اطلس صندوق

اطلس صندوق
اطلس صندوق

حسابرس صندوق

برای دریافت رزومه حسابرس صندوق بر روی  لینک زیر کلیک نمایید.

متولی صندوق

برای دریافت رزومه متولی صندوق بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


{{{text-format body}}}


{{{text-format body}}}

صندوق سرمایه‌گذاری توسعه اندوخته آینده (صندوق اطلس) که با نماد “اطلس” در بازار سرمایه شناخته می‌شود، یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت کارگزاری مفید است. این صندوق از لحاظ دارایی تحت مدیریت، در گروه صندوق‌های سهامی جا دارد. و همچنین از لحاظ نحوه خرید و فروش، در گروه صندوق‌های قابل‌معامله (ETF) قرار می‌گیرد.

برای سرمایه‌گذاری در صندوق اطلس یا سایر صندوق‌های قابل‌معامله کافی است وارد سامانه‌ معاملاتی ایزی‌ تریدر شوید و پس از جستجوی نماد مربوطه، واحدهای صندوق را خریداری کنید. اگر هنوز در کارگزاری مفید ثبت‌نام نکرده‌اید، می‌توانید از طریق لینک زیر در افتتاح حساب کنید. افتتاح حساب در کارگزاری مفید به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.

در مطالب قبلی درباره صندوق ها و انواع آن‌ها توضیحات کاملی ارائه شده است. به طور خلاصه، سرمایه‌گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مناسب‌ترین و مطمئن‌ترین گزینه برای افرادی است که دانش، تجربه یا فرصت کافی برای سرمایه گذاری در بورس را ندارند. در واقع این افراد با خرید واحدهایی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه خود را در اختیار متخصصین بازار سرمایه قرار می‌دهند.

در حالت کلی، عمده صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر اساس نوع دارایی تحت مدیریتشان در ۴ دسته قرار می‌گیرند: سهامی، مختلط، با درآمد ثابت و مبتنی بر طلا. همچنین بر اساس نحوه سرمایه‌گذاری و خرید و فروش واحدها، صندوق‌ها به ۲ دسته‌ی مبتنی بر صدور و ابطال و قابل معامله (ETF) تقسیم می‌شوند.

از جمله ویژگی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اطلس صندوق

مهم‌ترین تفاوت صندوق‌های قابل‌معامله با سهام، حضور رکن بازارگردان است. بازارگردان به عنوان یکی از ارکان اصلی صندوق به حساب می‌آید. بازارگردان وظیفه حفظ و برقراری تعادل در عرضه و تقاضای واحدها را به عهده دارد. به عبارت دیگر، در شرایطی که برای واحدهای صندوق عرضه‌کننده‌ یا خریداری وجود نداشته باشد، بازارگردان با خرید و فروش خود از نوسانات غیر منطقی جلوگیری می‌کند. همچنین حضور بازارگردان منجر به نقدشوندگی این دسته از صندوق‌ها می‌شود.

صندوق‌های قابل‌معامله (ETF) مزایا و ویژگی‌های خاصی دارند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

خرید و فروش آنلاین و سریع: مانند خرید و فروش سهام، واحدهای صندوق‌های قابل معامله به صورت آنلاین و از طریق سامانه‌های معاملاتی بازار سرمایه، به سادگی قابل خرید و فروش هستند. در حالیکه خرید واحدهای صندوق نیازمند مراجعه حضوری است.

معافیت مالیاتی: بر خلاف معامله سایر اوراق بهادار، خرید و فروش واحدهای صندوق‌های قابل معامله معاف از مالیات است.

کارمزد معاملاتی کمتر: کارمزد خرید و فروش واحدهای صندوق‌های قابل معامله نسبت به سایر اوراق بهادار مانند سهام است. در حال حاضر کارمزد خرید و فروش سهام به ترتیب حدود ۰.۳۷ درصد و ۰.۸۸ درصد ارزش معامله است. کارمزد خرید یا فروش صندوق‌های قابل معامله سهامی حدود ۰.۱۲ درصد ارزش معامله است.

