استک کردن در بایننس

استک کردن در بایننس
استک کردن در بایننس


استیکینگ ارز دیجیتال چیست و پاداش آن چگونه محاسبه می‌شود؟ در این مقاله، نحوه Staking انواع رمز ارزها در صرافی بایننس را آموزش می‌دهیم.

استیکینگ ارز دیجیتال به عنوان یک جایگزین کم‌هزینه بجای استخراج و ماینینگ است. اما واقعا Staking چیست و چگونه کار می‌کند؟ پاسخ ساده است؛ خرید ارز دیجیتال و نگهداری آن در یک والت یا کیف پول. با این کار، امنیت شبکه بلاک چین هم تامین می‌شود. به طور خلاصه، استیکینگ به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال است. بسیاری این کار را در مقابل ماینینگ رمز ارزها قرار می‌دهند. در این مقاله، انواع استیکینگ قفل شده یا Locked Staking، پس‌انداز یا سیوینگ قفل شده (Locked Saving)، استیکینگ منعطف یا Flexible Staking، سیوینگ یا پس‌انداز منعطف (Flexible Staking) و دیفای استیکینگ (DeFi Staking) را در صرافی بایننس با یکدیگر مقایسه کرده و نحوه انجام این کار را آموزش می‌دهیم.

استک کردن در بایننس

برای دسترسی راحت‌تر به محتوای این مقاله روی عناوین زیر کلیک کنید:

به زبان ساده، استیکینگ – Staking به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال است. برای انجام استیکینگ دو راه وجود دارد: راه اول، نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول است. برای مثال شما می‌توانید یک رمز ارز را در تراست والت خود نگهداری کرده و در ازای آن سود دریافت کنید. به این روش استیکینگ سرد هم گفته می‌شود. راه دوم، انجام این کار از طریق یک صرافی ارز دیجیتال است. برای مثال، شما می‌توانید با خرید ارز دیجیتال کاردانو و نگهداری آن در صرافی بایننس، سود حاصله را دریافت کنید. این روش به دو صورت Locked و Flexible نیز قابل انجام است.

پیش از اینکه بخواهیم در مورد استیکینگ یک ارز دیجیتال صحبت کنیم، بهتر است در مورد مکانیزم الگوریتم اثبات سهام – Proof of Stake اطلاعاتی داشته باشیم. مکانیزم اثبات سهام یا PoS، نوعی مکانیزم اجماع در یک شبکه بلاک چین است، که امنیت و کارایی شبکه را تامین می‌کند. در ادامه، مختصری در مورد نحوه عملکرد PoS ها صحبت کرده و سپس، به توضیح استیکینگ می‌پردازیم.

سازوکار شبکه بلاک چین بیت کوین، بر اساس الگوی اثبات کار یا Proof of Work است. با این کار، تمامی تراکنش‌ها درون یک بلاک قرار می‌گیرند. سپس این بلاک‌ها به هم متصل شده و یک شبکه بلاک چین را تشکیل می‌دهند. در واقع در مکانیزم PoW، ماینرها برای یافتن پاسخ یک مسئله ریاضی باهم به رقابت می‌پردازند. هرکدام از ماینرها که سریع‌تر از دیگران به پاسخ مسئله دست یابد، مجوز وارد کردن یک بلاک به بلاک چین را دریافت خواهد کرد.

 • هملت911
 • در یک شبکه غیرمتمرکز، روش PoW یک مکانیزم بسیار قوی در رسیدن به اجماع است. اما یکی از مشکلات این روش، وجود حجم زیادی از محاسبات توسط ماینرها است. هدف اصلی از استخراج و عمل ماینینگ در یک شبکه بلاک چین، تامین امنیت آن شبکه است. به اعتقاد طرفداران این مکانیزم، تامین شبکه بلاک چین کار ارزشمندی است و انجام این حجم از محاسبات برای تامین آن قابل توجیه است. اما برخی افراد نظر دیگری دارند. برخی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا بدون صرف محاسبات سنگین در روش PoW، نمی‌توانیم امنیت شبکه را تامین کنیم؟

  این سوال زمینه‌ساز ورود روش PoS و استیکینگ به حوزه بلاک چین شد. ایده اصلی در این روش، ذخیره و نگهداری یک ارز دیجیتال است. در این روش، مطابق پروتکل شبکه و در فواصل زمانی معین، شبکه به کاربران خود (نودها یا گره‌ها) این امکان را می‌دهد که بلاک‌های جدید را تایید کرده و بلوک جدیدی ایجاد کنند. معمولا، احتمال انتخاب یک گره برای تایید بلاک جدید، بر اساس مقدار کوین ذخیره شده توسط فرد است. هر نودی که مقدار بیشتری کوین ذخیره کرده باشد، شانس بالاتری برای دریافت حق تایید بلاک‌ها خواهد داشت.

  برخی از طرفداران استیکینگ و به طور کلی روش اثبات سهام معتقدند که تولید بلاک‌ جدید به روش PoS، مقیاس پذیری یک شبکه بلاک چین را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. به طور مثال، شبکه اتریوم دقیقا به منظور رفع مشکل مقیاس‌پذیری، قصد تغییر الگوریتم اجماع خود از PoW به PoS را دارد. این تغییر در قالب اتریوم 2 معرفی خواهد شد.

  سانی کینگ (Sunny King) و اسکات نادال (Scott Nadal)، اولین افراد معرف این روش در سال 2012 بودند. این دو محقق، از مکانیزم استیکینگ به عنوان روشی برای ایجاد یک ارز دیجیتال همتا همچون بیت کوین یاد کرده‌اند. اولین ارز مجازی که از این روش در آن استفاده شد، پیرکوین – Peercoin بود. شبکه بلاک چین و عرضه اولیه سکه – ICO این رمز ارز، توسط مکانیزم اثبات کار انجام شده بود اما در ادامه، امنیت شبکه آن توسط مکانیزم اثبات سهام تامین شد.

  همانطور که در بالا اشاره شد، در مکانیزم اثبات کار، بلاک‌های جدید توسط ماینرها و با انجام عملیات ماینینگ تولید می‌شوند. اما در مکانیزم PoS، بلاک‌های جدید و تایید تراکنش‌ها، از طریق عمل Staking صورت می‌پذیرد. عمل استیکینگ شامل نودهایی از شبکه است، که مقداری از کوین شبکه بلاک چین را نگهداری می‌کنند. سپس پروتکل شبکه به صورت اتفاقی و در یک بازه زمانی معین، از میان این به اصطلاح استیکرها – Stakers، یک نود را به عنوان مسئول تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلاک جدید انتخاب می‌کند. در این روش، هر گره‌ای که مقدار کوین بیشتری ذخیره کرده باشد، شانس بیشتری برای ایجاد بلاک جدید دارد.

  در روش استیکینگ، نیازی به خرید تجهیزات جهت ایجاد بلاک‌های جدید نیست. در روش PoW، برای استخراج بلاک‌های جدید نیاز به دستگاه‌های ماینر قدرتمند داریم. سرمایه‌ای که برای خرید تجهیزات ماین کردن رمز ارزها مورد نیاز است، عموما مبلغ قابل توجهی است که بایستی توسط ماینرها تامین شود.

  این سوال پاسخ واحدی ندارد. هر شبکه مطابق پروتکل خود پاداش را محاسبه می‌کند. عموما شبکه‌های بلاک چین مبتنی بر مکانیز اثبات سهام برای محاسبه سود و پاداش استیکینگ فاکتورهای زیر را مدنظر قرار می‌دهند:

  یک استیکینک پول – Staking Pool، مجموعه افرادی است که اقدام به ذخیره و نگهداری یک ارز دیجیتال کرده‌اند. این افراد از طریق استخر استیکینگ به هم متصل شده، تا شانس خود را برای دریافت پاداش افزایش دهند. این هودلرها از طریق هم‌افزایی مقدار دارایی‌های خود، برای دریافت پاداش شانس بیشتری دارند. در انتها و در صورت دریافت پاداش، این جایزه بین تمامی شرکت کنندگان توزیع خواهد شد. توزیع پاداش با مقدار دارایی هر فرد تناسب دارد. راه‌اندازی یک استخر استیکینگ عموما کار پرهزینه و زمانبری است و وجود این استخرها، برای شبکه‌ای که ورود به آن دشوار است (از لحاظ فنی و مالی)، بسیار اهمیت دارد.

  به جز مورد بالا، وجود این استخرها برای هودلرها موقعیت بسیار مناسبی را جهت سرمایه‌گذاری فراهم کرده است. پس از Staking، زمان برداشت یا رفع بلوکه شدن سرمایه، توسط پروتکل شبکه تعیین می‌شود. معمولا حداقل مقدار ارز دیجیتال جهت ذخیره و استیکینگ به گونه‌ایست که از رفتارهای مخرب جلوگیری شود.

  همانطور که پیشتر گفتیم، Staking ارزهای مجازی انواع متفاوتی دارد. در این بین می‌توان استیکینگ سرد (Cold Staking)، استیکینگ قفل شده (Locked Staking) و استیکینگ منعطف (Flexible Staking) را نام برد. البته با توجه به بروزرسانی‌های اخیر بایننس، گزینه‌های جدیدی به‌نام Flexible Saving یا پس‌انداز معطف و Fixed Saving یا سیوینگ ثابت اضافه شده است.

  لاکد استیکینگ، فرایند هولد کردن دارایی‌های دیجیتال درون کیف پول صرافی، در راستای پشتیبانی از یک شبکه بلاک چینی است. بنابراین تا زمانی که وجوه شما در والت صرافی قفل شده باشد، سود دریافت می‌کنید. در رابطه با این دارایی‌ها به محض برداشت از والت، سوددهی نیز متوقف خواهد شد. هر ارز دیجیتالی زمان انتظار مختص به خود را دارد. توجه داشته باشید که با قفل کردن دارایی مود نظر در والت صرافی، امکان ترید و معامله تا زمان برداشت، دیگر امکان‌پذیر نیست. البته در این حالت هر زمان که بخواهید با انتخاب گزینه Redeem قادر به خارج کردن دارایی از حالت استیک هستید، اما اگر پیش از اتمام زمان لازم برای قفل شدن این کار را انجام دهید، هیچ سودی به شما تعلق نخواهد گرفت.

  تصویر زیر، لیستی از ارزهای دیجیتال با قابلیت Locked Staking در صرافی بایننس هستند. برای مشاهده آن‌ها در صرافی بایننس روی این لینک کلیک نمائید.

  باتوجه به تصویر بالا، در حال حاضر ارز دات (DOT) با 32.79 درصد، بیشترین سود استیکینگ قفل شده را در صرافی بایننس به‌همراه دارد. البته باید این نکته را مدنظر داشت که درصد سودهای ارائه شده در طول زمان و بسته به وضعیت مشارکت‌کنندگان در استیکینگ، تغییر می‌کند.

  نکات مهم در رابطه با استیکینگ قفل شده:

  استیکینگ سرد را می‌توان زیرمجموعه استیکینگ قفل شده در نظر گرفت. این روش اشاره به ذخیره یک ارز دیجیتال در والت سردی دارد که به اینترنت متصل نخواهد شد. این نوع از ذخیره‌سازی یک ارز دیجیتال را می‌توان از طریق یک کیف پول سخت افزاری انجام داد. برخی از شبکه‌های بلاک چینی، امکان ذخیره آفلاین دارایی‌ها را فراهم می‌کنند. این روش استیکینگ از امنیت بالاتری برخوردار است. بدیهی است تا زمانی که هودلر، دارایی خود را در همان کیف پول نگهداری کند، سود دریافت خواهد کرد. اما به محض انتقال دارایی، این پاداش متوقف خواهد شد. از طرف دیگر، علاوه بر امنیت بالای این روش، Staking رمز ارزها مناسب افراد دارای سرمایه زیاد است.

  والت صرافی بایننس به نام تراست والت نیز فقط قابلیت استیکینگ قفل شده را دارد.

  مشابه استیکینگ قفل شده، استیکینگ منعطف نیز شامل نگهداری رمز ارز در یک والت ارز دیجیتال جهت پشتیبانی از عملیات یک شبکه بلاک چینی است. تفاوت این روش با Locked Staking در عدم نیاز به قفل شدن وجوه است. در این حالت، شما می‌توانید همراه با هولد کردن ارزهای دیجیتال، آن‌ها را ترید کنید. البته Flexible Staking نسبت به روش Locked سوددهی کمتری دارد.

  پیش از به‌روزرسانی بایننس، استیکینگ منعطف یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای کسب سود و درآمد منفعل از داریی‌ها بود. اما اخیرا این قسمت حذف شده است و به Flexible Saving تغییر یافته است.

  لاکد سیوینگ با نام فیکسد سیوینگ (Fixed Savings) نیز شناخته می‌شود. تفاوت سیوینگ با استیکینگ این است که در Staking، شما ارز را در کیف پول صرافی قرار داده و با این کار به پیشرفت شبکه بلاک چینی مربوطه کمک می‌کنید. اما در Saving در واقع ارز را به صرافی قرض می‌دهید و در ازای آن پاداش دریافت می‌کنید. در این حالت، مدت زمان نگهداری رمز ارز در والت صرافی کوتاه‌تر از حالت استیکینگ است. این قسمت همان سرویس وام دهی یا لندینگ بایننس است. در این حالت، نرخ سودآوری نسبت به سیوینگ منعطف بسیار بیشتر است. در این حالت نیز با توجه به اسم آن، باید حتما در مدت زمان مشخص دارایی در حساب صرافی بماند تا سود آن به حساب شما واریز شود. در صورت برداشت پیش از موعد مقرر، هیچ سودی به شما تعلق نخواهد گرفت.

  بیشتر بخوانید: راهنمای کسب درآمد رایگان از سرویس وام دهی بایننس (Binance Lending)

  در زیر لیست ارزهای ارائه شده در صرافی بایننس برای سیوینگ ثابت یا قفل شده را مشاهده می‌کنید. برای مشاهده در خود صرافی بایننس، روی این لینک کلیک نمائید.

  تفاوت حالت سیوینگ منعطف با قفل شده در این است که سود به صورت روزانه محاسبه شده و امکان برداشت در هر لحظه و زمانی وجود دارد، اما مشخصا مقدار سودآوری کمتر از حالت قفل شده خواهد بود. در زیر برخی از رمز ارزهای موجود (در حال حاضر 52 ارز دیجیتال) برای سیوینگ منعطف در صرافی بایننس نشان داده شده است:

  دیفای استیکینگ نیز یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای داشتن درآمد منفعل از صرافی بایننس است. نکات مربوط به این بخش همانند مدل Locked Staking  و Flexible Staking است.

  استیک رمز ارزها در صرافی بایننس بسیار ساده است. برای اینکار تنها کافی است وارد اکانت خود در binance.com شده و از سربرگ “Finance” گزینه “Binance Earn” را انتخاب کرده یا از طریق این لینک وارد صفحه مورد نظر شوید. 

  استک کردن در بایننس

  پس از آن به صفحه‌ای که امکان انتخاب سیوینگ و استیکیگ وجود دارد منتقل می‌شوید. با انتخاب گزینه مورد نظر (در این مثال Locked Staking) به صفحه لیست رمز ارزهای موجود برای استیکینگ منتقل می‌شوید. ارز مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه زرد رنگ Stake Now کلیک نمائید. پس از تعیین مقدار مورد نظر، روی گزینه Confirm Purchase کلیک کنید.

  روش اثبات سهام و استیکینگ مسیر جدیدی را برای کنشگری علاقه‌مندان به حوزه بلاک چین فراهم آورده است. Staking، یکی از راه‌های آسان برای دریافت سود از بازار ارزهای دیجیتال است. برخلاف روش PoW، در این روش،​ ورود افراد جدید به بازار ارزهای مجازی آسان‌تر شده است. در این مطلب درباره انواع روش استیکینگ رمز ارزهای در صرافی بایننس صحبت کردیم. اما یکی از نکات مهم این حوزه، وجود ریسک است که حتما به عنوان یک تریدر فعال باید مدیریت ریسک را فرا بگیرید.

  سلام وقت بخیر در سر برگ فایننس فرق استکینگ و سیوینگ چی هست

  سلام. استیکینگ مطابق این مطلب، ساز و کاری در ارزهای دیجیتال مبتنی بر PoS هست که به نگهدارندگان این ارزها سودهای متغیر دوره‌ای تعلق می‌گیره. اما سیوینگ مربوط به خود صرافی بایننس هست و در واقع همون Lendingئه، و شما ارزتون رو در اختیار بایننس قرار میدید تا اون رو به بقیه قرض بده و ازشون بهره بگیره، این بهره در قالب سود به شما تعلق میگیره.

  چه زمانی میتونیم استیکینگ کنیم ؟ اول ماه ؟ یا هر زمانی میتونیم ؟ و سود ها رو یک ماه یه یک ماه واریز می‌کنند؟

  میخوام ترون هامو
  استیکینگ منعطف – Flexible Staking
  کنم.
  داخل کیف پولم.
  ولی وارد قسمت ترون میشم Flexible Staking
  نداره؟!
  میشه راهنمایی کنید.
  کیف پولم تراست ولت هست.
  ممنون.

  سلام. از طریق خود صرافی بایننس انجام بدین.

  سلام خوب هستین ببخشید میخواستم بدونم من توی تراست استیک کردم ترون هامو توی بایننس و اینکه میخوام بدونم بعد از سه روز فریز بودن اگر برداشت کنم دیگه سود نمیده؟؟

  سلام. خیر باید توی مدت زمان مشخصی که تعیین شده توی حساب بمونه

  سلام امنیت طرح های استکینگ چقدره؟

  سلام. این طرح ها مال خود صرافی بایننس هستند پس امنیتشون هم به اندازه اعتبار صرافی بایننسه

  سلام خوب هستید ببخشید میخواستم بدونم اگر پس از دوره انتظار ، ارز را unlock کنم سود نصیبم میشه یا اینکه مثلا بعد از سی روز اگر همین طور ارزم lock بود تازه می خواد سود نصیبم شه ؟

  سلام. دوره قفل بودن ارز باید کامل تموم شه تا سود واریز شه براتون

  سلام من چطور میتونم بعدا ارزم و از استیکینگ پس بگیرم و لغو کنم؟

  سلام. با فروش یا خارج کردن ارز از والت صرافی فرایند استیکینگ لغو میشه

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم
  درLocked Staking مثلا زده 27 درصد 90 روزه میخواستم بدونم یعنی 27 درصد پول منو تو 90 روز صود میده یا جور دیگری حساب میشه میشه راهنمایی کنید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم در قسمت Locked Stakingسود ها مثلا زده 21 درصد تو 90 روز 21 درصد پول مارو. سود میده یا تو سال

  سلام. نرخ ها سالانه اس. از ابزارهایی مثل https://www.stakingrewards.com/savings/binance-staking میتونین برای محاسبه سودتون استفاده کنین

  سلام .خود بیت کوین میشه staking

  ارزهای قابل استیکینگ توی تصاویر آورده شده، با مراجعه به سایت بایننس هم میتونین ارزهای قابل استیک کردن رو مشاهده کنین

  سلام
  استیکینگ برای رمزارزهایی قابل انجام هست که از الگوریتم اثبات سهام استفاده کنند. به دلیل اینکه بیت کوین از الگوریتم اثبات کار پیروی می کند و طی فرایند ماینینگ توسط ماینرها تولید می شود، قابل استیک کردن نیست.

  چگونه از استیک کردن خارج کنیم

  ارز رو که برداشت کنین یا بفرستین به یه آدرس دیگه از حالت استیک خارج میشه

  سلام ببخشید من در صرافی بایننس مقداری ارز band استک کردم ولی مدت هفت روز چون به پول احتیاج داشتم redeem earlier زدم ولی هنوز به کیف پول اسپات واریز نشده و تو قسمت قفله هنوز.به نظرتون الان که پنج روز گذشته کی درست میشه.اصلا پول میاد برام دوباره با از بین رفته

  سلام. توی Locked staking تا زمان استیکینگ کامل نشه نمیتونین دارایی رو برداشت کنین. باید صبر کنین تا دوره اش تموم بشه. منتها باید توجه داشته باشین وقتی redeem earlier رو میزنین، سود رو از موجودیتون کم میکنه.

  سلام
  ببخشید من خیلی ضروری نیاز دارم ک یک درامد ماهیانه ثابت از بایننس داشته باشم
  چون میخام در خارج کشور زندگی کنم
  ممنون میشم به ایمیلم پیام بدین و بفرمایید چطور میتونم این کارو کنم
  [email protected]

  سلام دوست عزیز
  چطور میشه لغو کرد این staking رو

  سلام
  میشه راهنمایی کنید چطور میشه
  Locked staking رو لغو کرد

  سلام ببخشید یعنی مثلا ترون 10 درصد سود میده تو 30 روز یعین بعد 30 روز به من 10 درصد سود رو واریز میکنه به کیف پولم با پول اصلیم یعنی من 1000 تا میزارم بعد 1 ماه میشه 1100 تا؟!، میشه راهنمایی کنید ممنون

  سلام. اول اینکه سودها سالیانه هستند. اگر شما فقط برای یک ماه استیک کنین، سود سالیانه تقسیم بر 12 شده و سود بر اساس اون بهتون تعلق میگیره یعنی برای 1000 تا ترون میشه حدود 6 ترون. با استفاده از ماشین حساب تراست والت هم میتونین سودتون رو حساب کنین https://trustwallet.com/earn. البته مقدار سود توی تراست والت با خود صرافی بایننس متفاوته.

  یعنی سود های 10 درصد سالیانس پس اون 30 روز چیه نوشته شده

  با سلام
  توی صرافی بایننس Locked staking رو چطور میشه لغو کرد
  من واسه یه ماه فعال کردم اما پشیمون شدم الان میخوام کنسلش کنم

  سلام. با ارسال ارز به یه حساب دیگه لغو میشه

  ۱۵ روزه انتخاب کردم، ۱۵ روزش هم گذشته ولی بعد ۲۴ ساعت هنوز اصل ارز نیومده بحساب و وقتی داخل کیف پول موجودی نشون نمیده چطور میشه انتقال داد

  سلام من میخواستم ببینم سود رو هر یک سال میده یا هر یک ماه ممنون میشم جواب بدین

  سلام تمام سودها سالیانه‌اس، اگر به صورت ماهیانه استیک کنین، سود بر اساس ماه حساب میشه. از ابزارهای ماشین حساب مثل https://trustwallet.com/earn هم میتونین برای محاسبه مقدار سود استفاده کنین

  سلام ببخشید من بعد ۲ روز گزینه redem early رو زدم ولی هنوز بعد گذشت یک ساعت ارز نیومده داخل اسپات ولتم
  میتونم بپرسم چقدر زمان میبره؟

  سلام.خود بایننس گفته همون روز به حساب اصلی برمیگرده، اما بعضی از کاربرا هم گفتن بین 7 تا 21 روز ممکنه طول بکشه.

  سلام
  من یک چیزی رو در locked staking متوجه نشدم
  الان وقتی توی قسمت duration نوشته شده 30، یعنی به مدت 30 روز دارایی ما locked هست؟
  و یعد از 30 روز، مثلا در مورد ترون ما اصل داراریی به علاوه 10 درصد رو دریافت میکنیم؟

  سلام. بله اصولش همینه. منتها دقت کنین سودها سالانه اس

  با درود
  بعداز اتمام دوره استیک ایا ارز خودکار به حساب اسپات برمی گردد یا باید کار خاصی انجام شود ؟لطفا پاسخ بدهید.

  سلام. بله بعد از اتمام دوره به صورت خودکار به والت اسپات برمیگرده

  برای locked savingنیازنیست که سیستم انلاین بمونه دیگه درسته؟وایا صرافی معتبری غیراز بایننس هست که این قابلیت رو داشته باشه و فیلترنباشه؟

  سلام. خیر نیاز نیست. گزینه‌های زیادی به جز صرافی‌ها هم هستند که با سرچ می‌تونید پیدا کنید

  سلام ،یه سوال
  آیا غیر از سودی که مشخص کرده ،اگر مثلا همون ارز تو یک ماه ۲۰ درصد رشد داشته باشه آیا اون ۲۰ درصد هم اضافه میشه یا فقط سود مشخص شده؟

  سلام. نه فقط سود مشخص شده

  سلام استک کردن توی کیف لجر چطور هست؟من 12 تا DOT دارم ولی تا 1 سال احتمالا کاری باهاش ندارم این بهتره یا بریزم صرافی و یه سوال دیگه سودی ک میده رو از کجا بفهمم چند درصد هستش؟و هیمنطور تا چ مدت باید ارز نگه دارم؟
  شما نوشتید تا زمانی ک داخل کیف هست سود میده ولی خب من گداشتم یه دفعه 2 ماه برداشت بزنم سودی ازم کم نمیشه؟ درواقع یعنی رفرش سود چ مدت یکبار هست؟مثلا الان بانک سپرده 1 ساله اگه زودتر برداری سود کم میشه ایا لجر هم 1 ساله هست و بعد 1 سال اگه برداری سود کم نمیکنه؟
  مرسی

  اقا سلام من اشتباها سرمایمو flexible savings کردم آیا روشی هست که بشه از این حالت خارج شد صرافی باینانس کار میکنم اول فکر کردم یک ماهه انجام میشه الان متوجه شدم سالانه است لطفا کمک کنید

  سلام. اشتباه متوجه شدین دوست عزیز، سود سالانه اس. دارایی رو که انتقال بدین از حالت سیوینگ خارج میشه

  سلام من تو صرافی کوکوین چندتا رو استک کردم الان میخوام برداشت کنم نمیشه و نوشته In Redemption و جلوی اون 3d یا ۲d چیشده الان این یعنی چی

  سلام. یعنی برای کامل شدن عملیات برداشت باید 2 تا 3 روز منتظر بمونین

  سلام وقت بخیر بنده ارز ترون رو ۶۰ روزه استیک کرده بودم و امروز انصراف پیش از سررسید رو زدم ولی به حساب کیف پول من تعداد ارزها نیومده چیکار باید بکنم ؟؟؟

  سلام. مدتی زمان میبره بازگشت ارز

  سلام. معمولا در روز یک مرتبه برگردونده میشه

  سلام و عرض ادب خدمت شما مدیریت محترم
  با تشکر از پاسخ سریع به سوالات
  بنده یه سوالی داشتم
  کاری به در صد سود ندارم
  بنده چندین ارز رو استیک لاک کردم
  و دورش تمام شده 15 روزه و یک ماهه بوده تا سه ماهه ارز های مختلف
  سودی برام نیومده یا من دارم اشتباه میکنم
  سوالم اینه نحوه واریز سود به چه صورت هستش
  همون ارز رو بعد از اتمام قرار داد میریزند ؟
  یا ارز دیگیری میدند ؟
  بیشتر توضیح میدید ؟ سود ها به چه صورت دریافت میشه

  سلام
  من ارز bnb خودم رو از استیکینگ خارج کردم و تو حالت pending مونده یک هفته ، چیکار باید بکنم تا ارز هام آزاد بشن

  سلام. زمان انتظار برای خارج شدن هر ارز از حالت استیکینگ متفاوته، برای بعضی ارزها تا 28 روز هم ممکنه زمان ببره

  سلام خسته نباشید
  ارز bnb در تراس والت استیک کردم ولی زودتر از زمان قرداد آن استیک زدم حالا تو pending مونده .کی آزاد میشه ؟
  ممنون میشم جواب بدید

  سلام. بستگی داره از دو روز تا 28 روز متغیره

  سلام من 115 تا ادا استیک کردم. گزینه reedem رو زدم که برداشت کنم برداشت کردم اما به حسابم نیومده و دوباره هم که میزنم که برداشت کنم میزنه صفر چیکار کنم

  سلام چقدر از زمان redeem گذشته؟ این پروسه بسته به شبکه بین 2 تا 28 روز زمان میبره

  عالی بود
  ممنون

  سلام خدمت دوستان
  نگاه کردم زده ترون ۳۴ درصد سود میده خب ینی اگه ترون استیک کنم بعد ۱۵ روز هم ارزو میتونم بکشم بیرون هم سودو چطوریاس نفهمیدم یا این سود سالانس ممنون میشم توضیح بدین

  سلام من تو صرافی بایننس ترون استیک کردم چجوری میتونم unstake کنم؟باتشکر

  سلام از گزینه redeem یا انتقال دارایی به آدرس دیگه

  سلام من locked staking کردم و الان ده ساعتی میشه redeem کردم(زود تر از تاریخش) سودش برام اومده ولی اصل پولم هنوز نه و تو کیف پول earn هستش ولی تو کیف پول spot نه(سودشم واریز شده spot) چیکار کنم

  از گزینه ترنسفر استفاده کنید برای انتقال از earn به اسپات

  سلام وقتتون بخیر برای انتقال ارزمون بعد تموم شدن استیک از earn به اسپات باید چیکار کنیم؟لطفا تمام مراحلشو ذکر کنید

  سودی که میده برحسب ارز واقعیه یا ارز دیجیتالی؟
  مثلا ا اتریوم بذاریم با سود ۲۰ درصد
  بعد یک سال ۱.۲ اتریوم داریم
  یا ا اتریوم با یه مبلغ مثلا دلار؟
  سوال دوم اینکه اگر سودی که میده با ارز واقعیه، برحسب چه قیمتی از اتریوم محاسبه میکنه سود رو؟قیمت اتریوم توی روزی که استیک رو شروع کردیم یا روزی که استیک تمکم میشه؟
  سوال اخر اینکه اگر دوره ی استیکینگمون ۱۵ روزه باشه و ما تا ۴۰ روز بهش دست نزنیم. استیکینگ واسه ۱۵ روز دوم حشاب نمیشه دیگه؟یعنی باید دستی تمدیدش کنیم؟

  پاسخ سوال اول: از جنس رمز ارز
  پاسخ سوال دوم: از جنس رمز ارز هست، یعنی به قیمت دلاری ربطی نداره. شما 1 واحد اتریوم میذارید، میشه 1.1 واحد به عنوان مثال. حالا قیمت هرچی بود، ارتباطی نداره با این موضوع
  پاسخ سوال سوم: میتونید تیک رو بزنید که خودکار تمدید بشه

  خیلی خیلی واضح و شیوا بیان کردید و کاملا متوجه کل مطلب شدم.خیلی خیلی ممنون یدونه ای

  عرض سلام. می خوام بدونم وقتی یه ارزی رو استیک می کنم ایا زمانی که قیمت اون ارز بالا میره هم سود می کنم یا اینکه رو همون قیمتی که خریدم قفل میشه و دیگه از بالا رفتن اون ارز سودی دریافت نمی کنم و فقط سود استیک رو میگیرم ؟
  یعنی وقتی استیک می کنم هم سود استیک رو میگیرم و هم سود بالا رفتن قیمت ارز. درسته؟

  بله. شما وقتی 3 واحد از یک ارز استیک کنید، در آینده مثلا 3.5 واحد ازش خواهید داشت. حالا اگه قیمت بره بالا که خب سود هم کردید بابت افزایش قیمت در این بین، کاهش قیمت هم منجر به ضرر میشه

  سلام وقت بخیر
  ارز celler رو استیک ۱۵ روزه کردم میخواستم بدونم اگه بعد ۱۵ روز نرخ celler صعودی باشه شامل حال من میشه ؟

  سلام. بله

  در قسمت savings . Locked
  نرخ سود ۳۰ روزه رو زده ۶درصد
  این ۶ درصد سالیانه است؟یعنی بعد از یک ماه ۶÷۱۲ میشه ۰.۵درصد سود؟؟
  یا کل ۶ درصد رو میده بعد از یک ماه

  بله سودها سالیانه اس. به لیست هم اگر دقت کنین، بالای نرخ سود عبارت APY رو نوشته که مخفف annual percentage yield هست

  سلام
  من در مقداری اتم داشتم ۶۰ روز استیکینگ کردم و الان که ۶۰ روز تموم شده از حالت استک خارج کردم اما دو روز که پیندینگ هستش خواستم بدونم چقدر طول میکشه کیف پول تراس والت

  سلام برا استیک کردن در بایننس احراز هویت می خواد

  سلام. خیر

  سلام برای استیک کردن درتراست ولت کارمزدکم میشه؟منظورم انتقال از صرافی به کیف پول هست اگر خودصرافی استیک کنیم بهتره یاتراست؟

  سلام. شما وقتی از صرافی به کیف پول ارز بفرستین قطعا کارمزد کم میشه. استیک در صرافی با تراست از نظر سوددهی متفاوته خودتون باید بسنجید که کدوم بهتره

  سلام، من کیف پول لجر نانو اس دارم، این کیف پول قابلیت استیکینگ رو داره؟

  سلام و وقت بخیر
  ایا بعد گزشت یک سال ارزهای استیک شده خود به خود ان استیک میشود یا خودمان باید انجام دهیم ؟

  سلام…من کاردانو در باینن استبیک کردم و هر وقت در قسمت استیکینگ وارد میشدم بودش به تعداد الانم سود در کیف پول میاد اما خودش نیست و میگه آبدیت کنید .میگن آبدیت هم اتراز هویت میخواد چکار کنم؟

  سلام اگه ارزی رو در حالت lock staking شیش ماهه استیک کرده باشم میشه لغوش کنم یا امکانش تا پایان شیش ماه نیس چون ب پولم احتیاج پیدا کردم؟

  سلام. امکانش هست گزینه redeem رو بزنین.

