بهترین کیف ارز دیجیتال

بهترین کیف ارز دیجیتال
بهترین کیف ارز دیجیتال

بورس، سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار

نگهداری بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال بسیار متفاوت از ارزهای سنتی است.

بیت‌کوین برخلاف سایر ارزهای سنتی، یک ارز دیجیتال است، بنابراین برای انتقال و نگهداری این ارز به رویکردی کاملا متفاوت نیاز داریم.

به دلیل اینکه بیت‌کوین فرم و شکل فیزیکی ندارد، آنرا نمی‌توان در جایی ذخیره کرد، بلکه فقط می‌توان کلید خصوصی (Private Key) آنرا که اجازه دسترسی به موجودی و امضای تراکنش‌ها را می‌دهد را در جای امنی ذخیره کرد.

نمونه کلید عمومی (آدرس بیت‌کوین):
1DJLdU8JXmwU3K98JttktFf58ktApGYwT7

بهترین کیف ارز دیجیتال

نمونه کلید خصوصی (Private Key):
L4izGfiCKU6GM7vrDkg7xog1RMox29DmrcZCS9W4NdnDe6nLzq4x

توجه کنید که موجودی کیف فوق، خالی است. هرگز نباید کلید خصوصی خودتان را در اختیار شخص یا سایتی قرار دهید.

ترکیب کلید عمومی (Public key) و کلید خصوصی (Private Key) است که امکان انجام تراکنش‌های بیت‌کوین را فراهم می‌کند.

انواع مختلفی از کیف پول‌های بیت‌کوین و کیف پول برای سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد و هر کدام نیازمندهای و مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

در ادامه این بخش از سایت بورسینس همه‌چیز درباره کیف‌پول ارزهای دیجیتال را می‌توانید بخوانید و لیست بهترین و معتبرترین کیف‌ پول‌ها (که اصطلاحا به آن والت نیز گفته می‌شود) را مشاهده کنید.

 

 • اندیکاتور چیست باشگاه
 • انتخاب یک کیف پول برای استفاده، از اولین کارهایی است که برای کار با ارزهای دیجیتال نیاز دارید.

  در ادامه به معرفی انواع کیف پول‌ها می‌پردازیم. شما باید براساس نیازمندی‌ها، انتظارات و ویژگی‌های هر کیف پول، مورد مناسب را انتخاب کنید.

  یک کیف پول کاغذی صرفا یک برگه کاغذ است که آدرس عمومی (آدرس دریافت بیت‌کوین) و کلید خصوصی کیف پول (Private Key) شماست.

  کلیدهای عمومی و خصوصی این برگه کاغذ معمولا به شامل QR-code نیز روی کاغذ نقش بسته تا بتوان به سرعت از طریق اسکنرها آنرا اسکن کرد و موجودی را به یک کیف پول نرم‌افزاری انتقال داده و تراکنش را انجام داد.

  برای ساخت کیف پول کاغذی می‌توانید از دو سایت زیر استفاده کنید:

  https://www.bitaddress.org
  https://bitcoinpaperwallet.com

  در خصوص ساخت کیف پول کاغذی بیت‌کوین راهنمای کامل را بخوانید.

  مزیت اصلی کیف‌پول‌های کاغذی، عدم ذخیره‌سازی کلیدها در فضای دیجیتال و آنلاین است. به این ترتیب خطر هک شدن و به سرقت رفتن کلید خصوصی از طریق بدافزارها، Keylogger ها و هرگونه دزدی از طریق فضای دیجیتال تقریبا صفر می‌شود.

  با این حال، برای ساخت کیف پول کاغذی باید اقداماتی امنیتی را رعایت کنید که همه آنها در راهنمای ساخت کیف پول کاغذی بیت‌کوین ذکر شده است.

  به یاد داشته باشید که شما در حال چاپ کلید خصوصی بیت‌کوین روی یک کاغذ هستید و هرکس این کاغذ را داشته باشد می‌تواند همه موجودی آنرا خالی کند. بنابراین در صورت از بین‌رفتن، گم شدن یا دزدیده شدن آن تکه کاغذ، همه موجودی بیت‌کوین یا ارز دیگری که ذخیره کرده‌اید از بین خواهد رفت و به هیچ عنوان امکان بازیابی آن وجود نخواهد داشت.

  کیف پول‌های کاغذی برای نگهداری طولانی‌مدت ارزهای دیجیتال مناسب هستند و اگر قصد برداشت زود به زود ارزها را دارید، بهتر است از کیف پول‌های دیگر استفاده کنید.

  افرادی که روزانه نیاز به انجام تراکنش‌های بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال دارند، کیف پول موبایل یک ابزار ضروری به نظر می‌رسد.

  این نوع از کیف پول‌ها در واقع یک اپلیکیشن هستند که روی گوشی اندروید یا IOS شما نصب می‌شوند و در آنها، کلید خصوصی شما نگهداری می‌شود. در این اپلیکیشن‌ها امکان ارسال بیت‌کوین یا سایر ارزها فراهم شده و معمولا رابط کاربردی ساده‌ای نیز دارند.

  با وجود سادگی در استفاده و همیشه در دسترس بودن، کیف پول‌های موبایل همواره در معرض هک شدن قرار دارند. همچنین اگر گوشی موبایل شما به هر دلیل آسیب دیده یا از دسترس شما خارج شود یا دزدیده شود، شخص دیگری می‌تواند به موجودی بیت‌کوین شما دسترسی پیدا کند.

  به دلیل احتمال آسیب‌ دیدن موبایل (ضربه، سوختگی و…) پشتیبان‌گیری از کیف پول‌های موبایلی اهمیت زیادی دارد.

  از جمله کیف پول‌های موبایلی که توجه کاربران زیادی را جلب کرده Trust wallet، کوینومی و اتمیک والت هستند.

  کیف پول‌های تحت وب، کلید خصوصی کیف پول شما را روی سرورهای خودشان نگهداری می‌کنند. سرور همیشه آنلاین است و توسط یک شرکت یا اشخاص نگهداری و کنترل می‌شود.

  سرویس‌های متنوع کیف پول تحت وب، قابلیت‌های متنوعی را دارند و برخی از آنها به کیف موبایل یا دسکتاپ نیز متصل می‌شوند.

  همانند کیف پول‌های موبایل، کیف پول‌های تحت وب و آنلاین به کاربران امکان دسترسی به مبالغ ارز و انجام تراکنش را از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت فراهم کرده‌اند.

  اما در صورتی که بصورت درست پیاده‌سازی نشده باشد، ممکن است دسترسی شرکتی که سایت را اداره می‌کند به کلید خصوصی شما فراهم باشد و توانایی کنترل موجودی کیف‌ پول را داشته باشد. علاوه بر این، عملیات برخی از کیف پول‌های آنلاین برپایه برخی از صرافی‌هاست و احتمال اینکه آن صرافی بسته شود یا اینکه کلاهبردار باشد وجود دارد.

  کیف پول‌های تحت وب از پایین‌ترین سطح اطمینان برخوردار هستند زیرا علاوه بر احتمال مسدودسازی حساب از سمت شرکت ارائه‌دهنده کیف پول، احتمال هک شدن نیز بسیار بیشتر از سایر کیف پول‌هاست.

  بنابراین بورسینس استفاده از کیف پول‌های تحت وب مانند سایت بلاک‌چین (Blockchain.com) را توصیه نمی‌کند. به جای کیف پول‌های تحت وب، بهتر است از کیف پول‌های دسکتاپ و موبایلی استفاده شود.

  کیف پول‌های دسکتاپ را می‌توان دانلود کرده و روی PC یا لپ‌تاپ نصب کنید. این نرم‌افزارها کلید خصوصی والت شما را روی هارد درایو کامپیوتر نگهداری می‌کنند.

  این کیف پول‌ها از بسیاری از کیف پول‌های آنلاین و موبایل امن‌تر هستند، زیرا کلید خصوصی شما روی کامپیوتر خودتان نگهداری می‌شود و این کلید در اختیار هیچ شخص واسط یا سرور دیگری نیست.

  با وجودیکه این کیف پول‌ها برای کار کردن به اینترنت وصل می‌شوند و به همین دلیل احتمال هک شدن‌شان وجود دارد، اما گزینه مطلوب برای کسانی است که قصد دارند مقادیر کم بیت‌کوین را از طریق کامپیوترشان منتقل کنند.

  بهترین کیف ارز دیجیتال

  انواع مختلفی از والت‌های دسکتاپ موجود است، برخی از آنها روی امنیت، برخی دیگر روی ناشناس بودن و… تمرکز کرده‌اند.

  در خصوص محبوب‌ترین کیف پول‌های دسکتاپ می‌توان به atomic wallet، نسخه دسکتاپ کوینومی اشاره کرد.

  یک والت سخت‌افزاری (Hardware Wallet) نوعی خاص از کیف پول ارزهای دیجیتال است که کلید خصوصی را در یک دستگاه سخت‌افزاری نگهداری می‌کند.

  این والت‌ها امن‌ترین و بهترین روش برای نگهداری بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال هستند و هیچ گزارشی مبنی بر دزدیده شدن ارزها از این کیف پول‌ها ارائه نشده است. (در صورتی که این والت‌ها از جای امن و اصیل تهیه شود)

  برخلاف کیف پول‌های کاغذی که باید برای انتقال وجوه آنها، باید آنرا وارد یک والت نرم‌افزاری کرد، کیف پول‌های سخت‌افزاری را می‌توان بطور امن برای انجام تراکنش‌ها به کار برد.

  علاوه بر این، این والت‌ها در برابر ویروس‌های کامپیوتری مصون هستند و موجودی آنها نمی‌تواند از طریق دزدیده شدن کلید خصوصی سرقت شود.

  حتی برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری دارای صفحه نمایش هستند و به این ترتیب امنیت بیشتری دارند، زیرا از طریق همان صفحه نمایش می‌توان برای تایید و نمایش جزییات کیف پول استفاده کرد.

  بطور مثال از صفحه نمایش می‌توان برای تولید عبارت بازیابی (recovery phrase) و تایید مقدار و آدرس پرداخت استفاده نمود. بنابراین اگر روی یک والت سخت‌افزاری معتبر که توسط تولیدکننده اصلی و معتبر آن تهیه شده سرمایه‌گذاری کنید، موجودی ارز دیجیتال شما امن و مطمئن خواهد بود.

  لیست کیف پول‌های سخت افزاری:

  برای تهیه کیف پول‌های سخت افزاری می‌توانید با جستجوی نام آنها در گوگل، از قیمت‌ها و روش خریدشان اطلاع یابید.

  ارزهای رمزنگاری شده زیادی وجود دارد و برای ارزهای شناخته شده‌تر مانند بیت‌کوین و اتریوم، کیف پول‌های زیادی ایجاد شده است.

  در این صفحه هدف ما این است کیف پول‌های معتبر را با کمک شما لیست کنیم. امتیاز و تجربه شما به کیف پول‌ها به ما و سایرین کمک می‌کند سرویس‌های بهتر را بشناسیم.

  در ادامه لیست کیف پول‌های شناخته‌شده برای ارزهای رمزنگاری شده (ارزهای دیجیتال) را مشاهده می‌کنید.

  مهم: با وجودیکه این کیف‌ها با توجه به نظرات کاربران و بررسی بسیار انتخاب شده است، قبل از استفاده از کیف پول، خود شما مسئول تحقیق و بررسی بیشتر در خصوص امنیت آنها هستید و بورسینس مسئول از دست رفتن سرمایه شما نیست.

  .

  کیف پول سخت‌افزاری

  کول‌والت

  کیف پول تراست والت

  trustwallet.com

  کیف پول Coinomi

  coinomi.com/

  کیف پول myetherwallet.com

  myetherwallet.com

  کیف پول جکس

  jaxx.io

  کیف پول اتمیک والت

  atomicwallet.io

  جناب یک سوال داشتم وقتی میگیم آدرس کیف پول یعنی میشه به اون آدرس هر ارز دیجیتال رو واریز کرد؟ اگه اینطور باشه که دیگه فرقی نمیکنه اون کیف پول چه ارزهایی رو پشتیبانی می‌کنه.
  سوال دوم این هست که مثلاً من توی کیف پولی بیت کویین دارم و آدرس اون رو میدم تا یک نفر بهم استلار بریزه یا هر عرض دیگه ای اونوقت این میشه یا نه؟یه جورایی سوال دوم به سوال اول ربط داره

  اگه دقت کنید هر ارز کیف پول جداگانه ای داره و هر ارزی رو نمیشه به اون ادرس ارسال کرد.
  اگه همه ارزها یه ادرس داشت که اصلا نیازی به ساخت و ایجاد این همه کیف پول نبود.
  البته در مواقعی خاص ادرس دریافت ارزها یکسان هستن، مثلا ادرس اتریوم که میتونید کلیه توکن های روی شبکه اتریوم رو به یک ادرس ارسال کنید و برای هر توکن نیازی به ادرس جداگانه نیست.
  جزییات بیشتر:
  فرق توکن و کوین چیست
  کدام کیف پول برای شما مناسب است

  با عرض سلام.من چند روز پیش از یکی از صرافی های داخل یه مقدار استلار خریدم.ولی فراموش کردم تگ آدرس استلار بایننسم رو بدم.اونا هم ارسال کردن ولی به کیف پولم منتقل نشده.حالا هم هر چی پیگیری میکنم به نتیجه ای نمیرسم. به من گفتن تو قسمت ساپورت بایننس درخواست بده ولی اون قسمتش یه مدته غیرفعاله..باید چیکار کنم؟ ممنون

  سلام، فقط باید از طریق بایننس پیگیری کنید، راه دیگه ای نیست.

  ببخشید من متوجه تگ آدرس نشدم برای انتقال مگه آدرس والت کافی نیست مگه?
  دیگه تگ آدرس چیه

  برای ارسال استلار به صرافی ها و بعضی کیف پول ها، وارد کردن stellar memo که بعضی ها بهش تگ میگن لازمه.
  این اطلاعات رو باید از کیف پول مقصد بردارید.
  stellar memo در کیف پول مقصد به همراه ادرس نشون داده میشه.

  سلام میشه بگین از کجا استلار خریدین؟
  ….

  برای خرید استلار چندتا راه هست:
  1- بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال رو به استلار تبدیل کنید >>> راهنمای تبدیل ارزها
  2- بطور مستقیم از سایتهای ایرانی استلار بخرید >>> یه سایت پیشنهادی برای خرید ارز دیجیتال با ریال

  سلام خسته نباشید من از کیف پول lumi wallet استفاده میکنم نمیدونم که معتبر هست یا نه و این که چطور میتونم تویک استخر عضو شم و بیت کویین استخراج کنم لطفا راهنمایی کنید

  سلام، lumi wallet رتبه بدی نداره و به نظر معتبر میاد
  در مورد استخراج بیت کوین:
  استخراج بیت کوین چگونه انجام می‌شود؟
  بهترین سخت‌افزارهای استخراج بیت کوین

  مهندس برخی از سایت ها پرداختی شون به صورت پیپال و.. هستش…سوالم اینه با توجه به محدودیت ها و تحریم ها سایت exchange…یا والتی وجود داره تا بشه راحت تبدیل کرد..و نیازی به دردسرها و ریسک های عضویت،تحریم،فیلترینگ و دیگر هزینه های جانبی نباشه؟؟؟

  با سپاس

  بستگی داره چه ارزی رو بخواید به چه ارز دیگه ای تبدیل کنید
  بعضی از صرافی های غیرمتمرکز هستند مثلا idex.market که فقط برخی توکن های شبکه اتریوم در اون معامله میشه و به دلیل غیرمتمرکز بودنشون ریسک کمتری دارن.
  فیلترشدن هم دست من و شما نیست.
  اگه قصد معامله ندارید و مثلا فقط میخواید چندبار ارزها رو به هم تبدیل کنید، سایت changelly بهترین گزینه است چون وجهی در خود صرافی باقی نمیمونه
  راهنمای سایت changelly رو اینجا بخونید

  تشکر مهندس، پیشنهاد اول متاسفانه به ایران سرویس نمی ده..دومی هم که اکسنچج ارزهای دیجیتاله..منظورم مشخصا دلارها و سرویس های پرداخت الکترونیک مثل paypal, western union و… هستش..سوالم اینه آیا سایتی وجود داره..که درامدهای حاصل شده این متدهای پرداخت را به بیت کوین و.. تبدیل کنه؟
  و نیازی به تهیه ی کردیت کارت ، مستر و… نباشه؟؟

  با سپاس

  برای idex.market اگه با vpn واردش بشید فکر نمیکنم مشکلی به وجود بیاد، چون خودم دارم استفاده میکنم.
  برای تبدیل این درآمدها به بیت کوین راهی سراغ ندارم
  مگر اینکه از سایتهایی مثل payment24 اکانت پی پال تهیه کنید که اون هم در کل ریسکش بالاست.

  ممنون بابت پاسخگویی بدون چشم داشت.
  من تصمیم داشتم کیف پول jaxx رو انتخاب کنم ولی گویا ارز مونرو و استرلا رو پشتیبانی نمیکنه آیا کیف معتبری میشناسین که این دو ارز رو پشتیبانی کنه؟ البته دسکتاپ یا موبایل باشه.
  در ضمن مناسب هست آیا هر ارز رو در کیف پول جداگانه نگهداری کرد؟

  والت atomicwallet.io هر دو ارز رو پشتیبانی میکنه و رتبه مناسبی هم داره.
  در حال حاضر نرم افزار ویندوزش هست، اپ موبایل قراره منتشر بشه.

  باسلام خدمت آقای جهاندیده چندتا سوال داشتم:
  در کیف پول موبایلی coinomi اگه کسی seed و password رو نداشته باشه آیا میتونه به ارزها دسترسی داشته باشه؟ و اگر با گوشی وارد سایتهایی که امکان هک وجود دارد بشویم و یا برروی لینکهایی که خطر هک شدن دارد کلیک کنیم با وجود این لایه های امنیتی آیا بازهم امکان هک شدن وجود دارد؟ و اینکه coinomi امکان دارد ایرانی ها رو تحریم کنه؟ باتشکر

  سلام، همیشه احتمال این وجود داره با کلیک روی لینکهای ناشناخته کیف پول شما در معرض خطر هک شدن قرار بگیره
  چون ممکنه یه لینک شمارو به سمت نصب یه اپ هدایت کنه که هدفش هک کردن گوشی شماست.
  اما بطور کلی این کیف پول ها امنیت نسبتا خوبی دارن و اگه کار اشتباهی از سمت کاربر انجام نشه احتمال هک شدنشون خیلی پایینه.
  احتمال تحریم شدن همیشه هست ولی اگه پشتیبان تهیه کنید بعیده نتونید موجودی رو خارج کنید

  ببخشید اینکه که گفتید”اگه پشتیبان تهیه کنید بعیده نتونید موجودی رو خارج کنید” این پیشتیبان چی هست و چطور باید تهیه کنم؟!

  پشتیبان گیری، یعنی از کلید خصوصی یا Seed کیف پول خروجی بگیرید. در کیف پول های مختلف این روند فرق میکنه .
  اگه در منوها بگردید گزینه ای به نام backup یا export private key یا export keys یا show recovery phrase میتونید ببینید.

  سلام ببخشید اینجا سوال میپرسم الان مثلاً من می‌خوام استلار استخراج کنم باید با کدوم نرم افزار اقدام کنم و توی هر کیف پولی میشه ریخت با مخصوص داره.
  اگه کلا بگین برای استخراج هر ارز آیا به جای منبع هست که نرم افزارهاشو گذاشته باشه؟

  سلام، استلار که قابل استخراج نیست
  برای هر ارزی اول باید ببینید میشه استخراجش کرد یا نه
  اگه قابل استخراج بود میتونید سرچ کنید
  مثلا monero miner
  یا ethereum miner

  سلام.من یه مقدار ارز ریپل تو کیف پول کاغذی دارم.موجودیمو نشون میده اما 20 واحد کمتر قابل برداشته.علتش چیه؟دیگه اون 20 تا ریپل رو نمیتونم برداشت کنم؟و اینکه با چه برنامه ای میشه اون رو به کیف پول آنلاین منتقل کرد؟

  سلام، 20 ریپل برای فعالسازی والت نیازه و قابل برداشت نیست
  با اپلیکیشن هایی که قابلیت ایمپورت کلید خصوصی کیف پول رو دارن، مثلا toastwallet.com میتونید موجودی ریپل رو ایمپورت کنید

  سلام .تعداد زیادی ریپل توی کیف پول کاغذی ریختم و فقط کلید خصوصی و کلید عمومی رو دارم متاسفانه کد QR کیف پولم رو ندارم .چطوری میتونم ریپل هام رو از کیف پول کاغذی به کیف پول آنلاین منتقل کنم؟ خیلی ممنون

  منظور از کد Qr همون کلید خصوصی شماست که تبدیل به Qr code شده:
  Qr code چیست؟
  مهم اینه کلید خصوصی رو وارد والت کنید، چه با اسکن qr code باشه و چه بصورت دستی

  سلام
  کیف پول ها از نظر اکسچج باهم تفاوت دارن؟
  چه از نظر کارمزد چه از نظر پشتیبانی از انواع ارزها
  الان میخام کیف پول my ether wallet بسازم اگه بخام اتریوم رو تبدیل به یک عرض دیگه بکنم
  داخل کیف پول میتونم انجام بدم یا ..؟
  کارمزدش چه مقداره متلا 2 اتریوم رو تبدیل کنم به دش؟
  کارمزد بر اساس نوع کیف پوله یا بر اساس شبکه

  سلام
  در سایت myetherwallet با کلیک روی گزینه swap میتونید برخی از ارزها رو به هم تبدیل کنید
  کارمزد براساس ارزها متفاوته و خود شما باید بررسی کنید
  معمولا کارمزد پایینه.

  درود بر شما .میخواستم نظرتون رو درباره ی پلاگین یا مرورگرcryptotab بدونم که با گرفتن زیر مجموعه و استفاده از cpu بیت کوین استخراج میکنه.ایا مورد مشکوکی تو این نحوه ی استخراج هست یا خیر؟

  کریپتوتب پرداختش با بیت کوین هست ولی بیت کوین استخراج نمیشه
  در واقع ارزهایی که استخراجشون راحتتره مثلا مونرو استخراج میشه ولی همونطور که گفتم پرداختی رو با بیتکوین انجام میده

  سلام. خسته نباشید.برای انتقال ریپل از کیف پول کاغذی باید از چه اپلیکیشنی استفاده کنم؟ ممنون

  سلام.با اپلیکیشن coinomi چطور میشه اتریوم رو از کیف پول کاغذی به کیف پول آنلاین منتقل کرد؟ممنون

  سلام، میتونید علامت qr code رو در بالای اپ بزنید
  و qr code کیف پول رو اسکن کنید

  سلام الان با توجه به اینکه cryptopia دیگه از والت الکترونیوم پشتیبانی نمیکنه با کدکم صرافی میشه ترید کرد این ارز رو . ایا پیشنهادی دارین تا من استفاده کنم

  سلام، الان etn داره روی cryptopia معامله میشه و مشکلی نداره
  میتونید از kucoin هم استفاده کنید

  ممنون مهندس جان شرمنده یه سوال دیگه اینکه تو کیف پول coinomi چطوری ایدی رو پیداکنمض

  منظور شما از آی دی رو متوجه نشدم
  در کیف پول coinomi آی دی یا نام کاربری وجود نداره

  سلام مهندس جان تو ویژگی بعضی از کیف پول ها نوشتید که پشتیبانی از توکن ها ی erc20 یعنی چی متوجه نشدم اینجاش رو تشکر ازشما

  سلام، منظور توکن هایی هستن که روی شبکه اتریوم ساخته میشن مثل توکن kwatt یا DigixDAO
  تعداد این توکن‌ها هم خیلی زیاده

  طبق گفتتون امن ترین کیف پول یکیش دسکتابه حالا یه سوال ما ارزمون رو توی کیف پول دسکتاب ذخیره کردیم و بک اپ گرفتیم احیانا اگه اون نرم افزار کلا جمع کرد به دلایلی کلا شرکتش تعطیل کرد تکلیف چیه؟ منظوز از بک اپ چیه یه فایل میده از ارز؟ لطفا یه اطلاعات کامل بدین شاید روشن نشد.

  نقش بک آپ یا پشتیبان همینه که اگه نرم افزار به هردلیل باز نشد یا سیستم شما خراب شد یا هارد سوخت و یا… بتونید از این اطلاعات برای بازیابی موجودی ارز در یه کیف پول دیگه استفاده کنید.
  بک آپ ممکنه فایل باشه یا یه کلید خصوصی که به شکل کاراکترهای تصادفی هستن یا mnemonic phrase

  اونوقت ابن بک اپ که به صورت فایل یا کلید خثوصی هست باید نرم افزار یا کیف پول دیگه اون رو پشتیبانی کنه؟ منظورم اینه که باید نرم افزار مقابل باید فرمت اون یاپورت کنه یا این فایل پشتیبان رو همه کیف پول های دیگه میشناسن یا باید بگریم اونی که این فایل یا کلید رو میشناسه پیدا کنیم؟

  فرمت خاصی نداره که کیف پول دیگه ای پشتیبان نکنه
  اکثر والت ها امکان بازیابی موجودی با mnemonic phrase که از والت برداشتید یا ایمپورت کلید خصوصی رو دارن

  سلام، من یه مشکل برای ساخت ولت بلاکچین دارم
  وقتیکه ایمیل و پسوورد میزنم برای ساخت ولت به من پیام wallet could not be created رو میده ، دلیل چیه؟

  سلام
  احتمالا به دلیل فیلترشدنش هست
  میتونید از سایر والتها استفاده کنید:
  https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/wallets

  سلام چون فیلتر شده مشکلی که ایجاد نمیکنه که؟؟
  میشه به جاش از فیلترشکن استفاده کرد کارمون هم باهاش انجام بدیدم؟؟؟

  سلام، نه بعیده مشکلی ایجاد بشه
  آره میشه از ثیلترشکن استفاده کرد

  آره منم همین مشکل دارم…به سایتش ایمیل زدم…یسری توصیه کرد..فایده نداشت….مشکل کماکان به قوت خودش باقیه….

  یه سوول برام پیش اومد
  اگه به طور مثال یه کیف پول در گوشی داشته باشیم میتونیم با یه کیف پول دسکتاپ به همون حساب دسترسی داشته باشیم ؟

  سلام، بله اگه کلید خصوصی رو از والت موبایلی بگیرید و در والت دسکتاپ import کنید امکانش هست

  سلام مجدد
  دو تا سوال داشتم.
  1- هزینه ارسال بیت کوین یا ارزهای دیگه چه درصدی از اون مبلغ ارسالی هست؟
  2-هزینه تبدیل ارزها به یکدیگر حدودا چه درصدی از مبلغ تبدیل شده هست؟
  ممنون

  سلام، در مورد کارمزد تراکنش این مطلب رو ببینید:

  کارمزد و مدت‌زمان تراکنش‌های بیت‌کوین چقدر است؟


  در مورد هزینه تبدیل، بستگی داره با چه روشی تبدیل کنید
  صرافی changelly کارمزد خیلی پایینی داره، راهنما:
  https://www.bourseiness.com/33142/cryptocurrencies-exchange

  سلام من کیف پول جکس استفاده میکنم چند باز اتفاق افتاده که آدرس کیف پولم تو ارزهای مختلف خودکار عوض شده، اگه من بخام تو استخراج ابری باشم و آدرس کیف پولم عوض بشه چه اتفاقی میوفته???

  سلام، همه آدرس های قبلی که از والت گرفتید معتبر هستن، بنابراین جای نگرانی نیست

  سلام داخل کیف پول بلاک‌چین چجوری میشه بیت کوین کش تبدیلش کنم به بیت کوین؟؟؟
  آیا این امکان داره؟؟

  سلام، آره
  از منوی exchange تبدیل کنید

  سلام،خدا قوت
  خواستم بدونم هر ارز رو داخل كيف پولي ك سايت خود ارز معرفي ميكنه نگهداري كنيم بهتره يا كيف پولهاي ديگه يا صرافي هاي معتبر

  سلام، طبیعتا کیف پولی که سایت رسمی ارز معرفی میکنه معتبره
  اما غیر از اون، والتهای معتبر دیگه هستن که چندین ارز رو پشتیبانی میکنن
  نمونه:

  بررسی کیف پول مولتی‌کارنسی Jaxx


  https://www.bourseiness.com/36079/jaxx-chrome-extension

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم در مبادلاتی که از طریق سایت localbitcoins.net انجام میشه چجوری طرفین مبادله رو انجام میدن ؟بدون ترس از اینکه طرف مقابل واریز خودش رو انجام نده.

  سلام وقت بخیر

  معاملات در این سایت از طریق اقداماتی که انجام گرفته با سهولت و اطمینان انجام می‌شود.

  فرایند معامله به این صورت است:

  1 – فروشنده بیت‌کوین آگهی‌های خرید بیت‌کوین را بررسی می‌کند و با توجه به شرایط خریدار، همانند حداقل و حداکثر معامله، میزان اعتبار کاربر، تعداد و حجم معاملات گذشته، یکی از خریداران بیت‌کوین را انتخاب می‌نماید.
  2 – با کلیک روی دکمه Sell در روبروی آگهی موردنظر، وارد صفحه معامله شده و معادل ریالی یا مقدار بیت‌کوین موردنظر برای فروش را وارد کرده و معامله را آغاز می‌کند. با اینکار موجودی بیت‌کوین از حساب فروشنده کسر می‌شود و به حالت سپرده در می‌آید (escrow)
  3 – فروشنده بیت‌کوین از طریق پنجره چت، مشخصات کارت بانکی یا حساب را به خریدار بیت‌کوین می‌فرستد و خریدار پس از واریز مبلغ، مشخصات واریز را به فروشنده بیت‌کوین ارائه می‌دهد.
  4 – فروشنده بیت‌کوین با بررسی حساب بانکی خود و اطمینان از دریافت پول، با کلیک روی release bitcoin، بیت‌کوین را برای خریدار آزاد می‌کند تا در حساب خریدار اضافه شود.

  در صورتی که شخص با کاربر معتبری که احراز هویت انجام داده و دارای سابقه معاملات بالاست وارد معامله شود، می‌تواند اطمینان حاصل کند که مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما در صورت بروز مشکل، می‌توان برای معامله موردنظر درخواست Dispute را صادر کرد تا پشتیبانی سایت به اختلاف موردنظر رسیدگی کند.