 • mofidonline
 • عدم وجود جریمه ابطال: برخی از صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال، برای ابطال واحدهای سرمایه‌گذاران در یک محدوده زمانی خاص (معمولا تا ۹۰ روز پس از صدور)، جریمه در نظر می‌گیرند. به این جریمه، جریمه ابطال گفته می‌شود. صندوق‌های قابل‌معامله، هیچ‌گونه جریمه ابطالی ندارند و دارندگان واحدهای این صندوق‌ها می‌توانند حتی چند دقیقه پس از خرید و بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه اضافی، واحدهای خود را در بازار بفروشند.

  نقدشوندگی بالا: به لطف حضور بازارگردان در معاملات واحدهای صندوق‌های قابل‌معامله، واحدهای این صندوق‌ها به سرعت به فروش می‌رسند و سرمایه‌گذاران می‌توانند سرمایه خود را به صورت نقد دریافت کنند. این در حالی است که در موارد بسیاری ممکن است برای سهام شرکت‌ها، صف فروش ایجاد شود و سرمایه‌گذار نتواند به سرعت، سهام خود را بفروشد. از طرف دیگر، ابطال واحدهای صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال نیز زمان‌بر است و ممکن است تا چند روز کاری به طول بیانجامد.

  محاسبه NAV: از جمله تفاوت‌های صندوق‌های قابل معامله با سایر صندوق‌ها، در تعداد دفعات محاسبه NAV آن در طی روز است. NAV صندوق‌های قابل معامله در طول هر جلسه معاملاتی، هر دو دقیقه یکبار به‌روزرسانی می‌شود. در حالی که NAV سایر صندوق‌ها، به صورت روزانه و با یک روز کاری تاخیر، محاسبه می‌شوند.

  مهم‌ترین ریسک سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سهامی قابل‌معامله عبارتند از:

  ریسک بازار: ریسک ناشی از نوسانات غیر منتظره قیمت‌های بازار.

  ریسک کاهش ارزش دارایی‌های صندوق: ریسک ناشی از کاهش قیمت سهام شرکت‌ها و سایر اوراق بهادار تحت مالکیت صندوق.

  ریسک نکول اوراق مشارکت: ریسک ناشی از عدم ایفای تعهدات ناشر و ضامن نقدشوندگی اوراق مشارکت در پرداخت به موقع اصل و سود.

  ریسک تغییر قوانین و مقررات: ریسک ناشی از قوانین و مقررات تاثیرگذار بر عملکرد و سودآوری شرکت‌ها.

  ریسک نقدشوندگی: ریسک ناشی از عدم توانایی فروش به موقع واحدهای صندوق.

  کارگزاری مفید با هدف پاسخ‌گویی به نیازهای متفاوت سرمایه‌گذاران، مدیریت طیف وسیعی از انواع صندوق‌ها را بر عهده دارد. یکی از صندوق‌های تحت مدیریت کارگزاری مفید، صندوق توسعه اندوخته آینده است.

  صندوق توسعه اندوخته آینده جزو صندوق‌های سهامی و قابل معامله بوده و با نماد “اطلس” در بازار سرمایه خرید و فروش می‌شود.

  صندوق قابل‌معامله اطلس در تاریخ ۱۷ آذر ماه ۹۲ نزد اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید. به دنبال آن، پذیره‌نویسی واحدهای این صندوق به نرخ ثابت ۱۰۰۰ تومان و در بازه زمانی ۱۳۹۲/۰۹/۲۵ لغایت ۱۳۹۲/۱۰/۰۱ از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس انجام شد.

  صندوق اطلس در تاریخ یکم دی ماه ۹۲ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار با شماره ۱۱۲۱۵ ثبت شد و فعالیت خود را به عنوان یک صندوق سهامی در اندازه بزرگ، از روز بعد یعنی دوم دی ماه، آغاز کرد.