  سلام
  من یک ماه پیش دوتا بایننس رو در صرافی بایننس استیک کردم. بعد از یک ماه ‘ الان قسمت redeem غیر فعال هست.
  الان چکار باید بکنم که از ایتیک دربیارم؟
  ممنونم

  سلام تو باینسس adaاستک کردم الان زمانش تموم شده. ولی پول تو قسمت earn/ مونده چطور میتونم بهش دسترسی پیدا کنم

  سلام وقت بخیر من ارز کازماس تو تراست ولت استیک کردم سه چهار روز هست که از استیک خارجش کردم اما هنوز پندینگ هست . این طبیعی هست یا اینکه باید کاری انجام بدم

  با سلام و وقت بخیر. من مقداری KAVA، توی کیف پول تراست ولت، STAKE کردم. وقتی 21 روز تموم بشه، باید گزینه UNSTAKE رو بزنم تا پول بیاد به حسابم یا خودکار انجام میشه؟

  سلام

  اکسچینو مگ با هدف آموزش و خبررسانی در حوزه بلاک چین و ارز دیجیتال راه‌اندازی شد. به‌روزترین اخبار، مقالات، تحلیل ها و آموزش‌های مربوط به حوزه رمز ارزها را در مجله اکسچینو دنبال کنید

  کلیه حقوق این سایت نزد اکسچینو محفوظ بوده و بازنشر محتوا با ذکر منبع بلامانع است


  استیکینگ ارز دیجیتال چیست و پاداش آن چگونه محاسبه می‌شود؟ در این مقاله، نحوه Staking انواع رمز ارزها در صرافی بایننس را آموزش می‌دهیم.

  استیکینگ ارز دیجیتال به عنوان یک جایگزین کم‌هزینه بجای استخراج و ماینینگ است. اما واقعا Staking چیست و چگونه کار می‌کند؟ پاسخ ساده است؛ خرید ارز دیجیتال و نگهداری آن در یک والت یا کیف پول. با این کار، امنیت شبکه بلاک چین هم تامین می‌شود. به طور خلاصه، استیکینگ به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال است. بسیاری این کار را در مقابل ماینینگ رمز ارزها قرار می‌دهند. در این مقاله، انواع استیکینگ قفل شده یا Locked Staking، پس‌انداز یا سیوینگ قفل شده (Locked Saving)، استیکینگ منعطف یا Flexible Staking، سیوینگ یا پس‌انداز منعطف (Flexible Staking) و دیفای استیکینگ (DeFi Staking) را در صرافی بایننس با یکدیگر مقایسه کرده و نحوه انجام این کار را آموزش می‌دهیم.

  استک کردن در بایننس

  برای دسترسی راحت‌تر به محتوای این مقاله روی عناوین زیر کلیک کنید:

  به زبان ساده، استیکینگ – Staking به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال است. برای انجام استیکینگ دو راه وجود دارد: راه اول، نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول است. برای مثال شما می‌توانید یک رمز ارز را در تراست والت خود نگهداری کرده و در ازای آن سود دریافت کنید. به این روش استیکینگ سرد هم گفته می‌شود. راه دوم، انجام این کار از طریق یک صرافی ارز دیجیتال است. برای مثال، شما می‌توانید با خرید ارز دیجیتال کاردانو و نگهداری آن در صرافی بایننس، سود حاصله را دریافت کنید. این روش به دو صورت Locked و Flexible نیز قابل انجام است.

  پیش از اینکه بخواهیم در مورد استیکینگ یک ارز دیجیتال صحبت کنیم، بهتر است در مورد مکانیزم الگوریتم اثبات سهام – Proof of Stake اطلاعاتی داشته باشیم. مکانیزم اثبات سهام یا PoS، نوعی مکانیزم اجماع در یک شبکه بلاک چین است، که امنیت و کارایی شبکه را تامین می‌کند. در ادامه، مختصری در مورد نحوه عملکرد PoS ها صحبت کرده و سپس، به توضیح استیکینگ می‌پردازیم.

  سازوکار شبکه بلاک چین بیت کوین، بر اساس الگوی اثبات کار یا Proof of Work است. با این کار، تمامی تراکنش‌ها درون یک بلاک قرار می‌گیرند. سپس این بلاک‌ها به هم متصل شده و یک شبکه بلاک چین را تشکیل می‌دهند. در واقع در مکانیزم PoW، ماینرها برای یافتن پاسخ یک مسئله ریاضی باهم به رقابت می‌پردازند. هرکدام از ماینرها که سریع‌تر از دیگران به پاسخ مسئله دست یابد، مجوز وارد کردن یک بلاک به بلاک چین را دریافت خواهد کرد.

 • اپلیکیشن بورس
 • در یک شبکه غیرمتمرکز، روش PoW یک مکانیزم بسیار قوی در رسیدن به اجماع است. اما یکی از مشکلات این روش، وجود حجم زیادی از محاسبات توسط ماینرها است. هدف اصلی از استخراج و عمل ماینینگ در یک شبکه بلاک چین، تامین امنیت آن شبکه است. به اعتقاد طرفداران این مکانیزم، تامین شبکه بلاک چین کار ارزشمندی است و انجام این حجم از محاسبات برای تامین آن قابل توجیه است. اما برخی افراد نظر دیگری دارند. برخی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا بدون صرف محاسبات سنگین در روش PoW، نمی‌توانیم امنیت شبکه را تامین کنیم؟

  این سوال زمینه‌ساز ورود روش PoS و استیکینگ به حوزه بلاک چین شد. ایده اصلی در این روش، ذخیره و نگهداری یک ارز دیجیتال است. در این روش، مطابق پروتکل شبکه و در فواصل زمانی معین، شبکه به کاربران خود (نودها یا گره‌ها) این امکان را می‌دهد که بلاک‌های جدید را تایید کرده و بلوک جدیدی ایجاد کنند. معمولا، احتمال انتخاب یک گره برای تایید بلاک جدید، بر اساس مقدار کوین ذخیره شده توسط فرد است. هر نودی که مقدار بیشتری کوین ذخیره کرده باشد، شانس بالاتری برای دریافت حق تایید بلاک‌ها خواهد داشت.

  برخی از طرفداران استیکینگ و به طور کلی روش اثبات سهام معتقدند که تولید بلاک‌ جدید به روش PoS، مقیاس پذیری یک شبکه بلاک چین را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. به طور مثال، شبکه اتریوم دقیقا به منظور رفع مشکل مقیاس‌پذیری، قصد تغییر الگوریتم اجماع خود از PoW به PoS را دارد. این تغییر در قالب اتریوم 2 معرفی خواهد شد.

  سانی کینگ (Sunny King) و اسکات نادال (Scott Nadal)، اولین افراد معرف این روش در سال 2012 بودند. این دو محقق، از مکانیزم استیکینگ به عنوان روشی برای ایجاد یک ارز دیجیتال همتا همچون بیت کوین یاد کرده‌اند. اولین ارز مجازی که از این روش در آن استفاده شد، پیرکوین – Peercoin بود. شبکه بلاک چین و عرضه اولیه سکه – ICO این رمز ارز، توسط مکانیزم اثبات کار انجام شده بود اما در ادامه، امنیت شبکه آن توسط مکانیزم اثبات سهام تامین شد.

  همانطور که در بالا اشاره شد، در مکانیزم اثبات کار، بلاک‌های جدید توسط ماینرها و با انجام عملیات ماینینگ تولید می‌شوند. اما در مکانیزم PoS، بلاک‌های جدید و تایید تراکنش‌ها، از طریق عمل Staking صورت می‌پذیرد. عمل استیکینگ شامل نودهایی از شبکه است، که مقداری از کوین شبکه بلاک چین را نگهداری می‌کنند. سپس پروتکل شبکه به صورت اتفاقی و در یک بازه زمانی معین، از میان این به اصطلاح استیکرها – Stakers، یک نود را به عنوان مسئول تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلاک جدید انتخاب می‌کند. در این روش، هر گره‌ای که مقدار کوین بیشتری ذخیره کرده باشد، شانس بیشتری برای ایجاد بلاک جدید دارد.

  در روش استیکینگ، نیازی به خرید تجهیزات جهت ایجاد بلاک‌های جدید نیست. در روش PoW، برای استخراج بلاک‌های جدید نیاز به دستگاه‌های ماینر قدرتمند داریم. سرمایه‌ای که برای خرید تجهیزات ماین کردن رمز ارزها مورد نیاز است، عموما مبلغ قابل توجهی است که بایستی توسط ماینرها تامین شود.

  این سوال پاسخ واحدی ندارد. هر شبکه مطابق پروتکل خود پاداش را محاسبه می‌کند. عموما شبکه‌های بلاک چین مبتنی بر مکانیز اثبات سهام برای محاسبه سود و پاداش استیکینگ فاکتورهای زیر را مدنظر قرار می‌دهند:

  یک استیکینک پول – Staking Pool، مجموعه افرادی است که اقدام به ذخیره و نگهداری یک ارز دیجیتال کرده‌اند. این افراد از طریق استخر استیکینگ به هم متصل شده، تا شانس خود را برای دریافت پاداش افزایش دهند. این هودلرها از طریق هم‌افزایی مقدار دارایی‌های خود، برای دریافت پاداش شانس بیشتری دارند. در انتها و در صورت دریافت پاداش، این جایزه بین تمامی شرکت کنندگان توزیع خواهد شد. توزیع پاداش با مقدار دارایی هر فرد تناسب دارد. راه‌اندازی یک استخر استیکینگ عموما کار پرهزینه و زمانبری است و وجود این استخرها، برای شبکه‌ای که ورود به آن دشوار است (از لحاظ فنی و مالی)، بسیار اهمیت دارد.

  به جز مورد بالا، وجود این استخرها برای هودلرها موقعیت بسیار مناسبی را جهت سرمایه‌گذاری فراهم کرده است. پس از Staking، زمان برداشت یا رفع بلوکه شدن سرمایه، توسط پروتکل شبکه تعیین می‌شود. معمولا حداقل مقدار ارز دیجیتال جهت ذخیره و استیکینگ به گونه‌ایست که از رفتارهای مخرب جلوگیری شود.

  همانطور که پیشتر گفتیم، Staking ارزهای مجازی انواع متفاوتی دارد. در این بین می‌توان استیکینگ سرد (Cold Staking)، استیکینگ قفل شده (Locked Staking) و استیکینگ منعطف (Flexible Staking) را نام برد. البته با توجه به بروزرسانی‌های اخیر بایننس، گزینه‌های جدیدی به‌نام Flexible Saving یا پس‌انداز معطف و Fixed Saving یا سیوینگ ثابت اضافه شده است.

  لاکد استیکینگ، فرایند هولد کردن دارایی‌های دیجیتال درون کیف پول صرافی، در راستای پشتیبانی از یک شبکه بلاک چینی است. بنابراین تا زمانی که وجوه شما در والت صرافی قفل شده باشد، سود دریافت می‌کنید. در رابطه با این دارایی‌ها به محض برداشت از والت، سوددهی نیز متوقف خواهد شد. هر ارز دیجیتالی زمان انتظار مختص به خود را دارد. توجه داشته باشید که با قفل کردن دارایی مود نظر در والت صرافی، امکان ترید و معامله تا زمان برداشت، دیگر امکان‌پذیر نیست. البته در این حالت هر زمان که بخواهید با انتخاب گزینه Redeem قادر به خارج کردن دارایی از حالت استیک هستید، اما اگر پیش از اتمام زمان لازم برای قفل شدن این کار را انجام دهید، هیچ سودی به شما تعلق نخواهد گرفت.

  تصویر زیر، لیستی از ارزهای دیجیتال با قابلیت Locked Staking در صرافی بایننس هستند. برای مشاهده آن‌ها در صرافی بایننس روی این لینک کلیک نمائید.

  باتوجه به تصویر بالا، در حال حاضر ارز دات (DOT) با 32.79 درصد، بیشترین سود استیکینگ قفل شده را در صرافی بایننس به‌همراه دارد. البته باید این نکته را مدنظر داشت که درصد سودهای ارائه شده در طول زمان و بسته به وضعیت مشارکت‌کنندگان در استیکینگ، تغییر می‌کند.

  نکات مهم در رابطه با استیکینگ قفل شده:

  استیکینگ سرد را می‌توان زیرمجموعه استیکینگ قفل شده در نظر گرفت. این روش اشاره به ذخیره یک ارز دیجیتال در والت سردی دارد که به اینترنت متصل نخواهد شد. این نوع از ذخیره‌سازی یک ارز دیجیتال را می‌توان از طریق یک کیف پول سخت افزاری انجام داد. برخی از شبکه‌های بلاک چینی، امکان ذخیره آفلاین دارایی‌ها را فراهم می‌کنند. این روش استیکینگ از امنیت بالاتری برخوردار است. بدیهی است تا زمانی که هودلر، دارایی خود را در همان کیف پول نگهداری کند، سود دریافت خواهد کرد. اما به محض انتقال دارایی، این پاداش متوقف خواهد شد. از طرف دیگر، علاوه بر امنیت بالای این روش، Staking رمز ارزها مناسب افراد دارای سرمایه زیاد است.

  والت صرافی بایننس به نام تراست والت نیز فقط قابلیت استیکینگ قفل شده را دارد.

  مشابه استیکینگ قفل شده، استیکینگ منعطف نیز شامل نگهداری رمز ارز در یک والت ارز دیجیتال جهت پشتیبانی از عملیات یک شبکه بلاک چینی است. تفاوت این روش با Locked Staking در عدم نیاز به قفل شدن وجوه است. در این حالت، شما می‌توانید همراه با هولد کردن ارزهای دیجیتال، آن‌ها را ترید کنید. البته Flexible Staking نسبت به روش Locked سوددهی کمتری دارد.

  پیش از به‌روزرسانی بایننس، استیکینگ منعطف یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای کسب سود و درآمد منفعل از داریی‌ها بود. اما اخیرا این قسمت حذف شده است و به Flexible Saving تغییر یافته است.

  لاکد سیوینگ با نام فیکسد سیوینگ (Fixed Savings) نیز شناخته می‌شود. تفاوت سیوینگ با استیکینگ این است که در Staking، شما ارز را در کیف پول صرافی قرار داده و با این کار به پیشرفت شبکه بلاک چینی مربوطه کمک می‌کنید. اما در Saving در واقع ارز را به صرافی قرض می‌دهید و در ازای آن پاداش دریافت می‌کنید. در این حالت، مدت زمان نگهداری رمز ارز در والت صرافی کوتاه‌تر از حالت استیکینگ است. این قسمت همان سرویس وام دهی یا لندینگ بایننس است. در این حالت، نرخ سودآوری نسبت به سیوینگ منعطف بسیار بیشتر است. در این حالت نیز با توجه به اسم آن، باید حتما در مدت زمان مشخص دارایی در حساب صرافی بماند تا سود آن به حساب شما واریز شود. در صورت برداشت پیش از موعد مقرر، هیچ سودی به شما تعلق نخواهد گرفت.

  بیشتر بخوانید: راهنمای کسب درآمد رایگان از سرویس وام دهی بایننس (Binance Lending)

  در زیر لیست ارزهای ارائه شده در صرافی بایننس برای سیوینگ ثابت یا قفل شده را مشاهده می‌کنید. برای مشاهده در خود صرافی بایننس، روی این لینک کلیک نمائید.

  تفاوت حالت سیوینگ منعطف با قفل شده در این است که سود به صورت روزانه محاسبه شده و امکان برداشت در هر لحظه و زمانی وجود دارد، اما مشخصا مقدار سودآوری کمتر از حالت قفل شده خواهد بود. در زیر برخی از رمز ارزهای موجود (در حال حاضر 52 ارز دیجیتال) برای سیوینگ منعطف در صرافی بایننس نشان داده شده است:

  دیفای استیکینگ نیز یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای داشتن درآمد منفعل از صرافی بایننس است. نکات مربوط به این بخش همانند مدل Locked Staking  و Flexible Staking است.

  استیک رمز ارزها در صرافی بایننس بسیار ساده است. برای اینکار تنها کافی است وارد اکانت خود در binance.com شده و از سربرگ “Finance” گزینه “Binance Earn” را انتخاب کرده یا از طریق این لینک وارد صفحه مورد نظر شوید. 

  استک کردن در بایننس

  پس از آن به صفحه‌ای که امکان انتخاب سیوینگ و استیکیگ وجود دارد منتقل می‌شوید. با انتخاب گزینه مورد نظر (در این مثال Locked Staking) به صفحه لیست رمز ارزهای موجود برای استیکینگ منتقل می‌شوید. ارز مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه زرد رنگ Stake Now کلیک نمائید. پس از تعیین مقدار مورد نظر، روی گزینه Confirm Purchase کلیک کنید.

  روش اثبات سهام و استیکینگ مسیر جدیدی را برای کنشگری علاقه‌مندان به حوزه بلاک چین فراهم آورده است. Staking، یکی از راه‌های آسان برای دریافت سود از بازار ارزهای دیجیتال است. برخلاف روش PoW، در این روش،​ ورود افراد جدید به بازار ارزهای مجازی آسان‌تر شده است. در این مطلب درباره انواع روش استیکینگ رمز ارزهای در صرافی بایننس صحبت کردیم. اما یکی از نکات مهم این حوزه، وجود ریسک است که حتما به عنوان یک تریدر فعال باید مدیریت ریسک را فرا بگیرید.

  سلام وقت بخیر در سر برگ فایننس فرق استکینگ و سیوینگ چی هست

  سلام. استیکینگ مطابق این مطلب، ساز و کاری در ارزهای دیجیتال مبتنی بر PoS هست که به نگهدارندگان این ارزها سودهای متغیر دوره‌ای تعلق می‌گیره. اما سیوینگ مربوط به خود صرافی بایننس هست و در واقع همون Lendingئه، و شما ارزتون رو در اختیار بایننس قرار میدید تا اون رو به بقیه قرض بده و ازشون بهره بگیره، این بهره در قالب سود به شما تعلق میگیره.

  چه زمانی میتونیم استیکینگ کنیم ؟ اول ماه ؟ یا هر زمانی میتونیم ؟ و سود ها رو یک ماه یه یک ماه واریز می‌کنند؟

  میخوام ترون هامو
  استیکینگ منعطف – Flexible Staking
  کنم.
  داخل کیف پولم.
  ولی وارد قسمت ترون میشم Flexible Staking
  نداره؟!
  میشه راهنمایی کنید.
  کیف پولم تراست ولت هست.
  ممنون.

  سلام. از طریق خود صرافی بایننس انجام بدین.

  سلام خوب هستین ببخشید میخواستم بدونم من توی تراست استیک کردم ترون هامو توی بایننس و اینکه میخوام بدونم بعد از سه روز فریز بودن اگر برداشت کنم دیگه سود نمیده؟؟

  سلام. خیر باید توی مدت زمان مشخصی که تعیین شده توی حساب بمونه

  سلام امنیت طرح های استکینگ چقدره؟

  سلام. این طرح ها مال خود صرافی بایننس هستند پس امنیتشون هم به اندازه اعتبار صرافی بایننسه

  سلام خوب هستید ببخشید میخواستم بدونم اگر پس از دوره انتظار ، ارز را unlock کنم سود نصیبم میشه یا اینکه مثلا بعد از سی روز اگر همین طور ارزم lock بود تازه می خواد سود نصیبم شه ؟

  سلام. دوره قفل بودن ارز باید کامل تموم شه تا سود واریز شه براتون

  سلام من چطور میتونم بعدا ارزم و از استیکینگ پس بگیرم و لغو کنم؟

  سلام. با فروش یا خارج کردن ارز از والت صرافی فرایند استیکینگ لغو میشه

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم
  درLocked Staking مثلا زده 27 درصد 90 روزه میخواستم بدونم یعنی 27 درصد پول منو تو 90 روز صود میده یا جور دیگری حساب میشه میشه راهنمایی کنید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم در قسمت Locked Stakingسود ها مثلا زده 21 درصد تو 90 روز 21 درصد پول مارو. سود میده یا تو سال

  سلام. نرخ ها سالانه اس. از ابزارهایی مثل https://www.stakingrewards.com/savings/binance-staking میتونین برای محاسبه سودتون استفاده کنین

  سلام .خود بیت کوین میشه staking

  ارزهای قابل استیکینگ توی تصاویر آورده شده، با مراجعه به سایت بایننس هم میتونین ارزهای قابل استیک کردن رو مشاهده کنین

  سلام
  استیکینگ برای رمزارزهایی قابل انجام هست که از الگوریتم اثبات سهام استفاده کنند. به دلیل اینکه بیت کوین از الگوریتم اثبات کار پیروی می کند و طی فرایند ماینینگ توسط ماینرها تولید می شود، قابل استیک کردن نیست.

  چگونه از استیک کردن خارج کنیم

  ارز رو که برداشت کنین یا بفرستین به یه آدرس دیگه از حالت استیک خارج میشه

  سلام ببخشید من در صرافی بایننس مقداری ارز band استک کردم ولی مدت هفت روز چون به پول احتیاج داشتم redeem earlier زدم ولی هنوز به کیف پول اسپات واریز نشده و تو قسمت قفله هنوز.به نظرتون الان که پنج روز گذشته کی درست میشه.اصلا پول میاد برام دوباره با از بین رفته

  سلام. توی Locked staking تا زمان استیکینگ کامل نشه نمیتونین دارایی رو برداشت کنین. باید صبر کنین تا دوره اش تموم بشه. منتها باید توجه داشته باشین وقتی redeem earlier رو میزنین، سود رو از موجودیتون کم میکنه.

  سلام
  ببخشید من خیلی ضروری نیاز دارم ک یک درامد ماهیانه ثابت از بایننس داشته باشم
  چون میخام در خارج کشور زندگی کنم
  ممنون میشم به ایمیلم پیام بدین و بفرمایید چطور میتونم این کارو کنم
  [email protected]

  سلام دوست عزیز
  چطور میشه لغو کرد این staking رو

  سلام
  میشه راهنمایی کنید چطور میشه
  Locked staking رو لغو کرد

  سلام ببخشید یعنی مثلا ترون 10 درصد سود میده تو 30 روز یعین بعد 30 روز به من 10 درصد سود رو واریز میکنه به کیف پولم با پول اصلیم یعنی من 1000 تا میزارم بعد 1 ماه میشه 1100 تا؟!، میشه راهنمایی کنید ممنون

  سلام. اول اینکه سودها سالیانه هستند. اگر شما فقط برای یک ماه استیک کنین، سود سالیانه تقسیم بر 12 شده و سود بر اساس اون بهتون تعلق میگیره یعنی برای 1000 تا ترون میشه حدود 6 ترون. با استفاده از ماشین حساب تراست والت هم میتونین سودتون رو حساب کنین https://trustwallet.com/earn. البته مقدار سود توی تراست والت با خود صرافی بایننس متفاوته.

  یعنی سود های 10 درصد سالیانس پس اون 30 روز چیه نوشته شده

  با سلام
  توی صرافی بایننس Locked staking رو چطور میشه لغو کرد
  من واسه یه ماه فعال کردم اما پشیمون شدم الان میخوام کنسلش کنم

  سلام. با ارسال ارز به یه حساب دیگه لغو میشه

  ۱۵ روزه انتخاب کردم، ۱۵ روزش هم گذشته ولی بعد ۲۴ ساعت هنوز اصل ارز نیومده بحساب و وقتی داخل کیف پول موجودی نشون نمیده چطور میشه انتقال داد

  سلام من میخواستم ببینم سود رو هر یک سال میده یا هر یک ماه ممنون میشم جواب بدین

  سلام تمام سودها سالیانه‌اس، اگر به صورت ماهیانه استیک کنین، سود بر اساس ماه حساب میشه. از ابزارهای ماشین حساب مثل https://trustwallet.com/earn هم میتونین برای محاسبه مقدار سود استفاده کنین

  سلام ببخشید من بعد ۲ روز گزینه redem early رو زدم ولی هنوز بعد گذشت یک ساعت ارز نیومده داخل اسپات ولتم
  میتونم بپرسم چقدر زمان میبره؟

  سلام.خود بایننس گفته همون روز به حساب اصلی برمیگرده، اما بعضی از کاربرا هم گفتن بین 7 تا 21 روز ممکنه طول بکشه.

  سلام
  من یک چیزی رو در locked staking متوجه نشدم
  الان وقتی توی قسمت duration نوشته شده 30، یعنی به مدت 30 روز دارایی ما locked هست؟
  و یعد از 30 روز، مثلا در مورد ترون ما اصل داراریی به علاوه 10 درصد رو دریافت میکنیم؟

  سلام. بله اصولش همینه. منتها دقت کنین سودها سالانه اس

  با درود
  بعداز اتمام دوره استیک ایا ارز خودکار به حساب اسپات برمی گردد یا باید کار خاصی انجام شود ؟لطفا پاسخ بدهید.

  سلام. بله بعد از اتمام دوره به صورت خودکار به والت اسپات برمیگرده

  برای locked savingنیازنیست که سیستم انلاین بمونه دیگه درسته؟وایا صرافی معتبری غیراز بایننس هست که این قابلیت رو داشته باشه و فیلترنباشه؟

  سلام. خیر نیاز نیست. گزینه‌های زیادی به جز صرافی‌ها هم هستند که با سرچ می‌تونید پیدا کنید

  سلام ،یه سوال
  آیا غیر از سودی که مشخص کرده ،اگر مثلا همون ارز تو یک ماه ۲۰ درصد رشد داشته باشه آیا اون ۲۰ درصد هم اضافه میشه یا فقط سود مشخص شده؟

  سلام. نه فقط سود مشخص شده

  سلام استک کردن توی کیف لجر چطور هست؟من 12 تا DOT دارم ولی تا 1 سال احتمالا کاری باهاش ندارم این بهتره یا بریزم صرافی و یه سوال دیگه سودی ک میده رو از کجا بفهمم چند درصد هستش؟و هیمنطور تا چ مدت باید ارز نگه دارم؟
  شما نوشتید تا زمانی ک داخل کیف هست سود میده ولی خب من گداشتم یه دفعه 2 ماه برداشت بزنم سودی ازم کم نمیشه؟ درواقع یعنی رفرش سود چ مدت یکبار هست؟مثلا الان بانک سپرده 1 ساله اگه زودتر برداری سود کم میشه ایا لجر هم 1 ساله هست و بعد 1 سال اگه برداری سود کم نمیکنه؟
  مرسی

  اقا سلام من اشتباها سرمایمو flexible savings کردم آیا روشی هست که بشه از این حالت خارج شد صرافی باینانس کار میکنم اول فکر کردم یک ماهه انجام میشه الان متوجه شدم سالانه است لطفا کمک کنید

  سلام. اشتباه متوجه شدین دوست عزیز، سود سالانه اس. دارایی رو که انتقال بدین از حالت سیوینگ خارج میشه

  سلام من تو صرافی کوکوین چندتا رو استک کردم الان میخوام برداشت کنم نمیشه و نوشته In Redemption و جلوی اون 3d یا ۲d چیشده الان این یعنی چی

  سلام. یعنی برای کامل شدن عملیات برداشت باید 2 تا 3 روز منتظر بمونین

  سلام وقت بخیر بنده ارز ترون رو ۶۰ روزه استیک کرده بودم و امروز انصراف پیش از سررسید رو زدم ولی به حساب کیف پول من تعداد ارزها نیومده چیکار باید بکنم ؟؟؟

  سلام. مدتی زمان میبره بازگشت ارز

  سلام. معمولا در روز یک مرتبه برگردونده میشه

  سلام و عرض ادب خدمت شما مدیریت محترم
  با تشکر از پاسخ سریع به سوالات
  بنده یه سوالی داشتم
  کاری به در صد سود ندارم
  بنده چندین ارز رو استیک لاک کردم
  و دورش تمام شده 15 روزه و یک ماهه بوده تا سه ماهه ارز های مختلف
  سودی برام نیومده یا من دارم اشتباه میکنم
  سوالم اینه نحوه واریز سود به چه صورت هستش
  همون ارز رو بعد از اتمام قرار داد میریزند ؟
  یا ارز دیگیری میدند ؟
  بیشتر توضیح میدید ؟ سود ها به چه صورت دریافت میشه

  سلام
  من ارز bnb خودم رو از استیکینگ خارج کردم و تو حالت pending مونده یک هفته ، چیکار باید بکنم تا ارز هام آزاد بشن

  سلام. زمان انتظار برای خارج شدن هر ارز از حالت استیکینگ متفاوته، برای بعضی ارزها تا 28 روز هم ممکنه زمان ببره

  سلام خسته نباشید
  ارز bnb در تراس والت استیک کردم ولی زودتر از زمان قرداد آن استیک زدم حالا تو pending مونده .کی آزاد میشه ؟
  ممنون میشم جواب بدید

  سلام. بستگی داره از دو روز تا 28 روز متغیره

  سلام من 115 تا ادا استیک کردم. گزینه reedem رو زدم که برداشت کنم برداشت کردم اما به حسابم نیومده و دوباره هم که میزنم که برداشت کنم میزنه صفر چیکار کنم

  سلام چقدر از زمان redeem گذشته؟ این پروسه بسته به شبکه بین 2 تا 28 روز زمان میبره

  عالی بود
  ممنون

  سلام خدمت دوستان
  نگاه کردم زده ترون ۳۴ درصد سود میده خب ینی اگه ترون استیک کنم بعد ۱۵ روز هم ارزو میتونم بکشم بیرون هم سودو چطوریاس نفهمیدم یا این سود سالانس ممنون میشم توضیح بدین

  سلام من تو صرافی بایننس ترون استیک کردم چجوری میتونم unstake کنم؟باتشکر

  سلام از گزینه redeem یا انتقال دارایی به آدرس دیگه

  سلام من locked staking کردم و الان ده ساعتی میشه redeem کردم(زود تر از تاریخش) سودش برام اومده ولی اصل پولم هنوز نه و تو کیف پول earn هستش ولی تو کیف پول spot نه(سودشم واریز شده spot) چیکار کنم

  از گزینه ترنسفر استفاده کنید برای انتقال از earn به اسپات

  سلام وقتتون بخیر برای انتقال ارزمون بعد تموم شدن استیک از earn به اسپات باید چیکار کنیم؟لطفا تمام مراحلشو ذکر کنید

  سودی که میده برحسب ارز واقعیه یا ارز دیجیتالی؟
  مثلا ا اتریوم بذاریم با سود ۲۰ درصد
  بعد یک سال ۱.۲ اتریوم داریم
  یا ا اتریوم با یه مبلغ مثلا دلار؟
  سوال دوم اینکه اگر سودی که میده با ارز واقعیه، برحسب چه قیمتی از اتریوم محاسبه میکنه سود رو؟قیمت اتریوم توی روزی که استیک رو شروع کردیم یا روزی که استیک تمکم میشه؟
  سوال اخر اینکه اگر دوره ی استیکینگمون ۱۵ روزه باشه و ما تا ۴۰ روز بهش دست نزنیم. استیکینگ واسه ۱۵ روز دوم حشاب نمیشه دیگه؟یعنی باید دستی تمدیدش کنیم؟

  پاسخ سوال اول: از جنس رمز ارز
  پاسخ سوال دوم: از جنس رمز ارز هست، یعنی به قیمت دلاری ربطی نداره. شما 1 واحد اتریوم میذارید، میشه 1.1 واحد به عنوان مثال. حالا قیمت هرچی بود، ارتباطی نداره با این موضوع
  پاسخ سوال سوم: میتونید تیک رو بزنید که خودکار تمدید بشه

  خیلی خیلی واضح و شیوا بیان کردید و کاملا متوجه کل مطلب شدم.خیلی خیلی ممنون یدونه ای

  عرض سلام. می خوام بدونم وقتی یه ارزی رو استیک می کنم ایا زمانی که قیمت اون ارز بالا میره هم سود می کنم یا اینکه رو همون قیمتی که خریدم قفل میشه و دیگه از بالا رفتن اون ارز سودی دریافت نمی کنم و فقط سود استیک رو میگیرم ؟
  یعنی وقتی استیک می کنم هم سود استیک رو میگیرم و هم سود بالا رفتن قیمت ارز. درسته؟

  بله. شما وقتی 3 واحد از یک ارز استیک کنید، در آینده مثلا 3.5 واحد ازش خواهید داشت. حالا اگه قیمت بره بالا که خب سود هم کردید بابت افزایش قیمت در این بین، کاهش قیمت هم منجر به ضرر میشه

  سلام وقت بخیر
  ارز celler رو استیک ۱۵ روزه کردم میخواستم بدونم اگه بعد ۱۵ روز نرخ celler صعودی باشه شامل حال من میشه ؟

  سلام. بله

  در قسمت savings . Locked
  نرخ سود ۳۰ روزه رو زده ۶درصد
  این ۶ درصد سالیانه است؟یعنی بعد از یک ماه ۶÷۱۲ میشه ۰.۵درصد سود؟؟
  یا کل ۶ درصد رو میده بعد از یک ماه

  بله سودها سالیانه اس. به لیست هم اگر دقت کنین، بالای نرخ سود عبارت APY رو نوشته که مخفف annual percentage yield هست

  سلام
  من در مقداری اتم داشتم ۶۰ روز استیکینگ کردم و الان که ۶۰ روز تموم شده از حالت استک خارج کردم اما دو روز که پیندینگ هستش خواستم بدونم چقدر طول میکشه کیف پول تراس والت

  سلام برا استیک کردن در بایننس احراز هویت می خواد

  سلام. خیر

  سلام برای استیک کردن درتراست ولت کارمزدکم میشه؟منظورم انتقال از صرافی به کیف پول هست اگر خودصرافی استیک کنیم بهتره یاتراست؟

  سلام. شما وقتی از صرافی به کیف پول ارز بفرستین قطعا کارمزد کم میشه. استیک در صرافی با تراست از نظر سوددهی متفاوته خودتون باید بسنجید که کدوم بهتره

  سلام، من کیف پول لجر نانو اس دارم، این کیف پول قابلیت استیکینگ رو داره؟

  سلام و وقت بخیر
  ایا بعد گزشت یک سال ارزهای استیک شده خود به خود ان استیک میشود یا خودمان باید انجام دهیم ؟

  سلام…من کاردانو در باینن استبیک کردم و هر وقت در قسمت استیکینگ وارد میشدم بودش به تعداد الانم سود در کیف پول میاد اما خودش نیست و میگه آبدیت کنید .میگن آبدیت هم اتراز هویت میخواد چکار کنم؟

  سلام اگه ارزی رو در حالت lock staking شیش ماهه استیک کرده باشم میشه لغوش کنم یا امکانش تا پایان شیش ماه نیس چون ب پولم احتیاج پیدا کردم؟

  سلام. امکانش هست گزینه redeem رو بزنین.