  اطلاعات بیشتر: نحوه خرید و فروش بیت کوین در localbitcoins

  فرض کنیم فروشنده پولش رو دریافت کرد ولی release bitcoin رو نزد و تایید نکرد که پولی دریافت کرده اونوقت چه؟

  در اینجا بخش نظرات و خود مطلب توضیح دادیم:
  https://www.bourseiness.com/32686/make-money-bitcoin

  سلام
  بایننس ایرانیارو دیگه وریفای نمیکنه بلاک چین برای بایننس هست
  الان تکلیف ما چیه؟ ارزی که تو بلاک چین داریم از دست میره؟
  سوال بعدی اینکه بلاک چین حداقل چه مقدار بیت کوین رو انتقال میده؟

  سلام، اگه منظور شما سایت blockchain.com هست، نه این سایت متعلق به بایننس نیست.
  شما در هر جایی که والت میسازید اگه از کلید خصوصی و عبارت بازیابی (mnemonic phrase) پشتیبان بگیرید میتونید در صورتی که به هر دلیل والت از دسترس خارج شد این اطلاعات رو در والت دیگه ای وارد کنید و موجودی رو در والت جدید داشته باشید
  با این حال، در بایننس و بطور کلی صرافی ها و پلتفرم های معاملاتی متمرکز، کلید خصوصی و عبارت بازیابی (mnemonic phrase) قابل پشتیبان‌گیری نیست
  بنابراین ریسک نگهداری ارزها در این صرافی ها بالاتره و نگهداری در کیف پول شخصی که قابلیت پشتیبان‌گیری رو داره امنیت بیشتری داره
  تا جایی که میدونم حداقلی برای ارسال در کیف پول blockchain.com وجود نداره و تا زمانی که به اندازه کارمزد تراکنش در کیف پول موجودی باشه، امکان ارسال مابقی موجودی رو خواهید داشت

  آقای جهاندیده سلام خسته نباشید
  لطف می کنید مطلبی چیزی در مورد انت ماینرهای ASIC و کلا مزایا و معایب و قیمت او بقیه جزئیات و اینکه سایت معتبر برای خرید تهیه کنید؟
  ممنون میشم

  سلام، وقت بخیر
  در مورد ASIC قبلا مختصر توضیحی داده شده:
  https://www.bourseiness.com/33776/bitcoin-mining-asic

  سلام من دارم تو freebitcoin ساتوشی جمع میکم بعضی وقتا این هشدارو میده Someone has already played from this IP in the last hour. You need to wait for 30 minutes before playing the FREE BTC game again چیه مشکلش؟

  سلام، سوال شما ارتباطی با این مطلب نداره
  وقتی از یک وی پی ان اشتراکی استفاده میکنید گاهی اوقات چنین اروری نشون داده میشه

  سلام ووقت بخیر میشه راهنمایی بفرمایید کیف پول مناسب برای سایکون چیه؟ و اینکه سرمایه گذاری روی سایکون در آینده میتونه مفید باشه؟

  سلام، اسم ارز رو انگلیسی بنویسید.

  سلام.من میخوام ارزهامو از بایننس به کیف پول دیگه ای منتقل کنم.قبلا sms اون رو فعال نکردم.الان هم که میخوام منتقل کنم.نمیشه.google authenticator رو خود بایننس معرفی کرده.که با اون هم نمیشه کار کرد؟ باید چیکار کنم؟ممنون

  سلام، پس از درخواست برداشت ارز از بایننس، یه ایمیل تایید برای شما ارسال میشه که باید روی لینک درون ایمیل کلیک کنید
  اگه google authenticator رو فعال نکردید پس نیازی هم به وارد کردنش نیست

  سلام و خسته نباشید
  لطفا راهنمایی بفرمایید برای ریپل چه والتی مناسبتره؟
  و اینکه آیا ریپل برای سرمایه گذاری ارز مناسبی هست؟

  سلام وقت بخیر
  همه چیز رو در مورد ریپل اینجا توضیح دادیم:
  https://www.bourseiness.com/33221/whats-ripple

  سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم.من وقتی میخوام ریپل یا ترون رو از کیف پولم به یه کیف پول کاغذی منتقل کنم ازم تگ میخواد.تگ آدرس خودم رو باید وارد کنم؟ چون آدرس کیف پول کاغذی ریپل یا ترونم تگ نداره.باید چیکار کنم؟ممنون

  سلام وقت بخیر
  برای ارسال ریپل به کیف پول کاغذی، درج تگ لازم نیست.

  سلام برای نگه داری بیت کویین سایت بایننس خوبه یا بلاکچین تا بشه بعدا فروخت؟

  سلام، برای نگهداری طولانی مدت بیت کوین و بقیه ارزها، کیف پول شخصی مناسبتره
  معرفی کیف پول ها: https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/wallets
  سایتهایی مثل بایننس و پلتفرم های معاملاتی دیگه برای زمانی مناسبه که شما بخواید بطور مرتب خرید و فروش (ترید) کنید

  منظورتون همون کیف پول دسکتاپه؟اگه اینجوریه به صورت فایل ذخیره میشه؟ به نظرتون اگه مشکلی برای هارد پیش اومد دیگه نمیشه اون فایل رو نجات داد؟

  بله کیف پول هایی که اجازه پشتیبان گرفتن از کلید خصوصی و عبارت بازیابی رو میدن.
  اگه پشتیبان گرفته بشه از بابت حذف شدن فایل ها در هارد نگرانی نخواهید داشت.
  نمونه کیف پولی که قابلیت پشتیبان‌گیری رو داره:
  https://www.bourseiness.com/36079/jaxx-chrome-extension

  ببخشید که این همه سوال میپرسم من اگه بخوام بیت کویین رو داخل کیف پول بلاکچین یا بایننس نگه داری کنم ایرادی نداره؟ مقدار اونقدرا نیست.

  توصیه ها رو در مورد والت ها نوشتیم، والت های تحت وب امنیت کمتری نسبت به بقیه دارن.

  سلام
  برای استعلام موجودی پول والت کاغذی راهی جز import هست؟

  آقای جهاندیده سلام و عرض ادب
  من برای فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتالی تحقیقات زیادی انجام دادم و منطقی ترین پاسخ ها رو تو همین سایت و از شخص شما دیدم و خوندم
  خواستم بدونم امکان این وجود داره که بطور حضوری باهاتون ارتباط برقرار کرده و از مشاوره شما استفاده کنم؟

  سلام وقت بخیر
  پاسخ به ایمیل شما ارسال شد

  با عرض سلام و احترام
  به نظر شما کیف پول کاغذی یا کیف پول لدجر نانو کدامیک امنتر و برای نگهداری دراز مدت مطمین تره؟ با تشکر

  سلام وقت بخیر
  کیف پول سخت افزاری امنیت بالاتری داره
  ریسک از بین رفتن و یا گم شدن یه تکه کاغذ بیشتره

  با سلام
  فرض کنید من کیف کاغذی ساختم . برای پر کردنش باید اونو import کنم . برای اینکار و سایت بلاک چین کلید خصوصی‌ رو از ما میخاد. آیا این درخواست امنیت رو کاهش نمیده.

  از طرفی اگر بخایم بدونیم واریز به کیف کاغذی انجام شده یا نه باید باز هم اونو ایمپورت کنیم و کلید خصوصی رو وارد کنیم . این کار نا امن نیس؟

  سلام دوست عزیز
  شما همه چیز رو اشتباه متوجه شدید
  برای ارسال مقداری بیت کوین از یه کیف پول به یک کیف پول کاغذی، معمولا نیازی نیست کلید خصوصی کیف پول کاغذی رو جایی Import کنید (مگر اینکه کیف پول ارسال کننده هم کاغذی باشه)
  اگر شما یا کسی بخواد به کیف پول کاغذی مقداری ارز ارسال کنه، کافی آدرس کیف پول بهش داده بشه
  Import کیف پول کاغذی به معنای اینه که موجودی کیف پول کاغذی رو به یه اپلیکیشن یا والت آنلاین وارد کنید تا بتونید اون رو جابجا کنید

  با سلام . میدونم سوال تکراریه ولی به نظرم خیلی مهمه
  میخام بدونم چه کیفی برای بیت کوین ایجاد کنیم که بخاطر تحریم یهو بلوکه نشه
  یه سوال شخصی دارم . ۱۵۰۰واحد پرفکت مانی دارم میخام تبدیل کنم . به نظرتون در پنج سال اینده اتریوم و بیت کوین چجوریه. محدود بودن بیت کوین به نظرم ارزششو بالا میبره ولی نامحدوذیت اتریوم تورم زا هست . اتریوم مثل بانک مرکزی میمونه هر وقت کم بیاره سکه میریزه تو بازار. البته نظر منه. ممنون

  سلام، شما وقتی عبارت بازیابی یا کلید خصوصی رو داشته باشید مهم نیست کیف پول فیلتر بشه
  میتونید اون رو در یک والت دیگه import کنید
  در مورد کوین ها نظری ندارم

  1.سلام من تازه با این بیت کوین اشنا شدم ایاcryptobrowse اصلا استخراج به صرفه ایی هست با cpuسیستم ومجموعه گیری
  2.سرمایه گذاری واشنایی با این سیستم ودرامد زایی چطور هست چون الان بعد از14 سال سابقه از کاربعلت شرایط اقتصادی بیکار شدیم ممنون میشم راهنمایی کنید

  سلام، استخراج با کامپیوتر شخصی سودی نداره
  مگر اینکه با زیرمجموعه گیری به درامدی بشه رسید

  اقا دست شما درد نکنه که با حوصله جواب نظرات رو میدین. من تازه اشنا شدم میخواستم اگه کیف پول دسکتاپ بسازم رو یه لپ تاپی یا اگه آپ موبایلی باشه اگه لپ تاپ یا موبایل گم بشه یا هر اتفاقی بازم میشه به کیف پول دسترسی پیدا کرد یا نه ؟

  اگه از والت پشتیبان گرفته باشید آره میشه موجودی رو روی یه والت دیگه جای دیگه بازیابی کرد

  سلام توی بلاک چین چطور میشه آدرس بیت کوئین رو پیدا کرد من فقط آدرس wallet رو پیدا کردم که هر 10 دقیقه عوض میشه

  سلام، منظور از آدرس بیت کوین، همون آدرس والت هست و تفاوتی نداره
  عوض شدن آدرس یه ویژگی امنیتی هست تا افراد از یه ادرس برای همه جا استفاده نکنن

  سلام ، چطور میشه یه آدرس بیت کوین بلاک چین ثابت داشت؟
  تغییر کردنش مشکل ایجاد میکنه برای من و وقت گیره متاسفانه

  دیدم که سایت های خرید و فروش آدرس حسابشون ثابته ، چطوریه؟

  سلام وقت بخیر
  بعضی کیف پول ها آدرس بیت کوین رو با هر بار درخواست تغییر میدن
  این کار مشکلی ایجاد نمیکنه و فقط برای امنیت بیشتره
  همه آدرس های قبلی معتبر هستن

  با سلام و درود
  ممنون از پاسخگوییتون ،ببخشید قربان سایت exchanging فیلتر شده حالا واسه شارژ کردن حساب وبمانیمون از کدوم صرافی استفاده کنیم بهتره

  سلام، میتونید از payment24.ir استفاده کنید

  سلام دوست عزیز خسته نباشید
  دوست گرامی ی سوال داشتم میخوام تو سایت بلاک چین کیف پول بسازم این ارور رو میده Wallet could not be created هر کاری هم میکنم نمیشه
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  باتشکر فراوان

  سلام، وقت بخیر
  احتمالا باید با چیلترشکن وصل بشید

  ممنون از راهنماییتون دوست عزیز مشکلم حل شد

  با درود و تشکر
  ایا لوکال بیت کوین هم کلید خصوصی دارد یا فقط مخصوص اپلیکیشن ها بوده و بجاش از همون ورود دو مرحله ای باید استفاده کرد!؟

  سلام، لوکال بیت کوینز کلید خصوصی رو به کاربر نمیده.
  ورود دو مرحله ای برای افزایش امنیت حساب هست

  سلام. خسته نباشی . من کیف پول بلک چین دارم آیا میتونم از کیف پولم به حساب پرفکت مانیم بریزم ؟ و سوال اصلیم اینه وب مانی با بلوک چین چه فرقی میکنه ؟ وب مانی نمیتونه کیف پول باشه برا بت کویین و این سایت ها که ارز میفروشن ؟

  سلام، وب مانی یه سیستم مالی کاملا جداست
  وب مانی یه سیستم پولی آنلاینه و بیت کوین یه ارز رمزنگاری شده
  بنابراین هیچ ربطی به هم ندارن
  به همین خاطر تبدیل بیت کوین به وب مانی یا بالعکس، مثل سایر ارزها باید در صرافی ها انجام بشه
  میتونید از طریق سایت localbitcoins کار تبدیل رو انجام بدید:
  راهنمای سایت localbitcoins

  سلام خسته نباشید
  آیا امکانش هست که شخص دیگری برای ما ارز دیجیتال بفرسته مثلا من کالایی میفروشم به جای پول، ارز دیجیتال ازش دریافت کنم مثل شماره کارت که بهشون میدیم برامون پول میریزن

  سلام
  بله امکانش هست
  اما باید شخص طرف معامله شما با این ارزها آشنایی داشته باشه که الان متاسفانه افراد کمی با این ارزها آشنایی دارن

  سلام می خواستم بدونم بهترین کیف پول چیه؟

  سلام جناب جهاندیده
  من تازه کارم.با توجه به وضعیت و زمزمه به رسمیت شناختن ارز دیجیتالی توسط دولت.میخوام اتریوم بخرم.
  1-به نظر شما خوبه؟
  2-کیف پول سخت افزاری چی؟و از کجا خریداری کنم؟

  سلام وقت بخیر
  1- من پیشنهادی ندارم
  2 – کیف پول سخت افزاری همونطور که توضیح دادیم از امن ترین والت ها هستن. فروشنده خاصی نمیشناسم.

  خدا وکیلی الحق و الانصاف دمت گرم خیلی هم دمت گرم که به همه احترام میذاری و به سوالاتشان جواب میدی

  خسته نباشی مرد

  سلامت باشی 🙂

  سلام اقاي جهان ديده عزيز بنده واقعا نميدونم كدوم كيف پول رو انتخاب كنم…البته ميخوام مجموعي از ارز ها رو داشته باشم..لطفا راهنمايي كنيد كدوم كيف پول بهتره…البته من همه نظرات و راهنمايي هاي شما رو مطالعه كردم..لطفا واضح و مشخص تر بفرماييد چطوري و كدوم كيف پول رو انتخاب كنيم..باتششكر از وقتي و محبتي ك براي بچه ها ميزاريد.

  سلام دوست عزیز
  من فکر نمیکنم انتخاب خیلی سخت باشه
  چون هرکس با توجه به کاربرد و استفاده ای که از کیف پول و ارز دیجیتال میکنه باید کیف پول مناسب رو انتخاب کنه
  شاید یکی تریدره و مرتب باید مبالغ رو جابجا کنه، بنابراین کیف پول کاغذی براش مناسب نباشه
  و شاید یک نفر دیگه میخواد مبلغی ارز بخره و هر از یک ماه مثلا میخواد ازش برداشت کنه، شاید اپ موبایلی و نرم افزار دسکتاپ براش مناسب باشه
  برای انتخاب والت این مطالب هم کمک میکنه:
  https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/wallets

  سلام وقتتون بخیر من ی مدت کوتاهه تو ربات تلگرامcrypto farmer فعالیت دارم خواستم ببینم واقعی هستش یا نه؟

  سلام، شناختی ندارم دوست عزیز

  سلام من از طریق سایت https://minergate.com وارد عرصه ارز دیجیتال شدم آیا مورد تایید شما هست؟
  و اینکه کدوم یک از کیف پول ها میتونه با این سایت ارتباط داشته باشه؟
  ببخشید من تازه واردم سردر نمیارم از این موارد

  سلام، اطلاعات بیشتر درباره ماینرگیت در این مطلب و بخش نظراتش هست:
  https://www.bourseiness.com/33051/cryptocurrency-mining

  سلام جناب جهان دیده خداقوت
  یک پیشنهاد دارم و اون اینکه لطفا برای سایت تون فروم یا چت روم درست کنید که کاربران سایت باهم بتوانند تبادل نظر داشته باشند و همین که قدری از زحمت شما برای پاسخ دهی و تکرار مکررات کاسته می شه.
  سپاس از شما

  سلام، وقت بخیر
  درست میفرمایید، خیلی ها حتی زحمت خوندن کامل مطلب رو به خودشون نمیدن
  در مورد گروه یا فروم، متاسفانه اغلب کاربران گروه تلگرام، فروم یا چت روم رو پر از تبلیغات و لینک زیرمجموعه گیری میکنن
  حتی در همین بخش نظرات هم روزانه دهها تبلیغ ارسال میشه که تایید نمیشن
  تجربه فروم رو هم داشتیم و اونجا قضیه بدتره چون هرکس از راه میرسه بدون جستجوی تاپیک، میخواد تاپیک جدید ایجاد کنه و بی نظمی زیادی ایجاد میشه
  کار وقت گیری هست، به همین خاطر از خیر فروم و چت روم و گروه تلگرام گذشتیم

  سلام.برای انتقال ارز ورج از کیف پول کاغذی به کیف پول آنلاین راهی هست؟ ممنون

  سلام، برای انتقال ارز از کیف پول کاغذی باید کلید خصوصی یا عبارت بازیابی رو در کیف پول هایی مثل coinomi وارد کنید (از طریق اسکن Qr code یا تایپ دستی)

  سلام و وقت بخیر!
  ممنون بابت پاسخ های روشن و با حوصله تون به سوالات دوستان! سوالم در مورد بلاک چین هستش ، اینکه برای اونهایی که تو ایران هستند امکان دریافت پیامک از بلاک چین وجود نداره ، و این امر باعث میشه نتونیم تو بلاک چین وریفای آیدنتی رو پاس کنیم ، آیا این اتفاق باعث میشه ارسال یا دریافت بیتکوین به مشکل بخوره؟ وریفای شدن اکانت و شماره تلفن همراه از شروط لازم ارسال و دریافت تو والت بلاک چینه !!! ؟؟ منتظر پاسخ تون هستم

  سلام وقت شما بخیر
  من ندیدم سایت blockchain.com نیاز به وریفای و احراز هویت داشته باشه
  و برای فعالسازی ورود دو مرحله ای هم میشه از google authenticator استفاده کرد و الزامی به استفاده از پیامک نیست

  سلام خسته نباشید.برای انتقال اتریوم موجود در کیف پول کاغذی به کیف پول آنلاین مثل coinpayments باید وارد چه سایتی شد؟ممنون

  سلام وقت بخیر
  اول باید اتریوم موجود در کیف پول کاغذی رو به یه والت آنلاین یا موبایلی import کنید
  بعد از طریق اون والت میتونید به هر جا که مایل بودید اتریوم رو بفرستید
  من ندیدم کوین پیمنت گزینه ای برای ایمپورت داشته باشه
  ولی اپ coinomi این گزینه رو داره

  سلام ممنون از مقاله ی خوبتون
  نظتون درباره ی کیف پول Guarda Wallet چی هست؟ قابل اعتماد هست؟ و کامزدهاش منصفانه است؟ سپاس

  سلام، به نظر نمیاد چندان والت پرطرفداری باشه
  این همه والت معتبرتر هست

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم تو چه سایتی کیف پول بسازم که بعدا بتونم بیت کوین هام رو بصورت ریالی بفروشم؟؟ و هم امن باشه کلا سایتی وجود داره که بشه معاملاتی انجام داد که بتونم بیتکوین رو به تومن تبدیل کنم و به حسابم ریخته بشه خیلی ممنون میشم اگه زود جواب بدین

  سلام وقت بخیر
  میتونید از سایت localbitcoins برای اینکار استفاده کنید:
  روش خرید و فروش بیت کوین در localbitcoins
  روش ارسال آگهی خرید یا فروش در localbitcoins

  سلام
  آقای جهاندیده توی والت های وبی کدوم رو پیشنهاد میدید که هم کارکردن باهاش راحت باشه و هم بهترین باشه؟
  واسه خرید بیت کدوم سایت برای ما ایرانی ها معتبر تره؟
  و سوال بعدی اینه که کمترین مقداری که میشه باهاش بیت خرید چند دلاره؟
  میشه به عنوان یک قلک ازش استفاده کرد که هر وقت یه پولی دستمون میاد بیت بخریم یا حتما باید دقیقا یک بیت یا بیشتر باشه؟

  سلام دوست عزیز
  والت هایی که در همین صفحه میبینید رو به همین خاطر پیشنهاد کردیم که بدونید کدوم والت بهتره.
  برای خرید بیت کوین این راهنما رو بخونید:

  بهترین روش خرید و فروش بیت‌کوین چیست؟


  کمترین مقداری که میشه بیت کوین خرید بستگی به فروشنده بیت کوین داره. بعضی ها حتی به اندازه 100 هزار تومن هم بیت کوین میفروشن و نیازی نیست حتما 1 بیت کوین خریداری بشه.
  باید شرایط و حداقل مبلغ خرید از فروشنده ها رو در سایتی که معرفی کردیم ببینید:
  localbitcoins

  سلام ببخشید من موفق به ثبت نام در coinpot نمی شم….مشکل از چیه؟
  http://uupload.ir/files/k94_capture.png

  و منظور از این گزینه چیه ؟
  http://uupload.ir/files/seic_capture2.png

  سلام، ارور اولی نشون دهنده اینه که شما قصد داشتید وارد حساب کاربری بشید ولی مشخصات شما درست نبوده
  ارور دوم هم مربوط به ورود کردن رمز برای دو مرحله ای هست
  اگه ورود دو مرحله ای (2FA) رو فعال نکردید، فیلد 2FA Code رو نیازی نیست وارد کنید
  البته من تعجب میکنم شما که هنوز چنین مواردی رو نمیدونید، چرا اصلا قصد دارید از این سایت استفاده کنید؟
  این چیزها رو حتی اگه زبان هم بلد نباشید میشه با تجربه فهمید که کجا چه فیلدی لازمه، برای ثبت نام باید چکار کرد و…
  در هر حال اگه باز هر جا به اروری برخورد کردید ساده ترین راه اینه از translate.google.com استفاده کنید

  ممنونم …حدسم درست بود…خواستم مطمین بشم….احتمالا مشکل از سروره …اصلا ثبت نام انجام نمی شه و ایمیل فعال سازی دریافت نمی کنم…..بنا به ضرورت…به هرحال ممنونم

  سلام خواستم برای خرید و فروش ارزهای دیجتال اقدام کنم بهم کیف پول Coinpayments معرفی کردن خواستم بددونم چجور کیف پولی هستش؟؟
  ایا قابل اعتماد هستش خوبه برای انجام کار؟؟

  سلام، بررسی کامل این کیف پول و درگاه پرداخت رو میتونید در این صفحه بخونید:
  https://www.bourseiness.com/35137/coinpayments

  سلام . چرا موقع Sign up کرد تو سایت Blockchin.com پیغام خطا میده ؟ چرا کار به این راحتی انجام نمیشه. تمام مراحل و چندبار چک کردم ولی نمیشه؟

  سلام، ظاهرا خیلی ها با این مشکل مواجه شدن
  دلیلش مشخص نیست
  میتونید از سایر والت ها استفاده کنید
  https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/wallets

  سلام خواستم بدونم من چهارتا ارز دیجتال کار میکنم خواستم بدونم برای فروش و خرید تو ایران بخوام اقدام کنم کیف پول exodus کیف پول خوبی هستش از نظر امنیت کارایی همه چیز ؟؟؟؟

  بیت کوین.. لایت کوین.. بیت کوین کش…دش کوین

  سلام، اگه قصد معامله دارید، میتونید از دو پلتفرم معاملاتی که معرفی کردیم استفاده کنید:
  سایت binance
  سایت cobinhood
  در مورد والت exodus طبق توضیحاتی که در سایتشون میتونستید بخونید، ارزهای موردنظر شما پشتیبانی رو میکنه.

  سلام خسته نباشید من خودم کیف پول بلاک‌چین باز کردم دارم خواستم نظرتون بدونم

  خودتون کدومشون پیشنهاد میکنید بهتره و امنیتش هم خوبه؟؟برای استفاده ارز دیجیتال بهتره تو ایران؟؟؟

  و کیف پول coinpot چجور کیف پولی هستش؟؟ از نظر امنیت کارایی خوبه؟؟؟

  سلام
  دوست عزیز والت های پیشنهادی رو در همین صفحه معرفی کردیم
  blockchain.com والت نسبتا معتبرتریه از نظر من.

  ممنون از پاسختون
  راجب کیف پول coinpot نگفتید چجور کیف پولی هستش؟؟ از نظر امنیت کارایی خوبه؟؟؟

  والتی که اشاره کردید میکرووالت هست، یعنی برای تراکنش های کوچک استفاده میشه و همونطور که عرض کردم blockchain.com والت معتبرتریه

  ممنون از راهنمایتون

  سلام خسته نباشید یه کمکی میخواستم بهم بکنید و اونم اینه که اگه تو کیف پول بلاک چین ۱۵۰ دلار داشته باشم چجوری میتونم ازش استفاده کنم؟ میشه کشید بیرون و نقدش کرد ؟ یا میشه همون ۱۵۰ دلار اگه بهش اضافه تر شه بیتکوین خرید ؟ اگه یکی ازینا میشه لطفا بگین واقعا نیاز به کمکتون دارم…

  سلام، وقت بخیر
  تصمیم با خود شماست که بخواید بهش اضافه کنید یا بفروشیدش
  لینک راهنمای فروش بیت کوین به ریال

  با سلام چگونه میتونم maza رو به بیت کوین تبدیل کنممن maza کار کردم الان میخوام بیت کوین کنم یا بفروشم

  سلام، maza در اکسچنج cryptopia لیست شده، میتونید اونجا تبدیل به بیت کوین کنید

  همین ارز رو ادامه بدم یا به بیت کوین تغییر کار بدم

  به نظرم به بیت کوین تبدیل کنید بهتره.

  جناب فرضا exodus , اجازه exchange نمی ده…alternative یا راه حلی دارید؟

  اتفاقا exodus اکسچنج داخلی داره.
  با این حال برخی از والت های دسکتاپ در این مطلب معرفی شده:
  https://www.bourseiness.com/35787/desktop-wallets

  جناب می دونم این قابلیت و داره ولیکن ظاهرا به ایرانی ها سرویس نمی ده..یا شایدم همون داستان تحریم!!!
  http://uupload.ir/files/tkfa_c1apture.png

  خب این قابلیت رو خودم تست نکرده بودم
  احتمالا همینطوره و به ایرانی ها سرویس نمیده
  با این حال میتونید از صرافی هایی مثل changelly استفاده کنید
  البته والت jaxx.io هم اکسچنج داخلی داره.

  سپاس از شما

  سلام میخواستم کیف پول مجازی افتتاح کنم که نمیدونم کدومشون معتبرتر و با امنیت بالا هس و در ضمن تحت تحریم نباشه خواهش راهنمایی کنید

  ی سوال دیگه فنی برام پیش اومده مگه نمی گن بلاکچین غیرمتمرکزه پس سایتش چرا فیلتره؟؟ مخلص کلام اینکه به نظر می رسه سایه ی فیلترینگ و تحریم همزمان ایرانیانو در این عرصه به زحمت انداخته….و امنیت روانی و مالی در معرض تهدیده !!!.لطفا راهنمایی کنید….

  شما سایت بلاک چین رو با تکنولوژی بلاک چین اشتباه گرفتید، سایت blockchain.com فقط یه سایته و هر سایتی رو میشه فیلتر کرد.
  اما خود تکنولوژی بلاک چین یه چیز کاملا متفاوته.
  مثالی از غیرمتمرکز بودن تکنولوژی بلاک چین اینه که شما اگر کلید خصوصی کیف پول بیت کوین یا مثلا اتریوم خودتون یا هر ارز دیگه ای رو داشته باشید، فیلتر کردن یا بستن کیف پول های مختلف به هیچ عنوان نمیتونه دسترسی شما به موجودی کیف پول رو از بین ببره.
  چون مهم، کلید خصوصی شماست که میتونید در سایر کیف پول ها که تعدادشون هم کم نیست import کنید و مبالغ ارز دیجیتال رو از طریق اون مدیریت کنید.
  بنابراین فیلتر کردن سایتی مثل بلاک چین یا هر کیف پول دیگه، فقط یه تلاش بیهوده است.

  سپاس

  armory چطوره؟؟ من راه انداختم اما ی پیام می ده که انلاین نمی شه…و من موندم می شه اعتماد کرد یا نه!! تو سایتای خارجی زیاد پیشنهاد شده…electrum هم ارور می ده…و روش پیچیدش نیاز به نصب چند برنامه پیش نیاز داره و من از نصب اونها مطمین نیستم!! امنیت برام اولویته….لطفا راهنمایی کنید….

  https://electrum.org/#download
  Install PyQt__این چیه؟؟
  Install Electrum-3.2.2.zip
  In the electrum directory, run ‘python3 electrum’
  Before you can build PyQt5 you must have already built and installed SIP

  SIP Download___ و همین طور این یکی؟؟

  armory و electrum از والت های معتبر هستن
  ولی غیر از معتبر بودن باید به راحتی استفاده و کاربردش توجه بشه.

  شما خودتون چه والتی پیشنهاد می کنید؟ فرضا این وبسایت معتبره؟؟
  https://www.bitcoin.com/

  والت های پیشنهادی رو در همین صفحه میبینید.
  بله معتبره.

  ممنونم از لطفتون….

  سلام چندتا سوال داشتم .من چند روزی هستش که تو یه سایتی دارم پول جمع میکنم به دلار اسم سایت هم هستش zalmoneyخواستم ببینم واقعیه یا نه و بعدش میخوام یه کیف پول توی blockchainدرست کنم نمیشه درست کرد میگهwallet could not be createdنمی دونم چکار کنم .میخوام پولی رو هم که از این سایت در اوردم با بیت کوین استخراج کنم.خواهشا کمکم کنید به بن بست خوردم

  سایتی که شما اشاره کردید کلاهبردار هست.
  کافیه با منطق خودتون بسنجید، کدوم سایت به خاطر یک کلیک روی تبلیغ مثلا 10 سنت به شما پول میده؟
  میتونید به جای blockchain از والت greenaddress استفاده کنید:
  https://www.bourseiness.com/33458/greenaddress

  خب شما سایتی سراغ ندارید بدون سرمایە و پول بشە درامد کسب کرد؟ یابیتکوین استخراج کرد؟ ممنون

  بدون سرمایه و تخصص نمیشه پولی در اورد.
  یا باید تخصص خاصی داشته باشید یا مقداری سرمایه اولیه.

  سلام میخاستم بپرسم اگه کسی بخاد ..برای اولین بار در این فضا(یعنی خرید و فروش ارز دیجیتال ) شروع به فعالیت بکنه ..چه کاری باید انجام بده
  و با ارز رایگان شروع بکنه

  سلام، یک راهنمای مقدماتی در این صفحه وجود داره:
  سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال
  از سایت‌های بیت کوین رایگان چقدر میتوان درآمد داشت؟

  سلام عزیز ، برای مقدار پولی که در بلاک چین دارم و می خواهم به ریال تبدیل کنم فرمودید باید از Localbitcoins استفاده کنیم ، لوکال بیت کوینز هم والته ؟ یعنی در اونجا هم باید حساب باز کنیم و از بلاک چین انتقال به حساب لوکال بیت کوینز بزنیم ؟ و بعد تبدیل به ریال کنیم ؟؟ هزینه تراکنش هم که قاعدتا داره .. بهتر نیست کلا کیف پولمون همین لوکال بیت کوینز باشه تا این هزینه تراکنش رو نداشته باشیم ؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  سلام، localbitoins یه بازار برای خرید و فروش بیت کوین هست که با انواع روش های پرداخت میشه معامله کرد.
  چنین سایتهایی یه والت داخلی هم دارن، به خاطر اینکه برای فروش بیت کوین، باید کاربر اول بیت کوین رو به سایت منتقل کنه، بعد معامله انجام بده.
  بله میتونید از کیف پول لوکال بیت کوینز استفاده کنید و گاهی اوقات راهکار کم هزینه تری هست. چون کیف پول لوکال بیت کوینز علاوه بر کارمزد تراکنش شبکه بیت کوین، یه کارمزد deposit هم داره که معمولا 0.00050000 بیت کوینه.

  لیست آگهی های خریداران بیت کوین
  لیست آگهی های فروشندگان بیت کوین

  سلام
  قربان من ۲۰۰دلار تو کیف پول بلاک چین ذخیره دارم چطوری به تومن تبدیلش کنم دقیقا نمیدونم از کدوم استفاده کنم

  سلام، برای فروش بیت کوین و دریافت ریال، میتونید از طریق سایت localbitcoins اقدام کنید:
  روش خرید و فروش بیت کوین در localbitcoins

  سلام خسته نباشید.اگه کسی تو یه کیف پول کاغذی ترون یا ورج داشته باشه و حالا بخواد بفروشه.طریقه ایمپورت کردن اون چطوره و تو چه سایتهایی امکان پذیره؟ممنون

  سلام، معمولا برای ایمپورت کردن از کیف پول های موبایلی استفاده میشه، به خاطر اینکه این کیف پول ها امکان اسکن QR code رو دارند.
  یکی از این والت ها coinomi هست که در این صفحه معرفی کردیم:
  https://www.bourseiness.com/35668/coinomi

  با سلام و تشکر ویژه
  جناب مهندس جهاندیده ، آیا مشاوره و آموزش خصوصی دارید ؟

  سلام، فعلا نه دوست عزیز

  با سلام
  اگر من یک آدرس عمومی به همراه آدرس خصوصی ارز دیجیتال را پیدا نمایم ، آیا می توانم بفهمم این آدرس ها مربوط به کدام کیف پول است واصلا این موضوع اهمیتی دارد و اینکه این آدرسها چند بیت کوین را شامل می شوند و اینکه آیا می توانم آنها را به کیف پول خودم انتقال دهم ؟
  با سپاس از شما

  سلام، در صورت داشتن آدرس خصوصی (Private key) یک ارز دیجیتال، میشه اون رو به آدرس دیگه ای ارسال کرد و اهمیتی نداره مربوط به کدوم کیف پول هست.

  سلام، کیف پول مناسب برای ارز neo چی هست ؟

  سلام. در این رابطه این مطلب رو بخونید:
  https://www.bourseiness.com/34612/neo

  سلام.این کیف پول چطورهwww.coinpayments.net

  سلام. در این صفحه معرفیش کردیم:
  راهنمای coinpayments

  سلام
  چطور میتونم آدرس سایتی که پول بهش واریز کردم از روی حساب بیت کوین پیدا کنم که مربوط به چه سایتی بوده

  احتمال داره coinpayments هم ایران رو تحریم کنه

  سلام. من داخل سایت BTC.COM کیف پول مجازی ساختم آیا معتبر هست؟

  سلام، گزینه بدی نیست

  سلام راجب ارز ديجيتالي كين بنويسيد بگيد اسم كيف پول هاي كين چيه

  سلام من تو یه والت تو نرم افزار armory درست کردم و از سایتی که بیت کوین برام درست میکرد انتقال دادم به اونالان از حسابم تو سایت کم شده ولی به اون کیفه نیومده و هر باری هم که وارد میشم یه آدرس کیف پول متفاوت درست میکنه لطفا راهنمایی کنید

  سلام دو تا سوال دارم برای تبدیل ریال به دلاری که داخل پایر بتونم استفاده کنم باید چیکار بکنم
  و اینکه پرفکت مانی فیلتر شده آیا خطر نداره با فیلتر شکن واردش بشیم برای واریز پول به سایت های کلیکی خارجی ؟
  خیلی ممنون میشم جواب بدید

  سلام.
  میتونید با ریال بیت کوین بخرید و بعد وارد پایر کنید و همونجا تبدیل به دلار کنید.
  فکر میکنم به این صورت بشه.
  باز بررسی کنید خودتون

  سلام محترم مقصد از کلید خصوصی همان wallet ID است در setting بلاک چین است ؟

  سلام
  خیر، Wallet ID همانطور که از اسمش مشخصه آی دی والت شماست و کلید خصوصی نیست.
  جزییات بیشتر در مورد کلید خصوصی

  coinpaymentsنظرتون راجع به این والت چیه تحت وب هست

  گزینه بدی نیست.
  در این صفحه بررسیش کردیم
  https://www.bourseiness.com/35137/coinpayments

  سلام خسته نباشيد ميشه يه وراهنمايي بكنيد كدوم والت راحت تَر ميشه با اسكن مبالغ رو انتقال بدم

  سلام. اکثر والت های موبایلی چنین قابلیتی رو دارن.
  coinomi گزینه بدی نیست.

  سلام آقای شجاع الدین جهاندیده من تازه وارد این ماجرا شده ام میخواهم خرید وفروش کنم لطفا راهنماییم کنید والت در چه سایتی درست کنم و ازچه سایتی خریدوفروش کنم هرچه سایتها را میگردم بیشتر گیج میشوم خیلی مطلب خوندم ولی چیزی زیادی نفهمیدم لطفا” راهنماییم کنید بهترین سایت ها راکه میشناسی معرفی کنید

  ممنون از بابت پاسخ تان

  سلام بر شما
  ببخشید یک سوال غیر مرتبط دارم، به نظر شما در این سال 2018 کدام کوئین را با ااستفاده از CPU لبتاب رایگان استخراج کنم که آینده خوبی داشته باشد؟

  سلام. من پیشنهاد خاصی ندارم.
  شاید مونرو ارز خوبی باشه

  والت Ledger Nano S
  والت TREZOR
  والت KeepKey
  والت Ledger HW.1

  اگر این والت گم بشه
  چه مشه؟

  اگه از والت پشتیبان گرفته باشید میتونید موجودی والت رو بازیابی کنید.

  من قبلا نسخه ویندوز این کیف پول را که از این لینک دانلود کرده بودم داشتم که بدشانسی الان خرابش کردند چرا برای دستکاپ اراییه نمیدن الان با کلی مشکل روبه رو شدم
  https://beta.coinomi.com/desktopinstallers/coinomi_setup.exe

  این نسخه رو ندیده بودم، چون نسخه بتا هست و نسخه نهایی نیست به همین دلیل وجود مشکل دور از ذهن نبوده.

  من ویندوز خود را عوض کردم و خب طبیعتا کیف پول coinomiwallet به شکل دستکاپ ان قابل دسترس نیست ایا شما لینکی دارید که این کیف پول را به شکل دستکاپ نصب کنم

  والت coinomi برای ویندوز ساخته نشده
  فقط اندروید هست.
  البته با نرم افزارهای شبیه ساز اندروید مثل BlueStacks میشه اپ های اندرویدی رو روی دسکتاپ هم نصب کرد ولی توصیه نمیکنم.
  اگه از کیف پول خودتون بک آپ نگیرید و نرم افزار در درایو c نصب شده باشه و شما ویندوز رو عوض کنید، راهی برای برگردوند موجودی کیف نیست.

  سلام. یه کیف پول امن با قابلیت تبدیل ارز ها میشه معرفی کنید. میخوام از ارز های زیادی پشتیبانی کنه. تشکر

  سلام. بستگی داره بیشتر چه ارزهایی بخواید نگهداری کنید
  همونطور که در لیست والت ها میبینید، coinomi و eidoo گزینه های خوبی هستن

  سلام. یک کیف پول امن که کارمزد انتقال از اون پایین باشه برای لیتکوین یا اتریوم کدوم رو پیشنهاد میکنید و اگه نسخه موبایلی هم داشته باشه خیلی بهتره.

  سلام. کارمزد انتقال معمولا به شبکه اون ارز بستگی داره و کیف پول ها دخالت چندانی توی کارمزد انتقال ندارن.
  برای اتریوم، میتونید از eidoo استفاده کنید
  coinomi.com هم گزینه خوبیه

  سلام
  ببخشید من یه سایت یا کیف پولی رو میخواستم که بتونم بیت کوینم رو مستقیم به دلار یا یورو تبدیل کنم .
  میشه راهمناییم بکنید ؟!

  سلام. به چه حساب دلاری میخواید تبدیل کنید؟
  ویزا کارت یا مسترکارت دارید یا وبمانی؟
  در هر حال از طریق این راهنما میتونید بیت کوین رو به انواع ارزها در حساب های مختلف تبدیل کنید:
  روش خرید و فروش بیت کوین
  کافیه توی بخش سرچ، هر حسابی که دارید رو انتخاب کنید

  از کلید خصوصی چطوری میشه خروجی گرفت
  coinomiwallet

  روی منوی بالا سمت راست کلیک کنید (سه نقطه)
  گزینه export keys رو بزنید

  سه نقطه وجود نداره منظورتون از کلید خصوصی اون کادر 12 کلمه ای هست اون که در بخش تنظیماته

  سلام .چطور میتونم یک توکن جدید به کیف پول Eidoo اضافه کنم؟

  سلام، در بخش preferences روی force token enrollment کلیک کنید و ادرس توکن رو وارد کنید

  سلام.یه چندروزی هست که سایت بلاک چین فیلتر شده و حتی sms که برای وارد شدن به کیف پول به گوشی موبایل میفرستن به دستمون نمیرسه.الان تکلیفمون چیه؟چجوری میتونیم به سرمایمون دسترسی داشته باشیم؟آیا مشکلی تهدید میکنه سرمایمون رو یا خیر؟
  ممنون

  سلام. سرمایه شما رو مشکلی تهدید نمیکنه.
  اگر کلید خصوصی رو داشته باشید میتونید موجودی رو وارد یه کیف دیگه کنید.
  چاره ای نیست که با فیلترشکن وارد بشید.

  ba salam mikhastam bedonam to binance vaghti masalan bitcoin mikharim chetor montaghel konam be blochchain chon hamonjor to wallet binance mimone merc

  سلام. با در منوی funds روبروی btc دکمه withdraw رو بزنید
  بعد ادرس کیف پول خودتون و مبلغ رو وارد و ثبت کنید

  با سلام و خسته نباشید.
  به نظر شما کیف پول دکستاپی https://github.com/stellarchat/desktop-client/releases استلار برای ذخیره سازی استلار مناسب است؟
  احتمال دارد در آینده بلوک شود یا هویت کاربر را بخواهد؟ یا احتمال های دیگر؟
  لطفا مرا راهنمایی بفرمایید.
  سپاس بیکران.

  سلام. برای کیف پول استلار بهتره از مواردی که توی سایت خودش معرفی شده استفاده کنید:
  https://www.stellar.org/lumens/wallets

  تشکر استاد جهاندیده از وقتی که میزارید..فقط عذر میخوام به چه حد نصابی باید برسه تا از طریق سایت وارد حساب بلاک چاین بشه؟

  من استاد نیستم دوست من.
  توی سایت دقت کنید با کلیک روی دکمه withdraw نوشته که موجودی به 30 هزار ساتوشی باید برسه.

  سلام وقتتون بخیر.. خواهش میکنم من راهنمایی کنید. من فرد تازه کارم و دارم ساتوشی جمع میکنم رایگان و تو سایت بلاک چاین هم کیف پول ساختم. ولی واقعا نمیدونم منظورتون از کارکردن چیه؟باید چی کار کینم که بت کوین جمع کنیم؟ایا با رایگان جمع کردن به نتیجه ای میرسیم حالا چه دراز مدت و اصلا منظور از اینکه میگن بستگی به تلاش خودتون داره دقیقا چه تلاشی؟؟من الان تو خیلی از سایت های رایگان دارم همینطور بی هدف جمع میکنم ولی نمیدونم واقعا…یه توضیح کامل ولی به زبان ساده میخوام

  سلام. متوجه نشدم کجا به کار کردن اشاره کردیم؟
  جمع کردن بیت کوین رایگان در اکثر سایتها با معرفی سایر افراد و زیرمجموعه گیری هست.
  خود شما اگه درازمدت هم از سایتهای faucet بیتکوین جمع کنید مقدار خیلی کمی میشه.
  بطور کلی ارزش نداره وقتتون رو روی این سایتها بذارید.
  البته کامنت شما ارتباطی با این صفحه نداره، بهتر بود در جای مرتبطی کامنت بذارید.

  خب جمع کن بزار حسابت باشه اگه قیمتش بالا بره سود خوبی میکنی یا میتونی باهاش ارزهای دیگه بخری احتمالا قیمتشون بالا رفت کلی سود میکنی الان اونموقع طرف 150 دلار بیت کوین خرید الان با پولش لامبورگینی خریده فکرشو بکن اره اگر وقت وحووصله داری نیاز نیست بخری جمع کن البته مواظب باش حسابتو حک نکنن پسووردتو یک جایی کپی پست کن به سایتهای اسکم هم اعتماد نکن خطرناکه

  نحوه انتقال به حساب رو میشه توضیح بدید؟من از سایت freebicoinچند وقتی میشه دارم ساتوشی جمع میکنم و همچنین از سایت faucetولی هنوز چیزی به حسابم تو بلاک چاین اضافه نشده

  توی بخش Profile روی change withdraw address کلیک کنید و ادرس بیت کوین رو با پسورد حساب کاربری freebitcoin وارد کنید

  کیف پول بلاک چاین به تازگی کارمزدش را زیاد تر هم کرده است مثلامن 4.5 دلار دارم نمیتوانم ان را بحساب دیگری انتقال دهم در قسمت تنظیمات کارمزد هم فقط regular و poririty وجود دارد که هیچکدام اجازه تراکنش نمیدهند واقعا نمیدونم چیکار کنم

  انتقال این مبالغ کم با بیت کوین در حال حاضر به احتمال زیاد ممکن نیست چون الان کارمزد هر تراکنش برای تاییدشدن در 8 ساعت، حداقل 5.5 دلار هست. بنابراین امکان ارسال این مبالغ کم با بیت کوین وجود نداره.

  سلام روز بخیر
  من کیف پول toast wallet رو انتخاب کردم لطفا بهم بگید چطور میتونم ارز بخرم و به کیف پولم انتقال بدم

  سلام. در مورد خرید و فروش ارز این مطلب رو میتونید ببینید:
  https://www.bourseiness.com/33285/binance

  نظرات بسته شده‌اند.

  ما در بورسینس به شما کمک می‌کنیم:

  • منابع درآمد دیگری برای خودتان بسازید
  • کسب‌وکارتان را رشد دهید
  • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
  • از سرمایه‌تان برای کسب سود استفاده کنید
  • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

  درباره بورسینس بیشتر بدانید

  ایمیل‌تان را وارد کنید تا جدیدترین مطالب به ایمیل‌تان ارسال شود:

  بعد از ثبت ایمیل لینک تایید برایتان ارسال می‌شود، لطفا روی آن کلیک کنید

  سلب مسئولیت: در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری (اوراق بهادار، بازار آتی، طلا و ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی و…) ارزش دارایی‌ها ممکن است به سرعت تغییر کند و ریسک از دست رفتن سرمایه وجود دارد. محتوای موجود در سایت بورسینس صرفا جهت اطلاع‌رسانی است و نظرات شخصی نویسنده را منعکس می‌کند. بورسینس هیچ منفعت یا مسئولیتی در قبال سود و زیان کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و محتوای سایت بر عهده کاربران است.

  Copyright © Bourseiness 2013-2021

  کپی‌برداری از مطالب این سایت به هرشکل، غیرمجاز و غیرقانونی است.

  

  کیف ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که برای فعالیت در حوزه‌ی رمزارزها باید به آن توجه داشت. در این مقاله معیارهای مهم انتخاب بهترین کیف ارز دیجیتال را بررسی می‌کنیم.

  ارزهای دیجیتال یا به‌ بیانی دیگر، رمزارزها این روزها به یکی از موضوعات داغی بدل شده است که همه‌ی ما روزانه حداقل یک‌بار در معرض اخبارش قرار می‌دهد. فراگیری فناوری بلاک چین تا جایی پیش‌ رفته است که همین چندی پیش شرکت فضایی اسپیس ایکس مبادرت به ارسال یک نود اتریوم به ایستگاه فضایی بین‌المللی کرد. کسی چه می‌داند، شاید در ده سال آینده شاهد تولد یک ارز میان‌کهکشانی شبیه Blemflark. واحد پول رسمی فدراسیون کهکشانی در انیمیشن علمی-تخیلی Rick and Morty باشیم.

  فناوری همان‌طور که پیشرفت می‌کند و کارهای روزمره ما را تسهیل می‌کند، مسبب ایجاد و تزریق مفاهیم جدید است. فناوری بلاک چین نیز از این قاعده مستثنا نیست و توانسته است در دهه گذشته تبیین بیشترین مفاهیم جدید را به‌ خود اختصاص بدهد. یکی از این مفاهیم جدید والت‌های رمزارز یا به‌ عبارتی کیف پول ارز دیجیتال است که از مهم‌ترین ابزار لازم برای حضور در دنیای رمزارزها به‌شمار می‌رود. اما کیف پول رمزارز چیست و چه کاربردهایی دارد؟ انواع والت‌های ارز دیجیتال چیست و چگونه طبقه‌بندی می‌شوند؟ بهترین والت‌های رمزارز چه ویژگی‌هایی دارند؟ مثل همیشه با زومیت همراه باشید.

  این‌ پرسش‌ها موضوعاتی هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت تا بتوانید در پایان مقاله با توجه به نیاز خود بهترین والت ارز دیجیتال برای ذخیره بیت کوین، اتریوم یا هر رمزارز دیگری را انتخاب کنید.

  بهترین کیف ارز دیجیتال

  تاکنون درباره راه‌های مختلف کسب درآمد از فناوری بلاک چین نظیر استخراج ارز دیجیتال، مشارکت در ایردراپ رمزارز یا فاست رمزارز صحبت کردیم. اما بعد از کسب درآمد به مرحله ذخیره‌سازی ارزهای به‌دست‌آمده می‌رسیم که نیاز به والت رمزارز یا همان کیف پول ارز دیجیتال دارد.

  عناوینی که در این مقاله خواهید خواند:

  به‌طور خلاصه، می‌توان گفت کیف پول ارز دیجیتال یا به‌ عبارتی Cryptocurrency Wallet نوعی کیف پول است که ذخیره، ارسال و دریافت ارزهای دیجیتالی مختلف را تسهیل می‌کند و یکی از ابزار ضروری برای استفاده از ارزهای دیجیتال، داشتن کیف پول رمزارز است. کیف پول ارز دیجیتال را می‌توان با توجه به ویژگی‌های مختلفی طبقه‌بندی کرد، از جمله بر اساس رویکردهای امنیتی یا پشتیبانی از ارزهای دیجیتال خاص و بسیاری قابلیت جزئی دیگر که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. برای مثال، کیف پول بیت کوین نوعی والت رمزارز است که فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند؛ اما در مقابل کیف پول رمزارزی می‌توان یافت که از چندین نوع ارز دیجیتال پشتیبانی کند و فهرست را می‌توان بر هر اساسی ادامه داد.

  برای ارائه پاسخ جامع به پرسش کیف پول رمزارز چیست؟ نیاز داریم تا کمی بیشتر روی این فناوری زوم کنیم تا جزئیات بیشتری نمایان شود. بنابراین، کیف پول ارز دیجیتال به دستگاه. وسیله فیزیکی، برنامه یا سرویسی می‌گویند که اطلاعات مربوط به کلیدهای عمومی و کلیدهای خصوصی برای تکمیل تراکنش‌های رمزارز را در خود ذخیره می‌کند. علاوه‌ بر عملکرد پایه‌ای ذخیره‌ی کلیدها، یک کیف پول ارز دیجیتال قابلیت رمزگذاری (Encrypting) و امضای دیجیتالی (Signing) داده‌ها را نیز در شالوده‌ی خود دارد.

  کیف پول رمزارز متشکل از فناوری‌های خاص امنیتی و ارتباطی است تا بدین ترتیب با کمک آن‌ها بتواند بهترین نوع سرویس‌دهی را ارائه کند. به‌ عبارتی می‌توان کیف پول ارز دیجیتال را فناوری دانست که اطلاعات مرتبط با کلید خصوصی و عمومی را به‌ همراه عبارت بازیابی Seed Phrase در خود ذخیره می‌کند تا تراکنش‌های رمزارزها را ممکن سازد.

  یکی از اجزای حیاتی کیف پول ارز دیجیتال کلید خصوصی و عمومی آن است. در علوم کامپیوتر، این کلیدها روشی برای اعتبارسنجی سندیت بسته‌هایی دریافتی است که از رمزنگاری نامتقارن در ایمن کردن آن‌ها استفاده شده است. پیشینه استفاده از این روش به ارسال و دریافت پیام در بستر اینترنت برمی‌گردد. از یک‌سو، ارزهای دیجیتال و از سویی‌ دیگر، کیف پول رمزارز با به‌کارگیری از این فناوری برای رمزنگاری و رمزگشایی تراکنش‌ها استفاده می‌کنند و بدون وجود آن‌ها دنیای ارزهای دیجیتال همچنان در سرزمین رؤیا و ایده سرگردان بود.

 • نمودار سهم
 • نقطه قوت در رمزنگاری کلید عمومی (Public Key) و کلید خصوصی استفاده از تابع‌های دریچه (Trapdoor Functions) است؛ زیرا این تابع‌ها در ریاضیات به تابع‌هایی گفته می‌شود که فقط از یک طرف قابل حل‌ شدن هستند و تجزیه‌ی آن‌ها به‌صورت معکوس امری غیر ممکن است؛ مگر آنکه به ابررایانه‌ها دسترسی داشته باشید و گذشته‌ از‌ آن، هزاران سال زمان نیز در اختیارتان باشد.

  کلید عمومی در کیف پول ارز دیجیتال برای اشتراک‌گذاری با سایر افراد و دریافت ارز دیجیتال تولید و رمزنگاری می‌شود. رمزنگاری کلید عمومی با رمزنگاری کلید خصوصی جفت می‌شود. با وجود اینکه هرکسی امکان ارسال تراکنش به کلید عمومی را دارد؛ اما برای دسترسی به تراکنش‌ها و اثبات مالکیت ارزهای دیجیتال درون کیف پول لازم است که کلید خصوصی را در اختیار داشته باشید. به‌ عبارتی دیگر، کلید عمومی معمولا همان آدرس کیف پول ارز دیجیتال است که به‌واسطه‌ی آن می‌توان تراکنش‌ها را دریافت کرد؛ البته، برای به‌ دست‌ آوردن آدرس باید کلید عمومی کوتاه شود.

  رمزنگاری چیست و چگونه کار می‌کند؟ با انواع الگوریتم رمزنگاری آشنا شوید

  اصطلاحات ارز دیجیتال؛ مفاهیم رایج و کاربردی

  اشتراک‌گذاری کلید عمومی هیچ منع امنیتی ندارد و همان‌طور که حتما تاکنون دیده‌اید برخی خیریه‌ها، تولیدکنندگان محتوا و بسیاری از افراد در فضای اینترنت، آدرس کیف پول ارز دیجیتال خود را در معرض دید سایرین می‌گذارند. البته، باید هشدار داد که ممکن است افراد سودجو و مهاجمان با کمک آدرس والت رمزارز و ارزیابی حساب ارزهای دیجیتال قربانی، حملات دیگر را برنامه‌ریزی کنند.

  کلید خصوصی کیف پول ارز دیجیتال (Private Key) در دسته‌ی اطلاعات فوق‌ محرمانه قرار می‌گیرد و در همین ابتدا هشدار می‌دهیم که به‌هیچ‌وجه آن را با کسی به‌ اشتراک نگذارید. کلید خصوصی به شما امکان می‌دهد که حق مالکیت خود بر کیف پول ارز دیجیتال اثبات کنید و بتوانید نقل‌وانتقال رمزارزها را مدیریت کنید.

  کلید خصوصی ممکن است شکل‌های متفاوتی به‌ خود بگیرد، از جمله: کد باینری ۲۵۶ رقمی، کد هگزادسیمال ۶۴ رقمی، QR کد و Mnemonic Phrase.

  همان‌طور که گفته شد، کلید خصوصی از دل کلید عمومی بیرون می‌آید؛ اما با توجه به استفاده از تابع دریچه، معکوس کردن این فرایند غیر ممکن است.

  عبارت بازیابی کیف پول ارز دیجیتال که از آن با نام‌های Seed Phrase یا Seed Recovery Phrase یا Backup Seed Phrase فهرستی از کلمات است که تمام اطلاعات ضروری برای بازیابی حساب کیف پول رمزارز را در خود ذخیره می‌کند. نرم‌افزارهای کیف پول ارز دیجیتال معمولا عبارت بازیابی را بعد از ثبت‌نام و ایجاد حساب رمزارز، به‌صورت خودکار تولید می‌کنند و به کاربر یادآور می‌شوند تا این کلمات را مطابق ترتیب نمایش روی کاغذی بنویسند و آن را درجایی امن نگه‌داری کنند. اگر زمانی مشکل سخت‌افزاری برای کامپیوتر یا دستگاه رخ بدهد و نتوان آن را راه‌اندازی کرد، فقط کافی است تا اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال را روی دستگاه دیگری نصب کنید و با کمک عبارت بازیابی Seed Phrase حساب رمزارز خود را بازیابی کنید. دقت داشته باشید که عبارت بازیابی Seed Phrase فقط برای حساب‌ها در بستر بلاک چین کاربرد دارد.

  پرکاربردترین استاندارد در تولید عبارت بازیابی Seed Phrase استاندارد BIP39 است؛ البته در بعضی موارد، کیف پول ارز دیجیتال مانند Electrum Wallet، از استاندارد اختصاصی خود بهره می‌برد. نحوه‌ی کار این کلمات به‌طور خلاصه بدین ترتیب است که هر کلمه به یک عدد تعمیم داده می‌شود.

  عبارت بازیابی کیف پول ارز دیجیتال کلید ورود و کنترل حساب رمزارزها است و از اهمیت بالایی برخوردار است. با وجود روش‌های حفاظت از امنیت حساب نظیر فعال‌سازی تأیید دومرحله‌ای، نگه‌داری از عبارت بازیابی یا همان Seed Phrase قطعا مهم است. روش‌های ابداعی زیادی وجود دارد از رمزنگاری توسط کامپیوتر گرفته تا روش‌های قدیمی‌تر مثل پنهان‌نگاری (Steganography) که روزگاری در قرن‌ها پیش مورد استفاده بوده است. روش پیشنهادی ما برای حفظ عبارت بازیابی کیف پول رمزارز نوشتن کلمه‌ها در یک متن طولانی‌تر است. به عکس زیر دقت کنید.

  انتخاب عنوان و سایر موارد و حتی نوع متن را به خلاقیت خودتان واگذار می‌کنیم؛ اما بخش مهم معرفی رمزنگاری و سپس نگارش متن است. لزومی ندارد که متن و جملات حتما معنی خاصی داشته باشند و می‌توان مانند متن در عکس فقط کلمه‌های مختلف را کنار هم قرار داد. اعداد که در بالای متن با رنگ‌های مختلف مشخص شده است به‌ظاهر تاریخ را نشان می‌دهند؛ اما درواقع جایگاه کلمه‌های عبارت بازیابی در متن را در دل خود جای داده‌اند. برای مثال، عدد ۱۹ با رنگ زرد مشخص شده است. از اولین کلمه ۱۹ تا بشمارید تا به کلمه‌ی «decade» برسید که با رنگ زرد مشاهده می‌شود، سپس عدد ۸ را در نظر بگیرید و از کلمه‌ی بعد از decade که tiger می‌شود تا هشتمین کلمه بشمارید، به «collect» خواهید رسید. همین ترتیب را برای اعداد ۲۰ و ۲ نیز ادامه بدهید. این فرایند را برای به‌ دست آوردن ۱۲ کلمه باید دو بار دیگر تکرار کنید. درنهایت ۱۲ کلمه‌ی عبارت بازیابی کیف پول ارز دیجیتال را به‌ دست خواهید آورد.

  کیف پول ارز دیجیتال را می‌توان با توجه به معیارهای متفاوت در دسته‌های مختلفی طبقه‌بندی کرد. اما به‌طورکلی دو نوع کیف پول ارز دیجیتال داریم که عبارت‌اند از:

  کیف پول ارز دیجیتال سرد یا Cold Wallet؛ همچنین، از آن با نام Cold Storage یاد می‌شود، به کیف‌هایی گفته می‌شود که به‌صورت آفلاین کار می‌کنند. به‌ عبارتی دیگر، اطلاعات حساب دیجیتالی روی دستگاهی ذخیره می‌شود که اتصالی به اینترنت ندارد؛ درنتیجه، در برابر بسیاری از آسیب‌پذیری‌های سایبری مقاوم خواهد بود. ابتدایی‌ترین کیف پول ارز دیجیتال سرد، Paper Wallet یا همان کیف پول ارز دیجیتال کاغذی است و نوع پیشرفته‌تر آن کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال (Hardware Wallet) است.

  کیف پول ارز دیجیتال کاغذی: نوعی والت رمزارز که به‌عنوان روشی منسوخ و ناامن شناخته می‌شود. این روش در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ میلادی (۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵) محبوبیت داشت. در این نوع کیف پول ارز دیجیتال، کلید خصوصی و کلید عمومی روی یک کاغذ چاپ خواهد شد. این روش ذخیره‌سازی و نگه‌داری از رمزارز معایب بسیار زیادی دارد و به‌ همین دلیل امروزه محبوبیت خود را از دست داده است؛ اما همچنان طرفداران خاص خود را دارد.

  کیف پول  سخت‌افزاری ارز دیجیتال: کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال با فاصله زیاد از دو نوع دیگر، ایمن‌ترین و نفوذناپذیرترین نوع کیف پول ارز دیجیتال است؛ زیرا کلید خصوصی برای دسترسی به حساب رمزارزی روی یک دستگاه فیزیکی ذخیره می‌شود که دسترسی به اینترنت ندارد. وقتی کاربر بخواهد تراکنشی انجام شود فقط باید والت سخت‌افزاری خود را به درگاه USB متصل کند تا تراکنش بدون نمایش کلید خصوصی امضا شود. کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال عملا در برابر حملات ویروسی مقاوم است و تاکنون گزارش سرقت‌های موفق قابل‌توجه نبوده است. قیمت این دستگاه‌ها اغلب بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار است و از بهترین تولیدکنندگان این نوع از کیف‌های ارز دیجیتال می‌توان به لجر (Ledger)، ترزور (Trezor) و کول والت (CoolWallet) اشاره کرد.

  کیف پول ارز دیجیتال گرم یا Hot Wallet به آن دسته از کیف‌های دیجیتالی گفته می‌شود به اینترنت متصل هستند و به‌صورت آنلاین کار می‌کنند. تفاوت کیف پول ارز دیجیتال سرد با کیف پول ارز دیجیتال گرم در همین وضعیت اتصال به اینترنت خلاصه می‌شود. البته، همین وجه تمایز جزئی، موجب تفاوت‌های بسیار زیادی در سازوکار والت و فرایندهای بعدی انجام تراکنش خواهد شد. برای مثال، با وجود سرعت بیشتر دسترسی به حساب و انجام تراکنش در والت‌های گرم، همین نقطه قوت می‌تواند به‌ دلیل سهولت قرارگیری در معرض حملات سایبری به نقطه‎‌ضعف بدل شود. کیف پول نرم‌افزاری ارز دیجیتال را می‌توان تنها زیرمجموعه کیف پول‌های گرم ارز دیجیتال دانست.

  کیف پول نرم‌افزاری ارز دیجیتال: کیف پول نرم‌افزاری ارز دیجیتال یا به‌ عبارتی Software Wallet به والت‌هایی گفته می‌شود که اطلاعات کلیدهای خصوصی و را در فایل‌های محلی ذخیره می‌کند و برای بازیابی حساب نیز Seed Phrase اختصاصی تولید کرده است. این دسته کیف پول‌های ارز دیجیتال را می‌توان با نصب نرم‌افزار مربوطه روی کامپیوتر، گوشی هوشمند یا حتی استفاده از اپلیکیشن تحت وب، مورد استفاده قرار داد. بزرگ‌ترین مزیت این نوع والت‌ها در سرعت بالای نقل‌وانتقال و دسترسی آسان است؛ اما مهاجم می‌تواند با نفوذ به دستگاهی که اپلیکیشن روی آن نصب است، به دارایی‌های دیجیتال شما نیز دسترسی پیدا کند. کیف پول نرم‌افزاری ارز دیجیتال به‌خودی خود دارای سه زیرمجموعه است که شامل نرم‌افزارهای دسکتاپ، موبایل و نرم‌افزارهای آنلاین می‌شود.

  کیف پول ارز دیجیتال eID علاوه‌ بر ویژگی اصلی یک والت که ذخیره اطلاعات مربوط به کلیدهای خصوصی و عمومی است. ویژگی دیگری نیز دارد که آن وجود Electronic Identification یا به‌ عبارتی دیگر، کارت شناسایی الکترونیک است. کاربر برای استفاده از این دسته از والت‌ها باید هویت اصلی خود را ثبت کند و کارت شناسایی الکترونیک دریافت کند تا بتواند از این کیف پول رمزارز بهره‌مند شود. البته، هنوز شاهد حضور چنین سازوکاری در مقیاس کلان نیستیم و اتحادیه اروپا به‌عنوان نخستین سازمان رسمی در حال ایجاد سرویس احراز و شناسایی الکترونیک (eIDAS) روی زیرساخت خدمات بلاک چین اروپایی (European Blockchain Services Infrastructure) است. کیف پول ارز دیجیتال EBSI به‌گونه‌ای طراحی شده است تا در نهایت امنیت اطلاعات لازم را فراهم کند و با استفاده از کارت شناسایی الکترونیک (eID) و امضای نهایی، تراکنش‌ها را تکمیل کند.

  برای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال چندین معیار اساسی وجود دارد که بهتر است آن‌ها را در نظر داشته باشید و با توجه به مقدار اهمیت هرکدام اولویت‌بندی خود را انجام بدهید.

  اساسی‌ترین جنبه‌ای که برای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال می‌توان از آن یاد کرد، کاربرد کیف پول و چگونگی به‌کارگیری ارزهای دیجیتال توسط کاربر است. بنابراین، اگر قصد دارید که مقداری ارز دیجیتال خریداری و هولد کنید تا در چندین سال آینده سراغشان بروید، مطمئنا خرید کیف پول ارز دیجیتال سخت‌افزاری بهترین گزینه خواهد بود؛ زیرا امنیت و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

  برخی ویژگی‌ها در کیف‌های رمزارز به‌ چشم می‌خورند که جزء امکانات جانبی به‌حساب می‌آیند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به پشتیبانی از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApps)، دسترسی به DEX و امکان استیکینگ و تبدیل رمزارزها اشاره کرد که در همه‌ی کیف پول‌های ارز دیجیتالی موجود نیستند.

  DeFi چیست؛ هر آنچه باید در مورد امور مالی غیر متمرکز بدانیم

  صرافی رمزارز غیر متمرکز چیست؛ هر آنچه باید درباره‌ی DEX بدانیم

  بسیاری بر این باورند که آینده‌ی بلاک چین متعلق به اپلیکیشن‌های غیر متمرکز است و در قدم بعدی بلاک چین، بعد از انقلاب در سازوکارهای اقتصادی و مالی به سمت خدمات مختلف خواهد رفت. اپلیکیشن غیر متمرکز به‌طور خلاصه به برنامه‌ای گفته می‌شود که روی بستر بلاک چین اجرا می‌شود و مانند شبکه بلاک چین، تحت کنترل یک شخص قرار ندارد. برای مثال، برنامه توییتر روی کامپیوتر متعلق به سازمان اجرا می‌شود و کاملا تحت کنترل سازمان و تیم توسعه‌دهنده است. شاید میلیون‌ها کاربر در یک طرف برنامه اصلی فعال باشند؛ اما بک‌اند اپلیکیشن توسط یک سازمان کنترل می‌شود. در مقابل، برای مثال شبکه‌ی بیت‌تورنت یک شبکه‌ی متشکل از سیستم‌های مختلف است که به‌عنوان شبکه P2P شناخته می‌شوند و تمام فرایند‌های اشتراک، ارسال و دریافت فایل به‌وسیله‌ی اعضا انجام می‌شود. حال فرض کنید که استفاده از چنین اپلیکیشن‌هایی از طریق کیف پول ارز دیجیتال فراهم شود.

  بهترین کیف ارز دیجیتال

  دسترسی به صرافی‌های رمزارز غیر متمرکز (DEX) نیز از دیگر قابلیت‌های ویژه است که می‌توان در انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال آن را مدنظر قرار داد. یکی از مشکلات مهم صرافی‌های متمرکز تسلط و اشراف آن‌ها روی دارایی‌های کاربران است؛ صرافی‌های غیر متمرکز اما با این هدف طراحی شدند که جلوی دسترسی و تسلط صرافی به دارایی‌های افراد گرفته شود و درنتیجه امکان افزایش اطمینان خاطر برای کاربران مترتِّب شود.

  دیگر ویژگی کاربردی یک کیف پول ارز دیجیتال خوب می‌توان امکان استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) باشد. فرایند استیکینگ می‌تواند به‌عنوان یکی از روش‌های کسب درآمد از دنیای ارز دیجیتال شناخته شود؛ البته ممکن است این فرایند مستقیما سبب کسب درآمد مالی نشود و برای کاربر امکان استفاده از خدمات خاصی را فراهم کند. مانند سازوکار بانک‌های سنتی که در آن صاحب حساب مبلغی از پول را در اختیار بانک قرار می‌دهد و دسترسی خود به آن مبلغ را محدود می‌کند تا به‌ ازای آن و به‌صورت دوره‌ای سود دریافت کند، در استیکینگ ارز دیجیتال نیز چنین سودی برای صاحب کیف پول منظور می‌شود. همچنین، کاربر می‌تواند با قفل‌کردن بخشی از رمزارزهای خاص در کیف پول ارز دیجیتال به خدمات اپلیکیشن غیر متمرکز دسترسی پیدا کند. برای مثال می‌توان از کیف پول ارز دیجیتال تراست والت، مای اتریوم ولت (MyEthereumWallet) و متامسک (MetaMask) نام برد که دسترسی به این قابلیت‌ها را برای اعضای خود فراهم کردند.

  تأیید دو مرحله‌ای

  قابلیت تأیید دو مرحله‌ای یا به‌ عبارتی 2AF یکی از برترین نوآوری‌های امنیتی در چند سال اخیر قلمداد می‌شود که امروزه در اغلب پلتفرم‌ها مورد استفاده است. این قابلیت به کاربر امکان می‌دهد بعد از ورود به حساب کیف پول، هویت خود را از طریق راه‌های ارتباطی از پیش تعیین‌شده احراز کند. بدین‌ ترتیب، اگر کسی رمز عبور حساب را داشته باشد یا به‌واسطه‌ی هک به آن دسترسی پیدا کند، برای ورود به‌حساب باید مجددا احراز هویت شود. بیشتر کیف پول‌های رمزارز و صرافی‌ها یک کد تأیید به گوشی موبایل ارسال می‌کنند تا فرایند احراز هویت با اطمینان انجام شود.

  قابلیت چند امضایی

  کیف پول ارز دیجیتال را با پشتیبانی از قابلیت چند امضایی (Multi-Signature) مناسب افرادی است که قصد دارند به‌صورت شریکی از یک حساب رمزارز استفاده کنند. گروهی از شرکای تجاری می‌توانند با داشتن چنین کیف پول رمزارزی مطمئن باشند که دسترسی به موجودی حساب بدون اطلاع آن‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

  قابلیت چند ارزی

  بسیاری از سرمایه‌گذاران حوزه رمزارز چند رمزارز متفاوت دارند و درنتیجه داشتن یک کیف پول ارز دیجیتال برای چند رمزارز مختلف پرکاربردتر و بهینه‌تر از استفاده از کیف پول ارز دیجیتال اختصاصی برای هر رمزارز است. به‌خصوص این موضوع برای کسانی‌ که به‌صورت مداوم با رمزارزهای خود کار می‌کنند و مبادلات زیادی در حوزه رمزارز دارند، حائز اهمیت است.

  پشتیبانی از چند رمزارز مقوله‌ی جدایی از امکان تبدیل رمزارزهای به یکدیگر است و این امکان می‌تواند به‌عنوان یک مزیت رقابتی بین چند کیف پول ارز دیجیتال قلمداد شود.

  اسکن کد QR

  پشتیبانی از تولید یا اسکن کد QR یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که در زمان استفاده زیاد از کیف پول ارز دیجیتال اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به‌خصوص این ویژگی یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها در کیف پول ارز دیجیتال برای موبایل به‌شمار می‌رود.

  بکاپ‌گیری

  امکان بکاپ‌گیری از اطلاعات کیف پول ارز دیجیتال بسیار اهمیت دارد؛ زیرا هرلحظه ممکن است دستگاه‌هایی مثل گوشی، لپ‌تاپ یا کامپیوتر رومیزی آسیب ببینند؛ بنابراین، داشتن بکاپ به کاربر کمک می‌کند در صورت بروز حادثه برای دستگاه، بدون نگرانی دارایی‌های دیجیتالی خود را بازیابی کند.

  مهم‌ترین تفاوت کیف پول ارز دیجیتال با صرافی ارز دیجیتال در کاربرد آن‌ها است. کیف پول رمزارز با هدف ذخیره‌سازی و حفظ رمزارزها در محلی امن طراحی شده است، درحالی‌که صرافی ارز دیجیتال (Crypto Exchange) پلتفرمی است که در آن سرمایه‌گذاران حوزه بلاک چین فعالیت می‌کنند و انجام معاملات رمزارزی را تسهیل می‌کند. کاربر در صرافی ارز دیجیتال می‌تواند رمزارزهای مختلف را خریدوفروش کند، پول فیات خود را تبدیل به ارز دیجیتال کند، به کیف پول رمزارز تراکنش ارسال کند.

  دیگر تفاوت بین کیف پول ارز دیجیتال و صرافی ارز دیجیتال در چگونگی تسلط بر دارایی‌های دیجیتالی است. با وجود اینکه می‌توان در هردوی آن‌ها رمزارز ذخیره کرد؛ اما مقدار کنترل دارایی‌ها در این دو پلتفرم کاملا متفاوت است. مالک کیف پول ارز دیجیتال کنترل کامل روی استفاده و انتقال دارایی‌های خود دارد و می‌تواند به‌تنهایی تصمیم بگیرد که چه زمانی و چه جایی رمزارزها را انتقال بدهد. علاوه‌ بر این، نگه‌داری از تمام رمزهای عبور ضروری و کلیدهای خصوصی بر عهده‌ی خود مالک والت رمزارز است. در مقابل اما وقتی دارایی‌های دیجیتال روی حساب صرافی یا به‌ عبارتی دیگر در والت صرافی (Exchange Wallet) قرار دارند، مدیریت بخشی از کارها برعهده پلتفرم ارائه‌کننده صرافی قرار می‌گیرد و دارایی کاربر به‌صورت امانی (Custody) به آن‌ها سپرده می‌شود.

  برای درک بهتر این بخش از تفاوت بین کیف پول ارز دیجیتال و صرافی ارز دیجیتال، بد نیست نیم‌نگاهی به مکانیزم پول نقد داشته باشیم. وقتی پول نقد در جیب فردی باشد کنترل تمام و کمال پول را در اختیار دارد؛ اما زمانی‌ که همان پول را در حساب بانکی ذخیره کند، مقداری از کنترل دارایی نیز به بانک محول می‌شود و فرد نمی‌تواند در لحظه هر مبلغی را برداشت کند. در هر صورت به‌ یاد داشته باشید که استفاده از کیف پول ارز دیجیتال امن‌تر از صرافی‌ها است.

  مالکان بزرگ‌ترین کارگزاری ارز دیجیتال در آفریقای‌ جنوبی به‌ همراه ۶۹ هزار بیت کوین غیب شدند

  ایردراپ در مقایسه‌ با عرضه اولیه کوین (ICO)؛ رمزارز بادآورده‌ای که باد نمی‌برد

  مسئله‌ی ناامنی صرافی‌ها بخش بزرگی از اخبار بد دنیای رمزارزها را به خود اختصاص می‌دهد. کنترل دارایی‌ها کاملا به‌ دست مالکان صرافی است و هیچ تضمین جدی وجود ندارد که مالکان صرافی ناگهان صرافی را تعطیل کنند و با دارایی‌های سایر افراد فرار کنند. علاوه‌ بر این، فعالیت کاربران در صرافی‌ها و انجام معاملات تجاری از طریق واسطه باعث می‌شود که در بسیاری از موارد از شرکت در رویدادهای ایردراپ و کسب رمزارز رایگان محروم شوند.

  نکته‌ی مهم دیگری که باید به آن توجه داشت موضوع تحریم‌های مالی و اقتصادی است؛ بنابراین، استفاده از والت صرافی ارز دیجیتال می‌تواند برای کاربران ایرانی احتمال بلوکه‌ شدن دارایی را در پی داشته باشد.

  انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کاملا به نیاز هر فرد وابستگی دارد؛ بنابراین، ارائه‌ی رتبه‌بندی قطعی در این‌باره غیر ممکن است؛ زیرا انتخاب بهترین کیف پول رمزارز شامل عوامل و معیارهای زیادی می‌شود. در ادامه، بدون در نظر داشتن رتبه و ترتیب خاصی چند نمونه از بهترین والت‌های ارز دیجیتال را معرفی می‌کنیم.

  تراست والت (Trust Wallet) کیف پول ارز دیجیتال نرم‌افزاری با قابلیت پشتیبانی از چندین رمزارز است که تمام ویژگی‌های کاربردی برای تجارت در حوزه رمزارزها را از خریدوفروش انواع ارز گرفته تا خرید و جمع‌آوری NFT، در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به‌ عبارتی می‌توان این کیف پول ارز دیجیتال را صرافی ارز دیجیتال نیز قلمداد کرد. شرکت طراح تراست والت، Six Days LLC، این والت را با هدف ارائه‌ی بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای توکن‌های شبکه بلاک چین اتریوم (ERC-20) طراحی کرد و چندی بعد صرافی بایننس، بزرگ‌ترین صرافی رمزارز جهان، این کیف پول ارز دیجیتال را خریداری کرد تا امروز که این والت توانسته جایگاه ثابتی در بین بهترین والت‌های رمزارز را به‌ خود اختصاص بدهد.

  کیف پول ارز دیجیتال تراست والت، علاوه‌ بر سهولت در ذخیره‌سازی و مشارکت در تجارت ارز دیجیتال، امکان دسترسی مستقیم به سایر اپلیکیشن‌های غیر متمرکز ارائه‌شده در بستر بلاک چین را نیز برای کاربر فراهم می‌کند.

  کیف پول ارز دیجیتال Trust Wallet از نظر امنیتی در سطح بالایی قرار می‌گیرد؛ زیرا با وجود اینکه تمام قابلیت‌های یک صرافی را در خود جای داده است؛ اما مالک حساب کنترل کامل بر دارایی‌های خود دارد. از سویی دیگر، کلید خصوصی برای دسترسی به حساب درون دستگاه کاربر ذخیره می‌شود و نشانه‌ای از ذخیره‌ی آن روی سرور مشاهده نمی‌شود. این کیف پول نرم‌افزاری ارز دیجیتال مخصوص گوشی هوشمند است و روی پلتفرم‌های اندروید و iOS قابل نصب است. دقت داشته باشید که برای نصب والت‌های نرم‌افزاری حتما از درگاه‌های رسمی و وب‌سایت‌های معتبر اقدام کنید تا احتمال قرارگیری در معرض بدافزارهای فیشینگ را کاهش بدهید.

  یکی از نکات مهم برای کاربران ایرانی این است که اپلیکیشن تراست والت با وجود تحریم‌های مالی و اقتصادی، آی‌پی ایران را مسدود نکرده است و اگر زمانی این اتفاق بیفتد، با توجه به اینکه اطلاعات کلید خصوصی حساب روی دستگاه کاربر ذخیره می‌شود، نگران مسدودسازی حساب نباشید؛ زیرا در صورت مسدودسازی می‌توان با تغییر آی‌پی حساب ارز دیجیتال خود را بازگردانی کنید و به یک حساب دیگر انتقال  بدهید.

  کیف پول اکسودوس (Exodus) یکی دیگر از بهترین کیف‌های پول ارز دیجیتال است که می‌توان در این فهرست قرار داد. این کیف پول فعالیت خود را در سال ۲۰۱۵ با ارائه‌ی نرم‌افزارهای سازگار با کامپیوتر (ویندوز، مک و لینوکس) آغاز کرد و تا به امروز که اپلیکیشن‌های بهینه و کاربردی برای پلتفرم‌های اندروید و iOS نیز روانه بازار کرده است. کیف پول اکسودوس رابط کاربری جذابی دارد و همین‌ امر آن را برای تازه‌کارهای دنیای رمزارز جذاب‌تر کرده است. علاوه‌ بر این، قابلیت صرافی درون‌برنامه‌ای نیز از جمله مزیت‌های این کیف پول ارز دیجیتال به‌شمار می‌رود.

  کیف پول اکسودوس بیش‌ از ۱۰۰ نوع ارز دیجیتال را پوشش می‌دهد. از دیگر نکات مثبت درباره‌ی این کیف پول خدمات پشتیبانی همیشگی آن است. مهم نیست که در چه روزی و چه ساعتی به پشتیبانی پیام می‌دهید، قطعا صدای شما شنیده می‌شود و پاسخ پرسشتان توسط پشتیبانی حرفه‌ای برای شما ارسال می‌شود.

  اما کیف پول Exodus یک ایراد اساسی دارد و آن هم Closed Source بودن اپلیکیشن والت است. این مسئله از آنجایی اهمیت پیدا می‌کند که چنین رویکردی برخلاف فلسفه‌ی وجودی فضای بلاک چین و ماهیت غیر متمرکز بودن آن است و می‌تواند موجب نگرانی‌هایی درباره‌ی سطح امنیت آن و حفره‌های امنیتی احتمالی آن شود؛ زیرا کدهای برنامه برای بررسی در دسترس نیستند و کاربران کیف پول اکسودوس باید چشم‌بسته به تیم توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن‌ها اطمینان کنند.

  کیف پول اکسودوس دسترسی کاربران ایرانی را مسدود کرده است؛ اما این موضوع منجر به بلوکه‌ شدن دارایی‌ها نمی‌شود؛ زیرا اطلاعات کلید خصوصی و بکاپ دارایی‌ها روی دستگاه کاربر ذخیره می‌شود؛ بنابر این با نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی می‌توان از اکسودوس استفاده کرد.

  کوین‌بیس ابتدا فعالیت خود را به‌عنوان صرافی ارز دیجیتال در ایالات متحده آغاز کرد. اکنون اما کوین‌بیس کیف پول ارز دیجیتال نرم‌افزاری برای پلتفرم اندروید و آی‌او‌اس ارائه کرده است که در بین بهترین‌های کیف پول ارز دیجیتال قرار می‌گیرد. اپلیکیشن والت کوین‌بیس رابط کاربری ساده و جذابی دارد و با صرافی این شرکت نیز به‌خوبی همگام‌سازی شده است.

  کیف پول ارز دیجیتال کوین‌بیس در دسته والت‌های نرم‌افزاری قرار می‌گیرد و برخلاف صرافی کوین‌بیس حالت امانی (Custodial) ندارد. بدین ترتیب، اطلاعات کلید خصوصی و دارایی‌های دیجیتال کاربر روی دستگاه ذخیره می‌شود. البته، امکان نقل‌وانتقال دارایی‌ها بین صرافی و کیف پول ارز دیجیتال فراهم شده است و کاربر می‌تواند به‌راحتی مبالغ موردنیاز خود را بین این دو حالت انتقال بدهد.

  کیف پول الکتروم (Electrum) را در بیشتر منابع مناسب کاربران حرفه‌ای بیت کوین معرفی می‌کنند. تولد این کیف پول ارز دیجیتال به سال ۲۰۱۱ میلادی (۱۳۹۰ شمسی) برمی‌گردد و فقط دو سال بعد از ساخت بیت کوین، فعالیت خود را آغاز کرده است و فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند. به‌ عبارتی کیف پول الکتروم را می‌توان بهترین کیف پول ارز دیجیتال بیت کوین دانست. این کیف پول برای پلتفرم‌های ویندوز، لینوکس، مک در نسخه‌ی دسکتاپ و پلتفرم اندروید در نسخه‌ی موبایل ارائه شده است. همچنین، عده‌ای الکتروم را به‌عنوان بهترین کیف پول ارز دیجیتال بیت کوین برای اندروید معرفی می‌کنند.

  اپلیکیشن کیف پول الکتروم متن باز است و از امنیت بسیار بالایی برخوردار است؛ همچنین ویژگی‌های خاصی ارائه می‌کند که سبب می‌شود انتخاب خوبی برای کاربران حرفه‌ای باشد. کاربران در این کیف پول ارز دیجیتال می‌توانند کارمزد تراکنش‌ها را خودشان تعیین کنند. علاوه‌ بر این، امکان انتخاب نوع آدرس بین Segwit و Legacy نیز در این برنامه وجود دارد. از سویی دیگر، امکان تعیین سطح امنیت مورد نیاز کاربر نیز بر عهده‌ی خود او است. برای مثال، کاربر می‌تواند انتخاب کند که کیف پول ارز دیجیتال او تأیید دومرحله‌ای داشته باشد یا با عملکرد چند امضایی ایجاد شود. درنهایت تأکید مؤکد داریم که کیف پول الکتروم مناسب کاربرهای حرفه‌ای بلاک چین و بیت کوین است و اگر تازه‌کار هستید سراغ آن نروید.

  کیف پول مایسلیوم (Mycelium) یک کیف پول رمزارز بیت کوین است که فقط روی گوشی‌های هوشمند قابل نصب است. این کیف پول ارز دیجیتال قدیمی در ابتدا فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کرد؛ اما بعد از مدتی پشتیبانی از اتریوم و توکن‌های با استاندارد ERC-20 نیز به آن اضافه شد و توانست کاربران بیشتری را به‌ خود جذب کند. والت مایسلیوم را می‌توان به باور بعضی کارشناسان نسخه‌ای جدیدتر از والت الکتروم قلمداد کرد که تفاوت‌هایی نظیر رابط کاربری بهینه و امکان صرافی داخلی ارائه می‌کند. این کیف پول فقط روی پلتفرم اندروید و iOS قابل نصب است و نسخه‌ی دسکتاپ آن ارائه نشده است.

  یکی از ویژگی‌های جالب کیف پول مایسلیوم، قابلیت پشتیبانی از کیف پول ارز دیجیتال سخت‌افزاری است که به کاربر اجازه می‌دهد درحالی‌که از رابط کاربری مایسلیوم بهره می‌برد، دارایی‌های دیجیتالی خود را در یک کیف پول ارز دیجیتال سرد (آفلاین) ذخیره کند.

  اتومیک والت (Atomic Wallet) یک کیف پول ارز دیجیتال چندارزی نرم‌افزاری است که علاوه‌ بر پشتیبانی از بیت کوین، اتریوم، لایتکوین، از ۳۰۰ نوع کوین و توکن دیگر نیز پشتیبانی می‌کند. از جمله دیگر قابلیت‌های کیف پول اتومیک والت می‌توان به صرافی داخلی و امکان تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر اشاره داشت که تمام فرایند بدون خروج از کیف پول انجام می‌شود.

  کیف پول اتومیک والت را می‌توان در دسته‌بندی کیف پول‌های سرد نیز طبقه‌بندی کرد؛ زیرا اطلاعات حساب و کلید خصوصی به‌هیچ‌وجه از داخل اپلیکیشن خارج نمی‌شود. به‌عبارتی، کنترل و تسلط بر دارایی‌های حساب فقط بر عهده‌ی مالک حساب است. این اپلیکیشن در همان ابتدای فرایند ایجاد حساب، یک Seed Phrase متشکل از ۱۲ کلمه به کاربر ارائه می‌کند که برای بازیابی حساب کیف پول کاربرد دارد. درواقع، با کمک این ۱۲ کلمه می‌توان در صورت مسدودسازی دسترسی به حساب در یک دستگاه، موجودی کیف پول خود را در دستگاهی دیگر بازیابی کند.

  یکی از مهم‌ترین ظرافت‌های این کیف پول ارز دیجیتال در پوشش گسترده‌ی آن در سیستم‌عامل‌های مختلف خودنمایی می‌کند. تیم توسعه‌ی اتومیک والت اپلیکیشن قابل نصب روی سیستم‌عامل ویندوز، مک‌اواس، دبیان، اوبونتو و حتی فِدورا را برای کاربران دسکتاپ ارائه کرده و اپلیکیشن سازگار با پلتفرم‌های اندروید و آی‌او‌اس را نیز در دسترس کاربران قرار داده است.

  کیف پول بلاک چین (Blockchain.com) یکی از بهترین کیف‌های پول ارز دیجیتال قدیمی است که به‌صورت تحت‌ وب در دسترس قرار می‌گیرد. بنابراین، اطلاعات کاربری از جمله کلید خصوصی و دارایی‌های دیجیتالی کاربران روی سرورهای وب‌سایت ذخیره می‌شوند. این موضوع مانند سکه، دو رو دارد. یک روی مثبت که در زمان مفقود شدن گوشی یا پاک‌ شدن اپلیکیشن از روی گوشی به کمک کاربر می‌آید و امکان بازیابی دارایی‌های دیجیتال را فراهم می‌کند؛ البته این قابلیت برای کاربران ایرانی کاربردی ندارد و بازیابی حساب ازدست‌رفته برای ایرانیان غیر ممکن است. و یک روی منفی که احتمال هک‌ شدن وب‌سایت یا بلوکه‌ شدن دارایی‌های دیجیتال به‌خصوص برای کاربران ایرانی را در پی خواهد داشت.

  البته، شرکت ارائه‌کننده‌ی کیف پول بلاک چین به کاربران اطمینان داده است که اطلاعات کلید خصوصی به‌صورت رمزنگاری‌شده روی سرورها ذخیره می‌شوند و حتی در صورت ورود بدافزار یا هکرها به سرور رمزگشایی اطلاعات تقریبا غیر ممکن است.

  کیف پول ارز دیجیتال بلاک چین از ارزهای محدودی پشتیبانی می‌کند و برای سهولت در استفاده اپلیکیشن‌های مناسب اندروید و iOS را نیز منتشر کرده است. اما این اپلیکیشن‌ها برای کاربران ایرانی در دسترس نیست. این کیف پول در سراسر جهان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و ۷۵ میلیون کاربر فعال دارد.

  عنوان بهترین کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال را می‌توان به کیف پول Ledger Nano X نسبت داد. این کیف پول محصول شرکت فرانسوی لجر (Ledger) است که در سال ۲۰۱۴ میلادی (۱۳۹۳ شمسی) تأسیس شده است. این کیف پول سخت‌افزاری از طریق درگاه USB و بلوتوث به اپلیکیشن لجر روی کامپیوتر یا گوشی هوشمند متصل می‌شود. این محصول نسل دوم از کیف‌های پول سخت‌افزاری شرکت لجر است و جای کیف پول Ledger Nano S را در بازار گرفته است.

  کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو X با وجود درگاه یو‌اس‌بی و پشتیبانی از اتصال بلوتوث تقریبا به هر دستگاهی اعم از گوشی اندروید، آیفون و کامپیوتر دسکتاپ وصل می‌شود. این کف پول از ۱٬۸۰۰ نوع توکن و رمزارز پشتیبانی می‌کند. محبوب‌ترین کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال، کیف پول لجر نانو X، اپلیکیشن اختصاصی دارد تا مدیریت حساب رمزارزی کاربر را آسان کند. همچنین، با کمک این اپلیکیشن می‌توان برای هر ارز دیجیتال مجزا کیف پول جدا در دستگاه اضافه کرد.

  کیف پول‌های سخت‌افزاری به‌ دلیل ماهیتی که دارند در دسته‌ی کیف پول‌های سرد (آفلاین) قرار می‌گیرند و از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. کیف پول‌های سخت‌افزاری به‌طورکلی مناسب استفاده روزمره نیستند و همان‌طور که پیش‌تر گفتیم مناسب سرمایه‌گذارانی است که قصد دارند رمزارزهای خود را برای مدت طولانی هولد کنند.

  با وجود دریافت گواهی CSPN که نشان‌دهنده سطح اول امنیت است؛ اما کیف پول لجر نانو X به‌ علت قابلیت اتصال بلوتوث نسبت به نسل قبلی خود Ledger Nano S اندکی احتمال بیشتری در آسیب‌پذیری دارد. همچنین، در جولای سال ۲۰۲۰ میلادی (تیرماه ۱۳۹۹) شرکت لجر هدف حملات شدیدی قرار گرفت که منجر به افشای اطلاعات مشتریان شد. این اطلاعات مشخصات، شماره تلفن، آدرس ایمیل و حتی در برخی موارد آدرس محل سکونت مشتریان را دربر داشت؛ البته، خوشبختانه اطلاعات کلید خصوصی کاربران ایمن باقی ماند. با‌این‌همه، انتشار این خبر نگرانی‌های زیادی به‌ دنبال داشت.

  کیف پول سخت‌افزاری Trezor نیز می‌تواند در فهرست بهترین کیف پول ارز دیجیتال جایگاهی را به‌ خود اختصاص بدهد. شرکت ترزور دومین نسل از کیف پول‌های سخت‌افزاری خود را با نام Trezor Model T روانه بازار کرده است. سازوکار اساسی این کیف پول مشابه با کیف پول سخت‌افزاری لجر است؛ اما کیف پول ترزور مدل T امکان دسترسی به صرافی‌هایی ثالث نظیر Changelly و CoinSwitch را به‌طور مستقیم روی رابط کاربری وب‌سایت خود برای کاربر فراهم می‌کند.

  کیف پول سخت‌افزاری Trezor Model T همچنین مجهز به یک نمایشگر لمسی کوچک است که کار با آن را تسهیل می‌کند. از سویی دیگر، روی کیف پول سخت‌افزاری ترزور یک اسلات ورودی حافظه microSD تعبیه شده است و به کاربر اجازه می‌دهد با استفاده از حافظه‌های میکرواس‌دی پین روی دستگاه را رمزنگاری کند و لایه‌های حفاظتی در برابر حملات احتمالی را افزایش بدهد.

  کیف پول ترزور Model T نیز قابلیت اتصال به گوشی هوشمند و کامپیوتر را دارد. این کیف پول ارز دیجیتال از ۱٬۶۰۰ نوع رمزارز و توکن پشتیبانی می‌کند. عده‌ای از کارشناسان امنیتی معتقدند که کیف پول Trezor Model T امن‌ترین کیف پول ارز دیجیتال است و علت برتری آن در قیاس با Ledger Nano X را در امکان اتصال بلوتوثی کیف پول لجر می‌دانند. قیمت این محصول نزدیک به دوبرابر کیف پول لجر است.

  کیف پول سخت‌افزاری کیپ‌کی سومین تولیدکننده‌ی کیف پول‌های سخت‌افزاری بعد از لجر و ترزور است. این کیف پول ارز دیجیتال مانند رقبایش به‌ شهرت نرسیده است؛ اما با بررسی قابلیت‌های آن می‌توان متوجه مزیت رقابتی آن با سایر محصولات موجود در بازار شد. از نظر امنیت باید گفت که کیف پول کیپ‌کی کلید خصوصی کاربر را در محیطی جداگانه و آفلاین ذخیره می‌کند تا دسترسی به آن غیر ممکن شود. بدین ترتیب، اگر کامپیوتر کاربر آلوده به بدافزار و ویروس شود، اطلاعات دسترسی به حساب از هرگونه سوءاستفاده‌ای در امان خواهد بود.

  راه ورود به کیپ‌کی از طریق یک پین محافظت می‌شود و زمان واردکردن پین، جای کلیدهای کیبورد مجازی به‌صورت تصادفی تغییر می‌کند تا حدس‌ زدن آن برای سایر افراد آسان نباشد. با این‌همه اما کیف پول سخت‌افزاری کیپ‌کی از فرایند تأیید دومرحله‌ای و قابلیت چند امضایی پشتیبانی نمی‌کند. البته، نبود هیچ‌گونه سیستم‌عامل در این کیف پول سخت‌افزاری موجب می‌شود تزریق هرگونه ویروس و بدافزار به آن با بن‌بست مواجه شود؛ زیرا امکان نصب هیچ نرم‌افزاری در آن فراهم نیست.

  این کیف پول درزمینه‌ی پشتیبانی از توکن‌ها و کوین‌ها بسیار عقب‌تر از رقبا قرار می‌گیرد و فقط از ۵۶ کوین و توکن پشتیبانی می‌کند.

  کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال کول والت پرو محصول شرکت CoolbitX است که با الهام از کارت اعتباری طراحی شده است. این کیف پول مجهز به نمایشگر و یک کلید فیزیکی برای تأیید تراکنش‌ها است. بااین‌حال اما اندازه‌ی آن به‌خوبی بهینه شده است و می‌توان آن را درون جیب خود یا کیف سایر مدارک حمل کرد. این کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال همچنین یک باتری ۱۵ میلی‌آمپری دارد و تا دو هفته و به‌صورت میانگین روزی ۲ تراکنش را پوشش می‌دهد. این والت رمزارز بدنه‌ای از جنس پلاستیک دارد و در برابر نفوذ آب مقاوم است.

  از نظر امنیت داده‌ها باید گفت کیف پول کول والت پرو در دسته‌ی کیف پول‌های ارز دیجیتال با امنیت HD قرار می‌گیرد و از استانداردهای رمزنگاری BIP32 و BIP44 پشتیبانی می‌کند. از سویی‌ دیگر، می‌توان با خاطری آسوده و با پشتوانه‌ی رمزنگاری بلوتوث با الگوریتم AES256، از طریق بلوتوث به گوشی هوشمند متصل شد، فقط قبل‌ از آن باید اپلیکیشن CoolbitX Crypto را روی گوشی نصب کنید تا از تمامی امکانات آن بهره‌مند شوید.

  کیف پول کاغذی ارز دیجیتال (Paper Wallet) در دسته‌ی کیف پول‌های سرد (آفلاین) قرار می‌گیرد که با فاکتورگیری از اتفاقات غیرمترقبه نظیر سوختن یا خیس‌ شدن، نسبتا از امنیت خوبی برخوردار است. درواقع، از این روش به‌عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای نگه‌داری طولانی‌مدت بیت کوین یاد می‌شده است؛ اما امروزه استفاده از این روش منسوخ تلقی می‌شود. کیف پول کاغذی همان کلید خصوصی چاپ‌شده روی کاغذ است و نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارد.

  دقت داشته باشید که ساخت کیف پول کاغذی در اغلب موارد نیازی به اینترنت ندارد و پس‌ از بارگذاری کامل صفحه می‌توانید برای امنیت بیشتر اتصال خود به اینترنت را قطع کنید. برای مثال، به وب‌سایت bitaddress.org مراجعه کنید. این وب‌سایت متن‌باز همان‌طور که گفتیم نیازی به اینترنت ندارد و مراحل ساخت کیف پول کاغذی را آفلاین انجام می‌دهد.

  بعد از تکمیل ایجاد حساب و نوشتن ۱۲ کلمه بازیابی، امکان چاپ کیف پول کاغذی فراهم می‌شود. توصیه می‌کنیم برای چاپ آن از پرینتر شخصی استفاده کنید تا امنیت کلید خصوصی حساب خدشه‌دار نشود. برای دریافت بیت کوین فقط باید آدرس بیت کوین را در اختیار افراد بگذارید و برای خرج‌ کردن موجودی حساب باید کلید خصوصی را در یکی از نرم‌افزارهای کیف پول بیت کوین مانند الکتروم وارد کنید با کد QR کلید را از طریق گوشی هوشمند اسکن کنید.

  کیف پول ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین ابزار در حوزه‌ی بلاک چین و رمزارزها به‌شمار می‌رود و به‌خصوص برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری و تجارت در حوزه رمزارزها را دارند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به‌ همین دلیل، در انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال باید حساسیت به‌ خرج داد. از سویی دیگر، استفاده از کیف پول ارز دیجیتال در ایران می‌تواند دارایی‌های کاربران را به‌ مخاطره بیندازد و همین امر سبب می‌شود که معیارهای ما برای انتخاب کیف پول رمزارز در ایران با کسی که در اروپا زندگی می‌کند تفاوت‌های اساسی داشته باشد. ما در این مقاله معیارهای مهم یک کیف پول رمزارز را بررسی کردیم و فهرستی از بهترین کیف‌ها را تعیین کردیم.

  یکی دیگر از مسائل مهم درباره‌ی انتخاب کیف ارز دیجیتال توجه به جنبه‌ی متمرکز بودن کیف‌های ارز دیجیتال است. برخلاف فناوری بلاک چین که ماهیتی غیر متمرکز دارد، کیف پول ارز دیجیتال به‌صورت متمرکز است و توسط تیم توسعه‌دهنده مدیریت می‌شود.

  با این تفاسیر، در پایان مقاله باید قادر باشید که بر اساس نیاز خود و کاربرد کیف پول‌های ارز دیجیتال بهترین انتخاب را داشته باشید؛ اما فراموش نکنید که لزومی ندارد از یک والت استفاده کنید و می‌توانید چندین کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید و هرکدام را بر اساس نیاز خود به‌کارگیری کنید.

  اکنون نوبت شما است تا دیدگاهتان را درباره‌ی بهترین کیف ارز دیجیتال با ما در میان بگذارید. به‌ نظر شما بهترین کیف پول ارز دیجیتال در ایران کدام است؟

  لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

  در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

  داغ‌ترین‌های امروز

  سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

  اگر قصد دارید از بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری استفاده کنید، ابتدا باید یک کیف پول دیجیتالی داشته باشید.

  همان طور که برای نگهداری و حفاظت از پول‌های کاغذی به کیف پول نیاز داریم، بهتر است برای نگهداری ارز دیجیتال نیز کیف پول مناسبی را تهیه کنیم. از آنجایی که کیف پول‌های زیادی برای ارز‌های دیجیتالی طراحی و ساخته شده‌اند، اما شاید تمامی آن‌ها جوابگوی نیاز یک ایرانی نباشند! زیرا ما با مواردی مانند تحریم‌ها روبرو هستیم.

  «والت» یا همان کیف پول ارز دیجیتال یک برنامه نرم‌افزاری است که کلید‌های خصوصی و عمومی را ذخیره می‌کند و با بلاک چین‌های مختلف در تعامل است تا کاربران بتوانند ارز دیجیتال خود را بفرستند، دریافت کنند و بر تراز حساب خود نظارت داشته باشند. اگر قصد دارید از بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری استفاده کنید، ابتدا باید یک کیف پول دیجیتالی داشته باشید. هیچ ارز دیجیتالی به خودی خود در کیف پول قرار ندارد. بیت‌کوین و کریپتوکارنسی‌های مشتق شده از آن، به صورت غیرمتمرکز در یک دفترکل عمومی به نام «بلاک چین» ذخیره و نگهداری می‌شوند؛ بنابراین باید بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایران را تهیه کنیم تا بتوانیم به درستی ارز‌های خود را حفظ و نگهداری کنیم؛ چرا که امنیت مهم‌ترین فاکتور یک کیف پول ارز دیجیتال برای یک ایرانی به حساب می‌آید و این مهم باعث می‌شود که هکر‌ها نتوانند آن‌ها را از راه دور سرقت کنند. تعداد زیادی از کیف پول‌های ارز دیجیتال وجود دارد که همین تنوع باعث شده که انتخاب از بین آن‌ها سخت شود.

  کیف پول ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

  بهترین کیف ارز دیجیتال

  در یک حساب بانکی معمولی، پول یا بهتر است بگوییم، ارزش آن نگهداری می‌شود. اما در کیف پول ارز‌های دیجیتال، کلید‌های رمزنگاری شده عمومی و خصوصی نگهداری می‌شوند. در حقیقت، کوین‌ها نمی‌توانند در یک کیف پول فیزیکی ذخیره شوند. چون کریپتوکارنسی‌ها وجود فیزیکی ندارند. آدرس کیف پول، چیزی شبیه به شماره حساب بانکی است. هیچ اشکالی ندارد اگر شما شماره حساب بانکی خودتان را به فرد دیگری بدهید، چون دیگران برای انتقال وجه به آن نیاز دارند. در دنیای ارز‌های دیجیتال، اگر کسی بخواهد کوین‌هایتان را برایتان ارسال کند، شما می‌توانید به سادگی آدرس کیف پول خود را به او بدهید و کوین‌تان را دریافت کنید. درست مانند حساب‌های بانکی، هیچ یک از دو آدرس کیف پول، شبیه به هم نیستند. در نتیجه، هیچ کس به جز شما نمی‌تواند پولتان را دریافت کند. همچنین، تعداد آدرس‌های کیف پول شما بدون محدودیت هستند. یعنی هر چند تا آدرس که دلتان بخواهد می‌توانید برای کیف پولتان بسازید.

   

  کیف پول ایرانی “کیف پول من”

   

  پلتفرم ایرانی کیف پول من با تکیه بر دانش ایرانی توانسته فضایی را به صورت رایگان در اختیار کاربران ایرانی دهد تا ارز های دیجیتال خود را در یک کیف پول مطمئن قرار داهند و در کیف پول خود بتوانند ارز های متفاوت را به یکدیگر تبدیل کنند .

 • سود شپنا
 • این کیف پول دارای نماد اعتماد از ستاد ساماندهی میباشد .

  آدرس اینترنتی این کیف پول www.kifpool.me میباشد که با مراجعه با آن میتوانید به صورت  رایگان ثبت نام و از کلیه امکانات آن استفاده کنید .

   

  کیف پول Trezor

  Trezor به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان کیف پول‌های سخت‌افزاری مطرح است. از لحاظ پشتیبانی رمزارزها، به شما قابلیت ذخیره بیش از ۵۰۰ کوین مختلف از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش را می‌دهد.

  کیف پول KeepKey

  Keep Key یکی دیگر از انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین است که محبوبیت قابل توجهی پیدا کرده است. صفحه نمایش آن از Trezor و ledger بزرگتر است. برخی ممکن است این ویژگی را چالشی برای حمل این دستگاه بدانند، ولی این یک قابلیت مثبت است. با این دستگاه شما مجبور نیستید با رفتن از برنامه‌ای به برنامه دیگر به دانگل بروید تا از میزان وجوه خود اطلاع پیدا کنید.

  کیف پول Ledger

  براساس این گزارش کیف پول Ledger گزینه محبوبی برای افرادی است که به دنبال خرید کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند. این کیف پول سخت‌افزاری را از نظر کارایی می‌توان با Trezor مقایسه کرد. Ledger مدل Nano S کیف پول سخت‌افزاری برتر شرکت سازنده آن است.

  یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که Ledger را از بقیه کیف پول‌های سخت افزاری متمایز می‌کند، امکان بازیابی بدون نیاز به اتصال اینترنت است. این قابلیت در صورت گم شدن یا دزدیده شدن این نوع کیف پول، به شما کمک زیادی خواهد کرد.

  کیف پول Electrum

  از آن جایی که کد‌های دستگاه متن‌باز است، Electrum از امنیت بالایی برخوردار است. زیرا نقطه ضعف و یا شکستی در کار نیست و کلید خصوصی شما رمزنگاری شده است.

  یکی از ویژگی‌های ابتکاری Electrum، مدیریت هزینه است. این در حالی است که اکثر کیف پول‌های ارز دیجیتال به شما اجازه نخواهند داد که هزینه خود را پس از انتقال معامله به شبکه مدیریت کنید. این کیف پول حتی گزینه جایگزینی بعد از شروع تراکنش را نیز به شما می‌دهد.

  کیف پول Exodus

  Exodus از زمانی که در سال ۲۰۱۶ عرضه شده است تاکنون، مسیر پیشرفت و نوآوری خود را ادامه داده است. هر چند که این کیف پول دسکتاپ، متن باز نیست، اما دارای رابط کاربری ساده است. کیف پول Exodus در مقایسه با Electrum، نحوه استفاده و یاد گیری ساده‌تری دارد.

  نکته قابل توجه دیگر درباره Exodus، نحوه دسترسی آن است که بر خلاف سایر کیف پول‌ها، برای شروع به استفاده از آن نیازی به ثبت نام پیشرفته یا KYC (شناخت مشتری) ندارد.

  یکی از دلایل احتمالی استفاده بیشتر از Exodus در مقایسه با Electrum، امکان دسترسی به رمزارز‌ها است. Electrum تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند، اما Exodus نه تنها از بیت کوین، بلکه از اتریوم، دش، لایت کوین و سایر رمزارز‌ها پشتیبانی می‌کند.

  کیف پول Blockchain

  کیف پول تحت وب Blockchain این ادعا را دارد که در بین سایر کیف پول‌های ارز دیجیتال رتبه اول را به خود اختصاص داده است. پذیرش رو به افزایش ۳۰ میلیون کیف پول از سوی کاربران و تراکنش ۲۰۰ میلیون دلاری از دیگر ویژگی‌های جالب توجه آن است.

  همچنین می‌توانید شناسایی دو عاملی خود را از طریق کد پیامکی، Yubikey و یا Google Authenticator فعال کنید تا کیف پول خود را از آسیب‌هایی از جمله دسترسی غیر مجاز، بیش از پیش محافظت کنید.

  از نوامبر سال ۲۰۱۸، کیف پول Blockchain از ۲۲ رمزارز از جمله بیت کوین، بیت کوین کش و اتریوم پشتیبانی می‌کند. این کیف پول از ویژگی تبادل ارز برخوردار است که کابران از طریق آن می‌توانند در ۳۶ کشور جهان با رمزارز به تجارت بپردازند. این شرکت علاوه بر کیف پول آنلاین، اپلیکیشن‌هایی برای اندروید و ios عرضه کرده است.

  کیف پول Trust

  بهترین کیف ارز دیجیتال

  این کیف پول چند ارزی است و ارز‌های مختلفی را پشتیبانی می‌کند. می‌توانید این کیف پول را بر روی موبایل نصب کنید و برای ذخیره، دریافت و ارسال رمزارز‌ها از آن استفاده کنید.

  کیف پول Trust یکی از کیف پول‌های ارز دیجیتال غیرمتمرکز است و امنیت بالایی دارد. در زمان نصب این کیف پول، نیاز نیست هیچ گونه اطلاعات شخصی را وارد کنید. کیف پول تراست ۱۲ کلمه را برای بازیابی کیف پول در اختیار شما قرار می‌دهد. این ۱۲ کلمه را یادداشت کرده و در یک جای امن نگهداری کنید.

  کیف پول کاغذی بیت کوین

  وبسایت Bitcoinpaperwallet.com تمامی اطلاعات و منابع موردنیاز برای تهیه کیف پول کاغذی بیت کوین را در اختیارتان قرار می‌دهد.

  با کیف پول‌های کاغذی این وبسایت، شما حتی می‌توانید بیت کوین را از طریق پست به افرادی که اهل تکنولوژی نیستند، ارسال کنید. برای حمل و نقل، یک طرح تاشو بسته‌بندی شده، این اطمینان را به شما می‌دهد که کلید‌های خصوصی ایمن هستند.

  walletGenerator.net نیز منابعی را در اختیارتان می‌گذارد تا بتوانید کیف پول‌های کاغذی خود را به صورت رایگان تهیه کنید. این کیف پول همچنین کمک‌های مالی را در راستای پرداخت خدمات میزبانی خود می‌پذیرد و به گونه‌ای برنامه ریزی می‌کند تا وجوه را در جهت به‌روزرسانی سایت خود استفاده کند. همانگونه که از نام آن پیداست، این سایت به طور خودکار آدرس کیف پول را ایجاد کرده و اطلاعات لازم را در یک فایل PDF چاپ می‌کند.

   

  متاسفانه هیچ کدام در ایران کاربرد ندارد
  بانک مرکزی منفعلانه عمل میکند و ممنوع کرده و هیچ جایگزسنی برای تحریم ندارد .کل رنیا در حال کسب درآمد از این بازار هست و ما اندر خم یک کوچه ایم .هر چیز جدید که میاد ممنوع میکنیم و بعد از اندی میفهمیم که اشتباه کرده ایم ،ولی دیر شده و شاید به ته دیگش برسیم .البته خود دولتیها تحریم نیستند و چون کاسبی خود را دارند بی خیالند .گور بابای مردم !!!!

  مطالب خوب جامع وکارآمد بود. ممنون ازشما

  مجتبی لشکربلوکی در یادداشتی می نویسد: شعار دانشگاه زپلین که در سال…

  سخنان الهام علی اف در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی را نمی توان ساده و…

  تور آنکارا

  تور کیش

  تور ازمیر

  شرکت ایلیا حساب

  خرید cp کالاف دیوتی

  همراه موزیک- دانلود آهنگ جدید

  دانلود فیلم و سریال

  تمامی حقوق برای وبسایت خبری
  محفوظ است و نقل مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.

  وقتی به دنبال بهترین کیف پول دیجیتال باشید یعنی قطعا تصمیم خودتان را گرفته اید که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را امتحان کنید. در این مقاله با بهترین کیف پول های ارز دیجیتال آشنا خواهید شد و مزایا و معایب هر کدام را درک خواهید کرد..

  در یک تعریف ساده تر؛ کیف پول های ارز دیجیتال مانند ماشین پول هستند که تمامی کلید های رمزنگاری شده را در خود ذخیره می کنند. هر ماشین پول متعلق به یک نفر است؛ ولی باقی افراد می توانند به این ماشین، پول واریز کنند ولی تنها یک نفر قادر به برداشت پول از ماشین است.

  در ادامه با انواع مختلفی از ماشین کیف پول آشنا خواهید شد. برخی از آن ها تحت وب، برخی نرم افزاری و حتی برخی کیف پول دیجیتال سخت افزاری هستند. در پایان این مقاله شما نه تنها با کارکرد هر کدام آشنا شده اید بلکه؛ می دانید چه کیف پولی خواسته و نیاز شما را برطرف می کند.  اما قبل از آن بهتر است یک دید کلی نسبت به کیف پول های ارز دیجیتال داشته باشیم.

   

  بهترین کیف ارز دیجیتال

   

   

  همانطور که در مقدمه به آن اشاره ای داشتیم؛ کیف پول ارز دیجیتال، بستریست آنلاین یا در قالب یک پلتفرم سخت افزاری که تمامی کلید های خصوصی و عمومی را در جهت دریافت و یا ارسال ارزهای دیجیتال در خود نگه داشته است. به تایید برخی؛ کیف پول های سخت افزاری ایمن ترین روش جهت ذخیره کلیدهای عمومی و خصوصی شماست.

  با به همراه داشتن کیف پول ارز دیجیتال ؛ به راحتی موجودی حسابتان را متوجه خواهید شد. یعنی چه میزان اتریوم، بیت کوین و یا حتی ریپل دارند. فراموش نکنید که: ساز و کار بلاکچین برای اطلاعات بیشتر درباره کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری و خرید کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری بایستی اینجا کلیک کنید.. 

  نکته 1: کلمه ledger مترادف database یا پایگاه داده است. اغلب از دیتابیس به عنوان ledger یاد می کنند.
  نکته 2:نود ها یا گره ها یعنی تک تک رایانه هایی که بلاکچین را اجرا می کنند.

 • سطوح فیبوناچی
 • برخلاف کیف پول های جیبتان؛ بهترین کیف پول رمز ارز به مانند حساب های PayPal نیز پولی را ذخیره نمی کنند. این تفاوت اساسی بین بهترین کیف پول رمز ارز و سایر حساب های آنلاین است. (در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد)

  سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال آسان نیست. اگر نتوانید از سرمایه‌تان در کیف پول نگهداری کنید؛ هیچکس قادر به پیگیری ارزهای شما نخواهد بود. یک مثال واضح آن افرادی هستند که چندین سال قبل 10 بیت کوین را به مبلغ شاید 4 میلیون تومان خریداری کرده اند ولی هم اکنون نمی دانند از کجا پیگیری کنند. جواب واضح است؛ از هیچ جا.

  بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از طریق یک کیف پول که تمامی رمز های شما در آن قرار دارد، پشتیبانی می شود. اگر نتوانید از کیف پول نگه داری کنید، با وجود اینکه ارزهایی را خریداری کرده باشید؛ به هیچ یک از آن ها دسترسی نخواهید داشت. (10 بیت کوین در حال حاظر چیزی حدود 4 میلیارد تومان است).
  شاید الان ارزش بانک ها و سایر موسسات مالی را بیشتر درک کنید. البته اگر بتوانید مستقلا مسئولیت کیف پولتان را بر عهده بگیرید؛ خیلی هم کار دشواری را انجام نداده اید.

  بله. یکی از روش هایی که هکرهای کیف پول از آن استفاده می کنند؛ اطلاع از Gmail شماست. به هر طریقی اگر بتوانند به Gmail شما دسترسی پیدا کنند و آن Gmail به حساب کیف پولتان متصل باشد؛ خیلی راحت تمامی حسابتان را خالی می کنند. در ادامه به بررسی بهترین کیف پول برای ارزهای دیجیتال می پردازیم.

   

   

   

  به بررسیانواع کیف پول رمز ارز می پردازیم و مزایا و معایب هر کدام را بررسی می کنیم. تمامی کیف پول هایی که در این بخش معرفی می شوند، جزء امنترین کیف پول ها هستند و شما تنها با بررسی و مقایسه هر کدام می توانید امن ترین کیف پول ارز دیجیتال از نظر خودتان را انتخاب کنید. 

  بهترین نوع کیف پول ها، کیف پول های سخت افزاری هستند. این نوع کیف پول ها را اغلب با نام « ذخیره سازی سرد » می شناسیم و برتری آ« آن در برابر سایر روش های ذخیره سازی مطرح می شود.
  در روش های ذخیره سازی گرم یا همان کیف پول های نرم افزاری و تحت وب، ارزهای دیجیتال امنیت کافی را ندارند. کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری در غالب فلش USB استفاده می شود و افراد در صورتی می توانند از آن ها استفاده کنند که گذرواژه آن را بدانند.

  در برابر این ویژگی بارز مثبت؛ کیف پول های سخت افزاری معایبی نیز دارند. یکی از مرسوم ترین آن ها، خراب شدن فلش USB و دیگری گم کردن آن هاست. در هر دو صورت امکان بازیابی اطلاعات وجود ندارد. چاره چیست؟
  کیف پول های سرد امکانی را برایتان فراهم می کنند که می توانید با استفاده از یک کلمه seed اطلاعات خودتان را بازگردانی کنید.
  و اما قیمت. هزینه کیف‌پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال به مراتب بسیار بیشتر از کیف پول های تحت وب و نرم افزاری است. شروع قیمت آن ها از 77 دلار تا 99 دلار دیده شده است. هر چند برخی از آن ها با ویژگی های جانبی بیشتر تا 2000 دلار نیز به فروش می رسند.

  اگر هدفتان از خرید ارز دیجیتال؛ نگهداری آن است و نه معامله با سایر ارزها؛ کیف‌پول سخت‌افزاری گزینه خوبی برای شما خواهند بود. ولی فراموش نکنید؛ کیف‌پول سخت‌افزاری مانند گاو صندوق ارز دیجیتال شما خواهد بود. اگر رمز آن را فراموش کردید؛ هیچکس قادر به یاری شما و بازگرداندن ارزهایتان نخواهد بود. اما می شود به عنوان یکی از معتبرترین کیف پول های ارز دیجیتال معرفی کرد.

  اما اگر شما هم به مانند بسیاری دیگر از افراد رمز تمامی اکانت‌هایتان، یک عدد و حروف ثابت است و اگر زمانی آن را فراموش کنید باید سراغ گزینه «فراموشی رمز عبور» بگردید، پیشنهاد می‌کنم روی گزینه خرید بیت کوین در این بخش کلیک کنید و مقاله خرید بیت کوین از سایت دیجی کوین را مطالعه کنید.
  ما در این بخش راحت‌ترین راه خرید بیت کوین را معرفی کرده‌ایم تا از گیر و دار ثبت‌نام و رمز عبور رها شوید و هم محلی امنی برای نگهداری ارزهای دیجیتال شما باشد. 

   

   

  Ledger Nano S یکی از محبوب ترین و معتبرترین کیف پول های سخت افزاری است. این سخت افزار بیش از 1500 ارز دیجیتال را در خود جای داده است و دلیل این حجم از اعتبار ،تنها امنتیت بالاییست که برای ارزهای دیجیتال در نظر گرفته است.
  دقیقا به مانند سایر کیف پول های سرد؛ Ledger Nano S کلید خصوصی شما را در دستگاه واقعی ولی به صورت آفلاین نگه می دارد. در این صورت تمامی حملات از جمله هک را خنثی کرده اند. برای استفاده از این کیف پول، یک کد 24 رقمی به عنوان پین در اختیارتان قرار می گیرد.

  Ledger Nano X نسخه بهبود یافته ای از Ledger Nano S است. در نگاه اول تقریبا ویژگی های مشابهی دارند ولی با این تفاوت که Ledger Nano X صفحه نمایش بزرگتر همراه با چند ویژگی اضافی دارد که باعث بهبود عملکرد آن می شود.
  دستگاه های Ledger  از فولاد ضد زنگ ساخته شده ند که مقاومت آن را در برابر آسیب های فیزیکی دو چندان می کنند.
  Ledger Nano S تنها 59 دلار قیمت دارد ، در حالی که Ledger Nano X 119 دلار است. حتی اگر هر دو به یک قیمت ارائه می شدند؛ امنیت ویژگی است که باید بیشتر به آن توجه کرد.

   

   

  یکی دیگر از بهترین کیف پول های ارز دیجیتال ، کیف پول های سخت افزاری که اغلب سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال آن را پیشنهاد می کنند؛ کیف پول Trezor است. ویژگی هایی که در ادامه آن را بررسی عنوان می کنیم؛ باعث شده است که Trezor را به عنوان بهترین کیف پول  سخت افزاری معرفی کنیم:

  امنیت این کیف پول ارز دیجیتال بسیار بالاتر از دو کیف پول قبلی است. احراز هویت کیف پول Trezor دو عاملیست که با نشانه های ERC-  20سازگاری دارد. همچنین از طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال مانند Dash، Bitcoin و Ether پشتیبانی می کند.
  استفاده از این کیف‌پول سخت‌افزاری بسیار آسان است. آداپتور USB را به سیستم کامپیوتر متصل می کنید و با استفاده از نرم افزار، موجودی کیف پول را کنترل می کنید. ویژگی هایی از قبیل کنترل کامل، امنیت بالا و آرامش خاطر باعث شده این کیف‌پول سخت‌افزاری بسیار با ارزش تر از رقبا خود باشد.
  قیمت Trezor Model T در حدود 169.99 دلار است. هر چند این قیمت بسیار بالاست ولی ارزش خرید را دارد.

   

   

  KeepKey نوع دیگری از کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال است که از ویژگی های بارز ظاهری آن می توان به صفحه نمایش بزرگ ساخته شده از پلی کربنات است که کاربر بدون پیمایش صفحه به جلو یا عقب، رمز عبور را کاملا مشاهده می کند.

  این کیف پول به دلیل ویژگی سخت افزاری بودن، از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. ولی ویژگی که این کیف پول را منحصر به فرد کرده است، تغییر شماره پین جهت حفاظت از اطلاعات درج شده در برابر هکر ها می باشد.
  قیمت KeepKey تنها 49 دلار است که به نسبت ویژگی هایی که داراست بسیار مقرون به صرفه است.

  بهترین کیف پول ارز دیجیتال چه کیف پولی است؟ قبل از بررسی کیف پول های معتبر ارز دیجیتال باید درباره چیستی آن بیشتر بدانیم. در دنیای ارز دیجیتال کیف پول های نرم افزاری را اغلب با نام « کیف پول داغ » می شناسند. دلیل آن هم هک شدن کیف پول حتی از راه دور است. البته؛ انتخاب کیف پول های نرم افزاری برای افرادی که در حجم کم تجارت می کنند بسیار پرسود خواهد بود.

  بهترین کیف ارز دیجیتال

   

   

  Electrum اغلب برای سیستم عامل های Windows، Mac OS و Linux در دسترس است. این کیف پول نوعی کیف پول رایانه ای نرم افزاری است ولی در عین نرم افزاری بودن، بخش قابل توجهی از آن را ساز و کار فنی تشکیل می دهد. اگر در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تازه وارد هستید، بهتر است فعلا سراغ این گزینه نروید.

  ولی بزرگترین مزیت کیف پول نرم افزاری Electrum تنظیم هزینه در هر معامله است. زمانی که شبکه بیت کوین شلوغ می شود و تعداد معاملات انجام شده در هر ثانیه زیاد می شود، هزینه ها افزایش می یابد. الکتروم امکانی را برای کاربران فراهم می کند که جهت تسریع در معامله، کارمزد هر معامله را کاهش دهد.

   

   

  کیف پول Exodus  علاوه بر طراحی زیبایی که دارد از سکه هایی از قبیل Ethereum ، Litecoin ، Dogecoin و Dash پشتیبانی می کند. همچنین؛ امکانی را در اختیارتان قرار می دهد که کلیدهای عمومی و خصوصی را مدیریت کنید و بتوانید با استفاده از نمودارهای ارائه شده روند سرمایه گذاریتان را تحلیل کنید.

  کیف پول های نرم افزاری برای همه افراد مناسب نیستند. اگر مقدار زیادی ارز دیجیتال دارید بهتر است از کیف پول های امن تری استفاده کنید. هر چند کیف پول های نرم افزاری بهتر از کیف پولهای تحت وب هستند ولی بهترین کیف پول ارز دیجیتال نیستند.

  برخی از ویژگی ها باعث شده که کیف پول های تحت وب کمی محبوب تر بین افراد مبتدی در ارز دیجیتال باشد. عدم نیاز به بارگیری کیف پول، دسترسی بسیار راحت از کامپیوتر و حتی تلفن همراه و انجام سریع تراکنش ها؛ در کمتر از چند دقیقه. اما آیا این موارد برای ذخیره سرماهی ما کافی است؟ بهتر است کمی بیشتر این مورد را بررسی کنیم. 

  یکی از دلایل افراد برای استفاده از کیف پول های تحت وب، شباهت این کیف پول ها با کیف پول های نرم افزاری است. اما یک تفاوت فاحش با کیف پول های نرم افزاری دارد آن هم اینکه کلید خصوصی را در خود نگاه می دارد. بدین ترتیب؛ زمانی که قصد واریز ارز دیجیتال یا برداشت آن را دارید؛ چون کیف پول های تحت وب در یک فضای آنلاین در دسترس شما قرار می گیرند؛ نیازی به درج کلید خصوصی ندارید. 

  صفر. درست است؛ امنیت کیف پول های تحت وب اینقدر کم است که هکرها به راحتی می تواند وارد کیف پول شما بشنود و تمامی داراییتان را در کمتر از یک دقیقه جا به جا کنند. 
  اگر قصد استفاده از کیف پول های تحت وب را دارید بهتر است:

  یکی از قدیمی ترین کیف پول های تحت وب که تعدادبیشتری از ارزهای دیجیتال را پیشتیبانی می کند. اما مشکلی که وجود دارد این است که به ایرانیان اجازه دسترسی و استفاده از آن را نمی دهد. 

  یکی از محبوب ترین و در عین حال پر اشتباه ترین کیف پول های تحت وب، کیف پول تحت وب بلاکچین است. این کیف پول بسیار محیط کاربری راحتی دارد و به شما این امکان را می دهد که از هم بر روی موبایل از آن استفاده کنید و هم از طریق دستکتاپ.

  این  کیف پول یکی از کیف پول های معروف بلاکچین اتریوم است. این کیف پول امکانی را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید توکن هایی مانند ERC-20 روی بلاکچین اتریوم اجرا کنید. یکی از مهمترین کارهایی که می توان با این کیف پول و بلاکچین اتریوم انجام داد، خرید و فروش توکن های NFT است.

  کیف پول اتریوم دیجی کوین روی وب سایت قرار دارد و پس از طی مراحل ثبت نام می توانید وارد بخش کیف پول ها شوید.

  کیف پول دیجی کوین 3 بخش دارد:

  موجودی: که میزان اتریومی که در حال حاظر در کیف پولتان قرار دارد را نشان می دهد.

  قابل برداشت: میزان موجودی که می توانید از کیف پولتان برداشت را نشان می دهد. در همان ابتدا میزان موجودی با میزان قابل برداشت با هم برابر است.

  بلاک شده: میزان موجودی که از کیف پولتان کسر شده است را نشان می دهد. به عنوان مثال اگر موجودی=2، قابل برداشت=1.5 باشد؛ قطعا بلاک شده = 0.5 خواهد بود.

  گزینه واریز و برداشت

  برداشت: زمانی که قصد فروش اتریوم را دارید، در ابتدا میزان اتریوم مورد نظر را به سایت منتقل کرده سپس از طریق میزان اتریوم مورد نظر را به فروش رسانده و میزان پول مورد نظر را برداشت می کنید. (بخش بیشتر این روند در پنل معاملات صورت می گیرد).

   

  واریز: برعکس زمانی که قصد اتریوم را دارید؛ در ابتدا پول را به سایت واریز می کنید پس از خرید اتریوم، میزان اتریوم را برداشت می کنید.

   

   

  کار با پنل دیجی کوین به دلیل شباهتی که با حوزه خرید سهام دارد کار را برای خریداران ارز دیجیتال راحت کرده است. کافیست یک بار از این پنل جهت خرید اتریوم و یا هر ارز دیجیتال دیگر استفاده کنید؛ قطعا متوجه سادگی آن نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال خواهید شد.. در نهایت چه کیف پولی برای ارز دیجیتال خوب است ؟

  بهترین کیف پول ایرانی ارز دیجیتال : کیف پول دیجی کوین با پشتیبانی از هزاران رمز ارز؛ یک کیف پول با کارمزد پایین است که برای اغلب سرمایه گذاران گزینه بسیار مناسبی  خواهد بود. برای این بخش نیازی به خرید کیف پول ارز دیجیتال ندارید زیرا قابلیت وجود یک کیف پول مجزا برای هر ارز باعث شده دیجی کوین لقب مطمئن ترین کیف پول ارز دیجیتال  و حتی بهترین والت برای ایرانیان را از آن خود کند. 

   

  بنابرین اگر از ما سوال کنید بهترین کیف پول برای اتریوم چیست ما می گوییم به دلیل سکونت در ایران و سعی بر حفظ اصل پول بهتر است از کیف پول های وب سایت هایی مانند دیجی کوین استفاده کنید ولی اگر میزان سرمایه ای که در ارزهای دیجیتال قرار داده اید به میزانی زیادی است که قصد حفظ آن را دارید؛ حتما یک کیف پول ارز دیجیتال تهیه کنید.

  هیچ کیف پولی برای کیف پول برای همه ارزهای دیجیتال خوب نیست. ۱. در هربار انتقال بیت کوین به کیف پول و برعکس باید کارمزد پرداخت شود که درحال حاضر معادل 0.00045 واحد بیت کوین هست که مبلغ قابل توجهی میشه. ولی اگه تو سایت نگهداری بشه این هزینه کارمزد پرداخت نمیشه.
  ۲. امکان گم کردن کیف پول یا فراموشی رمز عبور، ولی درسایت صرفا با دسترسی به شماره همراه میتونه اکانتش رو بازیابی کنه.
  ۳. امنیت بالای کیف پول سایت در مقایسه با بسیاری از کیف پول ها.
  ۴. سرعت بالاتر نقد شوندگی، چون درحالتی که بخواد از کیف پول خودش به سایت منتقل کنه ممکنه تا نیم ساعت طول بکشه ولی اگه موجودیش رو تو سایت نگه داره، بصورت آنی میتونه معامله کنه.

   

  در نهایت سوالی که مطرح می شود این است که بهترین کیف پول برای ارز دیجیتال کدام است؟ ما در این مقاله سعی کردیم بهترین کیف پول های موجود در بازار را معرفی کنیم و معایب و مزایا هر کدام را به طور جداگانه بررسی کنیم. آنچه از خلاصه این مقاله می توان یاد گرفت این است که هر کیف پولی 100% امن نیست.  و از کیف پول های گرم بهتر است برای معاملات کم حجم تر استفاده کنید. سعی کنید کیف پولی استفاده می کنید بسیار معتبر باشد و هیچ گاه اطلاعات کیف پول الخصوص کلیدها و پین های موجود روی آن را در اختیار شخصی قرار ندهید.

  برخی از کیف پول هایی که در این مقاله بررسی کرده ایم شامل:

  من معتقدم بهترین کیف پول؛ کیف پولیست که شما بتوانید ساز و کار آن را درک کنید و به سادگی نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید. در کنار این کیف پول ها کیف پول متامسک نیز جز کیف پول های بسیار امن نیز می باشد که بررسی آن را به مقاله دیگری سپردیم.

  کیف پول ارز دیجیتال، بستریست آنلاین یا در قالب یک پلتفرم سخت افزاری که تمامی کلید های خصوصی و عمومی را در جهت دریافت و یا ارسال ارزهای دیجیتال در خود نگه داشته است. به تایید برخی؛ کیف پول های سخت افزاری ایمن ترین روش جهت ذخیره کلیدهای عمومی و خصوصی شماست.

  کیف پول های سخت افزاری با اختلاف، بهترین کیف پول و امن‌ترین کیف پول در بین سایر کیف پول های هستند. یکی از بهترین این کیف پول‌‎ها، Ledger Nano S و Trezor است. در این مقاله آن ها را به طور کامل بررسی کرده‌ایم.

  3 نوع کیف پول داریم. کیف پول های سخت افزاری، کیف پول های نرم افزاری (موبایلی) و کیف پول های تحت وب. 

  برای تشخیص امنیت کیف پول ارز دیجیتال، به شرکت سازنده و ارزهایی که پشتیبانی می کند بیشتر از هر چیز دیگری دقت کنید. معمولا کیف پول های سخت افزاری، امنیت بیشتری نسبت به دیگر کیف پول ها دارند. برای هر کیف پول شما دو کلید در دست دارید. یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی. کلید خصوصی در کیف پول‌های سخت افزاری در دست شماست.

  کاربرد کلید عمومی زمانیست که شخصی قصد واریز ارزی به حساب شما را دارد. همانطور که از نام آن پیداست؛ این کلید را می توانید در دسترس همگان قرار دهید. اما کلید خصوصی؛ زمانی کاربرد دارد که میخواهید از یک صرافی ارز دیجیتال به کیف پول خودتان ارزی را انتقال دهید. در این حالت باید کارکترهای کلید خصوصی را یکی یکی وارد کنید. توجه داشته باشید که هیچوقت کلید خصوصی را در اختیار شخص ثالث قرار ندهید. زیرا به راحتی می تواند اطلاعات و موجودی حسابتان را خالی کند.

  پیشنهاد می کنیم، کلیدهای خصوصی را در هیچ فضای ابری ذخیره نکنید. بهتر است از هر کلید خصوصی چندین رو نوشت با دستان خودتان بنویسید و در چند جایی که داشته باشید. ترجیحا یکی از نزدیکترین اعضا خانواده‌تان از کلیدخصوصی شما مطلع باشد.

  کار با کیف پول ارزهای دیجیتال بسیار ساده است. اغلب رابط کاربریشان شبیه همدیگر است. همگی آن ها 2 کلید دارند. یکی از کلید ها کلید عمومی و دیگری کلید خصوصی است.

  تنها تفاوتی که کیف پول های نرم افزاری با سخت افزاری دارند تعداد ارزهای قابل پشتیبانی توسط کیف پول است. در کیف پول های سخت افزاری ارزهای بیشتری پیشتیبانی می شوند.

   

  تیم دیجی کوین متشکل از متخصصین حوزه ارزهای دیجیتال و مهندسان
  خبره ITبا ایجاد بستری امن و حرفه ای برای مبادلات انواع ارزهای دیجیتال
  آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد.

  مشاهده کاملترین صرافی ارزهای دیجیتال ایران با بیش از 1000رمز ارز

  از طریق این صفحه میتوانید ارزهای جدید را برای لیست شدن معرفی کنید

  لیـست کامل سـودآورترین ارزهـای دیــجیتال

  مشـاهده جـدیدترین ارزهـای اضــــافه شده

  کارشناسان کیف پول من، از قبل به همه سوالات شما پاسخ داده اند

  بهترین کیف ارز دیجیتال


  کیف پول من
  ، اولین سامانه نگهداری ارزهای دیجیتال پیشگامِ کشور است که با سبک و استانداردهای جدید، سرویس های نگهداری رمز ارزهای الکترونیک را برای افراد حقیقی و حقوقی اماده کرده است. ما هر روزه، هزاران تراکنش واریزی و دریافتی را در بستر کیف پول من ، بدون کوچکترین خطایی به گردش در می آوریم، با این هدف که در افزایش سهم تجارت الکترونیکی در تولید ناخالص ملی و کمک به رشد و توسعه ی کسب وکارها، نقش سازنده و موثری داشته باشیم. امروز کیف پول من نقش موثری در رشد و ارتقاء کیفیت خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار کشور را دارد .

  لیست همه ارز ها

  پرسودترین ارزها

  سوالات متداول

  امروز کیف پول من نقش بسیار موثری در رشد و ارتقاء کیفیت خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار کشور ایران را دارد .همچنین این کیف پول دارای قابلیت های مختلفی برای کاهش و افزایش سطح امنیتی حساب کاربری شما را دارد به گونه ای که شما را قادر میسازد تا بتوانید کیف پول خود را در سطحی قرار دهید که هر نوع تراکنش انتقالی به وسیله تماس تلفنی مستقیم یا تایید پیامکی توسط شما امکان پذیر باشد .اما این تنها ویژگی کیف پول ارزهای دیجیتال نیست ، از مهمترین ویژگی هایی که بسیاری از کاربران ایرانی با آن مشکل دارند تبدیل یک ارز به تومان در لحظه می باشد ، توجه کنیم که تمامی کسانی که علاقه به ارزهای دیجیتال دارند به این ارزها به عنوان سرمایه گذاری و یک روش کسب درامد نگاه می کنند به گونه ای که میخواهند زمانی که یک ارز سود چند صد درصدی را داد آن را در لحظه به فروش برسانند و سود خود را از این بازار برداشت کنند ، اما تمامی کیف پول های سطح دنیا از این قابلیت برخوردار نیستند و شما قادر نیستید یک ارز دیجیتال را به فروش برسانید و عملا این امکان در کیف پول من کاملا برطرف گردیده و تمامی کاربران می توانند هر زمان که احساس کردند ارزهای خود را به دلار یا تومان تبدیل نمایند .

 • تحلیل تکنیکال خصدرا

 • قیمت لحظه ای ارز ها

  پرسود ترین ارز های 24 ساعت اخیر

  این ویژگی یکی از بهترین خدماتی هست که میشه به کاربران ایرانی داد ، این یعنی شما میتونید بعد از ساخت حساب کاربریتون در کیف پول من اقدام به ساخت زیرمجموعه با نام دلخواه خودتون داشته باشید و موجودی های متفاوتی رو در هر کیف پول داشته باشید ، به صورت مثال پدر خانواده حساب کاربری خودش رو ایجاد میکنه و تصمیم میگیره برای 3 فرزندش هم 3 اکانت مختلف با نام هر کدومشون ایجاد کنه که دارای ادرس اختصاصی خودشون باشن برای همیشه و مقدار مشخصی رو به دلخواه داخل هر اکانت نگهداری کنید .این قابلیت به شما اجازه میده ارز یکی از حساب هارو به پول تبدیل کنید بدون اینکه از حساب دیگر اعضا مقداری رمز ارز کم یا زیاد بشه و اختصاصی برای شما فراهم بشه.

  کیف پول ارز های دیجیتال

  کیف پول ارزهای دیجیتال ، با اتصال همزمان به یک سیستم قدرتمند و فوق حرفه ای کاربران را به سریع‌ترین و مطمئن‌ترین شیوه نگهداری ارزهای دیجیتال دعوت می کند .

  خدمات انتقال

  کیف پول من با مدیریت فرایند ارسال و دریافت هوشمندانه و سریع باعث افزایش سرعت جابجایی ارزهای دیجیتال خواهد بود .

  یک انتقال سریع و دارای امنیت صد در صد برای تمامی کاربران

  کیف پول من تنها یک کیف پول ساده نیست

  * امکان خرید و فروش تمامی ارز های محبوب

  * امکان خرید و فروش ارز های نوظهور

  * امکان خرید و فروش فن توکن تیم های معروف

  * امکان خرید و فروش ارز های کمپانی های معتبر

  برترین ویژگی های سرویس کیف پول من

  تعرفه کیف پول من

  تعرفه نگهداری ارزهای دیجیتال و همچنین انتقال و دریافت ارزها صفر در صد در نظر گرفته شده است اما تعــرفه تبــدیل ارز به ارز ، خرید و فروش بین 0.25 درصد تا 2 درصد برای حساب های کاربری تریدری و عادی می باشد که این میزان کمترین کارمزد ممکن در بین تمامی سامانه های شخصی و صرافی ارزهای دیجیتال می باشد.

  سهولت در انتقال و دریافت

  مطابق جدیدترین قوانین کیف پول من ، تمامی ویژگی های یک کیف پول ارزهای دیجیتال در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا به آسانی و بدون هیچ دانشی قادر به انتقال و دریافت ارزهای دیجیتال باشید

  جامعیتِ استفاده برای همه

  کیف پول ارزهای دیجیتال برای تمامی فراد حقیقی و حقوقی بدون هیچ رده سنی خاص قابل استفاده می باشد و شما قادر هستید از تمامی امکانات ما به خیالی آسوده استفاده کنید .

  تعدادی از کیف پول های ارز دیجیتالی که پشتیبانی میشود

  سوالات متداول

  کیف پول من ، اولین سامانه نگهداری ارزهای دیجیتال پیشگامِ کشور است که با سبک و استانداردهای جدید، سرویس های نگهداری رمز ارزهای الکترونیک را برای افراد حقیقی و حقوقی اماده کرده است. ما هر روزه، هزاران تراکنش واریزی و دریافتی را در بستر کیف پول من ، بدون کوچکترین خطایی به گردش در می آوریم، با این هدف که در افزایش سهم تجارت الکترونیکی در تولید ناخالص ملی و کمک به رشد و توسعه ی کسب وکارها، نقش سازنده و موثری داشته باشیم. امروز کیف پول من نقش موثری در رشد و ارتقاء کیفیت خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار کشور را دارد .

  ⚡ارائه کیف پول اختصاصی برای بیش از صد ارز دیجیتال ⚡ ارائه کیف پول اختصاصی برای هر شخص ⚡ امکان ساخت کیف پول های متفاوت در هر اکانت ⚡ تعرفه رایگان برای ساخت حساب کاربری⚡ تعرفه رایگان برای نگهداری ارزهای دیجیتال ⚡دسترسی آسان و راحت به کیف پول ارزهای دیجیتال ⚡ضمانت نگهداری و بدون هیچ ریسک و مشکل ⚡در این کیف پول هیچگونه تحریمی اثر گذار نخواهد بود ⚡ قابلیت نگهداری ارز دیجیتال حتی برای 10 سال آینده ⚡ دسترسی همیشگی برای انتقال و دریافت ارزها ⚡ ضمانت امنیت صد در صدی و اطلاعات کاربری ⚡ امکان تبدیل ارز به ارز در کیف پول من
  ⚡ امکان افزایش موجودی ریالی و دلاری ⚡ امکان خرید ارز دیجیتال به تومان در کیف پول من ⚡ امکان فروش ارز دیجیتال در هر لحظه

  تعرفه نگهداری رمز ارز در این سامانه صفر درصد می باشد اما تبدیل ارز به ارز و استفاده از دیگر خدمات شامل دو الی نیم درصد کارمزد بسته به نوع حساب کاربری شما خواهد بود

  کیف پول من برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی قابل استفاده می باشد و در نظر داشته باشید استفاده تنها از بخش کیف پول بدون رده سنی خاص قابل دسترسی و استفاده می باشد همچنین برای استفاده از خدمات صرافی سن مورد تایید +19 سال می باشد ، بدون هیچگونه محدودیتی از خدمات ما استفاده نمایید و لذت ببرید .

  بهترین کیف ارز دیجیتال

  پشتیبانی ، ۷ روز هفته|
  شماره تماس:021 – 47628910

  ثبت نام

  شاید با شنیدن کیف پول کاغذی تعجب کنید که آیا همچنین کیف پولی وجود دارد؟ بله وجود دارد، با مراجعه به وبسایت Bitaddress.org یک کیف پول کاغذی برای نگه داری بلند مدت و امن ارز دیجیتالتان بسازید.

  کیف پول‌های نرم افزاری که بیشترین استفاده را توسط کاربران Cryptocurrency دارند و دو کیف پول معتبر کیف پول کوینومی Coinomi Wallet و کیف پول تراست ولت Trust Wallet که می‌توانید به راحتی بر روی موبایلتان نصب کنید و استفاده نمایید.

  نوع سوم کیف پول‌ها، کیف پول‌های تحت وب هستند که روی وبسایت می‌توانید یک اکانت یا حساب کاربری بسازید و می‌توانید به راحتی دارایی و ارزهای دیجیتالتان را ذخیره و استفاده کنید که دو کیف www.myetherwallet.com و www.blockchain.com که اصلا برای نگه داری، دارایی‌هایتان از کیف پول‌های تحت وب استفاده کنید.

  نوع چهارم کیف پول‌ها کیف پول‌های سخت افزاری هستند که برای نگه داری دارایی شما مورد استفاده قرار می‌گیرند که شبیه به یک فلش مموری Flash و یا کمی بزرگتر از فلش هستند که دو کیف پول سخت افزاری معتبر به شما معرفی می‌کنیم که یکی از آن‌ها Ledge Nano s و دومین Keepkey می‌باشد.

  به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد دارید یک ارز دیجیتالی را برای مدت طولانی‌تری خرید و نگه داری کنید حتما از کیف پول سخت افزاری استفاده کنید.

  بهترین کیف ارز دیجیتال

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

  توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

  مقاله جامع و کاملی بود
  از اطلاعاتی که دادید سپاسگذارم 🌹

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

 • صندوق لوتوس پارسیان ورود
 • نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


  در این مطلب به پرسش بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است پاسخ داده شده و راهنمای استفاده تصویری گام به گام دو مورد از بهترین کیف پول ارز دیجیتال ارائه شده است. اما پیش از پرداختن به این پرسش و پاسخ آن، مفهوم کیف پول ارز دیجیتال و انواع کیف پول ارز دیجیتال مورد بررسی قرار گرفته و سپس، به پرسش بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است پاسخ داده شده است.

  کیف پول ارز دیجیتال به کاربران رمزارزها (Cryptocurrency) این امکان را می‌دهد که دارایی‌های دیجیتال خود را ذخیره و بازیابی کنند. برخلاف پول نقد مربوط به ارزهای فیات که کاربر برای پرداخت آن‌ها حتما باید کیف پول حاوی پول را همراه داشته باشد، برای رمزارزها کاربر الزاما نیازی به داشتن یک کیف پول برای پرداخت و دریافت پول ندارد و بدون داشتن کیف پول نیز می‌تواند به مبادله و معامله رمزارز بپردازد (چگونگی انجام این کار در ادامه مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است تشریح شده است). اما وجود کیف پول ارز دیجیتال کمک می‌کند تا فرد همه رمزارزهای خود را یک جا نگهداری کند. هنگامی که کاربر رمزارز کسب می‌کند و به دست می‌آورد، مثلا رمزارز بیت کوین (Bitcoin)، می‌تواند آن رمزارز را در یک کیف پول ارز دیجیتال ذخیره کند و به کمک آن کیف پول به انجام تراکنش بپردازد.

  در تعریف دقیق‌تر و فنی‌تر، کیف پول ارز دیجیتال دستگاه، رسانه فیزیکی، برنامه کاربردی یا سرویسی است که کلیدهای عمومی (Public Keys) و یا کلیدهای خصوصی (Private Keys) برای تراکنش‌های رمزارزها را ذخیره می‌کند. علاوه بر این قابلیت پایه‌ای برای ذخیره‌سازی کلیدها، یک کیف پول ارز دیجیتال اغلب قابلیت‌های رمزنگاری (Encryption) و یا امضا کردن (Signing) اطلاعات را فراهم می‌کند. امضا کردن اطلاعات می‌تواند برای مثال منجر به اجرای یک قرارداد هوشمند (Smart Contract)، یک تراکنش رمزارز، تعیین هویت (Identification) یا امضای قانونی یک سند (امضای الکترونیک) شود.

  اغلب کیف پول‌ها مختص یک رمزارز خاص نیستند و امکان ذخیره‌سازی چندین رمزارز را به طور هم‌زمان دارند. هنگامی که فرد رمزارز را به هر شکلی شامل استخراج، خرید از صرافی، دریافت به عنوان هدیه و یا دریافت در ازای ارائه خدمات یا محصولات دریافت کند، به کسی که پول را به او می‌دهد آدرس کیف پول خود را می‌دهد تا پول را به کیف پول او وارد کنند. برخی از افراد ممکن است رمزارز ذخیره شده در کیف پول را به مثابه فایل‌هایی بدانند که در یک فلش ذخیره شده‌اند؛ اما در حقیقت، اطلاعات ذخیره شده در کیف پول تنها به موقعیت رمزارز فرد در بلاکچین (‌Blockchain)، یعنی دفترکل عمومی (Public Ledger) که همه تراکنش‌ها را برای رمزارزها ثبت و احراز هویت می‌کند، اشاره دارند.

  دریافت یا ارسال پول به وسیله کیف پول نیز کاری آسان است. برای انجام این کار کافی است که فرد آدرس کیف پول خود را در اختیار دیگران بگذارد یا آدرس کیف پول آن‌ها را دریافت کند. در عین حال، این کار را می‌توان با اسکن QR Code مربوط به کیف پول نیز انجام داد.

  بهترین کیف ارز دیجیتال

  پیش از اینکه کاربر بتواند به سادگی و راحتی شروع به مبادله رمزارزها یا سرمایه‌گذاری روی آن‌ها کند، فضایی برای ذخیره‌سازی این رمزارزها (یا به طور دقیق‌تر، چنانکه یپش از این نیز بیان شد برای ذخیره‌سازی موقعیت آن‌ها در شبکه بلاکچین) نیاز است. نرم‌افزار، سخت‌افزار، برگه کاغذ و به طور کلی جایی که که کاربر می‌تواند آدرس رمزارزهای خود در شبکه بلاکچین را ثبت و به کمک آن وجود رمزارزهای خود را اثبات کند و به کمک آن از تراز حساب رمزارزهای خود مطلع باشد، کیف پول رمزارز (Cryptocurrency Wallet)، کیف پول دیجیتال (Digital Wallet) و یا کیف پول ارز دیجیتال (Digital Currecny Wallet) است.

  کیف پول‌های بیت کوین یا کیف پول‌های رمزارز شامل کلیدهای خصوصی و کلیدهای عمومی هستند که در ادامه این مطلب به طور دقیق‌تر به آن‌ها پرداخته شده است. بار دیگر تاکید می‌شود که کیف پول داده‌هایی را ذخیره می‌کند که وجود رمزارزها در بلاکچین را اثبات می‌کنند و خود رمزارزها را ذخیره نمی‌کنند (چون چنین کاری عملا قابل انجام نیست). کلیدهای خصوصی و عمومی برای انتقال پول به حساب‌های متفاوت یا برای تراکنش‌ها در شبکه بلاکچین نیاز است و بدون آن انجام مبادله و معامله رمزارزها غیرممکن است. در بخش بعدی از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است تاریخچه کیف پول ارز دیجیتال به طور مختصر مورد بررسی قرار گرفته است.

  اولین کیف پول ارز دیجیتال توسط ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) خالق بیت کوین و هنگامی عرضه شد که او بیت کوین را در سال ۲۰۰۹ میلادی عرضه کرد. بیت کوین محبوب‌ترین و پرکاربردترین رمزارز است، اما رمزارزهای دیگری نیز در گذر زمان بر مبنای فناوری بلاکچین بیت کوین ساخته شده‌اند و هر یک از آن‌ها امکان ذخیره شدن روی یک کیف پول رمزارز را دارا هستند. در بخش بعدی از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به این پرسش پاسخ داده می‌شود که چرا داشتن کیف پول ارز دیجیتال حائز اهمیت است.

  برخلاف کیف پول‌های معمولی که امکان نگهداری پول نقد در آن‌ها وجود دارد، کیف پول‌های ارز دیجیتال رمزارز کاربر را ذخیره نمی‌کنند؛ بلکه آدرس مربوط به موقعیت رمزارز کاربر در شبکه بلاکچین را ذخیره و نگهداری می‌کنند. همچنین، باید توجه داشت که دارایی ارز دیجیتال فرد در بلاکچین نگهداری می‌شود، اما کلیدی که به مثابه رمزعبور برای دسترسی داشتن به این رمزارز است در بلاکچین ذخیره نمی‌شود و کاربر آن را در کیف پول خود دارد. کاربر می‌تواند به دارایی‌های دیجیتال خود در شبکه بلاکچین تنها با استفاده از کلید خصوصی و کلید عمومی خود دسترسی داشته باشد.

  کلیدهای کاربر مالکیت او به ارز دیجیتال او را نشان می‌دهند و این امکان را فراهم می‌کنند که تراکنش انجام دهند. در صورتی که کاربر کلید خصوصی خود را فراموش کند، دسترسی به پول خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل اهمیت دارد که کاربر کیف پول نرم‌افزاری، سخت‌افزاری یا کاغذی خود را امن نگه دارد و از یک ارائه‌دهنده کیف پول قابل اعتماد استفاده کنند. در ادامه مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است برای شفافیت بیشتر پیرامون مفهوم کیف پول ارز دیجیتال، مثالی از یک کیف پول ارز دیجیتال ارائه شده است.

 • سبد گردانی چیست
 • مسیح می‌خواد برای تولد ۳۳ سالگی دانیال به او مقداری پول هدیه بدهد. او تصمیم می‌گیرد تا رمزارز بیت کوین را به دانیال بدهد. دانیال یک کیف پول رمزارز را در گوشی هوشمند خود دارد و آدرس کیف پول خود را به مسیح می‌دهد. مسیح در روز تولید دانیال، مقداری بیت کوین را به کیف پول دانیال ارسال می‌کند. هنگامی که تراکنش در بلاکچین احراز هویت شد، دانیال مالک بیت‌کوینی می‌شود که مسیح برای او ارسال کرده است. دانیال تصمیم می‌گیرد که با این پول یک لپ‌تاپ خریداری کند.

  فروشگاه آنلاینی که دانیال از آن برای خرید لپ تاپ استفاده می‌کند، بیت‌کوین را به عنوان یک روش پرداخت پذیرفته است. بنابراین، دانیال از کیف پول خود مقدار بیت‌کوین مشخصی را به کیف پول ارز دیجیتال فروشگاه اینترنتی لپ‌تاپ ارسال می‌کند و در ازای آن، لپ‌تاپ را خریداری می‌کند. در بخش بعدی از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است اصطلاحات مربوط به کیف پول ارز دیجیتال بیان شده تا مخاطبان ضمن آگاهی از آن‌ها ادامه مطلب را مطالعه کنند و در مقایسه کیف پول‌های ارز دیجیتال دلیل انتخاب آن‌ها به عنوان بهترین کیف پول ارز دیجیتال را به خوبی درک کنند.

  پیش از پرداختن به انواع کیف پول ارز دیجیتال در بخش بعدی از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است، در این بخش به اصطلاحات مربوط به کیف پول ارز دیجیتال پرداخته شده است. آشنایی با این اصطلاحات پیش از پرداختن به انواع کیف پول ارز دیجیتال و انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال حقیقتا نیاز است.

  تفاوت بیت کیف پول گرم (Hot Wallet) و کیف پول سرد (Cold Wallet) تنها در متصل بودن یا نبودن آن‌ها به اینترنت است. کیف پول گرم به کیف پول ارز دیجیتالی گفته می‌شود که به اینترنت متصل شده است و کیف پول سرد به کیف پول ارز دیجیتالی گفته می‌شود که به اینترنت متصل نیست و اصطلاحات از ذخیره‌سازی سرد (Cold Storage) استفاده می‌کند. منظور از ذخیره‌سازی سرد آن است که داده‌های کاربر روی سیستم محلی خود او و نه روی پایگاه داده ارائه‌کننده ذخیره می‌شوند. کیف پول گرم نسبت به کیف پول سرد از امنیت کمتری برخوردار است زیرا دسترسی داشتن کیف پول به اینترنت، خطرات حریم خصوصی و خطرات امنیتی را به وجود می‌آورد، اگرچه کیف پول‌های گرم معمولا کاربرپسندتر هستند.

  چنانکه پیش‌تر نیز بیان شد، کیف پول‌های سرد کیف پول‌های رمزارزی هستند که برای ذخیره‌سازی سرد داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و داده‌ها را برای ارتقای امنیت به صورت آفلاین ذخیره‌سازی می‌کنند. این کیف پول‌ها طبعا حتی از کیف پول‌های چرمی حاوی پول نقد کاغذی که افراد در جیب خود قرار می‌دهند نیز امن‌تر هستند. کاربر می‌تواند از انواع کیف پول سرد و گرم بنا به نیاز خود استفاده کند. کیف پول گرم برای تراکنش‌های خرد روزانه مفید است و کیف پول سرد برای نگهداری بلند مدت پول مفید محسوب می‌شود. در ادامه مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به مفهوم کلیدهای خصوصی و عمومی پرداخته شده است.

  چنانکه مشهود است، رمزازها قابل لمس نیستند. همه رمزارزها و تراکنش‌هایی که روی آن‌ها انجام می‌شود شامل رکوردهای دیجیتال روی شبکه بلاکچین می‌شوند. بنابراین، چیزی برای اثبات وجود رمزارزها روی شبکه بلاکچین مورد نیاز است. این اثبات با استفاده از کلیدهای عمومی و خصوصی به خوبی قابل انجام است.

  هر کیف پول دارای یک آدرس است. این آدرس کیف پول را می‌توان با شماره حساب بانکی بین‌المللی (IBAN | International Bank Account Number) در سیستم بانکداری مقایسه کرد. هنگامی که کاربر این اطلاعات تماس را در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهد، آن‌ها می‌توانند رمزارز را بدون نیاز به هرگونه اطلاعات دیگری به حساب کاربر واریز کنند. کلید خصوصی و کلید عمومی برای دسترسی به سپرده‌ها در حساب کاربری یا ارسال پول به دیگر حساب‌ها مورد نیاز است.

  هیچ تراکنشی بدون داشتن کلید عمومی و کلید خصوصی قابل انجام نیست. در واقع، سیستم بلاکچین امکان این کار را فراهم نمی‌کند. کلیدهای عمومی و خصوصی به وسیله استانداردهای رمزنگاری خاصی به یکدیگر پیوند خورده‌اند. کلید عمومی به وسیله کلید خصوصی در دسترس است، اما این امکان وجود ندارد که به کلید خصوصی به وسیله کلید عمومی دسترسی داشت. در دنیای رمزارزها، کلید خصوصی به عنوان مهم‌ترین رمزعبور برای مالک سرمایه دیجیتال محسوب می‌شود.

  اگر این داده‌ها به وسیله هر فرد دیگری به غیر از صاحب ثبات و ضبط شوند، همه دارایی دیجیتال فرد ممکن است از دسترس او خارج شوند و راهی برای بازیابی آن نیز وجود نداشته باشد. بنابراین، این موضوع بسیار حائز اهمیت است که کلید خصوصی حفظ شود و از اینکه هر کسی به جز دارنده حساب به آن دسترسی داشته باشد ممانعت به عمل بیاید. رمزارزها توسط یک ورودی در بلاکچین ارائه می‌شوند که به آن کلید عمومی گفته می‌شود. به منظور انتقال رمزارزها، مبادله آن‌ها، خرید کردن با استفاده از رمزارزها، تبدیل رمزاز به ارز فیات یا دیگر انواع رمزارزها، نیاز به کلید خصوصی برای قفل‌گشایی است.

  عموما، کلید خصوصی در کیف پول فرد یا به صورت آنلاین ذخیره می‌شود. در صورتی که کاربر کلید خصوصی خود را به هر دلیلی نداشته باشد، رمزارزهای او از دسترسش خارج می‌شوند. به همین دلیل است که حفظ و نگهداری کلیدهای خصوصی مسئله بسیار مهمی محسوب می‌شوند. به بیان دیگر، بیت کوین یا سایر رمزارزها هک نمی‌شوند؛ دستگاه‌هایی که کلید خصوصی را ذخیره می‌کنند نیز قابل هک کردن نیستند.

  برخی از کیف پول‌ها این این کلیدهای خصوصی را آفلاین و به صورت محلی روی سیستم کاربر نگه‌داری می‌کنند (کیف پول سرد) و صرافی‌ها (که قابلیتی برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال را با عنوان کیف پول ارائه می‌کنند که به معنای واقعی کلمه کیف پول محسوب نمی‌شود) و برخی از کیف پول‌ها (کیف پول‌های گرم) این کلیدهای خصوصی را آنلاین نگه‌داری می‌کنند.

  به همین دلیل است که کاربر باید هنگام انتخاب کیف پول تصمیم بگیرد که تمایل دارد کلید خصوصی او چگونه نگهداری شود و بر همین اساس، کیف پول مناسب خود را انتخاب کند. در بخش بعدی از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به مفهوم کیف پول حضانتی و غیر حضانتی پرداخته شده است.

  کیف پول حضانتی (Custodial Wallet)، سرویس ذخیره‌سازی کلید برای کلیدهای خصوصی را ارائه می‌کند که این یعنی سرمایه‌های متعلق به فرد که در حساب کاربری او قرار دارد به وسیله نرم‌افزارهای شخص ثالث کنترل می‌شوند. پلتفرم‌های ارائه سرویس کیف پول حضانتی کنترل کامل پول و دارایی فرد را در زمان عدم استفاده او از آن پول، برعهده دارند. پول همیشه متعلق به مالک آن است، اما در هنگام عدم استفاده از آن، تحت سرپرستی پلتفرم قرار دارد.

  البته، این سرویس‌ها مزایا و معایب خود را دارند. اگر صحبت از مزایای آن باشد، باید به این نکته اشاره کرد که این امکان وجود دارد که مالک دارایی دیجیتال به سادگی به سرمایه خودش از هر دستگاهی با اتصال اینترنت دسترسی داشته باشد و در صورتی که کاربر کلید خصوصی خود را از دست بدهد در برخی از موارد توسط سازمان به او برای بازیابی آن کمک می‌شود (البته فرد حقیقتا نباید روی این موضوع حسابی باز کند و باید به طور دقیق و جدی از رمز بازیابی خود نگهداری کند).

  از معایب کیف پول حضانتی آن است که چنانکه پیش‌تر اشاره شد، کنترل پول کاربر به عهده فرد یا سازمان ارائه‌دهنده سرویس قرار داده می‌شود. همچنین، اگر ارائه‌دهنده سرویس در معرض هک قرار بگیرد، مانده حساب کاربر به او پس داده نمی‌شود. دو دسته اصلی از کیف پول‌های حضانتی عبارتند از:

  هر یک از این دو نوع کیف پول حضانتی در ادامه به طور مختصر تشریح شده‌اند و در بخش‌های بعدی مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به طور جامع و کامل به آن‌ها پرداخته شده است.

  در کیف پول حضانتی، چنانکه پیش از این نیز بیان شد، کنترل پولو در واقع رمزارز کاربر در دست شخص سوم است. اما در کیف پول غیرحضانتی (Non-Custodial Wallet) کنترل کامل پول و در واقع رمزارز کاربر در دست خود او است. همه متعلقات مربوط به کیف پول دیجیتال، شامل اطلاعات کلید خصوصی و کلید عمومی توسط کاربر نگهداری می‌شود. بنابراین، کیف پول غیرخضانتی لایه امنیتی بیشتری در مقابل حملات سایبری و هک دارد.

  اگرچه، همه این گزینه‌ها منجر به سطح مناسبی از امنیت می‌شوند، اما اگر کاربر کلید خصوصی خود را از دست بدهد دسترسی به دارایی‌هایش برای او غیر ممکن می‌شود. بنابراین، آگاهی از اطلاعات فنی پیرامون کیف پول‌ها مسئله بسیار مهمی است. انواع کیف پول غیر حضانتی در ادامه به طور مختصر مورد بررسی قرار گرفته‌اند و در بخش‌های بعدی مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به صورت جامع به آن‌ها پرداخته شده است.

  کیف پول رمزارز چندامضایی (Multisig Cryptocurrency Wallet | Multisignature Wallet)، به نوعی از کیف پول رمزارز ارجاع دارد که نیازمند ورودی از چندین بخش به منظور تکمیل یک تراکنش است. می‌توان انواع کیف پول رمزارز را که از فناوری چندامضایی استفاده می‌کند مانند یک حساب بانکی چندامضایی در نظر گرفت که در آن شرکا باید PIN خود را به منظور تکمیل یک تراکنش وارد کنند. کیف پول‌های چند امضایی برای استفاده شدن توسط خانواده‌ها یا شرکای تجاری مناسب محسوب می‌شوند.

  برخی از کیف پول‌ها تنها از یک نوع رمزارز پشتیبانی می‌کنند، در حالی که برخی از دیگر کیف پول‌ها از چند رمزارز به طور هم‌زمان پشتیبانی می‌کنند. به این نوع کیف پول‌ها که از چند رمزارز به طور هم‌زمان پشتیبانی می‌کنند «کیف پول چندارزی» (Multi-Currency Wallet) گفته می‌شود. برای مثال، یک کیف پول مانند Exodus می‌تواند از چندین رمزارز مانند بیت‌کوین، اتریوم (Ethereum)، ترون (Tron)، بایننس کوین (Binance Coin)، دش (Dash) و دیگر موارد پشتیبانی می‌کند.

  علاوه بر آنچه بیان شد، برخی از کیف پول‌های رمزارزها به کاربر امکان تبدیل رمزارزها به یکدیگر را می‌دهند. بنابراین، اگر کاربر برای مثال تمایل دارد بیت کوین خود را به اتریوم تبدیل کنند، می‌تواند این کار را درون کیف پولی انجام دهد که از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند. این کار از طریق یکپارچگی کیف پول با یک شرکت شخص ثالث برای مثال «شیپ‌شیفت» (ShapeShift) قابل انجام است که امکان معامله و مبادله را فراهم می‌کنند. در بخش بعدی از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به این پرسش بسیار مهم پاسخ داده می‌شود که آیا صرافی‌ها دارای کیف پول هستند؟

  صرافی‌های رمزارزها محلی برای مبادله و معامله‌گری رمزارزها محسوب می‌شوند. قابلیت‌های این صرافی‌ها روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند. یکی از قابلیت‌هایی که این صرافی‌ها در اختیار کاربر قرار می‌دهند امکان نگهداری دارایی دیجیتال است. صرافی‌ها معمولا از این قابلیت خود با عنوان کیف پول ارز دیجیتال یاد می‌کنند و بر همین اساس در لیست معرفی کیف پول‌ها نیز معمولا اسامی صرافی‌ها مشاهده می‌شود. در مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است نیز برخی از این صرافی‌ها معرفی شده‌اند.

  اما باید به این موضوع توجه داشت که قابلیت کیف پولی که صرافی در اختیار کاربر قرار می‌دهد نه گزینه مناسبی برای نگهداری بلند مدت دارایی دیجیتال فرد است و نه اساسا کیف پول به معنای واقعی کلمه است. به طور خاص، با توجه به مشکلاتی، برای کاربران ایرانی صرافی‌ها، کار با صرافی‌های شناخته شده و محبوب رمزارزها نیازمند رعایت ملاحظات بسایر مهم و ویژه‌ای است و بنابراین به افراد توصیه می‌شود بدون آگاهی کامل و جامع پیرامون این ملاحظات و شناخت دقیق صرافی‌ها، اقدام به استفاده از این صرافی‌ها نکنند. همچنین، به طور کلی به دلیل امنیت پایین‌تری که کیف پول‌های سرد نسبت به کیف پول‌های گرم دارند، به همه افراد دارای دارایی دیجیتال توصیه می‌شود که پول خود را در یک کیف پول سرد نگهداری کنند.

  کاربران رمزارزها باید توجه داشته باشند که صرافی‌ها در طول تاریخ با مشکلاتی مانند هک شدن، قوانین دولتی و دیگر موارد مواجه بوده‌اند که بر اساس آن بخشی از سرمایه افراد که در صرافی‌ها نگهداری می‌شده از دست رفته است. امکان وقوع این رویدادها یا موارد مشابه برای هر صرافی، ولو یک صرافی بزرگ و شناخته شده، وجود دارد. بنابراین به افراد اکیدا توصیه می‌شود که از صرافی صرفا برای انجام مبادلات استفاده کنند و پول خود را در صرافی‌ها نگهداری نکنند.

  بهترین کیف ارز دیجیتال

  انتخاب یک یا تعداد بیشتری کیف پول ارز دیجیتال اولین گام برای ارسال یا دریافت رمزارزهایی مانند بیت‌کوین، اتریوم، ترون، دوج‌کوین (Dogecoin)، لایت‌کوین (Litecoin) یا دیگر انواع رمزارزها است. در این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است انواع کیف پول ارز دیجیتال معرفی شده است. انواع کیف پول ارز دیجیتال در پنج دسته کلی قرار دارند. هر یک از این دسته کیف پول‌ها دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های مشخص و پایه‌ای هستند و با سطوح مختلفی از امنیت ارائه می‌شوند تا کاربر اطمینان حاصل کند که امنیت کلید خصوصی او تامین است. پنج نوع کیف پول ارز دیجیتال عبارتند از:

  اکنون که مخاطبان مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است دید اولیه‌ای پیرامون اصطلاحات پیرامون کیف پول‌های ارزهای دیجیتال را کسب کردند، پنج نوع کیف پول ارز دیجیتال بیان شده در بالا، در ادامه مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

  کیف پول آنلاین عموما کیف پول ارز دیجیتالی است که کاربر با استفاده از مرورگر وب به آن دسترسی دارد. در برخی از موارد، افراد به همه کیف پول‌های گرم کیف پول آنلاین می‌گویند. اما این دو نوع کیف پول ارز دیجیتال دارای تفاوت‌های ظریفی هستند که تنها زمانی به چشم می‌آیند که بحث پیرامون پلتفرم‌هایی شکل می‌گیرد که کیف پول بر آن‌ها تکیه دارد و پرداختن به آن مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است را از مسیر اصلی خود که معرفی بهترین کیف پول ارز دیجیتال است خارج می‌کند.

  معمولا توصیه می‌شود که افراد دارایی دیجیتال خود را به دلیلی کمبود امنیت نسبت به کیف پول‌های غیر آنلاین و سرد، در کیف پول‌های آنلاین قرار ندهند. «کوزه عسل» (Honey Pot) به صرافی‌های آنلاین و کیف پول‌های آنلاینی اشاره دارد که به شدت برای هکرها جذاب هستند و همین موجب می‌شود تا هکرها حملات زیادی را به این موارد داشته باشند که طبعا برخی از آن‌ها ینز موفق است و منجر به از دست رفتن دارایی کاربران این کیف پول‌های آنلاین و صرافی‌ها می‌شود. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این نوع از کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  قرار داشتن کامپیوتر کاربر در خطر بدافزارها، کی‌لاگرها (Keyloggers) و ویروس‌ها (نباید به سایت‌های نامناسب مراجعه کرد، نباید از طریق کافی‌نت‌ها به کیف پول وب مراجعه کرد، نرم‌افزار وب را باید به روز نگه داشت و از آنتی‌ویروس استفاده کرد.)

  در ادامه، مثال‌هایی از کیف پول‌های آنلاین ارائه شده است.

  در ادامه مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به مبحث کیف پول موبایل پرداخته شده است.

  کیف پول موبایل دسترسی کاربر به رمزارزهایش را در حالتی فراهم می‌کند که فرد تمایل دارد کیف پول ارز دیجیتال خود را در دستگاه موبایل خود داشته باشد. کیف پول‌های موبایل معمولا ویژگی‌های اضافه‌ای، بالاتر و فراتر از کیف پول، ارائه می‌کنند. کیف پول‌های موبایل به دو صورت سرد و گرم وجود دارند. هرچند که کیف پول‌های موبایل سرد نیز با مخاطرات امنیتی ویژه خود مواجه هستند. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این نوع از کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  در ادامه، مثال‌هایی از کیف پول‌های موبایل ارائه شده است.

  در ادامه مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به مبحث کیف پول دسکتاپ پرداخته شده است.

  کیف پول رمزارز دسکتاپ چیزی امن‌تر هم از کیف پول آنلاین و هم از کیف پول موبایل است. اگرچه، حفظ اصول امنیت آنلاین نقش مهمی در امنیت این نوع از کیف پول‌ها دارد. در حالتی که کاربر از یک لپ‌تاپ قدیمی‌تر استفاده کند و ان را به طور کامل آفلاین و بدون دسترسی به اینترنت نگه‌داری کند، می‌تواند در حفظ امنیت هرچه بیشتر خود نقش مهمی داشته باشد. یک سیستم عامل تازه و سالم که کاربر تازه آن را نصب کرده است و به اینترنت نیز دسترسی ندارد را می‌توان به عنوان یک واحد ذخیره سرد در نظر گرفت. اغلب افرادی که تمایل دارند دارایی دیجیتال خود را به صورت بلند مدت در یک کیف پول دسکتاپ به صورت امن نگهداری کنند، معمولا از یک لپ‌تاپ قدیمی برای این کار استفاده می‌کنند. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این نوع از کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  در ادامه، مثال‌هایی از کیف پول‌های دسکتاپ ارائه شده است.

  در ادامه مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به مبحث کیف پول سخت‌افزاری پرداخته شده است.

  کیف پول‌های سخت‌افزاری کمتر از کیف پول‌های مبتنی بر وب، موبایل و دسکتاپ، کاربرپسند هستند. اما کار کردن با آن‌ها از کیف پول‌های کاغذی آسان‌تر است و امنیت آن‌ها در اغلب مواقع خیلی بیشتر از کیف پول‌های گرم و حتی بیشتر از کیف پول‌های سرد دیگر است. همچنین، سرعت کیف پول‌های سخت‌افزاری به مراتب بیشتر از هر نوع کیف پول دیگری است.

  برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری نیازمند باتری هستند و برخی از آن‌ها به باتری نیازی ندارند. برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری دارای صفحه نمایش (اسکرین) روی خود هستند و این مزایای ویژه‌ای را برای کابر به همراه دارد. این در حالی است که برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری دارای صفحه نمایش نیستند. محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) هستند که از ابعاد فنی و تخصصی تفاوت‌هایی را با یکدیگر دارند و بنابراین کاربرانی که قصد تهیه کیف پول سخت‌افزاری دارند باید ابتدا پیرامون این جزئیات آگاهی کسب کنند. طبعا انجام مقایسه بین انواع برندها و مدل‌های کیف پول سخت‌افزاری از حیطه این مطلب خارج است. کیف پول‌های سخت‌افزاری گزینه مناسبی برای ذخیره‌سازی طیف وسیعی از رمزارزها محسوب می‌شوند و کنترل بیشتری را به فرد روی دارایی دیجیتال خود می‌دهند. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این نوع از کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  در ادامه، مثال‌هایی از کیف پول‌های سخت‌افزاری ارائه شده است.

  در ادامه مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به مبحث کیف پول کاغذی پرداخته شده است.

  پیش از کیف پول‌های سخت‌افزاری، از کیف پول‌های کاغذی برای ذخیره‌سازی سرد و امن‌تر رمزارزها استفاده می‌شد. کیف پول‌های کاغذی گزینه امنی برای نگهداری رمزارزها هستند که البته آن‌ها نیز مشکلت خود را دارند. کیف پول‌های کاغذی در واقع برگه‌های کاغذی مخصوصی هستند آدرس بلاکچین رمزارز کاربر و برخی از دیگر اطلاعات، روی آن چاپ می‌شود و کاربر آن کاغذ را نگهداری می‌کند. طبعا کاربر برای انجام تراکنش‌ها نیاز به استفاده از یک صرافی و یا کیف پول آنلاین دارد و هر بار مراحل زیادی را برای انجام تراکنش باید بپیماید که زمان‌بر و پیچیده است. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این نوع از کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  در ادامه مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به این پرسش پاسخ داده می‌شود که چطور می‌توانیم بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای خودمان را انتخاب کنیم؟

  کاربران بسته به ویژگی‌های بیان شده در زیر باید نسب به انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای خودشان اقدام کنند. حقیقت آن است که هر چند با توجه به برخی از معیارهای کلی به ویژه امنیت و حریم خصوصی می‌توان گفت که کدام کیف بول‌ها بهتر از دیگر گزینه‌ها هستند و یه لیست از بهترین کیف پول ارز دیجیتال ارائه کرد اما بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای یک فرد متناسب با شرایط و نیاز او تعیین می‌شود. در ادامه ویژگی‌هایی که کاربر باید برای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای خودش مد نظر داشته باشد، بیان شده‌اند.

  در این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است ۲۰ مورد از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال معرفی شده‌اند.

  کیف پول کاغذی در واقع تکه‌های چاپ شده کاغذ است که حاوی آدرس رمزارز و کلید خصوصی است که می‌توان با استفاده از اسکن QR Code از آن استفاده کرد. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) و لجر نانو اس (Ledger Nano S) کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند که رمزارزهای کاربر را در یک دستگاه آفلاین به صورت امنی نگه‌داری می‌کنند. اندازه این کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال در حدود یک فلش USB است. دستگاه‌های لجر به گوشی هوشمند یا کامپیوتر فرد متصل می‌شوند تا رمزارزها را ذخیره کنند و فرد بتواند به دارایی‌های دیجیتال خود نیز دسترسی داشته باشد. این دستگاه از استیل ضدزنگ پوشیده شده است و همین امر آن را بسیار مقاوم و دارای طول عمر بالا می‌کند.

  لجر با دارا بودن نرم‌افزار Ledger Live، کاربر را قادر به آن می‌سازد که تراز حساب خود را بررسی کند و رمزارزها را ارسال یا دریافت کند. لجر از بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال و توکن پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین کاربر به رمزارز بیت کوین محدود نشده است. Ledger Live حتی از سهام‌داری ارز (Coin Staking) نیز پشتیبانی می‌کند که به کمک آن کاربر می‌تواند پاداشی را بر اساس تراز حساب خود دریافت کند.

  مدل پایه کیف پول سخت‌افزاری لجر یعنی Ledger Nano S و همچنین، لجر دارای پشتیبانی از اتصال بلوتوث Ledger Nano X دو مدل از لجرهای پرطرفدار هستند. لجر نانو اس به طور هم‌زمان از ۲۷ رمزارز پشتیبانی می‌کند و ظرفیتی برای ۶ برنامه‌کاربردی به طور هم‌زمان را دارد. این در حالی است که لجر نانو ایکس امکان پشتیبانی از ۱۰۰ برنامه کاربردی را به طور هم‌زمان دارد. برنامه کاربردی برای نوع خاصی از رمزارزها و دیگر مقاصد لازم هستند.

  این بدان معنا است که این موضوع وجود دارد که کاربر نتواند از همه ۱۵۰۰ رمزارزی که توسط این کیف پول سخت‌افزاری پشتیبانی می‌شود به صورت هم‌زمان استفاده کند. هر دو مدل از کیف پول ارز دیجیتال لجر دارای تراشه‌های بسیار امن و مشابه با مواردی هستند که در کارت‌های اعتباری تراشه‌محور و یا پاسپورت‌های تراشه‌محور مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  کیف پول‌های سخت‌افزاری به نوبه خود از جمله بهترین کیف پول ارز دیجیتال هستند. در عین حال، کیف پول لجر از دید برخی افراد بهترین کیف پول ارز دیجیتال سخت‌افزاری است.

  کیف پول سخت‌افزاری ترزور Trezor دستگاهی است که می‌تواند دارایی دیجیتال افراد را به صورت آفلاین ذخیره کند. این کیف پول به کامپیوتر یا گوشی هوشمند فرد متصل می‌شود. ترزور دارای یک صفحه کوچک است که می‌توان از آن برای مدیریت اتصال امن استفاده کرد. دو مدل از این کیف پول عبارتند از کیف پول سطح مقدماتی (Introductory-Level Trezor) و کیف پول سطح بالا (Higher-End Trezor).

  Trezor One یک دستگاه امن است که شامل احراز هویت چندعامله می‌شود و از بیش از ۱۰۰۰ رمزارز پشتیبانی می‌کند. مدل پیشرفته‌تر کیف پول سخت‌افزاری Trezor از ارزهای بیشتری پشتیبانی می‌کند و صفحه نمایش و رابط کاربری بهتری دارد. همچنین، از ویژگی‌های مفید بیشتری نیز بهره می‌برد. برای حصول اطمینان از اینکه کاربر هیچ‌گاه دارایی موجود در کیف پول سخت‌افزاری خود را از دست نمی‌دهد، Trezor اطلاعات بازیابی (یک رمز عبور، یک پین کد و یک رمز بازیابی) را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. بدون داشتن این اطلاعات بازیابی و در صورتی که مشکلی برای کیف پول سخت‌افزاری Trezor فرد ایجاد شود، رمزارزهای کاربر ممکن است برای همیشه از دسترس او خارج شوند. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  چنانکه پیش‌تر نیز بیان شد، کیف پول‌های سخت‌افزاری به نوبه خود از جمله بهترین کیف پول ارز دیجیتال هستند. این در حالی است که در میان کیف پول‌های سخت‌افزاری، رقابت تنگاتنگی بین کیف پول لجر و کیف پول ترزور برای انتخاب شدن به عنوان بهترین کیف پول ارز دیجیتال سخت‌افزاری وجود دارد.

  کیف پول ارز دیجیتال Wasabi یک کیف پول ارز دیجیتال با امنیت بسیار بالا برای رمزارز بیت کوین است. این کیف پول متن‌باز و غیرحضانتی روی بیت کوین متمرکز است و حریم خصوصی از اولویت‌های آن محسوب می‌شود. کیف پول ارز دیجیتال Wasabi برای پلتفرم‌های ویندوز، مک و لینوکس وجود دارد. یکی از ویژگی‌های برجسته کیف پول ارز دیجیتال Wasabi پشتیبانی از فرایند CoinJoin است. CoinJoin کمک می‌کند تا تراکنش‌های بیت‌کوین با ترکیب چند رمزارز از افراد گوناگون در یک تراکنش واحد، امن‌تر باشند. با ترکیب ورودی و خروجی‌ها، CoinJoin امکان شناسایی اطلاعات را مبهم می‌کند و این امر موجب شده تا کیف پول ارز دیجیتال Wasabi گزینه مناسبی برای افراد دارای نگرانی حریم خصوصی باشد.

  برای ناشناس‌سازی بیشتر تراکنش‌ها، این کیف پول مسیریابی تراکنش‌ها را از طریق شبکه ناشناس تور انجام می‌دهد که امکان پنهان کردن آدرس IP را برای کاربر فراهم می‌کند. اگرچه Wasabi یک کیف پول گرم است ولی معمولا استفاده از آن به افرادی توصیه می‌شود که دغدغه امنیت و حریم خصوصی دارند. یکی از نکاتی که توسعه‌دهندگان این کیف پول به آن توجه کرده‌اند این است که از تحت تاثیر قرار گرفتن تجربه کاربری با این سطح از حریم خصوصی و امنیت جلوگیری کرده‌اند و نگذاشته‌اند تا این ویژگی‌های مهم کار کردن با کیف پول Wasabi را برای کاربر پیچیده کند. Wasabi رابط کاربری کاربرپسندی دارد. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  کیف پول Bitcoin Armory یک کیف پول متن‌باز با ذخیره‌سازی ابری و پشتیبانی از چندامضایی است. این کیف پول قابلیت سلسله مراتب قطعی (Hierarchical Deterministic | HD) و پشتیبانی چند امضایی را دارد. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  کیف پول ارز دیجیتال Atomic Wallet یک کیف پول ارز دیجیتال است که به کاربر امکان مدیریت رمزارزهای بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین، XLM و ۳۰۰ رمزارز و توکن دیگر را می‌دهد. کیف پول Atomic Wallet یکی از بهترین کیف پول‌های رمزارزها است که امکان مبادله و معامله آنی رمزارزها را با بهره‌گیری از بازپرداخت نقدی می‌دهد. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  کیف پول ارز دیجیتال Monero یک کیف پول ویژه رمزارز مونرو است که از ویژگی‌های برجسته آن می‌توان به سرعت بالا، حریم خصوصی و امنیت اشاره کرد. با استفاده از این کیف پول کاربر می‌تواند پول خود را به صورت امن به دیگر کاربران ارسال کند. شایان توجه است که مونرو یک رمزارز است که با استفاده از کیف پول هم‌نام آن یعنی Monero به راحتی برای خرید محصولات و خدمات قابل مبادله است. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  Guarda کیف پول ارز دیجیتالی است که از ۴۰ رمزارز و ۱۰۰۰۰ ارز فیات پشتیبانی می‌کند. این کیف پول امکان خرید و فروش رمزارزها را به کاربر می‌دهد. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  در صورتی که کاربر کیف پول ارز دیجیتالی بخواهد که اصالتا برای بیت کوین باشد، الکتروم (Electrum) گزینه مناسبی محسوب می‌شود. کیف پول ارز دیجیتال Electrum در زمره بهترین کیف پول دسکتاپ و موبایل قرار دارد. الکتروم از حدود سال ۲۰۱۱ عرضه شده و از آن زمان روز به روز به محبوبیت آن اضافه می‌شود. رابط کاربری الکتروم کاربردهای پایه‌ای مربوط به بیت کوین را ارائه می‌کند. از آنجا که زرق و برق اضافی و قابلیت‌های رنگارنگ در گوشه و کنار این رابط کاربری وجود ندارد، می‌توان گفت که چیزی هم برای پرت کردن حواس کاربر وجود ندارد.

  کیف پول ارز دیجیتال Electrum یک گزینه بسیار مناسب و شسته و رفته برای کاربران رمزارز بیت کوین محسوب می‌شود. البته این کیف پول بیشتر برای کاربران پیشرفته مناسب است زیرا گزینه‌های اضافه‌ای که در اختیار قرار می‌دهد برای کاربران تازه‌وارد به دنیای بیت کوین شاید کمی زیادی باشد و سوی دیگر، چنانکه پیش از این نیز بیان شد، رابط کاربری این کیف پول خیلی ساده است.

  در حالی که برخی از کیف پول‌های رمزارز کد منبع بسته هستند، الکتروم یک کیف پول متن‌باز (Open Source) است و به کاربران امکان تنظیم دستی هزینه‌های تراکنش‌ها را نیز می‌دهد. این کیف پول امکان احراز هویت دو مرحله‌ای، قابلیت چندامضایی و حتی تنظیم دستی کلمات بازیابی را به کاربر می‌دهد. ویژگی‌های امنیتی این کیف پول شامل PIN Code، کد QR و رمزعبور در سیستم‌عامل برای محافظت از کیف پول ارز دیجیتال الکتروم می‌شوند. با این کیف پول کاربر می‌تواند به طور کاملی روی دارایی دیجیتال خود کنترل داشته باشد. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  مهم‌ترین چالشی که کاربران Electrum با آن مواجه هستند این است که این کیف پول صرفا از بیت کوین پشتیبانی می‌کند. با این وجود این کیف پول چنان محبوب و خوب است که در زمره بهترین کیف پول ارز دیجیتال قرار می‌گیرد.

  Exodus یک کیف پول نرم‌افزاری برای دسکتاپ (لپ‌تاپ و کامپیوتر شخصی) و موبایل است. با وجود آنکه Exodus در برهه‌ای از زمان بیشتر به عنوان کیف پول دسکتاپ شناخته شده بود، یک نسخه موبایل نیز برای این کیف پول بسیار محبوب وجود دارد. این کیف پول ارز دیجیتال دارای یک رابطه کاربری جذاب برای کاربر است که ابزارهای گوناگونی را که بسیار مفید و کارآمد هستند در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

  کیف پول ارز دیجیتال Exodus با کیف پول سخت‌افزاری Trezor نیز یکپارچه شده است و رمزارزهای کاربر را در یک پورتفولیو با گراف‌ها و نمودارها نمایش می‌دهد. با استفاده از این کیف پول کاربر می‌تواند رمزارزهای خود را مبادله و ذخیره کند. این کیف پول از بیش از ۱۲۵ دارایی دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

  Exodus کلید خصوصی کاربر را همراه با دیگر ابزارهای امنیتی در اختیار خود او قرار می‌دهد تا دارایی‌هایش را در امن‌ترین حالت ممکن نگهداری کند و این یعنی رمز ارز و کیف پول کاربر صرفا در اختیار و در کنترل خود او هستند. کاربر باید به این نکته توجه داشته باشد که کلید خصوصی روی کامپیوتر او ذخیره می‌شود. بنابراین، برای جلوگیری از اینکه آن را به هر دلیلی از دست بدهد باید چند نسخه پشتیبان از آن تهیه کند. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  کیف پول ارز دیجیتال Exodus حقیقتا در زمره بهترین پول ارز دیجیتال است و بسیاری افراد آن را بهترین کیف پول ارز دیجیتال دسکتاپ و موبایل می‌دانند.

  Trust Wallet یک کیف پول ارز دیجیتال توزیع شده برای موبایل است که از ۱۶۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا برای کسب سود پول خود را به صورت سهام‌داری اداره کنند. این کیف پول همچنین از یک مرورگر Web3 توکار بهره می‌برد که به کاربران دسترسی به برنامه‌های کاربردی توزیع شده‌ای (Decentralized Apps | DAps) را می‌دهد که در پلتفرم اتریوم ساخته شده‌اند. این کیف پول اساسا با این هدف طراحی شده است که از توکن‌های ERC20 و ERC223 نگهداری کند اما در حال حاضر دیگر بلاکچین‌ها از جمله بیت کوین را نیز نگهداری می‌کند.

  با استفاده از این کیف پول می‌توان رمزارزها را از طریق Trust Wallet از صرافی‌های غیرمتمرکزی (DEX) خریداری کرد که در همکاری با Kyber Network هستند. کیف پول Trust Wallet را می‌توان به صورت رایگان برای موبایل و iOS دانلود کرد. نکته جالب توجه پیرامون این کیف پول آن است که کد آن به زبان بومی هر پلتفرم نوشته شده (برای اندروید از جاوا و برای iOS از سوئیفت استفاده شده است) و این موضوع موجب کارایی قابل توجه آن شده است. این کیف پول روی اندروید نسخه 5.0 و بالاتر و iOS نسخه 10.0 و بالاتر قابل نصب است.

  کد کیف پول Trust Wallet به طور کامل به صورت متن‌باز است و بنابراین توسعه‌دهندگان، کارشناسان امنیتی و هر کسی که تمایل به بررسی آن دارد می‌تواند آزادانه این کار را انجام دهد. این کیف پول توسط شرکت امنیتی Stateful ممیزی شده است و گزارش آن در مجموع حاکی از امنیت مناسب این کیف پول است. دو ویژگی کلیدی دیگر کیف پول Trust Wallet تمرکز بر حریم خصوصی کاربر و امنیت است. کاربر برای استفاده از این کیف پول نیازی به KYC ندارد و این یعنی نیازی به احراز هویت خود برای استفاده از کیف پول ندارد و در عین حال، همچون دیگر کیف پول‌های غیرحضانتی هیچ داده‌ای از کاربر را ذخیره نمی‌کند.

  این کیف پول به کاربر این امکان را می‌دهد که داده‌های خود را به جای ذخیره‌سازی روی سرورها روی سیستم محلی خود ذخیره کند. KYC سرنامی برای Know Your Customer است. «مشتریت را بشناس» به مسأله‌ای اشاره دارد که طی آن کاربر موظف است برای استفاده از یک سرویس حتما احراز هویت (با اطلاعات هویتی خود شامل شناسنامه یا دیگر موارد) انجام دهد. باید توجه داشت که این ویژگی حریم خصوصی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  حقیقتا کیف پول ارز دیجیتال Trust Wallet اگر بهترین کیف پول ارز دیجیتال نباشد یکی از سه مورد بهترین کیف پول ارز دیجیتال است. این کیف پول این روزها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و این محبوبیت را وام‌دار اهمیت بالایی که برای حریم خصوصی کاربر قائل است، پشتیبانی از رمزارزهای گوناگون، رابط کاربری جذاب و دیگر ویژگی‌هایی است که ارائه می‌کند.

  کیف پول Samourai یکح کیف پول موبایل برای بیت کوین است که روی حفظ حریم خصوصی کاربر و امنیت آن تاکید دارد. در عین حال، این کیف پول از ویژگی‌های نوآورانه‌ای نیز بهره می‌برد که دیگر کیف پول‌ها از آن پشتیبانی نمی‌کنند. این کیف پول اساسا بر مبنای اصولی ساخته شده است که بیت کوین بر مبنای آن‌ها تولید شده است و از این جمله می‌توان به توزیع شده بودن، حریم خصوصی مالی، شفافیت، امنیت و انعطاف‌پذیری اشاره کرد. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  کیف پول ارز دیجیتال Samourai قابلیت‌های خاصی را به ویژه در بحث حریم خصوصی ارائه می‌کند و به همین دلیل در میان فعالان حوزه رمزارزها حقیقتا یک سامورایی محبوب است و همین امر آن را در فهرست بهترین کیف پول ارز دیجیتال قرار می‌دهد. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  Mycelium یک کیف پول ارز دیجیتال محبوب برای دستگاه‌های اندرویدی و iOS است. در وب‌سایت این کیف پول آمده است که این کیف پول برای افرادی مناسب محسوب می‌شود که خیلی با رمزارزها آشنایی ندارند اما در عین حال ممکن است برای افرادی که تازه وارد دنیای رمزارزها شده‌اند و دانش قابل توجهی پیرامون این حوزه ندارند نیز کمی ترسناک باشد. این کیف پول برای افراد با تجربه در دنیای رمزارزها که به دنبال ویژگی‌هایی مانند پرداخت‌های مبتنی بر QR کد، ذخیر‌ه‌سازی آفلاین و کنترل بر کلید خصوصی هستند گزینه جذابی است.

  Mycelium حساب‌های کاربری آنلاین امنی را ارائه می‌کند که امکان کار کردن آن‌ها با کیف پول‌های سخت‌افزاری، API صرافی Glidera که با کیف پول Mycelium یکپارچه می‌شود و خرید و فروش رمزارزها همراه با دیگر قابلیت‌ها وجود دارد. Mycelium هر کاری که کاربر ممکن است در دنیای رمزارزها به آن نیاز داشته باشد شامل ارسال و دریافت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر رمزارزها را در گوشی هوشمند کاربر برای او فراهم می‌کند. نصب و آغاز به کار با این کیف پول رایگان است؛ اگرچه کاربر ممکن است هزینه‌هایی را برای کار با صرافی بپردازد که همراه با کیف پول خود از آن‌ها استفاده می‌کند. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  پیش‌تر در قسمتی از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است به این پرسش پاسخ داده شد که آیا صرافی‌ها دارای کیف پول هستند؟ چنانکه در آنجا نیز تشریح شد، صرافی‌های رمزارزها محلی برای مبادله و معامله‌گری رمزارزها محسوب می‌شوند. یکی از قابلیت‌هایی که این صرافی‌ها در کنار دیگر ویژگی‌ها در اختیار کاربر قرار می‌دهند امکان نگهداری دارایی دیجیتال است. از این قابلیت با عنوان کیف پول یاد می‌شود و بر همین اساس اسامی برخی از صرافی‌ها و کارگزاری‌ها در فهرست بهترین کیف پول ارز دیجیتال می‌آید.

  اما حقیقت این است که آنچه صرافی‌ها ارائه می‌کنند به معنای واقعی کلمه کیف پول نیست و بهتر است افراد از کیف پول‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و کاغذی استفاده کنند. ولیکن در مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است برخی از این صرافی‌ها که قابلیتی به عنوان کیف پول دارند و خدمات مناسبی در این راستا ارائه می‌کنند نیز معرفی شده‌اند. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  PointPay یک کیف پول ویژه موبایل است که اخیرا به فهرست بهترین کیف پول ارز دیجیتال پیوسته است.

  بایننس یک صرافی بسیار محبوب و شناخته شده برای ساخت کیف پول بیت‌کوین و در حدود ۱۵۰ رمزارز دیگر است. این صرافی API را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که به او در یکپارچه کردن برنامه کاربردی کنونی معامله‌گری کاربر کمک می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بایننس مطالعه مطلب «بایننس کوین چیست ؟ — آنچه باید بدانید | به زبان ساده» پیشنهاد می‌شود. شایان توجه است که صرافی بایننس محدودیت‌های ویژه‌ای را برای ایران دارد که افراد بدون آگاهی از آن‌ها حتی نباید در این صرافی ثبت‌نام کنند. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  کیف پول Coinbase در واقع یک صرافی رمزارزها است که قابلیت نگهداری ارز دیجیتال را به صورت کیف پول نیز ارائه می‌کند. این در حالی است که توانایی ارسال و دریافت رمزارزها با استفاده از حساب Coinbase وجود دارد ولی کاربران به کلید خصوصی خود که در صرافی نگه داشته‌اند دسترسی ندارند. در نتیجه، این امکان به شدت وجود دارد که فرد به دلیل هک شدن صرافی در معرض از دست دادن رمزارزها و در واقع دارایی خود که در این صرافی نگه داشته است باشد. اما به هر حال برخی افراد و به طور خاص کسانی که قصد نگه‌داری طولانی مدت رمزارز خود را ندارند و صرفا می‌خواهند به معامله‌گری و خرید و فروش زیاد بپردازند ممکن است ترجیح دهند که پول خود را در فضای کیف پول این صرافی قرار دهند.

  Coinbase یکی از ساده‌ترین راهکارها برای خرید، فروش و نگه‌داری از رمزارزها است. با استفاده از رمزارز، کاربر می‌تواند به یک حساب بانکی آمریکایی متصل شود و به راحتی دلار را به فضای صرافی Coinbase انتقال بدهد و با استفاده از آن اقدام به خرید رمزارز کند. همچنین، کاربر می‌تواند از کیف پول مستقل Coinbase نیز در موبایل خود استفاده کند. این ارائه‌دهنده کیف پول دیجیتال و آنلاین رمزارزها گزینه بسیار مناسبی برای افراد تازه‌وارد به دنیای رمزارزها است زیرا خرید و فروش رمزارزها را بسیار ساده می‌کند. کاربر در حساب کاربری رمزارز خود می‌تواند حداقل ۴۶ نوع مختلف از رمزارزهای قابل معامله را نگه‌داری کند که شامل دلار آمریکا و ارزهای دیجیتال موجود در Coinbase می‌شود.

  یکی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های بسیار مهم Coinbase قابلیتی با عنوان Earn است که به کاربر در ازای تماشای ویدئو و شرکت در آزمون‌ها رمزارز می‌دهد. Coinbase Pro یک پلتفرم معامله‌گری فعال با یک رابط کاربری بسیار خوب، پشتیبانی از APIها و ساختار کارمزد است. یکی از نکات مهمی که ضمن کار با صرافی Coinbase باید مد نظر داشت هزینه‌ها و کارمزدهای بالای این صرافی است. این هزینه‌ها هنگام تبدیل دلار به رمزارز و برعکس، هنگام تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر و هنگام نقل و انتقال رمزارزها اتفاق می‌افتد و امکان افزایش سریع آن‌ها وجود دارد. این نکته را نیز باید مد نظر داشت که این اتفاق قبلا پیش آمده است که Coinbase از دسترس خارج شود و کاربران نتوانند به خرید و فروش رمزارز بپردازند؛ البته این یک اتفاق بود و امری متداول در این صرافی محبوب نیست. شایان توجه است که Coinbase یک صرافی آمریکایی است و استفاده از آن برای شهروندان دیگر کشورها چالش‌ساز است. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  SoFi در اصل یک پلتفرم کارگزاری است و مشخصا یک صرافی یا کیف پول محسوب نمی‌شود. این کارگزاری به کاربرانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها دارند کمک می‌کند. اگرچه، کاربران قادر به آن نیستند که رمزارزها را از حساب خود واریز یا برداشت کنند و امنیت آن‌ها نیز حتی به اندازه دیگر کیف پول‌های رمزارزها نیست. SoFi یک شرکت مالی محسوب می‌شود که امکان سرمایه‌گذاری، وام‌های دانشجویی و شخصی، کارت اعتباری و دیگر خدمات مالی را فراهم می‌کند. با سرمایه‌گذاری در SoFi، کاربر می‌تواند به خرید، فروش و نگهداری رمزارزها بپردازد. برای عضویت در این پلتفرم باید یک یه مبلغ اولیه در حساب فرد شارژ شود. SoFi دارای هزینه تراکنش‌های ویژه خود است.

  SoFi تنها از شش رمزارز پشتیبانی می‌کند که خیلی عدد ویژه‌ای نیست زیرا بسیاری از صرافی‌های از بیش از یک صد رمزارز و یا بیشتر پشتیبانی می‌کنند. کاربران پیشرفته ممکن است پلتفرم SoFi را محدود کننده و نامناسب بدانند، اما این پلتفرم برای افرادی که تمایل به دریافت خدمات خاصی مانند آنچه در پاراگراف اول این بخش بیان شد دارند گزینه مناسبی محسوب می‌شود. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  Robinhood در اصل یک کارگزاری اوراق است و با تعریف دقیق صرافی یا کیف پول رمزارزها هم‌خوانی ندارد. اما کاربرانی که تمایل دارند که در حوزه رمزارزها به سرمایه‌گذرای بپردازند می‌توانند از آن استفاده کنند. اما درست مانند کارگزاری SoFi در کارگزاری Robinhood نیز کاربران امکان برداشت و واریز رمزارزها را از حساب خود ندارند. همچنین، در صورت استفاده از این کارگزاری، کاربران با خطر هک شدن و از دست دادن سرمایه مواجه هستند.

  Robinhood کار خود را به عنوان یک پلتفرم معامله‌گری رمزارزهای رایگان آغاز کرد و سپس توسعه پیدا کرد تا از رمزارزهای گوناگون پشتیبانی کند. Robinhood دارای قابلیت کیف پول‌مانند (کاربران می‌توانند رمزارزها را ذخیره کنند) و صرافی‌مانندی همچون Coinbase (برای خرید و فروش رمزارزها) است. بنابراین، کاربر می‌تواند به انواع قابلیت‌های مورد نظر خود به صورت یکباره دسترسی داشته باشد. اگرچه، کاربر نمی‌تواند رمزارزها را از کیف پول Robinhood به دیگر کیف پول‌ها واریز یا رمزارزها را از آن‌ها دریافت کند.

  کیف پول Robinhood در اصل یک پلتفرم موبایل است اما نسخه دسکتاپ و وب نیز دارد. آنچه رابین‌هود را حقیقتا از دیگر گزینه‌های موجود متمایز می‌کند امکان استفاده کاملا رایگان از آن است. در واقع، افراد برای تراکنش‌هایی که در رابین‌هود انجام می‌دهند هیچ کارمزدی پرداخت نمی‌کنند. مشتریان Robinhood در حال حاضر می‌توانند به خرید و فروش و نگه‌داری شش رمزارز در این پلتفرم بپرازند. کارگزاری Robinhood در گذشته شاهد قطعی‌هایی بوده است. بنابراین، ممکن است گزینه خیلی امنی نسبت به دیگر گزینه‌های مشابه موجود نباشد. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  کیف پول Lumi یک کیف پول رمزارز کاربرپسند و یکی از بهترین صرافی‌های بیت کوین است که به کاربر امکان انجام تراکنش‌ها را تنها با چند کلیک می‌دهد. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  کیف پول ارز دیجیتال Paxful یک بازار همتا به همتا برای خرید و فروش بیت‌کوین با بیش از ۳۰۰ مدل پرداخت است. کار با این کیف پول بیت کوین برای کاربران تازه‌وارد آسان است و افراد با تجربه نیز می‌توانند ضمن کار با آن سود ببرند. در ادامه این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است مزایا و معایب این مدل کیف پول مورد بررسی قرار گرفته است.

  در این بخش از مطلب بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است آموزش کار با دو مورد بهترین کیف پول ارز دیجیتال به صورت تصویری و گام به گام ارائه شده است.

  کیف پول Trust Wallet یکی از کیف پول‌های محبوب برای موبایل است که نصب و راه‌اندازی و ساخت کیف پول در آن ساده است. این کیف پول قابلیت‌های متعددی نیز دارد. مراحل نصب، راه‌اندازی و ساخت کیف پول در کیف پول ارز دیجیتال Trust Wallet در ادامه آمده است.

  در صورتی که کاربر تمایل دارد در کیف پول خود به دریافت رمزارز بپردازد باید روی گزینه Deposit کلیک کند و برای ارسال رمزارز به دیگران باید روی گزینه Withdraw Money کلیک کند.

  نصب، راه‌اندازی و ساخت کیف پول با استفاده از کیف پول ارز دیجیتال Electrum ساده است. مراحل نصب، راه‌اندازی و ساخت کیف پول در کیف پول ارز دیجیتال Electrum که از بهترین کیف پول ارز دیجیتال موجود محسوب می‌شود در ادامه ارائه شده است.

  ۱. کاربر ابتدا باید وارد سایت کیف پول Electrum [+] شود و بسته به پلتفرمی که کاربر دارد (موبایل، دسکتاپ و اینکه از چه سیتسم‌عاملی استفاده می‌کند)، یکی از نسخه‌های کیف پول را دانلود کند. در اینجا برای ادامه آموزش، نسخه دسکتاپ نصب می‌شود. زیرا پیش‌تر و برای کیف پول Trust Wallet، آموزش نصب کیف پول موبایل به عنوان یک نمونه ارائه شد.

  ۲. کاربر باید روی Windows Installer کلیک کند. با این کار فایل‌های الزامی روی کامپیوتر او دانلود می‌شوند.

  ۳. اکنون باید فایل دانلود شده را باز، آدرس محلی که تمایل دارد کیف پول خود را در آن نصب کند وارد و با زدن دکمه Install، نصب را آغاز کند.

  ۴. پس از پایان نصب، کاربر باید کیف پول Electrum را باز کرده و مراحل بعدی را برای ساخت کیف پول به پیش ببرد.

  ۵. اکنون از کاربر پرسیده می‌شود که آقا قصد ساخت یک کیف پول جدید را دارد یا می‌خواهد یک کیف پول را که از پیش موجود بوده است (با استفاده از کلید بازیابی) وارد (Import) کند. در صورتی که کاربر برای اولین بار است که کیف پول ارز دیجیتال و یا کیف پول در Electrum می‌سازد، باید روی گزینه‌های Create a New Wallet و Standard Wallet کلیک کرده و درنهایت، دکمه Next را بزند.

  ۶. در این وهله، چنانکه در تصویر نیز مشهود است ۱۲ کلمه بازیابی به کاربر نمایش داده می‌شود که کاربر باید آن را ثبت کند. بهتر است چند نسخه مختلف از این کلمات بازیابی را در به صورت‌های گوناگون نگهداری کند تا در صورتی که اتفاقی برای کیف پول او افتاد، بتواند کیف پول خود را بازیابی کند و به دارایی‌های دیجیتالش دسترسی داشته باشد. سپس باید روی دکمه Next کلیک کند.

  ۷. اکنون از کاربر خواسته می‌شود که کلمات کلیدی خود را وارد کند. پس از وارد کردن کلمات کلیدی باید به مرحله بعد رفت.

  ۸. اکنون کاربر باید رمز عبور انتخابی خود را وارد و آن را تایید کند سپس، دکمه Next را بزند.

  ۹. در این مرحله از کاربر خواسته می‌شود تا سروری که تمایل دارد به آن وصل شود را انتخاب کند. در صورتی که این اولین کیف پولی است که کاربر دارد و یا برای اولین بار است که از کیف پول الکتروم استفاده می‌کند، پیشنهاد می‌شود که گزینه Auto Connect را بزند.

  ۱۰. اکنون کاربر باید دکمه Next را بزند. اکنون، کیف پول الکتروم ساخته شده و آماده استفاده است.

  در صورتی که کاربر تمایل دارد در کیف پول خود به دریافت رمزارز بپردازد باید به سربرگ Receive برود و برای ارسال رمزارز به دیگران باید به سربرگ Send برود. برای مشاهده تاریخچه تراکنش‌ها نیز باید به سربرگ History مراجعه کند.

  اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

  الهام حصارکی (+)

  «الهام حصارکی»، فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات، گرایش سیستم‌های اطلاعات مدیریت است. او در زمینه هوش مصنوعی و داده‌کاوی، به ویژه تحلیل شبکه‌های اجتماعی، فعالیت می‌کند.

  بر اساس رای 1 نفر

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سازمان علمی و آموزشی «فرادرس» (Faradars) از قدیمی‌ترین وب‌سایت‌های یادگیری آنلاین است که توانسته طی بیش از ده سال فعالیت خود بالغ بر ۱۲۰۰۰ ساعت آموزش ویدیویی در قالب فراتر از ۲۰۰۰ عنوان علمی، مهارتی و کاربردی را منتشر کند و به بزرگترین پلتفرم آموزشی ایران مبدل شود.

  فرادرس با پایبندی به شعار «دانش در دسترس همه، همیشه و همه جا» با همکاری بیش از ۱۸۰۰ مدرس برجسته در زمینه‌های علمی گوناگون از جمله آمار و داده‌کاوی، هوش مصنوعی، برنامه‌نویسی، طراحی و گرافیک کامپیوتری، آموزش‌های دانشگاهی و تخصصی، آموزش نرم‌افزارهای گوناگون، دروس رسمی دبیرستان و پیش دانشگاهی، آموزش‌های دانش‌آموزی و نوجوانان، آموزش زبان‌های خارجی، مهندسی برق، الکترونیک و رباتیک، مهندسی کنترل، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی معماری و مهندسی عمران توانسته بستری را فراهم کند تا افراد با شرایط مختلف زمانی، مکانی و جسمانی بتوانند با بهره‌گیری از آموزش‌های با کیفیت، به روز و مهارت‌محور همواره به یادگیری بپردازند. شما هم با پیوستن به جمع بزرگ و بالغ بر ۶۰۰ هزار نفری دانشجویان و دانش‌آموزان فرادرس و با بهره‌گیری از آموزش‌های آن، می‌توانید تجربه‌ای متفاوت از علم و مهارت‌آموزی داشته باشید.
  مشاهده بیشتر

  هر گونه بهره‌گیری از مطالب مجله فرادرس به معنی پذیرش شرایط استفاده از آن بوده و کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب، تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

  © فرادرس ۱۴۰۰

  بهترین کیف ارز دیجیتال
  بهترین کیف ارز دیجیتال

  خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
  خرید شامپو تریاک

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.