  ارکان اصلی این صندوق عبارتند از:

  مدیر: شرکت سبدگردان انتخاب مفید

  متولی: موسسه حسابرسی رازدار

  حسابرس: موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت رهبین

  بازارگردان: صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی مفید

  بازدهی این صندوق در بازه‌های زمانی مختلف منتهی به یکم آذر ماه ۹۹ به شرح زیر است:

  خرید و فروش واحدهای این صندوق از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری مفید مانند ایزی تریدر امکان‌پذیر است. زمان معاملاتی واحدهای این صندوق مشابه زمان معاملاتی سهام شرکت‌هاست. در حال حاضر، معاملات این صندوق طی روزهای شنبه تا چهارشنبه و بین ساعت ۹ تا ۱۲:۳۰ انجام می‌شود.

  لازم به ذکر است حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در این صندوق معادل حداقل مبلغ مجاز ارسال سفارش در سامانه‌های معاملاتی آنلاین است که در حال حاضر برابر ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

  با سلام چند سؤال داشتم . 1- صندوق اطلس سالیانه سود نمی‌دهد؟ 2- باید از فروش سهام خود سود بدست آوریم؟ 3- زمان محاسبه سود سالیانه صندوق اطلس کی هست؟ 4-از زمان خرید سهام یک سال رو باید حساب کنیم یا از یک فروردین برای محاسبه سود؟

  با سلام صندوق سرمایه گذاری اطلس تقسیم سود نقدی ندارد و سود و زیان شما، از محل اختلاف قیمت خرید و فروش واحدهای صندوق ایجاد می‌شود. با مراجعه به سایت صندوق اطلس نیز می‌توانید از قسمت گزارش‌های صندوق، بازدهی آن را طی دوره‌های زمانی مختلف مشاهده کنید.

  با سلام سود سالیانه این صندوق به طور متوسط چند درصد است

  صندوق اطلس از نوع صندوق‌های سهامی ETF می‌باشد و امکان معامله آن از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری‌های بازار سرمایه امکان‌پذیر است. صندوق سهامی نوعی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک است که قالب سبد دارایی آن متشکل از سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس است. این صندوق‌ها تقسیم سود دوره‌ای ندارند و سود آن ناشی از تفاوت قیمت خرید و فروش واحدهای صندوق است. با مراجعه به سایت صندوق اطلس نیز می‌توانید از قسمت گزارش‌های صندوق، بازدهی آن را طی دوره‌های زمانی مختلف مشاهده کنید.

  © تمامی حقوق برای کارگزاری مفید محفوظ و نقل مطالب تنها با ذکر منبع و لینک آن مجاز است.

  ایزی‌تریدر

  آنلاین‌پلاس

  اطلس صندوق

  به طور خلاصه کار صندوق ها این است که مبالغ کوچک را جمع آوری می کنند و این سرمایه جمع شده را به صورت تخصصی در حوزه های مختلف
  تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند. هر سودی که از بابت این فعالیت
  حاصل شد به نسبت سهم هر سرمایه گذار تقسیم می شود. مدیر صندوق هم بابت فعالیت حرفه ای کارمزد
  دریافت می کند.
  حوزه های فعالیت این صندوق ها می تواند اوراق بهادار، ارز، طلا و حتی ساختمان یا یک پروژه باشد.

  ۲۷ سال نگاه حرفه‌ای به بازار سرمایه  امیدنامه
  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon  امیدنامه

  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon  امیدنامه
  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon  امیدنامه
  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon  امیدنامه
  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon  امیدنامه
  Downloads-icon  اساسنامه
  Downloads-icon  بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری
  Downloads-icon

  آیا از حذف این یادداشت اطمینان دارید؟

  یادداشتی درج نکردید

  در حال حاضر هیچ توئیت منتخبی موجود نیست

  برای منتخب کردن توئیت‌های دلخواه خود، بر روی آیکون در زیر توئیت مربوطه کلیک کنید

  #اطلس

  اطلس صندوق

  بفروش بره حالمون رو بهم زد این سهم لعنتی. منم به محض سر به سر شدن فروختم. هر چی داری بفروش ببر توی پالایش بین 6700 تا 7400 نوسان بگیر ضررهات جبران بشه. والسلام.

  #اطلس سلام دوستان من سر به سر شدم به نظر شما این لعنتی رو بفروشم

  #اطلس فردا بدون شک مثبته

  #اطلس الان مجبورم بفروشم، ولی در یک سال گذشته این سهم رو داشتم و به نظرم بهترین کارکرد رو نسبت به همه سهمهای بازار داشته، من که رفتنی شدم، باید پولمو بردارم، ولی اگر می خواستم تو بورس بمونم، فقط یه تک سهم همین اطلس رو می خریدم و می رفتم پی کارم! هم نقد شوندگی خوبی داره، هم زمانی که بازار بالا میره، بازار رو همراهی می کنه و هم زمانی که بازار میریزه، کمترین ریزش رو داره، دیگه چی می خوای از یک سهم خوب؟

  #اطلس سلام دوستان من سر به سر شدم به نظر شما این لعنتی رو بفروشم

  #اطلس دوستان الان طبق محاسبات من درباره اطلس الان بهترین زمان برای وروده

 • اعتلا
 • #اطلس بعضی صندوق ها برای سهولت در خرید و فروش سهم… سهام جایزه دادن و قیمت سهم رو آوردن پایین ..اگه اطلس این کار رو انجام بده ورود نقدینگی بیشتری را خواهد دید….خرید سهام هزار تومنی خیلی جذاب تر از خرید سهم بیست هزار تومن هست..

  #اطلس بعضی صندوق ها تعدیل قیمت انجام دادن… چرا اطلس این کار رو نمیکنه

  #اطلس پرتفوی اطلس در دی۹۹ فخوز_فجر_ونفت

  #اطلس پرتفوی اطلس در آذر۹۹ فخوز_مبین_فجر

  آیا از مسدود کردن کاربر اطمینان دارید؟

  اگر کاربری را مسدود کنید توئیت‌های شخص به شما نشان داده نمی‌شود. صفحه شخصی کاربر نیز قابل مشاهده نیست.

  همچنین در وضعیت مسدود صفحه شخصی شما به کاربر مسدودی نشان داده نمی‌شود و امکان ارسال پیام خصوصی وجود ندارد. یعنی ارتباط شما با آن کاربر بطور کامل قطع می‌شود.

  آیا از بی صدا کردن کاربر اطمینان دارید؟

  اگر کاربری را بی صدا کنید توئیت‌های آن شخص را در صفحه توئیت‌ها و صفحات نماد در لحظه نمی‌بینید.

  همچنین اطلاعیه فعالیت آن شخص برای شما ارسال نمی‌شود ولی همچنان صفحه شخصی کاربر قابل مشاهده است.

  تلگرام

  واتس اپ

  توییتر

  لینکدین

  سرمایه گذاری در اوراق بهادار

  حجت اله نصرتیان ثابت

  بلوار آفریقا-نبش دیدار شمالی-پلاک 51

  021-8700

  02181901708

  بلوار آفریقا-نبش دیدار شمالی-پلاک 51

  بلوار آفریقا-نبش دیدار شمالی-پلاک 51

  atlasetf.com

  [email protected]

  موسسه حسابرسی فراز مشاور دیلمی پور

  1000000

  07/30

  عباس اکرمی خوانساری

  14003767221

  اطلس صندوق

  برای استفاده از امکانات سهام یاب نیاز است تا وارد سایت شوید یا در آن ثبت نام کنید.

  ثبت نام در سایت کاملا رایگان است.

  کاربران برتر بازار سرمایه را بشناسید و آنها را دنبال کنید.

  پیش‌بینی‌ها و سوالات خود را مطرح کنید.

  اطلس صندوق
  اطلس صندوق

  خرید شامپو تریاک دکتر اسکین
  خرید شامپو تریاک

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.