  سلام
  من یک ماه پیش دوتا بایننس رو در صرافی بایننس استیک کردم. بعد از یک ماه ‘ الان قسمت redeem غیر فعال هست.
  الان چکار باید بکنم که از ایتیک دربیارم؟
  ممنونم

  سلام تو باینسس adaاستک کردم الان زمانش تموم شده. ولی پول تو قسمت earn/ مونده چطور میتونم بهش دسترسی پیدا کنم

  سلام وقت بخیر من ارز کازماس تو تراست ولت استیک کردم سه چهار روز هست که از استیک خارجش کردم اما هنوز پندینگ هست . این طبیعی هست یا اینکه باید کاری انجام بدم

  با سلام و وقت بخیر. من مقداری KAVA، توی کیف پول تراست ولت، STAKE کردم. وقتی 21 روز تموم بشه، باید گزینه UNSTAKE رو بزنم تا پول بیاد به حسابم یا خودکار انجام میشه؟

  سلام

  اکسچینو مگ با هدف آموزش و خبررسانی در حوزه بلاک چین و ارز دیجیتال راه‌اندازی شد. به‌روزترین اخبار، مقالات، تحلیل ها و آموزش‌های مربوط به حوزه رمز ارزها را در مجله اکسچینو دنبال کنید

  کلیه حقوق این سایت نزد اکسچینو محفوظ بوده و بازنشر محتوا با ذکر منبع بلامانع است


  استیکینگ ارز دیجیتال چیست و پاداش آن چگونه محاسبه می‌شود؟ در این مقاله، نحوه Staking انواع رمز ارزها در صرافی بایننس را آموزش می‌دهیم.

  استیکینگ ارز دیجیتال به عنوان یک جایگزین کم‌هزینه بجای استخراج و ماینینگ است. اما واقعا Staking چیست و چگونه کار می‌کند؟ پاسخ ساده است؛ خرید ارز دیجیتال و نگهداری آن در یک والت یا کیف پول. با این کار، امنیت شبکه بلاک چین هم تامین می‌شود. به طور خلاصه، استیکینگ به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال است. بسیاری این کار را در مقابل ماینینگ رمز ارزها قرار می‌دهند. در این مقاله، انواع استیکینگ قفل شده یا Locked Staking، پس‌انداز یا سیوینگ قفل شده (Locked Saving)، استیکینگ منعطف یا Flexible Staking، سیوینگ یا پس‌انداز منعطف (Flexible Staking) و دیفای استیکینگ (DeFi Staking) را در صرافی بایننس با یکدیگر مقایسه کرده و نحوه انجام این کار را آموزش می‌دهیم.

  استک کردن در بایننس

  برای دسترسی راحت‌تر به محتوای این مقاله روی عناوین زیر کلیک کنید:

  به زبان ساده، استیکینگ – Staking به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال است. برای انجام استیکینگ دو راه وجود دارد: راه اول، نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول است. برای مثال شما می‌توانید یک رمز ارز را در تراست والت خود نگهداری کرده و در ازای آن سود دریافت کنید. به این روش استیکینگ سرد هم گفته می‌شود. راه دوم، انجام این کار از طریق یک صرافی ارز دیجیتال است. برای مثال، شما می‌توانید با خرید ارز دیجیتال کاردانو و نگهداری آن در صرافی بایننس، سود حاصله را دریافت کنید. این روش به دو صورت Locked و Flexible نیز قابل انجام است.

  پیش از اینکه بخواهیم در مورد استیکینگ یک ارز دیجیتال صحبت کنیم، بهتر است در مورد مکانیزم الگوریتم اثبات سهام – Proof of Stake اطلاعاتی داشته باشیم. مکانیزم اثبات سهام یا PoS، نوعی مکانیزم اجماع در یک شبکه بلاک چین است، که امنیت و کارایی شبکه را تامین می‌کند. در ادامه، مختصری در مورد نحوه عملکرد PoS ها صحبت کرده و سپس، به توضیح استیکینگ می‌پردازیم.

  سازوکار شبکه بلاک چین بیت کوین، بر اساس الگوی اثبات کار یا Proof of Work است. با این کار، تمامی تراکنش‌ها درون یک بلاک قرار می‌گیرند. سپس این بلاک‌ها به هم متصل شده و یک شبکه بلاک چین را تشکیل می‌دهند. در واقع در مکانیزم PoW، ماینرها برای یافتن پاسخ یک مسئله ریاضی باهم به رقابت می‌پردازند. هرکدام از ماینرها که سریع‌تر از دیگران به پاسخ مسئله دست یابد، مجوز وارد کردن یک بلاک به بلاک چین را دریافت خواهد کرد.

 • fhdkks
 • در یک شبکه غیرمتمرکز، روش PoW یک مکانیزم بسیار قوی در رسیدن به اجماع است. اما یکی از مشکلات این روش، وجود حجم زیادی از محاسبات توسط ماینرها است. هدف اصلی از استخراج و عمل ماینینگ در یک شبکه بلاک چین، تامین امنیت آن شبکه است. به اعتقاد طرفداران این مکانیزم، تامین شبکه بلاک چین کار ارزشمندی است و انجام این حجم از محاسبات برای تامین آن قابل توجیه است. اما برخی افراد نظر دیگری دارند. برخی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا بدون صرف محاسبات سنگین در روش PoW، نمی‌توانیم امنیت شبکه را تامین کنیم؟

  این سوال زمینه‌ساز ورود روش PoS و استیکینگ به حوزه بلاک چین شد. ایده اصلی در این روش، ذخیره و نگهداری یک ارز دیجیتال است. در این روش، مطابق پروتکل شبکه و در فواصل زمانی معین، شبکه به کاربران خود (نودها یا گره‌ها) این امکان را می‌دهد که بلاک‌های جدید را تایید کرده و بلوک جدیدی ایجاد کنند. معمولا، احتمال انتخاب یک گره برای تایید بلاک جدید، بر اساس مقدار کوین ذخیره شده توسط فرد است. هر نودی که مقدار بیشتری کوین ذخیره کرده باشد، شانس بالاتری برای دریافت حق تایید بلاک‌ها خواهد داشت.

  برخی از طرفداران استیکینگ و به طور کلی روش اثبات سهام معتقدند که تولید بلاک‌ جدید به روش PoS، مقیاس پذیری یک شبکه بلاک چین را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. به طور مثال، شبکه اتریوم دقیقا به منظور رفع مشکل مقیاس‌پذیری، قصد تغییر الگوریتم اجماع خود از PoW به PoS را دارد. این تغییر در قالب اتریوم 2 معرفی خواهد شد.

  سانی کینگ (Sunny King) و اسکات نادال (Scott Nadal)، اولین افراد معرف این روش در سال 2012 بودند. این دو محقق، از مکانیزم استیکینگ به عنوان روشی برای ایجاد یک ارز دیجیتال همتا همچون بیت کوین یاد کرده‌اند. اولین ارز مجازی که از این روش در آن استفاده شد، پیرکوین – Peercoin بود. شبکه بلاک چین و عرضه اولیه سکه – ICO این رمز ارز، توسط مکانیزم اثبات کار انجام شده بود اما در ادامه، امنیت شبکه آن توسط مکانیزم اثبات سهام تامین شد.

  همانطور که در بالا اشاره شد، در مکانیزم اثبات کار، بلاک‌های جدید توسط ماینرها و با انجام عملیات ماینینگ تولید می‌شوند. اما در مکانیزم PoS، بلاک‌های جدید و تایید تراکنش‌ها، از طریق عمل Staking صورت می‌پذیرد. عمل استیکینگ شامل نودهایی از شبکه است، که مقداری از کوین شبکه بلاک چین را نگهداری می‌کنند. سپس پروتکل شبکه به صورت اتفاقی و در یک بازه زمانی معین، از میان این به اصطلاح استیکرها – Stakers، یک نود را به عنوان مسئول تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلاک جدید انتخاب می‌کند. در این روش، هر گره‌ای که مقدار کوین بیشتری ذخیره کرده باشد، شانس بیشتری برای ایجاد بلاک جدید دارد.

  در روش استیکینگ، نیازی به خرید تجهیزات جهت ایجاد بلاک‌های جدید نیست. در روش PoW، برای استخراج بلاک‌های جدید نیاز به دستگاه‌های ماینر قدرتمند داریم. سرمایه‌ای که برای خرید تجهیزات ماین کردن رمز ارزها مورد نیاز است، عموما مبلغ قابل توجهی است که بایستی توسط ماینرها تامین شود.

  این سوال پاسخ واحدی ندارد. هر شبکه مطابق پروتکل خود پاداش را محاسبه می‌کند. عموما شبکه‌های بلاک چین مبتنی بر مکانیز اثبات سهام برای محاسبه سود و پاداش استیکینگ فاکتورهای زیر را مدنظر قرار می‌دهند:

  یک استیکینک پول – Staking Pool، مجموعه افرادی است که اقدام به ذخیره و نگهداری یک ارز دیجیتال کرده‌اند. این افراد از طریق استخر استیکینگ به هم متصل شده، تا شانس خود را برای دریافت پاداش افزایش دهند. این هودلرها از طریق هم‌افزایی مقدار دارایی‌های خود، برای دریافت پاداش شانس بیشتری دارند. در انتها و در صورت دریافت پاداش، این جایزه بین تمامی شرکت کنندگان توزیع خواهد شد. توزیع پاداش با مقدار دارایی هر فرد تناسب دارد. راه‌اندازی یک استخر استیکینگ عموما کار پرهزینه و زمانبری است و وجود این استخرها، برای شبکه‌ای که ورود به آن دشوار است (از لحاظ فنی و مالی)، بسیار اهمیت دارد.

  به جز مورد بالا، وجود این استخرها برای هودلرها موقعیت بسیار مناسبی را جهت سرمایه‌گذاری فراهم کرده است. پس از Staking، زمان برداشت یا رفع بلوکه شدن سرمایه، توسط پروتکل شبکه تعیین می‌شود. معمولا حداقل مقدار ارز دیجیتال جهت ذخیره و استیکینگ به گونه‌ایست که از رفتارهای مخرب جلوگیری شود.

  همانطور که پیشتر گفتیم، Staking ارزهای مجازی انواع متفاوتی دارد. در این بین می‌توان استیکینگ سرد (Cold Staking)، استیکینگ قفل شده (Locked Staking) و استیکینگ منعطف (Flexible Staking) را نام برد. البته با توجه به بروزرسانی‌های اخیر بایننس، گزینه‌های جدیدی به‌نام Flexible Saving یا پس‌انداز معطف و Fixed Saving یا سیوینگ ثابت اضافه شده است.

  لاکد استیکینگ، فرایند هولد کردن دارایی‌های دیجیتال درون کیف پول صرافی، در راستای پشتیبانی از یک شبکه بلاک چینی است. بنابراین تا زمانی که وجوه شما در والت صرافی قفل شده باشد، سود دریافت می‌کنید. در رابطه با این دارایی‌ها به محض برداشت از والت، سوددهی نیز متوقف خواهد شد. هر ارز دیجیتالی زمان انتظار مختص به خود را دارد. توجه داشته باشید که با قفل کردن دارایی مود نظر در والت صرافی، امکان ترید و معامله تا زمان برداشت، دیگر امکان‌پذیر نیست. البته در این حالت هر زمان که بخواهید با انتخاب گزینه Redeem قادر به خارج کردن دارایی از حالت استیک هستید، اما اگر پیش از اتمام زمان لازم برای قفل شدن این کار را انجام دهید، هیچ سودی به شما تعلق نخواهد گرفت.

  تصویر زیر، لیستی از ارزهای دیجیتال با قابلیت Locked Staking در صرافی بایننس هستند. برای مشاهده آن‌ها در صرافی بایننس روی این لینک کلیک نمائید.

  باتوجه به تصویر بالا، در حال حاضر ارز دات (DOT) با 32.79 درصد، بیشترین سود استیکینگ قفل شده را در صرافی بایننس به‌همراه دارد. البته باید این نکته را مدنظر داشت که درصد سودهای ارائه شده در طول زمان و بسته به وضعیت مشارکت‌کنندگان در استیکینگ، تغییر می‌کند.

  نکات مهم در رابطه با استیکینگ قفل شده:

  استیکینگ سرد را می‌توان زیرمجموعه استیکینگ قفل شده در نظر گرفت. این روش اشاره به ذخیره یک ارز دیجیتال در والت سردی دارد که به اینترنت متصل نخواهد شد. این نوع از ذخیره‌سازی یک ارز دیجیتال را می‌توان از طریق یک کیف پول سخت افزاری انجام داد. برخی از شبکه‌های بلاک چینی، امکان ذخیره آفلاین دارایی‌ها را فراهم می‌کنند. این روش استیکینگ از امنیت بالاتری برخوردار است. بدیهی است تا زمانی که هودلر، دارایی خود را در همان کیف پول نگهداری کند، سود دریافت خواهد کرد. اما به محض انتقال دارایی، این پاداش متوقف خواهد شد. از طرف دیگر، علاوه بر امنیت بالای این روش، Staking رمز ارزها مناسب افراد دارای سرمایه زیاد است.

  والت صرافی بایننس به نام تراست والت نیز فقط قابلیت استیکینگ قفل شده را دارد.

  مشابه استیکینگ قفل شده، استیکینگ منعطف نیز شامل نگهداری رمز ارز در یک والت ارز دیجیتال جهت پشتیبانی از عملیات یک شبکه بلاک چینی است. تفاوت این روش با Locked Staking در عدم نیاز به قفل شدن وجوه است. در این حالت، شما می‌توانید همراه با هولد کردن ارزهای دیجیتال، آن‌ها را ترید کنید. البته Flexible Staking نسبت به روش Locked سوددهی کمتری دارد.

  پیش از به‌روزرسانی بایننس، استیکینگ منعطف یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای کسب سود و درآمد منفعل از داریی‌ها بود. اما اخیرا این قسمت حذف شده است و به Flexible Saving تغییر یافته است.

  لاکد سیوینگ با نام فیکسد سیوینگ (Fixed Savings) نیز شناخته می‌شود. تفاوت سیوینگ با استیکینگ این است که در Staking، شما ارز را در کیف پول صرافی قرار داده و با این کار به پیشرفت شبکه بلاک چینی مربوطه کمک می‌کنید. اما در Saving در واقع ارز را به صرافی قرض می‌دهید و در ازای آن پاداش دریافت می‌کنید. در این حالت، مدت زمان نگهداری رمز ارز در والت صرافی کوتاه‌تر از حالت استیکینگ است. این قسمت همان سرویس وام دهی یا لندینگ بایننس است. در این حالت، نرخ سودآوری نسبت به سیوینگ منعطف بسیار بیشتر است. در این حالت نیز با توجه به اسم آن، باید حتما در مدت زمان مشخص دارایی در حساب صرافی بماند تا سود آن به حساب شما واریز شود. در صورت برداشت پیش از موعد مقرر، هیچ سودی به شما تعلق نخواهد گرفت.

  بیشتر بخوانید: راهنمای کسب درآمد رایگان از سرویس وام دهی بایننس (Binance Lending)

  در زیر لیست ارزهای ارائه شده در صرافی بایننس برای سیوینگ ثابت یا قفل شده را مشاهده می‌کنید. برای مشاهده در خود صرافی بایننس، روی این لینک کلیک نمائید.

  تفاوت حالت سیوینگ منعطف با قفل شده در این است که سود به صورت روزانه محاسبه شده و امکان برداشت در هر لحظه و زمانی وجود دارد، اما مشخصا مقدار سودآوری کمتر از حالت قفل شده خواهد بود. در زیر برخی از رمز ارزهای موجود (در حال حاضر 52 ارز دیجیتال) برای سیوینگ منعطف در صرافی بایننس نشان داده شده است:

  دیفای استیکینگ نیز یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای داشتن درآمد منفعل از صرافی بایننس است. نکات مربوط به این بخش همانند مدل Locked Staking  و Flexible Staking است.

  استیک رمز ارزها در صرافی بایننس بسیار ساده است. برای اینکار تنها کافی است وارد اکانت خود در binance.com شده و از سربرگ “Finance” گزینه “Binance Earn” را انتخاب کرده یا از طریق این لینک وارد صفحه مورد نظر شوید. 

  استک کردن در بایننس

  پس از آن به صفحه‌ای که امکان انتخاب سیوینگ و استیکیگ وجود دارد منتقل می‌شوید. با انتخاب گزینه مورد نظر (در این مثال Locked Staking) به صفحه لیست رمز ارزهای موجود برای استیکینگ منتقل می‌شوید. ارز مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه زرد رنگ Stake Now کلیک نمائید. پس از تعیین مقدار مورد نظر، روی گزینه Confirm Purchase کلیک کنید.

  روش اثبات سهام و استیکینگ مسیر جدیدی را برای کنشگری علاقه‌مندان به حوزه بلاک چین فراهم آورده است. Staking، یکی از راه‌های آسان برای دریافت سود از بازار ارزهای دیجیتال است. برخلاف روش PoW، در این روش،​ ورود افراد جدید به بازار ارزهای مجازی آسان‌تر شده است. در این مطلب درباره انواع روش استیکینگ رمز ارزهای در صرافی بایننس صحبت کردیم. اما یکی از نکات مهم این حوزه، وجود ریسک است که حتما به عنوان یک تریدر فعال باید مدیریت ریسک را فرا بگیرید.

  سلام وقت بخیر در سر برگ فایننس فرق استکینگ و سیوینگ چی هست

  سلام. استیکینگ مطابق این مطلب، ساز و کاری در ارزهای دیجیتال مبتنی بر PoS هست که به نگهدارندگان این ارزها سودهای متغیر دوره‌ای تعلق می‌گیره. اما سیوینگ مربوط به خود صرافی بایننس هست و در واقع همون Lendingئه، و شما ارزتون رو در اختیار بایننس قرار میدید تا اون رو به بقیه قرض بده و ازشون بهره بگیره، این بهره در قالب سود به شما تعلق میگیره.

  چه زمانی میتونیم استیکینگ کنیم ؟ اول ماه ؟ یا هر زمانی میتونیم ؟ و سود ها رو یک ماه یه یک ماه واریز می‌کنند؟

  میخوام ترون هامو
  استیکینگ منعطف – Flexible Staking
  کنم.
  داخل کیف پولم.
  ولی وارد قسمت ترون میشم Flexible Staking
  نداره؟!
  میشه راهنمایی کنید.
  کیف پولم تراست ولت هست.
  ممنون.

  سلام. از طریق خود صرافی بایننس انجام بدین.

  سلام خوب هستین ببخشید میخواستم بدونم من توی تراست استیک کردم ترون هامو توی بایننس و اینکه میخوام بدونم بعد از سه روز فریز بودن اگر برداشت کنم دیگه سود نمیده؟؟

  سلام. خیر باید توی مدت زمان مشخصی که تعیین شده توی حساب بمونه

  سلام امنیت طرح های استکینگ چقدره؟

  سلام. این طرح ها مال خود صرافی بایننس هستند پس امنیتشون هم به اندازه اعتبار صرافی بایننسه

  سلام خوب هستید ببخشید میخواستم بدونم اگر پس از دوره انتظار ، ارز را unlock کنم سود نصیبم میشه یا اینکه مثلا بعد از سی روز اگر همین طور ارزم lock بود تازه می خواد سود نصیبم شه ؟

  سلام. دوره قفل بودن ارز باید کامل تموم شه تا سود واریز شه براتون

  سلام من چطور میتونم بعدا ارزم و از استیکینگ پس بگیرم و لغو کنم؟

  سلام. با فروش یا خارج کردن ارز از والت صرافی فرایند استیکینگ لغو میشه

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم
  درLocked Staking مثلا زده 27 درصد 90 روزه میخواستم بدونم یعنی 27 درصد پول منو تو 90 روز صود میده یا جور دیگری حساب میشه میشه راهنمایی کنید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم در قسمت Locked Stakingسود ها مثلا زده 21 درصد تو 90 روز 21 درصد پول مارو. سود میده یا تو سال

  سلام. نرخ ها سالانه اس. از ابزارهایی مثل https://www.stakingrewards.com/savings/binance-staking میتونین برای محاسبه سودتون استفاده کنین

  سلام .خود بیت کوین میشه staking

  ارزهای قابل استیکینگ توی تصاویر آورده شده، با مراجعه به سایت بایننس هم میتونین ارزهای قابل استیک کردن رو مشاهده کنین

  سلام
  استیکینگ برای رمزارزهایی قابل انجام هست که از الگوریتم اثبات سهام استفاده کنند. به دلیل اینکه بیت کوین از الگوریتم اثبات کار پیروی می کند و طی فرایند ماینینگ توسط ماینرها تولید می شود، قابل استیک کردن نیست.

  چگونه از استیک کردن خارج کنیم

  ارز رو که برداشت کنین یا بفرستین به یه آدرس دیگه از حالت استیک خارج میشه

  سلام ببخشید من در صرافی بایننس مقداری ارز band استک کردم ولی مدت هفت روز چون به پول احتیاج داشتم redeem earlier زدم ولی هنوز به کیف پول اسپات واریز نشده و تو قسمت قفله هنوز.به نظرتون الان که پنج روز گذشته کی درست میشه.اصلا پول میاد برام دوباره با از بین رفته

  سلام. توی Locked staking تا زمان استیکینگ کامل نشه نمیتونین دارایی رو برداشت کنین. باید صبر کنین تا دوره اش تموم بشه. منتها باید توجه داشته باشین وقتی redeem earlier رو میزنین، سود رو از موجودیتون کم میکنه.

  سلام
  ببخشید من خیلی ضروری نیاز دارم ک یک درامد ماهیانه ثابت از بایننس داشته باشم
  چون میخام در خارج کشور زندگی کنم
  ممنون میشم به ایمیلم پیام بدین و بفرمایید چطور میتونم این کارو کنم
  [email protected]

  سلام دوست عزیز
  چطور میشه لغو کرد این staking رو

  سلام
  میشه راهنمایی کنید چطور میشه
  Locked staking رو لغو کرد

  سلام ببخشید یعنی مثلا ترون 10 درصد سود میده تو 30 روز یعین بعد 30 روز به من 10 درصد سود رو واریز میکنه به کیف پولم با پول اصلیم یعنی من 1000 تا میزارم بعد 1 ماه میشه 1100 تا؟!، میشه راهنمایی کنید ممنون

  سلام. اول اینکه سودها سالیانه هستند. اگر شما فقط برای یک ماه استیک کنین، سود سالیانه تقسیم بر 12 شده و سود بر اساس اون بهتون تعلق میگیره یعنی برای 1000 تا ترون میشه حدود 6 ترون. با استفاده از ماشین حساب تراست والت هم میتونین سودتون رو حساب کنین https://trustwallet.com/earn. البته مقدار سود توی تراست والت با خود صرافی بایننس متفاوته.

  یعنی سود های 10 درصد سالیانس پس اون 30 روز چیه نوشته شده

  با سلام
  توی صرافی بایننس Locked staking رو چطور میشه لغو کرد
  من واسه یه ماه فعال کردم اما پشیمون شدم الان میخوام کنسلش کنم

  سلام. با ارسال ارز به یه حساب دیگه لغو میشه

  ۱۵ روزه انتخاب کردم، ۱۵ روزش هم گذشته ولی بعد ۲۴ ساعت هنوز اصل ارز نیومده بحساب و وقتی داخل کیف پول موجودی نشون نمیده چطور میشه انتقال داد

  سلام من میخواستم ببینم سود رو هر یک سال میده یا هر یک ماه ممنون میشم جواب بدین

  سلام تمام سودها سالیانه‌اس، اگر به صورت ماهیانه استیک کنین، سود بر اساس ماه حساب میشه. از ابزارهای ماشین حساب مثل https://trustwallet.com/earn هم میتونین برای محاسبه مقدار سود استفاده کنین

  سلام ببخشید من بعد ۲ روز گزینه redem early رو زدم ولی هنوز بعد گذشت یک ساعت ارز نیومده داخل اسپات ولتم
  میتونم بپرسم چقدر زمان میبره؟

  سلام.خود بایننس گفته همون روز به حساب اصلی برمیگرده، اما بعضی از کاربرا هم گفتن بین 7 تا 21 روز ممکنه طول بکشه.

  سلام
  من یک چیزی رو در locked staking متوجه نشدم
  الان وقتی توی قسمت duration نوشته شده 30، یعنی به مدت 30 روز دارایی ما locked هست؟
  و یعد از 30 روز، مثلا در مورد ترون ما اصل داراریی به علاوه 10 درصد رو دریافت میکنیم؟

  سلام. بله اصولش همینه. منتها دقت کنین سودها سالانه اس

  با درود
  بعداز اتمام دوره استیک ایا ارز خودکار به حساب اسپات برمی گردد یا باید کار خاصی انجام شود ؟لطفا پاسخ بدهید.

  سلام. بله بعد از اتمام دوره به صورت خودکار به والت اسپات برمیگرده

  برای locked savingنیازنیست که سیستم انلاین بمونه دیگه درسته؟وایا صرافی معتبری غیراز بایننس هست که این قابلیت رو داشته باشه و فیلترنباشه؟

  سلام. خیر نیاز نیست. گزینه‌های زیادی به جز صرافی‌ها هم هستند که با سرچ می‌تونید پیدا کنید

  سلام ،یه سوال
  آیا غیر از سودی که مشخص کرده ،اگر مثلا همون ارز تو یک ماه ۲۰ درصد رشد داشته باشه آیا اون ۲۰ درصد هم اضافه میشه یا فقط سود مشخص شده؟

  سلام. نه فقط سود مشخص شده

  سلام استک کردن توی کیف لجر چطور هست؟من 12 تا DOT دارم ولی تا 1 سال احتمالا کاری باهاش ندارم این بهتره یا بریزم صرافی و یه سوال دیگه سودی ک میده رو از کجا بفهمم چند درصد هستش؟و هیمنطور تا چ مدت باید ارز نگه دارم؟
  شما نوشتید تا زمانی ک داخل کیف هست سود میده ولی خب من گداشتم یه دفعه 2 ماه برداشت بزنم سودی ازم کم نمیشه؟ درواقع یعنی رفرش سود چ مدت یکبار هست؟مثلا الان بانک سپرده 1 ساله اگه زودتر برداری سود کم میشه ایا لجر هم 1 ساله هست و بعد 1 سال اگه برداری سود کم نمیکنه؟
  مرسی

  اقا سلام من اشتباها سرمایمو flexible savings کردم آیا روشی هست که بشه از این حالت خارج شد صرافی باینانس کار میکنم اول فکر کردم یک ماهه انجام میشه الان متوجه شدم سالانه است لطفا کمک کنید

  سلام. اشتباه متوجه شدین دوست عزیز، سود سالانه اس. دارایی رو که انتقال بدین از حالت سیوینگ خارج میشه

  سلام من تو صرافی کوکوین چندتا رو استک کردم الان میخوام برداشت کنم نمیشه و نوشته In Redemption و جلوی اون 3d یا ۲d چیشده الان این یعنی چی

  سلام. یعنی برای کامل شدن عملیات برداشت باید 2 تا 3 روز منتظر بمونین

  سلام وقت بخیر بنده ارز ترون رو ۶۰ روزه استیک کرده بودم و امروز انصراف پیش از سررسید رو زدم ولی به حساب کیف پول من تعداد ارزها نیومده چیکار باید بکنم ؟؟؟

  سلام. مدتی زمان میبره بازگشت ارز

  سلام. معمولا در روز یک مرتبه برگردونده میشه

  سلام و عرض ادب خدمت شما مدیریت محترم
  با تشکر از پاسخ سریع به سوالات
  بنده یه سوالی داشتم
  کاری به در صد سود ندارم
  بنده چندین ارز رو استیک لاک کردم
  و دورش تمام شده 15 روزه و یک ماهه بوده تا سه ماهه ارز های مختلف
  سودی برام نیومده یا من دارم اشتباه میکنم
  سوالم اینه نحوه واریز سود به چه صورت هستش
  همون ارز رو بعد از اتمام قرار داد میریزند ؟
  یا ارز دیگیری میدند ؟
  بیشتر توضیح میدید ؟ سود ها به چه صورت دریافت میشه

  سلام
  من ارز bnb خودم رو از استیکینگ خارج کردم و تو حالت pending مونده یک هفته ، چیکار باید بکنم تا ارز هام آزاد بشن

  سلام. زمان انتظار برای خارج شدن هر ارز از حالت استیکینگ متفاوته، برای بعضی ارزها تا 28 روز هم ممکنه زمان ببره

  سلام خسته نباشید
  ارز bnb در تراس والت استیک کردم ولی زودتر از زمان قرداد آن استیک زدم حالا تو pending مونده .کی آزاد میشه ؟
  ممنون میشم جواب بدید

  سلام. بستگی داره از دو روز تا 28 روز متغیره

  سلام من 115 تا ادا استیک کردم. گزینه reedem رو زدم که برداشت کنم برداشت کردم اما به حسابم نیومده و دوباره هم که میزنم که برداشت کنم میزنه صفر چیکار کنم

  سلام چقدر از زمان redeem گذشته؟ این پروسه بسته به شبکه بین 2 تا 28 روز زمان میبره

  عالی بود
  ممنون

  سلام خدمت دوستان
  نگاه کردم زده ترون ۳۴ درصد سود میده خب ینی اگه ترون استیک کنم بعد ۱۵ روز هم ارزو میتونم بکشم بیرون هم سودو چطوریاس نفهمیدم یا این سود سالانس ممنون میشم توضیح بدین

  سلام من تو صرافی بایننس ترون استیک کردم چجوری میتونم unstake کنم؟باتشکر

  سلام از گزینه redeem یا انتقال دارایی به آدرس دیگه

  سلام من locked staking کردم و الان ده ساعتی میشه redeem کردم(زود تر از تاریخش) سودش برام اومده ولی اصل پولم هنوز نه و تو کیف پول earn هستش ولی تو کیف پول spot نه(سودشم واریز شده spot) چیکار کنم

  از گزینه ترنسفر استفاده کنید برای انتقال از earn به اسپات

  سلام وقتتون بخیر برای انتقال ارزمون بعد تموم شدن استیک از earn به اسپات باید چیکار کنیم؟لطفا تمام مراحلشو ذکر کنید

  سودی که میده برحسب ارز واقعیه یا ارز دیجیتالی؟
  مثلا ا اتریوم بذاریم با سود ۲۰ درصد
  بعد یک سال ۱.۲ اتریوم داریم
  یا ا اتریوم با یه مبلغ مثلا دلار؟
  سوال دوم اینکه اگر سودی که میده با ارز واقعیه، برحسب چه قیمتی از اتریوم محاسبه میکنه سود رو؟قیمت اتریوم توی روزی که استیک رو شروع کردیم یا روزی که استیک تمکم میشه؟
  سوال اخر اینکه اگر دوره ی استیکینگمون ۱۵ روزه باشه و ما تا ۴۰ روز بهش دست نزنیم. استیکینگ واسه ۱۵ روز دوم حشاب نمیشه دیگه؟یعنی باید دستی تمدیدش کنیم؟

  پاسخ سوال اول: از جنس رمز ارز
  پاسخ سوال دوم: از جنس رمز ارز هست، یعنی به قیمت دلاری ربطی نداره. شما 1 واحد اتریوم میذارید، میشه 1.1 واحد به عنوان مثال. حالا قیمت هرچی بود، ارتباطی نداره با این موضوع
  پاسخ سوال سوم: میتونید تیک رو بزنید که خودکار تمدید بشه

  خیلی خیلی واضح و شیوا بیان کردید و کاملا متوجه کل مطلب شدم.خیلی خیلی ممنون یدونه ای

  عرض سلام. می خوام بدونم وقتی یه ارزی رو استیک می کنم ایا زمانی که قیمت اون ارز بالا میره هم سود می کنم یا اینکه رو همون قیمتی که خریدم قفل میشه و دیگه از بالا رفتن اون ارز سودی دریافت نمی کنم و فقط سود استیک رو میگیرم ؟
  یعنی وقتی استیک می کنم هم سود استیک رو میگیرم و هم سود بالا رفتن قیمت ارز. درسته؟

  بله. شما وقتی 3 واحد از یک ارز استیک کنید، در آینده مثلا 3.5 واحد ازش خواهید داشت. حالا اگه قیمت بره بالا که خب سود هم کردید بابت افزایش قیمت در این بین، کاهش قیمت هم منجر به ضرر میشه

  سلام وقت بخیر
  ارز celler رو استیک ۱۵ روزه کردم میخواستم بدونم اگه بعد ۱۵ روز نرخ celler صعودی باشه شامل حال من میشه ؟

  سلام. بله

  در قسمت savings . Locked
  نرخ سود ۳۰ روزه رو زده ۶درصد
  این ۶ درصد سالیانه است؟یعنی بعد از یک ماه ۶÷۱۲ میشه ۰.۵درصد سود؟؟
  یا کل ۶ درصد رو میده بعد از یک ماه

  بله سودها سالیانه اس. به لیست هم اگر دقت کنین، بالای نرخ سود عبارت APY رو نوشته که مخفف annual percentage yield هست

  سلام
  من در مقداری اتم داشتم ۶۰ روز استیکینگ کردم و الان که ۶۰ روز تموم شده از حالت استک خارج کردم اما دو روز که پیندینگ هستش خواستم بدونم چقدر طول میکشه کیف پول تراس والت

  سلام برا استیک کردن در بایننس احراز هویت می خواد

  سلام. خیر

  سلام برای استیک کردن درتراست ولت کارمزدکم میشه؟منظورم انتقال از صرافی به کیف پول هست اگر خودصرافی استیک کنیم بهتره یاتراست؟

  سلام. شما وقتی از صرافی به کیف پول ارز بفرستین قطعا کارمزد کم میشه. استیک در صرافی با تراست از نظر سوددهی متفاوته خودتون باید بسنجید که کدوم بهتره

  سلام، من کیف پول لجر نانو اس دارم، این کیف پول قابلیت استیکینگ رو داره؟

  سلام و وقت بخیر
  ایا بعد گزشت یک سال ارزهای استیک شده خود به خود ان استیک میشود یا خودمان باید انجام دهیم ؟

  سلام…من کاردانو در باینن استبیک کردم و هر وقت در قسمت استیکینگ وارد میشدم بودش به تعداد الانم سود در کیف پول میاد اما خودش نیست و میگه آبدیت کنید .میگن آبدیت هم اتراز هویت میخواد چکار کنم؟

  سلام اگه ارزی رو در حالت lock staking شیش ماهه استیک کرده باشم میشه لغوش کنم یا امکانش تا پایان شیش ماه نیس چون ب پولم احتیاج پیدا کردم؟

  سلام. امکانش هست گزینه redeem رو بزنین.

  سلام
  من یک ماه پیش دوتا بایننس رو در صرافی بایننس استیک کردم. بعد از یک ماه ‘ الان قسمت redeem غیر فعال هست.
  الان چکار باید بکنم که از ایتیک دربیارم؟
  ممنونم

  سلام تو باینسس adaاستک کردم الان زمانش تموم شده. ولی پول تو قسمت earn/ مونده چطور میتونم بهش دسترسی پیدا کنم

  سلام وقت بخیر من ارز کازماس تو تراست ولت استیک کردم سه چهار روز هست که از استیک خارجش کردم اما هنوز پندینگ هست . این طبیعی هست یا اینکه باید کاری انجام بدم

  با سلام و وقت بخیر. من مقداری KAVA، توی کیف پول تراست ولت، STAKE کردم. وقتی 21 روز تموم بشه، باید گزینه UNSTAKE رو بزنم تا پول بیاد به حسابم یا خودکار انجام میشه؟

  سلام

  اکسچینو مگ با هدف آموزش و خبررسانی در حوزه بلاک چین و ارز دیجیتال راه‌اندازی شد. به‌روزترین اخبار، مقالات، تحلیل ها و آموزش‌های مربوط به حوزه رمز ارزها را در مجله اکسچینو دنبال کنید

  کلیه حقوق این سایت نزد اکسچینو محفوظ بوده و بازنشر محتوا با ذکر منبع بلامانع است

  در مقالات گذشته با مفهوم استیکینگ و مزایای آن آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم نحوه استیکینگ در بایننس و طریقه کسب درآمد از این روش رابه شما آموزش دهیم.

  همانطور که در مقالات پیشین بیان شد اگر شما بخواهید به صورت مستقل و شخصی عملیات استیکینگ را انجام دهید ، نیازمند به حجم قابل توجهی سرمایه ، یک سخت افزار به نسبت قوی و دانش و پشتیبانی لازم ، می باشید.

  از آنجا که این موارد در دسترس همه افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال نمی باشد، کمپانی ها و صرافی ها راهکارهای مختلفی را در این خصوص برای کاربران خود در نظر گرفتند. پیشرو در اینگونه خدمات صرافی مبتکر بایننس می باشد که در ادامه مقاله به صورت قدم به قدم نحوه استیکینگ در این صرافی را به شما توضیح می دهیم.

  قبل از هر چیز لازم است تا با انواع استیکینگ در بایننس آشنا شویم.

  استک کردن در بایننس

  در این روش از استیکینگ شما ارز دیجیتالی خود را برای یک مدت مشخص (مثلاً ۳۰ روز) در اختیار بایننس قرار می دهید و در ازای آن درصدی مشخص را دریافت می کنید. چنانچه شما تصمیم گرفتید که بنا به هر دلیلی پیش از اتمام قراردادتان با بایننس پول خود را خارج کنید، این امکان وجود داشته و وجه شما به ولت شما باز می گردد، ولی سودی به آن تعلق نمی گیرد.

  این روش بیشتر از آنکه برای معامله گران کاربرد داشته باشد، برای سرمایه گذاران مناسب است. اشخاصی که قصد دارند یک ارز مخصوص را برای مدت زمانی طولانی نگهداری کنند، با استفاده از این روش می توانند هنگام نگهداری سود حاصل از آن را نیز دریافت کنند.

  اگر بخواهید استیکینگ قفل شونده را به یک حساب پس‌انداز بلند مدت تشبیه کنیم، پس حتما Flexible Staking یک حساب پس انداز کوتاه مدت است. این نوع استیکینگ در واقع یکی از خدمات بایننس به شمار می آید که به تمامی کاربران خود ارائه می‌دهد و سود آن نسبت به روش قبلی کمتر است.

  وقتی شما یکی از ارزهای دیجیتالی که در لیست flexible staking بایننس می باشد را خریداری می کنید و در اکانت بایننس خود نگهداری می کنید، این صرافی به شما مانند یک سپرده کوتاه مدت بانکی سود می‌دهد. برای استفاده از این روش نیاز به فعال سازی چیز خاصی نبوده و کلیه این عملیات به صورت خودکار انجام می شود.

  دیفای استیکینگ یک تفاوت بزرگ با بقیه روش ها دارد. درواقع شما با دپوی پول خود در این بخش، درحال سرمایه‌گذاری در پروژه های دیفای هستید. در دو روش اول سرمایه شما برای اثبات سهام یا همان استیکینگ مورد استفاده قرار می گرفت و یک سود متغیر و حتمی به شما ارائه می شد. اما در این روش پول شما روی پروژه های مختلف دیفای سرمایه گذاری شده و در صورت عدم موفقیت پروژه ممکن است حتی بخشی از سرمایه شما از بین برود. سود حاصل از این نوع استیکینگ نسبت به بقیه بیشتر بوده ولی همانطور که خود بایننس در ابتدا به شما تأکید می کند باید ریسک بیشتری را نسبت به دو روش اول متحمل شوید.

  حال که با انواع استیکینگ در بایننس آشنا شدیم نحوه انجام این کار را با استفاده از اپلیکیشن بایننس به شما آموزش می دهیم:

 • انرزی
 • نکته۱: این آموزش با استفاده از نسخه اندروید تهیه شده و در دیگر پلتفرم ها کمی متفاوت است.

  نکته۲: انجام کلیه این امور تنها برای دارندگان اکانت بایننس امکان پذیر می باشد.

  ابتدا اپلیکیشن بایننس را باز کرده و در صفحه اصلی مطابق شکل روی دکمه “More” کلیک کنید.

  در بخش “Finance” روی گزینه “Staking” کلیک کنید.

  در پنجره باز شده مطابق توضیحات قبلی سه گزینه Locked Staking ، Flexible Staking و Defi Staking را مشاهده می کنید. بخش اول مربوط به Locked Staking بوده و در صفحه پایین آن ارزهای ساپورت شده توسط بایننس لیست شده است. هر ارز دارای اطلاعاتی مانند نام، میزان سود در سال، حداقل تعداد مورد نیاز برای استیکینگ و حداقل زمان قفل شدن آن برای پرداخت سود می باشد.

  بعد از انتخاب ارز مورد نظرتان روی گزینه “Stake now” کلیک کنید (در این آموزش ما رمزارز بند را انتخاب کرده ایم).

  در صفحه باز شده چند گزینه برای شما به نمایش می آید. اولین مورد گزینه “Type” بوده که نوع استیکینگ را مشخص می کند که در این مورد از نوع قفل شونده یا “Locked” می باشد.

  گزینه بعدی زمان مورد نیاز برای قفل شدن پول شما بوده که در ارزهای مختلف دوره ها با یکدیگر متفاوت اند. در گزینه آخر شما میزان ارزی را که میخواهید به این کار اختصاص دهید مشخص می کنید.

  بخش بعدی نوبت Flexible Staking می باشد. همانطور که گفته شد این عملیات به صورت خودکار صورت گرفته و در این بخش شما تنها می توانید ارزهای فعلی را که بایننس ساپورت می کند مشاهده کنید. در هر ارز میزان سود دریافتی شما و حداقل ارز مورد نیاز برای آغاز فرایند استیکینگ را به شما نمایش می دهد.

  در نهایت نوبت به گزینه DeFi Staking می رسد. در این بخش هم مانند سایر بخش ها حداقل ارز مورد نیاز برای استیکینگ و درصد سود آن شما نمایش داده می شود. تفاوت بزرگ میان این دو بخش در نوع ارزهای قابل ساپورت می باشد. در زمان نگارش این مقاله شما می توانید ارزهای Bitcoin ، BNB ، BUSD ، USDT و DAI را انتخاب کنید. جلوی نام هر ارز، پروژه مدنظر برای سرمایه گذاری به شما نشان داده خواهد شد.

  مانند گزینه Locked Staking با کلیک روی هر ارز می توانید میزان سرمایه و مدت زمانی را که می خواهید آن را به این سرمایه گذاری اختصاص دهید انتخاب کنید.

  نکته: در DeFi استیکینگ هر دو گزینه Locked و Flexibe فعال بوده و بسته به نوع سرمایه گذاری می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک را انتخاب کنید

  در صورت بروز هرگونه مشکل و یا سوال می توانید با پشتیبانی کوین گراف تماس بگیرید.

  Tags Binance Academy آموزش استک استیکینگ بایننس بایننس اکادمی سود ماهیانه منتخب

  مهر ۱۰, ۱۴۰۰

  مهر ۷, ۱۴۰۰

  مهر ۱, ۱۴۰۰

  شهریور ۳۱, ۱۴۰۰

  شهریور ۲۷, ۱۴۰۰

  شهریور ۲۳, ۱۴۰۰

  سلام در مورد locked staking چطور میشه زودتراز موعد اون تاریخ انتخاب شده لغو کرد و انصراف داد

  در بخش ولت ها گزینه Saving Wallet می توانید ارزهایی که استیک کردید مشاهده کنید. با انتخاب گزینه Early redeem می توانید استیک خود را کنسل کنید

  استک کردن در بایننس

  ببخشید من early redeem رو زدم و الان نیم ساعت گذشته و هنوز نیومده داخل کیف پول اسپاتم کار دیگه ای هم باید انجام بدم؟

  اگر درست این کار انجام داده باشید توی کیف پول Saving شما دیگه نباید ارزی موجود باشد. که در این صورت باید وارد کیف پول اسپات تان بشود. کمی صبر کنید اگر درست نشد با ساپورت بایننس تماس بگیرید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  امروزه روش های گوناگونی برای کسب درآمد از حوزه ارز دیجیتال به وجود آمده است که یکی از این روش ها استیک کردن رمز ارز ها است، از طریق استیکینگ شما می توانید در عین حال که به افزایش امنیت شبکه کمک می کنید، پاداش نیز دریافت کنید. استیک به معنی قفل کردن دارایی دیجیتالی در شبکه مورد نظر است که در بازه زمانی مشخصی انجام می شود. با این روش به راحتی می توانید ماهانه یا سالانه، علاوه بر قیمت اصلی رمز ارز، به کسب سود بیشتر بپردازید. از آنجا که صرافی بایننس یکی از محبوب ترین صرافی های ارز دیجیتال است، تصمیم داریم طریقه استیک کردن ارز های رمز نگاری شده در این پلتفرم را برای شما عزیزان بازگو کنیم.

   

  همانطور که در ابتدای مقاله به طور خلاصه توضیح دادیم، استکینگ فرآیندی است که رمز ارز های معامله گران برای بازه زمان مشخصی در پلتفرم، صرافی یا کیف پول های دیجیتالی قفل می شوند تا علاوه بر افزایش امنیت شبکه، معامله گران ترغیب به نگهداری رمز ارز های خود در پلتفرم مبدا بشوند. در واقع قفل شدن ارز در شبکه به معنی از دست رفتن رمز ارز هایتان نیست بلکه شما می توانید پس از مدت مشخص ارز های رمز نگاری شده خود را با سودشان دریافت کنید.

  در این روش هر زمان که تمایل داشته باشید می توانید ارز های خود را از حالت قفل درآورید، اما اگر زودتر از موعد تعیین شده این کار را انجام دهید هیچ سودی نصیب تان نمی شود. روش استیکینگ برای تمامی ارز های دیجیتال قابل انجام شدن نیست و تنها ارز هایی مانند کاردانو، پولکادات، مونرو، زی کش و غیره که از الگوریتم اثبات سهام یا POS استفاده می کنند قابل استیک شدن هستند. برای مثال ارز هایی مانند بیت کوین و اتریوم به دلیل ساختار اثبات کار POW، قابل استیک شدن نیستند، برای اطلاعات بیشتر در مورد استیکینگ و شناخت رمز ارز های قابل استیک، به مقاله تفاوت ماینینگ ارز دیجیتال و استیکینگ مراجعه کنید.

  استک کردن در بایننس

   

  برای کسب سود از استیک ارز دیجیتال در صرافی بایننس، ابتدا باید دارای حساب کاربری باشید که نکاتی در این باره وجود دارد. اولین نکته این است که استفاده از بایننس برای کاربران ایرانی به دلیل تحریم ممنوع می باشد، به همین دلیل اگر قصد شروع استیکینگ در این صرافی را دارید نباید احراز هویت کنید. همچنین باید با نرم افزار تغییر آی پی کشور های مجاز حساب کاربری خود را فعال کرده و از یک آی پی مشخص استفاده کنید، اگر هر بار با آی پی های متفاوت وارد این پلتفرم بشوید، بایننس به حساب کاربری شما مشکوک شده و ممکن است حساب را بلوکه کند و دارایی اتان از بین برود، در نتیجه دقت داشته باشید برای ورود به بایننس حتما یک آی پی مشخص تعیین کنید و از اپلیکیشن صرافی استفاده کنید.

  آموزش بازیابی حساب مسدود شده بایننس

  1. همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم، از طریق اپلیکیشن Binance Exchange، به حساب کاربری خود وارد شده و به بخش Finance مراجعه کنید، سپس گزینه Locked Staking را انتخاب کنید. اگر از طریق وب سایت اصلی بایننس اقدام به استیکینگ کنید، باید بر روی Binance Earn کلیک کنید.

 • تحلیل چخزر
 •  

   

  2. در این قسمت تمامی پروژه های قابل استیک برای شما به نمایش گذاشته می شود که می توانید بازده سود ماهانه و سالانه ای که طبق تخمین زدن بایننس به رمز ارز ها تعلق گرفته را مشاهده کرده و بر روی ارز مورد نظر خود کلیک کنید. سپس گزینه Stake Now را انتخاب کنید تا روند استیکینگ آغاز شود.

   

   

  3. حالا می توانید اطلاعات مربوط به استیکینگ سهام خود را مشاهده کرده و از بازده، سود و مدت زمان های قابل استفاده اطلاعات کسب کنید.

  نکته: در این بخش باید مدت زمانی که می خواهید رمز ارز های شما قفل شود را انتخاب کنید، زمان مشخص شده برای ارز ها به ترتیب 15، 30، 60 و 90 روزه است که انتخاب بازه زمانی بر عهده خودتان می باشد، هرچه رمز ارز های خود را به مدت بیشتری استیک کنید میزان پاداش و سود آن افزایش میابد.

  نکته دوم: اگر بر روی یکی از تاریخ های مشخص شده کلیک کردید و با پیغام خطا مواجه شدید به این معنی است که ظرفیت استیک در بازه زمانی مورد نظر تکمیل شده، مثلا اگر میزان ظرفیت استیکینگ 90 روزه، 100 هزار نفر باشد و دقیقا 100 هزار نفر در دوره 90 روزه ارز های خود را قفل کرده باشند ظرفیت پیوستن عضو جدید به این دوره امکان پذیر نیست. در این شرایط می توانید از بازه های زمانی دیگر استفاده کرده و رمز ارز های خود را به مدت 15، 30 یا 60 روزه قفل کنید.

  پس از کسب اطلاعات و تعیین نحوه استیک، بر روی Confirm purchase کلیک کنید. حال مراحل استیکینگ شما به اتمام رسیده و رمز ارز هایتان قفل شده است.

   

  پس از گذشت بازه زمانی مشخص شده، پاداش شما به کیف پول نرم افزاری اتان واریز شده و ارز ها از حالت Locked خارج می شوند. البته پس از اتمام دوره استیکینگ، ممکن است پروسه بازیابی رمز ارز ها و واریز سود آن ها به کیف پول، بین 48 تا 72 ساعت طول بکشد که مورد خاصی نیست و در نهایت رمز ارز های شما به همراه پاداش به کیف پولتان واریز می شوند.

  نکته مهم: اگر زود تر از موعد اتمام استیکینگ تصمیم به بازیابی رمز ارز های خود داشته باشید، مبلغ سود تعیین شده برای رمز ارز مورد نظر از حساب اصلی شما کسر می شود.

  امتیاز به مقاله

  ثبت نظر

  آموزش استیکینگ در صرافی بایننس موضوع این مقاله از ارز تودی است. قبل از ارائه هر گونه توضیح بیشتر لازم است تا با هم مفهوم استیک کردن را مرور کنیم. به فرآیندی که در آن کاربران بر اساس الگوریتمی به نام  اثبات سهام (PoS)، سرمایه دیجیتال خود را فریز کرده و سود آن را دریافت می‌کنند. استیکینگ گفته می‌شود. این فرآیند نیاز به استفاده از ابزارهای صرافی ارز دیجیتال و همچنین کیف پول دارد. در این بخش قصد داریم تا نحوه استیک کردن با صرافی بایننس و کیف پول زیرمجموعه آن یعنی تراست ولت را آموزش دهیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

  قبل از آموزش نحوه استیک کردن دارایی به ویژه استیک رمز ارز BNB، لازم است تا با انواع روش هایی که برای استیکینگ در صرافی بایننس وجود دارد، آشنا شوید. برای این کار سه راه طراحی شده که در ادامه معرفی می‌گردد.

  در روش استیکینگ Locked کاربران می‌توانند ارز دیجیتال مورد نظر خود را برای مدت زمان مشخصی، مثلا یک ماه در اختیار صرافی قرار داده و برای این کار درصد مشخصی سود دریافت کنند. در این روش اگر زودتر زمان مشخص شده قصد خارج کردن سرمایه خود را داشته باشید. هیچ سودی برای روزهای سپری شده به شما تعلق نخواهد گرفت.این روش معمولا به افرادی که قصد سرمایه گذاری به صورت بلند مدت دارند، توصیه می‌شود.

  همانطور که از نام این روش پیداست، این نوع از استیکینگ دارای انعطاف زیادی بوده و به عنوان یک حساب پس انداز کوتاه مدت با سوددهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع استیکینگ به تمام کاربران صرافی ارائه می‌شود و سود آن نسبت به روش قبلی کمتر است. زمانی که کاربر یکی از ارزهای دیجیتالی که در لیست flexible staking بایننس وجود دارد را می‌خرد و در اکانت  خود نگهداری می‎‌کند، این صرافی هم شبیه یک سپرده کوتاه مدت بانکی با اکانت ها برخورد کرده و سود می‌دهد. برای استفاده از این روش نیاز به فعال سازی خاصی نیست و کلیه این عملیات به صورت خودکار انجام می شود.

  دیفای استیکینگ سومین و آخرین روشی است که دراین صرافی برای استیک کردن دارایی ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک تفاوت بزرگ با سایر روشها دارد. با این بخش کاربران میتوانند سرمایه گذاری خود را روی پروژه های defi انجام دهند.  در دو روش اول سرمایه شما برای اثبات سهام یا همان استیکینگ مورد استفاده قرار می گرفت و یک سود متغیر و حتمی به شما ارائه می شد. اما در این روش پول شما روی پروژه های مختلف دیفای سرمایه گذاری شده و در صورت عدم موفقیت پروژه ممکن است  بخشی از سرمایه شما از بین برود. سود حاصل از این نوع استیکینگ نسبت دو روش دیگر بیشتر بوده و ریسک بالاتری را نیز به همراه دارد.

  استک کردن در بایننس

  صرافی‌ها فرآیند استیکینگ را بسیار ساده می‌کند. آنها به عنوان اعتبارسنج تمام اقدامات فنی را برای شما به انجام می‌رساند. این بدان معناست که شما نگران انتخاب اعتبارسنج خود نیستید. صرافی بایننس هیچ گونه کارمزدی برای استیکینگ دریافت نمی‌کند (این یک امتیاز مهم است). گرچه استیکینگ BNB در صرافی بایننس امری منطقیست، اما سایر صرافی‌ها هم از جمله پنکیک سوآپ این سرویس را ارایه می‌دهند.

  استیکینگ در صرافی بایننس بسیار ساده است:

  با کلیک بر روی «بازخرید زودتر» پس از ورود به سفارشات استیکینگ خود می‌توانید BNB خود را در هر زمان برداشت یا معامله کنید. از طریق Wallet> Earn می‌توانید به این قسمت دسترسی داشته باشید.

 • بورس نماد
 • استیکینگ رمزارزهای فعال در بستر بایننس اسمارت چین از طریق کیف‌پول رمزارزی یک فرایند نسبتاً ساده است و توسط تعدادی از پلتفرم‌ها از جمله Trust Wallet یا Binance Chain Wallet پشتیبانی می‌شود.

  بر اساس نوع کیف‌پول، حداقل تعداد توکنی که می‌توان در کیف‌پول استیک کرد متفاوت است، اما این معمولا برای رمزارز بایننس کوین حداقل یک BNB است. برداشت رمزارز از کیف پول ۷ روز زمان می‌برد.

  شما هر زمان می‌توانید با رفتن به منوی Binance Coin در کیف‌پول خود و انتخاب «unstake» آن را لغو کنید.

  هولدرهای رمزارزهای فعال در بستر بایننس اسمارت چین از جمله BNB به جز استیکینگ می‌توانند از طریق سرویس‌های اعطای وام متمرکز مانند Crypto.com یا Nexo از سرمایه‌گذاری خود سود کسب کنند. انجام این کار نسبتاً ساده است. ابتدا در سرویس مورد نظر خود ثبت نام کنید و حداقل BNB مورد نیاز را واریز نمایید. پس از مدتی شما می‌توانید سود سالانه قابل توجهی از دارایی BNB خود کسب کنید. پیشنهاد میکنیم مقاله کسب درآمد از ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید تا با سایر روش ها به طور کامل آشنا شوید.

  کاربران می‌توانند با ارائه نقدینگی به پروتکل‌های DeFi، مانند صرافی غیرمتمرکز (DEX) پنکیک سوآپ، پاداش BNB دریافت کنند. هر DEX از یک بازارساز خودکار (الگوریتم) در کنار نقدینگی کاربران خود برای معاملات فوری بین رمزارزها استفاده می‌کند. پنکیک سوآپ برای تشویق تأمین‌کنندگان نقدینگی، از پاداش‌هایی در قالب توکن و پرداخت بخشی از کارمزد معاملات به آنها استفاده می‌کند.

  استیک کردن یک فرایند نسبتاً ساده و مطمئن است. با این حال مانند هر سرمایه‌گذاری، خطرات خاص خود را دارد که باید قبل از بلاک کردن پول، آنها را مورد ارزیابی قرار دهید.

  میزان سودی ای که کاربران از استیکینگ بایننس‌کوین یا سایر رمزارزهایی که دریافت می‌کنند به عوامل مختلفی بستگی دارد و ما در این قیمت سود حاصل از استیک کردن بایننس کوین را بررسی می‌کنیم:

  نمایندگان دارای سپرده‌های BNB می‌توانند انتظار دریافت بهره سالانه ۹ الی ۱ درصدی (بدون احتساب کارمزد و هزینه گس) را داشته باشند. در مقایسه، بازده حاصل از فارمینگ بهره می‌تواند بسیار متفاوت باشد (از کمتر از ۱ تا ۱۰ درصد). در نهایت این درآمدها به ارزش بازار توکن BNB بستگی دارد. در صورت افزایش یا کاهش بهای BNB پاداش ها به همان نسبت تغییر می‌کنند.

  هدف ما، ارائه بهترین و به‌روزترین مقالات در زمینه ارزهای دیجیتال و افزایش آگاهی مردم در حوزه فناوری بلاکچین است و در راستای این هدف با تیم متخصص و جوان خود به صورت شبانه روزی سعی در ارائه خدمات داریم.


  با عضویت در خبرنامه ما، جدیدترین اخبار را در ایمیل خود داشته باشید.

  تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ارز تودی می‌باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

  ArzToday © 2021. All Rights Reserved

  آموزش صرافی بایننس Binance، صرافی بایننس یکی از انواع صرافی های ارز دیجیتال است که بسیار شناخته شده می باشد. این صرافی جزء بهترین صرافی های ارز دیجیتال و یک صرافی بین المللی به شمار می رود و دارای کاربران بسیاری است. بخاطر زیاد بودن حجم معاملات در این صرافی سرعت نقدشوندگی سرمایه بسیار بالا است. در واقع یک واسطه میان خریداران و فروشندگان است که در ازای این واسطه گری کارمزد خود را دریافت می کند. این کارمزد برای کاربرانی که حجم معامله آن ها در ماه کمتر از 50 بیت کوین است، 0.1 درصد می باشد. این صرافی یک ارز دیجیتال دارد که به نام بایننس کوین (BNB) شناخته می شود. چنانچه از ارز دیجیتال صرافی استفاده کنید کارمزد تراکنش های شما تا 25 درصد کم تر خواهد شد.

  در این مقاله شما می توانید در ابتدا با صرافی بایننس، تاریخچه و عملکرد آن آشنا شوید. همچنین کارمزد این صرافی برای انجام مبادلات و نکاتی که قبل از انجام ثبت نام باید بدانید نیز، بیان خواهیم نمود. علاوه بر این می خواهیم به شما ساخت اکانت در بایننس یا همان ثبت نام در صرافی بایننس را آموزش دهیم. سپس درباره شارژ کردن حساب کاربری خود یا همان واریزی به حساب  صحبت کنیم و در نهایت به شما خرید و فروش یا همان ترید در این صرافی را آموزش دهیم. همچنین شما می توانید با بخش های مختلف صرافی بایننس و نحوه کار با هریک آشنا شوید. اگر با استفاده از تلفن همراه زوم ارز را دنبال می کنید، می توانید به پایین صفحه رفته و با انتخاب تب مورد نظر به اطلاعاتی که نیاز دارید دسترسی پیدا کنید.

  فهرست مطالب

   

  صرافی بایننس یک صرافی برجسته رمز ارز است که در سال 2017 در هنگ کنگ Hong Kong تاسیس شد. این صرافی تمرکز زیادی بر ترید آلت کوین ها دارد. بایننس معاملات ارز به ارز را در بیش از 500 ارز رمزپایه از جمله بیت کوین، اتر، لایت کوین، دوج کوین و … ارائه می دهد. در سال 2018، در پاسخ به مقررات سختگیرانه چین در زمینه ترید و تبادل ارزهای دیجیتال، صرافی بایننس دفتر مرکزی شرکت خود را به Malta واقع در اتحادیه اروپا منتقل کرد.

  استک کردن در بایننس

  به طور کلی بایننس یک صرافی آنلاین است که در آن کاربران می توانند ارزهای رمزنگاری شده را معامله و ترید کنند. لازم به ذکر است که ارزهای رمزپایه بسیاری در این صرافی پشتیبانی می شود. بایننس یک کیف پول رمزنگاری شده برای سرمایه گذاران به منظور ذخیره وجوه الکترونیکی خود فراهم می کند. این صرافی همچنین از خدمات پشتیبانی برای کاربران جهت کسب سود یا معامله با استفاده از ارزهای رمزپایه برخوردار است. این صرافی توکن مبتنی بر بلاکچین خود را دارد که بایننس کوین یا BNB نامیده می شود.

  صرافی بایننس دارای کمترین کارمزد معاملات برای مبادله ارزهای رمزپایه است. در واقع این صرافی از نقدینگی بالایی برخوردار است و به کاربرانی که توکن BNB را خریداری می نمایند، تخفیف می دهد. نام صرافی بایننس ترکیبی از کلمات “Bitcoin” و “Finance” است. این صرافی ادعا می کند دارای استانداردهای بالایی برای ایمنی است و از پردازش بالایی برخوردار می باشد. همچنین ادعا می کند توانایی پردازش حدود 1.4 میلیون سفارش در ثانیه را دارد. از ترید بیش از 500 کوین از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و توکن بومی خود BNB پشتیبانی می کند.

  این صرافی یک صرافی بین المللی است که کاربران از سراسر جهان در بستر آن به معامله می پردازند. این صرافی به سرعت رقیبان خود را از میدان به در کرد و اکنون با میانگین حجم معامله 1.2 میلیارد در روز یکی از بهترین صرافی ها محسوب می شود که سرعت نقد شوندگی در آن بسیار بالاست. ساخت حساب در آن رایگان و بسیار راحت انجام می گیرد. فقط برای ساخت حساب انجام یک سری نکات ضروری است که در بخش آموزش ثبت نام به آن ها اشاره کرده ایم. این صرافی درواقع به عنوان یک واسطه تراکنش های مربوطه را به هم وصل می کند یا اصطلاحا معاملات را جوش می زند. به این صورت که کاربر پس از ثبت در خواست خرید یا فروش خود در صرافی، صرافی از بین پیشنهادهای خرید و فروش سفارش ثبت شده را پیدا کرده و انجام می دهد، و در برابر این اتصال خریدار و فروشنده کارمزد دریافت می کند.

  توجه داشته باشید که صرافی به صورت مستقیم ارز دیجیتال به فروش نمی رساند. همانطور که اشاره کردیم وقتی شما سفارشی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال در این صرافی ثبت می کنید، بایننس به عنوان یک واسطه برای شما میان پیشنهادات خرید یا فروش سفارش شما را انجام می دهد. این صرافی یکی از پلتفرم های برتری است که تریدر ها برای تراکنش های خود از آن استفاده می کنند. کاربران می توانند پس از خرید ارز دیجیتال مورد نظر (ایرانیان از صرافی آنلاین داخلی هم می توانند استفاده کنند ) آن را به کیف پول صرافی خود انتقال دهند و سپس ترید یا معامله ارز دیجیتال را شروع کنند.

  این صرافی توسط چانگ پنگ ژائو در سال 2017 در کشور چین تاسیس شد. در حال حاضر بزرگترین و معتبرترین صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال محسوب می شود و در رتبه 1 جهان قرار دارد که در آن بیش از 100 ارز دیجیتال مورد معامله قرار می گیرد.

  شرکت بایننس بعد از مدتی دفتر مرکزی را به ژاپن منتقل کردند. بعد از آن در تایوان نیز دفاتری راه اندازی کردند. همچنین در سال 2018 نیز دفاتری در مالت دایر کردند. این صرافی کاربران بسیاری در سرتاسر جهان دارد. حجم معاملات روزانه این صرافی بسیار بالا است و همین باعث شده سرعت نقدشوندگی دارایی در این صرافی بسیار زیاد باشد. بنیان گذار این صرافی آقای چانگ پنگ ژائو در حال حاضر مدیرعامل بایننس می باشد. آقای ژائو پیش از این شرکت Fusion System را راه اندازی کرده بود. همچنین عضو تیم کیف پول بلاکچین نیز بود. مدتی هم در صرافی Okcoin به عنوان مدیر ارشد فعالیت می کرد. در مجله ای به عنوان فوربز نام چانگ پنگ ژائو در صدر لیست ثروتمندترین افراد جهان با تخمین حدود 2 میلیارد دلار ثروت قرار گرفت.

 • الگو پرچم
 • پلتفرم بایننس برای دسترسی راحت کاربران علاوه بر استفاده از طریق کامپیوتر ها امکان استفاده از طریق نرم افزار موبایلی را نیز فعال کرد. در سال 2019 صرافی مورد حمله هکرها قرار گرفت که طی این عملیات حدود 7000 بیت کوین به سرقت رفت. البته مدیرعامل آن طی بیانیه ای اعلام کرد که از طریق صندوق دارایی امن خسارت وارده به کاربران را پرداخت می کند.

  اگر بخواهیم به طور خلاصه به بیان عملکرد این صرافی بپردازیم، می توان گفت در صرافی بایننس تعدادی خریدار و فروشنده رمز ارز وجود دارد که در این صرافی کاربران سفارش خرید و فروش خود را ثبت می نمایند. پس از ثبت سفارش صرافی بایننس به عنوان یک رابط بین خریدار و فروشنده کار می کند و معامله را انجام می دهد و این صرافی در ازای انجام معاملات کارمزدی را دریافت می نماید.

  این موضوع را به گونه ای دیگر نیز می توان تعریف کرد. برای مثال زمانی که یک کاربر سفارش خود را به منظور خرید ارز دیجیتال ثبت می نماید، سیستم صرافی در میان کاربرانی که سفارش فروش خود را ثبت نموده اند جستجو می کند تا سفارش را کامل کند. لازم به ذکر است که کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود برای انجام ترید در این صرافی در ابتدا تتر یا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده، سپس به انجام ترید در این صرافی می پردازند.

  در این صرافی میزان کارمزد برای سطوح مختلف کاربری متفاوت می باشد. زمانی که افراد در معاملات خود از ارز دیجیتال بایننس کوین BNB استفاده می نمایند، کارمزد معاملات 25% کاهش می یابد. در این صرافی برای انجام عملیاتی همچون واریز به حساب کارمزدی دریافت نمی شود. اما لازم به ذکر است که برای برداشت از حساب در این صرافی کاربران ملزم به پرداخت کارمزد براساس نوع ارز دیجیتال خود می باشند.

  در ابتدا گفته شد که میزان کارمزد برای سطوح مختلف کاربری متفاوت است. برای مثال کاربرانی که حجم معاملات آنها ماهانه زیر 50 بیت کوین باشد، برای هر معامله ای که صورت می گیرد باید 0.1 درصد از مبلغ کل معامله را به عنوان کارمزد پرداخت کنند. در ادامه شما کارمزدهای مختلف صرافی بایننس برای سطوح کاربری مختلف مشاهده می نمایید.

  مانند سایر صرافی های رمزنگاری، بایننس خدماتی را در زمینه ترید، واریز ارزهای دیجیتال، برداشت ارزهای دیجیتال و … ارائه می دهد. علاقه مندان به ارزهای رمزنگاری شده که مایل به راه اندازی توکن های اختصاصی خود هستند می توانند از بایننس برای جمع آوری سرمایه از طریق پیشنهادات اولیه کوین ICO استفاده کنند. بایننس توسط تعداد زیادی از تریدرها برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برای شروع ترید، کاربران باید شرایط لازم KYC را تکمیل کنند. پس از ایجاد موفقیت آمیز حساب، کاربران می توانند وجوه ارز رمزنگاری شده را به آدرس کیف پول عمومی خود، که توسط بایننس ارائه شده است، اضافه کنند تا ترید را آغاز کنند.

  سفارش لیمیت Limit Order: سفارشات لیمیت یا محدود فقط در قیمت تعیین شده توسط تریدر اجرا می شود.

  سفارش مارکت Market Order: این نوع از سفارش بلافاصله با بهترین قیمت موجود در بازار اجرا می شوند.

  سفارش استاپ لیمیت Stop-limit order: این نوع از سفارش یک سفارش شرطی می باشد و در صورتی فعال می شود که به قیمت stop برسد. در واقع این نوع از سفارش، فقط هنگامی که قیمت به یک سطح مشخص برسد، سفارشات معتبری می شوند.

  بایننس علاوه بر سرویس های خاص مبادله، ابزارها، پلتفرم ها و خدمات دیگری را نیز ارائه می دهد. برخی از آنها به شرح زیر است:

  Binance Earn: بستری برای استیکینگ یا واریز استیبل کوین ها به صرافی است.

  Binance Visa Card: یک کارت اعتباری است که به کاربران امکان می دهد ارز رمزنگاری شده خود را به ارز فیات تبدیل کرده و آن را برای محصولات و خدمات خرج کنند.

  Binance smart pool: ماینرها را قادر می سازد تا برای بهینه سازی و ضرب درآمد خود بین ارزهای رمزنگاری شده مختلف، استخراج کنند.

  Binance Labs: بایننس دارای فناوری بلاکچینی می باشد که بر پرورش پروژه های امیدوار کننده مرحله قبل از ICO تمرکز دارد. این کار با تامین بودجه لازم برای توسعه، منابع مشاوره ای و صفحه راه اندازی برای هرگونه فعالیت لازم به تیم های پروژه ارزهای رمزپایه کمک می کند.

  LunchPad: بایننس همچنین سایتی به نام لانچ پد را برای میزبانی پروژه های جدید و ظهور بلاکچین و رابط های API ارائه می دهد. از مارس 2021، 42 پروژه راه اندازی شده است.

  برای شروع کار با صرافی بایننس و ساخت حساب نیاز است تا نکاتی که در این قسمت از مقاله برای شما بیان می نماییم را مطالعه نمایید.

  به دلیل تحریمات موجود در کشور ایران، کاربران ایرانی برای کار با صرافی بایننس باید از نرم افزار تغییر IP ثابت و یا VPS استفاده نمایند. بهتر است که نرم افزار تغییر IP شما به کشورهایی همچون فرانسه و هلند متصل باشد این دو کشور می توانند گزینه مناسبی به شمار روند. قبل از این از IP کشور آلمان زیاد استفاده می شد، اما اکنون برای استفاده از IP کشور آلمان کاربران نیازمند احراز هویت می باشند. اما اگر نمی دانید نرم افزار شما از کدام کشور متصل می باشد، می توانید ” What is my IP address? ” را در مرورگر خود جستجو نمایید و پس از آن مشاهده نمایید که نرم افزار شما به کدام کشور متصل است.

  همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، ما از کشور هلند متصل می باشیم.

  معامله گران حرفه ای پیشنهاد می کنند که از یک سرور مجازی VPS استفاده کنید. سرور مجازی را یک کامپیوتر در نظر بگیرید که در یک کشور خارجی قرار دارد و همیشه نیز روشن می باشد. شما می توانید از راه دور نیز به آن دسترسی داشته باشید. برای داشتن VPS می توانید از شرکت های ارائه دهنده VPS آن را تهیه کنید.

  پس از ثبت نام، برای امنیت بیشتر از شما می خواهد تا تایید دو مرحله ای را فعال کنید. با فعال سازی این مرحله، برای ورود به حساب کاربری جدای از کلمه عبور، باید از یک روش دیگر نیز هویت خود را تأیید کنید.

  برای انجام این کار می توان از دو روش زیر پیش رفت:

  برای هربار ورود به صرافی پیشنهاد می کنیم تا از مورد دوم استفاده کنید تا دیگر نیاز به دادن شماره موبایل ایران در صرافی بایننس نباشید.

  همچنین برای کاهش ریسک، می توان قبل از ورود به حساب خود، ساعت کامپیوتر یا موبایل خود را روی یک کشور دیگر قرار دهید. به این دلیل که از طریق منطقه زمان می توان نقطه اتصال کاربر را شناسایی کرد. نکته دیگر این است که، هرگز به سایت یا نرم افزار امکان دسترسی به لوکیشن را ندهید چون می تواند منطقه اتصال را شناسایی کند.

  در انتها با انجام دادن تمام مراحل بالا فقط ریسک را کاهش می دهید اما ریسک به صفر نمی رسد. بنابراین بیشتر مراقب باشید و اگر حسابتان در صرافی مسدود شد، به قسمت پشتیبانی آن یک پیام رسمی به زبان انگلیسی فرستاده و در خواست برداشت از حسابتان را نمایید. تا به حال چندیدن کاربر با این مشکل مواجه شدند و با گزارش مسدود شدن حسابشان به قسمت پشتیبانی توانسته اند که دارایی های خود را برداشت کنند.

  صرافی بایننس اکنون خدمات زیادی را به کاربران ارائه می دهد. برای ساخت اکانت در این صرافی نیاز است تا در ابتدا نرم افزار تغییر IP خود را روشن نمایید. پس از آن به آدرس سایت صرافی www.binance.com مراجعه نمایید. سپس مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

  1.پس از وارد شدن به سایت، برای ساخت اکانت بر روی گزینه ” Register ” همانند تصویر زیر کلیک نمایید.

  2.در این مرحله اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

  Email: آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. پیشنهاد می شود که از ایمیل هایی استفاده نمایید که به آن دسترسی داشته باشید و در شبکه های اجتماعی مختلف از ان استفاده نکرده اید.

  Password: رمز عبور خود را انتخاب کنید. رمز عبور انتخابی شما باید شامل اعداد، حروف کوچک انگلیسی و حروف بزرگ انگلیسی باشد. همچنین حداقل باید شامل 8 کاراکتر باشد.

  استک کردن در بایننس

  Referral ID: کد دعوت اختیاری می باشد.

  3.پس از کامل کردن اطلاعات  بر روی قسمت مشخص شده تیک بزنید. انتخاب این گزینه به منظور قبول شرایط صرافی بایننس می باشد.

  4.در انتها بر روی ” Create Account ” برای ساخت حساب کلیک نمایید.

  5.در این مرحله تصویر مشخص شده را کامل نمایید. این مرحله نشان می دهد که شما ربات نیستید.

  6.در اینجا صفحه ای برای شما باز می شود که نیاز است تا کد ارسال شده به ایمیل خود را وارد نمایید.

  در اینجا اکانت بایننس شما ساخته شد. پس از آن برای ایجاد امنیت حساب خود نیازمند یک تایید دو مرحله ای هستید. در ادامه مقاله به توصیح آن خواهیم پرداخت.

  تایید هویت دو مرحله ای به دو روش انجام می شود. یکی از روش های آن ارسال پیامک به تلفن همراه شما است و دیگری از طریق برنامه ” Google Authenticator ” صورت می گیرد. نکته ای که در این قسمت باید کاربران ایرانی به آن توجه نمایند این است که از طریق شماره تلفن همراه به تایید هویت نپردازند.

  در اینجا مراحل زیر را برای تایید هویت به وسیله اپلیکیشن ” Google Authenticator ” انجام دهید.

  1.با استفاده از گزینه ای که در تصویر نشان دادیم، وارد داشبورد سایت شوید.

  2.پس از ورود به داشبورد سایت پنجره ای برای شما باز می شود. در این قسمت شما پیامی جهت تایید هویت از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه و اپلیکیشن Google Authenticator دریافت می نمایید. حتما توجه نمایید که تایید هویت از طریق تلفن همراه را انتخاب نکنید. گزینه ” Google verification ” را همانند شکل انتخاب نمایید.

  3.در اینجا مراحل فعال کردن Google Authenticator به شما نمایش داده می شود. در مرحله اول این اپلیکیشن را دانلود نمایید. کاربران می توانند اپلیکیشن Google Authenticator را از App Store برای سیستم های عامل های ios و از Google Play برای سیستم عامل های اندروید دانلود نمایند. پس از نصب و بارگیری این نرم افزار بروی گزینه Next کلیک نمایید.

  4.در این قسمت باید کد QR نمایش داده شده را در نرم افزار اسکن نمایید. همچنین می توانید کدی که در این قسمت نمایش داده شده است را به صورت دستی وارد نمایید.

  کدی که در این قسمت نمایش داده شده است و در شکل مشاهده می نمایید، کد پشتیبان گیری Google Authenticator و حساب بایننس شما می باشد. بنابر این کد را در جایی یادداشت نمایید. زمانی که برنامه Google Authenticator از روی گوشی شما پاک شود و یا اینکه حساب بایننس شما دچار مشکل شود، می توانید از این کد برای بازیابی حساب خود استفاده نمایید. پس از اسکن کد بر روی گزینه Next کلیک کنید.

  5.در این مرحله به شما تاکید می نماید، تا کد پشتیبان گیری را یادداشت کنید. در ادامه گزینه Next را انتخاب کنید.

  6.در مرحله بعدی شما باید اطلاعات خواسته شده را به ترتیب وارد نمایید. در ابتدا از فیلد اول بر روی Get code کلیک کرده و کد ارسال شده به ایمیل خود را وارد نمایید. پس از آن در فیلد دوم باید کد موجود در نرم افزار Google Authenticator را وارد کنید. در انتها پس از وارد نمودن اطلاعات خواسته شده بر روی Submit کلیک نمایید.

  پس از انجام مراحل بالا مشاهده خواهید کرد که تایید هویت شما به صورت کامل انجام شده است.

  مواردی که در ادامه نام میبریم، زمانی می باشد که از شما کد جیمیل خواسته می شود:

  شما می توانید با خواندن این قسمت از مقاله با خدماتی که صرافی بایننس ارائه می دهد، به طور خلاصه آشنا شوید.

  زمانی که بر روی پنجره مشخص شده در تصویر کلیک می نمایید، موارد زیر نمایش داده می شود. بعضی از قسمت های آن ممکن است در ایران در دسترس نباشد. به عبارتی برای استفاده از این خدمات نیاز به KYC و یا احراز هویت می باشد که این کار برای کاربران ایرانی مقدور نمی باشد. در تصویر زیر هر قسمت را شماره گذاری کرده و به طور مختصر به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

  این قسمت مورد استفاده کاربران ایرانی نمی باشد. در واقع این بخش مناسب افرادی می باشد که می توانند با استفاده از مستر کارت ها، ارز دیجیتال خریداری کنند.

  زمانی که Markets را از منوی بالای صفحه انتخاب می نمایید، با صفحه زیر مواجه می شوید. این صفحه نشانگر بازار ارزهای دیجیتال می باشد. در این قسمت حجم معاملات روزانه رمز ارزها، تغییرات قیمت آنها در 24 ساعت نمایش داده می شود. موارد زیر را نیز می توانید در این صفحه مشاهده نمایید.

  عمده کار کاربران با این قسمت می باشد. با استفاده از این قسمت شما می توانید به ترید کردن در این صرافی بپردازید. بخش Trade شامل موارد زیر است.

  این بخش گزینه های زیر را نمایش می دهد:

  بایننس به عنوان صرافی پیشرو در فضای ارز رمزپایه، یک پلی را بین پلتفرم صرافی و پلتفرم NFT خواهد داشت. NFT توکن رمزگذاری شده است و این نوع از دارایی ها ممکن است در دنیای واقعی یا دنیای دیجیتال وجود داشته باشد. با انتخاب این گزینه در صرافی بایننس شما وارد بازار NFT بایننس می شوید.

  با انتخاب این گزینه در صرافی بایننس از منوی بالا، می توانید قسمت های مختلف زیر را مشاهده نمایید.

  زمانی که از نوار بالایی صرافی بایننس گزینه Orders را انتخاب می نمایید، می توانید گزینه های زیر را مشاهده کنید.

  با استفاده از گزینه ای که در تصویر نشان می دهیم، می توانید به مشخصات حساب خود دسترسی پیدا کنید.

  با انتخاب نماد زنگوله که در نوار بالایی صفحه قرار دارد، می توانید نوتیفیکیشن هایی که از طرف صرافی برای شما ارسال شده است را مشاهده نمایید.

  با استفاده از این قسمت می توانید کد QR موجود را اسکن نموده، و اپلیکیشن بایننس را برای سیستم عامل های اندروید و ios نصب کنید.

  در ادامه می توانید به طور کامل با هر بخش از این صرافی آشنا شوید…

   

  شما می توانید برای واریز ارز دیجیتال در صرافی بایننس، مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

  1.در ابتدا از منوی بالای صفحه بر روی گزینه Wallet کلیک کرده و در ادامه گزینه ” overview” را همانند شکل انتخاب نمایید.

  2.در این قسمت برای واریز  بر روی گزینه ” Deposit ” کلیک می نماییم.

  3.در این قسمت پنجره ای برای شما باز می شود که برای واریز ارز دیجیتال گزینه ” Crypto Deposit ” را انتخاب کنید.

  4.در این مرحله ارز مورد نظر خود را برای واریز انتخاب کنید. که ما برای مثال ارز دیجیتال تتر USDT را انتخاب نمودیم.

  5.در این مرحله شما باید شبکه مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما چگونه این کار را انجام دهیم. زمانی که در صفحه مشخص شده بر روی گزینه مورد نظر همانند شکل کلیک می کنید، شبکه های زیر نمایش داده می شود.

  در اینجا شما چند شبکه مختلف را مشاهده می نمایید که تفاوت انها در کارمزدی که دارا می باشند، است. در این مرحله بهتر است شبکه TRC-20 را انتخاب نمایید. زیرا نسبت به شبکه های دیگر از کارمزد کمتری برخوردار است.

  5.پس از انتخاب شبکه بر روی Get Address کلیک نمایید تا آدرس را دریافت کنید.

  6.در این بخش شما قادر خواهید بود بر روی گزینه ای که در شکل نشان دادیم، کلیک کرده و آدرس مورد نظر را کپی نمایید. همچنین می توانید کد QR را اسکن کنید.

  7.در نهایت آدرس را در کیف پول یا صرافی مبدا که می خواهید ارز را از آن برداشت نمایید، کپی کنید. پس از تایید تراکنش باید مدتی را منتظر بمانید تا ارز مورد نظر به کیف پول بایننس شما واریز شود.

  در این قسمت از مقاله شما می توانید با نحوه برداشت یا Withdraw در صرافی بایننس آشنا شوید. برای این کار نیاز است تا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  1.از منوی اصلی صرافی گزینه wallet را انتخاب نموده، پس از باز شدن منو بر روی گزینه overview کلیک نمایید.

  2.در صفحه ی باز شده بر روی گزینه withdraw کلیک نمایید.

  3.در فیلد اول شما باید رمز ارز مورد نظر را برای برداشت یا ارسال انتخاب کنید. در اینجا ما ارز بیت کوین را انتخاب نمودیم.

  در فیلد دوم شما باید آدرس شخص و یا صرافی که می خواهید ارز را به آن ارسال نمایید، وارد کنید.

  در فیلد سوم شما باید شبکه را انتخاب نمایید. این قسمت معمولا پس از وارد کردن آدرس به طور خودکار کامل می شود.

  در انتهای این صفحه شما می توانید کارمزد را مشاهده نمایید.

  4.در انتها پس از انجام مراحل بالا بر روی گزینه ” Submit ” کلیک کنید.

  در این قسمت از مقاله شما می توانید با نحوه ترید در صرافی بایننس آشنا شوید. انتخاب یک صرافی مطمئن و قابل اعتماد می تواند شما را در این امر کمک نماید. برای انجام ترید در صرافی بایننس باید در ابتدا یک اکانت در این صرافی بسازید. در قسمت های قبلی مقاله ما به نحوه ساخت حساب در صرافی بایننس به طور کامل پرداخته ایم.

  برای انجام ترید در صرافی بایننس از منوی بالای صرافی در ابتدا گزینه Trade را انتخاب نموده، سپس بر روی گزینه Classic کلیک کنید. با استفاده از ترید کلاسیک شما می توانید به راحتی ارز خود را خریداری نمایید و یا به فروش برسانید. در ادامه به معرفی قسمت های مختلف این بخش می پردازیم.

  زمانی که بر روی گزینه کلاسیک کلیک می کنید، صفحه ای را همانند شکل زیر مشاهده می نمایید. در تصویر زیر ما هر قسمت را شماره گذاری کرده و به توضیح هریک می پردازیم.

  1.در قسمت اول شما می توانید نام ارزی که نمودار آن نمایش داده شده است را مشاهده نمایید. اینجا جفت ارز BTC/USDT می باشد. در ادامه تغییرات 24 ساعته ارز دیجیتال، پایین ترین قیمت در 24 ساعت، بالاترین قیمت در 24 ساعت و حجم معاملات ارز دیجیتال در 24 ساعت نمایش داده شده است.

  2.در تصویر شماره 2 که در سمت چپ صفحه قرار دارد، می توانید سفارش های خرید و فروش را مشاهده کنید.

  3.در اینجا شما نمودار رمز ارز را می توانید مشاهده کنید. در بالای نمودار می توانید این نمودار را بر روی تایم فریم های روزانه، هفتگی، چهار ساعته، یک ساعته و 15 دقیقه ای تنظیم نمایید.

  همچنین در بالای نمودار گزینه original، نمودار رمز ارز را در بایننس نشان می دهد.  با انتخاب گزینه TradingView می توانید نمودار ارز دیجیتال را از سایت تریدینگ ویو مشاهده نمایید که یکی از برترین سایت ها برای تحلیل رمز ارزها می باشد.

  4.این قسمت نشانگر مارکت های مختلف می باشد. در این قسمت می توانید جفت ارزهای مورد نظر خود را جستجو نمایید. همچنین مارکت های بایننس کوین BNB، مارکت های بیت کوین BTC، مارکت های آلت کوین ALT و مارکت فیات FIAT وجود دارد. در ادامه به شرح هریک می پردازیم.

  .مارکت BNB: با استفاده از این مارکت می توانید رمز ارزهای خود را با BNB معامله کنید. در واقع شما باید بایننس کوین را ارائه دهید و ارزهای دیگر بخرید. و یا ارزهای دیجیتال دیگر را داده و BNB دریافت کنید.

  .مارکت BTC: در این مارکت امکان مبادله ارزهای دیجیتال با بیت کوین وجود دارد.

  .مارکت ALTS: با استفاده از این مارکت می توانید ارزهای دیجیتال دیگر را با اتریوم، ریپل و ترون مبادله نمایید.

  .مارکت FIAT: در این قسمت امکان مبادله ارزهای دیجیتال با استیبل کوین ها موجود است.

  5.با استفاده از این قسمت می توانید سفارش های خرید و یا فروش خود را انجام دهید. در واقع برای ترید در این صرافی باید از این قسمت استفاده نمایید.

  6.این قسمت شامل Open Orders، Order History، Trade History و Funds می باشد.

  پس از آشنایی با قسمت های مختلف صفحه ترید کلاسیک می توانید در این صرافی به ترید و یا خرید و فروش ارزهای خود بپردازید. در صرافی بایننس می توانید خرید و فروش رمز ارزها را تحت تبدیل ارزها به یکدیگر انجام دهید. در واقع جفت ارزهایی وجود دارند که می توانید رمز ارزهای خود را تبدیل نمایید.

  خرید و فروش در صرافی بایننس به دو شکل خرید و فروش سریع و خرید و فروش با برنامه صورت می گیرد. در این مقاله به توضیح هر دو نوع از خرید و فروش در این صرافی خواهیم پرداخت.

  برای خرید و فروش سریع در صرافی بایننس باید در صفحه معاملات کلاسیک در قسمت خرید و فروش نوع سفارش خود را بر روی Market قرار دهید.

  در این نوع از سفارش، صرافی به صورت خودکار بهترین قیمت را برای ما پیدا کرده و سفارش سریع تکمیل می شود. برای مثال فرض کنید در اینجا ما می خواهیم با استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین، رمز ارز BNB را خریداری نماییم. پس از وارد شدن به صفحه ترید کلاسیک جفت ارز BNB/BTC را انتخاب نموده و در فرم خرید موارد زیر را تکمیل می نماییم.

  1.در قسمت خرید همانطور که در شکل مشخص نمودیم، در ابتدا نوع سفارش خود را بر روی Market قرار دهید.

  2.پس از انتخاب نوع سفارش، شما قادر خواهید تا مقدار مورد نظرتان را برای خرید وارد نمایید. شما می توانید یکی از گزینه های 25، 50، 75 و 100 درصد را انتخاب کنید. در واقع با انتخاب یکی از گزینه ها تصمیم می گیرید که چه مقدار از دارایی شما به خرید اختصاص داده شود. برای مثال اگر گزینه 100 درصد را انتخاب نمایید، کل دارایی شما به ارز مورد نظر تبدیل خواهد شد. در انتها گزینه ” Buy BNB ” را انتخاب نمایید.

  در این قسمت از مقاله می توانید با سه نوع خرید و فروش با برنامه در بایننس آشنا شوید. خرید و فروش با برنامه در بایننس شامل سفارش لیمیت Limit، سفارش استاپ لیمیت Stop Limit و OCO می باشد.

  سفارش لیمیت به سفارش قیمت می گویند که در یک قیمت مشخص ثبت شود و هنگامی که قیمت ها به قیمت مورد نظر رسید، تکمیل شود.

  برای مثال تصور کنید که فعلی BNB 0.21 دلار است، اما شما بر اساس تحلیل خود اینگونه پیش بینی کرده اید که BNB سقوط خواهد کرد و قصد دارید تا آن را در 0.20 دلار بخرید بنابراین در قسمت PRICE یا قیمت، قیمت مورد نظر خود را ثبت می کنید یعنی یک سفارش لیمیت با قیمت مثلا 0.20 دلار ثبت کنید تا هنگامی که قیمت به آن نقطه رسید، سفارش شما تکمیل شود. شما می توانید با کشیدن دکمه (در عکس با فلش مشخص شده ) درصد خرید یا فروش خود را تعیین کنید. که با این کار در قسمت Amount، مقدار خرید شما مشخص خواهد شد. سپس بعد از انجام این مراحل مبلغ کل به صورت خودکار محاسبه می شود.

  در این سفارش به سیستم می گویید که هنگامی که قیمت به رقم X رسید، سفارش با رقم Y را برای من ثبت کن.

  با این نوع سفارش می توان زمانی که حضور ندارید، خرید و فروش انجام دهید. تریدرها از این مدل سفارش برای توقف ضرر یا همان Stop-Loos استفاده می کنند.

  تصور کنید قیمت BNB، 0.2 دلار است. شما می توانید یک سفارش ثبت کنید تا زمانی که قیمت به 0.198 دلار رسید، سفارش فروشی با قیمت 0.197 دلار برای شما ثبت کند تا از ضرر بیشتر جلوگیری شود. همانطور که در تصویر زیر می بینید قسمت Stop نقطه ای است که قیمت با رسیدن به آن متوقف می شود. و قسمت Limit نقطه ای است که باید سفارش جدید ثبت شود.

  شما می توانید با استفاده از OCO دو سفارش در این صرافی ثبت نمایید. OCO ترکیبی از سفارش لیمیت Limit و استاپ لیمیت Stop-limit است. اما از بین دو سفارش شما صرفا یکی از سفارش ها اجرا می شود. سفارشی که زودتر اجرا شود، سفارش دیگر کنسل می شود.

  شما در اصل با استفاده از OCO معامله خود را در صرافی به صورت خودکار انجام می دهید.

  حال می خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور می توانید از OCO در  بایننس استفاده نمایید. در ابتدا مانند عکس زیر OCO  را  انتخاب می کنیم،

  پس از انتخاب OCO تصویری همانند شکل زیر را مشاهده می نمایید:

  بعد از پر کردن موارد بالا می توانید اطلاعاتی سفارشات خود را در قسمت پایین صفحه Open Order  مشاهده کنید .

  در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما را با معاملات مارجین صرافی بایننس آشنا کنیم. شما می توانید با خواندن این قسمت از مقاله با نحوه کار این نوع از معاملات آشنا شوید. انواع مختلفی از استراتژی ها و بازارهای معاملاتی در اکوسیستم رمزنگاری موجود است. بایننس، بزرگترین پلتفرم مبادله جهانی از نظر حجم معاملاتی، بازارهای مختلفی را در خود جای داده است. در بایننس امکان انجام معاملات مارجین به شکل قرض گرفتن از صرافی با استفاده از اهرم های مختلف وجود دارد که این کار ریسک بالایی دارد و به معامله گران تازه کار هیچگاه توصیه نمی شود.

  به صورت ساده اگر بیان کنیم مارجین تریدینگ یک روش معامله ای است که در آن کاربر با ایجاد لوریج یا اهرم دارایی ارزدیجیتال خود، یک دارایی یا سرمایه بیشتری وام یا قرض می گیرد تا بتواند با سرمایه بیشتری معامله کند و سوددهی بیشتری داشته باشد. یعنی در روش مارجین تریدینگ تریدرها می توانند به مقدار بیشتری از سرمایه دسترسی پیدا کنند. که بستگی به معامله انجام شده توسط کاربر می تواند به سود بالاتر یا ضرر بیشتر منجر شود. این روش معامله در بازارهای سرمایه مثل ارزهای دیجیتال و بازار فارکس انجام می شود.

  معاملات مارجین روشی برای معامله دارایی ها با استفاده از وجوه ارائه شده توسط شخص ثالث است. هنگامی که با حسابهای معاملاتی معمولی مقایسه می شود، حسابهای مارجین به تریدرها اجازه می دهد تا به مبالغ بیشتری از سرمایه دسترسی داشته باشند و به آنها اجازه می دهد از موقعیت های خود استفاده کنند. اساسا، معاملات مارجین نتایج معاملات را تقویت می کند تا تریدرها بتوانند سود بیشتری را از معاملات به دست آورند. این توانایی برای گسترش نتایج معاملات، معاملات مارجین را به ویژه در بازارهای کم نوسان، به ویژه بازار بین المللی فارکس محبوب می کند.

  در بازارهای سنتی، وجوه وام گرفته شده معمولا توسط یک کارگزار سرمایه گذاری تامین می شود. با این وجود، در معاملات ارزهای رمزنگاری شده وجوه غالبا توسط تریدرهای دیگر تامین می شود که سود آنها را بر اساس تقاضای بازار برای وجوه مارجین کسب می کنند. اگرچه کمتر رایج است، اما برخی از صرافی های ارز رمزنگاری شده نیز بودجه های مارجینی را در اختیار کاربران قرار می دهند.

  در بایننس شما با سرمایه و میزان دارایی که می خواهید خریداری کنید پوزیشنی را باز می کنید. سپس صرافی به طور خودکار وجوه مورد نیاز برای باز کردن آن پوزیشن را بر اساس حداکثر اهرم قابل استفاده به شما وام می دهد. به همین ترتیب، هنگام بستن پوزیشن صرافی به طور خودکار مبلغ بازپرداخت و سایر هزینه ها را کسر می کند.

  تریدرهای مارجین برای خرید یا فروش ارز دیجیتال در بازارهای اسپات Spot Markets سفارش می دهند. این بدان معناست که سفارشات مارجین با سفارشات در بازارهای Spot مطابقت دارند. همه سفارشات مربوط به مارجین در واقع سفارشات اسپات Spot هستند. هنگام معاملات فیوچرز، تریدرها سفارشات خرید یا فروش قرارداد را در بازار derivatives یا مشتقات انجام می دهند. به طور خلاصه، معاملات مارجین و فیوچرز در دو بازار مختلف وجود دارد.

  تریدرهای مارجین با اهرم 3X تا 10X به دارایی های ارائه شده توسط پلتفرم دسترسی دارند. ضریب اهرم بر اساس این است که شما از حالت isolated مارجین یا cross مارجین استفاده می نمایید. در مقابل قراردادهای فیوچرز اهرم بالاتری را ارائه می دهند. معاملات فیوچرز بایننس و مارجین بایننس هردو به تریدرها اجازه می دهند تا بین حالت Cross Margin و Isolated Margin جابجا شوند. در ادامه مطالب به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

  معاملات مارجین بایننس به کاربران این امکان را می دهد تا از پلتفرم وام بگیرند و نرخ بهره وام را محاسبه نمایند. کاربران پس از آن وجوه وام گرفته شده را بازپرداخت می کنند. تریدرها باید اطمینان حاصل کنند که دارایی آنها برای تسویه حساب کافی است. مارجین و فیوچرز از کاربران کارمزد معامله دریافت می کنند. کارمزد معاملات مارجین همان کارمزد اسپات Spot است.

  مزیت اصلی معاملات مارجین بایننس توانایی کسب سود است. به عنوان یک تریدر می توانید چندین پوزیشن با سرمایه نسبتا کمتری را باز کنید. سرانجام با توجه به اینکه شبکه های بلاکچین در حین انجام تراکنش ها کند عمل می کنند، معاملات مارجین برای شما این موقعیت را ایجاد می کنند که سریع پوزیشن را باز کنید. بدون اینکه منتظر تایید شبکه باشید.

  در مورد معایب آن، معاملات مارجین به طور بالقوه خطرناک است. این می تواند به همان شکلی که سود شما را افزایش دهد، ضررهای شما را افزایش دهد. این ضرر و زیان می تواند از سرمایه اولیه شما فراتر رود. به همین دلیل است که ترید مارجین برای مبتدیان توصیه نمی شود. اگر تصمیم دارید از این نوع از معاملات استفادده نمایید، می توانید از استراتژی های مناسب مدیریت ریسک و ابزارهای کاهش ریسک استفاده کنید.

  هنگامی که یک تریدر معاملات Isolated مارجین را انجام می دهد، مارجین اولیه مورد استفاده برای باز کردن پوزیشن، جدا از مانده موجود و سایر پوزیشن های باز است. گزینه Isolated مارجین هنگام باز کردن پوزیشن مفید است زیرا حداکثر مبلغی که یک تریدر از دست خواهد داد محدود به مارجین اولیه تعیین شده است و از بودجه موجود یک تریدر استفاده نمی کند.

  با باز کردن معاملات Isolated مارجین، تریدرها در مقایسه با روش Cross مارجین کنترل بیشتری بر مدیریت پوزیشن ها دارند. از طرف دیگر، یک پوزیشن Isolated مارجین با اهرم بالا می تواند به طور خودکار حتی با اندکی حرکت در قیمت دارایی منحل می شود.

  یک Cross مارجین به تمام وجوه موجود در حساب تریدر ضربه می زند. لطفا توجه داشته باشید، هرگونه سود غیر واقعی از سایر پوزیشن های باز به حساب وجوه نمی آید. باز کردن یک پوزیشن Cross مارجین زمانی مفید است که تریدرها به دنبال به حداقل رساندن خطر انحلال یا جمع کردن مانده حساب خود هستند. از طرف دیگر، استفاده از حالت Cross مارجین کنترل کمتری را بر مدیریت وجوه خود فراهم می کند.

  پس از شناخت معاملات Cross مارجین و Isolated مارجین در این قسمت از مقاله می خواهیم به تفاوت های آن دو بپردازیم. همانطور که می دانید برای حساب مارجین دو حالت Cross و Isolated وجود دارد. زمانی که از Cross مارجین استفاده می نمایید، کل دارایی شما در معرض خطر می باشد. به عبارت دیگر لیکوئید شدن در هر پوزیشن تنها شامل مارجین نمی شود و در صورت زیان بیشتر باعث لیکوئید شدن کل حساب خواهد شد.

  اما زمانی که از حالت Isolated مارجین استفاده می شود، به هر پوزیشن مقداری مارجین اختصاص داده می شود و اگر لیکوئید شوید تنها به همان مقدار تعیین شده ضرر خواهید دید و منجر به لیکوئید شدن تمام حساب شما نخواهد شد.

  صرافی بایننس که یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال می باشد، از این نوع از معاملات یا همان معاملات فیوچرز پشتیبانی می کند. در ابتدا این صرافی تنها از معاملات اسپات Spot پشتیبانی می کرد. با استفاده از معاملات اسپات کاربران قادر هستند به اندازه موجودی خود خرید و فروش را انجام دهند. اما در معاملات فیوچرز بایننس اینگونه نمی باشد. این نوع از معاملات که با نام فیوچرز Futures در بایننس شناخته می شود، به کاربران امکان می دهد تا بیش از دارایی که در حساب خود دارند به خرید و فروش بپردازند.

  به عبارت دیگر می توان گفت بایننس مبلغی را به عنوان وام در اختیار کاربران قرار می دهد تا کاربران بتوانند با استفاده از آن معامله خود را در بازار انجام دهند. در این مقاله ما نحوه استفاده از معاملات فیوچرز را به شما آموزش خواهیم داد.

  پلتفرم معاملاتی فیوچرز بایننس یکی از جذاب ترین پلتفرم ها برای کاربران به شمار می رود. در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از ویژگی های این پلتفرم آشنا شوید.

  این دو ویژگی که در بالا به آن اشاره نمودیم، برای کاربران دارای اهمیت است. اما دلیل این اهمیت چیست؟ این نوع از معامله یا به عبارت دیگر معاملات فیوچرز به کاربران راه هایی را در جهت کسب سود ارائه می دهد. به کمک این نوع از معاملات کاربران قادر خواهند بود تا از بالا و پایین رفتن ارزش رمز ارزها سود دریافت کنند.

  در اینجا برای اینکه با مفهوم اهرم در معاملات فیوچرز بایننس آشنا شوید، بهتر است از یک مثال استفاده کنیم. برای مثال فرض کنید که شما 2000 دلار موجودی دارید و قصد دارید تا از وام فیوچرز بایننس استفاده نمایید. در اینجا اگر شما از اهرم 10 استفاده نمایید، صرافی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید 10 برابر موجودی خود به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید. دقت کنید هرچه اهرمی که انتخاب می کنید بالاتر باشد، مقدار سرمایه ای که می توانید وارد پوزیشن کنید کمتر می شود، چرا که اگر لوریج شما خیلی بالا باشد با اندکی نوسان قیمت ممکن است کل دارایی خود را از دست بدهید.

  هشدار:صرافی بایننس درآخرین به روزرسانی خود امکان استفاده از لوریج های بالای 20 را برای اکانت هایی که احرازهویت نشده اند، ممنوع کرده است، بنابراین اگر ساکن ایران هستید و حسابی دارید که احراز هویت نشده است، قادر نخواهید بود از لوریج های بالای 20 استفاده کنید.

  اولین موضوعی که هنگام معامله در بازار فیوچرز با آن برخورد می کنید، بحث پوزیشن های لانگ و شورت و یا همان خرید و فروش است، که در ادامه این مقاله، به طور مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.

  هنگامی که شما در بازار فیوچرز معامله می کنید، همانطور که گفته شد هم از رشد قیمت یک ارز و هم از نزول قیمت آن می توانید کسب سود کنید. فرض کنید در حال حاضر قیمت بیت کوین برابر با 30000 دلار است و شما اطمینان دارید که در ساعات آینده تا قیمت 31900 دلار رشد خواهد داشت، در این هنگام شما قصد می کنید که بیت کوین بخرید و با توجه به اهرمی (لوریج) که انتخاب می کنید، سود شما چندین برابر خواهدبود. این یک مثال ساده از بازکردن یک پوزیشن لانگ(خرید) بود. توجه داشته باشید که شما در این نوع معامله به صورت حقیقی بیت کوین نمی خرید، بلکه به نوعی با پولی که از صرافی قرض می گیرید، روی قرارداد هوشمند رشد بیت کوین سرمایه گذاری می کنید. اگر بازار خلاف پیش بینی شما رفتار کند، به طبع ضرر شما چندین برابرخواهدبود. همچنین اگر در این معامله حدضرر تعیین نکرده باشید، امکان دارد تمام دارایی خود را از دست بدهید یا اصطلاحا لیکویید شوید.

  حال فرض کنید که قیمت بیت کوین برابر با 30000 دلار است و شما با توجه به تحلیلی که انجام داده اید پیش بینی می کنید تا محدوده 28800 دلار ریزش قیمت داشته باشد، بنابراین معامله ای را تنظیم می‌کنید که درآن روی 30000 دلار را بیت کوین را فروخته و در قیمت 28800 دلار اقدام به خریداری آن کنید. همانطور که در این مثال دیدید خرید و فروش در بازار فیوچرز واقعی نیست و به نوعی ما روی قراردادها سرمایه گذاری می کنیم. این یک نمونه ساده از بازکردن پوزیشن شورت(فروش) است. در صورتی که بازار خلاف پیش بینی شما رفتار کند و بیت کوین رشد قیمت داشته باشد، ضرر شما هم با توجه به اهرمی که انتخاب کردید بیشتر خواهدبود. در ادامه این مقاله کامل به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه پوزیشن لانگ و شورت بازکنیم، البته قبل از آن باید با نحوه افتتاح حساب در فیوچرز آشنا شویم.

  تمام مباحثی که درادامه راجع به آن بحث خواهدشد درباره نحوه انجام یک معامله در فیوچرز است. هرچیزی که برای شروع معامله در فیوچرز نیازدارید گفته شده و به طور مفصل راجع به هرکدام بحث خواهدشد. لطفا این نکته را درنظر داشته باشید که برای آغاز معامله در بازار فیوچرز حداقل باید 6 ماه تا یکسال در بازار اسپات معامله کرده باشید وکاملا به تحلیل تکنیکال و مدیریت سرمایه واقف باشید. چرا که ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهید!

  هنگام ساختن حساب فیوچرز خود با بخشی روبه رو می‌شوید که از شما درخواست referall code  یا کد معرف کرده است، در این قسمت شما می توانید با وارد کردن کد معرف دوستان خود، مشمول تخفیف در پرداخت کارمزد شوید. به طورکلی بایننس 20 درصد تخفیف برای شما درنظر می‌گیرد که بین شما و فردی که کد معرف او را وارد کردید، تقسیم خواهدشد.

  برای مشاهده کد معرف خود نیز می‌توانید مشابه تصویربالا عمل کنید و اگر کسی را می‌شناسید که قصد افتتاح حساب بایننس دارد برای او بفرستید تا هردو مشمول تخفیف در کارمزد بشوید.

  برای شروع معاملات خود در بازار فیوچرز باید ابتدا مقدار سرمایه ای که مد نظر دارید از حساب اسپات به حساب فیوچرز منتقل کنید.

  برای این کار روی گزینه wallet کلیک کرده و وارد قسمت fiat & spot شوید. به محض واردشدن به این صفحه روی گزینه transfer کلیک کنید.

  پنجره ای مشابه آنچه در تصویر بالا مشاهده می‌کنید برای شما باز خواهد شد.

  اگر برای شروع معامله در قسمت فیوچرز بایننس می‌ترسید و یا دوست دارید قبل از انجام یک معامله واقعی، به صورت آزمایشی به انجام معامله بپردازید. این قسمت مخصوص شما است پس با دقت مطالعه کنید!

  خوشبختانه صرافی بایننس بخشی را تحت عنوان شبکه تست نت فیوچرز در اختیار کاربران خود قرار داده است تا قبل از انجام معاملات اصلی خود در فیوچرز، بتوانند از نسخه آزمایشی استفاده کرده و به نوعی تمرین کنند. برای وارد شدن به بخش آزمایشی فیوچرز کافی است به لینک https://testnet.binancefuture.com/  مراجعه کنید. با ایمیل خود یک اکانت بسازید، ترجیحا ایمیل و پسوردی که دراین قسمت وارد می کنید، ایمیل و پسورد اصلی شما در صرافی بایننس نباشد.

  به محض اینکه اکانت خود را در این قسمت فعال کردید، بایننس 100 هزار تتر در اختیار شما قرار می‌‌دهد تا با استفاده از آن به انجام معاملات خود بپردازید. شما می توانید استراتژی های مختلف را با این اکانت امتحان کرده واستراتژی نهایی خود را پیدا کنید. به این اکانت به چشم یک اکانت آزمایشی نگاه نکنید، سرمایه خود را مدیریت کنید و نهایتا سود و زیان خود را در پایان ماه محاسبه کنید و سپس به سمت حساب اصلی خود رفته و معاملات خود را آغاز کنید. احتمالا در اولین ورود خود به صفحه فیوچرز با سوالات متعددی روبه رو خواهید شد که در ادامه مفصل راجع به همه آنها توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  اگر وارد حساب فیوچرز خود شده باشید، احتمالا با گزینه های جدیدی روبه رو خواهیدشد، به تصویر زیر دقت کنید، هرکدام از کادرهای قرمزرنگ، مفاهیم جداگانه ای دارند که به آنها خواهیم پرداخت.

  1. در این قسمت همانطور که مشهود است نام ارزدیجیتالی که قصد معامله آن را دارید نمایش داده شده است، زیر این قسمت کلمه perpetual نوشته شده است که اگر روی آن کلیک کنید حالت دیگری به نام delivery هم وجود دارد.

  فرق این دو در چیست؟ کلمه perpetual در لغت به معنای نامحدود است و منظور معاملاتی است که تاریخ انقضا ندارند اما اگر شما روی گزینه delivey کلیک کنید، قادربه انجام معاملاتی خواهید بود که تاریخ انقضا دارند و بعد از بسته نشدن در مدت زمان معین، به صورت خودکار بسته خواهندشد. معمولا افراد معاملات خود را درحالت perpetual  انجام می‌دهند.

  2. در این بخش شما آخرین قیمت جفت ارز مورد نظر خود را مشاهده می‌کنید که در این مثال برابر با 34514 دلار است.

  3:این قسمت بیانگر Mark price  است که ممکن است با آخرین قیمت کمی متفاوت باشد و از آن برای محاسبات مارجین استفاده می‌شود. این اختلاف قیمت با هدف جلوگیری از پولشویی صورت گرفته است.
  قیمت Index  در فیوچرز بایننس

  4: قیمت index نشان دهنده قیمت جفت ارز مربوطه دربخش اسپات صرافی است و ممکن است کمی با آخرین قیمت متفاوت باشد.

  5: همانطور که در قسمت index  متوجه شدید، قیمت یک جفت ارز در بازار فیوچرز و اسپات کمی با هم متفاوت است و این تفاوت قیمت باید به نحوی جبران شود.

  در قسمت بالا توضیح دادیم که معاملات فیوچرز به دو دسته perpetual و delivery  تقسیم بندی می شوند. Perpetual به معاملاتی گفته می شود که تاریخ انقضا ندارند و تا زمانی که شما معامله را نبندید و یا لیکویید نشوید، این پوزیشن باز می‌ماند. اما معاملات delivery به این شکل نیست و تاریخ انقضا دارند.

  مشکل تفاوت قیمت بین بازار اسپات و فیوچرز در معاملات تاریخ انقضا دار به این گونه حل می‌شود که در زمان رسیدن تاریخ سررسید قیمت در بازار فیوچرز به شدت به قیمت در بازار اسپات نزدیک شده و عملا دیگر تفاوت قیمتی وجود ندارد. اما برای حل این مشکل در معاملاتی که تاریخ اتقضا ندارند راه حل متفاوتی ارائه شد.

  در این معاملات با محاسبات خاصی که صورت می‌گیرد فاکتوری به نام funding rate به دست می‌آید. این عدد که با توجه به حجم معامله شما محاسبه می‌شود در پایان هر 8 ساعت بین خریدار و فروشنده مبادله می شود. شما به توجه به اینکه پوزیشن لانگ یا شورت داشتید این مبلغ را دریافت کرده و یا باید پرداخت کنید.

  اگر شما پوزیشن لانگ باز کرده باشید و بازار طبق پیش بینی شما رفتار کند، باید در پایان 8 ساعت این مبلغ را به فردی که پوزیشن شورت داشته، پرداخت کنید و بالعکس. این مبلغ به هیچ‌وجه به صرافی پرداخت نمی‌شود و صرفا قراردادی بین خریداران و فروشندگان است.

  Funding همان درصدی است که در حجم معاملات شما ضرب شده و نهایتا مبلغ پرداختی و یا دریافتی شما محاسبه می‌شود. Countdown  هم زمان باقی مانده به پایان 8 ساعت را نشان می‌دهد.

  6: این عدد تفاوت قیمت در 24 ساعت گذشته را نشان می‌دهد. در مثال بالا هم مقدار عددی و هم درصد بیان شده است.

  7: بالاترین قیمت در 24 ساعت گذشته را نشان می‌دهد که البته با توجه به کندل روزانه سنجیده می‌شود. Low  هم کمترین قیمت در 24 ساعت گذشته را نشان می‌دهد.

  8: در این کادر با سه عبارت زیر مواجه می شویم:

  Original: با انتخاب این گزینه نمودار قیمتی جفت ارز مربوطه برای شما نمایش داده می‌شود.

  Tradingview: در صورتی که روی این گزینه کلیک کنید، نمودار جفت ارز مربوطه در tradingview برای شما نمایش داده می‌شود که شما در این نمودار قادر هستید از ابزارهای تکنیکال استفاده کنید. اگر نمی‌دانید باید خدمت شما عرض کنم که این سایت یکی از قوی ترین پلتفرم ها در زمینه تحلیل تکنیکال است و ابزارهای متعددی را برای تحلیل تکنیکال در اختیارتان قرار می‌دهد.

  Depth: این گزینه نمودار گرافیکی orderbook  را نشان می‌دهد و بیانگر عمق بازار است.

  9: در این قسمت شما می‌توانید دفتر سفارشات را مشاهده کنید و از آخرین قیمت خرید وفروش و نحوه سفارش گذاری خریداران و فروشندگان آشنا شوید. اعداد قرمزرنگ مربوط به فروشندگان و اعداد سبزرنگ مربوط به خریداران است.

  10: در توضیحات معاملات مارجین راجع به cross  و isolated حرف زدیم اما بد نیست اینجا هم سری به آن بزنیم تا بهتر برای شما جا بیافتد. فرض کنید که شما 200 تتر وارد حساب فیوچرز خود کردید و با 100 تتر آن یک معامله باز کردید. متاسفانه بازار طبق انتظار شما پیش نمی رود و در حال لیکویید شدن هستید، در صورتی که انتخاب شما cross  باشد، صرافی برای جلوگیری از لیکویید شدن، معامله شما را با 100 تتر باقی مانده در حساب فیوچرز شما شارژ می‌کند و ممکن است انقدر این کار را انجام دهد تا کل دارایی شما در حساب فیوچرز صفر شود. اما اگر گزینه isolated  را انتخاب کنید، حتی اگر در حال لیکویید شدن باشید، معامله شما شارژ نخواهد شد و 100 تتر در حساب فیوچرز شما باقی خواهد ماند.

  11: در این بخش شما قادرهستید که مقدار اهرم(لوریج) خود را انتخاب کنید. دقت کنید که در حال حاضر بایننس قصد دارد که لوریج های بالا را تقریبا برای همه کاربران حذف کند و در زمان نگارش این مقاله، فعلا لوریج بالای 20 برای اکانت های احرازهویت نشده، امکان پذیرنیست. به این نکته هم توجه داشته باشید که هرچه لوریج شما بالاتر باشد، حداکثر سرمایه ای که می‌توانید وارد یک پوزیشن کنید، کم می شود تا ریسک شما کمی پایین بیاید، چرا که در لوریج های بالا با کمی نوسان بازار و در صورت نداشتن حدضرر ممکن است تمامی دارایی خود را از دست بدهید و یا اصطلاحا لیکویید شوید.

  12: در بخش setting شما قادر هستید که صفحه فیوچرز خودرا شخصی سازی کنید، مثلا می‌توانید رنگ صفحه را روشن کرده و یا فاکتورهایی که نمایش داده می شود را کم و زیاد کنید.

  13: همانطور که می بینید که در این قسمت دو آیکون وجود دارد، با استفاده از آیکون سمت چپ می توانید دارایی خود را از حساب فیوچرز خود منتقل کنید و یا حتی از حساب اسپات و مارجین خود به این قسمت منتقل کنید.

  آیکون سمت راست هم بیانگر ماشین حساب فیوچرز است که به شدت کاربردی است و در ادامه این مقاله به طورکامل به آن خواهیم پرداخت.

  14: TP مخفف عبارت Take Profit است و شما می توانید با فعال کردن این قسمت قبل از بازکردن معامله حد سود خود را تعیین کنید.

  SL هم مخفف عبارت StopLoss  و به معنای حدضرر است. شما در این قسمت قادرهستید قبل از بازکردن معامله حدضرر خود را نیز تعیین کرده و جلوی ضرر بیش از حد را بگیرید. البته در صورتی که به  این روش  برای معامله خود حد سود و حدضرر تعیین نکنید بعد از بازشدن معامله هم قادر به انجام این کارخواهید بود که در تصویر بعدی راجع به آن حرف خواهیم زد.

  15: یکی از روش های بستن معامله در فیوچرز، بازکردن یک معامله خلاف معامله ای که باز کردید هست. فرض کنید با 3 واحد بیت کوین پوزیشن خرید(لانگ) باز کردید برای بستن آن می توانید برای 3 واحد بیت کوین پوزیشن فروش(شورت) باز کنید و به این طریق پوزیشن شما بسته خواهدشد.

  اگر در همین مثال برای 4 واحد بیت کوین پوزیشن فروش(شورت) باز کنید، معامله خرید قبلی کاملا بسته خواهد شد و برای 1 واحد بیت کوین هم پوزیشن فروش(شورت) باز می‌شود.

  در صورتی که در مثال بالا گزینه Reduce only را فعال کرده باشید، پوزیشن لانگ شما بسته خواهد شد و دیگر هیچ پوزیشن فروش دیگری باز نخواهدشد! همچنین اگر این گزینه فعال باشد قادر به بازکردن هیچ پوزیشن خریدی نخواهید بود.

  16: در صورتی که مایل به بازکردن پوزیشن خرید(لانگ) هستید باید در نهایت و بعد از وارد کردن اطلاعات درخواستی، روی این گزینه کلیک کنید.

  17: اگر مایل به بازکرددن پوزیشن فروش(شورت) هستید باید بعد از وارد کردن اطلاعات پوزیشن خود، روی این گزینه کلیک کنید.

  نکات بایننس فیوچرز به همین جا ختم نمی‌شود، به تصویر زیر دقت کنید و همراه ما باشید!

  1: در این بخش شما می‌توانید تعداد معاملات باز خود و کلیه اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید.

  2: سفارشاتی که هنوز تکمیل نشده اند را در این قسمت می توانید ببینید، وقتی قیمتی که شما برای خرید یا فروش تعیین کرده اید هنوز فرا نرسیده است، معامله در قسمت openorder نمایش داده می‌شود، حتی اگر قصد لغو کردن آن را داشته باشید می‌توانید از این بخش اقدام کنید و روی گزینه cancel  کلیک کنید.

  3: نوار سبزرنگی که در قسمت چپ مشاهده می‌کنید بیانگر این است که شما پوزیشن خرید (لانگ) بازکرده اید. در صورتی که این نوار به رنگ قرمز باشد نشان دهنده پوزیشن فروش(شورت) است.

  در کنار نوار رنگی، نماد جفت ارزی که در حال معامله آن هستید نمایش داده می‌شود. همچنین اینکه perpetual یا delivery هست هم در این بخش قابل دیدن است.

  4: در این بخش حجم معامله ای که باز کرده اید نشان داده می‌شود. برای مثال در تصویر بالا 1 واحد بیت کوین وارد معامله خرید شده است. البته همانطور که می‌دانید نوع خرید در فیوچرز با اسپات متفاوت است و این یک خرید واقعی نیست!

  5: این عدد نشان دهنده قیمت واردشدن به معامله است. در مثال بالا قیمت واردشدن به پوزیشن لانگ، 32090 دلار است.

  6: همانطور که در قسمت بالا توضیح داده شد این قسمت بیانگر Mark price است که ممکن است با آخرین قیمت کمی متفاوت باشد و از آن برای محاسبات مارجین استفاده می‌شود. این اختلاف قیمت با هدف جلوگیری از پولشویی صورت گرفته است.

  7: این عدد نشان دهنده قیمتی است که اگر جفت ارز مربوطه به آن برسد، شما کل دارایی خود را از دست خواهیدداد. درباره لیکوییدشدن در ادامه این مقاله به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

  8: مقادیری است که برحسب درصد است و از تقسیم Maintenance Margin بر Margin balance به دست می‌آید. هرچه این عدد به 100 نزدیک تر باشد یعنی دارایی شما به لیکویید شدن نزدیک تر است و ممکن است هر لحظه کل دارایی خود را ازدست بدهید. البته این فاکتور به صورت یک عقربه در سمت راست هم قابل مشاهده است.

  9: مارجین دراین قسمت مقدار دارایی که شما وارد معامله کرده اید نشان  می‌دهد(در مثال بالا حجم کل معامله به ارزش 1 بیت کوین است که البته قسمتی از آن را صرافی به ما قرض داده است و مقداری که ما وارد معامله کرده ایم، تنها 1598 دلار است که با احتساب سود و زیان لحظه ای نمایش داده شده است)

  10: در این بخش، مقدار سود یا ضررشما نمایش داده می‌شود که هم به صورت درصد و هم به صورت عدد قابل مشاهده است. البته دقت کنید که این سود و ضرر هنوز به شما تعلق نگرفته است و با بستن معامله سود یا ضرر به شما تعلق می‌گیرد.

  11: برای بستن معامله در قسمت فیوچرز بایننس سه راه وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

  یکی از روش های بستن معامله این است که از کادر شماره 11 در تصویر استفاده کنید، در این قسمت هم قادر هستید در حالت Market  و هم در حالت Limit پوزیشن خود را ببندید. اگر گزینه شما market باشد، در همان لحظه پوزیشن شما با قیمت بازار بسته خواهدشد اما در صورتی که روی Limit  کلیک کنید، باید قیمت مشخصی را برای بسته شدن پوزیشن خود تعیین کنید. البته می‌توانید روی گزینه close all position هم کلیک کنید که در این صورت کلیه پوزیشن های باز شما، بسته خواهدشد.

  دومین روش بستن معامله در فیوچرز که بالاتر هم به آن اشاره شد، باز کردن یک پوزیشن با حجم معامله ای مساوی با حجم معامله ای که قصد بسته شدن آن را دارید اما در خلاف آن است. برای مثال اگر تمایل به بسته شدن پوزیشن لانگ خود دارید باید پوزیشن شورت باز کنید. فرض کنید یک پوزیشن لانگ(خرید) با حجم 1بیت کوین باز کرده اید و حالا می‌خواهید که آن را ببندید، می توانید دقیقا یک پوزیشن شورت(فروش) با حجم 1 بیت کوین باز کنید که در این صورت پوزیشن خرید(لانگ) شما بسته خواهدشد. اگر پوزیشنی که باز می‌کنید حجمی بیشتر یا کمتر از پوزیشن قبلی شما داشته باشد، دو حالت اتفاق می‌افتد: اگر بیشتر باشد، به اندازه حجم باقی مانده پوزیشن فروش باز خواهدشد و در صورتی که کمتر باشد، به همان اندازه پوزیشن لانگ شما بسته خواهدشد.

  روش سوم بستن معامله در فیوچرز، تعیین کردن حدسود و ضرر است چرا که به اینکه قیمت به این اعداد برسد، پوزیشن بسته خواهدشد، درباره نحوه گذاشتن حدسود و حدضرر در ادامه صحبت خواهیم کرد.

  همانطور که می‌دانید در معاملات فیوچرز حتما باید حدضرر بگذارید، چرا که در صورت لیکویید شدن کل دارایی خود را از دست خواهیدداد. بنابراین بهتر است قبل از بازکردن پوزیشن حدضرر بگذارید اما اگر یادتان رفت هم مشکلی نیست بایننس این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بعد از باز کردن پوزیشن هم قادر به اضافه کردن حدسود و ضرر باشید. به تصویر زیر دقت کنید، از دو روش زیر می توان برای گذاشتن حدسود و حدضرر استفاده کرد.

  قبل از بازکردن پوزیشن همانطور که بالاتر هم توضیح داده شد، می‌توانید با استفاده از کادر سمت راست و فعال کردن تیک آن، حدسود و حد ضرر خود را تعیین کنید.

  12: به کادر 12 دقت کنید. با کلیک روی این قسمت پنجره زیر برای شما باز می‌شود.

  در این قسمت می‌توانید حدسود و حدضرر خود را تعیین کرده و یا حتی ویرایش کنید! TP  مخفف عبارت Take  Profit یا همان حدسود است و SL  مخفف عبارت Stop Loss  و به معنای حدضرر است.

  13: در کادر شماره 13 با 3 مفهوم جدید روبه رو هستیم که البته بالاتر به یکی از آنها اشاره شد اما در این قسمت باردیگر راجع به آنها حرف خواهیم زد.

  مقادیری است که برحسب درصد است و از تقسیم Maintenance Margin بر Margin balance به دست می‌آید. هرچه این عدد به 100 نزدیک تر باشد یعنی دارایی شما به لیکویید شدن نزدیک تر است و ممکن است هر لحظه کل دارایی خود را ازدست بدهید. البته این فاکتور به صورت یک عقربه در سمت راست هم قابل مشاهده است.

  در این قسمت کل دارایی موجود در پوزیشن شما با احتساب سود و ضرر نشان داده می‌شود، دقت کنید که اگر از حالت Cross استفاده کنید، کل دارایی حساب فیوچرز شما نیز به این عدد اضافه می‌شود.

  Margin Maintenance:

  این عدد نشان دهنده مقداری است که باید برای بازماندن پوزیشن و لیکویید نشدن، در پوزیشن شما موجود باشد، البته این عددی است که باید از” سرمایه شما”در پوزیشن باشد و ربطی به پولی که از صرافی قرض گرفته اید، ندارد.

  14: در این قسمت کل دارایی شما به صورت خلاصه نمایش داده شده است،  برای انتقال پول خود می‌توانید از حالت transfer  استفاده کنید همچنین با کلیک روی قسمتی که usdt  نوشته شده است، سایر دارایی هایی که قابل انتقال به حساب فیوچرزتان هستند برای شما نمایش داده می‌شود.

  موجودی BNB  هم قابل نمایش است که همانطور که گفته شد می‌توان از BNBبه عنوان کارمزد در بخش فیوچرز استفاده کرد.

  Unrealized PNL هم بیانگر سود و زیان تحقق نیافته شما است وبرای اینکه به شما تعلق بگیرد باید پوزیشن خود را ببندید.

  در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما را با تفاوت های معاملات مارجین و فیوچرز بایننس آشنا نماییم.

  1.یک از تفاوت هایی که معاملات فیوچرز و مارجین دارا می باشند این است که در مارجین تنها در زمان رشد ارز می توان سود کسب نمود. اما در معاملات فیوچرز اینگونه نیست. یعنی هم به هنگام پایین رفتن قیمت رمز ارزها و هم هنگام افزایش قیمت می توان سود کسب نمود.

  2.یکی دیگر از تفاوت های معاملات مارجین و معاملات فیوچرز تعیین اهرم می باشد. در معاملات مارجین امکان تغییر اهرم ها وجود ندارد و ثابت می باشد. اما در معاملات فیوچرز امکان تغییر اهرم وجود دارد. در واقع تریدرها می توانند متناسب با ریسک خود اهرم مناسب را انتخاب کنند.

  3.نحوه محاسبه سود به دست آمده از دیگر تفاوت های این دو می باشد. در معاملات فیوچرز سود بر حسب نوع قرارداد محاسبه می شود اما در معاملات مارجین اینگونه نیست و سود به صورت ساعتی محاسبه می گردد. به دلیل اینکه در معاملات مارجین از صرافی وام گرفته می شود.

  4.از دیگر تفاوت های این دو می توان به این موضوع اشاره کرد که در معاملات مارجین تریدرها با یک بازار یک طرف ارتباط دارند. اما در معاملات فیوچرز اینگونه نیست و بازار دو طرفه می باشد. یعنی می توان هم خرید و هم فروش را در یک لحظه انجام داد.

  برای انجام عملیات استیکینگ در صرافی بایننس کاربران می توانند از گزینه بایننس ارن که در تب فایننس می باشد استفاده نمایند. در ادامه به توضیح هر یک به طور کامل خواهیم پرداخت.

   

  در این قسمت از مقاله شما می توانید با بایننس ارن Binance Earn آشنا شوید. به طور کلی محصولات مالی در یک مجموعه کامل در بایننس ارن موجود است. کاربران می توانند از این موارد برای افزایش دارایی در رمزنگاری استفاده کنند. در صرافی بایننس کاربران قادر خواهند بود با استفاده از این سرویس توکن های خود را سپرده گذاری کرده و با استفاده از آن سود دریافت نمایند. به عبارت دیگر علاوه بر افزایش قیمتی که توکن ممکن است داشته باشد با این سپرده گذاری می توانید سود جداگانه کسب کنید. برای این کار در ابتدا نیاز است تا وارد حساب کاربری خود شوید. پس از اینکه وارد حساب خود در صرافی بایننس شدید کافیست تا برای آشنایی با این سرویس مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

  1.پس از وارد شدن به حساب کاربری خود از صفحه اصلی، از منویی که در بالای صفحه قرار دارد، گزینه Finance را انتخاب نموده سپس بر روی “Binance Earn” کلیک نمایید.

  در اینجا صفحه ای را همانند شکل زیر مشاهده می نمایید. که پیشنهادهایی از طرف صرافی بایننس به کسانی که می خواهند برای اولین بار استیک انجام دهند، داده شده است.

   اگر به قسمت پایین صفحه نگاهی بیاندازید، گزینه هایی همچون Savings ،Locked Staking ،Launchpool ،BNB Vault و ETH 2.0 Staking را مشاهده خواهید کرد.

  در اینجا با کلیک بر روی گزینه View More در پایین هر یک از گزینه هایی که در بالا معرفی نمودیم، می توانید با سایر بخش های بایننس ارن آشنا شوید.

  پس از اینکه از تب Finance وارد صفحه بایننس ارن شدید، به پایین صفحه رفته و مراحل زیر را انجام دهید.

  1.در اینجا همانند شکل بر روی گزینه View More در قسمت Savings کلیک کنید.

  2.در اینجا صفحه ای برای شما باز خواهد شد که شامل Flexible Savings ،Locked Savings و Activities می باشد. در ادامه به شرح هر یک خواهیم پرداخت.

  این قسمت در ارتباط با پس اندازهایی می باشد که تایم لاین آنها انعطاف پذیر می باشد. به عبارتی در این قسمت ما هیچ تعهدی در ارتباط با زمان نگهداری سرمایه خود نمی دهیم و هر زمان که بخواهیم به سرمایه خود دسترسی داریم. در قسمت Flexible Savings لیستی از توکن ها به شما نمایش داده می شود و شما می توانید APY هر توکن یا میانگین سود سالیانه را مشاهده نمایید.

  شما می توانید با روشن نمودن Auto Transfer برای هر توکن همانطور که در شکل زیر نمایش دادیم مقداری را که در کیف پول اسپات خود دارید، به این قسمت منتقل کرده و سرمایه گذاری کنید.

  اما سود حاصل از این سرمایه گذاری چگونه محاسبه می شود؟ برای محاسبه سود خود می توانید در ابتدا APY Calculator را در مرورگر خود جستجو کنید. سپس بر روی یکی از لینک ها کلیک نموده و وارد صفحه شوید. در اینجا برای محاسبه سود اطلاعات خواسته شده را همانند شکل زیر وارد نمایید.

  پس از وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در نهایت بر روی گزینه ” Calculate ” کلیک کنید و میزان سود دریافتی در داخل فیلد ” Ending Balance ” به شما نمایش داده می شود.

  نکته قابل توجهی که در ارتباط با Flexbile Saving در نظر بگیرید این است که میزان سود شما از فردای سپرده گذاری محاسبه خواهد شد.

  با استفاده از این گزینه شما می توانید سرمایه خود به مدت 7 روز، 14 روز، 30 روز و یا 90 روز پس انداز کنید. تفاوتی که Locked Savings با Locked Staking دارد این است که در Locked Saving پیشنهادات زیادی ارائه نمی شود و سود دریافتی از آن بالا نیست. در تصویر زیر شما می توانید این صفحه را مشاهده نمایید.

  در این قسمت عرضه محدود وجود دارد. همچنین در اینجا سود خوبی به کاربران ارائه می شود. اگر قصد استفاده از این قسمت را دارید باید آن را مداوم بررسی نمایید زیرا به سرعت تمام می شود.

  برای دسترسی به این بخش پس از وارد شدن به صفحه Binance Earn مراحل زیر را انجام دهید.

  1.در گزینه Locked Staking بر روی View More کلیک کنید.

  2.همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید، این بخش شامل دو قسمت Locked Staking  و DeFi Staking می باشد. در ادامه مطالب به معرفی این دو بخش خواهیم پرداخت.

  این موضوع به روند قفل کردن دارایی های دیجیتال شما بر روی بلاکچین اثبات سهام یا Proof of Stake برای مدت زمان مشخصی اطلاق می شود. این موضوع نه تنها به شبکه کمک می کند بلکه پاداش های قابل توجهی را نیز برای شما فراهم می کند. در اینجا هر چه کوین بیشتری استیک کنید سود بیشتری کسب خواهید کرد.

  در این قسمت می تواند APY مربوط به هر توکن را مشاهده کنید. شما می توانید میزان APY را برای مدت زمان های 15، 30، 60 و 90 روز تنظیم نمایید. همچنین می توانید سود حاصل از این سرمایه گذاری را با استفاده از ماشین حساب APY همانطور که در بخش Savings گفته شد، حساب کنید.

  با انتخاب این گزینه شما قادر خواهید بود تا سرمایه خود را بر روی پروژه های دیگر استیک نمایید. در واقع استیک توکن ها بر روی پلتفرم بایننس صورت نمی گیرد. در این صفحه اخطاری به شما داده شده است مبنی بر اینکه در صورت سرمایه گذاری بر روی پروژه ها شما باید ریسک آن را نیز بپذیرید.

  همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، می توانید با استفاده از گزینه Flexible Lock سرمایه خود را در مدت زمان دلخواه قفل کرده و سپرده گذاری را انجام دهید.

  برای دسترسی به این گزینه همانطور که در موارد بالا گفته شد، پس از وارد شدن به حساب بایننس خود از تب Finance گزینه Bianance Earn را انتخاب نمایید. در اینجا صفحه ای همانند شکل زیر مشاهده می نمایید. برای دسترسی به بخش Launchpool بایننس بر روی گزینه View More کلیک نمایید.

  با استفاده از لانچ پول بایننس می توانید در پروژه های مختلف سرمایه گذاری نمایید. برای مثال در اینجا شما می توانید در استخرهای سرمایه گذاری ارائه شده همانند BNB استیک کرده و در ازای آن توکن KLAY را دریافت نمایید. در واقع سود شما به شکل توکن KLAY به شما ارائه خواهد شد.

  به طور معمول پروژه هایی که از طریق صرافی بایننس ارائه می شوند پروژه های مناسبی هستند و سود خوبی را به کاربران ارائه میدهند.

  برای دسترسی به این گزینه در ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. پس از آن می توانید از تب Finance بر روی گزینه Binance Earn کلیک کنید. در ادامه در صفحه باز شده در بخش BNB Vault گزینه View More را همانند شکل انتخاب نمایید.

  در این قسمت اگر می خواهید یک Flexible Savings یا DeFi Staking داشته باشید و همزمان در لانچ پول بایننس شرکت کنید، صندوق های BNB یا BNB Vault یک گزینه مناسب به شمار می روند. شما می توانید توکن های BNB استیک کرده و سود دریافت نمایید.

  برای دسترسی به این قسمت همانند سایر بخش های دیگر بایننس ارن در ابتدا بر روی Finance کلیک نموده، سپس گزینه Binance Earn را انتخاب نمایید. پس از وارد شدن به صفحه بایننس ارن در داخل کادر ETH 2.0 Staking بر روی گزینه View More همانند شکل کلیک نمایید.

  پس از آن شما وارد صفحه ای همانند شکل زیر خواهید شد. با توجه به اینکه قرار است الگوریتم اجماع اتریوم از Proof of Work به Proof of Stake منتقل شود، نیاز است تا افرادی رمز ارزهای اتریوم خود را در این پلتفرم استیک نمایند. در اینجا تا زمانی که فاز یک اتریوم 2.0 تمام نشود، شما قادر به برداشت اتریوم های خود نیستید. در نموداری که در تصویر زیر می بینید می توانید میزان APY متناسب با اتریوم استیک شده را مشاهده نمایید. برای مثال اگر550،000 اتریوم استیک نمایید میزان APY، 21.1% خواهد بود.

  در این قسمت از مقاله شما می توانید با اپلیکیشن صرافی بایننس به طور کامل آشنا شوید. همچنین ما به شما آموزش های لازم در ارتباط با نحوه کار با اپلیکیشن بایننس و قسمت های مختلف آن ارائه خواهیم داد. اپلیکیشن صرافی بایننس یک نرم افزار در دسترس است که به منظور خدمات رسانی بهتر به کاربران ارائه شده است.

  با استفاده از این اپلیکیشن کربران قادر خواهند بود بر سرمایه خود نظارت داشته باشند. همچنین می توانند لیستی از تراکنش ها و خرید و فروش را در این اپلیکیشن بررسی نمایند. به علاوه با استفاده از این اپلیکیشن کاربران می توانند به روش های مختلفی ترید خود را انجام دهند. لازم است که بدانید اپلیکیشن بایننس امکان تبادل ارزهای دیجیتال را نیز ارائه می دهد. علاوه بر موضوعاتی که گفته شد با استفاده از این اپلیکیشن کاربران امکان واریز و برداشت ارزهای دیجیتال را دارا می باشند.

  یکی از نکاتی که هنگام انتخاب صرافی باید در نظر گرفته شود، امنیت آن است. صرافی بایننس از نظر امنیت در جایگاه خوبی قرار دارد. در این صرافی امنیت سرمایه کاربران با استفاده از Safu (صندوق دارایی امن) ضمانت خواهد شد. بنابراین هیچ نگرانی در ارتباط با امنیت این صرافی نباید وجود داشته باشد. به طور کلی شما می توانید برای دسترسی بهتر به صرافی بایننس و انجام تراکنش در لحظه این اپلیکیشن را بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و از آن استفاده نمایید.

  برای دانلود این نرم افزار در مرحله اول بهتر است کاربران این اپلیکیشن را از سایت رسمی بایننس بارگیری کنند. به طور کلی اپلیکیشن بایننس برای سیستم عامل های اندروید و ios در دسترس می باشد. کاربرانی که از سیستم عامل اندروید استفاده می نمایند، قادر خواهند بود این اپلیکیشن را از Google Paly دانلود نمایند. برای سیستم عامل های ios از طریق App Store قابل دانلود می باشد. پس از اینکه این نرم افزار را دانلود نمودید، می توانید با استفاده از مراحلی که در ادامه به آنها اشاره می نماییم، اقدام به ثبت نام در این نرم افزار نمایید.

  برای استفاده از اپلیکیشن صرافی بایننس به دلیل تحریمات موجود، در ابتدا شما باید از یک نرم افزار تغییر IP ثابت و یا VPS استفاده نمایید. پس از آن می توانید با ثبت نام در این اپلیکیشن از خدمات این صرافی استفاده کنید. برای ثبت نام کافیست تا مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

  1.پس از اینکه وارد برنامه شدید، از منوی اصلی گزینه ای که در شکل نشان دادیم را انتخاب نمایید.

  2.پس از آن گزینه Login or Register را انتخاب نمایید.

  3.برای ثبت نام در اینجا گزینه ” Register ” را از بالای صفحه انتخاب نمایید.

  4.پس از وارد شدن به صفحه ثبت نام، در ابتدا ایمیل خود را وارد نمایید، سپس یک رمز عبور انتخاب نمایید. رمز عبور انتخابی شما باید حداقل 8 کاراکتر، شامل اعداد و حروف بزرگ و کوچک باشد. در صورت داشتن کد دعوت می توانید آن را در قسمت Referral ID وارد نمایید. پر کردن این قسمت اختیاری می باشد. در انتها قسمت مشخص شده در تصویر را لمس نمایید.

  5.در این مرحله عکس نشان داده شده را تکمیل کنید. این قسمت نشان دهنده این می باشد که شما ربات نیستید.

  6.پس از آن کدی به ایمیل شما ارسال می شود، کد را وارد نموده سپس گزینه ” Submit “را انتخاب نمایید.

  در اینجا ثبت نام شما با موفقیت انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که اگر از قبل در این اپلیکیشن ثبت نام نموده اید، می توانید از گزینه ” Log in ” استفاده نمایید و وارد حساب خود شوید.

  برای افزایش امنیت حساب خود در صرافی بایننس می توانید مراحل زیرا طی کنید.

  1.پس از ثبت نام و وارد شدن به حساب خود، گزینه ای که در بالای صفحه قرار دارد را همانند شکل لمس نمایید.

  2.در صفحه مورد نظر گزینه ” Security ” را انتخاب نمایید.

  3.در اینجا چهار گزینه پیش روی شما قرار دارد که شامل Google Authentication، Email Authentication، SMS Authentication و Security Key Authenticatin می باشد. نکته ای که در این قسمت باید در نظر بگیرید این است که کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود قادر به استفاده از SMS Authentication نیستند. در تصویر زیر همانطور که می بنید Email Authentication فعال می باشد. پس گزینه Google Authentication را انتخاب نمایید.

  4.در اینجا گزینه مشخص شده را روشن نمایید.

  5.اپلیکیشن Google Authenticator را برای تلفن همراه خود دانلود کنید.

  6.نکته ای که در این قسمت باید در نظر بگیرید این است که کد نمایش داده شده را هم در جایی یادداشت نموده و هم در برنامه Google Authenticator کپی نمایید.

  یادداشت این کد از این جهت لازم است که کد پشتیبان گیری برنامه Google Authenticator حساب بایننس شما می باشد. بنابراین اگر به هر دلیل اپلیکیشن Google Authenticator از روی تلفن همراه شما پاک شد، با استفاده از این کد شما قادر خواهید بود آن را بازیابی کنید. پس در اینجا کد مورد نظر را کپی نمایید و گزینه copy را انتخاب کنید.

  7.در این قسمت ابتدا وارد اپلیکیشن Google Authenticator خود شوید. سپس قسمت مشخص شده در تصویر را لمس کنید.

  8.در اینجا از گزینه ” Enter a setup key ” را انتخاب کنید.

  9.پس از وارد شدن به صفحه زیر، در ابتدا یک اسم برای حساب خود انتخاب نموده، سپس کد خود را در قسمت مشخص شده paste کنید. در انتها گزینه Add را لمس کنید.

  10.در انتها در صفحه اپلیکیشن Google Authenticator کدی برای حساب بایننس شما نمایش داده می شود که این کد هر 3 ثانیه یک بار عوض می شود.

  11.در این قسمت کد پشتیبانی Google Authenticator حساب بایننس خود را Paste کنید. و در انتها بر روی قسمت مشخص شده ضربه بزنید.

  12.در اینجا فلش مشخص شده را لمس نمایید.

  13.در صفحه نمایش داده شده، گزینه ” Send Code ” را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه کدی به ایمیل شما ارسال می شود، آن را وارد نمایید.

  در فیلد دوم کد نمایش داده شده در اپلیکیشن Google Authenticator را که مربوط به حساب بایننس شما می باشد را وارد نمایید. در انتها گزینه ” Submit ” را انتخاب کنید.

  در اینجا شما موفق به تایید دو مرحله ای حساب خود شده اید. دقت نمایید که به محض فعالسازی این گزینه زمانی که می خواهید وارد حساب خود شوید، از شماGoogle  Verification Code خواسته می شود که همان کد نمایش داده شده در نرم افزار Google Authenticator می باشد. پس این اپلیکیشن را از روی تلفن همراه خود پاک نکنید زیرا مجددا به آن نیاز دارید.

  در صورتی که شما هر بار از یک سیستم استفاده می نمایید برای وارد شدن به حساب، دیگر نیازی به کد ارسال شده به ایمیل شما نمی باشد. در صورت استفاده از یک سیستم دیگر، شما هم نیازمند کد ارسال شده به ایمیل و هم کد نمایش داده شده در Google Authenticator می باشید.

  در این قسمت از مقاله می توانید با گزینه های مختلف اپلیکیشن بایننس آشنا شوید.

  با انتخاب زنگوله ای که در بالای صفحه اصلی اپلیکیشن بایننس قرار دارد، می توانید نوتیفیکشن های ارسال شده از طرف صرافی را مشاهده نمایید. برای مثال اگر شما Transfer، دریافت و ارسال داشته باشید و یا اینکه در حساب فیوچرز خود پوزیشنی داشته باشید که لیکوئید شده باشید، در این قسمت نمایش داده می شود.

  زمانی که گزینه ی بالای صفحه که در سمت چپ قرار دارد، انتخاب کنید با گزینه های زیر روبرو خواهید شد.

  2.پروفایل
  2.پروفایل
  2.پروفایل

  برای اینکه با خدمات ارائه شده توسط اپلیکیشن بایننس آشنا شوید، می توانید با خواندن این بخش از مقاله اطلاعات کافی را دریافت نمایید. پس از اینکه وارد اپلیکیشن بایننس شدید، در صفحه اصلی همانند شکل زیر گزینه ” More ” را انتخاب نمایید. پس از انتخاب گزینه ی ” More ” شما می توانید موارد زیر را مشاهده نمایید.

  این قسمت سایر خدمات اپلیکیشن بایننس از جمله Launchpad ،Task Center ،Reward Center ،Gift Card و … را نشان می دهد.

  اگر قصد خرید ارز دیجیتال با استفاده از نرم افزار بایننس را دارید، کافیست پس از ثبت نام مراحل زیر را انجام دهید.

  پس از وارد شدن به نرم افزار، از صفحه اصلی گزینه ترید Trade که در پایین صفحه قرار دارد، انتخاب کنید.

  1.برای ترید از بالای صفحه گزینه ” Spot ” را انتخاب نمایید.

  2.قسمت مشخص شده را در حالت Buy قرار دهید.

  3.پس از آن نوع سفارش خود را مشخص کنید. زمانی که گزینه لیمیت Limit را انتخاب می نمایید، می توانید حالت خرید خود را مشخص نمایید. این قسمت شامل Limit ،Market ،Stop Limit و OCO می باشد.

  Limit: این گزینه سفارش را در یک قیمت مشخص ثبت می کند و زمانی که قیمت ها به قیمت مورد نظر رسید تکمیل می شود.

  Market: در سفارش مارکت، بهترین قیمت توسط صرافی تعیین می شود.

  Stop Limit: در این سفارش به سیستم گفته می شود که هنگامی که قیمت به رقم x رسید، سفارش با رقم y را ثبت کن.

  OCO: این نوع از سفارش، ترکیبی از سفارش لیمیت و استاپ لیمیت می باشد و تنها یک سفارش انجام می شود. سفارشی که زودتر صورت پذیرد، دیگری کنسل خواهد شد.

  4.در اینجا پس از تعیین نوع سفارش خود، مقدار مورد نظر خود را در قسمت مشخص شده وارد نمایید.

  5.در انتها گزینه “Buy” را انتخاب کنید.

  لازم به ذکر است که شما می توانید در قسمت پایین صفحه یعنی Open Orders سفارش هایی که هنوز اجرا نشده اند را مشاهده نمایید.

  برای فروش ارز دیجیتال با استفاده از نرم افزار بایننس مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

  همانند تصویر زیر، از پایین صفحه اصلی اپلیکیشن گزینه ” Trade ” را انتخاب نمایید.

  1.پس از آن وارد صفحه ” Spot ” شوید.

  2.گزینه ای که در تصویر زیر نشان داده شده است را در حالت Sell قرار دهید.

  3.پس از آن نوع سفارش خود را برای فروش انتخاب نمایید. این سفارش ها شامل لیمیت، استاپ لیمیت، مارکت و oco می باشد. در قسمت قبل به توضیح هر یک از سفارش ها پرداختیم.

  4.مقدار مورد نظر برای فروش و اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید.

  5.پس از آن گزینه ” Sell ” که در انتها نمایش داده شده است را لمس کنید.

  اگر قصد واریز ارز دیجیتال به صرافی بایننس را دارید، با استفاده از اپلیکیشن صرافی بایننس قادر خوهید بود این کار را به راحتی انجام دهید. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب گفته شده انجام دهید.

  1.پس از اینکه در اپلیکیشن صرافی بایننس ثبت نام نمودید، وارد صفحه اصلی شوید. در اینجا از پایین صفحه گزینه ” Wallets ” را هماند شکل زیر انتخاب نمایید.

  2.در بالای صفحه گزینه هایی را همچون Overview ،Spot ،Margin ،Futures و … مشاهده می نمایید. گزینه Overview یک نگاه کلی از موجودی کیف پول شما را نشان می دهد. مابقی گزینه ها مربوط به کیف پول حسابهای مارجین، اسپات، فیوچرز و … می باشد.

  3.ازبالای صفحه تب اسپات ” Spot ” را انتخاب نمایید.

  4.در این صفحه گزینه ” Deposit ” را انتخاب کنید.

  5.در اینجا شما باید ارزی که قصد دریافت آن را دارید، انتخاب نمایید. ما ارز دیجیتال بیت کوین را برای واریز انتخاب نمودیم.

  6.پس از انجام تمامی مراحل بالا، در این صفحه شبکه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس می توانید آدرس نمایش داده شده را کپی نموده و برای فرستنده ارسال نمایید.

  از دیگر راه ها برای به اشتراک گذاری آدرس، اسکن کد QR می باشد و یا اینکه از گزینه ” Share Address ” استفاده نمایید.

  برای برداشت ارز دیجیتال با استفاده از اپلیکیشن صرافی بایننس می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

  1.برای برداشت ارز دیجیتال همانند واریز باید از صفحه اصلی اپلیکیشن بایننس گزینه ” Wallets ” را انتخاب کنید.

  2.در اینجا از بالای صفحه تب اسپات ” Spot ” را انتخاب نموده و وارد کیف پول اسپات خود شوید.

  3.در صفحه مورد نظر گزینه ” Withdraw ” را انتخاب کنید.

  4.حال در این مرحله باید ارز مورد نظر خود را برای برداشت انتخاب نمودید.

  5.در این مرحله شبکه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس آدرس گیرنده را در محل مشخص شده Paste کنید. در انتها مقداری که می خواهید برداشت کنید را وارد کرده و گزینه Withdraw را بفشارید.

  لازم به ذکر است که شما می توانید ازطریق اسکن کد این کار را نیز انجام دهید. به دلیل نداشتن موجودی در کیف پول، ازتمامی مراحل عکس گرفته نشده است.

  در این قسمت از مقاله قصد داریم استیکینگ در صرافی بایننس را به صورت کامل به شما عزیزان آموزش دهیم. استیکینگ ارز های دیجیتال در صرافی بایننس یک فرصت فوق العاده برای کسب درآمد است. شما می توانید به راحتی این کار را در صرافی بایننس انجام دهید. در ابتدا به توضیح مفهوم استیکینگ خواهیم پرداخت تا با آن به طور کامل آشنا شوید.

  اگر بخواهیم یک تعریف کلی از استیکینگ ارز های دیجیتال داشته باشیم، می توان گفت استیکینگ به معنی سرمایه گذاری رمز ارزها می باشد. در اصل می توان گفت که استیکینگ یک جایگزین برای استخراج ارز های دیجیتال می باشد. به این منظور که شما از استیکینگ می توانید بدون نیاز به هزینه های گزاف از ارز های دیجیتال کسب درآمد کنید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید برایتان یک مثال بزنیم.

  استیکینگ ارز های دیجیتال همانند سرمایه گذاری در بانک می ماند. این موضوع بدین معنی است که شما هماهنند بانک ها مقداری پول در پلتفرم انتخابی سرمایه گذاری می کنید و نسبت به قراردادی که ایجاد شده است کسب سود می کنید. اینگونه بدون هیچ سختی و دخالتی می توانید به راحتی سود کسب کنید و به نوعی یک کسب درآمد داشته باشید. جز استیکینگ در صرافی بایننس شما می توانید این عمل را در کیف پول هایی همچون ” اتمیک ” گواردا ” و… انجام دهید.

  برای مطالعه ی بیشتر در مورد استیکینگ کلیک کنید

  ازجمله مزایایی که استیکینگ ارزهای دیجیتال می تواند به همراه داشته باشد، این است که می توان بدون سرمایه زیاد کسب درآمد کرد. حفظ ارزش دارایی، درآمد تضمینی و قابل پیش بینی از دیگر مزایای آن به شمار می رود.

  در مقابل مزایایی که این امر به همراه دارد، می تواند معایبی نیز داشته باشد. از جمله معایب استیکینگ ارز دیجیتال می توان به قفل شدن دارایی ها اشاره کرد.

  استیکینگ Staking در اپلیکیشن بایننس شامل دو گزینه به نام های Locked Staking و DeFi Staking می باشد. در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

  در این قسمت ازمقاله شما می توانید با نحوه استیک کردن ارزهای دیجیتال با استفاده از اپلیکیشن بایننس آشنا شوید. اگر در اپلیکیشن و یا سایت بایننس ازقبل ثبت نام نموده اید، قادر خواهید بود تا رمز ارزهای خود را استیک کرده و سود دریافت نمایید. برای این کار لازم است تا مراحل زیر را انجام دهید.

  1.پس از وارد شدن به اپلیکیشن بایننس از منوی اصلی گزینه More را همانند شکل انتخاب نمایید.

  2.در قسمت Finance گزینه Staking را انتخاب نمایید.

  3.پس از اینکه وارد صفحه استیکینگ اپلیکیشن بایننس شدید، می توانید رمز ارز خود را برای استیک کردن انتخاب نمایید. همچنین شما قادر خواهید تا تعداد روزهایی که می خواهید رمز ارز خود را استیک نمایید، انتخاب کنید. در انتها گزینه Stake Now را لمس کنید.

  4.در صفحه ای که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، مقداری که قصد دارید به منظور استیکینگ قفل نمایید را وارد کنید. سپس موافقت خود را با قوانین بایننس به وسیله تیک گزینه ای که در پایین صفحه قرار دارد اعلام نمایید. در انتها گزینه Confirm را انتخاب کنید.

  لازم به ذکر است که شما می توانید میزان سود دریافتی را با استفاده از ماشین حساب APY محاسبه نمایید. در قسمت های قبلی مقاله در ارتباط با نحوه کار ماشین حساب APY توضیحاتی داده شد.

  اگر قصد سرمایه گذاری در پروژه های DeFi را دارید، می توانید از تب DeFi Staking استفاده نمایید. در اینجا تعداد روزهای استیک کردن رمز ارز Flexible یا متغیر است. تمامی مراحل نیز همانند قسمت قبل می باشد.

  همانطور که قبلا اشاره کردیم صرافی بایننس اعلام کرده است که علاقه ای به ارائه خدمات به کشورهایی که در لیست تحریم هستند را ندارد. یعنی به محض اینکه کاربران با یکی از آی پی های کشورهای موجود در لیست تحریم وارد بایننس شوند حساب آن ها مسدود خواهد شد و پیغامی مبنی بر اینکه آی پی شما متعلق به کشورهای لیست تحریم است دریافت خواهید کرد. لیست کشورهایی که در لیست تحریم هستند را در زیر مشاهده می کنید.

  ایالات متحده، آلبانی، بلاروس، بوسنی، برمه، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو، جمهوری دموکراتیک خلق کره، ساحل عاج، منطقه کریمه اوکراین، کرواسی، کوبا، هرزگوین، ایران، عراق، کوزوو، لبنان، لیبریا، لیبی، مقدونیه، مولداوی، صربستان، سومالی، سودان، سودان جنوبی، سوریه، ونزوئلا، یمن و زیمبابوه.

  همانطور که مشاهده کردید آمریکا نیز در این لیست است. به دلیل سیاست های خارجی آمریکا در حوزه ارزهای دیجیتال تحریم شده است. بنابراین توجه کنید هنگام انتخاب آی پی ، کشور آمریکا را انتخاب نکنید. با توجه به موارد گفته شده برای فعالیت در بایننس نیازمند یک آی پی ثابت هستید. که ان را از طریق Vpn های آی پی ثابت و یا Vps می توانید به دست آورید. توجه کنید Vpn های رایگانی که در اینترنت هستند آی پی ثابت ندارند و با استفاده از آن ها باعث مسدود شدن حساب کاربری خود می شوید.

  برای رفع مسدود شدن حساب کاربری ملزم به ارسال تیکت به پشتیبانی این صرافی هستید. در سال 98 بایننس دسترسی آی پی های ایرانی را آزاد کرد ولی بعد از مدتی تمام کاربران ایرانی از طرف آن بلاک شدند. خیلی از حساب های کاربری تا دوسال بعد درگیر بازپس گیری سرمایه خود بودند. بنابراین جلوگیری از مسدود شدن بسیار حائز اهمیت است. بایننس به محض پی بردن به آی پی شما در صورت (عضو کشورهای تحریم بودن) برای شما یک مدت زمان محدود مشخص می کند تا سرمایه خود را خارج کنید. به طورکلی تاکنون سرمایه کسی را ضبط نکرده است و قبل از آن اجازه برداشت را می دهد، اما برای بعضی افراد نیز این مدت به یک مدت طولانی تبدیل شده است. پس شرط عقل این است که از این اتفاق جلوگیری کنیم.

  برای ارتباط با پشتیبانی این صرافی می توانید بر روی گزینه ای که در پایین صفحه با نام Support قرار دارد، کلیک کرده و مشکل خود را رفع نمایید.

  بایننس جز بزرگترین صرافی های حاضر در دنیای ارزهای دیجیتال می باشد. حجم معاملات این صرافی در روز به 1 میلیارد دلار رسیده است که این نشان دهنده نقد شوندگی و اعتبار بسیار بالای آن می باشد. این صرافی کاملا رایگان می باشد و تنها از تکمیل معاملات مقدار کمی کارمزد بر می دارد.

  همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، به دلیل وجود تحریم ها برای کاربران ایرانی خطر بلوکه شدن دارایی ها وجود دارد، اما با روش هایی که در بالا گفتیم ریسک بلوکه شدن کم می شود اما به صفر نمی رسد. اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت را دارید بهتر است تا دارایی هایتان را در یک کیف پول ایمن ذخیره کنید.

  همانطور که معامله ارزهای دیجیتال سود آور است، ممکن است پر ریسک نیز باشد. به همین دلیل بهتر است که در معاملات خود از تحقیقات درست، تحلیل و همچنین منطق استفاده کنید و با احساسات کاذب خود کاری را انجام ندهید.

  پس از مطالعه این مقاله، دیگر می توانید به راحتی با نرم افزار بایننس کارهای خود همانند ترید را انجام دهید. برای اینکه بتوانید از این نرم افزار بدون ایجاد هر گونه مشکل استفاده کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که از یک نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید. نرم افزار های تغییر ای پی چند نوع هستند که نام یکی از آن ها ” VPS ” می باشد. شما می توانید با ” VPS ” ای پی خود را تغییر دهید و به راحتی با نرم افزار بایننس اقدام به خرید و فروش ارز های دیجیتال کنید.

  ممنون از اینکه تا پایان ” آموزش صرافی بایننس ” همراه ما بودید.

  سلام مطالبتون درباره بایننس بسیار کامل بود خیلی استفاده کردیم .

  ممنون از همراهی شما.آموزش های بخش های مختلف بایننس هم به صورت جداگانه در سایت موجود است .

  سلام
  چطور میتونم در یک دوره حضوری جهت آموزش نحوه خرید و فروش ارز در صرافی شرکت کنم

  برای هماهنگی با این شماره تماس بگیرید
  09358720052

  سلام بسیا بسیار کاربردی بود سپاس از شما

  ممنون از همراهی شما

  درود
  مطالبتون خیلی مفید بود ، میشه لوریج رو توضیح بدین؟

  سپاس ، لوریج نسبت موجودی خود مشتری به موجودی حساب است که برای باز کردن معامله لازم می باشد. لوریج توسط شرکت بروکر ارائه می‌شود و به مشتری اجازه می‌دهد با حجم‌های بیشتر از موجودی خود کار کند. لوریج به حساب مشتری واریز نمی شود و به طور مستقیم هنگام انجام معامله در بازار ارز، با درنظر گرفتن میزان لوریج تعیین شده در کابین شخصی، از آن استفاده می‌شود.

  من دوساله از این صرافی استفاده میکنم واقعا عالیه.فقط حواستون به vpn باشه دیگه وگرنه لاک میشید.

  درسته

  مطلبتون خیلی کامل بود .ممنونم

  ممنون دوست عزیز 🙏

  سلام
  دوستان یه سوال داشتم وقتی استیک انجام میدی و بعد از ان در قسمت ارن کنسل میکنی چقدر طول میکشه ارز به قسمت اسپات منتقل بشه

  سلام …بستگی به کیف پول و آن ارز دارد …اصولا تا 1هفه بازمیگردد

  عالی بود خیلییی کامل و کاربردی

  🙏 😊

  ممنون از مطالب مفیدتون🌷

  🌷 🌹

  بایننس بهتره یا بیترکس؟

  هردو خوب هستند.

  بسیار بسیار عالی ممنون بابت مطالب مفیدتون

  سپاس 🙇

  بسیار کامل.ممنون از شما👌🏻👌🏻

  😊 ✌️

  سلام مطالب بسیار کامل و مفید هست،
  ممنون از شما

  سلام دوست عزیز .تشکر از همراهی شما 😊

  عالی و جامع ممنونم

  سپاس 🌹

  سپاس از شما

  ممنون 🌺

  خیلی ممنون از مطالب آموزنده تون که خیلی روان بیان کردید💐

  سپاس ، ما رو همراهی کنید. 🌷

  سلام
  مطلب کاربردی و مفیدی بود

  ممنون از همراهی شما 🌼 🌼

  سلام.تشکر از مطالب آموزنده و مفید شما.

  سپاس 😊 🌷

  منظور از oco در معاملات صرافی بایننس چیست؟

  قرار دادن حد ضرر و حد سود برای ریسک کمتر

  آیا می توان در صرافی بایننس اخبار کوین هایی که تازه لیست می شود را دید؟

  بله

  آیا در صرافی بایننس احراز هویت واجب است؟

  خیر برای ثبت نام به یک ایمیل فقط نیاز دارید

  خرید رمز ارز در بایننس چگونه است؟

  در مقاله کاملا توضیح داده شده

  آیا برای خرید باید حتما ثبت نام کنیم.

  بله

  ممنون از مطلب بسیار کامل شما.

  سپاس از همراهی شما

  صرافی بایننس برای ایرانیان خوب است؟

  با توجه به اینکه ایرانیان در همه صرافی های خارجی تحریم هستند ، صرافی بایننس یکی از بهترین صرافی ها برای ترید ارزدیجیتال است

  چرا امروز صرافی بایننس باز نمی شه؟

  سلام . دوست عزیز بنده الان چک کردم ، مشکلی ندارد

  سلام و خسته نباشید ، من یه اکانت وی پی اس خریدم ، چجوری می‌توانم برنامه بایننس رو نصب کنم رو گوشی که بشه با وی پی اس وصل شده باشم ، اخه هر جا خوندم برا گوشی باید برنامه ریموت دسکتاپ نصب کنیم ، من آخر نفهمیدم داستانش به چه صورت میشه

  بله به همین صورت است.بهتر است vpon آی پی ثابت تهیه کنید

  به نظر شما با اپلیکشین معامله کنم یا تحت وب؟

  سلام دوست عزیز
  معامله گری را در هر محیطی که برای شما راحت تر است ، انجام دهید .
  از لحاظ فنی فرقی نمی کند

  برای ورودی از نرم افزار تغییر IP باید استفاده کنم؟

  سلام دوست عزیز
  برای معامله کردن و ساخت اکانت در بایننس باید از نرم افزار های تغییر ip یا vps استفاده نمایید

  ممنون از مطلب کامل شما.

  تشکر 🙂

  VPS چیه؟

  سلام دوست عزیز
  vps یک سرور مجازی است که در بایننس جهت تغییر ip از آن استفاده میکنند.
  ما در مقاله vps چیست این مطلب را کاملا بررسی کردیم
  https://www.zoomarz.com/what-is-the-use-of-vps-in-digital-currency

  صرافی بایننس بهتر است یا صرافی های ایرانی؟

  سلام دوست عزیز . یکم مقایسه این موضوع سخت است . هر کدام مزایا و معایبی دارند . مثلا کارمزد معاملات در صرافی بایننس کمتر از صرافی های ایرانی است و نقدشوندگی بسیار بالایی دارند . اما از طرفی برای ایرانیان محدودیت دارد و ایرانی ها برای استفاده باید از vps یا vpn استفاده نمایند

  صرافی بایننس کجاست؟

  بایننس چرا حساب منو بست؟

  سلام دوست عزیز. احتمالا شما با ip ایران وارد این صرافی شدید . بهتر است به صرافی binance یک تیکت بزنید تا حساب شما را برای مدت کوتاهی باز کنند . سپس شما موجودی خود را خارج نمایید

  موجودی خودم را در بایننس از کجا ببینم.

  سلام دوست عزیز.
  شما می توانید موجودی خود را از قسمت ولت در صرافی بایننس موجودی خود را مشاهده نمایید

  ترید در بایننس فیوچر چگونه است؟

  سلام .
  شما باید ابتدا در spot معامله نمایید سپس به سراغ فیوچر روید . ما در یک مقاله بصورت کامل صرافی فیوچر را شرح دادیم

  صرافی بایننس گفته می خواد احراز هویت و برای همه اجباری کنه. باید چیکار کرد ؟

  ایا صرافی غیر متمرکز هم احراز هویت میخواد ؟

  صرافی یونی سواپ بهتر از بایننس است؟

  صرافی بایننس هم غیر متمرکز داره ؟

  معاملات فیوچر در بایننس بهتره یا بیترکس؟

  من رمز عبور و کم کردم ، چی کار کنم؟

  دلیل اعتبار بالای صرافی بایننس چیست؟

  سلام دوست عزیز .
  چون صرافی بایننس روی ارز هایی که لیست یا لانچ می شود . تحقیقات زیادی می کند

  چگونه می توانم در صرافی بایننس از استاب لاس استفاده کنم ؟

  منظور از oco در صرافی بایننس چیست ؟

  از کجا ببینم که کدام ارز در صرافی بایننس لانچ شد ؟

  در صرافی بایینس قسمتی مربوط به این موضوع وجود دارد به سایت بایننس مراجعه کنید

  صرافی بایننس IEO هم برگزار می کند؟

  در اخبار بایننس باید پیگیری کنید

  پسوردم در بایننس گم کردم چیکار کنم ؟

  راهی ندارد حتما باید رمز را پیدا کنید

  بایننس بهترینه

  از بسیاری لحاظ بله

  خدا کنه بایننس هک نشه ؟

  صرافی های ایرانی چه طوره ؟

  کارمزدشان بالاست

  vps بهتره یا vpn ؟

  هردو فقط vps گرانتر هست

  2FA چیست ؟

  تایید هویت دوعاملی .در لینک زیر بیشتر مطالعه کنید
  https://www.zoomarz.com/two-factor-authentication

  صرافی بایننس ایرانی ها رو تحریم کرده، صرافی بایننس کار فروش چقدر است ؟

  می توانید از نرم افزار های تغییر آی پی استفاده کنید

  آیا منطقی است که معاملات باسود 1 درصد انجام دهیم

  باید کارمزد صرافی که در آن معامله می کنید را در نظر بگیرید

  من دارم ولی همهش میترسم سرمایه م هک بشه

  یک وی پی ان خوب معرفی کنید

  از آوردن اسم معذورینم

  معامله spot بهتره یا future ؟

  فیوچر بسیار پر ریسک است

  آپدیت جدید گوشی و نصب کنید ، خیلی بهتره

  الگه بفهمن ایرانی هستیم چی ؟

  حساب شما مسدود خواهد شد

  fut are انچه ارزهایی پشتیبانی می کند ؟

  ارزهای جدید که لیست می شه و از کجا ببینم ؟

  خود بایننس

  ممکنه با قانونی شدن ارزهای دیجیتال ، آمریکا به binance فشار بیاره و احراز هویت و اجباری کند ؟

  بایننس هیچوقت خیل عظیم کاربران ایرانی خود را از دست نمی دهد

  سلام – برای شروع این صرافی خوبه ؟

  بله

  سلام- این صرافی بهتره یا bitmex ؟

  هردو خوب هستند

  برای خزید 1 بیت کوین ، احراز هویت اجباری هست ؟

  خیر

  راسته میگن آمریکایی ها رو بلاک کردن؟

  امریکا نیز تحریم است در بایننس

  می شه با یک IP دو تا اکانت داشت ؟

  خیر حساب شما مسدود خواهد شد

  سلام
  ممنون از اطلاعات خوبتون.
  سوالی دارم, اینکه در بایننس امکان خرید و فروش با ربات هم وجود داره(مثل expert در بازار فارکس)
  ممنون

  سلام بله از لینک زیر مطالعه کنید
  https://www.zoomarz.com/what-is-trader-bot

  برای کاربران آلمانی ، فیلتر شده؟

  گفته می شود امکان احراز هویت برای کاربران المانی وجود دارد

  سلام
  برای کاربران هلندی هم فیلتره؟

  خیر

  چگونه vpn Ip خود را از آلمان بردارم ؟

  با شرکت پشتییبان تماس بگیرید

  یه وی پی ان خوب معرفی می کنید؟

  تنظیمات vps هم باید عرض کنیم برای اتصال به binance

  بله

  عالی بود ااطلاعاتی که داشتین من که صفر صفر بودم دقیقا اصل مطلب رو متوجه شدم خیلی گلین ممنون

  سپاس از همراهی شما دوست عزیز

  بازار مشتقات binance و از کجا پیدا کنم ؟

  صرافی فیوچر در بایننس چ/ونه است؟

  فیوچر صرافی نیست یک نوع معامله است .از لینک زیر مشاهده کنید
  https://www.zoomarz.com/binance-futures

  در صرافی بایننس می توان بیت کوین را به ریال بخریم؟

  خیر

  سلام. چطور حساب کاربری بایننس رو برای خرید رمزارز شارژ کنیم و یا بلعکس چطور دلار رو از حساب بایننس برداشت کنیم؟ باید حساب ارزی داشته باشیم؟ لطفا راهنمایی کنید

  خیر نیاز به داشتن حساب ارز نیست.از یک صرافی ایرانی تتر خریداری کنید و به ادرس کیف پول خود در بایننس ارسال کنید

  اما به نظر من نقد شوندگی بیت کوین در bittrex بالاتر است.

  چرا همه ایرانی ها binance کار می کشد.

  چون صرافی معتبری است

  spot امن تره یا future ?

  اسپات

  تفاوت بروکرهای مختلف با صرافی بایننس چیست؟

  از لینک زیر مشاهده کنید
  https://www.zoomarz.com/what-is-the-difference-between-an-exchange-and-a-broker

  برای ورود به صرافی بایننس باید هزینه پرداخت کنم

  خیر

  سلاو خسته نباشی
  نرم افزار بایننس من اجازه خرید و فروشش نمیده
  ایا کسی اینجا به چنین مشکلی برخورده که بتونه به من کمک کنه ؟

  چه خطایی دریافت می کنید ؟

  آیا فیلم آموزشی صرافی بایننس هم میگذارید؟

  بله در روزهای آینده

  صرافی بایننس کمترین کارمزد را دارد؟ یا صرافی دیگر بهتر است؟

  کمترین کارمز را صرافی کوین بیس دارد

  وقتی صرافی binance یک ارز را لانچ می کند آیا آن ارز خوب است؟

  ربطی ندارد

  توکن صرافی بایننس کدام است؟

  bnb

  نسبت در صرافی binance چقدر زمان می گیرد.

  صرافی بایننس ارز iota را پشتبانی می کند؟

  صرافی بایننس ارز atom را حمایت میکند؟

  منظور از حمایت ؟ اگر منظور شما پشتیبانی است بله

  bnb خیلی ریزش نمی کند قشنگ معلوم صرافی بایننس داره ازش پشتیبانی می کند؟

  صددرصد

  صرافی بایننس از ارز q پشتیبانی می کند؟

  خیر

  میشه تتر خود را کیف پول بایننس برای بلند مدت نگهداری کرد.

  امن نیست بهتر است در کیف پول دیجیتالی نگهداری کنید

  برای ثبت نام در صرافی بایننس باید هزینه بدهم

  خیر رایگان هست

  صرافی binance در کدام شهر از ایران است؟

  صرافی بایننس در ایران نیست

  نحوه سپرده گزاری در صرافی بایننس را توضیح بدید لطفا.

  صرافی binance در ایران هم شعبه دارد؟

  خیر 😐

  استیک در صرافی binance چگونه است.

  استخر هم داره؟

  بله

  صرافی بایننس از xbt پشتیبانی می کند یا خیر؟

  ممنون از محتوایی که نوشتید.

  Google Authenticator خوبه البته به نظرم نرم افزارهای مشابهی که که مایکروسافت و ادوبی هم زدن خوبه

  آره اونم خوبه بدک نیست. خوبی صرافی بایننس اینه که ترید داخلش راحت انجام میشه مثل صرافی های داخلی نیست که اذیت کنن.

  سلام
  هنگام استفاده از صفحه advance trade به اشتباه نمودار رو حذف کردم. هیچ گزینه‌ای برای برگشت نمودار و اندیکاتور وجود نداره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  خیلی راحت با فعال کردن دوباره ایکون ها در قسمت پایین فعال می شوند

  سلام تو بایننس بعداز تبدیل ارز دوباره میشه اونو برگردوند به کیف پول خودمون؟ تو کدوم قسمت

  اگر مثلا لایت کوین را به تتر تبدیل کرده ایدخیر نمی توانید در این صورت شما تتر را می توانید به کیف پول انتقال دهید

  مشکل من الان اینه که مقداری اتریوم bep2 خریدم الان میخوام بفرستم برا فروش کیف پولم میگه بایدbnb داشته باشی برا کارمزد. هیچ جا نمیتونم مقدارکمی bnb بخرم. گفتم میشه تو بایننس مقدارکمی اتریوم رو به bnb تبدیل کنم بعد برشون گردونم تو کیف پولم تا بتونم بفروشمشون. اگه نمیشه پیشنهاد شما چیه برا فروش این اتریومbep2؟

  خانم مهندس مسکینی میشه منو راهنمایی کنید؟

  سلام من تازه این نرم افزار نصب کردم -میخواهم خرید وفروش کنم چطور میتونم کیف پول من شارژکنم ما که دبیت کارت یا کردیت کارت نداریم ایا بایستی برم صرافی لطفا راهنمادد بفرمایید

  آموزش بایننس را کامل بخوانید
  https://www.zoomarz.com/binance-exchange

  app صرافی بایننس را از کجا دانلود کنم

  از خود سایت بایننس یا گوگل پلی

  بسیار مطلب مفید و مختصری بود ، خداقوت به تیم زوم ارز

  آیا صرافی binance اپلیکیشن دارد؟

  بله

  توکن صرافی بایننس چیست؟

  bnb

  آینده ارز binance چیست؟

  کارمزد binance حدودا چقدر است؟

  صرافی بایننس مربوط به چه کشوری هست؟

  سلام
  چطور میشه با انتقال پول دلار یا ریال داخل صرافی ارز دیجیتال خرید؟ آیا اول باید از صرافی های ایرانی ارز دیجیتال مثلاً تتر خرید و بعد به صرافی بایننس انتقال داد؟
  کدوم به صرفه تره نسبت به کارمزدها و …؟
  ممنون

  نمی توان مستقیم با ریال خرید کرد .ابتدا تتر واریز کنید و سپس خرید و فروش خود را انجام دهید

  درود
  قبلاً با آی پی کشور آلمان با ایمیلم ثبت نام کردم و دیدم که مدرک شناسایی میخواد. آیا با تغییر آی پی به یه کشور دیگه بجز آمریکا و آلمان این مشکل رفع میشه یا اینکه حسابم رو مسدود میکنن؟

  فقط برای مقادیر بالای یک بیت کوین به احراز هویت نیاز هست

  ایا coinex بهتر ارز صرافی binance است؟

  صرافی بایننس کاربرهای ایرانی را می شناسه؟

  صرافی بایننس چرا تعطیل شده بود؟

  اپدیت داشت

  صرافی بایننس چند مین صرافی کار آمد هست؟

  لطفا توضیح دهید در صرافی بایننس چگونه باید پول واریز کنیم؟

  مرسی از محتوای ارزشمندی که ارائه دادید. مرسی از سایت خوبتون

  کارمزد در صرافی بایننس چقدر است؟

  واقعا عالی بود ممنون از محتوا خوبتون

  دلایل قطعی صرافی بایننس در ریزش اخیر کوین ها چه بود.

  برای ورود به app صرافی بایننس هم باید فیلترشکن روشن کنیم

  انتقال از صرافی بایننس را توضیح دهید.

  تائید دو مرحله ای بایننس چیه؟

  معتبرترین صرافی ایرانی از نظر شما کدوم صرافی هستش که بخوایم برای خرید تتر و انتقال به بایننس استفاده کنیم ؟

  آیا صرافی بایننس معتبر هست؟

  مزایای خرید و فروش در صرافی بایننس نسبت به بقیه صرافی ها چیست؟

  کارمزد خرید و روش در فیوچرز صرافی بایننس چقدر است؟

  آیا فیوچرز صرافی بایننس دارای بات می باشد؟

  چگونه می توانم در صرافی باایننس ثبت نام کنم؟

  تفاوت صرافی بایننس با کوینکس چیست؟

  کاملترین مقاله ای که در مورد بایننس خوندم مربوط به سایت شماست بر یک میگم بخابرا این

  در مورد limet محتوای بسیاری کامل سما و stop limet در بایننس توضیح دهید؟

  قسمت مارکت market در صرافی بایننس از چه کاربردهای _ برخورد اراست

  لطفا محتوا بالا را کامل مطالعه نمایید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  نام *

  ایمیل *

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  استیکینگ – Staking ارز دیجیتال چیست و پاداش آن چگونه محاسبه می‌شود؟ در این مقاله، نحوه استیکینگ انواع رمزارزها در صرافی بایننس را آموزش می‌دهیم.

   

  استیکینگ ارز دیجیتال به عنوان یک جایگزین کم‌هزینه بجای استخراج و ماینینگ است. اما واقعا Staking چیست و چگونه کار می‌کند؟ پاسخ ساده است؛ خرید ارز دیجیتال و نگهداری آن در یک والت یا کیف پول. با این کار، امنیت شبکه بلاک چین هم تامین می‌شود. به طور خلاصه، استیکینگ به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال است. بسیاری این کار را در مقابل ماینینگ رمز ارزها قرار می‌دهند. در این مقاله، انواع استیکینگ قفل شده – Locked Staking و استیکینگ منعطف – Flexible Staking را مقایسه کرده و سود و پاداش استیکینگ ارزهای دیجیتال مختلف از جمله آلگوراند – Algorand، تزوس – Tezos، کاوا – Kava و بسیاری دیگر را در صرافی بایننس با هم مقایسه کرده و نحوه انجام این کار را آموزش می‌دهیم.

   

  استیکینگ ارز دیجیتال – Crypto Staking چیست؟

  استک کردن در بایننس

  به زبان ساده، استیکینگ – Staking به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال است. برای انجام استیکینگ دو راه وجود دارد: راه اول، نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول است. برای مثال شما می‌توانید یک رمز ارز را در تراست والت خود نگهداری کرده و در ازای آن سود دریافت کنید. به این روش استیکینگ سرد هم گفته می‌شود. راه دوم، انجام این کار از طریق یک صرافی ارز دیجیتال است. برای مثال، شما می‌توانید با خرید ارز دیجیتال کاردانو و نگهداری آن در صرافی بایننس، سود حاصله را دریافت کنید. این روش به دو صورت Locked و Flexible نیز قابل انجام است.

  پیش از اینکه بخواهیم در مورد استیکینگ یک ارز دیجیتال صحبت کنیم، بهتر است در مورد مکانیزم الگوریتم اثبات سهام – Proof of Stake اطلاعاتی داشته باشیم. مکانیزم اثبات سهام یا PoS، نوعی مکانیزم اجماع در یک شبکه بلاک چین است، که امنیت و کارایی شبکه را تامین می‌کند. در ادامه، مختصری در مورد نحوه عملکرد PoS ها صحبت کرده و سپس، به توضیح استیکینگ می‌پردازیم.

   

  الگوریتم اثبات سهام – PoS چیست؟

  سازوکار شبکه بلاک چین بیت کوین، بر اساس الگوی اثبات کار یا Proof of Work است. با این کار، تمامی تراکنش‌ها درون یک بلاک قرار می‌گیرند. سپس این بلاک‌ها به هم متصل شده و یک شبکه بلاک چین را تشکیل می‌دهند. در واقع در مکانیزم PoW، ماینرها برای یافتن پاسخ یک مسئله ریاضی باهم به رقابت می‌پردازند. هرکدام از ماینرها که سریع‌تر از دیگران به پاسخ مسئله دست یابد، مجوز وارد کردن یک بلاک به بلاک چین را دریافت خواهد کرد.

   

 • تابلو خوانی بورس
 •  

  در یک شبکه غیرمتمرکز، روش PoW یک مکانیزم بسیار قوی در رسیدن به اجماع است. اما یکی از مشکلات این روش، وجود حجم زیادی از محاسبات توسط ماینرها است. هدف اصلی از استخراج و عمل ماینینگ در یک شبکه بلاک چین، تامین امنیت آن شبکه است. به اعتقاد طرفداران این مکانیزم، تامین شبکه بلاک چین کار ارزشمندی است و انجام این حجم از محاسبات برای تامین آن قابل توجیه است. اما برخی افراد نظر دیگری دارند. برخی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا بدون صرف محاسبات سنگین در روش PoW، نمی‌توانیم امنیت شبکه را تامین کنیم؟

  این سوال زمینه‌ساز ورود روش PoS و استیکینگ به حوزه بلاک چین شد. ایده اصلی در این روش، ذخیره و نگهداری یک ارز دیجیتال است. در این روش، مطابق پروتکل شبکه و در فواصل زمانی معین، شبکه به کاربران خود (نودها یا گره‌ها) این امکان را می‌دهد که بلاک‌های جدید را تایید کرده و بلوک جدیدی ایجاد کنند. معمولا، احتمال انتخاب یک گره برای تایید بلاک جدید، بر اساس مقدار کوین ذخیره شده توسط فرد است. هر نودی که مقدار بیشتری کوین ذخیره کرده باشد، شانس بالاتری برای دریافت حق تایید بلاک‌ها خواهد داشت.

   

  برخی از طرفداران استیکینگ و به طور کلی روش اثبات سهام معتقدند که تولید بلاک‌ جدید به روش PoS، مقیاس پذیری یک شبکه بلاک چین را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. به طور مثال، شبکه اتریوم دقیقا به منظور رفع مشکل مقیاس‌پذیری، قصد تغییر الگوریتم اجماع خود از PoW به PoS را دارد. این تغییر در قالب اتریوم 2 معرفی خواهد شد.

   

  مبدع روش استیکینگ کیست؟

  سانی کینگ (Sunny King) و اسکات نادال (Scott Nadal)، اولین افراد معرف این روش در سال 2012 بودند. این دو محقق، از مکانیزم استیکینگ به عنوان روشی برای ایجاد یک ارز دیجیتال همتا همچون بیت کوین یاد کرده‌اند. اولین ارز مجازی که از این روش در آن استفاده شد، پیرکوین – Peercoin بود. شبکه بلاک چین و عرضه اولیه سکه – ICO این رمز ارز، توسط مکانیزم اثبات کار انجام شده بود اما در ادامه، امنیت شبکه آن توسط مکانیزم اثبات سهام تامین شد.

   

  استیکینگ ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

  همانطور که در بالا اشاره شد، در مکانیزم اثبات کار، بلاک‌های جدید توسط ماینرها و با انجام عملیات ماینینگ تولید می‌شوند. اما در مکانیزم PoS، بلاک‌های جدید و تایید تراکنش‌ها، از طریق عمل Staking صورت می‌پذیرد. عمل استیکینگ شامل نودهایی از شبکه است، که مقداری از کوین شبکه بلاک چین را نگهداری می‌کنند. سپس پروتکل شبکه به صورت اتفاقی و در یک بازه زمانی معین، از میان این به اصطلاح استیکرها – Stakers، یک نود را به عنوان مسئول تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلاک جدید انتخاب می‌کند. در این روش، هر گره‌ای که مقدار کوین بیشتری ذخیره کرده باشد، شانس بیشتری برای ایجاد بلاک جدید دارد.

  در روش استیکینگ، نیازی به خرید تجهیزات جهت ایجاد بلاک‌های جدید نیست. در روش PoW، برای استخراج بلاک‌های جدید نیاز به دستگاه‌های ماینر قدرتمند داریم. سرمایه‌ای که برای خرید تجهیزات ماین کردن رمز ارزها مورد نیاز است، عموما مبلغ قابل توجهی است که بایستی توسط ماینرها تامین شود.

   

  پاداش استیکینگ – Staking Reward چطور محاسبه می‌شود؟

  این سوال پاسخ واحدی ندارد. هر شبکه مطابق پروتکل خود پاداش را محاسبه می‌کند. عموما شبکه‌های بلاک چین مبتنی بر مکانیز اثبات سهام برای محاسبه سود و پاداش استیکینگ فاکتورهای زیر را مدنظر قرار می‌دهند:

   

  استخر استیکینگ –  Staking Pool چیست؟

  یک استیکینک پول – Staking Pool، مجموعه افرادی است که اقدام به ذخیره و نگهداری یک ارز دیجیتال کرده‌اند. این افراد از طریق استخر استیکینگ به هم متصل شده، تا شانس خود را برای دریافت پاداش افزایش دهند. این هودلرها از طریق هم‌افزایی مقدار دارایی‌های خود، برای دریافت پاداش شانس بیشتری دارند. در انتها و در صورت دریافت پاداش، این جایزه بین تمامی شرکت کنندگان توزیع خواهد شد. توزیع پاداش با مقدار دارایی هر فرد تناسب دارد. راه‌اندازی یک استخر استیکینگ عموما کار پرهزینه و زمانبری است و وجود این استخرها، برای شبکه‌ای که ورود به آن دشوار است (از لحاظ فنی و مالی)، بسیار اهمیت دارد.

  به جز مورد بالا، وجود این استخرها برای هودلرها موقعیت بسیار مناسبی را جهت سرمایه‌گذاری فراهم کرده است. پس از Staking، زمان برداشت یا رفع بلوکه شدن سرمایه، توسط پروتکل شبکه تعیین می‌شود. معمولا حداقل مقدار ارز دیجیتال جهت ذخیره و استیکینگ به گونه‌ایست که از رفتارهای مخرب جلوگیری شود.

   

  انواع استیکینگ ارز دیجیتال

  همانطور که پیشتر گفتیم، Staking ارزهای مجازی انواع متفاوتی دارد. در این بین می‌توان استیکینگ سرد – Cold Staking، استیکینگ قفل شده – Locked Staking و استیکینگ منعطف – Flexible Staking را نام برد.

   

  استیکینگ قفل شده – Locked Staking

  لاکد استیکینگ، فرایند هولد کردن دارایی‌های دیجیتال درون کیف پول صرافی، در راستای پشتیبانی از یک شبکه بلاکچینی است. بنابراین تا زمانی که وجوه شما در والت صرافی قفل شده باشد، سود دریافت می‌کنید. در رابطه با این دارایی‌ها به محض برداشت از والت، سوددهی نیز متوقف خواهد شد. هر ارز دیجیتالی زمان انتظار مختص به خود را دارد. در صورت درخواست برای برداشت وجوه قفل شده، دارایی مورد نظر و سود آن به والت اسپات شما واریز خواهد شد. تصویر زیر، لیستی از ارزهای دیجیتال با قابلیت Locked Staking در صرافی بایننس هستند:

   

   

  استک کردن در بایننس

  باتوجه به تصویر بالا، در حال حاضر ارز آیریس – IRIS بیشترین سود استیکینگ قفل شده را در صرافی بایننس بهمراه دارد. البته باید این نکته را مدنظر داشت که درصد سودهای ارائه شده در طول زمان و بسته به وضعیت مشارکت‌کنندگان در استیکینگ، تغییر می‌کند.

   

  استیکینگ سرد – Cold Staking

  استیکینگ سرد را می‌توان زیرمجموعه استیکینگ قفل شده در نظر گرفت. این روش اشاره به ذخیره یک ارز دیجیتال در والت سردی دارد، که به اینترنت متصل نخواهد شد. این نوع از ذخیره‌سازی یک ارز دیجیتال را می‌توان از طریق یک کیف پول سخت افزاری انجام داد. برخی از شبکه‌های بلاک چینی، امکان ذخیره آفلاین دارایی‌ها را فراهم می‌کنند. این روش استیکینگ از امنیت بالاتری برخوردار است. بدیهی است تا زمانی که هودلر، دارایی خود را در همان کیف پول نگهداری کند، سود دریافت خواهد کرد. اما به محض انتقال دارایی، این پاداش متوقف خواهد شد. از طرف دیگر، علاوه بر امنیت بالای این روش، Staking رمز ارزها مناسب افراد دارای سرمایه زیاد است.

   

  استیکینگ منعطف – Flexible Staking

  مشابه استیکینگ قفل شده، استیکینگ منعطف نیز شامل نگهداری رمز ارز در یک والت ارز دیجیتال جهت پشتیبانی از عملیات یک شبکه بلاک چینی است. تفاوت این روش با Locked Staking در عدم نیاز به قفل شدن وجوه است. در این حالت، شما می‌توانید همراه با هولد کردن ارزهای دیجیتال، آن‌ها را ترید کنید. البته Flexible Staking نسبت به روش Locked سوددهی کمتری دارد. برخی از رمزهای موجود برای استیکینگ منعطف را در تصاویر زیر مشاهده می‌نمائید.

   

   

  آموزش استیکینگ ارز دیجیتال در صرافی بایننس

  استیک رمز ارزها در صرافی بایننس بسیار ساده است. برای اینکار تنها کافی است وارد اکانت خود در binance.com شده و از سربرگ “Finance” گزینه “Staking” را انتخاب نمائید. با توجه به قسمت‌های قبل، تنها کافی است ارز دیجیتال مورد نظر برای استیکینگ را انتخاب کرده و منتظر دریافت پاداش بمانید. پاداش استیکینگ در این صرافی، ابتدای هر ماه پرداخت خواهد شد.

   

   

  جمع بندی

  روش اثبات سهام و استیکینگ مسیر جدیدی را برای کنشگری علاقه‌مندان به حوزه بلاک چین فراهم آورده است. Staking، یکی از راه‌های آسان برای دریافت سود از بازار ارزهای دیجیتال است. برخلاف روش PoW، در این روش،​ ورود افراد جدید به بازار ارزهای مجازی آسان‌تر شده است. در این مطلب درباره انواع روش استیکینگ رمز ارزهای در صرافی بایننس صحبت کردیم. اما یکی از نکات مهم این حوزه، وجود ریسک است که حتما به عنوان یک تریدر فعال باید مدیریت ریسک را فرا بگیرید.

  مشترک خبرنامه‌ی ما شوید.

  Close

  Click here to request access and see full URLs.

  استک کردن در بایننس
  استک کردن در بایننس

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *