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخه آبان ۱۳۵۹ از شرکت سهامی عام سیمان رضائیه به شرکت سهامی عام سیمان ارومیه تبدیل و از سال ۷۴ در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. در حال حاضر شرکت سهامی عام سیمان ارومیه جزو واحدهای فرعی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین است.

  صنعت شرکت در صنعت سیمان، آهک و گچ فعالیت می کند. محصولات تولیدی شرکت شامل سیمان تیپ ۱، تیپ ۲، پوزولانی ، PLC و MC می باشد.

  تولید انواع مختلف کلینکر، سیمان و مصالح ساختمانی مشتق از سیمان و ایجاد کارگاه های تولید مصالح ساختمانی احداث و خرید، نصب، راه اندازی و بهره برداری کارخانجات سیمان و سایر مصالح و مواد ساختمانی و صنایع جانبی و وابسته به آن و به طور ملی هر نوع تاسیسات، تجهیزات و واحد هایی که مربوط به تولیدات موضوع شرکت باشد. بازاریابی، حمل و نقل، توزیع و فروش و صادر نمودن انواع محصولات شرکت، اکتشاف، استخراج، بهره برداری و اخذ پروانه بهره برداری برای کلیه معادن مورد نیاز.

   

  این شرکت از لحاظ مبلغ فروش در آذرماه 99 نسبت به آذر 98 بیش از 110 رشد داشته است. (مبلغ فروش به معنی مقدار وجهی است که درازای فروش کالا دریافت شده است.)

  تحلیل ساروم

  سهام ساروم در 9ماهه اول 99 نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز بیش از 87 درصد افزایش مبلغ فروش داشته است.

  اعداد در جدول مبلغ فروش بر حسب میلیون ریال است.

  درصد تغییر

  از ابتدای سال مالی تا آذر 98

  از ابتدای سال مالی تا آذر99

  درصد تغییر

 • دالبرح
 • فروش یک ماهه آذر 98

  فروش یک ماهه آذر 99

  نام نماد

  87.18%

  ۱,۹۲۳,۵۲۲

  ۳,۶۰۰,۴۹۶

  110.95%

  ۱۳۳,۰۷۸

  ۲۸۰,۷۲۸

  ساروم

   

  نماد ساروم از حیث  حجم فروش در آذرماه 99 نسبت به آذر 98 بالغ بر 48 درصد افزایش حجم ثبت کرده است. (حجم فروش یعنی تعداد یا مقدار از کالای تولید شده که به فروش رسیده است.)

  این شرکت در 9ماهه اول 99 از لحاظ حجم فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل حدودا 37 درصد رشد داشته است.

  درصد تغییر

  از ابتدای سال مالی تا آذر98

  از ابتدای سال مالی تا آذر99

  درصد تغییر

  حجم فروش یک ماهه آذر 98

  حجم فروش یک ماهه آذر 99

  نام نماد

  37.45%

  1132678

  ۱,۵۵۶,۸۲۲

  48.64%

  71756

  ۱۰۶,۶۶۰

  ساروم

   

  برای درک مفهوم نرخ فروش محصول به مثال زیر توجه کنید.

  تحلیل ساروم

  فرض کنید، کارخانه A در سال 98 به میزان 10 تن کالا با نرخ هر تن 1 میلیون تومان فروخته است. اما در سال 99 این کارخانه 8 تن کالا با نرخ 2 میلیون تومان فروخته است.

  شرکت A در سال 99 نسبت به سال 98 توانسته است 6 میلیون تومان افزایش فروش نقدی کسب کند ولی 2 تن از حجم فروشش کاهش پیدا کرده است.

  نکته: در شرایطی که نرخ فروش کالا تغییر زیادی کند باعث خواهد شد کاهش حجم فروش نادیده گرفته شود و این یک امتیاز منفی در تحلیل بنیادی شرکت به حساب می آید.

  شرکت ساروم از نظر حاشیه سود خالص 6 ماهه نسبت به دوره مشابه سال گذشته  کمتر از 5 درصد رشد را به ثبت رسانده است.

  سود(زیان) خالص : به قسمتی از سود فروش که تمام هزینه های تولید و نگهداری از آن کسر شده است،گفته می شود .

  حاشیه سود (زیان) خالص: از تقسیم سود(زیان) خالص بر کل درآمد عملیاتی بدست می آید.

   

  درصد تغییر

  حاشیه سود خالص 9 ماهه منتهی به1398/06/31

  حاشیه سود خالص 9 ماهه منتهی به 1399/06/31

  نام نماد

  4.92%

  41.73%

  46.65%

  ساروم

   

   

  برای دریافت پیشنهادات شگفت انگیز و تخفیف ها شماره موبایل خود را وارد کنید

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای تیم آموزشی علیرضا محرابی محفوظ می باشد.
  ARM Web Design Group

  شرکت سیمان ارومیه یکی از شرکتهای خوب سیمان کشور با تجربه چهل و شش سال فعالیت منظم است که با همت جمعی از مردم منطقه و با هدف احداث کارخانه تولید سیمان در حوزه شهرستان ارومیه تاسیس گردید. سیمان ارومیه در بورس اوراق بهادار تهران با نام نماد «ساروم» شناخته می شود.
  وجود معدن آهک و خاک رس در مجاورت کارخانه مهمترین مزیت سیمان ارومیه است که باعث کاهش هزینه های حمل و نقل می شود. همچنین شرکت برای استخراج از پیمانکار استفاده می کند بنابراین هزینه های استخراج مواد اولیه و استهلاک دستگاه ها که از مهمترین هزینه های یک شرکت سیمان است شامل حال شرکت نمی شود.
  بازاریابی در بازارهای جدید داخلی و صادراتی، افزایش تنوع تولید محصولات، مدیریت هزینه و کنترل بهای تمام شده و هماهنگی با کارخانجات همجوار جهت کاهش تخفیفات ارایه شده به مشتریان از اهم برنامه راهبردی اعلامی شرکت است. لازم به ذکر است که از تیرماه سال گذشته نرخ جدید فروش سیمان با بیست درصد افزایش ابلاغ شده است و پیگیریها برای افزایش نرخ سیمان ادامه دارد.
  پیش بینی ده درصدی افزایش فروش مقداری محصولات شرکت در سال گذشته محقق شد و این شرکت با مدیریت درست و هوشمندانه منابع سال مالی خوبی را پشت سر گذاشت. لازم به ذکر است که صادرات این شرکت به ارمنستان حدود شش درصد از تولیدات شرکت را در بر می گیرد؛ بد نیست بدانید که این صادرات به صورت تحویل درب کارخانه بوده و هزینه های حمل به عهده خریدار است.
  در شش ماهه دوم سال شاهد افزایش هزینه های تولیدی به مقدار تورم و همچنین افزایش قیمت پاکت مورد استفاده شرکت بودیم که اگر با تعدیل قیمت سیمان مواجه نشود باعث کاهش سود شرکت خواهد شد.
  در این ویدیو تحلیل تکنیکال این نماد ارزشمند برای استفاده شما عزیزان و همراهان سایت بورس نما به اشتراک گذاشته شده است.

  👈تشکر

  🔸پاسخ: خواهش می کنم. موفق باشید.

  آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال
  و … در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و
  معرفی محصولات و برند شما در بخش
  تبلیغات و تبادل لینک و بنر
  سایت فراهم شده است.

  Boursnama

  تحلیل ساروم

  درباره بورس نما

  بورس نما یک سایت آموزشی برای آشنایی شما عزیزان با بازار سرمایه، بورس و فرابورس است که در سال 1398 با یک کانال تلگرامی و سپس از طریق آپارت پا به عرصه آموزش کشور گذاشت. اینک بورس نما مفتخر است که با ایجاد یک وبسایت آموزشی در خدمت شما دوستان است.

  عناوین بورس نما

  سایت های مرتبط

  ارتباط با ما

  طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

 • ر
 • کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد بورس نما محفوظ است.

  در مقایسه این اطلاعات با مدت مشابه سال مالی گذشته، به رشد 10 درصدی در میزان سودآوری شرکت خواهیم رسید. در بررسی‌های مالی این شرکت به افزایش 9 درصدی در میزان فروش سیمان ارومیه در 9 ماهه جاری در مقایسه با مدت مشابه سال مالی قبل خواهیم رسید؛ هر چند این مهم با افزایش 17 درصدی بهای تمام شده، تعدیل یافته و نهایتا سود ناخالص شرکت را با کاهش 8 درصدی رو به رو کرده است. اما دلیل اصلی این رویداد را باید به کاهش سایر هزینه‌های عملیاتی شرکت نسبت داد؛ جایی که به رغم افزایش 30 درصدی هزینه‌های مالی شرکت، رشد سود عملیاتی «ساروم» را در سال جاری مشاهده می‌کنیم. با کاهشی نزدیک به 5 میلیاردی در سایر هزینه‌های مالی شرکت، سود عملیاتی با رشد 7 درصدی به بیش از 24 میلیارد تومان رسیده است. همچنین در این راستا از تاثیر سایر فعالیت‌های مالی شرکت بر میزان سودآوری آن نباید غافل بود؛ افت 34 درصدی هزینه‌های مالی این شرکت از این جمله است. «ساروم» با کاهش یک میلیارد تومانی در هزینه‌های مالی  خود، مسیر سودآوری را هموار کرده است.

  بررسی رشد مبلغ فروش شرکت در این دوره و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته، مستلزم رصد میزان و مبلغ فروش محصولات شرکت در دو دوره مذکور است. در رشد مذکور بیشترین تاثیر را افزایش فروش بیش از 50 درصدی سیمان فله تیپ یک (صادراتی) داشت. به رغم کاهش 20 درصدی در میانیگن نرخ فروش این محصول صادراتی در دوره اخیر (میانگین نرخ فروش از میزان تقریبی 880 هزار تومان در هر تن صادرات به مبلغ 700 هزار تومانی کاهش داشت)، افزایش بیش از 90 درصدی در میزان صادرات آن، به رشد فروش شرکت از این ناحیه منجر شده است. همچنین در رشد 9 درصدی کل فروش شرکت، باید به تاثیر فروش دو محصول شرکت در سال 95 اشاره کرد که در سبد فروش سال گذشته این شرکت جایی نداشتند. این دو محصول سیمان‌های PLC بوده (پاکتی و فله) که «ساروم» در دوره جاری از فروش آنها به درآمد بیش از 8 میلیارد و 500 میلیون تومانی منتقع شده است. در واقع سیمان ارومیه با این محصولات، کاهش درآمد حاصل از سیمان پاکتی پوزولانی، سیمان پاکتی تیپ یک صادراتی و سیمان فله تیپ یک را جبران کرده است.

  مقایسه اطلاعات نیمه نخست سال این شرکت و مدت سه ماهه نیز خالی از لطف نیست. در مدت 6 ماه ابتدایی شرکت از فروش محصولات خود به کسب درآمد بیش از 70 میلیارد تومانی دست یافته است (میانگین فروش ماهانه نیمه نخست سال در مرز 11 میلیارد و 600 میلیون تومانی قرار دارد) که این موضوع در دوره سه ماهه سوم سال به رقم 36 میلیارد تومانی رسیده است (میانگین فروش ماهانه 12 میلیارد تومان در این بازه). این موضوع به رشد 3 درصدی فروش ماهانه اشاره دارد. در این مهم نیز تاثیر افزایش فروش سیمان پاکتی تیپ یک صادراتی به وضوح قابل رویت است. مبلغ فروش عایدی شرکت از این محل در بازه سه ماهه، 61 درصد کل فروش نیمه نخست را نشان می‌دهد که این مهم خود متاثر از رشد 6 درصدی میانگین نرخ فروش این محصول در سه ماهه سوم در مقایسه با نیمه نخست سال است (نرخ فروش نیمه نخست سال در مرز 686 هزار تومانی به ازای هر تن صادرات بوده که در سه ماهه سوم به بیش از 723 هزار تومان رسیده است). همچنین کل مقدار فروش این محصول نیز در سه ماهه سوم 58 درصد ان در نیمه نخست سال بوده است (افزایش در مقدار فروش ماهانه).

  به این رویداد باید درآمد 4 میلیارد تومانی سیمان ارومیه از محل فروش سیمان پاکتی PLC در سه ماهه سوم سال را نیز افزود؛ جایی که این میزان با کل مبلغ فروش شرکت در نیمه نخست سال (از فروش این محصول) برابری می‌کند.

  تحلیل ساروم

   

   

   

   

  کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دنیای بورس است و استفاده از محتوای آن با ذکر منبع بلامانع است.

  تحلیل ساروم
  تحلیل ساروم

  خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
  خرید شامپو تریاک


  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *